Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Doktor úr!

Létezik-e olyan, hogy álterhesség? Tudom, hogy nevetségesen hangzik, de álandóan olyanokat érzek, mintha valami mozogna a hasamban. Állandóan feszülnek a medencecsontjaim, iszonyatosan fáj a hátam, keményedik a hasam. Voltam UH-on és azt mondták, hogy semmit nem látnak a méhemben, sem azon kívül. (illetve ciszta de csak 1,5 cm az van) Elõzményként annyit, hogy 2000-ben volt egy laporoszkópiás mûtétem endometriózis miatt. Egyik orvos azt mondta, hogy az endometriózis összenövéseket okoz a hashártyán, s talán attól erõsebbnek érzem a "bélmozgást". Az endometriózistól keményedhet a hasam?
kétség
 


Álterhesség létezik, kutyáknál pl. gyakori, de UH biztosan kizárja!
Mi az, hogy keményedik? Terheseknél ez méhösszehúzódásokat jelent, de Te nem vagy terhes ...
Dr.Csákány
 


Jól át lettem verve, persze, ha jobban figyelek ...
Garrone egy vermut!
Végigböngésztem az összes gyógyszerlistát, interneten és ahol csak van Garrone nevü gyógyszer nincs. Most pár perce felhívtam egy ügyeletes patikát, hátha valami termézstgyógyászati szer. A patikusnõ mondta, hogy õ ezen a néven (elözõleg végignézte az egész gyógyszerkincs luistát) egy vermutot ismer, nagyon finom.... Ezután esett le Zsizsa válasza a vermutról.

Okosodtam.
dr.Csákány
 

 
 

Doktor Úr!
Akkor még egy gyöngyszem:Geréb Ági béliszt javasol a görcsölõs kismamáknak... Ezt sem a gyógyszerkönyvben kell keresni:-)
Névtelen
 


Doktot úr!

Tényleg nagyon aranyos tetszik lenni. Igazi mosolyt tudott csalni a kismamik arcára.Valójában nagyra becsülendõ a hozzáállása. Biztosan emlékszik még rám, a homeopatiás készítményrõl kérdetem legutóbb. Na azót igaz elkezdtem szedni, de szedem mellette a keményedésre, görcsökre a magneB6-ot is. Bízom benne, hogy nem fogok úgy járni, mint szegény Zsizsa!
Sok helyen olvastam már, de a magne B6-ról is azt írják, hogy szülés elõtt azt is ajánlatos abbahagyni....
Valóban nehezíti a tágulási folyamatot?Még annyit szertnék kérdezni, hogy ezek a keményedések nagy valószínûséggel csökkeni csökkenhetnek, de elmúlni már a terhesség végéig nem is fognak?

Köszönöm minden hozzászóllását.

Anita
anita77
 
 


Doktot úr!

Tényleg nagyon aranyos tetszik lenni. Igazi mosolyt tudott csalni a kismamik arcára.Valójában nagyra becsülendõ a hozzáállása. Biztosan emlékszik még rám, a homeopatiás készítményrõl kérdetem legutóbb. Na azót igaz elkezdtem szedni, de szedem mellette a keményedésre, görcsökre a magneB6-ot is. Bízom benne, hogy nem fogok úgy járni, mint szegény Zsizsa!
Sok helyen olvastam már, de a magne B6-ról is azt írják, hogy szülés elõtt azt is ajánlatos abbahagyni....
Valóban nehezíti a tágulási folyamatot?Még annyit szertnék kérdezni, hogy ezek a keményedések nagy valószínûséggel csökkeni csökkenhetnek, de elmúlni már a terhesség végéig nem is fognak?

Köszönöm minden hozzászóllását.

Anita

Elküldtem mégegyszer, mert varázsoltam az elõbb egy csíkot közéKép
anita77
 
 


Kedves Doktor úr!

Nemrég megcsináltattam az un. Torch vizsgálatot, amelynek egyik része a Herpes simplex 1 IgM és 2IgM vizsgálat. Itt HSV1 és HSV2 átvészeltséget állapítottak meg, amit sikerült kiderítenem, hogy jó. Csak nem értem, hogy ennek a herpes vírusnak van valami köze ahhoz a népbetegséghez, ami az emberek száján, orrán stb. jön ki seb formájában? Sajnos keresem az idevágó szakirodalmat de eddig nem találtam semmit, ezért bátorkodom zavarni.
Válaszát elõre is köszönöm.
Szisz
szisz
 
 


Tisztelt Doktor Úr!
Nekem is lenne egy rövid kérdésem.Orvosom 3 hónapra Clostilbegytet írt fel 3 hónapra, minthogy egy hormonvizsgálattal megállapította, hogy az össze-vissza (3-4-5) havonta történõ menstruációmnak az az oka, hogy a ciklusaim anovulációs ciklusok, és a progeszteron-szint szinte a nullán van. A gyógyszer szedése alatt a ciklus teljesen pontos 33 napos volt, de sajnos nem sikerült teherbe esnem. Úgy tudom, hogy a gyógyszernek az utóhatása mégegyszer annnyi ideig tart, ameddig szedtem. Most viszont az elsõ gyógyszermentes cilkus végén vagyok és megdöbbenve tapasztaltam, hogy megint nem menstruálok rendszeresen. Eléggé kétségbe vagyok esve, mert nem értem, hogy mi történik a szervezetemben! Lehet, hogy nálam a gyógyszernek nem érvényesül az útóhatása, vagy megint lezuhant a progeszteron-szint, esetleg megint nincsen peteérésem? Elõfordulhat, hogy a menstruáció elmaradásának oka egy - a gyógyszer mellékhatásaként kialakult - ciszta lehet? (Megjegyzem orvosom a gyógyszer szedése közben lelkiismeretesen megvizsgált minden hónapban, annak megálapítására hogy nem stimulálta-e túl a petefészkeket)El vagyok egy kicsit keseredve, mert nagyon bíztunk a férjemmel abban, hogy a gyógyszer abbahagyása után is próbálkozhatunk még babával, hátha akkor is sikerülhet. Ilyen megint szabálytalanná váló ciklussal esélytelen a baba. Hozzáteszem nem is nagyon tudom meghatározni a peteérést, minthogy a hõmérõzés nem elég pontos a gyógyfüvekben és csodakenõcsökben, mikrószkópokban nem hiszek. Mi a vélemények Doktor Úr, mit kellene tennünk. Érdemes tovább lépni valami másfajta kezelés felé vagy meg kell várni azt az idõszakot, amíg a gyógyszer kiürül a szervezetembõl? Elképzelhetõ, hogy nálam ne lenne utóhatása a Clostilbegítnek? Ne haragudjon, hogy kicsit hosszúra nyúlt a kérdésem, remélem megérti nyugtalanságomat!
Válaszát elõre is köszönöm. Üdvözlettel (és mindenki nevében köszönettel önzetlen tanácsaiért): Petra
Névtelen
 


visszafelé.
Petra!
Szerintem a Cl.nek nincs "utóhatása", addig hat amig szedik. (Ha hat, de nálad hatott) Szerintem lehet folytatni, esetleg emelt adaggal:a mellékhatások tekinetetében kérdezze meg kezelõorvosát ....

Szisz!
A herpesvirus súlyos, halálos fertõzést okozhat az újszülöttön, ezért pl. genitális (hüvelyi, hüvelykörüli) herpesz esetén (kikerülendõ a fertõzött terület) császármetszést kell csinálni. Ez mins uaz. a herpeszvirus (+övsömör)

Anita!
Sõt! a végén még erõsödni is fognak (ezt hívják szülésnek) ... azt már semmi sem állítja le, még talán a homepatiás szerek sem.

Gyógyszer az a valamilyen szer, melyet 1000 egyforma betegnek, (pl. orrfolyás, fenyegetõ koraszülés, SARS) beadnak és legalább 70-80% meggyógyul, jóval azon az idõn belül, mikor már ugyis meggyógyult volna. Szeretnék ilyen ellenõrzött kisérletet olvasni egy ellenõrzött! orvosi újságban a homeokról. Aki hallja, adja át!
Dr.Csákány
 


bocs még egy!

Az alkohol sejtméreg (bélisz is), ez nem azt jelenti, hogy egyszer-egyszer kis adag kimutaható károsodást okozna, a magzati alkohol szindromához (ez a károsodás neve) sokat kell inni. Az alkohol valóban hatásosan csökkenti a görcsöket, tartós "szedése" valóban hatékony fenyegetõ koraszülés esetén. A baj az, hogy ahhoz már sokat kell bevenni ... Ha meg a kevés is elég, akkor viszont vszeg felesleges. Persze aki szereti ...
dr. Csákány
 


Én meg szeretnék az pl. -allergia, ekcéma témakörben, - akár 1 "gyógyszerrõl" olvasni, ami az emberek "70-80" %-nál GYÓGYULÁST eredményez. ( Eddig egy olyan emberrõl sem hallottam aki a kapott "gyógyszer"tõl meggyógyult volna. )
Nos Doktor Úr?
diki
 
 


Doktor úr!

Segítene nekem abban, hogy 27 hetesen 38 fokos lázra melyik gyógyszer ajánlatos. Semmi "bajom" nincs a láz mellett a dokim szerint vmi virus lehet....
Kérem írjon nekem:
egy aggódó anyuka
Netti
Névtelen
 


Kedves Doktor úr, sokat beszéltünk a terhességrõl itt. A táplálkozás módosításával a teherbeesésre is nagyobb az esély? Van jelentõsége?

Dia
Dia
 


Diki!
Én is úgy látom, hogy nincs ilyen szer, de ez nem jelenti azt, a homepo. szerk gyógyítanak. Semmi összefüggés nincs a kettõ között.Sajnos még nagyon sok gyógyíthatatlan betegség van. És egyikre se tudok "alternatív" módszert.

Netti!
Lázcsillapításra (tüneti kezelés!) bármely lázcsillapító jó, ha nincs rá allergiája! Jó pl a hûtõfürdõ is.

Dia!
Egyetlen ilyen módosítás van: Ha kövér, lefogyni!
dr.Csákány
 


Csak valaszkeppen irtam, az allergia elleni "hagyományos" szereket gyógyszereknek hívják, pedig a fenti definíció nem érvényes rájuk.
diki
 
 


Köszönöm doktor úr.
Miért mondják, hogy a túlsúly zavarja valahogy a teherbeesést? Nem értem, hogy lehetséges?
Válaszát elõre is köszönöm.
Dia
Dia
 


Doktor Úr!

Köszönöm válaszát. Nekem mégis olyan gondom lenne még, hogy a lázam csak nem múlik el. Semmi más tünetem nincs, de mégis minden délután felmegy a lázam és egy algopyrin után elmúlik. Kb 2 óráig tart, de nagyon erõtlen vagyok tõle.De lassan 5 napja tart már. Az orvosom vírusra gyanakodik. Szeretném a tanácsát kikérni, hiszen biztosan elõfordult már Önnél is olyan kismama akinek hasonló tünetei lehettek.Azt mondják a picire nincs kihatással, meg az algopyrint lehet szedni, de hát meddig" normális " ez a láz?
Szeretném ha segítségemre lenne benne.
Köszönettel: Netti
Névtelen
 


Netti!
Toxoplazma szûrésed volt?
nikie
 
 


Nikie!

Nem volt, mert kellett volna szerinted?
Írj róla légyszi.
Netti
Névtelen
 


Netti!
Mit ért láz alatt? Minden terhesnek magasabb az alaphõmérséklete terhesen 37.5 alatt nem tekintem láznak.

Viszont felette 38C-ig hõemelkedés, 38 felett láz. A jelentõsége annak van, hogy ekkor már szóba jönnek fertõzõ betegségek, pl a toxoplasmosis is. Ha valóban lázas, érdemes néhány vizsgálatot elvégeztetni így a toxoplasma vizsgálatot, de CMV, rubeola és parvovirus B19-t is. Bár ezek általában a láz mellett kiütéssel is járnak.
dr.Csákány
 


Köszönöm.
nikie
 
 


Az abortus topicba várják...
nikie
 
 


Doktor úr!

A lázon azt értem, hogy nem egész nap, csak kb estefelé felment 38- 38.5 ig és egy algopiryntõl 1 óra múlva le is ment.Ez tart már pár napja.Semmi más tünetem nincs. Állítólag a kicsinek semmi baja nem lehet ettõl, ( orvosság és a lázamtól), persze csak he nem lehet komolyabb baj. Bízom benne, hogy nem lesz.Kiütések sincsnek rajtam és semmi tünet, panaszom nincs.
Az orvos szerint csakis valami virus lehet, amire a szervezetem így reagál. Ezért is kérdeztem még egy másik helyrõl is meg ( Öntõl) , hogyen amint olvatam eddig elég jó ötletekkel, tanácsokkal látta el a kismamikat.
Köszönöm segítségét, és ha bármi eszébe jut , kérem írja meg.
Netti
Névtelen
 


Netti!
Ne hallgass Nikie-re. Nyugi
Névtelen
 


Túlsúly és teherbeesés témakörrel kapcsolatban. Én pont az ellenkezõjét tapasztaltam, én is jelentõs túlsúllyal lettem terhes többször is, ugyanígy számos ismerõsöm, innen a Babanetrõl is. Viszont a meglehetõsen sovány sógornõm meg már hosszabb ideje képtelen teherbeesni, persze ennek lehet más oka is...

Linda
Linda
 


Névtelen!
Rám egyáltalán nem kell hallgatni. És különben is mit írtam? CSak kérdeztem, hogy volt-e toxo szûrése, ennyi, úgyhogy hülyeséget írtálKép
Engem nem lehet kihozni a sodromból mostanában, úgyhogy nem érdekel mit írsz Kép
Kép
nikie
 
 


Na, szóval nem rám kell hallgatni, hanem a dokikra hallgass. Ha van innen a netrõl infód, akárkitõl akármi, nem árt rákérdezni tõlük, ennyiKép
nikie
 
 


Linda!

Én is úgy tudom, hogy a kóros fogyókúra vagy akár az anorexia teherbeesési problémát okoz.KépKépKép Szerintem a Doktor Úr arra gondolt, hogy már terhesség elõtt érdemes a testsúlyt kordában tartani, persze nem éhezéssel, mert a túlsúly vagy a terhesség alatt felszedet 30-40 kiló (ismerek ilyet) nagyon káros tud lenni a várandósság alatt. Én sokáig küzdöttem hormonproblémával, de gyógyszerszedés után egybõl teherbe estem, pedig én is egy amolyan 'egyszálbelû' voltam. A sógornõdnél is érdemes lenne elvégezni néhány vizsgálatot. Volt már?

Névtelen, ne bántsd Nikiet, õ sem bántott téged!

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Nikie!

Részemrõl semmi gond. Sõt kíváncsian vártam a hosszászóllásod!Amúgy már kb 37.5 fokok vannak tegnap óta és el is múlik (gyógyszer nélkül),. Semmi kiütésem nincs.Bízom benne, hogy mielõõbb elmúlik, de ha tudsz valami hasznosat írd meg!Amúgy olvastam róla, de szerintem nem hinném, hogy olyan vírusom lenne...( nem vagyok orvosKép )
Köszi:
Netti
Névtelen
 


Szia Pirus!

Ezidáig még nem volt, de igyekszem rábeszélni, nekem is a pajzsmirigy túlmûködés gyanús, nem az-e a gond vele. Neked milyen problémád volt a hormonokkal pontosan?

Linda
Linda
 


Netti!
Terhesség elõtt sem árt a toxoplasma, rubola szûrése. Ahogy a doki is írta kellenének ezek a vizsgálatok, ha magas a lázad, ha nem. Csak vesznek egy kis vért, és megvizsgálják, és kiderül. Szerintem feltétenül csináltasd megKép
Kérd a dokidtól. A zöldséget, gyümölcsöt nagyon meg kell mosni stb., itt van egy másik topic: Toxoplasma Ha rákeresel a toxo szóra fõleg az archívban, találsz róla sokat. És még a "Gyermekvállalás elõtt.."-i topicban is van róla sokminden és még más is.
Ja és a többit is a toxo mellett, amiket felsorolt a doki.
Nem értem, a toxo szûrését nézik terhesség alatt mindenesetben, nem? Nem mondta a dokid?

Linda és Pirus!
A védõnõ nekem azt mondta, hogy 6 kg feletti túlsúly akadályozhatja a teherbeesést, de ez ugyanúgy igaz a kóros soványságra is, ahogy írtad Pirus.
De örülök, hogy írtatok jó példákat, nem kell félni azértKép

Linda!
Neked milyen hormongondod volt/van?

Nikie
nikie
 
 


Szia Linda!

Úgy kezdõdött, hogy felkerestem egy bõrgyógyászt (SZTK-sKép), mert nagyon csúnya aknék jelentek meg az arcomon, de méginkább a hátamon. A sok vérvizsgálat és belgyógyászati vizsgálat után nem talált semmilyen belsõszervi elváltozást. Viszont feltûnt neki, hogy sovány vagyok (49 kiló) pedig rendesen étkeztem, nem tagadtam meg magamtól semmi földi jótKép Ráadásul idõközben már 47 kilóra fogytam (a 168 cm-s magasságomhoz).Akkor újabb vizsgálat, amely nálam is pajzsmirigy túlmûködést állapított meg. Erre kaptam gyógyszert, egy évig szedtem, majd kontroll vizsgálatok után gyógyultnak minõsítettek. Igaz ma is, 3 és fél hónappal a szülés után 55 kiló vagyok, de ez leginkább alkat kérdése. Szóval visszatérve az elejére: a bõrgyógyász nõgyógyászhoz irányított, õ is megnézte a csúnya hátamat és elküldött hormonvizsgálatra. Ekkor derült ki, hogy a sárgatestek szintje nagyon alacsony, nem elegendõ a teherbeeséséhez. Még peteérésem sem volt, a ciklusom pedig kész katasztrófa volt. Erre kaptam a Diane 35-t és másfél évi szedés után, rögtön a gyógyszer felfüggesztése után lettem babás és lett egy gyönyörûséges kisfiamKép (Az albuma megtekinthetõ! Ez itt, a reklám helye.Kép)
Nikienek megígértem, hogy megnézem a leleteimet, ha megyünk anyámékhoz, mert ott vannak, de eddig mindig elfelejtettem! Bocsi, Nikie! Majd talán most hétvégénKépKép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Nikie!

Nekem ezt a szûrést nem említette a dokiKép
Azt mosndod minden esetben elvégzin? Milyen kihatással vana a babára, ha valóban az a bajom?
Köszike: Netti
Névtelen
 


Hali!

Toxoplazma szûrést alapból kéne végezni, de akiktõl én kérdeztem (6 fõ a környékünkön) azoknál alapból kihagyták csakúgy mint nálamKép
Túlsúly kérdése... Rajtam több mint 20 kg súlyfelesleg volt mikor teherbe estem az eltervezéstõl számított 2. hónapban. Ez elgé gyors nem? Most mégtöbb van rajtam, mert az istennek sem ment le az a 20 kiló amit pluszba felszedtem, illetve a baba meg az alkatrészei azok lementek. De pl a fiam hasfájós volt. Próba képpen, hogy mitõl fájhat a hasa 1 hétig csak burgonyán, utána 1 hétig csak rizsen éltem.... Semmi eredménye. Azóta kb 2 hónapja fogyókúrába is kezdtem, de a súlyom helyett a tejem csökkent, így abba is hagytam. Étkezni meg egészségesen étkezem, hiszen alapból utálom a zsíros dolgokat, a salátákat meg imádom. Viszont egy 7 hónapos fogakat növesztõ gyerek mellett elég sokszor hideg kaját eszem ami szintén nem jó. Pl a kenyér. 1 szelet kenyértõl is hízok, de ha az laktat akkor ez van. Pedig abból is a barnát vagy rozst eszem...

na megyek innen az offtopikommal együttKép
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha, nem bantani akarlak, de magadat probalod igazolni itt. Amig szoptatsz, nem szabad fogyokurazni, mert a fogyokura toxinokat szabadit fel es azok a tejben is urulnek, de hizni nem kell a szoptatas alatt! A pufi rizs vagy pufi buza szelet is laktat (igaz, nem annyira Kép) de nem hizlal, csak ha rengeteget eszel belole. Egy szelet kenyertol pedig nem hizol! A kerdes, hanyszor 1 szelet van naponta?
A hizas-fogyas egyszeru matematika. Ha tobb energiat viszel be (eszel) mint amennyi energiat elfogyasztasz (mozogsz) akkor hizol, forditva fogysz. Napi egy szelet kenyerrel kevesebb es fel ora setaval tobb tuti fogyaszt. Csak TENYLEG oszinten kevesebbet kell enni es tobbet mozogni. A csapda, hogy egy nagyobb seta utan jon a jutalom, kis keksz, suti, fagyi, ez-az. Nem bantani akarlak, nem is vitatkozni, ez van. Kép
idike
 


Sziasztok!

Erdekelne, hol van leirva, hogy a toxoplazma szures _kotelezo_, mert en sehol nem talaltam anno.

-Afonya
Névtelen
 


Netti! Afonya!
Természetesen nincs leírva, hogy kötelezõ. De a jó orvos elvégezteti, éppúgy mint egy csomó mást is. Nincs leírva az sem, hogy kötelezõ a nõt kérni a hõmérséklet mérésre sem terhességre várakozás idején - a hormonproblémák felismerésére!!!! Azért ez nagyon nagy szó! Miért csak azt kell elvégezni, ami kötelezõ? Az orvos legyen lelkiismeretes. A hõmérés pedig tökingyen van, a toxovizsgálat igaz drága, de sajnos sosem lehet tudni kinél kopogtatnak a vírusok(remélem azért inkább a gólyaKép)
Én csak azért hagsúlyozom ezt, mert ismertem egy lányt az egyik topicban, akiknek toxoja volt, és a 16.héten kimutatták a vírusokat, és elhalt a magzat, bizonyítottan emiatt. Állítólag nagyon ritkán fordul elõ, ki tudja kinél mikor lesz? Nem akarok senkit sem ijesztgetni, csak érdemes megcsináltatni, Erazmusz minden terhesét elküldi ilyen vizsgálatra, és ez a helyénvaló. Nézzetek be a Gyermekvállalás elõtti topicba, õ is ír errõl. Amit fent írtam abban a másik topicban is van a toxo-ról infó, és sokminden más is. Olvassátok el!

Nikie
nikie
 
 


Sziasztok!

Pirus, minden jó ha jó a vége!Kép Örülök hogy sikeresen megoldódott a problémád, a kevés kiló miatt meg nagyon irigyellek!!!

Nikie, nem nekem volt hormonproblémám, hanem lehet hogy a sógornõmnek van aki szintén olyasmi alkatú lehet mint Pirus, nem kórosan sovány ugyan, de azért sovány. És nem sikerül már egy jóideje teherbeesnie! Próbálom rávenni egy ilyen vizsgálatra, majd meglátjuk milyen sikerrel!

Sziasztok: Linda
Linda
 


Nikie,
en nem azert kerdeztem, mert nem ertek veled egyet, hanem mert anno en is rakerdeztem a dokimnal, "termeszetesen" o csak legyintett ra, en pedig nem tudtam mire hivatkozni. A maganvelemenyem pedig, hogy ha ez ilyen draga, akkor kizart, hogy maganszorgalombol ilyenre kuldjenek mindenkit. Vagy ha igen, akkor a doki majd beepiti a vizsgalati dijbaKép
A homerseklet meresevel kapcsolatban nem tudom, mikorra erted, en mondjuk kiakadtam volna, ha mernem kellett volna a probalkozasok kezdetetol, de embere valogatja.

-Afonya
Névtelen
 


Idike!
Én sem szeretnék vitatkozni, de nem hiszem, hogy itt puszta matematikáról lenne szó. Mert ha így lenne, akkor én már gurulnék, mint a Gombóc Artúr! Szoptatni én is szoptatok, mondjuk nem is fogyóztam soha. De nálam lustább lényt nem hordott még hátán a világ, napi egy alkalommal lemegyünk sétálni fél-egy órára, közben útbaejtem a kedvenc pékségemet, ahol feltankolok mindenféle nyalánksággal, amiket aztán babakocsis andalgás közepette be is termelek. Emellett nagy csoki és kenyérféleség rajongó is vagyok és általában minden olyat megeszem, ami a tiltólisták gyakori szereplõje. Mégis vékony vagyok. Szóval a matematika mellett azért az egyéni sajátosságokat is érdemes figyelembe venni. A barátnõm jóformán vizen és levegõn él, mégis hízik, vagy legalábbis nem tud lefogyni.
Fogadjuk el magunkat és egymást olyannak, amilyenek vagyunk.
Ja és a vékonyság nem áll egyenes arányban a boldogsággal.

U.i: Természetesen nem azt mondom, hogy így kell élni, mint én. Szeretnék én is többet mozogni és egészségesebben étkezni. De nem megyKép Már én is gondolkodtam azon, hogy miért pont az egészségtelen kaják ízlenek. Szerintetek mi ennek az oka?

Nikie!
Az én orvosom is kérdés nélkül küldött el toxop. vizsgálatra. Még azt sem tudtam mi az. Ezek szerint orvosa válogatja, hogy elvégezteti-e a vizsgálatot, vagy sem? Én nem fizettem érte egy fillért sem. Miért, pénzbe kerül?

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus, minden vizsgálat pénzbe kerül, csak fizeti a TB. Kép Tényleg fáradt vagy... Kép
pussz és jó pihenést Solya
solya
 
 


Solya!

Kezdek paranoid lenniKép

Áfonya írta, hogy drága és ezért nem küldik az embereket automatikusan. De ha a TB fizeti, akkor nem mindegy a dokinak? Ezt nem értem. Vagy tényleg csak ennyire fáradt lennék?

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus,
Nem mindegy. Egy csomó helyen hallottam már, hogy figyelik, melyik orvos költséghatékony. Persze ez nem biztos info.
Solya
solya
 
 


Solya!

Már frissenKép

Ezek szerint, ha valamelyik orvosnak túl sok van a 'rovásán' akkor elõfordulhat, hogy költségkímélés címen nem küld el kismamát bizonyos vizsgálatokra? Vagy 'fentrõl' leszólnak neki, hogy mostmár elég a vizsgálatokból?
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus, ezt már nem tudom. Én még nem vagyok friss. Kép Szerintem nem csak a vizsgálatokat veszik itt figyelembe, hanem minden egyéb költséget is ami felmerülhet. De tényleg nem tudom.
Solya
solya
 
 


Ehh, elszallt az irasom, Rekam "besegitett".

Szoval tomoren: igen, szerintem nezik, ki mekkora TB-koltseget csinal es biztos, hogy valamifele retorzioval /akar hivatalossal, akar burkolttal/ kell szamolni a dokinak, ha tul magas ez a szam. De pontosan nem tudom, csak ennyi maradt meg bennem hosszu elettapasztalatom soranKép

-Afonya

most jut eszembe egy pelda, amit konkretan tudok, a HA tapszerek receptes feliratasa sem egyszeru, ott is ellenorzik a dokikat
Névtelen
 


Netti! Esetedben a toxoplasmát szerintem meg kellene nézni, és most.
A toxo. szûrés nem elõírás, nem tartozik hozzá a kötelezõ vizsgálatokhoz, tehát aki nem végzi az jár el helyesen!
Miért?
Már többször leírtam: a vizsgálat hatékonysága (nem csak költséghatékonyság van) alacsony, amennyiben itthon a felnõttek több mint 50%-a már átesett ezen a betegségen és akkor már nem okozhat a terhesség alatt bajt. Ami min. 50 000 felesleges vizsgálatot jelentene évente. Védõoltás nincs, tehát azt aki terhessége alatt kapná meg nem lehet megvédeni. Akkor minek vizsgálni elõtte és elkölteni rá sok-sok pénzt, amit a zárt kasszából máshonnan kellene elvenni. Csak az a módszer van, ha a terhesség alatt valami fertõzésre utaló jel van pl. láz, mint Nettinél, akkor meg kell nézni toxoplasmára is, mert a betegség kezelhetõ.(Rovamycin)
A dokikat nem ellenõrzik költséghatékonyság szempontjából, pedig helyes lenne, csökkenne a pazarlás. Ugyanis most az van, hogy egyik oldalon nincs pénz, a másikon pedig eszméletlen pazarlás van, pl. felesleges szûrések ....
Ha az egészségügynek gazdája lesz, lesz ellenõrzés is.
Mindezek miatt a feleslegesen elvégzett vizsgálatokat etikátlannak (erkölcstelennek) tartom, mert másoknak árt azzal, hogy kihúzza a pénz az Eü.zsebébõl!


A testsúly nem elsõdleges baj, a bajt az okozza, ami a testsúly kóros eltéréséhez (elhízás vagy lesoványodás) vezet. Azaz a testsúly tünet, keresni kell mögötte a bajt pl. pajzsmirigy hormon betegségek. Egészséges lehet egy kövér és egy nagyon sovány ember is.
dr.Csákány
 


Gyuri!
Végre megvagy! Kép Ha nem jutott volna el hozzád a levelem, (rosszalkodik az outlook) akkor most itt: Köszönöm! Kép
Solya
solya
 
 


Idike!

Köszi az építõ rávilágosítást, igazad lehet!Kép
Max 2 szelet kenyeret eszem egy nap, emellett 3x sétálok a gyerkõccel. Reggel 8-9-ig. Délben fél 1-tõl fél4-ig, meg este mikor a baba alszik még fél órát. Van egy kutyám és vele muszály mindenféleképp mennem ennyiszer legalább. Persze néha fagyizom, fõleg nyáron, de elég ritkán. Szóval talán hétvégente a párommal lemegyünk megenni egy fagyit, de úgy gondolom az még belefér akár egy fogyókúrába is.
A másik meg az hogy világéletemben ilyen dundi voltam, pl már fél évesen 12 kg ami nem kevés. A toxinokról nem tudtam. Akkor ha már eddig sem sikerült fogyni akkor nem pont most kéne elkezdeni mi?Kép

Pajzsmirigy? Fene se tudjaKép Nem hiszem hogy baj lenne vel. Pl mik a tünetei? Anyám pajzsmirigy betegségben szenved, de nem tudom hogy alul vagy felül müködik e neki. Fogy, a szeme táskás, dülledt, elájul.

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Mostmár igazán felháborító, amit a doki ír.

"Aki nem végzi el, az jár helyesen!" Hogyhogy? Akkor ez azt jelenti, hogy mivel nem kötelezõ a hõmérés, a különbözõ vírusok felismerésére a vizsgálatok, ezért akinek sárgatest-elégtelenség, toxo, stb vírusok miatt hal el a babája, annak úgy kell, jogos ami történt vele. Röhögnöm kell, és szégyenletes szemléletnek is tartom! Kép
Ha doki lett volna a dokim, ugyanaz tötrént volna velem 3 éve, hagytad volna, hogy 1 évig próbálkozzak a nyavalyás rendszertelen ciklusommal, és aztán az lett volna, amiKép A hõmérés mibe kerül, semmibe, ne idegesíts!
Na és a túlsúly amiatt is lehet, mert finomságokat eszünk. Nemcsak pajzsmirigy-betegség miatt.
....
Na, el is felejtettem ezt az egészet és már megint jó kedvem vanKép

nikie
nikie
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: