Új privát üzeneted érkezett!

Vica,
köszi, akkor megnyugodtam, hogy mégsem az én lányom hízza a legkevesebbet.Kép Azt nem értem csak, hogy egyes orvosok miért paráztatják az anyukákat az ilyesmivel, ha egyébként látszik, hogy egészséges a ded. Na mindegy.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok! Bocs, hogy bepofátlankodom, a keveset hízók aggodalmai közé, csak szeretném megnyugtatni, aki hagyja magát! Nincs előírás arra, mennyit kell enni, mennyit hízni, stb, nyilván egynormális kereten belül. Ha a kölyök egészséges, akkor el kell fogadni az ő érési ritmusát. Én a két nagynál azon aggódtam, hogy túl sokat híznak, mert amíg szopiztak, addig dagadtak rendesen, de a dokinéni mindig megnyugtatott, hogy ha anyatejből csinálja, akkor ok. Aztán a nagy most az oviban majdnem a legkisebb és legvéznább a csoportban, pedig stramm, soha nem beteg,és eszik mindent. Lehet, hogy felnőttnek sem lesz nagy. vagy csak később érik?! Szerintem ne mérjétek túl sokszor, és ne hagyjátok idegesíteni magatokat. Létezik anyai ösztön, ha úgy érzed nem ok, vidd orvoshoz, de ez nem csak a mérlegen múlik! Bocs, hogy hosszú voltam! Klári
claire
 
 


Klári,
totál igazad van, én már nem is parázom, és szerencsére a gyerekdoki sem. Csak az szokott néha mellbevágni, hogy Gabival egykorúnak látszó babák jóval fiatalabbak. Például tegnap voltunk méredzkedni, a kiscsaj 14 dekát hízott egy hónap alatt (most 10 hós és 7390g), és volt mellette egy kisfiú, aki kicsit nagyobb és husibb volt, gondoltam, ő is úgy 9-10 hós lehet. Erre 5 lesz. És erre már többször volt példa. Ez azért mindig ledöbbent, mert itthon én nem látom ilyen picinek a lányomat. De tényleg igazad van, engem nem is aggaszt már a súlya, mert okos, ügyes, érdeklődő, egy szóval tökéletes.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 

 
 

Zsizsa! képzeld, nekem a második fiam egy jó kis husi, nem is alacsony, szóval olyan normális 3-3,5 éves gyerek. Az unoka tesóm fia most lesz 2 éves, és kilóra, centire uakkora, mint az én fiam. Csak az a gyanús, hogy miért nem viselkedik úgy, ahogy egy ekkora gyerektől elvárod...Na, ezen jókat röhögünk, ha együtt vagyunk! K
claire
 
 


Klári,
Kép
Nekem is valahogy furcsa volt a kisfiúban, hogy milyen jól elvan háton fekve.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa,

engem az sokkolt nemrégiben, hogy a még nem teljesen 4 hónapos unokaöcsi elérte a lányom egyéves súlyát, és két centi híján hosszát isKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Csak a tenyek kedveert: ropilanykam a keteves kontrollon 11,8 kg volt /ruhastol/ es 84 cm.
A doki megjegyezte, hogy egy mininő, de nem volt hajlando elarulni, mennyi az atlag, hogy ne stresszeljem magamKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya,

a 11.8 kevés? Nekem 12 volt a fiam 2 évesen, és szentül meg voltam róla győződve, hogy nagyon jó súlyban vanKép. Most már én is kíváncsi vagyok, menyi az átlag, csak hogy tudjam, Macusnál mennyire parázzakKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu,
nem semmi unokaöcsi!Kép Nem lehet, hogy ő túl nagy?Kép Az én lányom sem nő hosszra se túlzottan, most 68-69cm, az utóbbi négy hónapban mindössze 2cm-t nőtt (és 800g-ot hízott). Viszont mozgásilag és értelmileg rengeteget fejlődött.Kép

Áfonya,
a doki nagyon jó fej!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Áfonya! Zulu! Az én 2,5 évesem a múlt heti mérés szerint 12,5 kg, 94 cm és a védőnő magas! kisfiúnak titulálta, mert azt mondta, a 3 évesek átlaga a 94 cm. Vékony, de azért nem zörögnek a csontjai! Az egy éves lányomat 74 cm-nek mérte (én 69-nek Kép) - a mérce nem ugyanaz mint amivel a kisfiamat mérték, az egyik álló, a másik fekvő! - és 9,0 kg-nak. Mindenki megjegyzi, hogy milyen kerekded kislány (noha nem kövér, csak kicsit teltebb, mint a fiam) Szóval, parázásra semmi okotok! Kép

Márti
márti
 
 


Lányok,
hát nemtom...
Cicót állati régen nem mértük, de a 15 hós mérésen volt 8.8kg és ha jól rémlik, 79 cm. "Hosszú sovány gyermek lesz", szólt ismét dokibácsi. Az azóta eltelt három hónap alatt jóformán kinőtte hosszában a kiságyat (legalábbis a cicapárnát már ki kellett vennem mellőle, mert folyton nekiment álmában). Ehhez lehet most max. 9.5 kg, de szerintem nincs annyi. Másfél éves... De észrevettem, hogy mostanában már a 13 hónaposak, néha a nyolc-tíz hónaposak is nagyobbak nála, olykor jóval hosszabbak és kerekebbek, de a kétévesek már közel sem annyira Kép Szóval azért az óriásbébik is leállnak egyszer...
Egyelőre azért Cicó akárhol szalad be járóképes korú gyerekek közé, mindenhol ő a legkisebb, a legvékonyabb (ez így nem is precíz, mert olyan husis karja van, mint egy barokk angyalkának, és (Apa szerint) olyan vádlija, mint egy testépítőnek Kép , csak éppen a kis szöszke libbenő pár szál hajával, a keskeny arcával meg a ferde vágású kék szemével olyan könnyűnek tűnik, mint egy kis lidérc)... ja és persze a leggyorsabb Kép

Mióta nincs havonkénti-kéthavonkénti mérlegelés, azóta sokkal nyugisabb minden. Néha vannak nemevős szakaszok, aztán szemmel láthatóan mindent megtesz, hogy bepótolja. Ma éppen nem volt reggeli, viszont de. bevásároltunk, és mindenféle beetetős promóció volt a hipermarketben, grillkolbász, szalámi, müzliszelet, joghurt stb. kóstolók, hát a kisasszony minden létező terméket végigkóstolt, a gabonapehely-szeleteket kétszer is Kép Mi meg be lettünk etetve rendesen, mert majdnem mindenből vettünk is Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Zulu sorstars,
a 11.8 szerintem rengetegKép Legalabbis ahhoz kepest, hogy egy evesen 8,2-vel fordultun es azt hittem, ugy a 11 alatt jarunk valamivel. De olyan mazsalos merlegen mertek, tudod, az a tolomerces, szoval barmi lehet az eredmeny igazabol, mert azt a 20 mp-et nem igazan birta ki egyhelybenKép

Zsizsa,
ez az egy szerencsem, hogy a dokim nem az a paraztatos fajta, sose mondta, hogy tapszer, hogy sovany, hogy vitamin, stb., hanem hogy ilyen alkat es kesz. Es lam, igaza lett, mert most ehetne amennyi belefer es megsem eszik v. hizik. /Tegnap pl. abbol a turo rudibol sem kert, amit en ettem. Van ilyen gyerek?!Kép/ Nem gyozom eleget dicserni emiatt a dokit.

Marti,
nem tudom, mennyit nonek egy ev alatt ennyi idosen, Rekanak akkor az atlaghoz 10 cm-ert kell hoznia 12 honap alatt. Majd kiderul egy ev mulvaKép

Fura, hogy mindannyian azt irjatok, hogy a gyerkocotok nem latszik sovanynak. Marti fia pl. 10 cm-rel magasabb es "csak" 70 dekaval nehezebb, mint az en gebenek tuno lanyom. Vagy pl. a 74 centihez Reka 8,2 kilo volt es nemhogy kerekded nem volt, hanem kimondottan ropinak tunt. Akkor Rekanak biztos a csontjai nehezekKép

Vegulis ugysem tudok mit tenni, max. eszem helyette isKép En foleg csecsemo koraban aggodtam, mikor még csak szopott, hogy hatha ehezik es azert ilyen sovany. Valoszinuleg tizenegypar ev mulva irigykedni fogok raKépKép

-Afonya
afonya
 
 


Afonya,
nem fogsz, hanem állati büszke leszel...apa meg aggódni fog, hogy mennyi széltoló gyülekezik a lánya körül Kép
Mi is erre a felosztásra készülünk...
Amúgy tényleg nagyon függ a dolog a csontalkattól, Cicó ebben is apjára ütött, már egész pici csecsemőkorában mondta a doki, hogy sosem lesz valami nagy erős csontú. Amúgy meg a mamának többnyire nem sovány a gyerek, illetve magához képest nem az. Én is csak akkor látom vékonynak Cicót, amikor jön szembe egy "nagydarab" egyéves.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Áfonya sorstársKép,

Macó is dundimókus, de irtó vékony a csuklója-bokája, szóval nála a könnyű csontozat lehet a kisebb súly oka. Tényleg, lassan illene azért lemérnem, mostanában nem vagyok olyan precíz, mint régenKép. Ruhákból most adtuk át a 74-es méretűeket fentebb említett unokaöcsinek, Macus most 80-ast hord. Szóval alacsony, könnyűcsontú gombóckám vanKép.
Jut eszembe, mikorra is érkezik a kistesó?Kép Már nincs sok hátra, ugye?

Kriszi,
ez nekem is feltűnt, hogy a kétévesekhez képest nincs olyan nagy különbség. Ma pl. egy nála fél évvel idősebb kislánnyal játszott Macó, és alig látszott a különbség, talán 3 centi, ha volt közöttük, mondjuk hasonló alkatuk van, a kiscsajszi sem egy óriás.

Zsizsa,
de, nagy a srác, de abszolút nem kövér, teljesen arányos, hosszú, 8 kilós baba.
Engem is az nyugtatott meg, hogy bár Anna méreteiben eléggé elmaradt az átlagtól, mozgásban pl. sokkal fejletebb volt.

pusz, hízzatok, hízzatokKép!

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Hahó!

Hát, az én lányom még nekem is karcsúnak tűnik (szándékosan nem írtam soványtKép), a karja, a lába vékony, és még a bordái is megszámlálhatók. (Hozzá kell tenni, hogy én is tök ropi vagyok minden hízókúra ellenére, apa irigyel is rendesen, hogy mennyit ehetek.Kép) A dédiknek most küldünk majd képeket, és nem is merek fürdetőset küldeni, mert rögtön elkezd aggódni nagymamám, hogy éhezik a gyerek.Kép De mivel mozgásilag, értelmileg és hangulatilag teljesen oké a kiscsaj, nem gondolom, hogy aggódni kéne. Írtam már, hogy én egy évesen voltam 7,2kg, és engem a nagymamámék el is küldettek a szüleimmel orvoshoz, hogy túl sovány vagyok. És anyuék szerencsére kifogtak egy olyan orvost, aki csak legyintett, és azt mondta, hogy totál egészséges örökmozgó vagyok, nincsen nekem semmi bajom, csak ilyen alkat vagyok. Apukám mindig mondja is, hogy Gabi sokkal jobb húsban van, mint én voltam.Kép És a mi dokinénink is teljesen rendben van ilyen téren, sosem nyaggat semmivel.Kép Nagyon szeretem.Kép A neurológus meg, aki hízásmán, most nem volt bent, egy másiknál voltunk, aki tök felületes volt, pl. beírta, hogy Gabinak még nincs foga, pedig már négy volt neki... Szóval a hízásmán dokival egy évesen találkozunk legközelebb.Kép

Márti,
ez a 74/69cm azért nem kis különbség.Kép

Kriszi,
lehet, hogy a hipermarketbe kéne járnotok ebédelni, akkor talán hízna a lyány.Kép

Áfonya,
én nem szeretem a túró rudit, totál megértem a lányodat, hogy nem kért.Kép

Zulu,
mozgásilag most Gabi is eléggé beindult, de szerintem a vékonyabbaknak könnyebb is a helyzetük, mivel sokkal kisebb hátsót kell emelgetniük.Kép

Jó kajálást kicsinek és nagynak egyaránt, én pont most ettem meg egy nagy adag vaníliás kiflit.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Az én nagyobbik lányom májusban volt 3 éves és 12 kiló és 98 cm. A gyerekorvos soha nem szólt, hogy vékonyka lenne de a játszótéren már párszor megkaptam a többi anyukától, hogy ropi a gyermek.
A kicsi most volt 1 éves és 8990 gr. Nem alacsony 80-86-os ruhákat hord. A családtól viszont azt hallgatom, hogy milyen kövér.Kép
Úgyhogy én csak Stan és Pannak hívom őket.KépKép

Kriszta
tkriszta
 
 


Sziasztok ropimamik!

Én a babaszoba.hu-n szoktam ellenőrizni a kölök súlyát és növekedését.
http://www.babaszoba.hu/services/percentil
Ahogy néztem a számokat, itt mindenki szépen benne van az átlagban. :-)

Off: azt olvastam, valahol, hogy az ember a kétéves kori magasságát duplázza meg felnőttkorára. Azaz, pl Áfonya 84 centis lánykája várhatóan 168 centi magas lesz. Kíváncsi vagyok, mi igaz ebből? Kép
Van köztetek olyan, aki tudja, hogy mennyi volt kétévesen? És most tényleg a duplája? Sajnos anyukám nem tudta megmondani az én akkori magasságomat, mert ezeréve elköltöztünk attól az ajtófélfától. Kép

Yoan
yoan
 
 


Yoan,
én is szoktam nézni a babaszobán a kalkulátorokat, és Gabi súlyilag azért nem az átlagban van benne, hanem egyre inkább halad ki az átlagtól eltérő, de még jó kategóriából is, most éppen hogy benne van. Ha így halad, pillanatokon belül kicsúszik belőle. A magassága és a fejkörfogata viszont tényleg átlagos.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Ja,
Yoan, a Babaponton van egy ilyen, ha jól rémlik Kép
A Babaszobán Cicó is az alsó kék sáv alján kúszik...
Nálunk még megvan az ajtófélfa, csak már túl sok rajta a festék Kép

Zsizsa,
vaníliás kifli este tízkor??? Nem mondom Kép

Kövérnek-soványnak kinézés: ha egyszer begorombulok, szkenneltetek apával egy fürcsis képet, és beteszem. Cicónak esti fürdés alkalmával a cicije rálóg a dobhasára Kép

Kriszta,
ugye, milyen relatív? Hiszen az adatok alapján a kisebbed se egy dundigombóc, és mégis...

Ja: Cicó jelenleg 86-92-es rucikat hord, a 86-os még éppenhogy jó neki. Tegnap ráálltunk a mérlegre játékból, és a döbbenet kettős volt: Cicó jóformán nulla ruhában, friss pelusban volt tíz kiló - a másik döbbenet: mivel együtt álltunk rá, először azt hittem, hogy tizenkettő, aztán rá kellett ébrednem, hogy én hízok jobban Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi,
10 kiló, ez már szép!Kép Én bármit képes vagyok este tízkor is enni, akár töltött káposztát is. Ha nem eszem este (na jó, nem feltétlenül tízkor, lehet nyolckor is), akkor az éhségtől nem tudok aludni.Kép Fürcsis kép jöhet!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Na jó, volt rajta egy pelus (kb. hat deka) meg egy body (olyan tíz deka lehet), illetve egy pár zokni (egy deka) Kép De reggeli meg ebéd között és kaki után volt, frissen tisztába téve.

Zsizsa,
erre szokta mondani a párom, hogy szuper anyagcsere... Én ha vacsoraidőn túl bármit eszem este, már másnap meglátszik rajtam...vsz. ezért is híztam, mert mostanában este lazításképpen mindig van valami nasi (csoki) Kép Egyébként én egy férfialkat vagy mi vagyok evés szempontjából, pl. nem hiszem, hogy tudnék koplalásos diétát tartani, bármennyire is szükségem lenne rá. És ha éhes vagyok, akkor hisztis is vagyok. Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi,
tényleg szuper anyagcsere, annyira, hogy a karom fogpiszkálóra, a lábam meg piszkavasra hasonlít.Kép Valójában én is ideillek a topikba.Kép Én sem tudnék koplalásos diétát tartani, én azért, mert már annyira megszoktam, hogy bármennyit eszem, egy deka nem jön fel, hogy nem tudnék nem enni. A férjem mondja is mindig, hogy ha egyszer beindulok hízásilag, ott nem lesz megállás. Éhség-hiszti összefüggés ismerős.Kép

A kaki meg biztos volt 17 deka, szóval olyan, mintha nem is lett volna Cicón ruha, csak éppen kaki előtt mérted volna, szóval hiteles eredmény.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
Hát jöttem ismét! De most nem panaszkodni, hanem azért, hogy elmondjam jót tett a panaszkodás a múltkor. Akkor ugye (máj. 18.) 8600g volt a lányom. Jöttem is sírni-ríni gyorsan. Ma ismét voltunk mérekezni és most láss csodát 9350g! És közben kijött két foga (az első kettő!)

Az az igaszság, hogy most jobb volt írni, mint a múltkor, de nem hiszem, hogy ez végleges állapot. Úgyhogy még biztos jövök panaszkodni!
Sziasztok!
Andi
andianyu
 
 


Andi,
hát ez nagyon szép gyarapodás! Gyere mindig panaszkodni, megéri, ha ez az eredménye!Kép Fogacskák.Kép Gondolom, már nagyon vártátok őket.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Halihó!

Zsizsa, ja-ja-ja, úgy értettem én is az "átlagot", hogy a kék sáv is beletartozik. Én legalábbis, úgy szoktam mindig nézni a percentiles görbéket, hogy a "még jó" értéket is az átlaghoz veszem. Végülis az is beletartozik nem? Kép
Hihihi, én is bármit meg tudok enni este. KépAkármekkora mennyiségben, mégis egyre fogyok. Utoljára ennyi kiló, mint most, azt hiszem, kb. 14 évesen voltam, amikor még ráadásul kissebb is voltam legalább 5 centivel. Ez ugyan egy elég off információ volt, hacsak nem vesszük tényleg ide az anyukák "normális gyarapodását" is. Kép

Andi, gratula a kilókhoz! Kép

Off: Kriszi, ugye nem bántottalak meg azzal, amit a válogatós topicban írtam?

Yoan
yoan
 
 


Yoan,
ja, hát akkor tényleg benne vanKép, de szerintem a következő hónapban már kiesik belőle, ahogy a tendenciát nézem.
Off: kíváncsi lettem, hogy hány kiló vagy.Kép Nálam a legrosszabb magasság-súly arány 13 évesen volt, akkor voltam 164cm-hez 37kg. Fú, ez leírva még szörnyebbnek tűnik! Azóta szerencsére híztam egy keveset.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Hahó,
mér, Yoan, min kellett volna megbántódnom? Nem emlékszem én már arra... Ha meg akartál bántani, akkor nagyon rosszul fogtál hozzá Kép

Csajok,
az anyukák normális gyarapodását tán hagyjuk - én egy kicsi körte vagyok, tehát folyton küzdök a különböző altáji párnácskákkal. Egészen a legutóbbi időkig, amikor igazán számottevően csökkenni kezdtek a szopik (kb. olyan két hónapja), én is fogytam. Azóta viszont eszem ágában sincs, sőt... Újra elértem a terhesség előtti kicsit túlzott súlyomat (ami alatt már voltam). A terhesség e szempontból nekem nagyon jó volt, a feljött kilók átrendeződtek, míg az eredetileg rajtam levők is, mindenki gratulált, hogy milyen szép karcsú formás kismama vagyok Kép Bezzeg most nem gratulál senki... Kép

Amúgy én húsz évesen még negyvenkét kiló voltam Kép

Csajom az apja nyomdokaiba látszik lépni - Apának azóta van számottevő súlya, mióta kondizni jár Kép

Bocs az offért
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Zsizsa!
Köszi a gratulációt! Mindig rácáfol, ha kezdek nekikeseredni a rossz hízás miatt. Remélem legközelebb nem a mininum alatt hízik az miatt, hogy most jól hízott! Fogak. Hát igen nagyon vártuk őket, mert, 13 hónaposan jöttek most az elsők. Úgyhogy mi nem csak a hízásban, de a fogakban is kilógunk a sorból.

Yoan!
Köszi!

Sziasztok!
Andi
andianyu
 
 


Szia Mindenki!
Olyan jó látni, hogy más is jár hasonló cipőben! Szerintem az a legrosszabb, hogy azok, akiknek a feladata az anyukák megnyugtatása lenne (orvos, védőnő),sokszor épp az ellenkezőjét teszik : elsőgyerekes anyukaként minden vasárnap este bőgtem, ui. az volt a heti mérés ideje, és a doki szerint heti 20 deka a minimum, amit egy pici babának híznia kell. A fiamnál én is paráztam még, ő 1 évesen volt 8 kiló. A doki bácsink még rá is tett egy lapáttal: "Anyuka, soványka ez a baba, biztos van elég teje?" (Balázs 10 hónaposan választotta el magát, legnagyobb bánatomra Kép, Réka lányom pedig 2 éves korán túl is szopizott még esténként, pedig vele is megkaptam ugyanezt.) Rékababánál már felkészültünk erre az "alultápláltságra", sőt a dokival is közöltük, hogy én 7 kiló voltam egy évesen.(Lehet, hogy korábban kellett volna?! Kép) Réka viszont még az anyját is alulmúlta a maga 6 kiló 80 dekájával, amit az első szülinapjára produkált. Most Balázs 9 éves és 23 kiló (és kb 136 cm), Réka pedig 2 éves és 4 hónapos, kb. fél éve 10 és fél kiló, úgy 86 cm lehet, és LEESZI A FEJÜNKET!!! Amúgy egészségesek és rém mozgékonyak, így csak gyönyörködve számolgatom a kiálló bordáikat a strandon (mind megvanKép )
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Tünde,
heti húúúsz deka? Eszerint Cicó lányom már több ízben éhen halt Kép

Nálunk nincsenek meg a bordák Kép Na jó, nem látszanak Kép
Üdítő olvasni a soraidat, teljesen feldobódtam Kép

Andi,
én is gratula, csak elméláztam Kép Cicó kb. most lehet annyi, vagy ki tudja, ebben az anyai elfogultsággal spékelt tíz kilóban elég nehéz hinni Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi!
Kép
andianyu
 
 


Tünde,
ez a 20 deka hetente tényleg ijesztően sok! Nekem ilyet produkált ugyan a lányom az első két hónapban, de aztán nem. Sőt, mostanában örülök, ha havi 20 dekát hízik. Jó, hogy leírtad az egyéves súlyotokat, most már látom, hogy nem én vagyok itt a negatív csúcstartó!Kép Bordaszámlálás ismerős!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Kriszi, csak az jutott eszembe, (persze utólag, mint mindig) hogy nehogy beszólásnak vedd, hogy azt mondtam, hogy anyukádnak se lehetett könnyu veled. Örülök, hogy nincs baj. Kép

Tünde, fogadjunk, hogy a dokibácsi, aki a heti 20 deka hízást várta volna el, legalább 60 éves. KépAnnakidején, amikor még o tanulta a gyerekorvoslást, akkor a hízási táblázatok átlag-táblázatok voltak, amiben a tápis gyerekek és a szoptatott babák egy kalap alá voltak véve, és így aztán nem is tükrözték a valóságot, azaz azt, hogy nem egyforma ütemben híznak. A szoptatott babák általában eleinte többet híznak, aztán jelentosen kevesebbet, a tápisak pedig eleinte szintén többet, de az ütem kevésbbé lassul le, és késobb is jobban híznak. Egy tápszeres baba 1 éves korára kb. 1 kilóval több, mint egy szoptatott. Azaz a mai felfogás szerint úgy is lehet fogalmazni, hogy 1 kiló túlsúlya van már 1 évesen. Kép

Zsizsa, most épp 55 kiló vagyok.

Yoan
yoan
 
 


Yoan,
köszi, hogy elárultad a súlyod!Kép Most már csak a magasságodra lennék kíváncsi, már ha nem vagyok túl indiszkrét.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa,
Ja, bocs, az kimaradt. Kép 176 cm.

Yoan
yoan
 
 


Yoan,
atyaég! Tényleg nem vagy túlsúlyosnak mondható!Kép
Én jelenleg 164cm-hez vagyok 43kg, az sem sokkal jobb, csak egy picikével.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Yoan, Zsizsa!
Titeket nem szekál állandóan a családotok meg az összes ismerős? Én a 170 cm-emhez vagyok 51 kiló, de állandóan azt hallgatom, hogy híznom kellene. Próbálom elmagyarázni, hogy az étvágyammal semmi baj, sőt, kifejezetten édesszájú vagyok (egy tábla Milka nem elég, ha leülök olvasni Kép), de hiába. Egyébként a kölyköknek sem tudok annyi csokit, sütit, stb kínálni, hogy azt mondják: elég!
Mostanában a kérdésre, hogy miért nem hízom, azt szoktam mondani, hogy a családom eleszi előlem a kaját. Nem értem, miért nem hiszik el Kép!

Tünde
tünde28
 
 


Yoan!
Stimmel! Dokibácsink már 70 is elmúlt, és abszolút a régi iskola híve. Egy hónaposan gyümölcs kifacsart leve, max 4 hónaposan főzelék, 5 hónaposan hús... Az ember meg szorgosan bólogat, hogy igen, persze, eszi a kicsi a répát, salátát, stb. Meggyőzni úgyse lehet, és hát, álljak le vitatkozni egy nagypapival, akit úgyse lehet megváltoztatni?!

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!
Dokibácsi 70 is elmúlt már, és abszolút a régi iskola híve, gyümi 1 hónaposan, főzelék 4, hús 5 hónapos kortól. Brrr! Az ember meg vetít, hogy persze, eszi a gyerek a mindenfélét, hiyzen meggyőzni egy ennyi idős szak?embert szinte lehetetlen.
Amúgy volt kitől örökölniük az alkatukat a kölkeimnek, én 170 cm és 51 kiló vagyok mostanság. Piszkál is a családom meg az ismerősök (titeket nem?), hogy egyek. Hiába mondom, hogy az étvágyammal semmi baj, egy tábla Milka meg se kottyan, sőt, ha leülök olvasni, még kevés is. Újabban azt szoktam felelni a "miért nem eszel, olyan sovány vagy" kérdésre, hogy a családom eleszi előlem a kaját. Nem értem, miért nem hiszik el Kép!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Ezt most nem értem, az előbb úgy tűnt, nem ment el, amit írtam. Most olvashatjátok duplán ugyanazt. Bocsi!

Tünde
tünde28
 
 


Szia Tünde!

Üdv a ropiklubban!Kép Engem is szekálnak állandóan, főleg anyósom, aki mindig mondja, hogy kéne valamit csinálni, már el is döntöttem, hogy legközelebb azt mondom neki, hogy igen, bele kéne nyugodni. Nem értem, nálunk is látják, hogy mennyit eszem (rengeteget), és mégis mindig mondják, hogy nem kéne már tovább fogyni. Mintha direkt csinálnám! Ez a "családom eleszi" jó szöveg.Kép Dokibácsitok.Kép Nem is értem, hogy miért nem megy nyugdíjba, ha már nem képes a mai elveket átvenni. Szegény anyukák, akiknek csak ő van, hogy megmondja, hogy mit csináljanak.Kép

Nem baj, hogy kétszer küldted el.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Hahó,
ez nem igaz Kép Csajok, én meg itten hízom, mint a kismalac, mióta Cicó kezdi egyre jobban hanyagolni a szopizást...
158 cm 49 kg jelenleg, és ezen csak egy kila felesleg van (tán még idejében észbe kaptam?), a versenysúlyom 48 kg... Nemtom, ez van, de Cicó úgy néz ki, az apja fajtája. Láttam Apáról kisgyerekkori fotókat, hát ott is megvolt az összes borda Kép

Dokibácsi, hajaj... Kép

Yoan,
velem még most se könnyű Kép Szóval beletrafáltál Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Yoan, Zsizsa, Tünde,

Eddig olyan jó volt ez a topik, hogy mindig megvigasztalt a gyerek súlygondjaival kapcsolatban. Most meg pont itt keseredek el a magam súlya miatt... Kép

Írtam már? 3 hónapos terhes vagyok. Kép Ezzel egyidejűleg a 170 cm-mhez újra elértem a 70 kg-t, amit olyan boldogan hagytam el még lefelé jövet. Ráadásul előre tudom, hogy 15 kg alatt biztos nem úszom meg, de inkább lesz az 20 is, és rajtam marad másfél évig.KépKépKép

Szóval lécci ne búsítsatok!

Biztatásképpen ropi-anyuknak (most már tudom, hogy szó szerint is azokKép): állapotosan sokkal jobb volt emelgetni a 9 kilós lányomat, mint most a 13 kilós ex-ropimat. Hát még együtt a kettőt!Kép

Áfonyáékkal mi újság? Tudja valaki?

Puszi: Vica (ugye nem bántottam meg senkit?)
mvica
 
 


Vica,
gratula a babához!Kép Semmi sértődés nincsen, de ne hidd ám, hogy ropinak lenni olyan jó. Ugyanis én semmilyen módszerrel nem tudok hízni. Lehet, hogy ha heti négyszer testépíteni járnék, mellette meginnék napi három liter tejet, akkor menne (öcsém így csinálta), de ahhoz nincsen erőm és időm. Így viszont csak hosszú ruhát hordok, mert a lábam pálcika. A karom is vékony, de nyáron azért nem vagyok hajlandó hosszúujjút hordani.Kép Szóval szerintem a te másfél év túlsúlyod nem is olyan rossz, mert utána formás leszel megint.Kép Én egyébként 14 kilót híztam a lányommal.Kép

Jó terhességet, a többiektől pedig bocsi a sok offért!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Hahó,
éppen bekukkantottam a múltkor a fogyókúrás topikba, hátha van valami jó tipp, de nem volt túl szimpi a légkör Kép

Vica,
sok-sok gratula a babához Kép Most már én se lacafacázhatok sokáig Kép Másfél év, na bumm. Az élet olyan hosszú...

Zsizsa,
én is hosszú szoknyát hordok - de azért, hogy takarjam narancsbőrös combomat, hurkás térdemet és vaskos bokámat (amely utóbbitól viszont, ha jól emlékszem, csak valami japán plasztikai sebész tudna megszabadítani Kép ). Néha elnézem a "pálcikalábú" csajokat az utcán, és irigykedek, hogy milyen jól áll nekik a lapos sarkú bokapántos szandál...nem beszélve a csípőfarmerről Kép Erre gondolj, ha nem szeretsz ropi lenni.
Áfonyáék úgy tudom, jól vannak, Áfonya saját topikjában volt legutóbb hír az új babóról (aki már kint van) Kép

Na hogy ON is legyek: Cicó, ha meglátja a mérleget - ami mostanában megint elég gyakran előkerül, mióta anya rádöbbent a túlsúlyára -, fennhangon harsogja, hogy "kijenc, kijenc!!!!" aztán: "neeeem kijenc... tíííííííz!!!!!", és már dobban is rá, majd leül, a fenekével gondosan becélozva a skálát, hogy véletlenül se lássa senki Kép És elhagyta az "aprólábú" becenevet, mivel mostanában hirtelen akkora tappancsai lettek, mint egy kamasznak Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi,
próbáltam én csípőfarmert, majdnem kiszaladtam a világból a látványtól.Kép Nadrágból csak a bő a jó. Ráadásul a hasam meg csúnya, mert tiszta csík lett a terhesség alatt, szegény bőröm nem bírta a nyúlást, ezért a csípőcuccok szóba sem jöhetnek.
Jeti Cicó.Kép Nem semmi, hogy már így tud méredzkedni.Kép

ON: Gabi eszik már két hete!Kép Úgy értem anyatejen kívül mást is! Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyit mutat majd a mérleg a dokinéninél, kb. másfél hét múlva megyünk.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Vica,
booocs! Nem akartalak búsítani... Kép De vigasztaljon a tudat, hogy a legtöbbünk nincs megelégedve valamiért az alakjával, vagy túl kövérnek, vagy túl soványnak tartjuk magunkat. Én ugyan pálcika vagyok, (tapintatos rokonok szerint manökenalkat... óoooo... ;-) ), de olyan csúf visszerek vannak a lábamon, hogy takargatom, amennyire csak tudom. Kép
És persze gratula a babához! A kilók meg majd biztos lemennek.

On:
A múltkor panaszkodtam, hogy a gyerek alig hízott valamit, nna, most viszont hirtelen úgy meglódult, hogy ihaj. Alig bírom emelgetni, majd' leszakad a karom a kisasszonytól. Az egyedüli problémám a dologgal, hogy nem azért hízott, mert végre jobban eszik, hanem azért mert az elmúlt hetekben megint sokkal többször szopik. Újfent napi 6-10 cicinél vagyunk, 18 hónaposan. hmmmmm...
A tegnapi menüje pl. így nézett ki: reggeli fél szelet párizsi, ebéd: 1 deci húsleves és egy fél csirkeszárny, uzsonna: 3 harapás anya almájából, vacsora: fél Danonino, és napközben, meg éjjel számtalan szopi. aj-aj...

Yoan
yoan
 
 


Yoan,
hát szomjas szegény Kép
kriszi
 
 


Szegény Yoan!!! Vigasztaljon, hogy a gyerek hiperegészséges lesz.Kép

Kriszi, Cicó már így beszél? Iminek ebből a monológból még csak a "nem" megy! Ő most nagyon megnyúlt (hogy ON is legyek néha), de nem hízott, úgyhogy kezd újra hasonlítani régi önmagára.
Talán már írtam, hogy erős önpusztító hajlamai vannak. Fejest ugrál mindenhonnan stb. Most utóbb a száját sikerült úgy fölrepesztenie, hogy nem nagyon bír enni szegény, úgyhogy most sárgadinnyén él, az állítólag jót tesz. A fogai hálistennek megvannak. Ó, boldog idők, mikor Mesi volt kicsi!!!Kép
mvica
 
 


Uh,
Vica,
nem mondom, nektek se könnyű. Úgy látom, kezdenek kijönni az "eredendő" különbségek fiúk és lányok között. Itt Cicó, a dumagép, aki fő foglalkozásként tereget, takarít, pakol és eteti a nagyi tyúkjait, szabadidejében pedig trécsel és kalapokat próbálgat, mint egy igazi nő Kép Amott pedig Imi, a szófukar, ámde sportos és vakmerő ifjú titán Kép

Amúgy tegnap, a közelgő hidegfront örömére két szelet parizert és négy bébiubit sikerált vacsorázni, a reggelinél uezt folytatta, egy kicsit jobb kiadásban. És látod, Yoan, nálunk már csak egy vagy két cici van naponta.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: