Új privát üzeneted érkezett!

"tt mindenki belebeszél"
Nikie, mibõl gondolod, hiogy ez kizárólag a te topikod? A babanet nyilvános fórum, mindenkinek megvan a joga, hogy akár névvel,m akár névtelenül hozzászóljon a témához.
És bizony, ha valaki egy ilyen nyilvános fórumon hozzászól, akkor lehet annak ugyanúgy negatív, mint pozitív reakciója.
Ha téged ez ennyire zavar, nem kellene ideírnod.

Zsóka
zsóka
 
 


Kedves Doktor Úr!

Megkésve reagálok, mert nem voltam gépközelben.
Köszönöm szépen a rendszertelen vérzésre adott válaszát, számomra nagyon érthetõ és világos volt. Az efféle kérdésekre sajnos tényleg nem szokott idõ jutni a nõgyógyászati rendeléseken (meg másféléken sem, részben idõhiány, részben talán a megfelelõ hozzáállás hiánya miatt). Szerencsés, aki személyesen vagy interneten keresztül megfelelõ felvilágosítást kap. Még egyszer köszönöm!

Mónika
adgj
 
 


Üdv Dr. Csákány!

Nos én egy kispapa vagyok, abból is kezdõ, de az orvosokról nekem is vannak jó és rossz tapasztalataim is. Jók vidéken ahol eddig laktam, rosszak Budapesten, ahol most lakom. Kifejezetten sértõen pimaszok az itteni orvosok. Nemtörõdömök flegmák. Jó lenne egy ellenpéldát is találni, de eddig nem sikerült. A Bp.-i kórházi alkalmazottak közül egyedül egy fickó volt rendes, aki bekötözte a feleségemet amikor elgázolták. Igazából van egy dolog amire választ szeretnék kapni. A feleségem dobta fel, de 100%-ig egyet értek vele: hogy van az, hogy minden doki vagy a zsebét tartja, vagy elfogadja a pénzt olyan dologért is, amit igazából nem is õ csinál... sõt még néha szaktudás sem kell hozzá... példának okáért vegyünk egy csonttöréses esetet: a doki megállapítja a röntgen alapján, hogy törés van-e, vagy nincs... Nos, én mint állampolgár az adóm egy jelentõs részével az államon keresztül dotálom az egészségügyet... ebbõl vesz gépet, és tartja fenn... És az nem a doki érdeme, hogy mûködik... Ha már valakinek hálapénzt adnék, az inkább a technikus lenne aki karbantartja, vagy a felvételt készítõ röntgenasszisztens... De csak az orvos viszi el a pálmát. Ez így nem kóser! Legalábbis szerintem. Van otthon / vidéken / egy fogorvosom. Fogta magát, kinyitotta a pénztárcáját, és saját költségen vett egy fogröntgent. Ha hozzá megyek, akkor tudom, hogy ez a fickó tényleg az egész életével a betegeket szolgálja, és mindent meg is tesz azért, hogy jobban dolgozhasson. No az ilyen embert becsülöm! És ezért nem vagyok spúr, ha a költségekrõl van szó. Továbbá még az is érdekelne, hogy is van az, hogy az orvosok elvárják a pént olyan formán, hogy a beteg gyógyulásához szerintem feltétlenül szükséges humán eszközöket csak akkor alkalmazzák, ha tele a zsebük. Csak akkor kedvesek, figyelmesek, türelmesek, segítõkészek, ha már fizetett a kedves beteg, vagy már az elõzményekbõl tudható, hogy a beteg "fejhetõ". No ettõl megyek a falnak! És végül visszatérve a topik témájához: a feleségem 0Rh-. Nekem hogyhogynem nem tudják megmondani a vércsoportom, pedig már kétszer is voltam véradáson. Azokat az orvosokat pedig ez nem is érdekelte akikkel eddig a terhesség kapcsán összefutottunk, nem beszélve az AIDS tesztrõl & Tsi.-ról. Szóval nem vagyok nyugodt, hogy az orvosok, kiknek kezébe kényszerûségbõl letesszük az életünk, gyermekeink életét, szeretteink életét elég alaposak-e mind szakmailag, mind emberileg. Mindenesetre, ha tud egy orvost, aki van annyira õrült, hogy az esküjét követi fanatikusan, és nem a tárcaérdekek vezérlik, akkor legyen szíves mutassa be. Köszönöm hogy végigolvasta...
S78
 

 
 

Szia MIndenki!Kép

Huuu, micsoda indulatok forrongtak ittKép Oszinten megvallva, sok ponton egyetertettem gyurival, pedig nekunk is volt mar osszecsapasunk a csetenKép

Nikie! En ateltem amit te, rendszertelen verzesek utan (nekem 40-50 naposak voltak!), terhes lettem majd elveteltem. En is megkerdeztem akkor a dokit, nem kene-e progeszteron, nem adott. A baba elment, en pedig lezartam ezt az ugyet, mert le kell zarni! O mar ugysem jon vissza, barmi is volt a baj! Es a mutet utan fel evvel ujbol itt van a baba a pocimban, immar 15 hetesen. Es a ma megint megjott topikban lathatod (lattam mar arra a neved) hogy annak sikerul elobb, aki megnyugszik, nem akarja gorcsosen a babat. Nem tudom hogy igaz-e a progeszteronrol amit gyuri ir, vagy sem, nekem szerintem azert volt jo szedni (iioletve meg most is szedem, de lassan hagyom abbaKép), mert igy megnyugodtam kisse, es nem azon jart az eszem az elso 12 hetben, hogy uristen, jol van-e a baba. a es a doktorno megertette ezt, es ugy irta fel nekem az Utrogestant, hogy volt progimeresem, es jo volt a szintje! Nem tudom gyuri felirna-e, ha ez a kismamajat megnyugtatjaKép Gyuri?Kép

Na litaniaztam egy sort, de csak szerettem volna megosztani veletek egy pozitiv peldat.Kép

S78! En tudok neked ilyen dokit mondani, akar kettot is, ugy latszik szerencsem van a nogyogyaszokkal mostanabanKép

orsoly
orsoly
 


s78! Végigolvastam. A dolog etikai részéhez nem kívánok hozzászólni, a "hálapénz" önkéntes dolog. Elmondok egy "viccet" (példabeszéd).
Egy autós elakad, nem tudja a kocsit megjavítani, kínlódik egy darabig, majd szerelõt hív segítségül. A szerelõ kijön, megnézi a halott jármûvet, elõvesz egy kalapácsot, nagyot rásóz a motorra. -Indítson!, és a motor megy.
- 10000 ft-t kérek mondja.
- Micsoda?! Idejön rázós a kalapáccsal és ennyi pénzt kér? Hogy képzeli?! Miért?
- Én 3 évig tanultam, hogy hova kell ütni! ...

A fogorvos rtg gépet vesz = beruházás. Mit kell ezen csodálkozni?

Orsoly!
Ha ragaszkodna hozzá, kellõ felvilágosítás után is, vszeg felírnám, mert úgy tudom nem árt. A dependencia és az ezzel kapcsolatos túlzott érzelemhullámzás az, ami miatt és szót emeltem ellene. Ugyanis aki nem írja fel nem követ el (szakmai) hibát! És ez a lényeg!
dr.Csákány
 


Gyuri! A szakmai kerdesekbe nyilvan nem tudok beleszolni, biztosan igazad vanKép De szerintem nagyon fontos a kismama lelkivilaga is (mintha sok doki, foleg a ferfiak, errol elfeledkeznenek), es orommel olvastam hogy azert te is felirnad, ha ezzel megnyugtatnad a "parazo" kismamatKép

orsoly
orsoly
 


Orsoly!
Ez nem ilyen egyszerû, és nem biztos, hogy helyes, mert a siker összekapcsolódik a helytelen lépéssel. Így alakulnak ki a (vallási) ritusok, kabalák is. Azaz a következõ alkalommal (akár másnál is), ha prog.nélkül nem sikerül, akor: "miért nem kaptam?" Ezért nem biztos, hogy ez helyes lépés. Talán a "kellõ felvilágosítás" a megoldás.
dr.Csákány
 


Kedves leendõ mamák, kismamák

Augusztusban lesz az esküvõnk a kedvesemmel, és utána nem sokkal babát is szeretnénk. Abban kérem a segítségeteket, hogy avassatok be abba, hogy a terhesség elõtt ti milyen vizsgálatokat végeztettetek el. Ezen kívül mivel nem igazán ismerem Budapestet, nagyon örülnék neki, és megkönnyítenétek a helyzetem, ha ajánlanátok nekem egy jó szülész-nõgyógyászt, valahol a belvárosi kerületekben, mivel várandósan nem járhatok mindig haza a Balatonhoz, ha orvosra lenne szükségem.

Nagyon köszönöm elõre is a segítségeteket:

Orsi

ps. minen kismamának sok boldogságot az apróságokhoz.
kovacs.orsolya@balzer.hu

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Üdv doktor úr!

Újra itt vagyok. Csak ennyire tellett? Az az igazság, hogy kicsit többet vártam... De ha a hegy nem, hát Mohamed... Szóval a példa /ugyanis apám autószerelõ, én pedig informatikus vagyok/ bármilyen hihetetlen nem mindíg igaz. Apám olyan sokszor segített ingyen embereken, akik rászorultak, hogy megszámlálni sem tudom. És bármilyen hihetetlen, eddig életemben egy számítógépet sem javítottam pénzért. Ha építettem egy újat, azt is ingyen tettem. Lehet, hogy hülye vagyok, de nem lettem tõle szegényebb. Ha a munkahelyemen dolgozom, nem tartom a markom, "hogy, no ezt is megcsináltam, nem vagytok hálásak?", csak teszem azt, amiért a fizetésem kapom. És néha többet is. az orvosok sem igazán szorulnának rá, hogy mindenkibõl pszichikailag kisajtolják a hálapénzt. Mert ugyanis ez folyik! A fogorvosom pedig tényleg beruházott. De vehetett volna autót, telket, nyaralót, részvényt stbstb. Abban talán több pénz is lett volna. De õ nem csak a saját érdekeit nézi ! A betegei jobb ellátása ezek szerint jobb befektetés neki, mint pár rongyos százezer... Ebben a mostani világban tombol az EGO, és ez az egészségügyön is meglátszik. Pedig Hippokratesz papa nem ezt hirdette akkor... Csakhogy az õt követõk /elnézést a kifejezésért, de sajnos helytálló / kissé elkurvultak. Nem elégszenek meg az igazi hálával, csak azzal, ha valaki pénzzel tömi õket. Ami persze legtöbbször nem is hála, hanem kényszer. Mert ha nem adnak abba belegondolni is rossz... Az emberek az életüket, az egyet és megismételhetetlent bízzák önökre, de nem jószántukból... Muszájból. És félnek. Mindent meg akarnak tenni, nehogy rajtuk múljon. Félnek, ha nem kenyerezik le az orvost, az nem foglalkozik eléggé velük. És ez sajnos így is van. Akkor hol van itt a hála? Én a hálát egy mosolyban, egy köszönömben, egy kézfogásban, és abban, hogy boldognak láthatom azokat az embereket akikkel jót teszek maradéktalanul megtalálom. A hála mértéke nem a pénz !!! És az az igazság, ha apámnak annyi egyforintosa lenne, ahány ember hálás neki, és egy orvosnak csak annyi, amit igazán hálából adtak, és nem a szájuktól vontak el a túlélés érdekében, akkor lehet, hogy apám lenne láthatóan gazdagabb... Így is az... Aki ismeri, tudja róla, és ha meghal, sokan fognak rá hálával gondolni... De egy pénzhajhász orvos sírjánál nem sokan fognak állni a betegei közül... Szóval ez az én nézetem... Elnézést, ha valakinek az érzéseibe, világképébe tiportam volna... Ha kérhetem doktor úr legyen szíves kicsit bõvebben válaszolni. Ja és még egy kis szösszenet: Hogy lehet egy beteg embert egy elromlott autóhoz hasonlítani? sajnos sok orvosnak nem tûnt még fel, de az ember ÉL !!! És nem egy szerelhetõ, eldobható érzés nélküli micsoda, ami ha nem mûködik, hát veszünk egy másikat... És ennek a lénynek vannak érzései is, ami nagybban befolyásolja a helyes mûködését. Bármilyen hihetetlen, de az állatorvoshoz nemrégen elvitt sebesült sündisznó felé az orvos több emberséget tanusított, mint a feleségem felé az egyik / nem nevezem meg, mert nem akarok személyeskedni / kórház "elismert" szakembere, és az egész személyzet együttvéve... Hiába is tanítanak pszichológiát az orvostanhallgatóknak, ha nem tanulják meg alkalmazni... No akkor máról ennyi.
S78
 


Üdv Orsoly!

Köszi a segítséget. Ha lehet a dokik nevét és elérhetõségét az st_simon@freemail.hu címre küldd el. Elõre is köszi a magam, s a feleségem Miszike nevében is ! No meg a jövendõbeli Magyar állampolgár, az egyenlõre még Kismisz névre hallgató utódunk nevében is. Remélem majd egyszer személyesen is megköszönheti "Orsoly néninek" . Kép
S78
 


S78!
amit leírtál az az én életérzéseimet csaknem pontosan fedik. Csakhogy nem ilyen világban élünk. Eszméid szépek, de megtanultuk, hogy abból nem lehet kenyeret venni, vagy kalácsot, és Hawain nyaralni ....
Ez az ország (is) a kapitalizmusra szavazott (már négyszer, szabadon), márpedig a kapitalizmus világa a profit-extraprofitra épül. Minden más rendszer gazdaságilag bukott meg, tehát életképtelen. Persze ez nem jelenti azt, hogy szeretem. De ez van. A szabadság (és ebbõl adódóan a boldogság forrása) pedig nem más mint alkotó alkalmazkodás a felismert szükségszerûséghez (Marx)
Az embereknek hiába tanítják a szerénységet, a mások megbecsülését, a szeretetet, ha ez nem fizetõdik ki, nem mûködik. Ahol kifizetõdik, vagy legalábbis nem fizetnek nagyon rá, ott elõfordul. Talán majd nálunk is lesz ilyen. Kár, hogy nem fogom megérni. Igen, ma is vannak, akik így élnek, sajnos nagyon kevesen, sõt egyre kevesebben. Remélem Te, vagy legaláb Kismisz, már egy ilyen világban fog élni. Tegyünk érte!
Dr.Csákány
 


Lehet, hogy kissé eltávolodtunk a topic témájától?
csmgy
Névtelen
 


Ez ontopik. Hiszen errõl van szó, amibe a miértek is beletartoznak.
Névtelen
 


Üdv doktor úr!

Kapitalizmus? Szabad választás? No ha az ezirányú nézeteimet kifejteném, az már tényleg topikon kívüli lenne... De a lényeg a következõ: csak mert többségben a sakálok vannak, még nem kell mindenkinek a koncon marakodni. Az az igazság, hogy mint már említettem ismerek jó orvosokat, és azok sem haltak éhen... Még most, a nagy szabadkapitalizmusban sem... Ezek szerint mégiscsak élnek /és élni is akarnak /azok az elvek amiket vallok. És ezek szerint ön is. Csakhogy én ezek szerint is cselekszem. Ugyanis ha egy társadalom rákényszeríti 100%-ig a tagjaira az egyforma életszemléletet, viselkedést stb.stb. az már nem egészséges. És itt ismét eljutottunk az orvostudomány egy igen érdekes területéhez: a pszichológiához. Laikus vagyok, az igaz, de hobbiból én is tanultam pszichológiát, és kis társadalompszichológiát is. Ismét van egy kérdésem: Ha a pszichológusok látják / és mivel ezt tanulták, látniuk kell / hogy a médiákból ránkömlõ EGO imádat mibe sodorja a társadalmat, meg sem próbálják ezt megakadályozni? Pedig szerintem a társadalom lelkének lezüllését megakadályozni ugyanúgy az orvosok kötelessége is, mint ahogy a tünetek kezelése a rendõrségé, esetleg a katonaságé... Nem arról van e szó, hogy az agyturkász barátaink kezüket dörzsölve várnak, hisz egy önimádó, de deprisszióba süllyedõ társadalomban több lesz a munkájuk ? Mert ugye errõl van szó, hogy nekik anyagilag az a jó, hogyha sok a "fizetõ kuncsaft"... Pedig ha megakadályozni próbálnák a bajt, akkor lehet hogy nem fizetnének nekik annyit, de egészséges lenne a társadalom. "De hiszen amerikában is így csinálják..." Magándoki, magánpszichiáter, stb.stb. A pénzt kiveszik a zsebedbõl, de a társadalom ott tart, hogy ámokfutó gyilkosokkal, drogosokkal, agresszív depressziós emberekkel van tele. No ide tartunk mi is. Én nem azt mondom, hogy ez csak az orvosok hibája. Ezt a célt szolgálnák az egyházak is, de õk is sajnos lezüllöttek. De ha legalább a tanult emberek nem lennének kapzsik, és azt csinálnák, a lehetõ leghatékonyabban amire felesküdtek, akkor jobb lenne a helyzet. Ha a médiát nem a magánklinikák népszerûsítésére, hanem a gyógyításra használnák, akkor nem itt tartanánk. A védõoltással a betegséget elõzzük meg. Ezen a téren is ilyesmire lenne szükség. Ott fékezni a bajt ahol keletkezik, nem ahol már úgysem tudják, legfeljebb mérsékelni. Az egyik depressziós ismerõsömnek is kedélyjavítót és nyugtatót írt föl az orvos... No meg a jöjjön vissza kontrollra szöveg... Ettõl úgysem gyógyul meg... Ezt nagyon jól tudja... De meg sem próbálja a probléma igazi megoldásán törni a fejét... Mert neki így jó anyagilag... És sajnos ez nem egyedi eset... A kismamáknak is / mint azt a topik címébõl is látjuk / fontos egy megértõ lelki támasz, akiben bízhatnak. És ez nem szabadna hogy pénzkérdés legyen. A szeretetet, a törõdést nem lenne szabad áruba bocsájtani... Sem kapitalizmusban sem sehol... Ez egy ajándék, amit adunk és kapunk... értéke felbecsülhetetlen... nem is lehet pénzben kifejezni... és mint az elején említettem, lehet hogy nem lehet kenyeret venni rajta, de enélkül az ember dúsgazdagon is szegény, akárki akármit is mond... Az hogy valaki valahol dolgozik, és azért fizetést kap, az más kérdés ! A kettõt nem lenne szabad keverni. És aki mindebbe belekényszeríti az embereket, az a legaljasabb gazenber. Aki követi ezt a tendenciát / merthogy mindenki így csinálja / szintúgy. Ha mindenki mocskos, nem tûnik fel, hogyha én is az vagyok, de attól még nem vagyok tiszta ! Ez az, amit meg kellene fontolnia mindenkinek, legfõképpen az orvosoknak, amikor pályát választanak. Hogy hol milyen felelõsségek várnak rájuk, és hogy van-e erjük ellenállni atársadalom sodrásának, hogy õk is belefásuljanak a hivatásukba. Az orvosok 70%-a nem alkalmas az orvosi pályára, nem a szaktudás hiánya, hanem az emberség hiánya miatt. Ez igaz a legtöbb humán munkahelyre is pld. tanárok. De sajnos sokan azért mennek orvosnak mert az egy megbecsült jól fizetõ szakma, és nem azért mert igazi elhivatottságot éreznek a gyógyításra. És ezekbõl lesznek az ilyen zsebmutogatós orvosok. Akik a páciensben nem a segítségre szoruló EMBER-t látják, hanem az újabb pénzforrást. Vajon lesz-e valaha egy orvostudományi egyetem, ahol a felvételin nem csak a biológia tudást tesztelik, hanem valamilyen formában az elhivatottságot is? Ha majd ez lesz a mérvadó, akkor várhatják el az orvosok, hogy ne mindenki kritikus hangvétellel ejtse ki az orvos szót, hanem ismét a hivatás régi rangjával. Az orvosok lehet, hogy nem lesznek milliomosok, de senki sem fog rettegni, hogy egy esetleges "mûhiba", vagy félrekezelés vet véget az életének. Hanem bíznak majd abban aki kezébe az életüket helyezik. És a hála sem feltétlenül pénzben fog majd kifejezõdni. Lehet, hogy hülyeség, de mondjuk ha már a hála anyagi megnyilvánulásait, és az éhenhalást peddzegettük: Ha pld édesanyának 2000 Ft.-ot kellene adni az orvosnak, a 18000 Ft-os rokkantsági nyugdíjából az elég nagy érvágás lenne. De ha egy pár tyúkot vinne, amit saját maga nevelt fel, szeretettel, törõdéssel, és annak adja akinek igazán hálás / nem csak a szakszerû ellátásért, hanem a közben tanusított humánus bánásmód miatt is / akkor lehet, hogy a doki nem kapna 2000 forint értékû cuccot, de nem halna éhen, és biztos lehetne benne, hogy a páciense tényleg elégedett a munkájával. Az ajándék / hiszen a hálapénz gyakorlatilag az kellene hogy legyen / fajtáját nem az ajándékozott szabja meg, hanem az ajándékozó. Én nem azt mondom, hogy akkor most mindenki két tyúkkal menjen orvoshoz, hanem azt, hogy ha valaki megendedheti magának / és csak akkor / hogy a háláját anyagiakban is kifejezze, akkor azt tegye a számára legkézenfekvõbb módon, és ne egy rákényszerített séma szerint. Hányszor hallottam már ezt: ... és te mennyit adtál az orvosnak?... Ha az orvos fellépése sugallná, hogy senkinek sem KELL adnia, pláne nem hogy a hála fix tarifás, akkor nem lenne ez. Az öreg néni adna X-et ha tud, a gazdag Y-t. De nem lenne rákényszerítve senki, hogy adjon. Mert mindenki egyformán megkapná nemre, korra, identitásra való külömbség nélkül azt amire ahhoz szüksége van, hogy testileg lelkileg felépüljön, akkor nem lenne az elégedetlenség, nem lenne erre a topikra sem szükség. Helyette olyan lenne: Köszönetet mondunk a lelkiismeretes, és nagyrabecsült orvosainknak, mert nélkülük nem jöhetett volna létre az új élet születése. Vagy valami hasonló. Lehet hogy majd lesz is valamikor ilyen, hisz a lelkiismeretes orvosok neve most is szájról szájra jár. De amíg ez nem általánosítható, addig nem vagyok nyugodt a magyar orvostudományt illetõen... És ezek szerint nem vagyok egyedül...
S78
 


Üdv Névtelen 2002 Július 12 péntek - 10h 47:

Elnézést, ha nem a megfelelõ céllal használom a topikot. Ha szerinted, és mások szerint is nem ideillõ a témám / és ha úgy nézzük tényleg csak közös halmazt képez a címmel / akkor elhurcolkodom egy másik helyre, mondjuk csinálok egy újat / ha ez lehetséges, még nem próbáltam /. Ha esetleg erre sor kerülne, remélem oda is ellátogat majd Dr. Csákány, hogy nézeteinket csiszoljuk... De szeretném, ha más is hozzászólna, mert így úgy tûnik, hogy egyedül vagyok a véleményemmel, pedig én abban a reményben kezdtem el ezt az egészet, hogy nem csak magamért, hanem sokakért szólok, akik nincsenek megelégedve azzal, ami most van... Szóval ha zavarok, csak szólj.
S78
 


Hello Névtelen 2002 Július 12 péntek - 10h 56:

Magam is így gondoltam. Csak én nem szûkítettem le a kört a szülész-nõgyógyász kategóriára, hisz a gond nem csak itt üti fel a fejét. Köszönöm, hogy "megvédtél". Téged is arra tudlak biztatni, hogy írj arról bõvebben, hogy neked mi a véleményed, hisz a topik nem csak értem van, hanem mindenkiért. Érted is. És a te hozzászólásodból is épülünk. Ha esetleg távoznom kell, akkor remélem az esetleges új helyen is tiszteletedet teszed majd.
S78
 


S78,
Nem én vagyok a névtelen,(aki egyébként Csákány György volt, ott az aláírása, csmgy) de ha úgy gondolod, menj át a
Hálapénz, adjak vagy ne? topikba, ott abszolút on leszel. Kép
Egyébként abszolút egyetértek veled!
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Hello Zsóka!

Köszi a felvilágosítást. Az a baj, hogy ez a topikosdi új nekem. Eddig csak irc-ztem vagy chateltem, de ez a szaggatott-interaktív mód más protokollokat kíván meg az embertõl... Az említett topik merre van? Vagy létre kellene hozni? Ha tudsz segíts... Fura nem, mikor egy informatikus eltéved a neten... Kép
A téáról pedig annyit: ha te is osztod a feltárt nézeteket, akkor legalább hárman vagyunk / Miszikével együtt / úgyhogy már beszélhetünk társadalmi bázisról is...

Üdv S78
S78
 


Kedves S78

Ha informatikus vagy akkor nezzel at a bal oldalra.
Megvan?
Ott talalsz egy csomo erdekes szoveget, erdemes vegig nezegetni melyik mit tud. Kereses peldaul nagyon hasznos tud am lenni.
Keresd meg a Fa nezet-et. Klikkeljel ra.
Ha nem megy akkor ez a link is oda vezet teged, de azert elobb probald meg.
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/board-viewtree.cgi
Itt fogsz talalni sok szoveget egymas alatt amik tudod olyan fiokocskak. Amikbe sok-sok kis dobozocska fer. A dobozocska meg olyan furfangos dobozocska, hogy fernek meg belejuk megint dobozocskak.

Egyszer erdemes vegignezni mi mindenre indult mar dobozocska.
Nem jelent semmit ha utolso hozzaszolas nem eppen tegnap volt. Ha irsz oda akkor megint elokerul es megint benepesedik.

Jo informalodast.

Ha idod keveske akkor ime itt a link amivel az adott dobozocskat egybol megtalalod.
Babanet Társalgó: Anyaságról: Szülésrõl: Hálapénz - adjak vagy ne?
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/352.html?1016640068

Kismisznek es Miszikenek jo gombolyodest. Neked meg jo eltevedest a neten.

Kiscica
Kiscica
 


( Hello Kiscica!

Köszi a segítséget ! Az az igazság, hogy sem kedven sem idõm nem sok volt a keresgetéshez, azért kérdeztem meg, hogy merre találom. A rendszert még tényleg nem néztem át, így a keresés funkciót sem. Ezzel lehet, hogy lejárattam most magam elõttetek.... Sebaj! Erre azt mondom, hogy lustaság félegészség! Két Exchange server, ADSL, biztosítási tarifáló progi és saját fejlesztésû adatbáziskezelõ között épp rámfér egy kis lustulás, lazítás, és egy kis frissítõ abból hogyan is mûködnek Fat32 alatt a könyvtárak, és az .asp alapú weblapok stb stb., nem ? Itt én nem gondolkodni akarok, hanem kommunikálni. Gépekkel így is eleget társalgok a munkahelyemen... Gondoltam ráérek majd mindent kiismerni szépen sorjában... Hát nem ! Akkor máskor azzal kezdem, hogy tõsgyökeres szakbarbárként belevetem magym a bitek sûrûjébe, s ha már a legutolsó IP címet is fejbõl fújom / akkor már mit nekem Keresõ / csak akkor kezdek bele a lényegbe, a topikokoskodásba... te még nem voltál semmivel úgy, hogy ki kell próbálnod mielõtt még elolvastad volna a használati utasítást? No én pont így voltam most ezzel. De hát beégtem mint a gyutacs! Ja, és pont én aki veri itt a mellét egy rakás rendszergazda feleség elõtt, hogy ihaj de informatikus, és még egy keresõt sem bír használni. Hát lebuktam! Eltévejedtem, meg tudtok bocsátani ? Igérem nem teszek ilyet többet. Sõt mivel ez a mondandóm is eléggé offtopikosra sikeredett, zárójelbe is rakom, és szégyenemben elbujdosok... Hova is? Hol is van az a topik ? Még jó, hogy raktál ide nekem egy linket... És ott szépen meghúzom magam... be fülem farkam... És figyelek... Tanulok ... Az olyanoktól, akik már régóta itt vannak és tudják mit szabad és mit nem... Hogy mit mondjon ki az ember, és mit tartson meg magának... Na és esetleg, hogy mit hol mondjon ki.... Nagy tudomány ez kérem ! Ja és a keresés csínját bínját is tökéletesen elsajátítom, nehogy valaki meglepjen valamivel. De igérem, hogy legközelebb, majd akkor szólok bele a felnõttek dolgába, ha majd megértem rá, és pláne nem kérdezek hülyeségeket, fõleg nem akkor, ha elõtte még be is nyögöm, hogy valamit konyítok hozzá... Legfõképpen nem egy olyan topikon ahol nem ez a téma... No akkor én le is fexem, és alszom minderre egy jó... És derûsen ébredek... Kép Így ! Jó éjt mindenkinek! A mamáknak és lakóiknak jó gömbölyödést, a Doktor úrnak szép álmokat, a kispapáknak hasonló jókat, amilyenekben nekem van és lesz részem Miszike mellett ! És végül de nem utolsó sorban Kiscica, újra lovagi köszönetem az idegenvezetésért. Neked is minden jót, remélem még összefutunk s tudok én is valamiben segítségedre lenni. Nyugodalmas jó éjszakát! És íme az igért zárójel második fele -> )
S78
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Névtelen
 


Szia S78,
itt a link (amit érdekes módon a keresõ nekem NEM dobott ki, Kiscica viszont szerencsére megtalálta, az õ hozzászólásából másoltam ki).
Ha van úgy egy órányi (vagy több?) szabadidõd, fusd át az egész topikot (na jó, lehetetent kérek Kép), megláétod, nemcsak hárm,an vagyunk...

Hálapénzes topik:

[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/352.html?1016640068" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/352.html?1016640068[/url]

üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Szia S78!
Hát akkor csiszoljunk.
Vagy ha elõb elolvasod a "hálapénzes topikot", akkor látni fogod, hogy nincs köztünk lényeges vita.
Egy dolgot akarok csak ezért kipoentirozni. Mindíg erõsen tiltakozom az ellen, hogy az orvosi munkát kiemeljék a szabvány szolgáltatások közül. Nézetem szerint ugyanis az orvosi munka (a gyógyítás) ugyanolyan szolgáltatás, mint pl. az autószerelõé! (ld. kezdõ példabeszédemet) Ha a társadalom ugy érzi (érezné), hogy az egészség olyan érték, melynek megõrzése-helyre állítása kiemelt érték pl. az "autó egészséghez" képest, akkor fizesse meg értékén. Ez történik nálunk boldogabb országokban: az orvos tanul, gyógyít ahogy kell, figyelembe véve a beteg lelkét is természetesen, és jól él a fizetésébõl. Amit egyébként közbeiktatott és kontrollokkal ellátott rendszereken keresztül kap meg, azaz a beteggel alig van közvetlen anyagi viszonyban, (az ugyanis nem jó dolog), de a munkáját ellenõrzik. Ha valaki nézi a Vészhelyzet sorozatot (ami szakmailag nem tetszik nekem) az látja, hogy mirõl beszélek.
Természetesen az jó dolog, ha valaki él-hal a munkájáért, ha ez a hobbija is (talán ezt kellene hivatás szeretetnek nevezni), de elsõdlegesen gyógyítson, ahogy kell és fizessék, ahogy érdemli. Ebben a kontexusabn még a kapitalizmus is igen humánus!
A többit olvashatod a jelölt helyen (is).
Én egyébként azért nem szeretem ezt a topikot, szintén lásd korábbi szösszeneteimet, mert a címét etikátlannak tartom, és szerintem Te is beleestél abba a hibába, amit a topik címe sugall, nevezetesen, hogy (lámpással) kell keresni azt az orvost, akit "nem csak a pénztárcám érdekli". Holott szerintem az orvosok döntõ része igen is a munkáját tartja elsõdlegesnek, azaz a pénztárcád legfeljebb másodsorban, a gyógyításod után, érdekli. Sajnos azonban akkor nagyon is érdekli, mert a munkájából jól akar élni, és nem csak megélni akar. gy tehát a "libát a doktornak" jelszóval jellmezhetõ módszer szerintem hülyeség (bocs), mert ha libát akar venni, akkor az általános értékmérõ eszköz segítségével megveszi. Egész társadalmunkat jellemzi, hogy ez a realitás (a felismert szükségszerûség).
Dr.Csákány
 


Kedves Csákány doktor!
Szeretném megköszönni a segítségét. Kép Kép Végre nyugodtabban alszom. Sikerült a nõgyógyászommal is megbeszélni a dolgokat.
A toxémia topicban szeretnék feltenni néhány kérdést Önnek, hátha a többieket is érdekli...
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Doktor Úr!
Igen, most valóban kapitalizmus van országunkban, mely kihat szinte mindenre, így az egészségügyre is nagy mértékben. Részben igaza van azzal kapcsolatban, hogy nincs mit tenni, gyarapítani kell készletünket (utódaink miatt is), de viszont ezt NE MÁSOK KÁRÁRA TEGYÜK, még akkor sem, ha ezt látjuk a környezetünkben, legyen már önérzetünk.
(Én pl. olyan vagyok, ahol tudok, segítek.)
Úgy vagyok a kérdéssel, hogy adok hálapénzt, de cserébe maximalitást várok el az orvostól. Szakmailag feddhetetlen legyen, figyelmes és bármikor elérhetõ.

S78!
Nagyon megértem felháborodásod, de nem minden doki pénzhajhász, csak most éppen még nem akadtatok a megfelelõre(persze gondolom nagyon sokáig kereste a nejed). Nálunk is kellett majdnem egy év! Orsoly biztos javasolt, nyugi.

Nikie
nikie
 
 


Kedves Doktor Úr!

Június 10-én válaszolt egy, a rendszertelen ciklusra vonatkozó kérdésemre. Mostanra kiderült, hogy akkor már pár napja megfogantam, spontán! Nem kellett hormonkezelés, mint a kisfiamnál. Most túl vagyok a 7. héten, és bízom abban, hogy ez a terhesség is panaszmentesen fog lezajlani.
Azért osztom meg Önnel az örömhírt, mert továbbra is egyetértek Önnel abban, hogy az orvosok java (nem véletlen ez a jó-val rokon szó választása itt) azt a pácienst is korrekt módon ellátja, aki képtelen saját zsebbõl megfizetni a hivatalos és a méltányos orvosi kereset közti különbséget.

Mónika
adgj
 
 


Kedves Doktor úr, és minden elégedetlen páciens!
Mostanra értem a topic végére, és az orvos ügyben azért vagyok érintett, mert több barátom is az, és persze vannak gyerekeim, volt mûtétünk, szülés stb. A férjem azt mondta mindig, hogy az orvos is a munkáját végzi, ezért miért fizetnénk neki külön? Úgy szültem a két fiam, hogy nem volt választott orvosom, hanem a nõgyógyászomhoz jártam (õt is megkérdeztem az elején, hogy válasszak-e orvost, és azt mondta, felesleges pénzkidobás, hiszen teljesen egészségesek vagyunk.) A debreceni egyetem klinikáján szültem, ahol az ügyeletes tanuló orvosok nagyon örültek, hogy végre valakivel foglalkozhattak, és nagyon lelkiismeretesek voltak. Semmit nem kaptak utána (akkor még nem is lett volna mibõl), és mégis az utolsó percig kedvesek, gondoskodók voltak. Azóta arra törekszem, hogy ilyen orvosokat találjak. Egyszer adtunk ajándékot orvosnak, a kicsi fiam (2,5 évesen történt) mandulamûtétje után, mert: a felnõtt osztályra felvett engem is a kicsi mellé, a kisebb testvér is benn aludhatott volna velünk, a 4 napból csak egyet töltöttünk benn tulajdonképpen, és mert szilveszter napja volt, mikor kiengedett. Másnak azóta sose. Szerintem az is ajándék pl. a gyermekorvosnak, hogy normálisan tudunk viselkedni a rendeléseken, nem nyaggatjuk a körzeti orvost hülyeségekkel, és látja, hogy jó dolguk van a kicsiknek. Vannak orvos barátaim. igen, elfogadnak pénzt, ajándékot, és higgyétek el, hogy ezzel mi rontjuk el õket, mert az elején még próbálkoznak visszautasítani, de sokszor ezzel megbántódtak a páciensek, hogy az õ pénzük nem jó? Mostanra szelektálnak, és a sok aranylánccal, drága ruhában stb lévõktõl fogadnak el, idõsektõl, öregektõl nem (annyira). A sebész barátunknak van egy gyûjteménye, hogy miket kapott a hálás emberektõl, és amit a legjobban szeret, az egy vers, amit egy bácsi írt róla! A kecskeméti barátnõnk körzeti orvos, és neki tényleg sokan adnak csirkét, kacsát, tojást, legutóbb a meggybõl kosárszámra, amit el szokott fogadni. Én pártolom a magánpraxist, mert akkor feketén-fehéren megvan, mennyit kell fizetni, és nem kell idegeskedni, hogy eleget kapott-e a doki. Szóval minden kórházban vannak legendás, elhivatott orvosok, akikrõl talán a portások és takarítónõk tudnának a legtöbbet mesélni. Ja, és a legjobb, ha valakinek orvos a férje, mert orvos-orvostól sem fogad el pénzt. (sajnos nem tudom hogy kell smilet csinálni, ide képzeljetek egyet)
Szisztok: Timi
vargat
 
 


Hát igen! Valószínüleg mi rontottuk el az orvosokat. Mert mi magyarok tényleg hálás nép vagyunk. Ami engem felháborít, hogy azok alapján amit itt a Babaneten olvasok egyenesen vannak orvosok, akik elöre megmondják mennyit kérnek a szülésért. Gondolom az 50 illetve 60 vagy még több ezer forintról számlát senkinek nem adnak - ugye ezt esetleg az adóbevallásban leírhatnánk az adózásunkból - tehát amit kapnak illetve követelnek az teljes egészében FEKETÉN van. Mint sok magánpraxis is. Ezzel is növelve a fekete gazdaságot. Érdekes, hogy erre senki nem gondol. Érdekes mennyire elfogadott az is, hogy bemész a kórházba és a doki a kórház gépeivel végzett vizsgálatokért pénzt kér töled (szintén itt a Babaneten olvastam), ami az ö zsebébe vándorol egyetlen forint adó fizetése nélkül. Hogy lehetséges ez? Ja, ha adót kéne fizetni akkor még drágábbak lennének? És akkor lenne még rájuk fizetöképes kereslet. Talán túl naiv vagyok. Talán mert nem otthon élek és hasonló viselkedéssel itt már rég kirúgták volna az ilyen dokikat. Na nem azért, mert soha nem fordulhat el hasonló eset, vagy mert senki nem keres feketén, viszont nem ennyire elterjedt és mindenek elött nem ennyire elfogadott.
Az sem igaz, hogy tölünk nyugatabbra annyira jól meg vannak fizetve az orvosok, mint ahogy Csákány dr. írta. Illetve miután egy bizonyos szintet elértek lehet, bizonyos szakosodással lehet, de nekem vannak ismeröseim, akik orvosok és nem dicsekedhetnek nem tudom milyen fizetésekkel. Na jó, csak 35-40 körül járnak korban. Milyen jó, hogy orvos orvostól nem fogad el pénzt. De nyugdíjastól gondolom igen. És ha egy csirkét visz vagy egy kosár meggyet, valószinüleg azért teszi, mert nem tud mást adni, de adni mégis akar mert ez már csak így van. Én nem egy smile-t tennék ide. Egyébként a magánpraxist én is pártolom, elég ha azt hivatalosan, a kórház falain kívül és számlát adva teszik a mi orvosaink. Miért etikátlan a topic címe? Aki elindította, a következöket írta: "Rengeteg negativ elmenyen vagyok mar tul es nem talalok egy becsuletes, normalis, okos es nem penzehes orvost.
Egy jo orvosert barhova elmegyek."
Szerintem az az etikátlan, hogy valakinek itt kelljen egy ilyen orvost keresnie.
Luca
Luca
 


Luca!
Sajnos, most kivételesen a doktor Úrral értek egyet.

Azt jelenti valóban a topiccím, amint írtad:
" Rengeteg negativ elmenyen vagyok mar tul es nem talalok egy becsuletes, normalis, okos es nem penzehes orvost."
De a kettõ nem ugyanaz, mert a mostani:
"Tudsz olyan jo szulesz -nogyogyasz orvost, aki nem csak a penztarcam utan erdeklodik hanem en is erdeklem?" ÁLTALÁNOSÍT! Ez a cím azt jelenti, hogy egyáltalán nincs is olyan orvos, akit a betege egy kicsit is érdekelné, ami egyáltalán nem igaz! Gondolj a saját szakterületedre!

Nikie
nikie
 
 


Szerintem elkeseredettségében írta ezt, valószínüleg hisz még abban, hogy igenis van olyan akit ö is érdekel, különben nem kérdezné itt. Lehet, hogy egy kicsit durván fogalmazta meg, de én megértem.
Én nem pro vagy contro Csákány Dr. szinten értettem a dolgot, azért is mert általában, más topicokban is, söt ebben is (pl. progeszteron adagolás vagy nem) a legtöbb dologban én is egyetértek vele.
Luca
Luca
 


LucaKép
A progeszteronról jobb, ha nem beszélünk!
Egyáltalán mit tudsz róla? Elolvastad az összes hozzászólásokat itt és máshol? Utánajártál? Stb?
Csak azért mondod, hogy egyetértessz a dokival, mert mást nem tehetsz.
Nikie
nikie
 
 


Mónika!
gratulálok!

Nikie és Luca!
Össze ne kapjatok rajtam. Nem ér annyit.

A nyugati orvosfizetések, az orvost a középosztályba, a jobbakat a felsõ közéosztályba sorolják. Nem a felsõ tizezer, de igen magas élatszínvonal érhetõ el vele, igaz nem a milliomosoké. Mit mondjak? "Szeretném én azt látni!"(magamon)

Megismétlem az alapokat:
A "hálapénz" nem a hála jele: az ugyanúgy fizetés mint az autószerelõé. A szolgáltatás ára. "Csak" illegális, erkölcstelen és erkölcstelenségre csábít, adókerülõ, törvénytelen. Viszont van. Jó lenne, ha nem lenne, de sajnos a társadalmi jelenségek léte nem a vágyaink szerint, hanem kemény gazdasági kényszerek mentén alakulnak ki.
Megoldás: az egészségügyet kemény gazdasági alapokra helyezni (ld. a FIDESz 5 évvel ezelõtti - meg sem kezdett programját, vagy a SZADESZ programját, amit nem fog végrehajtani)
dr.Csákány
 


Nikie!

Pontosan így ahogy mondod! Utánajártam, kérdeztem, olvastam, meghallgattam több véleményt, több barátnöm van aki átesett rajta. Nem hinném, hogy a progeszteron téma mindentudója te lennél, de ha gyenge pontodra tapintottam ne haragudj, véletlen volt, nem emlékeztem a hozzászólásaidra. Nem azért értek egyet Csákány dr-el, mert mást nem tehetek. Bárki azt gondol amit akar, legalábbis nekem nincs szükségem egyetérteni senkivel.

Csákány Dr!
Pontosan így van, ahogy mondja, viszont az illegalitás ellen küzdeni kéne. Vagy akkor ugyanennek érvényesnek kéne lenni más kategóriákra is. Például az oktatásban. Ha nem kap a tanárnö (aki amúgy is alulfizetett) hálapénzt, nem tanítja meg a gyereket olvasni, csak mert nehéz adott gazdasági helyzetben jól megélni egy hivatalosan keresett fizetésböl? Ezen biztos mindenki felháborodna és ez ellen mindenki küzdene. De ha egy orvos esetéröl van szó, a hálapénz, vagy nyersebben fogalmazva borravaló teljesen normális jelenség. Persze egy szóval sem mondom azt, hogy nincsenek lelkiismeretes akár ügyeletes orvosok is, akik a beteg érdekeit tekintik elsörendünek, viszont számos pénzvadász is létezik, aki csak pénz ellenében tesz érted valamit és pont az egészségügyben ez elég antipatikus jelenség. Egyébként a röntgenorvos, ortopéd orvos, altatóorvos, stb. ugyanúgy alulfizetett mint a nögyógyász, kardiológus, stb. Mégsem számíthat hálapénzre. Mégsem mondhatja azt, hogy hát csak akkor altatlak el, ha kapok x összeget. Pedig ö ugyanolyan felelös a dolgok jó menetéért, mint például a sebész. Akkor hogy van ez?
Luca
Luca
 


LucaKép
A prog.-gal kapcsolatban több orvos mást-mást mond, egyáltalán nincs energiám evvel kapcsolatban most itt bármit is kifejteni. Úgyhogy hagyjuk a szakértõkre!
Figyelj csak, avval egyetértek veled, amit a doktor úrnak írtál: Azaz, nemcsak nõdokik vannak, de ugyanúgy vannak még nagyon sokan az egészségügyben alacsony fizetéssel, és nem áll módjukban plussz anyagiakhoz jutni. Rajtuk kívül még vannak tanárok, stb., az õ helyzetük sem rózsás! Sajnos velük (egészségügyi dolgozók, tanárok, stb.) az a gond, hogy nem termelõ szféra az állam számára, nincs úgymond "bevétel".
Nikie
nikie
 
 


Hello Mindenki !

Csak még egy szóra... Örülök, hogy van aki helyettem forgatja akardot... Kép Csak így tovább Luca ! Bátorításul egy idézet az Anima Sound System nevû együttestõl: " Ne add meg magad, ne hagyd befogni a szád ! Az ajtón kivágnak, de az ablak nyitva áll... " A doki állítása ellenére, mégiscsak lámpával keresik sokan a tisztességes dokikat, és örülök is hogy megtalálják... De ez még nem változtat a tényen: Az egész gép hibá, bár van néhány ép fogaskerék... És amíg ez igaz addig ez a topik él, és élni fog, akárkinek is sérti az ízlését... Mindig lesz valaki, aki kimonja azt, amit sokan szeretnének elhalgatni, elhalgattatni...

Bocs a közbenyögésért...
S78
 


Kedves Mindenki!

Én Pécsen keresnék egy jó nõgyógyász orvost. Már 2 éve küzdök egy babáért. Vetélés óta cikluszavarral küzdök, azt nem értem, hogy rendes hormonvizsgálat nélkül miért kapok egyszer ilyen máskor amolyan gyógyszert... a másodikat már nem szedtem be. Ha valaki tudna segíteni a k9vetkezõ e-mail címre várom a válaszokat: maria.kis@freemail.hu

Köszönöm: Marcsi
Marcsi
 


Látja doktor Úr Kép

Ez az, amit Marcsi írt! Az orvosok legtöbbje be sem látja, vagy nem is érdekli, hogy mennyi szenvedés húzódik meg a nõ lelkében! Ne mondja azt, hogy ez nem szenvedés, mert az! Ez biztos! Sok idõt elveszteget sokszor a beteg az orvosok hibájából és ugye minél tovább haladunk az idõben annál kevesebb az esély!
Most van szükség az Ön kapcsolataira Pécsen!!! Remélem van!

Marcsi Kép
Hormonvizsgálat nélkül jobb, ha nem szedsz semmit.
Szerintem keress rá itt a neten (pl.origo), hogy Pécs és nõgyógyász, és csak találsz egy párat. Menj el mindegyikhez, és összesítsd a tapasztaltakat, aztán válassz közülük. Majd írok mailt Neked!

Nikie
nikie
 
 


Mindenkinek!
Igazából itt, a lényeget illetõen, mindenkinek igaza van, mert lényeg az, amit látunk, a tennivaló is az amit javasolnak.
Nikienek még külön is: igen, sajnos a leginkább hiáynzó tulajdonság ma az orvosokból, az empátia. Jó szakemberek vannak, akikbõl hiányzik, és a látszólagos (megjátszott) együttérzéssel sokan pótolják a tudást ....
Természetes sok pécsi kollégát ismerek személyesen, de én soha, senkinek nem javasolok orvost (ha lehet még rokonnak sem!), és nem is beszélek le róla. Ezt Nikie tapasztalhatta. Ugyanis: csak annak a munkáját tudom megítélni, akivel együtt dolgozom. (ezek közül természetesen tudok javasolni, a menyem pl. egy kollégámnál szült) Ha én nem tudok "orvost választani", akkor, hogy tudna más? (ez egy régi vita)
dr.Csákány
 


Szia Nikie!

Köszönöm az együttérzést és a segítséget! Eszem ágában sincs beszedni újabb gyógyszereket. Az elõzõt amikor kaptam utána kezdtem olvasgatni a témában...elég szörnyû, hogy vizsgálatok nélkül felírnak ezt-azt. Aztán amikor félidõben rosszul voltam...a 12. napon 8 érett tüszõ volt a baloldalon és annyira fájt a hasam. A 14. napon elájultam és a kórházban szinte kinevettek, hogy odamerészkedtem az ügyeletre, pedig meg voltam ijedve rendesen. Csak annyit mondott az ügyeletes doki, hogy biztos nõtt még 1-2 tüszõ, és biztos nem azért ájultam el... Pedig elõtte még soha, annyira fájt a hasam, hogy éppen fájdalomcsillapítót kerestem elõtte vizet ittam, sétáltam fel-alá, tehát nem kelltem fel hirtelen és semmi más bajom nincs... Na azóta semmit nem szedek be. De kihez forduljon az ember???? A kezdetekben nagyon magam alatt voltam az egésztõl, ma már jól vagyok lelkileg. Babát már nagyon szeretnénk, csak egy jó orvost kellene találni.

Marcsi
Marcsi
 


Doktor Úr!

Megvan a megoldás.

Önt, szerintem tényleg érdekli a nõk sorsa, mert egyébként nem idõzne itt annyit.
Sok kollégáját viszont hidegen hagyja, ahogy Ön is írta, tehát az lenne a megoldás, hogy reklámozza a doktor Úr a babanetet, fõképp olyan kollégái között, akikrõl negatív tapasztalatai vannak. Hátha talán csak kíváncsiságból is, de idevergõdik egy-néhány orvoska, és feleszmélnek. Ha 1 is így tesz, lehet, hogy néhány család (2 fõ, az nem család), vagy pár megvan mentve!

Nikie
nikie
 
 


Nikie!
Erre magamtól is rájöttem és már "mûködik is".
dr.Csákány
 


Doki Kép
Klassz, és köszönöm a segítségét nõtársaim nevében is!
Nikie
nikie
 
 


Kedves Csákány Doktor!

Igaza van, tudom, Ön közalkalmazott, a fizetése annyi amennyi, egyetemet végzett, szakvizsgázott, és szeretne jól élni. Jogos. Én középiskolai tanár vagyok, két diplomával, 12 év tanítással a hátam mögött, most írom a PhD-értekezésemet, a munkámat imádom, ha kell, bent maradok a tehetségesebbekkel délután is hogy jól szerepeljenek OKTV-n, felvételin. Magánórát nem tartok. Délutánjaimat feladatgyártással, dolgozatjavítással, kísérletelõkészítéssel töltöm. Szintén közalkalmazott vagyok, szintén egyetemet végzett, szintén szolgáltatok. Ön szerint mi mit tegyünk?
Tisztelettel:
dr. Szalavicsné Mitró Timea
SzMT
 


Kedves dr.SZ.M.T!
56 éves, egyetemi docens, vagyok, 1983 óta kandidátus, vezetek egy terhespathologiai szakrendelést, ami a világ (nerm túlzás) egyik legjelentõsebb cukorbeteg-terhességgel foglalkozó munkacsoportja, a hazai ilyen tipusuak közül kiemelkedõ jelentõségû, oktatok orvosokat, tanítok a bábaképzõben és mellékesen dolgozom a klinikán, ügyelek átlag 4-t havonta és a fizetésem 160 000 ft. (640 Euro) Egy átlagos szaklap havi díja 250. Van egy magánrendelõm, ahol mindezeken felül, még hetente 2x 3 órát dolgozom. (egyébként ebbõl élek) Van egy szuzukim.
1. Nem vagyok irigylésre méltó helyzetben. (még a "hálapézzel együtt sem)
2. Nem az én keresetem a legkevesebb, de ezeket a dolgokat szerintem nem szabad összehasonlítani, vagy feltenni a kérdést "mit tegyünk?" A válasz egyértelmû: európai béreket kell fizetni! Orvosnak, tanárnak, mérnöknek, autószerelõnek, informatikusnak, bankszakembernek.
3. Tegnap láttam az egyetemi jelentkezések listáját: Az orvosegyetem a 14.(!!!) helyen volt. Ilyen a társadalmi rangunk! Mikor én jelentkeztem az egyetemre 4x túljelentkezés volt és csak a jog elõzte meg az orvosit. A jelenlegi helyzet már a kontraszelekció útja. Azaz, ha ez folytatódik, akkor a helyzet csak romlani fog.
dr.Csákány
 


Kedves Csákány Doktor!

Ezek szerint a lényegben egyetértünk. Kívánok Önnek is, magamnak is és mindannyiunknak sok türelmet, mert alighanem arra lesz szükségünk ahhoz hogy kivárjuk míg a dolgok a helyükre kerülnek, és elismerik azt ha valaki más testét-lelkét-elméjét gyógyítja, gondozza, ápolja, fejleszti. Nem csak anyagi, hanem társadalmi értelemben is.
Azt hiszem, az járulékosan még nagyon sok problémát meg fog oldani.

Tisztelettel:
SzMT
SzMT
 


Kedves Luca es Mindenki!

Ezt a topikot en inditottam el.
Ha te is tul lennel mar 10 vetelesen es nem csinalnak semmilyen kivizsgalast csak allandoan megnyugtatnak, hogy majd a kovetkezo baba mar megmarad akkor lehet, hogy te is ezt tetted volna az en helyemben.
Talan igy mar nem talalod etikatlannak a keresemet.
Mindenkinek koszon aki segitett, hogy talaljak egy jo orvost.
Talan most majd sikerul nekem is ami masnak csak egyszeruen konnyen megy.

Tovabbi jo vitat.
Angela
bagolyka
 


Angéla Kép

Szia!

Hú, ez nagyon sok! 10?
Melyik klinikákon voltál? Egy orvos mondta, hogy majd a következõ sikerül vagy többen is?
Érdekelne a Te eseted, hogy pontosan mi történt, mert ez abszurdum!
Én csak 1-en vagyok túl és addig jártam orvostól-orvosig (én is találkoztam jópár pancserrel, most csak ez a szó jut eszembe), amíg meg nem csinálják az összes vizsgálatot, mi addig nem is próbálkozunk, amíg az oka ki nem derül, az biztos! Persze az esetek többségében (80-90%) genetikai ok van, de szerintem nálad nem ez van fõleg, ha ilyen sorozatosan következik be, és nálam sem.
Pesten egy csomó klinika van, még válogatni is lehet, de szerintem vidéken sem olyan rossz a helyzet.
Egy picit azért Te is hibás vagy, mert ha egy kicsit is utánajársz, tudhatod, hogy nem normális ez a sok vetélés. Keress rá itt a neten, és megláthatod!
Azt sem értem, hogy lehettél ennyire nyugodt, pl. amikor már az 5.eset volt? Nem gondoltad, hogy ideje már felkeresni valamelyik klinikát? Nem akarlak idegesíteni, távol áll tõlem, inkább leírom ide mik lehetnek az okok:

Anyai okok:
-Fejletlen méh
-A méh fejlõdési rendellenességei
-Myoma (jóindulatú szövetszaporulat a méhben)
-A méhen végzett korábbi mûtétek
-A méh korábbi gyulladása, hegesedései
-Méhnyakelégtelenség (pl. korábbi terhességmegszakítás miatt)
-Hormonális zavarok (pl. a petefészek elégtelen hormontermelése)
-Pszichés és fizikai traumák
-Fertõzések
-Mérgezések (dohányzás, kábítószer, alkohol is!)
-A magas hõmérséklet is megindíthatja a fájásokat (szauna!)

Apai okok:
-A hímivarsejtek számbeli eltérései

Illetve lehet még ellenanyag-termelés és RH-összeférhetetlenség is. Rh- vagy Rh+ vagy?
Az is kérdés, hogy voltál-e rubeolás?

Szóval az a lényeg, hogy irány valamelyik klinika, hangsúlyozom ha pesti vagy nagyon sok lehetõség van, írj a mail címemre, ha gondolod.

Csákány doki véleményére azért kíváncsi vagyok!
Nikie
nikie
 
 


Kedves Bagolyka!

Félreértettél. Én vagyok az, aki egyáltalán nem tartja etikátlannak a topic címet, meg is magyaráztam miért.
Vitába is keveredtem (sajnos) ezért Nikie-vel söt azt hiszem egy kicsit Csákány Dr-al is, pedig igazán csak nagyra értékelhetö, hogy idejön, "beszél velünk" söt még segíteni is próbál.
Tökéletesen megértelek, föleg azok után, amin átestél.
Kívánom, hogy elöbb-utóbb (remélhetöleg minél elöbb) sikerüljön a baba-project és hogy mindenek elött találj tényleg egy jó orvost.
Luca
Luca
 


Kedves Angéla és Doktor Úr!
A nagyon nagy számú vetéléseddel kapcsolatosan az jutott eszembe, hogy a doki(k)at ilyenkor nem terheli felelõsség?
Gondolom minden alkalommal kórházba kerültél, akkor pedig az elõzményeket végigkérdezik! A barátnõm "csak" egyszer vetélt el, RH összeférhetetlenség miatt, és a következõ teressége elõtt és közben millió vizsgálata volt, és nagyon vigyáztak rá.
Timi
vargat
 
 


Timi Kép
Hát igen, sajnos orvosi nemtörõdömséggel én is találkoztam régebben.
Nem akartam ismét felhozni ezt (lásd fentebb), de az biztos, hogy igaz, amit írsz Timi, és szerintem a doktor úr is egyetért velünk, õ szerencsére teljesen más Kép
Nikie
nikie
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: