Új privát üzeneted érkezett!

Azért, mert ezek az élet nem csak fekete-fehér. Ami egyik embernél jó érték, az a másiknál nem, nincs "szentírás". Egy adott könyvre alapozni mindent, s azon felháborodni, hogy az adott orvos nem aszerint dolgozik, botorság. Ekkora szakirodalomban nem találsz két olyan véleményt, amelyik egyezne, vagy legalábbis tartaná magát pár évig, nem találnának ki valami új dolgot helyette.
Csak gondolj bele, akár a szoptatás terén, akár hozzátáplálás, akár sódiéta, aár... sorolhatnék ezer dolgot.
Névtelen
 


Köszi! A szoptatás jó példa volt....Kép És nem egy helyrõl jöttek az infók sem.
Névtelen
 


Sziasztok!

Újraolvastam már az archívot. A fõ probléma ugye, hogy "ha valaki több, mint egy év próbálkozás után nagy nehezen
teherbe esik és utána elvetél, akkor miért modja azt az orvos, hogy ez csak genetikai ok lehet, f?leg akkor ha el?tte számtalanszor panaszkodik az ember a szabálytalan össze-vissza vérezget?s ciklusa miatt?"

A mû pedig, amire hivatkozott Nikie az archívból:

"Mikor szükséges tehát a terheseknek sárgatesthormont adni? A kezelésre általában az alábbi esetekben kerül sor:
fenyegetô vetélés (kevés vérzés) esetén,
akkor, ha a kórelôzményben egy vagy több spontán vetélés szerepel, azoknál a betegeknél, akiknek többéves meddôség
vagy kezelés után fogant meg a terhességük. Mindezen esetekben feltételezhetô, hogy progeszteronelégtelenség áll fenn.
A hormonpótlás történhet szájon át, injekció formájában és a hüvelybe felhelyezett kapszula segítségével. Az irodalmi
adatok amellett szólnak, hogy ez utóbbi forma a leghatásosabb. A progeszteron hormonpótlás lehetôséget ad számos
kívánt terhesség megôrzésére - tehát arra, hogy a terhesség végén a szülôk örülhessenek kisbabájuknak.

dr. Bárány János
szülész-nôgyógyász "

Magyarul ide az vala írva, hogy ha többéves próbálkozás avagy már elõzetes vetélés után érdemes a hormonnal próbálkozni. De ez az egész már lefutott kör volt az arhívban egyszer. Csak most fennakadt nekem, hogy a Nikie által idézett hivatkozás nem áll ellentétben az õvele-nála alkalmazott eljárással. Ha jól értem a dolgokat.

Egyébként valóban sose fogom tudni megérteni, hisz szerencsémre nem éltem át, csak próbálkozom árnyalni a helyzetet.

Ildi

Ildi
pildi
 
 

 
 

pIldi!
A terhesgondozás során elvégzendõ - kötelezõ viszgálatokat törvény irja elõ (paradox módon az abortus törvény mellékletében van leirva, mert a törvény hivatalos neve "A magzati élet védelmérõl" )
Ezen kivül sok vizsgálatot is csinálnak, a többségét feleslegesen, a finanszírozás kedvéért, vagy rosszul értelmezett gondosságból (ld. tokától bokáig) esetleg üzleti megfontolásokból. megint csak nyugati példákra tudok hivatkozni. Ott alig van (felesleges) vizsgálat.
A vércsoport természetesen nem változik két terhesség között, ezért elvileg elegendõ lenne átirni az új kiskönyvbe. De van olyan adat, hogy a szülésnél esetleg valamilyen alvércsoport ellen (hasonlóan az Rh immunizációhoz de itt nem az Rh-ról van szó) kialakulhatott ellenanyag, ami árthat, ha ujra vizsgálják ezt kell nézni. Ez ritka és még sokkal ritkábban súlyos szövõdmény, ezért nem igazán indokolt (ld. fentebb)

Azt hiszem jó érzékkel választottál az erchivumból és igy "névtelennek" is megfeleltél.....
Ha mást is olvasol benne megtalálod, hogy miért nem én válaszolok.
dr.Csákány
 


Ildi!
Félreértettél. Én nem azt kérdeztem, hogy szerinted mi a bajom, mert azzal tisztában vagyok. Sajnos esõ után köpönyeg, mert ezeket a dolgokat a vetélés után tudtam meg. Itt az a kérdés, hogy a betegeknek kell elõre tudniuk, hogy mi a bajuk és nem az orvosnak??? Ez a probléma elég sok nõnél elõfordul, csak ha itt a Babaneten nézem már akkor is ezer sorstársam van, ezért nem értem az orvos miért nem jött rá a bajomra. Vagy talán nekem kellett volna odamennem, hogy dr. úr nekem hormonpótlás kell különben el fogok vetélni, írja már fel ezt az xy gyógyszert nekem, jó? Talán a péknek is én mondjam meg, hogy mibõl süsse a kenyeret? Szerintem az orvosi hivatás amúgy is indokolttá teszi, hogy továbbképezzék magukat és igenis haladjanak a korral, mert itt emberéletekrõl van szó és ez nem játék. Te is fel lennél háborodva,ha a gyereked beteg lenne és pont az az orvos nem tudná meggyógyítani akihez vitted. Gondolom nem mondanád azt Te sem, hogy szegénynek nem volt ideje továbbképeznie magát, nem baj a következõ páciensnél már tudni fogja. Lehet, hogy alapvetõen a terhesség ill. meddõség nem tartozik az életveszélyes állapotok közé, de akkor is lehetnének körültekintõbbek az orvosok.
Köszi, hogy meghallgattatok, igazából nem megbántani akarok senkit, csak nekem fájnak a történtek és ezt csak az értheti aki ugyanezt átélte.
megint névtelen...
Névtelen
 


Névtelen (kedd 13:23) és most is NévtelenKép

Gratulálok! Mintha én írtam volna, pedig nemKép A számból vetted ki a szót, de miért nem vállalod a véleményed?
Értelme azért van az írásunknak, mert sok lány elolvassa talán, és rákérdeznek a dokijukra, dejóKép
Én már azért nem írok, mertcsak önmagam ismételném, és már elegem is van...

Nikie
nikie
 
 


Nem akarok mégegyszer errõl írni, de úgy látom nem olvassátok el figyelmesen, amit a másik ír.

Ildi Kép
Sajnos nem érted a problémánkat. Úgy látszik hiába írtam le részletesen.

1. Az egyik fõ probléma igen az, hogy egyszerûen rámondják az ember lányára, hogy "A vetélés oka genetikai hiba volt." Honnan tudja látatlanban az orvos, hogy csakis genetikai ok lehet?

Fõleg, ha nem zárja ki a többi okot? Hm? Több oka is lehet a vetélésnek.
Az egyik:
"A 7 hetes magzati elhalast minden esetben (csaknem minden esetben) a sargateshormon(progeszteron)-termelés elégtelensége okozza, tehát cikluszavar kovetkezménye."
Persze ez nemcsak a 7 hetesre vonatkozik, hanem a 6-12 hetesekre is.

"A progeszteronhiány és a spontán vetélés közötti kapcsolatot egy Amerikába szakadt magyar tudós (Csapó István) igazolta elsõként. Progeszteronnal az egészséges terhesség beágyazódása elõmozdítható, progeszteront közömbösítõ gyógyszer ("abortusztabletta") azonnali vetélést okoz. Ezzel igazolták ismét a Csapó teoriát!!! A progeszteron és a terhesség kapcsolatát legintenzívebben egy másik idegenbe szakadt tudósunk Diczfalusy Egon (Karolinska Institute Stockholm) kutatta. A progeszteron szerepe tehát sokszorosan igazolt."
Tehát minden egyes vetélésre nem lehet ráhúzni a "vizes lepedõt"! Általánosítás ez is!!!!
Azaz, elõször KI KELL DERÍTENI a vetélés okait, amit ki lehet, és utána meghatározni, hogy nagy valószínûséggel ez és ez volt az oka? Nem? Ilyen egyszerû LENNE!

Amin csak átfutottál, vagy nem értetted meg, az az, hogy nem szabadna TÖBBÉVES próbálkozásig eljutni a pároknak. ELVESZTEGETETT idõ! NEM tudja a nõorvos, hogy milyen a ciklusa a saját betegének? Mert ha tudja, akkor NEM SZABADNA engedni, hogy változó ciklushosszal egyáltalán próbálkozzon a pár, nem? Gondolj már bele, legalább ebbe tényleg, hogy ha méri az alaphõmérsékletét(már hányszor
írtam?), és ért is az orvos az elemzéséhez, akkor kerek perec látható, 2-3 hónap alatt, hogy valami gáz van, nem tökéletes a hormonszintje. Nem? 2-3 HÓNAP ALATT, NEM 2-3 ÉV!
Azaz, ha az én esetemet nézzük, 2000.szept.-ben a dokimnak avval kellett volna nyitnia:
"Mérje 2-3 hóig, majd hozza el értékeket." Karácsonyra legkésõbb tudtuk volna, hogy nem jó ám ez így! Aztán jöhetett volna a Closty/Serophen+Bromo+Utrogestan, és már kb. 2001.nyárra meg lett volna az eredmény! Most meg már 2003Kép
A hõmérsékletmérés a legegyszerûbb, legolcsóbb módja a hormonproblémák kimutatására!

2. Mikor kell adni HORMONPÓTLÁS-t a terheseknek?
Az idézetem helytálló, igaz. De ez az idézet csupán csak a TERHESEKRÕL ír? Nem? Az elsõ kérdés az, hogy "Mikor kell s.hormont adni a terhesnek?" Ez úgy jó, ahogy van, mert csak terhesekre vonatkozik.
HORMONPÓTLÁS az Utrogestan(természetes progeszteon-készítmény) is, amit fentebb írtam.Tehát nemcsak többéves próbálkozás, vagy elõzetes vetélés után kell alkalmazni.
Nagyon nagy baj, hogy létezik még ilyen: többéves próbálkozás?????????

Írtad: "a hivatkozás nem áll ellentétben a nálam alkalmazott eljárással", nem is állhat, mert nem abból van a gond, hogy nem kaptam annak idején progeszteronpótlást, hanem abból van a baj, hogy olyan örjítõen rendszertelen ciklussal egyáltalán engedett a doki próbálkozni, és
egyáltalán nem mértem a hõmet.
És mindeznek csak következménye volt a vetélés.
A vetélés csak következmény!

Mert:
"Rendszertelen ciklussal is szülnek, mert rendszertelenül is lehet peteérés. Csak sokkal nehezebben. Ismertem egy novért, aki minden védrekezés és CIKLUSBEÁLLÍTÁS nélkül pontosan 8 évenként lett terhes és szült gyereket. Így 24 éves házas volt, amikor a 3-ik gyermekét szülte. Szerintem mindkét fázissal baj van a 40-50 napos "ciklus" esetén, és ilyenkor nehezen lesz terhes valaki, és gyakrean vetéléssel fejezodik be a terhessége."
Szinte nem is normális menstruációs ciklusom volt évekig!
Ezaz: CIKLUSBEÁLLÍTÁS-t KELL alkalmazni ilyen esetekben, nem arra várni, hogy talán, esetleg összejön az a baba, mert úgyis ennyi meg annyi %. Aztán ha megtermékenyül, akkor TALÁN meg is marad...
NEVETSÉGES és SZÖRNYÛ egyben. És az is elképeszt, hogy a doktor úr is egyetért veled.

ILdi, Névtelen jól írta, tényleg nem érted.

Nikie
nikie
 
 


Nikie, en megertem a problemadat, nekem sok kuszkodes utan lombikgyerekem van. A kistesorol mostanaban mondok le Kép

Elorebocsatom hogy nem olvastam vegig mindent, lehet hogy picit elbeszelek melletted es semmikeppen nem ellentmondani akarok neked. De meg kellene ertened hogy van viszont a masik oldal. Az amelyik azt mondja, eleg gyerek szuletik igy is, az ilyen kutatasokra forditott penzt masra koltik. Most Angliaban elek, itt egyaltalan nincs allami lombik. Illetve hivatalosan van, csak evekig kell ra varni es sok kriterium van, pl 35 alattinak lenni. Es csak 1 gyereket tamogatnak es lombikbol is csak nagyon limitaltat. A perinatalis gondozasrol nincsenek infoim, arra itt nekem meg nem kerult sor. Szoval akinek siman nem lehet, marad a 1500-3500 fontos lombik. Ebbol a topicbol nem derult nekem ki, hogy nalad mi a baj, mashol meg nincs idom keresgelni de ha nem is nyilegyenesen de lehet neked is kisbabad Kép

Na lehet hogy jo zagyva lett, talan erted mit akarok Kép
idike
 


Idi
Nagyon bántó, amit írsz. A másik oldal szerinted, hogy "eleg gyerek szuletik igy is"? "KÖSZIKép Nincs hozzáfûzni valóm!

Az illetékesektõl várom azt, hogy megvilágosítsanak bennünket, hogy mi pontosan a másik oldal, ha van ilyen. Van ilyen?
Valamint: valóban minden úgy van-e, ahogy írom? Erre a válasz nemcsak az én okulásom, hanem sokunk javát szolgálná!
(Én megvagyok gyõzõdve, hogy tényleg az a helyes út, amit kifejtettem többször is.)

Nikie
nikie
 
 


Nem bantani akartalak, egy cipoben jarunk Kép

Itt Angliaban egy miniszter nyilatkozott nemregen a lombikkerdesrol es azt mondta hogy azt a penzt amit erre forditananak inkabb koltik masra, szivesekre, cukrosokra. Ennyi. Ha ez neked faj azt megertem, de azt hidd el nekem hogy az a szivbeteg vagy cukros aki arrol hall hogy a meddosegre is koltenek, ahelyett hogy az o betegseget penzelnek, nagyon felhaborodik. Mindenkinek a maga baja faj a legjobban de van mas is. De azt hiszem azzal hogy a felderitessel meg az sem foglalkozik akinek kellene, egyetertunk. Ne haragudj mar ilyen vehemenciaval, nem akarlak bantani. Kép
idike
 


Kedves Lányok!
30 év óta szívügyem, hobbim, fõ témám a spontán vetélés, koraszülés, meddõség. 30 év tapasztalata azt mutatja, hogy a meddõség és spontán vetélések leggyakoribb okai a sárgatest hormon csökkent értéke és a krónikus nõgyógyászati gyulladások. Igen, a sárgatest hormon jó, vagy csökkent értékére lehet következtetni egy jól kivitelezett alaphõmérséklet mérésbõl, ugyanakkor nem lehet meghatározni ezt az ultrahangos vizsgálattal. Utóbbival sorozatvizsgálatokkal a tüszõrepedés tényét meg lehet állapítani, de a hormonszint elégséges vagy elégtelen mennyiségét nem. Ha az alaphõmérséklet utal a hormonelégtelenségre, szerintem is célszerû azt pontosan meghatározni, különösen akkor, ha a leendõ terhes azzal fordul hozzánk, hogy állapítsuk meg, minden rendben van-e a terhesség vállalásához. És ezt nemcsak az Optimális Családtervezési Központban kéne megtenni, hiszen évente közel 100ezer nõ szül vagy szülne, s ennyinek nem tudnak 1 helyen tanácsot adni! Igen, a rendszertelen ciklusú nõknél a terhességre felkészülés alatt meg kéne ezt nézni.
A krónikus gyulladások megszüntetését is meg kellene csinálni minden terhességre készülõ nõnél, és ennek legegyszerûbb, legtartósabb megoldása a laktobacillus vakcináció. De a kollégák legnagyobb része se az alaphõmérséklet kiértékeléséhez nem ért, se a laktobacillus vakcinációval nem foglalkozik. Sajnos, a leendõ anyukák nagy része se veszi igénybe ezeket az információkat.
Üdvözlettel
Dr Lázár Erika
Névtelen
 


Kedves DoktornõKép
Szeretném megkérdezni, hogy a 21.napi vérvételnél a progeszteron szintnek mennyi az alsó határa? Miért van az, hogy az én orvosom 11 ng/ml értékre az mondja, hogy jó, ezzel szemben más orvosok erre azt mondják kevés és újból vetélést okozhat. Elõre is köszönöm válaszát.
Üdv
L.
Névtelen
 


Kedves Doktornõ!

Ön azonos a más topikokon elõforduló Erazmusz nevû doktornõvel?

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Gyuri!

Köszönöm! Azt még azért megkérdezném, hogy az orvos miként reagál rá, ha a beteg jön neki azzal, hogy ezt meg azt csináltassa meg, mert a védõnõje kéri? Kicsit most gondban vagyok, hogy ha úgy alakul, mégis mit fog szólni rá a dokim. (Védõnõ kibogozta, hogy úgyis van egy vérvétel kérõ lapom, azon ott vannak a rubrikák a vércsoporthoz is, csak ikszeltessem be a laborossal, ill. dumáljam meg vele. Viszont az eredmények a dokihoz fognak elsõnek jutni, õ meg tudja, hogy nem kért ilyet, és a végén én vagyok egy rém kellemetlen szituban...)
Azt a törvényt meg akkor megkeresem. Tényleg rémes, hogy így kerül egybe!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Nikie és Névtelen (ek?)!

OKé, hagyjuk, úgyse fogjuk megérteni egymást.

NIkie, most mennyi ideje tudsz a feltételezetten a gondot okozó hormonproblémádról és kezelnek vele? Ha már számolgatjuk az éveket, kíváncsi lettem, mennyi idõ telt el azóta?

Ildi

Ildi
pildi
 
 


PIldi!

Bocs, hogy keresetlenül beleszólok, de nálam is elõfordult, hogy a védõnõ kérte, az orvos legyintett! Nem csináltattam meg a vizsgálatot és megmondtam a védõnõnek, hogy az orvos szerint felesleges. Erre kaptam tõle beutalót. (Máshol volt a területi terhesgondozásom, mint a fogadott orvosom.)
Azt mondta az orvos, hogy a védõnõk elõszeretettel csináltatnának meg szerinte felesleges vizsgálatokat.

bocsi
Solya
solya
 
 


Solya!

Köszi! Védõnõm eddig beutaló kérdésre mindig úgy volt, hogy õ nem adhat. Végtére is nem is orvos, tényleg simán egy védõnõ tud adni bármilyen beutalót??? Küldözgetett a háziorvosomhoz is, amikor vizelet leletet akart, hogy írassak beutalót rá a háziorvossal. Nálam a nõgyógy.doki a belvárosban van, a védõnõ külvárosban, háziorvos szintén külváros, de egy harmadik kerület, szóval védõnõ nem is ismerheti a háziorvost.... nem tudom, tényleg, hogy õ írhat-e bármit, ha meg igen, akkor menjen a csudába az enyém, mert ezzel a vizeletessel is jól meg lettem szívatva (elbumliztam érte háziorvoshoz, sorban álltam vele az sztkban, és mikor sorra kerültem, kiderült, hogy háziorvos nem írt rá valami számot, így nem csinálják meg, menjek vissza, vagy fizessek 3ezer ftt. Na szép, mi, fizetem a tbt, de fizessek, vagy bumlizzak várandósan ide-oda, hogy közben múlnak a napok, kit érdekel, ha negatív oké, de ha azért kell a lelelet, mert esetleg bajom van, akkor nem mindegy hány hét múlva derül ki (panaszom nincs, de a leleletem nem negatív a fene vigye el))

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!

Szegény jól megjártad! De most, hogy mondod, lehet, hogy nekem is a háziorvos írta ki a vérvételt? Csak addig erõsködött a védõnõ, míg elmentem a sok beteg közé? Bár nálunk szerencsére soron kívül be lehet menni - csak bírd hallgatni a sok öreget! Most tényleg nem vagyok biztos magamban, olyan régen volt! Több, mint két éve. De neked csak a vércsoportot kéne átírni, nem? Kérd meg az orvost, hogy vezesse fel a kiskönyvbe! (Vagy írd be te és tedd be a régi leletet mellé!) Legfeljebb ha kell és úgy is a kórházban vagy, majd megcsinálják. De azért külön ne menj el! Csak ha tényleg indokolt lenne! De ha jól olvastam, nem az. Kész katasztrófa. Hol szülsz?

Solya
solya
 
 


Ildi!

Most nézem, mit csinálsz addig ezzel a töméntelen gyerekkel? Viszed magaddal?

Bocs, tudom, hogy nem ide tartozik, de minden tiszteletem a tiéd, hogy melléjük még jön tesó!

Solya
solya
 
 


Szia Solya!

Köszi. HÁt a srácok már csak ráadás, merthogy dolgozom, õk meg suliban. Múltkor az volt, hogy õszi szünet miatt úgyis itthon voltam velük, és akkor egyben kibumliztunk, anyuék arra laknak, leadtam õket és irány a háziorvos. Ez a vérvételes meg tényleg olyan, hogy megyek amúgy is a klinikára vérvételre (vérkép meg aztán terheléses cukor) és azzal együtt meg lehetne csinálni, csak a dokival már nem találkozok addig, ha meg önhatalmúlag bejelölöm, hogy ez a vizsgálat is legyen rajta, akkor nem tudom, mit szól majd hozzá... Ja,amúgy SOTE I.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Kedves Doktornõ!
Nagyon köszönöm a doktornõ megerõsítését a témában, valamint a kiegészítést is a gyulladásokra vonatkozóan.
Tehát jól írtam: valóban fontos a rendszertelen ciklusok kezelése, és az alaphõmérséklet mérése is lényeges a terhességre felkészülés idõszakában.
Az utolsó mondatával kapcsolatban: Sajnos sok anyuka nem is tud arról, hogy a változó hosszúságú ciklust kezelni kell, mert sok orvos nem figyelmezteti õket erre, és sok könyv hiányos is ilyen téren. Csak most bukkantam egy olyan könyvre, amiben le van írva a rendszertelen ciklus, mint cikluszavar, valamint az alaphõmérséklet mérésének jelentõsége is. Elsõsorban persze nem a könyvekbõl kell meríteni az információkat, hanem mindegyik orvosnak tudnia kellene errõl, de sajnos nincs így, ahogy a doktornõ is írja.
Elég szomorú ez az egész.

Úgy gondolom, hogy ha valaki is ezekután rákeres a neten a rendszertelen, vagy változó ciklusra, ez a topic is meg fog jelenni a számára, így legalább õk fel fognak figyelni erre - és persze a gyulladások kezelésére is!

Köszönöm mégegyszer, és további jó munkát kívánok!

Nikie
nikie
 
 


ILdi
Köszi kérdésed, az elsõ gyógyszerekkel támogatott ciklusban vagyok. És már most tökéletes a sárgatestfázisom! Biztos vagyok benne, hogy néhány hónapon belül meglesz az eredmény(ha nem jön semmi közbe). A férjem eredményei jók, úgyhogy nincs akadály...

Nikie
nikie
 
 


A védõnõ
a hazai egészségügy egyik legjobban képzett un. középkádere. Néhány éve még az õ kezében volt a terhesgondozás adminisztrativ része (laborok is), de mióta a betegért folytatott harc kiélesedett sok helyen megvonták tõlük ezeket a jogokat.... nehéz helyzetben vannak, mert tudják mit kellene tenni, gyakran jobban mint nem egy doktor, de nem tehetik.

Nyomatékosan!
Egyszerûen nem igaz, amit L.E. állít. A korai sp. vetélések mintegy 80-85%-ban a vetéléseknek genetikai oka van! Ez minden nem magyar tankönyv így tudja. A sárgatest elégtelenség és pláne a gyulladások szerepe rendkivül kicsi, nem éri el a 10%-t sem. Persze, ha valakinek anyagi érdeke fûzõdik egy "gyulladáscsökkentõ szer" (Gynevac) propagálásához, akkor azonnal más a helyzet ......
A sárgatestfázis tökéletessége kell a teherbe eséshez, enélkül nincs fogamzás, de a vetélésekhez ennek majdnem semmi köze nincs!

Tudom, mindenki fog olyan adatot találni, ami a fentiek ellen szól, de ezek egyike sem többször ellenõrzött, komoly adat! (ld. evidence based medicine.)
dr.Csákány
 


Kedves névtelen L.!(péntek)
A 21. napi vérvétel progeszteronjáról akkor tudok határértéket mondani, ha a ciklusa biztosan 28 napos. Ha nem: a vizsgálat idõpontjának a tüszõrepedés után kb. 7 nappal kell megtörténnie.
Az ekkor mért progeszteron értéknek 21 ng/ml fölött kell lennie. Siklósi György professzor úr (II.Nõi klinika másod professzora) nagy számú vizsgálatának eredménye, hogy a habituális vetélõk - =2 vagy több vetélés - progeszteron szintje ez alatt, az eredményes terheseké ez fölött van. (Õ 3 mérést végzett ezen idõpont körül, és a 3 mérés átlagának kell 21 fölött lennie.)
A nõgyógyászok többsége valószínûleg nem ismeri ezen vizsgálatok eredményét, és a laboratóriumok által megadott határérték szerint foglalnak állást. Azt nem tudom, hogy a laboratóriumok milyen alapon határozták meg azt a határértéket, amit cáfol Siklósi professzor vizsgálat sorozata.

Kedves Csákány doktor!
Azt hiszem, erõs az a kifejezés, hogy "nem igaz"! Az a nem igaz, hogy én anyagilag vagyok érdekelt abban, hogy a krónikus gyulladásokat meggyógyítsák! Nem ismeri a valóságot, hát ne mondjon dehonesztáló véleményt! Nem a Gynevac-ról írtam most, hanem a laktobacillus vakcinációról. Az elvrõl! Ugyanezt a gyógykezelést meg lehet tenni SolcoTrichovac vagy Gynatren nevû injekciókkal is, csak azokat pár száz kilométerrel nyugatabbra lehet megvásárolni 30-36 ezer forintért, és szintén laktobacillus vakcinák. Aki pl. thiomersal érzékeny, annak azt írom fel és adom be, ha behozatja. Amikor évekig nem volt Magyarországon ez kapható, akkor sok száz betegnek írtam fel; volt, aki azért váltotta ki a turista útlevelét, hogy elhozhassa Bécsbõl.
A spontán vetélésekrõl pedig vannak saját és más statisztikai vizsgálati eredményeim. De gondolom, nem nagyon érdekli, mint ahogy a laktobacillus vakcinációról se emlékszem, hogy személyesen konzultáltunk volna.

Üdvözlettel
Dr Lázár Erika
Névtelen
 


Kedves Lázár dr.nõ!
Rosszul emlékszik. 1983(82?)-ban a debreceni nõorvos kongresszuson én és kollégáim is elmondtuk véleményünket, ami azóta sem változott: a gynevac és társai alig különböznek a kuruzslástól.
Siklós professzort sok szempontból becsülöm, de ebben a dologban erõsen túloz.

EGYETLEN MÉRTÉKADÓ (amerikai, angol, német) SZAKMAI FÓRUMON (tankönyv pl) sem ezek az adatok vannak.
Mivel tudom, hogy Ön meggyõzhetetlen, ezt a továbbiakban nem folytatom.

üdvözlettel
dr.Csákány M. György
dr.Csákány
 


Sziasztok!

A védõnõ és az orvos által kért vizsgálatok eltéréseihez szeretnék hozzászólni (ha kiscit OFF is, de úgy látom, errõl is van szó mostanában).

Én a SOTE I ambuláns orvosához járok; aki most az, nagyon elismert szakmailag. És nagyon zokon vette, mikor rákérdeztem, mikor vizsgálja meg a méhszájat (a 20. hétig egyszer sem tette), mondván, évente sokezer terhest kezelnek, neki 15 év gyakorlata van, nekik megvan a maguk protokollja (de tapasztalatom szerint nem nyilvános; másfél éve nem épp így "követték" a terhességemet ugyanott). Rh ellenérték labort még nem csináltatott (RH- vagyok és az elsõ gyerekem Rh+)- mikor épp szabadságon volt, a nõvérektõl én "rendeltem" az AFP és a sima vérkép mellé, mondván, hogy meg lett beszélve (egyik sem lett, de már tudtam, hogy ezek kellenek). Aztán az AFP-s napon is bejelentkeztem az orvoshoz, aki már nem volt szabadságon, és annyira nem volt képben, hogy aznap akart küldeni, hogy a védõnõ adjon AFP beutalót... A terheléses cukorra is a védõnõtõl akart beutalót kérni, de mondtam neki, hogy õ orvosi pecsét híján nem adhat - ekkor kaptam tõle. De a védõnõ javasolta, hogy azért a 16. heti vérkép után kellene egy 26. heti is, meg egy ellenanyag-szûrés, amikre végül a nagyon rendes háziorvos adott beutalót soron kívül. Sõt, mikor elvittem neki az eredményeket, elõre, dátum nélkül még adott egyet-egyet, ha a nõgyógyász nem adna (nem akarok úra konfrontálódni vele, mert viszont mikor görcsökkel - mint utóbb kiderül, vírusos hasmenés miatt - mentem a rendelésre, tényleg 5 percen belül fogadott, tehát vészhelyzetben mûködik).

Szóval elõttem nagyon nem világos, hogyan lehetnek ekkora eltérések a terhesgondozásban (elég csak a babaneten található protokoll összevetnem azzal, amit tapasztalok).

Az biztos, hogy az én esetemben a védõnõ az, aki valóban követi a terhességet, segít (a beutalók kérésében is), szívhangot hallgat, súlyt mér, és utána a kisbabával is nagyon lelkiismeretesen foglalkozott. Én nagyon örülnék, ha adhatna beutalót is, mert akkor valóban gondozottnak érezném magam.
Az orvos havonta egyszer fogad, rápillant a papírjaimra, a nõvérek vérmyomás és vizeletet ellenõriznek, minden rendben, és mehetek (a 24. héten nézte meg a méhszájat meg egyszer görcsök miatt).
Ennyi erõvel az utolsó hetekig elég lenne csak akkor mennem, mikor a védõnõ látja, hogy nem jók az eredményeim vagy valami panaszom van.

Persze lehet, hogy egy választott és általam külön is megfizetett orvos több figyelmet szentelne nekem, de erre nincs keret. Marad a bizakodás, hogy eddig minden rendben ment, és ezután is így lesz. Sutyiban meg a védõnõ ellenõriz néhány, az orvos által alán fölöslegesnek ítélt adatot a háziorvos laborbeualója után.

Mónika
adgj
 
 


Sziasztok!

Nalunk /Gyorben/ igy mukodik, azaz mnden beutalot a vedono ad, AFP vervetelre, vercsoportmeghatarozasra, terheleses cukorra, stb. Ezek pedig a "kozponti" terhesgondozoban tortennek. A vernyomasmerest, vizeletvizsgalatot, sulymerest szinten a vedonok vegzik, de azt mar "helyben", kinek-kinek a korzeteben. Es szerintem igy viszonylag jol is mukodik a dolog, es epp ezert, akinek nem igenye, orvoshoz a kotelezo 3-4en kivul nem is kell mennie.

-Afonya
afonya
 
 


Tisztelt Csákány doktor!
Azon nem csodálkozom, hogy múltkor még válaszra sem méltatta a kérdésem (talán a névtelenség miatt), de azt egyenesen felháborítónak tartom, hogy a doktornõt támadja, amikor Õ csak segíteni próbál a hozzám hasonló reményvesztett kismamajelölteknek. Biztos ez valami rivalizálás féle lehet, de elég unszimpatikus viselkedés az Ön részérõl. A doktornõ egyáltalán nem reklámozott semmilyen terméket, de legalább rávilágított ill. megerõsített abban, hogy az engem kezelõ orvos nem járt el kellõ alapossággal és ezért jutottam idáig (vetélés).
Ha Önnek nem szakterülete ez a probléma, akkor inkább ne válaszoljon hanem tartsa magában ellenséges gondolatait.
Megint névtelen (L.) de lehetnék Mici-Maci medvebocs is ha ez Önt megnyugtatja.
Névtelen
 


Mónika!Áfonya!
Profi ellátást kap. Mint nyugaton .... csak a védõnõ, vészhelyzetben orvos.....
Névtelen
 


Igen, nekem is az a véleményem, mint Névtelennek, hogy a doktornõ csak segít nekünk.
Az én orvosom szerint is a korai spontán vetélés leggyakoribb oka a sárgatestfázis elégtelensége.
Az összes korai spontán vetélés 60-70%-át cikluszavar okozza. A genetikai hibára visszavezethetõ vetélések aránya 5%(!!!) alatt van! A maradékot fertõzések, immunológiai
összeférhetetlenségek teszik ki. Az Utrogestant, a természetes sárgatesthormont pedig nem lehet túladagolni! Az esetleges aluldozírozás viszont ismételten a magzat elvesztését eredményezheti. Az Utrogestan szedésével nem lehet veszíteni semmit!
Kíváncsi lennék, mit tesz a doktor úr ilyen esetekben, ha nem ezeket??? Mit tesz, ha a nõ elvetél? Egyszerûen azt mondja, hogy nyugi, majd a következõ sikerül, úgyis genetikai ok nagyvalószínûséggel?

Ami pedig a statisztikát illeti, szerintem ennek csak háttérinformációt szabadna szolgálnia.
Semmit nem jelent annak a nõnek, akinek az a kérdése, hogy mi volt a vetélés oka, nem? Hiszen általánosság, ezért ez nem lehet válasz az orvostól. Fõleg akkor, ha a fogamzás elõtt nem volt semmilyen vizsgálat, még alaphõmérséklet-mérés sem, stb. Szóval ha megtörténtek a vizsgálatok, akkor lehet mondani, hogy ez és ez volt az oka a vetélésnek. És muszáj elvégezni ezeket a vizsgálatokat a következõ terhesség sikeressége céljából. Nem? Nekem is a SoteI-n
azonnal rávágták, hogy csakis genetikai oka lehetett. Dehogy honnan vette az orvos? Akkor látott elõször, egyáltalán nem is ismerte a szervezetem. Nagy felelõtlenség kijelenteni az okát, ha nem történt semmilyen vizsgálat elõtte. (nálam volt vérvétel elõtte, de nem ismerték a
helyes értékeket.) Na, mindegy.
Ez csak az én véleményem logikusan gondolkozva, de lehet, hogy nem is jó.

A Gynevac-ról: A külföldi társa a Gynatren, evvel kapcsolatban találtam linkeket:
Gynatren
Gynatren
És ITT írnak a Gynatren engedélyezési dátumáról: 1983.01.27. !!! Már elég régóta alkalmazzák, lassan 20 éve!

"Az élet: megvalósítandó álom" - milyen igaz!

Nikie
nikie
 
 


Szia Niki!
Jó régen beszéltünk. Hogy állsz a gombás fertõzésekkel?
Én is megkérdeztem az orvosomat evvel a vetélésekkel kapcsolatban, azért csak érdekel engem is, pedig engem nem érint, tudod van már egy fiam.. Csodálkozott is a dokim, mert semmi bajom sincs, na szóval: A genetika lényeges, és legtöbbször ezt nevezik meg az orvosok, pedig nem is a genetikai okok az elsõk. Nagyon csodálkoztam, mert bevallom, én is erre szavaztam volna, de hát úgy tûnik mégsem. Õ is a ciklusokat magyarázta, és a sárgatestfázist, mi az pontosan? Nem sokat értettem belõle, kábé ennyit, le kellett volna írnom. És még arra emlékszem, hogy a ciklus hosszúsága is fontos. Pedig nekem sem volt mindig 28-30 napos, nem teljesen értem. Csak ezt akartam megosztani veled. Hogy a Csákány doktor mást mondd, nem értem, vagy mégis õ tudja jól?
Azért nyugodt vagyok, szerintem jó orvosom van. csak ennyit. Jól van Niki, így tovább lesz nektek is babátok nemsokára.
(Amúgy lehet igazad van abban is, hogy meg kell nézni mi okozhatta a szegény baba meghalását)

puszi
Katka
fkatka
 
 


Nikie, én is teljesen egyetértek Veled. Nagyon meggyõzõ amiket írsz, bár lehet, hogy azok, akiket nem érint másként látják. Az a legnagyobb probléma, hogy ezeket a dolgokat minden orvosnak tudni kellene és venni a fáradtságot, hogy kivizsgáljanak minket. Biztos vannak genetikai okok is, de ne mondják már mindenre ugyanazt. Ezzel az erõvel beültethetnének egy papagájt a rendelõjükbe, aki folyton azt hajtogatja: Genetika, genetika…Akkor a ciklusprobléma is lehetne egy késõbb aktivizálódott gén miatt, nem?
Olyan jó, hogy Te összegyûjtötted az összes tudnivalót, most már nem fogom hagyni, hogy lerázzanak holmi betanult mondókával. Nem csak egy orvos van szerencsére, meg kell találni a legalkalmasabbat.
L. a névtelen
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Nincs is gondom az ellátással - nagyon jól elvagyok én az orvos nélkül is, csak ne kellene a beutalóhoz meg az UH-hoz. Kép De szeretném én is tudni, mikor milyen vizsgálat jön (és jó lenne, ha ebben egyetértés lenne a szakemberek közt).
Mónika
adgj
 
 


Még egyszer, utóljára a progeszteronról:
Minden vetélés esetén alacsony prgeszteront találnak. Ez igaz, de ez nem az ok, hanem következnény, mert a szerum progeszteron a terhességben egy tünet! Mi történik.
A megtermékenyített petesejt egy sajátos, csak (az ember) terhességében mérhetõ hormont a HCG-t kezdi termelni (ezt mérjük a terhességi tesztben is!) akkor, amikor a sárgatest még termel progeszteront, mert még a cikluson belül vagyunk, azaz a sárgatest még nem öregedett el (mit azokban a ciklusokban amikor nem következik be terhesség). Ebben az esetben a HCG hatására (még egyszer a HCG hatására!) elkezd emelkedni a sárgatest (most már terhességi sárgatestnek nevezzük) progeszteron termelése. Ennek számos biologiai hatása van: elõsegíti az egészséges embrio beágyazódását, emeli az alaphõmérsékletet stb).
HA A MEGTERMÉKENYÍTETT PETE HIBÁS (bármely ok miatt) akkor nem termel elég HCG-t és EMIATT: a progeszteron termelés sem fog emelkedni, ugyaezen ok miatt hal el, és a progeszteron (és a HCG) szint tovább csökken, bekövetkezik a vetélés.

Azaz a progeszetron szint csökkenés oka a megtermékenyített petesejt betegsége, emiattt hiába adunk progesteront a hibát nem tudjuk kiküszöbölni, legfejlebb az elhelt pete kilöködését tudjuk késlelteni.

Aki ismeri a szakmát, az nem keveri össze az okot a következménnyel. Mégegyszer (utóljára): NINCS OLYAN MÉRTÉKADÓ SZAKIRODALOM, TUDOMÁNYOS ÁLLÁSPONT mely a progeszteron oki szerepét lényegesnek itélné.

A teljesség kedvéért: Van néhány eset, ahol a petefészek valamely (talán genetikai okokra visszavezethetõ) okból már nem terhes állapotban sem képes elegendõ progeszteront termelni. Ha ezekben az esetekben sikerül terhességet létrehozni, ekkor, és csak ekkor talán van a progeszteron adásának jelentõsége. A talán azt jelenti, hogy ezeket az eseteket nagyon nehéz igazolni, inkább csak elméleti jelentõsége van.

Aki errõl többet akar tudni (az igazságot) annak angol-amerikai stb szakkönyveket kellene olvasni. Én elolvastam.
Vagy egyébként jelentõs magyar irodalma is: Gardó professzor (jelenleg gyõri fõorvos) még a 80-as években IGAZOLTA!, hogy az abortatumok 85%-nak volt genetikai jellegû hibája.
dr. Csákány
 


Tisztelt Csákány doktor!
Feltennék még egy kérdést, legyen szíves válaszoljon majd rá. Valószínûleg a 80-as években még nem voltak annyira elterjedve a fogamzásgátló tabletták, amelyeket az orvosok lelkesen ajánlgatnak, mondván nem okoznak semmi problémát, nyugodt szívvel alkalmazhatók. Én nem szedtem csak kb. egy évig, mégis minden panaszom ennek szedése közben kezdõdött és utána sem múlt el. Elõtte teljesen normális (bár nem pont 28 napos) ciklusaim voltak. Így minden hónapban volt 6-7 kellemetlen napom, a menstruáció ideje alatt. Most már ott tartok, hogy egy ciklusban van kb. 12 tiszta napom, amikor nem távozik belõlem valamilyen színû váladék vagy vér. Ezek után ne mondja nekem senki, hogy nincs hormonális problémám, vagy hogy ez genetikai okokra vezethetõ vissza, hiszen közel 10 évig normális ciklusom volt. Már sajnálom azt a pillanatot, amikor fogamzásgátló mellett döntöttem, a mai tapasztalataimmal már nem választanám ezt a fogamzásgátló módszert. A kérdésem az: Ön szerint genetikai eset vagyok???????
Xy
Névtelen
 


azért azt megírhatnád, milyen fogamzásgátlót szedtél
Névtelen
 


XY Névtelen olvassd csak el jobban, amit a dr.úr ír., én sokszor elolvastam.

Doktor Úr!
Megvan a közös nevezõ!

"A teljesség kedvéért: Van néhány eset, ahol a petefészek valamely (talán genetikai okokra visszavezethetõ okból már nem terhes állapotban sem képes elegendõ progeszteront termelni. Ha ezekben az esetekben sikerül terhességet létrehozni, ekkor, és csak ekkor talán van a progeszteron adásának jelentõsége."
Szerintem pont ez van sokunknál, de nem hiszem, hogy néhány eset. Nem tudom, honnan gondolja a dr.úr, hogy néhány eset, amikor nem csinálnak a terhesség elõtt kötelezõen alaphõmérséklet-mérést, azaz nem derül ki, hogy termel-e elegendõ progeszteront a petefészek már ELEVE (a sárgatestfázisban!). Tehát csak a sárgatestfázisról van szó! És mindez a hõmérséklet-görbébõl jól látható! Ha megállapítható az alacsony prg.szint pl. vérvételek során, akkor már lehet is adni a köv.ciklusban a megfelelõ gyógyit, így már a terhesség elõtt is jó lesz ennek a hormonnak az értéke. Mivel - ahogy én tudom - a meglévõ terhességben adni prg.pótlást nem mindig elég. Tehát ebbõl is következik, hogy lényeges az alaphõm. mérése a terhesség elõtt. Ezt bizonyítja!
Nálam biztosan ez volt, mert a terhesség elõtt volt vérvételem, és már ott alacsony volt a prg. értéke.

A vetélésekrõl nem is írok semmit, mert ha már a terhesség elõtt megállapítható az alacsony prg.termelés, akkor már nem is lesz vetélés hormonális okokból a kezelés révén.-szerintem.

Remélem jól gondolom..

Nikie
nikie
 
 


Cilest fogamzásgátlót.
Névtelen
 


XY!
Ha a 80-as években már tbl-t szedtél, akkor most kb 40 vagy. Ez egy tök más kor hormonális szempontból.....

A hormonális fogamzásgátlók hatása az, hogy meggátolják a peteérést, maguk utánozzák a ciklust (sárgatestfázist a tbl-ban lévõ progeszteron szerü hormon pótolja) és okoznak vérzést (amit pont ezért nem is hívunk mensesnek). Abbahagyásuk után a normál ciklus többnyire visszaugrik és helyre áll a rend. Sajnos nem mindíg, de az estek több mint 90%-ban idõvel spontán (fél évet lehet várni), vagy gyógyszeres kezelésre rendezõdik a helyzet. A többi egyéb kezelést igényel. Az elmondott panaszokkal szerintem keresse fel nõgyógyászát, mert kezelést igényel.(Õ döntse el mit)
dr.Csákány
 


Csákány doktor!

Nem vagyok 40. 30 alatt vagyok. A 80-as éveket azért írtam, mert Ön azt írta, hogy a 80-as években igazolták, hogy genetikai ok áll a vetélések 85 százalékában. Akkoriban még biztos nem volt ilyen elterjedt a szedésük. Sokan félhettek is tõle a hormontartalmuk és a mellékhatásuk miatt.
A Cilest szedését KÉT ÉVE HAGYTAM ABBA, azóta nem állt vissza a normál ciklus és többször is voltam orvosnál ezzel a problémával, szerinte nincs semmi bajom.
xy
Névtelen
 


XY!

Bocs, hogy beleszólok, de Csákány dr. helyében én is így válaszoltam volna. Kicsit támadásnak tûnt, amit írtál. Nem is értem Lányok, miért kell támadni valakit, aki segíteni próbál? Ha nem tetszik az orvos, akihez jársz, keresel másikat, nem? Minden tudományban megvannak az elméleti különbségek. Ha másban hiszel, keresel valakit, aki segít avval a módszerrel megoldani a problémádat. Itt leírod, majd köszönöd a rekciót. Azzal, hogy leírtad, sokak számára elérhetõvé tettél egy másik utat. Teljesen felesleges támadni valakit azért, mert tudományosan mást gondol. Fõleg laikusként.
Én élvezettel olvastam a két orvos vitáját, még nem volt ilyenben részem! Szerencsére nincs érintettségem a dologban, mégis azt mondom nyugi! Az idegeskedéssel, mérgelõdéssel nem lehet megoldani semmit.

Addig is sok sikert és szívbõl kívánom nektek a gyermekáldást!

Egyébként a Cilesttel nekem is problémáim voltak (közti vérzés). Abbahagytam a fogamzásgátlók szedését és egy idõ után normalizálódott a helyzet.

Solya
solya
 
 


Solya!
Csákány doktorral az a problémám, hogy mindent a genetikára fog és ettõl nem lehet eltántorítani. Biztos vannak genetikai esetek is, de nem kell egy kalap alá venni mindenkit. Azért mert a 80-as években ezt bizonyították az nem valami mérvadó szerintem, azóta sok minden változott és lehet, hogy pont a fogamzásgátlók hatására. A doktornõvel értek egyet, hogy meg kell vizsgálni a lehetséges okokat. Egyébként nem szántam támadásnak, csak bosszantó, hogy úgy érzem, hogy a doktor úr nem ért meg engem, és az írásaimat is félreértelmezi. Ezért írok neki kicsit nyomatékosabban. Remélem nem veszi sértésnek és Te sem, hogy ilyen stílusban írok, de az agyamra megy ez a dolog már teljesen. Azért köszi a nyugtatást rám fér, fõleg amikor ezt a topicot olvasom. Talán nem kellene. xy
Névtelen
 


Névtelen és SOlya!

"A teljesség kedvéért: Van néhány eset, ahol a petefészek valamely (talán genetikai okokra visszavezethetõ) okból már nem terhes állapotban sem képes elegendõ progeszteront termelni. Ha ezekben az esetekben sikerül terhességet létrehozni, ekkor, és csak ekkor talán van a progeszteron adásának jelentõsége."

Ezt írja a dr.úr, olvassátok csak el! ERRÕL VAN SZÓ! Ha nem is néhány esetben! És ezt írta a doktornõ is.
A különbség csak annyi, hogy nem néhány esetben van ez a prog.termelés elégtelensége, hanem sokunknál sajnos! De akár 10, akár 80% is az elõfordulás, hõmérés kell a terhesség elõtt a bizonyosságára!!!! Már sokadjára írom, de a hõmérséklet-görbébõl jól látható!!!! EZt írta a doktornõ is, és a dokimnak is ez a véleménye. Mert mit mutat a hõgörbe 2.fázisa? A prog. termelést kisebb-nagyobb mértékben(sárgatestfázis!)
Remélem ennyi már elég lesz...

Nikie
nikie
 
 


XY!

Azért is írtam, mert át tudom érezni, mit érzel. Velem is elõfordult már, hogy így kértem tanácsot nõgyógyásztól. A téma nem érdekes, abszolút személye probléma volt. Amikor megkaptam a választ, még szerencse, hogy ültem. Kvázi hülyének lettem nézve, el sem olvasta rendesen a levelem. Pedig õ hivatalos tanácsadóként volt jelen azon az oldalon. Nem tudom, az itt író orvosokat is hivatalosan kérték-e fel, vagy csak önszorgalomból segítenek, szabadidejükben, de én inkább az utóbbira tippelek.

Én is azt ajánlom, hogy keress egy nõgyógyászt! Olyat aki meghallgat és orvosolja a problémádat és ott lesz, mikor a baba megszületik.

Szia
Solya
solya
 
 


Na, ezaz doktor úr, XY Névtelennek (írta mailben, remélem megírhatom!), 2 évet(!!!) mondott az orvosa a próbálkozásra, 2 év nem nagy idõ szerinte! Nem is tudok erre mit írni, csak annyit, hogy nevetséges, és nagyon is szörnyû! Amikor 2-3 hó alapján a hõmérõzéssel simán látható, hogy hormonálisan van-e baj, elégséges-e a progeszteron termelés!
Be is fejeztem, a doktornõ megerõsített engem, és a dokimnak is ugyanez a véleménye, de a dr.úrnak is, csak kevesebb %-ot mond Ön, ennyi csak a különbség.
A lényeg továbbra is: Meg kell állapítani feltétlenül még a terhesség elõtt, hogy elegendõ-e a prog.termelés!
Ezt ajánlom mindenkinek! Ja, és persze nem várakozni évekig!!!

Nikie
nikie
 
 


Niki!
Szia! Tényleg a Csákány doktor úr is irt a progeszteron termelésrõl. Akkor nincs is semmi probléma, mind három orvos úgyanugy gondolja.
Nem válaszoltál arra hogy mi pontosan a sárgatest fázis?

És van még gombád? A párodat kezelték?

Katka
fkatka
 
 


Kedves Doktor úr!
megkérdezhetem mi az a sárgatest fázis, mikor van, stb.
Köszönöm
Katka
fkatka
 
 


sziasztok!
Sajnos igaza van annak aki szerint a fogamzásgátlók a hibásak. A nõk kb 20%-nak nem is szabadna szedni mert abszolút összekeveri a hormonjait. És suerintem is károsabbak mint ahogy mondják. 3 barátnõmnek és nekem is a tabletta abbahagyása után 4-szer megjött rendesen, utána pedig fél évig semmi!!! Mindenki kétségbe volt esve hogy mi van. PCO? vagy más hormonzavar. aztán nekem hálistennek azóta se jött meg mert lett egy kislányom, aki most 6 hónapos és még szopizik. a többieknek rendezõdtek a problémáik úgy-ahogy. (Õk még nem akarnak gyereket).
Egyébként szeintem az a baj hoy a dokik mindenféle kivizsgálás nélkül írják fol a gyóyszert.
-Milyet kér?- kérdezte a nõgyogyó
-A barátnõm Triodenát szed, azt hallottam ez jó.-én
-OK, itt a recept...-no komment.
Amikor rengeteg fajta, komponensû van már.

Egyébként teljesen megértelek benneteket, szörnyû érzés kisbabára várni. Én rengeteget bõgtem. Hála Isten megoldódott. De kiváncsi leszek hogy jön össze a második.
Megfogadtam hoy soha többé tablettát.

Egyébként sajnos rengeteg hormont, antibiotikumot, vegyszert eszünk a húsokban,kajákban, rengeteg sugárzás ér minket (mikrohullám, mobiltelefonok) én azon csodálkozom hoy még ennyire mûködünk.

De mindenképpen nyugodjatok meg, a stressz is nagyon káros. Próbáljatok vega-bio kajákat enni, kitisztulni, lelkileg megerõsödni. Gondolkozzatok el hgoy ez nem valamilyen feladat-e, mi a célja hogy nem estek könnyen teherbe. Nem voltatok-e önzõek-e, tényleg akarjátok-e a kisbabát. Ez nem gombnyomásra mûködik- sokáig nem akarok gyereket, mindent meg is teszek érte hogy ne legyen, aztán egyszer csak igen, akarok..

Nagyon drukkolok mindenkinek, szívbõl kívánom hogy sikerüljön nektek!! Kitartás! Kép

(Anyukám egy halva szülés után 3 évig nem esett teherbe lelki okokból de nem volt semmi baja.

Egyébként nagyon nagyon nehéz jó nõgyógyászt találni. Én is keresek..
rbogi
 
 


Sziasztok!
Tudna valaki ajánlani egy tényleg lelkiismeretes nõgyógyászt
ajánlani,ugyanis gyereket szeretnék és a doki akihez eddig jártam nagyon "lekezelõen" bánt velem legutóbb.Na hát én ilyen orvosnál nem szeretnék szülni.Az sem utolsó szempont,
hogy ha nem kerül egy vagyonba.Ha valaki tud ilyen orvost
elõre is köszönöm.
Kuci
Névtelen
 


Kuci!

Én a kettes nõin szültem, ott van egy-két, szerintem jó és emberarcú orvos. Ha bõvebben érdekel, írj emailt vagy gyere át a topicba.

Solya
solya
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: