Új privát üzeneted érkezett!

Kívánunk Mindenkinek Békés, Boldog Új Esztendőt!

Áki, Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Kedves Mindenki!

Nagyon boldog új évet kívánunk Nektek és Családotoknak!

Kép Kép

Brik
Nagyon gyönyörű Álmos! Sok boldogságot kívánok!

Sára
Gratulálok Piroskához! Kívánom, hogy mielőbb együtt legyetek otthon!

Edina és Anita

Kép
educi
 
 


Sziasztok!

Dina: kérlek ne add fel ezután csak jobb lehet minden. Nekünk kellesz és nagyon örülnénk ha itt lennél köztünk. Rengeteg erőt adó puszit küldünk Álmossal.
Tudom, hogy nem vigasztal, de mi a férjemmel voltunk külön Lilit egyedül neveltem egy évig és akkor is erős voltam a gyermekem miatt, habár éjszaka rengeteget bőgtem. De mégis itt vagyunk együtt vagyunk és a felesége lettem, most meg született még egy manónk:-)
HIDD EL KÉRLEK VAN REMÉNY!!!!:-) Ha nekem volt neked is van!!!

Educi köszi:-))

Szilvi mi van veletek? Hogy vagytok? Sikerült a dokinál valami? Elkezdtetek hizni? Jujj de sok kérdést tettem fel, bocsánat!!!:-)

Puszi mindenkinek!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 

 
 

Sziasztok!

Dina, tiszta szivembol olellek es nagyon-nagyon drukkolok, h rendezodjon nalatok a helyzet! NAGYON!
Tudod, h ide mindig johetsz es kiontheted a szived, varunk ilyen Kép szeretettel!
Es olyan nincs, hogy Te nem kellesz senkinek ugyhogy ezt tessek gyorsan elfelejteni, joo?!

Puszi, olellek! (olelo manokat is kuldok, ablakot kinyitni!)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Dina,
Lementem hídba a hír "hallatán". :?
Nem is tudom mit mondjak... Drukkolok, hogy jó fordulatot vegyen az életed és az összes tartalékos pozitívenergia és csakazértisboldogság manótisztet hozzád küldöm 2008-ra!

Sara,
Néha nekem is be szokott keményedni a cicim, szerencsére mindig csak az egyik. Gyakorlott mellgyuszis barátnőm a váltott hideg-melg borogatást és a karkörzést ajánlotta, persze fejés-szoptatás mellett. 1-2 nap alatt mindig elmúlt és nem lett komolyabb gond.
Remélem neked sem lesz és átvészelitek Pirivel a még távolban töltött időt! :wink:
Az pedig engem is érdekel, van-e Piroskának francia megfelelője?

Lilló,
Szuper meglepetést kaptál!
Mi nem utaztunk el, "csak" Blankát hagytuk a nagyszülő hadra 2-2 napig, így szerda délutántól vasárnap délig kettesben voltunk. Először mindig eszembe jutott, hogy "jaj meg kell nézzem" + "ez a zaj biztos tőle jön", aztán rájöttem, hogy nincs itt és minden oké.

Ilyen sokat még nem volt nélkülünk, de szerencsére nagyon jól érezte magát és az elválasztásnak is kedvezett az időzítés. Már 6. napja nem szopizik, bár ma délután kérte volna, de szerencsére beérte cumisüvegből egy kis tejjel. :)
És van egy csomó új szava, így egyre dagad a mellem a büszkeségtől + az örömtől.

Cseragi.
Lehet, hogy a régi Siposban kellene szilvesztereznetek? :wink: :lol: Remélem amennyire ráérős még, annyira ügyes lesz a szülésnél!

Manó,
Sajnálom a vizsgád :( , de fő a pozitív hozzállás! Milyen tárgy volt? És mikor lesz az államvizsga? Hajrá, hajrá!!!

Nincsenek karácsonyi képek a lurkókról? Olyan kíváncsi lennék rájuk! Nálunk a legnagyobb sztár az ikeás kisasztal + szék volt, amit még szenteste el is kezdtek összeszerelni a segédek a papával. Blanka azóta a kisszékkel ül a nagy asztal mellé is. :lol:

És végül:
Ez lenni kici kinai ujevi jokivanszag. Lenni olco, nem draga, megisz mutatni gondolasz ratok. Kivánni nektek jo ujevet, kiccaladotok reszire orom, boldogszag, :lol:

Jövőre veletek ugyanitt!
Prücs

prucsok
 
 


Nalunk nem tul rozsas a helyzet, tegnap volt a melypont, ugy erzem teljesen kifogyott az energiam :( . Pedig olyan jol voltam! Talan kicsit tulbecsultem magam, tobbet kellett volna pihennem. Probaltam mondjuk, de nem ment.
Nem birom ezt a bejarogatast fizikailag, ettol meg lelkifurom van. Ha bemegyek meg az a bajom, h nem tudok segiteni a kislanyomnak, csak nezem tetlenul aztan ott kell hagyni :( . A noverek is hozzak a formajukat es ez meg radob egy lapattal.
Cicizes nem ment a naponkban, tegnap 2x lehanyt, sugarban jott ki belole a tej (amit elozo eteteseknel kapott). Az egyik gyogyszer, amit kap kikesziti a kis gyomrat, emiatt nem akar enni, nem javul a sargasaga es ez a ver problemajara nezve sem jo, mert nem javul, ennie kellene.
Megjott vegre a tenyesztes eredmenye es valoban a strepto tamadta meg, valami masik bacit is talaltak, de azt meg nem sikerult beazonositani.
Kap antibigyot meg legalabb szerdaig aztan ujabb kenetet vesznek es varni kell az eredmenyre, az minimum 3 nap.

Nagyon remelem, h elmulik ez a gyomor problema es menni fog ujra a szopizas. Hajlando szopizni mondjuk, probalkozik, de bealszik 1 perc alatt es egy ora alatt nem keszulunk el (egy etetes=1 ora) + meg fejni is kell.

Ja! es mikrozzak az anyatejet :shock:!
Mintha mindig azt olvastam volna, h ezt pont nem szabad, mert igy kinyirjak a lenyeget.
Hogy tudjatok?
Egyik baratnom azt javasolta, h csusztassunk penzt nehay novernek, h ne mikroval melegitse a tejcsinket, lehet ez lesz :?
Bar nem tudom ezt hogyan lehet kivitelezni, de majd valahogy..

A cicis tanacsokat koszonom szepen, kozben beszeltem egy szopi tanacsadoval is, majd valahogy boldogulok. Most 3 orankent fejek, probalok csak egy mellbol, de altalaban muszaj a masikbol is, mert baromira faj.
Remelem hamar tulleszek a tejbelovellos korszakon, mert kegyetlen. Vincusnal nem volt ilyen brutalis. Mar 2 napja tart, lassan csak vege lesz, nem????

Gabi, ugy tudom a reformok ota valami tortent a II. nois PIC-el, csak ne kerdezd, h mi. Lehet, h kevesebb agy van ott, nem tom. Mondjuk nem banom, h a Janosba kell menni az legalabb kozel van hozzank.

Joe, majd valaszolok a kerdesedre priviben, de most mennem kell fejni.

Ne haragudjatok a sirankozasert, most nem a csucsponton vagyok. Tudom, nem tart orokke ez a helyzet, de most nagyon ugy erzek. Meg a hormonok is jojoznak bennem gondolom :lol:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Mi is kívánunk mindenkinek boldogságban, békességben és minden földi jóban bővelkedő újévet!


Anid!
Nagyon sajnálom a szomorú történést! Remélem, rendbehozható dolog kavart be és hamarosan rendeződik az életetek!
Az ilyen ökörséget, hogy nem kellesz senkinek, sürgősen felejtsd el!
Mi elég sokan vagyunk itt és itt mindenkinek kellesz!
Tudod, ha bármikor szeretnéd kiönteni a lelked, itt mindenki vár téged!


Sára!
Szegénykém, nem csoda, hogy elfáradtál! Remélem, január 1-ére már jobban lettél és Piri is javul. Mellcsomókra és is a meleg-hideg vizes váltóborogatást és a fejést hallottam.


Manó!
Sajnálom a vizsgád. Mikor mész legközelebb?

Lilla!
Ez igen, egészségetekre utólag is a pihenést! Mi tavaly voltunk 3 napot Győrben két ünnep közt és nagyon jó volt kicsit szabadon mászkálni. Persze hiányzott Boti, de ő is jól elvolt anyuékkal, úgyhogy nem kellett idegeskednünk.

Cseráginak sok puszit és ügyességet, valószínüleg már babázik!

Most mennem kell, lázat kell mérni Botinak. Sajnos beteg lett, belázasodott tegnap este és azóta sem ment le teljesen.
:(


Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Boldog Új Évet Mindenkinek!!!!

Sára!
Próbálj meg egy kicsit pihenni is, ha tudsz. Nem tud valaki segíteni, hogy ne terheld le magad ennyire?
Remélem most már csak egy-két nap és meggyógyul a kis Piri!

Kgk!
Jövőhét szerdán megyek legközelebb, de most már lassan neki kellene kezdenem az államvizsgás tételekenek mert 30-án államvizsga. :( :( :( :( :(
Botinak jobbulást!!!

Prücsök!
Sikerült végül abbahagyni a szopit?
Milyen volt Blanka nélkül? Mit csináltatok apával kettesben?
Karácsonyi képünk nekünk most nincs, mert nem fényképeztünk, csak videóztunk. :-) Azért a többiekét szívesen venném én is.

Lilló!
Irígy-irígy... Most már én is kezdem leszoktatni Imit a ciciről így lehet hogy az államvizsgám után mi is meglepjük magunkat egy kis pihivel kettesben. (Csak már ott járnánk).

Brik!
Hogy vagytok? Milyen a kétgyerekes élet? Hogy bírod?

Educi!
Te is jöhetnél sűrőbben. És mesélhetnél!!!

Szilvi!
Hogy halad a hízás? Segítettek a homeós bogyók?

Dina!
Írtam privit.

Na most ennyire futotta, mert még rengeteget kell ma tanulnom, és már mindjárt dél....

Szép havas napot mindenkinek!

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

Sára,
remélem minden rendben nálatok,és Piri is javul!

Dina,
gyere és öntsd ki a szíved nekünk!Itt bátorító szavakra találsz!

CSerági,
mizújs?????Babázol már???

Tőlem kaphattok képeket,de a konyhámat ne nézzétek,mert sajnos ilyen,Hannát meg csak ott tudtam lefotózni a babakocsijával!Na meg a gyerekek nozija is náthás lehet,mert betegen teltek az
Vünnepek.Rebi kezdte,24-én 40 fokos láza volt,másnap Hannának 39.9,aztán Zsolti is belázasodott.Valószínű az influenza érte utol őket!

A fa Kép
Rebi Kép
Zsolti Kép
Rebi,Zsolti Kép
Hanna Kép

Ezek meg 26-én készültek,amikor itt voltak a nagyok
Apa a lányaival Kép
Apa a gyerekekkel(Zsolti lemaradt)
Kép
Együtt 5-en(Áki sajnos nem jött el :cry: )

Kép

Várom a többiekét is!
:wink:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek mégegyszer Boldog Új Esztendőt kívánunk!

Sára: remélem tudtál egy kicsit pihenni, nagyon szorítok azért, hogy Piri mielőbb hazamehessen. Nagyon nehéz lehet most Neked, Nektek, de bízz benne, hogy nagyon hamar együtt lehettek már otthon 4esben, és az lesz a világon a legcsodálatosabb dolog! Megértelek, hogy fáradt vagy, kimerült, mert Vincus is ott van, igényli anyáját, és még a Babucihoz is menni kell napjában többször is. Ne gyötörd magad lelkileg, hogy nem tudsz 1000szer bemenni egy nap, hidd el, már nem sok, és együtt lesztek otthon! Küldök sok erőt! Puszillak sokszor!

Tündi: sajnálom a vizsgát, miből kell újra menned? Tényleg, lehet, hogy már mondtad, csak én nem figyuztam, hová jársz suliba? Illetve mostmár lassan csak jártál:-))) Kitartás, utálatos dolog az utolsó hajrá, de aztán nagyon jó lesz! Ne izgulj az államvizsgán, mintha csak egy sima vizsgára mennél, sikerülni fog, szurkolok nagyon!!!!!

Dina: ugye írsz nekünk pár sort? Légyszi, aggódom érted, ahogy a többiek is! Reméljük,hogy rendezhetőek a dolgok, ezért szurkolok Neked nagyon nagyon!+++++

Áki hízik azóta, de délután még mindig jön vissza az uzsonnából, igaz már nem sok. Én nem ehetek semmi tejterméket, semmi kazeint, semmi szóját, szóval így elég nehéz, a boltban állandóan azt böngészem, miben mi van. MÉg a müzliszeletben is van tejpor...De ha legalább nem bukik Áki, akkor megérte. Szedjük még a homeos szereket is, és 22én megyünk vissza kontrollra, nem tudom, hogy csinálnak-e majd allergiavizsgálatot vagy sem, mert még mindig tejallergiára gyanakodnak, és csak az anyatejből mehet át valami, mert Áki még soha nem kapott tejes dolgot.

Tegnap elhatároztam (napok óta gyözködöm magam), hogy belevágok a 90napos fogyókúrába.. De utánaolvastam, szopi alatt nem ajánlatos, mert sok méreganyag szabadul fel a szervezetből, ami árthat Ákinak. Így marad a torna, és igyekszem jobban figyelni a kajára, mert a feles kilók nem akarnak lemenni sehogysem... :cry: :cry: Engem már eléggé zavar, de biztos ti is így voltatok ezzel.

Lilla: tök jó lehetett kikapcsolódni kettesben. Én is töröm a fejem egy ilyenen, mert a Párom 30 lesz márciusban, de még szoptatok, és hát a másik, hogy finoman céloztam erre, hogy egy hosszú hétvége milyen jó lenne, közölte: Csak a gyerekkel, Ő nem hagyja itthon! Hát nem tudom, úgy azért kicsit bonyorultabb a szervezés, meg az egész szerintem, nem?

Timi: nagyon helyesek a gyerekek, jó nagy karácsony volt nálatok! Munkával van valami?

Kinga: mielőbbi gyógyulást Botinak!!!!!

Szép napot Mindenkinek!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, mert pihiznem kell a kovetkezo szopiig, ne haragudjatok, ha nem irok mindenkinek.

Dina! Mi ujsag??? Sokat gondolok rad, irj par sort legyszi, ha erre jarsz!

Az elozo napokban nem ment a szopi, max 10 miliket evett a kiscsaj, annyira aluszekony volt.
Ehez kepest ma delelott bevagott 60 ml-t!! :D :D :D Nagy haladas!

Na de igazabol azert jottem, h megkerdezzem mi is volt az a tok jo tejtarolo otlet, amit valaki irt regebben. Emlekszem, h nagyon jo, koltsegkimelo megoldas volt, de hogy mi, az mar nem ugrik be.
Nagyon kellene!

Tundi, kitartas a tanulashoz!!!

Kinga, koszonjuk szepen az sms-t :) es bocs, hogy nem valaszoltam!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok Lányok!

Dina, Sára: Annyira sajnálom, hogy így magatok alatt vagytok Csajok! És azt sajnálom a legjobban, hogy nem tudok segíteni Nektek, de egy virtuális ölelést Mindkettőtöknek küldök!

Dina, gyere közénk!!! Hadd segítsünk! Látod, nekünk kellesz!

Sára, remélem már jobb a kedved, gyűjtöttél egy kis erőt! Én küldök Neked sok-sok enerdzsit ++++++++++ Hidd el, lesz ez sokkal jobb is, nemsokára ott lesz Veletek Piri és el is felejted ezeket a rossz napokat!

A tejtárolásra anno még Ágiboszi javasolta a jégkockatároló nylonzacsikat, én is abban tettem el.
Lehet kapni a hiperekben elég jó áron.

Lányok, most az egyszer nem bánom, legyetek irigyek :wink: Tényleg nagyon feltöltődtem ezalatt a pár nap alatt apával. Eddig én is mindig ragaszkodtam Bálint jelenlétéhez, és nem akartam nélküle menni sehová, de most rájöttem, hogy igenis kell egy évben pár ilyen nap, mikor kettesben vagyunk, hiszen az embernek a férjére is szüksége lesz egy életen át, nemcsak a gyerekére, és mivel a gyereket nem az árokpartjára raktam egy szál pendelyben, hanem olyan helyen volt, ahol imád lenni, ezért rájöttem, hogy nem is vagyok én ettől olyan rossz anya. :wink:
Bár már nyáron voltunk apa szülinapján is egy napot kettesben a Balcsin.
Szilvi: Lepd csak meg apátokat bátran, intézz el mindent titokban, és meglátod, örülni fog. Először rossz lesz otthagyni Ákit, de ha van kire bízni, akivel szeret lenni, akkor ezen túlteszitek magatokat. Mi tavaly háromszor is voltunk Bálint társaságában egy-egy három napos hétvégi úton valahol itt belföldön, nagyon élvezte, a szállodák is elég gyerekbarátok voltak, amiket választottunk, de lényegében azt csináltuk, amit itthon, nem pihentünk igazán, csak más helyszínen végeztük a rutin feladatokat - így utólag belátva.

Bár amig Bí szopizott, addig én se nagyon mentem sehová nélküle. De majd lesz olyan, amikor már nem szoptattok. :)

Prücsök: Gratulálok a kisasszonynak a beszédhez! Meglátod, egy-két hét és úgy megered a nyelve, hogy néha már azt fogod kívánni, hogy egy kicsit üldögéljen csendben :lol: . Na jó, ezt viccből szoktam mondani minden anyukának, aki már alig várja, hogy a gyerkőce beszéljen, de valójában nagyon klassz, ahogy a kis drága itt csacsog egész nap körülöttem.

Szilvi: Örülök, hogy Áki hízik. Remélem hamarosan minden rendben lesz, és nem kell többé kórház környékére se mennetek!

Tündi: Az államvizsga miatt ne izgulj, kiszurkoljuk Neked! Nagyon nehéz lehet ilyen sokat tanulni a kicsi gyerek mellett! De sikerülni fog, meglátod! Neked is küldök sok pozitívat!

Timi: Klasszak a karácsonyi fotók! Milyen nagyok a gyerkőcök! És micsoda új frizkója van Bandinak! Hogy telt a szilveszter a gyerkőcökkel?

Kinga: Botinak jobbulást! Remélem hamar túl lesztek rajta.

Képzeljétek, ma a gyerekem csinált nekem halrudacskákat. :) Beraktam a mosást, addig szabadon garázdálkodott a konyhában. Egyszercsak hallom, hogy kiabál: anya, be-be! Bemegyek. Fagyasztóajtó tárva-nyitva, halrudacskás doboz a földön, gyerek a tűzhely gombjait csavargatja, a tűzhelyen levő olajban - reggel abban sütöttem virslit - halrudacskák úszkálnak. Asszem itt az ideje, hogy vegyünk valahol ilyen bigyót, ami megakadályozza a tűzhely gombjaihoz érést! :lol:

Ja, és karácsony este felmosta a nappalit. Kapott egy játék felmosószettet, mondta azonnal, hogy víz-víz, és mutatott a vödörre. Mondtuk neki, hogy most nincs víz, mert anya már kitakarított. Két perc múlva azt látjuk, hogy mégis moppol, ráadásul vizes volt a mop. Kérdezzük tőle, hogy honnan vettél vizet? Kézen fogta az apját, be a sloziba és belemártogatta, közben mondta: víz-víz. Imádom!

Na megyek, mert lassan ébred, ha lesz még időm mielőtt felkel rakok én is kari fotókat.

Puszi
Lilla

Ritával mi lehet? Tudtok róla valamit.
Cserági még egyben?

lilló
 
 


Még mindig alszik... tehát akkor a karácsonyi képek:
Kép Egyik mamánál ajándék bontás
Kép másik mamánál a top ajándékkal
Kép Ugyanott a top ajándék2-vel
Kép 24.-én otthon, mikor felébredt a délutáni alvásból és először meglátta a fát :)
Kép Az a bizonyos csillogó szempár, ami a legszebb ajándék az anyának :)

lilló
 
 


Csereklye Zsófi ma pontban délben 3600 grammal és 56cm-rel megérkezett! Mindketten jól vannak!

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


De jó hírrel jöttél Tündi!!!

Gratulálunk Cserágiéknak, sok Boldogságot, Egészséget és sok-sok tejcsit kívánunk Zsófinak!

Áki, Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Éreztem én, hogy be kell kapcsolnom a gépet! :D

Nagyon sok boldogságot, jó egészséget kívánunk Cseráginak!

Lilla!

Hát, ha Bí ilyen profi háztartási ügyekben, szerintem máskor is kiruccanhattok a férjeddel, ragyogni fog a lakás, mire hazaértek! :D :D :D
Botinál is tapasztalom, hogy néha ijesztően okos a gyerek és mivel nincsenek gátlásai, vicces szituk alakulnak.

Sára!
Hogy vagy? Jó hír, hogy Piri ilyen ügyesen szopizik már! Ha ez így folytatódik - és miért ne folytatódna- biztos hamar megerősödik és hazavihetitek őt!
Mit mondanak odabent a dokik?


Köszönjük a gyógymanókat Boti nevében is, szerencsére ideértek!
:) Ma már nem volt láza és mivel semmi egyéb tünete nem volt, remélem, ezzel vége is a betegségnek.
Dokinéni szerint vírus lehetett, állítólag kering valami finomság megint a levegőben.


Sziasztok

Kinga
kgk
 
 


Így jár Móricka, ha nem figyel, csak kalapál! :D

Természetesen azt akartam írni, hogy sok boldogságot Cseráginak és Zsófinak és jó egészséget!
kgk
 
 


Éljen, éljen! Gratulálunk Ágiéknak Zsófihoz, sok-sok tejcsit, egészséget, boldogságot kívánunk Nekik!

Lilla és Bálint

lilló
 
 


JUHEEEE!!!!! :D :D :D
Cseraginak es Zsofinak nagy-nagy gratula, sok boldogsagot es szep hosszu eletet Zsofi babanak!


Sokkal jobb a helyzet nalunk, Piroska magahoz tert, mar nem rogybaba :) Ettol az en kedvem is a regi es ez nagyon jo!
Szepen szopizik, altalaban 3-4 felvonulasban zajlik, mert nagyon belelkesedik, de meg nem olyan eros. Sziv, sziv, sziv aztan bealszik, a noverk is modtak ma, h ugy eszik, mint egy kis pioca :)

eeeees, elvileg hetfo delutan hazaengednek minket, ujabb JUHHHHEEE! :lol:

Megyek, indulnom kell szoptatni!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés: aki Kismama előfizető, megkapta már az ehavi Kismamáját???
Mert én még ezidáig nem, pedig már előző hónap végén meg szokott jönni és ma láttam az újságosnál, hogy megjelent.
Szóval azt nem tudom, hogy reklamáljak a postán vagy most minden előfizető később kapja...

Köszi
Lilla

lilló
 
 


Szia Lilla!

Én is ezen gondolkodtam, hogy mit tegyek, én sem kaptam még meg a Kismamát, de akkor biztos csúszik a kézbesítés..

Puszi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sára!

Nagyon örülök a jó hírnek, hétfő már nagyon közel van!!!! Látod, Piroska napról napra erősebb, ezek szerint már szépen eszik is!

Vince várja már haza a kishúgát? Mit szólt hozzá?


Puszi,

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok,

Szilvi: Köszi a választ, közben én ma megkaptam az újságot. De már előtte felhívtam őket, és most valószínűleg küldenek még egy példányt. Na mindegy.

Sára: Hát ez szuper hír! Reméljük tényleg hamarosan együtt lesz a kis család! Egyébként Kinga a klaviatúrámból vette ki a szót, Vincének hogy tetszik a hugocskája? Látta már? Várja haza?

Kinga: Szuper, hogy Boti jobban lett!

Na megyek takeszolni, épp konyhanagytakarításban vagyok.

Szép napot!
Lilla

Gabek merre???

lilló
 
 


ÁGI!SOK BOLDOGSÁGOT,TEJCSIT,ÉS JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK NEKTEK!
Kép
Kép

Sára,
szuper,hogy minden jól alakul nálatok!Nem sokára hétfő lesz,így már negyesben lehettek otthon!
Pirinek és neked szeretettel:
Kép


Lilló,
örülök,hogy jól sikerült a kirándulásotok apával!Hát ilyen már ránk is ránk férne az biztos!!!

Dinával mi van???Remélem jelentkezik hamarosan!Aggódok érte!Esetleg nem jelentkezett valakinél priviben?

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Ez a sokadik nekifutásom mert Blanka állandóan kikapcsolja a gépet. :roll: Ráadásul ma felébredt a postás csengetésére, és egész délután semmi sem jó.

A Csereklye családnak nagy gratula a legújabb családtaghoz!!! :) Áginak jó babázást, Zsófinak pedig sok tejcsit kívánunk.


Sara,
Szuper, hogy hétfőn már együtt lehettek! Kitartás, addig pihenj sokat és hangolj a 2 gyermekes létre. :wink:

Tündi,
Az elválasztás úgy fest simán ment. Előforsul ugyan egy kis pólórángatás, de az első délutáni alvás óta nem kér már olyankor tejet, csak hozzámbújik, mint egy kis kifli és elalszik. Könnyebb volt mint gondoltam.
Blanka nélkül egyébként nem volt semmi extra program. Dvd-ztünk, sétáltunk, olvastunk, pihentünk, összebújtunk, aludtunk. Jó vol egy kis semmittevés. A karácsonyi maradékok jóvoltából pedig mé főznöm sem kellett közben. :)

Lilló,
Igazán házias Bí. Jöhetek lánykérőbe! :lol: De azért Blanka is igyekszik, ő teát főz és sepreget rendszeresen.

a nagy szerelés
Kép

a 2-es számú kedvenc Kép

és egy kis szánkózás
img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1199466847.7036.jpg[/img]

Szilvi,
Jó hallani, hogy Ákos gyarapszik.
Remélem ennek (is) köszönhetően hamarosan találkozunk majd egy talin veletek is. Rátok és Brigiékre is olyan kíváncsi vagyok. És most Ágiéknak és Saraéknak köszönhetően a lánycsapat is gyarapszik.

Ma találtam gyerek torna és muzsika foglalkozást Bián és végre egy lányos anyukát, aki velem együtt nyüzsögne a csöppel. :)
Tényleg, ti hallottatok már az Okos Baba programról? Nemrég beszélt róla egy volt osztálytársam egy találkozón és ma elkezdtem utánanézni, csak nem értem az oldal végére. Mindenképp érdekes, ajánlom figyelmetekbe. http://www.okosbaba.hu/

Na elteszem magam, mert tele az oldal.
Jó hétvégét!
Prücs

prucsok
 
 


szánkózás még1x
Kép

prucsok
 
 


Sziasztok!

Prucs, ez a szankozos kep nagyon edi! :)

Jol csinaljatok lanyok, hogy leleptek egy kicsit kettesben apaval, mi meg nem tettuk meg, most egy ideig nem is fogjuk azt hiszem...
DE! Ma Vince a nagymaminal volt es elmentunk kettesben ebedelni a kedvenc pizzeriankba, az is valami!
Ott ebedelt mellettunk Kemeny Denes, akkora ez az ember, mint egy ketajtos szekreny! :shock:

Kinga, elokerult a kis cetli, amire anno felirtam a kornyekbeli jatszohazakat.
Ime:
- Babapiheno, a Mammutnal van a Retek utcaban allitolag. Tel: 30/906-6426 es 30/527-9945
- Babavar, Meszaros utca 12.
Ennyi (azt hittem tobb :oops:) Az arakat nem tudom.
A Mammut 2-ben is van valami jatszohaz azt hiszem, de biztos ismered Te is.

Lilla, nem semmi ez a csillogo szempar, olyan, mint egy reklamfoto :)!

Kerdesetekre valaszolva, Piroskanak nincs megfeleloje franciaul. Exotikus csajszi lesz, ha majd kimegyunk vele :lol:. Zolitol jott az otlet, nekem eleinte nem tetszett, mostmar persze imadom! Nem is az a lenyeg, h legyen megfeleloje, inkabb az volt a szempont, h ki tudjak ejteni. Anyukam elettarsa volt a tesztalany, egy kukkot nem beszel magyarul, de tokeletesen ki tudta mondani (jo kis francias "R"-el persze) es tetszik is neki :).

Lanyok, olyan jo ujra babazni! Nem tudom milyen lesz itthon, de egyelore nagyon elvezem ezt a keveset is. :)
Piroska olyan picike, ezt ugy elfelejti az ember! Teljesen kesz vagyok a mikro feneketol, akkora, mint a oklom kb es akkor sokat mondtam :lol:
Ma is evett szepen, olyan jo latni, h naprol napra jobban van!

Vince latta Pirit fenykepen, mondja, h nezzuk meg, hozzuk haza. Tudja, h mindennap bemegyek hozza megetetni, kivancsi ra. Nagyon-nagyon kivancsi vagyok, hogyan fogadja majd....
Egyelore nagyon birja az uj helyzetet, itthon van az apja (nalunk O a nagy sztar, hiaba vagyok az anyja, apa kell, ha baj van). Nekem szinte semmit nem enged! Minden masodik mondata Anya nemmel kezdodik... :roll:
Talan kemenyebb lesz, ha Z visszamegy dolgozni... Hat meglatjuk.
Olyan edi, segit fejni! Odateszi a kezet a nyomoreszre (Aventes szivo) es egyutt nyomjuk, nem is tudom hogy menne nelkule 8)

A Kismamat en is tegnap kaptam meg (a decemberivel egyutt :shock:). Eddig csak beleneztem most minden babas cikket elolvasok, mint a "regi idokben", eleg vicces..

Dinarol tud valaki valamit???

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Itt van az elveszett is :)
Továbbra sincs otthon netünk, de már annyira hiányzik, hogy eljöttem egy internetkávézóba, hogy kicsit pótoljam a lemaradásaimat. Hiányoztatok... :oops:

Zsófinak és Áginak (és persze az egész családnak) gratulálok, jó egészséget és sok-sok tejcsit kívánok!

Saara! Örülök, hogy jobban vagytok, sokat gondoltam rátok. Nem tudom miért, mostanában sok olyan baba van a környezetemben, akinek kisebb-nagyobb problémája van és nem engedik haza születés után, ez olyan rossz...
Remélem hétfőn tényleg hazaengedik Piroskát, de miért is ne engednék haza ha már ilyen szépen fejlődik és kajál :)
Otthon sokkal könnyebb lesz neked, nem kell állandóan bejárni a kórházba, ami gondolom elvesz egy csomó időt...

Dinával kapcsolatban teljesen le vagyok döbbenve, ő is sokszor az eszembe jut! Remélem hamarosan visszajön ide, és tudunk neki egy kis lelki támaszt nyújtani!

Folyt köv.

Kép
Kép
huncut
 
 


Folytatás:

Tündi! Mikor lesz a pótvizsgád? Vagy már megvolt? Nagyon szurkolok neked, hogy sikerüljön az államvizsga is és utána a jól megérdemelt pihidet töltsd apával, babával!

Lilló! Tündéri takarítós fiad van! Sanyika is szeret takarítani, puszta kézzel (ami persze jó nyálas) sikálja az ablakot, üvegasztalt és mindent, na és persze közli, hogy tiszta lett. :)

Prücsök! Sanyika is épp a számítógép-kapcsolgatós korszakát éli, mindig attól félek, hogy valamit tönkretesz a gépben a sok ki-be kapcsolgatás...

Timi! Hogy vannak a gyerkőcök? Visszarázódnak az oviba, suliba?

Rólunk: mi eléggé betegesek vagyunk sajnos, december elején volt kruppos Sanyika (ezt már meséltem) és karácsony után megint az lett! Szerencsére idejében felismertük és nem kellett kórházba menni, de így is elég rossz volt. Most fáj az egyik füle, a torka piros, jön 3 foga plusz a negyedik mindjárt kibújik, folyik az orra, úgyhogy eléggé kivan szegénykém... Én is beteg vagyok, hangom semmi (ennek a férjem örül, mert így ő is szóhoz jut :D ), gyenge vagyok mint a harmat, torkom fáj, köhögök, szóval nem vagyok jól. Csak az a baj, hogy ezen az őszön és télen ez már nem az első eset és már eléggé unom, hogy állandóan beteg valaki a családban.

Most mennem kell, mindenkinek minden jót kívánok, akit kihagytam, bocs!

Puszi,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok,

Huncut
Sajnálom nálatok ezt a nagy betegeskedést :-(
Pont azon gondolkoztam, hogy tavaly milyen jó volt, hogy enyhe tél volt, mert nagyon sokat lehettünk kint és nem lett semmiféle megfázás tőle, most meg 20 percnél nem sétálunk többet, mert én tuti megfagyok és azt gondolom a Gergő is. Bár őt jól felöltöztetem, de az orra akkor is lefagy :oops:

folyt köv.....

Kép

Kép
gabek
 
 


Íme két kép rólunk is:

Kép [img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 9.6911.jpg[/img]

Kép

Kép
gabek
 
 


Na persze, hogy csak az egyik sikerült :-(

A takarításhoz még annyit, ha a Gergő kiönt valamit azt mondja "ajajaja" és ha kezébe adok egy rongyot, szépen fel is törli, olyan édes :)

Kép

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok lányok!!!!

BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNOK NEKTEK, JÓ EGÉSZSÉGET MINDENKINEK, SOK ÚJ BABÁT, BOLDOG CSALÁDOT, ÉS KÍVÁNOM, HOGY MINDEGYIKŐTÖKNEK TELJESÜLJÖN A LEGFŐBB KÍVÁNSÁGA!!!!! :D

Most olvastam el egyszerre, amiket írtatok 23.-a óta. Nem is tudom, hol kezdjem a válaszokat.

Sára! Cserági!!!!!
Nagy-nagy gratula nektek a lányokhoz, sokat gondoltam rátok, Manótól kaptam sms-t!!!! Köszi Manó-Tündi!!!!!

Sára!
Örülök, hogy én már jó híreket is olvastam tőled, nem csak az első beszámolókat!!!! Szívből örülök, hogy megjött a kedved is, önbizalmad is. Biztos nem volt egyszerű a legeleje, de ezek a kis drágák mindenért kárpótolják az embert!!!! Főleg, ha van fejő-segítséged!!!! Nem tudom, hogy fáj-e még a cicid, nekem a csomók igen nehezen múltak el. Meleg vizes zuhany, maszírozás, karkörzés, mint Prücsöknél. Amúgy meg nagyon irigy vagyok a kislány miatt!!!!!! És ugye milyen gyorsan lehet imádni 2 gyereket is!!!!!!???? No meg hármat is! A Piroska név is tök jó, ráadásul egy csomó lehetőséget ad ajándékozás ügyben később!
És újra babaszag lesz nem sokára nálatok! Ma megy haza?

Cserági!
Nektek is sok-sok boldogságot kívánok! Várom a beszámolót + képet a kis Zsófiról!!! Kíváncsi vagyok, Panka mit szólt a kistesóhoz!!!!

Anid!
Kirázott a hideg!!!! Amikor a múltkor írtál privit, akkor fennakadtam a mondatodon, de sajna nem kérdeztem rá, mert nem tudtam, hogy szeretnél-e válaszolni, vagy beszélni róla. Most már úgy bánt, és kérlek, hogy gyere közénk, ne mondj ilyet, még ha most így is érzed, hogy nem kellesz senkinek! Nekünk KELLESZ, várunk nagyon. És nekünk mindent elmondhatsz, meghallgatunk. És ha esetleg a véleményünkre is kíváncsi vagy, akkor szerintem mindenki szívesen válaszol neked!!!!
Furcsa dolog egyébként a megérzés, mert karácsony után eszembe jutottál (meg a privis mondatod), és megnéztem a telefonomat, hogy benne van-e a számod (Csabán voltunk, nem volt számítógép). A tali miatt beírtam párotok számát, de te sajna nem voltál benne. Megfordult a fejemben, hogy felhívlak, de emiatt elmaradt, és lustaságból nem nyomoztam ki a számod. Persze, most már tudom, hogy hívnom kellett volna!!!!
Gyere minél hamarabb, vagy ha olvasol minket, akkor tudj róla, hogy nagyon aggódunk érted, várunk vissza!!!!

Brik!
Örülök, hogy hízik szépen a legény!!!! Tényleg furcsa lehet 8 év után újra babázni, de anyukám szerint könnyen belejön újból az ember. Bátyám és köztem is 8 év van, mert szegény anyukámnak 5 vagy 6 babája elment, és akkor még a két unokatesóm se volt velünk. Nálunk tesóm nagyon féltékeny volt, leromlott a magatartása a suliban, sok gond volt. Örülök, hogy Lili jól reagál a kicsire!

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Lilla, Szilvi!
Engem mindig bántott, hogy a többi kisgyerekes család együtt megy kirándulni, nyaralni, mi meg a férjemmel kettesben, mikor már nem szoptattam. Ez nekünk nagyszerű volt, a gyerekek is élvezték a nagyszülőket, de mindig kaptam pár szemrehányó nézést, mondatot emiatt. Pedig ma is állítom, hogy nagyon fontos kettesben lenni a pároddal, muszáj feltöltődni testileg-lelkileg, jókat beszélgetni, normálisan vacsorázni, szerelmeskedni, kimozdulni a hétköznapokból, az otthonból. Mi sokat kirándulunk a gyerekekkel is, és az is nagyon jó, de tök fáradtan jövünk haza mindig, mert ugyanazt a rutint ott is el kell végezni, csak sokkal kényelmetlenebbül. Lilla! Jó, hogy valaki igazolta a szavaimat, örülök, hogy tudtatok kettesben pihenni. Szilvi! Ha meg tudod oldani a tejcsizést, felügyeletet, akkor lepd meg nyugodtad a párodat, hidd el, tök jó lesz, bár először nekem nagyon hiányzott Petike!

Gabek!
Mekkorát nőtt nyár óta Berregő!!! Igazi nagyfiú!!!

Manó!
Kitartás a nyomorult utóvizsgához!!!! Sz*r érzés, de utána annál jobb!!!! És hipp-hopp túlleszel az államvizsgán, diplomával a zsebedben jobb kedvvel kezdheted az új évet!!!!! Miből buktál? Nekem is volt az egyetemen több uv-m! Az a gyanús, akinek nincs!!!! :lol: :lol: :lol:

Huncut!
Jobbulást nektek!!!!! Mi nagy nehezen karácsony utánra kilábaltunk a köhögésből, elég gázos volt az azelőtti hét 3 beteg gyerekkel. Küldöm a gyógymanókat!!!!!

Prücsök!
Nekem a kutyátokon akadt meg a szemem!!!!! Király lehet szánkózni egy ilyen szőrmókkal!!!!
Elválasztással minden oké???
Nem töltöttem még le a karácsonyi fényképeket, azon van az ágytakaró. Nagyon boldog volt unokahúgom.

Timi!
Nagyon szép a családod!!!!! Láttam, hogy nagylány haja belőve!!! Unokahúgom is kb. ekkora, ő is hajformázót kért az apjától. El tudom képzelni, milyen egyszerű a kamaszlányokkal! Már most cirkuszol sokszor Panni, hogy milyen nadrágot vagy csattot kér a hajába!

Szilvi!
Szerintem nem szabad fogyókúrázni szopi alatt, mert rögtön megérzik a gyerekek. Egyrészt kevesebb a tej, más az összetétele, és nem utolsó sorban kissé ingerültebb az anya, mivel nem ehet egy jót! Én Gézunál már olyan szép kiterjedésű voltam (81 kg), hogy szopi alatt kipróbáltam a szénhidrátmentes fogyókúrát, és volt tejem, de Gézu nem hízott egy hónap alatt semmit. Ezért gyorsan abbahagytam, és csak szoptatás befejeztével kezdtem el újra.
Együttérzek természetesen veled súlyügyben, nekem is nagy problémám ez. Most január másodikától én is újból nekikezdtem, mert tavaly nyáron félbemaradt. Még 10 kilót szeretnék ledobni. Lilló! Te fogyizol most? Én megint szénhidrátozok, nekem csak ez vált be.

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Megint én! Most tudok írni, azért vagyok ilyen hosszú.
Nekünk szépen teltek az ünnepek, Karácsonykor még köhögtek, de már hallhatóan javultak. Felírt a doki egy köhögéscsillapítót, de a három gyereknek egy üveggel. Szerintetek meddig volt elég? Persze az csak receptre kapható, ezért kipróbáltam az Ambroxol nevűt, meg kértem a Lilló-féle homeóst (mindig elfelejtem a nevét), de Gézunak nem javasolták. Nem értem, mert Bí pár hónappal fiatalabb Gézunál, és ő mégis ihatja. De nem okoskodtam a gyógyszertárban, mert adott egy saját keveréket, ami szuper volt neki.
Szenteste nagy izgalomban telt, borzalmasan aranyosak voltak. Bontogatták a csomagokat, olyan boldogok voltak! Teljesen meghatódtunk apával. Gézu főleg a fát nézte, ez az első Karácsony, amit tényleg ért. Addig nézte a fán a díszeket, míg fel is borította, a fejére borult az egész indulás előtt. + bekakilt, de ez mindig így van. Békéscsabán nagyon jó volt, millió tesó, gyerekek, nagy heje-huja. Gézu mindenkit megvert, most ő van a verekedős korszakban. De minden gyerek jól kezelte, volt, aki visszaadta, volt, aki figyelmen kívül hagyta, a legkisebb unokatesó meg menekült előle. Még mindig nem jöttem rá, mi a legjobb nevelési módszer verekedésnél.
Voltunk megint Tankcsapda koncerten kettesben a férjemmel Debrecenben, nagyon jó volt kettesben lenni egy napig!!!! A koncert is jó volt, utána alkoholizálós buliban folytattuk az éjszakát. Másnap nagyon fáradt voltam, de nem bántam. Addig anyukáméknál voltak a bitangok, visszamentünk értük és csak 31-én jöttünk vissza Gödöllőre. Gézu viszont ott maradt, mert anyukám mondta, hogy maradjon. Nagyon furcsa nélküle, hiányzik. A két nagy is emlegeti mindig, de most jobban tudnak játszani, mivel nem rombol nekik senki.
Én meg ma nem mertem elvinni őket az oviba a jégpáncélon. A szomszéd utcában ketten csúsztak az árokban, és félek, hogy én sem érnék ki a köves útra. Ezért ma is elhalasztva a kamratakarítás. Most váraznak, meg főznek az új játékokkal.
Na, rettenetes hosszúra sikeredtem, megyek játszani velük.
Ebéd van tegnapról, képzeljétek: saját készítésű raviólit főztem! Magamnak meg sültcsirke zöldborsóval. 1,9 kg-t fogytam másodika óta! Hősnek érzem magam! :D

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Nem írtam alá bunkesz módon!
Sziasztok, Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok!

Már többen kérdeztétek, hogy miből is sikerült elhasalnom, hát pénzügyi jogból. Fantasztikus egy tantárgy. A jogot meg a pénzügyet utáltam az egész fősulin a legjobban na most tessék: two in one!!! Márcsak abban bízom, hogy szerdán átmegyek... Csak ahhoz egy kicsit többet kellene tanulnom, de hát nincs rá időm, mert az államvizsgás tételeimmel sem haladok.
Gyerek mellett tudjátok miért nehéz tanulni? Az ember ugyebár beosztja hogy 50 tétel egy hónap alatt, akkor napi kettő és a végén még ismétlés. Na ez mind szép és jó, csak amikor jön egy nem sikerült vizsga, vagy megbetegszel, vagy esetleg a gyerkőc betegszik meg, akkor egyből borult a terv és hát gyerek mellett nem lehet azt megcsinálni, hogy leülsz reggel tanulni és estig csak pisilni állsz fel. (eddig én így tanultam). Most kicsit el vagyok kenődve emiatt, de azért próbálok bizakodni, hogy sikerülni fog...

Sára!
Ma már akkor otthon is vagytok??? Majd ha van egy kis időd írj légyszi, hogy hogy fogadta Vincus, milyen újra teljes erővel babázni stb
Én azt hittem, hogy a Piroska név a Te ötleted volt, valamit nagyon félreértettem :oops: :oops: :oops: :oops: .

Prücsök!
Szerencséd van, hogy ilyen könnyen ment az elválasztás. Nálunk még mindig nem megy... van hogy kihagyja a reggeli vagy esti szopit magától, akkor én nem is kínálom, de legtöbbször Ő jön hozzám és kéri a cicit, ha meg nem adok akkor jön az ordítás. :(
A képeken ki a másik kis lurkó? Tesód gyerkőce?

Huncut!
Sanyikának küldjük a sok gyógymanót!!!!
Nem jó ha ilyen beteges vagytok! Jut elég vitamin a szervetetekbe? Nem próbáltatok béres cseppet szedni, vagy valami hasonlót? Hátha segítene.

Gabek!
Mekkorát nőtt Gergő! És milyen kis elegánsan van öltözve. Még mindig az apukája találja ki az öltözékét? :wink:
Mi Imivel minden nap kint vagyunk minimum 2-3 órát (két részletben), -15-ben is kint volunk most hétvégén vidéken szánkózni 2 órát és egyáltalán nem fázott. Persze az orra hideg volt meg piros, de a kicsi teste meg jó meleg a ruha alatt. Általában miattam kell bejönni a sétából mert én viszont nagyon fázós vagyok.
Imi viszont nagyon jól bírja a hideget, a lakásba az Ő szobája a leghidegebb és eddig még csak egyszer volt egy picit megfázva, mikor hazajöttünk a kórházból (szerintem a kórházban fázott meg).
Szerintem nem kell félteni a kicsiket a hidegtől. Főleg ha nem a babakocsiban vannak, akkor biztos hogy nem fáznak meg.

Takarítás:
Imi is szokott segíteni porszívózni, mosogatógépet minidg Ő kapcsolja be.
Fürdés után általában mielőtt rátennénk a pelust pisil egyet. vagy a bilibe vagy a földre, ha a földre megy akkor kimegy a fürdőbe a felmosóért és feltörni maga után a pisit. :lol:

Na jó mára dugulok, főleg hogy tanulni kellene amíg Imi alszik... Mert nem lesz meg a napi kettő sem.

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

Csütörtökön voltunk ZSoltival a másik bizottságnál!Sokkal többet ők sem mondtak.El van maradva,és fejlesztésre szorul!
De nincs a környéken olyan ovi,aminek van kis létszámmal működő csoportja,az ilyen gyerekek számára!Röhej!!!!! :evil:
Nem tud mást kijelőlni,csak a budajenői ovit,ahova,mint emlékeztek nem igazán akarja felvenni a vezetőnő.Ma beszélt a bizottság az ovival!Döbbenet a hozáállása a vezetőnőnek!

Képzeljétek,még mindig egyhelyben toporgunk!!!!!

A bizottság beszélt az ovi vezetővel,aki elmondta,hogy ő segítene,de annak nem sok értelmét látja,hogy odajárjon a gyerek,mert fejleszteni nem tudja,mert csak logopédusa van.De azt lehetővé teszi,hogy a logopédushoz lehordjam a gyereket.
Erre a bizottság:a gyereknek közösségre van szüksége,legalább akkor had menjen amikor jön a logopédus(heti 2x).
Erre a vezető megint: szerint nem sokat használna nekünk,ha odajárna oviba,mert 31-en vannak egy csoportba.
A bizottság:a semminél jobb!És ebben maradtak,hogy semmibe!!!!
Most abban állapodtak meg,hogy a vezetőnő beszél a jegyzővel(valamikor ),utána visszahívja a bizottságot,és majd lesz vmi!

Én meg most fogok lemenni a jegyzőhöz,mert ez szerintem röhej!!!!!
Próbálkoztam a családi napközivel(csana)mert elvileg kapnának normatív támogatást az önkormányzattól Zsolti után,hisz a helyi ovi túl zsúfolt,és a gyereknek kis létszámra lenne szüksége!
DE a csanával egy baj van(mint utóbb kiderült)nincs Zsolti korosztályú gyerek.Fejleszteni tudják,de inkább Hanna korúak vannak,max3.5 éves,mert utána ők oviba mennek.
Hát nem tudom,hogy ez mennyire rossz a gyereknek,de hamár ilyen sz@r a választás,inkább 2-3 évesek kis létszámmal és fejlesztés,mint a korosztálya nagy létszámmal,min.fejlesztés!Nem???

Alíg vagyok dühös erre az átkozott bürokráciára!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: meg a tehetetlenségre!!!!!!Meg az egész rendszerre!!! :evil:

A vezetőnő szerintem a heti két naptól azért zárkozik el,mert ha arra az időre biztosítja az ellátást nem teheti meg,hogy a többi napra meg nem,hamár felvette,mert ovódaköteles a Zsolti.Tehát,ha odajár,akkor mindennap kell mennie!És ezt nem akarja!!!!!Mert a törvény szerint,hamár felvette,akkor köteles a gyerek járni és ezt ő nem korlátozhatja.Annyit megtehet,hogy csak délelőttökre veheti fel,amíg itthon vagyok a Hannával!

A családgondozó szerint ragaszkodjak ehhez az ovihoz,mert a vele egykorúakra van szüksége,és majd jövőre elhelyezzük az iskolaelőkészítő csoportba Zsoltit.Ezt a fél évet meg csak kihúzzuk itt!Legalább logopédus foglalkozik vele!
Megnéztem a bizottsági papírt,amivel beírathatom,ott nem is speciális ovit javasolnak,hanem rendes ovit integrált neveléssel!Nem mindegy!Ezzel fel kell vennie ide!
Mindegy,leviszem a papírt a jegyzőhöz,aztán mond vmit!
Állítólag normális pasi,remélem megérti a problémámat!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Felhívtam az önkormányzatot,a jegyző nincs benn! :evil: Még jó,hogy ma van az ügyfélfogadása!!!!!!
De a titkárnő felírta a tel.számomat,és holnap mondja majd a jegyzőnek,hogy beszélni szeretnék vele!
Kiváncsi leszek mikor hív vissza!

JA,és Hanna füle múlt hét óta fáj!Az amelyiket műtőtték!Pénteken elvittem a Heim Pálba a fül orr gégész főorvoshoz.Szerencsére semmi komolyat nem talált,csak hurutos.Ez mind szép és jó,de a gyereknek még mindig fáj a füle.Éjjel alíg aludtunk,óránként felsírt!Mivel láztalan AB-t nem írt,mondjuk feleslegesen én sem adnék neki,de azért
javulhatna már!Lehet,hogy holnap visszaviszem kontrollra!

Manó,
szorítok neked szerdán,meg az államvizsgán!Biztos sikerülni fog!

Sára,
mi újság??Gondolom otthon vagytok!Ha lesz egy kis időd jelentkezz!Meg esetleg láthatunk képet Piriről?

Pusz

Timi
timiban
 
 


Sziasztok,

A képfelrakástól elfelejtettem írni, hogy mi tegnap vettük le csak a rácsot az ágyról. Szegény reggel sírva kelt 7-kor, mert leesett :oops: :cry:
A délelőtti alvásnál meg szintén lemászott, kopogott az ajtón is, hogy ki akar jönni, de ezt én igyekeztem nem észre venni, aztán amikor elcsendesedett benéztem, és képzeljétek a földön aludt. :shock: Ugyanis a földre is tettem egy paplant arra számítva, ha leesik, hát ez jobban tetszett neki, mint az övé :-)

Meddig számítsak arra, hogy megszokja, hogy nincs rács, csak az ágya szélén egy leesés gátló léc?

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Tegnap óta itthon.

NAGYON KÖSZÖNJÜK A SOK JÓ KÍVÁNSÁGOT!
A sok tejcsi halmozottan teljesült, gyakorlatilag Fejő Lajos (Avent mellszívó) nélkül mozdulni sem bírok. Kétóránkánt 130 ml-t fejek. Plusz Zsófi is sokat eszik. Állandóan fáj a cicim, fejés közben csillagokat látok. Remélem hamar rendeződik. Zsófi meg kicsit hasfájósnak tűnik, remélem ez is javul!
Egyébként nagyon gyors és könnyű szülés volt. És volt egy szabályos csomó a köldökzsinóron! De nem volt megszorulva szerencsére, úgyhogy semmi gondot nem okozott. Majd írok szüléstörténetet, ha Fejő Lajostól megszabadultam!
Képet nem tudok feltölteni, mióta Mac-ünk van, majd e-mailben küldök!

Addig is puszi,

Cseragi, Panka és Zsófi

Kép

Kép
cseragi
 
 


Timi!
Hihetetlen ez az ország!!!
Kitartás, ne add fel!
Puszi, Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Gabek!
Nem tudok tanácsot adni rácsügyben, mert nálunk még mindig a rácsos ágyban alszanak, még Petike is, mert nem hajlandó kiköltözni belőle, hiába csábítgatjuk holmi kényelmes nagyággyal!!!
Jó éjt!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok,

képzeljétek, Bálint vasárnap reggel mikor felkelt és áthoztuk magunkhoz egy darabig az ágyunkban bandáztunk, aztán szólt, hogy: anya kaka bili. Megfogta a kezemet, és kihúzott az ágyból, majd a nappaliban félúton visszafordult, és apát is ugyanilyen módon terelte a fürdőszoba felé. Aztán a fürdőszobába mutatott a bilire, mosolygott és mondta, hogy bili. Levettem a pizsijét meg a pelusát, ráültettük és már zenélt is a bili. :lol: Nagyon büszke vagyok rá. Igaz azóta magától nem jelentkezett, hogy bilizne, de ezt én nagyon jó jelnek veszem, hogy már mutat rá hajlandóságot.

Gabek: Te milyen bátor vagy, hogy levettétek a rácsot. :wink: Én még nem merném ezt Bálinttal megtenni. Ő ugyanis ki tudja nyitni a szobaajtót, és eléggé lerövidülnének az alvásai, mert az első kis felriadásnál felkelne és kijönne, aztán nem lehetne visszaaltatni. Mi akkor tervezzük a "rács leszedést", ha már mutat hajlandóságot arra, hogy aludjon rendesen.

Cseragi: De jó, hogy jelentkeztél. Az azért jó hír, hogy van elég tejcsi és Zsófi is jóétvágyú baba, persze azért nem lenne baj, ha meg tudnál fejőlajostól szabadulni hosszabb időkre is :)

Timi: Hát ez nem hangzik valami jól. Annyira rossz, hogy ilyen bürokratikus rendszerek vannak ebben az országban. Megjegyzem sok másik országban is, nemcsak helyi specialitás. Remélem azért megoldódik a problémátok.
Hannának jobbulást kívánok! Sajnálom, hogy megint baj van a fülecskéjével.

Tündike: Kitartás!!! Gondolj arra,h ogy az államvizsga az utolsó vizsga! Nagyon nehéz lehet Neked most, de ha ezen túl leszel, akkor jön az édes pihenés, és csak a két Imidé leszel! A pótvizsgához meg egy kalappal - én nem tudom hol élek, de az én figyelmemet valahogy elkerülte, hogy elhasaltál vmiből, csak azt olvastam, hogy mindenki kérdezi, hogy miből. Öregszem. Szóval holnapra mennek a drukkok ezerrel!

Sára: Mi újság Nálatok? Remélem már otthon együtt a nagy boldog család!

Muzsu: De jó, hogy újra itt vagy! És én is örülök, hogy egyezik a véleményünk a gyerek nélküli pihenésről, ne izgulj, sokan engem is megszólnak, hogy kettesben mentünk el párommal, de én akkor is tartom magam ahhoz, hogy ennyi jár nekünk, jár a páromnak, aki reggeltől-estig dolgozik értünk, hogy kizökkenjünk a hétköznapokból. És nem az árokpartra rakjuk ki a gyerekünket, hanem jó helyen van, ahol jól érzi magát. Igazából én a tátrai túránk után tettem fel magamnak a kérdést, hogy bár látszólag Bálintnak nem volt gondja vele, de vajon élvezte-e, hogy egész nap a hátizsákban hurcoltuk őt, ahelyett ,hogy rohangált volna, játszott volna, mesét nézett volna. Persze a jó hegyi levegő biztos nem ártott neki, és az sem, hogy a szüleivel volt, de azért olyan kis felszabadult volt, mikor hazaértünk, egyből rohant játszani. Szóval szerintem egy szülőnek mérlegelni kell.

Dina jelentkezz!!! Ne tűnj el kérlek!!!

Puszi
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
maci1981
 
 


Sziasztok!

Mi is itthon vagyunk mar mind a negyen :D!

Cseragi, nagyon orulok, hogy siman ment minden! Udv a ko cici klubban :lol:. En is kb ilyen mennyisegeket fejtem, mots probalok nem, ha nem muszaj, mert jo lenne, ha magatol beallna kicsit a mennyiseg.

Nekem kezd baromira fajni a mellbimbom, nem tudom rosszul csinalok-e valamit vagy normalis-e az elejen mig nem lesz edzett a cici? Tapasztalatok????
Vegulis kezdo vagyok, mert Vincet vegig csak bimbovedovel szoptattam.
Ma probaltam azzal is, de faj, mert nagyon sziv a kiscsaj. Raadasul o is megzavarodik tole ugyh. nem eroltetem.

Vince vegyes erzelmekkel fogadta Piroska erkezeset, egybol rammaszik, ha a kezemben van a kiscsaj vagy, ha szoptatom.
Ma mar kicsit nyogodtabbnak tunik (en is!), odarakja melle az alvos macijat es mutatja a jatekait. Probalja berakni a kis kezebe a motorjait, autoit, edi :lol:
Kivancsi vagyok hogyan alakulunk!
Ha vannak jo tippjeitek, otletek, praktikak, h minel jobban menjen szivesen veszem!

Gabek, Vince is racsos agyban alszik meg ugyhogy nem tudok segiteni. O is tuti kiesne, mert mindig valamelyik sarokban alszik gombocban.
Gergo gyonyoru! Jo reg nem lattam, hat biztos nem ismertem volna meg. Nagyon vagany kissrac.

Timi, botrany, ami veletek tortenik!
Ne hagyd magad, csesztesd csak oket!

Tundi, nagyon fura ujra babazni! Ugyanolyan csodalatos most is magamhoz olelni a kis csopseget :) Az tetszik nagyon, hogy nem vagyok mar kezdo, sokkal magabiztosabb, nyugodtabb vagyok, mint Vincussal anno.
Az ejszakazastol tartok egy picit, mert most pl. 3x is felebredt Piri, 2 kor, fel 4 kor es 3/4 7 kor. EGy etetes minimum felora, mert mindig bealszik es nem eszik eleget, ebreszgetni kell.
Vince elkenyesztetett, o sik-suk lekuldte az adagjat es ilyen pici korban tobbet aludt ejszaka.
Majd meglatjuk hogyan alakul, talan jobban fog menni, ha megerosodik a kicsi lany. Biztos kikeszitette ez a sok gyogyszer :(

Na ezt megirtam aztan jott a vedono, masfel orat volt itt es csak beszelt, beszelt, beszelt :shock:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, de most csak egy mondat erejéig tudok jönni!

Sára, Cserági!
Örülök, hogy mindannyian szépen rendben hazaértetek! Ezek szerint tejcsi is van bőven!
Jó étvágyat a kismanóknak!

Timi!

Küldtem neked privit!


Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Sára!
Mellbimbó nekem is fájt nagyon Pannival, mert nálunk ő volt a nagy szivattyú. Én mindig befújtam first-tel, attól tök jó volt, és azt a baba is lenyalhatja. Amúgy én áttértem Pannival a bimbóvédőre, először ódckodott tőle, utána megszokta. Vannak kenőcsök is, de nem értek hozzá, nem használtam. A többiek biztosan ismerik a kenőcsöket.
És nekem minden új gyereknél jobban fájt a szoptatás az ELEJÉN! Egy-két hét után azonban beállt, elmúlt a cicifájás és a méhfájás is!!
Amikor szoptattam Pannit, Petikét leültettem magam mellé a kanapéra, és mindig olvastam neki közben. Kicsit bonyolult volt, de fél kézzel lehet tartani a mesekönyvet, ő lapozott és így nyugton volt arra az időre. Nekem ez tök jól működött, ő hozta egy idő után a mesekönyvet, mikor szóltam, hogy Panni szopizik. Gézunál már nem így működött, ott ketten ültek mellettem és mindig meglöktek, ficánkoltak, de Peti lemorzsolódott és csak Panni maradt mellettem. Ő meg beszélt Gézuhoz, simogatta, puszilgatta. Csodás pillanatok voltak!!! :D Voltak rázós szoptatások, de alapjában véve jól működött.
És én soha nem tiltottam el a többi gyereket a legkissebbtől, az első pillanattól fogva megpuszilhatták, hozzányúlhattak, de mindig terelgettem a mozdulataikat és elmagyaráztam, hogy mit lehet, mit nem szabad. Voltak horrorisztikus dolgok, Panni is, Gézu is kiborult a mózesból, Vagy Panni ráült Gézura, egyszer kiborították a kiskádból Gézut, de ezek amúgy is előfordulhatnak, és nem lett semmi baj. Csak abban a pillanatban riasztóak, utána meg vidáman meséli a gondos anyuka a sztorikat!
Milyen a kislány külsőre?????

Timi!
Voltál a közjegyzőnél?

Ma tényleg takarítok, mert egyedül vagyok. Ovisokat elcsúsztattam az oviba, Csókkirály Gézu még anyukámnál. Anya mondta, hogy nem emlegett minket. Nekem viszont egyre jobban hiányzik, de nagyon jól érzi magát a nagyszülőkkel. Jókat eszik, apa minden nap megy vele valahova, építettek neki törött bögre kalapú hóembert - klasszikus a gyerekkoromból!

Puszi nektek, Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok!

Cserági gratulálunk nektek! Sok boldogságot, jó egészséget és sok tejcsit kivánok!

Saara én már 2 hete küzdök a mellemmel berepedezett elöször a jobb utána a ball három napig csak fejtem és cumisüvegből kapta aztán szép lassan visszaálltunk a szopira mondjuk a bal mellemből még mindig van olyan hogy sírva szoptatok mert az elején fáj. De majd meggyógyul. Most amúgy is sűrűben kap cicit.

Nálunk beteg az egész család Lili kezdte utána a párom, tegnap Álmos kezdte neki orrszivás, kanalas, orrspray. Ma meg én lettem beteg. Tök jó! Álmosnak ma be kellett adnom sajnos kúpot is. Remélem hamar meggyógyulnak a gyerekek!

Saara, Cserági kérünk képeket a kicsikről!:-)

Dina kérlek jelentkezz!!!!! Nagyon várunk!

Manó néha nehéz a két gyerekkel, igaz Lilike már nagy, de most rá is jobban oda kell figyelni, mert nagyon dacos lett és szétszórt. Remélem helyre rázódik a kiscsaj! :-) De olyan jó hogy két gyerekem van:-)Mindennap köszönetet mondok Istennek hogy vannak! Nagyon boldog vagyok!:-)

Nem tudjátok hogy én mit vehetek be torokfájásra?

Nagyon tetszenek a karácsonyi képek!!:-)

Puszi mindenkinek!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Helló Lányok,

Most volt egy csomó időm és visszanéztem a régi topikba is.

Saara, Te milyen rendes vagy, hogy még oda is írogatsz!!!

Nem hívjuk ide a Bogát is??!! Szerintem ő jó fejnek tűnt, és ott is hiányol minket és vannak kérdései, de nincs, aki válaszoljon rá.

Lilló, írnál neki is, persze ha nincs ellenetekre?

Kösz,

Gabi

Kép

Kép
gabek
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: