Új privát üzeneted érkezett!

Ági!
Barnával 2 hét, Andrissal 3 hét volt. Márkkal meg valahol a kettő közt. :)

A hétfői műtétet elhalasztottuk, de cserébe eljutok rákszűrésre. Már rég mennem kellett volna...

Na, most megpróbálom megcsinálni az adóbevallásom.

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Hát ez nem semmi! Azt hittem rövidebb idő alatt lezajlik a bárányhimlő... :shock: :roll: És a gyerekek legalább aránylag egymás után következtek? Vagy voltál olyan szerencsés, hogy egyszerre?

Kép
Kép
giga1
 
 


Ági!
Az első 5-6 nap rossz, utána már csak a pörkök leesését kell megvárni. Addig még fertőzhet.
Barna volt beteg először, tőle kapták el a kicsik, ők egyszerre voltak pöttyösek.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 

 
 

Sziasztok!

Csak most bukkantam erre a fórumra pedig régóta Babanetezek már! Nekem is kis korkülönbség van a két fiam között! Így terveztük! Nem becsúszott! Ugyanis állandóan ez volt a kérdés és még most is sokan ezt kérdezik!
Nekem is kis korkülönbség van a két fiam között! Tatabányán élünk. Van itt esetleg tbányai, vagy aki Komárom-Esztergom megyébe lakik??

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Sziasztok!
Már napok óta nem tudtam feljönni a babanetre. Vagy a gépemmel volt valami, vagy az ő szerverükkel, de iszonyatosan lassan töltötte be az oldalt, vagy be sem jött. :?

Szia Gabi!
Üdv közöttünk!
Milyen a két picivel? Jól számolom, hogy kb. 16 hónap van közöttük?

Szabad hétvégénk lesz ismét. Ma megyünk át Anyuékhoz. Öcsémnek van szülinapja. Május 1. :lol: Aztán este "véletlenül" ottfelejtjük majd a gyerekeket. :wink: :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


Szia Gabi!
Mi is terveztük a kis korkülönbséget. És be is vált.

Ági!
A Babanettel volt gond.
Szabad hétvége? Az remek.

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Gabi :)

KÉpzeljétek,benn vannak a nyílászárók!!
Olyan csudi jó! :lol:
Így néz ki a házikónk már::
Kép Ő a mi házikónk

Ezt pedig anyáknapja alkalmából küldöm nektek :lol: :lol: :lol: :lol:
Kép Boldog anyáknapját csajok:)
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a fogadtatást!

Giga!

Igen 16,5 hó van köztük. Most még nehézkes. Dani sokszor bepipul, ha Gergővel van valami teendőm és nem tudok menni vele. Nagyon akaratos egyéniség a nagyobbik fiam. Gergő még csak szopizik. Majd ha már jön a hozzátápi még könnyebb lesz és talán a nagyobbik étkezése is rendeződni fog, mert már Danival egyedül sem egyszerű a lét ilyen téren. De erről később írok nektek ha érdekel.

Borcsi!

Nagyon szépen alakul a ház!

Boldog anyák napját mindenkinek

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Kép Boldog anyáknapját mindenkinek:)
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap megünnepeltük Barna születésnapját.
Borcsi!
Jó lett a tortakrém. Köszönöm. Marcipánnal is bevontam a tortát, finom lett. Majd teszek fel képet róla.

Volt anyák napi ünnepség az oviban, Barna végre hajlandó volt kiállni, és szépen végigmondott mindent.
Hétfőn megyek beiratni Márkot is, remélem kap helyet.
Kedden meg fogszabályzásra megyünk Márkkal. Hát, kíváncsi vagyok, mit tudnak vele kezdeni.

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske:Boldog szülinapot a manókádnak :wink: Kép Kép
Melyik krémet csináltad meg végül is???Várom a képet :lol:
Vendég
 


Boldog szülinapot Barnának (utólag is)!

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Boldog szülinapot Barnának!
Olyan rég jártam erre :oops:
Marcipán bevonat? Húú, arra nagyon kíváncsi lennék én is. Biztos finom lett, ügyes vagy!!

Én egyébként dicsekedni jöttem. Norbikám nappalra szobatiszta lett :D Olyan büszke vagyok a kis ügyeskémre :)

Mi van veletek egyébként? Én totál szét vagyok csúszva. Meló, aztán mivel jó az idő, bölcsiovi után játszózás, jó késő van, mire hazaérünk, természetesen hullafáradt vagyok addigra. :? És még házimunka is akad, mert egy kismanó sem jár erre napközben :wink:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


rennye: Tényleg jó rég volt már :x :wink:
De jó,ügyi Norbi.

Képzeljétek ,kiharcoltam-hisztiztem magamnak egy szauna övet,remélem beválik az úszógumi ellen. :shock: :oops: :)
Vendég
 


No, itt a torta:

Kép

Most csak ennyi......

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


CSAJOK!!!!!!!!!!!!!!
Hol vagytok??? :?:

boeske:Jól néz ki a torta,melyik krémmel csináltad végül???

Képzeljétek,holnap csinálják a menyezetet,profilos gipszkartonnal :lol: Jönnek barátnőmék segíteni,mi főzünk a fiúk dolgoznak.Arra gondoltunk,hogy valami bográcsos kajcsit kéne csinálni :wink:
Vendég
 


Borcsi !
A sima vajas kakaóporost.

Hmm. Én is gulyáslevest tervezek mára, igaz kuktában. :wink:

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske:Mi is végül gulyást csináltunk és tárcsán cs.mellet+tarját.jól sikerült :wink:
Holnap is dolgoznak,de nem tudom mit csináljak nekik kaját :?
Vendég
 


Sziasztok!

Boeske!
Nagyon jól néz ki a torta! Biztosan finom is volt. :wink:

Reni!
Gratula Norbinak a szobatisztasághoz!

Mi is úgy néz ki, hogy nappalra szobatiszták lettünk Lilivel. Tegnap már egyszer sem kellett ruhát cserélnem rajta. Az alváshoz, meg a levegőzéshez még ráadom a pelust a biztonság kedvéért. Majd lassan azt is megpróbáljuk elhagyni, de most még hagyom hadd szokja a helyzetet. :)

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!
Gratulalok nektek a kicsihez es a picikhez.
Most meg csak bekoszonok, jelzem, hogy nagy esellyel hamarosan csatlakozni fogok hozzatok, ha van meg hely. :-)
Lehet, hogy lesz egy-ket kerdesem hozzatok egy pici es egy kicsi baba nevelgetesevel kapcsolatban.
Teljes mertekben meg nem vagyok illetekes itt lenni, mert meg csak egy fiam van, o most lesz hat honapos es most kezdunk el a pici baban ugykodni.
Nalunk abszolut tervezett lenne a masodik baba, epp emiatt napok ota az internetet bujom cikkek es hozzaszolasok utan, amelyek a kis korkulonbseg ellen es mellett szolnak. Hatalmas az orom es az elhatarozas, hogy belevagunk, de hazudnek, ha azt mondom, hogy nem bizonytalanodom el naponta, hogy vajon birni fogjuk-e oket szepen nevelni es most nem az anyagi reszerol van szo, hanem a gyakorlatirol, a szellemirol es az erzelmirol.
Es most nagyon orulok, hogy vegre talaltam egy olyan forumot, ahol a mai napig vannak hozzaszolasok.
A heten atolvaslak benneteket es lehet, hogy kerdezoskodni fogok, ha nem zavarok!
Tovabbi szep napot!

KépKép
nybea
 
 


nbeya:Szia,gyere nyugodtan nem zavarsz :)

Mindenkinek gratula a gyerkőcökhöz :)
Sajna már mennem is kell,mert felkellt a Boti :roll:
Vendég
 


Helló lányok!

Hol vagytok??????????
Nehogy befulladjon a topicunk :cry: :cry: :cry:
Tudom van mindenkinek dolga,de pár percet szabaddá tudunk tenni,nem????Sajnálnám nagyon!!!!!

Mi:Hétvégén feltették a menyezetet végre,apa de. szigetelte a padlást,du.ment melózni :roll: Muszály,a sajátját csinálja :twisted: :wink:

Boti babám négykézlábra áll,lekellett engednem az ágyát,mert féltem ,hogy kifordul :shock:

Kíra babám nagyon ügyesen korizik már,tényleg profi :lol: Viszont a szája is nagyon megnőtt!!!Sokszor elvesztem a türelmem,mikor 6x kell ugyanazért szólni neki :x :oops:

ÍRJATOK!!!!!!!! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Nálunk új felállás van. Úgy néz ki, januárban újra bővül a család. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


boeske: Atyám!!!
Szívből gratulálok!!
Nem tudok igazán mit szólni,ámulok és bámulok :)
Vendég
 


Borcsi!
Úgy látszik kicsit elkiabáltam a dolgot. Elkezdtem vérezni, szóval nem lesz baba.
Igazából nem bánom, én is meglepődtem rendesen a 2 csík láttán. Szeretnénk negyediket, de csak 2-3 év múlva. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


boeske:Tényleg szeretnétek 4.-et??? :shock: Úgy látom Te is 2 évente vagy fogamzóképes :oops: :wink:

Voltunk ma oltáson végre,volt oltó anyag (prevemar):twisted:
Nem sírt a kis drágám,de 2 hét alatt nőtt 2cm és 50 dkg hízott,így most 75 cm és 9.15 kg :shock: :shock: :shock: :shock:

Hogy kell házi költségvetést készíteni???Nagyon kifolyik a pénzünk és nem igen tudjuk mire!!Szeretnénk beosztani tudatosan :o :!: :!:

Elaludt a Boti.megyek megfürdetem a punkát :wink:
Vendég
 


Boeske!
Meglepődtem az írásodon rendesen. Aztán tovább olvastam... :(
Azért még ne vetsd el teljesen a lehetőségét a pocaklakónak. Lilinél nekem is volt egy kis vérzésem, de gondoltam mégis megcsinálom a tesztet, és lám-lám két csíkos lett. :wink: Tudom, még nem most szeretnéd a 4-et, de én azért örültem, amikor olvastam a jó hírt. :)

Borcsi!
Ha jól tudom van a neten ingyen letölthető otthoni költségvetést készítő program. De szerintem az is segíthet, ha minden egyes kiadást és bevételt felírtok egy füzetbe a fizetések megérkezésétől kezdve az utolsó zsemléig. A hónap végén át tudjátok nézni, hogy mikre költöttetek, és következő hónapban már tudatosabbak tudtok lenni.

Kép
Kép
giga1
 
 


Borcsi!
Igen, tervben van a 4., csak akkor szeretném, amikor már Andris is óvodás.
Örülök, hogy simán túlvagytok az oltáson.

Ági!
Igen a tesztig én is eljutottam, de nagyon vérzek, nem maradt meg. Igazából nem bánom, még jövő nyárig nagyon jó lenne, ha ennyien maradnánk.

Egyébként egyszer nem védekeztünk, a ciklusom végén (24. nap), abból sikeredett. Ennyit a naptármódszerről.

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Ági:Köszi,megnézem :wink:
Hogy van Bulcsú??Jól fejlődik??? :?:

Nem tudom én mit csinálnék,ha babás lennék újra :(
Hangoztatom,hogy ha jön,akkor itt lesz,de ha tényleg odakerülne a dolog,hát nem tudom :roll: Nekem már volt 2 abortuszom,még az előző kapcsimból.Az elsőnél még gyerek(20)voltam,de a 2.nagyon megviselt.Nagyon sírtam :cry:
Ott fogadtam meg,hogy többet soha!! :!:
Belegondolok,hogy milyen szép gyerekeim vannak,és Ő is ilyen kis édi-bédi baba lenne én meg kidobnám a kukába :shock: :shock:
Más 4 gyerekre bevállalja az 5.-et is ,én akkor a 3.-at ne merjem?????
A másik oldalról viszont,nem hiszem,hogy mindent megadva tudnánk Őt-őket felnevelni :roll: :oops:
Nehéz helyzet lenne!!!!!
Vendég
 


Borcsi!
Köszi, jól van Bulcsú. Most ott tartunk, hogy mindenhol feláll, és már kapaszkodva lépeget is. Ha fogom a kezét akkor elindul.

Boeske!
Tudta a pici, hogy nem most kell érkeznie... :wink: :D

Borcsi!
Nehéz témába nyúltál bele...
Nálunk Bulcsú nem volt betervezve, legalábbis nem ilyen gyorsan. Nagyon ledöbbentem, amikor megláttam a teszt eredményét, és bevallom kétségbe voltam esve, de egy percig sem jutott eszembe, hogy elvetessem.
Természetesen tudom, hogy vannak olyan esetek, amikor sajnos nincs más megoldás, habár ezzel is lehetne vitatkozni, mert ott van még az örökbeadás lehetősége is. :?

Kép
Kép
giga1
 
 


Ági:
Örökbeadás?? :roll:

Őszintén megmondva én nem adnám örökbe,biztos!!!
Mikor a Boti még a pociban volt,nagyon féltem,hogy nem fogom tudni egyformán szeretni őket,hiszen a Kíra az én picikém.
De mikor "kipottyant"a Boti és megláttam Őt,azonnal szerettem Őt.Mintha mindig velem lett volna,nem volt már ott külömbség :!:
Ha jönne a 3 baba,félő hogy ha nem előbb,de ott biztos meggondoltam volna magam :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Borcsi!
Úgy értettem az örökbeadást, hogy ha valaki nem teheti meg, hogy megtartsa (tizenéves, vagy mit tudom én...), akkor inkább adja örökbe a gyereket, de ne ölje meg. Igazából nem tudok most hirtelen olyan okot, amit el tudnék fogadni, hogy ne tartsa meg valaki a gyerekét. A nadrágot mindig lehet szorosabbra húzni, ha esetleg anyagiakról lenne szó.

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Ez tényleg nehéz téma.

Borcsi!
Megértelek.
Engem még a "sima" vetélések is megviselnek, még ez a legutóbbi is, pedig tényleg jobb, hogy így alakult. Én is elbizonytalanodtam a 4.-et illetően, na persze nem úgy, hogy nem szeretném, csak félek. Lehet, hogy már nem bírja a szervezetem úgy, mint régen.
Na mindegy, ezen - remélem - ráérek majd 2-3 év múlva gondolkodni.

Szép estét!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Még valami...

A véletlenkékkel kapcsolatban.
Van egy ismerősöm, 3. és 4. gyereke hamarabb jött a tervezettnél. Így 16 és 12 hónap van a nagyobbak közt, és várhatóan kb. 15 hónap lesz a legkisebbek közt. :shock: Gyakorlatilag minden évben szül egyet.
Hát ilyen is van.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Uh!
Boeske!
Nem semmi lehet az ismerősödnek. Kíváncsi lennék rá, hogy a szervezete hogyan reagált a "sok" rövid időn belül történő szülésekre.
Erről egyébként mindenkit kérdeznék! Volt, vagy van nektek valamiféle testi reakciótok a két, vagy három szülést követően? Nekem például hihetetlen módon kijött az ekcéma a kezemen. Borzasztó csúnya volt már, és hosszú hónapokba telt mire meggyógyult, bár még nincs vége. Sógornőm anyósa gyerekei között szintén 1 év korkülönbség van, és neki is az ekcémája durvult el annó nagyon.

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok :)

Nekem nincs semmi,bár....lehet.Én psoriasisos vagyok.Eddig "csak" a térd,könyök -nél volt,de szülés után kijött egy millió helyre :(

Ági:A shea vajat nem próbáltad??Nagyon dícsérik ekcémára,én is hasznáéom most a lenmagolaj,szőlőmagolaj,fumagol krém mellett :oops: :oops: Valamiért elkezdett halványodni,így nem merem egyiket sem elhagyni :shock:

Képzeljétek,Botond tegnap apukáméknál frankón négykézláb mászott 3 lépést,nem úgy mint a kukacok :lol: :lol: :lol: :lol:
A Kíra apuméknál indult el,egy nápolyival csalogatták.Úgy látszik,valami mágia van ott :roll: :lol: :wink:
Vendég
 


Ági!
Anyuka nagyon jól bírja a sok szülést. Rgyébként hatot terveztek/nek, csak kicsit sűrű lett az eleje. :lol:

Borcsi!
Na, pár nap és szaladgálhatsz Botond után. :D Ügyes fiú.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Jaj, de nagyon behalt a fórum mostanság... :(

Borcsi!
Jaj! Nagyon nem jó a psoriasis! Nekem is mondták már, hogy a kezemen ez nem ekcéma, hanem a pikkelysömör. Teljesen kiakadtam, mert utánanéztem és hát elkeserített az amit olvastam róla. Te hogyan tudod kezelni? Szerintem nem kizárt, hogy a két szülés okozta nagy megterhelés miatt jött ki több új helyen is nálad. Esetleg használsz rá Holt tengeri termékeket? Nekem annó azt mondták, és fórumokban is azt olvastam, hogy ezek sokmindenkinek beváltak.
Gratulálok Botondnak!

Képzeljétek, Bulcsú meg mostanság úgy mászik, hogy nem teszi le a térdét, a fenekével az égbe pucsít. :lol: Olyan édes!

Kép
Kép
giga1
 
 


Ági!
Aranyos lehet, ahogy Bulcsú mászik. Szerintem hamarosan rájön, hogy a legjobb, ha a kezét sem teszi le. :wink:

Ovifronton mi a helyzet? Bejutottatok valahova?

A kérdésedre: Nekem a fogaim kezdtek látványosan romlani. :( Szerencsére még "csak" tömések vannak, drasztikusabb beavatkozás nem kellett, de akkor is bosszantó. És nem lehet ezerszer újratömni egy fogat. :(

Hétfőn megyünk nyaralni. Na csak 3 napra, de akkor nem fogok netezni.

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Csajok!
Képzeljétek ma véreset hánytam.Nem.VÉRT hánytam,anyós is megnézte :cry:
Rosszul vagyok a kocsiban,mikor hazajöttünk kajoltam ,de már nagyon rosszul voltam,így elmentem hányni.De vért hánytam :shock: :shock:
Átvitt apa az ügyeletre,de nem hitte el a doki,azt mondta akkor életveszélyben lennék és nem úgy nézek ki.Kérdezte,hogy hol a hányadék,mondtam ,h. a WC-ben :shock: Ki jár tállal a slozira??????????Próbáltam hányni ott,de nem ment :?
Diétázzak,ennyi!!!Milyen kedves :x
Nagyon félek,mi lesz a picikéimmel???????????

Most ettem,kb fél órát várok és meghánytatom magam,de most már viszek edényt is. :x
Vendég
 


Hú, Borcsi!
Hogy vagy? Elmentél másik dokihoz?

Én is beteg lettem, arcüreg és középfül-gyulladás. :( Remek, így nyaralás előtt. Bár hétfőig nagyjából meggyógyulhatok.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Borcsi!
Ajjajj! Mi a helyzet veled most? Menjetek el másik dokihoz is feltétlenül!!! Húúú! Nagyon izgulok! Írj minnél hamarabb, hogy mi van veled!

Boeske!
Neked is jobbulást! Remélem rendbejössz hétfőig! :wink:
Oviba nem kerültünk be. Beküldtük a fellebbezést, de azt is elutasították. Erre én már nem is mondok inkább semmit, mert az nagyon csúnya lenne. De nem hagyom annyiban! :x

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Nem mentünk el másik dokihoz,azóta nem volt semmi.
Szédülök,gyenge vagyok ennyi.

Nem értettem,hogy legalább egy gyomortükrözésre miért nem küldött el????????Mindegy,nem vett komolyan.
Azt mondta azért volt 166/95 a vérnyomásom,azért voltam az ájulás szélén,mert megijedtem :shock: :shock: :shock:
Kérdem én,ha nem volt vér,akkor mitől ijedtem meg???????????????

Ovi:Nálatok is bizti azért nem vaszik fel Lilit,mert van otthon kistesó és nem mennél dolgozni,nem vagy rászorult és nem töltötte be a kötelező 5. évét.Mi is ezt kaptuk az arcunkba :?

Boeske:neked is jobbulást :)
Vendég
 


Borcsi!
Örülök, hogy talán kicsit jobban vagy! Biztosan jó ötlet, hogy nem nézeted meg magad "normálisabban"? Azért szerintem az nem semmi ha valaki vért hány!
Az ovival kapcsolatban, én a jelentkezési lapra ráirattam, hogy én dolgozni fogok jövő februártól (Lili is ekkortól járna oviba), és a kicsi pedig bölcsis lesz. Erről ennyit. Nem..., itt nálunk egyszerűen valami baromi nagy gáz van. Nagyon sok vaj lehet a vezetők füle mögött...

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég jártam erre (már megint :oops: ).

Gratula a babáknak, nagyon ügyesek már!! Jobbulást Borcsi, remélem, hogy tényleg semmi komoly.

Norbit felvették oviba, úgy, ahogy szerettem volna: mini-kicsi csoportba. Szeptember 17-én kezdheti, 3 éves 1 naposan.
Képzeljétek, vettünk Norbimnak rollert, bár van, de az már nagyon régi és kicsit vacak. Úgy megtanult két nap alatt menni vele, és olyan jó lett (vagy volt is?) az egyensúly érzéke, hogy kipróbáltam, tudna e menni kétkeréken bicajon. Hát tud....és még nincs hároméves.... :shock:
Kis cuki :)

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Kép Norbi Levi évzáróján
Kép Levi az évzárón
Kép Norbi így néz a szerelmére

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni!
Nagyon jóképűek a fickók! Milyen nagyon ügyes Norbi! Nem semmi, hogy már tud menni kétkerekű bringával! :shock: :D

Kép
Kép
giga1
 
 


Igen, nagyon ügyi. És nem mellesleg totál szobatiszta, kb 2 hete már éjjelre is, kakira is (azzal akadtak gondok...)

Ti hogy álltok Lilivel? Sikerült előrelépni valamennyivel?

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni!
Lili nappalra félig-meddig szobatiszta. Ez azt jelenti, hogy ha itthon vagyunk egyáltalán nem adok rá pelenkát, kivéve az esti alvást. Persze elő-előfordul, hogy elfelejt szólni és a bugyiba landol a termés. Viszont ha elmegyünk valahova mindig adok rá pelust.

Ma voltam sebészeten. Levetetem két anyajegyemet, mert kidudorodóak. Egy a hasamon van egy pedig a szemöldökömnél. Ma a hasamról szedték le. Úgy fostam a "műtéttől", hogy csak na. Sosem volt még olyan, hogy én önszántamból kés alá feküdjek. A legnagyobb beavatkozás eddig az volt, amikor a fejemet kellett néhány öltéssel összevarni, mert elestem és pont egy kőbe vertem be a kobakom. De ekkor még kicsi voltam. Most már szerencsére túl vagyok a dolgon, és itt vagyok, megmaradtam. :wink: :D

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok több pici babás Anyukák!
Csatlakozni szeretnék a fórumhoz. Lenne néhány kérdésem és szükségem lenne tanácsokra a későbbiekben, ha minden jól alakul.
Most lesz hét hónapos a babám és már jön a kistestvér. Tervezett baba mindkettő, kis korkülönbséget szerettünk volna, de az első babánkra fél évig "dolgoztunk" és nem gondoltuk volna, hogy a második gyerek a próbálkozás első hónapjában összejön. :-D
De jó ez így, néhány hónap ide, vagy oda már ugyan mindegy.
Még nagyon kis terhes vagyok, most lettek pozitív tesztjeim.
De kérdésem már egyből van!
Meg lehet-e oldani azt, hogy egy ilyen pici baba mellett ne emeljek sokat terhesség alatt? Mert nekem lehetetlennek tűnik. Nagyrészt egyedül vagyok itthon vele. Nem azt mondom, hogy egész nap repülőztetni szeretném, vagy ölben hintáztatni, de kiveszem a kiságyból, felveszem a földről, kiveszem a járókából, meg úgy általánosságban nyugtatom ölben. És persze a fűrdetés. Ugye nem lesz ebből baj?
És hogyan védtétek ki a játék közbeni rúgdosást? Igaz, hogy még csak hét hónapos lesz a fiam, de eléggé erős kiskölyök, huncutkodás közben néha akkorát sikerül belesarkalnia különböző testrészeinkbe, hogy csillagokat látok. Jó lenne, ha ez majd a babapocakkal nem nagyon történne meg...
És az utolsó kérdésem így az elején a babakocsikkal kapcsolatos.
Mi az első emeleten lakunk, magas emelet, sok lépcső, keskeny lépcsőház. Előtér persze nincs egyáltalán, ahol tárolhatnánk a babakocsit. Így mindig fentről viszem le, ha nagyon jó erőben érzem magam, akkor gyerekkel együtt, de általában gyerek nélkül. Így sem sokkal jobb, mert már a babakocsink is elég súlyos önmagában, ráadásul sprintelve viszem le a gyereket, mert a lépcső alatt nincs hely, ahol hagyhatom a kinyitott babakocsit, ki kell raknom a bejárati ajtó elé, ami meg már az utca. Mindig félek, hogy ellopják, ha sokat gatyázok és nem érek le egy percen belül a gyerekkel.
Arra gondoltam, hogy veszek egy nagyon könnyű esernyőbabakocsit, olyan öt kiló körülit. Egyrészt ezzel talán még gyerekkel együtt is leereszkedhetek a lépcsőn, ha nem, akkor viszont kis méretű összecsukva és ez még megférne a lépcső alján is, amíg visszamegyek a gyerekért, nem kellene kiraknom az utcára és nem kellene miatta sprintelnem. Viszont nincs semmi tapasztalatom esernyőbabakocsikkal kapcsolatban. Szét lehet nyitni ezeket egy kézzel úgy, hogy a másikban a gyereket fogom?
Vagy jó ötlet egyáltalán esernyőbabakocsit venni?
Melyik típust ajánlanátok?
Valamit ki kell találnom a közlekedésre, mert nem várhatok majd mindig a férjemre, hogy segítsen, más segíteni nem tud, nekem meg mennem kell majd terhesgondozásra, ahova viszem a fiamat is. Tehát menni kell, mese nincs.
Most hirtelen ennyi.
ne haragudjatok, hogy sokat írtam, de mindig szóf.sásom van. :-D
Köszönöm, ha válaszoltok!
Vendég
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: