Új privát üzeneted érkezett!

Orsi!

Szerintem egyáltalán nem demagógok a gondolataid. Talán ennek az őrült nagy civilizációnknak köszönhetjük, hogy az ösztönök egy része lassan kiveszik belőlünk. Vagy ha meg is vannak nem merünk rájuk hallgatni. Na meg persze a ránk ömlő reklámáradat. Itt van például a cumi. (Bocs, hogy pont ezt választom, de erről írtál, így kéznél van.) Szinte hozzánőtt a csecsemő képhez. A nagy reklám áradatban, viszont sehol nem osztják meg azt a remek információt, hogy problémát okozhat például a szoptatásban, az is, amit úgy hirdetnek, hogy az biztosan nem csinál ilyet. És még sokszor az ösztönök ellen dolgozik, hogy olyan világot élünk, hogy az emberek egy jó nagy része nem magának akar megfelelni, hanem valaki vagy valami másnak. Hol a nagykönyvnek, hol a doktor néninek, hol az anyósnak, .... Ez meg hozza maga után a görcsösséget,stresszt, ami például a szoptatás terén, hogy a témánál maradjunk, az egyik legjobb tejapasztó praktika.

És az ösztönöktől elszakadva. Azt mondják, nálam sokkal okosabbak, hogy a szoptatás sikerességéhez három dolog kell: elhatározás, korrekt információk, és támogatás. Az elhatározással általában semmi gond nincs. A korrekt informáciőkkal a szoptatással kapcsolatban azért még van hova javulni nálunk. A támogatással van szerintem a legnagyobb baj. Mert ez ugye azt jelentené, hogy a szoptató anyukát a környezetéből, mindenki egyöntetűen támogassa. Ehelyett az általános kép inkább: ritkán van, hogy az egészségügyi szaksegítség tagjai mind ugyanazt mondanák (itt a szülésznő, csecsemős, szülész, gyerekorvos, védőnő kvintettre gondolok). Az ebből adódó elbizonytalanodás minden, csak nem támogatás. Aztán, ha még a családban is van esetleg, aki ahelyett, hogy bíztatná az anyukát a nehéz helyzetekben, mert az szinte mindenkinél adódik, akkor ott áll az anyuka magára maradva, de legalábbis nem túl stabil érzelmekkel.

Elnézést kérek, hogy ilyen hosszúra sikeredtem, és nem is túl gyakorlatiak a mondataim. De mostanában olyan sok anyukával találkoztam, aki a fent leírtak miatt küszködött a szoptatással, hogy kicsit el vagyok keseredve.

Zita
pzita
 
 


Szia Zita!
Utolsó hozzászólásodhoz csak annyit tennék hozzá, h szerintem a túl sok információ is okozhat stresszt. Ha én előre tudom, h egy csecsemő többet eszik egyszerre, mint 30 ml (az én fiam ennyit evett egyszerre heteken át), akkor bizti stresszelni kezdek. Ha előre hallom, h vkiknek kőkemény a mellük a tejtől, akkor bizti azt gondolom, h az enyémben nincs semmi, persze, h csak 30-at tud kiszívni a bébi (soha egyszer nem éreztem tejbelövellést, és soha nem volt kemény a mellem). És elindult volna a körforgás.
Én azonban mit sem tudtam ezekről, elolvastam a szoptatásról, amit a kórházban adtak és kész. Nem ittam tejfakasztó teát és nem ettem homeós bogyókat, mert egyszerűen nem képzeltem azt, h kevés a tejem.
Természetesen ezzel nem akarom azt mondani, h ha gond van, akkor nem kell informálódni. Igenis kell, az embernek tudnia kell, h mi a baj, úgy tud megoldást találni. De szerintem nem jó előre tudni minden lehetséges gondról. A szoptatás amúgy is kényes dolog, hiszen elvégre a gyerekünk életéről van szó :D . És ezzel kapcsolatban sokszor az első lépés a probléma megoldásához, h letegyük a stresszelést.
Bocs, ha hosszú lettem.
Viki
Vendég
 


Viki!

Információ alatt én azt értettem, hogy például hogyan kell helyesen mellere tenni a babát, hogy a tej nagy része szoptatás alatt termelődik, egészséges babánál mennyi pisi-kakis pelus a normális, milyen gyarapodás jellemző az anyatejes babákra, mikor kell elgondolkodni, hogy nincs-e probléma a szopizás hatékonyságával, vagy a szoptatási gyakorlattal, ..... Szóval a szoptatással kapcsolatos korrekt információkra gondoltam. Amik elmondják, hogy mi is zajlik a szoptató anyában (élettan), mi jellemző egy egészséges, jól fejlődő újszülöttre, csecsemőre.

Nem azokra az információkra, amik sokszor akár itt a babanet-en is egy-egy korcsoportos fórumon ömlenek az anyukákra. Félre ne érts, remekek tudnak lenni ezek a fórumok, én is írtam a legkisebbemmel az egyikbe. De sokszor sikítani tudnék, mikor látom, hogy vannak anyukák, akik a tökéletesen fejlődő, egészséges csecsemőjük mellett elkezdenek aggódni, hogy kevés a tej (amely aggódásnak egy idő után tényleg a kevés tej az eredménye), mert a Juliska Pistikéje már 200-at eszik egyszerre. Ő meg most egyszer lemérte Jancsika egy evését, és csak 60-at evett (pedig Jancsika egyébként heti 25 dkg-t hízik egyébként). Vagy Lajoska már négy óránként eszik csak, az ő Jancsikája meg valami egész más rendszerben. Itt van az, hogy ha tisztában lenne az alapinformációkkal, hogy evésenként nagyon eltérő lehet, hogy mikor mennyit szopizik egy baba, este mindenkinek kevesebb a teje, de az táplálóbb, és hogy nem kell bizonyos időt kibírnia egy gyereknek evések között, mert a legtöbb egészséges újszülött, csecsemő, kisded és még a felnőttek jórésze is, soha nem étkezik négy óránként, akkor az egyébként mosolygós, láthatóan tökéletes gyereke fölött nem kezd el aggódni.

Remélem, hogy sikerült értelmesen fogalmaznom.

Zita
pzita
 
 

 
 

Szia Zita!
Nagyon érthető volt, amit ítál, és teljesen egyet is értek veled! Úgy gondolom, h azért teljesen tudatlanul nem kell nekivágni a terhességnek és a szoptatásnak (én is elolvastam a tájékoztatót, amiben pont azokról volt szó a szopival kapcs-ban, amiket te is felvázoltál), de az "egymás hülyítése" sok gondot tud okozni. Nem biztos, h mindenkinél, de főként egy friss anyuka sokszor bizonytalan magában, lehet, h nem sok kell neki, h pánikoljon/stresszeljen.
Szóval teljesen egyet tudok érteni veled, amikor azt írod, h néha sikítani tudnál, amikor kismamiknak egymás sikerül behergelniük.
Üdv: Viki
Vendég
 


Csak a visszajelzés miatt - mert sok kedves tanácsot kaptam -beszámolnék, hogy állunk a szoptatással. Nem megy, vége. Még a napokban is próbálkoztam megint cicit adni, de egyből megharapta, nem "nevelek" tovább... A jó hír az, hogy 3x fejek, így majdnem megvan a napi adagja a bébinek (csak 1x adok tápszert), és most már egyéb kajákat is kap, minden ízlik neki. Mivel nehéz elfogadni a dolgok ilyen alakulását, ezért legalább a kiegészítő kajái összetevőit a biopiacról szerzem be. Reményeim szerint a hülye fejéssel azért még kihúzzuk egy darabig. A tanulság? Ha van, akkor talán annyi, hogy lehet, hogy cumizavar volt az oka (merthogy cumit kap alváshoz születése óta) az állandó bimbógyulladásnak, meg a 4 foggal harapásnak. De lehet, hogy a bimbó formája (lapos). De az első gyerekemmel még ennyit sem értünk el (kezdettől nem tudott natúr szopni, csak védővel, ill. neki is fejtem), úgyhogy talán siker ez is. Szép emlék marad, hogy azért kihoztunk belőle, amit tudtunk. Kezdtük a szülőágyon - a nagyfiammal még nem tudtam, hogy így kell, és senki sem szólt. Aztán szoptattam autóban, pelenkázóhelységben áruházban, iskolai tanteremben, iskolai öltözőben, szertárban (a nagyfiam edzése alatt), kávézó személyzeti öltözőjében, Egerben egy parkolóban (focimeccs alatt), focipálya orvosi szobájában és még pár egyéb helyen. Csak szép emlékem van az emberek reakciójáról! Ez szerencse. Megtartom ezt emlékül.
Úgy gondolom, nem lesz több gyermekem, de ha mégis lenne, akkor - bután hangzik - a fájdalmas, küzdelmes szoptatás és a hordozás miatt megint végigcsinálnám... Pedig nem bírom a nemalvást... :)

Kamilla most volt 8 hónapos...

viszlát: orsi
kamcsatka
 
 


Kedves Orsi!

Sajnálom, hogy a szoptatást, úgy ahogy a legegyszerűbb lenne (natúran mellből), nem megy. De nagyon örülök, hogy megtaláltátok azt a megoldást, amely mindkettőtöknek megfelel. És még jobban örülök annak, amiket írtál a szép emlékekről.

És végezetül kívánom, hogy ha egyszer mégis lesz egy harmadik gyermeked, akkor a tendenciát követve, még kevésbé legyen problémás a szoptatás.

Üdvözlettel:

Zita
pzita
 
 


Orsi: sajnálom a dolgot. Valszeg cumizavar lehetett, de ez csak az én véleményem, meg a cumi is van akinek semmi gondot nem okoz, van, ahol meg nagyokat.

Nekem meg úgy tűnik a menzesz szórakozott velem, mert november elején megjött. Akkor elkezdtük a tcst-t, de most épp az ötven (vagy hatvan)valahányadik ciklusnapomon tartok és semmi....inkább egy kis hormonális megingás lehetett a dolog. A kiscsaj azóta is éjjel-nappal (kizárólag) szopik. Lassan 9 hónapos. :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

SOS segitseget kernek szepen!
A kislanyom kesz kis pioca, mikor elkezd szopizni nagyon eroteljesen sziv es kezd kisebesedni a mellem. :( Mar nagyon erzekeny mindketto es nem tudom mit tegyek.
Hagyom levegon, melltartot nem hordok (uuu!), nem kenek ra semmit, nem torlom le szopizas utan.

Es igyekszem ugy szoptatni, ahogy a nagy konyvben meg van irva (bimbo udvart szivja ne csak a mellbimbot), de neha igy is fajdalmas.

Ma reggel probalkoztam bimbovedovel is, de meg rosszabb, o sem tud vele mit kezdeni ugyhogy ment vissza a dobozba szepen.

A "nagyot" vegig bimbovedovel szoptattam, nala csak ugy ment, szoval, ha ugy nezzuk, kezdo vagyok :lol: Nem tudom ez normalis-e az elejen mig a cici megszokja az uj helyzetet? vagy valamit rosszul csinalok?

Koszi elore is a tanacsokat!

Sara

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sára, én csak gratulálni szertnék a kislányodhoz! Mivel nem vagyok hozzáértő, ezért csak ennyi... (bár emlékeim szerint a kezdeti fájdalom ált. elmúlik...csak élje túl az ember :( )
kamcsatka
 
 


Sára!

Először én is gratulálni szeretnék a kislányodhoz.

Látta a szopizást már valaki szakember? Szóval kívülálló szemmel is jól van mellen a babád?

Nem rövid a nyelvféke a babádnak?

A Mellbimbó sebesedés oldalon a sebesedés lehetséges okait boncolgatják, megoldási javaslatokkal együtt. Olvasd el, szerintem. Ha szakemberre lenne szükség a megoldáshoz, akkor a linkelt oldalon jobb fent van egy Hová forduljunk?, illetve IBCLC szaktanácsadók felirat. Azokra kattintva találsz elérhetőségeket olyan emberekhez, akik segíthetnek, ha a védőnőd, ill. gyerekorvosod nem kompetens a kérdésben.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Liv: én is hozzád hasonlóan jártam: októberben úgy tűnt, visszatért a menstr., aztán azóta semmi nem volt. Most meg megint itt van... :roll: Nem értem. De jövő héten megyek dokihoz, majd rákérdezek.

Sára: Nem is tudtam, hogy megszületett!!!! Gratulálok, sok boldogságot!

Amúgy azért jöttem, mert a holnap megjelenő Nők Lapjában (aqnyósomnak jár, és már itt van) van egy cikk az alvásproblémákról. A szakember leírja, milyen nagy gond, ha éjjel is szopik a kicsi, és erről rövid úton le kell szoktatni. Ha ezt a baromságot anyósom elolvassa... :roll: Ajaj!

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
maci1981
 
 


Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni Tőletek!

4 és fél hónapos kislányom megmakacsolta magát és nem hajlandó szopizni. 3 hónapig csak szopott, a 4. hónapjában kapott pótlást tápszerből, most meg nem kell neki a cici, elfordul, nem kapja be. Bezzeg ha lefejem akkor cumiból megissza...
Szerintetek ha lefejem a tejet akkor meddig tarthatom fenn a tejtermelést, hogy legalább egy kis anyatejet kapjon?

Köszi!

Mamacica
mamacica
 
 


Mamacica!
Most nincs időm nagyon írni, csak tőmondatokban. Majd jönnek a többiek és kiegészítik :)

Szóval a fejés nem serkenti olyan mértékben a tejet, mint, ha a baba szopizik. A családunkban is előfordult hozzád hasonló eset, és sajnos elég hamar elfogyott a tejci :-(

Az lenne a jó, ha vissza tudnád szoktatni a cicire.

KépKép
livus
 
 


Fejéssel akkor tudod fenntartani a megfelelő tejtermelést, ha a komfort-szopikat is helyettesíted fejéssel. Vagyis nem addig fejsz, amíg jön a tej, hanem még plusz pár percet. Ez sajnos időigényes, és nem feltétlen kellemes.

Amit most átéltek, az a szopisztrájk, és az oka legnagyobb valószínűséggel a cumisüveg (esetleg megfejelve némi náthával-fogzással)

Miért kellett tápszerpótlás?
Most mekkora arányban eszik tápszert és lefejt tejet a babád?
Próbáltad félálomban szoptatni? Úgy elfogadja?

Látatlanban: Meg lehet próbálni visszaszoktatni a babád a cicire. Nem egy könnyű dolog, de optimális esetben csak pár napig tart.

Először is a cumisüveg helyett be kell vezetni vmi más, a szopit kevésbé zavaró etetőeszközt - praktikusan egy kifelé hajló szélű poharat. Olyankor gyakoroljátok be a használatát, amikor a kicsid még nem igazán éhes, hogy legyen türelme kisérletezni.

Ha megbízhatóan működik az új etetőmódszer, eltenni az összes játszócumit, cumisüveget, a tejcsit adni pohárból, nyugtaklanságra meg sokat hordozni, ölelegetni. (Ilyenkor egy jó hordozókendő égi áldás!! :)) És időröl időre megkínálni cicivel - lehet altatáshoz összebújni a nagyágyban, együtt fürdeni - szóval mindenféle alkalmakat rendezni, amikor a babád újra felfedezheti a szopit.

Sok sikert! :)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


A gratulaciokat koszonjuk! :)

Zita, halas koszonet a linkert, nagyon jo dolgok vannak benne, sokat segitettel!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok,

Nagyon köszönöm a tanácsokat!
Háááát :-) én a lustábbik anyafajhoz tartozom, nem hiszem, hogy nyavajázni fogok pohárral meg napestig hurcolással - főleg hogy ma kificamítottam a térdem ... - ha a csaj nem akar akkor nem szopik.
Fejéssel megpróbálkoztam volna, de kézzel édeskevés amit ki tudok fejni, mondhatni jeletéktelen. Sima pumpás mellszívóval nem tudok fejni, tizenezerért meg most nem veszek másikat, csak azért, hogy kipróbáljam sikerül-e.
Érdekes, mert a kisfiamat 9 hónapig szoptattam, ő akkor unta meg. Persze ez sehol sincs a sámlin állva szopó kétévesekhez, de mégis büszke voltam rá. Most másképp sikerült sajnos. Nem hiszem, hogy ebből nagy baja lesz a csajnak, hiszen a szeretet a legfontosabb. Nem aggódom sem a betegségek sem az allergia miatt. Láttam már makkegészséges tápos gyereket és állandóan beteg szopóst. Vagy pl. a nővérem a nagyobb lányát 3 hóig szoptatta, a kicsit 8 hóig. Melyik az allergiás? .... (hatásszünet) ... A kicsi kéremszépen.

Persze biztos a szopi a legjobb ezt nem vitatom, nem hiába van kitalálva. De ha nem megy akkor urambocsá' nem esünk kétségbe.

Mindenkinek hosszantartó szopizást kívánok!

Mamacica
mamacica
 
 


Mamacica: nagyon egyszerű a képlet: a gyerek cumizavaros a pótlás miatt. Én is átestem ezen a nagyobbikkal, a megoldás: minden pótlást, üveget száműzni és csak cici. Pár nap alatt megoldódik.
Az allergiás hajlam sokszor genetikusan meghatározott, nincs köze a szoptatáshoz. Én azért mindent megtennék, hogy egy 4 hós baba még pár hónapig szopjon.

Saara: gratula. Ja, és sajnos tök normális az eset, hamar rendbejösz, meglátod. :wink:

Livus: kíváncsi vagyok, nekem mikor jön meg, a ciklus.hu szerint (és szerintem is) a héten ovuláltam... :roll: :roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Hahó,

Biztos, hogy cumizavaros, de szegény nagyon bezavarodott :-) Persze azért nem adom fel, még ha lusti is vagyok. Éjszaka pl. meg tudom szoptatni kétszer is, mert olyankor van olyan kába, hogy nem tudja mit kap be :-) De tartok tőle, hogy ha száműzném a pótlást akkor inkább éhezne. Ugyanis kategórikusan elfordítja a fejét a cicitől, se hiszti, se sírás, csak durci.
Tudja mit akar :-)

Vettem egy mellszívót. Medela kézi. Na nehogy azt higyjétek, hogy tudok vele fejni :-( egy csepp se jön ki. Kézzel ugyanakkor tudok fejni. Hol bénázom el?

Mamacica
mamacica
 
 


Nem tudom. Van, akinek a melle nem alkalmas fejésre. Nekem se jön igazán, ha fejek (Medela). :roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Én Flóra 3 hós kora után nem tudtam fejni egy cseppet sem. Két és fél évesen még szopik, szóval nem azért nem sikerült, mert nem volt elég tej :wink:
Mamacica, Livinek igaza van, pár nap alatt megoldódna ez a cumizavar. Nekünk is volt az elején, ne nyugodj bele ilyen hamar, hogy többet nem kell a cici. Az jó jel, hogy félálomban szopik. Napközben is akkor próbáld. Amikor nálunk volt egy szopisztrájk, csak félálomban ringatva-táncolva tudtam szoptatni pár napig. Aztán elmúlt, nyom nélkül :) Cumit cumisüveget könyörtelenül tedd el. Nem fog éhenhalni, (mivel félálomban meg tudod etetni) legfeljebb kicsit éhes lesz, de neki teszel jót, ha visszaszoktatod a cicire. Végszükség esetén pedig próbálj pohárból vagy kanállal etetni. És teremts sok helyzetet, ami szopizásra teremt lehetőséget. Fürödjetek együtt meztelenül, hordozd sokat, aludjatok együtt. Sok erőt hozzá, tudom, nem könnyű most! Ha pedig így sem sikerül, legalább tényleg nyugodtan mondhatod, hogy mindent megtettél, nem rajtad múlt.

Sára, Flórával nekem irtó sebes lett a cicim az elején, de elmúlt 2-3 hét alatt. Semmit se csináltam, azon kívül, hogy nem viseltem ruhát fölül (nyár volt mondjuk) és néha bekentem garmanstannal ill. hagytam megszáradni rajta a tejcsit. Amíg tartott, összeszorított foggal ettünk. Aztán megedződött a cicim. El fog múlni neked is. Arra vigyázz, hogy ne fülledjen be, nehogy felülfertőződjön gombával. De írtad is, hogy nem viselsz melltartót, ez most így helyes :) És cseréld le a tejtől nedves pólót is mindig. Tegyél oda textilpelust, amikor folyik a tejcsi, így nem kell 10 pólót kimosni egy nap :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Én Medela mini electric-kel fejek (kb 10 éves a gépezet), és szerencsére működik. Még jobban el lennék keseredve, ha nem működne, mert ugye szoptatni már nem tudom. Nem csak a vákumot hagyom dolgozni, hanem nyomkodom is közben. Napi 3-4 kaja jön így össze (egyelőre), persze ez biztos, hogy így rövidebb ideig fog tartani, mint ha szoptatnám. Sajnos :( :( :(
kamcsatka
 
 


Ezt most kaptam:
Az Eszter-lánc Anyatejmisszió honlapja elkészült.
Lesz még rajta sok minden érdekes és hasznos információ a későbbiekben,
Elérhetőségeink:
20/9677999
http://www.anyatejmisszio.hu

Ha tudtok tejkereső vagy tejadó anyáról, szeretettel várjuk jelentkezésüket.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok! Néha néha ha időm engedi szoktalak olvasni titeket mert én is 2007-ben szültem. De irni eddig még nem irtam most is egy kérésel fordulok hozzátok,kérlek benneteket ha ídőtök engedi szavazatok a kisfiamra beneveztem egy helyi versenybe. Előre is köszönöm és bocs,hogy igy ismeretlenül http://www.egerszeginfo.hu/2/zegibaba_s ... asztott=87
renus
 
 


SZiasztok!!!

Most találtam rátok, épp aktuális :oops: .

Borcsával már "találkoztam" :lol: .
Röviden :az első 2 csemetémet nem tudtam sokáig szoptatni, mert gyermekágyi depresszióm volt mindkétszer és a gyógyszerek miatt elapasztották a tejet :cry: .Most arra gyúrok, hogy nem lesz gond. :lol:

A súlyesésen gondolkodtam , hogy normális-e????!!!
3240 gr-al született 3-dik napon 3020 gr 1 hetesen 2980 és 8 naposan 2950.Persze tudom, nem egyforma mérleg, de ez még nomrális??????

Meg a másik, hogy ha nem igazán feszül a mellem, ugye akkor is van benne tejcsi?????????????? :oops: És lefejem ami benne marad, ezt felejtsem el????? :oops:

Köszönöm előre is a válaszokat!!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Bmo,
nekem a másodikamnál volt ilyen, hogy hazahoztuk, és egy hét múlva a tanácsadáson a mérleg ugyanannyit mutatott, mint a kórházi a távozáskor, tehát úgy tűnt, mintha egy hét alatt nem hízott volna semmit. Kissé beijedtem én is (annak ellenére, hogy egyáltalán nem tűnt éhesnek sosem a babó), de a dokinéni nagy nyugodtan azt mondta, hogy várjunk egy hetet, aztán majd megnézzük, mert lehet, hogy csak a mérlegek mások. És vártunk, és hízott. Ő két hetes korára nyerte vissza a születési súlyát (mármint a mérlegkülönbségekkel, tehát végül is ki tudja), és csak egy hós kora után kezdett el jobban hízni. Mondjuk ő aluszékony volt az elején, jól besárgult, ezért ébresztgetni kellett.
Az én mellem sem feszült vele, de jó nagyokat nyelt, ezért emiatt nem aggódtam túlzottan (egy adag Urticát azért bekaptam, biztos ami biztos alapon :wink: ). Pisis-kakis pelus van elég? Mert ugye csak az jöhet ki, ami bement. :wink:
Én nem fejtem, mert lusta vagyok, és mert kicsi a fagyasztónk, így nem tudtam volna tárolni a tejet. De szerencsére nem is volt rá sosem szükség. :) Ha szeretnél tartalékot, akkor fejjél nyugodtan, de szerintem felesleges sokat, és az fontos, hogy ne az legyen, hogy a babód megkapja a szopi elején jövő vizesebb tejet, te meg lefejed a jó zsíros hátsó tejet, amitől hízna, tehát legyen elég ideig cicin Anissza, egyszerre legalább 20 percig egy cicin.

No, azt hiszem ennyire futotta tőlem, remélem, majd jönnek az okos emberek, és megerősítenek, vagy kijavítanak. :)

Minden jót!

Zsizsa
zsizsa
 
 


Szasztok!

Szerintetek normális, hogy egy baba a 6. hónapban mindössze 60 grammot gyarapodjon?

Beni 5 hónaposan 8380 g volt.
Tegnap este, azaz 3 héttel később 8440.

Csak szopik még, látszólag elég neki a tej. Vagy lehet mégsem, csak nem panaszkodik? oops: Pisi-kaki rendben, éjjel nem kel többször, általában 3-szor szopik egy éjszaka.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!

8440 g, akkor nagyon jól gyarapodott eddig. Már túl vagytok a a duplázáson is. Ilyenkor a legtöbb baba igen erősen behúzza a fékeket gyarapodás ügyben. Szóval bőven beleférhet a normálisba. Azt mondod, hogy nem panaszkodik, pisi és kaki rendben, nem változott a viselkedése. Volt beteg az elmúlt pár hétben? Az esetleg bekavarhat a a gyarapodásba. A hossza hogy változott az utóbbi hetekben? Mozgásfejlődése hogy alakult mostanában? Szerintem nem nagyon valószínű, hogy aggódnod kellene.

Most előszedtem a gyerekeim kiskönyvét. Csilla lányom az ötödik és hatodik hónapja között 10 egész dkg-ot tudott hízni. És ezután még 4 hónapig nem fogadott el semmilyen hozzátáplálást. És még ebben a kizárólag anyatejes időszakban volt hogy kicsit jobban gyarapodott utána, volt, hogy nagyjából ugyanígy. És teljesen egészséges volt. Réka is csinált egy ilyen erős lassítást. Igaz, ő egy hónappal később. És ő sem evett 10 hónapos koráig semmit anyatejen kívül, pedig nem sajnáltam volna tőle. A védőnőnk általában picit tépte a haját ezekben a nemhízós időszakokban, a doktor nénink meg mondta, hogynézzek már rá erre (az éppen aktuálisra) gyerekre. Így néz ki egy éhező gyerek?

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Pzita, pont azt akartam kérdezni, h járt-e úgy valaki, hogy a baba nem akart anyatejen kívül mást elfogadni. :D
Nálunk Alma az evést inkább játéknak tekinti, az orvos azt mondta, hogy hónap végére egyen meg kb. 150 g főzeléket, de ő max. 4-5 kanálnyit eszik. De akkor nem aggódom, van még időnk :)

KépKép
almababa
 
 


Köszi!

Közben megnyugtattak, másnál is előfordult, úgyhogy nem foglalkozom vele tovább. Biztos most másra gyúr. :)
Csak furcsállottam ezt a nagy visszaesést, eddig fél killónál nem hízott kevesebbet sosem. Emi meg csak 10 hós kora körül lassított.

Pár napig taknyos volt, kinövesztette az első fogát, egy nap alatt elkezdett oda-vissza forogni, négykézláb állni és kúszni.Volt akció ebben a hónapban rendesen.

Csak hanyagolhatná már az éjszakai keléseket, legalább egy részét. Nagyon fárasztó, már nem merek vele aludni, kicsi az ágyunk és félek, hogy legurul.

Almababa, Emi is 9 hónapos koráig nem evett semmi kanalasat. Pedig nála már 4 hónaposan elkezdtem próbálkozni- hiába. Ő ráadásul részben tápis is volt (7 hós korától teljesen), mégsem evett mást.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi, valamivel el lehet torlaszolni az ágyat, ha szeretnétek még együtt aludni :) Én egy foltelt szoktam odatolni.
A kicsi, vagy semmi (!) hízás egyébként teljesen átlagos ebben a korban :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

A 9 hónaposom még mindig nem eszik semmit (pár falat gyümölcs esetleg lecsusszan) a szopin kívül. Ja, és az elmúlt hónapban kezdett megint hízni, 6 és 8 hónapos kora között gyakorlatilag megállt a súlya.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Zsizsa, Zita!!!:nagyon köszi a segítséget.
Jelentem hízásnak indult a drága 10 dekát hízott 1 hét alatt!!!!
Dokinéninek tetszett a kiscsaj.Pisi mindíg van , kaki 2-3x egy nap, amúgy nagyon jó baba :eszik, alszik néha nézelődik teljes csöndben :shock: !!!!!
Gondolom a harmadik gyerkőcök márcsak ilyenek!!!! :lol: Aztán majd kiderül!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Bmo! Jaj de jó :) :) :) :) :)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Borcsa:KÖSZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni,vagyis legalább egy kis véleményezést!
Kisfiam 4 hónapos volt tegnap.2 hós koráig szépen szopizott gond nélkül.Akkor történhetett valami, mert eleinte csak naoi 1-2, majd minden szopi alkalmával a szopi kezdete után olyan sírásba tört ki, hogy nem bírtam megetetni, csak ha már a sok sírástól elfáradt.A súlya szépen alakult, ezért a dokinénink nem gondolt, gondol bajra.
Napi 6-szor evett ekkor.Aztán elkezdtem mérni, hogy mégis mennyit eszik és kiderült hogy negyon keveset.MIndenféle görcsoldóval próbálkoztunk, hogy nem-e a pocija bántja, de igazán egyik sem állította vissza a 2 hós körüli állapotot.
MOst ott tartunk, hogy napi 8-9-szer szopik, de a hosszból és intenzitásból ítélve nem sokat.Szinte állandóan nyöszörög, tömi a szájába a kezét.
Tejem az volna, vagyis van, nem bőven, de szerintem ha kicsit többet enne is elég lenne.
LÁtom, hogy éhes, cicire teszem, szopik egyhuzamban valamennyit, majd kiköpi, büfi, próbálom visszatenni, de akkor már elfordul, megfeszíti magát, ha kicsit "erőszakosabb" vagyok és odafogom a fejét néha újra rákap és eszik még egy kicsit, de nagyon nem szoktam erőltetni.Cumi, cumisüveg nincs , nem is tud vele mit kezdeni.A súlyfejlődése mostmár lelassult, nem állt meg, de szerintem egyértelműen látszik, hogy nem elég neki a tej.
Eddig átaludta az éjszakát, most azonban 1-2-szer kel, akkor viszont félálomban gyönyörűen szopik mindkét mellem kiüríti.
Úgy látom, hogy egyre kevesebb a tejcsi, mivel már fejésre nem jut idő, így félek, hogy el fog apadni a tej, pedig nem tudom mással megetetni, ha nem lesz tejcsi.10 napja kap egy kis gyümölcsöt, de mértem , nem szopott kevesebbet emiatt.
Szerintetek mi lehet a probléma, hogyan lehetne elérni azt hogy egy picit többet egyen egy picit kevesebbszer?

Előre is köszönöm
mikiné
 
 


Sziasztok!

Én is hasonló gondokkal küzdök mint az előttem szóló. A kisfiam 2 és fél hónapos, az utóbbi napokban egyre többször csinálja, hogy egy ideig szopizik rendesen, majd megunja és abbahagyja vagy játszani kezd vele, majd sírásba tör ki. Ha cicire akarom még tenni, még jobban üvölt, nem fogadja el a kaját cumisüvegből sem.(ha táp van benne azt sem)És nagyon keveseket eszik(eddig sem volt nagy evő) és nem is nagyon hízik(a múlt héten össz-vissz 40 gr-t hízott) Ua. nyugodt és jó alvó.
Lehetséges lenne, hogy ennyire kis evő lenne?De eddig legalább a napi 500 gr-t megette(az sem sok)
Volt valakinek még hasonló prolémája? Vagy bármilyen jó tanácsot, ötletet szívesen fogadok én is, mert most már kezdek kétségbeesni.

Kép
mona1978
 
 


Mona!
Olyan jó olvasni, ogy nincs egyedül a gondjával az ember. :oops: És a mi gyerekeink is fel fognak nőni tudom, de tényleg kétségbe esik egy anya, ha a gyereke nem akar enni.
Biztatásul annyit írnék neked, hogy ugye az én fiam is 2 hós kora óta borított mindent, és akkor még a minimum 600 ml-t jó ha elértük, azóta ugyebár nőtt és bár már nem mérem de 2 hete jó ha az 500 ml-t megette azt is 9 szopival. :shock:
Én ekkor jutottam arra az elhatározásra hogy nem mérem, mert ígyis-ugyis annyit eszik, minek idegeljem magam a méricskéléssel, no meg neki se nagyon tetszett, hogy kaja után mindig a mérlegen landolt.
Mióta nem mérem, azóta éjjel belealszunk összebújva a szopiba, nem rohanok le az emeletről mérni.
Úgy gondoltam, hogy tök mindegy úgyis keveset eszik, legalább élvezzem, amíg szoptatok.
Nálam inkább az a gond, hogy lassan de fogy a tejcsi, félek, hogy ha elapad mivel etetem?!mert a cumisüveggel nem tud mit kezdeni, pohárból, azért egy egész adagot elég macerás odaadni, főleg hogy most tanulja a poharazást, hát kiskanállal is elég hosszadalmas lenne. :roll:
mikiné
 
 


Sziasztok!
Mona és Mikiné!
Nálunk volt vmi hasonló. A nagyobbik fiam egy időben (ez kb 1 hónapig, vagy kicsit tovább tartott) csak bőgve szopott. Az elején ennek az időszaknak nagyon nehéz volt, teljesen leizzadtam, mert nem akarta, de közben akarta is. No, ez jó hülyén hangzott! :D Szóval feszítette magát, h nem, de ha beerőltettem a cicit a szájába és jól odafogtam a fejét, akkor végül mindig evett. Nem tudom mitől volt, bár teóriám van. Akkor kezdődött, amikor egyszer a sógornőméknél voltunk, ahol 5 gyerek van, és nagy a nyüzsi. A fiam még kicsi volt 2 hónapos körüli, és teljesen besokallt. Na, akkor volt először, h nagyon bőgött amikor meg akartam szoptatni, nem is sikerült. És onnantól kezdve bőgött mindig. Később már annyira nem kellett erőltetnem a cicit a szájába, végül egyszer elmúlt az egész. 11 hós koráig szoptattam.
Viki
Vendég
 


Viki, köszi hogy elmondtad az eseted!
Igen az én fiam is akarja is meg nem is, a lányomat minidg figyelmeztetem hogy szopizni fog az öccse hogy ne hangoskodjom, mert akkor meg arra figyel.Tudom, ez meg már életkori sajátosság, hogy minden érdekli.
Én is nagyon sokat gondolkodtam rajta hogy mi történhetett akkor, ami miatt "megutálta" a szopit.
Nekem is van egy teóriám:nagyon-nagyon erős a tejleadő reflexem és akkor sokszor félrenyelt, talán ez.DE!!!Addig is olyan erős volt, tehát valójában mégsem tudom mi történt!
Jól látom, hogy a picikéid között nagyon kicsi a korkülönbség?
mikiné
 
 


Mikiné, Mona!

Ötleteim:
1. ronda-frontos idő ilyen piciket még csúnyán összezavar (és bizony pár hete már ilyen van :( )
2. szájban lehet valami kánya (szájpenész?), ami esetleg fáj neki szopizás közben
3. orrdugulás, torok, mandula, fülfájás? (ezt nem brahiból mondom, a fiamnak két hónaposan volt az első orrgarat-mandula-gyulladása...aztán havonta kiújult neki... és már az első alkalommal elszánta magát arra, hogy ő bizony nem fog nyelni többé :cry: nekem is nagyon erős volt a tejleadó reflexem...)
4. ideges, feszült, kapkodó anya csak ront a helyzeten, szóval nyugi!

Szóval ez sztrájknak tűnik, aminek valami oka van, érdemes felderíteni. A tej pedig nem fog olyan könnyen elapadni, és ha mégis apadni kezdene, de a gyerek már nem sztrájkol, akkor nagyon hamar vissza lehet hozni.

No megyek dógzani, kitartás, lányok :)

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat!
Mikiné tényleg jó tudni, hogy más is van(volt) hasonló esete. Én nem bírom megállni mérem... :oops:
Volt másfél nap nyugodt evésünk, de ma délelőtt megint kész horror volt, igen éhes is meg el is utasítja is. Viszont a kaja adagunk nagyon kevés maradt.Kedden megyünk dokihoz.

Kriszi: az első dologban reménykedem én is
Anyatejes babák is lehetnek ilyen picin betegek?

Kép
mona1978
 
 


Mona,
a fiam 28 hónapig szopizott. Második gyerek, a nővére két és fél évvel idősebb nála. Kende két hónapos korától kányázik valami légúti bajjal - a nagyobb ehhez képest hároméves kora után volt először beteg. A fiamnál biztosan az is belejátszott most már, hogy a nővére hozta haza a közösségből neki. Talán én sem figyeltem magamra eléggé a második terhesség alatt, de alkati dolog is lehet a háttérben - mindenesetre szegénynek az anyatej ellenére elég ramaty az immunrendszere. Abszolút védelem a fertőzések ellen nem létezik, az anyatej védhet elég hatékonyan, de a mi esetünkben nem így történt (a lányomnál viszont igen, fura dolog ez). A lányom ellenben három hetesen elmehetett volna meteorológusnak, olyan pontosan jelezte a nyűglődéseivel a frontokat: hidegfront közeledtével étvágytalan volt, amikor megjött a front, zabált és szundizott, mint a kisangyal. Amikor ellenben melegfront jött, végig előtte és alatta nem volt alvás, viszont igen sűrűn kívánta rángatni a cicit, mindig csak pár korty erejéig. Pár hónapos korában már nem kellett időjárás-jelentést néznem, hogy tudjam, mi a dörgés :lol:
kriszi
 
 


Sziasztok!

Voltunk dokinál 2 hét alatt 90 gr-t hízott! :cry: Így holnaptól befekszünk 3 napra kórházba, alapos kivizsgálásra, remélem minden ok lesz és csak a frontok.

Kép
mona1978
 
 


Sziasztok!


Mona, az tényleg nem sok, bár sokan mondanák, hogy lehet hogy most éhesen, kakilás után mértétek és lehet, hogy többet hízott!Én is kaptam ezt már meg, hogy ne hetente mérjem, hanem havonta.De te vagy az anyukája és te látod, hogy valami nem stimmel, és jobb ha kiderül, hogy nincs baj, mint fordítva.Vigyázzatok magatokra benn, remélem jó hírekkel jöszz majd!

Hát képzeljétek az én fiam tiszta pötty lett tegnap estére miután szinte az egész napot végigüvöltötte.Nem túlzok!Aztán ma dokinéni, és vírusos torokgyuszija van, ezek után a mai nap is rémálom volt, csak félálomban szopott, amikor már elfáradt a sírástól!

Saját megnyugtatásomra holnap elviszem egy ultrahangos dokibácsihoz, hogy megnézzük minden rendben van-e odabenn a pociban.
Ugyanis ebben a városban nincs kötelezó koponya és hasi uh újszülött korban, mint máshol.Nem is értem, hogy miért.

Sziasztok
mikiné
 
 


Kriszi!

Írtad, hogy neked is erős volt a tejleadó reflexed.Akkor gondolom amikor elkezdett enni a baba, akkor a másikból is ömleni kezdett a tej.Na ez még az én problémám, hogy ha nem itthon etetetm a fiam, akkor sem tudom diszkréten megetetni.Te ezt hogy oldottad meg?
Marcsi
mikiné
 
 


Marcsi,
nekem ez nagyon fura volt - és voltaképpen elég komfortos -, mert csak azon dőlt, amin épp rajta volt a gyerkőc. Szóval némi kis enyhe csepegésen kívül nem volt ezzel gondom, ennyi is csak az elején, bőven elboldogult vele egy melltartóbetét. Viszont van egy barátnőm, akinek dőlt minden mindenhonnan hónapokig. Inkontinencia-betétet tett a melltartójába...

Egyébként látod, a torokgyuszi simán csinálhat sztrájkot! Te hogy nyelsz, ha fáj a torkod? Én nem valami kellemesen...

Amúgy a kötelező pocak- meg kobak-ultrahang aránylag új dolog, az én nagyobbikomnál még csípő sem volt kötelezően, néztem is a kicsinél, hogy miféle új vegzálás ez? :)

Mona,
szorítok... minden oké lesz, nyugi...
kriszi
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk haza a csecsemőgondozásról, kislányom 7 hónapos, 8860g, 560 g-ot hízott ebben a hónapban. Egyelőre nem nagyon eszik, csak kóstolgatja a főzeléket napi egyszer, emellett igény szerint szopik.
A doki szerint így kéne csinálni:
reggeli: szopi, tízórai: gyümölcs, ebédre és délután: hússal kevert főzelék, vacsora: szopi. (éjszaka "természetesen" aludjon)
Teljesen elképedtem, 7 hónapos gyereket így táplálni? :shock:
Nem értem, hiszen már mindenhol a szoptatás fontosságáról lehet olvasni. A gyerekorvosok ezt miért hagyják figyelmen kívül? A rokonok is folyamatosan arról regélnek, hogy milyen fontos lenne, hogy egyen már a kicsi - hát néha fárasztó visszaverni a támadásokat :lol: , főleg, hogy nem mondhatom, hogy az orvos is a pártomon áll...
Ráadásul egyébként szeretem ezt a doktornőt, sőt, mi választottuk...
Bocs, de muszáj volt kicsit panaszkodnom...

Erika

KépKép
almababa
 
 


Almababa, dokija válogatja... a miénk nagyon szoptatáspárti, egyébként pedig férfi, és négygyermekes családapa :)

Nála azt is meg lehetett csinálni, hogy amikor már nagyon sokat kellett várni, és mindenki nagyon szomjas, türelmetlen satöbbi volt, hogy előrántottam az anyagot a váróban, és (diszkréten, pulcsi alatt) megtankoltam a közel kétévest :lol: Aztán épp végzett, amikor bemehettünk, meglátta, hogy igazgatom a pulcsimat, és megdicsért bennünket, milyen szépen megoldottuk a helyzetet :oops:

Na de nem az a téma. A dokinő nem tudom, mit akar, ennyi idősen már nem is szoktak ennyit hízni a babák, 56 deka egy hónap alatt még újszülöttnek sem kevés! És a gyümölcsben pl. NINCS annyi kalória, mint az anyatejben. Délután hússal kevert főzelék? :shock: Na ilyet még nem hallottam. Amúgy meg az addig igény szerint szoptatott hét hónaposak egyáltalán nem szoktak még ennyit enni. Emlékszem, nekünk (pedig egy icipicit korábban is kezdtem hozzátáplálni, mint pont 6 hó) hét hónapos korra kb. egy teljes kajolás volt (ebéd, kb. 1 deci főzelék :))))), és előtte volt szopi is mindig. kb. 9-10 hónapos korukra volt vacsora is (szopi még mindig nem maradt ki egy sem, sőt természetesen keltek éjjel is, a kicsi kevesebbet, a nagy annak idején többet). Utána jött a reggeli, de az csak egyéves koruk környékére lett "teljes" - és még akkor is anyatejet ittak hozzá... és mindig, minden kaja csakis szopizás után. Amikor már háromszor "rendesen" evett a kölök, akkor egyenként szépen kaja utánra pakolgattam először a déli, majd az esti szopit, aztán alakult magától, egyre inkább alváshoz-ébredéshez kötődve, egyre kevésbé kajához. De ezzel együtt a nagyobbik 22 hónapig nyomta (már terhes voltam, kellemetlen volt, neki már csak a délutáni alváshoz kellett, megoldottuk másképp), a kicsi 28 hónapig (önként és dalolva hagyta el egy reggel, három nappal az utolsó szopi után kezdte a bölcsit).
Ha mégis azt szeretnéd (te és nem más), hogy a bébi egyen többet, esetleg kínálgathatod többször naponta egy-egy kis kanál/falat valamivel, de mindig szopi után, ha nem akarod csökkenteni a szopizást.

Ami meg a kéretlen véleményeket illeti: ugye tudod, miért van az ember lányának két füle? ;)

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi,

köszi a választ, nagyon megnyugtattál. Használni fogom a füleimet :lol: :lol:

KépKép
almababa
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: