Új privát üzeneted érkezett!

HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ! Hópihés szép estét!


HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ,de sok minden történt minendkivel!
Ha valakit kihagyok bocsi,majd holnap kiengesztelem!

Lilla!
Mi hír a kocsiról? Visszaültél vezetni??????Valóban az a legjobb,ha most gyorsan nekiállsz vezetni,lehetőleg minnél többet.

Bálint sírásáról: enyémke(idézet tőled) is csinál ilyet,de előtte mindig van produkció is, és a csúnya nézésre már bőg! Isteni, ha rászólok belilul a szája és nem vesz levegőt! :twisted:

Gabek
Sok boldog névnpot!
Védőnő monyon le!
Nálunk fogyás van,de senki nem rugdos miatta, a múltkori 10 kg visszament 9,5-re. Mondjuk a gyerek nem eszik semmit.

Nekem a tápolással van gondom. Pont egy évvel ezelőtt szokott le a maradék ciciről is, magától (bár most meg rángatja pólót, és mondja:CICI!).Idén a tápot vette célba, eddig 2,5 dl.t ivott reggel és este (vacsi után), most meg már csak 60-120 ml-t.
Ez normális?
De nem eszik semmit helyette? Illetve a tészta tésztával bármikor, néha gyümölcs. Húst azt abszolút nem! (A daráthúst képes leszedni a makaróniról!)

Huncut
Sajnálom ezt a hülye krupp témát, akkor mostmár mindig résen kell lenni? Bármikor előfordulhat újra?

Muzsu(
Irígy,irígy a készülődésért. ([nálunk ez kimarad)
Én Nagykarácsonyba akarok eljutni, de azt sem tudom hol van! De lehet,hogy majd jövőre!
A gyerek fél a Mikulástól, sír,és curikkol!Idén igyekeztem elkerülni, sőt,még a nagyszülők is megállták,hogy ne tuszkolják minden bolti Mikulás elé.A dédije adott egy zenélő Mikut neki, hát 4 hete van adobozban ott, ahol akkor letettük,még a dobozát sem hajlandó megfogni!

Timi
Hátha sikerül végre elrendezni Zsolti dolgát, s jó lesz neki a közösségben.

CSerági, Sára
Izgulunk ám rendesen veletek! Minden szépen, rendben fog menni!

CSerági
Lakás téma jegelve, mi kivárjuk a jövő év teavaszát,akkor lesz 5 éve,hogy itt lakunk.AZt hiszem mi így jövünk ki jobban. Aztán afelmelegedés lehet,hoz valami jó ötletet.
de ha nagyon elakadnánk, akkor lehet,hogy a tesódék segítségét igénybe vennénk.

Manó
Hát igen, te a végén én az elején! De legalább már látod az út végét!
De valóban nagyon nehéz így, bár nekem könynebb valamivel,mer tezt már ugye tanultan (illetve egy részét) anno. Na jó ez a finn nyelv, meg finnugrisztika,meg filológia,meg folklór kiborít! (Ennyi f-betű nincs is!) :twisted: :twisted: A múltkor filágirodalomról beszéltem, világirodalom helyett! :roll:
Ja és választanom kell szagdoli témát! Most! HA!HA!HA! :twisted: :twisted:
Nálunk is most anygszülők vigyáztak a ygerkőcre 2 hétig! Első hét okés is volt, második héten már kaparta a szobám ajtaját,hogy ANYÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ! APUCUKÁM!(bár ő spec. Pesten volt,de a gyerknek midnegy volt!)

Kép
anid
 
 


Folyt.köv.:
Nos rólam, rólunk:
Kata átesett első hányásán (virsli tallér formájában ment be és jött ki :twisted: ) úgy megijedt,hogy sírvafakadt, édesen megjegyezte,mikor szóhoz jutott: KAKA!
Dumál egyfolytában:Pucúúú-bármilyen gyümölcsöt lát,hozza és kiabálja! :oops: (Ezt ugye másra is lehet érteni)
Cica-tányér nyamnyam!Kutyának: Helyedbe!Kaja!Sétál!
Két busz!(És tényleg két busz állt ott-ki a fene tanítja erre!)
Finnül is tudja a Ki? kérdőnévmást: KUKA? (Magoltam és hallotta! Állandóan kiabálta! :twisted: :lol: Szóval nagyon sokat beszél!

Manó
A foghozó manó ide is félévnete egyszer jön, de akkor 4 fogat hoz, most jön a 4 metsző,illetve már csak az utolsó nyüglődik!

Ja és mi átestünk ezzen a hányós, fosós víruson, engem viselt meg a legjobban! nap fekvés vizsga előtt! Még dokit is hívtak hozzám anyósék! Csuda jó volt! Először én lettem beteg, aztán anyósom. Após szaladgált kettőnk körül, atán ő is kb. este 10-re ugyanazon a szinten volt,mint mi! Hárman rohangáltunk a klozett körül!
:twisted: :roll:
Gyerek meg vígan szundikált!

NAGY PIROSPONT ANNAK, AKI EL TUDJA OLVASNI SOROAIMAT,MERT RENGETEG HIBÁT VÉTETTEM!
Lehet hogy ált. isk. első osztályába kéne (tessék újabb tájszó) még járnom? :twisted: :twisted: :twisted:
Pusszantás.

Kép
anid
 
 


Nem igaz! :twisted:
Még a pisrospontos mondatot sem tudtam leírni!
megyek a nagypapa kardját leveszem afalról, és beledőlök! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :cry: :cry: :cry:

Kép
anid
 
 

 
 

Sziasztok!

Még mindig nem foglaltam termet a talira, mert nem tudtam beszélni a lánnyal :oops: , remélem azért majd sikerül. De ha nem, akkor úgy is jó, ha bevonulunk a játszóházba és kész?

Tényleg, akkor most ki jön a talira???

Dina: De jó, hogy újra itt vagy! Sajnálom ezt a hasmenős vírusos izét, nálunk csak Bálint volt benne, utáltam. Ráadásul a helyettesítő gyerekdoki jól beparáztatott, mert székletmintát küldetett el, meg ilyenek, és én azt hittem, hogy csak az én gyerekemnek van ilyen, valami egzotikus gyerekbetegsége. Aztán mikor már kijöttünk belőle tudtam meg, hogy tulajdonképpen a fél város ilyenben szenvedett, meg a fél ország is, csak a helyettes gyerekdoki lehet alfában volt közben, és ezért nem tudott róla. :x

Enyém gyerek is nagy tészta fan. A spagettit kizárólag kézzel szereti enni, és imádja beszívni a szájába, hogy a szósz jól a száján maradjon. Ja, és egyet a szájába, egyet a fülébe akar tenni. Az utóbbi szerencsére nem szokott sikerülni. A húsért ő sem rajong különösen, de én orvul összenyomom fokhagymapréssel, és belekeverem a kajájába. Szerencsére már nem szűr, mint Kata, régen csinálta ő is.
Amiket még imád: savanyú káposzta, kovi ubi, oliva bogyó, piros arany (nyomja a szájába, nem én adom neki, elveszi), mustár (szintén kiszolgálja magát) - ahogy az apja hívja: Extreme eater!

Gratulálok Kata beszélőkéjéhez, igazán ügyes! Jó hamar elkezdte a dumálást, bár azt mondják a lányok hamarabb csinálnak mindent. Bálintnak másfél éves korában eredt meg a nyelve, és most másfél hónap alatt annyit bővült a szókincse, hogy már írni sem tudom (régen írtam az új szavait, 100-nál abbahagytam), mert rengeteget beszél, nagyon sok szót ismer. Na de a finn nyelvtudás az nem semmi! :lol:

A kocsit hétfőn szemlézi a casco, aztán majd kiderül. Remélem nem tk, és hamar elrendeződik a casco intézés, meg a szerelés, és hamarosan lesz kocsim, mert csak most döbbentem rá, hogy milyen nehéz is volt az életem a kocsi előtt. :shock: Vezettem már azóta, halálfélelmem volt az elsőnél végig, minden kereszteződésnél majdnem kiugrott a szívem, de egyre jobb. Már várom, hogy újra legyen kocsim és vezessek.

Egyébként Polett (ha még emlékszel rá, volt velem két talin is) kislánya Flóra, aki soha életében nem szopizott is mostanában ezt csinálja, hogy rángatja Polett pólóját, és mondja, hogy cici. Lehet emlékszik, mikor látta Bálintot szopizni, vagy az unokahugát.

Gabi: Igazából mi a bilizést úgy kezdtük, hogy én minden reggel meg este leveszem róla a pelust és megkérdezem tőle, hogy ráül-e a bilire. És van amikor határozottan azt mondja, hogy nem, de van amikor ráül. Aztán egy darabig üldögél rajta, van hogy olvas közben, vagy játszik valamivel. Ha nem ül rá, akkor annyiban hagyom a dolgot. Amikor magától pisilt bele, akkor is azt mondta, hogy nem ül rá, aztán míg elmentem készülgetni a fürdésre mégis ráült, aztán pisilt. Szóval igazából azzal, hogy leveszem a pelust róla megadom neki a lehetőséget, és szerintem azért próbálja meg néha, mert nem erőszakoljuk rá, hanem látja, hogy tényleg csak akkor kell csinálnia, ha kedve van. Igazából szerintem mi még nagyon időben vagyunk, mert ahogy olvastam fiúknál olyan 2,5-3 éves kor az átlagos idő a pelusról való leszokásról. Azt hiszem, hogy a nyár lesz a mi időnk, de azért szeretném, ha ismerkedne a dologgal.
Persze volt már olyan, hogy felpattant a biliről idő előtt, aztán láttam, hogy a lábijával csuszatol valamit a földön, és hát a pisije volt az. Rászóltam, hogy ezt azért nem kéne, és akkor tök édesen mondta, hogy bili nincs, kő van.
A túrórudiért, kinder pinguiért nálunk is megy a harc. Szerencsére hiszti nincs érte, csak szívszaggató könyörgés. Napi egy van engedélyezve, persze neki az nem elég, és olyankor kérlelő arccal áll a hűtő előtt és mondja: anaaa pimbi, dudi. A szívem szakad meg.

Kinga, Dina, Gabi: Akkor azért örülök, hogy nem az én gyerekem a deviáns, és más gyerek is csinál cirkuszt. De én még soha nem láttam más gyerekét ilyen produkció közben, és ilyenkor azt gondolom, hogy én rontottam el valamit az enyémmel.

Vanda: Nagyon helyes Bálint, olyan nagy fiú már.

Na elrakom magam holnapra, hosszú bevásárlós napunk volt.

Üdv.
Lilla

Lányok, vezessük már vissza azt a jó szokást, hogy mindenki odaírja a hsz végére, hogy mit főzött, mostanában annyira ötletgyenge vagyok...

lilló
 
 


Sziasztok lányok!
Nem volt egy hétig internetünk, azért nem jelentkeztem.
Sajna, hamar kiabáltam el, hogy jól vagyunk! Visszaesett az egész család, úgy hogy múlt héten itthon voltak a nagyok is. De most már csak Petike köhög, nem tudom, miért nem múlik neki.
Na, pont felébredtek!!! Ennyi volt!
Holnap!
Puszi, Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok!

Anid, Zsu, udv ujra itt!

Vanda, koszi a konyv cimet, Moni, neked a margarint :)!

Kinga, meg osszel osszeirtam par jatszohazat, amit egy anyuka mondott a jatszon, de nem talalom a papirt, majd meg keresem.
Jol hangzik, amit Gabek irt!

Lilla, eg a pofam, tudom, h en eroltettem a talizast, de most megsem mondom 100%-ra, hogy elmegyunk kedden. Kb 50%.
Belegondoltam, mi van, ha most karacsony elott, szules elott elkap valamit valamelyik gyermektol a Mekiben, nem lenne valami ajj, de vidam a korhazban karacsonyozni... :?
Kicsi az eselye, de ugy most ugy erzem jobb nem kockaztatni. Remelem nem haragszol.

Kivancsi vagyok mit mond a casco a kocsidrol. Ugyi vagy, hogy ujra elkezdtel vezetni :)!

Most ennyi, mennem kell fozni.

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Lilló,
Mi megyünk talira! :D
A hiszti minket szerencsére elkerül, mármint a látszólag ok nélküli. Mert különben azért van előadás. :roll: Szerencsére nyilvános helyen egyelőre ritkán, persze olyan sokat nem vagyunk ilyen helyeken - ez a vidéki lét előnye/hátránya (?). Itthon is főleg a mazsoláért folyik a harc.

Anid,
Igazi felüdülés téged olvasni. Nem csoda, hogy szerettek a tanítványaid, én is beülnék egyszer egy órádra. Mondjuk filágirodalomra...? :lol: Lázár Ervin jut eszembe sokszor. (Most amúgy is nálam van soron a 4szögletű kerekerdő.) Tényleg, a finnugrisztika olyan, mint a gimnasztika? :D
Nagykarácsony Dunaújvárostól dél-nyugatra van: http://www.telepuleskereso.hu/map3/inde ... ar%E1csony
Én sem tudtam, hát rajtad felbuzdulva megnéztem. Tavaly az itteni Nagycsaládos egyesület szervezett oda kirándulást. Majd egyszer talán felnövünk hozzájuk. :)
Azon meg jól elcsodálkoztam, hogy Kata evőkéje így elromlott. Az én lányom e téren valószínűleg eredendően gyári hibás :roll: , így rajta már nincs nagyon mi elromoljon. :)

És nagyon irigy vagyok a beszélő lurkókra. Blanka szókincse mikor fog a kb. 10 szóról kibővülni? :?
A biliről meg eszembe jutott, hogy én még nem is szereztem be... :oops: Gondoltam tavaszig ráér. Pedig este fürdés előtt lehet, hogy rá lehetne ültetni.

Muzsu,
Remélem meggyógyultok Karácsonyra!

Gabek,
Tök jó ez az ovis játszócsoport! Nem is hallottam még róla, de nálunk biztos nincs is. Pedig jól hangzik és azt külön megnézném hogyan ebédel együtt a többi gyerekkel az én lányom... :P

És a 2 ünnep között nálunk is itthon lesz apa :), Blankát pedig ott hagyjuk pár napra a nagyszülőknél. Ez lesz nekünk az őszi-téli pihenés, ha már el nem utaztunk.

Szép estét mindenkinek!
Prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Saara! Szívesen :)
Tegnap csináltam kókuszgolyót és csokis-meggyes muffint, mind a kettőből ehet Sanyika, ha érdekel, elküldöm a receptjét.
Vanda! Köszi a könyv címét, már meg is szereztem a könyvet! :)

Anid! Milyen jó, hogy már ilyen sokat beszél a kiscsaj! Annyira vicces, nem? Nálunk is Sanyika mond már pár szót, de nem igazán bővül a szókincse, szerintem nálunk is a kb. 10-15 szavas szókincs van már hónapok óta. Utánoz minket, de később nem használja ezeket a szavakat. És még nem teszi egymás után őket.

Ez a játszóházasdi engem is nagyon érdekel. Sanyikának is nagyon hiányzik a gyerektársaság, látom rajta. Heti egyszer eljárunk közösségbe (angolozni, imádja), de szerintem ez kevés neki. Zenebölcsiztünk is ősszel, most ott nem voltunk már egy jó ideje, majd januárban megpróbáljuk folytatni. Találtam a X. kerületben egy jónak tűnő játszóházat, egyenlőre csak a neten néztem meg. 1000 Ft/óra. Nem semmi!

Nálunk apa még 22-én is dolgozik, de talán a két ünnep között itthon lesz. Karácsony másnapján össznépi családi ebéd lesz nálunk, jó kis felfordulás lesz :), már arra készülök lelkiekben és hozzávalókban :). Remélem utána tudunk együtt pihenni.

Tali: mi elvileg tudunk menni ha csak holnapig nem jön közbe valami :?

Szisztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


halihó!

csak gyorsan: le van foglalva a terem a holnapi talira...

Tehát az eddigi jelentkezők:
Prücsök
Huncut

Ugye jön még valaki?

Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Hát mi is szeretnénk menni,de szombaton benáthásodtam.Remélem holnapra jobb lesz,ha nem akkor nem megyünk,nem szeretnék megbetegíteni senkit!

Prücs,
majd hívlak! :wink:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!
Nekem ma reggel valahogy nincs jó kedvem, pedig gyönyörűen süt a napocska. Apósom elvitte a nagyokat oviba, Pannika már teljesen jól van, Petike még köhög, de ma már elmertem engedni az oviba, mert nem volt olyan vészes reggel.
Ezen a héten sincs kocsim, mert csütörtök-péntekre ígérte a szerelő a nagykocsit. Így teljesen reménytelen a holnap, mert a férjemnek még ezer dolga van, hogy velünk lehessen a két ünnep között. Csalódott vagyok, hogy nem tudunk beszélgetni! Mindig keresztül húzza valami vagy valaki a számításomat. Na, mindegy, nemn kesergek!
Ti hogy álltok ajándék-ügyben? Nekem már csak 1-2 apró dolog van hátra, de kocsi nélkül jó sok gyaloglással fog járni a dolog.
Annyira izgulnak már a gyerkőcök, minden nap számolják, hogy mennyit kell aludni.
Tegnap délelőtt voltunk itt a kastélyban a kézműves vásárban, ezt mindig megnézzük, mert itt csak igényes, kézműves dolgok vannak. Persze vásárolni nem szoktam, de tegnap nem tudtunk ellenállni egy Panka-ruhának Szentestére. Mondta a férjem, hogy én is kiállíthatnék, mert szebbek a hímzéseim. Jól esett.
Fogzás:
Gézunak is egyszerre jön 4-5 foga, tiszta nyál ilyenkor, meg piros a popsija, no és nyűgös. Neki 16 foga van már, biztos az utolsó négy is egyszerre fog jönni. Viszont a szemfogak még nincsenek kint teljesen.
Beszéd:
Iszonyúan élveztem, meg élvezem Gézunál, ahogy fejlődik az értelmük, és egyxre több mindent mondanak. Írjatok fel mindent, nagyon jó később olvasgatni, hogy mikor, mit tudtak a gyerekek, főleg több lurkónál. Meg az aranyköpéseket is érdemes feljegyezni.
Nálunk most a "történetes mese" a sláger Peti lovagnál, persze kizárólag jó, rossz lovag + sárkány. És lerajzolja külön az esményeket. A jó lovag mindig kék, a rossz piros, és ábrázolja a lenyisszantott fejet. Ja, és Anna hercegnőt (Pannika) menti meg mindig a jó lovag. Fölragasztotta az óvónéni a rajzát hurkapálvcikára egyszer, azóta báboznak a fotel mögött. Januártól varrok bábokat, mert tegnap elájultam a vásárban az áraktól.

Lilla!
Tészta nálunk is nagyon megy a gyerekeknél, fzelék meg egyáltalán nem. Vannak tésztás receptjeid? Láttam Stahl új könyvét, de én egy könyvét se vettem meg, mert olyan faxnis.
Bilizés tök jó, nálunk Gézut még nem érdekli, pedig már 20 hónapos. Viszont szól, ha bekakil, hogy vegyem ki. Azért nem izgulok, mert Peti 3 éves volt, mire elkezdett bilizni, egyszerűen nem ment, és ERŐLTETNI NEM SZABAD!!!

Ti mit főztök-süttök Karácsonyra?

Prücs!
Most jutott el az agyamig, hogy te még szoptatod a kislányodat!!! Én Gézut egyévesen választottam le, akkor már mondta, hogy cici, de utána soha nem kereste. A nagyok se. Viszont a barátnőm kisfia, mindig rángatja az anyukája blúzát, keresi a tejcsit. Ő is 1 évesen hagyta pedig abba.

Anid!
Filágirodalom klassz lehet!!!!! Szegény-szegény, majd csak túlleszel a baromságokon! Nyelvtöri? Nekem attól még most is borsózik a hátam. Meg az irodalomelmélettől, amit mi németből hamarabb tanultunk, mint hogy elkezdtük a tényleges irodalmat. Chomsky, Gadamer és egyéb őrült neve örökre bevésődött!
Kata tündéri lehet, főleg, ha finnül beszél!!!!!

Puszi nektek, mert így nem lesz kész unokahúgom ágytakarója!!!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Lilla!
Szerinted az én gyerekeim nem szoktak cirkuszolni????
Pénteken az egész DM Pannitól, Petitől zengett, mert üvöltve veszekedtek, hogy ki tolja vissza a kiskocsit a helyére. És utána elkezdték egymás fejét verni. Én éppen fizettem, kígyózó sorok, szemrehányó tekintetek, jó sok szatyor, nulla kéz a szétválasztáshoz. Mondtam a pénztárosnőnek, hogy most kiosztok egy-egy pofont nekik, ő mosolygott, de a többiek tök mogorván néztek.
Tudod hányszor lesz még ilyen??????
Amúgy meg a cirkusz tök természetes. Nekünk is van rossz napunk, mi is felhúzzuk magunkat, csak mi már visszafogjuk magunkat. Ők meg legalább még nem hazudnak!!!!
Szénhidráttal fogytam én is 12 kilót!!! Januártól akarom folytatni.
Gyerekterv?
Most tényleg elmegyek már innen!!!!

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!!!!

Szakdoga leadva, félév megcsinálva (na jó még egy vizsgám van). Ja és mától apa szabin van, januárig!!!! JUHHHHÉÉÉÉ.

Timi!
Zsoltinak Nagyon sok boldog születésnapot!!!!!!!!
Remélem meggyógyulsz a taliig.

Lilló!
Talira megyünk, mert apa csak délután vizsgázik, így el tud vinni minket. Majd tanul ott. :)

Annyira jó hogy már ilyen sokat beszélnek a picurkák! Már alig várom, hogy élőben is halljam!

Folyt. köv.

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Mano,
köszi!Remélem jobban leszek holnapra!
timiban
 
 


Sziasztok!

Én még mindig beteg vagyok, Boti tűrhetően.
Szóval mi nem megyünk. :( Ismét.

Sara!
Látod, megint nem sikerült!!!!!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Tundi, nagy NAGY NAAAAAGY gratula! :D Hu de jo erzes lehet!

Lilla, nalunk is annnnyi cirkuszolas van! V sosem volt egy konnyu eset... Ezt anyukam is belatja :) Es tenyleg vannak jo es rossz napjaik.
Csak nehany dolog van, amibol nem engedunk, de ha "csak" arrol van szo, h o a pirosat es nem keket akarja felvenni hat legyen, mert tok mindegy es igy legalabb meguszunk egy 1/2 oras hisztit. :?
Nalunk most a "nem" korszak tombol: anya nem segit, anya nem beszel apaval, ilyenek. Kemeny fegyelem! :lol:

Muzsu, jo, h mondod, tenyleg felirom ezeket a mondatokat, mert nagyon edesek.
Nalunk kb 18 hos korban kezdett el szavakat mondani V aztan 2 eves lett es azota be nem all a szaja. Ugy erzem fordulopont ez a 2 eves kor, hirtelen mas jatekok jottek be, stb. Nagy fiunk lett :)!

Huncut, mennyi volt a konyv es hol vetted?? Recept erdekel, persze! :)

Bili: nalunk kizarolag akkor megy, mikor nincs se pelus se gatya a gyerkoc feneken, akkor megy magatol gond nelkul. Ha fel van oltozve nem akar hallani rola. Sajnalom, mert jo lenne, ha nem kellene most emelgetni, de nem foglalkozom vele, majd kialakul...

Ma voltunk 37. hetes UH-n, kb 1 percig tartott, a no oda sem forditotta a monitort :( . Imadom, mikor azt ereztetik veled, h egy munkadarab vagy.
A papir szerint minden rendben, vegulis az a lenyeg. Csak ilyenkor mindig parazok kicsit, mert sztem tobb idore van szukseg egy alapos vizsgalathoz.
Emlekszem V-nel ugyanez volt az utso UH-val, a doki, aki csinalta (nehanyunk kedvence) olyan tapintatos volt.... :roll:

Cseragi mi van veletek???

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Köszönjük, megvagyunk. Jóslófájások, heti 2 CTG, készülődés a karácsonyra, meg hát a várakozás...
Idézem az orvosom mai szavait: "Lehet, hogy ma este szül, de lehet, hogy jan. 3-án..."
Izgi!

Panka is sokat beszél, gyakorlatilag ami körülötte van, azt mind mondja. Kicsit speciális kiejtéssel. A kanál az kannal, a kabát az kabbatt, a krumpli az kumpliiiii, a kedvenc szava mostanság a kukkaccc. Ja, meg a Kata-baba-kuki. Tesóm (Kata) kisfia (baba) 2 hónapos, és szokta nézni, ahogy tisztába teszi. Eddig nem ismerte a kuki szót (apáé lent is cici volt, mert a köldök, meg minden cici), most vígan használja.

Úgy tűnik, az éjszakai felsírások is végetértek. Hál Istennek.

Dina, nálunk is volt, hogy Panka átmenetileg kevesebb tápszert ivott a szokásos reggeli-esti 1,5-2 dl helyett. Aztán visszaállt. Mondjuk egebet mindent eszeik. Főleg húst-hússal, a tészta nálunk is kedvenc (csak kézzel!), gyakorlatilag a banánon és a zölborsón kívül mindent szeret.

Lilla, szurkolunk a kocsidért!

Muzsu, Nektek meg a baci- és tünetmentes karácsonyért!

Tündi, köszönöm az sms-t, és gratula a vizsgákhoz, meg a leadáshoz!

Holnap: ha nem leszek nagyon kinyúlva, fél 10 körül nekiindulunk. Már nem annyira kényelmes vezetni, habár automata autó, így könnyebb, de legalább 1 óra az út, meg apa sem örül, hogy ennyit ugrabugrálok. Meglátom, lesz-e erőm, és dobok egy sms-t.

na megyek aludni, ma iszonyatosan álomkóros vagyok!

Jó éjt,

Cseragi

Kép

Kép
cseragi
 
 


Jó reggelt!

Sajnos nem tudunk elmenni,mert nem igazán javult a náthám és a fejem is fáj.Nem szeretnék senkit megfertőzni,pláne karácsony előtt!
Érezzétek jól magatokat!Jó szórakozást!

Puszi

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Mi sem megyunk :(
Pozitiv lett a streptococcus, mennem kell dokihoz mielott szabira menne.
Timi, ilyenkor mi van???

A II. noin csinalnak ilyen szurest? Abszolut nem emlekszem ra es leletet sem talaltam a kis dosszieban...
Cseragi neked volt? A 35.-37. het korul szoktak megcsinalni.

Puszi, erezzetek jol magatokat!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sára,
semmi különös.kapsz antibiotikumot most és a szülés alatt is.Most tablettát szüléskor vénásan.Aztán,ha jól tudom leoltják a baba magzatmázát,és ha kitenyészik abból is akkor adnak neki is AB-t.De lehet,hogy preventiven is adják a babának,amíg meg nem jön a tenyésztése.Ha ma mész a dokihoz kérdezz rá ,ott náluk hogy van pontosan.Veszprémben előbb van a leoltás kb.25-26 héten,mert ez a baci koraszülést is okozhat.

Pusz
timiban
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Ahogy tegnap jósoltam, nincs kocsim. ANNNNNNYIRA sajnálom! Ez van. Apa elment hajnalban dolgozni, mert szeret egyedül, telefonok nélkül haladni az irodában. A gyerekek is itthon maradtak, mert messze van ovi gyalog. Így persze lőttek az ágytakaró-hímzésnek. Most magyar mondákat néznek, utána kártyázást ígértem. Gondolhatjátok Gézu, hogy kártyázik! De nem lehet kihagyni, annyira igyekszik megtanulni mindent.

Manó-Tündi!!
Nagyon ügyes vagy, gratulálok! Olyan jó érzés a nagy művet befejezni! Akkor most már ünnepek után tudunk találkozni! Pihenj egy jót, enged ki a fejedből a sok betűt!!!!!

Cserági!
Nagy-nagy izgalom már ilyenkor!!! Örülök, hogy jól vagy. Kicsit meg is hatódok mindig, mikor szülés előtti, utáni kismamával "beszélgetek". Nagyon hajlunk a negyedikre. Hétvégén itt volt Petike keresztanyja, 3 hónapos a kislánya. Teljesen odavoltunk érte, babaszagú lett a ház megint. Ő is a klinikán született, mindenről tudtunk beszélni, komolyan mondom, szinte vágyat éreztem, hogy én is mehessek megint szülni. Minden élmény előjött. Mi 25-én elutazunk anyukámékhoz, ha esetleg közben szülsz, akkor kívánok nagyon-nagyon szép szülést, gyönyörű kislányt, meg hát mindent, amit ilyenkor kell. Sára!! Ez rád is vonatkozik természetesen. Nagyon izgulok értetek. Valakit megkérek majd, hogy küldjön sms-t, ha megszületik a babátok!!!!

Sára, Timi?
Mi az a streptococcus? Annyit hallottam már róla, de nem tudom, mi az? Gomba?

Lilla!
Írtam mailt is! Kár, hogy nem sikerült most se találkoznunk. Legközelebb nálunk szervezünk találkát, ide tuttira eljutok!!!!! De ezt komolyan mondom, én szívesen látlak titeket!!!!! Ez mindenkinek szól!!!! :D Gödöllő nem vészes távolság!
Mai menü: ribizlileves, virslikarikák sültktumplival, kompóttal. Ez nyerő ebéd, szinte mindig megeszik, és gyorsan elkészül!

A találkozósoknak jó játszást, beszélgetést!!!!
Puszi, Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Timi!
Boldog szülinapot a decemberi gyerekeidnek! :lol: :wink: Hogy tudtad így időzíteni őket????
Közben olvastam a válaszodat Sárának, de nem lettek okosabb.
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Timi!
Boldog szülinapot a decemberi gyerekeidnek! :lol: Hogy tudtad így időzíteni őket????
Közben olvastam a válaszodat Sárának, de nem lettek okosabb.
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Muzsu,
baciról van szó.Csodálkozom,hogy még 1x sem találkoztál vele,mert országosan szűrik szerintem minden kórházban(legalábbis kéne hogy szűrjék)
Bemásolok róla egy két infót:
A bakteriális fertőzések komoly gondokat jelenthetnek a várandós kismamáknak és magzatuknak, hiszen többek között koraszüléshez és az újszülött fertőzéses megbetegedéséhez is vezethetnek. A leggyakoribb és legveszélyesebb fertőzéseket a Streptococcus B csoportja (angol rövidítéssel: GBS) okozza. Az évek során számos stratégiával igyekeztek elejét venni e fertőzésnek, a várandós asszonyokat baktériumos védekezésben részesítették, vagy pedig csökkentették a fertőzéssel kapcsolatos kockázati tényezőket.
Ha kiderül, hogy a kismama magában hordozza ezt a baktériumot, akkor antibiotikumot kell kapnia a szülés közben – ez a kezelés nagyban csökkenti annak a veszélyét, hogy a kismama és csecsemője megfertőződjön.

A penicillin a Streptococcus leghatékonyabb ellenszere és szülés közben intravénásan adják be a kismamának.

Itt is találsz egy szakmai leírást:http://biloba.hu/ime/2006_03/28-31.pdf

Pusz
timiban
 
 


Sziasztok,

hát nagyon sajnálom, hogy végül mi se tudtunk ott lenni a találkozón. Prücsöknek írtam reggel sms-t, mert róla tudtam biztosan, hogy megy, remélem sikerült azért a termet is elfoglalni, meg eleve az egész találkozó jól sikerült. Az történt, hogy reggel iszonyatos gyomorgörccsel ébredtem, és hasmenéssel. Már el is könyveltem magamban, hogy én is megkaptam a jó kis vírust a kisfiamtól (most épp Apa szenved tőle), de szerencsére délutánra elmúlt, így valószínűleg csak a vacsora nem tetszett a gyomromnak. Nagyon sajnálom, hogy nem tudtunk menni. :( Pedig annyira készültünk.

Tündi: Gratulálok a szakdogához és a félévhez! És irigy-irigy az apás együttlétre. Bár nem panaszkodom, mert 22.-étől már mi is apával nyomjuk itthon hellyel-közzel, talán két napot megy majd dolgozni január 2-ig.

Muzsu: A tésztás könyvét én se vettem meg Stahlnak, mert én meg nem vagyok tésztás. A gyerekemet meg egyelőre elég, ha bolognai spagettivel kápráztatom el heti egyszer. Asszem ez kielégíti. Viszont én nagyon szeretek Stahlos kajákat főzni, megvan az összes könyve, néhány elektronikus formában is, ha kéred szívesen átküldöm, nem minden recept faxnis ám :) Sőt, vannak kifejezetten egyszerű receptjei is.

Most én karácsonyra ajándéknak csináltam Limoncello likőrt, kandírozott narancshéjat és citruslekvárt. Vettem szép üvegeket, és abban adjuk majd oda. Az első kettő Stahltól van.

Főzni csak 24.-ére kell, mert 25.-én anyósoméknál, 26.-án anyukáméknál leszünk. Még nem találtam ki mi legyen a karácsonyi menü. Az biztos, hogy majd csinálok Tiramisut (szintén Stahl féle :D ) mindkét családhoz azt visszük édességnek. Most nincs kedvem a gyerek mellett sütögetni. Mézeskalács is maradt tavalyról, azt kidíszítem tojáshabbal a fára, aztán majd jövőre, mikor már Bálint is élvezi sütögetünk. Illetve Nutellás tortát azt sütök magunknak 24.-ére. A menü többi részét meg addig még megálmodom.

Timi: Gyerekeidet az Isten éltesse! Nagyon jó decemberinek lenni, én is az vagyok :)

Sára: Jaj ez a coccus... De sajnálom! Remélem nem lesz semmi gond! Drukkolok Neked!

Cserági: Ez nagyon izgi már tényleg így a végén! De az a lényeg, hogy jól érzed magad és még lehet a talira is el tudtatok ugrani... Ha belegondolok, hogy az utsó hetekben én már a kórházban nyomtam... Hát irigyellek. Remélem Bálint tesónál követem a példádat.

Joe: Jobbulást Nektek!

Remélem majd ha túl vagyunk ezen a karácsonyi időszakon majd januárban össze tudunk futni, akár Gödöllőn :wink: , akár máshol, én Jézuskától azt kértem karácsonyra, hogy a kocsim minél előbb legyen meg. Elvileg minden csak a biztosítón múlik, hogy ők meddig húzzák-halasszák a dolgot, mert szerintem a szerelők már készenállnak. Szóval ha az meglesz, akkor már nagyon könnyen elficcenünk akár Gödöllőre is.

A kismamijainknak kitartás és ezer drukk!

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Tuti tésztarecept Zsunak és annak, aki még szereti:

Kicsit bizarrnak tűnik első hallásra, de isteni....

Lilahagymás-currys-joghurtos penne

hozzávalók:
50dkg penne

1kg lilahagyma
4evőkanál oliva olaj
15dkg vaj
só és bors
3-4 kávéskanál curry por
6dl joghurt

A lilahagymát megpucoljuk, vékonyan felkarikázzuk, majd a vaj és olivaolaj keverékét takarék lángon összeolvasztjuk. Ebbe belerakjuk a lilahagymát, sózzuk-borsozzuk, jól összeforgatjuk. Fedő alatt mérsékelt lángon 20-25perc alatt omlósra pároljuk, közben néha megkeverjük. (nem baj, ha itt-ott kicsit odakap)

A megpuhult lilahagymát megszórjuk a curry porral és fél percig együtt sütjük kevergetve, hogy a curry íze átjárja.
Végül elzárjuk alatta a gázt, és hozzáadjuk a joghurt felét, összekeverjük és kész is a mártás.

A pennét kifőzöd sós vizben. Majd leszűröd, lecsepegteted. Kiadagolod a tálakba, ráöntöd a szószt, végül pedig a maradék joghurtot elosztod rajtuk. (Én még után szoktam sózni ilyenkor, mert szerintem ráfér).

Az eredeti recept szerint egy kis koriander zölddel meg kell szórni a tésztát, de ugye ez nem mindig van otthon az embernek :lol: , szóval én ezt ki szoktam hagyni, és úgy is finom.

Ja, és néha a penne helyett spagettivel csinálom, akkor is ugyanolyan finom, és Bálint is jobban szereti úgy. Ez is Stahlos kaja. :)

lilló
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan:

Timi, koszi az infokat!
Kozben kiderult, hogy tok **** az asszisztens, nem is biztos, h bennem van a baci. :roll: Ervenytelen lett a lelet, ujra meg kell csinalni a vizsgalatot, most ez van folyamatban.

Na, de tenyleg, ti emlekeztek ilyen vizsgalatra a II. noin?? Mert en abszolut nem......

Most mennem kell.

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓ

Katánk folytatja abetegeskedést: köhög, folyik az orra. Ja és fosik, de úgy,hogy apelus felszívja! :shock: :?
Smektaport kap (befogom az orrát, apa lefogja és így muszáj lenyelni), köhögésre meg Stodal csepp!
Dokinak említettem, hogy nem eszik, és kb. augustustól 9,5 kg, mire ő ,mert rosszul neveljük, azért nem eszik húst! MAjd a sarokba állítom, hogy egyen!

Most itt alkot melettem! Gyönyörű mintákat! :twisted: :twisted: Sajna az a típusú gyerek, aki megragadja aceruzát és nekiindul a falnak, kőnek!Szigorúan az etetőszékben faltól jó messzehúzva és kikötve (mert egyébként már 5 hósan kimászott a székből át az asztalra :twisted: )

Így olvasva szegény gyerek szadista környezetbe került! :oops: :oops: :?

Prücsök
Köszi a dicséretet, de sajnos én szigorú tanár vagyok! :oops:

Mai kaja: a) menü: paradicsom leves, spagetti paradicsomos, sajtos szötyivel - a 80 cm-esnek

(Kiszáll, kiszáll kiabálás van,majd jövök!)
:roll: :wink:

Kép
anid
 
 


Jó estét!!!!!
Nekem borzalmas napom volt a három bitanggal, annyit kiabáltam, hogy nincs rendesen hangom. Ma minden kidőlt, kifolyt, szétesett, a délutáni alvás nem jött össze, Petike bepisilt (száz éve nem tette), Panninak hasmenése van, Gézu kikent egy sötétkék temperát, de azért szép az élet!! Jó, hogy nem indultam neki a talinak, mert Apa még most is az irodában van. Szegény! De péntektől velünk lesz!

Sára, Timi!
Én nem emlékszem ilyen vizsgálatra, szerintem egyszer se szűrtek nálam. Azért kérdeztem a gombát, mert mind 3x volt nekem, nagyon szenvedtem tőle. Remélem Sára, tényleg tévedtek!!!!

Dina, Joe!
Nektek is jobbulást, még van egy szűk hét!! Én most Pannika miatt izgulok, legalább 5x fossintott.

Lilla!
Köszi a receptet, tetszik, kimásolom. Én szeretem a tésztákat, Apa nem annyira, de azért megeszi. Én Stahltól egy fokhagymás tésztát szoktam főzni, meg most nemrég volt egy karfiolos-diós-füstölt szalonnás-csirkés, amit szombaton összedobtam, és nagyon király volt. Az első Stahl könyvet olvastam, nagyon finomak voltak benne, de találó volt rá az irigy hónaljmirigy szövege, vagyis "végy egy medvetarkót, ami mindig van otthon a hűtőben..." Az új könyveket nem ismerem, anyósom nagy rajongója, lehet, hogy ezért nem kedvelem. Szokott belőle sütni, azok is jók. Én most néztem az új könyveit, de Karácsony előtt nem veszem meg, hátha megkapom!

Nálunk úgy lesz, hogy Szenteste együtt vagyunk anyósomékkal, sógoromékkal, a vacsora inkább délután van, mert utána mi együtt is szeretnénk itthon lenni a gyerekekkel. Az a baj, hogy minden évben agyonbonyolítják a dolgot, borzalmas nehéz megszervezni, hogy nulla gyerek legyen a díszítésnél. Egyet utálok, ha vita van, ezért inkább befogom a számat, már meg is beszéltük Péterrel, hogy semmin nem húzzuk fel magunkat, mert akkor mit ér a Szeretet ünnepe?! 25-én meg megyünk anyukámékhoz, együtt ebédelünk millióan, ott napokig ünneplünk.
Én 24-re csak baconos csirkemájat sütök, krumplisalit csinálok, mert apósom minden mást megfőz. És én sütök mandulatortát egy száz éves receptkönyvből.

Még holnap sincs kocsim! Pedig rendeltem suttyomban egy gyerekszettet a Tupperwaren-es csajtól. Nem merem elküldeni férjet, mert kiakad, én meg kissé megbízhatatlannak tűnök.

Ágytakaró nagyon lassan halad, rózsaszín virágokat varrogatok rá, meg gyöngyös mintákat. Ezt rendelte a 13 éves tini unokahúgom! Nekem is volt régen rózsaszín korszakom!

Jó éjt nektek! Talizósokról van hír?
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok!

A talizós szakasz részéről jelentem, hogy sajnos többeket levett a lábáról egy-egy nyavaja, így Tündiék kis családja és a mi kis párosunk tudott megjelenni, és persze Huncut Móni Sanyikával, de ők már 1/2 9-től ott voltak, így mire mi odaértünk Blankával + Imiék, Saniyka már ki is dőlt, így az ő társaságukról le kellett mondjunk. :(

Imi hatalmasat nőtt, senki nem mondaná meg, hogy nemrég ő volt a "legkisebb" a csapatban és úgy udvarolt Blankának, ahogy a 8-10 évesek szoktak :lol: , de nem vette zokon. Édes pofa!

Lilló,
Az étteremvezető csaj hiányolt, és amúgy nagyon kedves volt.
A kandírozott narancshéj pedig érdekel. Ez a hagymás penne is nagyon jól hangzik (imádom a hagymát).

Na elteszem magam és majd holnap folytatom.
Prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

A talis csapat második fele jelentkezik!!!!

Azért engem egy kicsit elszomorított hogy ilyen sok beteg baba-mama van itt a fórumon... De remémel a legközelebbi talin már azért többen leszünk.
Ági: még egyszer bocsánat Imi hevessége miatt, de szegényke este keveset aludt és hát ha fáradt akkor nála, az így jön elő. :( Remélem Blanka nem vette zokon.

Lilló!
Hála az égnek hogy Nálad téves riadó volt reggel. :)
Pont akkor olvastam a pennés hsz-odat, mikor már majd éhen haltam, hát nem is bírtam végigolvasni egyből megrohamoztam a konyhát, de a penne főzéséig biztos éhen haltam volna, így elnapoltam. :wink:

Bilizéshez akaratam még írni, hogy nálunk este a fürdés után Imi eddig mindig a kóre pislantott, de kb. két hete ha úgy van kedve, akkor ráül a bilira és belepisil. :roll: Megy az egyik nap tisztábatevés közben meglógott pelus nélkül és mire utolértem már a bilin ült és ott volt alatt a pisi.
Szóval nálunk így működik a bili. De sose eröltettem, csak mikor én mentem pisilni (általában minidg jött velem) akkor mondtam Neki hogy én most pisilek. És mikor Ő is pisilt a kőre akkor is mondtam hogy pis-pis. Aztán ezt hozzákötöttem a bilihez, és gondolom összeállt neki a kép.


Sára!
Én nem emlékszem hogy lett volna ilyen szűrés, de az igazat megvalval attól még lehetett!
Én a terhességem alatt kétszer is antibiotikumos kúrán voltám, és mégsem lett koraszülött Imi, na jó egy héttel hamarabb jött, de ezt csak az én kedvemért, hogy ne kelledjen egy 4 kg-os gyereket szülnöm. Remélem minden rendben lesz a második vizsgálaton. Mondjuk az röhej, hogy nem értékelhető.

Muzsu!
Kitartást!
Reméljük a holnapi napod már nyugisabb lesz. (egy kicsit ezért félek a három gyerektől :oops: :oops: :oops: )
De gondolom Téged ezek annyira nem zavarnak, ha szeretnétek negyediket. 8)

Dina!
A Te hsz-aidat kész örörm olvasni, mindig olyan jók! Apának is mindig felolvasom. :P
Szakodli témaválasztás vázolnád? Nem értem miért kell már most választanod.
Mennyi vizsgád van még?
Most hol vagy, itt Pesten?
Katát látta már orvos? Mert ez a fosósdi nagyon hamar ki tudja szárítani a gyerkőcöket.
Ma Imi is rajzolt egy szépséget a konyha falra, tollal. Mikor észrevettük apával hogy mit csinál rászoltunk egyszerre, erre eldobta a tollat és elkezdte a kicsi kezével törölgetni a rajzot. :lol: :lol: Azt hittem hogy megeszem. Olyan édes volt, ahogy el akarta tüntetni az amit csinált. Persze a firkámány még minidg ott van. Nem tudjátok hogy a meszerlésen kívül hogy lehetne leszedni???

Na jó tényleg elteszem magam holnapra, mert már annyit írtam, hogy csak na! :P

Jah még annyit, hogy végül is csütörtökön voltunk már oltáson (15-hós) és azt mondta a doki hogy 7 nap múlva jelentkezhetnek a mellékhatások. Na Iminek ma du-ra kipattogzott a karja és vakarta rendesen. Kenegetem neki testápolóval, azon kívül tudok egyebet tenni?

Jó éjt!

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Ma elmentek a nagyok oviba, így kettesben vagyok Gézuval. Tegnap tényleg kicsit rosszabbak voltak, de ez azért is volt, mert nem mentem ki velük az udvarra. Gézu egyébként nagy zsivny, mert mikor rosszat csinál, pl. vonattal veri Panka fejét, és rászólok, akkor odabújik hozzám lekenyerezés céljából, majd kedvesen megkérdezi, hogy mérges vagyok-e. Utána simogat, puszit ad, és ártatlan képpel kijelenteni, hogy szeret. Szerintetek lehet így haragudni???? :lol:
Viszont éjjel többször fölkeltünk, mert nagyon köhögött Panni, fújkáltam a torkát. Ma mennek bábszínházba, azért vitte el apósom reggel őket. Amúgy semmi bajuk, nincs lázuk, rendesen esznek, csak nem múlik ez a ronda köhögés.
Holnap lesz az ovis ünnepség, mi is mehetünk Gézuval.
Na, megyek főzni. Menü: gombaleves + tegnapi maradék (férj része, mivel 10-re ért haza)

Gézu közben lóg a hátamon és puszilgatja a nyakamat.

Manó!
Imi mekkora!!!!!

Délután jövök!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok!

Saara, nekem sem rémlik a streptococcus, de olnap megyek CTG + UH-ra, rákérdezek! Kíváncsi vagyok, mi lesz nálad!

Timi, ezt a bacit honnan lehet összeszedni?
Ja, és gratulálok én is a sok kis szülinaposnak!

Muzsu, Tündinek küldök majd sms-t, ő majd megírja a híreket! Gyógyulgassatok gyorsan! És köszönöm a jókívánságokat! (Éssel nem kezdünk mondatot, írná Dina tanítónéni, ugye? :))

Minitalit sajnáljuk, de egész nap aludhatnékom van, olyan vagyok az utóbbi napokban, hogy leraknak, ottmaradok. Lehet, hogy elfáradtam... Pihenek a szülésre. De Panka is mormota volt tegnap. Délelőtt 10-től fél 1-ig, délután fél 4-től 6-ig aludt. És éjszaka is egyhuzamban.

Katának és mindenkinek, aki betegeskedik, jobbulást. majd csak vége lesz ennek a fránya télnek! Mi egy pár napos kis takonnyal eddig megúsztuk.

Ez a rajzolás nálunk még csak papíron megy. Mondjuk mosható festésű a fal a legtöbb helyen (aki felújít, költözik, annak ajánlom, nagyon jó), igaz, mire aktuális lenne, elköltözünk. A papírjára szoktam rajzolni állatokat. Ma a reggelinél előtte maradt a lap, és egyenként megetette az összes állatot kiflivel! Áldott jószívű! Én is kaptam morzsát! :D

Na, pihenek egy kicsit (szokásos másfél órás alvás...)

Üdv,

Cseragi

Kép

Kép
cseragi
 
 


Cserági!

Szerintem teljesen normális, hogy ennyi rohangálás után "végre" elfáradtál. Most már tényleg itt az ideje, hogy felkészülj a szülésre. Aludj amennyit csak tudsz.
És hát (na így főleg nem keztünk mondatot) szerencséd van hogy Panka ilyen sokat alszik napközben. Biztos érzi Ő is hogy anyának most sok pihenésre van szüksége. :)
Az sms-t pedig várom izgatottan.

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok,

Anid
A Stodal csepp az vény nélküli? Szerinted jó? :? Mert akkor lehet vennék én is , mert Gergő is kicsit köhög, de én próbálok a hagyományos cebionnál maradni, és reggelire újabban mézes teát kap, imádja.

Manó
Milyen jó az Imi új képe :)

Én nagy Stahl fan vagyok :D , megvan minden könyve, és karácsonyra pedig megkapom az újakat :-) Na jó az édességeset direkt nem vettem meg, mert akkor tuti néhány kilóval több lennék.

Lenne egy kérdésem, ki hogy csinálja a krumplipürét?? Azt hiszem elfelejtettem a jó receptet és mintha valami hiányozna belőle, szóval várnék néhány variációt. Lécci-lécci-lécci :shock:

Amit írtam korábban játszócsoportos dolog, szerintem oda mehet mindenki, nemcsak kerületiek, de ha valakinek kell megadom a számukat.

Prücsök
Pont azt mondta az egyik anyuka, hogy ő azért viszi a játszócsoportba a gyerekét, mert otthon nem eszik rendesen, de ott a többi gyerek között pedig mint a kisangyal.

Saara, Cserági
Kötelező minden reggel bejelentkezni, hogy tudjuk egyben vagytok még :-)

Timiban
Boldog születésnapokat az apróságoknak :)

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Ma megejtettem a nagy év végi husi bevásárlást, hogy legyen majd miből főznöm szilveszterre.
A mai menü: fokhagymás-tejszínes karaj csíkok rizzsel vagy krumplival, sajtkrémleves.
Most én is szívesebben aludnék, mint hogy főzzek és eltegyem a husit kiadagolva. Ráadásul ma észrevettem, hogy az ebek megint széttúrták a virágoskertemet, pedig múlt héten karóztam körbe. :evil:

Tündi,
Nem volt semmi gond Imivel, Blanka amúgy is edzett, mint a család majdnem legkisebbje :). Láttad, alig veszi fel az ilyesmit. Persze azért meg szoktam védeni.
Firkálmány eltüntetésre a csiszolópapírt tudom ajánlani. Fehér falnál a legtutibb, de finom réteget színesből is le lehet vele szedni nagyobb kár nélkül - legalábbis Blanka sárga falánál működött.

Gabek,
A Stodal csepp homeos szer, így vény nélküli. Tegnap a boltban az egyik csajszi mondta, hogy ő hársfa-kamilla teát főz nyavaja kór ellen a gyerekeknek és nagyon jó. Lehet én is szerzek majd be, sak gondolom gyengére kell főzni, hogy ne legyen olyan brutál íze...
Jut eszembe, a héten kérdeztem a gyógyszertárost a Béres cseppről, mert elvileg azt is lehet adni ilyen kicsiknek is, csak azt mondta meg kell beszélni a gyerekorvossal, mert elfedhet tüneteket.

Cserági,
Aki tud rajzolni, annak könnyű. Én sajnos nem tudok, max nyulat meg cicafejet. Így mi játékbabákat etetünk és itatunk, de azokat nagyon, meg a néha arra tévedő - amúgy fürdős - tengeri herkentyűket. :lol: Ma együtt aludtak el a babák és Blanka.
Jó pihenést és le a kalappal az együttműködő nagylányod előtt. :wink:

Muzsu,
Nagyon édesen hízeleg Gézu! Ilyenkor még irigyebb vagyok, hogy az én lányom még nem beszél. :?
Remélem sikerül befejezned a takarót és egyszer szívesen megnézném a mesterműveidet. Idén megpróbálkoztam a mézeskalács díszítéssel és rögtön körbe is nevettem magam miután összehasonlítottam a tesóméival. :lol: Na és eljutottam Mikulásig 2 keresztszemes mintáig, aztán ez is abbamaradt. Hihetetlen, hogy 3 gyerek mellett van erre is időd és energiád. Valamit rosszul csinálhatok... :roll:

Lenne kérdésem.
A ti gyerkőceitek mennyire esznek "önállóan" kanállal, villával és isznak pohárból? Rájöttem, hogy ezt a témát kicsit elkényelmeskedem az itatócsőrös üveggel, mert kis pohárból tök szépen iszik Blanka és műanyag koktélvillával is jól elszórakozik a virslijével. Szóval mikortól illik ezt tudniuk, megtanulniuk?

És ki mivel múlatja az időt így télidőben? Néha azon kapom magam, hogy alig játszunk napközben, bár ebben most biztos benne van a karácsonyi rohangálás + hogy 4-kor már sötét van... Kicsit lelkifurdalásom van, hogy többet kéne foglalkoznom vele, nemcsak sétálni menni... :oops:

Jobbulást mindenkinek!
Prücs

prucsok
 
 


Cserági,
kimásoltam a fent említett tanulmány elejét.(http://biloba.hu/ime/2006_03/28-31.pdf)

A tünetmentes terhesek hüvelyváladékában a B csoportú
Streptococcus (GBS) különbözô statisztikák szerint 5-35%
mutatható ki . A pozitív bakterológiai leletet más tényezôk,
többek között a mintavételi helyek száma, a transzportmédium
összetétele, valamint a baktérium tenyésztéséhez
használt táptalajok minôsége is befolyásolja. A baktérium
hordozók pontos azonosítását nehezíti a kolonizáció intermittáló
jellege, valamint az a tény, hogy a Streptococcus
agalactiae nem okoz klinikai tüneteket. A GBS sok esetben
felelôssé tehetô a következô anyai megbetegedésekért:
• Cisztitisz
• Pielonephritisz
• Chorioamnionitisz
• Idô elôtti burokrepedés
• Koraszülés
• Endometritisz

Sok emberben benn van ez a baci,de csak terhesség alatt veszélyes.Mivel nem okoz panaszt a jelenléte,ezért szűrik a terheseket,hüvelyváladék tenyésztéssel kimutatható.Ha pozitív akkor kezelni kell a kismamát,hogy ne legyen semmi gond!

Most ennyit!

Még egyszer köszönöm mindenkinek a köszöntéseket!:)

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓÓ Asszonytársak!

Gyerek kidőlt! :lol: Tanuló párti!
Szóval, tegnap apa állított be a hányós- fosós duóval, Kata köhög (Stodálnak hála aszáraz köhögés hurutos lett) Mamár jól van, sőt, teleette magát vadassal vacsira, amivel megkínálta aszőnyeget is (ő is jószívű) :twisted:
GYerek hasmenése megállt, Smectaport kapott(egy tasak vízben feloldva, és kávéskanálnyi napi 2,3 adagban elosztva, doki javaolta)
Anyuka gyógyszebeadása: Na légyszí, nyisdki,nézd csak brrrr, jön a repcsi,nyisdki kapudat...stb!
Apuka ugyanezt a szitut: itt a kanál,edd meg!Gyerek szó nélkül lenyelte! :twisted: :twisted: :twisted:

Mai menü: vadas tésztával, paradicsomleves (holnapi is ez)
tegnap a 150 cm felettieknek almás párolt vöröskáposzta, sült kolbász!

Gyerkszáj:
- Hétégén elég sok karfiolt ettünk, így-úgy álcázva és felfújt, és hát kijött hátul:
K.: Anya! Puki! :oops:

- Sétálunk, házmester takarít, megáll és kedveskedik a lányommal!
K.: Dógozni! :oops:
(Minőségellenőr)

- Egész nap teszünk,veszünk, ha valmi nem kerül a helyére:
K.: Helyedbe! :twisted: Addig mondja,míg meg nem csinálom!

Valami rosszat tesz, és le kell állítani, mindig azt mondom: irgumburgum!
Ráült a tejesüvegére most az ágyunkban:
K.: Elbúújt!
Én: Mi bújt el?
K.: Tejcsi! Ububu (Ez az irgumburgum volt!) És előkapta feneke alól!

Szóval egy 80 cm-es utánfutóm van,aki egész nap brekeg,csörög, nyávog,mert sokmindent tud, de mégsem mindent és én meg nem értem, ismétel, dumál és jajaj,de megcsócsálni való!

Tünde
Szakdoli szért kell,mert a suli csak két éves, és a következő félévben valamit ötletelni kell! :shock:
Most itthon vagyunk Pesten,holnap folklórból vizsgázom,de már kezdem megszokni az esélytelenek nyugalmát!
istenem afősulin,mit össze paráztam egy-egy vizsgán!
Már 3 vizsgám megvan,még van a holnapival együtt 3! :twisted:

A falfirkáról: szerintem keretezzétek be és írjátok alá!:)))))
Na jó, vicceltem!
Festés, csiszolás, nálunk csak kikötve van rajz, minden átvizsgálva és tollmentesítve!:)))))))))

Prücsök
Mi túlvagyunk ezen akanalas, poharas témán, igaz mi már nagyon korán elkezdtük!

Mi délelőtt csinájuk a házimunkát: mosás, vásárlás, főzés(de csak fél órás leves mondjuk), pakolás, séta ebéd előtt, aztán kaja, alvás! Ébredés után már csak játék van, vagy sétálunk,vagy keresek valami barátosnőt és viszem játszani a csajszit, estig már csak vele foglalatoskodom! 7kor csatalkozik az apja is és fürcsi 8kor alvás reggel 7ig! Szerintem ennyi elég,mnem látom,hogy hiányt szenvedne törődésből.

Cserági
Én emlékszem erre a vizsgálatra, már nagyon a végén vették le, az utolsó CTg környékén!

HAJRÁ KISMAIK!

Úgy izgulok!!!!!
Megyek tanulni! :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
anid
 
 


Halihó!

Sajnálom, hogy végül így alakult a tali :( de azért remélem akik ott voltak jól érezték magukat.

Tündi: De jó ez az új kép Imiről, milyen nagy fiú már!

Gabi: Én a krumplipürét így csinálom:
Krumplit megpucolom, kockára vágom és megfőzöm sóban-vízben. Aztán leszűröm és még forrón összetöröm krumplinyomóval. Egy bögre tejet melegítek mikróban, és azt hozzáöntöm, meg egy darab vajat teszek hozzá, aztán habverővel összekeverem. Megsózom ízlés szerint. Így olyan jó habos lesz az egész, és nagyon finom. Bálint egyik kedvenc kajája.

A Stodal csepp nagyon jó, Bálintnak mindig azt adok, ha köhög, két-három nap alatt elmúlasztja. Egy a gáz vele, hogy iszonyat nagy üvegben van, és felbontás után egy hónapig jó, szóval a nagy részét ki kell dobni, és nem olcsó.

Dina: A mai vizsga hogy sikerült?
Smectát nekünk is így mondták, hogy szedjük, ahogy Nektek, és hamar megfogta a hasát.

Prücsök: Bálint ha itthon vagyunk, akkor már pohárból iszik, csak a játszótérre viszek le neki csőrös poharat. Van egy kis kétfüles műanyag pohara, abból teljesen jól iszik egyedül. De egyébként szokott már üvegpohárból is inni, de attól mindig parám van, mert félek eldobja, ha ivott belőle. Enni még nem eszik egyedül. Próbálkozik, próbálkozik, de több megy mellé, mint a szájába, és én jobban szeretek biztosra menni, inkább etetem, mert utána ha megunja a dolgot, akkor már azt se engedi, hogy én etessem. Szóval az a lényege, hogy enne ő egyedül, de én nem hagyom, mert sokkal többet eszik, ha én etetem. Ő nem mennyiségre, hanem időre eszik, ha megunja az evést, akkor abbahagyja, aztán utána meg egy óra múlva már éhes. Szóval ezért nem engedem egyedül enni. Szerintem menni fog ez nekik maguktól is, mert látják tőlünk, és egyszercsak elkezdik maguktól csinálni, mint minden mást. Ez meg gyerekenként változó, hogy ki mikor érik meg rá. Szerintem... de ez csak az én privát véleményem.

A téli időbeosztásunk, hááát ez elég kemény most. Délelőtt igyekszem valami programot szervezni, szinte minden délelőttre van valami, torna, Ringató, baba-mama klub. Aztán kicsit lent vagyunk, egy órát, fél órát, utána ebéd és alvás. Délután mire felkel 4 körül, már sötét van, ilyenkor fent játszunk együtt, meg dvd-t néz, néha átmegyünk itt egymáshoz anyukák négyen-öten a gyerekekkel, mert általában máshol mindig jobban eljátszanak a gyerekek, mint otthon. Néha vásárolni megyünk valahová. De délután is le szoktunk menni egy fél órára levegőzni, mert mégse lehet a lakásban ülni egész nap. Ilyenkor megy motorral egy-két kört, futkározik egyet, aztán jövünk is fel, végülis sötétben sokmindent nem lehet csinálni.

A kandírozott narancshéjat a következő hsz-ben írom.

Mai menünk: Gyereknek spenót főzelék főtt tojással, apának semmi mert céges kari partyra megy, nekem meg hozta megint a futárszolgálat.
Tegnap fiúknak: mákos nudli szilva lekvárral, nekem futáros kaja

Sára: mi újság Veletek??? hogy vagy???

Sára, Cserági kitartás!!! +++++++++++++++++++++

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Kandírozott narancshéj (ez nem a Stahlos, végül ezt csináltam meg, mert egyszerűbbnek tűnt)

Hozzávalók
430 g letisztított, fehér részétől megszabadított narancshéj
A cukorsziruphoz:
430 g cukor
kb. 550 ml víz
A díszítéshez:
65%-os étcsokoládé
Elkészítés
1. Igaziból ehhez olyan, kezeletlen naracs volna tökéletes, amelyet nem vontak be viaszos tartósítószer réteggel. Mivel nálunk ilyet nem nagyon kapni, először is jó alaposan mossuk le a narancsokat forró víz alatt, egy konyhai szivacs dörzsi felével.
2. A narancsokat ezután hámozzuk meg, majd a héjak belső, fehér részének nagyrészét távolítsuk el.
3. Szabályos, tetszés szerinti alakra vágjuk fel a héjakat
4. Forraljunk fel vizet, a forrásban lévő vízbe tegyük bele a narancshéjakat, és 6 percig főzzük benne. Ezután vegyük ki a héjakat, és hideg vízzel mossuk át
5. Ezután mérjük meg a héjakat, és azok tömegével megegyező cukrot tegyük fel a receptben előírt mennyiségű vízzel főni.
6. Ha a cukorszirup forr, tegyük bele a narancshéjakat, és 40-50 perc alatt közepes hőfokon, folyamatos kevergetés mellett főzzük teljesen üvegesre őket.
Figyelem! Ha még nem teljesen üvegesek a narancshéjak, de kezd elfőni róla a víz, nyugodtan töltsünk utána egy keveset.
7. Ha szép üvegesek a héjak, vegyük ki őket egy rácsra, és tegyük félre egy napra száradni.
8. A csokoládét olvasszuk meg, és félig mártsuk ki benne a narancshéjakat. (én az egészet belemártottam csokiba, és úgy szerintem sokkal finomabb)
9. Ha a csokoládé megkötött, kínáljuk vendégeinknek, vagy tegyük az asztalra egy tálban.

Prücsök: Leírjam a Stahlosat is azért? Jó az is nagyon, csak sokkal vacakolósabb.

lilló
 
 


Sziasztok,

Lilla
Köszi a kruplipürét, én is így csinálom, csak mintha valami hiányozna belőle mostanában az az érzésem.

Prücsök
Ivás nálunk simán pohárból megy (üvegpohárból) egyedül, de ha elmegyünk valahova én is inkább viszek vagy Janás üveget, vagy a csőrös Aventet, mert arra azért már nem kell odafigyelni.
Kajálás tekintetében a reggelit szeretem legjobban :D , mert ott tényleg együtt, vagyis inkább egyszerre tudunk enni. A többinél általában etetem, de mostanában már saját maga akar kanalazni kisebb-nagyobb sikerrel. Én azt vettem észre, ha nagyon éhes akkor etetem, aztán ha már kezd jól lakni, akkor kicsit eljátszogat a kajával, mert hát az nem annyira hatékony. A joghurtot már maga szokta enni, persze utána mindig póló csere van :oops: de a darabosokkal inkább az a baj, hogy nem tudja a kanálra terelni a kaját, az hogy a szájába tegye a (néha üres :lol: ) kanalat az már jól megy, mert jól beletalál.

Saara, Cserági
Hol a reggeli bejelentkezés???!!! Izgulhatunk??

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Timi!

Hanna kishölgynek nagyon sok boldog születésnapot kívánunk!

Olyan furi, hogy már Ő is ilyen nagy!!!!!!!! :)

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Tündi!

Köszönjük szépen!

Pusz
timiban
 
 


Prücsöknek még
Merthát az előbb már nem volt időm a ki mit csinál témára válaszolni :?
Nálunk a délelőtt a nyugis, 8-kor reggeli, és 10 től alvás. Majd mi ebéd után aktivizáljuk magunkat pl. séta, udvarozás, mostanában játszóházban voltunk sokat, valaki meglátogatása, vagy hozzánk jönnek stb. Nálunk még két alvás van, így ezért nehezebb programot szervezni, de ilyenkor azt szoktuk, ha elmarad a délutáni alvás, és nagyon kifáradt a rettentő sok teendőjében :wink: akkor hazafele a kocsiban elalszik, én a kocsiból felcsempészem az ágyba, előtte szépen levetkőztetem, átpelenkázom és sokszor alszik reggelig :lol:
A játszóházból pl. rendszeresen úgy járunk haza, hogy kb. 5-re itthon legyünk és elkerüljük a dugót, és akkor elmarad a vacsi is, a fürdés is, mert átalussza az egész késő délutánt.
:) :o
Idén még jártunk tücsökzenére, de nem annyira jó, ezért jövőre már azt tervezem, hogy minden héten lesz egy nap amikor majd CD-ről énekelek neki egy órácskát, már ha majd bírja a hangomat :roll:
Jövőre még tervezem a játszócsoportosdit, meg valami mozgásosat a manótornát is. Ez utóbbit ismeri valaki, jártatok már?
Be kell valljam mi nemrég kezdtük el a tévé nézést is. Napi 1-2 mese azt hiszem ilyen rossz időben belefér, de csakis Minimax :)
Jut eszembe, amit tőled kaptam anno Kaláka 2. CD-t azt nem tudom hallgatni, csak az 1 lett a jó :oops:

Azt hiszem mára ennyi voltam,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Jó estét!

Csak egy gyors bejelentkezés, hogy ne izguljatok! :)
CTG, áramlás rendben volt, szombaton megyek megint. Egyébként semmi különös. Néha görcsölgetés...

A klinikán nem csinálnak már streptococcus szűrést.

Most megyek is, majd jelentkezem!

Cseragi

Kép

Kép
cseragi
 
 


Sziasztok!

:D Hannanak nagyon boldog szulinapot!! :D

Jelentem nalunk is minden ok, ctg rendben. Gorcsolgetek es faj a derekam a jobb oldalamon mar 2 napja, biztos a baba nyomja. :? Fekvesnel sem szunik meg, az mondjuk kicsit bena, de ez van, nem haragszom ra :)

Cseragi, nem tudod miota nincsen streptococcus szures a II. noin, nem mondta a dokid?

Tundi, nagyon edes Imi az uj kepen, milyen pasi lesz belole, uuuuu!!! :wink:

Most megyek fimet nezni, szep estet mindenkinek!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Szép jó reggelt!

Saara, szerintem a változások óta. Nem fizeti a TB, nincs rá kert. Nem tudom, magánúton meg lehet-e csináltatni. Úgy, mint pl. a toxoplazmát csekkezéssel. De mintha így sem lehetne.

Tündi, tényleg elképesztően gyönyörű ez a fiú! Apukája is ilyen jóképű?

Napirend:
Gabekékhoz nagyon hasonló. 7-8 fele kelés, aztán reggeli. Játék, ez-az. Ilyenkor sokkal fogékonyabb, "tanulunk". Ami azt jelenti, hogy hurcolja a könyveit hozzám, és elmond mindent, amit ismer benne. vagyis én kérdezem, Ő büszkén válaszol. Eleinte a Hol a labda?, de most már a Mi ez? kérdéssel, Ő pedig sorolja. Minden nap próbálok egy új szót becsempészni. Habár eddig több olyat is tudott, amire nem emlékszem, hogy tanítottam/említettem voéna neki. Biztos a nagyival gyakorolták. 10-11-től alvás. E
béd után séta a boltba, zöldségeshez, kb. 1 óra.
Délután 3 körültől megint alvás, utána játék, aztán ahogy apa hazaér vagy ráér, elmegyünk valamerre (mostanában a ház miatt sokat kell mászkálni), vagy átmegyünk a nagyiékhoz, vagy valamelyik kisbaráthoz néha. A játszóházon is gondolkodtam, de ugye most nálunk speciális a helyzet, meg az is lesz pár hónapig. Aztán majd a 2 kiscsajt kell összehangolni napirendileg.
Hetente egyszer megyünk úszni (most ez is borul), meg péntekenként Ringatóra. Ezt imádja.
Ja, minden nap tánc-és énekórák is vannak. Nekem sem hangom, hallásom talán egy picit több, és nem vagyok egyáltalán táncoslábú. Ugyanezt apjukról is elmondhatom. Panka viszont zenefüggő. A kiságyban, még ki sem nyitja a szemét, már mutogat a mutatóujjával hogy tánci-tánci. Ugyanez a nappaliban, az autóban (még be sem ül, már kéri), és a babakocsiban is. Utóbbi esetben kénytelen vagyok énekelni. Mivel erdő mellett lakunk, valahogy az Erdő-erdő-erdő című a kedvenc. Otthon Halász Juditot, Kalákát, Zeneovi minden variációját szoktunk hallgatni. Kocsiban U2-t is sokszor. Ha nyüszi, elalvás előtt Mozart, Vivaldi vagy Babazene megy halkan. Ezeket hallgattam, mikor a pocimban volt.
A Magyar Népmesék főcímzenéjétől eksztázisba jön! (Mint én ifjúkoromban a Guns Paradise City-ére, biztos az Ő ízlésük is változik majd). És imádja a cigányzenét! születése előtti este a régi siposban voltunk, élő cigányzene volt. szinte kihegedülte a pocakomból a prímás.

Napirendre visszatérve: 7, fél 8 fele vacsi, 8 körül fürcsi, aztán alvás.

Na eldugulok, ennyit rólunk.

Lehet, hogy el kellene mennünk este a Régi Siposba! :)

napsütéses további napot,

Cseragi

Kép

Kép
cseragi
 
 


Még jó, hogy visszaolvastam!

Kert sincs a klinikán, de keret sem!

Puszi!

Kép

Kép
cseragi
 
 


HALIHÓÓÓÓÓ!

Cserági
Hol van ez az étterem? Talántán itt a közelben?
Nagyon tetszett a tröténteted a prímásról!

Lilla
Köszi a kérédsed, sikerült a vizsga! :lol:
A mese tételt kaptam, és nem volt nehéz,+ az írásbeli dogám is jó lett! (na jó, kedves volt a tanár is)

mai menü: húsleves sok zöldséggel és husival (és a gyerek is evett rendesen mindnet, éljen)
Tegnap sütüttem túrós pogit, Kata segítségével, hát enni már nem akart belőle, így nincs második!

zene
Nálunk egész nap szól a zene,nem kifejezettem babazene (Tankcsapdától kezdve minden). tegnap a karácsonyi forgatagban fél órát áltunk a színpad előtt, mert népzenét énekelt 5 lány és a lányunk megbűvölten hallgatta! :lol: Mi voltunk a törzsközösnésg! :roll:

Kajálás
Én rájöttem, azért szép a babák arca, mert a joghurtpakolás csodákra képes! :lol: :lol: :lol:

Beszéd: mennyi baj,hogy agyerek néha felcseréli a szótagokat?
pl.: labda-babda,

Megyek takarítani!
BRRR , de nincs kedvem!

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Nem tudom,hogy tudok e még jönni karácsony előtt,mert holnap haza kell utaznunk,mert ott maradtak a díszeink.(sajnos előbb nem tudtunk menni,mert egyedül nem akartam a gyerekekkel,apa meg csak most ér rá)Hétfőn meg elugrunk még Bandi nagynénjéhez a halászléért(azt sajnos nem tudok főzni),utána meg készülünk a szentestére!Ezért megragadom az alkalamat,hogy
BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNJAK MINDENKINEK!
Kép

http://www.elfyourself.com/?id=1643208737
(ezt már van akinek elküldtem emailben,de nem mindenkinek tudom a mail címét,ezért ide is belinkelem)

Puszi

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: