Új privát üzeneted érkezett!

Köszi! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Titimke!

Most vettem észre a kérdésed. Igen Lilinek hívják a picurkámat. Örülök, hogy jól alakul a szopiztattás.

Bogata!
Nagyon szívesen. Sok sikert a szopiztatáshoz!

Valaki írta, hogy nem nagy a melle. Nekem se. Mégis szoptatok már hélt hónapja. A közhiedelemmel ellentétben nem a cicimérettől függ a tejcsi mennyiség. Ezen én is izgultam. De én már most sokkal tovább és többet szoptattam, mint a nagyobb mellű kolléganőm. Úgyhogy kismellű szoptatós anyukák mindent bele! Csak bátran és büszkén, kishitűség nélkül!



Szép napot mindenkinek!

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Csatlakozom Ancsurkához, ennek semmi köze a sikeres szoptatáshoz!!! (Nálam 70B még most is, szoptatási időszakban a legnagyobb méret 80B volt, az elsőt 22, a másodikat 28 hónapig szoptattam úgy, hogy pótlásra nem volt szükség. Megküzdöttünk érte, és nem a kevés tej volt a gond.)
Tehát csak önbizalom! (könnyű ezt mondani, így utólag ;)

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 

 
 

Egyetértek, jómagam várandósan vagyok 75B-s... :oops: Ez van!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Jötem elujságolni, hogy végre kb 3 hete megszűnt a hajhullásom és már vannak pici hajszálaim is a kihullottak helyett. Teljesen megkönnyebbültem. :D

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy ismeretlenül zavarlak titeket!
Van egy felesleges, bontatlan (3X28db) Cerazette nevű fog. gátlóm, amit 5500ft-ért eladnék!
Kiváltottam, de nincs rá szükségem.
Akit érdekel írjon privát üzit. Köszi!
További szép napot!

sz.andi
 
 


Sziasztok!


Régen írtam már ebbe a topikba, én lennék a "tejköves", lehet, hogy néhányan még emlékeztek rám. Most a véleményetekre lennék kíváncsi. 2 hét múlva lesz 2 éves a 2. lányom és még mindig napi 3x szoptatom. Ráadásul plussz még éjszaka 2-3x is odajön hozzánk a nagy ágyba és akkor toporzékolva, rugdosva cicit követel, de csak 3-4 szívásra, majd inkább cumizásra, hogy újra eltudjon aludni. Nem hinném, hogy sok tejem lenne, de van egy olyan érzésem, hogy neki már nem is az kell, hanem a cumizás. Nem okoz ez függőséget? Akkor is akar majd cicizni, ha már egy csepp tejem sem lesz v. csak addig kell neki, amíg valamennyi tejem van még? Sokan azt mondják, hogy nem fogom tudni leszoktatni a szopiról, hogy minél később, annál nehezebb...Az az igazság, én nem bánom, hogy még szopik, mert nagyon élvezzük mindketten ezeket az összebújásokat, egymás szeretgetését, de azért nem szeretném, ha később még nagyobb trauma lenne neki az elválasztás. Szerintetek van még így értelme szoptatni?

Köszi előre is a váleményeteket!
Üdv.
Erika
erika2004
 
 


Erika,
nekem nincsen tapasztalatom ilyen sokáig való szoptatásban, mert a terhességeimmel nagyon érzékeny is lett a mellem, és a tejem is apadt, ezért én akkor fokozatosan elválasztottam a gyerekeket. De szerintem ha mindketten élvezitek, akkor miért lenne baj a szopi? Miért ne lenne értelme? Amikor majd esetleg kezd neked kényelmetlenné válni, akkor úgyis teszel lépéseket, ha addig a lányod magától nem szokik le. De az is lehet, hogy nagyobb korában már nem igényli majd ennyire, és magától végbemegy a leválás.
Addig is jó szoptatást! :)
Zsizsa/Zita
zsizsa
 
 


Szia Zita!


Köszi szépen! :)
Nekem nem kényelmetlen a szoptatás, nagyon élvezem. Csak attól tartok, hogy nehogy túlságosan hozzászokjon majd a cicizéshez, és akkor is szopni akarjon majd, ha már nem lesz egy csepp tejem sem. Nem tudom, hogy ilyenkor majd maguktól abbahagyják-e v. ő még akkor is kérni fogja cumi helyett megszokásból, mert az már elég furcsa lenne, nem? :?

Erika
erika2004
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, van-e itt közöttetek olyan, aki egyszerre két gyermekét szoptatja, és nem ikrek. A tandem szopira gondolok. Jó lenne beszélgetni ilyen anyukákkal. A lányaim között egy nap híján két év van, Sára nem hagyta abba a szopit a várandósságom alatt, így most ketten osztoznak a cicin.

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Ichtus!

Nálunk kétszer is volt tandemszoptatás. Kérdezz nyugodtan, akár privátban is!

Zita
pzita
 
 


Szia Zita!

De jó, hogy írtál. Már azt hittem, senki nem talál ide.
Mennyi idő van a gyerekeid között? Menyi idősek most?Akkor ezek szerint folyamatosan sok évet szoptattál? Nem merült ki a szervezeted? A nagyok mennyi idő után választódtak el a kicsi születése után? Maguktól, vagy te szorgalmaztad az elválasztást? Igazság szerint néha már nem bánnám, ha Sára már nem szpoizna, de Anna miatt most nem választhatom el. Még nagyon ragaszkodik a cicihez. Neki nem volt cumija, Annának már adtam. A gyerekeid cumiztak?
Hú, jó sokat kérdeztem :oops: :wink:

Jó éjszakát!
Katica

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Kedves Katica!

Megpróbálok sorban válaszolni. Ha nem sikerül együltő helyemben mindenre, akkkor majd folytatom.

A fiam és a középső lányom között 19 hónap van, a lányok között pedig két év. Ádám most novemberben volt nyolcéves, a lányok meg júniusban hat illetve négy. Most hogy így kérdezted összeszámoltam: 2000. novembertől 2008 tavaszáig, az jóval több mint 7 év. A szervezetem nem merült ki. Pontosabban az egyik nyáron volt egy rosszabb időszak egészség szempontjából, de annak más volt a hátterében. A lányokkal például mindkétszer 11-12 hetesen derült ki, hogy megfogantak (Menstruáció híján nem volt egyértelmű jel.), és az ilyenkori vérvételeknél remek értékeim voltak, pedig én terhesség, szoptatás és minden egyéb nélkül mindig a kicsit vashiányos táborba tartoztam. Ádám kicsivel múlt hároméves, mikor teljesen elválasztódott, szóval kb. 1,5 év volt a tandemszopizás. Azt azért tudni kell, hogy ő Csilla születése előtt nagyjából két-háromszor szopizott már csak. Aztán a nagy tejbőségben egy darabig élvezte, hogy ismét sok tej van, akkor többet szopizott, aztán két-három hónap alatt visszatért a régi rendre, azaz leginkább csak este és reggel szopizott. Nem presszionáltam a leválasztódását, ez teljesen az ő tempója volt. Csilla is szopizott még Réka születése után kicsit több, mint egy évig. De ez is nagyrészt napi pár szopizásból állt. Ő is magától választódott le véglegesen. Nálunk nem volt cumi. Ádám és Csilla egyáltalán nem szopta az ujját sem. Réka viszont egyszercsak rátalált az ujjára, aztán 11 hónaposan, mikor meg voltam győződve, hogy "Na ez a gyerek már így marad!", akkor egyszercsak elhagyta az ujjszopást. Szinte egyik napról a másikra.

Szép vasárnapot kívánok nektek!

Zita
pzita
 
 


Szia Zita!

Köszi a gyors választ! :wink: Hú, hét év, az nem semmi. Nagyon csodállak a kitartásodért. Cumit igazából én sem akartam, két napig lelki beteg voltam, mikor eldöntöttem, hogy cumit adok neki. Még most sem békéltem meg vele teljesen, de kényszermegoldásnak kellett. Mikor kocsiban utazunk, akkor jól jön a cumi, Sárikát mindig kiszedtem az ülésből, cici, ha nem bírta az utat, de ezt már két gyerek mellett nem játszhatom el. Így is Sára most szokik rá, hogy nincs kiszállás az ülésből. Még nyáron is, majdnem két évesen cici kellett neki a kocsiban is, hogy elaludjon, különben hiszti :roll: Meg séta közben a babakocsiban is jó szolgálatot tesz. Meg elalváshoz is néha adok neki cumit, mert most már itt van Sára, akivel foglalkoznom kell, nem tudom annyiszor cicire tenni Annát, hogy a komfortszopi igényét is kielégítse. Te ezt hogy oldottad meg? Sára alváshoz igényli a cicit. Azon alszik el. ESte, és délután. Reggel nem mindig jut eszébe cicizni. Meg néha odajön, ha Anna szopik, és akkor ő is kér, kortyol párat, aztán megy a dolgára. Szóval te hogy oldottad meg, hogy a két nagyobbik gyerkőc mellett is tudott annyit cicin lenni Réka, amennyit szeretett volna? Féltékenység nem volt? Nálunk hála Istennek, nincs, nagyon szereti Sára a hugicáját.

Nektek is szép vasárnap délutánt!

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Sziasztok!
Tapasztalatlan anyaként, most múlt 2 hónapos az első kisfiam kevés az anyatejem, ráadásul már 2x volt mellgyulladásom is, ami következtében az egyik mellemben elapadt a tejcsi egy része. További problémán, hogy a melleimben szinte állandóan nagy csomók, göbök vannak, melyek masszírozás után újból visszajönnek. Lehet ezek ellen valami tenni, hogy több legyen a tejem és hogy ne legyenek ezek a csomók folyton benne? Kérem segítsen aki tud, vagy már ilyen előfordult vele. Ráadásul a kisfiam nagyon hasfájós is erre is szeretnék jó tanácsokat kapni.
Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát.
bebcsi
 
 


Kedves Bebcsi!
A mellgyulladás és a kicsi hasfájása is lehet attól, hogy van ott tej, csak nem szopja ki rendesen. Szoptasd legalább negyedórát egy-egy alkalommal csak az egyik melledből. Szánd rá az időt. Jó meleg kézzel masszírozd át a melled a mellbimbók irányába, különösen a csomókat szoptatás előtt. Ez megkönnyíti a tejleadást. A meleg zuhany is segít, és nagyon-nagyon vigyázz, hogy ne fázzanak meg a melleid.
Ha tényleg kevés lenne a tej, bár nekem nem úgy tűnik, az alapján, amit írsz, akkor rántott leves jó sok köménymaggal, krumpli minden mennyiségben, tészta - ezek növelik a tejmennyiséget.
A tejmennyiség gyakori szoptatással is növelhető, de figyelj oda, hogy (ha csak nem tévesztetted el a sorrendet) ugyanabból a mellből kínáld kb. 2 órán keresztül, aztán válts a másikra.
Kifeküdted a hat hetet? Ha nem, akkor most szépen ágyazz meg, vedd magad mellé a kicsit és legalább három napig, ahányszor kér, szoptasd!
Biztos vagyok benne, hogy hamarosan rendbe jössz. Ha mégsem, kérlek írj!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Kedves Anna!
Köszönöm a jó tanácsokat és ki is fogom próbálni. Az az igazság, hogy abból gondoltam, hogy el fogyott a tejem, mert napközben még elég volt mindig neki az egyik cici, de estére már mind a kettőt kérte a picurkám. De ez csak átmeneti. Iszom a Laktoherb vagy Fitolac teát is. Nagyon szeretném sokáig szoptatni és ezért aggódok mindig mikor már nem elég egy neki. Különben a szoptatási idő néha eltart egy fél óráig is, vagy tovább mert néha kicsit lusta a gyermekem. Sokszor nehéz eldönteni, hogy mikor fáj a hasa és még csak 1,5-2 óra telt el a két szoptatás között, akkor is adjak-e neki cicit! Lehet neki adni? Pl.: mikor 140-180 grammot szopizik.
Már nagyon félek a hasfájása miatt bármit is enni, mert sokszor mondják nekem, hogy attól fáj a gyermekem hasa, hiszen minden átmegy az anyatejen keresztül. Már próbáltam Espumizant is. De ez nem vált be.
Előre is köszönöm a további tanácsokat.
Icus
bebcsi
 
 


Bebcsi!

Fejni szoktál? Ha igen, milyen gyakorisággal és mennyit? Mellgyulladásnál milyen tüneteket tapasztaltál?

További plusz két tanács: meleg zuhany mellett tegyél meleg borogatást szoptatás előtt a melleidre! Olyan meleget, amit még el tudsz viselni.

Hasfájás ellen: minden kömény tartalmú teát iktass ki, pl. a Laktoherbet is. Egyes, érzékenyebb gyerekeknél komoly görcsöket okozhat.

Hogyne lehetne adni neki 1,5 óránál gyakrabban! Ha éhes, szoptasd meg! És nyugodj meg, bármennyire rettenet is a hasfájás, egyszercsak elmúlik.

Tej és szoptatás ügyben olvasd el ezt: http://www.babanet.hu/lazi/hetrol_hetre ... ?id=081113

Kitartás:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Szia Icus! Ha elfogadsz még egy tanácsot: ne mérd minden etetéskor. HA nagyon kiváncsi vagy, mérd meg naponta egyszer, de bőven elég lenne egyszer egy héten megmérni.
Hogyan sír, amikor fáj a hasa? Milyen a testtartása?
Annyiszor szoptasd, ahányszor kér, nem fogod elrontani!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Dia!
Régebben még fejtem, de már most nem pedig már 2x begyulladt a mellem, mert mikor próbáltam, már szoptatás után nem sikerült belőle tejet nyerni. Mellgyulladásnál magas lázat (38-40 fokos) és erős fájdalmat, feszülést, meg tejmennyiség csökkenést tapasztaltam. Ami begyulladt, abban még mindig nincs annyi tejcsi mint előtte, pedig már 2 hete ennek. Az elapadó mellnél is visszaállítható a tejtermelés?
A babával itassak teát, vagy valamilyen görcsoldó szirupot a hasfájás miatt? Mivel már a tornáztatás maga nem elég.
Szép napot mindenkinek.
bebcsi
 
 


Anna!
Az a helyzet, hogy igen már most minden etetés előtt és után mérem, mert a védőnőm mondta, meg a doktornőm, hogy a gyereknek ki kell bírnia a 3 órát, csak akkor szoptassan. De persze ő nem bírta ki sosem, mert hozzászokott, hogy 2-2,5 óránként szopizik. A testsúlyát azt hetente egyszer szoktam mérni fürdetés előtt, vagy után, és nem fogy a picur, normálisan fejlődik, gyarapszik.
Azért gondolok sokszor hasfájásra mikor sír, mert folyton tekeredik és keservesen sír, fotyognak a könnyei. És olyankor még félek ráetetni, mert azt hiszem, hogy többet ártok vele mint használok.
bebcsi
 
 


Bebcsi!

Mellgyuszinál csináld a következőt:

Szoptatás előtt meleg vizes zuhany vagy borogatás, finoman átmasszírozni a mellet (tulajdonképpen elég, ha "simogatod"), majd utána tedd mellre a kicsit. A szoptatást próbáld meg azzal a mellel kezdeni kivételesen, amelyik csomós, gyulladt. Szoptatás után hideg vizes borogatást tegyél rá, ez csökkenti a tejkiválasztást, és hatásosan leviszi a gyulladást is. Ha nagyon rossz, fejjél, de csak annyit, hogy ne legyen kellemetlen feszülés.
Szokták javasolni éjszakára a káposztalevél borogatást is, kissé furán hangzik, de állítólag roppant hatásos.
Kerüld a melltartót, feszülős pólót, és próbálj meg nem hason aludni.
És ha ennek ellenére nem múlik, kérd meg apát, hogy segítsen: szívja meg a melled, ha kell. No, ez tényleg bizarul hangzik, de nálunk anno apa ezzel mentette meg a tejet egy gyulladás során, és azóta is irtózatosan büszke rá. Semmivel sem tudtam kiszedni a tejet, se a gyerek nem tudta leszívni. Azóta több mamának is javasoltam, és ahol apa rávehető volt, ott bizony a hatás sem maradt el.

Mérés: felejtős a minden etetés utáni mérés. A gyerek nem mindig ugyanannyit eszik, van, hogy csak párat kortyol, mert csak szomjas. Ne törődj vele, hogy a védőnő és a doki mit mondott, bízz a gyerekben, itt nem a tejmennyiséggel van a gond, hanem a csomókkal. A gyerek jól gyarapodik. Pont. Nincs szükség a méricskélésre, max. akkor, ha nonstop stresszelni akarsz.

Gyakori szoptatás: no igen, általában nem szokták kibírni a 2-2,5 órát. És nem azért, mert kevés a tej, hanem azért, mert még pici a gyomruk, egyszerre keveset, de azt sűrűn esznek, ráadásul az anyatej nagyon könnyen emészthető, így gyorsan ki is ürül a gyomrából. És hagyd annyit a mellen, amennyit ő szeretne rajta lenni (ha elalszik rajta, az sem gond, a tejben olyan anyagok vannak, amelyek kissé kómásító hatással vannak a gyerekre).

Hasfájás: többféle praktikát is tudok neked javasolni.
Az egyik a lehető legegyszerűbb: vegyél egy meleg vizes palackot (gyógyászati segédeszköz boltban egész biztosan kapsz), és amikor fáj a poci, tedd rá. A meleg görcsoldó hatású.
A másik: figyeld a kakiját. Szokott-e zöldes lenni, túrószerű pöttyökkel? Ha igen, az általában azért van, mert arányaiban többet evett a laktózban és immunanyagban gazdag első tejből, mint a zsíros hátsóból. Márpedig a laktózt csak pár hónapos kortól tudják tökéletesen bontani, addig egy része emésztetlenül haladhat tovább a bélbe, és a vastagbélben elkezd erjedni (mivel cukor). Ettől gázok termelődnek, ezek pedig feszítik a pocit. Azt tudod tenni ellene, hogy szoptatás előtt icipicit kifejsz a melledből (tényleg csak 10-15 ml-t), és utána teszed rá a gyereket. Két szoptatás között általában ez a vizesebb első tej gyűlik a mellben, és a szoptatás során kezdődik a zsírosabb tej kiválasztása. Valószínűleg nagyon is jó kis tejtermelésed van, ezért már az első tejből is tetemes mennyiséget termel a melled, amit a gyerek egy az egyben be is pakol.
Harmadik: Szoptatás közben többször is büfiztesd meg. Készülj fel rá, hogy emiatt tiltakozni fog, de a végén jóval kevesebb levegő lesz a gyomrában. Az első pár korty után vedd le a melledről (kisujjad tedd a szájába, majd finoman húzd el a száját, így megszűnik a vákuum, aztán kiveheted a bimbót), és függőleges testhelyzetben alulról-felfelé haladva paskold meg a hátát. Aztán 5 perc múlva ismét, majd 5-10 percenként újra. A végén pedig hadd büfizzen még egyet.

Teát ne adj neki se, hiszen, ha netán erre érzékeny, és jelenleg csak te iszol ilyesmit, képzeld el, milyen hatással lesz rá, ha egyenesen belé kerül. A puffadás elleni cseppeket kipróbálhatod, de egyáltalán nem biztos, hogy sikerrel jársz velük. De mivel már két hónapos, kb. 1-1,5 hónap múlva magától is vége szakad ennek a dolognak.

Pusz:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Icus,
a lányok minden építőt leírtak, a védőnőd és a dokid meg a régi módszerek híve ezzel a három óránkénti etetéssel, mindig kinyílik a zsebemben a bicska tőle. Ha ezt megfogadtam volna anno, szegény lányom folyamatosan éhezett volna, ő ugyanis úgy csinálta az első két hónapban, hogy egy órán keresztül szopizott, utána egy óra szünet, aztán megint egy óra szopi és így tovább. Szóval simán két óránként, egy nap 10-12 alkalommal jó hosszú ideig. Éjjel szerencsére általában két-két órákat hagyott a szopik között, így azért könnyebb volt aludni (bár mi együtt aludtunk, és simán aludtam szopi közben is). A fiaim is gyakrabban szopiztak, nem három óránként. Én betartottam azt, hogy két órán belül mindig ugyanazt a mellet adtam nekik, viszont annyiszor ehettek/ihattak/vigasztalódhattak, ahányszor csak akartak. Gyakran én sem bírok ki három órát evés nélkül, hát még egy kicsi gyomrú csecsemő! És szerintem a gyakori evés nem hozzászokás kérdése, hanem szükség (persze nem minden babánál, a barátnőm gyereke saját magától evett négy óránként a kezdetektől kezdve). Figyelni kell a babára, az ő szükségleteire, ennyi az egész. A védőnő és a doki átlagos gyereket néznek, az egyéni különbségeket nem veszik figyelembe (tisztelet a kivételnek, szerencsére egyre több van), márpedig azok vannak. (Mi sem mondjuk azt, hogy minden védőnőnek x óránként kell táplálkoznia y mennyiséget, és 165 centinek és 60 kilónak kell lennie, nem igaz?) Te ismered a legjobban a saját babádat, hallgass az ösztöneidre, és őrá! :)

Bocs a kirohanásért :oops: , de úgy fel tudom magam húzni az ilyen elmaradott nézeteket valló szakembereken, akik paráztatják a anyukákat, és éheztetik a babákat.

Gyulladós mellre: gyulladáskor minél több pozícióban szoptass, a legjobb az, ha a gyerek álla a gyulladt terület felé esik, ezt akár úgy is lehet, ha extrém helyen van, hogy lefekteted, te fölé térdelsz négykézláb, és belógatod a szájába a cicit a megfelelő pózban. Bizarrul hangzik, de nálam többször ez segített csak. Előtte meleg palackkal melegítettem a fájó részt, utána rögtön szoptattam. Nekem úgy tért vissza azonosra a tejtermelés a kevésbé termelő mellemben, hogy ideiglenesen abból többet szoptattam. (Persze a másikat sem szabad elhanyagolni, nehogy begyulladjon, meg nehogy átessünk a ló túloldalára, és a végén meg abból jöjjön kevesebb.) De emlékszem olyanra is, hogy volt, aki főleg egy mellből szoptatott végig. Én szerettem volna, ha kb. egyformán jön a tej, azért csináltam így (nem is beszélve a számomra zavaró átmeneti méretbeli különbségről, hihi).

Zsizsa
zsizsa
 
 


Zsizsa!

De jó, hogy mondtad a váltott pózban történő szoptatást, én azt kifelejtettem.

A kutyapóz mellett baromi hatásos tud lenni, a hónalj-tartás is: ilyenkor a gyerek teste a hátad felé van, a feje a hónod alja alatt éri el a mellet.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


SZia Bebcsi!
Dia és Zsizsa mindent tökéletesen leírtak. Még csak annyit, hogy ha valaki netán teljesen abbahagyja a szoptatást 40 napon belül, akkor is újra kezdhető, úgyhogy szoptasd azt a kicsi gyermeket, amennyit csak kívánja, minden rendbe fog jönni!
Szeretettel:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Köszönöm szépen mindenkinem a segítséget, úgy néz ki, hogy hatásosak lesznek minden téren. Nem is gondoltam volna, hogy ennyi segítőkész ember van. Igyekszem minnél többet kipróbálni.
Még egyszer köszönöm mindenkinek, nagyon hálás vagyok érte én is és a picurkám is.
Bebcsi
bebcsi
 
 


Bebcsi, majd számolj be róla, hogy mi van veletek. És ha bármi gond van, jelentkezz!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Már megint tanácsot, segítséget, vagy csak vigasztalást kérek, ez már nálam csak így megy. Az a helyzet, hogy megint túl vagyok egy mellgyulladáson, pedig már olyan jó kis tejtermelődésem volt :) , és lám ez lett az erős masszírozástól és fejéstől. Nem is az a baj, csak az, hogy a magas láztól - hidegvizes fürdőt - megint megcsappant a tejcsi mennyisége :( . Már lassan 4 napja ennek és nem akar a tejcsi visszatérni.
Kitartóan szoptatok ha kell óránként, eszem krumplit, tésztát, sajtot, madártejet, Fitolacot, tejet iszom. Mit tegyek még hogy visszatérjen a tejem? Ha elapad, azt hogy veszem észre? Egyik napról a másikra fog bekövetkezni? Nagyon szeretném még szoptatni a kicsimet. Ha el akar apadni, azt meg tudom akadályozni?
Velem is alszik pedig, a kezdetektől, hogy olyankor is ha kér, akkor tudjak neki adni.
Egy pozitiv dolog is törént, hogy legalább a picurkámnak nem fáj már a hasa annyira, bár a széklete, mint már korábban írtátok fehér darabos és néha egy kicsit zöld.
Elölre is köszönöm.
Bebcsi
bebcsi
 
 


Szia Bebcsi!
Kezdve a végén: a szoptatott csecsemőknél ilyen a normális széklet! Ha több fehérjét eszel, akkor zöldebb egy kicsit, tehát az is rendben van. Ha a kisgyereked nyugodt, akkor van elég tej, ne idegeskedj emiatt.
A tanácsokból, amit kaptál, ahhoz tartsd magad, ami jól esik. (HA a meleg esik jól, ne használj hideg borogatást és fordítva, stb.) A tested tudja, mire van szükséged.
Végig kéne gondolnod, hogy "mitől vagy begyulladva". A visszatérő testi panaszok hátterében általában megoldatlan lelki gondok vannak. Párkapcsolat, önbizalomhiány, félelem az anyaság felelősségétől, vagy valami más, amire csak te tudsz rájönni.
A tested tudja táplálni a kisbabádat. Van elég tejed. Miért félsz annyira attól, hogy elapad?
Szeretettel:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Bebcsi!

Olvasgatnivaló: Praktikák mellgyulladás esetére

A tej nem apad el egyik napról a másikra, cask fokozatosan, lassan. (Esetleg traumától, nagy érzelmi halálesettől igen, pl. családtag halála, de ez szerencsére nálatok nem forog perpill fenn...)
Amíg cseppnyi tejed is van, visszafordítható a folyamat. Sőt, továbbmegyek, voltak/vannak olyan örökbefogadó anyák, akik - bár sosem szültek - be tudták indítani a tejtermelésüket, és az örökbefogadott babát képesek voltak, ha csak részben is, de anyatejjel táplálni.

Szóval, emiatt NE AGGÓDJ! Jól csinálod! Tedd mellre minél többször, és vissza fog jönni a tej. Az, hogy most apadt, sajnos a gyulladás következménye, de helyre fog állni a tejtermelés.

Az meg, hogy ismét felbukkant egy gyulladás, egyáltalán nem biztos, hogy újkeletű dolog, sokkal valószínűbb, hogy az előző nem gyógyult meg teljesen és az újult ki ismét.

Kitartás, nóta, vidámság.:)

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Az is lehet, hogy az első mellgyusziból nem gyógyultam fel teljesen, mert mindig ugyanaz gyullad be. Meg az is igaz, hogy önbizalomhiányban szenvedek, félelem is van bennem. Azért félek a tejcsi elapadástól, mert volt a családba olyan aki nem tudott sokáig szoptatni, meg azért hiszem, hogy nincs elegendő tejem, mert tapintásra nagyon puhák, régebben pedig keményebbek voltak, amikor tele voltak tejcsivel. Bár ennek ellenére a babám szépen fejlődik, gyarapszik, nem sír többet mit korábban. Kiegyensúlyozott továbbra is. Egyenlőre még elég neki is, bár most tényleg többször kéri a cicit.
Különben tényleg nagyon jó ez a topic, kár lenne ha megszünne.
Tudom, hogy nem ide tartozik, de mikortól lehet gyümit adni a gyereknek pépesítve?
Bebcsi
bebcsi
 
 


Szia Bebcsi!

Félelem szerintem mindenkiben van az elején, aki mást mond, az hazudik.:)

De próbálj meg azért megnyugodni: nálunk a családban is csak rövid ideig szoptattak a nők, csak az egyik nagynéném volt kivétel. Úgyhogy hallgattam is eleget a károgást anyámtól, nagyanyámtól, mindenkitől, hogy jaj, majd csak három hónapos koráig lesz tejem, így-úgy-amúgy.

Aztán eljőve a harmadik hónap és a gyerek még gőzerővel szopott. Majd eljőve a negyedik, és bajok lettek, mellgyuszi, stb. De ügyesen-okosan és apai segítséggel túljutottunk rajta. Mikor féléves lett a gyerek és még mindig csak szopott, már kezdtek csesztetni. Majd 8-9 hónapos korában már azzal gyanúsítgattak, hogy direkt nem adok neki szilárdat, így akarom magamhoz kötni. 10 hónaposan elkezdett szilárdat enni, magától, addig, ha próbálkoztam is, kiköpte.
1 éves kora után már azt hallgattam, hogy szegény gyerekhez kórosan kötődöm, azáltal, hogy szoptatom.

Őszinte leszek: magasról LESZ*RTAM! Ez az én gyerekem, ha elcseszem, csesszem el a magam hibájából. Nekik is megvolt a lehetőségük, el is cseszték rendszerint alaposan, de az is az ő döntésük volt. Ez meg az enyém. Kicsit megsértődtek ugyan, mikor mindezt kifejtettem, de megszűnt a károgás, és a lelki békém rögtön magasabb lépcsőfokra jutott. Végül Bori 2,5 éves koráig szopizott, akkor egy vesegörcs vetett neki véget.

Az, hogy puhák a melleid, teljesen természetes. Az első hetekben, hónapokban a mell jócskán túltermeli a tejet, hogy biztosan legyen elég a babának. Aztán mikor beáll a kereslet-kínálat, azaz pont annyi termelődik, mint amennyit a gyerek megeszik, már nincs feszülés, duzzadt, kemény mellszövet. Csomó az lehet, de az más tészta.

Szóval, puha mell is termel, méghozzá nem is keveset. Ha belegondolsz, az én kis puha melleim olykor napi 1,5-2,5 liter tejjel látták el a lányomat. Nyilván a tieid sem teljesítenek rosszul, hiszen a gyerek jól fejlődik, ÉS EZ A LEGFONTOSABB MUTATÓ!

Gyümölcs: hat hónapos kor előtt nemhogy nincs rá szükség, de kifejezetten hátrányos is lehet. Az anyatej egy frankó kis védőréteggel vonja be a ded bélfalát, amin nem tudnak keresztül jutni a bacik. Ha gyümit, vizet, teát adsz neki, ez a védőréteg sérülhet, ez pedig hat hónapos kor előtt, mikor még a bélrendszer fejletlen, elég sok gondot tud okozni.

Amiatt is érdemes várni, hogy eléggé beérjen az a bélrendszer ahhoz, hogy rendesen meg tudja emészteni a különféle rostokat. Ha túl korán adsz neki, nem tudja megemészteni, felszívni a tápanyagokat, tulajdonképpen egy az egyben rohan végig a belén a fenekéig. Sokat nem profitál belőle, sőt! Ha túl korán táplálsz hozzá - és esetleg nem a megfelelő módon vezeted be a különféle gyümiket, zöldségeket -, sajnos különféle allergiák is lehetnek belőle.

Hat hónapos koráig, ha lehet, csak anyatejjel etesd, utána próbálkozz majd a többivel. De még akkor sem kell tömni, nagy mennyiségeket elvárni tőle, hiszen - szerencsére - a tejci egy éves korig önmagában is elég lenne ásványi anyag, vitamin és kalóriatartalomban.
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Hát ez a részletes leírásod nagyon tanulságos volt és remélem ez velem sem lesz másképp.
Szerencsére nekem is van egy párom, aki mellgyuszinál már a kezdetek óta nagyon segítőkész, de remélem nem lesz már több mellgyuszi, mert az egy kegyetlen dolog tud lenni.
Köszömön szépen a segítséget és a pozitiv gondolatokat.
Bebcsi
bebcsi
 
 


Bebcsi, igazán nincs mit.:) És veled sem lesz másképp, mert tök jól csinálod! Főleg úgy nem, hogy emellé még a párod is melletted áll, támogat! Hidd el, tuti, hogy rendben leszel.

Amúgy, ha visszaolvasol a topikba - igen régen indult - a sok sikertelen sztori mellett rengeteg sikertörténet is lapul. Olvasd el őket, érdemes. Kiderül belőlük, hogy szinte senkinél, aki hosszú ideig szoptatott, nem volt döccenőmentes, sima út a sikerig. Mindenkinél felbukkannak ilyen-olyan problémák!

Amit én személy szerint lényegesnek tartok: bízz MAGADBAN, a MELLEIDBEN és a BABUSBAN! Nem vagy hülye, felismered a problémát, tudsz döntést hozni. A melleid teszik a dolgukat, olykor kissé túlzottan jól is - ebből lesz a gyuszi. A babus pedig eszik nagyokat, és szerencsére jól gyarapszik. Kicsit még össze kell szoknotok, Nektek, Hármótoknak (pontosabban Négyeteknek), kicsit még tanulni kell egymást, de NAGY BAJOK NINCSENEK!

És ez a legfontosabb.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Szia Bebcsi!
Én is csak ugyanazt tudnám íni, mint Dia. :wink: (csak, hogy én is bátorítsalak egy kicsit!)
Szeretettel:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek!
Bebcsi
bebcsi
 
 


Sziasztok

szeretnék egy szopis kérdéssel hozzátok fordulni.
3.babámmal vagyok itthon, ő 2 hónapos- A nagyfiamat csak 1.5 hónapig tudtam szoptatni. A másodikat 11 hónapig. Most a kislányomat is sokáig szeretném szoptatni.
Eddig nem is volt gond. Sokat, jól szopott, bár esténként az utóbbi hetekben mindkét cicit kéri, szerinte ki is üríti őket.
Fejni sosem tudtam semmilyen módszerrel, így nem tudom hogy ténylegesen marad-e ilyenkor a ciciben tej.
Mivel a mérések ellen is vagyok, így azt sem tudom, hogy ilyenkor mennyit is ehet. A 2 hónap alatt viszont szépen fejlődött.

A problémám a következő:
3 napja megjött a mensim, ne tudom ennek van-e köze a problémámhoz...
Kb 2 napja (lehet hogy csak véletlen egybeesés) sűrűn kér enni, amit meg is kap. Tudom: minél több inger, annál több tej. Ez OK.
De úgy érzem hogy estére annyira kevés a tej, hogy talán nem is elég neki: kb 1 órás maratoni szopival, váltogatott cicikkel zárjuk a napot.

Sokat szeretne cicizni, szinte mindig meg is kapja este sem zavar ha cicizve alszik el. A cuit rühelli.

Szerintetek mit tehetnék, hogy estére több legyen a tej? Nappal nincs gond, van hogy nem is kell neki mind a két oldal, sőt általában nem kell neki, elég egy is.

Kicsit aggódok, hogy ez mind a mensi miatt van, és félek nehogy elapadjon a tej. :(

Segítségeteket előre is köszönöm,
Andi
tandy
 
 


Lehet, hogy mára már meg is oldódott a gondod. A kisbabáknak 6 hetes, 3 hónapos és 6 hónapos korukban hirtelen kevés lesz a tej. Ilyenkor 3-4 napig sokszor szopnak, aztán újra beáll a tejtermelés az új szintre (bár a mell nem tűnik teltebbnek). HA éjszaka nem ébred sűrűbben, mint szokott, akkor este is elég a tej, még ha sokáig is tart, mire megtölti a hasát.
Szeretettel:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Szia Tandy!

Amit Anna írt, azt hívják fejlődési ugrásnak, és én is erre gyanakszom elsősorban. Bár az is lehet, hogy a menzesz miatt egy picit görcsöl a gyerek pocakja is, a hormonok átkerülhetnek a tejbe is, és hatnak a kicsinél is, így az is előfordulhat, hogy nyugtatásra használja a többszöri szopit.

Szerintem ne aggódj! Egyrészt én még nem hallottam olyat, hogy valakinek a menzesz miatt elapadt volna a teje - olyat igen, hogy átmenetileg csökkent a mennyisége, vagy megváltozott benne valami, és a baba nem volt hajlandó annyit enni belőle, de ezek rendezhető dolgok. Másrészt a gyerek jól fejlődik, tehát tuti, hogy elég, sőt, több mint elég tejhez jut!

Én a helyedben ráhagynám a dolgot, ha hosszabb ideig is tart az esti szopi, nem aggódnék. Egyébként esténként a tej amúgy is "kevesebb", mennyiségre legalábbis. Viszont jóval zsírosabb, mint ami napközben termelődik, így magasabb a kalóriatartalma, tartalmasabb, tovább tart az emésztése.

Annak amúgy, hogy hosszabb ideig szopik este, az is lehet az oka, hogy a szoptatás nyugtató, jutalmazó jelleggel bír, ráadásul olyan anyagok is vannak benne, amelyek segítik a baba elalvását, relaxálását.

Boldog Új Évet Mindenkinek!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Kisfiam jan. 19.-én lesz 4 hónapos. Mostanában elkezdett éjszaka és hajnalban is rendszeresen szopizni, pedig már egy jó ideje átaludta az éjszakákat (6-8órát). Napközben általában 2 és fél-3 óránként eszik egy mellből. Sírdogál időnként, és a szájába is tömködi a kicsi kezét, de úgy érzem, hogy ez nem az éhség miatt van, ugyanis a kéztömködés rögtön a szopi után is gyakori – sírás nélkül. Arra gondolok, hogy fejlődési ugrás ez nála vagy esetleg elkezdődött a fogzás?
Ha fejlődési ugrás, akkor gyakrabban kellene napközben szoptatnom? Eddig igény szerint szopiztunk. Ha nem éhes, akkor alig eszik 4-5 percig a ciciből, majd mosolyogva elfordul. Aztán csak néz rám hatalmas, mosolygós szemekkel…
Az esethez az is hozzátartozik, hogy egyre kevesebbet alszik napközben is, nem csak éjjel. 2 szopi között kb. egy órát (felületesen), de nem mindig! Az apró neszekre is mocorogni kezd. Ez is (mármint a kialvatlanság, fáradtság) lehet a sírás oka?

Ezekre a kérdésekre szeretnék választ kapni. Valaki tud segíteni?
erika1111
 
 


sziasztok!

kislányom 7 hónapos, 1 hónapja eszik szilárdat, bár még csak kis mennyiségeket.nagyon szeretem szoptatni. közben tanácstalan vagyok az elválasztással kapcsolatban.környezet....
csak cicin hajlandó elaludni kb. 2 hónapja. HOgy lehetne leszoktatni erről? kicsit félek, nehogy túlságosan hozzászokjon ehhez, nem tudom, hogy fogom így elválasztani.(bár kb.1 évig nem tervezem még a teljes elválasztást)
szeretnénk 2.babát, azt nem tudnám elképzelni, hogy mindkettőt szoptassam.
olyan tanácstalan vagyok
segítsetek légyszi

Kép
Kép
eyi
 
 


erika-nálunk is kb ez volt a helyzet, 2-4 hóig átaludta az éjszakákat(10 órákat aludt)aztán felkelegetett éjjel, de csak ritkán. kb fél éves korátol pedig rendszeresen felkel, van hogy kétszer, háromszor.remélem visszaáll a régi rend-de mikor? tiszta kóma vagyok sokszor.bár nincs fenn, csak szopik és alszik, de akkor is.
szerintem akkor szoptasd ha kéri.én is így csináltam.

Kép
Kép
eyi
 
 


Erika!

A fogzás még talán korai lenne, bár vannak kivételes esetek. Ám ilyen korban már beindulnak a foggyökerek, előkészítve a terepet a majdani fogaknak, és ez is meglehetősen erős fájdalommal és bőséges nyáladzással jár. Ellene tenni sokat nem lehet, esetleg gézbe tekert ujjal dörzsölgetheted a fogínyét.

Az, hogy éjszaka ismét ébred, sajna teljesen normális. Bizonyos fejlődési szakaszokban, lelki vagy fizikai okok miatt is akár simán előfordulhat.

A fejlődési szakaszt onnan ismered meg, hogy egyik napról a másikra szinte folyton mellen szeretne lenni, és zabál, zabál, zabál. Majd alighogy abbahagyta, ismét. Igen, ha igény szerint szoptatod, ilyenkor tanácsos minden alkalommal mellre tenni, amikor csak akarja!

Szeretnélek megnyugtatni, abból, amit leírsz, a szoptatással kapcsolatban semmi gondot nem látok, az általad tapasztalt jelenségek pedig tökéletesen normálisak! Csak fejlődik a gyerek, ahogy kell neki.:)
dia
Budapest
 
 
 


Eyi!

Fentebb már kifejtettem a véleményem a környezet szoptatáshoz való hozzáállásáról. Ha te szereted szoptatni a lányodat, ő meg szeret szopizni, akkor tessék magasról, elegáns és nőies mozdulattal tojni a környezet tisztelt feje búbjára!

Kit érdekelnek? A szoptatás rólad és a lányodról szól, nem róluk! A nagy beszólóknak tessék csak visszaszólni, és kéretlen tanácsokat osztogatni jómodor, szexuális élet és egyéb téren. Hidd el, rögtön csendben maradnak.

A cicin alvással kapcsolatban ne aggódj! Ha jól látom, jelenleg 7 hónapos a babád, én ekkora gyereknél semmiképp sem ajánlom a szülői szigort. Később amúgy is lehet, hogy magától lemond az esti szoptatásokról, és inkább egyedül alszik el, de ha nem is így történik, akkor is már jóval fejlettebb, okosabb lesz, és könnyebb lesz vele megbeszélni, megértetni, hogy akkor most szopi helyett "csak" összebújás, mese van, drága.

Hidd el, nem fog örökké mellen elaludni.

A tandem szoptatás miért nem jöhet szóba kistesó esetén?
dia
Budapest
 
 
 


dia-köszi válaszod, kicsit felbátorítottál.
a tandem szopival kapcsolatban:mi lesz, ha nem lesz elég a tejci a kicsinek?voltak az elején nekem is olyan időszakok,hogy kevesebb tejem volt.később aztán mindig rájöttem, h. mitöl is.idegeskedtem, v. őrlődtem valamin. de az első hónapban volt hogy napi fél litert lefejtem.de mégis tartok ettől.persze tudom, h. igénynek megfelelően termelődik, dehát ő már nagyobb lesz, neki pár korty lehet annyi, mint a picinek egy egész étkezés.

na meg ha egy két éves gyereket szoptatnék, a férjem családja biztos kész lenne, már most is kérdezik, h. még mindig anyádat kínzod, meg már pedzegették, h. aki olyan sokáig szopik, milyen anyafüggő lesz. és perverznek tartják, csak nem mondják ki.persze megpróbálom én figyelmen kívül hagyni, de nem olyan könnyű finoman visszavágni. tudsz pár frappáns megoldást, amitől a fejükhöz kapnának?

Kép
Kép
eyi
 
 


Eyi!

A szoptatás a pozitív-negatív visszacsatolás elvén működik. Azaz minél többet szoptatsz - és tök mindegy, hány gyereket -, annál több tejed lesz. Minél kevesebbet van a melleden gyerek, annál kevesebb tejet választ ki a szervezeted.

Most szoptatsz egy gyereket, aki elfogyaszt X mennyiségű tejet. Ha lesz egy másik gyerkőc, aki X/2 mennyiséget fogyaszt majd az X-en felül, és nem egy, hanem két gyerek szája ingerli majd a melled, akkor a tejtermelés ehhez fog igazodni, és beáll arra, hogy annyit termeljen, ami mindkét gyereknek elég lesz. Sőt, előre borítékolom neked, hogy egyszerűbb lesz két gyereket szoptatni, mint egyet!

Ráadásul szülés előtt megváltozik ismét a tej összetétele, és ismét kolosztrummá válik, ami a nagynak is nagyon előnyös, hiszen sokkal koncentráltabb az immunanyagtartalma, mint az érett tejnek.

Tehát attól semmiképp sem kell félned, hogy ha ketten szopnak, nem lesz elég a tej. Sőt, fordítva, mivel jóval több inger éri a melled, valószínűleg jóval több is lesz, mint jelenleg, egy gyereknél. Ráadásul, ha odafigyelsz a táplálkozásodra, és netán szedsz még vitaminkészítményt is, a tejed mindkét gyerek számára tökéletesen jó lesz, és a te szervezeted sem merül ki.

A hosszútávú szoptatással kapcsolatos megjegyzéseket ugyanúgy nem tudod megúszni, ahogy a tápszeres babák mamái a tápszerre vonatkozó megjegyzéseket. Pedig az egy éven túli szoptatásnak számtalan előnye van: 1 éves kor után a tej koncentráltabbá válik, s bár a kalória és ásványianyag szükségletét a gyereknek már nem fedezi teljes egészében, olyan magas immunanyag tartalma lesz, mintha a gyerek szájon át kapna oltást. Ez különösen előnyös, hiszen ez az a kor, mikor a gyerek még a kutyaszart is a szájába veszi, ha nem figyelsz oda.
A hisztikorszakot is könnyebben megúszod, hiszen a gyerek nemcsak evésre, hanem nyugtatásra, jutalmazásra is használja a melled. Sokszor elég megkínálni vele, ha nagyon nem bír magával, és könnyebben lenyugszik.
A tejben találhatók olyan anyagok, amelyek védik a kicsi kibújó fogait is, így kevesebb az esélye annak, hogy szuvasodni kezdenek a későbbiekben.
Az elválasztás mindig nagy sokk a gyereknek, nemcsak fizikailag, de lelkileg is. Némelyiknél komoly törést is jelent, ami aztán más úton, de visszaüt. Ha viszont hagyod, hogy a saját tempójában válassza el magát, és csak hozzátáplálod (szoptatás után adsz neki szilárdat, és nem erőlteted, annyit eszik, amennyit akar), akkor ilyesmivel nem kell számolnod.
Anyafüggő ettől tuti nem lesz a gyerek, erre jó példa az enyém is. Pedig anno a védőnő és a dokinő hordtak összevissza mindenféle marhaságot (azóta a védőnőm revideálta a nézeteit, miután részt vett egy LLL-es továbbképzésen), hogy a gyerekem neurózisos és szexuálisan abberált lesz. Mondtam is nekik, hogy ha ettől lesz leszbikus, vállalom, amúgy sem érdekel. És ha neurózisos lesz, majd költünk pszichológusra. Anyádat kínzod megjegyzésre lehetséges válasz: akkor lehet, hogy perverz/mazochista vagyok, de én élvezem. Pl.

Belinkelek neked egy topikot: Szoptatás - Tények és tévhitek. Ajánlom, hogy olvasgass bele, de főleg az elejét, nagyon tanulságos!

Tandemszoptatásra visszatérve: csak bátran! Mindkét gyerek csak nyerhet vele!
dia
Budapest
 
 
 


Eyi!

Még egy jó topik: Szoptatás: Kitől ne fogadj el tanácsot?

És ezt a topikot is érdemes átnyálazni az elejétől, szerintem egy rendes tankönyvre való információ van benne.
dia
Budapest
 
 
 


nagyon nagyon köszi dia a tanácsokat!azt hiszem egyre erősebben érlelődik bennem az elhatározásom és szoptatok amíg igénye van rá a kicsimnek. mindig attól féltem, h. nem lesz tejem, mert anyunak is kevés ideig volt, aztán ezer helyen olvastam, h. nem függ össze a kettő és magamba tápláltam, h nekem márpedig lesz és sokáig.Aztán csak a 4.nap jött meg rendesen, a 2. nap a kórházban kérdezte ea csecsemős, h. anyámnak volt e teje, mondtam nem sok, erre azt válaszolta, h. akkor lehet, h. nekem sem nagyon lesz.gondolhatod milyen önbizalmat adott....utálatos
most pedig olyan büszke vagyok hogy a legjobbat adhatom neki.
nálad mekkorák a gyerekek?

Kép
Kép
eyi
 
 


Eyi!

Az, hogy a tejed a 4. napon lövelt be, tökéletesen normális. Sajnos, a csecsemősnővérek egy része még a régi tanokat vallja. Egyébként a belövelésig is van tejed, tulajdonképpen már a szülés pillanatában van, csak baromi kevés, sűrű, sárga. Ezt hívják kolosztrumnak, azaz előtejnek, amiből pár csepp is elég, olyan magas a kalóriatartalma. És brutál mennyiségű immunfehérjét tartalmaz, így védi a mama továbbra is a kicsit a fertőzésektől. Szóval, ha rögtön ráteszed a mellre a babát, és látszólag semmit sem szopik, akkor is légy nyugodt, mert igenis, van kaja a beliben.:)
Arról nem beszélve, hogy aprócska kölkeink összvissz 7 ml-es gyomorral rendelkeznek az első napokban. Szerinted mennyi idő feltölteni?:)
A belövelés azt jelenti, hogy megindul az úgynevezett érett tej termelése, ilyenkor szoktunk dinnye nagyságúra dagadt keblekkel ébredni, ami fáj, feszít, ha nem szívja a gyerek. Ez a tej már két részből áll: az első tejből, ami vizes, kékes színű, baromi sok laktózt (tejcukrot) tartalmaz, és ebben vannak az immunanyagok is - ezt használja a baba a szomjoltásra, és erre szokták rásütni az okosok, hogy anyuka, vizes a teje, nem elég zsíros, tápszert neki.
A szoptatás alatt kezd el termelődni a hátsó tej, ez már sárgás is lehet, nagyon magas a zsírtartalma és a kalóriatartalma. Ez a baba étele. De ahhoz, hogy hozzájusson, rendesen meg kell szívnia a mellet.

Na, bocs, kicsit elkanyarodtam a kérdéseidtől, de hátha hasznos infó ez is a jövőben.

Légy büszke magadra, de ha eddig ilyen eredményet sikerült elérni, most se hagyd magad! Senkinek sincs joga romba dönteni a hülye elvárásai miatt azt, amit te kemény melóval felépítettél!

Nálam egy 8,5 éves lány van perpill.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


szijja!!

jaja ezekről én is sokat olvastam, de azóta is hallottam h. ennek vagy annak nagyon vizes volt a teje, aztán nem gyarapodott a gyerek..mondtam, h. ilyen nincs, de válltig állította.na ilyeneknek magyarázzon az ember?szóval felkészültem én, csaK EZ A SOK HÁTTÉRDUMA NEM KELLENE.
köszi minden tanácsot!mért nem jönnek többen ebbe a topicba?olvasgatnék még mindent ami szoptatás.ha van időm...

Kép
Kép
eyi
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: