Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Én csak mosom, és magozom a cserit, meg a meggyet. Iszonyatos tempóban tömi be, egyedül. A mosószergyártók fellendülnek tõlünk, meg a vízszolgáltató.Kép
Semmi baja tõle. Majd a dinnyével kell vigyázni, meg a szõlõvel. A szõlõtõl iszonyatos kínjai vannak még egy másfél évesnek is, legalábbis a környezetemben ez a tapasztalat. A dinnyénél csak a magokra kell figyelni, a többi OK. Mostanság, hogy már elmúltunk 13 hónaposak,nagyfiúként viselkedik a Zsomi. Kizárólag egyedül akar közlekednim csak akkor kellek, ha baj van. Ma kipakolta a bátyó cuccait, és húzkodta magára a ruháit, le fényképeztem, remélem sikerült. Aztá amikor volt valami sikerélmény megtapsoltuk, és megdicsértük. Kb. mintha a világ legnagyobb sikerét aratná, úgy vigyorgott.
Esõkabátokat az Auchanban láttam, de minden kínainál is van, a célnak megfelelõ színes kis esõkabátka.
NEkünk sikerült még tavaly venni egy Mexx kabátot, ami kb 2dkg, és nagyon helyes, 35 Fontról volt leértékelve nyár végén 5-re. Most pont jó, és nagyon szereti.
Ma kapros, fokhagymás paradicsomsalit csináltam, és a Zsomi tömte magába.A paradicsom héját lehúzom, egyébként sem eszi meg, kiköpi, ha talál rajta esetleg.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

A cserkót én is mosva és magozva adom Reginek, de túl sokat nem, mert félek, hogy megfájdul a poci...Kép
Dinnyét mi már tavaly nyáron is adtunk Neki, mikor fél éves volt, kimagoztuk, imádta! (csak többet pisilt Kép )

Esõkabátból mi se 92-est vettünk, picit nagyobbat, de az pont jó, mert a babakocsiban pont teljesen betakarja, esõben még nem indulok vele gyalog messzire úgyse, és, ha az az idõ is elérkezik, akkor meg pont a bokájáig fog érni addiga. Kép

cupp,
Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

Zsomimama: Köszönjük a gumicsízma felajánlást, de azt hiszem, most nem élünk vele. Azt hiszem 19-est már nem sok értelme van venni, inkább egy kicsit nagyobbat, hogy õszre is jó legyen! De azért köszönjük, hogy gondoltál ránk! Kép

Incsi sajnos nem hajlandó megkóstolni, sem az epret, sem a málnát, sem a cserkát... Nem tudja, hogy mit hagy ki! Kép

Üdv mindenkinek: Vica
vica
 
 

 
 

Sziasztok!
Olyan jó idõ van ma már szerencsére, már jó lenne a medencét kirakni és pancsizhatna, medence még stimmel is /az van/, csak éppen a panellakás 9.emelete nem. Kép
Ti nyáron el meritek majd vinni a babókat a Balatonra és/vagy Velencei tóra? Félek még picurok ehhez, meg a vizek sem valami tisztát, meghát a napocska is ott van. Vagy lehet azért majd?
Nóri te elviszed majd itt Fehérváron a strandra? Én már kisgyerek korom óta nem voltam ott, milyen lehet most? /Pedig igazán nem messze lakunk tõle, a Palotai úton, ha ismered. Kép/
Isme
isme
 
 


Még mindig én, kérdezni akartam még, gyûjtögetem a Pampers vonalkódokat, szerintek el fogják fogadni a véletlenül ketté tépett vonalkódot is /összeragasztom/? Éppen 10 pontos és a Lego-ra gyûjtök. Kép Tényleg gyûjtöget még valaki rajtam kívül? Kép
Isme
isme
 
 


Isme,

Amikor tavaly fél éves volt Regi, simán pancsizott a Velencei tóban, igaz, fõleg kis gumicsónakban, de azért megmártóztunk Vele egyszer-kétszer, és semmi baja nem lett Kép
Általában árnyékban voltunk Vele, maximum egy kis napsugár ért oda néha, de már elõtte jól bekentem naptejjel.

Ami a vonalkódokat illeti, szerintem tutira el fogják fogadni, ha összeragasztod, ezt abból gondolom, mert annál cégnél dolgoztam, (és vagyok is állományban Kép ), akik többek között a Pampers-t is forgalmazzák.

pusz,
Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

A cseresznyét én is mosva-magozva próbáltam adni Daninak, de következetesen kiköpi. Ugyanígy voltunk jódarabig a nyers borsóval, aztán egyszercsak bekapta, azóta rengeteget eszik. Kipattintom neki a hüvelyt, õ meg szépen teszi a szájába a szemeket. Féltem a hasfájástól, de semmi baja nem lett, pedig rendes mennyiségeket megeszikKép

Kb. 2 hete megcsípte valami a karját, csúnyán felhólyagosodott és szétterjedt az egész kezén. Kaptunk rá kenõcsöt meg cseppeket, erre ma már a másik kezén is jönnek a hólyagok. Teljesen kétségbe vagyok esve.

Nekünk már tavaly nyáron azt mondta a védõnéni, hogy nyugodtan vihetjük fürdeni, de még olyan pici volt, hogy nem mertem volna. Idén viszont biztos elmegyünk a Balcsira, de félek nem fog tetszeni a hideg víz.

Isme, tudom hol a Palotai út, a férjem ott lakottKép Én is kb. 3 éve voltam a strandon, de nem tudom Danit elvinném-e. Ezen még nem gondolkoztam. Akkor még nem is figyeltem rá, hogy milyen a gyerekmedence.
Mi most a Lövöldén lakunk.

Ti hogy mossátok a babócák fogait? Én eddig gézlappal törölgettem, de már nem merek benyúlni a szájába, rögtön harapKép Vegyek neki fogkefét?

Sziasztok!

Nóri
nóri
 
 


Nóri!

Mi már egy éves kora óta fogkefével és gyerekfogkrémmel mossuk a fogait. Persze eleinte, annyiból állt, hogy bedugtuk a szájába a fogkefét, Õ ráharapott, és nem engedte el Kép
Szóval idõbe telt, mire elértük, hogy sika-mika van, de sikerült, mostanra (most múlt 16 hónapos), úgy néz ki az egész ceremónia, hogy kb fél percig hagyja hogy sikáljuk Neki, utána Õ "matat" vele a szájában, vagyis rágcsálja a kefét...Kép
És miután megunja, kb másik fél perc után, odaadja, hogy "kész" Kép

Most már arra szeretném rászoktatni, hogy öblögessen és "köpködjön" Kép

Kriszta
Krisztocs
 


Nekünk van már fogkefénk! a Zsominak kész tortúra megmosni a 7 fogát, de muszály, mert mindenfélét eszik.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Nekünk is van fogkefe, de babafogkefe, vagyis gumiszeruség az egész speciálisan kiképeztt tüskékkel./2 fajta volt egy dobozban/. Nagyon szereti rágcsálni õket. Én azt hallottam/olvastam, hogy amíg lenyeli a fogkrémet addig nem kell adni nekik vagyis 2-3 éves korukig, hanem addig is nagyon jó, ha a fogkefével- végülis ahogy rágogatják- mindegy sikálják a fogacskákat. Meg segítenek a duzzadó ínynek is, hogy könnyebb legyen a fogzás.
A gyerekfogkrémkrõl még azt is olvatam, hogy nem igazán jó dolog, hogy olyan "finomak" ízre, mert ezzel mindegy ösztönzik a picit, hogy megegye, s bár persze másabb összetétel, mint a felnõtt fogkrémnél, de a fluorid tartalma miatt nem jó eszegetni.

Krisztocs akkor te kapsz is valami kedvezményt magatoknak a pelusokra? ;) Te akkor nem is vehetnél részt ebben a gyûjtögetésben,vagy így otthonról igen? Kép Megnyugodtam, mert már két szakadt vonalkódom is sikeredett. Kép

A naptejre /hogy milyen szornyen drágák, fõleg a gyerek, és fõleg a nagy faktorszámúak/ az van írva, hogy be kell kenni, aztán letörölni és újra bekenni, szerintetek tényleg így kell valamiért, vagy fogás, hogy több fogyjon a naptejbõl? Bocsánat, ha buta kérdés, de én eddig ezt nem tudtam. Kenitek ti a gyerkõcöket a játszóterezéhez és minden kivitelhez is?

Nóri nekem anyukám lakik akkor a közeletekben, Õ a Budain az Intersparral szemben. Kép

Isme
isme
 
 


Isme!

Igen, kb ötszáz forinttal olcsóbban kapom a pelust csomagonként, meg hát a törlõkendõre is van kedvezmény Kép
Hát, igen, én nem igazán vehetek részt ilyen akciókban, de ennek az elõnye is megvan, mert hát sokszor gondolnak a babásokra bent, és az ajándékot amúgy is megkapjuk. Kép

Ami a naptejeket illeti, én még ilyet nem is hallottam, hogy le kell törölni stb...én tavaly is és most nyáron is, mielõtt napra mentem Regivel, bekentem és kész. Tegnap is nagyon szép színe lett Kép
Tavaly Johnson-os volt, most vettem ezt az új sárgadinnye illatú habot, úgy tûnik nagyon jó!

üdv,
Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

Nóri: nagyon borzasztó lehet ez a csípés dolog. Jobbulást a babócának! Én is nagyon félek ezektõl a csípésektõl, de szerencsére eddíg megúztuk. (az én tesóm is alergiás a darázscsípésre, de remélem Incsi nem örökölte)

Tavaly még mi sem fürödtünk a Balcsiban Incsivel, de az tuti, hogy az idén nem hagyjuk ki. Pár hete voltunk a Dunán (Dömösnél) és csak a lábunk volt a vízben, de Incsit alig lehetett onnan elhurcolni annyira élvezte! Kép Kíváncs leszek, hogy a Balaton hogy fog neki tetszeni?

Tényleg nagyon drágák ezek a naptejek, de ezen szerintem nem szabad spórolni. Én mindíg bekenem Incsit, ha kimegyünk és tûz a nap. Szerintem az hülyeség, hogy elõször le kell törölni! Én még nem hallottam ilyet!

Üdv mindenkinek: Vica
vica
 
 


Sziasztok!

Voltunk fürdeni a Velencei-tavon. Egy klassz strandot találtunk Velencén, gyerekeknek nagyszerû, mert úgy lehet belesétálni a vízbe és nagyon lassan mélyül. Azt hittük, hogy a szélén fogunk Danival szerencsétlenkedni, mert nem mer majd bejönni a vízbe. Ezzel szemben, elõször meglepõdött kicsit, de szinte megállás nélkül gyalogolt, amíg neki nyakig nem ért a vízKép Akkor pancsikolt, élvezte nagyonKép A szélén a sekély vízben még homokozni is lehetettKép Biztos, hogy gyakran lemegyünk majd ezentúl.

Egyébként nem lett semmi baja a víztõl, a kiütései nem rosszabbodtak, újak nem keletkeztek, hasmenés se volt, pedig persze megkóstolta a vizet.

Köszi a sok ötletet fogmosással kapcsolatban! Közben kiderült, hogy a játszótéren az egyik anyuka gyerekfogorvos, szerinte 2 éves korig egyáltalán nem baj, ha nincs mosva a gyerek foga. A védõnõ is ezt mondta, úgyhogy most már nem aggódom.

Isme, merre szoktatok sétálni?

Sziasztok!

Nóri
nóri
 
 


Sziasztok!
Nóri és nem volt nagyon hideg még a víz? Tiszta volt azért? Miben vitted be, pelenkában vagy csak úgy meztelenül? Kép
Már én is nagyon készülök fürödni menni valahova. Kép
Viszont tegnap az erkélyre kirakott kiskádban már ment a pancsizás alig tudtam kirángatni. Kép
Mi most a Tóparti Gimnázium /a tónál Kép/ melletti felújított játszótérre szoktunk menni. Viszont az a baj ott, hogy nagyon kevés a fa még.Kép Ti?
Amúgyis nem lehet -majdnem csak- 5 óra elõtt kimenni, annyira melegek vannnak.Kép

Isme
isme
 
 


Szia Isme!

A tó még elég tiszta volt, de szerintem 2-3 hét és nem lesz ilyen jó a helyzet, kell találni egy jó helyet a Balcsin. Szombaton nekem még hideg volt a víz, Daninak nagyon tetszett. Ma is voltunk lent és érezhetõen sokkal melegebb lett, de valahogy Dani nem volt jó hangulatban, ma nem tetszett neki annyira. Lehet, hogy reggel 2x is nagyot esett és elment az önbizalma.
Pelus nélkül vittem be a vízbeKép Nem árt a fejére sapi a vízben sem és vinni több pólót ha mentek. Meg praktikusak a kis bugyik vagy hogy mondjam, mert jó ha szellõzik a popója, de a csuzdán pl. már nem árt, ha nem meztelen a fenekeKép Meg én a hintába se tenném be meztelen fenékkel.

Nekünk itt a ház elõtt van egy kis játszótér, oda megyünk naponta 2x. Reggel kb. 10-11-ig és du. 5 után a meleg miatt. Olyankor teljesen árnyékban van minden, nagyon klassz hely. És nagyon jó társaság van a környékbeli gyerekekbõlKép

Szia!

Nóri
nóri
 
 


Szia Isme!

Volna kedved emilezni velem? Itt a címem, ha gondolod írj: adler.nori@axelero.hu

Nóri
nóri
 
 


Nóri írtam.Kép

Isme
isme
 


Sziasztok!!!!

Mostmár végre én is csatlakozhatom hozzátok. A kicsi lányom 18-án betöltötte az elsõ életévét. Kép)))
Nagyon jól sikerült a szülinapja, teljesen meg voltam hatódva. :o))
Nagyon boldog vagyok vele.
Hála istennek nálunk az evéssel nincs gond mindent megeszik bár úgy 2-3 napja szinte semmi nem kell neki, szerintem jönnek a fogai. 6 foga van egyenlõre de elég rég jött foga, így szinte biztos vagyok, hogy ez áll a hátérben.
Egyébként nagyon kiegyensúlyozott kisgyerek barátkozik és sokat kacag. Az éjszkát 3 hónapos kora óta átalussza. Viszont még nem jár és még egy ideig nem is fog felálni is úgy áll fel, ha belém kapaszkodve felhúzza magát máskülönben nem nagyon érdekli. Egyenlõre el van ülve kúszva-mászva stb.. 12 kiló biztos ez is nehéz neki, de hála istennek makk egészséges és ez a lényeg!!!!!
Sziasztok: Niki
lani
 
 


Ezt a telifoggal vigyorgó figurát véletlen raktam oda :o))
lani
 
 


Off! Nóri!

Bocsi, de valami baj van a levelezõprogramommal, nem tudok senkinek emilt küldeni, és nem is tölti le, állandóan lefagy. Gõzöm nincs, kivel tudnám rendbetetetni, így nem tudom mikor leszek ONKép

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!
Tudtok segíteni abban, hogy a babáknak mennyi idõs korukban kell új (nem rácsos)ágyat venni. Az én kisfiam mindíg mellettem alszik el és utánna csempésszük vissza a helyére. Egy új ágyban talán leszokna a mi ágyunkról vagy nem? (2 éves lesz szeptemberben.)
Írjatok köszi Andi
Norti-mama
 


A Zsomi már így alszik fél éve, és ,
még csak 14 hónapos, az ágy alacsony, és van rajta oldalt "biztonsági korlát", hogy még 25 cm-rõl se bírjon leesni.Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Dani tegnap kapta meg a 15 hónapos oltást. Aki már túl van ezen, tudna segíteni, hogy milyen hatást várjak? Láz, ilyesmi.

Évi, meg fog változni az emil-címünk a jövõ héten, ide fogom üzenni az újat! Addig is gyorsan gyógyíttasd meg a progitKép

Nóri
nóri
 
 


Sziasztok!

Niki,
üdv az "öregek" klubjában...Kép

nóri,
Nálunk kis kiütések, meg egy kis hõemelkedés volt pár nappal az oltás után, de két napig tartott szerencsére csak Kép

Krisztocs
Krisztocs
 


Sziasztok!

Köszi KrisztocsKép Eddig nálunk sincs gond, semmi láz, bár a kiütések lehet hogy fel se tûnnének, Dani így is tiszta pöttyös és még mindig nem tudni mitõlKép

Nóri
nóri
 
 


Sziasztok!

Mi is már túl vagyunk a 15 hónapos oltáson, Incsinek kb. 10 nap múlva lettek kiütései az arcán, de nagyon áralmatlanok voltak (este észrevettem és reggelre el is múltak). Amúgy semmi különös nem volt Kép (szerencsére).

Tegnap jöttünk haza a Balcsiról. Incsi nagyon élvezte a vizet és még a lába is leért (neki jó volt, nekünk kevésbé). Hajókáztunk, hattyúkat etettünk.... Szóval nagyon sok jó és szép élmény érte Kép Szóval aki teheti az ne hagyja ki a nyaralást!!!!

Krisztocs! Nektek milyen volt a Kolpingban??? Várom az élménybeszámolót!Kép

Puszi: Vica
vica
 
 


Sziasztok!

Nóri,
Mi újság a pöttyeitekkel? Kép

Vica,
Látom, ti is voltatok hajókázni, bár Regit annyira nem dobta fel...Kép
Ahogy tudok, írok mailt, csak pénteken jöttünk, és még nem tértem vissza a mindennapokba teljesen Kép
De annyit elõzetesben mondhatok, hogy kicsit pityogtam, mikor el kellett hagyni a szállodát, meg már most akarunk helyet foglalni jövõre Kép

puszi,
Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

Dani kiütései nem múlnak, sõt egyre több lesz a lábán isKép A doktor néni egész júliusban szabin van, de egyébként se tudom visszavigyem-e, mert nem tudnak mit csinálni vele. Egy darabig nem megyünk homokozóba, hátha attól van, de ha nem, akkor fogalmam sincs mi legyen. Igazából szerintem bõrgyógyásszal kellene megnézetni.

Nem tudom, hogy az oltás hatása-e, de kicsit be van rekedve. Remélem nem rosszabbodik.

Ti adtatok már tejszeletet a gyerkõcöknek? Mennyi idõs korukban?

Sziasztok!

Nóri
nóri
 
 


Nóri!

Szerintem azért el kéne vinni dokihoz, már csak azért is, hogy beutalót adjon a bõrgyógyászatra.
A rekedtség nem kizárt, hogy az oltástól van, bár inkább azt mondta nekem a doki, hogy nátha léphet fel, végülis az tartalmazhat rekedtséget is...

Tejszeletet én már elég régóta adok Reginek, szerintem már egyéves kora elõtt is kapott, mint ahogy túró rudit is. És mondanom se kell, hogy imádja Kép

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!
Nálunk nem kell beutaló a gyerekbõrgyógyászatra!!!
Csak telefonon kell kérni idõpontot, egy bizonyos napon van a rendelés, és akkor pontosan akkor fogad a bõrgyógyász, hosszabb várakozás nincs.
Szerintem érdemes közvetlen érdeklõdni, megspórolsz egy utat.
Tejszelet ügyben a Zsomi, kockázva kapta, felét kidobálta. A túrórudot szereti, csak egsében kell adnom, és elég nagy disznóól van utána, a leesett, szétkent csokitól.Kép
Ma azt mondta, amikor tésztát szûrtem le, hogy TÉSZTA.. Ledöbbenten megfordultam, és fülig vigyorogva elismételte. Imádom.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Ja, fogalmam sincs hogy lehet bõrgyógyászatra jutni, szerencsére nem kellett még soha ez az info Kép

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

Mindenki nyaralni ment?Kép

Kicsit aggódom Dani miatt. Szerintetek elég nap 1 dl fõzelék egy 15 hónapos gyereknek? Többet ugyanis nem eszik. Gyümölcsöt naponta 1 banánt vagy fél üveges gyümit. Ezenkívül naponta kb. 4 dl tápszert, pici kenyeret (kb. fél tenyérnyit) felvágottal, fél pohár joghurtot vagy egy Túró Rudit. Igazából a fõzelék és a gyümölcs mennyisége miatt aggódok, régebben meg se állt míg be nem pakolt 3-4 dl fõzeléket.
Viszont nagyon szereti a rántott pulykamellet, az jó puha, õ is meg tudja rágni, meg a rántott zöldségeket. Szerintetek nem gond, ha sokszor (hetente 3-szor) olajban sült dolgot eszik?

Köszi a válaszokat!

Nóri
nóri
 
 


Sajnos nem nyaralunk, pedig ilyen idõben az lenne az ideális! Nem baj azért a strand is megteszi! Kép

Hát én nagyon örülnék neki ha Incsi ennyit enne, mint Dani! Szerintem ilyen melegben õk sem nagyon kívánják a kaját (gondolom ezzel te is így vagy)! Volt olyan nap, hogy Incsi semmi szilárdat nem evett csak ivott, úgyhogy ehhez képest ti szupik vagyot! Szerintem ne izgulj, ez normális!
Az olajban sült dolgokhoz nem nagyon tudok hozzászólni, de szerintem az sem árt! (még mindíg jobb olajban, mint zsírban)

Üdv mindenkinek: Vica
vica
 
 


Nálunk annyira bejött a nektarin, a árgabarack, a nyárialma, hogy 3-4 db, simán lemegy egy nap. A nektarint csak mosom, adom a kezébe, õ meg visszadja a magot a végén.Kép
Fõzeléket egy hete nem evett, délben inkább csak langyos levesfélével kínálom, meleg van szegénynek.Imád minden levest, abba rakom a zöldséget. Eszi a dinnyét is, tegnap a lányom megetette fõttkukoricával is. Grillrácson sütöm a nyári zöldséget, pulykamellet, azt szereti nagyon. Állandóan a keze ügyébe teszem a vizesüveget, és én is itatom. Most volt, 12,5 kg, egy kicsit mintha nyúlt volna...
Az olajban sült kajákkal ovatosan bánunk, nincs nagyon rá szükség, max 1-1 alkalommal hetente. Azért marad benne rendesen olaj, ha le is van csepegtetve, meg az olaj magas hõfokon használva sem egészésgesebb, mint a zsír.
Ja, mióta ennyiféle gyümi van, a Zsomi rá sem néz a joghurtra. Kap még reggel-este BEBA2-t, és lassan elkezdjük a tejet is.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Off! Nóri! Végre kész a gépünk, de elszállt az összes emilcímem! Írj már légy szi egy levelet, hogy tudjak válaszolni!

Csongi elmúlt 16 hónapos. Ebben a melegben eszméletlen keveset eszik, de nem is igen erõltetem. Viszont folyamatosan kínálom gyümölccsel. Dinnye, alma, barack nagyon megy nálunk. Szerintem nem kell izgulni, pl. ha éhes olyan visítást tud levágni míg rá nem jövök mi baja. Szóval ha éhesek, úgy is jelzik.

Mi is voltunk kétszer strandon. A bébimedencébe be sem akart menni (kb. 3 hete nyelt egy liter vizet.) Viszont úszógumival a nagyobb medencében nagyon jól érezte magát. Olyannyira, hogy elirigyelte a nagyoktól az ugrálást, és õ is kikéredzkedett a medence szélére és "beledõlt" a vízbe. Még sikongatott is úgy élvezete.

Egyébként nagyon rosszul viseljük ezt a nagy meleget. Nem tud magával mit kezdeni, a lakást unja, a játszóteret unja... Nincs valami játékötletetek labdán és kismotoron kívül amit lenn is tudnának játszani?

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!

Örömmel értesítek mindenkit, hogy Dani a tegnapi napon megtanult járniKépKép
Már úgy megy, mintha hetek óta ezt gyakorolná. (Ami valahol igaz is) Fel tud állni kapaszkodás nélkül, fordul, kikerüli az akadályokat, szóval mindent csinál. Nagyon büszke vagyok rá!

Boldog névnapot minden Daninak!

Nóri
nóri
 
 


Sziasztok!

(nem voltunk eddíg itthon csak most kerültem gépközelbe)

Nóri:Gratulálunk Daninak (aztán majd mostantól gyõzzél futkosni utánna....Kép )

Évi: Nálunk Incsinek a legjobb elfoglaltsága otthon ha segíthet nekem: serpegetni, virágot locsolni, ki-be pakolni a mosógéppbe... (ezekkel még akkor is el tod szórakozni, amikor én már rég befejeztema házimunkát! Amúgy õ is utál a lakásban lenni, amikor csak lehet megyünk valahová!

Üdv mindenkinek: Vica
vica
 
 


Sziasztok!

Hát, megérkeztünk mi is ideKép az én babám is egy éves múlt, már lassan egy órájaKép

Puszi mindenkinek!

Ladányi Kata és Peti
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Az én kisfiam 13 hónapos.Most 80-as ruhákat és 19-es cipöt hord. Szerintetek kétévesen kb.mekkorák lesznek a méretei?
Azért kérdezem,mert kaptunk nagyon szép 22-es kiscsizmákat és félek,hogy esetleg nyáron nö bele.. Mivel elsö gyerek,fogalmam sincs mennyi idö alatt mennyit nö.
A Tesco-ban most 399 ft-ért lehet kapni hosszú ujjú kombidresszeket (a body szót utálom a magyarban). Az idei télre el vagyunk látva,de már szeretnék a következöre készülni,ha már ilyen olcsó.
Köszi,hogy felvilágosítotok .

Inimma
inimma
 
 


Sziasztok!

Kisfiam 12 hónapos. Már tud szaladni, olyan kis nyüzsgõs típus. Egyszerûen képtelen vagyok vágni a haját, mert mikor megérzi az ollót, azonnal elrohan és úgy védekezik mintha félne tõle. Ti hogyan vágjátok gyermekeitek haját?

Segítsetek!

Köszi
Móni
Móni
 


Szia!
Nálunk úgy zajlik a hajvágás, hogy beállítjuk a kádba, nyaka köré hatalmas fürdõlepedõ és a nagymama vágja én meg szórakoztatom, hogy például löködje le a törölközõre esett hajat stb. Kép Mindenképp minimum két emberes dolog....

Szia!
Isme
isme
 
 


Sziasztok!

A kisebbik fiam 13 hónapos,a nagyobbik pedig 3 éves.
Szerintem ne vásároljatok elõre ruhát,mert lehetetlen kiszámítani a növekedését-fõleg a lábánál-,így pedig csak a bosszúság lesz késõbb.A késõbbi szobatisztaságra is gondoljatok a bodyk beszerzésénél.Tapasztalatból tudom,hogy kisfiúknál nincs gond,de lányoknál ekkor már ez a ruhadarab nem célszerû.

Mariann
Mariann
 


Sziasztok!

Az én fiam 15 hónapos, 12 kg és 92 - 98-as ruhákat hord. Most vettünk a TESCO-ban 98-as frottier kombidresszt, és pont jó rá. A kiscsizmája 24-es. De épp hogy jó még rá itthon vékony zoknival a nyári 22-es szandija.
Szóval tényleg nem lehet kiszámítani, mennyit nõnek. Maximum úgy, hogy az elsõ szülinap után kevesebbet, mit elõtte, meg télen is kevésbé. Nálunk mondjuk õsz óta jók voltak a 86-os kombidresszek, most meg kihagytunk egy méretetKép

Mariann! Nekem elsõ gyermek a Peti, ezért nem értem amit írtál (bocs, ha hülye vagyok) a szobatisztaság-body-lány-fiú dologról.Kép

Mi hajat amikor a hintájában alszik, akkor vágtunk legutóbb, de neki csak a frufruját, meg a füle mellett kell. sajnálom megkopasztani.

Puszi: kata

Írjatok, ne halódjon a topic
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok

végülis több részletben sikerült levágnom a haját, hát nem örült neki.

Ha valaki cipõt akar venni a csemetének, most érdemes mert a Siesta üzletekben (XIII. Raul Wallenber u.) január 31-ig 50%-os akció van minden cipõre, a csizmától a szandálig.

Én vettem Ádinak 20-as szandit, remélem belenõ tavaszra, mert most olyan 19-es a lába.

Puszi Móni
Móni
 


Kata!

lányoknál bugyi a célszerûbb :o)

a fiúknál? majd kiderül...

Solya
solya
 
 


Kata!

Te ne haragudj,én írtam félreérthetõen:a nem túl fontos lényeg annyi,hogy a már szobatiszta kisfiúra még mindig tudsz ,ha akarsz,egyrészest(bodyt) adni,mert csak félrehúzod pisilésnél...KépKislányoknál lsd.Solyát.
Kata,az én kisebbik kisfiam egy évesen volt kb.10 kg.és mindenki kis vasgyúrónak tartja.De kizárt,hogy most (mindjárt 14 hónapos),közelíteni hozzátok!Jó nagy baba,gratulaKép

Mariann
Mariann
 


Sziasztok!

LKata!
Megtaláltalak!Kép
Most olvastam mekkora Peti! Hát jól megnõtt a "fiatalember".

Az én Zsanim is 15 hónapos jelenleg 80-86-os ruhákat hord és kb. 10kg, szandija 20-as. A védõnéni mindig megjegyzi, hogy olyan nagy hasa van, mint egy 8 hónapos terhesnek. De olyan aranyos, ahogy fürdéskor próbál a pocija alá nézni.Kép
A hajvágást én magam nem mertem vállalni, így a fodrászomhoz vittem a Zsanit. Már 2x voltunk és az ölemben ülve nagyon nyugodtan viselte. Persze a végén én lettem tiszta hajas, de ennyit megért. Megfogadtam, hogy tavaszig nem vágatom a haját, de olyan gyorsan nõ neki.
Amúgy nálatok is tortúra a hajmosás és a körömvágás?

Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok!

Áh, értem már a body dolgot!!!!! Látszik, hogy elsõ gyerekKép

Mariann! Hát, nem tudom, Peti nem kövér abszolút, csak nagyon magas. Találkozunk néha kétévesekkel (fiú, lány vegyesen), és mindig kérdezik, mennyi idõs, el vannak hûlve, hogy 15 hónapos a magassága miatt. Ezért meg se kottyan a súlya neki, különösen, hogy inkább izmos. Vagy egy Petinél kicsit idõsebb baba itt a neten, aki elég husi, és egy idõben egyforma volt a súlyuk. Talán õ alacsonyabb. Ja, meg nagyon sûrû már a haja, nem is látszik a fejbõre. Biztosan ez is idõsíti. Pedig a súlyával egy idõben nem is volt megelégedve a Doktor Néni. Mert csalóka ez a 12 kg, mert amikor szopizott, akkor szedte össze a javát (heti 30-40 dkg-ot), 4 hónaposan már megduplázta a születési súlyát, aztán ahogy fogzani kezdett + szilárd kaja megállt a súlya és pont csak a minimumot hízta. Aztán egy éves kora körül vagy 2 hónapig nem is nõtt a súlya. Most talán újra elkezdett, pedig nagyon fogzik szegény. Õrület, mekkora egy örlõfogKép
Szilvi! Cseréljünk már e-mail címet! Levelezhetnénk, kiváncsi vagyok, mennyi a közös az egy napon született kölkeinkbenKép Megcsinmáltattam a horoszkópját, ha megjön, majd elküldömKép Mi is voltunk már egyszer fodrásznál, lassan mennünk kéne, csak félek, hogy nagyon megnyírják, én meg gombafrizurát szeretnék neki nyárraKép Hát a körömvágás rémálom, a lábán nem is hagyja, ha ébren van akkor különösen, ha alszik, akkor meg csikis. A kezén csak alva lehet, vagy ha nagyon bambulja a tévét. Apukám tudja profin levágni neki kezén lábán. De hogy???Kép

Még ma próbálok friss képet tenni a profilba. Nem lesz túl profi, mert videókamerával lett felvéve, és Apu azt merevítette ki és vitte fel a gépre.

Puusz: Kata

Hogy tudtok egyébként olyan klassz montázsokat csinálni????
LadányiKata (ladán
 


Kata,megnéztem a profilodban a képet,nagyon aranyos a NAGYfiadKépValóban idõsebbnek látszik.Kész nagyfiú.

Mariann
Mariann
 


Sziasztok!
Kata!
Peti tényleg "nagyobb" fiú a korosztályánál. Micsoda haja van!Kép Látom a körömvágással nektek is meggyûlik a bajotok. Nálunk ue. van, csak akkor lehet levágni, ha már elaludt Zsani. Egyébként iszonyú sírás van, bár a legutóbb egy kukk nélkül le tudtam vágni neki 3 körmöcskét.Kép Sajnos ennek ellenére hamar visszatért a "ne vágd le a körmömet, mert fáj" hangulatba. Apukád taktikájára én is kiváncsi lennékKépKépKép!
A montázsokat a szkennerhez kapott Photo Express-szel csinálom, szerintem jó a progi és könnyen lehet mutatós dolgokat csinálni vele.
Már megírtam a levelet, de nem tudom hova küldjem.Kép A profilodban nem találtam címet, de az enyém itt van: sztigris@monornet.hu

Lányok!
A Siestánál mikor lesz megint akció, mert Zsaninak lassan új szandi kellene. Sajnos a mostani akciót lekéstemKépKép.

Pussz
Szilvi

Ui.: Ja, a profilomban most tettem fel egy montázst!Kép Kukkancsátok meg.
sztigris
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: