Új privát üzeneted érkezett!

Szia Sziszi!

Köszönjük a képeket! Tündériek a gyerkőcök!
Anna mekkora már! Ő is nő mint a gomba.
Milyen tündéri fürtjei vannak! :lol:
Hol tartotok súlyban, centiben, fogakkal? Beszél már a leányzó?
Zsolti is sokat nőtt, de Ő nem változott annyit, mint Anna.
Bence csíkjával mi történt? Valahogy nagyon le van maradva! :shock:
Nem tettél fel képeket a pocidról, pedig korábban írtad, hogy teszel fel nekünk róla is képet!

Puszi nektek!

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok! Én sem tűntem el teljesen, csak kissé elsodort az élet. Kezdjük "beüzemelni" a hétköznapokat.
Hétfőn délelőtt a kicsikkel tücsökzene, délután a nagyoknak úszás, kedden tanítok, hazafelé a Margitszigeten felszedem a nagyokat (apámmal vannak ott), meg én is futok egyet, szerdán délután úszás a nagyoknak, szombaton a kicsiknek, stb..... le sem tudom írni, de ilyesmi a beosztás.
A párom új munkahelyen, előny, hogy érdekli, hátrány, hogy hétvégét leszámítva nem lehet rá számítani. Ábel elég jól kezdte a sulit, megcsinálja bent a napköziben a leckét, a táskáját csak minden kanyarban látom, de egész rendesen dolgozik a füzeteibe. Egyelőre a magatartására sincs panasz, remélem így is marad. Dávid átváltott idétlenbe, ami rá totál nem volt jellemző, remélem "kinövi", mert tök idegesítő, meg jövőre ő megy suliba, nem most kéne megőrölni. Kicsik jól elvannak itthon, néha ölik egymást. Eszter sikít, és nagyon tud nemet mondani, Ádám ha bepöccen, akkor üt meg harap, de felnőttekre is kezet emel, "bántsalak? " kérdezi, és ehhez különböző tárgyakat használ. Máskor meg tök édes, megpuszilja, ha fáj vhol, vígasztalja Esztót, ha sír, stb. Ádámmal voltam a szemklinikán, adokinő tök jól elmagyarázta, hogy miért kell, és milyen. Nem mondott nagyon mást, mint a másik nő, csak most megértettem és megnyugodtam. Tegnap meg is kapta szemcsit, ilyen gumi szerű műanyag, olyan mintha játék lenne. Egyelőre gond nélkül hordja, jó lenne, ha így maradna. Még fotó nem készült róla így, de majd csinálok. Amúgy is lógok fényképekkel, már letöltöttem, de hogy kell kicsinyíteni???
Na, ritkán írok, de akkor kiadósan. Jó éjt, üdv mindenkinek, írjatok, mert azért olvaslak titeket, legközelebb reagálok is! Claire
claire
 
 


Panka:)
Kép

Kép

Kép

Majd írok holnap, vizsga rutinból:14:10.:)

Puszi.

Kép
sziszike1000
 
 

 
 

Sziasztok!

Most még rövidebb leszek, mert az előbb elszállt a kisregényem.

Fotók nagyon tutik, videó szuper!!!
Vizsgához nagy-nagy drukk ma délután!

Timi, a füled megjavult már?


Tegnap csavargós szabadnapot tartottam, voltam a Krisztinél Szfváron. Bealapoztam őt a szalvétázás művészetébe. Esztije nagyon-nagyon édes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szép napot, mentem dolgozni!

Zs.
zsóci
 
 


Sziasztok!

A vizsga sikerült!!!:)

Párom végig nézte és azt mondta nagyon büszke rám. :P Olyan jó volt, hogy ott tudott lenni..sztem jobban izgult, mint én!

Rendes volt a vizsgáztató is, de a feladatok is mentek.:) Semmit nem rontottam el! :wink:
Az oktató mondta, szégyelős vagyok kicsit, gondolom arra gondolt, izgulok, de mikor a felüljáróra kellett mennem nyirgó gumikkkal indultam, s azt mondta a vizsgáztató-ezt nevezi szégyelősnek, aztán nyikorgó gumikkal indul? :P Jó fej volt!!

Már csak 1vizsga és meg van a jogsi! Egyre közelebb vagyok hozzá...

Apu vitt el a vizsgára 1:30ra értem oda, majd ők haza jöttek ...még beszélgettem az oktatóval(aki nem az én oktatóm volt/helyettesítette), mikor 2kor megjelent a vizsgáztató és megkérdezte beszélgetünk még vagy vizsgázni is szeretnénk.:)
Így kezdett: - az oktatód, képes lett volna még 10percig izgultatni..inkább idejöttem, hamar túl legyünk rajta. :P

Kicsit izgultam, de minden összejött! Mehetek a forgalomba, mindjárt hívom is az oktatómat, mikor kezdhetem.

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

A vizsga sikerült!!!:)

Párom végig nézte és azt mondta nagyon büszke rám. :P Olyan jó volt, hogy ott tudott lenni..sztem jobban izgult, mint én!

Rendes volt a vizsgáztató is, de a feladatok is mentek.:) Semmit nem rontottam el! :wink:
Az oktató mondta, szégyelős vagyok kicsit, gondolom arra gondolt, izgulok, de mikor a felüljáróra kellett mennem nyirgó gumikkkal indultam, s azt mondta a vizsgáztató-ezt nevezi szégyelősnek, aztán nyikorgó gumikkal indul? :P Jó fej volt!!

Már csak 1vizsga és meg van a jogsi! Egyre közelebb vagyok hozzá...

Apu vitt el a vizsgára 1:30ra értem oda, majd ők haza jöttek ...még beszélgettem az oktatóval(aki nem az én oktatóm volt/helyettesítette), mikor 2kor megjelent a vizsgáztató és megkérdezte beszélgetünk még vagy vizsgázni is szeretnénk.:)
Így kezdett: - az oktatód, képes lett volna még 10percig izgultatni..inkább idejöttem, hamar túl legyünk rajta. :P

Kicsit izgultam, de minden összejött! Mehetek a forgalomba, mindjárt hívom is az oktatómat, mikor kezdhetem.

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike! Gratula a vizsgához.
A kicsi lány csuda helyes, és milyen jó kis haja van! ( ellentétben Eszterrel). Ta lán egyszer neki is nő majd. Pedig a csattok már így is bejátszanak a képbe :lol:
Üdv: Claire
claire
 
 


Még nincs névre szóló takarótok?

Rövid határidővel nagyon kedvező áron készítjük! Ajándéknak is kiváló! Használható játszó szőnyegnek vagy hempergőzőnek is. Puha polár anyagból, csodaszép színekből készítjük a baba nevével és egy kedves figurával . Csecsemőknek 75*100 cm 2990.- (egy rugi ára) 100*130 cm (2 éves kortól) 3990.- 130*170cm (felnőtt) 4990.-. Kérésre szívesen küldök további képeket. Érdeklődni és rendelni a kadar.laszlo@vivamail.hu címen lehet. Kép
rempi
 
 


Sziasztok lányok!

Vagyok és olvasgatlak titeket, de ahozzászólásokra már enm nagyon van időm, mert már enm baglyoskodom, viszont a nappal éppen csak hogy valamire jut időm.
Nagyon jók a a képek kicskről , és nagyokról egyaránt!!!

Hétfőn végre összejött a randink Zsócival, ami nagyon jól sikeredett. Kellemesen csalódtam benne, mert oyan felkészült volt , mindennel ellátott a további ügyeskedéseimhez. Csak irigylem előre a leendő kismamijait, mert nagyon lelkiismeretes szerintem minden téren.
Na azóta igaz még olyan nagy remekműveket enm csináltam, de feldobtam egy kicsit az uncsi régimódi fürdőnket egy csempe, sé wc ülőke diszítéssel.
Fizu után majd beruházok én is egy pár dologra.Emesének is tetszika dolog, ő is ügyeskedni akar, csak rájöttem , hogy a tempera nem a legjobb a festéshez.

Sziszi! Gratula a vizsgákhoz, nagyon ügyes vagy, hogy minden simán elsőre sikerül. Reméljük, hogy a forgalomban is ilyen ügyes leszel a kis/nagy pocikával! Minden elismerésema kitartásodért!Nem semmi ez a két gyerkőc mellett. De mindenesetre már rutinod lesz a kisgyerkőcös autóvezetésben is.

Timtom!
Remélem már el is felejtetted a fülgyuszi kellemetlenségeit, és jobban van a füled.
Nálam elég gyakori eza fülgyuszi, mivela nekem a hallásommal vannak problémáim , és éves szinten kétszer biztosan előjön. Hát én tudom milyen mikor az ember tök süket, sajnos!
Nekm mondjuk nem nagyon fájta fülem , hanem csak eldugult,, de rendesen .
Szakdolinak nekiláttál már?Kettesben voltatok pihizni?
Én megkeztdem a fogyókúra első pár lépését. megvettem egy digitális mérleget, illetve heti kétszer tornára járok, amit eléhg nehéz összehozni, mert apa programjába elég nehéz beilleszteni. Minidg akad valami ami miatt később jutok el, de a nagyszülők szerencsére besegíttenek.

Eszti csajszim ma megint elég nyügi volt, biztosan a rágó fogacskája miatt.
Jó sokat dumál, naponta van valami új szó amit mond. Zsófit is próbálgatja, még most is emlegeti, hogy pápá néni!

Claire! Nektek is elég mozgalmas lehetneka napjaitok! Benneteket sem irigyellek!
Na ha sikerül én is rakok fel képeket.
bencze
 
 


Jaj azt a sok elütést elnézitek nekem ? :oops:

Kép Kép Kép Kép [img]
bencze
 
 


Anyával a nagyiék telkén Fehérvárcsurgón
Kép
Szekrényes bujócska
Kép
Keresztanyuval omisi vidámparkban
Kép
Pamacs és Emese
Kép
Eszti autózik
Kép
Emese Supatarban
Kép
Na jól belelendültema képfelrakásba, mi?
Most mintha könyebb lenne, mint korábban.
bencze
 
 


Sziasztok!


Kriszti! Te megint bagolykodtál!!!! A képeid nagyon tutik - olyan szép csajócáid vannak!!!!!
A WC ülőkére dekupáltál????? Nem azért kérdezem, mert hülyeségnek tartom - épp ellenkezőleg!!! Régebben én is terveztem, de nem jutottam el odáig (mert mindig ajándékba mennek az ügyeskedéseim). Majd lefényképezed az eredményt és benyomod ide????? Nagyon ügyes csaj vagy!!!!!!!!

Sziszi! Gratula a vizsgához és ugyanilyen sikeres folytatást!!! Irigylésre méltó az összhangotok (de ezt már írtam!!!).

Mentem dolgozni! Pusssssssssz!!!!
zsóci
 
 


Zsóci!
Na , felteszem a fürdős remekműveket!
A wc ülőke úgy jutott eszembe, hogy láttam már olyanokat amiken volt valami minta, de ugye ezek nem olcsó dolgok.
Először az egereset akartam feltenni, de azt sikerült szétszaggatnom. :oops:
A csempésnél is vannak kisebb hibák, de a következőnél majd csak jobban sikerül.(egy kicsit túllógott a csempén a szalvéta ,a nyúllás miatt) :roll:
Mivel a lakk vízálló, gondoltam kipróbálom azeket.
De most már kell vennem ragasztót, mert hiába hagytál itt nekem lassan kezd kiürülni.
Na szép napot mindenkinek, megyek képeket rendelni, ami nem egy röpke idő lesz számomra. A nyári jobb képeket kellene kiválasztanoma 400 bd-ból, mert a lányom szeretné már elvinni megmutogatnia az oviba. :lol:
Kép Kép Kép
bencze
 
 


Sziasztok!

Tegnap 2órát vezettem, de még mindig nem tetszik a vezetés..biztos, mert nincs annyi sikerélmény.:)

Az oktató folyamatosan befékez, behúzza a kézit-ha hibázok vagy vált helyettem, ami nagyon nem tetszik..
Ami a hibám? Tegnap kanyarnál 3asból nem váltottam vissza 2esbe, ő meg jól befékezett, mintha nagy hibát követtem volna el, én meg azt se tudtam most mi van, de ezt nem egyszer csinálta meg sajnos.:(

Sok az új dolog én igyekszem, de szóból ért az ember, nem kellene ilyenekkel stresszelnie...
Amúgy sztem nem volt rossz a vezetésem, de azért még van mit tanulnom.
A másik gond belenézek a tükörbe, ő meg látja, de szól, mindig ble kell nézni, mikor mondom neki belenéztem, akor azt válaszolja, nem kell mindenre reagálnom, ő csak tudatosítja...

Remélem hamarosan túl leszek rajta és minden rendben fog menni..legközelebb szombaton megyek.
Jhéten megyek UH-ra péntek 13-án.:)

Szép napot nektek is.

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk végre UH-on, ahol megerősítették fiú lesz.:)
2kilós már.:)

BPD:81,9mm
AD1:84,8mm
Femur:62,5mm
OFD:107mm
AC:279mm
HC:300mm

Haránt fekvéses, de ez még nem jelent semmit.:)

Azt mondták, kb.2héttel nagyobb a méretei alapján.:)
Vagyis nagy babó lesz...de erre már felkészültem.

Vezetés jól megy..jhéten a kötelező 20órából már 15ön túl leszek..remélem be is jelentenek már vizsgára. Nov.7én szeretnék vizsgázni!

Pocim már egész arika:) Ma a közértbe megkérdezte a pénztáros, ekkora pocim maradt szülés után..ismeri a gyerekeket.:) Mondtam neki, mennyi van még hátra szülésig és leesett az álla. :wink:

Kellemes 7végét.



Sziszi.

Bence: már 8.hónapban járunk.:)

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


SZiasztok!

Claire!
Hát nem lehetnek egyszerűek a napjaitok. :)
De jó, hogy ennyi gyerkőc mellett is tudsz időt szakítani magadra (futás). :)
Miért kellett szemcsi Ádámnak?
Eszter volt korábban lemaradva mozgásilag? Ő azt teljesen kinőtte?
Várjuk a képeket!

Kriszti!
Nagyon jók a képek a leányzókról!
Tündériek! Külsőre egyikük rád? Másikuk Apára hasonlít? Természetileg is?
A fülem szerencsére már teljesen rendben, most APa hozott haza valami torokfájásos nyavaját. :evil:
A szakdolimat sajna még mindig nem volt lelkierőm elkezdeni. :oops: :evil: :roll:
Szombathelyen Apa családjával együtt voltunk, nyolcasban. Úgyhogy Balát volt ki lekösse, míg én betegeskedtem a fülemmel.
Fogyizni el kellene kezdeni, mert a torna csak önmagában nem elég. Most heti háromszor megpróbálok lemenni mozogni. Kétszer hétköznep, ekkor viszem magammal Balát is és tök jól elvan addig a gyermekbirodalomban. Féltem tőle, hogy mit szól majd hozzá, de a második alkalmommal haza se akart jönni. Aztán legközelebb meg sírt, de csak akkor, amikor látott. Ha nem voltam a látóterében, akkor elfoglalta magát, s olyan aranyosan játszott. Tök jól elfárad Ő is, meg én is. 10:00-re szoktunk menni, majd amikor hazaérünk kajcsizunk, s utána durmolunk egyet együtt. Ez most így bevált. A házimunkákat meg inkább éjjelre hagyom, úgyis bagoly vagyok még mindig.
Nagyon jók lettek a decupage csecsék! A Wc-ülőke csúcs szuper lett!!! :lol: Hogy én milyen rég csináltam valamit! :oops: Pedig ötletem lenne, de időm, meg helyem az nincs rá. :cry: Korábbi műveimet meg tudjátok nézni a honlapunkon. Most éppen éjjelente kardigánt kötögetek Balának.

Sziszi!
Panka gyönyörű szép leányzó!
Gratula a vezetési eredményekhez, a h***e oktatóhoz meg kitartás. Túl leszel rajta, s elfelejtheted.
Húha! Pikk-pakk itt a karácsony, s akkor talán már öten lesztek!
De jó!
Én a héten csináltam egy tesztet, annak ellenére, hogy agyilag tudtam, hogy esély a babóra semmi. De hát megint nem akart megjönni (tegnap 48 napra kaukkolt). Negatív lett. De jó volt dédelgetni a gondolatot egy pár napig, hogy hátha. Pedig még nem vagyunk rajta a témán. Először be kéne költözni a házikónkba. S az csak jövőre lesz. No meg a kilókat is szeretném ledobni a második babó előtt. Ennek ellenére ha még is pozitív lett volna a teszt, nagy lett volna az öröm. Legalább is az én részemről. Apa először szerintem padlót fogott volna, de örült volna Ő is.
VAn pociképed? És az Uh-ról?
Hogy áll a építkezés?

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


És egy pár kép:

Anya neked nem adok!
Kép

Segítek Anyának főzni!
Kép

A levesevészet még kétkezes munka részemről :)
Kép

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Kriszti! Tutik a kreatívkodások!!!!! Abba ne hagyd! Ezt a 3 lábú macipárt én is terveztem a WC-re, de nem jutott el a dolog a végkifejletig. A többi is nagggggggggggggggyon jó, ügyes csaj vagy. Ha 3-án összejön a tali, akkor megint kapsz egy csomag szalvétát. Csak ragasztót szerezz be!

Sziszike! Gratula a fiúcskához és a sofőri haladásodhoz, drukk meg megy a vizsgádhoz - csak időben jöjjön az info, hogy mikor lesz.

Timtom! Bala zabálnivaló, édes, stb. Sok sikert a fogyáshoz, tornához. Jó kis szabadságokat hagy neked a szervezeted két 'piros ünnep' között. Amíg kétségek vannak Benned és egyéb másirányú tervek és még Apa sem igazán akarja, addig az a kistesó sem fog sietni. Persze meglehet, hogy tévedek és éppen sietne már. Mindenesetre sok sikert és jó mindenféle együttállást hozzá!

Ma egyébként különleges nap van (ezt egy levelezőlistán kapott levélből tudom) - megpróbálom Nektek is átemilezni, aztán rátok bízom hiszitek-e vagy sem. Lényeg, hogy a mai bármilyen minőségű gondolatok ereje felsokszorozódik.

Velem mi történt, leírom röviden:

Múlt héten hétfőn ( előzetes meditálós egyeztetésünk értelmében - talán???) este 8 20-kor megszületett a barátnőm kislánya Székesfehérváron. Vagyis kicsit dúláskodtam. Nagyon gyors szülés volt. A majdnem egy évvel ezelőtti dúláskodásomat megfejelve, alig tudtam átöltözni - ill. nem is öltöztem - csak az utcai ruhára kaptam fel egy sötétzöld hacukát és rohanás a szülőszobára. Pedig a barátnőmmel együtt autókáztam be Szfvárra. De nem mehettem vele együtt be a szobára, mert még a papírokat kitöltötték, CTG, vizsgálat - de eddigre ő már lassan a tolofájásoknál tartott. Úgy kellett neki könyörögni, hogy ott lehessek a szülésnél. szerencsére engedtek neki és így gyorsan berongyolhattam hozzá. Eddigre a babóca hajas fejebubja már látszott a gátnál - 3 nyomás és kint volt a fejecske és utána az egész baba. Nagyon szép élmény volt.

Volt hétvégén 15 éves érettségi találkozóm, az is jó volt.
Bettinát vittük megint bőrgyógyászhoz (ezuttal egy maszekhoz), mert az ekcémája nagyon tobzódik a lábán. Most van a fejtörés, hogy hogyan érje minél több levegő és honnan szerezzek 100% pamut zoknit és harisnyát. Van ötletetek??????

És mától már a 35-et taposom!
Kép Bettina fotózott le, sugárzik rólam az értelem!!!

Kép

Ez volt Apa meglepije + 1 halvacsora, amit ő készített el.

Visszavonultam dolgozni. Mindenkinek szép napot!

Zs.
zsóci
 
 


Privát üzenetben küldtem 'mindnégyőtöknek', nem emilben.

Üdv: Zsóci
zsóci
 
 


Zsóci!

Isten éltessen sokáig a szülinapodon!
Kép
Én nem is tudtam, hogy októberi vagy!Elkészült egyébbként a kis táblázatunk Timi?
Na ez a szülés is gyorsan ment(várható is volt), pedig most időben érkeztél a kismamival egyidőben , csak a baba akarta gyorsan megnézni milyen is a világ odakint.
Én meg azon aggódtam nehogy pont aznap szülesen meg a bébi, mikor mi talizunk. Attól féltem e miatt nem jön össze a randink. De aztán mégiscsak vissza kellett jönnöd Fehérvárra!
Éppen hogy csak hazaérhettél. De azért még el tudtál menni a suliba a lánykádért?Ki volta dokija barátnődnek, már ha odaért eggyátalán?

Timi !Na akkor én is rászánom magamat a fogyira is. Te milyen tornára jársz?É most has far comb -ra járok. Gondolkodom a gyerekjátszós elhelyezésen , erre ma látom, hogy csak délután van rá lehetőség.Kiváncsi lennék rá, hogy Eszti el lenne e nélkülem?
Nálam is volt ilyen 45 napos ciklus, még anno Emese elötti időkben , és ezért jött talán olyan nehezen össze, mert nem tudtuk pontosan mikor van a félidő?Hőmérőztem talán egy éven át.
De most tegnap ugyancsak elcsodálkoztam, hogy a 27 napon jött meg. Azért jobb volt ritkábban!

Sziszi! Hú mindjárt megint itt a szülés ideje. De gyorsan perpegnek a hónapok! De azért úgy ügyeskedj, hogy a babó elött már meglegyen a friss jogsi!Szoríttunk !!!!
bencze
 
 


A francba, most szállt el, amit írtam. Sziasztok, de legalább elolvastalak titeket. megnéztem az összes gyönyörű csemetét.
Zsóci utólag is boldog szülinapot!
Az üzenetedet lekéstem, nem tudom hat-e, de vajon mivel volt aznap tele a fejem???
Vezetés: Bele fogsz jönni, nem sokára nem is fogsz gondolni az oktatóra. Persze szerintem is jobb, ha hagy egy kicsit magadban hibázni, és csak akkor nyúl bele, ha nagy gáz van. Én múltkor 7 gyereket vittem egyszerre ovi-silba a 9 személyes autónkkal, hát ezt sem gondoltam volna régebben, hogy ilyenre fogok vállalkozni!
Bocs, mennem kell: Claire
claire
 
 


Ja, Timi. Ádámnak elég erősen +os a szeme, és nem egyforma a kettő, a javát ki fogja nőni, szemcsi azért kell, hogy nehogy vezér szemmé váljon az erősebb szem, mert akkor a másikat vagy kikapcsolja, vagy kancsalít vele, stb. Claire
claire
 
 


Zsóci!
Nálunk is most kezdődik az őszi ekcéma . Nyáron még semmi gond vele, és ilyenkor kezdődik elölről au egész.
Mi Elocomos krémet , és babafürdető pasztát használunk, illetve Carbamidos testápolót.
Nektek mit írtak fel. Van valami szteroidos krém is, amit nekünk is felírt a maszek bőrgyógyász, de azt nem nagyon írja fel a gyerekorvos a sok hormontartalma miatt.
100%-os pamut harisnyát , én is ezer éve keresek. Talán a régi fajták(amiket még mi hordtunk anno, olyan bordás csikozásúak)olyanaok lehettek.
A maiak max 80%-os pamutosak lehetnek. Ráírják mindre hogy az, és be is veszi az aki nem nézi meg az apró betüket.
Emese egyébbként is utálja a harisnyát, mert állítólag viszket tőle a lába.
Nem tudom, hogy a mintától, vagy a harisnyától anyagától?Télen inkább térdzoknit veszünk, met azt még elviseli.
bencze
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a jókívánságokat!

Kriszti! A szülés a látogatásomhoz (amikor nálatok jártam) képest egy héttel később volt. De még az aznapi napomba is simán belefért volna - hiszen este 8 óra előtt jó 10 perccel érkeztünk a kórházba. A babóca 9-én születetett.

Tegnap egyébként Apa járt ott (szfvári kórház) a Bettinával, mivel a csajszi a sulis mászókáról lecuppant a földre. 1 foga kitört, a jobb felső egyes - szerencsére tejfog még, de a gyökere még bent van. Remélem fogváltásnál nem okoz majd gondot és így is simán kiesik majd. Az állát lehorzsolta kissé, de nem vészes! Az ismerős doki bácsi csak a biztonság kedvéért küldte be őket a sürgősségire - csináltak egy röntgent, agyrázkódása nincs. Mára mindenesetre mellőzi az iskolát, mert Apa rábeszélte és együtt rosszalkodnak otthon. Ugyse enne sokat, mert szoknia kell a kissé fognélküliséget és még érzékeny is a környezete.

Ennyit rólunk!

Szép hétvégét mindenkinek!

Zsóci
zsóci
 
 


Nem válaszoltam a krém dologra!

Lamizil krém és valami nememlékszemmianeve spray, amivel a cipőit kell befújni használat előtt. Minél több szellőztetés, ne legyen bezárva a cipőkbe a lába.
zsóci
 
 


Itt vagyok, énis, de nagyon sűrűre sikerültek a napjaim mostanság..


Mi jól vagyunk szerencsére..holnap megyek dokihoz és nagyon rohan már az idő.:)

Még 1hónapig szeretném húzni, aztán jöhetne a picurka.:)

Hétvégén voltunk mindenfelé és képzeljétek vettünk egy autót is a nevemre.:) Suzuki Maruti, nagyon tetszik.:)
Ma eredetvizsgázott és ma irattuk át.
Megnéztük a házacskánkat és már a tetőnél tartanak.:)
Voltunk szüreteni, csináltunk mustot is..nagy élmény volt, főleg Zsoltinak.

Pocaklakót mostanság Zsebinek hívjuk..az egész onnan jött , hogy én az erszényemben hordom a picit-mondta Zsolti vagyis Zsebi baba van a hasamban.:)

Szép napot, majd írok többet is, de most megyek vezetgetni.

Puszi:Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Köszi a hiányolást!
Nagyon sűrűek a napok, így alig jutok el néha az ágyig is.:)

Intézem a TB-nél a dolgokat, mert nem egyszuerű, ami megint még rám vár..aztán vezetek, programokra járok..stb.

Vezetésről: ma 1-3ig vezettem, illetve 7-8ig este.
A d.u. nem volt nagy élmény, de este kimentünk végre az autópályára, ami nagyon tetszett.:)

November 7én lesz a vizsgám 14:10perckor..40perces egy ilyen
vizsga.

D.u. feszült volt a hangulat és nemis élveztem, de este még ő is megdícsért, hogy nagyon jól ment!

Ami a gondom vele még mindig, hogy lecsalja a perceket állandóan.:( Az 50perces órákból max. 40-45percet vezetek.

Most megyek, de hamarosan írok még ígérem:)

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!
Csak röviden, mert holnap dolgoznom is kell, értekezlet...
Ekcéma: nálnuk minden patikai krém csődöt mondott. Én szteroidossal nem szívesen kenném. Én végül Dávidot az én mézes-glicerines testápolómmal ápoltam le. mostanra eléggé kinőtte, remélem jövőre a suliban nem kezdi újra. Ugyanis az ekcéma, mint minden allergis erős idegi hatás alatt áll, ha az ember stresszesebb, vagy az egészsége kissé meginog, akkor jobban kijön. (Gyerekkoromban nekem pl akkor kezdődött, amikor suliba kerültem. Felnőttként pedig nagy utazásokkar jött ki, meg egyzser talán szülés után. ) A fentiekből következően az immunrendszer megtámogatása kiegészítheti a kezelést, illetve igyekezni kell kerülni a hosszantartó stressz helyzetet. De ez utóbbi elpg nehezen megoldható, egy görcsölősebb típusnál. Mellesleg amikor már meg tudja tanulni, akkor a relaxáció, agykontroll is segíthet ebben.
Ami a lábbelit illeti, valóban a szellős a jó (suli, ovi váltó cipő, lehetőleg szandi), és pamut vagy cérna zokni. mellesleg el tudom képzelni, hogy viszket a harisnyától. Én ma már hordok nylon harisnyát is, de ha egész nap kell, még ma is viszketek tőle. Ha nem szoknyához kell, hanem mondjuk télen overal alá, próbálj neki olyan testhez álóó pamutnacit beszerezni. sajna most az a divat, hogy bővül a szára, ami erre a célra kevésbé alkalmas, de azért néha ki lehet fogni "cica nadrág" fazont is.
Lehet, hogy ezt már mind végig játszottátok, de hátha akad közte vmi új ötlet, bocs, most ennyit, rohanok: Claire
claire
 
 


sikerült!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MEG VAN AZ UTOLSÓ VIZSGA IS A JOGSIMHOZ!!!!:))))))

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike!

Ügyes vagy!!!!! Nagy-nagy gratula!!!!!!
Jó vezetést, most már élesben, de a pocakra vigyázz!!!!!

Zs.
zsóci
 
 


Sziasztok!

Olyan nehéz eldönteni mire is lenne igazán szükségünk!!
Azt hihetném, hogy már, mint "tapasztalt" anyuka mindenre tudom a válaszokat, de nem.:(
Nem tudom eldönteni a picurnak mire is van szüksége igazából, nekem ez, majd az adott körülmények közt lesz tiszta.

Story:emeleten lesz mindenki hálója, lent leszünk viszont nappal, ezért gondoltam fentre és lentre is kell vmi a manónak.
Vettünk egy csodaszép bölcsőt, álom szép! Arra gondoltam első fél évben ebben aludna.., de akkor kérdezi párom, lent miben lesz, hol rakom tisztába stb. szerinte fentre kellene egy kombis pelenkázós kiságy, lentre a bölcső, későbbiekben meg fent a kiságy, lent járóka..én viszont már nemis tudom mire van igazán szükségünk.
Azt tudom, hogyha veszek milyet: kókuszmatraccal!!! Ebből már nem engedek.
A járóka meg lehet tényleg, hogy első időben hideg lenne neki ott, ezért találtam ki a plussz szivacsbetétet vagy a mózeskosarat, s Anna elől max.mózesostul bele a járókába..

Ha vki okosabb vagy csak van 5lete, szívessen meghallgatom. :wink: előre is köszi a hozzászólásokat.

Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Sziszi!


Gratula a friss jogsihoz! Nagyon ügyes vagy , hogy minden elsőre sikerült, főleg nagy pocival.
De azért most már ne nagyon vezetgessél ám egyedül, mert biztos még elég szokatlan lenne, meg a babó miatt is nagyon vigyázni kell magadra!
Engem is nagyon féltettek a 10éves jogsimmal is, de még szülés elötti napon egyedül mentem nagybevásárt tartani Emesével. Épp ott találkoztam a főnökömmel, mikor a Hol szüljünk című könyvet lapozgattam .
Ugye milyen fura dolog ez, hogy két gyerkőcöd van, és nem tudod mit is vegyél a harmadiknak?Ja persze más lesz a környezet, új lakás, más elrendezés. De jó lenne nekünk is egy ilyen környezet változás! :lol:
A bölcsőről jut eszembe nálunk is csak 2 hónapig volt , aztán a konyhába kikerült 6 hónapos koráig, de elég kicsike volt.
De lehet hogy jó lenne egy utazóágy is , de úgy tudom az is csak alsó állásban lehet használni.
Így viszont lehet jobb lenne egy bébiőr, és nyugodtan tudsz odalent tevékenykedni,a baba pedig szunyókálni az emeleten .
Nekem is jó lett volna, de mire kölcsönkaptuk volna addigra megszoktam a lakásba ki be rohangálást, ha az udvaron voltam .
Mikor költözködtök?Zsolti új oviba fog járni?

Zsóci!
Mi van veletek?
Hogyhogy nem jöttetek ela Kölyökszigetre?
Azért nem kerestelek elötte, mert nekünk is aznap derült ki hogy megyünk.Sajnos elég sok minden összejött az elötte való napokban . :oops: , Két hétig köhögtem , kétszer rosszul voltam , szédülés, arc kéz zsibbadással, és a sürgösségin is jártam elötte kedden .Valószínű valami kimerültségtől van , és azóta egy kicsit jobban próbálok pihengetni. De azért egy neurológussal megnézetem magamat, mert a fejfájás meg a tarkófájdalom még néha elő jönnek.Most egy kicsit pihenttem a tornát is, de jövő héten megyek már.
Vettem ragasztót, de valami nagy szart sóztak rám. :twisted: Nem volt pont olyan , hanem valami orvosságos üvegbe volt egy másfajta.Na azóta nem kreatívkodtam, mert szakad vele minden .
Esztim már olyan ügyesn mondja , hogy doktornéni! Utánna meg sóhajt nagyokat, meg mondja hogy ááá!
A héten voltunk a kardiológián és végre okosan viselkedett, nem üvöltött , mint legutóbb.
A héten még fogorvosnál si voltam, és azon nevettem hogy a doki azt mondta, hogy nekem az a kikapcsolódás ha fogorvoshoz mehetek. :lol:
Még egyszer megyek , aztán véget ér az én kikapcsolódásom, és rendben leszneka fogaim.
Timtom!
Neket hogy áll a házikó?Ti mikor terveziteka költözést? Sikerült eladni a nagyi lakását?

Kép Kép
bencze
 
 


Sziasztok!

Voltunk ma vásárolni, de haza felé összetörték az autónkat:(
Egy szabálytalan, elsőbbséget meg nem adó, elég gyorsan belénk jött.:(
Annyira szomorú vagyok....
Mi jól vagyunk, amúgy..ami fontos, de ez nagyon nem hiányzott.:(

Puszika.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike!

Ne légy szomorú! Az autó javítható! A lényeg, hogy Nektek semmi bajotok nem lett!!!!!!!
Persze én is sajnálom, hogy így történt!!!!!!!!

Kép

Nagyon sok boldog névnapot kívánok Neked!

Zsóci
zsóci
 
 


Kriszti!

Gyorsan válaszolok neked is, tegnap elmaradt:

Mivel a találkozós héten Te sem nagyon jelentkeztél (sem itt, sem az NLC-n) gondoltam, nem mentek. Nekem is úgy jött ki, hogy dolgozni kellett. Bettina meg a szüleimmel volt aznap. De láttam a feltett képeidet, nagyon jók voltak, s csak irigykedtem kicsit.

Remélem a fejfájásodra találsz majd jó megoldást, vagy egy jó dokit legalább.

Fogorvoshoz nekem is kéne menni, de nekem az nem felüdülés!!!! Ezért is halogatom!


Mára ennyi! Szép napot mindenkinek!

Zsóci
zsóci
 
 


Sziasztok! Még nincs is teljesen a nyakunkon a karácsony, de már most be vagyok havazva.
Tegnap fölavattak dr-á, köszi a gratulációt Zsóci. Ha igaz a hétvégén elmegyünk Hévízre mnid a 4 kölyköt visszük, majd meglátjuk, hogy megy. Aztán majd jövök, üdvmindenkinek: Claire
Ui: az ilyen autós összetörés engem is mindig bosszant, meg az anyagi vonzata sem egyszerű, de ha az ember előveszi a + gondolkodását: Tényleg az a fő, hogy ti jól vagytok!!!
claire
 
 


Sziasztok!

Leírom én miket alkalmazok/mik jók sztem szülés előtt:

málnalevél tea: erősíti a méh izomzatát, és könnyíti a tágulást.

A napi 3-4 csésze málnalevél-tea mellett az illóolajas gátmasszírozás a másik hatásos, sokszázéves bábatrükk, amivel szintén lehet segíteni gát puhítását, és ezáltal a gátmetszés elkerülését. Szülés előtt 1 hónappal kezdtem, minden este 3-4 percig. Gátmasszázsolaj recept: 50 ml búzacsíraolaj, 50 ml orbáncvirágolaj, 10 csepp muskotályzsálya és 5 csepp rózsaolaj.
------------------------------------------------------------------------------------


A várandósság során jelentkező farkaséhség enyhítésére édesség helyett citromos szőlőcukor a legjobb.

A szülés előtti rendszeres gátmasszírozás lecsökkentheti a gátrepedést, felkészíti a gátat a fokozott igénybevételre. A masszírozást 34-36. hétben érdemes elkezdeni, és jó folytatni egészen a szülésig. Masszírozásra az orbáncfű olaj a legalkalmasabb, mert izomlazító, vérzéscsillapító és fertőtlenítő hatása is van.Smile

Hársfatea: a terhesség során gyakran előforduló álmatlanság ellen, lefekvés előtt jó fogyasztani.Smile

Komló tea: csökkenti a terhességgel összefüggő reggeli hányingert..ezen már sztem túl vagyunk.Smile

Borsmenta és fodormenta tea: hányinger ellen, segíti az emésztést, magas ásványi anyag és vitamin tartalmuk van.

Csalántea: enyhíti a terhesség során kialakuló vashiányt.

Csipkebogyó tea: magas C-vitamin tartalma miatt növeli az immunrendszer ellenálló képességét.

Ezek sztem mind nagyon jók, és természetesek is!
Szerintetek???
Ismeritek valamelyiket??

Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike!

Én is hallottam a málnalevélteáról a szülőszoba látogatáskor, illetve a gátmasszásolajról is.
Én homeopátiás szereket szedtem , mégpedig a
CAULLOPHYLUM 9 CH-T , ami a tágulási időt lecsökkenti.Nálam bevált, elég gyors volt a szülésem .
Ezt 1 hónappal kell elkezdeni a a szülés elött, napi 5 golyócskát kell egyszerre elszopogatni. Ha érdekel , és még nem hallottál róla akkor bővebben írok róla neked.És ha még nem késő!?
Ez a baleset tényleg nem hiányzott nektek! :oops: Szerencse , hogy nem történt semmi bajotok az autón kívűl!
Anyám is karambolos autóban ült kismamiként, és nagyon megijedt nehogy a tesómnak valami baja legyen .De hál istennek nem történt semmi .
Kitartást az utolsó hónaphoz!
Szióka mindenkinek!
Kriszti
bencze
 
 


Claire! Gratula a doktori kinevezésedhez!!Nagyon ügyes vagy hogy négy gyerek mellett megcsináltad!!! :shock:
bencze
 
 


Sziasztok!

Kriszti!

Érdekel a homeos bogyó is..:)
Nem ismerem..írnál róla??

Még 3hét van hátra.:)
Már nagyon várom!!!!!!
Nem tudom miért, de azt érzem, ő nem fog késni, s talán télapókor már velünk lesz..amint van vmi írok.

Nem hiányzott a balesett se a kiadások se, de a legfontosabb, hogy akik a világon a legfontosabbak nekem, jól vannak!!!
A többi meg pótolható idővel, szerencse, hogy van másik autó..bár abba már nem férünk el 5en.:) Illetve a 3 babaülés nem fér el egymás melletthátul. Mondjuk egyenlőre nemis nagyon szeretnénk utazgatni-épp a karit szervezzük, hogy mindenki hozzánk jöjjön és ne nekünk kelljen menni sehova.

Vannak jó kari 5leteitek, illetve ajándéozási????

Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszi!
Na gyorsan küldöm a homeós dolgot, mert nem sok időd van már !

CAULOPHYLLUM 9CH:
A méhszájat készítti elő a lazulásra, tágulásra, lecsökkenti a tágulási időt a szüléskor, nem pedig hetekkel elötte.
(Nekem elég sokáig zárt volt a méhszájam, és a doki már mindenféle praktukus tanácsokkal ellátott, hogy mivel próbálkozzunk.)
Ebből a a szerből, amit egy hónappal kell a szülés elött elkezdeni szedni, napi 5 golyócskát kell bevenni egyszerre. Elötte és utánna fél órával nem lehet enni, inni még vizet sem, hogy jól felszívódjon a nyálkahártyába, Kerülni kell a mentolos , erős fűszeres ételeket. A szer adagolóval van ellátva, és nem kell kézbe venni, hanem közvetlenül a kupakból be lehet venni. Száraz hűvös helyen kell tárolni, és ügyelj arra ,hogy ne kerüljön mikró, hűttő , mobil és szám.gép közelébe!

Az ARNICA MONTANA C30: megelőzi a szülés alatti kivérzést, gyorsítja a regenerációt
a vajúdás kezdetén kell bevenni 1*5 golyócskát
szülés után 1 órával megint 1*5-t
majd szülés után 1 hétig napi 1*5 golyócskát.
Én a vajúdás kezdetén elfeledtem bevenni, mert nem voltam olyan biztos benne ,hogy valóban élesben menneka dolgok, de utánna szedtem.


Ha még ezek után érdekelne a tejserkentő szer neve, akkor itt van az is:
A tejserkentő: URTICA URENS 5 CH: NAPI 2*5 GOLYÓ, de hallottam már kúra szerűen is (3 nap 3*5 golyó, 2 nap 2*5golyó, és 1 nap 1*5 golyó, aztán szünet, én így szedtem !)

VIGYÁZZAT MERT UGYANEZ A URTICA URENS 15 CH-BAN PONT AZ ELLENTÉTÉT VÉGZI, EZT A TÚLZOTT TEJTERMELÉS LEÁLLÍTÁSÁRA SZEDIK!

Mellgyulladásra a Belladonna 9 ch- ajánlják napi 3*5 golyócskát.

Homeopátiáról mára ennyit!
Most már tényleg el kell kezdeni szedned, és ki akarod próbálni!Én is pont 3 hétig szedtem a chamomillát, aztán irány a szülőszoba!
Ugye te is természetes úton szültél mind a kétszer? Mert aki az elsőnél nehezen tágul, annak nem nagyon hat állítólag a szer.Dokik szerint nekik felesleges elkezdeni szedni.

Puszi mindenkinek! KRISZTI
bencze
 
 


MOST EGY KICSIT NOSZTALGIÁZOM ÉS ELOLVASTAM A SZÜLÉSTÖRTÉNETEMET.
Ha érdekel benneteket, és nem olvastátok volna akkor megtaláljátok itt a babanetes fórumon ,a Lakóhely szerint----)fehérvári kismamáknál ----)2005. május 20-i dátummalnál.
bencze
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, jól eltűntem. :oops:
Rohangálunk hol ide, hol oda.

Zsóci!
Igaz nagyon megkésve :oops: :oops: :oops: , de BOLDOG SZÜLINAPOT!
Kép
Gratulálok a bábás babádhoz!
Van képed a picúrról?
Jársz még képzésre?
Van most pocakos mamid?
Ekcéma: :? Sajnos mi is küzdünk vele Apával. S állítólag BAlának is nagy a hajlama rá, már előre félek tőle. Most , így a fűtési szezon kezdtével neki is nagyon szárad a bőre, főleg a lábszárán, de a bőrdoki azt mondta ez még nem ekcéma. Kaptunk rá egy A-vitaminos hidratáló krémet, s az nagyon bevált. Szépen karbantartja. De ahogy nem kenjük, újra szárad. Apával nekünk van szteroidos krémünk a bajunkra, ami gyorsan rendbehozza a kezeinket (Diprosalic, Dermovate).
Fogak: :? :cry: Szegény Királylány! Remélem nem sérült a maradandó foggyökere. Megröntgenezték? Rossz belegondolni a puffba :( Olyan gyorsan megtörténik a baj.

Kriszta!
Táblázat: sorry, adathiány miatt félbemaradt, de előveszem majd, s rákérdezek a hiányzó adatokra.
Hogy haladsz a fogyival?
Sajnos én ahelyett hogy fogyóznék, szedem fel a kilókat. Pedig nagyon nem kellene. :oops: :roll: :evil:
Balával együtt szoktam elmenni tornára, s Bala addig a gyerekszobán. Hála Istennek nagyon szereti.
A gondom az , hogy kb. egy hónapja nem voltam már, mert először Bala volt beteg, aztán én, aztán meg kiment a bokám.
A lányok tündériek! Szoktak veszekedni?
A homeobogyóról írnál nekem is? Elraktározom a késöbbiekre.
Hogy van a fejfájásod? Javulóban? Oka?

Claire!
Hatalmas gartula! Nagyon ügyes vagy! Le a kalappal!
Kép
Hogy sikerült a hétvége?
Balával voltam szemésznél, de szerencsére semmi gond nálunk. A +-os szemet pedig téynleg szépen ki lehet nőni!

Sziszi!
A málnalevél teát én is ittam, de nem sikerült megtudnom, hogy mennyi hatása lett volna nálam, mivel, Bala nem tudott rásegíteni a tágulásra, ugyanis fogta a köldökzsinór! Ezért lettünk anno császárosak. Pedig olyan lelkesen ittam. :roll: Az olajokat is megvettem anno, de azóta is itt állnak (már avasan) a szekrényben. A homeobogyókban viszont a tejcsitermelés serkentés óta nagyon hiszek. Úgyhogy a következő babónál biztos bevetem majd a szülésnél is őket.
Karácsonyi ötlet: tavaly nagyon nagy örömet szereztünk vele, így valszeg idén is letudjuk vele a nagyikat: egy BAla naptárral. Nem olcsó, de egész évre tuti ajándék.
Megpróbálom feltenni ide a tavalyit, de ha nem megy, akkor szívesen elküldöm e-amilben.


***********

Házikóval haladunk, azaz haladnak. Tető fent, s ha minden jól megy, akkor karácsonyra a nyílászárók is bent lesznek.
A lakást még nem áruljuk, mert ablakot cseréltek nálunk, s addig nem akartam magyarázkodni, hogy hát tuképp még a fél lakást szétverik. Így viszont már nagyon pofás az ablakrészünk is :)
Pár nappal ezelőtt írtam a lakáshírdetést, s közben potyogtak a könnyeim. Én annyira meg fogom siratni ezt a lakást, pedig váltani tudni kell.
Az új lakba jövő ilyenkor már szeretnénk beköltözni, legalábbis részlegesen.

Bala tüneményes nagy fiú már.
Most kezdtük el egy hete a hisztis korszakot, így nem mindig a legegyszerűbb, de hát kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. S ez még csak a kezdet! :lol:
Lassan, de elkezdünk beszélni is. Én annyira nem, Apa aggódink nagyon, hogy a korosztálya már dumál, Bala meg még nem. De hát mit tegyen szegény Lelkem, ha esetleg ebben rám ütött. Ugyanis én az oviban kezdtem el dumcsizni. Viszont azóta bepótoltam! :lol:

Haloványan, de elkezdtem a másoddipit! :roll: Holnap megyek a belső konzulensemhez témát keresni. Már most nagyon f**ok már a holnaptól is, a diplomvédésről, meg az államvizsgáról már nem is beszélve. Pedig én sosem voltam ilyen beszari. De most aztán ...
Van valami agykontrollos ötletetek rá? Eléggé ellustultam :(

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Sztetek mennyire lehet tovább tanuli 3gyerek mellett? Hol kell utánna járni a tanulási lehetőségeknek és mikor kell jelentkezni?
Azt hiszem szeptembertől énis belevágnék.:)

Házacskánk is halad, már megbeszéltük hol-mi legyen..gáz-áram-víz..stb.
Voltak eltérések az eredeti tervhez képest, így elmentünk ezeket tisztázni..pl.ők zárt konyhát akartak-én nyitottat(amerikai szerűt)..szóval lebontattuk a falat.:)

Szép lesz nagyon, ha kész lesz, januárban költözünk-most már tutti..

Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


SziasztoK!

Sziszi!

Most akarsz tanulni 3 gyerek mellett? :oops: Az nem semmi lesz
!Én Emese mellett csináltam a másoddiplomás 2 éves képzést, és nagyon elfáradtam , a éjszakai tanulásban, nappali anyaszerepben .
Már úgy vártam a végét, hogy egyszer végre legyen időm a gyerekemre is.Persze mindig vizsga elötti éjjel nem tudott aludni a gyerek sem, mert érezte rajtam a stresszt.
Nem tudom te milyen sulóba mennél , de egyik sem egy leányálom illetve anyaálom.
:lol: De nem akarlak lebeszélni róla, csak a tapasztalatomat írom le.

Timi! Fogyózni még nem kezdetm el, de nekem is volt pár hét kimaradásom a zsibbadásaim miatt.De most már szorgalmasan járok. Érdekes mikor szarul voltam, akkor az idegeskedéssel lement rólam 2 kg.De most megint annyi vagyok , mint voltam.

Zsóci! Mi van veletek? Nagyon ellenőrizve vagytok az irodában ?
bencze
 
 


Sziasztok!

Sziszi!
Le a kalappal előtted, hogy három gyerkőc mellett bevállalod a tanulást. Én egy gyerkőc mellett is már most félek, s lelkiismeretfuradalásom van, hogy hogy fogom ezt végig csinálni júliusig, hogy ne "sérüljön" Bala. Arról nem is beszélve, hogy elszoktam már a tanulástól, így nem tudom, hogy hogy fog fogni az agyam. (Illetve tudom: Minden rendben lesz, az agyam szivacsként szívja a tanulnivalót, s minden kérdésre tudom majd frappánsan a választ. S EZ ÍGY VAN!!! 8) )
Jelenleg se kedvem, s erőm belevágni, de muszáj, így belevágtam, mielőtt jönne a második picúr. Két gyerkőc mellett már végképp nem tudom elképzelni, hogy nyúzzam az agyam. Esetleg nyelvvel, mert az nagyon rámférne. De ez a fősulis hétfrász már nem hiányzik. Elég idegőrlő.
Ezzel persze én sem lebeszélni akarlak, hiszen mindenki más temperamentumú, így lehet, hogy neked meg sem kottyan. Látsd Clairet, Ő négy gyerkőc mellett csinálta meg a doktoriját. Úgyhogy ezt neked kell érezned. Meg akkor sincs semmi gond, ha belevágsz, s közben döbbensz rá, hogy ez nem megy, s abbahagyod.

Kriszti!
Győzögetem magam a tornára, de olyan nehéz rávenni magam. Pedig nagyon kellene. Nem egy ember kérdezett már rá, hogy jön a tesó? :oops:

Zsóci!
Nagyon eltűntél! Ugye nincs semmi gond nálatok.

****

Nálunk minden rendben, annyi csak a gondunk, hogy Bala a hiszti korszak kellős közepén, legalább is remélem, hogy már a közepén, s innen kifele megyünk már, mert néha igen elkeseredek. Nem hiszem, hogy elrontottuk volna. Ez egy korszak, amin túl kell lennünk. Az meg hogy valamelyik babó csak visít, s abban teljesedik ki a hisztije, az az egyéni temperamentum kérdése. Bala szerintem a középkategóriás hisztiző, de így is megrémít (próbálom nem mutatni). Ami a kezében van azt a földhöz vágja, a környezetében lévő dolgokat lesöpri a pelenkázóról, asztalról, etetőről ... Hanyadt vágja magát a földön és üvölt. S nem egyszer már, amikor éppen a kezemben jön rá a hiszti, akkor kapok én is. Pedig még sosem kapot maflálst tőlünk úgyhogy nem tudom honnan ez a reakció.
A mai legújabb hisztijáruléka pedig az, hogy harap. De olyan erővel, hogy csillagokat láttam. Mit lehet ilyenkor kezdeni a gyerkőccel?
Na nem panaszkodom, mert ezt a hisztizését leszámítva tündér Mackó.

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


SZIASZTOK!

VAGYOK ÉN IS!

Sziszi, biztos nem egyszerű a tanulás - gyerekkel és nélküle sem - , ha meg tudod oldani, akkor HAJRÁ! Nagyon drukkolok Neked!!!!!

A harmadik babónak mennyi van még vissza? Számolod már a napokat?

Timi! Kismamám nincs, sajnos. Majd márciusba fogok előadást tartani a velencei baba-mama klubba dúlás előadást tartani - talán ott sikerül. De ott már babás mamák vannak, nekik max. a következőnél lehetek időszerű.

Kriszti! Újabb dekuplis ragasztóval nem próbálkoztál? Fogalmam sincs, hogy hogyan fogok bevásárolni karácsonyra, ezirányba sajnos a béka seneke alatt van az elszántságom, kedvem stb - és így nehez buzdítgatni magam. Szóval lehet, hogy sikerül összehozni egy randit és akkor vennék neked Pesten egy olyat amit én használok.

Claire! Nektek hogy megy a suli? te is nagyon csendben vagy mostanában!!!!


Bettinával naponta matekozunk, lassan fog az agya, de még mindig szeret suliba járni!!!!!! Nekem is nehéz vele este 6 magasságában számolgatni, olvasgatni, iskolást játszani - írtó jól tudja előadni a tanitó nénijét és én vagyok az osztály egyszemélyben.
Nagyon várom a holnap estét, akkor kapja az adventijét, az elsőt. Nagyon aranyos angyalkát sikerült összehoznom, majd teszek fel róla képet.

visszahúztam dolgozni, mindenkinek szép napot és jó karácsonyi készülődést!

Puszi: Zs.
zsóci
 
 


Sziaztok!!

Tanulás dolgot csak felvetettem még nem határoztam el..sztem inkább nyelveket kellene tanulnom, az talán hasznosabb az életben..de vmit kell csinálnom, mert 3gyerek mellett lehet nehéz tanulni, de 3gyerek mellett munkát találni, még nehezebb-ezért képeznem kellene magamat!

Mit szólnátok egy talihoz?????

Nem számolom a napokat, mert nincs értlme.:( Eddig mindig nagyon készültem, de 8 illetve 16napot késtek, így most nem tudom mire is számíthassak. Zárva a méhszájam, de ez nem fura, ediig mindig utsó pillanatig az volt.
Szóval szertnék egy kismikulást, már a ruhát meg is vettük neki...de meglátjuk. Igazából kijár nekem egy pontos babó!

Ami azt jelentené 13ig megszületik.:) Már egyre jobban várom, mert a vége nem egy leányálom! Már a pihenés se esik jól, nem tudok egy éjszakát végig aludni és néha zsibbad a lábam, néha azt érzem nem tudok megfordulni az ágyban és nem a hasam miatt!

Anna is mostanság szinte minden éjjel felkell és már nem pattanok olyan gyorsan ki az ágyból hozzá..sőt gyakran várok pár pillanatot, hogy vajon visszaalszik-e vagy mene kell-e.:)

A teát iszogatom, vettem CAULOPHYLLUM-ot is, amit naponta eszegetek..de eddig semmi!
Viszont a tea nagyon jól esik!!!

Mostanság megint azt érzem nagyon szomjazom és mintha már nagyon a vége felé lennék, de nem élem bele magam.
Még a ruhám sincsenek összerakva és a pici dolgait is csak most kezdem el kimosni!


Karira már szinte midenkinek megvettük.:)
Ez nagy könnyebbség..bár páromnak még semmit nem vettem, neünk a babó lesz az ajándék azt beszéltük, de azért... :wink:


Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Na majdnem mindenki előkerült ! :D

Sziszi!
Hogy érted ezt a talit? Még idén a babó születése elött vagy utána?
Én benne vagyok , és hajlandó lennék felutazni Bp-re!Nekem nyugdíjas igazolványom van , és még nem nagyon használtam ki.
Na mikor legyen csajok?
A bogyót nem enni, hanem szopogatni kell ám!
Kitartást a következő nehéz napokhoz, és reméljük Luca napkor már babázhatsz a pontos bébivel!
Nálunk jó egy csavargós hét volt ez a mostani.Hétfőn elugottunk Esztivel Jézuska ügyben a Corába autóval. Na jól felszerelkeztem cukormentes nyalókából, meg kekszből, hogya kisasszony kibírja az oda utat. Visszafelé már könnyebb volt mert aludt.Csajkoknak már egy két játék ruhanemű beszerezve , mint laptop, Rulett,baba, Lego stb.
De ezen kívűl másoknak még nemigen vettünk semmit.
Ma a városba keveregtünk szinte egész nap, Emese végre hajlandó volt önszántából ott aludnia mama csoportjában . Délután iskolalátogatóban voltunk a körzetis sulinkban , szegény lányom nagyon bátortalan volt, mert meg sem mert szólalni. .Meg nem lehetett ott hagyni a tanárnénikkel alkotni, amíg mi szülők az igazgatónénit hallagattuk.Persze közben jöttek már bögő gyerköcök is az anyukájukat keresni,a mig az előadás folyt.
Hú nem is tudom mi lesz még a suliig!Biztos fura lesz nekik az új közösség, új pedagógusok ..stb.Már előre féleK!


Zsóci!

Köszi a felajánlásodat, de elöbb megnézema sógórnőm barátnőjének a boltjába a Kossuth utcába, és ha nem kapok, akkor majd riasztalak!
Lánykád mit szereten karira?

Timi!

Én azt hittem, hogy neked már csak a szakdoli írás van hátra!Ezek szerint még van egy féléved?Tégedets em irigyellek. Éna szakdolimat 10 nap alatt csaptam össze, mert addig halasztottam , hogy végén már letettem róla, hogy megírom. Csak aztán Eszti miatt muszály volt megcsinálnom, mert akkor szülés körül lett volna a halasztott állmvizsgám.Jobb volt így mihamarabb túllenni rajta. Emlékszem volt egy csak, aki jött a párhetes kisbabóval vizsgázni. Meg jött vele a gyerekellátó apuci is! a másik gyerkőccel. :P na őket sem irigyeltem ! :D

Pusz mindenkinek!
bencze
 
 


Na szépen elküldtem az előző hsz-at mindenféle átnézés után! Bocsika az összefolyt szavakért, meg a helyesírásért! :oops:
bencze
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: