Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Doktor Úr!

Szeretnék én is Ön felé egy kérdést feltenni.Kb két hete voltam az orvosomnál , most jelenleg 23. hétben járunk. A hasam elég sokat keményedik, a méhnyak pedig rövidebb (1.5), igaz eddig még zárt állapotban volt.A haskeményedés elég sûrûn elõfordul nála. Habár két fajtáját észleltem eddig: az egyik amikor kidudorodik a pici, rendesen kemyén ahol éppen elhelyezkedik( ez napjában 1-2 alkalom és rövid ideig tart), a másik amikor az egész hasam kemyényebb és feszesebb ( napjában sûrûn elõfordul)
Szeretném megtudni , hogy mennyire nagy a baj? Azt mondták pihenjek sokat, de mi tarozik a pihenés kategóriájában( csak fekvés és semmi más?)A méhszáj mitõl nyílhat ki?Ha netán kinyilik én azt észlelem-e, és mivel járhat?nem szeretném a kcsit elveszíteni és azt sem, hogy bármi károsodása legyen a keményedések miatt. remélem érthetõ az aggodalmam.Szeretném ha segítségemre lenne és bármilyen hasznos tanácsot szívesen fogadok!még annyit, hogy elég vékony testalkatú vagyok 46.8 kg kezdem , jelenleg 51 kg vagyok, és lehet , hogy ez is kihatással van a keményedésre, feszülésre, ahogyan a pici nõl , úgy nyúlik a hasfal is gondolom. Lehet, hogy butácska kérdéssekkel zaklatom ezért elnézését is kérem, de megköszönöm ha tud segíteni ezekben a kérdésekben.Köszönöm szépenelõrre is segítõ hozzáállását:

Anita
Névtelen
 


Doktor Úr !

Még annyit szeretnék megtudni, hogy tényleg korai még a 23. hétben a keményedés és hogy lehet, hogy ha vigyázok nagyon idõvel el is fog múlni?
Köszönöm
Anita
Névtelen
 


Zsizsa!
Fenygetõ koraszülés eseteiben a pihenés már tényleg más kategória, ott már valóban lehet komoly hatása.
Ancsa!
Ha nem romlik tovább a méhszáj (ez a lelet annyit tesz: kissé megrövidült nyakcsatorna, ez lehetett eredetile is ilyen és akkor nem is romlott) akkor nem lesz semmi baj. Viszont Seduxent szerintem nem helyes adni és az Ambroxol egy köhögéscsillapító.....

Nagyon szívesen adok tanácsot, de konkrét kérdésekben kevésbé, mert az a véleményem (és ez vonatkozik Anitára is!!), hogy a konkrét kérédéseket mindenki beszélje meg kezelõorvosával, mert õ a felelõs az adott esetben! És .... is hozzá fordult a bizalmával!

Anita!
"Keményedések", méhösszehúzódások, "görcsök" minden terhességben vannak, mert a méh soha sincs teljes nyugalomban. Ez összefügg a méh növekedésével. Gondoljuk meg egy eredetileg 50g sulyú szervünk a terhesség végéra kb 6kg-t fogad be. A növekedés 100x! Vannak akik ezt (fõleg sovány testalkatúak, és érzékenyebbek) rendszeresen érzik, van aki nem. Eddig tehát normális jelenség. Kóros, és fenyegetõ koraszülés jele, ha ezek gyakoriak, fájdalmasak és fõként, ha a méhszáj kinyílásához vezetnek. Kezelésében a legegyszerûbb a phenés, de ha valóban a méhszáj nyílik akkor gyógyszeres kezelés is szükséges lehet. /Beszélje meg kezelõorvosával/ A terhse ugyanis nem tud "vigyázni" azon kívül, hogy túlzásokba esik.

Itt még egyszer visszatérek Vilma Rudolph esetére. Egyetlen terhesnek sem ajánlom, hogy élsportolni kezdjen terhesen! A szabály az, hogy max. annyit mozogjon, de lehetõleg közel annyit!, mint nem terhesen tette. A tunyulás a terhesség alatt sem elõnyös (kivéve, ha valami miatt "pihenni" kell)
Azaz bonyolult dolog ez.
Dr. Csákány
 

 
 

Doktor úr!
Az orvosom azt mondta, az Ambroxol "tüdõérlelõ", ha esetleg hamarabb jönne a baba... A Seduxen miért nem jó? Állítólag nem megy "át" a babába. Tud olyan eseteket, hogy valami bajt okozott a babának? Jézus, megijedtem!
Ancsa
Ancsa
 


Ancsa!

én is hallottam egy ismerõsõmtõl, hogy anno 3 éve neki is seduxent írtak fel, de ez ugyebár egy nyugtató hatású készítmény. Õ nem szedte beKép
Ennyit tudok róla írni én is.
anita77
 
 


Ancsa!
Én az Ambroxolról még nem hallottam és nem olvastam ezt. Lehet hogy lemaradtam valamirõl, utánanézek.
Seduxen átmegy a babába, a terhesség alatt is "nyugtat", szülés után, pedig rontja (nem nagy mértékben) az alkalmazkodást a "kinti élethez". Ezért pl. koraszülésnél tilos adni.
dr. Csákány
 


Ancsa!
Ambroxolról valóban leírják, hogy nem kizárt, (nem is igazolt) hogy javítja a koraszülésben a magzati légzõ mûködés hatékonyságát. (Japán szerzõk pozitivan nyilatkoztak, az un. evidence based medicine szakértõk szkeptikusan)
dr. Csákány
 


Doktor úr!
Valóban utánanézett?? Maga fantasztikus! Tényleg! Viszont akkor javasolna vmi mást a Seduxen helyett?
Ancsa
Ancsa
 


Kedves Doktor úr!

A gyógyszerekrõl olvasva, szeretném én is megkérdezni a véleményét a Pipolphenrõl. A 22.héten tartok és az orvosom ezt írta fel most a múlt héten, mert a méhszájam C:31oo lett /már a 17. hét óta, szerencsére a múlt héten nézett ellenõrzésnél nem lett rosszabb ez az állapot/. Görcsöket edddig nem éreztem, napi 1-2 keményedést volt, hogy éreztem, de azt sem minden nap.
Napi egyet, este, kellene szednem, csak egy dobozzal írt fel, az orvosom szerinte több nem is fog kelleni. Viszont az ijesztett meg, hogy a gyógyszerre nem az van írva, hogy terhesség alatt orvosa javaslatára, hanem kifejezetten az, hogy nem szabad adni. Aztán pedig hallottam olyat, hogy nem jó a Pipolphent terhesség alatt adni, mert az újszülöttnél sárgaságot és idegrendszeri zavarokat okozhat. Ettõl nagyon megijedtem, mert én is ezen gondolkodtam, hogy nem-e okoz gondot egy nyugtató gyógyszer a baba éppen fejlõdõ idegrendszerének?
/Most eddig 2 nap,vagyis két szemet szedtem be estére a Pipolphenbõl, de aztán megijedtem és inkább a napi 1 MagneB6 adagomat felemeltem 2x2-re saját magamtól kitalálva így./
Mi a véleményre a Doktor úrnak errõl a gyógyszernek adásáról?
Válaszát elõre is köszönöm:
Minke
minke
 
 


Köszönöm doktor úr válaszát.
Volt szó a sportolásról-megterhelésröl.
Tehát nincsen nagy jelentösége a megerõltetésnek? Ha babát szeretnénk, akkor is bármikor lehet edzeni? A beágyazódásra nem hat rosszul például a felülés,biciglizés? Ezeket lehet csinálni? Vagy teljes pihenés javasolt erre az idöszakra is?
Bea
Névtelen
 


Kedves Doktor Úr!

Mivel túl vagyunk a 3. sikertelen lombikon, úgy döntöttünk várunk a következövel, hiszen az orvostudomány hihetetlen módon fejlödik ebben az irányban is. Sajnos spontán teherbe esésre nem sok esélyem van, mert endometriozis miatt a bal oldal teljesen a jobb oldal szinte teljesen elzárodott.
Arra gondoltam, szivesen elmennék egy mütétre, ha szabaddá lehetne tenni a petevezetöket. Ugy rémlik, olvastam valamikor régen, hogy nem mindenkinél lehet feloldani. Mitöl függ ez, UH-s vizsgálattal megállapitható? Vagy már a mütét közben derül ki, sikeres lett-e?

Köszönöm.

Karmen
karmen
 


Doktor Út!

Habár látom elég sok kérdéssel fordultak már Önhöz, de Nekem is nagy szükségem lenne a segítségére.A múlkori hozzászólását köszönöm szépen, kedves Öntõl, hogy reagált rá. Most abban szeretném a tanácsát kikérni, hogy a haskeményedésemre( múltkori levelem, pár sorral fentebb)a magne B6 mellett most még egy új fajta készítményt írtak fel.Ez egy homeopata gyógyszer a neve: Cuprum Metallicum Gh 9, igaz az orvos úgy írta fel, hogy 7-9 ig de a gyógyszertárban megjegyzem többszöri nekifutás után, mivel nem lehetett sehol sem kapni, ezt adták.Semmi használati utasítás nincs hozzá. Pici golyócskák és napi 2szer 5 db kell bevenni. A gyógyszerésznõ valamennyire felvilágosított, hogy hogyan.Szeretném a véleményét kikérni, hogy valóban milyen készítmény (orvosom szerint a babára nincs semmi mellékhatása) , de eddig még senkitõl nem hallottam, hogy ezt írtak volna fel nekik. Szeretném ha mielõbb válsazolna nekem, mert addig nem is szedem be inkább.Sõt nem is minden gyógyszertárban lehet kapni, nem is mindenki rendelhet belõle. Igazánb kíváncsivá tett, hogy mi is ez....
Köszönöm szépen türelmét és mielõbbi válaszát elõrre is köszönöm.
Anita
anita77
 
 


Anita!

Bár nem engem kérdeztél, de: a homeopátiáról elég sokat olvashatsz itt a babaneten is, pld. a "homeopátia" c. topikban! De van egy www.homeopata. hu (vagy homeopatia. hu?), ahol szintén sok dolgot leírnak errõl a szemléletrõl, gyógyítási módról. Ahol a homeopátiás szereket árulják (kizárólag patikák), ott általában tartanak a homeopátiáról szóló könyveket, füzetkéket, ingyenes kiadványokat is. Kérj! Egyébként homeopátiás szakorvosok kb. 5-6 éve szakvizsgázhatnak a SOTE-n, természetesen csak orvos végzettséggel lehet homeopátiás szakorvosi vizsgát szerezni - ebbõl a szempontból abszolút biztonságos a dolog! Az más kérdés, hogy a hatékonyságát sokan vitatják (de ártani valóban nem árt) - ugyanakkor az oprvosképzés "törzsanyagában" nem szerepel, úgyhogy kevés olyan orvossal találkozhatsz, aki ismeri, ért hozzá, stb. CSak örülhetsz, ha a nõgyógyászod ehhez IS ért! Mi évek óta használjuk, nekünk bevált! Kép

Márti
márti
 
 


Ancsa!
Jó pap holtig tanul.
Seduxen helyett? Egyáltalán mire kapja? Szerintem kérdezze meg a kollégát. Bár lehet, hogy arra kapta, hogy nyugton maradjon? (bocs)

Minke!
Pipolphent pár éve (a Seduxent is) általánosan adták, bár ezeket a mellékhatásokat már akkor is gyanították. Pl. nagyobbik fiammal, az asszony is végig szedte (semmi baja). A veszélyek ugyanis nem nagyok. A baj az, hogy a hatékonysága sem nagy. Itt is az a kérdés, mire kapta?

Bea!
Nyilvánvalóan az a véleményem, hogy nem kell eleve pihenni.

Karmen!
Az a véleményem (de van akinek errõl más), hogy az un. refertilizációs mûtéteknek (helyreállító mûtét) az eredménye nagyon rossz a lombikhoz képest. Viszont a "lombikosok" közül soka javasolják a beteg petevezetõk eltávolítását, mert az javítaná a lobik sikerességét.

Anita (és Márti)!
Biztos bennem van a hiba, de szerintem a homeopathia kóklerség (hu mit fogok kapni). Hatástalan (pszihés hatással rendelkezõ) anyagok. Erre egy idézet egy korábbi gyermekgyógyászat professzortól.
"A gyermekbetegségek többnyire maguktól is meggyógyulnak, de ezt nem helyes minden esetben megvárni"
És még egy: "Az orvos kúrál, a természet gyógyít".
Ezért válnak be hatástalan szerek is.
dr. Csákány
 


Kedves Doktor Úr! Köszönöm válaszát, most azt kérdezném, hogy miért javitja az a lombik sikerességét, ha nincs petevezetõ? Több petesejt érik akkor? Ahol teljesen elzárodott ott van értelme megtartani? Ahol még picit átjárható azt nem engedném eltávolitani, pici esély ott mégis van a spontán teherbe esésre. Veszélyt jelent az, ha
helyreállitják a petevezetömet, arra nézve, hogy a köv. lombik sikeres legyen? Vagy mit jelent hogy nagyon rossz az eredménye?

Köszönöm.

Karmen
karmen
 


Akkor én vagyok az elsõ, aki ugrik.
Szerintem olyan valaki nem nyilatkozhat adekvátan arról hogy nem hat a homeopátia, aki nem próbálta. Ha egy szer 5 perc alatt bedugít egy két napja folyó orrot, akkor az hat,
- még ha nem is pozitív irányba, de hat. (vagy pont abban az 5 percben indult be magától az öngyógyító mechanizmusom, esetleg a pszichém, -és félreértett, mert úgy gondolta, azt szeretném ha bedugulna az orrom és azért nem kapnék levegõt) És ezt lehet elhinni, meg nem elhinni, de legjobb meggyõzõdni róla. Persze nem így, próbálkozgatni, ahogy én tettem, hanem homeopata ajánlásával tenni mindezt.
Bocsánat, én csak véletlenül jártam erre.
Kinga
diki
 
 


Kedves doktor Úr!
Két hete lett pozitív a terhességi tesztem. 2-3 napja barnás csepegésem van. Az orvosom igazolta a terhességet kb 6 hetes vagyok. A barna csepegésre pihenést javasolt. Ezt nem okozhatja valamilyen hormon-hiány esetleg? Tényleg elég rá a pihenés?
Válaszát köszönöm
Eszti
Névtelen
 


Eszti!

Bocs, hogy közbekotyogok, de erre a barnás csepegésre muszáj írnom, amit szoktak mondani:
Vagy hormonhiány, ahogy írod, vagy gyulladás jele legtöbbször.(de állítólag más is okozhatja)
A legtöbb orvos Utrogestan, vagy Duphaston tabikat ír fel + pihenés ajánlott. A gyógyik nem ártanak a babának, ugyanolyan szép baba születikKép Az Erazmusz topicban is olvashatsz errõl. A dokid nem javasolta ezeket a szereket?
Ja, és azt szokták mondani: lehet, hogy szükséged van rá, de lehet, hogy nincs. Ha sokára sikerült a teherbeesés, akkor sokkal valószínûbb a fenti 2 ok.

Nikie
nikie
 
 


Nikie!
Bocs, hogy írok, de erre muszáj: az elsõ terhességemnél kb. a 6. héten, amikor véreztem, nekem is csak pihenést javasoltak. Szerintem azért, ha mégis a gének a ludasak, akkor ne maradjon meg egy beteg baba. Jó szón kívül semmit nem kaptam az orvosomtól. Nem tudom, hogy ezek a gyógyszerek mire jók, de biztos építette volna és rombolta volna a lelkem egyszerre, hogy be kell szednem. Sõt, megkockáztatom, lehet, hogy inkább nem vettem volna be és a természetre hagyom a dolgot magamtól is. Korábban írta is Csákány dr, hogy nem sokat segít ilyenkor a pihenés, mégis... Most a szomszéd szobában durmol.
Most akkor kinek van igaza? Mikor kell hormonvizsgálat? Mikor kell gyógyszer? Mikor elég a "semmittevés"? Vagy hókuszpókusz az egész? Szerintem nincs garancia rá. Lehet, hogy mire eljutsz a vizsgálatokra, elvetélsz. Lehet, hogy mint én, végig pihengeted a terhességet, felszedsz cca 30 kg-t, de a vége pozitív. Tudom, hogy amit írtál, azt jóindulatból tetted! Kép Én meg csak kiváncsi vagyok. Kép
Solya
solya
 
 


Solya!
"Az anyai szervezet genetikai és/vagy immunológiai szempontok alapján elutasíthatja a megtermékenyített petesejt beágyazódását.A vérzés néhány napig kimaradhat,a terhességi teszt is pozitívvá válhat, mégis a zigóta menstruáció formájában kilökõdik...
3-szintû szelekciós mechanizmus mûködik, amely nem csapható be, pl.terhességet védõ sárgatesthormonok adásával. Csak az a terhesség tartható meg, amelyet a szervezet is hajlandó elfogadni...."
Ebbõl az következik:
- A genetikai hiba esetén vagy nincs beágyazódás, vagy a terhesség a lehetõ legkorábban elhal. Ez a fajta szelekció 99%-os.
- Csak hormonhiány esetén hat(hat) a fenti 2 gyógyszer.

Csak azt tudom mondani(a dokijaimtól), amirõl beszéltünk régebben is a másik topicban(Gyermekvállalás elõtt..), hogy már terhesség elõtt nem ártana néhány vizsgálat. Ami ezek közül nem költséges, az a hõmérõzés(igaz ez elég pontatlan) - a hormonok vizsgálatára, és ha ezalapján rendellenességet tapasztal az orvos, akkor jöhetnek a vérvételek, stb. A hõmérõzés a legolcsóbb, és mégsincs sehol terhesség elõttKép Ha ezt megtennék mindig, akkor késõbb már nem kellene gondolkodni, hogy kell-e hormongyógyi, vagy sem. A vizsgálatok nélkül ugye nehéz megmondani kellene-e a terhességhez, vagy sem? Nem lehet tudni, ha elõtte nem volt semmilyen vizsgálat. A kulcsszó itt (is) a megelõzés.
Te nem vetted volna be a tabikat, ki ilyen, ki más. Ha nekem anno azt mondják, hogy itt ez a marék gyógyszer és mindennap be kell vegyem ugyanennyit, akkor megtettem volna biztosan...(de nem mondták, pedig 1 év már eltelt anno a próbálkozások óta)
Igen, az nehéz, hogyha veszélyeztetett az ember lánya, akkor most pihenjen, vagy vizsgálatokra járjon? Elgondolkodtató. Ezért is jó a közeli kórház.
Garancia az tényleg nincsKép
Biztos néhány ciklus alatt sikerült összehozni a babát, igaz? Azért írta fel a dokid csak a pihenést.

Nikie
nikie
 
 


Háát, kellett hozzá 8 hónap, míg összejött, ezért is aggódom.
Eszti
Névtelen
 


Nikie,
az igazság az, hogy véletlen baba. És minden oka meg lett volna rá, ha nem akart volna engem. Kép Nem éltem igazán babaváró életet, ha érted, mire gondolok. Még nem igazán volt tervben, csak távlatokban. Én szerencsés vagyok a teherbeeséssel kapcsolatban. (Akkor még választott orvosom sem volt, mondván, minek, majd ha már komolyabban gondolkodunk, gondoltam. Kép A húgom orvosához mentem el.)
Egyébként én élõ példa vagyok arra, hogy mennyire nem készülnek fel a nõk a gyermekáldásra! Kép Most már nem is tudom meg, hogy ha nem spontán terhesség lett volna, akkor vajon mennyire készülök elõre. (
Tudod, azon gondolkodtam, ha már lett volna egy vetélésem, akkor valszeg máshogy látnám ezt a tabletta bevételt. Kép
A fenti következtetésedbõl azt vontam le, hogy minden olyan esetben, mikor már túl vagy egy nem megjött mensin, és vérzel, akkor segítenek a gyógyszerek?
És azt nem értem, hogy miért írna fel egy orvos csak pihenést azért, mert könnyen teherbe estem? Gondolod, azért mert úgy gondolta, legközelebb is könnyen megy majd, ha mégis baj lenne? Kép Szerintem ez nagyon negatív gondolat. Ugye nem erre gondoltál? Kép Ráadásul, ha tényleg hormonprobléma, akkor azt kezelni kell akkor is, ha baba nem marad meg, nem?


Eszti,
akkor elvileg már jó ideje nyomon követ az orvosod, bízz benne, biztos tudja, mit miért tesz! Kép Fel a fejjel és pihi! Kép
(Csak vigyázz a vanília fagyival!Kép)

Solya
solya
 
 


Solya!

Én is élõ példa voltam arra, hogy nem készülnek fel a nõk a terhességre, de amikor az Uh igazolta, akkor már nagyon vigyáztam mindenre. Késõbb kiderült, hogy akkor kezdtem el olvasgatni a témában, amikor már nem is élt, jó nem? Elég morbid. De én akkor is úgy gondoltam, ha a doki azt mondja ez és ez a gyógyszer kell, és még amaz is, akkor bevettem volna. Hiszen orvos.
Szerintem a pihenést csak azért mondják, hogy mondjanak valamit, mert az nem lehet, hogy vérzel, és "nem kell tennie semmit" a válasz. Hiszen valamiért csak van... Azt szokták mondani a terhesség alatti vérzésre, hogy hormoningadozás okozza legtöbbször, dehogy ez milyen mértékû, kitudja?
A hormonproblémát mindenképpen kezelni kell, ha nem reped meg a tüszõ, mert akkor nincs progeszteron-termelés és ez károsan hat a szervezetre. Ha viszont van progeszteron, csak kevés(azaz megreped a tüszõ), de nem akar babát az ember lánya, akkor nem fontos kezelni. Illetve alacsony progeszteronnal is létrejöhet terhesség, csak nagyobb a sp.vetélés kockázat. Szóval emiatt is mindenképpen ki kell deríteni terhesség elõtt, hogy milyen is az a ciklus.
Miért kell vigyázni a fagyival?

Nikie
nikie
 
 


Nikie!
Mert elhízol tõle! Kép
Solya
solya
 
 


Ja kössz, azt hittem valami más oka van.
nikie
 
 


Eszti!
Szerintem elég, és nem is tudsz mást tenni. (van aki szerint egy marék tablettát kell bevenni, hátha az egyik segít)

Karmen!
Megmondom õszinten, nem tudom, de a lombikososk, néhány éve, klinikai tapasztalatra hivatkozva állítják, hogy így kell. A magyarázatuk az (ezt tõlük tudom, nem az én véleményem, de õk értenek hozzá), hogy ha a sérült, gyulladt petevezetõ ott van és a méhhel kapcsolatban van, akkor attól csökken a beültetett megtermékenyített petesejt megtapadási esélye. Azóta mi mindíg megcsináljuk ezeket a beavatkozásokat a lombik elõtt.
Én általában elfogadom a szakemberek véleményét. Cipõt a cipõboltból.

Kinga!
Az a szer, amely 5 perc alatt megszüntet (végleg) egy 2 napja tartó orrfolyást, az csodaszer. Én meg már elmúltam annyi, hogy higgyek a csodákban.
dr. Csákány
 


Doktor Úr!

Hát akkor tényleg ne tegye!! Nem is akarok senkit meggyõzni, hisz szerintem is meg kell tapasztalni valamit, ahhoz hogy nyilatkozni tudjon róla az ember. Már csak azt nem értem, hogy ha ugye nem hat sehogy akkor miért kell lebeszélni róla bárkit is, hisz rosszat biztos nem tesz vala ha szedi. Max. véletlenül, valami "csoda" folytán segít.

Kinga
diki
 
 


Homeopátia kapcsán szólnék bele az itt felmerülõ kérdésekbe. Elég régóta használjuk, nálunk minden téren bevált, úgyhogy én csak bíztatni tudok mindenkit erre a gyógymódra. Azzal kapcsolatban amit a doktor úr mondott, hogy csak placebo-hatása van, pszichés úton mûködik (ha mûködik) hát ezt kizárja az hogy sikerrel alkalmazzák állatorvosok is a praxisukban, állatoknál meg ugye a placebo hatás hát hogyismondjam kizárt.
Szeretném ezzel kapcsolatban meghallgatni a doktor úr véleményét.
Detti
Detti
 


[url=http://www.nexus.hu/homeo/index.htm" TARGET="_top]http://www.nexus.hu/homeo/index.htm[/url]
[url=http://homeopatia.lap.hu/" TARGET="_top]http://homeopatia.lap.hu/[/url]
nikie
 
 


Köszönön szépen mindnkinekl , hogy a homeopatiában a segítségemre volt. Persze én a doktor úrat is megértem, mindenki másképpen látja még az orvosok is. Én bízom benne, hogy hatni fog, hiszen más orvosságot is annak a reményében vesz be az ember, hogy jobb legyen tõleKép
Mellesleg akkor inkább ilyen készítmény, minthogy lóadagú gyógyszereket együnk....
Köszönöm mindenkinek:
Anita
anita77
 
 


Az állatokhoz és egyéb gyógyulásokhoz megismétlem: a betegségek jelentõs része magától is meggyógyul.

Saját(os) tapasztalatom viszont az, hogy sajnos láttam meghalni olyan beteget, aki már csak akkor fordult "hagyományos" orvoshoz, mikor a momeop. már nem segített. Pedig, ha korábban jön, lett volna esélye ...
És nem csak nekem van ilyen tapasztalatom. Ezért félek.

Egyébként mindenki a saját szerencséjének a kovácsa.
dr.Csákány
 


Kedves Doktor Úr!

Ma megkérdeztem a lombikos orvost, ö is ezt mondta amit a doktor úr. Nekem az elzárodott petevezetömben nincs felgyülemlett folyadék, egyelöre nem javasolta kivetetni.
Az átjárhatóvá tétel elönyeit, hátrányait ö is elmondta, arra jutottam megvárom a 2 lombik eredményét, ha már nincs más esély, csak akkor vállalkozok rá.

Karmen
karmen
 


..Ezért tartom hibának, hogy a hagyományos orvoslás teljes mértékben elutasítja a homeopátiát (ill. az alternatív gyógymódokat), hisz, ha nem így lenne, valószínû remekül lehetne ötvözni a kettõt, és szegény embernek nem kéne döntenie. Egy nagyon képzett orvos miért nem veszi a fáradtságot, hogy szélesítse a látókörét, hogy belássa az elvégzett sok-sok év után nem lezárt a tudása. (ahogy ez szinte minden szakmára elmondható)

Kinga
diki
 
 


Helló!

Anita!
Én úgy gondolom, hogy nagyon jó a homeopátia, de! De a "hagyományos" orvoslással együttmûködve. Azaz, ha nem vált be a homeos bogyesz akkor jöhet a másfajta. Keresni kell egy olyan orvost aki támogatja a homeopátiát és valamilyen módon a két doki (vagy ha egy doki az még jobb) kiegészíti és megérti egymást. Az együttmûködés néha hatékonyabb.

Off!
Kedves Csákány dokiKép
Tegnap este megvettem a májusi Kismama újságot és volt benne egy cikk és a cikk mellett egy apró fotó aminek én nagyon megörültemKép Egy osztályvezetõ fõorvost akit még soha sem láttam, ir ide a babanetre, érdekli a nõk/kismamák véleménye és nonprofit segit, tanácsot adKép Vajon ki lehetett?Kép Kellemes volt a benyomás.

on.
üdv.
sasha

Kép
sasha
 
 


[url=http://www.mcd.hu/0211-12/cikkek/005.htm" TARGET="_top]http://www.mcd.hu/0211-12/cikkek/005.htm[/url]
nikie
 
 


Köszi Nikie!
Doktor úr, a menses alatt szabad szexuális életet élni?
Bea
Névtelen
 


Bea!
Szerintem igen.
Dr. Csákány
 


Mostmár abbahagyom, csak még ennyi:

www.hippocampus-brt.com/gkvan.htm

Kinga
diki
 
 


Tegnap az intimtornán a védõnõ-oktató kihangsúlyozta, hogy mensi alatt tilos a szex. Ugyanis a méhnyálkahártya darabok felkerülhetnek a méhbe, és akkor kialakulhatnak belõlük szigetek a méhben és ez = endometriózis.
Persze csak lehet, de van rá esélyKép
nikie
 
 


Tisztelt doktor úr, hadd térjek még vissza az alább idézett hozzászólásához!

"Az állatokhoz és egyéb gyógyulásokhoz megismétlem: a betegségek jelentõs része magától is meggyógyul." Igen, pontosan ez a homeopátia lényege, felerõsíti a szervezet öngyógyító mechanizmusát. És ez miért baj?

"Saját(os) tapasztalatom viszont az, hogy sajnos láttam meghalni olyan beteget, aki már csak akkor fordult "hagyományos" orvoshoz, mikor a momeop. már nem segített. Pedig, ha korábban jön, lett volna esélye ... " Ezt honnan lehet bizonyossággal kijelenteni? Mint ahogy azt is hogy a homeopátia miatt halt meg? Az én családomban a nagynénémnél pont ennek az ellenkezõje bizonyosodott be, vagyis az orvosok lemondtak róla, heteket, max. hónapokat adtak neki, és a homeopátia sikerének elkönyvelhetõen azóta is él (ez 10 éve volt hogy ezt mondták neki), meg nem gyógyult, de a betegsége szinten tartható. És ez egyértelmûen a homeopátiának tudható be.

Linda
Linda
 


Nikie! Akkor nekem nem ettöl lett. Viszont nem tudok töle megszabadulni, arra is jó lenne valami tanács.

Karmen
karmen
 


Kedves Csákány doktor úr!
30 hetes várandósság, 2000-es cervix, keményedések nincsenek-Ön mennyire tartja komolynak a helyzetet? Ajánlana-e gyógyszert, vagy más tanácsa lenne-e?
Hallottam a rádió "Vendég a háznál" címü müsorában, nagyon szimpatikus volt, amit mondott arról, hogy hogyan kellene viselkednie egy nögyógyásznak amikor egy nönél megállapítja a várandósságot. Az viszont szöget ütött a fejembe, hogy nem kötelezö a körzeti nögyógyászhoz járni, mert nekem elég rossz tapasztalataim vannak ez ügyben, és ha ezt tudom, akkor máshogy csinálom. No majd legközelebb.
Válaszát köszönöm: Liana
Liana
 


Kedves Csákány doktor úr!

Ha már Liana ezt kérdezte, akkor mivel hasonló a helyzetem, bár kicsit rosszabb, én is kérdeznék: 21 hetes várandósság, 2000-es cervix, keményedések vannak (10-15 naponta, és csak magnéziumot szedek rájuk, a cervix 5 hete ilyen). Erre kéne-e már gyógyszert is szedni, és mit (tudom, hogy a Seduxent nem ajánlja)? Táppénzen vagyok, de kevés házimunkát végzek, sokat pihenek. Vajon elég?

Másik kérdés: ha az ember bizonytalan (nem kérdõjelezem meg a dokim szavát, csak szeretném mástól is hallani, hogy nincs gond, mert én ilyen aggódós vagyok), akkor akárhová fordulhat, mindenkinek fogadnia kell? Vagy mi a teendõ ilyen estben, amikor csak megerõsítést szeretnék?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Liana! Zsizsa!
Általános kérdésekre viszonylag könnyû, szintén általánosságban válaszolni, de a konkrét helyzetben nagyon nehéz. Ebben nem segítenek a számok, mert a cervix index (2000 és társai) is ugyanabból a vizsgálatból származnak, ezért jelentõs szubjektív tartalmuk van. Mindehhez ismereni kellene a kiindulási állapotot és ami talán a legfontosabb magát a "beteget".
Általában: a pihenés hasznos. A 2000 cervix index mellett akár terminusig is "ki lehet húzni" gyakran egyéb gyógyszer nélkül is. A panaszok fokozódása esetén, vagy ha a méhszáj nyilni kezd egyéb gyógyszer is szükséges lehet (un. tokolitikumok)
dr.Csákány
 


Sziasztok!

Zsizsa! Liana!

Nekem a 24 hét környékén volt 2000 a méhszáj. 3000-rõl indult. Mangesii Citricit szedtem napi 3x1 tablettát. Pihentem amennyi jólesett, és amint keményedett, mert rendesen keményedett a pocak és nem volt semmi gond. A 36. héttõl kínoztak a jóslófájások, elég erõsen. A babát túlhordtam 5 nappal. De még igy is inditották a szülést... a gyerek totál jól érezte még bent magát. A terhesség végéig kb a 38. hétig volt 2000 a méhszáj, de mivel már jó sok jóslófájásom volt, annak eredménye is lett. A 41. héten már 4 cm-re nyitva voltam...gyerke meg sehol. Szóval elvileg megrövidült méhszájjal is túl lehet hordani a babát. Sok pihenés.
Dokim ajánlott nagyon erõs keményedésekre azonnali izomlazító gyanánt fél pohárka bianco vermutot, pl martinit, garronét. (csak egyszer ittam, mikor megijedtem egy kóbor kutyától, aki az éjszaka megtámadta a kutyámat) A 37. héten voltam, és jó erõs görcsök jöttek az ijedtségtõl. Alig birtam hazamenni. Magnézium helyett a Garronét ittam és azonnali izomlazitóként hatott, elmúltak a görcsök.

Errõl mi a véleménye Doktor úr? ?Mármint a Garronérõl?

üdv
sasha és a lassan 7 hónapos Gábor

Kép
sasha
 
 


Kedves Doktor Úr!

És mi a helyzet azzal, hogy ha valaki szeretné egy másik orvossal is megnézetni magát a biztonság kedvéért (nekünk nincs pénzünk magánorvosra, ezért az SZTK-ba járok terhesgondozásra). Bárhova lehet fordulni? Egyszerûen csak besétál az ember egy kórházba, és azt mondja, hogy szeretné, ha megvizsgálnák? (Ez elég furán hangzik számomra.) Vagy felhív egy magándokit, és a végén fizet? És hogyan fogadják a dokik az ilyen betegeket? (Nekem az tûnik valószínûnek, hogy nem nagyon rajonganak értük, hiszen akkor miért nem az elejétõl hozzájuk jár?) Megírná errõl a véleményét?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sasha,

köszi, hogy írtál! Nekem pont az a gondom, hogy úgy tûnik, hogy hétrõl-hétre kicsit többet keményedek (tegnap valami katasztrofális volt, hiába pihentem, kb. 20-25-ször jött, még éjjel, alvás közben is, igaz, hogy általában fél perc alatt elmúlik a görcs). De ha ez így folytatódik, akkor nem tudom, hogy mi lesz a vége. A vermutot lehet, hogy kipróbálom, ha a doktor úr jóváhagyja.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sejtettem, hogy ilyesmit fog válaszolni, doktor úr. A helyzet az, hogy én azon kívül, akihez járok, (szintén Sztk-ba) megkérdeztem egy másikat is, és nagyban különbözik a véleményük. Az nem tetszik, hogy Seduxent írt fel az elsö, ami nekem elég durvának tünik. Föleg, hogy panaszom semmi, nem keményedik a hasam, nyugodt és kiegyensúlyozott vagyok, nagyon jól alszom, élvezem a pocakomban a babát, csak a doki miatt lettem kicsit ideges.
Liana
Liana
 


Kedves Csákány doktor úr!

Zsizsa sajnos kórházban van, mert 1000-re rövidült a méhnyaka. Több gyógyszert is szednie kell, a legújabb orvos abbahagyatta vele a Seduxen szedését és Unosynt adott helyette. Mi a véleménye az Unosynról?

Zsizsatesó
Névtelen
 


Zsizstesó!
Antibiotikumot helyes adni fenyegetõ koraszülés esetén.
A többi válasz ezek szerint most nem aktuális.

Garonne-t nem ismerem, utána nézek.
dr.Csákány
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: