Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Pindi! Még nincs "új kakigyáros", de tervben van, reméljük hamarosan...addig is körbenézek, mi lenne a legmegfelelőbb a babának. Már sokmindent máshogy kezdenék, mint a lányommal...

Én is szeretem a mosós pelust, csak azt nem szeretném, ha mindig átázna a bugyi... Gondolkoztam azon is, hogy én varrom, de szinte ugyan azon az áron megvehetem a pelust...

A legyezőszerű prefold...reggel kipróbáltuk. A snappy kiszakítja a prefoldot-biztos valamit nem jól csináltam, és alig éri át a pelus a csípőjét. Nekünk ez már nem megvalósítható.

A mosós pelus is bonyolult volt nekem-10 hónapos kora óta használja a lányom-, amíg ki nem próbáltuk, biztos ilyen ez a gyapjú is. Igazán akkor tudom majd meg, ha kipróbáljuk.

Saara!

Próbáld meg hintőporozni, esetleg kamillával borogasd be egy kicsit fürdés után. Nem lesz semmi baj. Nálunk a csípőcsont alatt dörzsölte ki a pelus...tiszta vörös volt.
Próbáld meg a legyezőhajtogatásos formát, az kicsit óvja a bőrét.

Még egy kérdés! Kötős mintát hol találok az ottobre-n kívül?

KépKép
be.bea
 
 


Két gyapjúfonalast találtam, de milyen gyapjúfonal? Nyers...kártolt? Vagy csak sima gyapjúfonal...mi pontosan a neve?
Ti hol szereztetek be fonalat?

Van egy régi gyapjúkardigánunk, de nagyon szúr, lehet nem is gyapjú?!...

Bocs, ha hülyeségeket kérdezek!

KépKép
be.bea
 
 


Sziasztok!

Hu, Pindi, köszi a snappis oldalt, nagyon jo, ki is fogom probalni, de elöbb snappit kell beszereznem :)

Emlékszem arra a tündéri gyapju külsöre, amit feltettél ide egy ideje.
Sajnos nem tudok kötni, tehat marad a gyari.

Kushies-ben mi tetszik jobban, mint a BM-ben?

Nehéz elmagyarazni, hogy hol dörzsöli ki a börét, ezért lefotoztam a pelust (nem a combjat, mert most pont nincs kidörzsölve). Bocs a csunya képekért, lampanal készült, nem akartam telibe vakuzni a manot, de kihasznaltam, h van, aki lefogja a gyereket fotozas közben :lol:

Kép

Kép

Tehat a lagyéknal dörzsöli, ahol visszahajlik a tépözar also része (ami a hasahoz ér). Mindenfélét probaltam mar, de a legtöbbször visszahajlik az alsorész (ami nem annyira lathato a képeken :mrgreen:) és igy odaér a böréhez a tépözar felsö része, ami sokkal durvabb felület....
Nem tudom igy érthetö-e.... Pindi, Bea, ti lanykara hasznaljatok a BM-et?
Mert fiuknal ugye eleve nagyobb a bugyor elöl nalunk részben ezért feszül igy a külsö... Tépözar szétfeszitve a bugyortol, gyerek mozog, mint a tancolo kukac, szoval :roll:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 

 
 

A képből nem sok látszik, de nekünk is ott dörzsölte!

Kend be neogranormonnal, sudokrémmel vagy púderezd. Nekünk is nagy a bugyor...majd én is lefotózom.
Nekünk 1 hétig volt ilyen, aztán egyik napról a másikra elmúlt, ahogy kijöttek a fogak. Egyszerre jött 8!
Ezért gondoltam, hogy a fogak miatt... Nincs hasmenése?
Jah, és sűrűbben cseréld a pelust! ne legyen annyira pisis.

KépKép
be.bea
 
 


Nekünk 1 db Monapel külsőnk van, ha nagyon pisilős a fiú, akkor azt adom rá végső esetben egy hosszú éjszakára - de csak végső esetben, mert össze se lehet hasonlítani a finom, puha, jóillatú és kényelmes gatyókával.
Átázni 10 hónap alatt kétszer sikerült - mindkétszer az én hibámból, mert nem cseréltem ki a pelust időben éjszaka után és a nagy csúszás-mászásban egy kis részen átázott.
Újszülöttként még volt Popolini patentosunk is, nagyon szerettem, de borzasztó drága nekünk, no meg nincs is már boltira szükség. 4 peluskülsőnk van, váltogatjuk, hogy a pisiszag kiszellőzzön, de mosni-lanolinozni havonta egyszer maximum - sőt, talán még annál is ritkábban. Kaki simán kijön, sokkal könnyebben, mint a pelenkabelsőből! Viszont tényleg lassan szárad, kell neki egy teljes nap.
Külsőnek a legjobb a nyers gyapjú, illetve újrahasznosított régi gyapjúpulóverek (ebből lettek a mi első gatyóink). Lehet kapni superwash típusú gyapjút a boltokban, az nem jó erre a célra.

Most turkáltam a piacon 100 forintért egy elképesztően gyönyörű bordó pulcsit, abból mennyi minden lesz, nyamiiiiii :lol:

Bea :) mindent megrendelésre, méretre készítek, illetve a saját kútfőmből, nem használok kötésmintát. Egyet kötöttem minta után, de az nagyon picurka lett. No meg én nem is tudok futószalagon gyártani, mindegyik gatyóka más, van, amelyiket héromszor is le kell bontanom, mert valahogy nem az sikerül, amit én a leendő tulajdonoshoz, no meg az adott fonalhoz illőnek gondolok.

indianyo
 
 


sziasztok!

szoval ott dörzsöli!

Kép

Azt hiszem kidörzsölt combi képet sem usszatok meg majd :lol:

Indi,
tényleg varrsz/kösz rendelésre??? hm...!
nekünk is tudnal?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Mi is beleszaladtunk a csúnya hasmenős-hányós vírusba. Hálát adok az égnek a pamut/frottírpelusokért, minden másból (eldobhatósból is) úgy folyik ki a kaki, hogy teljes ruhatárcserét igényel. A polárbetét sem volt most jó ötlet, kizárólag a pamut szívja be a folyós kakit. És a gyapjúgatyók se áztak el - egy kivétellel, de azt én szúrtam el a polárbetéttel. Egy frottír nadrág két betéttel és egy tetrával és gyapjúgatyóval a teljes éjszakát - 12 óra - kibírt problémamentesen.

Sára :) Nem varrok, kötök. Nézz be a weboldalamra pelusügyben :)

indianyo
 
 


Egy kg gyapjúból mennyi bugyika fér ki egy kb 4kg-s babára?
Jó ötlet a duri, majd én is keresek legközelebb...:)

A 2 betét és egy tetra plsu a bugyi nem sok? Mi egy prefoldot és egy tetrát használunk éjszakára, de nekem ez is olyan nagy csomagnak tűnik.

Kipróbáltuk reggel a legyezős megoldást. Sajnos kivitelezhetetlen, mert nem fér bele a külsőbe a combrésznél. Maradunk a hagyományosnál.

Saara! kérdeztem anyukámat, hogy mire emlékszik, mi mivel kentük...Ő is azt mondta-mint ahogy én is írtam már-, hogy púderezni kell. Sudo krémmel kentem ezen kívül...

Többen írtátok, hogy a kaki kifolyik az eldobható pelusból. Nekünk soha sem volt ilyen problémánk. Nem lehet, hogy nem igazítottátok el a combrész gumirozását az eldobhatónál?

Gyöngyvérnek ma hőemelkedése volt, ezen kívül megy a hasa.:( Úgy tűnik mi sem ússzuk meg a vírust!

KépKép
be.bea
 
 


Bea :) most egy olyan hasmenéses vírus cirkulál, ami bizony azt eredményezi, hgoy mindenhol folyik szegény gyerekből. ÉS az eldobhatósakból kifolyik - ezt már korábban is tapasztaltam - de a flanell sem a legjobb ilyenkor. Emiatt kap most ilyen nagy csomagot éjszakára, mert betegen sem akarom felkelteni peluscserére és ki is bírja így.

Attól függ, hány gatyó, hogy milyen vastag a fonal. kábé 15-20 deka kell egy vékonyabb fonalból.

indianyo
 
 


Bea, mi az első gyerkőccel kezdetben eldobhatót használtunk, és a derekánál hátul folyt (mit folyt? robbant!) ki a kaki. Volt, hogy szó szerint nyakig olyan volt. :)

Sára: aha, így már értem. Nálunk ilyen még nem volt, valahogy nem ér a tépőzár a bőréhez, akkor sem, ha kicsi rá a külső. Biztos más alkatúak a gyerekeink.

Kushiesban mi tetszik jobban? Egyszerűbb a használata, kényelmesebb (nekem), a Basic fajta gyorsabban szárad, mint a BM, a Classic többet bír, az Ultra pedig a legkényelmesebb, olyan, mint az eldobható. Plusz a fiam és a férjem jobban szereti. Igaz, neki csak egy BM-e van, plusz két sk. prefold belső, de ezeket ritkán használjuk.
Persze megvan a hátrányuk is. De amikor neki vettük, még nem volt BM, úgyhogy abban nem is gondolkodtunk. A kicsinek már csak BM-et vettünk, mert tetszett és mert sokkal olcsóbb...

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok!
Eldobhatónál nekem a pampers nem jött be, mert a derékrész gumirozása egyenlő a nullával. Volt olyan éjjel, hogy tiszta pisi volt a dereka... De most már maradunk a moshatónál!!!! :P :lol:

Amúgy az sem igaz, hogy a gyerek gyorsabban leszokik a moshatónál...mert az én lányom májusban lesz 2 éves, és még minidg nem hajlandó bilizni. Ül rajta, de semmi eredménye. Sőt, szerintem inkább visszatartja.
Anyukám azt mondja, túl vastag a betét és ott van a papír is, ami miatt nem érzi, hogy pisis. Lehet benne valami... Ti mit gondoltok erről?

Pindi, neked mennyi idősek a gyerekek?

KépKép
be.bea
 
 


Szia Bea!

Nálunk a kicsi 5 hónapos, a nagy novemberben volt kettő. Én igazából nem nagyon erőltettem a nyáron a bili dolgot, mert féltem, hogy a kistesó születése úgyis bezavarna. Aztán meg nekem volt kényelmesebb, mert úgyis akkor jutott volna eszébe, hogy pisilni-kakilni kell, amikor szoptatok...
Egyébként nagyon is érzi, de általában szerintem jól érzi magát a puha, meleg trutyiban. :) Bár kaki után most már szól.

Azt olvastam, hogy akkor érdemes elkezdeni a leszoktatást, amikor előtte szól, és képes visszatartani pár percig. Hát mi még nem tartunk itt, úgy érzem.

Pindi
pindi
 
 


Pindi, köszi az ismertetöt!
Leirnad a Kushies hatranyait is légyszi?

Ezeket a belsöket lehet BM külsövel is hasznalni?
A bugyor nagyobb, mint a BM-nél?

Mas: Bm-nél, ha a snappis megoldassal adod a gyerekre mennyi idöt bir ki?
Azért kérdezem, mert probalkoztam mar lanyos hajtogatassal, de elég hamar atazott az egész. Ugy néz ki nem hiaba talaltak ki két féle hajtogatsi modszert :(

Es egy utso kérdés :)
A BM belsökhöz gyapju külsöt hasznalsz?

Egyelöre ennyi :mrgreen: :oops:

Indi, megnéztem az oldaladat (leesett, h mar régebben is bekukkantottam :roll:, meg is dicsértelek :)). Még ülök az egészen egy picit!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Saara!

A BM egy külön kategória, mert ennél prefold van, talán kisebb a pelus, mint a vele egy számozásúaknál...
A kushiesról én csak egy negatívat hallottam, hogy a külső pamutferdepánttal van kürbeszegve, és átázik, így a gatya is pisis lesz...ezt hallottam. De lehet, hogy ez csak akkor van, ha az anyuka nem cserélni megfelelő időben.

Pindi!
A mi lányunk is jól érzi magát, ha bekakil:) Olyankor nem akarja, hogy tisztábategyem, sőt letagadja, hogy van valami a bugyiban, pedig olyan egyértelű az "illat"felhő.
A beszéd még nálunk nem indult be, nem szól, csak mutogat, és mondja, hogy : az-az. :)

KépKép
be.bea
 
 


Sziasztok :) de jól pezseg itt az élet! Éljen:):):)

Sára :) Ha megyünk szappant főzni Orskoékhoz, akkor elhozom az összes kötött gatyókánkat és megnézheted, miről beszélünk. Addigra már neki is lesz néhány :wink: Annyira szeretem őket, ha nincsenek használatbn, akkor is játszunk velük, Dominó a fejére húzza, rágcsálja őket , szóval többfunkciós darabok :lol:

Pindi :) Remélem, te is jössz, közeledben leszünk! Az ottbrés fehéret szeretném egy kicsit megtapogatni :wink:

indianyo
 
 


Sziasztok! :D
Indianyó terelgetett ide egy másik topicból, mert pelenkaügyben (is) vacilálok. :) Első babánk, Emma Sára április végén születik meg, és vívódom, mi lenne a legjobb megoldás bababőrnek, környezetnek, pénztárcának, anyának. Igyexem nagyjából visszaolvasni mindent, mert biztosan egy csomó hasznos tapasztalatot leírtatok már, de ha van tanácsotok, ömlesszétek rám nyugodtan! :D
Köszönöm!

Kátya
kincsimano
 
 


Szia Kincsimano!

Gratulálok a babához!!!
Mi Bambino Mio pelust használunk, lassan egy éve, és nekünk nagyon bevállt. A belső részét hajtogatni kell 3 fele, és van egy külső bugyija, amibe a pelust teszed. Saara is azt használja. Nem tudom mennyire volt érthető...
Én most nézegettem a kötős pelust is, de miután a baba elkezd mászni, a megkötés kissé bonyolultá válik. Csak az első időszakra javasolják.

Mindenképpen megéri, ákármelyik pelust is választod. Mind környezetileg, bababőrnek, pénztárcának...anyának? Kis plusz munka, kb két naponta 10 perc teregetéssel együtt...de ez annyira kevés.

Kérdezz bátran...javaslom nézz körbe a www.kekpanda.hu oldalon vagy olvasgass itt vissza.
Addig is minden jót nektek!

KépKép
be.bea
 
 


Itt is szia Kátya :)

Nos a mi pelenkakészletünk: 10 db Popolini One size Natur Soft (frottír) - kicsit lassan szárad, viszont folyós kakinál az egyetlen, ami bejött!) egész pelenkakor alatt jó a mérete. 1 db Popolini 2 size - szintén frottír, nagyon szeretjük, testhezálló, könnyen kezelhető, de ebből dupla adag kéne a méretezés miatt, így nem vettünk sokat. 3 db Popolini frottír pelenka 40x40 - ezek a tömőpelusok a szintén Kék Pandában vásárolt 3 db pamut kötős pelushoz (ez utóbbi kellemes, de nagy gyereknél szinte lehetetlen annyi időt kicsikarni, ami alatt megkötöd :lol:). Van még 1-1 Monapel külsőnk és belsőnk, szeretjük, de a belsőre már nem maradt pénz, viszont legközelebb ebből többet vennék, mert méretezés és ár szempontjából a legkedvezőbb - végig jó és a legolcsóbb pelus. Flanellből van.
Van még rengeteg tetránk - nem szeretjük, de folyós kakinál tömőanyagnak és popsitörlőnek jó, illetve elsősegélynek, ha minden más mosásban. Snappi kapoccsal használjuk.

Külsőként van Monapel - klassz, praktikus, de műanyag, úgyhogy gyossegély hirtelen pelenkázáshoz :wink: És sok finom kötött és patentos(előbbi SK, utóbbi Popolinni) gyapjú - igazi szerelem

Ninc viszont macera - együtt mosom a saját és a babaruhákkal, nem kell áztatni, csak szárazon tartani normál fedeles vödörben, nincs klór és öblítő - mosószódával és ecettel mosom, tehát olcsó is, nincs semmi plusz, mert mosni így is, úgy is kell a gyerkőc miatt, tehát a két-három naponkénti mosásnál eloszlik a többi ruha között.

Hát így "röviden" ennyi :lol: :mrgreen: és cukorfalat benne a baba, imádnivaló a kerek popsiján a pelus és gatyó és őt szemmel láthatólag nem zavarja a dolog egyáltalán :)

Végül és legelsősorban saját gyártmányú pelusok - 12 db, lassan kellene néhány új, de 10 hóünapos gyerek mellett a varrógép nem használható :( - ez a tökély maga :lol:

indianyo
 
 


Bea, Indi :D , köszönöm a tapasztalataitokat! Vissza fogok olvasni mindenképp. Ahogy írjátok, már nem tűnik olyan rémisztőnek a feladat, így anya sem pusztul bele, mert nem igaz, hogy csak mosol és mosol. :D
A bambinomioról olvasgattam már, a többinek is utánanézek, amiről írtatok.
Köszi még egyszer!

Kátya
kincsimano
 
 


Sziasztok!

Bea, Indi, köszi!

Indi jo ötlet a pelenkas szappanfözés :) Szivesen megnézném a müveidet, az az igazi és ez tényleg jo alkalom lenne/lesz!

Szia Katya!
Ahogy Bea irta mi is Bambinomiot hasznalunk. Nekem az tetszett/tetszik benne, hogy könnyü a hasznalata (föleg, ha kislanyod lesz:)), nagyon finom puha a belsö bugyi, nem tul nagy a bugyor és viszonylag gyorsan szarad.

Most vannak vele problémaink, de ez valszeg a gyerekem alkata miatt van.

Mas pelust nem probaltam, tehat ennyi a tapasztalatom :)

A Kék pandaban tartanak pelenka bemutatokat, regisztralni kell a honlapjukon és megmutatnak több félét, megnézheted, megfoghatod, kérdezhetsz, stb. ez szerintem jo kiindulasi pont :).

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Saara Neked is köszi! Remélem, hamar elmúl a gondotok a pelussal.

Kátya
kincsimano
 
 


sziasztok,

vettem BM próbacsomagot, nagyon tetsz, főleg a külső, sokkal jobb, mint a régi monapelek. Klassz kicsi csomag lesz még akkor is, ha éjjelre megtömöm két tetrával, vagy plusz betétes monapel belsővel. Éljen :) És még a hasmenős is benne maradt :)

orsi
orsko
 
 


Mi 11 hónapja használjuk, és most vettem nagyobb számú bugyit hozzá. A tapasztalatom az, hogy 2 gyerek is tudja használni a belsőt, de a külső tönkremegy. Nem maga a bevonat, hanem a gumirozása. Gondoltam, hogy újragumizom, de talán ne lesz megfelelő és átázik majd. Majd kipróbáljuk egyszer....
Kicsimano!
Ha érdekel és szeretsz varrni, van egy pár szabásmintám, amit el tudnék küldeni...Neten találtam. Sok fajta variáció. Én kipróbáltam egyet, de sajnos nem fér bele a BM bugyiba... Majd a 2. babánál hasznosítom a szabásmintákat.
Nekem a BM küslősből sem folyt még ki a kaki.

KépKép
be.bea
 
 


Indi,
éjjel volt egy film a spektrumon, mexikói hagyományos kézműves foglalkozásokat űző emberekről szólt. volt benne egy textilfestő család, gyapjút festettek gyönyörűséges szinekre növényi és állati eredetű anyagokkal.

o
orsko
 
 


Bea, varrásból még nem vagyok túl jó (épp elkezdtem gyakorolni, Emma takaróit, huzatot, egyszerűbb dolgokat megcsinálom, de korántsem vagyok ügyes), de jelentkezem, ha már érzek elég önbizalmat pelushoz, köszi. :D

Kátya
kincsimano
 
 


Ma pakolgattam, és megtaláltam egy pelushoz használható bugyit...anno apukám főnöke hozott Kanadából ruhákat és kitúrkáltam a csomagból. Vadi új, be volt csomagolva egy peluskülső, L, méret. Megnéztem a neten. Gerber, itt nem lehet kapn, ám Kanadában nagy hagyománya van a mosós pelusok körében:)
Ki hitte volna kb 10 éve, hogy mosós pelust fogok használni. Amúgy a lányomra majdnem jó, csak olyan kis vékony lába van, hogy szerintem kifolyna a pisi.
Csatolok egy képet!
Kép
Ezt pedig neked Indi! Érdekes megoldás, egyben harisnya is:) Kép

KépKép
be.bea
 
 


Bea :) ez utóbbi a longies, igen, nekünk is van - szoknyából varrtam :)

Gerber volt Magyarországon is, de nem volt sikeres, így kivonultak, Amerikában is az egyik leggyakoribb márka.

indianyo
 
 


nem tudtam...és miért nem vált be, nem tudod?
Most tesztelem a lányon...ráadtam két tetrával, snappyval fogtam össze.
Neked bevállt az ottobre desginos nadrág?
Mekkora méret? Hány kgs gyerekre való a minta?

KépKép
be.bea
 
 


Mikor azt irjatok, hogy a BM-böl nem folyik ki a kaki ez azt jelenti, hogy belül a külsö gumis része sem lesz kakis?
Mert nalunk igen, elég gyakran :( de szerintem barmelyik pelussal igy jarnank, a mennyiség a baj, sokszor köldöktöl fenékig szaros Miszterke...

Ha mar varrasrol van szo nem tudjatok, hol tartanak tanfolyamot?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


A belső része néha kakis, ha folyik, de amúgy az sem szokott. Én úgy értettem, hogy a külső bugyiból nem folyik ki a ruhára.

Valaki! A gyapjú nem szúrja a babát?

KépKép
be.bea
 
 


Én munkaügyin keresztül végeztem női ruha készítői tanfolyamot...7 hónap volt minden nap jártam...de nem Budapest. Műv. központokban vagy munkaügynél érdeklődj, én is így találtam rá.Megérte!

KépKép
be.bea
 
 


BEa :) a gyapjú nem szúrja a babát :)

Ottobre gatyó nagyon pici, csak 2 hónapig tudtuk használni, de szép :)

Azt hiszem, hogy Gerber túl drága volt itthon meg szerintem nem volt jó a marketingje, mert egyébként Amerikában ők a helyi "tetra", olcsó és teljesen elterjedt márka.

indianyo
 
 


Indi!
Anyukám este kezdte kötni a gatyót, ottobre félét...
Találtam egy másikat is...Curly Purly Soaker, ismered? Annak is van kötésmintája, ha érdekel elküldöm!
Délután nézegettem bugyikat, és annyira szépek, hogy azt hiszem ha veszek pelust legközelebb, akkor megkötős lesz és gyapjú gatyó. Nagyon meggyőző dolgokat mondtatok és olvastam...
AMúgy mi volt az a szappanfőzés a múltkor? Milyen szappan?
És nem fognak hülyének néznia gyógyszertárban, hogy lanolint akarok venni???Adnak egyáltalán?
A Gerber bugyi amúgy bevállt, nem folyik ki semmi sem, hiába nagy még egy picit...elég jó, csak kár hogy műanyag. nem olyan puha mint a BM, és persze főleg nem olyan mint egy gyapjú.

KépKép
be.bea
 
 


Bea :) Köszi, ismerem a Curly Purlyt.
A lanolin maitt simán hülyének fognak nézni, de ne hagy magad! Kötelesek (lennének) adni! Kérd a latin nevén (Cera Lanae ejtsd: céraláné) akkor máris beljebb vagy. És monddd hogy az érzékeny bőrű babád gyapjúholmijára lesz, gyerekorvosi és bőrgyógyászati tanácsra. Erre már nem mondhatnak semmit. Érdemes egyszerre nagyobb adagot venni, mert a csomagolási díj elég magas. És ne zavarjon, hogy van rajta szavatossági idő, a viasz(még ha barié is) nem romlik meg :) 200 gramm volt 800 ft körül, ebből legalább 150 a csomagolás ára, ha jól emlékszem, de lehet, hogy még több is.

indianyo
 
 


Köszi!
Ti honnan vesztek gyapjút, honnan érdemes? Guzsalyastól hogy lehet rendelni, az oldalukon csak árak vannak...Olvastam a Kenderkócról is, de az drágább...tudtok esetleg valami jó helyet?

A lányom amúgy tényleg érzékeny bőrű:)
A bugyi félig kész, és nagyon pici, kb 7-8kg használható bm pelussal...ránézésre.
Anyukám majd köt egy nagyobbat, de ezt befejezi, hogy mégis lassa mekkora kell.

KépKép
be.bea
 
 


Kenderkócban nincs nyersgyapjú fonal, csak nagyon vastag festett - tényleg drága, viszont érdemes egyszer elmenni oda személyesen, egy tündéri ember ül a boltban és gombolyítja a fonalat, közben csicseregnek a madárkák :)
Guzsalyas-néni kedves, de nem szívesen postáz, de utánvéttel kérheted, ha meg tudod győzni :wink: Viszont ő nem ért a fonalakhoz igazán.
Gulyásék Pécsen - őket nem próbáltam, de talán felvesznek rendelést - szép fonalakat fonnak egyébként.
Van még a Szövőház, de rájuk várni kell, ők is rendelik a fonalat.

Én ezeket ismerem, de vidéken több helyen is találsz gyapjúfeldolgozókat, keresőprogram :wink:

indianyo
 
 


Kép
Íme a bugyi...nagyon nagyon pici, és nem is lett szára, mert anyukám már nem akart vele foglalkozni, úgyis csak egy minta, nem gyapjúból van...
Indi, te hogy csináltad, hogy a combrésznél jól táguljon a kötés? mert ez annyira szűk lett, hogy még egy újszülőtt lábára sem menne fel.

KépKép
be.bea
 
 


Szia Bea! Helyes a pelus :) Lustakötéssel kötve vastagabb és nagyobb lesz - ahogyan az eredeti minta is írja. Nekem a combja jó lett, a pelus is jó méret volt a babámra, de csak 3 hónapos koráig tudtuk használni.

indianyo
 
 


Én nem tudok kötni...és nem tudom mi a lustakötés...:) De majd megmondom, hogy azzal kell. Gondolom melyik lehet, talán azzal jobban nyúlik...

Mindegy, ez végülis csak egy próba...
De azt álmodtam, hogy a lányom ilyen bugyit hordott, és nem ázott át! :)

Neten is lehet rendelni lanolinos wollkur ápolót. Netről próbálta már valaki? Vagy jobb a hagyományos gyógyszertári?

KépKép
be.bea
 
 


Szia Sára!

Kushies hátrányai: Basic - nem bír sokat, Classic - lassan szárad és műanyag van a belsejében, Ultrának a külseje műanyag, vagyis egyik sem légáteresztő. A basic sem, ha a saját külsővel használod.
Ezenkívül hátrányuk, ami minden formára szabott pelenkának, hogy nem variálható (úgy értem, a prefoldot vagy a tetrát tudod különbözőképpen használni, máshogy hajtogatni, ha kicsi, plusz betétként használni, ezeket nem), nem biztos, hogy a te gyerekedre pontosan illeszkedik (ha mégis, akkor viszont jobban zár, mint a prefold). Meg persze drágább.
A külsejéről nem tudom mit mondjak, igaz, amit Bea ír, hogy pamut a szegély (szerintem a BM-nek is, nem?), és basic-kel gyakran átázik, viszont Classic-kal soha, és most Kicsilánynál is azt használjuk éjszaka (két BM belsővel), soha nem ázott át. Viszont mint mondtam, nem légáteresztő.

Kipróbáltam a kedvedért BM külsővel, nem jó, mert itt oldalt is van anyag, ami kilóg a BM-ből. Ráadásul sokkal nagyobb külsőbe fért csak bele.
A bugyor sokkal nagyobb, ez nálam pozitívum. :)

BM belsőkhöz BM külsőt, Kushies külsőt és gyapjúgatyát is használok (mostanában főleg ez utóbbit).

Hajtogatás: nekem egész jól bírja a snappivel, de tény, hogy mivel itt a dereka köré kerül egy csomó anyag (ahová általában nem pisil :)), nyilván annyival kevesebb anyag van ott, ahol fel kéne fogni a cuccot.
Fiús hajtogatásról én egyébként azért szoktam le még az elején, mert úgy kakis lett a külső belseje. (mintha ezt is kérdezted volna valahol...) Ha keresztbe hajtogatom, úgy általában nem lesz az.

Remélem minden kérdésedre sikerült válaszolnom. :)

Pindi
pindi
 
 


Szia Bea!

Aranyos a gyapjúgatyó. Egyébként minden problémád megoldódik, ha lusta kötéssel (sima oda-vissza) van kötve, mert úgy puhább, nagyobb, rugalmasabb és nem utolsó sorban többet bír. Ja, és sokkal gyorsabb (nekem, legalábbis). Nekem a kicsi még jó a lányomra, a nagyobb méretbe pedig a 12 kilós fiam most kezd belenőni (bár nem egy hurkás fajta egyik sem). Viszont a méret nagyon függ a fonal vastagságától is.

Ja, még egy eszembe jutott: ha jól emlékszem, írtad, hogy nem kapsz olyan gatyát, ami rámegy a BM-re. Gyapjúval sokkal nagyobb lesz a csomag, igazán azok a bő szabású kantáros vagy kezes-lábas gatyák az ideálisak hozzá (amiket én úgy szeretek, mert nem kisméretű felnőttnek néz ki benne a gyerek, hanem kis édes gömbölyűpopsijú kisgyereknek...)

Wollkur nekem van (Ulrich), nem vált be, sokkal-sokkal jobb a lanolin. Még azt sem mondanám, hogy macerásabb. De az is csak az Indi-féle módszerrel, hogy nedves kézzel belemasszírozom, és nem a vízben feloldós-áztatós.

Szappanfőzés még nem volt, ha érdekel, nézz át a környezettudatos mama topicban, ott lehet hallani ilyen izgi dolgokról. :)

Pindi
pindi
 
 


Pindi! Ez nem gyapjú...csak minta.
Azt akartam még kérdezni, hogyha gyapjút használtok, akkor hogyan öltöztetitek fel a gyereket amíg pici, vagy télen...gondolok itt a harisnyára, bodyra...stb.stb.
Megnézem a topikot mindenképpen!

KépKép
be.bea
 
 


Bea :) Ugyanúgy ölltözünk gyapjúgatyóval, mint tépőzárassal vagy eldobhatóssal. Harisnya, body, nadrág és póló - Dominó még sokat hasal, kell a plusz réteg. Nekem is tetszik a pelenkás kerek popsi :)

indianyo
 
 


Sziasztok!

Pindi, köszi a sok valaszt:)!
A végén irtad a keresztbe hajtogatast, ezt nem egészen értem, kifejtenéd légyszi? Lanyos hajtogatas?
Snappit még nem sikerült vennem, ugy érzem, hamar at fog azni, de azért ki szeretném probalni...

Vettem viszont Monapel belsöt+külsöt. BM-hez képest nagyon nagy! Férj reakcioja: én is ilyen bugyit akarok:)!
Kivancsi vagyok, a fiatalur mit szol a nagy bugyorhoz, majd meglatjuk...
Tetszik, hogy a belsön is van gumis rész, abban bizom, h ennél nem lesz anyagos a külsö minden alkalommal.
Amugy 3 BM külsövel dolgozunk és altalaban a nap végére mind 3 csuromviz, muszalj mosni (a külsö gumija is olyan lesz, de a belsö ala is megy sok).
Bocs, h mindig részletezem, de hatha van vkinek vmi tippje...

Lehet kiprobaljuk éjszakara is a textilt.
Tehat 2 (!) BM belsö és vmi monapel féle???! :shock:
Pindi, hogyan hajtod a BM belsöket?

Bea, ti hogyan oldjatok meg?

Köszi!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Pindi,
lehetnék pofátlan? prefold hajtogatást tudnál mutatni nekem élőben, ha már közel vagyunk egymáshoz? Nem sos, most amúgy is totál taknyos a banda. Vettem egy bm próbacsomagot, tetszik, és szeretnék prefoldot varrni is. És olvasom az ilyen-olyan hajtogatásokat, de nem érteni prefoldul....

orsi
orsko
 
 


Sára!

Fiús hajtogatásnál (ahol elől vissza van hajtva) a "csíkok" hosszában vannak, a keresztbe azt jelenti, hogy vízszintesen vannak, úgy hajtom háromba, így szélesebb lesz, jobban fog oldalt. Így érthető?

Csurom vizes lesz a külső??? Akkor szerintem nem a külső a hibás, hanem a belső. Váltottatok már nagyobbra? A nagyobb belső sokkal vastagabb.
Én éjszakára úgy csinálom, hogy egy Bm háromba hajtva (vagy egy tetra csíkba), egy másik közepébe helyezve és snappivel összefogva. Rá a Kushies külső.
Vagy két Bm háromba hajtva és eggyel nagyobb BM külső.
De mivel nincs snappid, én azt próbálnám meg, hogy BM háromba hajtva és monapel belső közepébe. Jó nagy bugyor, de nem hiszem, hogy zavarná és szinte kizárt, hogy átázik.

Bár gondolom már alszotok... :)

Orsko!

Lehetsz pofátlan, szívesen megmutatom. Ha aktuális, írj.

Pindi
pindi
 
 


Pindi, köszi a sok infot!

Rosszul fejeztem ki magam. Azért lesznek vizesek a külsök, mert kimosom (kézzel). A kaki becsuszik a belsö ala, ezért muszalj mosni. A gumis pamut rész sem ussza meg.

Csak nagyobb belsöink vannak egyébként, utközben valtottunk textilre és megvartam mig jo lesz a nagy.

Remélem kiszarad holnapra a monapel és tudunk tesztelni:)
saara
 
 


Sára :) Éjszakai csomag nálunk 1 belső nadrág - ez lehet monapel vagy popolini + 1 tetra+1 betét vagy 2 saját betét kötött vagy monapel külsővel, a saját gatyókhoz még betétet sem kell használnunk. 12-14 órás alvási időt (fürdetéstől reggeli utánig) simán kibírnak, éjszaka még soha nem áztunk át.

Én is biztatlak, érdemes kipróbálni :)

indianyo
 
 


Sára: Gergő is monapelben alszik, mostanában két betéttel. 12 órát simán elbír.
Amivel én sokat kínlódtam kezdő monapelesként, az a pelus hátuljába varrt cimke. Elég gyakran kilógott a külsőből, és persze vezette ki a vizet.
Kakifoltok - ha gyorsan észreveszem, akkor megússza a külső, ha megy rá pár pisi is, meg pár fenékrehuppanás, akkor nem.

Vettem a multkor Baby Bruin mosható pelenkabetétet :) Teljesen nosztalgikus, olyan mint az Ágnes volt régen :) Gyakorlatilag steppelt vatta.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Mi úgy oldjuk meg, hogy 2 es belsőnk van, kap rá egy tetrát 4 részbe hajtva aztán ketté, ez akkora lesz mint a bm összehajtva 3 fele-na ezt értse meg valaki-erre jön a külős bugyi. Simán kibírja reggelig, sosem volt még átázva!

Itt egy link a prefold hajtogatásra!
http://www.babanatura.hu/termek.php?id=14 alaul van egy pdf fájl, azt ha megnyitod...

Már lehet kapni lottiest a babanaturánál is! Csak azt nem értem, hogy miért olcsóbb itt mint a lotties oldalán!?

KépKép
be.bea
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: