Új privát üzeneted érkezett!

Panzej!
Nahát, kicsi a világ!
Most döbbentem rá, hogy ismerjük egymást!
A gyerekek adataiból talán kitalálod, ki vagyok, ha nem akkor segítek: a vezetéknevük Szemereki. :D

Van egy Szoptanít nevű segédeszköz. Gyógyászati segédeszköz boltokban lehet kapni. Egy kicsit macerás, de lehet, hogy segít a sógornődnek. Lényege, hogy miközben a baba szopik, egy kis csövön folyik a tej a szájába, tehát könnyen jön a tej. Ez segíthet, míg "elfelejti" az üveget.
Bocsánat, kicsit zavarosan írtam le, de most mennem kell ......

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Panzej, a lap tetejen van egy hsz Rokicatol, o most keszul IBCLC vizsgara, szerintem irj neki is, hatha tud segiteni!

puszi

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Szia Boeske!! Nahat, tenyleg kicsi a vilag!! Hogy vagytok? Ha van kedvetek osszefuthatnank valamikor. Most mar van stabil lakhelyunk, sajat lakasunk, szeretettel latunk Titeket!
Ti meg mindig Bkeszin? (Bocs, persze nem akarok tul sok szemelyeset irni..) A sogornom pedig egyebkent az Agi! :-) A szoptanitot mar ismeri, most valami szupernagy bimbovedovel probalkozik, es ugy nez ki az megoldja a gondjait.

Sari, koszi, hogy meg ide is valaszoltal nekem!! :-)

Sziasztok!

P

Kép
Kép
panzej
 
 

 
 

Szia!
Igen, itt lakunk Budakeszin.
Tudtam, hogy ki a sógornőd, csak én sem akartam sok személyes dolgot írni. :D Örülök, hogy alakulnak a dolgok, és újra tud szoptatni. Egyébként nekem is azt tanácsolták, hogy fejjek, amíg meggyógyul a sebem, de azt mondtam, akkor inkább a seb. Végül 2 és fél hónap alatt megyógyult magától.

Egyszer tényleg jó lenne találkozni, de mostanában sajnos nem megy, minden szabad pillanatomban tanulok, még van néhány vizsgám. De utána szívesen.

Addig is minden jót!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Kb két hete rémálom lett számomra a hajmosás, ugyanis rengeteg hajam maradt a kádban, amitől sírógörcsöt kaptam. Igaz, hogy számítottam kicsi hajhullásra, de nem ennyire. :(

Tud valaki szoptatás alatti hajhullásra ajánlani valamit?

Előre is köszi!

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Ancsurka, én úgy tudom, hogy nem a szoptatás miatt hullik, hanem azért, mert nincsenek már a terhességi hormonok a szervezetedben. Mondjuk én sem igazán tudtam mit kezdeni vele, de szerencsére hamar abbamaradt. Amúgy nekem is kb. a bébi ennyi idős korában kezdett hullani, mármint az elsőnél (a másodiknál abszolút nem emlékszem, hogy volt ez :oops: ), és hasonlóan jött a nyár, közben valahogy abbamaradt. Arra emlékszem, hogy akkoriban elég röviden tartottam a hajamat, legalább nem volt vele sok macera, és mintha akkor kevésbé is hullott volna (vagy csak nem voltak olyan feltűnők a rövid hajszálak ;) ).
Mindenesetre kitartás :)

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi!

Köszi a biztatást. :)

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Ancsurka,
én is úgy tudom, mint Kriszi, hogy ilyenkor azért hullik ennyi, mert a terhesség alatt szinte egyáltalán nem hullik a hormonális hatások miatt, és ennek a megszűntével nemcsak hogy visszaáll a normális hajcserélődés (azaz hullik, amennyi általában szokott), hanem kihullik az is, ami a terhesség alatt nem hullott ki. Nomármost lehet, hogy rosszul tudom, viszont tény, hogy nekem a terhességeim alatt tényleg bedúsult a hajam, aztán a babáim 3-4 hós kora körül iszonyat módon elkezdett hullani. Pár hónapig tartott, aztán beállt. És viccesen nézett ki a sok rövid újranövő szál a homlokomnál és a fejem tetején a hosszabb szálak között. :D
Zsizsa
zsizsa
 
 


Zsizsa, köszi a választ. Kicsit megnyugodtam. Bár az elején tényleg a sírással küszködtem hajmosás után.

Szép napot

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Ancsurka: mintha magamat olvasnám-mikor Sári 4 hónapos volt! :D Én le is vágattam, annyira zavart a csomókban hulló haj. Állítólag a szervezet a 3-4 hónapos baba mellett kicsit "kimerül" minden tekintetben, plusz a hormonok is megzuhannak...el fog múlni hamarosan. :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi köszi a bíztatást.

Ancsa

KépKép
ancsurka77
 
 


sziasztok!

Látom,májusi az utolsó hozzászólás,de azért megpróbálkozom,hátha.
Az én problémám az,h 38.hétre császárral született a kisfiam,akit sárgán adtak haza,így folyton alszik.Ma 1,5 hetes és szopizik is ciciből,csak ez van,h 1 óráig is elhúzódik,annyira lassan megy neki és utána sír,h éhes.Mivel sokat veszített a súlyából,az orvos és a védőnő is azt mondta,ne éheztessük,pótoljuk tápszerrel(amúgy szopi pártiak).Próbáltam csak cicit adni neki,az az etetés 2 óráig tartott és utána pótolni kellett.
Nekem elég pici mellem van,a "jóindulatú"tanácsadók azt mondták,lehet,h ennyi tej van bnne.Genetika :( Én nem akarom ezt elhinni.Ha eszik és utána fejem,szinte semmi nem jön már belőle(néhány csepp),ha visszarakom,a kisfiam mégis tud belőle még szívni.A védőnő azt mondta,legyek türelmes,napról-napra jobb,erősebb lesz,addíg pótlás.A sírását amúgy sem tudnám elhallgatni :? megsajnálom,meg ha összeszedte magát,akkor lehet drasztikusabb eszközökhöz nyúlni :) Rettegek,h visszaesik ez a kevés mennyiségű tejem is,vagy Őt nem fogja érdekelni.
Járt valaki hasonló cipőben?Ötletek? :shock:
köszi,berni
berni1
 
 


Berni,
nyugi, nyugi. Az én leánykám is folyton aludt eleinte, kétóránként kellett ébresztgetnem éjjel-nappal, hogy valamit hajlandó legyen enni. Igaz, nem volt csaszi, de épp aznap született, hogy betöltöttük a 39. hetet, szóval majdnem 38... sárga is lehetett kicsit, bár az arcán nem látszott, így nem nézték meg. Szóval van valami kevés fogalmam róla, hogy fest a dolog.

1. A cici méretének SEMMI KÖZE a tejmennyiséghez. Én 70B kosarat hordok, a legnagyobb méret 80B volt közvetlenül szülés után. És ebből szoptattam végig két gyereket, 22 illetve 28 hónapig. Szóval a genetika nem így működik.

2. Szegény kis manó, hogy küzdhet! Hatalmas dolog, hogy tud ciciből szopizni ilyen kis erőtlenül. Tudod, a legjobban a szoptatás szaporítja a tejet, szóval cici, cici, cici, amikor és ameddig csak bírjátok. Ilyenkor hasznos lehet, ha beköltöztök ketten a nagyágyba, és egész nap, amikor csak megnyikkan, kap cicit. Ha bírja.

3. Azt is tudnod kell, hogy ilyen pici babánál teljesen normális az órák hosszat cicin csüngés. Egyszerűen mert az olyan jóóóóó , majdnem mintha megint a pocakban lenne. Az összebújás egyébként is nagyon klassz nekik, ha sokat van veled/melletted, talán kevésbé is lesz aluszékony, mert összehangolódik a rezgéseiddel.

4. Mit csinál a kis hapsi, miután "befejezte"? Elalszik? Vagy sír? Talán nem jön neki elég gyorsan? Elfárad? Mert az is normális lehet, hogy elalszik a cicin, aztán ha le merészeled választani, akkor fel van háborodva. Miből látod, hogy éhes? Nem hízik, nincs elég pisis-kakis pelusa?

5. A fejés egyáltalán nem mérvadó, mert van, akinél az nem hozza ki a tejet, csak a bébi szája. (Ilyen voltam pl. én, pár hónap múltán már elektromos rémmel sem tudtam kicsalogatni egy-két cseppnél többet, közben meg túl voltam telítődve, és be is gyulladtam emiatt többször is.) Az sem mindegy, milyen eszközzel, technikával fejsz. Van, akinek a kézi fejőgép jön be, van, akinek a gépi, és van, aki csak kézzel tud. Bár ha mégis pótolni kell, akkor szerencsésebb, ha tudsz fejni valamennyit. De ha nem, hát az sem tragédia.

6. Tényleg, védőnő vagy valaki hozzáértő megnézte, hogyan szopik? Mármint elég hatékonyan-e? Jól van-e mellen, bekapja-e a bimbóudvar nagy részét, nyelve jó helyen van-e közben, elég mélyen van-e a cici a szájában (ha pl. horzsol közben a nyelvével, akkor nem), a nyelve nincs-e lenőve egy picit - akkor nem tudja eléggé kinyújtani, és ez lehet akadály a hatékony szopizásban, de nem törvényszerű (a fiam enyhén lenőtt nyelvvel szopta végig a 28 hónapot). Mert ezen rengeteg múlik.

7. Ha tényleg muszáj pótolni, akkor legjobb lenne nem cumialapú cuccból. Nagyon macerás, de lehetséges pohárból, kanállal, vagy ha úgy néz ki, hosszabb időről van szó, akkor érdemes elgondolkodni egy Szoptanít (SNS) készülékről, amivel szopás közben kaphatja a pótlást, azaz közben szaporít is.

8. Egész biztos, hogy legfeljebb még pár hétig tart ez a se-ilyen-se-olyan állapot, aztán eldől, mi lesz, és te is megnyugszol. Ami még fontos: van olyan, hogy ott van bent az a tej, de pszichés okok miatt legátlódik a tejleadó reflex (nekem volt ilyen a lányommal egy vagy két alkalommal, annyira stresszeltem a szoptatáson, amíg pici volt), és az egyetlen ellenszer az ellazulás. Szoptass kényelmesen, és ha már jól megy a mellre tevés, és nem kell arra külön figyelni, hogy rendesen rajta is maradjon a kisfiad, akkor lehet közben olvasni, tévézni, zenét hallgatni, bármit, ami téged ellazít.

Írj majd, hogy mennek a dolgok.

Szorítok nektek, tudom, milyen ezen aggódni,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Ja és azt kihagytam, hogy a tej folyamatosan termelődik, minél több a szopási inger, annál inkább (mert az mozgósítja igazán a hormonokat), szóval ha szoptatsz, nincs olyan, hogy üres cici, valamennyit mindig talál benne a kölök. Azt hiszem, szerencsés vagy, hogy ilyen türelmes kisfiad van, aki hajlandó sokáig szopizni, ha jól van mellen, így lesz majd sok-sok tejed :)
kriszi
 
 


kriszi!
majdnem megkönnyeztem a soraidat :oops: nagyon aranyos vagy és köszönöm a bíztató szavakat!
1.Szóval én is olyan 75-80-as melltartót hordok általában,amik nagyjából most is jók rám.én úgy látom,nem lett nagyobb a tejtől,de ha ez nem lényeg,akkor nem is foglalkozom vele.
2.Próbáltuk,ez nem vált be,ma reggel 8-10.20ig volt cicin és még utána is éhes volt,de max.2 óránként automatikusan keltegetem.Az egyfolytában cicin levést a mellem sem bírja,felázik :(
3.ok :)
4.cicin való elalvás után leteszem és szinte rögtön sír.Ha odatartom az ujjam,mohón szopizza.visszateszem cicire,elalszik és ez így megy,amíg nem adok neki tápszert.Bár most már egyre kevesebbet.Lassan eléri a születési súlyát,úgyh már nem aggódom,h éhenhal :oops: Sajnos a sárgaság miatt eddíg 2 óránként folyadékot(tejet,tápszert)kellett neki adni,mert az csak így múlik el.Ma néztem,talán kifele jön belőle,de nem akarom elkiabálni. :)
5.van gépi,kézi meg fejtem kézzel is,most,h majdnem egy órát szopizik,utána már semmi nem jön le.
6.Jól bekapja,szívja is,csak azt mondták,még pici,erő kell neki,h gyorsabban,aktívabban egyen.Eddíg kb 40 perc alatt 20ml.körül evett ciciből.Nem is adja fel,egyszerűen elalszik,ha felébred vagy visszarakom,akkor még 5 percíg bírja,vagy ha már mindenen túl vagyunk és jön a cumi,akkor abból is keveset és fáradtan eszik,szóval tényleg kifárasztja ez a nagy meló :D
7.próbáltuk kiskanállal,akkor még ennyi energiát sem fektetett bele,csukott szemmel kinyitotta a száját és a belefolyó tápot lenyelte,nem is balhézott.Evvel így nem értettem egyet,inkább kerestünk olyan cumit,amin 1 lyuk van és kell hozzá erő,h megszívja.Ahhoz képest a cicimből az elején "ömlik" a tej.Azt imádja is :D
8.igyexem majd nem aggódni. :?

Mégegyszer nagyon köszönöm a bíztató szavakat,ha a soraimhoz van még hozzáfűznivaló,jöhet nyugodtan,szinte mindenre vevő vagyok :wink: És gondolom,mondanom sem kell,h első gyerek :D
berni1
 
 


Annyi, hogy a cumival azért érdemes vigyázni, mert nemcsak az erőben van különbség, hanem a szopási technikában is, tehát azt a bizonyos mélyen bekapja-nyelvvel körülöleli-görgetve kiszivattyúzza-mechanizmusba tud belekeverni. De emiatt ne aggódj (van elég aggódivalód enélkül is, ahogy elnézem), még masszív cumizavar ellen is lehet tenni, és nem is törvényszerű, hogy kialakul.

A felázás is el fog múlni, ha hozzászokik a melled az igénybevételhez. Egyébként azt mondják, egyáltalán nem is ázik fel, a jól van mellen a baba. Erről nem tudok nyilatkozni, nekem sosem ázott fel/sebesedett ki (ez kivételesen elkerült).

Azon elgondolkodtam, hogy nem nőtt meg a cicid - egyáltalán nem, vagy csak nem feltűnően? Általában azért meg szokott. Lehet, hogy nincs túl sok tejmirigyed, de ezt innen messziről nem lehet tudni (meg én egyébként sem tudnám, csak olvastam az ilyesmiről). Esetleg meg kellene néznie egy szakembernek, megvizsgáltatni, amikor egy kicsit megnyugodtak a kedélyek.

A kiskanál pedig nem rossz ám, ha nem folyik ki a szájából a cucc, éppen mert nem kell szopnia, tehát minden szopási igényét muszáj a cicin kielégítenie - azaz ha van ereje, lelkesebben fog szopizni. Szóval nem az a lényeg, hogy energiát fektessen bele, hanem hogy ne tanuljon rossz szopási technikát, illetve a veleszületett szopási (szopómozgásra való) igényt ne segédeszközzel elégítse ki (ilyen a cumi, cumisüveg), hanem a cicin, és ezzel szaporítsa a tejet.
Mondjuk én meg lettem volna lőve, ha ilyen helyzetbe kerülünk, mert mindkét kölkömnek olyan alacsony volt a szopási igénye csecsemőként, hogy örültem, ha kaja erejéig cicire tudtam csalogatni őket. Persze ennek is megvolt az előnye, egyiknek sem kellett játszócumi, a lányom kb. három hónapig szopta az ujját, aztán magától abbahagyta, a fiam soha meg sem próbálta. Mondjuk aztán később, amikor már nem a kaja volt a lényeg a szopásban, hanem az összebújás, akkor beindultak :D

A lényeg, hogy tudtok szopizni, reméljük, idővel egyre jobban fog menni.
kriszi
 
 


kriszi,köszi!
mi is gondolkodtunk rajta,h elhívunk egy szoptatási tanácsadót,mert ahogy olvastam a szakcikkeket,ő tipikus esete,h jól bekapja a mellet,az első 5-10 percben még lehet hallani,ahogy nyel,aztán már csak azt érzem,h szívogat,nyomogat,de nyelést már nem hallani,meg hát le is lassul.
még reménykedem,elkezdtük mérni a reggeli+esti súlyát.kíváncsi leszek,marad-e vagy esetleg nő.
a kiskanalat más is mondta,csak 60-70ml-t belapátolni elég durva :( nem igazán bírjuk.amúgy egyelőre szereti a cicit,sőt soxor az kell az elalváshoz:-)
berni1
 
 


kriszi,köszi!
mi is gondolkodtunk rajta,h elhívunk egy szoptatási tanácsadót,mert ahogy olvastam a szakcikkeket,ő tipikus esete,h jól bekapja a mellet,az első 5-10 percben még lehet hallani,ahogy nyel,aztán már csak azt érzem,h szívogat,nyomogat,de nyelést már nem hallani,meg hát le is lassul.
még reménykedem,elkezdtük mérni a reggeli+esti súlyát.kíváncsi leszek,marad-e vagy esetleg nő.
a kiskanalat más is mondta,csak 60-70ml-t belapátolni elég durva :( nem igazán bírjuk.amúgy egyelőre szereti a cicit,sőt soxor az kell az elalváshoz:-)
berni1
 
 


Sziasztok!

Csatlakozni szeretnék hozzátok, mert most született meg a kislányom, mág csak 5 napos. Folyton szopizik, amit nem is bánok, bár néha óránként kéri a cicit. Azért gondolom ez ritkulna ha normálisan beindulna a tejtermelésem.
Normális az hogy már 5 napos és még semmilyen tejbelövelést nem éreztem??? Csak néha megduzzad és ennyi...mh.

Titimke
titimke
 
 


Titimke!

Az nem baj, ha óránként szopiztatsz. Én az elején fél óránként is ráraktam. Kérte. Semmi baja nem lett tőle. Nem fájt a hasa, ahogy azt a védőnő mondta. Ez eltart hetekig. később majd megszokja hogyan kell szoppizni. Egy idő után kialakul a saját ritmusa. Úgyhogy emiatt abszolut nem kell aggódni.

Nem mindenki érzi a tejbelövellést. Én érzem még most is, d volt egy ismrősöm aki nem érezte. Bonts ki közben a másik cicidet, azon majd látni fogod, hoy jön szopi közben a tej abból is. Valamint az elején próbálj fejni. Csak az elején kell. Egy idő után ez el is marad.

A lényeg, hogy akkor rakd cicire, amikor kéri.


De ha nagyon aggódsz, akkor nézesd meg, hogy nincs-e tejmirigy fejletlenséged. Ilyenről olvasta, hogy csak nagyon pici tejcsije volt. De akkor is kaphat anyatejet szoptanítból. A legfontosabb, hogy akinek ilyen van, ugyanolyan jó anya, mint akinek szerencséje van. Sőt!

ja azt majdnem elfelejtettem. Az első időszakban alvás, amikor a gyerek alszik. Semmi házimunka. (Férj, anyós(ha aranyos), anya, testvér... el tudja végezni). A sok pihenés meghozza a jutalmát. Ne sajnál rá az időt. Neked is regenerálódni kell.

Itt lehet tanácsot kérni:
www.lll.hu
www.szoptatasert.hu

Remélem még időben írok.

Sok sikert a szopihoz. Élvezzétek ki minden percét. :)

Üdv:

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Bocs a gépelési hibákért!

Most keltünk fel. Még elég kómás vagyok. :oops:

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Titimke,
pont attól indul be a tejtermelés, hogy nagy a kereslet (= gyakran kéri) :)
Nekem nagyon volt tejbelövellés, de több helyen olvastam, hogy akinél a baba rögtön elkezdhet szopizni, és mindig kap, amikor kér, néha tényleg nem érezni a belövellést. Amikor "megduzzad", az lehet a tejleadó reflex miatt (ilyenkor csöpöghet, vagy akár sugárban folyhat is belőle a tej, nekem csak csöpögött; esetleg érezhetsz bizsergést vagy nyilallást is benne), vagy lehet olyankor, amikor kicsit hosszabb ideig nincs szopizás, és "felgyűlik" valamennyi előtej. De ez a felgyűlés a látszattal ellentétben nem tesz jót a tejtermelésnek: több tej akkor lesz, ha a cicit gyakran és alaposan ürítik.

Az 5 napos (meg a nagyobb) nem csak kaja miatt akarhat gyakran cicit, hanem egyrészt mert nagy szopásigénye van ilyenkor (a szopómozgás megnyugtatja), másrészt mert így lehet a legközelebb hozzád, ami majdnem olyan, mintha még a pocakban lenne, és az olyan jóóóóóó.... Szóval a kaja, az innivaló (persze meleg is van), a megnyugvás és a bújás ilyenkor (és még hónapokig) elválaszthatatlan a számára.
Viszont ahogy nyílik a világra, pár hét vagy inkább egy-két hónap alatt fokozatosan változni fog a cicihez meg a világhoz való viszonya. Az ő természetétől függ, milyen változás lesz ez. A lányom két hónaposan szopizás közben az ágykárpitnak kiabált a hátam mögött - azóta sem érdekli különösebben az evés, sem az alvás. A fiam nagy cicifan volt és maradt :)

Berni,
mi van veletek? Írj már valamit, hogy haladtok...
kriszi
 
 


Sziasztok!

Én itt lennék csak valahogy sosincs időm írni. Ez már csak igy van egy 2 hetes babával.

Azt az igazi erős tejbelövellést most se érzem, de lehet nem is fogom. A tejcsi se folyik csak ha a kicsi lány szivja vagy ha én szivom le a géppel. Legalább nem lesz szükségen melltartóbetétre :-) .
Viszont 1 hét alatt fél kg-ot hizott.
Azt a kb. 140 ml amit lefejek nem is adom neki oda, mert gondolom jobb ha inkább szopizik.
De van valaki aki minden nap érte jön a lefejt tejcsimért és elviszi a kisfiának. Ő 13 hónapos és eléggé allergiás hajlamú és gondoltuk egy kis anyatej erősitheti a szervezetét. De ebben nem vagyunk biztosak. Szerintetek hasznára lehet neki a tejcsim???


Ancsurka : nagyon ídes a babád. Lilinek hivják, ugye?

Titimke
titimke
 
 


Sziasztok

nem tudom esetleg tud e válaszolni valamelyikőtök a kérdésemre,akinek már nagyobb tapasztalata van a szopiztatásban mint nekem.

Igaz-e az,hogy néhány hónap szoptatás után a mell már nem duzzad úgy meg szopik előtt hanem puha marad vagy csak kicsit duzzad ,de az nem azt jelenti hogy nincs tej vagy kevesebb.Illetve már nem érzem etetés előtt kicsivel azt a bizsergő nyillaló érzést (tejbelövelés?)és nem ázik át a melltartóm ha nincs bent melltartó betét.Etetésnél meg van ez az érzés,többször is,de akkor sem cseppen el a másik mell,pedig a babám nagyokat kortyolgat.Éjszaka sem érzem hogy kidurranok pár óra kihagyás után,mint korrábban.Csak elviselhetően telik meg.Ezek normális jelenségek???

Ági

Kép
hági
 
 


Szia Ági!

Szerintem normális amit érzel. Néhány hónap után beáll a tejtermelés, és nem kell annyira megduzzadnia és keményednie mint korábban. Az én lányom most 2 hetes és egyáltalán nem csöpög a cicim, pedig az első gyerekkel már akkor folyt a tejci ha meghallottam hogy sir. Hát most nem! Néha érzek egy kis bizsergést és ennyi. A kicsi lány ennek ellenére nem úgy néz ki mint aki éhezik, mióta a kórházból kiengedtek minket 70 dkg-ot hizott.

Titimke
titimke
 
 


Ági,
nekem anno Pele (Schneiderné Diószegi Eszter) mondta itt, hogy az első időkben a mell vizesedik is, attól nagy és duzzadt, mert relatíve kevés tej tud benne felgyülemleni, tehát a duzzadás nem attól van. Ez a vizesedés pedig elmúlik. A beálló kereslet-kínálat (a szervezet takarékos rendszer) mellett a tejleadó reflex ereje is csökken idővel (ezért nem csöpög, nem bizsereg), de ez is így van rendben, mivel a baba párhuzamosan jobban rájön a technikára, erősebb lesz, szóval már nem kell, hogy annyira ömöljön neki.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Köszi lányok a választ,akkor megnyugodttam :) ,csak hirtelen furcsák voltak ezek a változások.

Ági

Kép
hági
 
 


kriszi!
itt vagyok ám,csak olvasgattalak titeket.nálunk Dorián rákapott a szopizásra,csak anyatejet kap.viszont azóta sem tudtam lefejni semmit etetés után,így kb.1 hete nem is erőltetem.azt mondták,ilyen a tejleadásom.viszont pár napja Dodó ráállt,h két mellből eszik a nap nagy részében.jelzi,h már nem vagy csak nem úgy jön a tej,ahogy igényelné és akkor kapja a másikat.ha evett aból is,vissza szoktam rakni az elsőre.ilyenkor vagy jön megint,hallom,h nyel,vagy még percek múlva is próbálkozik és semmi.nem értem?!kevés a tejem?vagy csak ő nem szívja elég aktívan?ha megmasszírozom,megnyomom közben,akkor cseppeket látok.
reméltem,h kitartok a hozzáetetésig,de nem tudom,így mi lesz.egyik nap fejlődik 30-50gr-ot,a rákövetkező nap meg fogy 20at.őrület :(

Kép
berni1
 
 


Berni: hadd egyen úgy és annyit, ahogy ő akar. Szoptasd, amennyit csak tudod és hajlandó. A napi méregetés eléggé megtévesztő lehet, mert kakilhat egyik nap többet, másik nap kevesebbet, 10-20 grammok nem mutatják a fejlődést. Szerintem ne így állj hozzá, hogy kitartasz a hozzátáplálásig, hanem úgy, hogy szoptatni fogsz, ha törik, ha szakad.
A 2 mellből etetés szerintem nagyon hasznos dolog, mert minél több inger éri a melledet, annál több tej fog termelődni. Fejéssel, nyomkodással ne is próbáld megítélni a tejmennyiséget, mert nem lehet. Ugyanígy a telítettség érzés sem arra utal, hogy mennyi tejed van, ez is elmúlik egy idő után. A tejtermelés a cicin töltött időtől függ, mert ez idő alatt megy a szignál az agyba, hogy még kell tej, mert még eszik a gyerek és így még több prolaktin termelődik. Ez mind az agyban játszódik le, ahogy a "hozzáállás" része is a dolognak. Ne idegeskedj, szoptass, amennyit csak bírtok és nem lesz gond. :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Ja, és még valami: hosszabb szopiknál felázó bimbó esetén a baba nem jól kapja be a bimbót. Ha jól van a szájában, kizárt, hogy felázzon (ez is egy védőnő-szöveg egyébként :evil: ).

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


livi!
köszi,igyekeztem eddíg is így csinálni,tényleg csak a hozzáállásomon kell változtatni :) azt mondta a dokinénink,addíg nincs gáz,aamíg nem kéri 2 óránál sűrűbben(ez még bőven nincs,van,h én keltem 4 óra múlva)és gyarapodik heti min.150et(eddíg ez is megvolt)csak olyankor sajnálom nagyon amikor 30-40perc szopi után is próbálkozik és keservesen felsír,amikor csalódik.bár lehet benne türelmetlenség,mert épp az előbbi etetéskor szopizott kb 25perce,elhúzta a fejét és láttam,ahogy kifolyik a tej a szája sarkán aztán be is aludt :D úgyh van ott tejcsi,csak meg kéne dolgozni érte :)
vettem megint homeos bogyót meg fitolak teát,azt is elindítom újra,már próbálkoztam vele az elején.

Kép
berni1
 
 


Berni!

Akkor sincs gáz (Hogy a szavaiddal éljek.), ha két óránál sűrűbben kér a baba. Ugyanis a babák normális működése, hogy van mondjuk két-három óra, ami alatt szopiznak többször is (akár 4-5-ször is), aztán alszanak egy nagyobbat. A gyakori szopizásból akkor van csak hasfájásos probléma, ha az anyuka nagyon bőtejű (mert mondjuk rendszeresen fej), és ezért arányaiban több a laktózdús első tej, ami okozhat hasfájást. Vagy ha nem feltétlenül bőtejű az anyuka, de minden egyes szopzásnál másik mellre teszi a babát. Így szintén arányaiban több első tejet eszik a baba. Ez kivédhető azzal, hogy ha sűrűn kér a baba, akkor ugyanarra a mellre teszik vissza a babát, amin mondjuk (10 perce, fél órája, vagy órája) befejezte a szopizást. Nagyon bőtejű anyukáknál az is be szokott válni, ha 3-4 órán belül nem is vált mellet. Hanem mindig ugyanarra rakja vissza a babáját.

Arról nem is beszélve, hogy lesz még 35 fok idén nyáron. Amikor teljesen jogos igénye a babának, hogy két óránál gyakrabban is megszomjazik. És mellre szeretne kerülni. Ha betartod ezt a kétórás dolgot, akkor szegény szomjasan marad. Vagy elkezded itatni (víz, tea), ami egyrészt felesleges, ha szopizhatna is. Másrészt, ha mindez cumisüvegből megy, akkor az a szopizásban is okozhat problémát.

Próbáld egy kicsit lazábban venni ezt a szopizás dolgot szerintem. Egyrészt a napi gyarapodás mérésének elhagyása, mint stresszforrás kikapcsolása, hasznos lehet. Ha még éhesnek látod a babád, akkor próbálj pozitív gondolatokat az agyadba varázsolni. És tedd újra mellre. A tej nagyrészt a szopizás alatt termelődik. Kivéve, ha azon stresszelsz, hogy "Hűűűű, biztosan kevés a tejem!!!!" Ráadásul a stressz a babára is átragad. Van elég tejed, és ez nagyon jó. Erre gondolj! Figyeld a babádat, és tedd mellre, ahányszor csak kéri!

Kriszi említette Pelét. A szakértői oldalán van egy rövid és tömör írás arról, hogy honnan tudhatjuk, hogy elég-e az anyatej? A következő linken olvashatod: http://www.nlcafe.hu/szakertoi_oldalak/326621/2/992

Üdv:

Zita
pzita
 
 


pzita!

köszi az infót,el fogom olvasni.
sajnos még kell mérnünk naponta,mert még picit sárga és ilyenkor iszonyatosan fontos az elegendő gyarapodás,de ezt még az elején írtam,h min mentünk keresztül.szerencsére már majdnem teljesen kitisztult.
már kezdem átállítani az agyam,mert én is észrevettem,h ha nem adom fel és visszateszem,újból kortyolgat. :) úgyh nem lehet olyan nagy gáz :)

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!

Az én kisbabám júni 26-án született tehát most lesz egy hónapos. Mi nagyon sárgán jöttünk haza és eléggé megszenvedtük. Igaz időre viszonylag nagy 4130gr-al született. Reggelente ha van elég tej megeszik 200ml de sajnos napközben nincs ennyi így miután szopizott és kevésnek találom, vagy még 1 óra szopizás után is jelzi, hogy szeretne szopni kap egy kis kiegészítést. De mostanában egyre többször kell. Olvasom a tanácsaitokat, hogy minnél többször szoptassuk a babákat.
Kérdésem ha egy órát szopik utána mikor adjak neki legközelebb? Onnan számoljam a két órát amikor elkezdtük, vagy amikor befejeztük?
Terheségi cukrom volt így nagyon figyelnem kelett mennyit eszem és sajnos most sem kívánom annyira az ennivalót. Tudja-e valaki mennyi az a szénhidrát, kalória mennyiség ami szükséges a megfelelő tej mennyiség meglétéhez? Mi a fontosabb a fehérje, a szénhidrát vagy a folyadék mennyisége? (már hízott több mint egy kilót a baba)

Köszi minden ötletet .
Üdv Bogáta
bogata74
 
 


szia bogáta!
én csak azt tudom továbbítani, amit nekem is a védőnőm és a gyerekdoki mondott:
a szoptatás max.40 percig tartson,annál sokkal tovább ne és ha ilyen sokáig húzódik,akkor a végétől kell számolni a két órát.amúgy mi is sárgák voltunk,most lábaltunk ki belőle.a 200ml elvileg bőven elég,heti hízást kell nézni az pedíg 1 hós gyereknél 150-200ml.ehhez elég naponta 1x vagy pár naponta mérni tiszta súlyt fűrdetés előtt.de az én kisfiam nem ekkora súllyal született,nem tudom,h mennyire lehet éhes a te gyerkőcöd,nekem azt tanácsolták(és ez bevált),h evés után adjak cumit a szájába és abból le fogom tudni szűrni,h tényleg éhes-e vagy csak nyűgi.ha nem ódzkodsz tőle,próbáld ki,az én fiam nem szokott rá,csak nyugtatja vele magát,nem ragaszkodik egyébként hozzá :)

Kép
berni1
 
 


bogata74 írta:
Kérdésem ha egy órát szopik utána mikor adjak neki legközelebb? Onnan számoljam a két órát amikor elkezdtük, vagy amikor befejeztük?


Ne számolj semmit. :D Ha egy órát szopik és még szopna, akkor szoptasd tovább. Ne foglalkozz a milliliterekkel és a grammokkal, hidd el, a lényeg az, hogy annyit legyen a cicin, amennyit ő szeretne. Be fog állni a kereslet-kínálat, ha hagyod, hogy most még pár hétig igény szerint egyen.

Evés: a szervezeted előbb a babának biztosítja a tápanyagot a tejbe, utána fog magával foglalkozni. A folyadék viszont elengedhetetlen a megfelelő tejmennyiség eléréséhez. A tápértéke egy "sztenderd", amit a szervezeted kikalkulál magának, bármit is eszel. Ennek ellenére én azt javaslom, hogy egyél bőségesen és változatosan. Figyelj arra, mit kívánsz, ha semmit, akkor is próbálj 3 étkezésre jóllakásig enni. A többit a tested megoldja.

Sok sikert, én tényleg ne félj RENGETEGET szoptatni, ez az időszak is el fog múlni és akkor beállhattok majd egy "rendszerre". Most kövesd a baba rendszerét!
:D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


berni1 írta:szia bogáta!
én csak azt tudom továbbítani, amit nekem is a védőnőm és a gyerekdoki mondott:
a szoptatás max.40 percig tartson,annál sokkal tovább ne és ha ilyen sokáig húzódik,akkor a végétől kell számolni a két órát.amúgy mi is sárgák voltunk,most lábaltunk ki belőle.a 200ml elvileg bőven elég,heti hízást kell nézni az pedíg 1 hós gyereknél 150-200ml.ehhez elég naponta 1x vagy pár naponta mérni tiszta súlyt fűrdetés előtt.de az én kisfiam nem ekkora súllyal született,nem tudom,h mennyire lehet éhes a te gyerkőcöd,nekem azt tanácsolták(és ez bevált),h evés után adjak cumit a szájába és abból le fogom tudni szűrni,h tényleg éhes-e vagy csak nyűgi.ha nem ódzkodsz tőle,próbáld ki,az én fiam nem szokott rá,csak nyugtatja vele magát,nem ragaszkodik egyébként hozzá :)


Én nem javasolnám sem a 40 percet, sem a cumit. A 40 perces szopi alatt van olyan gyerek, aki kétszer jól lakik, van, aki csak félig. A két órát bárhonnan számolni teljesen felesleges, főleg, mert az egy hónapos babának fogalma sincsen arról, hogy csak azért szophat, mert éhes. Neki ez sokkal több, nyugatatás, hasfájás ellenszere (tényleg az, ugyanis a szopó mozgás kiváltja a gasztrokóliks reflexet és enyhülnek a görcsök a kis beleiben), anya és tejszag. Hadd töltsön sok időt a mellen.
Pont ezért mindegy, hogy éhes-e vagy nyűgi, a szoptatás mindkettőre tökéletes megoldás.
A cumi veszélyes, mert bimbó zavart okozhat. Tényleg rá lehet szoktatni, persze ezt majd féléves korában fogod észrevenni. Én azt javaslom (egy hároméves, még mindig cumizó és egy másfél éves, még mindig rendszeresen szopó gyerek anyukájaként), hogy ne vásárolj most korai nyugalmat a cumival. A cicivel jobban célt érsz, mert azon is megnyugszik, és tejed is remekül lesz a folyamatos stimulációtól. A cumi szép lassan tejcsökkenéshez fog vezetni és korai elválasztódást is eredményezhet. Ha szeretnél sokáig szoptatni (értsd: 6 hónapnál tovább), akkor érdemes ezt is megfontolni. Sok cumis gyerek szopik sokáig, de most még nem tudhatod, hogy a te babád hogy fog rá reagálni.
Sok sikert!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

Berni, Liv !! Nagyon köszönöm a válaszaitokat és a tanácsitokat. Én is szertem ha sokáig van mellen, mert annyira megnyugszik és szeretem is nézni milyen nyugot, csak sajnos a mellbimbóim nem nagyon bírják így ezért akartam korlátokat szabni neki, meg azért is mert sokszor csak a hiszti miatt cumizik. Általában az első 20-25-percben kiszivja a nagyját és az utána következő 40 percben meg csak 20 ml.
A hízással nincs gondunk heti 30 deka most ez a tendencia.
Jővőhét kedden megyünk az 1 hónapos felülvizsgálatra kíváncsi vagyok mennyit fognak neki mérni.

Egy pár kép, hogy lássátok miért szeretek gyönyörködni benne amikor szopizik
http://family.webshots.com/album/563924257kSyaRS

Az étkezés miatt akor nem aggódom igyekszem azt enni amit megkívánok.

Mégegyszer köszönök mindent. Jelentkezem a fejleményekkel.

Üdvözlet mindenkinek Bogáta
bogata74
 
 


Bogáta!

A mellbimbó hozzá fog szokni a kiképzéshez. Néha hagyd szabadon a másikat, amiből nem szopik, s ha folyik egy kis tej belőle kend szét rajta. nekem nagyon bevált.

Az elején nekem is egy órát is csüngött a cicimen, majd volt, hogy fél óra múlva újra kérte. Én adtam neki (védőnő tanácsa ellenére). Most 6,5 hónaposan már van saját napirendje. Kialakul nem kell izgulni. Ja és soha nem volt hasfájós, még ezzel is riogattak. Az szerintem nem a gyakori szopitól alakul ki.
Az én picurkám eddig még csak kizárólagosan anyatejet kapott semmi mást, és nagyon szépen fejlődik tőle.

Azt ehetsz, amit akarsz, ha a a terhesség alatt előjött cukoringadozás helyrejött. Azért szánjatok rá egy napot, hogy mérd a cukidat evések előtt és utána 1,5 órával. Csak a magad megynyugtatására. Ha nincs semmi baj a cukros dolgokat akkor sem ajánlom szopiztatás alatt (nem azt jelenti, hogy nem ehestz csak ne sütit sütivel). Gyümölcs, zöldség nagyon sokszor.
Szoptatás alatt fontos, hogy mindig regelizz, ebédelj, vacsizz, és tízórai, uzsi. Én betartom, és szerencsére nemekm nagyon jó a tejem. Ja és fontos a napi 2-3 l folyadék. Én főként vizet iszok, vagy vörös teát, vagy kamillát.
Soha nem mértem mennyit eszik. Mindig csak a tanácsadáson mérték, és ott minden rendben volt.

A cumi szerintem sem jó ötlet szopi helyett.

Ja és majdnem elfelejtettem, reggel mindenkinek több a teje, mint este. Ettől nem kell megijjedni. Kb 2-3 hónapos korára látni fogod a napirenjét.

Jó szopiztatást, és sok örömet kíváno a babucidhoz.

Megnéztem. nagyon tündérke.

Mosolygós, szép napot!

Ancsurka :)

KépKép
ancsurka77
 
 


livi!
direkt odaírtam,h csak továbbítani tudom,amit nekem is mondtak.nem azt írtam,h én ezt csináltam,DE Dorián iszonyatosan hasfájós volt,majd megőrültünk tőle,a hajnalaink még most sem egyszerűek,amihez hozzájárult,h folyton cicin volt,ill össze-vissza evett.nem volt ideje megemészteni.és bármennyire hihetetlen rólam 1 hónapos koráig én is állandóan ciciztettem,h sok tejem legyen és ő is a legjobban érezze magát.és persze fejtem is.na most ha valaki visszakeres és elolvassa az első hsz-aimat,akkor láthatja,h min mentünk keresztül a gyerkőccel és mit meg nem tettem én is.de azért a negatívumokat is említsük meg,hisz mindenben van az is:
mivel egész nap a gyerek volt a központban semmi másra nem volt időm.szó szerint semmire!de ez még nem is zavart,de 1 hónap után úgy döntöttem,a rendszer mindenkinek kell,és most már leszedném pl.a lábamról a szőrt stb.így amikor csak aludt a cicimen,akkor inkább levettem és szép lassan karból átszoktatam a babakocsiba.na nem azért,mert szívtelen voltam,hisz mindenkinek azt mondtam,h legszívesebben magamra kötném,annyira élvezem a szoptatást,hanem hogy előbb-utóbb ki is tudjunk mozdulni a lakásból.persze ez egy hosszabb folyamat volt,nem ment egyik napról a másikra.

mert tegyük hozzá,h ugye így nem annyira lehet elmenni otthonról,hisz ki tudja a gyerek mikor akar enni.

NEM! szopi helyett írtam a cumit,hanem ha már nem eszik,de nyűgös.ha olvastátok a suttogó című könyvet,nagy igazság,h egy idő után befárad a gyerek,nyűgös lesz,ezt sokan félreértelmezik,h éhes és nyűgösködik tovább.szerintem a cumi mindenkinek egyéni döntése,nekünk bevált.nekem nem volt szívem hallgatni,ahogy keservesen sír vagy épp hisztizik,a cumi lenyugtatja nekem pedíg egyértelmű választ ad,h épp éhes-e még,hisz akkor kiköpi egyből.és nem gondolom,h a késöbbiekben is zavarna engem vagy bárkit,ha már megért dolgokat,nem lesz rá igénye.amúgy Dodó kb.5 perc után ki is köpi és soxor a nélkül alszik el.este és éjjel ő is cicin alszik el,addíg kapja,amíg csak csűngeni akar rajta,de a nappalhoz nem tartozik hozzá a folyamatos mellen levés.

hozzáteszem,h nálunk jelenleg is 40-60 perc egy szopizás,mert ő is és én is nagyon élvezzük :D viszont bárhova el tudunk menni,mert tudom mihez alkalmazkodjak.
és igaz,ő is kialakította a napirendjét,nem kellett hozzá 6 hónap.és ebben abszolút kiszámítható és nekem is van 2 etetés között min 1-1,5órám. :)

és nem lett kevesebb a tejem a cumi miatt és lehet,h szerencsém van,de nem okozott szopizási problémát sem,hisz nem állandóan lóg a szájában a cumi.Dorián imád szopizni.mégpedíg annyira,h mint legfelül írtam,jelenleg 90%ban 2mellből eszik,amitől meg is ijedtem,de mivel megnyugtattatok,már nem zavar.sírni szinte sosem szokott,összeszoktunk,megvan a maga rendszere.

és igazad volt Livi,valóban jól gondoltuk,lustaság áll a háttérben,ahogy nem ömlik a tej elkezd sírni,hisztizni,pedíg ha leveszem,soxor folyik belőle és ha ragaszkodom hozzá és folyton visszateszem,belátja,h nincs más és újra szopizni kezd :lol:

bocsi a hosszúságért,csak nem szeretném,h félreértsenek és nem biztos,h tökéletes,amit teszek,de szerintem minden gyerek más!eddíg is csak jó tanácsokat kaptam itt,"több szem többet lát"
amúgy a védőnőm sok hülyeségével én sem foglalkoztam,pl.változatlanul együtt alszunk a nagy ágyban és ez addíg így is marad,míg éjjel sűrűn kel a hasfájás miatt. :oops: úgy gondolom,akinek nem hasfájós a gyereke,összeteheti a kezét,mert kevés annál rosszabb dolog van,mind anyukának,mind a babának,de ez egy másik téma :)

Kép
berni1
 
 


bocsi,h megint visszatérek,de azóta is ezen a hülye cumitémán kattog az agyam.
annyit tennék hozzá,h szerintem ez is szoktatás kérdése.nálunk a cumi alváskor használatos,ezért még vicces is a dolog,mert ha a szájába adjuk,5 percen belül csukódik le a szeme.amint elalszik ki is köpi.ja,és minden más esetben,ha a szájába adjuk kiköpi :) úgyh lehet,h később megbánom,de még nem látom nagy gondnak,mint ahogy az alvós babát sem tépjük ki a kezükből,de annakk is az ágyban van a helye,mint nálunk a cuminak is.
na jó,most már eltűnök :)

Kép
berni1
 
 


Berni, nem kell mentegetőznöd, szerintem mindenkinek leesett, hogy nem a szopi helyett írtad a cumit. Én is direkt kivastagítottam az okozhat szót, mert a cumi szopási zavart okozhat. Bármikor. 1 hetesen, 6 hetesen, 3 hónaposan, és az első sztrájknál gyakorlatilag minimalizálja az esélyeket a cicire visszatérésre. De van gyerek, aki gond nélkül használja. Én azért nem ajánlom, mert bármikor beüthet miatta a gond, de tényleg.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


mi az a sztrájk?miben nyilvánul meg?te nem aa cumisüvegre gondolsz?merthogy a cumiból nem jön semmi,nem értem miért lenne jobb,mint a mell,amiből tejcsi jön.leírnád?

nem mentegetőztem,csak felidegesítettem magam.nem szeretem,ha félreértelmeznek,de már nem érdemel több szót. :)

Kép
berni1
 
 


Berni teljesen jól csinálod. Én rosszul olvastam el a védőnői tanácsot.
Az elején néha mi is odadtuk neki, ha mondjuk fürödtem és nem tudtam cicit adni, így egy picit nyügizett. De két hét után már meg sem próbáltuk, nem kellett neki tudja, hogy úgyis megkapja.
Bocsi, ha megbántottalak. :oops:

A napirend minden babánál más. nekünk 2-3 hónaposan alakult ki teljesen kiszámíthatóan, a barátnőmnek meg 5 hónaposan. Az tényleg nagyon jó, hogy már egy hónaposan van napirendje. Gratulálok.

További sok sikert, és szép napot!
:)

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


ancsurka!
nem bántottál meg,dehogy haragszom,csak mostanában több helyről cs...tettek :oops: mit szoktatok odaadni neki?cumit?én azóta figyelem a hozzáállását a cumihoz és megnyugodtam,h tényleg csak az elalváshoz kell neki :) előtte van,h majdnem egy órát nézelődik cumi nélkül.

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!

Ancsurka! Köszönöm a sok jó tanácsot és gratulálok hozzá, hogy eddíg csak anyatejet kapott a babád.

Üdv mindenkinek Bogáta
bogata74
 
 


berni1 írta:mi az a sztrájk?miben nyilvánul meg?te nem aa cumisüvegre gondolsz?merthogy a cumiból nem jön semmi,nem értem miért lenne jobb,mint a mell,amiből tejcsi jön.leírnád?

nem mentegetőztem,csak felidegesítettem magam.nem szeretem,ha félreértelmeznek,de már nem érdemel több szót. :)


Nem, sajnos, nem csak a cumisüvegre gondolok. Bármire, amin a baba cumizhat, akár jön belőle tej, akár nem.
Itt egy részletes leírás a cumizavarról. Ebből idézek:
Amíg az újszülöttek kis százalékánál következmények nélkül lehet váltogatni a mesterséges cumikat és a mellet anélkül, hogy ez valaha is problémát okozna a szopásnál, a csecsemők többségénél azonnal vagy kis idő elteltével problémák merülnek fel a szopásnál.


Ennyit próbáltam kifejezni az előbb, nem támadásnak szántam, mindenki maga dönti el, hogy használ-e cumit vagy sem. A (vélt vagy valós) veszélyeit azonban érdemes ismerni.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


livi!
köszi.azóta már elolvastam az ide tartozó topicot.azért azt is érdemes elolvasni.
a te lányodnál okozott problémát?

Kép
berni1
 
 


Berni: hát, nem könnyű eldönteni utólag! :wink: Mindenesetre a lányom is csak alváshoz használta a cumit. Egy éves volt, amikor egyik este az esti szopi helyett bedugta a cumiját és elaludt. Persze, nekem akkortájt jött meg először, és rögtön meg is fogant a húga úgyhogy azok a hetek eléggé zavarosak, mert lehet, hogy a tej íze változott, lehet, hogy szopisztrájk volt, csak nem vettem észre, lehet bármi. De úgy érzem, hogy ha nem cumizott volna alváshoz, megmaradt volna a szopizás.
A kicsit nem zavarta az, hogy várandós lettem az öccsével, mikor 1 éves volt, azóta is lelkesen szopizik, pedig már 24 hetes vagyok és alig-alig van tejem. :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


liv!
gratula a legújabb poronytyhoz!

Kép
berni1
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: