Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Sütőtökkel, de őszintén amikor elvileg el kell kezdeni a hozzá táplálást, akkor mi vagyis Boti még úgy gondolta, hogy ő nem akar ilyet enni, így csak 7 hónaposan kezdett el enni. Addig minden nap kínálgattam, és egyszer csak egyik napról a másikra kinyitotta a száját, és azóta gyönyörűen eszik. nem is keveset :)) azért a kedvenc a sütőtök és a banán.

A kislányod pedig nagyon ügyi, hogy már ilyeneket tud. Boti az üléssel nem próbálkozik még, most a legjobb elfoglaltsága, hogy kúszik mindenhová. Egyik szobából a másikba :)) Ó és elkezdett pakolni...nagy örömömre.

További szép napot mindenkinek!!

Kép


Kép
norcs83
 
 


Sziasztok!

Nóri köszönöm szépen a választ :D ! Én egyelőre frissen présel almalével próbálkoztam, de csak pár kiskanállal, egyelőre elég változóan áll a "témához", még ő az anyatejet preferálja leginkább-ennek örülök!

Egyébként teljesen egyénre szabott mindenkinél a mozgásfejlődési sorrend, pl.: van aki előbb felül és utána tanul meg kúszni, és van aki fordítva. Már sokszor eszembe jut, hogy majd aztán nemsokára szaladhatok utána! :lol: Timike nagyon élénk, élvezi, ha valami végre sikerül neki, a mai program a hasrafordulási kísérlet-eddig az még nem sikerült neki, csak a 2oldalra, meg a hasról hátra fordulás.
Boti aranyos lehet, ahogy megteszi első felfedező körútját!

További szép napot Nektek :D!

Viki Kép[
viktim
 
 


Sziasztok!

Nóri, üdv neked is a csapatban! :D
Ma egész nap sétáltunk!! Olyan jó, hogy végre szép idő van! Na jó, nem egész nap, de délelőtt bő 2 órát meg délután 3-at. Meg is lett az erdménye, Bence egész nap jó kedvű volt, este pedig úgy bealudt mint a tej! :D Séta közben úgy örült a sok sétáló embernek, gyerekeknek, kutyáknak, hogy folyton kurjongatott, sikongatott!

Ami a mozgásfejlődést illeti, nálunk pont fordítva van mint Noriéknál, Bence fel tud már ülni egyedül, de nem tud kúszni, csak ha segítek neki. Valahogy azért csak halad, forog ide-oda, tolja magát a kezeivel hátra, aztán valahova eljut. :) .

Ami az evést illeti, nem haladunk valami nagy léptekkel (Nóri, jó neked, hogy Botond ilyen szépen eszik már!), de a sütőtök nálunk is menő! Ma vettem is naki a piacon, holnap azt sütök neki. Az első étel nálunk is az almalé, illetve az almapép volt. Annyira nem jött be neki, úgyhogy kipróbáltam amit a barátnőm mondott, legközelebb megsütöttem a sütőben az almát, ami tényleg bejött, azóta is ez az egyik kedvence! Most már úgy egy hete megint eszik a Babu, sőt ma amikor meglátta, hogy hozom a tányérkáját egyenesen örült! Remélem ez már így is marad!

Egyébként szombat este végre vettünk neki etetőszéket. Az üzletben beleültettük, hogy kipróbáljuk tetszik-e neki, eljátszott benne vagy 10 percet, úgyhogy megvettük! 8) Most ettől várjuk a nagy áttörést!

Na, már megint milyen sokat írtam... bocsi, de mindig szófosásom van! :lol:

Nyugis éjszakát mindenkinek!

Lida

Kép
lida v.
 
 

 
 

Sziasztok!

Nálunk szerencsére még mindig süt a nap, bár fátyolosabban. Ami az evést illeti, én már nem is tudtam, hogy aggódjak e vagy sem, mert Boti egyáltalán nem evett semmit (csak anyatejet). A védőnő azt mondta, hogy cselezgessek és úgy adjam neki. De őszintén, nekem ez a módszer nem tetszik. Szerintem ha akar akkor fog enni a gyerek, így vártam és csak próbálkoztam. És láss csodád, most eszik :)))
Ó és az áttörés nálunk is az etetőszék volt. (szerintem) Nem evett ugyan még, de oda tettük közénk, mikor mi ettünk, és nagyon tetszett neki. Szerintem ez nálatok is segíteni fog!

Szép napot mindenkinek!!!
Nóri

Kép


Kép
norcs83
 
 


Sziasztok!



Ma még mi is kifogtunk egy kis halványka napsütést, 1-1.5 órát sétáltunk, aztán ahogy bejöttünk, jöttek a vastagabb felhők, de még egyelőre nem esik.

Azt még nem is meséltem, hogy 2 napja végre eljött Anyukám (már alig vártam :D :D :D ). Előtte pörögtem ezerrel, főztem, pakoltam. Szegény Timike pont akkor játszotta az "ölbebabát", elég sokat sírt :cry: -szerintem az én izgatottságom is átragadt rá. Ahogy Anyu megérkezett, onnantól kezdve végig gőgicsélt, meg nevetett, Anyu meg sírt a meghatottságtól. Egészen estig itt volt, Timikét együtt fürdettük meg, utána bébikém aludt mint a bunda, csak korán reggel kért legközelebb enni :) . Hát igen tetszett neki, hogy mindkét nagymama körülötte van!

Egyébként ha Timike látja, hogy eszünk, szabályszerűen csorog a nyála és hangosan cuppog, olyan édes :D ! Úgyhogy lehet, hogy nem kell sokat várni a hozzátáplálással. Szerintem (ezt most általánosságban mondom), ha egy babának megfelelő a fejlődése, akkor rá lehet nyugodtan bízni, mikor akar már az anyatejen kívűl mást is enni -úgyhogy egyetértek veled Nóri.

Minden jót, szép napot Mindenkinek :D !

Viki
Kép[[/url]
viktim
 
 


Sziasztok!
Elég zürös volt az utóbbi pár nap, azért nem jöttem előbb.
Apa lebetegedett, de ugy igazán, ügyeletet kellett hívni! Folyamatos hasmenés, hányás, magas láz, elkapott valami vírust. Attol féltünk nehogy Bonit vagy engem is megfertőzzön, volt ám karantén, meg külön szobában alvás, folyamatos fertötlenités! De szerencsére már jól van, és mi is megusztuk.
Bonci is megkapta ma a 4 honapos oltását, kicsi höemelkedése volt tőle.
Fejlődésben mi ott tartunk, hogy próbálkozik az átfordulással (hasról-hátra) de még nem az igazi! Valami akadály mindig van, hol a keze van utban, hol a lába. De majdcsak összejön! Probálgatja a kezeit is, két kézzel nyúl mindenért, bár még megtartani nem nagyon tudja a dolgokat.
Bonit is érdeklödve figyeli ahogy eszünk vagy iszunk, ő is mozgatja a kis száját. Olyan mintha rágózna.
Mi is megyünk minden nap sétálni, jot tesz a babának is meg az anyának is a friss levegő! Remélem a kilóimnak is jót fog tenni! Szeretnék jó pár kilót fogyni, rajtam nagyon sok maradt szülés után! Amíg szoptatok, nincs fogyókura, de utánna kemény diéta várható. Pedig én ugy biztam benne, hogy igaz az a mondás, hogy szoptatás alatt olvadnak le az emberröl a kilók! Hát nem, pedig nem eszek sokat! ( olyan sokat!):D
Vendég
 


Ti milyen lázcsillapítót használtok?
Pá!
Vendég
 


Sziasztok első babás anyukák! én nemrég csatlakoztam, 10 hónapos a babám.
Van egy baba-mama portál, ami pontosan az első babájukkal otthon lévő anyukáknak szól, ez a http://www.kismamatitkok.hu
Érdemes benézni, sok infót lehet szerezni baba alvásról, baba etetés témájában.
Nekem az tetszik benne, hogy szakértők bevonásával készül egy csomó cikk, és így elég hitelesnek tűnik. Pl. én nem nagyon tudtam, hogy mikor lehet gluténtartalmű gabonát adni a babának, de ott találtam erről is egy cikket.

én a hozzátáplálást eszerint kezdtem el , itt tök jól le van írva:
http://www.kismamatitkok.hu/website/index.php/Cikkek/Csecsem%C5%91gondozas/nagy-hozzataplalasi-kalauz-i-mikor.html

viszont nekem is lenne egy kérdésem: ki hogyan altat? van, akinél (ahogy nálam is) a cicin alszik el a baba este? vajon hogy lehet majd erről leszoktatni úgy, hogy magától is el tudjon aludni? aki tud, írjon!
csokiskalács
 
 


Szia Mumuska!

Mi lázcsillapítót ugyan egyszer használtunk, mikor Botit megműtötték, de akkor a panadol narancs ízű szirupot kapta. Könnyen be lehetett neki adni, és szerintem ízlett is neki. Ezen kívül a doktornő homeopátiás bogyókat szokott felírni.

Csokiskalács! Nálunk az altatás amíg kicsi volt úgy zajlott, hogy betettem az ágyába és mellette maradtam míg elaludt. Aztán szép lassan egyedül hagytam a szobájában. Ha elkezdett sírni picit vártam, mert van hogy pici nyögdécseléssel altatja el magát, de ha tényleg sírt akkor bementem hozzá, és az ágyában megnyugtattam. Volt, hogy úgy aludt el, hogy fogta a kezem (de ez leginkább csak akkor van így, ha nagyon hisztis) Mostanában már csak beteszem az ágyába, kimegyek a szobából és elalszik. Este persze más, mert akkor legtöbbször a cicimen bealszik. De ha nem akkor is beteszem az ágyába és elalszik valamikor. Néha még hallom, hogy játszik az ágyában, és egyszercsak csend :)) na olyankor aludt el.

Kép


Kép
norcs83
 
 


Sziasztok!
A Panadolt már többen ajánlották nekem is, állitólag nagyon jó. Szerencsére még eddig nem kellet lázat csillapítanunk, de a biztonság kedvéért irattam fel, hogy legyen itthon. Nekem kupot írt fel a dokinéni.

Altatás: az első két hónapban kizárolag ölben aludt el a kisasszony, miután 1/2-1órát (este kb1.5órát), sétálgatva ringattuk! Aztán javult a helyzet, már nem kell vele sétálni. Általában ő is cicin alszik el, de nemcsak este, majdnem mindig! A kiságyba csak 5-10 perces sírás után alszik el! Akkor hagyom picit sírni amikor már semmi nem használ és látszik rajta, hogy nagyon fáradt, ritkán van ilyen, általában beájul kaja közben!
Nem tudom hogy lehet leszoktatni erröl őket, de egyenlöre jó ez így! Sokkal jobb mint a fel-alá sétálgatás!

Boni se akar lemaradni, ma átfordult a hasáról a hátára!
Már a nagy kádban fürdik, most kezdte el igazán élvezni, rugdossa a vízet a lábával, vigyorog közben ezerrel.
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska: szerencsére nekünk lázcsillapítót még nem kellett használnunk, de nekünk Mexalen kúp van. Később valószínű, hogy Nurofen szirupot fogunk használni (remélhetőleg minél kevesebbet) :)
Boninak gratula az átforduláshoz és a nagykádban fürdéshez:lol: ! Örülök, hogy Ti nem kaptátok el azt a ronda vírust!

Csokiskalács: nálunk ez az altatásos dolog elég változó. Bevallom töredelmesen, hogy 2 hónapos koráig Timike velem aludt a hasamon, akkor még csak úgy lehetett a kiságyba letenni, ha tényleg mélyen aludt. Utána szerencsére elég hamar hozzá tudtuk szoktatni a kiságyhoz, most már egész éjjel ott alszik :) . Az elalvás attól függ, milyen kedve van: ha "jókislány", akkor úgy is képes magától elaludni, ha még ébren leteszem. Ha viszont nyűgös-hisztis(mint például ma), akkor ringatni kell és beszélni hozzá. A legtöbbször egyébként ő is az esti cicizés alkalmával "beájul". Napközben pedig sétáltatás közben alszik el a legtöbbször.

Jaj, én teljesen kész vagyok, mint a matekházi :( :( :( ! Szerintem kitört rajtam a tavaszi fáradtság és a "szaranya vagyok" érzés! 3-4 napja a kiscica elvitte az én jó kislányomat, Timike "pikkel rám",szinte egész nap nyűglődik, szerencsére az éjszakák még egész elviselhetőek. :( Napközben semmit nem tudok mellette csinálni, mert ha nem lát, azonnal sírni kezd :cry: ., van, hogy még az ölemben is csak nehezen nyugszik meg. A helyzet délután a legrosszabb, addigra már nekem is elfogy a türelmem. Tudom, ilyenkor a babák átveszik az anya feszültségét, ez egy ördögi kör, a környezetemben lévők csak annyit mondanak: "Neked nem szabad idegeskedni!" Hát kösz, könnyű mondani :evil: :evil:! Ma is összesen 2x20 percet aludt, a délutáni sétáltatás felét végigbőgte. Most szerencsére már alszik. Sokszor már reggel fáradtan kelek fel, Anyu meg is jegyezte, hogy elég rossz bőrben vagyok, ráadásul hiába eszek, én nem tudok hízni (nehogy megkövezzetek!), mert szoptatok és egész nap pörgés van ezerrel.

Na most jól kipanaszkodtam magam, bízom benne, hogy ez csak átmeneti állapot!

Minden jót, jó éjt Mindenkinek!
VikiKép[[/url]
viktim
 
 


Ja még az alvással kapcsolatban: ha este, vagy éjszaka felsír, én sem veszem fel rögtön, mert a legtöbbször ilyen kor álmában sír és általában alszik tovább. Ha nem így van, akkor megsimogatom, és ha az sem használ, akkor veszem fel.

Mégegyszer jó éjt: Viki
Kép[url][/url]
viktim
 
 


Sziasztok!

Viktim: ez a "Neked nem szabad idegeskedni!" mondat ismerős. Azt persze senki nem tudja elképzelni, hogy milyen 0-24 óráig hallgatni ha a gyerek nyűgös, és semmi sem segít...délutánra már kikészülök, és akkor jön, hogy de ÉN ne legyek ideges, valamint ha apa hazajön akkor vele is legyek kedves...na kösssz...Még az az egy szerencse, hogy Boti nagyon ritkán ilyen (mármint, hogy egész nap nyűgös)

Amúgy minálunk mostanában az a menő, hogy sikoltozunk sétáltatás közben, de persze csak akkor ha sokan vannak ott, mint például ha bevásárolunk. :)) Rendesen csajozik a gyerek. Nem rossz az ízlése szerencsére :)))

Képzeljétek megszületett tegnap az unokahugink :) Ma megyünk meglátogatni. Már alig várom, hogy nyáron együtt "játszanak" Kíváncsi leszek.

Remélem ma is szép idő lesz!

Kép


Kép
norcs83
 
 


Sziasztok!

Nóri, gratulálok az unokahugihoz :D :D :D!
Csajozás :lol: :lol: ! Nálunk a pasizás még úgy érzem, korai, Timike az első "randiját" végigaludta :lol: (akkor párom barátjának a családja jött hozzánk látogatóba, nekik van egy 2.5 éves fiuk).

Na ma megint egy húzós napon vagyunk túl :roll: , még após is megjegyezte, hogy a babának ma rossz napja volt. Teljesen szeszélyes volt: az egyik pillanatban gagyogott és nevetgélt, a másik pillanatban meg olyan keservesen sírt, hogy a szívem majd megszakadt! Emellett napközben ma is csak kb. 1 órát aludt összesen a sok séta ellenére, szerencsére most este elég könnyen elaludt. Szerintem nem lenne egyébként semmi gond, ha 24 óra alatt 100%-ban csak vele foglalkoznék, de azt nem várhatom el, hogy hatvanéves anyósom csináljon a munka mellett minden házimunkát-egyébként így is nagyon sokat levesz a vállamról!
A másik, meg hogy most az elmúlt napokban nagyon megnőtt a mozgásigénye is, ma többször átfordult hasról hátra, és most már próbálkozik a hátról hasra fordulással is. Az még nem megy, még nincs elég lendülete, de nagyon igyekszik-ilyenkor jó nagyokat nyög, a végére meg mérges lesz! Nem baj, majd ez is egyre jobban fog menni, nem győzöm bíztatni
:D .

Megint jó bő lére eresztettem a beszámolót, minden jót Mindenkinek, jó éjszakát:
VikiKép[url][/url]
viktim
 
 


sziasztok,

köszönöm az ötleteket, de sajnos szerintem nálunk egyik tanács sem válna be, az én kislányom ugyanis annyira örökmozgó, eleven, hogy egyszerűen kell valami a játék és az alvás között, ami lenyugtatja, relax állapotba hozza:) és eddig semmi más nem bizonyult erre alkalmasnak, mint a cici.. arról nálunk szó sem lehet, hogy csak úgy beteszem az ágyba és otthagyom, ugyanis akkor azonnal felpattan, feláll, játszani kezd stb.. (nappali alvásnál főként) még akkor is, ha amúgy hulla fáradt.. viszont a szopizás ellazítja, azután már könnyű letenni.. ígyhát mindig cicin altatom. most még nincs is ezzel semmi gond, csak hát gondolom eljön majd az idő, mikor nem fog szopizni.

azért mindenkinek köszi!
csokiskalács
 
 


Sziasztok!

Ma egész jó napunk volt, sokat sétáltunk. Úgy látszik Bencére is jó hatással van a napos meleg idő, "elfelejtett" nyűgös lenni! :D

Mumuska: nekünk sajnos használnunk kellett lázcsillapítót, és azt mondták, egyenlőre jobb a kúp formáju lázcsillapító, mert az nem terheli a gyomrot vagy mi. Mi Efferalgant használtunk.
Ami pedig a kilókat illeti, rajtam is bőven maradt. Volt hogy próbálkoztam laza diétával, de már másnap nem volt annyi tejem, megijedtem és azóta nem próbálkozom. Valamennyire odafigyelek, kicsit tornázgatok aztán annyi. Majd később formába hozom magam.

Ami az altatást illeti, eléggé változó. Ringatni nem szoktam, azt nem szereti. Régebben amikor láttam, hogy fáradt, csak beraktam a kiságyba, simogattam egy picit, megpusziltam és már aludt is. Na, ez volt régebben, ami ma már nincs! Van hogy a kiságyba elalszik egy kis simogatás után (azért ez a ritkább eset), van hogy a mi ágyunkban szopizás után, van hogy a babakocsiban. Este miután szopizik beteszem a kiságyba, ott elalszik, de az éjszaka közepén rendszerint átkerül a mi ágyunkba. Viszont semmi rendszeresség nincs az alvásában. Ma pl. 2x 40 percet aludt, de van hogy 2x 1.5 órát. A lefekvés ideje is elég rugalmas emiatt, de "belenyugodtunk", nem harcolunk ellene, alkalmazkodunk a ritmusához bizonyos kereteken belül.

Ja, és Nóri, gratula az unokahugihoz!

Lida

Kép
lida v.
 
 


Sziasztok!

hát ami a kilókat illeti...na én se vagyok az a szerencsés akiről olvadnának szoptatás során a kilók :( így én mikor Boti 6 hónapos lett elkezdtem a Norbi féle életmód változtatást (egyszer évekkel ezelőtt nagyon bevált) Hát most tartok -5kg-nál de még 8 hátra van. Szerencsére tejem így is van, szóval semmiben nem befolyásolta.

Boti mostanában annyit eszik, hogy alig győzöm :lol: Néha már azon gondolkodom, hogy vajon nem lenne már elég ennyi neki, de akkor még mindig tátja a száját... hát kíváncsi leszek hány kiló lesz a következő mérlegelsnél :roll:

Kép


Kép
norcs83
 
 


Üdv!

Valami lehet a levegőben, mert az én lánykám is nyügös pár napja! Alig alszik, napi 2× vagy max 3×30percet! Látom rajta hogy tiszta fáradt, nagy nehezen elalszik és 20-30perc múlva felébred, teljesen kipihenten mintha aludt volna 2órát! Azért neki még többet kellene aludnia szerintem. Mondjuk éjjel alszik normálisan, 1-2× kel fel enni +ha lerugja magáról a takarot és fázik.
Nekem is vannak türelmetlenebb napjaim, szerencsére már jóval kevesebb mint az első 2hónapban! Hiába mondják nekem is , hogy nem szabad idegeskedni! Könnyű mondani!

A plusz kilók engem nagyon zavarnak, azzal vigasztal mindenki, hogy ne törödj vele majd lefogysz, ha már nem szoptatsz! Ja persze, és addig?! Annyira nem bírom megszokni ezt a "nagy" testet! Utálok tükörbe nézni! És ráadásul jön a jó idő, nem jönnek rám a régi ruháim! Valamelyik nap az egyik üzletben probáltam pár " ápol és eltakar" cuccot, hát teljesen elment az életkedvem, semmi nem volt jo vagy amiben kimehetnék az utcára!
Tudom most nem az a legfontosabb hogy nézek ki, hanem hogy Boni tudjon szopizni, vele foglalkozzak! De attól tartok, hogy ha én ennyire nem érzem jól magam a börömben azt elöbb-utóbb ő is megérzi!
Na most panaszkodtam egy jót! Ne ítéljetek el, hogy ilyen hiu vagyok!
sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Szerencsére úgy tűnik-csak halkan, félve mondom-visszakaptam a "jókislányomat"! :lol: Tegnap leteszteltem, azaz nem csináltam semmit, csak tényleg vele foglalkoztam-na ezt értékelte is. Rájöttem arra is, ha délelőtt alszik egy nagyot (legalább 1 órát), akkor minden rendben. Még valószínű, hogy ezt a szeles időt is megérezte.

Képzeljétek, a mai séta alkalmával találkoztam egy 3 gyermekes családdal (már ismertem őket), ők arrafelé laknak, amerre mindig megyünk, ez egy új lakópark a dombtetőn. "Asszonytárs" meg is jegyezte: "Mindennap többször látunk erre Titeket! Csak nem fogyókúrázol?
:lol: " Mondtam, eszem ágában sincs, csak már végre olyan jó kint lenni a friss levegőn! Hát igen ez a hosszú tél eléggé kikészített, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül.

Mumuska: egyáltalán nem ítéllek el, sőt még :oops: is vagyok, hogy nekem ilyen mázlim van a kilókkal kapcsolatban. Ez valóban nem könnyű, de most tényleg az a legfontosabb, hogy Boni legalább 6 hónapos koráig anyatejhez jusson. Meg az is eléggé egyénre szabott, hogy kinek mikorra áll vissza az alakja, állítólag átlag akár 1 évbe is beletelik, mire az ember belefér a régi ruháiba (tudom ez nem vigasz). Tudom közhely, de a kiegyensúlyozott táplálkozás (mondom ezt én, aki sokszor csak kutyafuttában bekapok néhány falatot-csodálkozom sokszor, hogy van ennyi tejem),
és a könnyű testmozgás (akár naponta legalább 30-60 perc séta) sokat segít.
Na remélem nem tűntem nagyon okoskodónak, mert nem az volt a szándékom:).

Minden jót, további szép napot Mindenkinek!
Viki
Kép
viktim
 
 


Sziasztok!

Hát nálunk ma egyfolytában esett az eső. Nem tudom ti hogy oldjátok meg ilyenkor a sétát, de mi jobb hijján vagy bevásárlóközpontba megyünk szétnézni, vagy ismerősökhöz. Azért azt jobban szeretem amikor egy igazit sétálhatunk, de talán majd holnap.

Mumuska, én sem ítéllek el, ugyanis én pont ugyanabban a cipőben járok mint te! Míg azélőtt bátran húztam magamra bármit, most tükörbe se merek nézni, és hát olykor borzasztóan érzem magam :cry: Mondjuk azelőtt naponta edzettem is, most meg hát... mire eljön az este, hogy valamit kezdhetnék magammal már hulla fáradt vagyok. Jó lenne a régi formába jutnom, én is vágyom rá, de nagyon lassú léptekkel haladok afelé. Na, de majd ha nem szoptatok! 8)

Ami meg Boti evészetét illeti, Nóri hogy sikerült, hogy így eszik a fiad?? Mi a titkotok?? Tulajdonképpen Bence is eszik, de csak édeset... :( Banán, alma, barack, sárgarépa, rizs, köles, sütőtök, cékla és persze burgonya. Na, ennyi a repertoárunk. Persze folyton próbálgatok valami újat vele, van hogy megeszik néhány kanállal a paradicsomból, főzőtökből, tejpépből stb, de aztán legközelebb már ki se tátja a száját. A husitól egyenesen ökrődött, pedig maximálisan összeturmikszoltam és felhiggítottam a főzeléket!
Amúgy nagyon óvatos, először csak nézegeti az új kaját, aztán megfogja, esetleg megkóstolja, de rögtön el is dönti, hogy nem tetszik neki. Így volt ez a banánnal is, ami most már a kedvence lett! :D
Hát azért én továbbra is próbálkozok, majd csak megszereti a zöldségeket is!

További szép napot mindenkinek!

Lida

Kép
lida v.
 
 


Sziasztok!

Mumuska én sem ítéllek el!!!! Ezzel teljesen ugyanígy vagyok!! Utállom a testem és akárki akármit mond, nem igazán tudok ezen változtatni. Persze nekem is mondják, hogy most a gyerek a legfontosabb, de ahhoz tartozik egy magabiztos édesanya is. És én bizony ahogy tehettem elkezdtem az életmód változtatást. Nagyon lassan, hogy lássam nem okoz e problémát a tejemnél, de szerencsére semmi bajt nem okozott így elkezdtem fogyni. Sokkal jobban érzem magam azóta. Tudom, még így is kövér vagyok, de egészen másképp érzem magam :D csináltam magamnak egy fogyi blogot is, és az is nagyon sokat segít, mert látom hogy mások is hasonlóan kűzdenek és egymást támogatjuk. Hatalmas erőt ad!!

Lida v. : fogalmam sincs, hogy mi a titok :D nem csinálok semmi különöset, egyszerűen csak szeret enni Boti, legalábbis nagyon úgy tűnik. Amúgy Boti is nagyon szereti az édeset, így ha például savanyú almám van, amit tuti nem enne meg, akkor főzök hozzá zabpelyhet, összeturmixolom és máris édesebb. És imádja!!

Séta: hát ez nálunk elég bonyolult, mert hegyen lakunk, így ha havazik akkor ki se tudok mozdulni a lakásból, mert már a kaputól visszacsúszok :lol: Sajnos ezt kitapasztaltam. Ha pedig lesózzák az utat, olyan trutyis lesz, hogy rátapad a babakocsi kerekére amitől nem tudom tolni (mert a hó és són kívül még kerül bele egy kis sár is...) szóval olyankor marad a hordozó, amivel megvan az esély egy újabb esésre. Ha esik akkor szintén dagonyázunk, de erre már vettem gumicsizmát :lol: ha süt a nap: na az a tuti, végre lehet menni. Elég sziklás területek vannak erre, így Boti nagyon megszokta a zötykölődést és arra azonnal elalszik.

Húúúú de hosszú lettem....
Szép napot mindenkinek!!! :oops:

Kép


Kép
norcs83
 
 


Sziasztok :D !

Nóri: eddig mi is csak akkor mentünk ki, ha éppen nem "potyogott" semmi az égből, illetve ha nem volt olyan nagy szél. Hordozónk sajnos nincs, de pont gondolkoztam, hogy be kéne szerezni egyet.

Dicsekedhetünk? Timike éppen az előbb fordult hátról hasra teljesen egyedül :D ! Úgyhogy mostmár tényleg nem hagyhatom akárhol egyedül!
Ma az almalétől ő is elég savanyú képet vágott :) ! Legközelebb az őszibarackot szeretném kipróbálni, talán az nem olyan savanykás. Van egy olyan érzésem, hogy Timike is olyan édesszájú lesz, mint az anyja :oops:. (Após már most egyfolytában azzal jön, hogy adjak neki cukrot az almalébe :evil: -hiába mondom, hogy a természetes ízekhez szeretném hozzászoktatni!)

Sziasztok, további szép napot mindenkinek!
VikiKép[[/url]
viktim
 
 


Ja, olvastátok a legújabb cikket, a Te történeted rovatban (Engem nem a gólya hozott)-majdnem elbőgtem magam, olyan megható!

Kép[[/url]
viktim
 
 


Sziasztok!

Kihasználtuk a jó időt, megmutattuk Boncinak a Balatont, bár nem hatotta meg túlzottan a hely, aludt egy jót a babakocsiban. DE nekem jót tett egy kiados séta! Megyünk is minden nap 1-1.5orát levegözni, ahogy az idöjárás engedi!
Tényleg most hogy itt a meleg meg a napfény, ti használtok már valami fényvédőkrémet? Mikortol kell kenegetni a pofijukat?

Sajtkukac költözött a lánykám seggébe, folyamatosan mozgásban van, izeg-mozog, rúgkapál! Lejjebb kellett engednünk a kiságyát (mármint a matracát) mert már a rács fölött nézegetett , annyira feltolta magát hason fekvésből! Persze tudom nem kell attol tartani, hogy holnap kimászik a kiságyból, de fő a biztonság!

Kicsit örülök, hogy nem vagyok egyedül a"nagy test" problémával! Apro lépéseket én is teszek a változás érdekében! Pl. nem eszek édességet (vagyis jóval kevesebbet), és hát ugye sétálunk-sétálunk! :lol:

üdv
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska: olyan jó Nektek, hogy ilyen közel laktok a Balatonhoz :D ! Nekem az egyik kedvenc helyem, a déli parton (pontosabban Szárszón) van nyaralónk, szinte minden nyáron oda megyünk (csak akkor nem, ha külföldre megyünk). A napfényvédő krémen már én is gondolkoztam, de még nem használtam, inkább ügyeltem, hogy a legtöbbször árnyékban legyen a baba arcocskája. Szerintem már ilyen korban lehet kenni az arcra.
Timike hasonlóan izgő-mozgó, sokszor olyan aranyosan tolja felfelé a fenekét, próbál kúszni. Az egyik kedvence mostanában az asztalterítő-azt előszeretettel rángatja :) !

Ti jártatok illetve jártok babaúszásra? Mi holnap délelőtt megyünk előszőr, remélem jó lesz!

Jó éjt Mindenkinek: Viki
Kép[[/url]
viktim
 
 


Sziasztok

Húú de jó, hogy mondjátok ezt a napkrémet. Még eszemben volt pár hónapja, hogy ha jön a jó idő be kell egyet szerezni, de most, hogy itt van a jó idő kiment a fejemből :oops:

Viktim: mi szerettünk volna járni, el is mentünk a bemutató órára, de aztán úgy döntöttünk, hogy mégse visszük Botit. Sajnos ahol mi lakunk ott csak 1 ilyen lehetőség van és oda is hétvégén lehetne menni. De mi nem minden hétvégén érünk rá, és az órapótlás pedig hétközbe lenne. Én meg kocsi nélkül nem tudom oda vinni Botit. Szóval így nem érte volna meg befizetnünk.
De majd mesélsz, hogy milyen? Biztos élvezni fogja Timi a pancsolást :lol:

Kép


Kép
norcs83
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a babaúszásról :lol: ! Timike tényleg nagyon élvezte, egy hangja nem volt! Volt, amikor már úgy rúgkapált a lábaival, máskor meg "elengedte" magát, relaxált a vízben. Volt ott kislabda is, azt a kezeivel össze-vissza ütögette. Apa ment be vele, mert most sajnos nálam vendég a "Mikulás", úgyhogy én a medence szélén álltam, és úgy meghatódtam, hogy a könnyeimet
törölgettem :oops:-mikor nem volt még Timike, már akkor elég érzékeny voltam, szülés óta meg tiszta bőgőmasina vagyok :lol:!

Egyszóval nagyon jó volt, már vettünk bérletet is!

Sziasztok, további szép napot: Viki
Kép[[/url]
viktim
 
 


Helló csajok!

A napvédőkrémről én is megfeledkeztem, de lehet, hogy már használni kellene, holnap be is szerzem.
A babaúszás nekem is nagyon tetszett, utánna is néztünk, Szegedre jártunk volna, de aztán még sem mentünk el, mert kicsit féltünk. Bencének nem működik a jobb veséje, a másikat meg folyton védjük a baciktól stb. Lehet nem lenne tőle semmi baja, de egyenlőre elhalasztottuk a dolgot.

Egyébként amióta ilyen szép idő van az én fiam egész nap vidám, jó kedvű (még a kajálás is relatív jobban megy), csak az éjszakák lehetnének nyugodtabbak. Na de jól van, voltak már rosszabb éjszakáink is. Míg azélőtt csak percekre volt el maga, mostanában (főleg amióta feltud ülni) eljátszik egyedül, csak legyek bent a szobában. Így végre közben tudok egy kis házimunkát is végezni néha, vasalni stb.

Na, pont most dícsértem meg, erre mennem kell mert elunta magát! :roll:

Sziasztok!

Lida

Kép
lida v.
 
 


Sziasztok!

Lida: azt remélem én is, hogy Timike később jobban feltalálja magát, bár ha jó napja van, egész jól eljátszik ő is. Hát ez az elmúlt napokra nem volt jellemző, nagyon "anyásra" vette a figurát :lol: ! Ez tulajdonképpen nem lett volna baj, csak jött a szokásos "csomó más dolgom is van" effektus, de amint Timike észrevette, hogy nem rá koncentrálok, jött a bőgés :cry: :cry: Persze a kisasszony kiváltságos helyzetben van, mert elég sokan vagyunk körülötte (párom szülei, párom és én), úgyhogy a legtöbbször mindig van ki pátyolgassa.

Egyébként úgy érzem, lassan szűk lesz neki a kiságy is, mert már egyre többet mozog-ma például egészen keresztbefordult, és ha nincs ott pont az oldalfal, simán hasra is fordult volna hátról :lol:.

Sziasztok, jó éjt Mindenkinek!

Viki Kép[[/url]
viktim
 
 


Sziasztok!

Megint itt ez a borult idő, Húsvétra is esőt jósolnak, löttek a kirándulásnak! Na de majd várjuk itthon a locsolókat!

A babauszáson én is gondolkodtam, de aztán ugy döntöttem, hogy még ráérünk vele. Viszont ha kicsit nagyobb lesz Bonci, játszoházba el fogom vinni. Szerintem neki is jó ha minél előbb gyerektársaságba kerül, és hasonló koruakkal játszik együtt. Ugyanugy a játszótérre is viszem majd amint el kezd totyogni. Bár lehet, hogy az még korai lesz?!
Nálatok van valami napirend-féle ? Nálunk annyira semmi rendszer nincs, hogy egyáltalán nem lehet Bonival tervezni, pl. mikor alszik, vagy mikor lesz éhes! Ami kb mindennap ugyanakkor van az az esti fürdés, 7óra körül. Azon kívül minden a fönöknő akarata szerint van, amikor éhes eszik (van, hogy óránként, van, hogy 3óránként), amikor már nagyon fáradt alszik. Jó lenne valamiféle rendszert kialakitani, de ez most még reménytelenek tűnik!

Aki kitalálta a pihenőszéket a babáknak az nagyon okos ember volt! Én nagyon szeretem, nálunk bevált, Bonci tök jol el van benne! Ahova megyek viszem magammal, megyünk a konyhába mosogatni, kaját csinálni, megyünk a fürdőbe mosni, teregetni. Elég sokáig elüldögél benne, játszik, beszélget közben én is tudom csinálni a dolgom, de közben tudok rá figyelni és lát ő is engem!
Remélem nem unja meg olyan hamar!

+kérdés: Ti használtok minden fürdés után testápolót? Milyen krémmel kenegetitek az utodokat?

Üdv
Vendég
 


Sziasztok

Nálunk is be van borulva és hideg is van :cry:
Mi is akarunk menni kirándulni, de nálunk ha apán múlik (márpedig ő vezet), akkor esőben, hóbyn, szélben is megyünk .... :lol:

Mumuska: nálunk van rendszer, de őszintén nem én akartam, hanem Boti alakította így (asszem). Szerintem ő az a tipikus minta baba, mi a kezdetektől tudunk rá építeni. Mindig tudom, hogy hány perc múlva lesz álmos, mikor éhes, mikor akarja, hogy egyedül legyen stb... szóval irtó szerencsésnek érzem magam, mert én is elég sokat mászkálok vele, és így pontosan ki tudom számolni, hogy mire mennyi időm jut. Na persze nálunk is vannak rossz napok, na de kinél nincs.

Testápolót pedig olyat használunk, amit a doktornéni felírt, mert elég száraz és kiütéses bőrünk van :? sajna ezt tőlem örökölte. Így minden fürdetés után 3 féle krémet használunk.

Szép napot mindenkinek!

Kép


Kép
norcs83
 
 


Sziasztok!

Sajnos a pocsék idő nálunk is "befigyel"ma. Ami az időjárás előrejelzést illeti, ahány rádió, illetve weboldal, annyi előrejelzést hallottam, illetve láttam a Húsvéttal kapcsolatban. Legutóbbi információ, amit hallottam: ma még ilyen idő lesz, nagy széllel :evil: , de hétvégén szép tavaszi idő lesz :D , majd hétfőn Szent Péter is "locsolni" fog. Mindenesetre nekünk vasárnapra van egy fix programunk: Anyukámékhoz megyünk, meg a Dédikével (az én anyai nagymamám) is találkozunk :) .

Napirend: ahogy múlik az idő, szerencsére Timike egyre kiszámíthatóbb, de még azért igencsak hajlamos borítani a napirendet-a legutóbb az óraátállítás zavarta meg eléggé, utána még majdnem egy hétig újra 2x kért enni az éjszaka, illetve este nehezebben aludt el. A hangulata nagyon hirtelen tud változni: egyik pillanatban nevetgél, a másik pillanatban meg keservesen sír (ezt már lehet, hogy írtam régebben).

Testápoló: szerencsére Timikének nincs különösebb gond a bőrével, úgyhogy mi egyelőre nem használunk. Eddig összesen 2x kentem be az arcát babatestápolóval, mert akkor kicsit ki volt száradva a bőre (csak ott). Persze popsikrémet azt rendszeresen használunk.

Nekem is lenne egy kérdésem: Ti nem vagytok feledékenyebbek és szórakozottabbak szülés óta? Én nagyon, és ettől rettentően szenvedek, sokszor elemi dolgok egyszerően kiesnek a fejemből, pl: ha nem viszem ki a szemetet, amikor elhatározom, 2 perc múlva teljesen megfeledkezek róla! Komolyan már überelem 79 éves nagymamámat!:oops: Egyébként terhesség alatt is ettől és az állandó hangulatváltozástól szenvedtem a legjobban, nem a "szokásos tünetektől"(pedig az első 3 hónapban eléggé hányingeres voltam, sokszor Szmörével is majdnem találkoztam-szerencsére csak majdnem

:wink: ). Biztos az állandó koncentrálás és 24 órás szolgálat is közrejátszik ebben.

Ismét jó hosszú lettem, további szép napot és békés, boldog Húsvéti Ünnepeket kívánok Mindenkinek! :D :D :D

VikiKép[[/url]
viktim
 
 


Most látom, milyen hülyeséget írtam: óraállítás óta még csak 5 nap telt el, nem egy hét :oops: -szóval helyesbítek: az éjjeli 2x evés 4 napig volt.

A krém neve, ami már használtunk:"Cien baby" testápoló, ez egy kis kék dobozban van, helyes kis gumikacsa van a doboz oldalán (Anyutól kaptuk).

Sziasztok: Viki
Kép[[/url]
viktim
 
 


Sziasztok!

Először is kellemes Húsvéti ünnepeket mindenkinek!
Nálunk idáig nagyon jó teltek az ünnepek. Ma elutaztunk a férjem szüleihez, ahol találkoztunk a férjem nővérével is. Mivel picit távolabb laknak tőlünk a párom szülei és testvére nem találkozunk túl sűrűn. Bence először megvolt szeppenve, nem szívesen ment egyikük ölébe sem, de a végére feloldódott, a mamával "kukuccs"-osat játszottak!
Holnap az én szüleimhez megyünk, őket ismeri Bence, közel laksnak, szerencsére sűrűn tudunk találkozni.

Muszáj elmondanom, annyira örülök neki!! Meglátogatott ma minket a legjobb barátnőm (akinek már két lány van, így tapasztalata is gyereknevelésben). Mivel Bence még nem kúszik se nem mászik, lassan kezdtem aggódni. Kérdezgettem is a barátnőmet, hogy náluk hogy volt, lehet-e tanítani stb, erre ránézünk a szőnyegen játszó gyerekemre és látjuk hogy kúszik!! Hát el sem hittem! :D Persze a kedvenc játéka után kúszott, ami egy üres doboz, ha hozzáért tovább gurult, ő meg kúszott utánna! Hát olyan jó nézni ahogy a babáink fejlődnek, nem? Most már megnyugodtam. 8)

Bence nemrég aludt el, úgyhogy megyek én is egy kicsit semmittenni! :) jó éjt mindenkinek!

Lida

Kép
lida v.
 
 


Sziasztok!

Lida, gratulálok Bencének a kúszáshoz, biztos nagyon aranyos lehetett :D !

Nekünk sajnos nem volt túl jó napunk ma :( . Anyukáméknál voltunk ma, ott volt a Nagymamám és Anyu egyik testvére is. Nagyon jó volt találkozni mindenkivel, csak Timike nagyon nyűgös volt. Persze mindenki rögtön őt akarta babusgatni-ez nem is lett volna gond, de ahogy nagynéném fel akarta vanni, keservesen sírni kezdett, legalább 1/2 órán keresztül vigasztalhatatlanul üvöltött :cry: :cry: . Ekkor persze megint jöttek az ilyen mondatok: "Miért sír?", "Nem fáj a hasa?", "Te csak ne idegeskedj!" :evil: :evil: :evil: Végül Apa kivitte az udvarra, ahol lassan megnyugodott, rövid időre el is aludt. Utána 2-3 óráig viszonylag jókedve volt, még nevetett is, de hazafelé az út felét (kb. 1/2 óra) megint végigsírta, és csak az utolsó 5 percben aludt el (eddig mindig gond nélkül elaludt az autóban, ahogy elindultunk) :cry: :cry: -gondolhatjátok Apa síkideg lett, én is gyomorgörccsel küszködtem.
Itthon végre fürdetés és etetés után lenyugodott és elaludt, remélem éjjel már nem lesz gond. Még az is eszembe jutott, hogy lehet, hogy a holnapi rossz időt is megérzi, azért volt nyűgösebb.

Na megyek is pihenni, mert nagyon elfáradtam!
Jó éjt Mindenkinek, holnapra kívánt mennyiségű locsolót!

VikiKép[[/url]
viktim
 
 


Sziasztok!

tegnap írtam ide, de nem látom...úgy tűnik elszállt.. :cry:
Na a lényeg amit írtam:

Lida gratulálok én is Bence kúszásához!!!!

Viktim: szerintem csupán azírt sírt Timike, mert sok volt neki az info ( újdonság, sok ember...) Boti is így reagált, amikor vendégségbe mentünk, vagy sokan jöttek hozzánk. És persze mindenki körülötte szeretne lenni. Ez sok egy ilyen pici emberkének. Ilyenko mi is alig tudtuk megnyugtatni. Volt, hogy a következő napunk is kicsit hisztisebb volt.

Nálunk esik az eső :( remélem holnap jobb idő lesz, mert szeretnék bemenni a városba.

Szép napot mindenkinek!!!

Kép


Kép
norcs83
 
 


Sziasztok!

Nóri, én is pont ugyanerre gondoltam, hogy Timike nem szereti, ha sok ember hirtelen egyszerre "lerohanja", meg szerintem a rossz időt is előre megérezte (olyan, mint egy kis barométer). Aznap nekem is elegem volt abból, hogy mindenki többet tudott és jobban értett a gyermekemhez, mint én :evil: :evil: :evil:!
Szerencsére akkor éjjel már jól aludt, és azóta minden visszatért a rendes kerékvágásba :) . Egyedül már csak a rossz idő mondhatna le, már 2 napja nem tudunk kimenni :( .
Ma kipróbáltuk az alma-banán pürét. Előszőr eléggé fintorgott tőle, végül 3-4 kiskanállal megevett belőle :D .

Remélem Nektek jól (jobban) teltek az Ünnepek, minden jót, további szép napot Mindenkinek!

Viki
Kép[url][/url]
viktim
 
 


Sziasztok!

Viki: nálunk ugyanez volt a helyzet, most Húsvétkor, Bonci is sírva fakadt amikor Anyukáméknál voltunk látogatoba! Idegen helyen is volt meg hirtelen sok idegen volt körülötte, de szerencsére egy kis idő mulva megnyugodott, utána már a két hugom felváltva babusgatta! Anyám ölében még el is aludt!
Különben engem is zavar, amikor mindenki jön a tanácsaival, meg oktatnak hogy kell gyereket nevelni! Sok mindent nem tudok, biztos van amit nem jól csinálok, de nem szeretem amikor bele szolnak mit hogy csináljak! Van pár ember akinek kikérem a véleményét (pl anyám, védőnő) tőlük elfogadom a tanácsokat a többiek ne okoskodjanak nekem!
A legujabb amitöl falnak megyek, hogy miért nem itatom a gyereket teával vagy vizzel, szegény kiszárad! Ezt az idösebb nő rokonok mondják, hozzátéve, hogy amikor az ő gyerekük kicsi volt (kb30-40éve) itatták a gyereket, meg már 3 honaposan etették mindennel!
Direkt megkérdeztem a védönőt, a dokit kell-e itatni a babát, a válasz: nem, böven elég neki az anyatej! Ezt hiába mondom a joakaró néniknek!

Boncit is megviseli ez a szeles idő, nagyon nyügös, alig alszik.
mennem is kell mert felébredt,
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska, ez a "vizes" téma dettó ugyanígy megy nálunk, főleg Anyukám (pedig tőle én is szívesen veszem a tanácsokat, de ebben nem értek vele egyet, főleg mivel én is gyermekorvos volnék-na most lelepleztem magam :wink:) mondogatja, hogy adjak neki vizet is. Hiába mondom, hogy az csak akkor kell anyatejes babáknak, ha lázasak, vagy ha nagyon meleg van. Tegnapelőtt is a fejébe vette, hogy biztos az is a baja, hogy szomjas :evil: . Mindegy, Timike szerencsére ma már olyan jókedvű volt, nagyon sokat nevetett, délután meg mégis kisütött a Nap, és akkor kint voltunk 1/2 órát-az is több, mint a semmi :D. Megfigyeltem, hogy Timike inkább 1 nappal a rossz illetve szeles idő előtt nyűgösködik többet, ha már "beütnek" az elemek, lenyugszik.

Na minden jót, jó éjt Mindenkinek: Viki


Kép
viktim
 
 


Szisztok!

Viki, de jó hogy gyermekorvos vagy, akkor biztosan nem pánikolsz minden kis jelre, hogy biztosan baja van a gyereknek, hanem hát fel tudod mérni, hogy mi a szitu (én nem szivesen mondom ki, de ilyen téren elég pánikolós vagyok).

Ami az idegeneket illeti, Bence és apa tegnap elmentek locsolkodni! Anyukáméknál közösen voltunk, utánna meg elmentek még 4 nénihez akik régen a férjem két nagyobb lányára vigyáztak (őket minden évben meglocsolja, nőnapra virág stb. átlag életkor 80, szóval nem féltékenykedek 8) ) Na, ez a 4 idegen néni, meg hát hogy még én se voltam ott betette a magáét. Az elejét jól bírta, de a 4. már sok volt neki, úgy értek haza, hogy ordított a gyerek! Ma még bepótoltak egy tegnap a bömbölés miatt elmaradt látogatást, és hát dettó úgy értek haza mint tegnap, majd berekedt szegény úgy sírt! Szóval egy ideig nem engedem őket egyedül idegenekhez! :D

Egyébként nálunk is akadnak jó akarók! Én is túléltem a "miért nem adsz neki vizet, biztos szomjas" korszakot. (Azt mondták ha nem adok neki vizet, később nem fogja szeretni. Hát ez nem igaz. Bence teljesen odavan a vízért és ezt szószerint értem. Ha meglátja a vizespalackot rögtön jelez kézzel, hangokkal hogy inna, aztán percekig csak iszogat!). Meg hogy miért kell 6 hónapig várni, hát a gyerek éhes, adj neki húslevest! Most a sózd meg a kajáját korszakban élünk (eddig ugyanis nem sóztam), meg ha Bence véletlenül megnyikkan akkor már jönnek is, hogy biztos szomjas, vagy biztos éhes, lehet melege van, vagy fázik, netalán beteg. Eszükbe sem jut, hogy esetleg elege van abból, hogy mindenki körbeveszi...

Amúgy mostanában jól telnek a napjaink (leszámítva mikor ordítva ért haza a Manó :) ), mégis már nagyon várjuk hogy megint sétálhassunk kint sokat!

Na, megint milyen hosszú lettem... Jó éjt mindenkinek!

Lida

Kép
lida v.
 
 


Most látom, hogy Timike ma pont 5 hónapos! Boldog hónapfordulót! :D

Kép
lida v.
 
 


Lida, köszönjük szépen a köszöntést:D!
Hát ez így van, szerencsére tényleg nem ijedek meg minden jeltől, sőt a szülés után nem győztem mindig magyarázni a családnak, hogy mit miért csinál a baba-főleg a páromnak, ő rettenetesen "parapapi":roll:! Ugyanakkor azért más a saját gyermek, nem tudok mindig objektív lenni!
Sajnálom, hogy babáink ilyen sírósan vészelték át a Húsvétot ("tisztelet a kivételnek"), de sebaj, ha nagyobbak lesznek, már valószínűleg élvezni fogják (pláne ha az idő is jobb lesz).

Na most már tényleg lepihenek, mégegyszer jó éjt mindenkinek!

VikiKép
viktim
 
 


Sziasztok!

Itt a jó idő, az allergiám is beerösít, tüsszögök egész nap, meg orrot fujok! De legalább süt a nap! Sétáltunk is egy jót!

Viki: jó tudni, hogy gyerekorvos vagy, majd biztos lesznek hülye kérdéseim hozzád! :D Nálunk is az apuci a parásabb! Azért az jó lehet, hogy tudod mikor mi a baja Timikének, jol fejlödik-e, ha esetleg beteg mi a teendő! Nem ijedsz meg minden apró kis tünettől!

Boni megtanult átfordulni a hasáról a hátára, már nem akad el a saját kezében, rájött a technikára! Egymás után többször átfordult, mi meg apával büszkén néztük és dicsérgettük.

Ti hogy álltok az egy ágyban , egy szobában alvással?! Nálunk a mi hálószobánkban van a kiságy egyenlöre, de szeretném átköltöztetni a saját szobájába, ha már nem kel fel éjjel enni. Bár nem tudom ez mikor jön el!
Én vagyis mi nem vagyunk híve a baba-szülő együtt alvásnak, éppen ezért nem is alszik közöttünk Bonci.
Nálatok külön szobában alszik a gyermek? Hogyan lehet kíméletesen átszoktatni másik szobába?

üdv
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska, nagyon sajnálom az allergiát :( . "Hülye" kérdéseket pedig nyugodtan feltehettek-ez Mindenkire vonatkozik :D !

Hasról hátra forduláshoz gratulálok :lol: !

Egy ágyban alvás: szerencsére mi is kb. 2-2.5 hónaposan már rá tudtuk szoktatni Timikét a külön ágyban alvásra, de az ágy még a mi szobánkban van. Sajnos azt nem tudom, mikor lesz neki külön szobája, mert ahhoz még átalakítási munkálatok kellenek. Egyébként a tervek szerint közvetlen a mi szobánk mellett lesz az ő szobája, és ha lehet, minél előbb szeretnénk majd átszoktatni-de még fogalmam sincs hogyan, sajnos ebben nekem sincs tapasztalatom.

M voltunk megint babaúszáson, Timikének megint nagyon tetszett :D ! Egyáltalán nem sírt, pedig most is többen voltunk körülötte (igaz nem mindenki őt figyelte), és még akkor sem volt gond, amikor az oktató átvette tőlem, de azért nem vette le rólam a szemét. Úszás után nekem mejd leragadtak a szemeim, Timike viszont pörgött ezerrel, csak a délutáni séta alkalmával aludt 1 órát-aludt volna többet is, ha az egyik idióta szomszéd, nem akkor kezdett volna el gazt égetni :evil: , úgyhogy jöhettünk be. Mindenesetre jó sűrű, de összeségében jó napunk volt.

Minden jót, jó éjszakát!

VikiKép
viktim
 
 


Sziasztok

Végre süt a nap :) mi is megyünk sétálni. Jaaaj képzeljétek, tegnap leestem a lépcsőnkön...irtó szerencse, hogy most a gyerek nem volt a kezemben. De amúgy mindig ettől parázok, hogy olyan szűk a lépcsőnk (főleg a forduló), hogy egyszer majd megcsúszok Botival együtt. Remélem nem következik be...

Mumuska: az ágyban alvással kapcsolatban sajna én se tudok tanácsot adni, mert nálunk Boti a kezdetektől fogva a saját szobájában, a saját ágyában aludt. Eleinte a szobájában volt egy ágy nekem és én aludtam nála, aztán decemberben éreztem úgy, hogy eljött az idő és kiköltözök. De őszintén nálunk nem a gyereken múlt, mármint szerintem ha az első perctől kezdve egyedül aludt volna, neki az se lett volna probléma. Csak ÉN nem mertem egyedül hagyni. Aztán decemberben úgy éreztem most már ott tudom hagyni :wink:

Viki: nagyon jó, hogy Timike így élvezi a pancsit. Nyárra már a Balatont is átússza :lol:

Szép nyugis napot mindenkinek
Nóri

Kép


Kép
norcs83
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy csak most jelentkezek, de mi is igyekeztünk maximálisan kihasználni a jóidőt :D. Kár, hogy holnaptól, megint esőt jósolnak :evil:-hát ez az április!

Nóri, remélem nem lett semmi komolyabb sérülésed! Nálunk is van egy lépcső, én is attól félek, nehogy babával együtt leessek. Már 1x volt is egy olyan rémálmom, hogy Timikét leejtem a lépcsőn, kb. 2 hónapos volt akkor-hát jól levert a víz!

Ha Timike olyan "vizipaci", mint a szülei :wink: , akkor lehet, hogy hamarosan tényleg átússza a Balatont (bár ezt eddig még egyikünk sem próbálta :lol:).

Egyébként az elmúlt 2 napunk már egész jó volt, már nagyjából túl tettük magunkat a balul sikerült családi összejövetelen (bár Anyuéknak nem győztem utána még többször magyarázni, hogy ahogy Timike ott "viselkedett", az nem az alaptermészete, hanem csak összejöttek neki a dolgok-ugyanis még azt is megkaptam, hogy milyen hisztis gyermekem van :evil: ). Fogunk még változatlanul nincs, de már egyre jobban ízlik Timikének az alma-banán koktél. Jövő hétre tervezem, hogy megkóstoltatom vele a krumplit.

Sziasztok, jó éjt Mindenkinek!

VikiKép
viktim
 
 


Hát, tegnap írtam egy levelet ami elszált, aztán már nem volt kedvem újra megírni mert hulla fáradt voltam. Na, mindegy. Nálunk most nagyon szeles az idő, aminek a párom nagyon örül, mert a helyi tóra jár windsurf-ozni, én viszont nem szeretem (hogy azt ne mondjam útálom :evil: ) . Elindultunk Bencével sétálni, de nagyon rövidre fogtuk, mert majd elfújt minket a szél. :(

Ami az elesést illeti, Nóri, szerencse hogy nem lett bajod! Még jó hogy nem volt veled Boti! Én már sajnos jártam úgy a télen, hogy a teraszunkról lefelé menet megcsúsztam a jeges lépcsőn Bencével a kezemben. Hogy megvédjem szegényt úgy estem, hogy neki hála Istennek nem lett semmi baja, még csak meg se ijedt, nekem viszont jó ideig kék volt a popsim!

Az alvással kapcsolatban nálunk az a helyzet, hogy Bence külön ágyban alszik, de a mi szobánkban. Napközben hol a saját ágyában alszik el, hol a mi ágyunkon (ha pl. szoptatom lefekvés előtt, akkor hagyom ott elaludni). Este a saját ágyában alszik el, de amikor felébred szopizni éjjel vagy hajnalban, akkor már a mi ágyunkban hagyom. Olyan jó mikor ott szuszog mellettem. Újabban a lábait is rám pakolja (hogy hogy tud úgy kényelmesen aludni, nem tudom, de nagyon cuki :) ). Külön szobája még nincsen, nálunk is átalakítások szükségesek hozzá, de tervezzük. Majd kialakul valahogy!

Most éppen alszik, úgyhogy megyek is egy kicsit elvégezni ezt-azt!
Szép napot mindenkinek!

Lida

Kép
lida v.
 
 


Sziasztok :D !

Na úgy néz ki, Timike végre elaludt :D !
Lida délelőtt olvastam a hozzászólásodat, irigyeltelek is (mert írtad, hogy Bence alszik) :oops:, mert akkor lánykám már kb. 5 órája folyamatosan fent volt, délután is kb. 3 x 20 percet aludt, egyébként egész nap pörgött-de legalább nem volt annyira sírós. Én ma eléggé levert voltam, nem volt kedvem nagyon semmihez, ebben a szélben mi sem tudtunk annyit sétálni. Nem lehet semmi ilyenkor windsurfozni, gondolom párod jó vastag védőruhát vesz fel.

Ja Bencének és Botondnak utólag én is nagyon boldog hófordulót kívánok (most látom, hogy Bence már 3/4, Botond pedig 2/3 éves :lol: )!

Jó éjt és további kellemes hétvégét Mindenkinek!

Viki
Kép
viktim
 
 


Sziasztok

Jujj de rossz idő van :evil: fenébe

Viktim: köszi a gartulációt :D
Nálunk is volt ilyen időszak mikor Boti egyszer csak nem akart aludni, csak ilyen 20 perceket, de azt többször. pont mint most Timike. Aztán ezután jött, hogy egy nagyon nagyot aludt (ezen is csodálkoztam, mert azért egy ekkora gyereknek 2x azért kéne aludnia) és kb 7 hónapos korába állt be erre 2x-i alvásra. akkor viszont 2x2órát alszik. 10-12ig és 3-5ig

Képzeljétek épp kenyeret sütök. Kiváncsi leszek milyen lesz. Ilyet még nem csináltam, mert ez most rozsos kenyér lesz magokkal, és eddig csak 1x készítettem kenyeret, de az is fehérkenyér volt.

Boti tegnap este átaludta megint az éjszakát. Ma reggel fél6kor kelt fel :) nagyon örültem neki. Ki is vagyok pihenve!

Lida: édes lehet Bence, ahogy rádrakja a kis pracliait :lol:

Szép napot mindenkinek!

Kép


Kép
norcs83
 
 


Na másodszori próbálkozás (az előbb elszállt az irományom :( )!

Rossz idő, szerintem is :evil: :evil: :evil: :evil: , bár most csodálkozom éppen, hogy nem vagyok olyan levert és Timike sem nyűgös (ezt csak halkan mondom :wink: ). Úgy veszem észre, hogy amióta gyümölcsöt is kap, már nem kér olyan gyakran szopit, inkább kevesebbszer eszik, de többet.

Nóri: magvas rozsos kenyér, ráadásul saját készítésű, nyami :), ha kinyitom az ablakot, küldesz egy kis kóstolót (na jó, csak vicceltem :wink: )?

Mai terv: krumplikóstoltatás, úgyhogy megyek is főzni!

Minden jót, további szép napot Mindenkinek!
VikiKép[/url]
viktim
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: