Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csak egy szóra ugrottam be megint:
Édes ez a kifejezés, hogy "off" - de ez az a topic, ahol bizony gyakorlatilag értelmét veszti!
Annak idején ugyanis rendkívüli elörelátással választottam ki a topicunk nevét: nincs olyan téma, ami ne férne bele a "Beszélgessünk, mialatt várjuk az örökbebabánkat" - témakörbe... Kép

Egyszóval bármi merül is fel bennetek, latolgatás nélkül írjátok le bátran!

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Igenis, értettem! Kép Kép

Holnap jönnek a párom szülei (öröm leírni, hogy imádom őket), nagyot fognak nézni, ha majd Cseni eléjük szalad (na jó: gyorsan totyog Kép )a kapuhoz. Pünkösdkor látták őt utoljára, akkor talán még fel sem állt. Kép

Kata
rkata
 
 


Drága Kata!

Ugye nem vetted kioktatásnak az "off"-ról vallott nézetemet? A világért se gondold, hogy bántásból mondtam, jó...?

Más valamit is szeretnék - mégis csak szakértő vagy e témában: ha egy kislányka 7 hónaposan áll a járókában, az nem túl korai?
Nem terheli meg nagyon azokat a csepp kis lábait?
A barátnőm kislánya döntött úgy, hogy uncsi mindíg a popsiján ücsörögni, és egyszerre csak felállt. Menni persze még nem tud, de feláll-letottyan, feláll és újra le.

És volna még valami (most, hogy írtál a párod szüleiről.)
Könnyen elfogadta a családotok, hogy Cseni örökbebabaként érkezett hozzátok?
Egyáltalán: manapság találkozhat még az ember furcsálló tekintetekkel e témában?
Vajjon jó a tényt mindenkivel magosztani az utcában? Ha mondjuk séta közben meglátják, úgyis kérdezgetni fognak...

Pusza! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 

 
 

Kedves, Amneris!

Dehogy vettem kioktatásnak, azért is biggyesztettem oda két mosolyt. Kép

Szakértőnek messze nem nevezném magam (de azért köszönöm, aranyos vagy, jót mosolyogtam), de azt gondolom, nem korai. Babaúszáson is volt egy kisfiú, aki már 6 hónaposan tipegett szülei kezét fogva, én csak lestem (Cseni akkor tán még fel sem ült magától). Nekem egyébként "fixa ideám", hogy a gyerek tudja legjobban, mikor mit akar csinálni, nekem csak úgymond követnem kell őt, tehát se nem siettetni, se nem korlátozni.

Család: abszolút egyértelmű volt mindenkinek, hogy ha természetes úton nem lehet gyermekünk, akkor örökbe fogunk fogadni, maximális támogatást kaptunk mindkettőnk családjától és mindenki nagyon várta a kicsit. A barátok, kollégák részéről is csak pozitív visszajelzéseket kaptunk. Ettől függetlenül biztosan akad, akinek ez nem ennyire nyilvánvaló, ha nem is rosszallja, de esetleg furcsállja a dolgot. Ez nyilván abból adódik, hogy nem találkozott még ilyen történettel "testközelből". Szerintem egyébként a médiának hála (és ezúttal tényleg hála) ez a téma egyre nagyobb publicitást kap, egyre jobban tudják az emberek, miről is van szó, és mivel egyre több embert érint közvetlenül, így közvetve is többet érint (rokonok, ismerősök), egyre kisebb a "misztikum".

Mi azért nem híreszteltük a tágabb környezetben, hogy örökbefogadunk, nem gondoljuk, hogy ez mindenkire tartozik. Engem spec. nem kérdezgettek séta közben, illetve igyekeztem kitérő válaszokat adni ("Nahát, nem is látszik rajtad, hogy szültél!" - "Igen, szerencsés alkat vagyok, úgy tűnik..."; "És, szoptatod a kicsit?" - "Sajnos olyan gyógyszert szedek, hogy nem lehet.", stb.) Ha valaki nyíltan rákérdezne, természetesen nem tagadnám le (miért is kellene?), de nem reklámozom.

Jó éjt mindenkinek,
Kata
rkata
 
 


Rkata

Köszönöm az ötleteket. A vízhőmérővel én is jókat játszottam kicsilány koromban. Cseh gyártmányú szürke halacskánk volt. Kép

A mi környezetünkben lassan mindenki tudja. Szüleim, nagyszüleim helyiek voltak. Helyben dolgozom. Sok családdal vagyok kapcsolatban az óvin keresztül, mindenki ismer. Tudták azt is, hogy orvoshoz jártunk, mert sokat voltam betegállományban. Én azt tapasztaltam minél többet tudnak egy dologról, annál nyitottabbak. A lombikról is micsoda téves eszméik vannak még manapság is az embereknek. Ugyanez a helyzet az örökbefogadással is. Anyóskámék már nagyon vágynak kisunokára. Úgy gondolták, pedig nem tájékozatlanok, hogy beadjuk a papírokat és max egy hónap múlva lehet már az unokát nézegetni, babusgatni. Szinte hidegzuhanyként érte a leendő mamát amikor megtudta, hogy akár 2 év is eltelhet mire hárman/négyen leszünk.

Még nem mutattam milyen sötétítő van a leendő gyerekszobában. Ezt a függönyt annó anyukám varrta tesómnak és nekem. A válás miatt azonban csak a szekrény mélyén lapult. Beszegtem, kicsit átalakítottam. Anyukámtól ez az egyetlen emlékem. Vagyis van még egy étkészlet, de ez más... biztos értitek. Csak a mintáját tudom megmutatni, mert mindig onnan süt a nap! KépKépKép
Kép

Renóca
süni_renóca
 
 


Sziasztok!

Kellemes hétvégét nektekKép!
Kép

Megint péntek...Kép

Renóca!
Nagyon szép a függöny! Különösen csodálatos ha emlékekkel vannak teli tárgyaink! És hogy így őrzöd, nos arra nincsenek szavaim....

Pusszancs!
Mosolygós

Ja, és pihenjétek ki magatokat ;))
Kép

KépKép
napsugaracska
 
 


Mosolygós

Köszönjük. Nektek is vidám, szép hétvégét.
Mi holnap tanfolyamra megyünk. Vasárnap BABANÉZÕBE Érdre középiskolai osztálytársnőmhöz. Április 4-én született Jázminka, megyünk megölelgetjük.

Mindenkinek szép, napsütéses hétvégét!

Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


Nikinozso
Újabb hírek esetleg???

Ja, olvassátok el:
http://www.hirado.hu/cikk.php?id=50973
Nagyon fontos a légzésfigyelő, és az is hogy tudjunk a vészjelzésre megfelelően reagálni!
Egyik barátunknál már 6szor jelzett a készülék!!
Belegondolni is rossz, ha nem rázzák fel a gyermeket mi történikKép

És egy másik hír: Ez is nagyon nagyon jó!
http://www.hirado.hu/cikk.php?id=51332

PusszancsKép

KépKép
napsugaracska
 
 


Mosolygós

Köszönjük a híreket. Mi már kinéztünk egy légzésfigyelőt, amit a Heim Pál Kórház javasol/ támogat.
http://babycontrol.hu/

Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


Kedves várakozók!
Ha már napsugaracska kérdezi háttér munka folyik, hiszen 10 kismama van jelenleg a gondozásunk alatt. Most élik a legnehezebb időszakukat, mert NEKIK kell eldönteni gyermekük sorsát. Akárhogy döntenek mi segítjük Õket, van aki majd anyaotthonba megy mert nincs családjuk akik segítenének, de van aki örökbe kívánja adni a hamarosan megszülető babát. Most olyan aki majd hazaviszi nincs közöttük. Küldjük a csomagokat /kelengyét/ szorgalmasan az ország minden pontjára a rászoruló babáknak, akiknek az anyukájuk nem tudják megvenni a legolcsóbb holmikat se. Közben persze unokázom is, nem tudok betelni velük. Van két találos kérdésem : mi a "pancsida"? és a "pancsibrümbrüm"? megfejtéseket ide várom.
nikinozso
 
 


NikinozsoKép Kép

Köszönjük a híreket, egyben szomorú és reménykedő is vagyok... Még mindig fura az érzés, hogy ami az én életem értelme, és hatalmas boldogságunk, az másnak iszonyatos szomorúság... De jó lenne, ha az élet máshogy oldotta volna meg ezt a dolgot! Kitartást nekik!!!
Az biztos, ha sikerül majd az örökbefogadás és majd nem kellenek már a babarucik, akkor ránk számíthatsz Nikinozso, bárhogy is alakuljon majd a további sorsunk!

Találos kérdés? Kép)
Hát mivel nem tudjuk melyik kisunokád nevez így valamit, ezért tényleg csak tippelek.
Nálunk a pancsi szó az a vízet jelentette annak idejénKép) PancsolástKép))
Ezért a tippem: A pancsida valami játék neve lehet, pl. halacskaKép Férjem szerint: a kád maga.
A Pancsibrümbrüm szerintem hangutánzó szó lehet... A hajóra gondolokKép /Brüm-brüm ---> motor hang/
Kép

De lehet hogy nagyon nagyon félre gondolom a dolgokatKép))

Hugom 11 évvel fiatalabb nálam, és engem sem a nevemen nevezett annoKép)) Teljesen más nevet talált ki nekem, emiatt az egész család úgy hívottKép Még néha most isKép))

Pusszancs

KépKép
napsugaracska
 
 


Ja, és erősen irigykedem az unokáid miattKép)
Milyen jó lehet, hoyg körbevesznek az unokák és a ygermekeidKép

KépKép
napsugaracska
 
 


Szia Nikinozso!

Szóval "pancsida..."? - Nem lehet esetleg palacsinta?
(Csak tán nem megint a hasamon jár az eszem?! Kép )
És "pancsibrümbrüm"? - Egy sípolós gumimaci a kiskádban fürdés idején?

Minden esetre jó munkát Nektek, Kedvesem!
Ha konkrét haladás nincs is a várakozók sorában,
azért írj nekünk - akármi másról! (Persze, ha időd és kedved engedi... Kép )

Most például jól jönne valami ötlet, mit főzzek holnap...
A múltkor klasszul bevált Renoca rablóhúsa - nem volt itthon gáz, de így együtt ügyesen megoldottuk a problémát. Kép
Most meg kijön hozzánk az egyik kedves kolléganőnk, aki szénhidrátmentes diétát tart... Kép
Mit főzzek, amiben nincs szénhidrát?! Szerintem mindenben van - vagy nem...?

KépKép
amneris
 
 


A lombik téveszméhez csak annyit, hogy háromgyermekes kolléganőm csodálkozott, amikor látta a lombikgyerekek találkozójáról készült riportot a tévében, hogy "tisztára olyanok, mint az igaziak". No comment. Kép

Renóca, nagyon-nagyon édes a függöny, de persze az igazi jelentősége az, ami nem látszik...

Nekünk Babysense légzésfigyelőnk van (Madarász Kórház), még mindig használjuk, bár inkább a saját megnyugtatásunkra. Eddig egyszer jelzett, de csak azért, mert Cseni lemászott az érzékelő tábláról. Kép Betettük a másik lapot is, azóta nem volt riasztás.

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Kata
rkata
 
 


Én a "pancsibrümbrüm"-ből a pezsgőfürdőre asszociáltam. Kép Nagyon messze járok? Kép
rkata
 
 


A megfejtés: pancsi=víz, da=labda, brümbrüm=autó,
Kinga unokám 14 hónaposan a TV-ben vizilabda mérkőzést látott és nagy örömmel így szólt: "pancsida". Az autómosó pedig a "pancsibrümbrüm", hiszen az autók ott fürdenek. Egy kis izelítő a gyerekszájból, meg kell mondanom a gyerekek nagyon logikusak.
nikinozso
 
 


Nikinozso
Így van, a gyerekek tényleg nagyon logikusak.
A pancsira nekem is víz volt a tippem, de a pancsibrümbrüm-ről fogalmam sem volt.

Ha már gyerekszáj: Kép
Az óviban gyakran van darált főtthús, gyümölcsszósszal, burgonyával.
Egy alkalommal egy kisgyerek, amikor osztottuk az ételt felkiáltott: "Én nem kérek ilyet! Nekem ne adjál! Nekem rágott hús nem kell!"
Egy másik legényke meg gyakran kérdezte, mert nagyon szerette: "Ma is lesz tatár mártás?"

Túl vagyunk a tanfolyamon. Most már csak meg kell várnunk még átküldik a papírokat Vácra. Egy-két hét és meglesz az alkalmassági papírunk!Kép

Tetszett a tanfolyam (összességében), de sok gyakorlati kérdésre nem tudott nekünk válaszolni a pszichológus. Bár Ti itt nekem sokmindenre választ adtatok, amit nagyon köszönök, de mi van azzal, akinek nincs nete????????

Tegnap meglátogattuk középiskolai osztálytársnőmet és családját Érdligeten. Sajnos a kicsi lányka most van abban a "szakaszban", hogy fél az idegenektől, így az ölegetés elmaradt, de nagyokat mosolygott ránk! Kép

RenócaKép
süni_renóca
 
 


Renóca!

Szeretnék tőled kérdezni valamit. Összességében az alkalmassági megszerzése mennyi időbe telt? Most már látod. A másik, hogy úgy tudom, jövedelemigazolásokat is kell adni. De mi abban a fura helyzetben vagyunk, hogy én PhD ösztöndíjas vagyok (tehát ez nem munkahelyi kereset), a párom meg most vált állást, így pont most fog kiesni pár havi fix-e, de mellette meg jól élünk, van tartalék, meg ami kell, ház, autó, gyerekszoba... Ilyenkor is merevek? Csak nehogy már ilyen bürokratikus formaságokon múljon...

Jövő héten csüt-szombaton már tuti, hogy Hévízen leszünk, szombaton déltájt leruccannánk Somogyfajszra. Tud valaki infót, hogy akkor pontosan hova kell menni, kit kell keresni...? Kép
s_norka
 
 


Kedves S-norka a Somogyfajszi találkozóval kapcsolatban jobb ha az indexre írsz, Õk szervezik akik oda szoktak írni.(örökbefogadók)
nikinozso
 
 


Szia Nóri!

Mi május 31-én adtuk le az adatainkat, de még nincs a kezünkben az alkalmassági papír. Kb. augusztus 1., 2. hetére lesz meg. (Ügyintézők szabadsága miatt csúszhat.) Tehát kb. 2 és fél, 3 hónap. A jövedelemigazolást még nem kérték. Eddig csak szóban kellett nyilatkoznunk. Majd most kell vinnünk Vácra. Szerintem mire a tényleges papír kelleni fog a párodnak már fognak tudni adni jövedelemigazolást.
Hogy mennyire vaskalaposak nem tudom. Talán az indexen dondaniel tudna neked erre válaszolni és a találkozóról is ő tudja a pontos koordinátákat.
Sajnos nem tudom a mail címed. Ha írsz nekem mailt, (profilomban cím) meg tudom adni a telefonszámát, mail címét.

Örülök, hogy hallottam rólad. Gyere gyakrabban.
Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


Sziasztok!
Sajnos nincs időm végigolvasni benneteket, de remélem, hogy mindenki jól van!
Mi nagyon jól vagyunk,Regi már 3860g-os és cukipofa! Mindenkit levesz a lábáról! Nem hittem el, mikor mások írták, de tényleg nem tünik soknak 2 év ezért a gyönyörűségért!!!
MÁS: A Tegyesztől szóltak, hogy írjam meg pár sorban, hogy sikerült örökbe fogadnunk, így "lemondunk" az első helyünkről, mert pont most lenne egy kisbaba! Hallottatok már ilyenről? Azért megírtam, nehogy emiatt ne lehessen valakinek kicsi babója, akik mögöttünk várnak!

KITARTÁS!!!! Sok puszi:Rayo

Kép
rayo
 
 


Norka!

A jövedelem vizsgálatát nem veszik azért annyira komolyan, mint egy bankhitel kérelemnél. Kép Ha látják, hogy rendezett körülmények között éltek, nem lehet gond.

Kérted, hogy írjak, ha megyünk a találkozóra, sajnos nem fogunk tudni menni Kép , a párom bátyjáék bejelentkeztek hozzánk egy hétre nyaralni. Kép

Hát, az autómosó lett volna az utolsó utáni, amire gondoltam volna, pedig mennyire kézenfekvő (így utólag). Kép Kép

Renóca, az a kicsi lányka mennyire kicsi? Mert én is olvastam, meg mondták is, hogy lesz ilyen (szeparációs) időszak, hogy Cseni majd mindenkitől fél, meg hogy csak nálam marad meg, de eddig ezt nem tapasztaltam, sőt! A hétvégén az én ölemből kéredzkedett át az anyósoméba (pedig utoljára 2 hónapja látta), el sem lehetett volna őket választani! Kép

Kata
rkata
 
 


Sziasztok!

Egy lépés előre!!!!!!!!!!!KépKép
VÁCON VANNAK A PAPÍRJAINK!!!!KépKép
Most bontottam ki a levelet, amit a Pest Megyei TEGYESZ-től küldtek, hogy csütörtökön minden papírunkat átküldték és javasolják alkalmasságunk megállapítását!!!

Kata
Amikor a Ti papírjaitokat átküldték, mennyi idő múlva hívtak be?
A kicsi lány 4-én lesz 4 hónapos. A tesó most volt 2 éves. Õ egyéves korában volt pár hétig ilyen "félős". Szerintem változó, bár még ezirányú tapasztalataim nincsenek.

Mosolygós, Amneris
Nemsokára én is "kismama" leszek veletek!!!KépKépKép

Rayo
Millió puszi a kicsi Regónak!

Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


Renóca, ez az, haladsz Kép
A behívás alatt mit kell érteni? Ezután álltok sorba? Hol?
Még szerencséd lesz, és hamarabb ölelhetsz a karjaidba egy manót, mint gondolnád!

Érdekes nekem, hogy most ezt én pozitív példaként látom, nem annak igazolására szolgál, hogy mennyire tötyögős, embertelen a rendszer. Franciaországban egy barátnőméknek az alkalmassági megszerzése pontosan 9 hónapba telik.
s_norka
 
 


Nóri
A "behívás": Azt mondták (javítsatok ki ha nem jól tudom), hogy a területileg illetékes gyámhivatal (nekünk Vác) bekér munkáltatói igazolást, születési és házassági anyakönyvi kivonatot. Ezeket személyesen kell bevinni és aláírni még egy papírt, hogy nem gondoltuk meg magunkat, továbbra is szeretnénk örökbefogadni babá(ka)t. Amikor megkapjuk a végleges alkalmassági határozatot kerülünk fel a titkos örökbefogadási pest megyei listára és külön az országos listára. Valamint ezután jelentkezhetünk alapítványokhoz, ahol szintén felkerülhetünk a listára.

Üdv
Renóca
süni_renóca
 
 


Renóca,

igen, a végleges alkalmassági határozatot a területileg illetékes gyámhiv. adja ki. Eldumálgattak velünk, felvettek egy jegyzőkönyvet, amiben leírták, hogy ismertették velünk a hatályos kapcsolódó jogszabályokat, törvényi előírásokat, hogy ismerjük az örökbeadási formák közötti különbséget, bla-bla. Nekünk a tanfolyam utáni 2 héten belül kézben volt a határozatunk úgy, hogy közben karácsonyi ünnepek voltak (!). Úgyhogy szerintem kedvesen érdeklődd meg, hogy megérkezett-e már az anyagotok. Ha rendes az ügyintéző, akkor rögtön behív és 2 nap alatt meg is csinálja a határozatot. Ja, és ha jól emlékszem, mi beleírattuk, hogy lemondunk a fellebbezési jogunkról, így azonnal jogerőre is emelkedett.

Puszi,
Kata
rkata
 
 


SziasztokKép

Renóca!
Gratula a határozathoz, most már nem kell sokat várniKép))
/Itt meg kell hoyg említsem, hoyg bizony nagyon jól haladsz. Nekünk 4 és fél hónap volt a határozat, és a jogerőre emelkedés kb. 1-1,5 hónap. Decemberben adtuk be a papírjainkat és májusban lett jogerős határozat. És nekünk még hamarabb meglett mint a többieknek. Ha nem lennék ilyen rendicsek mindenkivel, már rég kivertem volna a balhét. Nagyon nagyon szőröznek velünk, ők meg nem tartanak be semmit! Elvileg 2 hónapuk lett volna rá. Mikor már megvolt minden, még 2 hónapot kellett várni, hogy legyenek szívesek átküldeni a városba az anyagunkat. Itt meg secperc alatt megcsináltak mindent. Szerintem itt sincs kevesebb munkájuk az ügyintézőknek./
Nagyon drukkolok nektek!!
Különben én azt utálom az egész rendszerben, hogy mindenhol azt bizonygatják, hogy sorban megy minden, és hogy mindnekinek ki kell várnia a sorát stb....
Már maga a Tegyesz sem tartja be azokat a szabályokat amit a törvény előír nekik...
Ugye én még ezt sme tudom hányadik vagyok a tegyeszes listán, csak fogjam be a szám ne érdekődjek, nyugaodjak meg mert tutira az előttem lévő párok 96%a kisbabát akar...
Na mindegy, ezen csak azért bosszankodom, mert annyira mondogatják mindenhol hoyg várni kell, mert szabályok, sorszámok, előírások vannak stb..
Közben meg nem is lehet betartani mindig mindent, hisz vannak helyzetek, emberek, protekciók és miegymás amikor minden rend felborul. Lehet ez szükséges is persze, de nem is hibáztatok emiatt sem senkit. Emberek vagyunk, különféle helyzetekkel, életkorokkal. Vannak dolgok amit latolgatniuk kell azoknak akik ilyen kérdésben döntenek. Csak ne hajtogatná mindenki azt hogy szabályok, sorszámok blabla....
(Mert akkor nem hallottam volna már annyi meg annyi gyorsan elintéződött üyget...)
/Ja, és Nikinozso tényleg ti vagytok azok akikre mindez nem vonatkozik!!!Kép/

Rayo!
Jajj de jó nektekKép)
Aztán képet is küldeni ám!!!! Várjuk már azt is nagyonKép
Milyen jó nektek. /Mondjuk azért kicsit felszisszentem hoyg a Tegyesztől is kaptatok volna babót... Tudod csak egy gyors bevillanás a fejembe, hogy ha akkor esetleg ti is nemet mondtok, akkor most mindketten kismamik vagyunk... Természetesen ez csak egy villanás volt.. Valószínű nekünk még várnunk kell a mi kicsi kisbabánkra, hisz az lesz a miénkKép))/
Puszika!!!!!!

Snorka!
Minél előbb adjátok be a papírokat mert fél évbe is beletelhet mire határozat lezs belőle!!!
A jövedelemigazolást a helyi gyámhivatal fogja kérni, de ez sem mindig igaz. Mert vannak helyek ahol csak akkor kérik ha konkrétan van babó! Esetleg megkérdezheted a ygámhivatalt, nem veszik tragikusan a dolgokat. És még hónapok vannak hátra sajna...Kép
De ne add fel, hisz van akinek még határozata sem volt, és kaptak babyt. Hajrá!

Mindenkit puszilok nagyon!!!

Nikinozso!
Édesek lehetnek az unokákKép
És milyen okosak!!!!!
Ti nem nyaraltok?? Gondolom azért tudjátok egymást helyettesíteni...


Én meg szomorkodom Renóca, az a telefon csak nem akar csörögni...Kép
Ja, jövőhéten meglesz az isofixes autónk is, már nagyon várjukKép)) /Nagy öröm ez számunkra, a baby miatt cseréltünk autót!!/
Most már tényleg jönnie kell hamarosanKép

Pusszancs és mindenkinek szép álmokat!
Kép

KépKép
napsugaracska
 
 


Nem lehet, hogy szándékosan is "húzzák" az időt, hogy aki nem százszázalékosan biztos a dolgában, meggondolhassa magát...? Csak úgy eszembe jutott. Hiszen nem egy fórumozó is volt, aki közben terhes lett pl. és elállt az öf szándékától... Na jó, született jóindulatom mondatja ezt, tény, hogy a hivatal sokáig tud packázni, ha akar.
Még egy dolog jutott Mosolygós eszmefuttatásáról eszembe: a mi esetünkben eleve közölte a Tegyesz illetékese, hogy nincs sorszám, gyerekhez keresnek szülőt. (ugye itt nem csecsemőről volt szó)
Amikor kötelező lett a tanfolyam, sokáig állt a hivatalos rendszer, mert nem volt szervező. Konkrétan 2003. januártól lett kötelező, nekünk szeptemberben még azt mondták, várjunk, majd lesz valamikor, ők szervezik, már kb. 30 pár vár erre... Mi nem vártunk, elmentünk Bp.-re,így lett Karácsonyra határozatunk. Viszont a mi megyeszékhelyünkön csak 2004. tavaszán szerveztek tanfolyamot.
tanulság? 1. megelőztük a 30 párt Kép (nesze neked sorszám)(minket is protekcióval gyanúsítottak)
2. másfél évig alig történt valami a "rendszerbenKép
3. könnyen lehet, hogy Ti azért is fogtok később babához jutni, mert akkor kicsit felgyűltek a várakozók...

Na, ideje hogy aludni térjek, szép álmokatKép
mera
 
 


Kedves várakozók!
Ne legyetek elkeseredve, mert tényleg nagyon sokan szeretnének örökbe fogadni nálunk (190). Aki 1 éve vár annak már bármikor csöröghet a telefon, de vannak olyan esetek amikor szinte nem is számít a sorrend, mert "annak a gyereknek" azok a szülők kellenek akik Õt vállalják, és elöttük nincs ilyen pár. Ilyen a koraszülöttség, kissebb probléma, stb. Ezért van az adatlap, ebből tudunk dolgozni, és mi nem csak 1-2 házaspárnak telefonálunk, hanem addig telefonálunk amig valaki vállalja azt a babát. Sajnos néha meglepően sok elutasítást kapunk.( nyaralás, meglepődés, munkanélküliség, költözés, stb.)De még egy gyereknek se kellett bent maradni azért, mert nem találtuk meg időben a szüleit. Türelem, mindenkire vár majd valaki.
nikinozso
 
 


Nikinozso!

Szeretnék kérdezni valamit. A Gólyahíres májusi konferencián volt egy fiatal nő, aki ikreket fogadott örökbe (és most terhes Kép ). Ikrek mennyire jellemzőek itt, illetve mennyire "kapkodnak" utánuk? Mert nálunk ez sem lenne kizárt lehetőség, miután mi a mesterséges próbálkozások miatt ráállítottuk az agyunkat erre, meg szerencsére az anyagiakkal is bírnánk.
s_norka
 
 


Szép jó reggelt!Kép

Jajj de jó, hogy ilyen sokan írtok, nagyon szeretek olvasniKép))

Nikinozso!
Kicsit elámultam azon amit írtál...
Komolyan van olyan ember aki nyaral és nem ér rá a babát megnézni??? Ez számomra teljesen elképzelhetetlen... Sőt, kicsit ki is akadtamKép Bár nem baj, mert ha ennyire várja a babót akkor még várjon rá jó sokatKép (Most lehet hogy gonosz vagyok?)
De mondjuk ez nekem olyan, mintha valaki terhes lenne és nyaral... Aztán megindul a szülés és ő marad nyaralni, nem megy szülniKép)
Hihetetlen.
Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy még nincs rá felkészülve esetleg... De hogy nyaral...
Mondjuk mostanában sokan nyaralnak;))))

Pusszancs

KépKép
napsugaracska
 
 


Kata
Már hallottuk mástól is, hogy érdemes lemondani a fellebbezési jogról. Ha a héten nem hívnak hétfőn fölcsörgetem őket.

Mosolygós
Ne szomorkodj, hidd el nemsokára csörögni fog a telefon.
Mi most hétvégén voltunk együtt hosszabb úton az új kocsival. Szuper. Most van benne 500 km. Nézegettél már isofixes gyerekülést? A suzukinál nagyon drága.

Én is elcsodálkoztam. Ha nem volt nekik elég idő amíg eldöntötték, végigcsinálták a tanfolyamot + 1 vagy 1,5 év tehát összesen kb. 2 év akkor ???????
Mi külföldre nem járunk KépKépKép Magyarországon is kocsival barangolunk!KépKépKép

Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


Kedves S-norka!
Nagyon ritkán vannak ikrek, sokan vállalnának, és oda kerülnek, ahol az átlagosnál jobban várják öket és megvannak a feltételek segítőkben is.
nikinozso
 
 


Nikinozso

Mi is nagyon szerettünk volna/szeretnénk ikreket.
Nálunk a mama(anyósom) már most elhatározta, hogy amint megérkezik az unoka/unokák ő nem megy többet dolgozni (most nyugdíj mellett dolgozik) nálunk lesz állandóan, a papának majd kirak azért egy fotót magáról az asztalra, hogy néha lássa.Kép
A családban ő(k) lesz(nek) az első unoka/unokák, mert sógornőm egyedülálló, nem is akar családot.
Az én szüleim sajnos már nem élnek.

RenócaKép
süni_renóca
 
 


Kedves Renóca!
Nem lehetetlen az álmotok, de ehhez sok mindennek kell összejönni kb. 1 év múlva.
nikinozso
 
 


Én is pont ezt akartam kérdezni: ez most komoly, hogy nyaralás miatt nemet mondanak a gyerekre, akire akár éveket vártak??? És "meglepődés" miatt hogy lehet nemet mondani? Reflexből elutasítom, amikor konkréttá válik a vágyam? Ezt nem is értem. Kép Ebből is látszik, mennyire nem működnek egyformán az emberek. (Amúgy nekünk is be volt fizetve egy utunk, én voltam a legboldogabb, hogy le kellett mondanunk. Kép Kép )

Renóca, ez az isofixes ülés mitől jobb, mint a többi? Azért kérdem, mert a páromnak is ez volt a mániája (új sorozatú Octaviank van, amiben ez benne van), de igazából nem értettem a lényegét. Ja, és az egyetlen isofixes gyerekülés, amit találtam, Römer King, 100 ezer Ft... (Most egy Maxi Cosi Priori SPS-ünk van, maximálisan meg vagyunk vele elégedve.)

Kata
rkata
 
 


Nikinozso
1 év, az csak 12 hónap Kép Elkezdődik a nevelési év az óviban és egyszer csak megint azt vesszük észre, hogy elröpült a szüreti bál, advent, karácsony, farsang, húsvét, anyák napja, évzáró. Szerencsés vagyok a munkahelyemmel, mert ott igazán kikapcsol az ember. Nem érek majd rá még gondolkodni sem. Külvilág kikapcsolva, csak a gyerekek, tervezés, megvalósítás, ünnepek, kirándulások, színház, az öröm, a kacagás. Na jó néha csínytevés, de hát én is voltam gyerek (nem is akármilyen rosszaság). Csak a papírmunkát szeretném kicsit jobban, na de nem baj.
Óh, ha belegondolok, hogy talán jövő karácsonykor már hárman vagy négyen leszünk....KépKépKép

Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


Kata

Sajnos én is csak ilyen drágán láttam. Megsúgom hallkan, hogy nálunk is a párom "mániája".
Biztonságosabbnak tartják az "okosok". Bár nekünk nincs szándékunk karambolózni, sem koccani, mert januárban megtörtént és az egy életre elég volt. Az a lényege, hogy nem a felnőtt biztonsági öv tartja az gyerekülést, hanem az ülésen és az ülés hátán kialakított fém bigyókhoz lehet kapcsolni.

Renóca
süni_renóca
 
 


Nehogy azt higgyétek, hogy ez új dolog, volt olyan, aki azt mondta, hogy inkább sielni megy elöbb, mert be van fizetve, és lesz majd utána másik baba. (nálunk nekik NEM volt)
nikinozso
 
 


De azért az ellenkezője is létezik.Most is van készülőben egy öf. augusztusra, az öf. nyaralni mennek, de a telefonra azonnal indulnak majd. Volt olyan is amikor nem tudtam, hogy Olaszországban vannak, amikor telefonáltam, de a telefon útán azonnal indultak, és másnap bent voltunk a kórházba a babánál.
nikinozso
 
 


Sajna nekünk az iker-dolog valószínűleg nem fog sikerülni... Kép Egyrészt az egyik mama külföldön, a másik mama (az enyém) 200 km-re és még aktívan dolgozik (50 éves). Papák már nincsenek. Úgyhogy a segítő-kritériumnak nem felelünk meg. A másik, hogy mit jelent az, hogy "az átlagosnál jobban várják"? Kép
Õszintén szólva, kicsit félek attól, hogy meghallják, hogy 3 éve próbálkozunk lassan, de még 30 alattiak vagyunk, és nem fognak minket segíteni igazán. Pedig bár minden idegszálammal szeretnék terhes lenni, de azért ott van az a fizikai akadály, hogy az ivarsejtjeink csak ICSI segítségével egyesültek eddig... vajon ezt majd figyelembe veszik, amikor az esélyeinket latolgatják?
A nyaralós dologtól én is kiakadtam először, ez számomra azt jelzi, hogy nincsenek még készen arra, hogy magukhoz fogadják a kisdedet.
s_norka
 
 


Norka,

az "ők" alatt a Tegyeszt érted? Abban sehol senki nem "turkált", hogy konkrétan mit jelent, hogy nem lehet gyerekünk, orvosi igazolást sem kellett vinnünk (még jó...), úgyhogy gondolom, ez nemigen mérvadó. Meg szerintem az örökbefogadni szándékozók zöme közben "kísérletezik", már ahol van értelme.

Iker-téma: mi sem zárkóztunk el, sőt eleinte azt mondtam, hogy jó volna, de így utólag látva, bevallom őszintén, nagyon örülök, hogy nem ikreink lettek. Mondom ezt úgy, hogy Csenge egy angyal. Kép

Kata
rkata
 
 


Sziasztok Lányok!

Örülök, hogy ilyen klasszul megy a társalgás a topicon!
Azért valami megfogalmazódott bennem, mialatt olvasgattalak benneteket - remélem, nem baj, ha most leírom.

A világért se szeretnék "tudálékosnak" hatni, de kérlek, Nikinozso szavait olvassátok és értsétek úgy, ahogy leírta...
(Bár persze biztosat nem tudhatok, de sejtésem nekem is támadt már affelöl, mért is ö a "legkompetensebb", aki a Gólyahír munkájáról beszámolhat nekünk. Kép )

Én is próbálkoztam már tudatosítani, ö maga is már sokadszor teszi egy-egy mondatába rejtve: könnyebb a várakozás, értelmesebben telnek közben a napjaink, ha igenis számot vetünk vele - a várakozás ideje a Gólyahírnél elöre láthatóan jelentkezésünktöl számítva minimum egy kerek esztenö.

Ahogy Renóca írja: az csak 12 hónap!
Az életünk minden meglepetésével, izgalmával és sikereivel!
Kizártnak tartom, ha bármelyikünk visszagondol, nem azt mondaná "Hogy elrepült ez a tavaji év!"
Hát ugyan így repül majd el a következö!!

Érted, mire gondolok, Drága Napsugaracsakánk?

Ha a szíved már "díszbe öltözve" várja a kisbabátokat, az tökéletesen rendben van - mindannyiónk így érez! Az meg egy külön csoda, ahogy készültök, és vásároltok, meg minden...
De szívböl kívánom, fogadja el a drága és nyílt "ünneplös" szíved azt is, hogy a mostani várakozás eltartahat - Nikinozso híreiböl következtetve el kell tartania - még egy ideig.

Csak azért mertem ezeket a sorokat ide írni, mert tudom magamról: hónapról-hónapra csalódni olyan nagyon fáj! (Persze rögtön az orvosok jutottak eszembe... Kép )
Inkább legyen váratlanul korán érkezett csodás meglepetés az életemben, mint csalódások sora, ahányszor újra eszembe jut: már sikerülnie kellett volna, mért nem csörög már a telefon?!

Így talán elkerülhet a keserüség, hogy "még mindíg nem", vagy hogy "de jó önekik", de közben ott leng a fejünk fölött, hogy meglepetés még mindíg bármikor érhet!
Jöhet a kérdés, úgy mint Rayonak! És ha a baba "problémája" számunkra nem akkora probléma, mint az elöttünk várakozóknak, akkor a kicsi átröppen a többi várakozó fölött, és a mi ölünkben landol! Kép A várakozás így tényleg töredékére rövidülhet - de nem ez az általános!

Én azt gondolom, legyen egy utolsó, gyönyörü évem a párocskámmal - utoljára vagyunk mi így ketten! Hogy közben esdünk azért, hogy majd hárman legyünk, az tény, de tudni kell egy kicsit a másik oldalról látni a dolgot.
Tudjátok, mint a félig telt pohár!
Most ketten élünk együtt: a kettö egyáltalán nem kevés!! - Csodálatos Vele az élet!
De az is biztos, több lesz majd a három - és nem is olyan soká...

KépKép
amneris
 
 


Kata,
néha elgondolkozom, normális vagyok-e az iker dologgal, 0 segítség mellett Kép Az az igazság, nem sok fogalmam van arról, hogy mekkora teher lehet ez, még ha édes is. Bírnám-e...

Az "ők" alatt kit is értsek, nem tudom... hiszen mi az alapítványos sorbanállásban gondolkozunk, a titkosban nem, mert az nagyon hosszú idő. De sajna mondtak nekem olyat, hogy számítsak arra, hogy az életkorom miatt esetleg hátráltatni fognak, mondván, ráérek még... ezt azért nem szeretném.
s_norka
 
 


Szia Norka!
Bár nem tartozom közétek, azért mindig olvaslak titeket és drukkolok nektek. Ha komolyan érdekel milyen ikreket nevelni nézzél be az ikres topicba, én is odatartozom. Ikrek mamájának lenni kb. az elsö fél-egy évben számomra felért egy kisebb haldoklással, olyan fáradt, kimerült, ingerült még életemben nem voltam, mint akkor, pedig rengeteg segítségem volt.(Persze az is hozzátartozik, hogy problémás volt a kezdet, de ikreknél ez is gyakori.) Azóta viszont sokkal könnyebb velük és hihetetlen kiváltság figyelni, ahogy egymással beszélgetnek, játszanak és ahogy szeretik egymást! Kép

Mindenkinek jó pihenést a nyárra és igaza van Amnerisnek, élvezzétek, hogy még egy kicsit kettesben lehettek! Hat év után azért már néha eszembejut, hogy mennyivel egyszerübb és kényelmesebb az élet gyerekek nélkül és hajdanán mennyi klassz közös programunk volt kettesben és mennyit tudtunk beszélgetni a férjemmel... (Persze azért nem adnám öket semmiért sem. Kép )

Szeretettel:
Mimóza
mimóza
 
 


Kedves S-norka!
A "fiatal" életkor nem jelent hátrányt, mint ahogy az "idősebb" sem jelent előnyt. Van aki kimondottan fiatal szülőket szeretne gyermekének, de van olyan is, aki idősebbeket.
Leírom mégegyszer: NEM MI ADJUK ÖRÖKBE A BABÁKAT, HANEM AZ ÉLETET ADÓ ANYA (ÉS, HA VAN, APA) mi "csak" abban segítünk, hogy a nem kívánt újszülött megtalálja azt a családot ahol ÕT nagyon várják.
Különben mindeni pontosan tudja, hogy a "nikinozso" név kit takar. Igen a legkompetensebb vagyok a válaszolgatásokra.
Más. Most kaptam a hírt, hogy hétfőn aug.1-én este 1/2 11-től 1/2 12-ig a Danubiuson Vincze Kingával egyórás élő adás lesz a Gólyahír Egyesületről velem. Ha lehet hallgassátok, és telefonáljatok is, ha van kedvetek.
nikinozso
 
 


Nikinozso, én nem tudtam Kép Kép Kép

De - mint legkompetensebb - már meg is válaszoltad norka kérdését / aggályát - azért gondoltam, hogy a Tegyesz-t érthette "ők" alatt, mert a Gólyahírnél egyáltalán nem tapasztaltam - sem életkorból, sem a gyermektelenség ilyen-olyan okából, vagy bármi másból adódó - "halogatást". Amennyire én láttam, nincs protekció, nincs kivételezés, nincs semmi, ami hátráltatná a "mezei" sorbanállókat. Egyedül úgy "ugorhat" valaki nagyot Kép (mi sem első helyen állók voltunk, amikor megszólalt a MI telefonunk), ha ő AZ, aki elsőként megfelel az örökbeadni szándékozó elvárásainak. És ez minket nagyonis megnyugtatott!!

Amneris Kép, 100 %-ig egyetértek Veled!! Ezt az időszakot úgy a legcélszerűbb megélni (nem pedig átvészelni!), hogy ezek az utolsó kettesben töltött hónapok. Utána semmi nem lesz már olyan, mint azelőtt volt, ezt én sem okoskodásból mondom, hanem mert valóban így van. Még ha nagy néha el is jutunk kettesben valahová, akkor is mindkettőnk szinte minden gondolata a gyerek körül forog, és bizony erőt kell vennünk magunkon, hogy ne csak mindig róla essék szó, mert ez sem jó ám.

Puszi mindenkinek,
Kata
rkata
 
 


Sziasztok!
Amióta csak Amneris elindította ezt a topicot, azóta olvaslak Titeket, és drukkolok Nektek.
A topic indítás előtt néhány nappal születtek meg az ikreink, akiket örökbefogadtunk, így mire írtam volna ide, már nem is voltunk várakozókKép)
Amikor mi megtudtuk, hogy lenne számunkra egy ikerpár, egy percig sem gondolkodtunk, habár segítségünk egyáltalán nincs. Én azt gondolom, hogy nem ez a lényeg. Amikor el kell intéznünk valamit, akkor felszedjük a gyerekeket, készítünk nekik elég kajcsit, és hajrá. Először nagyon macerás volt, de most már belejöttünk. És meg kell mondjam sokkal jobban érezzük magunkat így, mintha rábíznánk őket valakire. De mondjuk Õk tündériek. Volt olyan, hogy hivatalból hivatalba rángattuk őket egész nap, és még délután is vigyorogtak a kocsijukból.
Ezek a gyerekek teljesen a mieink az első pillanattól kezdve, és sajnálnám ha csak azért nem kaptuk volna meg őket, mert nincs olyan családi segítségünk mint másnak. Amikor valaki terhes lesz, akkor sem kérdezi meg senki, hogy lesz -e segítsége. Engem egyébként ez a kérdés nagyon bosszantott már a környezettanulmányon is, mert majd én eldöntöm, hogy mi az amit tudok vállalni, és mi az amit nem.
De ez csak az én magánvéleményem, és persze értem, hogy Nikinozsoék a legjobbat akarják a babusoknak, csak szerettem volna bizonyítani, hogy segítség nélkül is túl lehet élniKép))
noi76
 
 


Köszönöm a magam részéről is a válaszokat, minél többet tudok innen-onnan, annál nyugodtabb leszek... mi megteszünk mindent, az Alapítványnál is jó emberek segítenek, menni fog ez majd valahogy, akár ikrek, akár nem! Kép

Nikinozso, én sem tudtam, bár igyekszem figyelni... Kép (Azért ez mégsem olyan híres név, mint mondjuk a Mikulás Kép ) Az fúrja nagyon az oldalam, vajon a májusi Gólyahíres konferencián láthattalak-e felszólalni vagy oldalt! Kép De nem akarok tolakodónak tűnni, talán jobb is így, hogy te vagy a láthatatlan topiktündér.
s_norka
 
 


Nóri

Nem árulok el titkot, aki végigolvassa a topikot tudja Nikinozso = M Gabika.

Szép estét mindenkinek!
Renóca

Mai cicabunyó:
Kép
süni_renóca
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: