Új privát üzeneted érkezett!

Az én egyik főnököm, amikor megmondtuk neki, hogy örökbe fogunk fogadni, először felállt az asztaltól és szabályszerűen otthagyott minket, annyira nem tudott ezzel a kérdéssel mit kezdeni! Aztán gondolom emésztgette a kérdéskört Kép, és az alábbi kérdést bírta feltenni a páromnak: "És ha kiderül, hogy valami baja van, visszavihetitek?" Jó, mondjuk róla tudom, hogy a szociális érzékenysége a nullával egyenlő. Kép

Kata
rkata
 
 


Sziasztok

Sajnos vannak olyanok, akik "visszaviszik". A tanfolyamon elmondta a pszichológus, hogy most vittek vissza egy 7 éves kislányt, aki nem jött ki a második örökbebabával. Valamint egy 14 éves fiút aki ellopott egy motrot és egy kislányt akit azért fogadtak örökbe, hogy ápolja a sérült vérszerinti gyereket és ezt nem bírta, szegényt cselédként kezelték. Én ezeket a szülőket mindenféle listáról levenném és a másik örökbebabát is elvenném tőlük. Nem érdemlik meg, hogy szülők legyenek!!!

Ma a szentedrei skanzemba kirándultunk a párommal és Esztergom-Letkés felé jöttünk haza. Jól elfáradtunk, de nagyon jóléreztük magunkat.

Szép estét mindenkinek

Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


Kedves várakozók!
Nagy és ritka újság van nálunk, egészséges ikerpár született, kisfiú 2900 gr. kislány 2550gr. Egy család nagyon boldog lesz, ha minden így marad, (már egy hónapja várják Õket). Tudjátok ezek a napok nagyon nehezek, hiszen amíg alá nem írja az életet adó a hivatalos iratokat, addig bármikor dönthet még úgy, hogy hazaviszi a babákat. (habár Õ nagyon szilárdan kitart, az elhatározása mellett).
nikinozso
 
 

 
 

Minden jót kívánunk, drága Nikinozso! A műsorhoz pedig őszinte gratula!! Kép

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Nikinozso
Biztos csodaszépek az ikrek! Lehet, hogy a találkozón láthatjuk őket? Drukkolunk nekik!
Kép

Mosolygós
Előbb nem válaszoltam. Persze!!!! Találkozunk a találkozón!!!! Már alig várom!Kép

Ma áramszünet lesz nálunk. Addig is szép napot. Este ha tudok jövök.

Renóca
süni_renóca
 
 


Kedves várakozók!
Az ikres szülők nevében nem nyilatkozhatok, de nagyon remélem, hogy láthatjátok Õket. Pénteken látni fogom a babákat, mert én megyek velük a hivatalba, a jegyzőkönyv felvételére. De pénteken egy másik kolléganőm is megy "hivatalba", mert ma hajnalban is született egy kisfiú, (nem is olyan kicsi 3980 gr). Õt ma már én is láttam (9 órásan) nagyon szép aranyszőke haja van, és az egész gyerek gyönyörű.
nikinozso
 
 


Nikinozso

Mennyi sok babát láthattál, foghattál, ölelhettél amióta dolgozol. Több ezret talán. Kép
A kis vasgyúrónak is minden jót, és boldog szerető családot kívánunk!
Kép

TÖBBIEK!
MERRE VAGYTOK???
Azt hittem mire visszajön az áram nem is győzöm majd olvasni a hozzászólásokat.

HÉTFÕN MEGYÜNK AZ UTOLSÓ PAPÍROKAT ALÁÍRNI!!!!!
Ma jött az ajánlott levél. Hétfő délután kell vinnünk még a munkáltatóit...stb.
EGY HÉT, MAX 10 NAP ÉS ÉN IS "KISMAMA"LESZEK!!!! Utána már csak a türelem, Képde én elütöm ám az időtKép sokat dolgozok, játszok a gyerkőcökkel az óviban, kirándulunk a leendő apával és bababoltból-bababoltba fogunk kóricálni.

Jó éjt! Babás álmokat!
RenócaKép
süni_renóca
 
 


SziasztokKép)

Istenem ennyi jó hírKép)
Gratulálok az ikrekhez, irigykedem nagyonKép)
Sok boldogságot nekik!
Kép
És persze a kisfiúhoz is...Tényleg megy a sor hál' Istennek...
(Bár mondjuk talán ez nem ide való kifejezés...)
Renóca! Nikinozsóék kb. 210. babucinál tartanak, de persze nem mindegyiknél volt ott, gondolom én... Viszont , mint védőnő, ill. babytársak a kórházban így már több ezer is lehetKép)

Én meg itt nagy egyedül arra gondoltam, hogy fellapozom a Gólyameséket, és amelyik történetnél kinyílik, annyit kell nekünk is várni majd... Hát 6 hónapos történetnél nyílt ki a könyv, addig még 2 hónap van hátraKép))
Ja, de el is pityeregtem magam, ITT:
"A csecsemősnővér felöltöztette a kisbabánkat, majd a mózeskosárba beletéve, elindultunk. ...elindultunk egy új úton, egy olyan úton, amelyeken csak a családok járhatnak, ami csak azoknak az embereknek a kiváltságuk, akiknek gyermekük, gyermekeik vannak. Azon az úton, amely az alig észrevehető kis gödrök, bukkanók mellett, virágzó, színpompás, illatozó fákkal, virágokkal van szegélyezve, amely útnak talán sosincs vége, hiszen a gyermekek, unokák mennek rajta tovább, tovább." Kép

Renóca! Gratulálok nektek!!!
Hidd el a bababoltok várnak titeket is, nekem már unalmas kezd lenni, hisz a férjem nem nagyon enged semmit sem venni, még biztosat nem tudunk...
Mondjuk már nekünk csak néminemű ruhafélék hiányoznak, ill. kisebb dolgok! (1 nap alatt beszerezhetők és már kinéztük, hogy honnan szerezzük be őket!)
Mégegyszer boldog babavárást!!!

Mindenkinek sok sok pusszancsot
Kép

KépKép
napsugaracska
 
 


Hát ahogy így újra elolvastam magamat, újra megkönnyeztem a dolgokat...
Úgy látszik estére már nagyon lelkizős vagyok! Ez van.

Viszont utána arra gondoltam, hogy talán azért nem találom azt az útat, mert tájékozódásból (térképészetből) mindig is nagyon nagyon rossz voltam... Na de ennyire??? Kép

KépKép
napsugaracska
 
 


Ja és az aláírásom, még hiányzik:
KépKépKépKépKépKépKépKépKép


/most találtamKép

KépKép
napsugaracska
 
 


Mosolygós
Én is elpityeredtem.

Csak bekukkantottam, mert vár a takarítás. A tegnapi áramszünet keresztbe húzta a terveimet.
Szép napot mindenkinek!

Én meg megyek:KépKép

Renóca
süni_renóca
 
 


Sziasztok Lányok!

Nálunk épp vendégek vannak, ezért nem tudok irogatni mostanában. (A nővéremék nyaralnak nálunk! Kép )
Persze ez az időjárás nem könnyíti meg a dolgunkat: eddig majd megsültünk, most meg egész nap bennt kuksolunk - szűnni nem akaró eső van mifelénk.
Na nem baj! Azért jól eltöltjük az időt - rég nem kártyáztunk ennyit...Kép

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Már megint egyedül vagyok? Kép
Kép

Renóca
süni_renóca
 
 


Szia Amneris!

Egyszerre írtunk. Jó kártyázást nektek. Párom elszunyókált, cicák a garázsban, blöki a házában, kint szakad az eső. Reméljük hétvégére kicsit jobb idő lesz. Örültünk az esőnek, de jóból is megárt a sokKép.

Ezt az idézetet találtam a Heim Pál Anyatejelosztó honlapján:

"A döntés meghozatala, hogy anyává válj, semmiben sem mérhető: örök időre vállalod, hogy a szíved szüntelenül a testeden kívül örködjön valaki fölött." /Elizabeth Stone/


RenócaKép
süni_renóca
 
 


Kép
süni_renóca
 
 


Sziasztok!

Kár, hogy senki nem jár erreKép.
Holnap kezdek dolgozni, vége a hosszú nyári szabimnak. Azért én majd be-be nézek.

Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


Itt vagyok, Szivem, csak a vendégeinket nem mellözhetem, hogy a gép elött üljek - így hát nem is nagyon ülök... Kép
Azért majd jövök - holnaptól újra visszatérnek a szokásos hétköznapok.

A többiek miatt se csüggedj! Többnyire a hétvége az, ami a gépeiktöl távol telik.
Jönnek, meglásd!

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Szia Amneris!

Örülök, hogy olvastalakKép. Szombaton itt volt két középiskolai barátnőm. Õk még nem mentek férjhez. Olyan jókat vihogtunk! Jó volt kicsit elterelni a gondolatokat. Délelőtt jöttek 9-kor és csak du. 4-kor vettük észre hogy elrepült az idő. Holnaptól még jobb lesz! Kezdődik az óvi, gondolatok pár órára kikapcsolva.Kép

Jó éjt mindenkinek!
RenócaKép
süni_renóca
 
 


Renócám!

Hogy hogy ilyen hamar vége a nyáriszünetednek? Az oviban csak egy hónap a vakáció, vagy mi?

Mondjuk meglehetősen más helyzet, mint a sulisokkal - végül is az a csoda, hogy a dolgozó szülők meg tudják oldani a dolgot ovi nélkül ennyi időre...
Emlékszem, én mindíg valami táborba, meg erre-arra voltam "kihelyezve" egy időre. Bár gondolom, akkor már iskolás lehettem.
A nővérem szerint viszont - aki 12 évvel idősebb nálam - sokat voltam rá bízva. Véleménye szerint időnként kifejezetten "túl" sokat...Kép

Neked vannak testvéreid, Renócám?

KépKép
amneris
 
 


Amneris

Az óvónőknek 1 hónap a nyáriszünet, a lurkóknak + 1 hét. Ezen a héten még értekezletek lesznek és csoportszoba rendezgetés, naplóírás stb.
Már többször szóvá tették a szülők a hosszú szünetet (olyanok akik gyesen, vagy gyeden vannak). Felmérjük minden tavasszal a nyári ügyelet igényét. Az igényelheti, ahol mindkét szülő dolgozik. 3 ilyen házaspár van, de 3 gyerek miatt nem nyithatjuk ki az óvit és nem üzemelhet a konyha sem. A többi szülő nem elsősorban munkanélküli. Sok a jómódú, ahol csak az apuka dolgozik, és mint már írtam sok a kisebb tesóval otthon lévő. Sajnos pont ez a két csoport szokott háborogni, mert nekik könnyebb otthon 1 gyerekkelKép. Sajnos vannak munkanélküliek is, de szerencsére ők vannak legkevesebben. Így most már kb. 6 éve nincs nyári ügyelet. Addig csak 2 hétre állt le az óvi, de egész nyáron a gyedesek gyerkőceire vigyáztunk.Kép Szomorú.

Igen, vagyis nem. Van is tesóm,báttyám meg nincs is. Ez egy hosszú történet sajnos. Majd este jövök és mesélek.
Megyek zuhanyozni, lassan készülődni.

Mindenkinek szép napot!

RenócaKép
süni_renóca
 
 


Gyorsan írok még egy sort, mert változott a hetem menetrendje:

A kicsi bátyám (mert mi négyen vagyunk ám testvérek Kép ) épp felénk autózik, és szuper ötlete támadt!
Becsomagol engem az autójába, és elvisz magukhoz két napra! (Tudjátok, náluk van a két kisfiú - egy ördögfatty és egy angyali kis apróság...)
Szóval most gyorsan csomagolok, aztán irány a szülővárosom!

Renócám!

Ott sajnos nincsen internet, de azért írj nyugodtan! Mások is szívesen olvasgatnak minket, én meg szerdán este már itt is vagyok, hogy behozzam a "lemaradást"!

Egyébként ez a "van is, meg nincs is tesóm" nagyon is ismerős... Kép
Mi igaziból négyen lennénk tesók, de hárman tartunk össze, hárman vagyunk fontosak egymásnak - szóval valahol sejtem, miről lehet szó.
Csak nekem szerencsére kicsit más, hogy nem az egyetlen tesóm távolodott el tőlünk...

Akkor most csomagolok! Szerdán este jövök megint!

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Kedves várakozók!
Ismét született ma egy kislányunk. A szülésnél ott volt az öf. anyuka is, úgy néz ki minden rendben van. Egy házaspár pedig válás miatt került ki a listáról.
Más. Kinga unokám szombaton volt 3 éves, és amikor reggel meglátta a feldíszített szobát, kiabálva behívta szüleit, és boldogan mutatott körbe: ez már valami!!!
nikinozso
 
 


Nikinozso

Unokádnak utólag is nagyon boldog szülinapot kívánunk!
Kép
A kicsi lánynak pedig egy nagyon boldog, jó családot!

Tegnap voltunk a gyámhivatalban. Aranyos hölgy várt minket, segítőkész volt. A héten biztosan meglesz az alkalmassági papír, de.... Szóval a főnökasszonya nem fogadja el a Pest Megyei TEGYESZ környezettanulmányát, mert egyszer volt valami felületes vizsgálat a TEGYESZ részéről és egy kisfiút majdnem széttéptek a kutyák... Azóta óvatosak. Megértem, de ha kijönnek úgy is látják majd, hogy nálunk minden rendben. Szóval ma lehet, hogy rámcsörögnek én meg mint a szélvész bringázok haza majd az óviból utána meg vissza.Kép

Szép napot mindenkinek

Renóca
süni_renóca
 
 


SziasztokKép))
KépMegérkeztem én isKép
Szóval pénteken átvettük az új autónkat és hát nem bírtuk ki, hogy ne tegyünk bele vagy 300 km-tKép)) És a mamákon kívül nem is voltunk sehol... Majd hétvégén megyünk Sopronba az 5 éves házassági évfordulónkat megünnepelniKép Már nagyon várjuk, bár az igazi meglepetés nem a kirándulás lenne, de legalább mi még mindig itt vagyunk egymásnakKép
Olyan aranyos férjem van, és annyira szeret!!! Én meg IMÁDOM;))) Õ találta ki a "kényeztető" hétvégétKép /Bár igaz hogy pár éve nem voltunk sehol sem kettesben... Inkább a lombikokra költöttünk, és szabim sem volt a táppénzek miatt../
Nagyon jó lesz, mert masszázs és hasonlók lesznek a programokKép Úgy izgulok, mert én még sohasem voltam ilyenenKép) /és Fertő tavi kerékpározás is lesz!/
DE autóval megyünk, úgyhogy rögtön tudunk indulni ha kellKép)

Amneris! Tesó ügyben nálunk is ez a helyzet sajnos...Kép( De nem rajtunk múlik a dolog hál' IstennekKép)) Én a hugomra és anyukámra vigyázom, ill. segítem őket a rokkantnyugdíj mellett.
Bátyámat meg nem láttuk már egy jó ideje, hosszú és szomorú történet ez!!! Viszont sokmindent leszűrtem a helyzetből! Nem szabad a szülőknek mindig mindent megengedni!!!!

Renóca! Jó munkát nekedKép
Különben én is kimennék a gyámhivatal helyébenKép
Mikor nálunk voltak a Tegyesztől, hát had ne mondjam meg, hogy mit néztek és hogy.
A hölgy belépett az ajón, a nappalin átlépett 3-om lépéssel, szobákba be sem lépett és vissza 3 lépést, az előszobában meg kitöltötte a papírokat... És mindezt a nagy hó közepén bakancsbanKép Férjem pedig, mert én csak elszörnyedtem, próbálta mondani neki, hoyg adunk ám papucsot vegye le nyugodtan a cipőjét... De hajhatatlan volt, és végig tocsogott a sáros bakancsban...
Itt nálunk is kijöttek újra, de persze minden nagyon szép volt a válaszKép)) Itt azért sokkal jobban megnéztek mindent, de azért szerintem látni lehet, ha valahol nincs semmi gázKép
A gyámhivatalban kértek mindenféle papírt, munkáltatóit stb... De tudom, hogy ezt sem minden gyámhivatalban kérnek... Sokan csak aláírják, hogy fennt tartják az elhatározásukat és ezzel meg is kapják a határozatot.
De ti legalább túl lesztek mindenenKép))

Nikinozso!
Ismét megdobogtattad a szívünket!KépKép
Kingának Boldog Szülinapot!!! Mlyen édes lehet, 3 évesen elégedettenKép))
A kislánynak pedig nagyon boldog családot!!!
Kép
Hmmm... remélem már nekünk sem kell sokat várnunk!
Nikinozso? A rádióműsor után fogadsz több hívást mint eddig? Gondolok itt a válságheylzetben lévő kismamákra ill. főleg az adományokra...????

Puszi mindenkinek!! Este jövökKép

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok!
Remélem nem veszitek tolakodásnak, hogy benéztem!
Di_ti vagyok 37 éves, 7 éve hiába várjuk a babánkat, a Kaáli Intézetben túl vagyunk az 5 támogatott lombikon és nem jöttek rá, hogy miért nem sikerült eddig teherbe esnem. Ezért tavaly október óta mi is sorban állunk a Gólyahírnél, és egy hete tudtam meg, hogy már 76.-ak vagyunk!
Visszaolvasni még nem tudtam, de ha van közöttetek, aki mostanság lett boldog anyuka, örülnék, ha megírná hogyan zajlottak a dolgok!
Előre is köszi.
Mindenkinek szép napot kívánok!
Di_ti
di_ti
 
 


Szia, DI_TI!

Drukkolunk, puszi Nektek! ;-)

Kata és Csenge
rkata
 
 


Szia Kata!
Te is itt?! De jóó! Köszi a drukkot, már nagyon be vagyok sózva!

Puszi Nektek is!
Di_ti
di_ti
 
 


Én is itt, hiszen várakozók vagyunk. Kép)
Megírnád az email-címedet a profilomban lévő címre? Küldenék Neked vmit. Kép

Puszi
rkata
 
 


Szia Di_tiKép

Én meg Mosolygós vagyok, szerintem még emlékszel rámKép
csak Mosolygósként nem tudtam regisztrálni magam!
Nagyon drukkolok neked én is!!!

PusziKép

KépKép
napsugaracska
 
 


Kedves Di_ti!
Bizony ti elég közel vagytok már, hiszen elöttetek 21 egy gyermekes család van. Nekik kicsit lassabb az előrehaladás, mert elég gyakran azt kérik az örökbeadók, hogy olyan helyre kerüljön a gyermekük ahol még nincs gyerek.
Mit szóltok ehhez?
nikinozso
 
 


Sziasztok kedves Várakozók és kedves Nikinozso!

Nagyon örültem, hogy rátaláltam erre a topicra, korábban is irogattam a másik örökbefogadással kapcsolatos topicba, de látom ott megállt az élet.

Bocsássátok meg nekem, hogy Nikinozsot külön üdvözöltem, de nagyon nagyon szeretem őt, és megörültem annak, hogy nem csak babára várakozók irnak, hanem olyan valaki is, aki nagyon sok erőt tud adni, és mélységesen tisztelem, - a többi munkatársával együtt - azért amit és ahogyan csinál!

Egy-két napja már olvasgatom a topicot, és egy picit gondolkodtam, irjak-e. Na nem azért, mert nem szerettem volna, hanem azért, mert eddig egyetlenegy már boldogságba ért "Gólyahires" nem jelentkezett itt.

Aztán úgy döntöttem miért ne, hiszen ez egy nagyon jó csapat, és két korábbi ismerőst is felfedeztem - Mosolygós és Diti -, akiknek külön örülök!

De hogy ne habratyoljak ennyi általánosságot, hadd meséljek egy kicsit.
Drága Nikinozso! Te biztosan ránk ismersz!
34 éves vagyok, családunkban van egy nem egészen 4 éves kisfiúnk, akit Gólyahires várakozóként 3 hetesen fogadtunk örökbe és utána nem sokkal született még egy kisfiúnk, aki nemrég volt 3 éves. Akinél van Gólyamesék c. könyv az a 29. oldalon kezdődően a nagyobbik gyermek örökbefogadásának történetét elolvashatja, akinek nincs, annak leirom a történetet röviden, ha érdekli.
Imádnivaló mindkét gyerek, és bármilyen meglepő, - nekem nem annyira - a nagyobbik sokkal ragaszkodóbb. Nagyon értelmes, okos, szép, kis szőke herceg! Most ősszel megy oviba. Mostanság már elég sokat mesélek neki az oviról, de tudom nem lesz gondja, mert pillanatok alatt beilleszkedik, még hiányzások után is! Imád közösségbe lenni, imád játszani, most a legújabb, hogy amit együtt főzünk - mert segit -, azt utána egyedül is megcsinálja.

Egyelőre ennyit rólunk, majd még jelentkezem.

A profilomba van egy májusi kép a fiúkról, megpróbálok frisset csatolni.

Minden várakozónak nagyon sok türelmet kivánok, és higgyétek el minden családnak megvan a saját babája, még ha várni is kell rá!
Vendég
 


Drága Nikinozso!

A nagy írásban elfelejtettem: Kingusnak nagyon boldog születésnapot kívánunk mind a négyen!

Kép
Vendég
 


"mert eddig egyetlenegy már boldogságba ért "Gólyahires" nem jelentkezett itt."

Dehogynem! Kép
rkata
 
 


Rkata! Bocsáss meg, valahogy átsiklottam a nicked felett! Ugye elnézed nekem? És puszilom sok szeretettel Csengét!

Ezt pedig küldöm még a puszi mellé neki:

Kép
Vendég
 


Matiba, mi is pusziljuk a gyönyörű fiaidat! Kép Kép
rkata
 
 


Szia Amneris!
Látod, hogy érdemes volt elindítani ezt a topikot! Kép
apa
apa
 
 


Kedves várakozók!
Új hírrel szolgálhatok. Megtörtént az iker babák örökbeadása, ma hazamennek, láttam őket gyönyörűek. Megigérték, hogy az októberi találkozóra jönnek megmutatni őket.
nikinozso
 
 


Drága Nikinozsó, Matiba, Kata és Mosolygós!
Már egyból "otthon" érzem magam Kép !

Nikinozsó!Annyira izgatottak vagyunk! Akkor reménykedhetünk egy spéci karácsonyi ajándékban?!
Nagyon remélem, hogy mire megcsörren az a bizonyos telefon, addigra készen leszünk a nagy lakásátalakítással is ( megvettük a szomszéd lakást és egybenyitjuk a miénkkel), és már külön szobával fogadhatjuk a mi kis babánkat! Igaz, addig még sok a tennivaló, de legalább gyorsabban megy az idő!

Az ikrekhez szüleiknek így ismeretlenül is gratulálok, sok boldogságot és jó egészséget kívánok nekik!!

Mindenkinek puszi,
Di_ti
di_ti
 
 


Kedves Di_ti!
A karácsonyi "ajándékkal" nem biztatlak, de a jövő év elejével lehet.
nikinozso
 
 


Kedves Nikinozso!
7 év várakozás után az az 1-3 hónap ide vagy oda már igazán nem számít! El sem tudom mondani mennyire boldogító érzés, hogy nem csak reménykedhetünk abban hogy egyszer majd igazi kisbabás család leszünk, hanem biztosan tudhatjuk, hogy "hamarosan" eljön ez a pillanat, mert az idő már nekünk dolgozik!

Mindenkinek az enyémhez hasonlóan boldog napot kívánok!
Di_ti
di_ti
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy eltűntem, de teljes erővel belevetettük magunkat a munkába.

DitiKép
Nagyon örülök, hogy itt vagy! Üdv közöttünk!
Nektek már nem is kell olyan sokat várni! Mindjárt itt a január! Neked mi a foglalkozásod?

Matiba Kép
Neked is nagyon örültem. Olyan jó, hogy egyre többen beszélgethetünk. Gyönyörű a fiacskátok! Vidám óvikezdést kívánok nektek!

Mosolygós!Kép
Érezzétek jól magatokat Sopronban! Jó kocsikázást! Mi is nagyon örülünk az új járgánynak, öröm vele menni, azaz utazni, mert nekem nincs jogosítványom.
A tegnapi látogatás ma sem történt meg. Még holnap vagy holnapután jöhetnek, de ha nem akkor küldik a jogerős határozatotKép, mert szabira megy az ügyintéző. Tőlünk aztán bármikor jöhetnek. Szeretjük a rendet, tisztaságot. Úgy élünk mint egy átlagos házaspár tisztán, szépen, csendesen, rendesen. Bár ha belegondolok a már említett nyári kánikulában történő, sikongatásokkal kísért slaggal kergetőzésreKép. A TEGYESZ-es környezettanulmánykor a hölgy bár nagyon kedves volt cipővel végigjárta a szobákat, a krém színű szőnyegeket.Kép Nekem is felment a pumpám, de csak egy kicsit. Magamban azon örvendezgettem, minden rosszban van valami jó alapon, hogy még szerencse, hogy azon a héten száraz idő volt.Kép

NikinozsoKép
Már alig várom, hogy láthassam az ikreket.

AmnerisKép
Már nagyon várunk!
Remélem jól érezted magad tesódéknál. Majd mesélj. Mit csináltatok a csemetékkel?

Renóca
süni_renóca
 
 


Süni_renóca!
Eredetileg 92-től titkárnőként dolgozom, de 94' telén elvégeztem egy 3 hónapos baby-sitter tanfolyamot óvodai gyakorlattal és fél évet dolgoztam is egy családnál, amit nagyon szerettem. Az eredeti tervem az volt, hogy amint van jogsim kimegyek baby-csőszködni Amerikába, de közben megismerkedtem a férjemmel és az egészből nem lett semmi. Amit persze nem bánok Kép! 99-ben saját céget is alapítottunk, de mellette általában főállásban is vagyok. Most éppen egy induló új weboldal tartalom gyüjtésén és feltöltésén dolgozom mint külsős, de itthonról. Ez a meló nekem teljesen újdonság, a feltöltést még csak most fogom megtanulni, de eddig nagyon érdekes!Azért csaptam bele ebbe a dologba, mert napi 2-3 óránál nem igényel többet, és remélem, hogy majd baba mellett is tudom csinálni egy kis "zsebpénz kiegészítésnek". Hát "dióhéjban" ennyit rólam.
És Te?

Ugye innen mindenki eljön majd az októberi talira?!
Puszika,
Di_ti
di_ti
 
 


Renóca!
Érdekes hogy januárt írtál, mert 24-én lesz a 6. házassági évfordulónk (most 2 hét múlva meg a 10. megismerkedési) és a sógornőm is január végére várja a 2. babájukat, egyszóval a január tökéletes lenne !(mint ahogy tökéletes lenne mostantól minden elkövetkező hónap bármely napja Kép a lakásban fennálló "kissebb" felfordulástól eltekintve)
Persze tudom, hogy butaság gondolatba nevezetes dátumhoz, vagy ünnephez kötni egy ilyen életreszóló eseményt, mert ezután amúgy is az lesz életünk legfontosabb napja!
Di_ti
di_ti
 
 


MEGJÖTTEM!!! Kép

És a topic "háziasszonyaként" szeretettel üdvözlök minden kedves tagot a "Gólyaklub"-ban!!

Tudjátok, isteni két napot töltöttem a bátyáméknál: babáztam, főztem, sétáltam, játszottam - szuper volt!
A kiképzésem lassanként tökéletes! Úgy cserélek kakis pelust, mint egy istennő, emellett fürdetek, etetek, hőmérőzök és pónilovat játszom... Kép
A vikend csúcsa pedig a kétéves Máté búcsú mondata volt: "Ne menj még haza...!"
És persze máris hiányoznak a kis csínytevők!

De most komolyan: LÁNYOK!

Büszke vagyok rá, hogy mi így itt vagyunk egymásnak!
Izgalmas lesz a következő Gólyhíres találkozó - menjünk el mind! Csuda dolog lenne rácsodálkozni egymásra!
Csak hát: hogy foglak megismerni benneteket?
Renóca! Légyszi, köss addig egy süni mintás pulcsit...! Kép

Drága Apa!
Örülök, hogy így lett! Köszönöm, hogy épp jókor figyeltél úgy rám!

Akkor most csók mindenkinek! Majd még beszélünk!

Puszi! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Diti

Októberi talira mindenképpen megyünk!
Én óvónéni vagyok.
Szerintem egyáltalán nem butaság kutatgatni, álmodozni a dátumok között, hogy vajon mikor érkezik a várva várt telefon. Én meg azt figyelem ki jelenti, ki mikor fogja bejelenteni, hogy babát vár. Lesz-e szóba jöhető TEJMAMAKép?

Amneris
Örülök, hogy ilyen jól érezted magad.
Kötni sajnos nem tudok, de a tali előtt ha megadod és aki talizni szeretne velünk megadja a mail címét (enyém profilomban) küldök majd egy képet. Ide azért nem szeretném feltenniKép.

Megyek dolgozni.Kép Tegnap lefestettük az udvari játékokat. A gyerkőcök nagyon fognak örülni a sok szép színes játéknak! Ma még a csoportszobát rendezgetjük és díszítjük.Valahogy így néztünk ki tegnap: Képmiután az alacsony játékok alatt kúszva-mászva végeztünk.

Szép napot mindenkinek
Renóca
süni_renóca
 
 


Sziasztok.

Bizony mi mindenképp megyünk az októberi talira (lehet tudni már, mikorra tervezik?), és most szeptember elején az Ágacskáékhoz is, tanfolyamra Kép Apa megígérte nekem ezt a kettőt, és úgy döntünk. Bár úgy érzem, bele fog menni. Sajnos a somogyfajszi talira nem jutottunk el.

Kicsit furcsa érzés, hogy kicsit beljebb kerülök ehhez az egészhez, de legalább az az érzésem van, hogy nem sötét az alagút vége, valahol biztosan baba vár! Kép

Nikinozso, ezek szerint az 1,5 év várakozás az egy nagy átlag, és a gyermektelen házaspárokra valamivel kevesebb ez az idő? Ha januárban végre beállunk a sorba, akkor van rá esély, hogy 2006/2007 telén már egy kisbabát foghatunk a kezünkbe...? Megzsibongott a szívem, mint ahogy mindig, amikor újabb babó érkezéséről írsz, nekem úgy tűnik, mintha egyre gyakoribb lenne ez!
s_norka
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi nem várunk örökbabára, szerencsére csak lelkileg kellett rendbetennünk a dolgokat, és már meg is fogant a most másfél éves Kata, tegnap pedig már a kistesója szívdobogását néztem az ultrahangon. Ez utóbbi esemény úgy feldobott, hogy nem tudtam elaludni, és babás témákat olvasgattam a neten, így találtam rátok, és olvastam végig a topikot.

Nem is hiszitek, hogy mennyi energia árad belőletek! Teljesen feltöltődtem - köszönöm! Mielőbbi babázást kívánok nektek! Nagyon jó helyre kerülnek majd azok a babák, az már biztos.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Kedves várakozók!
Bizony zajlik az élet, három új örökbeadó jelentkezett egy nap. Egy kisfiú tegnap született, előreláthatólag már holnap találkozik új szüleivel. Egy 5!!! hetes terhes jelentkezett, mert Õ nem tudja megöletni a gyermekét, de vállalni se fogja tudni, mert egyedül nevel 2 nagyobb gyermeket és a születendő gyerek apja már le is lépett. Nagyon tisztelem azokat akik ezt a nehéz utat választják. Ti hogy vagytok vele? A harmadik 3 hónap múlva szül.
nikinozso
 
 


A legfantasztikusabb dolgok közé tartozik a szememben, amikor arról írsz, Kedves Nikinozso, hogyan gondoskodnak a kismamák már jóelöre a kicsikéjükröl!
Ennek az anyukának 5 hetes terhesen még az elvetetés is megoldás lehetne - milyen jó, hogy Ö mégsem tartja annak!

Jó ebbe belelátnunk általad! Kép
Ezek után nekem ne mondja senki, hogy ezek az anyukák eldobják a gyermeküket!!!
Ö is a példádban: kifejezetten úgy vállalja a szülést, hogy aztán a kicsikéjét örökbefogadhassa valaki, aki már valahol vár rá - talán itt miközöttünk!
Milyen kevesen választanák ezt a megoldást, hisz "egyszerübb" elveteni...

Tudom, nem nagy dolog, de ha beszélsz Vele, elmondanád neki, hogy itt most jónéhányan ismeretlenül is felnézünk rá, amiért így döntött?

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Kedves Nikinozsó!
Teljesen egyetértek Amneris-szel! De az is biztos, hogy a Gólyahír és a hozzájuk hasonló segítséget adó szervezetek nélkül, sokkal kevesebben mernék vállalni a "nehezebbik" utat! És szerintem az is sokat számít egy ilyen nehéz döntés meghozásában, hogy a médiában egyre gyakrabban merül már fel ez a téma "felvilágosító" jelleggel, és ettől sokban változott a társadalmi megítélése a nehéz helyzetbe került kismamáknak/anyukáknak.
Ezért minden tiszteletem a segítőké és a bátraké, aki sokunk álmait váltják így valóra!
Puszi,
Di_ti
di_ti
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: