Új privát üzeneted érkezett!

Boglárka!
A fogamzásgátló tabletta felfedezése a XX. szd. egyik legjelentõsebb eseménye. Több ember életét mentette meg, mint az antibiotikumok!
Mindennek van ellenjavallata, ennek is. Ma a fogamzásgátlók felirásának elsõ kérdése: van a családban öröklõdõ jellegû throboemboliás betegség? Dohányzik? Magas vérnyomás? Testsúly (ezt nem kell kérdezni)? A hormonális problémákat ugyanis általában a fogamzásgátló tabletták javítják.....

Szerintem mindehol van "jó" orvos, de az "átlag beteg" csak véletlenül fogja megtalálni.(errõl már sokat vitáztam itt is máshol is: a beteg nincs olyan helyzetben, hogy ezt meg tudja ítélni ...)
Dr. Csákány
 


Kedves Doktor úr!

Laikusként nagyon valószínû, hogy nem tudok szakmailag megítélni egy orvost. Azt viszont el tudom dönteni, hogy emberként kezel-e, vagy csak az esetet látja bennem, legrosszabb esetben pedig csak a pénztárcámat. Illetve azt is érzem, hogy a kezelése hatására a problémám elmúlt, vagy megmaradt. Ha megtaláltam a számomra megfelelõ embert, akkor nagyon valószínû, hogy orvosként is meg tudok benne bízni!

És nagyon fontos az elsõ benyomás!

Solya
solya
 
 


Kedves Doktor Úr!

Ha tegyük fel tényleg genetikai hiba van az embryonal, s az anyukáról tudják, hogy volt már egy vetélése és adják neki az Utrogestant, akkor lehet-e az, hogy ez annyira elõsegíti a megtermékenyített petesejt beágyazódását, hogy a genetikailag sérült gyermek megszületik?
Vagy ha már genetikailag sérült és egyébként elvetélne, akkor mindegy mennyi Utrogestant adunk, akkor is elmegy a baba?

Elõre is köszönve válaszát:

GTT
Névtelen
 

 
 

GTT!
Szerencsére nagy valószínûséggel nem marad meg a hibás ....

javaslom az érdeklõdõknek az angol nõorvos társaság honlapját (www.rcog.org.uk.) Ott taláható egy gideline az vetélésekrõl annak okairól, a kivizsgálás módjáról és a kezelés lehetõségeirõl) Tessék elolvasni, nem a 80-as évekbõl, hanem idei!

Solya! Kösz a segítséget, de én ehhez stílushoz sajnos kezdek hozzászokni... Mindenesetre van néhány ember, akinek tudok segíteni, akik pedig nem akarják azoknak hiába mondok akármit.
sajnos viszont az elsõ benyomás nagyon gyakran csal.
dr.Csákány
 


Tisztelt Csákány doktor úr!
Most olvastam, hogy az egyik hölgy élvezte a vitánkat. Meg azt is, hogy Ön lezárta. Én azonban nem. Eddig nem volt idõm reagálni az utolsó hozzám intézett soraira, most megteszem.
Nos, az ominózus debreceni nõgyógyász kongresszus nem 1982-ben vagy 83-ban, hanem 1981. novemberben volt. Ez lényeges, mert akkor még (1981-ben) a laktobacillus vakcina nem volt kapható sehol, nem volt hivatalos gyógyszer, nem voltak róla külföldi (nyugati) közlemények. Én vettem részt Újhelyi Károly Kossuth díjas tudós kísérleteiben 1974 óta, nekem voltak csak tapasztalataim, amiket lehetett elhinni, vagy nem elhinni, de nem lehetett után vizsgálni, nem lehetett bizonyítani vagy cáfolni. Azonban 1982-ben megjelent a sok nyugati országban törzskönyvezett SolcoTrichovac (gyártó: baseli Solco GMBH), és 1985-ben a Németországban törzskönyvezett Gynatren. (Olvashatja pl. a Rote Liste német gyógyszerkönyvben, a Byk Gulden a gyártó cég.) 1997-ben törzskönyvezték a magyar Gynevac vakcinát, 1998. július óta kapható a magyar gyógyszertárakban, csak orvosi receptre, ez a tény kizárja annak a megállapításnak a jogosságát, hogy nem több kuruzslásnál. (e kijelentés interneten való megjelentetése széles nyilvánosság elõtti hitelrontás, emiatt akár pert is lehetne Ön és a hasonlókat kijelentõk ellen indítani). Azóta lehet után vizsgálni.
Valamint 1981 után számos közlemény jelent meg nyugati szerzõktõl. Egyrészt a laktobacillus vakcina hatásáról, másrészt olyan közlemények, melyek igazolják az én 1981-ben elmondott felfedezésem helyességét. Azt ugyanis, hogy a laktobacillus vakcina, amely gyógyítja a krónikus gyulladásokat, megelõzheti a koraszülések és spontán vetélések, valamint a dysmaturitás jelentõs részét (az én több, mint 1800 vakcinált terhesem tapasztalata alapján a koraszülések 40%-a, a spontán vetélések kb. fele és a szülés körüli halálozásnak is jelentõs része megelõzhetõ lenne). Ezek azok a felismerések, amiket akkor, 1981-ben Önök nem hittek el. Azonban ez még nem jelenti azt, hogy nem igazak. Szent-Györgyi Albert Nobel díjas tudósunk mondta: „…a felfedezés azért felfedezés, mert ellentmond az akkori tudásnak…Ha nem hiszik el, amit kijelentek, akkor lehet, hogy egy új felfedezést tettem. Ha elhiszik, amit kijelentek, akkor tudom, hogy megöregedtem.” (Meghallgatható az „Álmok álmodói, világraszóló magyarok” kiállításon Szentgyörgyi Albert saját szavai.)

Felsorolok néhány közleményt (csak néhányat, hogy ne untassam az olvasókat)
1. G. Karkut: Wirkung einer Lactobazillus-Immuntherapie auf die Genitalinfektion der Frau (SolcoTrichovac/Gynatren). (Geburtsh. U. Frauenheilk. 44, 311-314 (1984). 13 nyugatnémet klinika összesített vizsgálata. A vakcináció során az emelkedett hüvelyi pH lecsökken, a pathogén csírok száma kevesebb, mint 1/3-ra csökkent, a Döderlein flóra 2,5-szeresre emelkedett.
2. H. Rüttgers: Immuntherapy of vaginal infections. Scientific papers presented at the international symposia in LaSarraz ang Zurivh. Gynec. Rdsch.24: suppl. 3,pp. 1-90 (1984).
3. H. Rüttgers: Bacterial vaginitis: Protection against Infection and Secretory immunglobulin Levels in 5the Vagina after Immunisation Therapy with Gynatren. (Gynecol. Obstet. Invest. 26, 240-249 (1988). Randomizált kettõs vak kontrollos tanulmány. Az antibiotikus kezelés és a nitroimidazol orális használata sikeres a bakteriális vaginosis legtöbb esetében., de gyakori a reinfectio és recidiva. Gynatren és placebo kezelés összehasonlítása ( mindkét csoport kapott lokális Mysteclin kezelést): 12 hónap alatt a kezeltek 51%-a nem kapott újabb fertõzést, a kontroll csoportban csak 11%. A paciensek 60-70 %-a reagál kielégítõen erre a kezelésre, ezek szekretoros IgA szintje jelentõsen emelkedik az immunizálás során, a nem jól reagálóké nem emelkedik.
4. L. Sharon et al.: Association between bacterial vaginosis and preterm delivery of a low-birth-weight infant. The New England Journal of Medicine. 333, 1737-1742, (1995). A terhesség második trimeszterében észlelt bakteriális vaginozisban szenvedõ terhesek 40%-kal több koraszülöttet és kis súlyú újszülöttet szültek, mint akiknek nem volt bakteriális vaginózisa.
5. Lázár E. és mtsai: A terhesek laktobacillus vakcinálásának hatása a perinatális mutatókra. Magyar Nõorvosok Lapja 52, 27-28.(1989). Randomizált kettõs vak kontrollos vizsgálatot végeztünk 190-190 terhes laktobacillus vakcinálásával. Spontán vetélés a vakcinált csoportban 6,8%, a kontroll csoportban 12,6%. Koraszülés ill. kis súlyú újszülött a vakcinált csoportban 6,2%, a kontroll csoportban 11,5%.
6. Stb. Stb.

Tisztelt Csákány doktor úr! Nem dicsekvésre méltó, ha 21 év alatt nem változott meg a véleménye a megváltozott körülmények hatására. Azt jelenti, hogy se az irodalmat nem olvasta, se jelentõs mértékben ki nem próbálta azóta se (vagy egyáltalán nem), de véleményt alkot a laktobacillus vakcinálásról. Csömör professzor úr mondta egyszer, hogy az okos ember nem szégyelli megváltoztatni a véleményét, ha kiderül, hogy a tudomány túlhaladta az álláspontját.

Üdvözlettel
Dr Lázár Erika
N
 


Ez a francos világháló az idézõjeleket nem vitte át, hanem helyette zavaros jelcsoportot.
Dr Lázár Erika
Névtelen
 


Próba: " ... "
Névtelen
 


Megpróbálom még egyszer elküldeni, a zûrzavart talán sikerül kijavítanom.
Tisztelt Csákány doktor úr!
Most olvastam, hogy az egyik hölgy élvezte a vitánkat. Meg azt is, hogy Ön lezárta. Én azonban nem. Eddig nem volt idõm reagálni az utolsó hozzám intézett soraira, most megteszem.
Nos, az ominózus debreceni nõgyógyász kongresszus nem 1982-ben vagy 83-ban, hanem 1981. novemberben volt. Ez lényeges, mert akkor még (1981-ben) a laktobacillus vakcina nem volt kapható sehol, nem volt hivatalos gyógyszer, nem voltak róla külföldi (nyugati) közlemények. Én vettem részt Újhelyi Károly Kossuth díjas tudós kísérleteiben 1974 óta, nekem voltak csak tapasztalataim, amiket lehetett elhinni, vagy nem elhinni, de nem lehetett után vizsgálni, nem lehetett bizonyítani vagy cáfolni. Azonban 1982-ben megjelent a sok nyugati országban törzskönyvezett SolcoTrichovac (gyártó: baseli Solco GMBH), és 1985-ben a Németországban törzskönyvezett Gynatren. (Olvashatja pl. a Rote Liste német gyógyszerkönyvben, a Byk Gulden a gyártó cég.) 1997-ben törzskönyvezték a magyar Gynevac vakcinát, 1998. július óta kapható a magyar gyógyszertárakban, csak orvosi receptre, ez a tény kizárja annak a megállapításnak a jogosságát, hogy nem több kuruzslásnál. (e kijelentés interneten való megjelentetése széles nyilvánosság elõtti hitelrontás, emiatt akár pert is lehetne Ön és a hasonlókat kijelentõk ellen indítani). Azóta lehet után vizsgálni.
Valamint 1981 után számos közlemény jelent meg nyugati szerzõktõl. Egyrészt a laktobacillus vakcina hatásáról, másrészt olyan közlemények, melyek igazolják az én 1981-ben elmondott felfedezésem helyességét. Azt ugyanis, hogy a laktobacillus vakcina, amely gyógyítja a krónikus gyulladásokat, megelõzheti a koraszülések és spontán vetélések, valamint a dysmaturitás jelentõs részét (az én több, mint 1800 vakcinált terhesem tapasztalata alapján a koraszülések 40%-a, a spontán vetélések kb. fele és a szülés körüli halálozásnak is jelentõs része megelõzhetõ lenne). Ezek azok a felismerések, amiket akkor, 1981-ben Önök nem hittek el. Azonban ez még nem jelenti azt, hogy nem igazak. Szent-Györgyi Albert Nobel díjas tudósunk mondta: "...a felfedezés azért felfedezés, mert ellentmond az akkori tudásnak...Ha nem hiszik el, amit kijelentek, akkor lehet, hogy egy új felfedezést tettem. Ha elhiszik, amit kijelentek, akkor tudom, hogy megöregedtem." (Meghallgatható az "Álmok álmodói, világraszóló magyarok" kiállításon Szentgyörgyi Albert saját szavai.)

Felsorolok néhány közleményt (csak néhányat, hogy ne untassam az olvasókat)
1. G. Karkut: Wirkung einer Lactobazillus-Immuntherapie auf die Genitalinfektion der Frau (SolcoTrichovac/Gynatren). (Geburtsh. U. Frauenheilk. 44, 311-314 (1984). 13 nyugatnémet klinika összesített vizsgálata. A vakcináció során az emelkedett hüvelyi pH lecsökken, a pathogén csírok száma kevesebb, mint 1/3-ra csökkent, a Döderlein flóra 2,5-szeresre emelkedett.
2. H. Rüttgers: Immuntherapy of vaginal infections. Scientific papers presented at the international symposia in LaSarraz ang Zurivh. Gynec. Rdsch.24: suppl. 3,pp. 1-90 (1984).
3. H. Rüttgers: Bacterial vaginitis: Protection against Infection and Secretory immunglobulin Levels in 5the Vagina after Immunisation Therapy with Gynatren. (Gynecol. Obstet. Invest. 26, 240-249 (1988). Randomizált kettõs vak kontrollos tanulmány. Az antibiotikus kezelés és a nitroimidazol orális használata sikeres a bakteriális vaginosis legtöbb esetében., de gyakori a reinfectio és recidiva. Gynatren és placebo kezelés összehasonlítása ( mindkét csoport kapott lokális Mysteclin kezelést): 12 hónap alatt a kezeltek 51%-a nem kapott újabb fertõzést, a kontroll csoportban csak 11%. A paciensek 60-70 %-a reagál kielégítõen erre a kezelésre, ezek szekretoros IgA szintje jelentõsen emelkedik az immunizálás során, a nem jól reagálóké nem emelkedik.
4. L. Sharon et al.: Association between bacterial vaginosis and preterm delivery of a low-birth-weight infant. The New England Journal of Medicine. 333, 1737-1742, (1995). A terhesség második trimeszterében észlelt bakteriális vaginozisban szenvedõ terhesek 40%-kal több koraszülöttet és kis súlyú újszülöttet szültek, mint akiknek nem volt bakteriális vaginózisa.
5. Lázár E. és mtsai: A terhesek laktobacillus vakcinálásának hatása a perinatális mutatókra. Magyar Nõorvosok Lapja 52, 27-28.(1989). Randomizált kettõs vak kontrollos vizsgálatot végeztünk 190-190 terhes laktobacillus vakcinálásával. Spontán vetélés a vakcinált csoportban 6,8%, a kontroll csoportban 12,6%. Koraszülés ill. kis súlyú újszülött a vakcinált csoportban 6,2%, a kontroll csoportban 11,5%.
6. Stb. Stb.

Tisztelt Csákány doktor úr! Nem dicsekvésre méltó, ha 21 év alatt nem változott meg a véleménye a megváltozott körülmények hatására. Azt jelenti, hogy se az irodalmat nem olvasta, se jelentõs mértékben ki nem próbálta azóta se (vagy egyáltalán nem), de véleményt alkot a laktobacillus vakcinálásról. Csömör professzor úr mondta egyszer, hogy az okos ember nem szégyelli megváltoztatni a véleményét, ha kiderül, hogy a tudomány túlhaladta az álláspontját.

Üdvözlettel
Dr Lázár Erika
Névtelen
 


Dr Úr!
Nem egészen értem mire céloz hogy a fogamzásgátlók több ember életét mentették meg mint az antibiotikumok.???!!!Szerintem ennek pont az ellentéte igaz, kezdve a megnemszületett magzatokkal végezve a gumi nélküli védekezés miatt elkapott Hiv-fertõzöttekkel. Az pedig hogy a hormonzavart megszünteti egyenesen badarság!!Saját környezetemet nézve és ha belegondolunk- egy kívülrõl jött hormon miatt még annyira se fog mûködni a saját mint addig.

A tabletta baromi kényelmes megoldás és hatalmas üzlet a gyártóknak!!!!!!!!! Ennyi.
rbogi
 
 


Bogi! (de szép neved van)

"Jelenleg a háromfázisú és az egyfázisú tabletták egyformán veszélytelenek. Ráadásul valamennyi kombinált fogamzásgátló tabletta védi a fogamzóképességet, mert védenek a meddôség három leggyakoribb okozójával szemben (myoma,endometriózis, kismedencei hashártyagyulladás)."

Nikie
nikie
 
 


Kedves Doktor Úr!

Nagyon szépen köszönöm gyors válaszát.

Tisztelettel: GTT
Névtelen
 


Bogi!
A nem kiván terhességek megszakítása és kriminális vetélések áldozata nagyobb tömeg mint a Ii. világháború összes áldozata volt!
Az egyoldalú gondolkodás nem célravezetõ. Hormonális ártalmai pedig saját tapasztalatai ellenére elnyészõek. Vannak, de többnyire spontán gyógyulnak, vagy gyógyíthatóak. A kriminális vetélések áldozatai nem.
Egyébként valóban óriási üzlet.Bár minden üzlet ilyen hasznos lenne.
dr.Csákány
 


Már tudom, mi az a sárgatest fázis! Nem kell válaszolnia senkinek!
Katka
fkatka
 
 


Fkatka!
Ugye milyen bosszantó, ha nem válaszolnak az ember kérdésére? Pedig Te olyan szépen kérdezted, de hiába. Sajnos ebben a topicban ez megszokott dolog.Kép
Névtelen
 


Névtelen!
Miért nem válaszoltál te?!
Névtelen
 


Katka Kép
Ne haragudj, és azért nem reagáltam, mert nem vagyok orvos, inkább õk válaszoljanak Neked. Egyébként a ciklus 2.fázisáról van szó.
Az a jó, ha a hõmérséklet a 28 napos ciklus esetén a kb.12-14 napon leesik kb.36,2-36,4-re, majd 1-2 napon belül kezd felfelé kúszni és ott is marad.
/A 3. fázis, amikor már kezdd leesni a hõ, és nemsokára megérkezik a vérzés(jobb esetben fennmarad: babaKép(hihi))/
A hasznos topicban találsz jó pár grafikont!
Nikie
nikie
 
 


A dr. urat kérdezte nem engem. Én meg nem tudhatom, laikus vagyok.
Névtelen
 


Mint ahogy sok más topicban is elõfordul, nem? Miért kell a segíteni szándékozó, ám nem mindig velünk egyetértõ embereket bántani? Akár egy orvosról van szó, aki épp a magánidejét áldozza ránk és azért sok kismamának nagy segítséget nyújt, akár egy sorstársunkról van szó, aki esetleg épp oly tanácstalan, infokeresõ, esetleg még rémült is.
Bár mitõl is lenne más ez, mint az élet. Mindenhol vannak megkeseredett, rosszindulatú emberekKép
Névtelen
 


Utóbbi Névtelen!(12:37)
Pont errõl van szó, hogy pl. aki a problémamentes kismamákkal, és cukorbeteg terhesekkel foglalkozik, az ne támadja azt az orvost, akinek pont az a szakterülete, ami minket pontosan érint!

Ja igen, és az a jó, ha az ember véleménye évek alatt megváltozik, mert ez a mostani egy teljesen más kor a 80-as évekhez képest! Lehet sorolni mennyi mindenben...
A 80-as években történt igazolások, bizonyítások java talán elavult már...

Nikie
nikie
 
 


de pl. a Föld még mindig gömbölyû, ne feledd Kép
Névtelen
 


Köszi Niki, drága vagy!
Katka
fkatka
 
 


Sziasztok!

Én visszakanyarodnék az eredeti témához!
Ugyanis nem értem a topikindító problémáját!
Ha magánrendelésre jársz igenis mindenhol fizetned kell, jótékonyságból senki nem fog ellátni, de nem kötelezõ magánrendelésre járni! Ha nem vagy elégedett az orvosoddal oszd ki rendesen és hagyd ott. Ha nem magánrendelésre mégy és fizeted a TB-t senkinek nem kell adnod egy fillért sem! Ha úgy érzem sérelem ért, vagy nem kezelnek megfelelõen panaszt teszek, sõt igénybe veszem a sajtó és a média segítségét is.
Én soha egy fillért sem fizettem senkinek, nem járok magánrendelésre, mégis mindig megfelelõen elláttak, talán megérezték, hogy engem nem lehet pénzzel levenni.
Állami rendelésen az orvosnak kutya kötelessége a beteget a legjobb tudása szerint ellátni borítékdugdosás nélkül is!

Renáta
Névtelen
 


Kata!
Bocsáss meg, de Én rendszertlenül olvasom a netet, elkerülte a figyelmemet a kérdésed. Mint olvasom már elkéstem a válasszal.
Az is baj, hogy ez a válasz már több mint 50 éves. Mármint, hogy a ciklus második felét, a peteérés utáni szakot hivjuk igy.

Renáta!
Lehet, hogy furcsán hangzik, de Neked van igazad. És szerencséd is....
Dr.Csákány
 


Renáta!

Teljesen egyetértek! De sajnos sokan máshogy mosolyognak, ill. egyáltalán nem mosolyognak, ha nincs boríték. Az esküje köti az orvosokat, így valószínûleg rendesen ellát boríték nélkül is, csak nem mindegy hogyan. Nõorvosnál terhesség esetén szerintem jó, ha egy orvoshoz tudsz járni. Amennyiben ez megoldható a körzetedben szerencséd van!
Én gyûlölöm a borítékozást, de egyszer megpróbáltam, saját önszántamból, amikor az 5 hetes gyerkõmmel voltunk kórházban. És azért, mert ott a doktor néni nagyon rendes volt és nem várta, pedig két apró gyereke van neki is. Kifejezetten rosszul éreztem magam, mikor NEM FOGADTA EL!
Persze utána máshogy láttam a dolgokat és valszeg ha kell (remélem nem), hozzá megyek majd. Egyébként, nem tudom illik e nevesíteni, de ez a Budai Gyerekkórházban történt.

Solya
solya
 
 


Tisztelt Csákány Doktor Úr !

Lehet, hogy igaza van és szerencsés vagyok, de csak megismételni tudom, hogy eddig borítékolás nélkül is megfelelõ ellátást kaptam. 10 esztendeje dolgozom és fizetem a TB-t, úgy érzem ez jár nekem. Majd ha az én munkahelyemen is elfogadható lesz a borítékolás, akkor majd én is elgondolkozom rajta, de nálunk még egy kávé elfogadása is tilos az ügyfelektõl, azonnal elbocsátás jár érte. Hozzáteszem, tudom, hogy az orvosok szégyenletesen keveset keresnek, de nem az én kötelességem, hogy pótoljam, amit az államnak kellene.
Volt egy fogbeültetésem (implantáció) amit a TB nem támogat, azt minden szó nélkül kifizettem, de számlát is kaptam róla!

Szia Solya!

Sajnos sok elkeserítõ történetet olvastam itt azzal kapcsolatban, hogy hátrányosan megkülönböztetik, aki nem fizet zsebbe. Mindenkinek van szája, nyissa ki és védje meg magát! Velem még nem történt meg, de amennyiben bármelyik orvos nálam próbálkozna ilyesmivel, fellépnék ellene. Emberéletekkel kufárkodni, és a kevés pénze miatt valakit hátrányos helyzetbe hozni visszataszító dolog.

Üdvözlök Mindenkit: Renáta
Névtelen
 


Szia Renáta!
Hát nagyon jól gondolod.
AZt írtad, ha nem negfelelõlen látnak el felemeled a szavad. De mit érsz el vele, semmit!
Az érdekelne, hogy vonod be a médiát, meg a sajtót?

Eléggé fáj az, hogy engem sem látott el rendesen a 2 évvel ezelõtti dokim. Lehet, hogy a legjobb tudása szerint járt el, de nagyon kevés volt. Én nem tudnék emberéletekkel csak úgy vagdalózni, mint õ, ja persze ugyanott volt még néhány orvos, de õk is ugyanolyan nemtörõdömök, tudatlanok(ha mondhatok ilyet) voltak. Mit lehet tenni?

És honnan tudod, hogy jól lát el az orvosod? Ha nincs semmi problémád, akkor biztos is, hogy jól lát el az orvosod, de ha van? Kíváncsi vagyok, hogy melyikbe tartozol? Egy kicsit írhatnál magadról.
Én csak utólag tudtam meg, hogy mennyi badarságot összehordott nekem a doki, pedig a környékünkön mindenki hozzá járt, és dicsérték. Így utólag azt gondolom, hogy az elégedett "betegeik" olyanok lehettek, akiknek nem volt semmi bajuk, vagy... most õk is isszák a hiszékenységük levétKép
Hogy bíztam az orvosokban annak idején. Nevetséges! És én is azt gondoltam, hogy jó az orvosom, és minden a jó úton halad, lesz baba mindjárt, stb..Nem is olvastam egyáltalán utána, amit a dokim mondott, sehol. Pedig kellett volna!!! Hibáztam nagyon! De azért is: Örülök, hogy így történt(vetélés), mert a fontos tudnivalókkal az unokahugaimtól kezdve a "csitri" kolléganõimig mindenkit felvilágosítottam, elláttam anyagokkal.
És nagyon meg voltak elégedve!!!KépKépKép

Nikie
nikie
 
 


Ja, és õk a 2 évvel ezelõtti dokijaim: mindannyian tapasztalt, gyakorlott orvosoknak mondhatóak, nem akkor kerültek ki az egyetemrõl!
SZörnyû!

Nikie
nikie
 
 


Sziasztok!

Látom egy kicsit off lett a topic, de mivel ez a sárgatest dolog engem is érdekel, leírom az én sztorimat, ha nem baj.

Több éves kínlódás (pattanások, rendszertelen vérzések, változó kedélyállapot) után sikerült rátalálnom a mostani nõgyógyászomra, miután elõtte jártam már vagy ötnél és mindegyik csak az õt támogató cég fogamzásgátlóját irogatta fel, ügyet sem vetve azok 'mellékhatásaira' (vérzések gyógyszerszedés közben). Szóval a mostani dokim elsõ dolga volt, hogy elküldött hormonvizsgálatra, ami 3x-i vérvételt jelentett kétnaponként és az eredmény igazolta a sejtését, miszerint a sárgatest szint annyira alacsony volt, hogy jóformán peteérésrõl nem is beszélhettünk. Több vizsgálat megállapította, hogy évente kb. 3 alkalommal van peteérésem, de még így is kevés nagyon a sárgatest hormon. Elkezdtem a Diane 35-t szedni, hogy legalább a tüneteim múljanak és nagyon szépen múltak is, de 1 év után le kellett állni vele, mert folyamatos szedése nagyon káros lehet. Rá 2 hónapra nem újra késett a menstruációm, de mivel a remény hal meg utoljára vettem egy tesztet és láss csodát két csíkos lett!! Jelentem, hogy most büszke 33 hetes kismama vagyok! Teszt után rohanás a dokihoz, aki soron kívüli hormon (progeszteron) vizsgálatot rendelt el és csodával határos módon a normál érték, igaz alsó határán volt a szint. Így elkerültem a hormonpótlást és egy végig izgult 4 hónap után megnyugodtunk mindannyianKép
Lehet, hogy nem vártuk meg a fogamzásgátló utáni három hónaopot, de az orvos szerint valszeg ez segített ahhoz, hogy teherbe essek. Az eredmények szerint a baba egészséges és szépen fejlõdikKép
Amikor az orvosomhoz kerültem csak a TB-kártyával 'fizettem'. Igaz azóta már a magánrendelésére járunk, mert annyira népszerû, hogy a térítésmentes rendelésére 2 hónappal elõbb be kell jelentkezni. Nekem pedig ennél jóval gyakrabban kell mennem. De a végén számlát kapok a szolgáltatásról. Külön nem fizetek neki, de a szülésnél biztosan adunk, mert megérdemli.
Remélem mihamarabb eljön az az idõ, amikor nem hiába fizetünk a TB-nek és nem mi fizetjük ki azok ellátását, akik csak a szociális javakat élvezik, de a közös teherviselésben nem vesznek részt! Gondolom sejtitek melyik kisebbségre (?) gondolok, habár számuk inkább egyre nõ.
Sziasztok: Pirus
pirus
 
 


Szia Nikie!

Itt nem írok magamról, mivel ez a topic nem Renátáról szól, a topic címéhez kapcsolódóan írtam és nem szeretném OFF-olni a topicot.
Ha gondolod írok a mél címedre /ha él még/ és ott többet írok magamról.

Amiket kérdeztél:

1. Sajtó és Média: a szekesztõséget kell keresni. De vigyázz!! Csak olyan tényeket állíts amit bizonyítani is tudsz-/beperelhetnek késõbb/.

2. Orvosválasztás

Csákány doktor írt errõl és igaza van. Nem vagyok orvos, így csak a bizalom dominált, mivel egy orvos munkáját megítélni, felülbírálni csak egy másik orvos tudja.
Több éve ugyanaz az orvosom, sikeresen mûtött, minden kérdésemre mindig korrekten válaszol, távolságtartó és mint írtam nem a pénz az elsõdleges számára. Ha adnak neki elfogadja, de nem célozgat arra, hogy lehetne fizetni is.
Nevét szándékosan nem írom le, etikátlannak tartanám, ha tudta és engedélye nélkül nevesíteném nyilvános fórumon.

Sajnálom ami veled történt, amennyiben új orvosodban megbízol, vele kellene megbeszélni jól vagy rosszul kezeltek-e korábbi orvosaid.

Befejezem mennem kell, de ha gondolod magánban részletesebben folytathatjuk.

Szia: Renáta
Névtelen
 


Pirus!

Egész megható lett volna a történeted, ha a végét nem rontod el ezzel a minõsíthetetlen és ráadásul nem is idevágó megjegyzéseddel. A cigányok valóban sok terhet rónak az államra, ezek megoldásához közös erõfeszítések kellenek: komlex tervek kormányzati, szociális, oktatási, munkaügyi, stb. téren, valamint az érintettek együttmûködése és a társadalom hozzáállásának megváltozása. De a gazdasági gondok-és ezen belül az egészségügy helyzete miatt õket okolni nem kis merészségre vall.
rjuli
 
 


Renáta!
Szerintem nem sok értelme van, ha a médiát is bevonja az ember, ha sérelem éri a dokija részérõl. Inkább a nõk felvilágosítása lenne fontosabb, mert ekkor nagyon sokan fogják tudni, mi a lényeg, mire kell ügyelni, stb...Viszont egy orvos, csak egy orvos! -szerintem. Azért a többi doki felfigyelne biztosan! Én nem tudnám megtenni...

Várom mailed, folytassuk..

Nikie
nikie
 
 


Rjuli!

Nem meghatni akartam senkit a történetemmel, csak leírtam a tapasztalatomat, a másik megjegyzés pedig szerintem szorosan hozzátartozik a topic eredeti témájához. Különösebben magyarázkodni nem akarok, mert nincs miért. Ha te úgy látod, hogy támogatod ezt a hozzáállást semmi baj, de nekem azért ne kelljen már, légyszi! Én, mióta dolgozom a fizetésem közel felét adóra és TB-re költöm, ahogy a férjem is . Tehát mi megtettük, amit a társadalom megkövetel. Ezek után hadd ne keljen már többet tennünk 'közös erõfeszítés' néven. Nagyon szép, divatos klisé.
Ja, az intézményben, ahol szülni fogok a TB kártyámmal + 70.000,-Ft-ért (orvos+szülésznõ tarifája)pontosan azt az ellátást kapom, mint a TB kártyával nem rendelkezõ VIII.ker-i cigányasszony (miután ott van a kórház). Akkor az én társadalmi igazságtalanságomat ki fogja 'közös erõfeszítéssel' megoldani? És én még le sem nyúlom a kórházi cuccokat (pelus, popsitörlõ, krémek, fürdetõk stb.) mint azt az egyik topicban, tapasztalt szülõ nõk jegyezték le.
Részemrõl ezt a témát lezárnám, mert nem vitatkozni jöttem ide, hanem hozzászólni. Viseljük már el egymás különbözõ felfogását! Köszi!
Pirus
pirus
 
 


Pirus!

Nincs igazad! Nem ugyanazt kapod!
1, Te választod meg, kinél szülsz - ez neked fontos, másnak nem, ezért fizetsz
2, Hidd el - sajnos vagy szerencsére - sokkal több odafigyelést kapsz mindkét oldalról
Most ennyit, mert sír Máté

Solya
solya
 
 


Szia Solya!

Itt is?Kép
Persze, hogy én választom meg, de ha nem ezt tettem volna, akkor mehettem volna az újpesti szülõotthonba (csak TB kártyával), mert oda tartozom, miután már babát vártam, amikor költöztünk. Jártam én régen, még anno a XVII. ker.-be is SZTK-ba, amivel nem is volt semmi bajom, de ott más rendben mûködik a rendelés. Olyan, hogy kétszer ugyanazt a dokit fogtam volna ki, az csoda volt. És, tudod, az ember nem szívesen 'nyilatkozik' meg vadidegen embereknek, mégha az nõgyógyász is. Fentebb írtam, miért kellett ennél a dokinál kikötnöm, miután éveket 'szenvedtem' attól, hogy egyik orvos sem tudta megállapítani a bajomat.
Miért nem ugyanazt kapom, hiszen pont ti írtátok hogy a kórházi személyzet, kórterem, kaja, ellátás stb. ugyanaz mindenkinek.
Nézd, hiába ragaszkodom én az orvosomhoz, arról nem én tehetek, hogy fizetni kell és pont ebben az intézményben dolgozik. De még mindig nem ez a lényeg!!!
Amit nem tudok megérteni: miért nem lehet egy hasonló rendszert létrehozni itthon is, mint Amerikában vagy több európai országban. Nem TB-t fizetsz, hanem biztosítást, amennyivel hozzájárulsz, olyan minõségû szolgáltatást kapsz. Mindjárt nem lenne itt ez a kellemetlen 'hálapénz' dolog sem. Hiszen a te körülményeid, kereseted, elvárásod határozná meg, hogy hova kerülsz. Mindjárt nem kellene ilyen topicot sem nyitni és feleslegesen vitatkozni egymással. Én sajnos nem nagyon tudom befolyásolni a jövõt, de azért véleményem van és szemem is és félelmeim is. Mindenesetre a jövõben körültekintõbb leszek és alaposan megnézem a kínálatot a közkórházak terén is, mert igen most már látom, hogy itt is van különbség. De miután most 3 évig nem fogok dolgozni, így TB-t sem fizetek (ha jól tudom) megpróbálunk összespórolni annyi pénzt, hogy legközelebb Telkiben szüljek és akkor ígérem ki sem nyitom többet a szám!Kép
Pirus
pirus
 
 


Pirus
Lehet, hogy igazságtalan dolog, hogy nekünk kell mások helyett is a TB-t fizetni. Én mégis azt mondom, hogy jobb ezen az oldalon állni, mint a másikon. Nem lennék az olyanok helyében akik mindig mások jóindulatától függenek.
Örülök a lehetõségnek, hogy van magánrendelés és nem kell az SZTK-ban órákig várni, igaz ezért külön kell fizetni, de elfogadom ezt a tényt. Kitalálhatták volna máshogy is az eü. rendszert, de azért nem lenne szívem nézni, hogy mások nem kapnak orvosi ellátást csak azért, mert nincs pénzük. Sohasem tudhatjuk, hogy mi mikor kerülünk szorult helyzetbe.
Évi
Névtelen
 


Évi!

Attól, hogy valakinek nincs pénze, az alapvetõ orvosi ellátást megkapja. A különbség a szolgáltatásokban, azok minõségében van. Ill. abban, hogy mennyit kell pluszban, a biztosításodon felül fizetned érte.

Pirus!
Igen itt is és még sok helyen kísértek!
Addig, amíg a fent említett biztosítási rendszer nincs, addig ez a topic élni fog és élnie kell! Sajnos nem megy egyik napról a másikra az átalakulás. Szerintem az orvosoknak is jobb lenne, ha megfelelõ környezetben végezhetnék a munkájukat.
Igaz, hogy a szoba és a személyzet ugyanaz, mint a nem borítékoló kismamáknak, de sajnos a hozzáállás sokszor más. Megkapják õk is a napi rutint, a gyógyszereket, ha kell. Igazából csak azt tudom mondani amit láttam. Hogy volt orvos, aki látogatta azt a kismamát is, aki egy fillért sem fizetett neki, és volt olyan is, aki bár eltette a borítékot, a kismamája felé sem nézett. A kaja ugyanolyan szar mindenkinek, tényleg nem értem miért fõzik meg egyáltalán?
A közkórházak. Ma ott tartunk, ha nem a körzetihez mész, sokba kerül. Pedig lehet, hogy nem is érdemes csak a külsõségekre koncentrálni. Csákány drnak igaza van, mikor azt mondja, hogy "átlag betegként" nem tudod kiválasztani a legjobb orvost és legjobb kórházat.
Szerintem a körzeti rendeléseken is lehet "választott" orvoshoz járni, nem? Vagy nem mindenhol? Nekem pl. van olyan kórház az életemben, szerencsére oda is tartozunk, ahol minden fenntartás nélkül megbízom az ott dolgozókban. És eddig még sosem fordult elõ neg. tapasztalatom. Szerencsére nem is nyomtam sokat az ágyat náluk!

Na és ezt most miért is írtam le?!

Jó szülést és kellemes ünnepeket!
Solya
solya
 
 


Néhány éve szabad orvosválasztás van Mo-n, így az, hogy körzetileg hova tartozol, idejét múlt dolog. Miért gondolod, hogy a 70e ft-ért kapod u.azt? Szerinted az orvosok téged a pénzedért, a cigányasszonyt pedig a 2 szép szeméért ugyanabban az ellátásban részesítik? Ezt te sem gondolhatod komolyan! Azt hiszed, hogy ebben az országban csak a cigányok lopnak és csak nekik nincs tb-kártyájuk? Ennyire nagy hülyeséget nagyon ritkán hallani. Biztos a megélhetési bûnözés is ismeretlen fogalom nálad. Meg az is, amikor menne dolgozni a cigányember, csak mikor meglátják, közlik, hogy nincs munkaerõ-felévétel.
Sajnos, pont az ilyenek miatt, mint te vannak a legnagyobb társadalmi problémák, a te hozzáállásod a legveszélyesebb azzal, hogy te kifizetted a tb-t, részedrõl letudva.
Amúgy a topicnak ehhez semmi köze, olvasd el újra a címét. Olyan orvosokról van szó, akik nem (csak)a pénzért foglalkoznak a beteggel. Te nem errõl írtál. Ráadásul, ha a cigányasszony megkapja u.azt az ellátást ingyen, amit te a pénzedért, akkor pont belebotlottál abba az orvosba, akirõl a topic szól. Vagy az fáj neked, hogy õket nem dobják ki az utcára? Az melengetné a szívedet, mi?
Amiket te írsz, gondolsz, az kb. a miép jobbszélsõ híveinek a világnézetét tükrözi. Gusztustalan!!
rjuli
 
 


Köszönöm doktor úr, de nem értem, mi az 50 éves? És a Lázár drnõnek nem válaszolt a dr.úr a sárgatest dologgal kapcsolatban, pedig érdekli sokunkat. Nikie is milyen jól írt errõl, és még Pirus is.

Én is szerencsésnek mondhatom magam a dokim miatt, mint Renáta: minden rendben volt nálam pl.a szülésnél!

Katka
fkatka
 
 


Rjuli, juli... lám-lám, a múltkor tömegesen nekem estek, hogy beleviszem a politikát attól független topikba, szerintem itt sem kéne jobbozni meg balozni!
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Pirus!
Szerencséd volt, hogy rendszertelen ciklussal sikerült a terhességet létrehozni és fõleg majd megtartaniKép Nagyon vigyázz mindenre!
Nikie
nikie
 
 


Rjuli

Csak, hogy szavadon fogjalak és be is fejeztem:
1, mi köze va a miépnek ehhez a topichoz?
2, milyen jogon 'kategorizálsz' engem bármilyen piolitikai oldalra? Vagy ez talán nem kirekesztés ?
3, miért írsz ilyen hangnemben? Azt hiszem nekem is sikerült megválogatni a szavaimat.
4, én személy szerint nem bántottalak téged, te miért teszed?
5, azt mondtad elõzõleg, hogy kár lenne a cigányságot okolni a magyar egészségügyért, te miért vádolsz engem "az olyan emberek miatt, mint te vannak a társadalmi problémák"-kal?
6, semmi baj, ha te más nézõpontot képviselsz, csak a nagy 'szolidaritásod' közepette próbáld meg más véleményét is elfogadni, hátha némi tapasztalata is van?, még akkor is ha a te ízlésednek túl jobboldali vagy baloldali.
7, egyikünk sem az igazság bajnoka, ezt ne feledd!
Köszönöm, hogy elolvastál.

Nikie: köszi szépen, mi is nagyon boldogok vagyunk!Kép és mivel nem sok értelmét látom ide jönni ezért kívánok mindannyiotoknak nagyon Boldog Karácsonyi Ünnepeket!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Én nem kategorizáltam, a valahova sorolás pedig amúgy sem kirekesztés. Én nem "zártalak ki" egy csoportból sem, csak a stílusodat hasonlítottam valamihez.
Azért írok ilyen hangnemben, mert ezt hozod ki az emberbõl. Csak azért, mert te higgadtan, úgymond "kultúráltan" cigányozol, attól az még nem elfogadható.
Sajnos a te véleményedet még véletlenül sem vagyok hajlandó elfogadni, mert az a kirekesztõ, u.is te írtad, hogy mindenki részesüljön az alapján ellátásban, amit befizetett. Ilyen formán te az emberek -és messze nem csak a cigányok- nagy részét kizárnád a legelmibb jogokból. Ezt higgadtan elfogadni nem tudom és nem is akarom.
Ha én cigány lennék v. nem lenne tb-kártyám, akkor nekem is szólnának a szavaid, és mivel nem tudod, hogy tartozom-e ezek közül bármelyik csoporthoz, így azt sem tudhatod, hogy bántottál-e vagy sem.
Amúgy a cigányozás nem az én ízlésem szerint jobb v. baloldali, hanem objektív módon a szélsõjobb szokása. Ez nem politika, írhatnám azt is, hogy fradista a stílusod, csak a foci meg pláne nem ide való.
És végül még valami: a cigányoknak azon része, akik nem fizetnek tb-t(mert ez is durva általánosítás, hogy közülük mind ingyenélõ volna) nem visznek el túl sok pénzt az
egészségügybõl, megnyugodhatsz:a megelõzésrõl talán ha hírbõl hallottak, védõnõhöz, terhesgondozásra nem járnak, egyéb betegségeikkel sem látogatják sûrûn az orvost, egyrészt, mert tudják, milyen stílusban, ellátásban részesülnek, másrészt nem szokásuk órákig ücsörögni az sztk-ban, harmadrészt pénzük sincs a receptek kiváltására.
Így amíg nem viszik õket, addig nemigen mennek. Mivel az egészségtelen körülményeik miatt az átlagéletkor jóval a "magyar" embereké alatt van, így a nyugdíjat és a szociális támogatásokat is csak rövd ideig "élvezhetik".
Úgyhogy az eü. helyzete és a többi anyagi probléma messze nem rajtuk múlik, hiszen, ha csak õk szorulnának "ingyenkenyérre", nagyon gazdag ország lennénk, de mivel ez nem így van, el lehet gondolkodni azon, hogy vajon hány "jó magyar" ember lop, nem fizet tb-t, adót, stb.
Tudom, hogy ez nagyon kellemetlen, így meg is értem, ha úgy érzed, nincs értelme idejönni, bár szerintem ezek a gondolatok sehová sem valók, nem csak ide.
rjuli
 
 


rjuli!
Ne zaklasd fel szegény Pirust! Pár hét múlva szül.
Egyébként szívembõl szóltál és gondolom vagyunk még így egypáran.
Solya
solya
 
 


Sziasztok Lányok!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet!
Kép

Nikie
nikie
 
 


Nem ég az egyik gyertya, ja persze még van egy hét... hihiKép

Nikie
nikie
 
 


Köszi Nikie, neked is Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet és a többeiknek is!

lányok, akit érdekel:

Utána érdeklõdtem:

"A sárgatest-elégtelenségnek két formája van:
(1) alacsony progeszteron-termelés
(2) rövid ideig tartós progeszteron-termelés.
Kezelés tekintetében a két entitás nem különbözik, de a spontán vetélés kockázat mindkét esetben azonos. "

Ezek szerint is a doktornõnek van igaza(és Nikienek is)!
Gratulálok Niki neked külön is, okos nõ lehetsz!

Katka
fkatka
 
 


Szia Nikie!

Vidékre kell utaznom hétvégére, hétfõn küldök mélt, ahogyan ígértem! Ide is fogok még egy-két gondolatot írni.

Szia:

Renáta
Névtelen
 


T. topiklakók!
Ha valaki tényleg értene ehhez a szakmához a Pirus történetébõl világosan látná, hogy a progeszteron ügyben mi az igazság, de sajnos vannak, akik akármennyit olvasnak, csak a lényeget nem látják, nem is láthatják. Az orvostudomány valóban egy tudomány, és aki azt hiszi, hogy egy kis rész elolvasása után a nagy összefüggéseket (fel)ismeri az egyszerûen kritikátlan. De hogy a "továbbképzést" elõsegítsem javaslom, hogy keresse a progeszteron receptorok és genetikájuk témát. Ha ezt már tudja, folytatom a továbbképzést. Nem hiszem, hogy a tanulás ugy mûködik, hogy "utána érdeklõdtem". Már többször is leírtam, hogy az orvoslás még nems szabadult meg a "nagy fehér mágus" gondolkodától, még az u.n. tudományos életben sem. Ebbõl a szempontból a leginkább racionálisnak az angol-amerikai-német irodalom tekinthetõ. Még valami: a tudományt mindíg az egymással vetélkedõ nézetek viszsik elõre. Az egyik nézet mindíg hibás, bár mindíyg tartalmaz igaz elemeket, mert addig emiatt volt az az "igazság". És az új igazság is elavul majd, de a benne rejlõ igazságtartalom adódik tovább. Ezután az a mondat, hogy "igaza van", és mindez egy lajikus szájából ...
Más.
Sajnos a rasszizmus oly elkeserítõ számomra, hogy ez kizárja a további érintkezést ilyen emberekkel.
dr.Csákány
 


Nagyon örülök, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel. Amúgy , Solya, 18 hét múlva én is szülök, úgyhogy, ha úgy vesszük, nekem sem tesznek jót az ilyen jellegû viták, de mivel nem szívbeteg vagyok, "csak" terhes, úgy éreztem, hogy nem hagyhatom szó nélkül a témát.
rjuli
 
 


Katka, ez igaz, mi tényleg nem tudjuk megállapítani, hogy melyik orvos álláspontja igaz. Csupán csak hinni tudunk, hiszen laikusok vagyunk.

Én mindenesetre olvastam a dokim könyvét: Fogamzóképesség zavarai címmel, amit a SOTE1 igazgatója lektorált(!), és a progeszteron-elégtelenség is szerepelt benne. Nem akarok már errõl írni, nekünk laikusoknak hitkérdés az egész.

Nikie
nikie
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: