Új privát üzeneted érkezett!

gabomamo,
nem emlékszem, melyik mikortól aludta át az éjszakákat. Csak Abusra, õ sokáig felébredt, de nem emlékszem meddig. Õ még a mai napig is felébred, de nem szól, csak átbújik a mi ágyunkba. (Még csak 2 és fél éves.) Mivel 2 szobás lakásunk van, így egy szobában alszik mind a 3. Ruben és Rebeka emeletes ágyon, Abus az emeletes ágy mellé tolt heverõn. Így Ruben és Abigél egymás mellett alszik. Ha egyszer majd lesz egy akkora lakásunk, amekkoráról álmodozok, akkor mind a négynek lesz külön szobája. Én utáltam, hogy soha nem volt egy saját, intim életterem. Azt akarom, hogy nekik legyen. Ami meg a barátnõdet illeti együttalvás terén, a gyermekpszihológusok szerint (és én is egyetértek) ez nem normális, szét kell "költözniük", külön ágyba, és - valószínûleg - ha ez kialakult, pszihológusra is szükségük volna. Nem tudom, olvastál-e tõlem errõl más topicban, én pszihológus"mániás" vagyok, Kép de megvan az oka. Nem a hülyék járnak oda, én is járok, pedig soha nem gondolnád, ha személyesen ismernél, hogy szükségem van rá. Aki 6 évesen egy ágyban alszik a fiával, annak problémái vannak, azt várja el a fiától, hogy legalább valamelyest töltse be az apa, a férfi szerepét, erõsebben kötõdik a fiúhoz, mint kellene, és valószínûleg ödipális problémái vannak, ami miatt a fiúnak is kialakulhat ugyanez, ami megnehezíti a leválás idõszakát, és beleszólhat a késõbbi házaséletbe is. Ja, és eszedbe ne jusson mindezt elmondani a barátnõdnek, a nagyrésze ezeknek a dolgoknak tudat alatt folyik, nem is tud róla, nem hinné el neked, azt mondaná, nem vagy normális. Egy pszihomókus viszont a felszínre tudja hozni. Na ennyit a kiselõadásról. Írjál, ha van kérdésed! Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Megkérdeztem Pelét, annyit helyesbítek, hogy a fent írtak nem biztosak, de lehetségesek (a barátnõddel kapcsolatban). Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Szia Virag,

ami igaz az igaz, egyedul nevelte a fiat a baratnom (mar nem), de a fia ragaszkodott az anyjahoz allitolag. Szerintem se egeszseges a dolog. kulonben szoktam vele cseszegezni.

udv,
gabomamo
gabomamo
 
 

 
 

ne cseszegesd, küldd el pszihológushoz. Kép Ha kell, tudok nevet, telcsit adni, profi az ürge. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok Anyukák!

Kicsit belefecsegek ebbe az együttalvás-témába. Fiacskám 3 hónapos koráig aludt velünk egy szobában, de nem az ágyunkban. Szopihoz odavettem az ágyba magamhoz. Igaz, a férjuram gyakran felébredt így és nem örült, mindig fáradtan indult dolgozni szegény. Apasors... Amikor 3 hónapos lestt Kristóf, már egész turhetôen végigaludta az éjszakákat kb. este 10-tôl reggel 6-ig. Amikor elôször tettem a szobájába éjszakára, rettentôen izgulta, hogy fog reagálni, el tud-e aludni egyáltalán, felsír-e majd az éjszaka stb. Nagy örömünkre semmiféle megrázkódtatást nem jelentett neki a költözködés... Ugyanolyan jól aludt, mint addig, reggel meg áthoztam az ágyunkba szoptatni.
Igazán nem volt nehéz, hálaistennek.

Viszont... Második babánkat februárra várjuk, 20 hónap különbség lesz köztük. (Ezért is böngészem ezt a témát.)
Mivel itthon vagyok Kristóffal, és naphosszat vele foglalkozom, el sem tudom képzelni, hogy fogom megoldani a helyzetet a kis újszülöttel, aki majd olyan rengeteg idôt és energiát követel magának. Menyire lesz féltékeny a nagyobbik? MIt lehetne csinálni, hogy valahogy felkészítsem a kistestvér érkezésére? ô is olyan kicsi, "elmagyarázni" nemigen lehet neki a dolgot.
A korábbi hozzászólásokban olvastam mindenféle tapasztalatokról, de ha van még valakinek kedve hozzászólni ehhez, nagyon örülnék neki.
Csúcs jó ez a babanet, még csak mostanában találtam rá.
Sziasztok
Judit
Judit
 


Judit,
fogok válaszolni, de valószínûleg nem a hétvégén. Ha lesz idõm, írok. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Judit,
mégis itt vagyok. Kép Mennyire lesz féltékeny a nagyobbik? Ez - úgy gondolom - részben tõled, tõletek is függ. Amikor az elsõ babám 8-10 hónapos volt, elmondtam neki, hogy van egy baba a hasamban. Õ alig múlt egy éves, mikor megszületett a kistesó. Szemmel láthatóan értette. Mindenbe bevontuk. Mesélj Kristófnak a babáról, aki a pocidban van. Ne szorongva, mert azt megérzi, és ha azt érzi, hogy te félsz valamitõl (és az egyértelmû lesz számára, hogy a félelem a pociddal kapcsolatos, hiszen ott a kicsi), attól õ is félni fog. Szóval csak természetesen, jókedvûen, nem túl sokszor, de beszélgessetek róla. Érdemes 3D-s UH képeket mutatni neki. Ha hagyod Kristófot az elsõ pillanattól kezdve, hogy megsimogassa a kicsit, pelust hozzon neki, ha akar, stb, akkor valószínûleg nem lesz annyira féltékeny. De tudnod kell azt, hogy a féltékenység teljesen normális dolog. Ha megmutatkozik majd, semmiképpen se szídd le Kristófot, nehogy bûntudata legyen emiatt. Nagyon gyakran szeretgesd majd meg, ha igényli, kínáld fel neki a cicit, hátha élni fog vele. Ha a kicsi születése után "visszaesik" a fejlõdésben (ez csak látszólagos), az is természetes, hagyni kell. (Nagyobbak selypíthetnek, visszaszokhatnak a cumisüvegre, ha elõtte kaptak, babának tettetik magukat, újra bepisilhetnek, pelust kérnek, stb.) Majd még írok, most mennem kell. És tényleg csúcs ez a babanet. Kép Kb. 8 hónapja tévedtem ide, azóta a nyaralásunkat leszámítva nemigen fordult elõ, hogy kihagytam volna egy napot is. Kép Itt találtam meg a legjobb barátnõmet is. Érezd jól magad köztünk! Kép Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Szia Judit!
Bár én nem vagyok még érdekelt a témában (kisfiamnak egyelõre kistestvére nincs), de hallottam egy mesekönyvrõl a Szoptatásért magyar Egyesület adja ki, Kistesvérem születik címmel (750,-).
Itt további információkat találsz róla:
A „Szoptatásért” Magyar Egyesület:

Telefon: (06-1) 316 6762

Cím: Budapest, 1024 Margit krt. 55. III.em.
Sajnos nincs info, most megnéztem, de úgy tudom a könyvet meg lehet náluk rendelni. Van ismerõsöm, aki megvette, jó.
Üdv:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


szia Virag,

ugyi nem pesti vagyok, hanem szegedi, de majd megemlitem a baratnomnek a dolgot.


Judit

En ezzel a feltekenyseggel ugy vagyok vagyis remelem, hogy mire megszuletik a 2. babonk Jazmin meg nem tud feltekeny lenni. O akkor 15 honapos lesz. Remelem nem alakul meg ez ki akkor es abban bizom, hogy szinte ikertesok lesznek a kis korkulonbseg miatt. En is februarra varom a babot, 7-ere.

Agci,

ezt a konyvet mar gondoltam en is, hogy megrendelem, de mostmar bizti meg fogom.

udv,
gabomamo
gabomamo
 
 


Kedves Virág, Ágci és Gabómamó,

nagyon örülök a válaszaitoknak és majd emésztgetem ôket szépen folyamatosan. Talán azért aggódom a féltékenység-probléma miatt, mert a húgom és köztem 14 hónap van, és bár édesanyánk visszaemlékezése szerint az elsô idôszakban minden rendben zajlott, azért a féltékenység jelen van köztünk a mai napig (tehát nyilván volt is, ha nem is nagyon látványosan) és akármilyen természetes és nem "rossz" dolog, mégis valamiféle szenvedés mind a két gyereknek.
De tényleg biztos segít, ha beszélek Kristóffal a kis másodikról. Az ultahangképeket kipróbálom majd, nagyon jó ötlet! Úgyis olyan kis vizuális a fiacskám.
Szerencsére látom, hogy próbál egyre függetlenedni. A napokban rászánta magát az elsô teljesen önálló lépésekre!
Ennek mellesleg azért is örülök, mert szép súlya van, és egyre nehezebben bírom cipelni a gömbölyödô pocimmal.

Gyakorlati probléma: a babakocsi. Rengeteget használom még, és nem tudom, hogy oldjam meg ezt majd a második érkezésekor... Tudom, hogy létezik egy kis gördeszka-féle valami, amit a babakocsihoz lehet kapcsolni, és a nagyobbik, ha nem akar tovább gyalogolni, feláll rá, és ott "gördül". Ismeritek ezt? Használta valaki? Roppant kíváncsi vagyok, hogy hajlandó lenne-e Kristóf felállni a "gördeszkára". (Én viszont második kocsit venni nem vagyok hajlandó.) Valami egyéb tuti tippje van valamelyikôtöknek, kedves Anyukák?
Puszi

Judit
Judit
 


Sziasztok,

Judit,

az en lanyom eleg pici. 5 nap mulva lesz 1 eves es 6,3 kg, nekem annyira nem nehez cipelni. Mi kaptunk 1 testver kocsit, es egyenlore azt fogom hasznalni. De mar gondoltam arra is, hogy a nagy kocsiban, a kicsi pedig hordozokendoben, majd kenguruban, estleg forditva. A nagy a kenguruban, a kicsi a kocsiban.
Hat ennyi jutott eszemben.
Nekem 7,5 ev van a noverem es kozotem, de nekem o a peldakepem.

udv,
gabomamo
gabomamo
 
 


Szia Gabómamó,

15 hónap korkülönbség az tényleg nem sok! Es tényleg jár hozzá egy testvérkocsi!
Én meg alighanem kombinálom a megoldásokat - kenguru, kocsi, gyaloglás - aztán mjd kiforrja magát a dolog. Február közepén úgysem megyünk majd hosszú gyalogtúrákra!
Majd feruár 7-e körül gondolok rád! Az enyémet 21-re tippeli a doktor úr meg a masinák.
De jó lesz! De azért izgulok.
Judit
Judit
 


Sziasztok!
Nekünk is hasonló gondjaink voltak, mivel a két fiú közt 19 hónap van. A babakoscizást úgy oldottuk meg, hogy a nagyobb a kicsi elé ült, aztán mikor nagyobb lett, akkor csak a rúdra Kép
Nálunk nagyon érdekes volt a második terhességem. Mikor 3 hónapos terhes voltam, akkor hagytam abba a nagyobb szoptatását, mert már nehezen tudtam tartani, és akkor mondtam el, hogy testvér lesz. (az érdekes még, hogy tulképp nem volt menstruációm, tehát csak a gépekre hagyatkozva számították ki, hogy melyik napon születik a kicsi, és talitalálat volt az idõpont) A 13 hónapos kisfiam megértette, és a hasamra mutatva mindig babát mondott, simogatta, mikor a végén orvoshoz jártam türelmesen várt, ha fáradt voltam mellém feküdt, simogatta a testvérét. Azért vagyok biztos abban, hogy értett mindent, mert mikor már megszületett a kicsi, akkor nem mondta többet, és ha akkor a hasamra mutattam, rázta a fejét, hogy már nincs baba.
Az biztos, hogy az elsõ 2 év nehéz volt. Amikor terhes lettem sokan csak errõl beszéltek, hogy mért nem vártunk még, vagy a hûvös megjegyzést kaptuk: Ti tudjátok! Ez nagyon rosszul esett. De ma azt mondom, hogy fantasztikusak együtt, az utcán ikreknek nézik õket. Gyakran mondják, hogy õk a legjobb barátok (4,5 ill. 3 évesek), és most megegyeztek abban is, hogy kell egy baba nekik, amelyik nem tud beszélni Kép
Én nem bántam meg, és sok türelmet kívánok mindenkinek, aki most várja így a másodikat, de megéri azt a két nehéz évet.
Sziasztok: Timi
vargat
 
 


Sziasztok!
Nekünk is hasonló gondjaink voltak, mivel a két fiú közt 19 hónap van. A babakoscizást úgy oldottuk meg, hogy a nagyobb a kicsi elé ült, aztán mikor nagyobb lett, akkor csak a rúdra Kép
Nálunk nagyon érdekes volt a második terhességem. Mikor 3 hónapos terhes voltam, akkor hagytam abba a nagyobb szoptatását, mert már nehezen tudtam tartani, és akkor mondtam el, hogy testvér lesz. (az érdekes még, hogy tulképp nem volt menstruációm, tehát csak a gépekre hagyatkozva számították ki, hogy melyik napon születik a kicsi, és talitalálat volt az idõpont) A 13 hónapos kisfiam megértette, és a hasamra mutatva mindig babát mondott, simogatta, mikor a végén orvoshoz jártam türelmesen várt, ha fáradt voltam mellém feküdt, simogatta a testvérét. Azért vagyok biztos abban, hogy értett mindent, mert mikor már megszületett a kicsi, akkor nem mondta többet, és ha akkor a hasamra mutattam, rázta a fejét, hogy már nincs baba.
Az biztos, hogy az elsõ 2 év nehéz volt. Amikor terhes lettem sokan csak errõl beszéltek, hogy mért nem vártunk még, vagy a hûvös megjegyzést kaptuk: Ti tudjátok! Ez nagyon rosszul esett. De ma azt mondom, hogy fantasztikusak együtt, az utcán ikreknek nézik õket. Gyakran mondják, hogy õk a legjobb barátok (4,5 ill. 3 évesek), és most megegyeztek abban is, hogy kell egy baba nekik, amelyik nem tud beszélni Kép
Én nem bántam meg, és sok türelmet kívánok mindenkinek, aki most várja így a másodikat, de megéri azt a két nehéz évet.
Sziasztok: Timi
vargat
 


Sziasztok!

Én is sokat filozofálgatok arról, hogy hogyan lesz márciustól, mert akkorra várom kislányom mellé az öcsikét.

De az igazság az, hogy már most is problémáim vannak, mert a lányom 12 és fél hónapos és 11kiló, 30 deka vagyis baromi nehéz és én nagyon megérzem, mikor felkutyagolok vele a harmadikra. Mostanában érzem úgy, hogy nem túl jó cipelni.

Örülök, hogy elõttem van egy csomó biztató irás. Én is a kengurus megoldásra gondoltam, természetesen a picurkámat szeretném majd kenguruban hordozni, mert az óriásbébim már bele se férne a kenguruba.

A nõvérem fiai között 17 hónap van, eleinte majdnem megszakadt velük, de mostanra minden OK, a legjobb játszótársak a fiúk. Õk már 7és fél és 9 évesek.

Jó babavárást mindenkinek!

Réka
Walacky
 


Timi

De édesek lehetnek a fiaid! Tényleg néha hülyének nézik az embert, hogy ha kis korkülönbséggel akar gyerekeket. (Pl. ahogy tukmálják az emberre a fogamzásgátlót szülés után!)
Amirôl írsz, az mindenesetre nagyon biztató! Remélem, az enyémek is így fogják szeretni egymást.

Réka

ismerem az óriásbébi cipelésének szépségeit! Szerencsére a fiam kezd járni... De azért cipelem még eleget.
Neked is jó babavárást!
Írnék még, de Kristóf kezdi szétpakolni az apja csodás kazettagyujteményét, jobb, ha beavatkozom.
Puszi nektek
Judit
Judit
 


Kedves Lányok!!!

Én is szeretnék csatlakozni a két- vagy többnyermekes kicsis-picis anyukák csapatához! Kisfiam Petya 16 hónapos, január végére várjuk a kistesót, ekkor másfél éves lesz az én nagy fiam!
Nem tudjuk hogy öcsike vagy hugica lesz-e a kis jövevény. Néha nyugodt vagyok, mikor Petyával könnyû napjaim vannak, hogy minden rendben lesz, menni fog két gyerkõccel is minden mint a karikacsapás. De mikor nehéz, nyûgös napjaink vannak, sokszor aggódom és félek, hogy mi lesz kettõvel?
Petya nagyon vadóc, most az a mániája hogy dobálózik, a játékát a legváratlanabb pillanatban vágja a fejemhez ok nélkül, és ha mérges, akkor is mindent a földhöz vág. Ha befejezte a kaját, az etetõszékrõl lehajítja a tányérját, kanalát, ha valami nem sikerül amit szeretne, tombol, üti a tárgyakat, bútorokat. Próbáltam már szép szóval elmagyarázni hogy nem szabad, ha másik gyerek fejéhez dobott egy játékot elõfordult, hogy a kezére csaptam, úgy próbáltam hatást elérni hogy megjegyezze, ezt nem szabad. Mindez eredménytelenül. Félek, hogy a kistesóhoz is bedobál majd az ágyába tárgyakat a fejére vagy ilyesmi.
A másik ami miatt aggódok az, hogy sokszor még elmosogatni sem tudok tõle mert a lábamba kapaszkodva ráncigál, nyafog.... gondolom ismerõs lehet nektek is ez a helyzet. Mi lesz, ha a kistestvérét szoptatom 30-40 perceken keresztül kétóránként vagy igény szerint az elsõ hetekben? Ott fog nyafogni mellettem és cibál, hogy menjek már vele játszani? Mostanában sláger a mesekönyvnézegetés, felismeri a képeken az állatokat, tárgyakat, sokat meg is nevez meg mindent megmutogat. Amióta érdeklik a könyvek, rengeteget fejlõdik, a beszédkészsége is és az értelme is. Gondoltam majd míg a kicsi cicizik, magam mellé ültetem Petyát is és mesét olvasok neki vagy mondókát mondok... remélem menni fog, hogy le tudjam kötni és hagyja a kicsit nyugodtan szopizni. Abban reménykedem hogy a pici az elsõ hónapokban sokat fog aludni, és addig Petyára tudom fordítani az idõmet és a figyelmemet. A házimunkát fogom inkább elhanyagolni vagy este megcsinálni mikor már alszanak.. így képzelem valahogy, de hogy a valóság mit hoz, az még rejtély! Drukkoljatok nekem és bíztassatok, hogy ügyesen meg tudjam oldani, és a nagy ne lássa hátrányát majd annak, hogy testvére született!
Azt gondolom, hogy csak az elsõ egy éven legyünk túl, utána biztosan könnyebb lesz, mikor már egymással is eljátszanak majd. De ki tudja, lehet hogy majd akkor kezdõdnek a civakodások? A tesó ha kislány lesz, Nóra lesz, ha kisfiú akkor pedig Viktor.
Lassan a nyolcadik hónapba lépek, egyre nehezebb Petyát emelgetni, hajolgatni, hamar elfáradok. Testvérbabakocsit már vettünk, használtan, nagyon örülök neki hogy olcsón kifogtuk, úgy érzem nagy hasznomra lesz. Bár hogy a buszra hogy fogom feltenni két gyerekkel, arra kíváncsi leszek! Kép

Nem tudom azt sem, hogyan fogja viselni ha napokra elmegyek a kórházba. Nem hiszem hogy jó ötlet lenne, ha látogatáskor õt behoznák, mert csak rosszabb lenne utána neki is, nekem is. Remélem jól meglesznek itthon apucijával, és nem lesz baj. Olyan pici még... én is szoktam mutatni a pocim neki, hogy benne van a kistesó, és simogatja is, de nem igazán érti az egészet. Szerintem ha itt lesz a kicsi, pár nap után már olyan természetes lesz neki, hogy nem is fog emlékezni arra, hogy valaha egyedül volt csak õ. De hogy bántani fogja-e vagy nem, azt nem tudom, olyan vad a természete, félek hogy majd rángatja, megüti, nem lehet vele egyedül hagyni... Nna, nem rágódom itt tovább, majd meglátjuk.

Üdvözlök minden kedves anyukát és jó egészséget kívánok!

Katus
Katus
 


Katus,
átérzem a problémádat. Eleinte valószínûleg nehéz lesz, de késõbb könnyebb. Hogyan reagálsz, mikor Petya ledobja a kajáját, vagy fejbever? Berne szerint (amerikai pszihológus) minden gyermekben lakozik egy kis Démon (ettõl ne ijedj meg Kép), és ha ez a kis Démon kiborítja a kaját, vagy bármi csibészéget csinál, és anyuci mérges lesz, akkor visszahúzódik, és a lehetõ legrosszabb pillanatokban fog elõtörni. Ha viszont anyuci nyugodt marad, és egy laza mozdulattal feltörli a kaját (hiszen õ is tudja, hogy rosszat csinál), akkor kiéli magát kisebb akciókkal, de nem a legrosszabbkor. Na hát ezt megvalósítani, mint tudjuk, nem könnyû, pláne nem pocakosan. De azért sok sikert hozzá. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Elõre is elnézést kérek, de még nem tudtam teljes terjedelmében végig olvasni a topikot. Remélem elõbb-utóbb bepótolom.
Két kisfiam van, Bence 1999.02.21-én, Gergõ 2000.11.04.-én született. 21 hónap van köztük.
Gergõ születése után (amíg evett-aludt)minden jól ment, csak Bence nehezen értette meg csöndben kell lenni, amíg a tesó alszik. Nem mindíg sikerûlt, (de legalább a kicsi ezért bármekkora zajban elalszik).
A gondok nekünk is akkor kezdõdtek, amikor Gergõ elkezdett kúszni. Bence minden játékát szétrombolta, összenyálazta. Sajna késõbb se lett jobb a helyzet, mert Gergõ elég izgága tipus. Õt nem köti le a rajzolás, gyurmázás, nyomda stb. Bence viszont nagyon szeret eféléket játszani. Szeptembertõl Bence ovodába ment. Sosem sírt miatta, sõtt mindíg azt kérdezte: Anyuka, ugye Gergõ még pici és nem jöhet ide? Hát én megijedtem ( nem mintha szerettem volna, hogy sírjon), de valahol azt olvastam, ha a gyerek sírás nélkül megy az oviba, ott gondok vannak a családban. Beszéltem az ovónõvel és megnyugtatott, hogy Bence azért érzi jobban magát az oviban, mert nincs ott az öcsi, aki mindent szétrombol. Amióta az oviban tud alkotni (rajz, sógyurma stb.) sokkal türelmesebb és elnézõbb a Gergõvel.
Mindentõl függetlenûl én sem bánom, hogy kicsi a korkülömbség köztük, sõtt. Ahol nagyobb a korkülömbség, ott is vannak viták és ott sem fenékig tejfel minden.

TÁgi
tÁgi
 
 


Katus!

De örülök még egy baba!!! Kép Kép Kép
Írjál ám amikor megszületik! Tök érdekes a tied születik az enyém megy oviba. Kép
És miért nem jösz a túl az elsõ napokon topicba? Segítünk ám ott is? Tudod milyen sok kismama van ott is?

Egyébként meg jogosak az aggodalmaid, de sajnos kivédeni, felkészülni nem igen tudsz rá, de majd ha élesben találkozol vele tudni fogod mit kell tenni.

szia

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Halihó mindenkinek!

szeretnék bejelelentkezni közétek, Dani fiam szenteste lesz 18 hónapos és március végére várjuk a kistesót. Így 21 hónap lesz köztük.
Danó szerintem jó kisfiú, eleven ugyan, de nem vészes. Már tudja, hogy anya pocijában baba van, szokott neki puszit is adni. Más babákkal szemben kedves, simogat, puszit ad, sõt játékot is ad nekik. Remélem ez a kistesóval nem fog megváltozni túlságosan...

Na pusszntás!
Zsófi
Csucsuka
 


Sziasztok!

Egy kicsi és egy picis mamaként mostnaában már nagyon ritkán tudok csak írni, maximum olvasásra jut idõm. Kicsit nosztalgiázva olvastam a leveleiteket, mert annak idején én is kétségbeesve kértem segítséget a babanetes mamáktól, hogy mit csinál az ember 14 hónap korkülönbséggel két babával?? (az archívumban biztos megvan). Most már lassan egy éves lesz Zsombor is, a kicsi - és biztatásul mindenkinek ki lehet bírni!!! NEm egy fáklyás menet igaz, de attól tartok, a kicsit nagyobb korkülönbség sem az.

Egy-pár tapasztalat: az elején mindenki retttenetesen sajnál majd és segít - ami persze nagyon jó- de a neheze szerintem nem akkor van, hisz a pici még eszik és alszik. Most , hogy már a pici is indul- hát ez az igazán nehéz idõszak - pláne télen, amikor két gyereket+magadat kell kiállítani teljes menetfelszerelésbe.

A picik rettenesen alkalmazkodóak, nálunk legalább is sokkal békésebb, nyugodtabb a pici. (Katus: én mindig azzal biztattak magam, hogy egy vadóc elsõ után csak kaphatok egy békésebb típust- és lám! Kép
Ahogy egy barátnõm fogalmazott: a második gyerek tudja a dolgát!
Ami még elõny: annak ellenére, hogy a "nagyobb" (2 év hónapos lesz) egy eléggé nehéz eset - kénytelen- kelletlen bizonyos dolgokban önállóbb mint a kortársai (persze csak, ha jó napja van). NEki már természetes, hogy testvére van társaságban el nem hagyná, ha "veszélyt szimatol".

Néha sajnálom,hogy nagyon hamar "öreglány" lett -mert neki csak akkor jár babakocsi a sétához, ha ketten sétáltatjuk õket, ilyen pedig ritkén adódik. Persze vannak nehéz pillantok is, amikor közli, hogy nem "ZSófika vagyok, hanem pici baba" - kérek cicit, cumisüveget, öledbe megyek stb. s általában mindezt akkor amikor a kicsivel kell foglalkoznom. De azt hiszem ebben semmi rendkívüli nincs, gondolom, hogy iylet a nagyobb gyerekek is csinálnak testvérszületéskor, max. rövidebb ideig, és könnyebben megértik, ha éppen akkor valamit nem lehet és tudnak türelmesebbek lenni. (majd ezt megerõsíti vagy cáfolja egy nagyobb korkülönbséges anyuka Kép

Szóval nekünk ez lesz a természetes, hogy kicsi a korkülönbség és muszáj így helyt állni és ezt ti is tudjtok, hogy egy anyuka minden teszi a dolgát Kép
(maximum néha nagyon elfárad, és felhívja a környezete figyelmét arra, hogy emlékeztessék ezekre a pillanatokra, amikor esetleg eszébe jutna,hogy egy harmadikat vállal... KépKép

MIndenkinek jó "picivárást",
sziasztok,
Enci
Enci
 


Sziasztok Lányok!

Én is csatlakozom hozzátok, hátha így egy kicsit okosabb leszek márciusig. A lányom október 8-án volt egy éves, a kicsit (aki valószínûleg szintén lány lesz) március 6-ra várjuk. Szóval 17 hónap lesz a két gyerek között. Én direkt így szerettem volna, mivel az öcsém és köztem közel 10 év van és nem is nagyon tudtunk mit kezdeni egymássalKép. Viszont mostanában, ahogy elkezdett nõni a pocim, elbizonytalanodtam. A lányom "kétemberes" baba volt és most is leköti az egész napomat. Sajna emelgetnem is kell a szerény 10 kilóját és ebben sem fog senki segíteni az utolsó pillanatig semKép. Szerintetek ezzel az emelgetõs tréninggel is ki lehet húzni a 40 hetet? Iszom a rengeteg magnéziumot, de azért fõleg délutánra keményedik rendesen a hasam.
Timi lányomnak már próbáltam egy párszor elmagyarázni, hogy egy baba van a pocimban, de némi vigyorgás után csak durván belebök az ujjával a pocimba és kész. Nem tudom eldönteni, hogy tényleg nem fog fel semmit vagy direkt nem akarja megérteni? Vagy én közelítem meg rosszul a dolgot?
Kicsit úgy érzem, a lányomnak már így 13 hónaposan az a természetes, hogy körülötte forog a világ és nem tudom, errõl még a tesó érkezése elõtt le kell-e szoktatnom, vagy majd akkor kényszerbõl úgy is megoldódik a dolog? Persze, ha a dobhártyám kibírja azt a hisztitKép.

Üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Momo,
ha még (már ha jól számolom) 4 hónapod van hátra, és keményedsz esténként, akkor szerintem nem kéne emelgetned Timit. Nem nagyon buszozol, ugye? Szerintem ha otthon cipeltetné magát, érdemes letérdelni hozzá, és úgy megölelgetni. Utcán babakocsi, ha mégis kell buszoznod, akkor kérj meg valakit, hogy tegye fel. Kép Van még szitu, amire nem gondoltam?

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

A fiam és a lányom között 19 hónap korkülönbség van, és most várom a harmadik babát, áprilisra. 16 hónap lesz a középsõ és a pici között. Én azt mondom, a kis korkülönbség a legjobb. Nálunk soha nem volt semmi gond, se féltékenykedés, se semmi. Azért a harmadiktól kicsit már tartok, de szerintem most is menni fog minden magától! Segítségem sose volt, ezután se lesz, de eddig is megoldottam mindent. Szóval csak biztatni tudok mindenkit..

Kata
Anyakati
 


Virág!

Sajna, van, mert emeletes a ház és a háló- és gyerekszobák az emeleten vannak, a csigalépcsõ egy ekkora babának pedig még életveszélyes (fõleg a végleges lépcsõfokok nélkül). Szóval fel kell vinni és le kell hozniKép. Persze igyekszem redukálni a menetek számát (pl. már lent szoktam pelenkázni), de hajcsizni csak a saját nyugis szobájában hajlandó a gyermek. Ja és a mosott ruhát is fel kell vinnem az emeletre teregetni, másik kezemben a gyerekkel, mert különben zeng a ház az ordításától.
Félre ne érts, nem sajnáltatni akarom magam az egyébként nagyon szuper kis házikónkban, csak ezek az apró elrendezési malõrök most nem az én oldalamon állnakKép.

Üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok
Nekem harom apro gyerekem van, a nagyok ikrek, nemsokara ketevesek lesznek, a kicsi most mult hat honapos. Napra pontosan 17 honap van koztuk. Gondolhatjatok, hogy nem unatkozom. Mivel segitsegem a ferjemen kivul nincs,(kulfoldon elunk), nekem kell mindent megoldani. Szervezestol fugg minden.Mi is emeletes hazban lakunk, a fiukat megtanitottuk lepcson kozlekedni, tokeletesen mukodik 9 honapos koruktol (jarni csak 14 honapsa kezdtek, koraszulottek voltak). Momo azt uzenem, teregess este, ha a gyerkoc mar alszik. Vagy inkabb kerd meg a ferjed, hogy vigye fel a ruhakat. Most elkoszonok, mert kelnek a gyerekek, de meg jelentkezem. Ha valakinek kerdese van szivesen valaszolok, nekem is lenne egy kalappal.
Udv. Ildi
Szilagyi ildiko
 


Ildi!

Szeretettel várunk az ikres topikban! (Gyermekek/Gyermeknevelés/Ikrek) Ott van egy lány, akit kifejezetten az érdekelne, milyen az, mikor elõször jönnek az ikrek, utána meg a következõ tesó.
(Nekem is ikreim vannak, de nekik bátyjuk van, 2 év korkülönbséggel, meg most lesz majd kistesójuk, 8 év kokülönbséggel)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok lányok, hát én is ide csatlakoznék!
10 hetes terhes vagyok, és a kisfiam 2-án lesz másfél éves, tehát pont 2 év lesz köztük. A kisfiam mintha megérezte volna hogy valami van, olyan anyás lett a terhesség elsõ pillanatától fogva, hogy még. (Pedig konkrétan nem mondtuk meg még neki, csak elkezdtem felhívni a figyelmét hogy van olyan hogy testvérke, nézegettük az õ kisbaba képeit, meg ilyenek.) Szóval aggódom, hogy ha már most "féltékeny", mi lesz késõbb??? Olvastam a fenti hozzászólásokat (az archivokhoz elnézést de nincs türelmem), többnyire még kisebb korkülbs-ek vannak, és ebben a korban sokat számít néhány hónap. Vagy ebben a témában nem? Hogy fogadják a 2 évesek a kistesót?

Mikoo

Nem is gondoltam volna, hogy 4 gyerek mellett még lehet netezni! Le a kalappal! Engem egy is teljesen lefoglal - persze még kicsi. Vagy nem azért?
Olyan bizonytalan vagyok doktor úr... na jó, ez már csak vicc volt.

Tényleg vége
Mikoo
mikoo
 
 


Mikoo!

Az én fiam (archív...) 2 év és 2 héttel idõsebb a kistesóinál. Neki ráadásnak mindjárt kettõt kellett feldolgoznia. Ahogy olvasgatom a többiekét, azért volt egypár különbség, ami talán számított. Egyrészt õ elõbb hagyta abba a szopit, minthogy terhes lettem, ezért neki az összes szopizásos kérdéskör -"visszaesés" és társai- kimaradt. Másrészt mivel egyéves korától egyreinkább gyalogosan járt, nem volt gond, hogy 2 évesen már nem ül babakocsiba, lényegesen hamarabb került ki onnan, nem érzett olyasmit, hogy a kistesók miatt. A szobatisztaság téma esetleg érdekesebb, mert ráadásnak õ nyáron volt épp kétéves, tehát talán egyedül akkor lett volna aktuális, de épp az "úgyis visszaesik" elv miatt meg sem próbáltuk, nem tudom, ez másoknál hogyan mûködött (kistesók 2 éves nyáron szobatiszták lettek). Ami pedig szerintem óriási különbség: hónapról hónapra sokkal több mindent megértenek, és sokkal több mindent tudnak kifejezni. Magyarán kommunikálni lehet velük. Szerintem Bálint teljesen megértette, hogy neki tesói lesznek, beszéltem neki az egészrõl, már a legeleje idõszakról is, ebbõl a szedercsíra állapot, mint valami eperszemként tartósan megmaradt benne, erre késõbb is emlékezett. Szóval szerintem "felkészíteni" könnyebb.
Nálunk nagyon sokat volt nagymama segítség, és ez sokat jelentett, hogy amíg én a picikkel el voltam foglalva, õ sem maradt egyedül, mindig volt program neki is. Lehet, hogy hosszútávon -pszicho szakértõk szerint - nem volt szerencsés, de õnála gyakorlatilag a látványos testvérféltékenység egyszerûen kimaradt. Nem volt sem bántás, sem visszaesés, semmi olyan , hogy most én felhívom magamra a figyelmet, és ezt a kicsik bántásával teszem. De ez simán lehet, hogy a mi kivételes esetünk volt, és lehet, hogy tényleg nem hasznos, mert annál inkább elõjött késõbb, amikor sulis lett, a tesók nem, neki tanulni kellett, többinek nem stb. Tény, õk ugyanúg kicsik még, és igénylik az anyjukat, mint a pár hónappal kisebbek, és fontos, hogy megkapják, hogy ne kelljen hirtelen nagynak lenniük (nálunk ez így utólag hiba volt). Szerintem a szülõnek fizikailag lényegesen könnyebb, gyerekcipelgetés, szoptatás, távirányíthatóság, kommunikálhatóság szempontjából. De azért még mindig igaz az összes testvérféltékenység és társais tétel rájuk is.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!
Köszi amiket irtál, nagyon jók. Remélem nálunk sem lesz döccenõ. Ami még foglalkozat az a dackorszak, ami ha jól tudom épp 2 éves kor körül indul...
Még egyszer bocs mindenkitõl az archiv-nem-olvasás miatt, de nemrég lett gépünk, nagyon tetszik a babanet, sok topik érdekel és az aktuálisok elolvasása is igen sok idõ.
Mikoo
mikoo
 
 


Sziasztok!
Csak azt szeretném mondani, hogy rátok hallgatva megmondtam a fiamnak, hogy testvérkéje lesz, itt van már a pocimban és onnan majd ki is fog jönni, annyira örült, hogy nem is hittem el. Késõbb elmondtam neki mégegyszer (hogy nem csak véletlen volt-e), de mivel megint ugyanolyan örömmel reagált teljesen meggyõzött arról, hogy érti.
Olyan jó volt.
mikoo
 
 


Sziasztok,

Virag, te tapasztalt, szulo no Kép

a szuleseid beindulasakor volt vmi hasonlosag? Vagy mindegyik teljese mas volt?

gabomamo, aki 35 hetes
gabomamo
 
 


Sziasztok! Hol vagytok? Pont most hal be ez a topik?
Nincsenek új vagy leendõ kicsis-picis anyukák?
Szivesen beszélgetnék itt veletek!
Az információkat persze ki lehet nézni az archivból, de én úgy szeretnék inkább kommunikálni!

Eddig szinte mindenhol olyan érdektelenséggel találkoztam. Mintha minden topikban meglennének már az egymással beszélgetõ régi netezõk, akik nem nagyon engednek másokat be köreikbe: elbeszélnek az ember feje fölött, és (kivéve itt följebb Ildi egy hozzászólás erejéig) nem vagy csak alig reagálnak. Nem csak én vagyok vele így, sok topikot követek napról-napra, és látom ahogy mások feje fölött is elkavarnak...

Bocs az off lelkizésért (kicsit talán érzékeny is vagyok), de le kellet hogy írjam már valahova.

mikoo
mikoo
 
 


Szia mikoo,

nekem mar nincs sok, de addig is szivesen beszelgetek, ba r te sem tucc meg a tapasztalataidrol beszelni.
Nekem mar nincs sok, de most kezdem latni, hogy nagyon nehez lesz, de remelem csak az elso felev.
15 honapos lesz a lanyom, mire szulok. Pont abba gondoltam bele, hogy mi lesz amikor pont szoptatok, a nagylany meg felebred delutani alvasabol es ordit, hogy vegyem ki a kisagybol? Hat nem lesz konnyu.

gabomamo
36+4
gabomamo
 
 


Sziasztok.
Én most találtam rá erre a topicra.Nálunk is pici korkülönbség lesz a gyerekek közt. Kisfiam 2002. januárjában született, a második babát 2003. áprilisára várjuk.Mi is kaptunk kellemetlen megjegyzéseket családon belül a kis korkül. miatt. Pedig hát mi se így terveztük, de így alakult.Sajna nálam a szoptatás alatt szedhetõ Continuin folyamatos vérezgetést, hányingert okozott.Ez 2 hónapig ment így.Ekkor egy internetes orvosi tanácsra abbahagytam, de ezután a vérzés nagyon erõssé, élénkpirossá vált.Így nõgyógyász, Rutascorbin, Ergam injekció. Majd egy hét után végre semmi vér.Hogy mitõl is volt ez most sem tudom.Remélem nem spot.vetélést okozott a gyógyszer.De vajon mivel tudunk majd védekezni, ha Continuin nem lehet?Anitaeszter
anitaeszter
 
 


Védekezni gyógyszer nélkül is lehet. Azért ennyit illene tudni.
névtelen
 
 


Válasz-"Névtelen,2003.01.15. 15h 55"
A fenti mondatod hangneméhez, mi szerint kinek mit illene tudni-no comment. Minõsítsen a válaszod önmagában, amelyhez még nevedet se mered adni.
Egyéb az általad felvetett témához: Azt gondolom, hogy bárki aki több éven keresztül védekezett óvszerrel valószínûleg tisztában van azzal, hogy az óvszer bizony szakadhat-márkától függetlenül.És itt kizárólag a gyógyszertárakban kapható, minden valószínûség szerint megfelelõen tárolt típusokról beszélek. Az óvszer szakadása bizony rendeltetésszerû használat mellett következik be-normál esetben.Évente valszeg nem 1x.Következménye?...Mindenkinél más válik be.Házasságban úgy gondolom a tabletta jobb-ezzel a véleményemmel gondolom nem vagyok egyedül. A kérdés:vajon az orvos a szervezetednek megfelelõt írja e fel.
anitaeszter
 
 


Sziasztok! Látom éledezik a topik!

Gabomamo: nekünk az jött be, hogy napközben a nagyágyban alszik, és szépen magától kijön a szobából amikor felébredt. Az ágy szélére kívülre rakok mellé egy hatalmas delfint, így nem esik le. Lemászni meg elég hamar megtanult.
Nálunk meg abból lesz balhé hogy nem megyek vele játszani (19 hónapos). Pedig már nagyon profi: gondosan megfogja az egyik ujjamat, és ellentmondást nem tûrve behúz a gyerekszobába, miközben egyre csak mondogatja, hogy játtan-játtan.

Szóval nekünk sem lesz könnyû, de bízom benne hogy késõbb meg sokkal jobb lesz mint a nagyobb korkül. Legalábbis azt már megtapasztaltam milyen: a 2 öcsém és énköztem 4-4 év van. Szinte csak a kamaszkor végére alakult ki valami kapcsolat köztünk, addig nem tudtunk egymással igazándiból mit kezdeni. Úgyhogy mi direkt kiskorküllel tervezzük a gyerekeinket. Én hármat szeretnék, a férjem négyet... hm... majd még meglátjuk hogy bírom.

mikoo
17+4
mikoo
 
 


A hangneme,ben semmi kivetnivaló nincs, a gumi-szakadáshoz pedig annyit: szerinted hány baba fogant elszakadt gumi miatt és ehhez képest hány rossz gyógyszer miatt. A mellékhatásokról nem is beszélve. Amúgy létezik spermaölõ készítmény, amivel akár a pesszárium, akár az óvszer használatát ki lehet egészíteni, de gondolom, hallottál már a spirálról is. Szóval nem az én dolgom felvonultatni a fogamzásgátló eszközöket, de azért a tablettán kívûl régen is és ma is megoldották a nõk, ha nem akartak gyereket. Ez pusztán IQ-kérdés.
névtelen
 
 


Szia mikoo,

az a baj, hogy Jazmin meg nem tud menni, meg nagyagyban sem lehet altatni, mert nem mindig olyan egyszeru a nappali alvas. A noverem es en koztem is 7 ev van, a hugom es koztem 11. Gondolhatod.... A noveremmel akkor melegedtunk ossze, amikor en 20 eves voltam. A hugom is 20 volt kb.
Szoval van fogalmam a nagy korkiulonbsegrol. Szerintem is jo a kis korkulonbseg. Pl olyan szempontbol is, hogy nem kell mindent visszakunyeralni, amiket kolcson ad az ember. Meg en is gondolkozom 1 esteleges 3-dik babon, de majd meglatjuk. Nem vagyok mar mai csirke.

gabomamo
36+5
gabomamo
 
 


Válasz-"Névtelen,2003.01.15. 22h 07"
Sajnálom, hogy még mindíg csak annyit tudtál leszûrni az elsõ levelembõl+a 2.-ból, hogy nekem (szerinted) nincs fogalmam a lehetséges védekezési módokról.Bár szerintem én tanácsot nem kértem tõled ilyen témában-csak errõl írtál eddig.Miért nem próbálkozol más (fogamzásgátlás témájú) fórumokon?Így részemrõl téma lezárva.


Nekem most a legfontosabb, hogy a hasamban lakó baba a szülésig megforduljon a farfekvésbõl, és hogy minden rendbe menjen.Tegnap az is kiderült az UH-n , hogy ö is kisfiú.
anitaeszter
 
 


Sziasztok!
Gabomano: sokat változik a kislányod, ha ott lesz vele a baba is. Mi ezért hagytuk, hogy legyen olyan dolog, amit csak a nagy "csinálhat" a picivel: pl. õ fûrdette, állt a kádtartón és õ mosta a kezével. Ez azért is jó volt, mert a kisebb is nagyon jól szórakozott ezen (persze amikor már kicsit nagyobb volt). Érdekes módon nálunk a féltékenység fordított: a nagyobb most 4,5 éves, és folyamatosan arról beszél, hogy olyan babát szeretne, ami nem beszél és szopik, és akkor az az õ babája lesz. Ha az utcán, bárhol látunk egy babát, rögtön simogatja az arcát, szeretgeti, tehát õ benne noncs egy szem féltékenység sem.
A kisebb fiúnk most volt 3 éves, és kitalálta, hogy õ kisbaba, szopja az ujját stb. Na meg ha valaki mellém ül, akkor azonnal odafurakodik, stb. Persze az a dolog nem túl erõs, és még nem találtam rá magyarázatot. Azt sem mondhatom, hogy azért csinálja, hogy a testvére foglalkozzon vele, mert állandóan egymással játszanak. A legújabb az, hogy felváltva eljátszák, hogy az egyikük kutya, a másik a gazdi, és mindenfélét kitalálnak ezzel kapcsolatban Kép
Timi
vargat
 
 


Sziasztok!

Már korábban is írtam ebbe a topicba. Most várom a harmadik babámat. Az elsõ kettõ között 19 hónap van, most pedig 16 hónap lesz a második meg a harmadik pici között. Nálunk semmi gond nem volt, Dani egyáltalán nem volt féltékeny a húgára, az új babát meg kifejezetten várja. Puszilgatja, simogatja, csiklandozza a hasamat("Zsófit"). Most inkább a középsõ miatt aggódok kicsit, mert õ olyan kis anyás, félek, hogy féltékeny lesz.
Vannak itt mások is akik a 3. babát várják kis korkülönbséggel, illetve 3 három éven aluli gyerkõcük van?

Anyakati
26+3
Anyakati
 


Sziasztok.
Nálunk a kisfiam 14,5 hónapos lesz mikor testvérkéje megszületik.Benikének-ha mondjuk neki, hogy a baba a hasamban van-nagyokat vigyorog és rácsap vagy belecsíp a pocakomba.Szerintem viccnek gondolja (11 hónapos múlt).Tegnap megpróbáltunk a zenélõ játékával a kistesónak zenélni a hasamon.Elõszõr döbbenten mosolygott, majd pár perc után gyorsan elvette tõlünk a játékát és jól belém csípett. Szóval lehet, hogy õ féltékeny lesz.Tud valaki tanácsot adni nekünk abban, hogy Beninek érdemes e gyerekheverõt venni vagy még jobb a kiságy 15 hónaposan?Jó ha mind2 gyerek velünk alszik egy szobában vagy Benit zavarni fogja át éjszakai felkelése a picinek és vele s éjszakázni kell újra?Eszti, 26+5
anitaeszter
 
 


Eszti!
Mi fél évesen már külön szobába tettük a fiúkat, és 10-12 hónaposan már heverõn aludtak (vagyis szétszedtük a kombi kiságyat). Ha arra szánjátok magatokat, hogy a "nagyot" külön szobába teszitek, akkor azt érdemes most megtenni, nehogy összekapcsolja a "kilakoltatást" a babával, mert akkor még féltékenyebb lesz. Timi
vargat
 
 


Sziasztok,

Anitaeszter,

az en lanyom 15 honapos lesz, amikor kistesoja szuletik. Ez 3 het mulva kovetkezik be, kb. Jazmin mar kb 5 honaposan kulon alszik es asszem o ezt mar nagyon megszokta. Az uj pici velem fog aludni es en probalom kb 5 honaposan kulon rakni Jazmin melle. Persze attol fugg, milyen alvo lesz. Jazmin csak 11 honapos kor aota aliussza at az ejszakat es sokx felsir a mai napig. A kisagy az marad nalunk meg jo sokaig. Igaz, hogy nem is jar meg Jazmin, de ejszaka is ugy akszik, mint 1 kukac.

Timi,

10-12 honaposan heveron aludtak mar a fiuk? Nem semmi? Akkor jo nyugodt babak. Van olyan baratnom, akinek a fia 5 eves, es nem engedi, hogy a racsaos kisagyat heverove alakitsak at, igy imadja. Az en ismeroseim babai 2-3 eves korukig kisagyban aludtak.

gabomamo
gabomamo
 
 


Gabomano!
Erre a lépésre azért volt szükség, mert a nagyobb 1 évesen azt játszotta, hogy felmászott a kiságyból a pelenkázóra, és azon táncolt. Ezért inkább szétszedtük. Egyszer-egyszer lefordult róla, de ez ritka volt, inkább annyira örült, hogy új ágya van, hogy nem engedte szétszedni. A kisebbel úgy volt, hogy átrendeztük a szobájukat, ezt összekötöttük nagytakarítással, szétszedtük a kombi ágyat, és még nem volt teljesen összerakva, amikor belemászott, és nem is akarta, hogy a rácsokat felszereljük. Az éjszakát õk is csak akkor aludták át, amikor már nem szoptak (13 és 16 hónaposan). Addig én mentem át a szobájukba, vagy mikor már nem rácsos ágyban aludtak, akkor volt, hogy õk sétáltak át az ágyunkba Kép Timi
vargat
 
 


Anitaeszter!
Szerintem a babák nagyon hamar tanulnak és alkalmazkodnak, ha következetes vagy velük.Elõször is szerintem neked kellene eldönteni, hogy számotokra mi az ideális állapot, és ahhoz igazítani a kicsiket. Nálam 16 hó van közöttük. Az elsõ pillanattól kezdve tõlünk külön aludtak, közösen egy szobába. Az elsõ héten a nagyobb is felébredt az éjszakai szopizásnál, de amint megszokta, hogy ez egy normál dolog (1, max 2 hét), csak a normáltól eltérõ dolgokra kelt fel. Szerintem az a lényeg, hogy meg kell nyugatni röviden, hoyg nincs semmi baj, de nem szabad kivenni az ágyból. A pici csecsemõt a kezdeti idõben egyáltalán nem zavarja a zaj (ha a nagyobb esetleg hisztizne egy kicsit).
Én a rácsot a két nagyobbnál is és a két kicsinél is (mindkét párnál 16 hó a különbség) csak akkor szedem (szedtem)le, ha már szobatiszta (ez egy ajándék is, a naggyá válás kifejezése is), kb. 2,5 éves korban. Tehát gyakorlati jelentõsége van, és akkorra már az értelmi fejlõdésben is eljut odáig, hogy a délutáni alvásnál sem megy a kicsi ágyához, és nem mászik be hozzá.
(Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy kezdettõl fogva "heverõméretû" kiságyban)

Üdv. Szofi
Szofi
 


Sziasztok,
korábban írtam már, de sajnos csak passzivan netezek, mert sok idõm nincs rá. Hogy ne kelljen visszaolvasni, két fiam 2 évesek múltak decemberben, a kicsi 17 hónappal fiatalabb. Olvastam, hogy vannak gondjaitok a gyerekek alvásával. Egy elõttem szólóhoz csatlakozom. Következetesnek kell lenni, a gyerek szereti, ha kiszámítható az élete és a kicsi csodálatosan alkalmazkodik a kialakult rendhez. Nálunk a három pici egy szobában alszik, este8-tól reggel 7-ig. Aki korábban ébred, tudja, hogy várni kell, 7-kor indul az élet. A pici fokozatosan szokott ehhez hozzá. Semmi erõszak nem volt, sõt, mikor elõször kelt szopni, átvittem a mi ágyunkba, s utána már velünk maradt reggelig. Fõként azért, mert nem volt erõm visszavinni. Az éjszakai kelése egyre késõbbre csúszott, míg úgy fél éves korára együtt kelt a többivel.
Esténként az ágyából követte a nagyokkal való esti mûsort, míg egyszer úgy érzékeltük, hogy tudja, mi következik, mert csendben elpilledt és elaludt. Addig kihoztuk egy kis idõre a szobából, hogy ne zavarja a nagyokat. Ez az idõszak egy kicsit felemás volt, de fél év alatt beállt minden, még a du.i alvások is összeértek. Nem tudom ez segít-e valakin, de nálunk tök jól mûködik, hála Istennek nyugodtak az éjszakáink. Egyébként nem is bírnám egyedül a három gyereket lemeccselni napközben.
Kitartást mindenkinek
Szilágyi Ildikó - Molnárka
molnárka
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: