Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Azt hiszem legközelebb cak karácsony után járok erre, addig is BOLDOG ÜNNEPEKET az egész családnak! Holnap mi is megyünk még vásárolni némi kaját, nehogy éhenhaljunk itt a néhány nap alattKép
Mennem kell, felébredtek!

Ditke
ditke62
 
 


Szia!

Remélem,jól teltek az ünnepek.
Sikerült jól átvészelni?
Lányoknak hogy tetszett a fenyő?Örültek az ajándékoknak?
Nekem Lili most élvezte igazán.Olyan élvezettel tépte,a csomagoló papírokat,hogy öröm volt nézni.De annyi mindent kapott,hogy a bőség zavara állt fenn.Azt sem tudta,hogy mihez nyuljon.Az egész szobáját át kell mejd rendezzem,hogy beférjenek,az új cuccok.De nem baj mert legalább selejtezek is.
Szia:E.
szherika
 
 


Szia!

Szeretnék,boldog új évet kívánni nektek.
E.
szherika
 
 

 
 

Szia!

Bocs, de mostanában nem nagyon értem rá jönni. A Karácsony kissé rohanva telt el. 24-én a férjem ügyelt, így mi áthelyeztük a nagy napot 25-ére. A csajok rengeteg játékot kaptak, kicsit túlzásba vittük, de azt hiszem lesz mivel játszani jövő ilyenkorig. Egy részét el is teszem majd, úgysem játszanak minddel egyszerre, csak megunják. Szóval 25-én délelőtt itthon karácsonyoztunk, délben befutott a hugom, aztán délután mentünk anyumékhoz, 26-án meg anyósomékhoz. aztán volt pár napunk, de a csajok kicsit megfáztak, úgyhogy orrszívással telnek a napjaink, szerencsére nagyobb gond nincs, nem lázasodtak be. A szilvesztert itthon töltjük hármasban, apa megint ügyel-a változatosság kedvéértKép. Már ma este elment, majd 2-án délután jön haza. Utálom az ilyen hosszú hétvégéket, nagyon belefáradok a gyerekezésbe...

Nektek is boldog új évet kívánok!
Szia:
Ditke
ditke62
 
 


Hellóka!!!

Hát ez az év is eltelt.Hogy vagytok?
Rossz volt,a párod nélkül?Gondolom,te is jó fáradt vagy!
Mi jó kis házibuliban voltunk.Fél 5 kor értünk haza.Másnap ittam is a levét,mert Lili igen aktív volt.Szóval még most is alváshiányban szenvedek.Lassan megyek is aludni,hátha Lili is alszik reggelig.Momentán,tök életunt most a hangulatom.Megint rámjött a depi.Lehet,hogy az időjárás is közrejátszik.Fáradt vagyok,de nem tudok aludni.Reggel tudnék,mikor már kelni kell.
Ugy döntöttünk,Lacival hogy a héten még megpróbálunk nem dolgozni.Szóltunk a fiúknak is hogy nem kell jönni,persze,mindenki marhára örült a plussz pihinek.Ha van időd irj.
Szia:E:
szherika
 
 


Szia!

Csak egy gyors bejelentkezés, mindjárt ébrednek a csajok. Élek, bár alig. Csengének jön alul két rágófoga, egész éjjel ment a műsor, alig aludtam. A szilveszteri buli miatt azért irigykedem, még mindig jobb emiatt nem aludni mint a gyereksírás miatt...
Hol dolgoztok, hogy nem kell bemenni? Vagy saját cégetek van? Ez tök jó hogy adhattoki magatoknak egy kis plusz szabitKép
Minden jót nektek!

Ditke
ditke62
 
 


Helló!

Igen,saját cégünk van.Irodatechnikával foglalkozunk.Másológépek,nyomtatók,számítógépek,stb.Hát igen a fogzás az szörnyű.Nekem eléggé jól bevált anno a Dentinox nevü gél.Most mennem kel mert ébred Lili.
Szia:Eri.
szherika
 
 


Szia!

A Dentinoxot próbáltam, de csak elszopogatják, 5 perc múlva meg kezdik előlről. Azért lehet hogy most a rágófogaknál megint teszek egy próbát. Egyébként a tegnap éjszaka egész jó volt, csak a hajnali szopi miatt kellett bemennem, aztán 7-ig aludtak. Kép MegismételhetnékKép
Éjszaka már megint takaríthatok, 10 perce jelentkezett be egy ismerős család holnapra. A csajoktól meg napközben semmit nem tudok csinálni, úgyhogy most sem alszom. Mindegy, már megszoktam...
Mikor kezditek az angolt? Ha jól emlékszem azt írtad, hogy januártól beiratkoztatok.
Szia!

Ditke
ditke62
 
 


Mi újság felétek?

Dit
ditke62
 
 


Helló!

Bocsi,hogy eltűntem de ez az évkezdés nem egyszerű.Mi jól vagyunk.És ti? Jövő héten szerdán megyünk,az első angol foglalkozásra.Kíváncsi leszek Lili mit fog hozzá szólni,igy élesben!Most állandóan mondja a mamáéknak hogy ő külföldiül fog tanulni.Mi meg megszakadunk rajta a röhögéstől.Jó hidegek vannak mostanában.Nem is vagyunk kint talán napi egy órát csak,de van mikor kevesebbet.A lányom olyan kényelmes lett,hogy egész nap csak mesét nézne.Azt meg én nem szeretném.Tök nehéz rávenni,hogy kimenjünk.Nemtudom,nekem meg mi a bajom,de mostanság nem bírok éjjel aludni.Pedig dög fáradt vagyok.Reggel birnék igazán,de akkor meg már kelni kel.Ugy néz ki,hogy Lili szeptembertől megy majd óvodába.Na most mennem kell, mert lejárt a mosógépem,és kabátok vannak benne ne gyűrődjenek.
Szia:Erika
szherika
 
 


Sziasztok!
Most találtam rá erre az oldalra és engem is nagyon érdekel a korai angol oktatás. A Helen Doron módszert én is nagyon jónak találom. Viszont ha módotokban áll, akkor nézzétek az m2 műsorán az Angolká-t. Nagyon jó ötletek vannak benne. Vagy látogassatok el a www.angolovi.hu honlapra.
epyzood
 
 


Szia Epyzood!

Üdv köztünk! Neked mennyi idős gyerkőcöd van? Elkezdtetek már valamilyen módszert? Ha igen, milyen idős korban?
Mikor szokott lenni ez az Angolka?

Szia Erika!

Mostanában nem vagyok túl jó passzban, elég rooszak az éjszakáink. A csajok 4-5 óra körül felkelnek, de utána már nagyon trosszul alszanak, gyakorlatilag átköltözöm hajnalban a szobájukba, alszom a földön az ágy mellett, aztán negyedóránként altatgatom vissza valamelyiketKép(( Este is egyre nehezebben alszanak el. Mit lehet csinálni a sötétben? Nem kell nekik semmi, csak ott kell ülnöm az ágy mellett hogy ha felnéznek lássanak, akkor szép lassan elalszanak. De ha kimegyek ordítás van. Ez már csak egyre rosszabb lesz?! Ezt már a Duracell nyuszi sem bírnáKép
Na, nem panaszkodom, megyek, megpróbálok pihenni.
Voltatok angolon? Milyen?

Ditke
ditke62
 
 


Szia Ditke!

A kislányom 16 hónapos, és mostanában kezdett el beszélni. A Helen Doron nyelviskola itt a környéken sajnos még nincs, ezért inkább angol dalokat hallgatunk, mesét nézünk, ill. az angolka foglalkozásait figyeljük. Az Angolka az m2 műsorán látható hetente 2-3x 12:05-től, általában szerda, csüt., pénteki napokon.
Zsófi egyébként imádja még a Baby Einstein nevű sorozatot, ami kifejezetten pici babák számára készült, amerikai "mese-bábfilm", nagyon jó hang-, szín-, képhatásokkal. Igaz, nem mindegyikben beszélnek angolul, de amiben hallja pl.a testrészeket, azt elraktározza a kis fejében és tudom hogy később ez majd ismerős lesz számára és könnyebben fogja megtanulni a nyelvet. Egyébként már ismételi a szavakat.

Ti jártok a Helen Doron iskolába? Neked mennyi idős is a gyerkőcöd?

Szia

Bea
epyzood
 
 


Szia Bea!

Nekem két kislányom van, ikrek, 14 hónaposak. Még nem igazán beszélnek, néhány szó mindössze a szókincsük, a felét csak én értemKép...
Még nem járunk angolra, de nagyon foglalkoztat a gondolat, ezért is írogattunk ide Erikával. Sajna még nem futott be ide senki aki már járt volna, így konkrét tapasztalatunk nincs, de Era már eldöntötte hogy mennek, úgyhogy ő a kísérleti nyúlKép, ha bejön, mi is nekivágunk. Szerencsére itt a közelben nekünk van egy ilyen "iskola". Szeretnék addig várni a dologgal míg legalább kicsit kezdenek beszélni, ismételni amit hallanak, gondolom még néhány hónap kell hozzá. az ikrek egyébként is később kezdenek beszélni, ők jól megértik egymást a halandzsanyelvükön isKép

Ditke
ditke62
 
 


Sziasztok!
Az "örökbebabára várva beszélgessünk" topicosok nevében szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy jótékonysági koncertet, ha tudjátok, terjesszétek és gyertek el! KÖSZÖNJÜK!!!


"Muzsikával az újszülöttekért!"

Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek:

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért.
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

"A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!"


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok lányok!

Remélem jól vagytok.Mi jól vagyunk.Voltunk az első foglalkoztató angol órán.Nekem és Lilinek is nagyon bejött.Irtó kedves nőci a tanárnő.Itt nállunk,1100 ft/45 perc.Ez egy 10 hónapos tanfolyam,heti 2x45 percben.Maga a Helen Doron módszer,7 évre épül.Volt,a csajomnál,egy úgynevezett szintfelmérés(Elbeszélgetés)hogy hogy beszél magyarul.Lili ugye nagyon hamar beszélt,és sokat dumál most is,igy ő 2és fél éves,de a 3-4 évesekhez rakta.Egy csoportban 4 gyermek van.A csaj az óra alatt semmit nem mond magyarul.Énekelt,verset mondott,úgy hogy közben képeket mutogatott.Amúgy,megkell venni egy bizonyos táskát,9000 ft.Ami tartalmaz könyveket,és cd-ket.Azt mondta a nő,hogy akönyvet,csak akkor vegyem elő,ha a gyerek igényli de a cd-nek minden nap háttérzeneként,egyszer le kell mennie.Nem baj ha nem ül ott végig,játszhat is közbe,mert ugy is rögződik,a dal a mese,a vers.Szóval nekem tettszik maga a módszer.De ezt tényleg látni kell.Olyan lelkesek voltak azok a kis gyerekek,hogy hihetetlen.Lilinek is tetszhet,mert kérdezi hogy mikor megyünk tanulni.
Ha van kérdésetek,akkor irjatok.
E.
szherika
 
 


Szia Era!

Most csak kutyafuttában érek rá, de egyet azért kérdeznék: van ilyen hogy kezdő csoport, vagy betették olyanok közé akik már régóta járnak? Neked van valami feledatod, vagy csak ott vagy?

Bocs, rohanok!
Dit
ditke62
 
 


Helló!

Én is rohanok,mert vendégeim jönnek.
Kezdő csopiba kerültünk.Én is ott vagyok,és most még besegítek,de a késöbbiekben nem kell ott lennem.Rámbízzák,ez mikor jön majd el.
Pusz:E
szherika
 
 


Erika!

Egyébként jár már Lili bölcsibe? Mert akkor gondolom könnyebb lesz otthagyni. Én még várok egy kicsit, de március-április körül azt hiszem belevágunk mi is. Kép
Addigra ti már szépen haladtok majd!
A CD-n amit venni kellett mondókák meg dalok vannak?
Puszi:
Ditke
ditke62
 
 


Helló!

Nem jár Lili bölcsibe.Igen a CD-n azok vannak.
Szerintem érdemes kipróbálni.
Hogy vagytok?Mi már marhára unjuk ezt a hideget.Az esti alvás,jól kitolódott mert Lili egyszerüen nincs elfáradva.Szóval ez megint egy jó kis esti műsor.Már én is unom a bentlétet.Egész nap,azért mégse rajzolhatunk,gyurmázhatunk.A gyerek is mibe fáradjon ki.Na de kitartás,majdcsak jön a tavasz.
Szia:E.
szherika
 
 


Szia Erika!

Bocs hogy nem jártam mostanság reer, de az egész család lebetegedett, úgyhogy csendben haldoklomKép(( A csajoknak is folyik az orruk, köhögnek, éjszaka emiatt rosszul alszanak, szóval nem sok erőm van írni. Remélem ti jól vagytok, vége lehetne már ennek a télnek!!!!!
Dit
ditke62
 
 


Szió!

Már mi is betegek vagyunk.Remélem ti már gyógyuló félben vagytok!!Én már nagyon útálom,ezt a hideget.Én is elég ramatyul érzem magam.Már olyan piros az órrom,hogy baromira fáj,pedig kenem.A gyereknek,meg porszívoznom kel,ami egy külön tortúra lett.Régen simán engedte.Na most megyek én is megpróbálom kialudni magam.
Szia:Erika
szherika
 
 


Kezdünk kilábalni a kórságból. Közben hogy ne legyen ilyen szép a világ, Petrának kibújt 2 foga, Csengének meg 3, úgyhogy duplán nyűgösekKép A porszívózás ismerős, mi is utáljuk, bár talán kezdik a csajok megszokni. Petra egyébként elleste tőlünk az orrfújást, bármilyen ruha, popsitörlő, szalvéta, zsepi a kezébe akad, viszi az orrához és fúj bele... olyan édesKép igaz, utána meg nekiáll tötölgetni vele, mert ugye azt is rongyokkal szoktukKép
Én is várom már nagyon a tavaszt, jó lenne ha nem kellene minden sétára indulás előtt fél órát öltözködniKép
Gondolom így az angol is csúszik, bár otthon biztos hallgatjátok a CD-t.
Jó éjt, jobbulást:
Ditke
ditke62
 
 


Helló!!

Már gyógyultak vagyunk.Ma megyünk angolra.Lili már nagyon várja.Ez a fogzás nagyon szőrnyű.Nem tudsz rajtuk igazán segíteni.A fogakkal mi is megszenvedtünk rendesen.Még mindig hiányzik 3.
Hogy vagytok?Nekem most Lili mindent egyedül akar csinálni,nem lehet neki segíteni,igy minden kétszer tovább tart.Én meg megőrülök ettől,mert én állandó rohanásban vagyok.Lili már tud kb 10 szót angolul.Szerintem nagyonjó a módszer.Ha lesz rá módod,próbáljátok ki.Na megyek mert felébredt.
Szia:E.
szherika
 
 


Az tök jó hogy ilyen hamar ennyi szót megtanultKép
Az én lánykáim magyarul nem tudnak ennyitKép
Tavasszal mi is elkezdjük, már ha épp akkor indul csoport. Vagy bármikor be lehetett kapcsolódni?
Nálunk is kezdődik az egyedül csinálom korszak, most épp inni akarnak egyedül, én meg öltöztethetem át őket minden ivás után, mert persze a nyakukba borítják a felétKép
Fáradt vagyok, megyek. Szia:
Ditke
ditke62
 
 


Szia!

Hogy vagytok?Ti is kiélvezitek ezt a jó időt?Angolból ha elkezditek,akkor kezdő csoportba fogtok kerülni,mert az indul az alapoktól.Lilinek,változatlanul nagyon tetszik.
Holnap viszem Lilit a fogászatra.Ugy látom,hogy elöl lukas lenne a foga.Megnézetem,de szerintem ugysem csinálnak a tejfoggal semmit.Nem tudom mitől lett neki ilyen,mert nem eszik sok édességet,nem cumizott soha,és már régóta pohárbol iszik.Talán adottság kérdése.Csak engem bosszant baromira...Hétvégén Zalában voltunk esküvőn,nagyon jó volt,de még mindig nem zökkentem vissza a normális kerékvágásba.Ez a jó idő,kicsit jobb kedvre derített.De állítólag jövö héten megint hó lesz.
Szia:Erika
szherika
 
 


Szia!

Szerencsére jól vagyunk, ma kapták meg a csajok a 15 hós oltást, remélem semmi gubanc nem lesz. Ez a jó idő nekünk is jót tett, nem akarok több havat!!!
A lakodalom miatt irigykedem, imádok esküvőkre járni, táncolni... de rég is voltKép
Sajnálom Lilit a foga miatt, reméljük nem lesz vele gond. Én nem is igazán mosom a csajoknak. Pontosabban próbálnám én, de ahogy a szájába kerül a kefe azonnal ráharap, nem lehet megmosni nekik. Ti már tudtok rendesen fogat mosni? Mennyi idős kortól értik meg hogy mit is kell csinálni? Nálunk most annyi a fogmosás hogy a fürdőkádban megkapják a fogkeféjüket és rágcsáljákKép
Remélem azért nem romlik el minden foguk.
Petrát mostanában néha szabadon engedtem a kertben meg a boltban, na azóta nem is akar megülni a bevásárló kocsiban, mindig csak gyalogolni akar. ráadásul nem hajlandó a kezemet sem megfogni, ő egyedül megy. így aztán rohanok utána és igyekszem a helyes irányba beállítaniKép
Szerencsére Csenge bátortalanabb, nem tudom mi lesz ha mind a kettő gyalog akar menni...

Szia: Ditke
ditke62
 
 


Helló!

Mi van veletek?Jól vagytok?Mi már rendesen mosunk fogat.Egy darabig csak fogkrém nélkül ment,de mostanság már azzal is.Talán,mire Csenge is beindul addigra majd Petra lehiggad egy kicsit.Mi már nagyon várjuk a jobb időt.Sikerült a nyaralást is elintézni.Lefoglaltam a szállást,meg mindent ugyhogy ma ez egy kicsit jobb kedvre derített.Csak még olyan messze van Julius...Ti terveztek valamit?Voltunk az óvodában farsangon,hát hihetetlen hogy Lili mennyire élvezte.Remélem,hogy ez szeptemberben sem fog változni!!!A hangulatom nem tul fényes,vannak időszakok,mikor a kedves férjem teljesen kiakaszt.Szerinte a gyereknevelés nem munka.De ő kb 15 percet van a gyerekkel de azt is úgy,hogy én is ottvagyok.Az nekem nem segítség.Ja,és persze játék közben is a tévét bámulja.Szóval időnként besokallok tőle.Csak én nem az a kiabálós tipus vagyok,hanem inkább magamban örlődöm,és ez meg tudom hogy nem jó.Néha nekem is jó lenne 1-2 óra kikapcsolódás.
Álom,álom,de szép álom....
Na szia:Erika
szherika
 
 


Szia Erika!

Azt hiszem hasonló férjet fogtunk ki. Illetve az én uram elismeri hogy baromi fárasztó lehet itthon a két gyerekkel, de hogy átvegyen belőle azt már nem. Ugyanaz van mint Nálatok: ha én ott vagyok akkor ő is elvan velük, de persze a veszekedés megoldása az én dolgom, meg én pelenkázom, stb. Ha nagyon durcás vagyok akkor esetleg az egyiket mondjuk felöltözteti ha megyünk valahova, persze előtte adjak mindent a kezébe, mert fogalma sincs melyik kabát kié, az meg hogy mi a különbség egy body meg egy rugi között már végképp meghaladja a képességeitKép Én is vágynék néha néhány órára, amikor nem nekem kell foglalkoznom a nyafogással, etetéssel, stb.
A nyaralást már én is elintéztem, augusztus elején megyünk egy hétre a Balatonra. Egy kis nyaralót foglaltam le, nem mertünk szállodába menni, még kiutálnának bennünket ahogy a két gyerek eszik vagy ordít néha ha rájuk jön a hiszti. Tengerpartot csak jövőre tervezünk, nem merek két kisgyerekkel nekivágni.
Képzeld, a helyi rádióval nyertem két jegyet egy bálra, szombaton lesz. Végre kimozdulunk egy kicsit, olyan régen nem voltunk seholKép
A fogorvos mit mondott?
Örülök hogy tetszett Lilinek az ovi. Ez valami nyílt nap volt?
Jó éjt! Ditke
ditke62
 
 


Helló!

Mivel nyerted a jegyeket?Ez tök jó!Remélem hogy jól fogjátok nagyon érezni magatokat.Gondolom már készülődgetsz.Gyerekekre ki fog vigyázni?A fogorvos azt mondta,hogy ne törödjek vele,mert majd a rendes fogainál kiderül.Több kálciumot kell adjak a csajszinak.Ja,és egyébként milyen bál?És ott lesz helyben?Az oviban nem nyilt nap volt,hanem ismerjük az óvóda vezetőt,és ő hívott meg minket.Aztán irj ám,hogy milyen volt az estétek!!!
Szia:Eri
szherika
 
 


Szia!

Remélem jól vagytok!
E.
szherika
 
 


Szia!

Bocs hogy eltűntem, jól vagyunk, csak mostanában egyre kevesebb időm van netezni, nappal már csak egyszer alszanak itthon, a délutáni alvás többnyire séta közben van. Így délelőtt kell minden házimunkát csinálnom, de sosem érek a végére. Így marad éjszakára, utána meg nem nagyon van erőm netezni. Most is mászkálnak körülöttem, de állandóan rángatják a gép zsinórjait meg nyomkodják a CD tartó gombját, szóval nem szeretek így netezni.
A bál egész jó volt, legalábbis nekem már nagyon hiányzott hogy kimozduljak végre. A jegyeket egy helyi rádióval nyertem, valami zenés kérdésre kellett válaszolni. Elmentünk vacsizni is, szóval nagyon király voltKép
Este lefektettem a csajokat, utána indultunk, anyukám vigyázott rájuk. Szerencsére meg sem nyekkentek, persze egész idő alatt azon járt az agyam, hogy jaj csak fel ne ébrejenek...
Megyek, mert ezek szétszedik a szobátKép

Ditke
ditke62
 
 


Helló!

Hogy vagytok,mi jól vagyunk.Ez az egyre való alvás áttállás,nekem is rosz volt,mert felburult a régi napirendem.Gondolom,neked sem ülnek le a gyerekekek egy percre sem.Örülök hogy jól sikerült az estétek.Több ilyen kellene.Kicsit feltöltődne az ember.Ha van időd irj.
Szia:Erika
szherika
 
 


Szia!

Mostanában az alvással küzdök. Pontosabban az alváshiánnyal. A csajok reggel 5:20-kor kelnekKép Mondjuk így még 2x alszanak napközben, az jó mert van egy kis időm itthon, de azért olyankor még szörnyen korán vanKép Nem tudom hogy rávenni őket, hogy aludjanak vissza. Sürgős játszanivalójuk vanKép
Ma sütöttem mandulás muffint, szerintem nagyon fincsi lett, kár hogy neten nem tudok belőle küldeniKép
Ilyenkorra már hulla vagyok, pedig még van egy program mosnivalóm és a konyhában sem raktam még rendetKép
Nappal a délelőtti alvás alatt takarítok meg kezdek ebédet főzni, a délutáni alvás meg sokszor a babakocsizásra esik így akkor nem tudok semmit csinálni. Ha ébren vannak meg tök felesleges, amíg valamit elteszek két másikat szednek elő helyetteKép
De örüljünk mert itt a tavasz!!!KépKépKép
Hogy megy az angol?

Ditke
ditke62
 
 


Szia Erika!

Jól vagytok! Nálatok is kitavaszodott már?

Szeretnélek megkérni valamire. Van egy oldal, a www.fantabamboocha.hu/pedialist.asp , feltettem ide egy képet Ditke62 néven, 612-es a sorszámom, egy egér meg 2 macska. Megtennéd hogy szavazol rám egy 10-essel? Dvd lejátszót lehet nyerni, vasárnap éjfélig lehet szavazni, jó lenne nyerni egyet, pláne, hogy vasárnap lesz a szülinapomKép Jó kis ajándék lenneKép
Egy gépről csak egyszer lehet szavazni, de ha esetleg van több gépetek is...Kép

Szóval még egyszer köszi előre is!

Ditke
ditke62
 
 


Helló!

Köszi jól vagyunk.Itt is jó az idő.
Szavaztam,persze 10 essel.Ha Laci este megjön,még az ő gépével is nyomok eggyet.Igy előre is boldog szülinapot.Később még írok!
szherika
 
 


Szia!

Köszi a szavazást, sajna nem nyertemKép Mindegy, játék volt, és az jóóóKép
Hogy vagytok? Angol hogy halad?
Lassan tavaszodik, úgyhogy tervezem is hogy elmegyek én is a csajokkal megnézni egy ilyen foglalkozást. Már csak meg kell szervezni, ami nem kis munkaKép
Most mennem kell, majd írok milyen volt!

Ditke
ditke62
 
 


Helló!

Hogy vagytok?Mi jól vagyunk.Az angol még változatlanul tetszik Lilinek.Szóval kitartóak vagyunk.Kíváncsi leszek,hogy nektek tetszik e.
Ma megyünk babazsúrra.Lesz bohóc,meg műsor is.Lili egyik kis barátja ma 4 éves.Kíváncsi leszek,hogy Lili félni fog e a bohóctól.Nem nagyon szereti,az újdonságokat.Majd megírom,hogy milyen volt.Most megyek készűlünk.Háromra kell menni.
Puszi:Erika
szherika
 
 


szia!

Kellemes Húsvétolást kívánok Nektek!

Ditke
ditke62
 
 


szia Erika!
Szeretnénk a kisfiunkat elvinni Helen Doron suliba, úgyhogy infot gyűjtök. Hány éves a kislányod? Nyugodt, vagy inkább mozgékony fajta? Szerinted gáz, ha a fiam előre láthatólag nem fog 5 percet sem egy helyben ülni? A tanár magyar vagy anyanyelvi? Mennyi ideig tart egy foglalkozás? Miket csinálnak (nagy vonalakban)? Mennyibe kerülnek a foglalkozások?
köszi, bocs, hogy ilyen sok a kérdés.
Cirmi
cirmogó
 
 


Szia Erika!

Jövő héten mi is belevágunk, ha minden igaz indul egy új csoport. A barátnőm hívott fel, ők mennek és én is szeretnék, csak ma nem találtam már bent senkit mire odaértemKép
Remélem még beférünk...

Cirmi!

Amíg Erika nem ír konkrétabbat:
Én annyit tudok, hogy 9000 körül van egy kezdő csomag, azt meg kell venni, abban van az a CD amit hallgatni kell minden nap a gyerekkel. A barátnőm volt bemutató órán, azt mondta nem kell egy helyben ülni, játszanak a gyerekek, de a tanár nagyon jól felkeltette az érdeklődésüket. A mi babáink másfél évesek, nem tudom a Tied mekkora?
Ja, és a foglalkozások heti 1x vannak, egy hónap ötezer valamennyi, tehát kb. ezervalamennyibe kerül egy foglalkozás ami 30 perc (szerintem azért nem olcsóKép) Egy évben 10 hónap van (van nyári szünet, meg gondolom karácsonyi) és ha egyben fizeted akkor adnak valamennyi kedvezményt, meg van testvérkedvezmény is ha van két gyerkőcöd aki odajár.
Ennyit tudok, nem túl konkrét, de jövő héten beszámolok a tapasztalatokrólKép
Üdv:

Ditke
ditke62
 
 


Szia Cirmi!

Ma voltam beiratkozni, kaptam tájékoztatót így néhány konkrétum:
Tananyag: 1-4 év: 9213 Ft (táska, munkafüzet, CD-k)
Tanfolyam: éves díj: (10 hó):
30 perces: 49680
45 perces: 58320
60 perces: 72360
Havi részletben:
30 perces: 5520
45 perces: 6480
60 perces: 8040
testvérkedvezmény: 10%, 3 testvérnél 15%
A tanárok magyarok, de a CD anyanyelvi.
Az 1-4 éveseknek való kurzusról ezt írják:
A kurzus végén a gyermeke a következőkre lesz képes:
- tudni fog 270 szót
- el tud énekelni vagy megért 16 új dalt angolul
- meg fog érteni angolul mondott mondatokat
- szeretni fog angolul tanulni
Hát, ha az enyém 1 év múlva magyarul tudna 270 szót, már annak is örülnékKép
Bár nyilván ez attó is függ mennyi idősen kezdi el a gyerek, nyilván a 3 éves gyorsabban tanul.
Egy csoport 4-6 fő. azt mondták hogy mondókáznak, énekelnek meg képeket nézegetnek amire mondják a szavakat, feladatokat kapnak a gyerekek, nyilván a koruknak megfelelően.
Ennyi röviden, hétfőn kezdjük, akkor a tapasztalataimről is írok:-)

Ditke
ditke62
 
 


Sziasztok!

Ditke,nagyjából már mindent elmondott.Nállunk nem volt választási lehetőség,egy óra az 45 perc.
Nállunk,nem magyar a csajszi.Nem is tud magyarul.Nekem Lili 3 éves lesz agusztusban,és nem mondható nyugodt gyereknek.Én is féltem,hogy Õ sem fog megmaradni,egy helyben,de eléggé jól leköti a figyelmét.Persze van mikor nem érdekli annyira,de én nem erőltetem.Mi már 5xvoltunk.és Lili már 47 szót tud.Szépen is ejti őket.Ez oda vissza érvényes.Tehát,ha angolul mondom,mondja a magyar megfelelőjét,ha pedig kérem,hogy mondja angolul,azt is mondja.Szóval szerintem jó dolog.

Ditke:Kíváncsi vagyok mit mondasz hétfőn.Mind a két csajszit viszed?
Pusz:E.
szherika
 
 


Szia Erika!

Az tök jó hogy nektek anyanyelvi a tanárKép
Nálunk sajna nincs ilyen. Szerintem nekünk azért 30 perc mert kisebbek vagyunk. Azt mondták, a csoport ahova kerülünk csupa piciből áll majd, lesz egy 1 éves, egy 18 hónapos, mi ketten 17 hónaposak, meg még valaki akit nem tudott pontosan, de ő is pici. Persze lehet hogy közben még lesz jelentkező.
Én inkább azon aggódom, hogy a csajsziaim délelőtt 10-től szoktak aludni. A foglalkozások meg 10:30-tól lesznek. Ha korábban akarnám altatni már fél9 körül le kellene tennem őket, mert ha alszanak 1 órát, akkor még tízóraizni, felöltözni, két gyereket beszuszakolni a kocsiba, elmenni... szóval az nagyon korán van, akkor még nem aludnának el. Ha nem altatom őket, akkor meg nyűgösek lesznek meg álmosak, nem tudom hogy fogják bírni.
Gratulálok Lilinek, ez nagyon jó hogy ilyen sokat tanult!
Már azt hittem többször voltatok, de hogy 5 óra alatt ennyit fejlődjönKép
Persze ezt nem várom a csajaimtól , még magyarul sem sokat beszélnek.

Jó éjt, hétfőn írok hogy mi voltKép

Ditke
ditke62
 
 


Sziasztok!

Voltunk hétfőn, hát azért irigykedem az egygyerekes anyukákraKép Nekünk nem olyan egyszerűenKép
Persze az óra tetszett, a csajoknak is, csak mikor nem velük foglalkozott a tanár akkor ketten háromfele mentek volna. Mondjuk a tanárcsajszi elég jól leköteötte őket, figyelte hogy mikor mozgolódnak és próbált egyenként foglalkozni minden gyerekkel. Remélem idővel megszokják hogy itt nem árt leülni is néhaKép

Most nagyon fáradt vagyok de majd írok bővebben is.

Jó éjt!

Ditke
ditke62
 
 


Helló!

Gondolom,hogy nem egyszerű,a két csajszival.De majd csak megszokják.Itt nállunk,szakad az eső,és Lili meg cirkuszol,hogy ki akar menni.Van két élő nyuszink.Azt nézné,egész nap.Most megyek mert míg alszik,gyorsan csinálom,a dolgom.
Puszi:E.
szherika
 
 


szia!

Hát, valóban nem egyszerű, nem olyan könnyű megfogni mind a kettőt hogy ne menjenek elKép
Sajna most nem tudunk menni mert mindkettő beteg lett, Petrát majdnem kórházba is fektették úgyhogy várom hogy gyógyuljon...KépKép
Húsvéti nyuszitok van? Nekem is volt gyerekkoromban, de elkezdtek fialni így nagymamámhoz "száműzték" őket faluraKép

Ditke
ditke62
 
 


Helló!

A lányoknak,gyors gyógyulást kívánok!!Mi a bajuk?
Te jól vagy?
Igen húsvéti nyuszink van.Hát,ha nagyobbak lesz nek,és elkezdenek szaporodni,nem tudom mit csinálunk velük mi is.Jó esős az idő sajnos.Nem tudunk ki menni.Pedig kint jobban bírok a csajszival.Tegnap mentünk volna kirándulni,de sztornóztuk az eső miatt.Lili nagyon bele élte már magát.Úgy tudtam kiengesztelni,hogy mikor 3-4 óra körül elált az eső,beöltöztettem eső cuccba,meg gumicsizma,és kimentünk kisvödörrel csigát gyűjteni.Na ez nagyon tetszett neki.Csak az nem hogy mikor be kellett jönnünk,akkor a csigákat is be akarta hozni.De megbeszétük,hogy a csigák visszamennek a családjaikhoz.Na igy megnyugodott.Szóval zajlik az élet.
Szia:E.
szherika
 
 


Szia!

Pepeének gégegyulladása van (laryngitis, vagy krupp, nem tudom hogy ismered), Csengének "csak" simán egy kis láza meg köhögKép
CsigákKép
Szerintem a férjem belehalna ha hallaná hogy a gyerek csigát gyűjtött, pláne hogy behozta a házba, annyira utálja őketKép
Az eső sajna itt is elront minden programot, bár hogy betegek voltak nem nagyon akartam kivinni őket. Ma már kicsit jobb, el is indultunk sétálni, de csak a sarokig jutottunk, beborult és esni kezdettKép

Ha mejd megint járunk angolra írok.
Jó éjt!

Ditke
ditke62
 
 


Helló!

Reméllem,már mindenki meggyógyult.Ezt a betegséget,én úgy ismerem,hogy krupp.Persze,a csigagyüjtést nállunk sem látta Apa.Mi holnap megyünk beiratkozni,az óvódába.Most eléggé levagyok strapálva,mert tegnap volt a születésnapom,és a szűk család is 24 fő.De tegnap jó idő volt,ugyhogy kerti partiztunk.Volt bográcsolás,és hús sütogetés.Lili is este 10 ig birta,akkor raktam le.Mi meg éjfélig folytattuk.Csak utánna,a pakolás az ne lenne.még most délelőtt pakoltam el a kinti cuccokat a helyükre.De az a lényeg,hogy mindenki jól érezte magát.Én ennek örülök.Most én is megyek,megpróbálok picit pihizni,mig Lili nézi a pónis DVD-jét.
Szia:E.
szherika
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: