Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk, mert nemrég jöttünk haza a nagymamitól.

Panzej! Nekem Tahy azt mondta, hogy kedvence a faros szülés, úgyhogy szerintem ő amíg csak lehet, a normál szülést fogja preferálni. Egyébként családi tapasztalat, hogy nagyon jól megsaccolja a baba születését, szóval akár készpénznek is veheted, amit mondott! :) Benne biztosan nem fogsz csalódni, hiszen már ismered jó ideje és a határozottsága nekem önbizalmat adott. Szóval tarts ki, már csak pár nap van hátra, jó kezekben leszel és utána végre-valahára újra babázhatsz!

Nagyon drukkolok neked és sokat gondolok rátok!

Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!

Anita, tenyleg jo a dokid hozzaallasa, bevallom rosszabbra szamitottam...
Bizom benne, hogy megkerdezik, beleegyezel e mielott betoldulna oda a fel orvos garda!

Tovabbi jo pocakosodast es probald vele beszelni sokat, hogy megforduljon, hatha!

Drukkolok!
es kuldok meg egy privit :oops: :D

Prucs, vannak minden mentes, nem tejalapu tapszerek, nev most nem ugrik be, de az orvosuk biztosan tudja.
Es nyugtasd meg, az elso 6 het utan azert kezd kialakulni egy kis napirend, nem csak egy nagy szoptatas a nap :) egyszer le is eretsegizik az a gyerek :wink:

Nekem is tetszik a blogod csak hozzaszolni nem tudok, vmit biztos elbenaztam..
Remelem Blanka hamar megszokja az uj helyzetet!
Jah, es gratula, h ilyen hamar sikerult munkat talalnod, ugyes vagy!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Ma nem lesz főnököm, ezért nyugodtabban tudtam jönni közétek.

Anita!

Igazuk van a lányoknak, ha a dokid az eddigi működésével már elnyerte a bizalmadat, akkor szerintem is megnyugodhatsz. Most biztos azt gondolod, hogy könnyű ezt mondani... :)

Medikusok: elég fura lenne, ha kérdezés nélkül becsődülnének.
A dokidnak nem mondtad, hogy nem szeretnéd, ha bámulnának?


Prücsök!

Gratulálok a munkahelyhez, érezd magad nagyon jól!
Az biztos, hogy nagy változás lesz, de előbb-utóbb kialakul a napirend.
A gyereknek és a szülőnek is nehéz az átállás - Boti még mindig sokszor hiányol, de ettől függetlenül szereti az ovit, nem mondta soha, hogy nem akar menni.

Sára!

Köszi az infot doki ügyében! Én is Kollai Zenkét hallottam emlegetni
a játszótéren, akkor megpróbálkozunk nála!

A gyerekek képei nagyon édesek, Vince hajától elájultam! Piró szerintem nagyon hasonlít rád!

Kaki-ügy: Botinál is az Actimel hozta helyre a problémákat iletve az, ha figyelünk, hogy eleget igyon.

Képzeljétek, nem kell Botit műteni!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szerdán voltunk kontrollon a gégészeten és a dokinő szerint teljesen meggyógyult, csak akkor kell menni, ha problémánk lenne vele.

Megállapítottam, hogy ez a dokinő nagyon jó szakember, mert elsőre sikerült eltalálnia a megfelelő gyógyszereket. Pl. olyan antibiotikumot kaptunk, ami szinte alig piszkálta Boti hasát - nem úgy, mint az Augmentin. :?

Sziasztok,

Kinga
kgk
 
 

 
 

Sziasztok!
Bocsi, mostanaban mindig az en kis problemammal vagyok elfoglalva, ha idekerulok. Huncut, igen, a Tahy nekem is mondta, hogy szereti a faros szulest, ez megnyugtat, persze, de azert itt csondben probalkozom neha kis praktikakkal (Sari:-), igaz, rovid ideig, mert azert felek.
Szornyu ez a varakozas, felorli az idegeimet. Nem tudok nyugodtan aludni sem, csak figyelgetem magam folyton, nem erzek-e mar valamit stb. Jo lenne tul lenni rajta!
Kicsit bongesztem a netet, de annyi negativ dolog van a faros szulesrol, hogy abba is hagytam.
Drukkoljatok legyszi!

A medikusokkal az a helyzet, hogy konkretan multkor a szulesemre bejott egy, senki nem kerdezett meg. Mas teszta, hogy nagyon tapintatos volt, es a vegere ficko letere majdnem elsirta magat, meg akkor tenyleg nem is erdekelt, de most tartok tole, hogy nem egy akar majd bejonni. Mondtam a Tahynak, hogy beszeljunk akkor errol, mondta, hogy persze.
Igazabol kicsit ugy vagyok vele, hogy jo lenne ha tanulnanak, es ha tenyleg ilyen feher hollo vagyok, legalabb egyet-kettot be kene engedni. De tobbet tenyleg nem szeretnek. Remelem ezt most figyelembe fogjak venni.

Na bocs, megint nem reagalok semmire, mert mennem kell, meg tulsagosan elfoglal a magam baja. Legyszi drukkoljatok.

Puszi:
A

Kép
Kép
panzej
 
 


Sziasztok!

Anita, mi nagyon drukkolunk!!! :)
Igazad van, ne olvass errol a neten, csak bizz magatokban, mint eddig is (tudom, konnyu mondani).

Kuldesz majd valamelyikunknek sms-t, ha megszuletett a picurod?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok,

húúú de rég voltam, de olvastam ám :-)

Túl vagyunk egy betegségen a Dáviddal, hányt-fosott, láza volt napokig :oops:

Aztán elutaztunk kicsit húsvétolni Debrecenbe, a Gergő iszonyatosan élvezte már a vizi csúszdákat, meg az egészet, olyan jó volt :D :lol: :D :lol:
Első nap nem értette, hogy miért nem megyünk haza, miért kell szállodában aludnunk, na persze hogy nem akart aludni, hazajöttünk akkor pedig azt mondogatta este, hogy "nem akarok itthon aludni, Debrecenben akarok aludni".

Tali???

Gabek


Panzej
Drukkolok neked :wink:

Prücsök
Ha a barátnőd nem tud aludni, akkor kérje meg a férjét, anyukáját, akárkijét, hogy a tápszeres etetést vállalják át helyette, így tud aludni akár 5 órát is, hiszen ahhoz nem feltétlenül kell ő. Alvás fronton szerintem 3 hónapos kortól remélhet egy kicsit többet, Dávid akkor aludta át először az éjszakát.
Tápszer ügyben kérjen HA-t, azaz hypoallargént, attól nem lehet a babának ilyen durva reakciója. Vagy vannak tejérzékenyeknek való, meg van spéci gyógytápszer is. Ami persze egyre "extrább" az egyre drágább is mi pl. tápszerre havonta kb. 10.000 Ft-ot költünk, a barátnőm aki nem HA tápszerrel eteti a gyerekét ő csupán 900-at. A laktózmentes tápszer még drágább, most, hogy Dávid beteg volt azt kellett inni, abból egy doboz volt 3.000 Ft. Kicsit durvák az árak, de a gyerek minden pénzt megér :-)

Kép

Kép
gabek
 
 


Fura, hogy az aláírásom a közepére került, na mindegy.

Még ovis kérdésem lenne. Én azt találtam ki, hogy olyan óvodát keresek, ahol van nagy udvar, fedett terasz, tornaterem, é szimpik az óvónénik. Találtam is két óvodát, amik megfelelnek az elvárásaimnak, de az óvó néniket nem "mutatták meg", pedig hát ez elég fontos lenne, hogy legalább had' beszéljek velük egy-két szót. Kinél hogy megy az ovi keresés???

Köszi,

Gabi

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Anita???

Gabek, tok normalisak az elvarasaid, szerintem teljesen alap, hogy talalkozz az ovonenikkel. Ismeros meselte, h ez alapjan valasztott csoportot egy ovin belul, szoval biztosan megoldhato :)

Lilla, nagyon koszonettel megkaptam a jegyet, olyan edes vagy, h ajanlva adtad fel, nem kellett volna! Irj nekem szamlaszamot legyszi es atutalom a posta arat!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok, még egyben. De valahogy ugy erzem, holnap vagy holnapután szülök. Talán elindult valami ma este. Drukkoljatok légyszi, a férjemet majd megkérem, hogy irja meg Nektek ha megvan a bébi amilyen gyorsan lehet.

Puszi:

A

Kép
Kép
panzej
 
 


Sziasztok!

Anita!
Drukkolunk, az anyai megérzés ritkán hagy cserben egy nőt! Várjuk a híreket!

Gabek!

Az óvodaválasztás nálunk kicsit bonyi volt, de a végén a legjobban alakult.

Van ugyebár a területi ovi, ahová a gyerkőc a lakhelye szerint tartozik.
Na, mi el is mentünk egy nyílt napra ebbe az oviba, ami nagyon jó benyomást tett rám. A kertje óriási, ráadásul nem az úttest felé néz. Az épület elég nagy, kényelmesen elférnek a gyerekek.

Találkoztam is egy óvónénivel, aki nagyon szimpatikus volt, és éppen vegyes csoportot kezdett szeptembertől. Nagyon örültem, hogy ezek szerint jó helye lesz Botinak.

Elérkezett a beiratkozás napja, ahova nagy izgalommal készültünk. Odaértünk és akkor omlott össze bennem egy világ, mert kiderült, hogy nem az aranyos óvónénihez kerülne Boti, hanem egy olyan sötét, bunkó és láthatólag kemény nőhöz, akit semmiképpen nem akartam elfogadni.

Ekkorra már megtörtént a hivatalos beíratás. Ez volt szerda délelőtt, amikor is felhívtam anyut, aki szintén óvónő az V.kerületi Kossuth téri oviban, hogy mehetne-e oda Boti és óriási szerencsénkre tárt karokkal fogadták. Így első perctől kezdve oda jár és nagyon szereti a légkört is és az óvónéniket is.

A csúnya óvónő csoportjából két nap múlva kiiratkoztunk.

Azt vontam le az egészből, hogy lehet akármilyen vonzó egy óvoda meghirdetett nevelési porgramja /nem a Waldorfra gondolok!/, vagy a kert, vagy bármi, ha az óvónó, aki helyetted vigyáz majd a kicsi gyerekedre, nem szimpatikus.

Bocsánat a litániáért, csak meg akartam indokolni a választásunkat.

Prücsök!

Ha jól gondolom, hétfő óta a dolgozó anyák táborát erősíted! Hogy érzed magad ott? Tényleg, ha nem titok, mi a Te munkád?

Most mennem kell, szép napot mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Anita!
Nagyon drukkolok Nektek!

Sára!
Köszi, most olvastam csak.
Én már teljesen össze vagyok zavarodva. Mindenki mást mond, hogy szabad egy újszülöttet hordozni. Pedig nagy segítség lenne, elég ölbebaba Olivér. Tipp?

A héten megint egyedül vagyunk, hát nem vagyok egy időmilliomos! :)
Olivér 6220 gramm volt tegnap 6 hetesen.

Teszek fel képet.

Puszi:
Zsófi

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Zsófi!

Ez a baba csoda édes! Mekkora haja van! Ja és tartja a fejét 6 hetesen, nem semmi. :) :) :) :)

Szerintem egy anyukának nem kell szebb kép, mint amikor a nagyobbik megpuszilja a picit!

Gratulálok hozzájuk, elhiszem, hogy boldog anyuka vagy!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Zsofi, csuda edes Oliver! :D Milyen kis hurkai vannak, kesz!!

Kendo ugyben, azt javaslom, hivj magadhoz egy oktatot, van aki hazhoz megy nem is olyan giga osszegert, minden kerdesedre valaszol, mindent megmutat es elmondja a lenyeget (amit nem feltetlenul tanulsz meg internetrol).
Nekem nagyon megerte a befektetest.

itt tudsz utanakerdezni: +36.20-467-03 20
eva@kulturnart.hu
ez a belibuba hordozos iskola, mast nem is nagyon tudok itthon.

Kinga, de jo, hogy valtottatok! :)
egy baratnom arrol a kornyekrol szinte kivette a fiat abbol az ovibol, lehet ugyanahoz az ovonenihez kerult....

Anita???

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Kinga!
Köszönöm kedves soraidat! :)
Bizony tényleg nagyon jó érzés mikor látom, hogy ölelgetik egymást, nincs ahhoz fogható! :)

Sára!
Köszi szépen!
Ezek szerint Te is hívtál házhoz egyet?

Anitának megy a drukk továbbra is!!!!!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Joe,
en nem, Vincevel kiserleteztem, Pironal szules elott elmentem tamfolyamra elol hordozasra es szules utan a haton hordozasra.

Egy ismerosom hivott hazhoz oktatot, mert o nem tudott volna elmenni tanfolyamra.

Anitanak nagy drukkk, de lehet, h mar babazik :D

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok, jó hírekkel jövök, ugyan még egyben, de megfordult a baba! Tegnap az ultrahangon derült ki! Persze a dokim szerint ha meg sem éreztem a fordulást, még vissza is fordulhat, de azért már csak nem! Nagyon boldog vagyok, mintha már félig megszültem volna :) Sára, lehet, hogy használtak a praktikák? Köszi szépen!

Jövő csütörtökig kaptam így haladékot, akkor megindítják. De csak kijön addig, nem?
Kérek további drukkokat, hátha a hétvégén történik valami!

Puszi:

Anita

Kép
Kép
panzej
 
 


Sziasztok!
Látom mindenki jól van:)

Nagyon ritkán szoktam olvasgatni a soraitokat, de sajnos a netezés ilyen módja nem fér már az időmbe.
Sok helyre, sok mindenkinek kéne írnom, s bizony véges az energiakészletem.

De, lassan látom az alagút végét, s talán a nyáron már több időm lesz:)befejezem az egyetemet, lemegy az első munkás év, kölök lassan elindul az oviba (bár még nem volt meg a beiratkozás), júniusban végre megvan az első bontótárgyalás, noha már mindent rendeztünk jogi úton, szóval ez a korszakom is elzárul.

Élek, virulok és lassan megmosom az ablakokat is, mer t egy ismerősöm szerint, aki nem mossa az ablakot, az nem kíváncsi a jövőre:)-nekem olyan csodaszép függönyeim vannak, hogy inkább azt nézem:)))


Üdv
Edina és Kata
anid2
 
 


Anita, aztaaaaaaaaaaaaaa! :D de orulok!!!!!! a nap, sot a het, az ev hire!!! juhej!

Dina, jo, h bekukkantottal, hajra ablakmosas :)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Anita - éljen! Ügyes az a félgyerkőc, rendes, szófogadó! Drukk a héten!

Dina, örülök, hogy lassan rendeződnek a dolgaid.

Joe, nagyon jók a képek, a baba gyönyörű és erős - Mirának még most sincs ilyen haja. :)

Tényleg az a legjobb, amikor egymást puszilgatják!

A hordozástanulás otthon nagyon jó ötlet. (Ha ezt tudtam volna Brúval...)

Egyébként én is azt olvastam mindenhol, amit Sára. Nekem Kismamás kendőm van (tudom, hogy az értők szerint nem a legjobb, de elboldogultunk), viszont ahhoz adtak leírást is és abban teljesen egyértelműen azt mondják, hogy elöl, keresztbe kötött kendővel újszülöttkortól lehet hordani a babát, csak szorosan kell megkötni és rá kell húzni a fejére a kendőt, hogy ne neki kelljen tartani. (Nekem nagyon logikus is volt ez a dolog, mert ha a kezemben volt, ugyanígy tartottam mindig, csak a kezemmel támasztottam meg a fejét, hátát mindkét gyereknek.)

Kinga, nagyon jó hír, hogy nem kell műteni Botit és sikerült kikúrálni. Nem tennéd közkinccsé az értő orvos nevét?

Prücs, hogy megy a munkába állás? Drukkolok, hogy Blanka megszokja mihamarabb az új helyzetet. Brúnónál azt tapasztaltam, hogy mikor átérezte, hogy ez van, a döntés végleges, akkor hamar rákapott a bölcsire, persze rengeteget beszélgettünk róla, minden jó dolgot számba vettünk rendszeresen, mindenért nagyon megdicsértem, amit ott tanult és sokat olvasgattuk az Én már óvodás vagyok Janikovszky könyvet.

Megnéztem én is a blogod, nagyon jó, tetszettek az alkotásaid.

Gabek, szerintem is ragaszkodj ahhoz, hogy lásd az ovónéniket és lehetőség szerint ne nyitott napon, fél óra alatt, hanem ha be tudtok menni az udvarra játékidőben, vagy utcáról kicsit figyelni, ki hogy beszél a gyerekekkel, az sokat számít. Nálunk is volt kis váltás, mert találkoztunk egy ovónénivel, aki rém kedves volt -- a szülőkkel, de a védőnőnk figyelmeztetett, hogy szerinte a gyerekekkel elég pokróc. Utóbb megtapasztaltam, hogy igaza volt és jobb volt a másik csoportba kerülni. (Persze mindenkinek van rossz napja, ahogy a szülőnek, úgy az ovónéninek is, meg ő dolgozni jár oda nap mint nap, 20 gyerek közé, de azért nagy személyes különbségek vannak.)

Arról nem beszélve, hogy a gyerekek, szülők, ovónénik is sokfélék, meg kell találni azt, akivel a gyerek a legjobban kijön, ők lesznek összezárva naponta. Nálunk az egyik ovónénit jobban szereti Brú, én a másikkal találom meg jobban a hangot, de ezt nem szoktam Brúnak hangoztatni, nem vagyunk egyformák és kész.

Meg esetleg nálatok is érdemes kérdezni védőnőt, orvost, aki rendszeresen jár oda és persze ha olyan, hogy adsz a véleményére.

Nálunk a fejlemények: örülök marhára, hogy maradhatok három évig Mirával, a lánnyal elmentünk megnézni egy Ringatót - na, a zenélés, gitár, éneklés nagyon nem hatotta meg (jó, hát végülis van része benne rendszeresen, mondjuk nem kifejezetten gyerekdalokban, de ez nem zavarja, táncra perdül ő mindenre, elsőnek tangózni tanult :) ), de az, hogy van egy rakás gyerek, pláne nála kisebbek is, nna ez lenyűgözte. Állt a babahordozós picik előtt, orra előre kidugva, feneke hátra, ahogy lehajolt döbbent arccal hozzájuk és nézett rám is, hogy látom-e, hogy valaki kisebb nála. :) Nagyobbal, vele egykorúval már találkozott sokat, de kisebbel... Szóval, nagyokat nevettem rajta, ha fel bírunk kelni, megyünk holnap is.

Brúnó meg továbbra is élvezi az óvodát, a barátokat - újakat, régieket, kicsit izgul az anyáknapi szereplés miatt, úgyhogy bár titkos a műsor, de kérte, hogy gyakoroljuk az egyik dalt (na meg azért is, mert az tetszik neki :) ). Nagyon vicceseket mond, de néha nehéz is, mert belépett abba a korba, amikor kitör rajta átmenetileg az enyém-nem-adom-kór és próbálgatja a saját akarát, ha már rájött, hogy van neki. Persze eközben egy tündér, aki hétvégén reggel azzal a kérdéssel fordul hozzám, hogy: Mira felébredt? Igen-válaszolom motyogva, mire Brú: és én? (azaz felkelhet-e :) ).

És a mai nap híre: megtanult kétkerekű biciklizni, nagyon rövid idő alatt, pláne magához képest. Több helyen olvastam, hogy célszerű úgy tanítani, hogy nem rúddal rohangászni utána, hanem levenni a pedált és a pótkereket a bicikliről és úgy hagyni menni vele, addig, amíg úgy nem látod, hogy elég jól egyensúlyozik.
Brú nem egy tornász alkat, úgyhogy neki ez eltartott kb. két hétig, mondjuk azalatt sokat nem mocizott vele, és két alkalom (összesen kb. 3 óra) alatt megtanulta, hogy kell elindulni és megállni, mikor visszaraktuk a pedált.

Rettentő büszke volt magára ma, volt is rá oka, meg persze mi is nagyon megdicsértük, már csak arra kell rávenni, hogy nem kell tépni ezerrel, előbb gyakorolja be ezt a dolgot. :)

Mondjuk én is büszke voltam magamra, mert ma úgy egy órán keresztül rohantam mellette biztosító emberként, életemben nem futottam ennyit, utálok futni, rémesen, a tornatanárom szerintem visítva fetrengett volna a röhögéstől a földön, ha ezt látta volna; mindenesetre túléltem én is ezt az akciót és örülök, hogy a jövőben már együtt fogunk tekerni. :)

Mira meg imádja a bicózást, teljesen lenyűgözi, ül előttem az ülésben, megugatja a macskákat, köszönget az embereknek, berreg az autóknak néha elégedetten nekem dől, felnéz rám, hogy díjazza, hogy ilyen jókat csinálunk és néha lenyom egy-egy puszit. Visítás csak akkor van, amikor ki kell szállni.

És végül: tali?

És legutoljára: néhány kaja, amit mostanában főztem:
paradicsomos spagetti (sűrített paradicsomból és konzerv hámozott paradicsomból), amerikai palacsinta (3 dl joghurt, 3 tojás, 1 sütőpor és annyi sima liszt-kukorica liszt fele-fele arányú keveréke, hogy sűrű galuska tészta legyen, meg cukor ízlés szerint, ennek mindkét oldala átsütve), rozmaringos tepsis krumpli (héjában félig megfőzött krumpli tepsibe be, kettévagdosva, sózva, kicsit olajjal meglocsolva és őrölt rozmaringgal megszórva) szójaszószban és fokhagymában kicsit megpácolt, serpenyőben kevés olajon megsütött csirkedarabokkal, tésztás rizs (levestészta, elvben cérnametélt kellene hozzá, kis darabokban, nálunk betűtésztával készült - levestészta olajon megpirít, kevés vízben megfőz, főtt rizzsel összekever) - valami volt ehhez is, de mindegy is volt, mert a kölkök a rizsre kattantak rá, rakott krumpli, egyben sült fasírt.

Szép napot mindenkinek!
Tücsi
20150827140659
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


T. Mamák!

Ma délben megszületett Palkó! 58 cm, 4160g.

Tegnap megmásztuk a Gellérthegyet, de azért szükség volt a doki indítására. Gyors szülés volt, de nem volt könnyű. A részletekről majd Panzej beszámol!

Baba és mama még kicsit fáradtak, de jól vannak.

Üdv,

Panzejbá

Kép
Kép
panzej
 
 


Panzej!

Szeretettel gratulálunk Palkó születéséhez!
Kívánunk jó egészséget, és sok - sok tejcsit Nektek!

Puszi:

Szilvi és Áki

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Panzej,
mi is gratulálunk Palkóhoz!! Nagyon szép, hogy ilyen jó lett a szülésed is! Sok tejcit és jó egészséget nektek!

Dina,
örülök, hogy te is jelentkeztél! Hajrá ablakmosás! (Hozzánk nem akarnál eljönni? 8) ).

Velünk egyelőre minden oké, kezdek tűkön ülni, pedig még sok hét van vissza....

Puszi mindenkinek, és egy taliban én is benne lennék, amíg még tudok!
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!

Anita!
Szívből gratulálunk!
Jó egészséget, sok örömöt kívánunk Nektek!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok,

Végre ideértem. Az elmúlt 2 hétben csak olvasni volt időm, írni semmi, Azért meg lehet szokni a dolgozós életet is, csak nem könnyű átállni bizonyos dolgokban. A legrosszabb, hogy kevés idő van a kicsi lányra, de még nem végleges a helyzet. Igazság szerint 2 hét után kicsit jobban hajlok a menésre, mint a maradásra... Amilyen kicsi a cég, annyira nem tűnik családiasnak. Valószínűleg azért, mert a 2 tulajdonos-ügyvezető egyike általában ott van, vagy mindkettő, és ettől úgy érzem, hogy mindenre engedélyt kell kérni. De a régebb óta ott dolgozóknál sem érzem, hogy családias és klassz lenne a hely... :? Nem tudom én várok-e túl sokat egy cégtől, feladattól, de Bálinttal azt beszéltük, hogy végül is nem sürgős a dolog (kiderült, hogy kapok végkielégítést, de ahhoz meg kell várni az augusztust, mert mindennel együtt kb. akkor szűnik meg a munkaviszonyom a felszámoló céggel, mint "jogutóddal"). Így viszont lenne még egy nyarunk Blankával, bölcsibe járhatna közben és szebb lenne az élet. Szóval itt tartok, még a héten alszom rá párat és lehet, hogy jövő héttől újra "csak" anyuka leszek.

Erről jut eszembe, Blanka mondott nekem anyák napi verset a hétvégén és még apának is előadta este. :) Már kitalálta, hogy az oviban esernyő lesz a jele... Csak azt nem tudom, megpróbáljam-e tényleg megbundázni vagy kibékül majd mással is... merthogy nem lehet választani.
Most épp a pelus elhagyás projekt fut. A hétvégén 3-ból 3 nap sikeres volt, de ma nem tudom mi volt a bölcsiben, mert apa hozta el... a jelek viszont ellentmondásosak. Van egy új barátnője, nemrég költöztek a szembe szomszédságunkba és már egyedül szomszédol a lányom. :) Mi lesz itt később!?
:roll:

Panzej,
Hatalmas gratula Palkóhoz! Nagyon klassz név, nálam is listás lehet még egyszer...

Lilla,
Nagyon megható Bálint szülinapi videója. :)

Anid,
Jól hangzik, hogy élsz és virulsz. Csak így tovább!

Tücsi,
Gratula Brúnak a biciklizéhez! Azt irigylem, hogy Mirával tudsz biciklizni. Nekem sajnos egyedül sem megy olyan jól az egyensúlyozás :oops: , nemhogy egy gyerkőcöt bevállaljak magam mögé, pedig olyan klassz lehet, de ez csak apával biztonságos. (Jármű fronton nálunk Blanka karácsonyra kapott egy futóbiciklit, most már azzal nyomul és egész jól egyensúlyozik - főleg, ha nem hátrafelé nézelődik közben, mert olyankor a hideg futkos a hátamon, de rászólni se nagyon merek.)

Hát ennyit mára.
Szép hetet mindenkinek! És hajrá tali! Én is benne lennék.

prücs

prucsok
 
 


Anita! Nagy gratula Palkóhoz, jó egészséget, sok tejcsit és rengeteg örömöt kívánok nektek!

Prücs, azért én sem akárhogy bicajozok a gyerekkel: egyrészt leeresztettük az ülést, hogy alapértelmezésben leérjen a lábam, kényelmetlenebb így tekerni, de nagyon hosszú túrákra úgysem megyünk még. Másrészt meg, amikor legelőször a Brút vittem, előtte azzal szórakoztattam a környéket, hogy egy félig töltött tízliteres vizeskannával tekertem körbe néhányszor, hogy kicsit szokjam, hogy van egy ficergő csomagom (ilyen szempontból jobb, hogy előttem van, kevésbé leng ki a bicó, mintha mögöttem ülne). Ehhez képest Brú meg sem moccant, na bezzeg a Mira.

Május elsején Kispestről eltekertünk a Népligetig, ott piknikeztünk, Mira teljesen úgy viselkedett, mint egy kanna víz: dőlt jobbra-balra, mert minden irányba alaposan körbe kellett néznie. :)
Időnként megpróbálta lefejteni a kezem a kormányról, de aztán rájöttem, hogy csak oda akar férni, úgyhogy együtt kormányoztunk, aztán néha eltekergette a tükrömet, szóval, elvolt a lány.

Hazafelé viszont kevésbé humoros volt, hogy elaludt félúton (fárasztó volt és végig rettegtem, hogy el ne boruljunk), de ez az első ülés csak a háta közepéig ér és hárompontos az öv, tehát fél kézzel tartani kellett, mert különben a kormányra borult volna, úgyhogy bárkinek, aki biciklizést fontolgat, ezt kalkulálja be...

Brúnó viszont szuperül tekert egész nap a Népligetben, egész ügyesen megtanult korrigálni, meg figyelni a többi közlekedőre.

Prücs, az nagyon jó, hogy ha van választásod, biztos megtalálod azt az opciót, ami mindannyiótoknak a legjobb.

Manó Tündi, mi van veletek? Remélem, minden OK!

Szép napot mindenkinek!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok,

Először is nagy-nagy gratula Anitáéknak Palkóhoz! Az apukának meg köszönjük a hírt!

Sára, ugye viccelsz a postaköltséggel?
Remélem jó volt a börze!
Én mindent ajánlva adok fel, mióta eltűnt a postán a Muzsunak küldött szívecske Timi párnájába... Utálom a postát! Ha nem lenne olyan drága, mindent futárral küldenék.

Prücs: Nekem is esernyő volt a jelem oviban :)
Drukkolok a pelus elhagyáshoz! Nálunk varázsütésre jött éjjelre-nappalra egyaránt. Már a kaki is megy szerencsére, tegnap tök ciki volt, leült a gyógyszertár parkolójában,ahogy kiléptünk az épületből, lehúzta a gatyáját és már nyomta is, én meg csak néztem, mire eszméltem mit csinál.... De most szúrjam le, mikor olyan ügyes??? Végül felszedtem egy papírzsepivel a termést, aztán nagyon megdicsértem, de adtam neki egy korrektív feedback-et otthon, hogy legközelebb vonuljunk kicsit félre, ne mindjárt oda az ajtóba nyomjuk. :oops:

Az oviban holnap lesz az anyáknapja, de vasárnap szedett nekem orgonát és elmondta ezt a verset:
Anyukám, anyukám találd ki, ki az én kincsem vajon ki? Nem lehet más, csakis te, ültess hát gyorsan az öledbe!
Elaléltem tőle.

Rita, már nem is olyan sok az! Kitartás!
Még csak nemrég jelentetted be a nagy hírt, és már a 34. héten tartasz... Nevetek van már?

Tücsi: Gratulálok a biciklizéshez, ügyesek vagytok!

Dina, örülök hogy jól vagytok, és hogy jelentkeztél!

Joe: tündériek a gyerkőcök! A kis nagyhajúra nagyon irigyek vagyunk ám Abyvel, ő még Sinead O'Connorban nyomja...

Huncut, Timi, Gabek, Boga, Vanda???? Mi van veletek?

Mi jól vagyunk. Bálinti élvezi az ovit nagyon. Szülinapi partyja nagyon jól sikerült, a blogban raktam róla videót, akit érdekel (Prücs, látom te már láttad, köszi!) Abyke egyre többet mozog, tök ügyes, vidám, boldog, kiegyensúlyozott babácska. Imádjuk őket. Nekem most nagyon kerek a világ.

Taliban mi is benne vagyunk.

Szép napot mindenkinek!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Anita! Gratulálok Palkó születéséhez, ha van egy szusszanásnyi időd, gyere és mesélj!

Prücsök! Olvasom a blogodat, hozzászólni nekem sem sikerült. Nagyon szépeket varrsz, irigykedek is emiatt. A munka miatt viszont nem, biztosan nagy dilemmában vagy, bár a soraidból ítélve ez már eldőlt. Jól gondolom? Szerintem gyerek nélkül is igaz az, hogy ha egy munkahely nem szimpi, akkor nem kell hosszú távra berendezkedni. Ha anyagilag megteheted, hogy a nyarat otthon töltsd és nem túl szimpik a kollégák és a pénzügy sem, akkor sima ügy. Egyébként a másik munkalehetőségre nem lehet még igent mondani? Gratula a szobatisztasághoz, nagyon ügyes Blanka!

Gabek! Mire jutottál ovi ügyben? Dávid egész éjszakás alvásáért pedig irigykedek. :oops:

Joe! Nagyon tündéri Olivér! A hajától teljesen kész vagyok. :D

Lilla! Utólag is boldog szülinapot Bálintnak! :)

Rólunk: beirattam Sanyikát oviba, ahol közölték velem, hogy akkora a túljelentkezés, hogy nem biztos, hogy beveszik (itthon vagyok a tesóval, ezért hátrébb sorolnak minket). Na most parázhatok, hogy mi lesz, mert ez a legszimpibb ovi, ovis néni. A szobatisztaság még egyáltalán nem megy, nagy kérdés, hogy a nyáron megoldódik-e, mert ha nem, akkor bölcsis marad.
Tamás már biztosan ül és mászik, nagy távolságokat jár már be és természetesen mindig a hideg kövön, parkettán köt ki. Az alvása nem túl jó, normál esetben is legalább kétszer van fenn, most pedig, hogy fogzik, óránként is felsír. :shock:

Tali: helyszín: mit szólnátok a Városligethez vagy a Gesztenyés kerthez (ahol már egyszer voltunk)? Időpont: egy hétköznap délután 4 vagy 5 óra? Mondjuk a jövő héten? Pl. csütörtökön vagy pénteken? Ez csak egy felvetés, hogy elkezdjük konkretizálni a dolgot.

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok,

Panzej NAGY GRATULA PALKÓHOZ!!!

Ma beíratkoztunk 2 oviba is, remélve, hogy az egyikbe biztos felveszik. Huncut Iratkozzatok be egy másikba is, így ha az egyikbe nem veszik fel, akkor még mindig ott egy másik. De ha jól tudom 3 helyre is lehet jelentkezni.
Nálunk a szobatisztaság napi szinten van, nappal már nincs pelus, de este még feladom rá. De az oviba nem is kérdezték.

Dávid pedig már kutyázik, és van 2 db foga, az egyik tegnap jött ki. Azt hiszem hamarabb fog járni, mint a Gergő, mert tisztára erős kiscsávó.

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!
A jövő hét csütörtök nekem jól hangzik, inkább 5 óra (kicsit késünk így is, vsz.), a Városliget is jól hangzik.

Móni, érdeklődj utána, hogy milyen a beiratkozási rendszer, van ahol, két-három helyet is meg lehet jelölni, nálunk például nem javasolják, mert összeül az összes óvodavezető és leosztják a gyerekeket, de ha több helyet jelöl meg valaki, akkor nem rangsorolhat, tehát lehet, hogy pont azért marad le arról az oviról, amit elsősorban szeretne, mert megjelölt másikat is... Nem egyszerű sehogy sem.

A szobatisztaság miatt ne aggódj, ha Sanyika úgy érzi, hogy megérett rá, akkor akár egy hét elég hozzá, őszig még rengeteg idő van. És ha meg nem jön össze a jó ovi-néni, akkor meg lehet, hogy jobban is jár a bölcsivel. Úgyhogy csak nyugi!

A hideg kő-parketta nekem is állandó őrületet okozott (gyerek visszahurcolása kétpercenként a szőnyegpadlóra), néha már komolyan fontolgattam, hogy polifoam betétet kap a hasára és a fenekére a nadrágba, de végül maradt a bélelt nadrág-pulcsi-meg egy ujjatlan szoknya (függően attól, hogy hol jártunk éppen).

Utólag is boldog szülinapot az összes lurkónak!

Gabek, héthónaposan két fog - aszta!

Lilla, nagyon jó olvasni a soraidat. :)

Többiek? Ki merre jár?

Szép napot!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk. Bocs, hogy az előző hszemben nem köszöntöttelek, Joe, kiemelt figyelemmel - pedig annyiszor eszembe voltatok mostanában! :roll: :D

Lilla,
hja, hamar elszaladt az idő, ez a szuper a második várandósságban. De ezek az utolsó hetek akkor is nagyon lassúnak tűnnek...

Gabek,
igazából téged akarnálak zargatni: lehet tudni valamit a Minimaxos gyereknapról, ami állítólag a Vasúttörténeti parkban lesz? Ha jónak ígérkezik, akkor nem mennénk el most hétvégén a Vasúttörténeti parkba, hanem meghagynánk két hét múlvára. Az is kérdés, hogy pocakbarát-e a rendezvény, vagy inkább küldjem a nagyszülőkkel Mátét... (Gondolom, az utóbbi okosabb, mert biztos sok sétálást stb foglal magában.) Köszi előre is az infókat!

Puszi mindenkinek,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!!

Köszönöm a gratulációkat! Palkó nagyon nagy étvágyú, egyelőre jól alvó baba. És hatalmas, egyszeruen hihetetlen, hogy ez a gyerek jött ki belőlem :-)
Olyan boldog vagyok, és olyan klassz, hogy megint van itthon egy kis tejszagú kis krambónk!!

Itt van a szüléstörténet képpel, ma jelent meg a Velveten:

http://velvet.hu/poronty/2009/05/10/pal ... ora_alatt/

Puszi mindenkinek, a tali engem is érdekelne, de csak a Gesztenyéskerti heyszínnel. Tényleg, a Bikás nem érdekel senkit? Itt van a 11.kerületben, nagy füves park, több klassz játszótér. Na?

Anita

Kép
Kép
panzej
 
 


Panzej!

Még egyszer gratula Palkóhoz, nagyon aranyos a képeken is, és nagyon szuper az írásod a Velveten!

Megírnád priviben, hogy ki volt a dokid? (Bár elvileg már döntöttem...)

2. kérdés: tényleg van kád a II. nőin??? 3 éve még "csak" zuhanyzó volt. És bordásfal is? Vagy valamit félreértettem? :roll:

3. kérdés: Mintha a szülésznőm azt mondta volna, hogy már nem adnak betétet és pelenkát--- ez azt jelenti, hogy a szüléshez is magam vigyek Tenát? És ha igen, melyiket kell megvenni?... Please, help!

Utoldó kérdés mindenkihez: használt/használ valamelyikőtök ún. szoptatós kendőt (http://www.szoptatoskendo.hu/)? Nagy reményeket fűzök hozzá, de mielőtt beruházok, kíváncsi lennék a tapasztalatokra.


Köszi,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!!!

Koloztunk, nem volt net, most is "csak 1 mobil" van.

Panzej
Hihetetlenul magaval sodort az irasod, Palkonak biztos tok jo lesz, h meg van orokitve a szules-tortenete. Ugy ertem, ha felnott lesz, es erdekli.
Gratulalok!

Termeszetesen a nagyfiuhoz elsosorban!!! Gyonyoru baba!!! Hogy fogadtak a tesok?

Saara
Nagyon jok a kepek! Hihhhhetetlen, h Piro mar ekkora!!
Vincenek nagyon jo a vagott seroja;)

Volt mar tali?

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Jól lemaradtam itt a dolgokról, de most pótolok!

Panzej!

Nagyon nagy szeretettel gratulálok Palkóhoz!
Elolvastam én is a Porontyos írásodat, tényleg nagyon megható. Bár én császárral szültem, teljesen át tudtam élni az egészet!

Prücsök!

Sajnálom, hogy nem jött be a munkahely. De jobb, hogy már most elébe mész a későbbi kellemetlenségeknek, és változtatáson gondolkozol. Vagy már ki is léptél?

Igazad van, tényleg érdemes kihasználni ezt a nyarat Blankával, én is így gondoltam anno, ezért is nem igyekeztem túlságosan vissza.

Lilla, Gabek!

Isten éltesse utólag is nagy fiaitokat!

Tücsi!

Kérdezted a fül-orr-gégész nevét, aki Botit kezelte.

Dr. Horváth Zsuzsanna Mária a neve és tudomásom szerint két helyen is rendel. Mi a Szent Imrében voltunk nála, itt úgy tudom, hogy minden hétköznap 9-13-ig van, de ezt adott esetben le kell ellenőrizni.( Remélem, nincs nálatok "adott eset").

Másik helyszín XVII. kerület, Rákoskeresztúr, Medical Center, itt délután szokott lenni.

Egyébként Boti a gyerekek kreativitásával egy perc alatt elnevezte Ormány doktornőnek. :D


Nálunk is volt otthon anyák napja, Boti nagyon édes volt.
Én is kaptam verset és ajándékot, egy piros szívre rányomták fehérrel a kis kezét. Hát, őszintén szólva, elbőgtem magam, de csak kicsit, nehogy Boti megijedjen...
Ez volt az első "hivatalos" anyák napjám, amikor Boti tényleg felköszöntött.

Azon gondolkoztam, hogy többen is eléggé eltűntek.
Például Muzsu és Angyalka hónapok óta nem járt erre.
Tudtok róluk valamit?

Most lépek, vár a munka világa.

Szép napot mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok,

Rita
Én megmondom őszintén, hogy anyukaként már nem preferálom az ilyen jellegű rendezvényeket. Naggggyon sokan vannak, mindenért sorba kell állni, mert mindenki valami apró ajándékra hajt, és ezekért ölni tudnának a szülők.
Mi voltunk most majálison és teljesen kész voltam a tömegtől, elsodorták a Gergőt, egyfolytában fogni kellett a kezét, mi tuti a kevésbé tömeg jellegű rendezvényekre járunk majd.

Dávid már kutyázik, most meg nyekereg, úgyhogy be is fejezem.

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Joe

Gyonyoru a 2-eske is! Milyen eros fiu Oliver!

Botirol sem lattam meg kepet, gratulalok a ket szep fiuhoz :D

Kép
boga
 
 


Gabek,

köszi az infókat!
R.

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok,

Hát újra itthon anyukáskodom. :) Blanka azért jár a bölcsibe heti 2,5 napot, hogy ne szokjon el tőle őszig, míg kezdődik az ovi. Mondjuk nagyon nehéz, mostanában egyáltalán nem akar menni és nagyon nehéz eljönnöm a bölcsiből - főleg fizikailag. :cry: Mert érzelimleg tudom, hogy utána jól érzi magát és az alvással, evéssel sincs semmi baj. Egyedül elalszik és mindent megeszik gyakorlatilag,a mit itthon nem. Már ezért megéri. :)
Hamarosan készítek egy programtervet a közös napjainkra. :D Tényleg, ma-holnap gondolom nincs tali, de azért ne adjuk fel! Jövő héten ugyan Ajkán leszünk, de utána a 25-i héten? Hozzánk is jöhetnétek! Ha lenne kedvetek felkerekedni, nagyon szívesen látunk mindenkit!. Már kész a hinta-csúszda és hamarosan lesz egy nagy trambulin is, no meg a medence, ha valakit érdekel. :) És szoba is van elég, ha valamelyik gyerkőc dőlne egy kicsit.

Tücsi,
Elképzeltem a vizeskannával történő bicajozást. :lol: Nagyon mókás lehetett, de igazán praktikus ötlet. Nekem sose jutott volna eszembe, de lehet, hogy egyszer veszem a bátorságot és megpróbálkozom a dologgal. Bár lehet, hogy addigra Blanka is megtanul egyedül bringázni....

Lilló,
Hát ovis jel fronton most a pillangó a legújabb... Szobatisztaság téren pedig megint kéri a pelust. Mindegy, nem siettetem, bár kicsit elszomordtam miatta. Majd a nyáron megint megpróbálom, valami klassz motivációs rendszer mellett.

Huncut,
A másik munka nem tudom hogy áll. De mivel még lóg a levegőben a Kraft tender (megvették a Danonetól a Győri Kekszet, ezért új logisztikai szolgáltatói tendert írtak ki, amire pályázott a Khüne is - ha megnyerik, itt lesz Herceghalmon az áru és mehetek csomagoltatni megint, az egyik volt kollegám itt a logisztikai vezető...), ezért nem nagyon akarok addig mocorogni.
Kommentet meg úgy lehet hagyni a blogon, hogy az aktuális bejegyzés alatt a "még nincsenek kommentek" szövegre kattintasz.

Panzej,
Nagyon élvezetes volt olvasni Palkó születését, irigyellek is érte egy kicsit. Hihetetlen, hogy a te vékony alkatoddal simán megszületett ez a hatalmas fiúcska. Nagyon jó babázást nektek! Remélem most majd már erre is gyakrabban jársz.

Nálunk amúgy az ovi kérdés úgy tűnik eldőlt. Mondjuk nem is írattam be máshova, csak helybe, de a bizottsági ülés eredménye szerint felvesznek mindenkit, aki ebben az évben betölti a 3. évét. Kicsit nagy lesz a csoport, de van ez így máshol is. Már csak az óvónénikre leszek kíváncsi, mert róluk elég vegyes híreket hallottam...

Na megyek vasalni.
Prücs

prucsok
 
 


Lillo

Koszi a hianyolast, jolesett :)
Most eszmeltem, h milyen kozel van Balinti es Lujzi szulinapja (marmint datum szerint).
Isten eltesse ot! Igy utolag...

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Már megint jó régen sikerült ideülnöm a géphez. De egyre jobban lekötnek a gyerekek, főleg hogy Bálinti megint beteg volt, itthon volt egész héten. Aby meg nagyon beindult, felült egyedül, aztán másnap feltérdelt, majd fel is állt, aztán elindult négykézláb, mindezt egy hét leforgása alatt. Nem hagyja hogy unatkozzunk! Most jött ki az ötödik foga, és épp a hatodikkal küzdünk, ezért nappal kicsit rosszabbul alszik.

Móni, Kinga: Köszönjük a köszöntést!

Rita: Valóban nem adnak se betétet, se pelust. Neked kell mindent megvenni és vinni. Olyan bazi nagy Tenát én a Müllerben vettem. Mikor viszik a babákat fürdetni, akkor is be kell velük küldeni egy pelust. Ínséges idők járnak, nincs már az a kánaán, mint Egyeskéknél.

De jó, hogy szóbakerült a vasúttörténetis gyereknap, mert mi is oda készültünk, de akkor lehet Aby miatt kihagyjuk és békésebb programot választunk.

Lujzinak boldog szülinapot kívánunk!

Prücsök: ha már ilyen kedvesen meghívtál Bennünket , szerintem nagyon jó lenne, ha háznál lenne a tali, mert akkor a picivel is be mernék nevezni, le tudnám rakni aludni. Én benne lennék, ha tényleg nem zavarunk.

Tücsi: Mióta Aby kúszik (illetve már mászik is) engem is kikészít ez a hideg padló dolog. Legszívesebben az egész lakást behabtapiznám. Helyette jól felöltöztetem, de nem hiszem hogy ez a legjobb megoldás, mert így meg melege van... tanácstalan vagyok. Meg mégse köthetem. Ráadásul imád szabadon lődörögni a lakásban.

Kaja ügyben, csináltam egy oldalt, amire mindig felrakom azoknak a kajáknak a receptjeit képpel, amit épp csináltam (azért írom, mert néha Móni vagy Rita bedobja, hogy ki mit főz?) ha van kedvetek nézzetek be: www.sussunkfozzunk.eoldal.hu
Igazából az motivált,hogy van pár barátnőm, akik mindig engem nyüstölnek receptért, így megspóroltam nekik pár telefont. :)

Szép estét!
Lilla

lilló
 
 


Syiasytok,

Rita
Minden ami bent kell azt vigyel, betétet, pelenkákat, textil pelenkát, pelenka alátétet, popsitörlőt, krémet, mert SEMMIT sem fogsz kapni.

Prücsök
Csatlakozom Lillához, mi is szívesen mennénk meglátogatni titeket :P . Szerintem jelölj Te ki előre, egy szép napos időt, hogy egyszerre tudjunk menni.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Durva, hogy már semmit nem adnak. Akkor ezek szerint fertőtlenítő felszerelés sincs már a szobákban? És a kádról szóló meg nem erősített híreket meg tudja cáfolni vagy erősíteni valaki?

Vasúttörténeti park: mi ma voltunk ott, nagyon jó volt, Máté igazán élvezte. Pont ez a 3-4 éves korosztály az, akinek kitalálták (meg persze az apukák! 8) .. na ja, és a műszaki érdeklődésű anyukák), tele volt a park ilyen Máté korúakkal. Valóban jobb ötlet volt most menni, mert így mindenhol kényelmesen sorra lehetett kerülni. És tök jó, hogy rendesen gondozott, ápolt a park, nem csak a járművek korrektek, de a fű is le van nyírva és tisztaság van. Szóval kellemes program volt ez egész családnak. Lehet menni csecsemővel is, ha jól láttam, van pelenkázó is.

Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!

Rita, vinni kell mindent, de én pl kunyerbáltam betétet, mert nem volt elég jó amit vittem. Kaptam egy pár darabot, amíg nem hoztak be nekem. Amúgy tényleg, még a fürdetéshez is kell adnod pelust, popsikenocs meg egy-két pelus van a babacsomagban, de pl azt is csak a második nap kaptam meg. Fertotlenito nincs a szobákban, viszont a folyosón van tuti mikrós fertotleníto. Szoval emiatt ne aggódj, ez legalabb fejlodott az osztályon.
Kád az egyes szüloszobában volt, itt most voltam eloszor (:O), és bordásfal is. Az eddigi szüloszobákban amikben voltam ketto ill negy eve, csak zuhanyzo volt es semmi bordasfal - legjobb emlekeim szerint. Amugy kerdezz nyugisan, irok, ha jovok.

Kép
Kép
panzej
 
 


Sziasztok!

Rita, vinni kell mindent, de én pl kunyerbáltam betétet, mert nem volt elég jó amit vittem. Kaptam egy pár darabot, amíg nem hoztak be nekem. Amúgy tényleg, még a fürdetéshez is kell adnod pelust, popsikenocs meg egy-két pelus van a babacsomagban, de pl azt is csak a második nap kaptam meg. Fertotlenito nincs a szobákban, viszont a folyosón van tuti mikrós fertotleníto. Szoval emiatt ne aggódj, ez legalabb fejlodott az osztályon.
Kád az egyes szüloszobában volt, itt most voltam eloszor (:O), és bordásfal is. Az eddigi szüloszobákban amikben voltam ketto ill negy eve, csak zuhanyzo volt es semmi bordasfal - legjobb emlekeim szerint. Amugy kerdezz nyugisan, irok, ha jovok.

Kép
Kép
panzej
 
 


Na, milyen klassz, hatékony vagyok, rögtön kétszer is elküldtem.

Még egyszer köszönöm a gratulákat!

Prucsok, nagyon irigyellek, jó nagy kertetek lehet! A nyár a városban a kölkökkel nem igazán frankó. Kacérkodom a meghívással, bár nálunk most nagyon nehéz a logisztika.

Lányok, piszok nehéz ám az elso idoszak most igy a harommal! A Mici rettentoen kifordult magabol, a Palkot imadja, ram meg merges. Az elso napokban egyaltalan nem szolt hozzam egy szot sem, es most sem igazan fogad szot. A "Papi a baratja" amugy, ha nem ertenem a szotlan bojkottot, de szegenykem ugy hullamzik. Neha odajon hozzam olelget, puszilgat, egy szo nelkul. Nagyon nehezen viseli a szitut, hogy most már nem kettesben vagyunk itthon.
Szeptembertol oviba megy, már nagyon várja.
Lackó néha beugrándozik megnézni a Palkót, de nem igazán izgatja még. Hisztis o is, bár ez szerintem inkabb az unokatesóinak a hatása.
Hat ez van. Túlélünk! :-)

Na lépek, majd jovok, puszi:

A

Kép
Kép
panzej
 
 


RITA, jaj bocsi, most látom, valahogy nem vettem észre, hogy kérdezted a dokit, Dr. Tahy Andrásnál szültem.

Szülésnél már benn van veled a csomagod, tehát nem gond a betét. Tolem megkerdezték van-e nálam, mondtam igen, erre megkértek, hogy szolgáljam ki magam a csomagomból. Valószínu adtak volna, ha nincs nálam.
Amire még emlékszem, volt labda is, ja, és ugye van zene, én Love Actually-re szültem :-) -volna, ha a közepén be nem akad a lemez, és nem kellett volna lekapcsolni. Így a szüléskor már csak én szóltam. :-)
(Nagy poéngyáros lettem, nézd el nekem, mindjárt leesik a fejem az álmosságtól.. )
Szóval ha van még kérdésed, próbálok válaszolni.
Jó éjszakát!
P

Kép
Kép
panzej
 
 


Szia Panzej,

köszi az infókat.

Most már csak egy téren bizonytalanítottál el: mi az, hogy nem volt jó a betét, amit vittél? Én a gyógszertárban akartam Tenát venni, de épp elfogyott nekik, és egy másik márkát adtak, valami sina, vagy sine vagy vmi ilyesmi a neve. Ebből volt bontva a gyógyszertárban. A szülésznőm azt mondta, ne is vegyek meg egy teljes csomaggal, elég 5-6 db. Szóval ebből tettem be, meg még viszek éjszakai alwayst. Ez elvileg jó lehet?
Köszi,
R.

Kép

Kép
rita81
 
 


Szia Rita,

A Tena az jó! Én is gyógyszertárban vettem, csak végül nem azt tettem be a csomagba. Gondoltam majd jó lesz itthon. Amit én eredetileg bevittem, az a múltkori szülésemről maradt hatalmas holland betét volt, otthon kibontottam, és felületesen belekukkoltam, jónak nézett ki. Aztán a kórházban kiderült, hogy hiába óriási, széles, meg vastag, igazából nem volt elég vastag, és a hátán nem volt védőréteg, átázott.

A Tena jó, mert ragasztós, elég vastag, elég nagy, és klasszul a helyén marad. A másikat nem ismerem.
Én azért vinnék egy egész csomaggal. Tény, hogy második babánál hamarabb lecseng a vérzés, és hamarább elég a sima éjszakai, de valahogy mégis kényelmesebbek ilyenkor a vastag betétek. Úgysem mész sehová, ott a kórházban nem kell az invisible cucc.
És a neccbugyi, az is nagyon jó, hasznos cucc.

Készülj viszont az utófájásokra. Tudod, hogy neked már azok is kijárnak, ugye? :? Nekem a másodiknál két napig tartottak, nem volt túl kellemes. Érdekes, azt mondják, minél többedik, annál kellemetlenebb, de nekem Palkóval nem voltak vészesek. Mondjuk kaptam egy üveg méhösszehúzó infúziót mert nagy volt a gyerek, lehet, h azért?

Na drukkolok amúgy, és irigyellek azért mert még előtted a pillanat, amikor először meglátod! Az olyan klassz!! Meg az utána jövő pár óra a szülőszobán! Az nagyon jóó!! JA! vigyél kaját! csokit, vizet, szendót. Ha éjszaka szülsz, pláne, marha éhes leszel utána.
Szép estét!

P (Anita)

Kép
Kép
panzej
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: