Új privát üzeneted érkezett!

Szia Orsko!

Nekem van egy szem monapel belsőm, méretben jó hozzá a kushies külső, de igazából nem ajánlom, nekünk egy év után ereszteni kezdett.

A kicsinek mi bambinot használunk, én szeretem, bár az éjszakázást annak a külsője sem bírja már. Most snappivel rögzítem és gyapjú külsőt (kötött ill. pulcsiból varrt) húzok rá.

Prefoldból én is csak ezt tudom, illetve a múlt héten még volt fenn a Kékpanda oldalán Popolini, sajnos csak s-méret, de már az is eltűnt. :shock:

Off: mondókázást nem tudom, félek, hogy a nagyot már/még nem köti le (főleg úgy, hogy ott az a sok játék...). Ráadásul ő délelőtt alszik, szerintem nagyon fáradt lenne. De ha ti tervezitek hogy mentek, szólj, lehet, hogy mi is adunk neki egy esélyt!


Pindi
pindi
 
 


A gyapjú birja az éjszakát? Vagyis kb 8 órát?
Mi most megkötős pvckülsőt használunk éjjelre, mert az sokkal többet bir, mint a monapel külsők, de már ez is kezdi feladni...
orsko
 
 


Orsi :) nálunk edig jól bírták a gyapjúkülsők. Mondjuk 10-12 órás alvás alatt olyan mennyiségű pisi termelődik - főleg pici gyerkőcnél - amit a gyapjú és lanolin finom illata se tud elnyomni. Így együttalvás esetén (nálunk így van) bizony fel-felébred az ember lánya az információra :lol: De még sose áztunk át éjszaka. Igaz, a Monapel külsőnk is jól bírta.

indianyo
 
 

 
 

Szia Orsko!

Nekem Monapel külső-belsőm van és csak akkor ázott át eddig a külső, ha nem jól raktam bele a belsőt. Pedig volt strapálva rendesen. Igaz, én éjszaka eldobhatót használok. De nappal Hanna többet pisil, mint éjjel...

A gyapjú külsőt hamarosan kipróbálom. Remélem beválik! :D

A hasánál a dörzsölést úgy küszöböltem ki, hogy picit másképp zártam le. Lejjebb raktam a dörzsis rész, így nem nyomta meg. És nem zárom olyan nagyon szorosra. Azóta a combiját se dörzsöli ki egyáltalán.
Meg amióta mosódióval mostam ki, még puhábbak lettek a külsők is, mint eddig.
De erre a gyapjúkülső bizti nagyon tuti lesz!!!!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Nem tudom, mi a baj, de az én monapel külsőim nem birnak ki kb 4 óránál többet. Soha nem is birtak.... lehet, hogy azóta, hogy vettem, termékfejlesztés történt? Liesel szokott erre járni???

off: Pindi, szerintem mi bekukkantunk valamikor a mondókásba, még nem tudom mikor, mert álitolag már szerdán is van, nem csak kedden.
orsko
 
 


indianyo írta:Szilvi :) Mosódiót én a sötétebb, valamint a kényes ruhákra hazsnálom, illetve a gyapjút abban mosom. Eredetileg is (Indiában) ertre hasznélják. Folttisztításra nem próbáltam. Hasoncsíúszkálásnál jól működik, gyümülcsfoltokra nem valószínű. Fehér és koszos rucikat mosószódával mosok, msot tervezem a boraxos kiegészítést. Merre laksz?

Csillaghegy
érdekelnének az "alternatív" mósószerek, mert elég sokat mosok, jó lenne minél kevesebb vegyszerrel
szilvamag
 
 


Farsang 2007 február 24-én szombaton!
Farsang, jelmezvásár, jelmezbemutató jelmezbál!

http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html

Helyszín:

Szülők Háza Családi Központ és Játszóház
Budapest XI. Gazdagrét, Eleven Center
1118 Bp., Rétköz utca 7. I. emelet (P2 szint)

Program:

10:00 - 11:00 Kreatív játékok, kalandfal, alkotó
foglalkozás (kézműves)
11:00 - 12:00 Varázserdő: zenés drámajáték a
gyerekek részvételével
12:00 - 13:00 Jelmezvásár, könyvvásár,
arcfestés, farsangi köröm az anyukáknak
- szünet -
16:00 - 17:00 Kreatív játékok, kézművesség,
kalandfal
17:00 - 18:00 Bábelőadások
Hol lakik az idő?
Manómese
18:00 - Zenés jelmezbemutató: mutasd meg
magad, és ha kedved van, mondj verset, énekelj,
táncolj az otthon készített, vagy a délelőtt itt
vásárolt jelmezedben; ajándékok a résztvevőknek.

Árak:

Gyerek jegy:
1.500,- Ft / gyerek (1-14 év)
Kísérő jegy:
500,- Ft (14 év fölött)
Családi jegy:
3.000,- Ft / család
szulokhaza
 
 


Szilvi :) Fő mosódió lelőhelyem a Holdbolt a Feneketlen-tónál a Szabolcska M. utcában. Itt kapható még mosószóda és sok környezetbarát tisztító- és testápolószer. Lehet még kapni a Rákóczi térnél a bioboltban is.

indianyo
 
 


Orosko: voltak fejlesztések :) a mosti egyrétegű külsők nálunk nagyon jól működnek. Gergő éjszaka is abban van. Csak akkor volt gond, amikor méretet kellett váltani.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Rég tervezem, hogy ide is eljutok, és most végre sikerült! Én is magam-varrta-kötötte pelenkát használok, gondoltam, hátha érdekel valakit, mit fejlesztettem ki. Belülre tetrapelenkát hajtogatok. Arra jön rá egy gombos-gumis réteg. Ezt lepedővászonból varrtam, olyan az alakja kb., mint a PVC-megkötőknek szokott. Van rajta 3 gomb: 2 a szélén, 1 középen, ezeket egy gomblukas gumidarabbal rögzítem. Azt szeretem benne, hogy annyira stabilan van a gyereken, hogy ha ez rajta van, már futhat, akkor is rajta marad. Ebbe középen varrtam 2 (akkor még) Ágnes betétet. Így aztán ez a gombos-gumis dolog önmagában 4 réteg a kritikus helyen. Erre jön a gyapjúbugyi, amibe én szoktam egy betétet kötni dupla fonallal. Szép csomag, de én imádom a gyerekeim gömbölyű fenekét benne. Persze az újszülött méretbe még nem varrtam és kötöttem betéteket. Nálunk ez a rendszer úgy beválik, hogy még a 3,5 éves, 17 kilós nagyfiam sem akar megválni tőle! ;)

hordozo
 
 


Ági!

Nagyon ügyes vagy :lol:

Sajna én varrni nem tudok, viszont segítséget szeretnék kérni.

Mi bambinomiozunk és éjszakára is szeretném ráadni, eddig nem tettem. Milyen tapasztalataitok vannak? Egyszer próbáltam belehajtogatni a saját belsőn túl még egy tetrát, hát, nem tudtam feladni a gyerkőcre :roll: Ha jól tudom, van a bm-nem saját éjszakai "betétje". Meg ilyenkor célszerű nagyobb külsőt is használni, nem?

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


hmm, lehet, hogy próbaképpen veszek egy új monapel külsőt... ha beválik, éljen. Azért gyapjút is szeretnék.

Kérdés: a selyembetéttel kapcsolatban vannak tapasztalatok? Kislánynak nagyon hamar pirosodik a feneke, hiába tartom minél többet pelenka nélkül (felemás pisiltetést csinálok), hiába bőrgyógyász által irt kencefince, szinte folyton pöttyös, piros. Talán érdemes lehet kipróbálni, szerintetek?

Nem vagyok valami ügyes varró, de azért talán egy olyat össze tudok dobni, hogy két tetra közé ágnes betét, és kész is az sk prefold. kipróbálom.

orsi
orsko
 
 


Orsi :) Nekünk bevált a polár szárazontartó betét- nem természetes anyag, mégis tökéletesen működik, olcsó, gyorsan szárad és nem kell varrni. A bolyhosodó fajtát vettem és olyan méretet vágtam, mint a betétek. Nem kell beszegni sem, mert nem foszlik a széle. Egyébként a Popolini szárazon tartó betét is egyik oldalán szintetikus anyag.

indianyo
 
 


Szia Osoa!

Én Bambino Miot használok a kicsinél, éjszaka is. Kezdetben teljesen jó volt, aztán elkezdett átázni reggelre.
Most egy pár napja úgy csinálom, hogy két BM belsőt hajtogatok bele (egymásra teszem és utána hajtom), és eggyel nagyobb külsőt adok rá (illetve igazából súly szerint már ez kellene, de még a kicsit is rá adom). Eddig teljesen bevált, azóta megint szárazon ébred (14 óra után!).

Orsko!:)
Sk. prefold: http://fernandfaerie.com/sewing_prefolds.html Szerintem olyan szépek! :)

Pindi
pindi
 
 


Pindi!

Köszi a tippet. Pont most szereztem be egy nagyobb külsőt, hogy éjszakára több belsőt, vagy tetrával kombinálva (ez utóbbi nem tudom, mennyire bírja jól) kipróbáljam. Ma este lesz az első bevetés :)

Indianyó!
Ez a polár szárazon tartó betét-micsoda? Hol lehet beszerezni? Ha jól értem, ez amolyan plusz nedvszívó rész, pl éjszakára, nem?

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Orsi :)

Az egész ötlet onnan indult ki, hogy ne ázzon a baba popsija a pisiben. Van a Popolininek szárazon tartó betétje, amiről jókat hallottam, de mikor megtapogattam, azt éreztem, hogy szintetikus anyag. Nos, a polár is szintetikus, ugyanúgy megfelel a célnak. szerinem minden méteráru-kereskedésben kapható, 500 és 1000 között egy méter. A bolyhos fajtájút (van a szöszölődős is, azt nem szeretem) vettem és hosszú téglalapokat vágtam ki belőle. Ez érintkezik a baba bőrével, ez átengedi a pisit és így a popsi száraz marad. Szó szerint filléres megoldás.

indianyo
 
 


Még egy fontos kiegészítés: két fajta polár anyag van, az egyik átereszti a nedvességet (ez való szárazontartó-betétnek), a másik pedig taszítja (ez peluskülsőnek kiváló). Nekem sikerült az utóbbiból betétet vágnom, ami remekül kivezette a pisit a pelenka szélére, így a betét és a pelenka száraz maradt, míg a gyerek pár perc múlva úszott a pisiben. :)
pindi
 
 


Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül zavarlak Titeket ilyesmivel, de szeretnélem megkérni Titeket, hogy szavazzatok a kisfiamra. Már csak 2 nap van hátra, és 75 szavazattal vagyunk lemaradva az elsőtől. Talán még behozható.
Légyszives még szavazzatok még ma és holnap! Esetleg szóljatok néhány ismerőseiteknek is, hogy szavazzannak a Mátéra.

http://www.jatekfutar.hu/szavazolap.html

Referencia szám: 2006_00776 Máté

Köszönöm, hogy szavaztok.

Zsani

Jaaaa....és a kisfiam is írt Nektek:)

Anyukám azt mondta, rajtad múlik, hogy enyém lehet-e az a sárga quad, aminek a fényképét már lassan egy hónapja mutogatja nekem, kérlek ha nem felejtesz el és nem nagy kérés gondolj rám még 2 napig, nagy örömet okoznál nekem…

Máté
Vendég
 


Pindi, Indianyó!

Köszi. :lol:
Eldobhatós vékony kakifelfogót nem is használtok?

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Orsi!

Én a kicsinél nem (anyatejes), a nagynál igen (2-3 lepény naponta - muszáj a betét...)

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Kislányomnál Babylove (DM) pelenkát használtam, tökéletesen bevált. Kisfiam most 3 hónapos 6,4 kg. Kb.1 hónapja (5,6 kg volt) rendszeresen átázik kétoldalt a pelenkája (+a ruhája) már 1 pisitől is. Használtam Pampers, DM, Tesco pelenkát, 3-6 kg ill. 4-9 kg méreteket. Úgy hallottam problémám nem egyedi, de megoldást nem találok.

Kérem, aki tud segítsen!!!

Gota

Gota
gotagota
 
 


Szia Gota !
Nem vagyok jó pelusismerő, nálunk a Libero a kisegítő megoldás utazás ill. éjszakai kiegészítés esetén. Drága, de nem ereszt. Kisegítő, mert mosható pelust használunk egyébként. Ezen kívül még a nagyobb méretet tudom javasolni.

indianyo
 
 


Sziasztok,

A hordozókendős topikból már sokótok ismerős :lol:
Én most kezdem el a mosható pelenka használatot, legalábbis ma vettem egy bm próbacsomagot, valamint egy monapel all in one-t. Vettem egy BM mosható fürdőpelenkát is (babúszáshoz). Viszont nagyon meglepődtem, amikor kibontottam a csomagot, mert a fürdőpelenkában nem volt semmilyen bevarrt betét, és így, enyhén szólva, nekem kétséges, hogy minden a helyén marad :wink: Vagy a fürdőpelenka csak a vizes közegben használható külső záró, és abba még kell tennem pelenkabelsőt? Tudom nagyon amatőt kérdések, de ha kell belsőt tennem a pelenkába, akkor az úgy nem lesz nehéz pancsoláskor?

Van esetleg valmelyikőtöknek BM úszópelussal kapcsolatban tapasztalata?

Kata

ui: nagyon sok jó, hasznos infót olvasok tőletek itt is, a környezettudatos és a hordozókendős topicon is. Van esetleg olyan gyereknevelős topic, ahová írogattok. szívesen belekukkantanék :wink: :D
sz_kata
 
 


Indianyó!

Köszönöm a tippet. Liberót még a lányomnál próbáltam egyszer, de úgy emlékszem műanyag borítása volt... 3 év elteltével ez megváltozott esetleg?

Gota
gotagota
 
 


Gota! Nem tudom, milyen borítása van a többi pelusnak, én csak az ún. "ökopelusokat" próbáltam ezen kívül, azok mind áznak-folynak - sajnos. Ez nekünk egyszer bejött és most már nem is keresgélek, mert úgyis csak ritkán használjuk. De ne legyenek illúzióid: minden eldobható pelus műanyag :(

indianyo
 
 


Indianyó! Arra gondoltam, hogy nylon (=műanyag) vagy légáteresztő borításu. Közben utánanéztem és vsz. az everyday-t próbáltam annak idején a Liberóból.
Egyébként ma a gyerekorvosunk (pasi :D ) azzal bíztatott, hogy úgysem találok tökéletes pelenkát, mert Őt a felesége felvilágosította, hogy a nők sem találnak tökéletes melltartót! :lol:

Gota
gotagota
 
 


Ja, és persze azóta megfigyelte, hogy a feleségének tényleg igaza volt :oops:

Gota
gotagota
 
 


Pindi,
hogyan lehet megkülönböztetni a vizáteresztő polárt a nem vizáteresztőtől? Ha veszek, mit nézzek.

Ha végetér a jelenlegi melóm, és kilátok a fejemből, varrok prefoldokat, eldöntöttem. feltúrtan a rongyoszsákot, klassz anyagok lapulnak benne. És ott van az a rengeteg terta. Kérdés: mekkora szok lenni??? BM használók? és még egy: gyapjúfilccel tudok vmit kezdeni? Nem a barkácsboltos minőség, annál vastagabb, de azért nem egy gyapjúpulcsi.

orsi
orsko
 
 


Orsi: ráöntesz egy pohár vizet. :) Tudom, ez boltban nem annyira kivitelezhető.

BM: a kicsi kb. 30x40, a nagy kb. 35x50 cm, sok-sok mosás után! Szerintem nektek már a nagy kell. Rétegek: a kicsi 4-6-4, a nagy talán 4-8-4.

Gyapjúból szoktak szárazontartó betétet, mint polárból, de én csak akkor tenném be, ha tuti biztos, hogy nem lesz kaki... Egyébként nehéz lenne tisztán tartani. Szerintem.

Ha elég nagy anyag, lehetne belőle varrni külsőt. Amiket én pulcsiból varrtam, azok sem vastagok, de alapos lanolinozás után nagyon jól bírják.

Pindi
pindi
 
 


Kata!

Úszópelussal kapcs-ban nincs infom, de az eldobható úszópelus (mi annak idején ezt használtuk) szerintem semmit nem ér. Arra jó, hogy talán a kakit felfogja... De nyilván kell valami, amiben úszik a gyerkőc.

Amúgy a bm bevált, éjszakára is. Most már egy belsővel és egy nagyobb külsővel is jó, nem ázik át 12 óra alatt.

Ez a polár betét engem is izgat, de annyira béna vagyok méteráruban. Sose vettem anyagot, asszem itt az ideje elkezdeni. :lol:

Orsi
osoa75
 
 


Kata!

Úszópelus: bár lehet, hogy már nem aktuális, mert kipróbáltad, de azért leírom.

A BM-et nem ismerem, nekünk Kushies és Popolini van. A popolini úgy néz ki, mint egy úszógatya, csak van benne egy háló, a Kushies annyival több, hogy egy vékony frottír réteg is van benne.. A frottír még szárazon talán felfog valamit a pisiből, de a vízben gondolom kiázik. Arra jó, hogy a kaki bennmarad. Bár az anyatejesnél már nem vagyok benne biztos.
Ja, és azt hiszem Biobaba írta egyszer, hogy nekik nem engedték babaúszáson használni.

Mi azért szerettük a nyáron mindkettőt... :)

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok!

Végre van adsl-ünk, úgyhogy most már gyakrabban tudok netközelbe férkőzni... Már rég meg akartam írni, hogy az Indi által kötött gyapjúkülsőnk remekül bevált! Azóta már kellett 2x lanolinozni, de a popolinist talán még többször (nem is tudom már, mikor vettem, vsz. még ősszel). Szóval kösz Indi, a többi nem varrró-kötő kolleginának meg melegen ajánlom :)!

Úszópelus: nekünk is popolinis van, én is kicsit csalódtam, hogy csak egy fürdőruhaanyag meg egy vékony kis háló az egész, de legalább nincs akkora csomag a gyereken, a kakit meg úgyis felfogja, és ami nagy pozitívuma egy sima úszónadrághoz képest, hogy állítható a mérete.

Csilla
csillahbabe
 
 


Még valami:

Múltkor volt nálunk a védőnéni, aki eddig tök lelkes volt pelusügyben, de most elkezdett aggódni, hogy (immáron a másfél évhez közeledve) a járásban nem zavaró-e a Bulcsúnak a terpesztartás. Hogy nem fog-e ettől terpeszben járni. Hát, Bulcsú lassan 4 hónapja közlekedik kétlábon, még mindig terpeszben, ez elmúlik szerintetek?
Mik a tapasztalatok idősebb babákkal?

Csilla
csillahbabe
 
 


Szerintem rád is textilpelust adtak annak idején a szüleid. Terpeszben jársz? ;)

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok!
Régen írtam tudom, de ma történt valami...
Volt nálunk bababörze...és mit találtam? Egy lotties nevű mosható pelust, ami 100% biopamutból készül...LÁnyok! Valami eszméletlen puha, és iszonyatosan jól nézett ki, persze hozzá kell tennem, az ára is az.
A hölgy aki árulta azt mondta, 3 expon voltak már, de én vagyok az egyetlen, aki ismeri és aki használja is:) Elég fura, pedig ugye milyen jó ez a pelus????
A www.lotties.hu oldalon lehet megnézni a pelusokat.
Nagyon sok mindent árulnak, de úgy éreztem, hogy a pelenkájuk elvész a sok babacucc között. Nagyon kár érte! Persze, akinek an tapasztalata, az könnyen meg tudja magyarázni miért jó, és miért éri meg, mégha sokba is kerül egyszerre.
Nézzétek meg az oldalt, és írjatok véleményt! Érdekelne, mit szóltok hozzá!
Nekem a frottír tetszett, sajnos gyapjúkülsőt és külső bugyit nem tudott mutatni:(
AMúgy megrendeltem az eggyel nagyobb bm peluskülsőt...ez 12-15kg ig használható. A mosástól teljesen tönkrement a kisebb számú, úgyhogy azt el is dobhatom...nem sokat bír. 2 gyereket tuti nem. A prefoldja viszont remek!
Indi! Megnéztem a múltkor az oldalad, nagyon szépeket készítesz! Gratulálok!

KépKép
be.bea
 
 


Csilla :) éljen az adsl és örülök, hogy jól működik a pelus :) Dominó 10 hónapos, és ugyan egyedül még nem jár, csak kapaszkodva, de nem nagyobb terpeszben, mint az eldobhatót használó kollégák. Pedig a saját pelusaim jó nagy csomagok :) Úgyhogy én magam részéről csókoltatom a védőnénit és ajánlom, hogy kicsit beszélgessen el idősebb anyákkal...

Bea :) háááát... nem ismerem ezt a pelust, de erős Popolini-utánérzésem van. Örülök, hogy tetszenek a pelusok. Finom gyapjúillat van a szobánkban a sok fonaltól :)

indianyo
 
 


igen, nekem is hasonlónak tűnik...Sőt olyan a szabásmintája, mint amit én varrtam egyszer, és ide feltettem...gondolkoztam rajta, hogy varrok majd pelust, de nem tudom mi a jobb, a bugyis belső vagy a prefold. Nekünk prefold van, és én nagyon szeretem. Nem folyik mellé semmi sem, és megvan a terpesztartás is. Bár már ez nem fontos, hiszen rohangál.
Arra leszek kiváncsi, hogyha nagyobb lesz valakinek a gyerkőce, hogyan og beválni gyapjúnadrág. A mi lányunk nagyon sokat iszik, és pisil is...délelőtt 2 óránként cserélem a bugyit, délután 3-4 óránként.

KépKép
be.bea
 
 


Szia Bea! :) Jó, hogy újra látunk!

Én találkoztam ezzel a pelenkával a www.biopiackft.hu oldalán, kérdezgettem is róla a lányokat, de talán nem itt, hanem a környezettudatos topicban.
Nekem tetszik, és én nem is találtam olyan drágának ahhoz, hogy biopamut. Bár most látom, hogy itt a lotties oldalán sokkal drágábbak, van, amelyik ezer Ft-tal!
(Mondjuk az is érdekelne, hogy a honlaplátogatók közül hányan tudják, hogy mi az a kbA... Lehet, hogy érdemesebb lett volna magyarul írni.)

Indi, jó kérdés ez az utánérzés dolog. Popolini, lotties, disana... Eléggé egy kaptafa. Nehéz lenne megmondani, ki koppint kit, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy a Popolini volt az első... Vagy te tudsz erről valamit?

Pindi
pindi
 
 


Kösz mindenkinek a nyugtató szavakat :) . Igazából azal volt problémája a védőnéninknek (aki egyébként nagyon jó fej ám, tényleg!), hogy annak idején a gumibugyiba csak egy tetrát hajtogattak az anyukák, egy hosszú csíkot. Én meg kettőt hajtogatok, egy trapéz alakot, amit egyszer megcsavarok, hogy a lábaknál legyen egy szűkítés, és egy csíkot, amit erre rá teszek. Szerintem nem túl nagy csomag, és el nem bírom képzelni, hogy bulcsúnak elég lenne egy tetra (utoljára asszem 6 hetesen volt elég :) ).
Mindenesetre megnyugodtam, még egyszer köszi :) .

Csilla
csillahbabe
 
 


Pindi megnéztem az oldalt!
Tényleg ezer ft különbségek vannak...de mi az a kbA, azt én sem tudom?! :oops:
Amúgy az általad ajánlott oldalon sokkal olcsóbb minden!
Nekünk majd olyan pelusra lesz szükség, ami 3-7kg,ig használható, és ez pont olyan. Vagyis van egy ilyen méret...Mellesleg a frottír pelenkában benne van a plusz betét is, ami külön jó, és még így is olcsóbb, mint a lotties oldalán lévő "csak pelus".
Vettem tőlük pelenkabetétet. Olyan, mint a poppolinié:) Csak nem dobozban van, hanem tekercsben.

KépKép
be.bea
 
 


Sziasztok!

Par héttel (honappal?) ezelött irtam, hogy a BM külsönknek a tépözar része kidörzsöli a gyerek combjat/lagyékat. Aztan vettünk eggyel nagyobb külsöt (ami a legnagyobb a BM-nél, 12-15 kilos talan) és megoldodott a probléma.

Most viszont megint ott vagyunk :x! Nem mindig fordul elö, de naponta legalabb egyszer biztos. Ilyenkor tök piros a böre, baromira zavaro lehet :x
Szorosabbra nem tudom allitani a külsöt, mert igy is ott a gumi nyoma a hatan sokszor :(
Az a legjobb az egészben, hogy viszonylag vékony a gyerköc, 9,70 kilo mar honapok ota, nem hizik csak nyulik!
Eggyel kissebb külsönél minden alkalommal kidörzsölte a börét :(

Ismerös ez valakinél? Mi lehet a gond? Néha arra gondolok, h ez a plelus nem nekünk valo ugy ahogy eldobhatosbol is van, ami bejön Ferikének, Tibikének viszont egyaltalan nem... :?

Pindi :) olvastam, hogy Te is BM-t adsz a 3 éves fiadra, siman belefér ezek szerint??

A gyapjun kivül nem tudjatok milyen külsöt lehet hasznalni BM belsöhöz (amit viszont nagyon szeretünk)?

Mas: egyre gyakrabban kakis lesz a külsö (igaz, oriasi folyos lepényeket produkal a fiatalur :roll: :oops: ....). Ez sem tul biztato :x

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Pindi :) hű, persze, nem tudom, melyik volt előbb :oops: Igazából csak annyira vacakul van lefordítva az oldal, hogy ez megzavart - simán lehet, hogy ez volt az eredeti!

Saara :) én ugyan BM-et nem használtam, de úgy képzelem, hgoy bármelyik külsőbe bele lehet őket hajtogatni. Amikor az összes pelus mosásban van, akkor szoktam tetrát belehajtogatni a Monapel külsőnkbe (utóbbit kedvelem) és már lehet is szaladni :lol:

Miért nem akarod a gyapjút megpróbálni? A Popolininek van patentos gyapjúkülsője, ha a kötöttet nem szeretnéd. Ugyanúgy működik, lanolinozni szükséges azt is, finom puha gyapjúszövet.

indianyo
 
 


Saara!
Nekünk volt ilyen!!!!Bm pelust használunk mi is. Nem volt kicsi a méret, nem azért. Rájöttem, hogy a foga miatt volt. Egy hétig tartott. Kentem neogranormonnal, és sűrűbben cseréltem a pelust.

Indi! Ha prefoldot használunk, akkor hogy használjunk gyapjúkülsőt? Ugyanis ez nem bugyi, hanem csak egy textilcsík a baba lába között. Vettem snappyt, de azzal nem lehet összefogni...
Valami ötlet? Esetleg egy tetrával összefogni és úgy snappy?

KépKép
be.bea
 
 


Még valami...régebben volt szó a megkötős pelusról.
Kép
Tudja valaki, hogy ez mennyire vastag és meddig használható?

KépKép
be.bea
 
 


Bea :) Miért nem lehet snappivel összefogni a prefoldot? Nekem sikerülni szokott... Van ilyen kötős pelusunk, egy vastag frottír vagy két flanell, esetleg tetra kerül bele, mert gyorsan átázik. Pici babáknál nagyon kellemes, egy szaladgáló-ugráló csemetével már nehezen megy a kötözés.

indianyo
 
 


Sára!:)

A fiammal főleg Kushiest használunk, egy BM-et vettem kipróbálásra, azt csak ritkán adom rá, de egyébként nagyon jó, én szeretem. A 12-15 kilósat használjuk, a fiam 12 kiló körül lehet (egyébként csak 2 éves - volt novemberben...).

Nálunk nem szokta kidörzsölni, igaz, az én gyerekeim nem hurkásak - ez is számít.

Néha szoktam Kushies külsőbe is BM belsőt tenni, volt már, hogy kifolyt, de általában beválik. Most is az van Kicsilányon, remélem, nem ázik át az éjszaka. :)
Vagy snappival összefogom és sk. gyapjúkülsővel. Ezt szeretem a legjobban. (Tényleg, a gyapjú miért nem jó? Allergiás rá?)

Bea!:)

kbA= kontrolliert biologischer Anbau vagyis ellenőrzött ökológiai termesztés (magyarul biopamut, csak helyenként elfelejtették lefordítani...)

Snappivel úgy tudod összefogni a prefoldot, hogy hátul legyezőszerűen szétnyitod, esetleg elöl is, ha így nem érne össze.

Pindi
pindi
 
 


A megkötős bugyi, prefold-gyapjúkülsőt a köv. babára gondoltam...
Hogy őszinte legyek, a gyapjútól kicsit félek, mert mi van ha átázik...? Meg azt nem lehet mosni nagyon, és akkor hogy mosom ki a kakit?
A poppolininek van két gyapjúbugyija. Az egyik a száras, a másik ami olyan mint a többi bugyi. Melyiket használjátok?
mennyi időnként kell lanolinozni?
Mindig gondban vagyok, ha a lányomra nardágot keresünk, mert ugye az összes naci eldobhatóra van gyártva, és van olyan nadrágunk, ami még jó lenne, de a nagy pakktól nem meg rá.

Indi! A gombos nadrágod nagyon tettszik. Mekkora méretben tudsz ilyen készíteni? Sablon alapján csinálod vagy pontos méret kell hozzá?

KépKép
be.bea
 
 


Sziasztok!

Köszi a valaszokat!

Bea,
nalatok hol dörzsölte ki a baba börét? Nem hiszem, h összefüggés lenne a fogakkal (bar tényleg jön most vagy 5 foga :()
Szerintem inkabb az van, h ahogy mozog elmozdul az egész csomag picit, igy a tépözaras rész is és odaér a lagyékahoz. Tehat mechanikus a dolog (latszik a tépözar nyoma, ahogy gyakorlatolag karmolja a börét), ezért nem értem az összefüggést a fogakkal...

Gyapju amugy tetszik, de mivel oriasi kakagyarral van dolgom attol tartok, hogy nagyon sok melo lesz+csomot kellene venni (ugy rémlik nem olcso).
Naponta 4-5 kaki van, abbol 2 szer biztos, h kakas lesz a külsö is (a mennyiség miatt :oops:). De azt legalabb könnyü karbantartani!
Gyapju lassan is szarad, nem? és nem szereti, ha allandoan mossak.
Meg ugy gondolom, h mindenképp kell vmi gumis külsö különben szétfolyik az egész és a ruha is mehet a mosoba.
Mit gondoltok?

A snappis megoldas is jol hangzik, de itt is elképzelhetetlennek tartom, h ne legyen anyagos a külsö. Viszonylag vékony csik lesz az összehajtott BM-böl...
Lehet kiprobalom a legyezös megoldast. :?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sára, már tegnap sem értettem, de akkor elintéztem azzal, hogy biztos csak elírtad: hogy dörzsöli ki a tépőzár a combját??? Hogy kerül egyáltalán oda? Hogy ér hozzá a bőréhez?

Kakibiztos hajtogatás snappi rögzítéssel: http://www.littleturtleknits.com/sidewallpf.htm

(Most jutottunk túl a hasmenéses víruson, úgyhogy tudom, mit beszélek...)

Én egyébként nem vettem gyapjúkülsőt, hanem kötöttem + összement gyapjú pulcsiból varrtam. Így elég olcsó...

Bea: Ha jól emlékszem, pár hónapja már győzködtünk itt téged Indivel a gyapjúról. :) Továbbra is tartom, hogy a gyapjú nem ázik át! (ha mégis, újra kell lanolinozni). Az anyatejes kaki meglepően könnyen kijön a gyapjúból, másmilyenhez még nem volt szerencsém (legalábbis gyapjúkülsőben). Ezzel szemben a műanyag külsőket elszínezte (pirosra!), nem túl guszta.


Pindi
pindi
 
 


Ja, Bea, azt elfelejtettem, hogy úgy szoktam, hogy ha kakis lesz, gallseife-val bedörzsölöm, és kis idő múlva gyakorlatilag csak kiöblítem és kijön minden. Persze a lanolin is, úgyhogy utána azt pótolni kell. Mondjuk én szeretek a pelusokkal pepecselni, ha te nem, akkor nem biztos, hogy jó a gyapjú.

És az új kakigyáros bejelentkezett már? ;)

Pindi
pindi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: