Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Rég jártam erre, volt is mit visszaolvasni :)

Csak egy-két észrevétel:
Érdekes, én kifejezetten szeretem, hogy smirgliszerű a frottírtörülköző. Amikor még öblítőztem, és puha lett, úgy éreztem, nem szívja eléggé a vizet. De gustibus...:)

'Hagyományos mosószer': lehet, hogy fehérebb lesz tőle a ruha, de ez az optikai fehérítők miatt van. Itt olvastam valahol (?) egy jó hasonlatot erre: olyan, mintha nem mosakodnál, csak dezodort használnál. :( Csak elfedi a csúnyaságot, de valójában nem jön ki. Érzéki csalódás.

A mosószódának mi a kémiai elnevezése, tudja valaki?

Nekünk nem jött be az M-es nemezes külső, a kötött viszont szuper! Na jó, az is át tud ázni, ha lefekvés előtt megiszik a lányom vagy 3 deci folyadékot, meg éjjel is szopizik hozzá :oops:

Indianyó, én vevő lennék kötött külsőidre, ha belekezdesz az árusításba - feltéve, hogy még aktuális lesz a pelusozás. Legkésőbb a következő babónál :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Indi, ha esetleg nagyüzemben nyomod majd a külsőkötést, mi is rendelnénk belőle :D .
Sáfrány, a mosószóda nátriumkarbonát néven fut a vegyiáruboltban. Ti még M-esek vagytok? Nekem nagyon átázik a kötött, de majd még jobban lanolinozom...
Még egyszer megkérdezem, hátha... - Senki nem próbálta még az L-es popolinis nemezes külsőt?

Csilla
csillahbabe
 
 


Jajj, Recca, ne haragudj, el is felejtettem :oops: , hogy te mondtad, hogy nálatok bevált az L-es. Mennyire laza a combjánál? És milyen ott a szövet (lazább v. sűrűbb)?
Nekem is benemezesedett az eleje, de popsinál nem, és ott ázik át...
Csilla
csillahbabe
 
 

 
 

Szia Csilla,

már L-esek lennénk, de kötöttet vettem, pont, mert az M-es nem vált be jól. De engem is érdekelne, hogy jobb-e az L-es nemezes.
Én ma lanolinozom először a kötöttet, mert muszáj volt már kimosni...

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

szeretnék segítséget kérni Tőletek.
elkezdtem használni a textilpelenkát úgy, hogy vettem ilyen tetrapelust (négyszögletű, normál, mint a cseh pelenka), illetve vettem ilyen bambino-mio "gumibugyit", ami olyan tépőzáras, kívül textil, belül vízhatlan műanyag.
a problémám az, hogy nem tudom, hogyan hajtogassam a négyszögletű pelust, hogy ne folyjon ki a "gumibugyiból" a "tartalom". tudtok ebben tanácsot adni?
a másik, hogy a "gumibugyi" széle textil, így az mindig kakis lesz... le szoktátok folyton cserélni a gumibugyi-részt? hogyan lehet elkerülni, hogy az kakis legyen? vagy milyen gumibugyit vegyek, ami ennél jobb? hogyan tudom esetleg mosás nélkül "újrahasznosítani" naponta többször?

egyébként nagyon tetszik ez a rendszer. nagyon kevés papírpelust használunk - csak ha hosszabb időre elmegyün itthonról, illetve éjszakára.

ja, erre jut eszembe a harmadik kérésem. éjszakára milyen textilpelust használtok? van vmi ötletetek?

uhh, jó sok kérdést tettem fel...

előre is köszi minden segítséget!
üdv,
Krisztina
taram
 
 


Sziasztok! Az áramszolgáltató vállalat jóvoltából az új számítógépem életveszélyes állapotba került. AZóta sikerült egy pészmékerrel a gépet beindítani, viszont a monitoron csak sötét és sötétebb színeket látok...

Szívesen kötök gyapjúkülsőt bármikor, kérek szépen méreteket és kívánságlistát :)

Krisztina :) Bambino Mioban nem vagyok gyakorlott, de elméletileg ha nem lesz kakis a külső, akkor azt csak letörölöd nedves ronggyal és száradás (néhány perc) után újra használható. Esetleg kis szellőztetés... Nekem Monapel külsőm van, azt így használom (ez akkor is könnyen tisztítható, ha kakis lesz) - csak éjszakára (12-14 órás alvás idején van némi "szagélmény" a gyapjúban, ezt elkerülendő). Nappalra gyapjúkülsőt nadrágpelussal. illetve kötős pamutpelus (kisgyerekeknél nagyon jó, mocorgósakn ál már nehézkes felszerelni :lol:) + tetra/frottír/flanellpelus + szárazon tartó polárbetét. Éjszakára Popolini és saját gyártmány.

Bambino Mionak próbáltad a pelusbelsőjét?

Hasmenéses vírus idején kizárólag a frottírpelusból nem folyt ki az anyag - éjszaka sem.

indianyo
 
 


Indi,

ezt komolyan goldolod, mármint tényleg szívesen kötsz gyapjúkülsőt? Mert akkor holnap lemérem a babócát (gondolom comb- és derékkörméret kell), és adom is a méreteket! Szín mindegy, fazon is, az a jó, ami a leghatékonyabb, és persze ami neked a legkönnyebb...
No, akkor holnap... :lol:

Csilla
csillahbabe
 
 


Csilla, Eszter, M-es nemtom, milyen, mert nekunk olyan nem volt, tehat ahhoz nemtom hasonlitani az L-est. viszont nalunk bevalt (csak sajnos mar szakad szet :(). hogy mennyire laza combnal? hat hatrafele elall kicsit (egy-ket ujjnyira), de ez nem okoz problemat (elazast). igaz - mint mondtam - csak ejszaka adom ezt a gyerekre, es (mostmar) nemigen termel bele reggelig. (a reggeli elsot meg igyekszem elcsipni. biliugyileg :lol:) na de a lenyeg, h amikor kerul bele pisi, akkor sincs gond :D
ja Csilla, es ott a combnal suru szovesu az anyag.
a kotottet meg probald meg kimosni/kiobliteni es utana lanolinozni. illene neki nemezesedni!
viszont az Indi-fele kotott az tuti nyero lesz :D :D

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Recca, kösz az infókat!

Indi, íme a méretek: comb 28 cm, derék (tele pocakkal) 47 cm. Te lakhelyileg most merre vagy? Pestre én kb. 2 hetente jövök, egyébként Sopron mellett lakozom...

Csilla
csillahbabe
 
 


Csilla :) Milyen hosszú legyen? Mármint köldök alatt/felett mennyivel érjen? szóval egy függőleges adatot is kérek! ÉS kislány/kisfiú részére? Inkább nagyobb csomag vagy egészen kis pelusra? Mennyire kerek a popsi?Én kisfiam extra hosszú és jó nagy csomagú pelusaink vannak, ezért a pőosirészhez még plusz részeket kötök neki, de van olyan gatyó is, amelyik teljesen testre simul. Szín? Mindenképpen kell fonalat vennem, azért érdekel, hogy valami színesebbet vagy natúrszínűt szeretnél?
Látod, nem is olyan egyszerű a megrendelés :wink:
Elkezdtem egy weboldalt a bizniszhez, ott felteszem az összes eddig kötött pelust, ezek adhatnak ötletet. Persze másmilyet is csinálhatunk ám!

Én pestinek vagyok mondható.

indianyo
 
 


Szia Indianyó!

Ha kell, én is lemérem a lánykát, de annyit mérés nélkül is tudnék mondani, hgoy a kötött popolini L-es méret tökéletes nekünk minden paraméterével. Van nektek ilyen? A dereka jó magas. Vagy mérjek babát? Nekünk a színes fonal tetszene, ilyen még nem volt...
Szuper, ha tényleg meg tudod csinálni!! :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


sziasztok!

Indi, néztem a honlapodat, Te egy szuperaktiv csaj vagy :P , le a kalappal!
A gyapju bugyin belül popolini féle gumival rögzited a belsöt? Klassz.

Krisztina, szia! En bambino mio-t hasznalok. Szerintem nem raksz elég tetrat a külsöbe. Nem tudom lattal-e mar BM belsöt... Elég vastag, föleg, ha össze van hajtogatva.
Nalunk csak ritkan lesz kakis a külsö, az extra méretü telyesitményeknél 8)...
A tetra szerintem hajtsd félbe aztan megint félbe, kapsz egy hosszu csikot. Azt hajtsd össze, igy kb kapsz egy BM féle belsöt, méretre. Ilyenböl szerintem siman rakhatsz kettöt v akar harmat a külsöbe.

A bugyit ugy szoktam kezelni ahogy Indi irta, tehat csak letörlöm nedves ronggyal.

Mas: most lattam csak, hogy a bambino mio féle kezelési utmutatoban azt irjak, hogy a mosashoz nem biologiai mososzert hasznaljunk (non-biological) :shock:. Ez mi a turot takar szerintetek? Környezetbarat mososzerekre vonatkozik??
saara
 
 


Köszönöm szépen a dicséreteket :)

Sára :) Igen, ha túl kicsi már a pelus, hogy összeérjen a tépőzár, akkor a snappi még mindig használhatóvá teszi :lol:

Sáfrány :) Mérjél babát, mert nincs nekünk olyan! Akkor jövő héten veszek színesebb fonalat is :)

indianyo
 
 


Indi,
ne haragudj a hosszú, néma csendért, nem jutottam gépközelbe... A hosszadatot holnap szolgáltatom, köldök fölé érjen, lemérem a köldök-popó távolságot :D . Kisfiú. Szín natúr vagy barna vagy zöld (természet-szín) de inkább natúr :) . Csomagilag általában tetrára, szóval kisebb csomag. Modellileg a gombolós tetszik, de nem tudom, elég jól zár-e combnál? Nem lehetne a combrészhez még pár sort kötni? (nem vagyok benne a témában, lehet, hogy hülyeség) És hogy több gomblyukat teszel-e rá (kihízás esetére :) )?
Holnap akkor küldöm a hosszt.

Csilla

U.i.: tuti a honlap!
csillahbabe
 
 


Kedves Indi! :D
nagyon jó a weboldalad - egyszerű, szép, informatív, hasznos. Gratulálok!!!!!!!!

Kedves Kriszta (taram)! :D
Én monapelt használok (külső+belső) vagy mona külsőt tetrával.
hajtogatós link:

http://www.sydneynappywash.com.au/folds.html

Szerintem az origami hajtogatás a TE problémádra a megoldás. Ne ijedj meg, nem bonyolult. Én a szárítóról leszedve már így hajtogatom a tetrákat, és mikor kell, csak előkapom. A 80-as tetrát hajtom origamiba, és a közepébe egy 70-es-et hurkába hajtok betétként.
Ha nincs 80-as tetrád, akkor 70-eset hajts félbe háromszögnek, a belsejébe tegyél egy "betét-tetrát".
Mindettőnél a combra rásimul a tetra, és nem folyik ki a termék.

A mona külsőt én minden 2. pelenkázásnál cserélem, ha kaki van akkor mindig. Kiöblítem kézzel, a gumis részt enyhén szappannal mosom. 1 óra alatt meg is szárad.

üdv: Noémi
szokenoemi
 
 


Sikerült végre a kis rajzokat beszúrnom :shock:
üdv mindenkinek

Kép
Kép
Kép
szokenoemi
 
 


Indi,
íme a popsi-köldök hossz. pucéran 19 cm, pelussal (csak tetrával) 22 cm. A köldök fölé érjen, mondjuk 2 cm-rel.
Akkor most már minden adatot leszolgáltattam :) ?
Csilla
csillahbabe
 
 


Csilla :) jegyeztem a kívánságokat! Jelentkezem, ha kész - két héten belül, jó? Kihízás esetén nem a gomblyukak számát kell növelni, hanem arrébb varrni a gombot :lol:

Köszönöm a biztatást a holnaphoz mindenkinek!

indianyo
 
 


holnaphoz = honlaphoz

Hehe, ezt hívják freudi elszólásnak? :lol:

indianyo
 
 


Sziasztok!
Régen voltam már nagyon...
Csak azt akartam írni, hogy vettünk a múltkor kushies papírbetétet! Nem tudom, hogy ki használ már, vagy használtok-e...de ilyet ne vegyetek.
elszakad a bugyiban, ha benedvesedik.
nem lehet kimosni, mint a bm papírbelsőt. A bm-et ki lehetett mosni, ha csak pisis volt, anélkül, hogy szétszakadt volna.
Használ valaki rajtunk kívül ilyen fajtát?
Indi! Megnéztem az oldalt! Nagyon jó! Remélem nagyüzem lesz belőle:) Nagyon ügyes vagy!
Mi jól vagyunk, használjuk a pelust, egyelőre bilizés még nem megy, pedig egy ideig olyan ügyes volt. 1-jén kapjuk a 18 hós oltást-hogy szalad az idő:(
Pocaklakó egyelőre még nincsen, de már nagyon szeretnénk! Reméljük januárra már "beköltözik"!
Készültök a karácsonyra?
Szép napot nektek!
Bea

KépKép
be.bea
 
 


Szia Bea :) Nekünk a Popolini papírbelső vált be, 4-5-ször is kimosom és még mindig használható.

Köszönöm a kedves szavakat, én is remélem, hgoy lesz majd sikere :)

indianyo
 
 


Indi, melyik fajta? A dobozosra gondoltál? Csak kár, hogy a postaköltség többe kerül, mint maga a papírbetét...néztem a kék pandában.

KépKép
be.bea
 
 


Csiila :) ez egy óriási guriga, 1000 ft körül volt egy éve és még az egyharmadát se használtam el.

indianyo
 
 


Bea:) bocsánat, előző üzenetem Neked szólt!!!!

indianyo
 
 


Sziasztok!

Újra van netünk :D
Most már 3 hónapja használjuk a mosható pelusokat mindkét lánynál, de egy problémám még mindig van: a gyapjú a legtöbbször átázik :D Ragacsosra lanolinoztam akkor is :( Pedig jó vastag benne a pelus. Reggel 2 óra se kell és már átázik, délután már 3 órát is kibír, de mondom, a legtöbbször az egész ruháját le kell cserélnem :( Mitévő legyek?

Gira
Vendég
 


Köszi Indi!

KépKép
be.bea
 
 


Szia Gira!

Nem tudom, mi lehet a baj :( Biztos, hogy a gyapjú és a lanolin a ludas! Nyersgyapjúból kötöttet használtok? Nálunk egyetlen egyszer volt egy ruhán átázott kis folt, amikor kipróbáltam, hogy a frissen kötött nyers gyapjú gatyó mosás után, lanolinozás nélkül mennyit bír és egy nagyon kemény hasonkúszós két órás menet után lett egy kisebb folt. Viszont lanolinozva még soha, éjszakát is kibír. Milyen pelust is használsz hozzá?

indianyo
 
 


Szia Indi!

Tetrát, meg flanel tetrát használok 1-1-et egy csomagba, úgyhogy 2 pelus van rajta.
A fonalat az utasítás szerint kimostam kötés előtt... talán nem kellett volna, de viszont lanolinoztam. Na mindegy, megint vettem fonalat, most nem mosom ki előtte, bár így elég piszkos :roll: De az is lehet, hogy Réka termel túl sokat :lol: A kicsin még nem próbáltam a gyapjút, talán nála beválna
Te mit használsz a gyapjúba?

Gira :roll:
Vendég
 


Szia Gira! Én csak mosódióval mostam a gyapjút, kézmeleg vízben, éppen csak kinyomkodtam, átöblítettem langyos vízzel s szárítottam - de csak a kész nadrágot, magát a fonalat nem!
Én mindenfélét használok: kötős pelust tetrával, frottírpleussal, Popolini one size frottírt, flanelltetrát, de legfőképpen a saját gyártmányaimat - de egyikkel se volt még ilyen. Nyers gyapjú az, amivel dolgozol? Nem lehet, hogy valami feldolgozott, vagy vegyileg festett fonal, ami nem tud elég lanolint magába szívni? És milyen szaga van, ha teli a pelus?

indianyo
 
 


Szia Indi!

Gyapjú: Én is jártam a Kenderkócban, és az alapján, ahogy körülírtam, azt mondták, hogy ezt előszálnak hívják. És az idén már nem is lesz belőle. De akkor majd megpróbálok megint eljutni és megnézem magamnak ezt a szalaggyapjút is.

Pindi
pindi
 
 


Pindi :) Az előszál, elsősodrat és szalaggyapjú ugyanaz a dolog! 5000 ft kilója és kábé tenyérnyi széles, ebből lehet biztonsággal 4 ágra széthúzni, vékonyabbra is lehet, de annyira szakadós, hgoy nem éri meg a sziszifuszi munka. Viszont jövő héten talán eljutok a Szövőházba, ahol lebeszéltem a tulajjal ezt a vékonyabbat, ha megnéztem, szólok róla neked is :)

indianyo
 
 


Indi!

Biztos nyersgyapjú :) még a fűszálak is benne vannak a barika almából :D

Neked melyik fazonú gyapjúnaci vált be a legjobban? MErt akkor most olyat kötnék... ebből a mosatlan fonalból.

Gira
Vendég
 


Gira :) az jó, én is olyat haszálok most :) mindegyik fazon bevált, a gombos kicsit nehezebb msot, mert Dominó elkezdett izegni-mozogni pelenkázáskor, de a többi felhúzós mind remekül szuperál.

indianyo
 
 


sziasztok!
újszülöttem lesz pár hónap múlva és azon töprengek, hogy "tetrát" használok majd valami külsővel.
milyen hajtogatható pelust vegyek?
láttam a kékpandán flanellt, mullt, frottírt és azt a "prefold" pelust...mit javasoltok? ja, és hány darabot? köszi!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi :)
Én a flanellt és a frottírt használom. Frottír ugyan elég nagy csomag, de jó nedvszívó, flanellnál pont fordítottak a tapasztalataim. Legalább 15-20 darabot vennék és minimum 70-80 centiset, hogy minden hajtogatást ki tudjak próbálni és később is használni. Mindkettő lassan szárad.

indianyo
 
 


köszi!
:D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Szia liv!
Nekünk bambino van. Annak pedig prefoldja van...nehezen szárad, de hajtogatni egyszerű, nekünk semmi problémánk vele.
Megvettem a poppilini mull pelust, ami 3-dbos. Ki sem mostam, eltettem, mert ugyan olyan, mint a tetráink.
Indi! A pelenkabetét viszont nagyon jó, amit ajánlottál. Ki tudom mosni, és ha kivasalom, olyan, mintha most vettem volna ki a dobozból.
Kicsit szomorú vagyok ma lányok, mert ma volt egy spontán vetlésem. Nem tudom mi okozta...nagyon szeretnénk már egy kistesót, de ezek szerint még várnunk kell.

KépKép
be.bea
 
 


sziasztok!

most jött nekem postán egy second hand bambinomio külső.nagyon aranyos, de olyan picinek tűnik! gondolom, a bambino prefoldjai jól beleférnek. háát, még vacillálok.

bea: nagyon sajnálom a vetélést! remélem, rendbejössz hamar! :cry:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Nahát, lányok, majd' egy hónapig nem tudtam jönni és nem maradtam le szinte semmiről??? :shock:

Bea, nagyon sajnálom, szörnyű lehet. :( De biztos, hogy hamarosan beköltözik egy erős baba, aki veletek akar és tud maradni!

Liv, mi kiscsajnál bambinot használunk kezdettől fogva, hidd el, egy újszülöttön nem tűnik kicsinek... Nem emlékszem, hivatalosan meddig jó a kis méret, nálunk 5 kilónál kezdett kicsi lenni. Mostanában viszon reggelre átázik, nem tudom, hogy "elromlottak"-e, vagy a gyermek pisil-e többet. De egyébként egész jó. És működik tetrával is. Egyébként én a Popolini mull tetráiról hallottam jókat, abból is a natúr a tuti, mert nem látszanak rajta a foltok! ;)

Új külsőim nemrégiben készültek el: összement gyapjú pulcsiból varrtam két rövid és egy hosszúszárú bugyit. Eddig nagyon jó, de azért ha egyszer végre hozzájutok a "patikusok kincséhez" (=lanolin), akkor bekenem azzal, akkor lesz itt arany élet! ;) Egyelőre éjjelre ne merem használni. (Ja, és magát a pulcsit 290 Ft-ért vettem használtan...)

Boldog új évet mindenkinek!

Pindi
pindi
 
 


Pindi :) kedden megyek pelusügyben a Moszkva térre, nem jársz arra véletlen? Hoznék lanolint :wink:

indianyo
 
 


Köszi, írtam privit! :)

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok!

Voltam ma az Ökoszolgálatnál és megtapogattam az összes itthon forgalmazott nadrágpelust. Volt csomó kellemes meglepetésem: a Carolinót én eddig nem ismertem, annyira vacak a weboldaluk, hgoy nem volt kedvem utánajárni, de nagyon finom flanellbelsejű peluska. Kushies továbbra is nagyon tetszik, és persze a megszokott Monapel és Popolini pelusok is klasszak. Én igazán örülök, hogy már ennyi féle nadrágpelusból lehet választani.
És akkor még a Bambino Mio prefoldjáról és a többi hajtogatós pelusokról nem is esett szó. Arról nem is beszélve, hogy az otthon varrottak is milyen klasszak :wink: Hú, most el is érzékenyültem kissé, kisfiam már ki is nőtte az első pelusait, amiket én varrtam:)

Szóval, kedves érdeklődők, akik eddig csak olvastatok: kalandra fel!

indianyo
 
 


Indi, nagyon köszönöm még egyszer a ragacsos kincset! :) Gyapjúgatyók még száradnak, holnap éjjelre már bevetem valamelyiket, remélem beválik...

Gyönyörűséges-napsütéses gyapjúkülsőd új tulajdonosa remélem beszámol majd, hogy hogy tetszett a viselőjének és mennyire vált be. ;) Már ha rá meri egyáltalán adni, én nem merném, a végén még pisis lesz... :D

Pindi
pindi
 
 


Pindi :) Remélem, jó lesz a ragacs és teszel fel a gatyókákról képet! Gyógyulgat a kisleánykád?

indianyo
 
 


Indi! :) Köszönöm kérdésed, Kicsilány végül nem lett beteg, úgy látszik, csak bújkált benne valami, de ő győzött...

Jól működnek a gatyák, azért idővel átáznak, de azt szeretem a gyapjúban, hogy ilyenkor sem lesz csurom pisi a ruhája meg mindene, hanem inkább csak nedves-nyirkos érzete van az embernek. Viszont elég ragacsosak belül, és ahogy felhúzom, csupa lanolin lesz a lába. Ez normális? Nem mintha zavarna, legalább nem szárad ki a bőre. :)

Képet majd teszek fel, csak át kellene méreteznem, hogy a babanet szeresse...

Pindi
pindi
 
 


Indianyó!
olvasgattalak Titeket és láttam, hogy Te használod a mosódiót. Már többször próbáltam rendelni, de nem küldtek egyszer sem :(
aztán fel is adtam
Neked bevált? mennyire viszi ki a gyerekkoszt? (sár, hasoncsúszkálás, koszoszokni-talp, ...)
köszi
Szilvi
szilvamag
 
 


Pindi :) nekem az első pisis pelusnál megszűnik a ragadás, igaz, még hosszú szárú gatyót nem használtunk. Lehet, hgoy ott nem kéne bekenned? De tényleg csak segít a baba bőrének :)

Szilvi :) Mosódiót én a sötétebb, valamint a kényes ruhákra hazsnálom, illetve a gyapjút abban mosom. Eredetileg is (Indiában) ertre hasznélják. Folttisztításra nem próbáltam. Hasoncsíúszkálásnál jól működik, gyümülcsfoltokra nem valószínű. Fehér és koszos rucikat mosószódával mosok, msot tervezem a boraxos kiegészítést. Merre laksz?

indianyo
 
 


Sziasztok,

szeretném felújitani, kiegésziteni a pelenkakészletet, ehhez kérek egy kis segitséget.
Monapel belső és külsőm van, a belső teljesen jó, de a külsőt nem szeretem. Egyrészt nagyon hamar átereszt, másrészt ahogy használat közben gyűrődik, a tépőzár odaér a gyerek hasához, és kidörzsöli. Van jobb megoldás, olyan, amihez a meglévő monapel belsőket lehet használni?
Másrészt belsőt is vennék még, és nagyon érdekel a prefold fajta, szeretek hajtogatni :) A bambino mio ilyen? vagy van másik?
A prefoldhoz jó a gyapjúkülső?

Köszi
orsi

off: Pindi, tervezel mondókázást?
orsko
 
 


Még egy kérdés. Szárazon, vagyis illóolajon tárolom a pelusokat mosásig. Sokáig levendulaolajta használtam, de nem nagyon szeretem az illatát, hát áttértem a teafaolajra. De mintha legutóbb elkezdtek volna penészedni a pelusok a vödör alján... :? legalább is néhányukon kicsi szürke pöttyök jelentek meg. Aztán mosásra eltűntek.
Ti tapasztaltok ilyet? Térjek vissza a levendulára? Vagy lehet, hogy nem jó minőségű a teafaolaj, amit vettem? Van tuti bevált márka?

orsi
orsko
 
 


Szia Orsi :) Környezettudatos topikon én is pont az illóolajok miatt panaszkodtam, nézd meg Biobaba válaszát, ajánlott jó márkákat!

Pelus: kötött gyapjúkülső teljesen jó midnen pelenkatípushoz, monapelhez is megy, nincs rajta semmilyen varrás, kapocs, tépőzár, ami zavarhatná a babát és kényelmesen felveszi a popsi alakját.

A Popolininek van egyébként gyapjú (nem kötött) patentos külsője, mi azt is használtuk és nagyon szerettük, csak hát az természeténél fogva csak néhány hónapig jó és utána új méretbe kell beruházni.

Prefoldból azt hiszem, csak a BM kapható (persze amilyen gyorsan terjed az ige, talán már meg is cáfol valaki) , de sima flanell téglalapból is készülhet, egy hosszában összehajtott pelust rávarrni egy másik közepére. Ha nem akarsz varrni, még mindig ráhajtogathatod a másikat - illetve veheted a BM-et :)

indianyo
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: