Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zsizsa üdvözöl mindenkit, köszöni a biztatást és örül, hogy nálatok nem változott a helyzet. Ne aggódjatok, mert nincs sok keményedésetek, ahhoz képest, ami neki lett a legvégén, ami miatt be kellett mennie a kórházba.

Megõrül a forróságtól a bezárt szobában, pedig még ventillátora is van. Naponta 15 órát alszik minimum.

Mindenkit puszil.

Zsizsatesó
Névtelen
 


Zsizsatesó!

Zsizsának további kitartást!

Anita!
De jó, hogy jobban vagy!
Hát, elég jól bírom. Sajnos nem így terveztem (a költözés részét), de lehet bírni. Fõleg, ha tudod, hogy nincs más választásod, és senki nem csinál meg semmit helyetted.
Nagyon nem irigyellek, hogy a nagy hõségben leszel nagypocis. Én most mindenáron nyáron akartam szülni, mert Lili októberben született, és gondoltam, milyen jó lenne, ha nem hidegben lenne pici. Hát, már nem így gondolom. Nekem már most sok, pedig nem egy óriás hasam van.
Nekem mostanában megint vannak keményedéseim, hétvégén jó sok volt, de megfigyeltem, hogy fõleg délután vannak. Pedig akkor szoktam feküdni is.
Vásárolni még nem nagyon vásároltam, mondjuk a picinek nem is nagyon kell. Kenceficéket úgyis felír a dokinéni, ha megszületett.
Magamnak még azért kellene egy-két dolog a kórházba. Pl.betét, meg hálós bugyi. Végül is ezek a legfontosabbak. Én nem vittem be Lilivel szopis melltartót, mert nem bírtam elviselni magamon semmit, még a hálóinget sem nagyon, mármint a cicin, mellszívót sem vittem, mert a kórházban nagyon jó volt.
Viszont kell a picinek pelus.
A ruhákat meg majd úgyis behozzák, ha megyünk haza.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Zsizsatesó, Zsizsának vannak még keményedései? Most hogy néz ki meddig kell a kórházban lennie? Nagy drukk a jobbulásért és én is kívánok kitartást. Kép

Ildianyu olvastam a másik topicban a kérdésed, hát drukkolok, hogy a babácskád benn maradjon még egy picikét!!
Elmész most a dokidhoz valamikor?

Anita, pont kérdezted a múltkor, hát én még csak a 25. hetemet kedtem éppen ma.

Holnap este megyek a dokihoz, már nagyon várom mit mond a méhszájamra!

Minke
minke
 
 

 
 

Sziasztok!

Tegnap voltam orvosnál és azt mondta, hogy kinyílt a külsõ méhszáj. A kiskönyvbe azr írta C:2100. Nagyjából elolvastam amit eddig írtatok de nem nyugodtam meg. Ez nagyon rossz? 33 hetes vagyok. A súlya kb. 2400 gr a babának. Az orvos azt is mondta, hogy nem lenne baja ha megszületne. Úgye nem törvényszerû, hogy elõbb szülessen meg a baba.

Tina
Tina
 


Ildianyu!

Szerinted nem is kötelezõ a melltartó?mert itthon még én is az nélkül vagyok, de gondoltam a kórházba azért nem árt ha van nálunk szoptatós. Sokat nem akarok belõle vennei, mert ki tudja meddig használjuk majd.Meg azt még közbe is tudnak venni, ha megvan a méret.
Valójában tényleg nem tudja az ember, hogy hogy a jobb télen, vagy nyáron szülni. mert pl nekem télem mikor teherbe estem és sûrûn voltam rosszul( lement a vérnyomásom, sokat hánytam)hát a melegbe az sem lett volna valami jó, még így is sokszor a kinti hideget sem hidegnek éreztem...
persze így most nagy pocival majd, biztosan nagyon nehéz lesz, a szülés is, meg az addigi várakozás. Sõt még azt monják a 7. hónaptól meg nem is telik az idõ nagyon. Mert eddig észre sem vettem, úgy elrepült.
Ma már jobban voltam, igaz 37.5 még néha volt, de gyógyszer nélkül is elmúlik márKépBízom benne, hogy kigyógyulunk belõle. A pici is sokat segítKép
Azért vigyázz nagyon magadra, és próbálj pihengetni. Dokihoz mikor mész?


Tina!

Hát túl sokat nem értek hozzá, de nekem az eredményem már 25 hetesen is C 1,5 000 volt, de nálam igaz zárt a méhszáj. Az biztos, hogy ne idegeskedj raja, mert nagyon fel tudja az ember "pörgetni" magát rajta. Gondolj a kicsire, és nyugi. Most gondolom otthon vagy, és pihenned kell. Ha baj lenne, hidd el a doki befektetene a kórházba, de ott is pihenés, szigorú fekvés lenne. Szerintem feküdj sokat és lehetõleg feltett lábakkal. Biztosan nem jó , ha a baba elõbb születik meg, még ha életképes is.Azért nincs még annyira kifejlõdve....
Sokat feküdj, az a legjobb rá!
Na és ne idegeskedj rajta( hidd el attól csak rosszabb lesz)

Minke!

Azt tudom hanyadik hétben vagy, de már kb kiszámoltam mikorra ia lehetsz kiírvaKépHárom hét lehet közöttünk, így te is elég melegbe fogsz szülni.
Már ettõl félek inkább, mert nagyon nem bítom a meleget!
( terhesség elõtt sem)
Szorítok, hogy rendbe legyen minden a dokinál!
Vigyázz magadra, pihizz sokat!Írj, hogy mi voltKép

Zsizsatesó!

Üdv Zsizsának, remélem mielõbb hazajöhet már.Mit mondanak a dokik amúgy?Méhszája hogy áll?
Köszi, hogy benézel hozzánkKép

Legyetek jók!

Anita
anita77
 
 


Anita

Sokat sajna nem tudok pihenni mert van egy 2 éves eleven kislányom. 4.-en lakunk, lift nincs. Eddig naponta kétszer lementünk sétálni v. a játszóra de mostantól 2-3 hétig csak 1x viszem le ha nem vagyok fáradt.

Tina
Tina
 


Tina!

Lehet, hogy nem baj, ha megszületik már a baba, de hidd el, jobb neki még bent egy pár hétig. Azért csak a 37. hét után nem számít koraszülöttnek, még ha a súlya jó is. Lilivel nekem is kb. a 32. héten lett 2100, de utána végig feküdtem. Szerintem pihenj, amennyit tudsz. De az is lehet, hogy simán kibírod a 41. hétig. Kép Csak ne idegeskedj, mert az is méhösszehúzódáshoz vezethet.
Ja, most látom, hogy Neked is van egy nagyobb picurkád. Nekem most a 23. héten lett 2100, akkor azt mondta a doki, hogy nem kell bepánikolni, mert második baba. Ha nem változik, akkor nincs gond. Ismerek olyat, akinek a 24. héten 2100 volt, és kiírás elõtt 1 vagy 2 nappal szült. Kép

Minke!

Mi volt a dokinál?
Azt hiszem, az mégsem az volt. Kép

Anita!
Szerintem melltartó kell, de csak már akkor, ha belövellt a tejcsi, és tudod a méretet. Én akkor tényleg nem bírtam semmit elviselni a mellemen, még a hálóinget sem. De otthon már kellett, de akkor is csak azért, mert két szopi között is folyt a tej, és akkor kellett a melltartóbetét, hogy felszívja. De én otthon is ritkán használtam, csak ha mentem valahova. De nekem az volt a jó, amit felülrõl lehet lecsatolni.
Csütörtökön felhívom a dokimat, de ha nem lesz semmi gond, lehet, hogy csak hétfõn megyek. Különben is beszélek a kiscsajjal, hogy már kevesebb, mint egy hónap, és jöhet. De addig neki is jobb bent. Kép
Láttam, kérdeztél a másik topicban is. Ha nem nagyon off, írok ide is. Azért nem engedik néhol a bugyit, mert nem szellõzik Erre jó a gyógyszertárban kapható hálós bugyi. Én elsõ nap használtam nagyon vastag betétet, utána az éjszakai Alwayst (amikor a szülésznõ meglátta, hogy ezt akarom betenni, csak kinevetett, hogy az nem lesz elég. De állítólag én nem veréztem nagyon.) Amikor hazajöttem, már csak a sima betétet használtam.
A mellszívó nagyon változó, van egy barátnõm, volt neki avent és elektromos medela is, és az utóbbi jött be neki. Nekem kézi medela volt, de nem voltam vele megelégedve, csak az elektromossal.
És tényleg mondd meg, hogy ne nagyon látogassanak a kórházban, mert nekem volt, hogy fejni sem volt idõm. Nagyon fárasztó, ha mindig jön valaki.
Én a mellemre Garmastan kenõcsöt kentem, de a leghatásosabb, ha elkensz rajta egy kis anyatejet, és szabadon hagyod. Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ildianyu,

és az orvos hány hetente vizsgál meg? Nekem majd csak 37 hetesen kell visszamennem. Nem szokták ilyenkor gyakrabban nézni a kismamákat? Mi van ha közben tovább nyílik és én nem veszem észre? Bocsi ha hülyeségeket kérdezek.

Tina
Tina
 


Sziasztok!

Anita TE nagyon ismerõs vagy nekem a hozzászólásaid alapján:-)
Ha valóban az vagy akire gondolok,légyszi jelezz!
Remélem a nevembõl tudni fogod, hogy ki vagyok.
Üdv:Szilvi
Névtelen
 


Szilvi!

Nem igazán ugrik be, hogy ismeretségi , baráti körömben lenne valaki aki kismami, vagy anyuka és éppen Szilvinek hívják.Van egy tündéri barátnõm, õ igaz Szilvi, de Te lennél az? ha igen, akkor a hét elején írtam levelet otthonra....


Tina! Most hanyadik hétben jársz?Úgy tudom az utolsó idõben sûrûbben kell majd járni, sõt hetente is vannak vizsgálatok , ahol a pici szívhangját ellenõrzik.nagyon erõs anyuka lehetsz, nem semmi nálad sem, hogy mennyit bírsz a kislányod mellett.
Felnézek rátok Ildianyuval egyetembenKép Én még egyedül is annyira kitikkadok , elfáradok néha, hogy csak na!
De biztosan jó, hogy van már gyermeketek.csak szerintem nektek így nehezebb!Sokkal!

Vigyázzatok magatokra.

Anita
anita77
 
 


Anita!

34 hétbe vagyok. 36 héten már megyek a kórházba CTG-re és 37 héten is már a kórházba vizsgál meg az orvos. Eddig a magánrenelõjébe jártam.
Tényleg sokkal nehezebb egy gyerek mellett pocakosodni. Szegény lányomnak (tegnap volt a szülinapja) már 18 hónaposan egyedül kellett feljönnie a 4.-re és akkor már nem ültettem a babakocsiba se, hogy szokja. Igaz így sokkal nehezebb volt mert többett kellett szaladgálni utána.
Most izgulok, hogy ne nyíljak tovább mert a lányommal nagyon hamar tágultam, 2 óra alatt megszületett.

Tina
Tina
 


Anita!

Igen, én vagyok:-)
Írtam neked E-mailt,ott részleteztem mindent.
Tegnap kaptam meg a levelet.

Szilvi
Névtelen
 


Sziasztok!

Szerdán voltam dokinál, a méhszájam maradt C:31oo szerencsére. Kép A babával is mindent rendben talált a doki, 25.hét, de szerinte a méretei alapján 26 hetes is megvan. Kép

Na, de viszont az eddig napi 1-2 keményedéshez képest amit most éreztem vagy még annyit sem, tegnap meg tegnapelõtt viszont elég sokat, talán 6-7 keményedést is, ezt nem tudom mennyire lehet a frontra fogni. Úgyhogy létszi adjatok tanácsot, hogy mennyi ami lehet, mennyi és milyen ami gond, milyen sûrûn vagy gyakran jövõ a gond, vagy hogy van ez? Honnan tudom, ha gond van?
Szedem a MagneB6-ot, pihenek, szedem a napi egy Pipolphent.
Aztán, meg erre ma éjszaka nekiálltam görcsölni, kimentem és jó kis hasmenésem volt, jó nagy görcsökkel, erre elkezdtem filózni, hogy most ez hasmenés volt-e tényleg vagy pedig görcsök hasmenéssel járva, mert ilyet is hallottam. Kb. 2o percet trónoltam, görcsöltem, ment a hasam, szerinttek ez hasmenés? Bocsánat, hogy ennyire leírom, de hátha ilyen egy igazi görcs is, vagy az milyen?
Vagy akkor most is göcsölnék, esetleg vérznék?
minke
 
 


Minke!

Szerintem nézesd meg magad a dokival. A hasmenés lehet a tágulás egyik jele, és fordítva, a hasmenéstõl megindulhat a tágulás. Remélem megnyugtató választ fogsz kapni.KépKépKép De inkább nézzenek meg 10x feleslegesen, mint egyszer ne.
pusz, jó pocisodástKép
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Minke!

Az nem baj, hogy ha naponta akár 10 keményedés is van, de ne legyen 1 órán belül több, mint 1 és ne legyen fájdalmas. Napi 5-10 ilyen idõs terhesen már természetes.

Most az a legújabb verzió, hogy Zsizsának a 32. hétig bent kell maradnia. A jövõ héten fogják megvizsgálni a méhszáját.

Mindenkit üdvözöl, mindenki pihenjen. Sok puszit küld.

Zsizsatesó
Névtelen
 


Sziasztok!

Én is csatlakozom a táborhoz. 25 hetes várandós vagyok. Nemrég derült ki, hogy egy ujjnyira nyitva van a méhszáj, és részben a nyakcsatorna is. Elolvastam a korábbi hozzászólásokat, és meglepõdtem, hogy senki nem szed Terbutalint. (Ez egy olyan szer, amely relaxálja a méhet, és megakadályozza a kontrakciók kialakulását.)

Zsizsatesó!
Nem egészen pontos amit írtál. Ui. napi 8-10 kontrakció nem túl jó, és orvoshoz kell ilyenkor fordulni. (A magzatmozgás következtében kialakuló 1-2 másodperces keményedésen kívül.) Másrészt a fájdalommentes kontrakció is kontrakció, ami erõsebb méhtevékenységet indíthat be. Ez elõzhetõ meg pl. Terbutalinnal.

Minke!
Egyetértek Zuluval.

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Érdekes, hogy a dokik ennyire eltérnek egymástól, pedig biztos nem minden módszer a legjobb, velem Spiropentet szedetett mindkét terhesség alatt mikor nyíltam és feküdtem.

Becsi
Névtelen
 


Minke!

Remélem jobban vagy már, és voltál a dokinál is. nem árt azért megnézetni mi is okozta. Lehet, hogy egy tisztulási folyamat, de nem árt a végére járni. Írj majd feltétlenül mi volt!
Vigyázz magadra, és mindenre amit eszel és beviszel a szervezetedbe. csak jótanács, tudom, hogy vigyázol, de a bacikra most még jobban figyelnünk kellKép


Orsi!

Valóban minden orvos más, és más más véleményen vannak.
Furcsa, hogy ugyanarra a "bajra" másféle gyógyszert írnak fel....
De ezt kell elfogadni.


Mindenkit üdvözlök és legyetek jók!

Ildianyu, régen jelentkeztél, remélem minden rendben!
anita77
 
 


Orsi!

Én egy orvostól úgy hallottam, hogy a terhesség egy bizonyos szakaszától már természetesek a keményedések, csak az a fontos, hogy ne legyenek rendszeresek és fájdalmasak, és ne legyen óránként csak maximum egy. Lehet, hogy félreértettem valamit. Szerintem Csákány doki (a másik topikban) biztosan pontosan meg tudja mondani, hogy hány keményedésnél kell már orvoshoz fordulni. Én azt mondom, hogy inkább orvoshoz kell fordulni, minthogy valamilyen baj legyen: ld a testvéremet, Zsizsát.

Remélem mindenki jól van!

Zsizsatesó
Névtelen
 


Sziasztok!

Minke!
Nagyon jó, hogy nem nyílt tovább a méhszjad! Kép Kép Kép
Remélem, jobban vagy. Ha görcsölsz, szerintem is szólj az orvosnak, nem kell ahhoz vérezni, hogy tovább nyílj. Kép Legfeljebb hazaküld, hogy minden ok. Kép


Tina!

Általában 3 hetente vizsgált meg, amíg nem rosszabodott a helyzet. Aztán legutóbb 10 napra hívott vissza, akkor volt 1 ujjnyi, akkor másnap berendelt ctg-re, de mivel az jó lett, így megint 10 nap múlva megyek. Ha nagy baj lenne, biztos Téged hamarabb visszahívott volna. De ha sokat keményedsz, akkor mindenképpen hívd fel, vagy menj be a kórházba.
Azt hiszem, nagyon egy cipõben járunk. Nekem is nagyon gyorsan kibújt Lili, igaz, szülés elõtt 4 nappal már 4 cm-re ki voltam tágulva.
De ne aggódj, nem lesz semmi baj, csak pihizni kell valahogy.

Anita!

Csak azért tûntem el, mert csütörtökön államvizsgázok, és tanulni kellene. A Seduxentõl kicsit nehezen megy, így mostanában csak olvasok, és ha van erõm, akkor írok. Az utóbbi napokban elég sokat keményedtem, szerintem tovább is nyíltam. Ti megfigyeltétek, hogy kapcsolatban van-e az idõjárással? Úgy vettem észre, hogy ha hidegfront van, kicsit többet keményedik a hasam, és a babó is keveset mozog.

Egyébként tényleg furcsa, hogy minden doki mást ír fel. De a hatás gondolom ugyanaz, csak lehet, hogy attól is függ, hogy a kórházban mi a szokás, vagy hogy milyen gyógyszergyártóval van kapcsolata a dokinak. De ez csak tipp.

A keményedés szerintem nem gond egészen addig, amíg a méhszáj rendben van.

Jaj, holnap megyek dokihoz. Izgulok ám nagyon!

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

"Normál" terhesség során többnyire akkor keményedik a méh, miközben mozog a magzat. Ha vkinek nyitva a méhszája, megvan az a veszély, hogy beindul a méhtevékenység. Ezért fontos, hogy ne legyenek olyan kontrakciók, amelyek nincsenek kapcsolatban magzatmozgással, ez pihenéssel és gyógyszerekkel megoldható. A keményedéseket akkor is meg kell szüntetni, ha nem fáj, mert a méh ugyanúgy összehúzódik ("dolgozik"). Tehát ha vkinél nyitott a méhszáj, és naponta 8-10 magzatmozgástól független kontrakciója van, az feltétlen forduljon orvoshoz. (Minél hamarabb fordul vki orvoshoz, annál könnyebb leállítani az esetlegesméhtevékenységet.)
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Ildianyu
mi volt az orvosnál?
Éjjel fájt a derekam, de arra nem emlékszem, hogy keményedtem volna. Ez lehet jóslófájás? Szerinted tágulhattam tovább?

Tina
tkriszta
 
 


Ildianyu!

Remélem minden rendben van(volt) a dokinál, szoritok Nektek nagyon.A csütörtöki vizsgához pedig sok sikert!!!

Tina!
Bízom benne, hogy nálatok is rendben van minden.

Csak Minkérõl nem tudok semmit...., Remélem szegénykének nincs semmi bajuk, és jelentkezik hamarosan!

Szép napot, habár annyira nyomott a levegõ, hogy csak aludnék én is, de azért pihenjetek Ti isKép
Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Ma megvizsgálták Zsizsát, és továbbra is 1000 a méhszája. És rá is igaz az, hogy ha korábban beküldte volna az SZTK-s doki, akkor most jobb helyzetben lenne. Mert még így is, gyógyszerek mellett is vannak keményedései. A frontok nagyon hatnak rá is. Mindenkit üdvözöl.

Zsizsatesó
Névtelen
 


Sziasztk!
Bocsi, gyors leszek.
Már 3 cm a méhszájam. Kép Kép Kép
Most megyek ctg-re, de már érezhetõen fájok.
Tina!
Mindenképpen menj be, ha ilyen van. Én tényleg nem éreztem, amikor tágultam. Mondjuk ez nem teljesen igaz, mert esténként, ha figyeltem, éreztem, hogy keményedik, de semmi fájdalom.
Remélem, mindenki jól van.
Ildianyu
ildianyu
 
 


Ildianyu!

Az mit jelent , hogy 3 cm a méhszáj?
Azt mire érted, hogy "fájok"? Talán már elkezdõdnek a jóslófájások?
Remélem minden rendben lesz, szorítok!Amúgy én úgy tudom, hogy a méhszáj eredetileg is kb 3 cm..., ezért nem értem , hogy nálad miért baj?
Majd jelentkezz!
Remélem mindenkinél minden rendben van és hamarosan jelentkeztek!

Vigyázzatok magatokra!

Anita
anita77
 
 


Anita!

Szerintem Ildianyu úgy értette, hogy 3 cm-re van kinyílva már a méhszáj.
Névtelen
 


Ildianyu!

Bocsi, hogy félreértettem, tényleg úgy lehet....
Szorítok, hogy minden rendben legyen!!!!

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Az elmúlt egy hetet aktív pihenéssel töltöttem, alig keltem fel, még ide a gép elé sem ültem, a múlt hét szerdai és csütörtöki sok hasmekényedés miatt. Utána napokon nem éreztem már annyit, talán egész nap 1-2-3 keményedést, viszont feküdtem is.
Sajnos a maszek dokim szabin van, így nem tudtam menni hozzá, a körzeti nõgyógyászhoz mentem el, mondtam neki, hogy sokat keményedtem, erre, mondta, hogy mivel múlt hét szerdán megvizsgált a maszek dokim, és akkor semmi változás nem volt a méhszájamon, így mondta, hogy nem vizsgál meg most újra, felírt másfajta magnéziumot a MagneB6 helyett, kis gyógyszertári készítésú golyók, meg amit a saját dokim is felírt a Pipolphent napi egyet kell szednem, meg mondta, hogy pihenjek nagyon sokat.
Így az utóbbi napokban keveset , lekopogom ma pl. egyet sem keméyedtem idáig, viszont ma meg éjszaka jó kis derékfájásra ébredtem, most is fáj, de érdekesen nem az egász derekam, hanem a jobb oldalon, már most újra nem tudm, hogy a sok fekvéstõl, vagy kicsit felfáztam,vagy csak azt ne, de ez megint gond... Kép
Na, szóval így vagyok el. Kép
Amúgy a héten még csak a 26. hetem van.

Ildianyu, nagy drukk, hogy miden rendben menjen és legyen.

Mindenkinek nagy drukk, hogy minden rendben legyen!!!
Én számolom nagyon visszafelé a heteket, de még a már kevésbé rossz, mondjuk a 36. hétig is 1o hetem van /lenne hátra, jaj, csak azt ne, hogy gond egyen... Kép

Minke
minke
 
 


Minke

Nem lesz semmi baj ha sokat pihensz, szerintem. Én is nagyon sokat pihizek és sokkal kevesebszer keményedem.
Igaz nekem a doki csak a Magne B6-ot mondta, hogy szedjem.
Drukk, hogy minden rendben legyen.


Tina
tkriszta
 
 


Minke!

Nem homeopátiás készítményt kell szedned? Ugyanis nekem is azt írt fel a doki.
Múlkorábban kicsit beteg voltam és majdnem egész nap pihentem, és nem is kemyényedtem jóformán egyszer sem!Biztosan van benne vmi, hogy pihenéstõl kevesebbet keményedünk. Így amikor teheted pihizzél.
Aggódtam érted, mert nem jelentkeztél!

Vigyázzatok magatokra!

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Anita!
A belsõ méhszájam van kinyílva 3 cm-re. Így most 2333 vagyok. Vagyis voltam hétfõn. Hogy most mi van, ki tudja. A fájások jóslófájások voltak, bár a végén már 3 percenként. Azért nem hívtam fel a dokimat, mert nem tudtam megmozdulni sem. Aztán valahogy magamhoz tértem, lefektettem Lilit, és szerencsére elmúltak.
Most már tól vagyok egy államvizsgán is! Kép
Egyékbént tuti a hidegfront miatt voltak a fájások, most már a wcre is viszem magammal a telefont, hogy ha valami van, tudjak telefonálni.
Egyébként a babó már 2.5 kiló fölött van. És kedden már betöltöm a 36. hetet. Kép

Minke!
Pihenj jó sokat, akkor nem lesz gond! Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Ildianyu, de jó, akkor már nem lesz semmi gond Nálatok!! Kép
Bárcsak én is már a 36.héten tartanék....

Tina, lassan már Ti is túl lesztek a kritikus idõkön és lassan már nyugodtan jöhet a baba. Kép

Anita, ez nem homeopátiás,csak magnézium, calcium golyócska.
Pedig nagyon jó dolog lenne pedig ha az én dokim is homeopátiás készítményt írna fel, dehát...

Minke
minke
 
 


Sziasztok!

Ildianyu, gratulálok az államvizsgához. Nagyon ügyi vagy, hogy gyerek, baba mellett is sikerült.

Minke, most elég lassan megy az idõ. Nem baj mert egyre jobban félek a szüléstõl. Hiába szültem nem tudom elképzelni milyen lesz.

Tina
tkriszta
 
 


Sziasztok!

Ildianyu!
Nagyon ügyi voltál, gratulálok Neked!Nem kis eredmény ám , amit most végigcsináltál, fõleg így , hogy tényleg kicsi is, meg azt hiszem mostanában volt elég izgulnivalód más téren is.
Nagyon örülök, így már nyugodtan várhatod a babucitKép

Tina!
Valóban félsz? Én még nem jutottam el odáig, hogy filózzak rajta, de azt hiszem én fogok a legjobban megijedni, ha odakerülök...
pedig neked kicsit nagyobb tapasztalatod van már, hogy van már babódKép
Nehéz volt az elõzõ szülésed?

Minke!
Miért váltott a dokid a magne B6-ról?Én is azt szedem, de azt mondják a vége felé le kell majd arról is állni, mert nincs jó hatással a tágulásra...


Mindenkinek szép napot: Anita
anita77
 
 


Jaj, hát én meg el is felejtek gratulálni Ildianyu az államvizsgához, nagyon ügyes vagy és mindezt pocakosan, meg egy pici mellett, hát tényleg nem semmi. Kép

Tina, tényleg miért félsz a szülésztõl, rossz élményeid voltak?
Én még nem félek, dehát pont éppen most inkább azon izgulok, hogy minél késõbb legyen a szülés, úgyhogy magától a szüléstõl félni még nem "jut idõm"...

Meg mivel én nem budapesti vagyok épp most tudtam meg, hogy nálunk ha esetleg koraszülés lenne nem is tudnák itt helyben nálunk ellátni a babát, hanem esetleg mentõvel vinnék fel Pestre, tehát itt nehezebben kezdõdik a koraszülött babának a segítség is, úgyhogy csak azt ne, hogy ilyen legyen, nagyon drukkolok, hogy legalább a 36. hétig benn maradjok, na nem is gondolkodok ilyeneken, tányleg csak azt ne, hogy korábban érkezzen...

Anita, azt mondta a doki azt hiszem, hogy néha az is segít, hogyha a mangéziumot is másmilyen formában kapom, na most ezt félig értettem, hogy miért, mert a körzeti doki írta fel aki orosz és komolyan talán ha a felét értem, hogy mikor mit mond. Kép Mindenesetre ez gyógyszertári készítésú és egy golyóban van annyi magnézium, mint a 2 MagneB6-ban, így ebbõl 3x1-et kell szednem, csomó golyó van benne és csak 123 FT-ot fizettem érte. Már különben hallottam, hogy sokan ilyet kaptak a Magne6 helyett.

Kellemes napot mindenkinek. Kép
minke
 
 


Anita,
mikortól kell abba hagyni a MagneB6 szedését? Nekem nem mondta az orvos. 36 hét után?

Anita, Minke
Én az elsõ szülésnél is nagyon féltem. A doki szerint könnyû szülésem volt. Nekem akkor nem tûnt annak. Hétfõ reggel 7-kor mentünk be a kórházba és 9 óra 17 perckor már a kezembe volt a baba. Anyukám szerint a 2. babát már útközbe szülöm meg. Engem nagyon zavart, hogy nem tudom mi történik velem és kivagyok szolgáltatva. LEhet ha közbe mondják, hogy mi történik velem (bennem) könnyebben viselem a dolgokat. Remélem felül tudok majd kerekedni a félelmemen.

Jó hétvégét.
Tina
tkriszta
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulációt! Kép Én is örülök, bár van még hátra. Kép

Tina!

Nekem is azt mondta a doki, hogy a 36. héttõl már nem kell szedni sem Seduxent, sem magnéziumot.
Nekem is gyors szülésem volt, de csak akkor kezdtem el félni, amikor már mentünk a szülõszobára. De ott nagyon. Mindenki mondta, hogy milyen gyors volt, de tényleg nekem sem tûnt annak. Most már én is nagyon sokat gondolok rá, hogy milyen lesz a szülés, egy olyannal megegyeznék, mint az elõzõ volt. Kép Ne félj, most már biztos nem lesz semmi gond.
Csak zárójelben jegyzem meg, hogy mi már eleve elõnybõl indulunk, nyitott méhszájjal. Ez persze most nem jó, de majd ha itt lesz az ideje, milyen jó lesz, hogy már megspóroltunk 1-2 cm-t.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ildianyu!

Írigylem az optimizmusodKép Adhatnál belõle egy picit!
Vannak még vizsgáid?
Ha igen, akkor sok sikert hozzá.De eddig is nagyon ügyi voltál!

Képzeljátek, mostanában a hátam is fáj egy kicsit, meg a jobb mellem alatti rész....
Remélem a pici nyomja, és nem lesz semmi gond. De azért az orvost megkérdezem.
Velem mindig van vmi Kép és ezektõl rendesen be is aggódok sajna.Igaz nem görcsös fájdalom, inkább nyomásérzet, de olvastam, hogy a görcsöket okozhatja az epe is.

Mindenkinek szép napot!

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Zsizsa dokija azt mondta, hogy ha csütörtökig nem változik a méhszájának az állapota alacsonyabb gyógyszerszint
mellett sem, akkor pénteken hazamehet. Azt kérdezi, hogy Nektek napi hány keményedésetek van gyógyszer szedése mellett?

Szóval drukkoljatok, hogy minden rendben legyen, mert már tutira elege van a kórházból.

Mindenkinek drukk, hogy minden rendben legyen, Ildianyunak gratula.

Zsizsatesó
Névtelen
 


Zsizsatesó!


Mint már írtam, de ide is írom, hogy szurkolunk Zsizsának nagyon!
Örülök, hogy mihamarabb hazajöhet Kép Kép Kép Kép

nekem a gyógyszerszedés alatt is vanna keményedések, de változó, hogy mikor mennyi. Azt figyeltem meg, hogy néha az idõjárás is közrejárszik, de ha pihenek többet akkor jobbKép

Mindenkinek üdv.


Anita
anita77
 
 


Zsizsatesó, ez jó hír, remélem minden rendben lesz továbbra is és Zsizsa újra itthon élvezheti a terheséget, bár feküdnie továbbra is kell, de legalább már nem a kórházban. Kép

Az idõjárás úgy vettem észre nekem is nagyon közrejátszik a keményedésekben...

Minke
minke
 
 


Minke!

Hát nem tudom, tegnap is lehetett vmi a levegõben, mert este felé elég sokat keményedtem, még fekve is...

Nektek nem szokott fájni a hátatok? Néha annyira úgy érzem , hogy veszít a pici, biztosan csinálgatja magának a helyet.
Nagyon el van veszve mindenki, remélem azért jól vagytok!
Írjatok, egy pár sort ha lesz idõtök.

Anita
anita77
 
 


Jól drukkoltatok, Zsizsa holnap hazamehet! Eleinte csak ritkán néz majd be ide, mert a 30. hétig sokat akar feküdni.

Minden jót kíván mindenkinek!

Zsizsatesó
Névtelen
 


Anita

Nekem is fáj néha a hátam. Én az ágyra fogtam, hogy nem jó. VOlt 1-2 pokoli éjszakám emiatt. Lehet, hogy a baba volt?
Szombaton megyek az elsõ CTG-re. Már várom.

Sziasztok
Tina
tkriszta
 
 


Sziasztok!

Voltam CTG-én. Babával minden rendben. C2111
Az orvos szerint bármikor beindulhat a szülés. A babóca súlya 3 kg.

Mindenkivel minden rendben?

Tina
tkriszta
 
 


Szia Tina!


Bízom benne, hogy jól is érzed magad, és nagy durkk a szüléshz. kitartás, már nincs sok hátra. Vigyázz nagyon magadra és jelentkezz ha bármi van!
örülök, hogy a babával minden rendben van. A CTG mit csinálnak?

Remélem mindenki jól van, ha nem is jelentkeztek....

Üdv mindenkinek: Anita
anita77
 
 


Zsizsa!

Remélem már otthon vagyKép és jól is érzed magad!
Pihenjetek sokat sokat....

Aztán majd beszámolsz hogy mi is volt .

Anita
anita77
 
 


Lányok!

Most voltam a dokinál , Kép(((
A méhszájam C 1000 , szóval szigorú fekvés van....
Vigyázzatok magatokra!!!
Anita
anita77
 
 


Anita

Hány heted van még? Meg tudod oldani, hogy feküdj?
Vigyázz magadra!

Tina
tkriszta
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: