Új privát üzeneted érkezett!

Kati!
Fürdetéshez és Aveeno babafürdetôt használok, de abból is csak egy-két cseppet, sôt, néha csak tiszta vízben fürösztöm Alidát. Nem jó nekik a sok kozmetikai szer, meg aztán nem is igazán koszosak még... Múltkor egy boltban láttam babaparfümöt!!! :shock: :o Kérdeztem is a nôtôl, hogy minek nekik parfüm, a babaillatnál úgysincs jobb :D A hülyeségnek úgy látszik nincs határa
zsuzsi 81
 
 


Szia Eszter!
Nagyon örülök, hogy jól érziktek magatokat otthon és hogy Réka is ilyen szépen fejlôdik. Kíváncsi vagyok, hogy néz ki! Majd biztos raksz fel képeket, mikor hazaérkeztek, ugye :) (na ezt nem sürgetésnek szántam :wink: )
Nekem is hiányzik Budapest!!!!!!! :x :x :x :x :x
zsuzsi 81
 
 


Zsuzsi! Tényleg röhejes ez a babaparfüm. Én úgy imádom a MANÓILLATOT, meg a büdös lábitalpi illatát - persze nem büdös - :D ,
nem cserélném el semmiért!!!
Emőke, ne aggódj, én sem tudom még lekicsinyíteni a képet, vagyis a méretet már sikerült, de a pixel még túl sok. :?

Sudi! Jó ez a hiszti, párszor nálunk is előfordult. Akartam már kérdezni, hogy nálatok hogy megy a du alvás? Mert eddig összevissza aludt Tomi de egy órát, du meg kettőt hármat. De van amikor nem alszik, én meg próbálnám rászoktatni, hogy ebéd után egy kis játék, aztán meg alvás. Előző két nap tök jót aludt, bár az idő is szar volt, ma meg ott sasolt, hiába tettem le aludni. Ébren volt, szórakozott, aztán kihoztam, játszott, most kezdett nyűglődni, ciciztünk egy kicsit, aztán elaludt. :?:

Kati! Persze, hogy Tomival megyünk nyaralni! El sem tudnám képzelni nélküle. Már háromszor aludtunk máshol (kórház, majd lagzik miatt, de nem volt semmi gond)
Mi Johnsons fürdetőt használunk hathetes korától. Nem volt semmi baj.
A dokik mindig mást mondanak, ha lehet, így van ez a nudlihúzogatásban is. De már több helyről hallottam az egy évet, meg most a mi dokink is azt mondta.

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 

 
 

Szia:Kati.


Mesike már 13 óra után elaludt,azóta nyomja a szundit!!!38,9 volt a láza,de már most úgy látom lement.Ha felkel,majd megmérem neki megint.Én már az első perctől a Johnsons babafürdetőt használom.Nekem semmi gondom nem volt vele.Samponja meg Nivea, kamillás.

Mindenkinek további kellemes napot.majd estére folytatom.

[/img]

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Zsuzsi: Babaparfüm?! :shock: :roll: :shock: Ez aztán tényleg abszolút felesleges dolog! Vajon van aki megveszi? (Költői kérdés volt.....biztos van!) Szerintem sincs jobb a természetes babaillatnál!!! :D Tényleg nehéz lehetett nektek annak idején, egymástól távol a férjeddel! Azok után talán még inkább megbecsültök minden percet, amit együtt tölthettek! Főleg, hogy most már hárman vagytok! Milyen sűrűn tudtok hazalátogatni?
Én legutóbb július 20-án voltam Jocit méretni - egyúttal megkapta élete második oltását -, akkor 5740 g volt a súlya és 60 cm a hossza. Itthon nincs mérlegünk, azt mondták felesleges, mert úgyis észrevesszük, ha nem gyarapszik rendesen, egyébként pedig a védőnőkhöz bármikor levihetem és megmérik. Legközelebb augusztus 24-én viszem oltásra, akkor kiderül, hogy mennyit hízott azóta! :D :wink: Kb. 3 hete engem is úgy kényeztet a kisfiam, hogy este 7-8 óra között megfürdetem, megetetem és utána alszik reggel 5-ig. Nem tudom miért, de ma viszont már 3-kor nyüszizett és hiába adtam neki egy kis vizet, nem használt! Muszáj volt meg-
etetnem és csak utána aludt tovább! Ma napközben alig aludt va-
lamit, nézelődött, gőgicsélt, nem volt hiány mosolyokból, viszont sírásból sem! A nagymamám, aki 3 fiút nevelt fel, azt mondja, a kisfiúk érzékenyek a szeles időre, hasfájósak lesznek tőle! Ma egész nap erősen fújt a szél! Lehet, hogy igaza van?! :(

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Rita: Remélem nem bántottalak meg azzal, hogy megkérdeztem, Tomit is viszitek-e?! :( :oops: Nem tudhattam biztosan, hogy mennyire bírja jól a strapát?! Bár, ha belegondolok én sem válnék meg Jocikámtól semmi áron, legalábbis pár óránál hosszabb időre! Elárulod, hogy hová utaztok?

Kriszta: Mi történt szegény kis Emesével?! Gyógyuljon meg hamar!!! :cry:

Most búcsúzom, mert már a húgom is szeretne netezni, utána meg már fürdetnem kell! Holnap jövök!

Puszi minden mamának és babának!

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Kati! Nem bántottál meg, van aki simán elmegy gyerek nélkül, bár az fura nekem...Majd megvesztem, mikor mentünk akórházba, és nem tudtam, ott lehetek-e vele. De szerencsére maradhattam.

Hajdúszoboszlóra megyünk 4 napra. Már várom a kimozdulást. :D

Kriszti, miért lázas a kislányod?

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Kép Ilyen jókedvű volt Kriszta a szuri után :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ó, képzeljétek, írtam az előbb egy hosszú litániát, és eltűntette, amikor a képet csatolta. Na, hát még egyszer nem vagyok képes leírni.
Lényeg: Párom 31 éves lett, és 10 éve ismerem,

MAjd folytatom

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Nemtudom mióta,de nálunk már az "embör" is rákapott a babanetre.

Ez valami új szkás lehet nála.

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Sziasztik.


Edith-neked elküldtem Emeséről a képeket,remélem megkaptad.


Mesike már jobban van.Gondolom ez a bolond idő miatt lett beteg.Nagyon jó a szervezete gyorsan kilábal belőle. :lol: :wink: :D

Később jövök vissza.

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Hello! Ismét itt vagyok, most már véglegesen lejártak a vendégek. Voltak a szüleim, párom szülei meg sógornőm és családja. Nem buliztunk, de jót beszélgettünk, és hiába volt az István szülinapja, a középpontban úgyis Kriszta volt! :) :D Miután ők elmentek, átjöttek a szembe-szomszédék, akikkel mindig megünneplünk egy-egy ilyen alkalmat.

Szóval 31 éves lett a férjem, és 10 évvel ezelőtt ismertem meg egy júliusi vasárnapon. De képzeljétek, nem tudom, pontosan, hogy mikor, mert az akkor nem volt fontos. Csak fél évre rá jöttünk össze. Azóta meg együtt vagyunk, sosem szakítottunk, még időlegesen sem egymással. 4 éve pedig házasok vagyunk. Remélem, hogy soha nem is kell szakítanunk! :)

Kriszta, Kati, Emőke: Megkaptam a gyerekeitek fotóit, hát, aranyosak. illetve ez gyenge kifejezés, de nem tudom mit mondjak rájuk: gyönyörűek, ez is kevés. Sudi mondott egyszer egy jót: Tudjátok, mi szebb egy kisbabánál? :?: :?: Két kisbaba!!! :lol: :lol:
Én hozzátenném: vagy talán három, négy... :)

Emőke: továbbküldtem a képeket, remélem, mindenki megkapta. Ha nem, szóljatok!

Kati: Én egy Sanosan nevű német sampont használok, de erről lemondok, mert csípi a szememet - egyszer kipróbáltam. Kriszta nem problémázott miatta, de kaptam ajándékba egy Gabi Esti fürdetőt, és azt fogom használni. Jó az illata és egyszer kipróbáltam Krisztán is, nem lett semmi baja tőle. Szerintem már nyugodta használhatsz illatos fürdetőt. Kipróbálod, s ha esetleg gond lesz, lemondasz mégis róla.

Kriszta: Örülök, hogy Emese jobban van. Mi volt a gond. Talán valami fogacska?

Rita: Szerintem nem elítélendő az, aki a gyereke nélkül megy kikapcsolódni. Mindenkinek szüksége van erre időnként, és ez nem jelenti azt, hogy kevésbé szereti a gyerekét vagy nem elég jó szülő. Na tudom, ez most olyan veréb mondja bagolynak... stílusban hangzott, mert idén mi nem is megyünk kirándulni éppen azért, mert Kriszta szerintünk még túl pici, hogy vigyük, valakire rábízni meg nem akarjuk. De múlt hétvégén kimentünk sátorral a MAros-partra, napközben velünk volt és éjszakára elvittük anyósomékhoz. Reggel ismét magunkkal vittük. Hiányzott, állandóan rágondoltam, de ott jobb helyen volt, mert a sátorban megfázhatott volna.

Zsuzsi: Az a babaparfüm baromság! Sajnos, biztos vannak, akik megveszik.

Na, jó éjszakát mindenkinek, ahogy időm lesz, még jelentkezem! :) Most nem teszek fel képet, hogy nehogy ismét lússzon minden, mert akkor szörnyen mérges lennék!!! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok.

Edith:-írd már át az e-mail címem erre:mandasz@freemail.hu
Előre is köszi.Muszáj volt másikat nyitni,mert 2 gép megy és egymás levelei között keresgetünk.Nem hiszem,hogy a foga,mert folyik az orra egy picit.Nem vészes.Na megyünk aludni.

Mindenkinek jó éjszakát! :roll:

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Rita: Elhiszem, hogy már alig várod, hogy induljatok! Jól emlékszem, hogy Hajdúszoboszlón van az az élményfürdő, amit mostanában reklámoznak a TV-ben? Csak nem oda mentek? :D Mi idén nyáron már biztosan nem utazunk sehová, Joci még amúgy is nagyon kicsi, nem is élvezne az egészből semmit! Majd jövőre! 8)
Egyébként egyetértek Edith-tel, néha kell, hogy a szülők csak egy-
mással foglalkozzanak és valaki másra bízzák a csemetéjüket!

Edith: Köszönöm a dicséretet Jocit illetően! Örülök, hogy jól sikerült a szülinap! Nem is csodálom, hogy Kriszta állt a középpontban! Olyan édes! Látszik, hogy milyen jó a természete, még a szuri után is csupa mosoly!!!! :D :D :D Nekünk is Gabi fürdetőt hozott az egyik rokonunk, ha elfogyott a gyógyszertári, azt hiszem mégiscsak ki fogom próbálni! (Milyen határozott vagyok, tegnap még az mondtam, hogy várok vele egy hónapot! :lol: :lol: :lol: )

Kriszta: Örülök, hogy Emese jobban van! Kire vagy mire mutat a képen? Látom van a fejebúbján egy kis copfocska! Én is úgy ter-
vez(t)em, hogy ha majd egyszer lesz egy kislányom (is), hagyom megnőni a haját és csinálok neki mindenféle szép frizurákat! Erre most még egy darabig várnom kell! :D

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Sziasztok!!!!!!
Hogy tudtok ennyit írniiii??????? :-)) :mrgreen: :mrgreen:
Köszönöm Krisztián képeit!!!!! Nagyon kis cuki-muki!!! :D :lol: :D
Nos a fiam amit a babacsokiban művelt azt most itt megnézhetitek!!! :

Kép Kép

Nos aztán apával úgy döntöttünk eztán így megyünk sétálni!!! :
Kép

Itt még ha jól megnézitek a két kis fogacska is látszik!! :lol: :lol:
Szóval ezek a nagy történések! A pelenkázás egyre nagyobb nehézség!!! Állandóan térdelni akar Gery és még azt a percet sem bírja ki amíg ráadnám a tiszta pelust, neki akkor is meg kell fordulnia.... :x :evil: :twisted:


Kati Gery honlapját úgy tudod megnézni, hogy az aláíráso és a vonalzó alatt ott vannak a kis ikonok : profil, pü, email és a www!! Arra ráklikkelsz és már ott is leszel a honlapon!!!
De azért itt a cím : www.gerybaba.g-portal.hu

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Ja és persze ezt a pózt a babahordóban az utcán csinálta Gery!!!!!! Így jöttünk haza a patikából, gondolhatjátok hogy néztek?!?.... :oops: :shock: :?

Rita előre is már jóóó nyaralást!!!! Jóó nektek, nekünk még egy hónap mire megyünk......
Alvás :?: :!: :?: AZ MI IS :?: :?: :?: :mrgreen: :mrgreen:
Hát tegnap is pl Gery egész nap aludt kb fél órát!!!! Nem bír magával. És akármit csinálok, egyszerűen nem akar. Viszont legalább éjjel rendes.....az is valami nem?!? :roll:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Köszi Sudi! Amúgy kifolyt a szemem, mire elolvastam, amit nekem írtál :D . Tomi sem alszik sokat, csak ha eső jön. De valóban, az éjszakának örülhetünk... Most írtam mailt.

Baromi édeseke Gery fogai! Meg kell zabálni! Már én is várom, hogy legyen, de még csak nyáltenger van, semmi más...

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Az a bajom, hogy ha be vagyok jelentkezve nem látom, ha valaki hozzászól. Így ahelyett hogy így nyitva lenne, és néha benéznék, mindig ki kell lépni, újra kibogarsszni, hogy gyereknevelés/mama, baba meg minden. Nem lehet máshogy? :?:

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Sziasztok.

Kati:

A fényképésznél csináltattuk a fényképet.Az első szülinapja alkalmából készítettünk jónéhányat.Ott az istenért nem akart mosolyogni,ezért egy bvakondot mutattak neki,hát arra mutat.Már egész jól van Mesike,talán meghült ebben a szeles időben.A haját meg muszáj összekötnöm,mert a szemébe lóg.Ugyanis ez még a babahaja.Sajnálnám levágni.Nagyon jó frizurákat lehet neki készíteni,de majd megtudod,ha lesz egy kislányotok is.


Edith:

A képeket megkaptam.Köszönöm.Nagyon helyesen pózol rajta.
Na most megyek,majd később folytatom.

Sziasztok.

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Szia Ritike.

Ha be vagy jelentkezve a fórumba,akkor az "UGRÁS" gombbal tudsz azonnal frissíteni.Én is így szoktam ,mert ki-be lépegetni sok idő.Remélem tudtam segíteni. :D

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Hali!!
Rita bocsi a szemfolyásért!! :lol: :oops: :lol: :lol: :D
Annyi topik van itt, annyiba írtam már, hogy nem is tudom követni.....
van egy SOTE 1-es topik is. Vagyis több is, de ahol a tapasztalatokat írják ott Én is hozzászóltam :-)))
Na és van egy 2006 Januári Babák! Ott tele van Geryvel egyidős babákkal!! :-)) Tök klassz! Már csak azt a csajszit lenne jó megtalálnom, akivel egy napon egy órában és egy percben szültük meg a fiúnkat!!!!! Sőt azt mondta Ők is itt laknak Erzsébeten, csak Ők a kertesházi részen. A kisfiú neve Dominik az anciját pedig ha jól emlékszem Zsuzsának hívták de erre már nem emlékszem úgy!
Lehet kéne egy tokpikot létrehoznom, hogy őt keresem!!!.........
Tudja valaki hogy kell itt topikot létrehozni?!? Olyan kiváncsi lennék arra a kisfiúra aki percre pontosan annyi idős mint Gery. Ja és persze egy szobában is voltunk.. :-)).......

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Csak egy percre ugrottam be, mert már ideje lenne elkezdenem ebédet főzni!

Sudi: Tündéri pofi ez a Gery! Még jó, hogy feltalálták a biztonsági övet! :lol: Köszi a címet, meg fogom nézni a honlapját! Sok sikert a volt szobatársad felkutatásához! Nekem már sokszor most is "gon-
dot okoz" a pelenkázás, mikor felhúzza a kis lábait vagy amikor gondol egyet és a sarkaival elrugaszkodik és feljebb tolja magát a pelenkázón, miközben már éppen a helyére illeszteném a ragasztó-
csíkokat! Mi lesz később?! :? :lol: :lol: :lol:

Edith: Én is köszönöm, hogy továbbítottad Krisztián fotóit! Az lenne még a kérésem hozzád, hogy ha már mindenki kitöltötte a táblázatban a hiányosságait, elküldenéd nekem újra?! Előre is köszi! :D

Emőke: Gratulálok a kisfiadhoz! Szegényke milyen kicsi még és máris túl van egy ilyen komoly betegségen! Nagyon helyes baba!

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Lányok!

Tud valaki valamit Berta Eszterről? Lassan egy hete nem írt semmit a fórumba! :(

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Köszi Kriszta, sikerült!

Sudi:Este én is olvasgattam a topicokat, jók bvannak, csomó hasznos infóval. Majd én is megnézem a Sote-t.

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok ám! Szívesen olvasgatlak benneteket.

Sudi: Nem semmi ahogy izeg-mozog Gery. Mi is egy ideje már a sportkocsit használjuk és persze a biztonsági övet! Én is várom már, hogy Réka többet mozogjon, aztán majd visszasírom ezt az időt. Rékus még nem fordul hasra, de állandóan jár a keze-lába és oldalra fordul.
Rita: Mikor mentek nyaralni? Kész a kocsitok? Biztos klassz lesz a kikapcsolódás!
Rékus szerencsére jóalvó, bár most is felébredt az a délutáni alvásból és tágranyílt szemekkel nézett, de oldalra fordítottam, simogattam és visszaaludt. Mindig ebéd után megy aludni, bár néha nehezen alszik el, de próbálom ezt a rendszert tartani. Biztos vannak időszakok amikor nem akarnak aludni pedig mindent úgy csinálsz mint korábban, ezek a nagy rejtélyek, de biztos ez csak átmeneti állapot.
Zsuzsi: Hát nem irigyellek, hogy korábban ennyi időt töltöttél külön a férjedtől. Mi most 3 hétig ne látjuk egymást, de ez is nagyon nehéz. Ő már vissza ment Madridba dolgozni. Hála van már internet.
Kati: Én gyógyszertári fürdetőkrémet használok, de ha már nem lesz módom, akkor én is a Johnson próbálom meg, mint itt többen is írták.
Edit: Én nem kaptam meg sajnos Morzsika képeit, megpróbálnád mégegyszer? nagyon köszönöm.
Kriszta: Emese meggyógyult már? Minden jót nektek!

Még egy kérdés csajok a fórumhoz: Mindig nehezen találok a topicra. Bemegyek a társalgóba, utána gyermeknevelésre kattintok, de nem jönnek fel a topikok. Ha az utolsó hozzászólásra kattintok akkor más topik jön fel és ott kell a előzőre kattintani míg meg nem találom ezt a témát. Ez valami gyeses betegség nálam, de most nagyon nehezen találom a dolgokat. Lehet elmentem ezt az oldalt a kedvencekbe.

Mölliról tudtok valamit?

Kérdés: Pár napja már a tízóraiba és uzsonnába teszek tejpépet, most már nagyon arányban pép, de még cumisüvegből adom. Eddig még kanállal nem kapott semmit Rékus. Bátran próbáljam meg az egyik étkezést csak kanállal? Vagy előbb csak pár kanállal próbaképpen és utána cumisüvegből?
etterke
 
 


Sziasztok!

Huh!
Itt aztán van élet! Nem győztem végigolvasni hogy miket írtatok, ugyan több részletben,de azért sikerült, ezért bocs ha valaki-valami kimarad.

Már hivatalosan is főiskolás vagyok! Tegnap kaptam meg az értesírést. Szept első hete kicsit húzos lesz, mert lesz matek előkészítő, és arra szeretnék elmenni. Valószínű Sanyának szabit kell majd kivennie, de megoldjuk.

Enéh: már aktívan mászik, fedezi fel a szobát. Persze a kedvenc helye a székem alatt van, ezért ha netán úgy ülök le netezni hogy ébren van, akkor nagyon oda kell figyelni, nehogy rágurítsam a széket. Felfedezte a nyomtatót is, állandóan azt akarja megszerelni, vagy a melegítőfölsöm cipzárját akarja. A játékai már nem is jók! Most szedtem le pár játékot, kb. fél óráig érdeklték, utána már mászkált is.Napközben ő is keveset alszik, ha összességében 3 órát, akkor már örülök!
Mostanában olyan hangokat hallat, mint egy nyöszörgő kiskutyus. Írtó édes!

Sudi!
7.-én írtam mailt utoljára. Azt nem kaptad meg? Akkor elküldöm újra!
Ismerős az, amit Gery csinál a babakocsiba. Egy időbe Enéh is ugyanezt csinálta. Mostanság inkább ücsörög, de nem csak a babakocsiba, hanem mindenhol ahol lehet.
Pelenkázás: Én libero up&go-t használok, mert Enéh is elfordul pelenkázás közben. Sőőőőőt! Ha nem figyelnék, le is mászna a pelekázóról! Már azon gondolkoztam hogy leteszem a földre és ott pelenkázok.
Az auchanba hol találtál polifoam puzzlet? Én szoktam nézegetni, de nem látok, vagy lehet hogy csak nálunk nincs? Az enyém tele van apró „alkatrészekkel” és félek hogy Enéh kiszedi és lenyeli.
Új témát úgy tudsz nyitni, hogy bemész valamelyik „szobába(pl gyereknevelés)” és legalul van egy olyan menüpont hogy új téma nyitása. Már én is gondolkoztam hogy létrehozok egy „keresős” topicot,mert csak aznap mikor én szültem, rajtam kívül még 4 lány szült a Margitba. Kíváncsi lennék hogy hány dec.28.-i baba van.! Meg arra is hogy azóta hány Enéh, mert azt hallottam hogy azóta már van 4!

Edith!
Szerintem már nyugodtam elkezdheted a hozzátáplálást. Nekem a dokinőm már 4 hónaposan javasolta a gyümileveket, csak fájt tőle Enéh pocija, így én később kezdtem, és főzelékekkel, de itthon általában a tápszeres babáknál már 4 hónaposan javasolja a doki ahozzátápi megkezdését.

Rita!
Jó nyaralást!

Kriszta!
Szerintem én a plasztikázást egyelőre elnapolom, most nem hiszem hogy lenne rá időm, de azért köszönöm a piszkozatot, elmentettem.

Eszter!
Szerintem nyudodtan próbáld meg kanállal!

Jah! Nem tudom már ki írta hogy jó lenne valahogy lementeni az elöző fórumot. Nos! Jelentem lementve! Ha valakinek kell szóljon, elküldöm. Igaz wordbe van meg, de remélem így is jó lesz.

Nah! Asszem befejezem, megyünk sétálni!
Jah! Frissítettem a honlapot!

Puszi mindenkinek!

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Szia Etterke.

Mesike most is lázas,azthiszem megyünk az ügyeletre 16 órakor.Valamit összeszedett,de nem tudom,hogy mit.Mostmár köhög is na meg hányt is.Nem szeretném,ha kiszáradna,ezért inkább megnézetem az orvossal.Az etetésről csak annyit jobb,hogyha minél előbb hozzászoktatod a kanálhoz meg a pohárhoz.Nálunk egyszer sem evett,ivott cumis üvegből.Az első perctől kezdve kanállal etettem.Igaz inni még most is anyatejet iszik,de ha olyan helyen voltunk,ahol nem tudtam megszoptatni,akkor ivott szépen a pohárból.Nem ismeri egyáltalán a cumis üveget.Igaz van még tejem,de azt is el kell apasztanom szeptember közepéig.Megfogja szokni gyorsan a kanalat,ja és nem vettem neki kanyar kanalat,mert nagy baromságnak tartom. :?

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


A szmájlik lemaradtak! :oops:

:) :?
:lol: :lol: :lol:
:? :roll: :shock:
:o :P

A többit képzeljétek hozzá!
:lol: :lol: :lol:

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!!!

Sancsi, küldtem mailt, bocsi hogy csak most!!.... :-))
nagyon jó a honlap!! :-)))


MINDENKI!!!
Én is raktam fel képeket Geryhez és most már szavazni is lehet!! :-))))
www.gerybaba.g-portal.hu
Nézzetek be!


Rita!
Mi szerencsére ahova megyünk nyaralni, ott van rácsos kiságy és a fürdőszoba meg kádas, direkt olyat kerestem, így majd abban fürdünk. Így nem kella ház 50%-át vinni, csak a 49%-át!! :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:

És mikor is jöttök haza? Hétfőn????
Ja tegnap csináltam tesztet!!! :!: :!: " - " :!: :!: HUHHHH :lol: :lol:


Szia mindenki!!!!!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok !

Kriszta: Mit mondott az orvos?! :cry:

Sudi: Megnéztem Gery-t! :D Gratulálok, tüneményes kissrác, bocsánat, már nagyfiú! :D A honlap is nagyon szép! Szavaztam, én voltam a második szavazó! :D

Rita: Jó pihenést! Érezzétek jól magatokat! :D 8)

Eszter: Nehéz lehet most nektek 3 hétig egymás nélkül! Egyedül utazol majd vissza Madridba a kis Rékával vagy értetek jön a férjed?

Sancsi: Gratulálok a főiskolához! Enéh mellett még tanulni is marad időd és energiád? Milyen szakra fogsz járni?

Puszi: Kati

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Szia.

Vírusos torokgyulladás!!!Nyál útján terjed.Gondolom ,amikor a bevásárló kocsiban ül ott nem nehéz összeszedni a bacit.Kapott szurit!Nagyon sajnáltam,mert olyan kis csöppség.Remélwem hamar rendbe jön.Amúgy most értünk nemrég haza,mert elöttünk is hasonló betegség miatt voltak az ügyeleten. :(
Na megyek is,mert már szeretnék végre pihizni,de tudom úgysem jön össze.


További kellemes időtöltést mindenkinek. :(

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Sziasztok!
Szeretem, mert amikor leülök olvasni, akkor van mit. :) Idő is kellene hozzá és akkor még jobb lenne! :wink:

MIndenki:
Ma voltunk csípővizsgálaton, szerencsére Krisztának tökéletes a csípője. Kérdezte a doki, mennyi idős, mondom 4 hónapos 1 hetes, erre azt mondja, olyan tiszta és fejlett a medencéje, akár egy hathónaposnak! :) Megdicsért és gratulált. Hogy pontosan miért, én igaz, nem tudom! :o
Nagyon hamar végeztünk, nem kellett sehol sokat várni, ezért kihasználtuk még ezt az utolsó szabad napot (a párom szabijából. Igaz, csak kedden megy dolgozni, de holnap délután apósomnak segít, szombaton és vasárnap zenél, hétfőn meg alszik. Jó, mi? :D :D ), és elmentünk...horgászni. :o
Útbaejtettük anyósomékat, hát "legombolták" rólunk Krisztát. Hogy ne vigyük, mert mi lesz, ha esik az eső, jaj, megfázik, meghűl stb. végül már nem tudtam valóban mivel érveljek, és ottmaradt apósoméknál. Úgy örvendtek az öregek, madarat lehetett volna fogatni velük. És tényleg esett is aztán az eső, de nem erősen. Halat meg nagyon keveset fogtunk. De jól telt a napunk, kikapcsolódtunk. Velünk voltak a sósornőm fiacskái. És le is pirultam egy picit. Erre most jöttem rá, hogy megvakartam a hátamat! :)

Sancsi: Köszi a hozzátáplálós tanácsot, múlt kedd óta, ahogy betöltötte a 4 hónapot, Krisztának adok gyümölcsöt. Már kapott almát, banánt és most barackot kap. Mindig lével kezdem, majd a gyümölcs húsából is kavarok belé. Jaj, és répalevet is kapott. Holnap levest szeretnék főzni neki. Majd beletöröm a főtt répát is 2., 3. naptól kezdve. Mindent nagyon szeret.
Köszi, hogy elmentetted a fórumot. én is akartam, de még nem volt időm rá. Nekem már most elküldheted, előre is köszönöm. Megvan a Babát várok és a Babázó is?

Sudi: Már harmadik napja eszik Kriszta barackot, és nem hajtotta meg. Te figyelmeztettél erre, de szerencsére nem volt gond. Tegnap volt egy hatalmas "produkció", de ma már nem kakilt. Jobb is így, mintha menne a hasa.
Nagyon édi Gery, tényleg hajmeresztő produkciókat végez már. Valóban hihetetlen, hogy az ilyen korú babáknál mennyire számít egy-két hónap korkülönbség. Sokszor még kevesebb is. :) Megnézem a honlapot és szavazok is! :) Ja, még annyi, hogy töltesz fel képet ide úgy, hogy írás is legyen mellette? Én amikor feltöltöttem a képet, eltűnt az írás, és marha fejem előtte nem mentettem el!. :oops:

Etterke: Szerintem is nyugodtan adhatod kiskanállal neki azt, ami nem tápszer. Én is azt olvastam, hogy cumisüvegből már megtanult inni, most meg már aza cél, hogy a kanalas evésre vezessük rá. Kriszta nagyon élvezi az evést, bár ő a kiskanalat eddig is ismerte, mert sajnos kapott gyógyszereket és azokat kanálból adtam neki. De látnád, hogy örül, amikor meglátja a kis rózsaszín tálkáját! Már nagyon ismeri.

Kriszta: Átírom a mailcímedet. Szegény Mesóka, nagyon sajnálom, hogy megbetegedett, kívánok neki mihamarabbi gyógyulást. Valóban nagyon aranyos a haja. Krisztának még olyan rövid és ritka, hogy azon gondolkozom, lesz-e valaha is normális haja?

Kati: Természetesen elküldöm aztán a táblázatot, és magunkról is küldhetek fotókat, de megnézhetsz a naplóban is. Bár azt hiszem, írtad, hogy már olvasod. Köszi szépen. Örülök, hogy tetszik a fogalmazásmód. Tudod, ez nagyban függ attól, hogy milyen passzban vagyok, mennyi időm van, stb. Különben szakmai ártalom, hogy egy mondatot is 10 mondatban el tudok mondani :D :lol: :lol: :lol: (újságíró :? ) NAgyon aranyos lehet Joci, ahogy húzza fel a lábacskáit, Kriszta, érdekes módon, ezt csak mostanában kezdte el. De már játszik a lábával, és természetesen, a keze is még állandó újdonságforrás! :) Berta Eszter írt valamelyik nap, hogy nem tud regisztrálni ide, majd, hogy csak a Babát várok-ot találta meg. Adtam még némi útbaigazítást, de azóta nem jelentkezett. Remélem, jól vannak! :)

Rita: Jó nyaralást! Remélem, kipihenten és új energiával feltöltődve érkeztek haza!

Emőke, Viki,, minden OK? Jelentkezzetek, ha tudtok!
Betty! Veled is mi van? Most már tudod, hogyan kell ide írni, miért nem írsz? Remélem, jól vagytok, csak szándékosan tartod magad távol a netnek nevezett legújabb kábítószertől! :wink: Különben köszi a páromnak a nevében is a köszöntést! :)

na, lányok, remélem, nem maradt ki semmi és senki, ha mégis igen, holnap majd pótolom. Jó éjt mindenkinek. Még megpróbálok feltölteni egy képet, ami tegnap készült Krisztáról! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Nos, néhány tegnapi kép. Egyiken sincs Kriszta egyedül, mert alig jutott kézre :lol: :lol: :lol: !

Itt Az Apuci felőli Magdi Mamával van:

Kép Kriszta és Mama

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Itt Édesanyámmal van, a másik Magdi Mamával :o :lol:

Kép Kriszta és Mama

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Nem tudom, hogy ez egyáltalán illik vagy szabad ide, de felteszem ezt a fotót is. A párom a tortájával (én sütöttem neki :P ) Mivel nem akart odaállni, hogy lefényképezzem, ezzel a bravúrral hoztam őket egy képbe :D

Most már valóban, jó éjt mindenkinek és szép álmokat! :)

Kép István és a torta

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!
Délután csináltam tejpépet, vaniliásat rékának és kanállal adtam neki, az első néhány kanál nagyon ízlett neki és ügyesen ette a kanálból. Nagyon büszke voltam rá, hogy ilyen ügyes. De korai volt az öröm, mert később csak a fejét rázta és nem akart enni. Csináltam neki cumisüvegben tápszer+pép keveréket, de annak is csak a felét ette meg. Talán nem volt annyira éhes. Próbáltam olyan időt választani a kanalazáshoz amikor nem túl éhes és van türelme. Majd a következő napokban is próbálom. A gyümit is szeretném megpróbálni, ost nagyon belelkesültem, főleg mert két hete nem akar szopizni. Hogy csináljam? először csak levet? De mennyit? és utána pár nap múlva próbálkozam? És ezt először tízorrai előtt próbaképpen adjam?
Kriszta hasra fordul már? Örülök, hogy a csípője rendben van.
Jobbulást kívánok Emesének!
Kati: Valószínűleg együtt megyünk vissza Madridba, de a mi helyünk még várólista a gépen, hanem sikerül akkor mi 2 héttel később megyünk egyedül vissza.
Köszönöm a biztatást a kanállal kapcsolatosan.
Ja, eddig kamillateát adtam neki a széklet miatt, a vizet utálja, gyümilé lehet folyadékpótlás ha már megkedvelt valamit?
Jó éjt!
Eszter
etterke
 
 


Sziasztok,

mindenkinek köszi a jókívánságokat, remélem tényleg jó lesz a "nagy" nyaralásunk. :D

Eszter! A tejpép nagyon laktató, kevesebb is elég belőle, mint más kajából. Múltkor én is simán túletettem Tomit, mert csak fél adagot adtam, de még utána barackot is, vissza is jött az össz barack.

Én kezdetben az alma levét adtam, első nap csak két-három kanállal, majd egy kis pohárkányit, majd egyre pépesebben. Kb egy hét alatt jutottunk el a pépig. Majd a barackkal is ugyanez. Mostmár nem várok ennyit, ha új kaját adok, de első nap mindig keveset adok, ha még azelőtt nem ettünk. Én ebédre kezdtem el adni, utána cicizünk. Még a többi evést nem helyettesítettem mással, majd lassan elkezdem a tízórait, akkor lesz gyümi, a déli meg valami fözelék.

Amúgy én úgy terveztem, hogy majd főzőcskézek, de hamar rájöttem, hogy a krumpli és répapürén meg almán és barackon kívül sok mindent nem tudok csinálni, hogy változatos is legyen, ezért szoktam bébiételt adni (holott régen elleneztem), de valószínű, hogy ellenőrzöttebb helyről származik, mint a zöldségesnél a cucc.
Tényleg jók vannak benne, és a többség fini is. A sütőtököt nagyon szeretjük (én is), viszont a zöldborsófőzelék nagyon gáz, nem is kellett...

Na, megyek, jó éjt

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Jó reggelt! Megint én vagyok az első, mint tegnap?! :D

Edith: Én legelőször 4 hetesen vittem Jocit csípőszűrésre, mert a házi doktor nénink kötöttnek érezte jobb oldalon, és javasolta, hogy nézessem meg! Az ortopéd orvos is megerősítette a diagnózist, aztán UH-gal is megnézték és azt mondták, hogy anatómiailag minden rendben, de azért tornáztassam, hogy a ké-
sőbbiekben nehogy mégis gond legyen és majd 4 hónapos korában vigyem vissza kontrollra! (Valamit magyarázott az izmokról, akkor megértettem amit mond, de most nem tudom visszaadni!) Most hogy múlt héten voltunk szűrővizsgálaton, a hasi és koponya UH-on felül még csípő UH-ot is csináltak és azt mondták, hogy rendben van mindkét csípője! Én is úgy érzem, hogy lazább neki, mint mielőtt tornáztatni kezdtem! Ettől függet-lenül vissza fogom vinni az ortopédiára, hogy ott is nézzék meg! Jó, hogy betetted ezeket a képeket! Milyen boldogok a nagymamák! Nem csoda! Te sütötted ezt a hatalmas tortát? Ez a férjed kedvence? Milyen ízű (volt)? :D Előre is köszi a táblázatot! Örülök, hogy van híred Berta Eszterről, bár én még nem nagyon is-
merem, de a régi fórumban már "beszélgettem" vele és akkor még eléggé el volt keseredve a tápszerezés miatt! Aggódtam, hogy mi lehet velük azóta! :( Újságíró vagy? Hol dolgoztál, mielőtt megér-
kezett Kriszta?

Kriszta: Szegény kis Emese! Remélem hamar meggyógyul! Gyakran beteg?

Jaj, már én is úgy szeretnék gyümölcsöt adni Jocikámnak! Nem tu-
dom, hogy honnan szedtem, te tisztára abban a hitben voltam, hogy 3 hónapos kortól már el lehet kezdeni gyümilevet adni, aztán így tovább, fokozatosan a pépeket, de a védőnő pár nappal eze-
lőtt felvilágosított, hogy még várjak vele 4 hónapos koráig és csak azután kezdjem el! És látom ti is csak akkortól adjátok! :cry: :cry: :cry:

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Sziasztok!

Edith!
Köszi a hiánylást, élünk, csak Beni megbetegedett. :cry: Nagyon csúnyán köhög már 2 napja, de a dokink eddig szabin volt, ma, 10 órára kaptunk időpontot. Szerintem egyébként ez valami torokgyulladás lesz, csak azt nem tudom, hol szedte össze. :?

Kati!
Köszi a képeket, ha túl vagyunk a beteges időszakon, vagy csak tud majd aludni a fiam nyugodtan, ami a betegeskedés miatt most nem nagyon megy szegénykémnek, küldöm a képeket.

Éjszaka 5-6x ébredünk, Beni keserves sírással kelt, szerintem azért, mert fáj neki, Tejci nem mindig kell, inkább a cumi. Aztán megnyugszik és visszaalszik, de nem valami hű de sok időre. Kenegettem a mellkasát, de igazából a köhögés csak éjszaka erősödött, ezért mertem megvárni a dokit, különben már mentem volna a helyetteshez is.

Majd jelentkezem, addig is vigyázzon magára mindenki, Ritike, nektek nagyon jó nyaralást!

A babák természetesen szépségesek, ügyesek, aranyosak, puszi a kobakokra!

Pusszantás mindenkinek, Viki + Beni

KépKép
wiky
 
 


Sziasztok anyukák és babócák!!!

Rita:lehet egy kicsit elkésve,de ezúton szeretnék nagyon kellemes nyaralást kívánni nektek.Kívánom,hogy az idő ne rontsa el a nyaralásotokat,bár itt nálunk nagyon cudar idő uralkodik...
puszika a családnak

Sudi:nagyon édes a kis Görgő,és nagyon ügyes itt...bizti valami akrobata lesz.Nagyon klassz a honlapotok és tetszik ahogy folyamatosan újjúl.Csak azon a fránya amőbán nem tudok nyerni csak döntetlent.hehe...

Kriszta jobbulást kívánok a kis Emesének...hamar lábaljon ki ebből a fránya torokgyulladásból

Sedith szép a torta,az én páromnak is most 26.-án lesz a szülinapja és már megrendelte tőlem a kedvenc csoki-banán tortánkat.A kis Kriszta is már szépen fejlődik.Nagyon édes.
Köszi,hogy gondolsz ránk.

Wiky:nagyon vigyázz a kis Benire és főleg arra,hogy jó melegben legyen.Mi halixol szirupot kaptunk a csúnya köhögésre.Abből naponta 3x 1ml-t kellet beadni.Nagyon imádta a kis Morzsi,mert nagyon édes.

Etterke megkaptad a képeket?megpróbálom neked újra elküldeni ha nem kaptad meg...puszi Rékának

Mi is voltunk 3hetesen csípőultrahangra és minden rendben volt,de most 23.-án kell mennünk kontrollra.
Tegnap megvettük mi is a bébihordót,hát ne tudjátok meg mit művel benne a Krisztián...ki se lehet belőle szedni annyira élvezi...majd küldök erről is képeket.
Voltunk dokinál és már 58cm és 5kg.Jó mi?El sem hiszem,hogy 2hóap alatt 12cm-t nőtt.Szerencsére nem lesz ilyen kis törpe,mint én...

Inkább elküldöm nehogy elszálljon...
üdv mindenkinek és tessék babócák megyógyúlni

puszika Emőke és Krisztián

Kép

Kép
emoke1
 
 


Sziasztok!

Nem sokan írtatok a reggeli bejelentkezésem óta! :cry:

Jocikámnak az előbb rögtönöztünk egy kis házi "koncertet" a hú-
gommal, én énekeltem neki, ő pedig furulyával kisért! Volt a reper-
toárunkban minden, a népdaltól kezdve egészen a karácsonyi éne-
kekig és mondhatom, nagy sikerünk volt! Fülig érő szájjal hallgatta!
Olyan édes, úgy imádom!!!!!! :D :D :D Az előbb egy kicsit végre elszenderedett - ma valahogy nem nagyon akar aludni -, erre jött egy "vadmotoros", akinek sikerült felébresztenie! Nyitva hagytam egy kicsit az ablakot, úgyhogy jól behallatszott, amint elhúzott alatta! Szegény kicsim úgy megijedt, egészen összerezzent!!!! :cry: Gondolhatjátok, hogy "emlegettem" egy kicsit annak a motorosnak az anyukáját!!! :lol:

Wiky: Úgy sajnálom a kis Benit! Remélem hamar meggyógyul!
Nem is tudom, mit csinálnék, ha Jocikám is már ilyen piciként megbetegedne! Halálra aggódnám magam! Úgy örültem egész terhességem alatt, hogy májusi baba lesz, jó melegbe fog majd ér-
kezni, errefel pont május 18-a után (aznap született, de ezt nyil-
ván kitaláltátok :lol: ) volt az a kb. 2 hétig tartó rossz idő! Azt se tudtam mibe bugyoláljam, hogy nehogy megfázzon! Főleg fürdés után! Szerencsére nem lett semmi baja! Bízom benne, hogy nem lesz beteges, mert sem az apja, sem én nem voltunk és nem is vagyunk azok! Persze tudom, hogy elkerülhetetlen, hogy egyszer őt is elérje valami! :cry:

Most mennem kell, mert már éhes! Remélem, hogy mire legközelebb benézek, bőven lesz mit olvasnom!:D


Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Wiky: Elfelejtettem írni, hogy várom a képeket, de persze nem sürgős, most Beni a legfontosabb!!!!!!!!!!! :D :cry:

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Sziasztok, Lányok!
NA, szabadságot vettetek? :) :lol: :lol: :lol:

Ma itt volt anyósom, meg délelőtt a párom volt a gépnél ezért nem írtam eddig, de ma már szakíthattam volna erre egy kis időt, nem voltam annyira elhavazva. A naplóval is elmaradtam. Múlt hét óta nem írtam bele "tisztességesen", csak úgy kutyafuttában mindig. Holnap viszont talán többet netezhetek, mert a párom nem lesz itthon, tehát nem kell főznöm :D .

Etterke: Ne aggódj a kiskanál miatt, még túlságosan is új neki, és már az is siker, hogy egyáltalán elfogadta egyből. Türelemmel lehet hosszabbítani az időt. Ha nem akarja, olyankor ne is erőltesd. Én Krisztának ma adtam zöldséglevest. Egy icipici répát és krumplit összetörtem, majd a főzőlevével jól felhígítottam, és úgy adtam. Eleinte nem igazán ízlett, de végül mind megette, igaz, hogy minden egyes falatot 3x -4x kellett visszadugni a szájába. Én csak 3-4 napig adtam egy-egy féle gyümölcsöt, de Krisztának nem volt problémája emiatt. Nem lett kiütése, semmi. Ellenben egypárszor megcsípték a szúnyogok és ott nagyon bepirosodott. Olyan mérges vagyok, mert lefekvés előtt mindig ellenőrzöm a szúnyogokat, egyet sem találok, és reggelre mégis meg van csípve. És hogy olyan fehér a bőre, jókora piros folt lesz a csípés körül.
Kriszta Szerdán múlt 3 hete, hogy teljesen átfordul hasra és azóta is szaporán gyakorolja! :) Egyszer sikerült vissza is fordulni, de szerintem az csak a véletlennek és a körülmények összejátszásának volt köszönhető, mert azóta sem fordult még vissza. Most kezdi fedezgetni a lábacskáit. Nagyon édi, amint fogdossa, húzogatja őket, és persze sikongat, de aztán jó hangosan. :)

Kati: Én is vittem tornászni Krisztát, de csak egyszer voltam vele, ott megmutatták mit tegyek, és aztán itthon nagyon sokat gyakoroltunk. Abszolút élvezte. Most, hogy rendben van a csípője, újra nmehetünk, ezt a vizsgálatot meg kellett várni ahhoz, hogy elkezdjük a további gyakorlatokat. Ott mondta a gyógytornász, hogy masszirozzam azon a felén a nyakát, aamelyik oldalát nem szereti. De most már mondhatom, hogy Kriszta egyformán használja mindkét oldalát, kivéve a lábát (még). A ballal még mindig sokkal többet rugdos.
A tortát én készítettem, általában magam szoktam sütni mindig, bár majd a keresztelőre inkább megrendeljük. Ez nem a férjem kedvnce volt, ezt csak most próbáltam ki, de a régi kedvencét már annyit készítettük (én is, anyósom is, sógornőm is), hogy már nagyon unjuk. Ő viszont megenné bármikor, annak ellenére, hogy egyáltalán nem édesszájú, sőt. Ez mascarponés-tejszínhabos-babapiskótás volt, ha érdekel, leírhatom a receptjét. NAgyon olcsó és egyszerű.
Igen, újságíró volnék, bár a szakmában eddig nem dolgoztam csak másfél évet, a MArosvásárhelyi Rádiónál. Mivel ott nem volt munkakönyvem (tehát nem kaphattam gyermeknevelési segélyt), eljöttem, és másfél évig egy irodán dolgoztam. Nem szerettem, de nem érdekelt, már úgsem megyek oda vissza, mindenképpen a sajtóban szeretnék majd érvényesülni.
Eszternek meglehet, hoyg írok holnap egy levelet, hadd lám, mi van velük, miért nem ír! Majd szólok, ha megtudok valamit, de hátha jelentkezik előbb. Nemsokára küldöm a táblázatot is neked! Puszika! :)

Viki: Jó gyógyulást Beninek, ne aggódj, nem a te hibád, hogy meghűlt! :cry:

Emőke: Isten éltesse a párodat, Boldog szülinapot neki. Hány éves lesz? Sok puszi Krisztiánnak is! Nem semmik a méretei, az tutti! Nagyon szépen nő, és továbbra is tiszta anyja! :D :D :D

Ja, még annyit, hogy Enikőnek a másik topikból ma volt a záróvizsgája, remélem, jól sikerült! Már ő is a finishben van, pedig még csak most volt a kezdet kezdetén. Olyan gyorsan telik az idő! :o
Na, legyetek jók, remélem, ma még be tudok nézni! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!
Alig tudlak Titeket visszaolvasni, annyit írtok :) Ráadásul egyre kevesebb idôm lesz, mert egy hónap múlva koncerten kísérek valakit egy olyan nehéz darabbal, amit már sok éve próbál eljátszani ez az illetô, de még senki sem akadt, aki elvállalja a kíséretet. Most meg van 1 hónapom rá :o :o :o Aztán lesz mégegy koncert októberben és szeptembertôl már tanítok is, remélem bírni fogjuk.

Képzeljétek, Alida ma reggel az oldalára fordult!! :lol: :lol: Nagyon édes, ahogy teljesen kihomorítja a hátát!

Rita: megkésve is, de jó nyaralást kívánok! Én sem tudnám elképzelni, hogy valahová Alida nélkül menjek, lehet hogy rossz, de így van. Mondjuk ô a cicihez "van nôve". Mi már nagyon korán elkezdtük az utazást vele, igaz, hogy sokszor megálltunk pihenni, szállodában aludtunk, de nem volt semmi gond, az autóban aludt szépen. Remélem jól kipihenitek magatokat :)

Emôke: nagyon édes a kisfiad!! :D Nagyon sajnálom, hogy ilyen beteg volt, remélem nyomtalanul kiheveri.

Edith: köszönöm szépen a képek továbbítását. Nagyon édes Kriszta, jók a képek, amiket idevarázsoltál :lol:

Sudi: nagyon aranyosak a képek!! :D Jó kis show lehetett ott az utcán! Alidát szintén folyton be kell kötni, mert ô meg addig mesterkedik, amíg alul majdnem kicsúszik! Persze nem szeret bekötve lenni, de a biztonság az elsô.

Ne haragudjatok, most is mennem kell, mindenkinek sok-sok puszi!!
Ja és Alida holnap lesz 3 hónapos!!!
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok!

Enéh aktívan mászik, és már az etetőszékben is egész jól megül. Ma bemutatta a hogyan tudom lefejelni a számítógépasztalt, majd hangosan bőgni mutatványt. :cry: Persze anya jött, és megvígasztalt, de már amikor nem fájt, akkor is bőgtem hogy anya nehogy letegyen, mert olyan jó az ölében. :) :lol: :) :lol:
A legújabb(pár napja csinálja) szokása: „pukizunk” a szánkkal, közbe fröcsköljük a nyálunkat, és ha szerencsénk van, akkor épp kaja közben jön ránk, és anyán landol a hami. :? :roll:
Jah! És próbálkozik! „Anya üditőjét akarom megszerezni, legyen az bárhol, és én is legyek bárhol!” Általában az ágy mellett hagyom az üveget, és a kisasszony vagy elmászik az ágy szélére és lóg lefele hogy elérje(anya had kapjon szívbajt, hogy mikor esek le :? ), vagy a kiságyból próbálja meg elérni(a kiságy az ágyunk mellett van).
Tegnap óta meg nyüsszög mint egy kiskutya. Hihetelen mikre nem képes.

Kati!
Bp-i Műszaki Főiskola, Vegyészmérnöki kar, Minőségirányítási szakirány.
Távoktatás, úgyhogy havonta csak 1x kell bemenni, tanulni meg majd éjjel fogok, amúgy sem vagyok egy nagy alvó, és szerencsémre tanulni is könnyen tanulok.
Most szeptember első hete lesz kicsit húzos, mert szeretnék menni matek előkészítőre, meg akkor van a beiratkozás, stb…, stb….

Edith!
Csak a babázó van meg, a babát várok kicsit sok lett volna, de ha valakinek megvan, vagy meg tudod szerezni, gondolj rám.
Küldöm a babázód, de nem ígérem hogy rögtön, de észben tartom.

Rita!
Majd ha már töbfélét ehet Tomi, akkor szerintem nyugodtan főzöcskézhetsz, meg kombinálhatod. Az elején én azt mondtam hogy nem főzök, de Enéh már 2 üveg kaját is megeszik 1 nap :!: , így kicsit húzos lenne az üveges.
Valamelyik nap paradicsomos krumplit csináltam neki(igaz a paradicsom az bébi ital formából került bele :oops: ), de ízlett neki.
Sütőtököt Enéh is imádja, borsót még nem kóstoltuk.

Edith, Kati!
Örüljetek neki hogy nincs semmi baj a picik csipőjével!
Nem kívánom senkinek azt az érzést mikor a szűrésen az aszisztens kis fruska(mert az volt) félvállról közli hogy maradjunk még, mert ha a dokinő befejezi az UH vizsgálatokat, akkor felrakják a kengyelt. Még most is a sírás kerülget ha rá gondolok. :cry: :cry: :cry:

Emőke!
Én mindig nyerek az amőbán!!! :lol: :lol: :lol:

Sudi!
Mail folyamatban, leírok benne mindent, amint tudom befejezem, és küldöm!
Nálunk nincs az Auchanba „habi-tapi”. :?

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sudi: Megnéztem Gerynek a legutóbbi fotóit, nagyon ennivaló rajtuk. Tomival együtt is tündériek! Jól kijöttek egymással ők is, nemcsak az anyukáik!:) De mondd már meg, hogy hol és mire lehet szavazni, mert béna vagyok és semmi ilyesmit nem találtam! :oops: :oops: :oops:

Sancsi: Köszi, hogy elküldöd a Babázót. Én megpróbálom menteni a menthetőt még a babát várokból is, de ahhoz valóban elég sok idő kellene!

Zsuzsi: Le a kaplapall (ez kalappal akart lenni, de szndékosan hagytam így, hogy lássátok, mik kerülnek ki a kezem alól :lol: :lol: :lol: ) előtted, hogy már ennyi mindent felvállalsz Alida mellett! De a tanítás nem lesz kicsit túl sok? Ahhoz majd be kell járnodvalahová, vagy házhoz mennek a tanítványok? Amíg foglalt leszel a férjed fog vigyázni Alidára? Ne haragudj, hogy rádzúdítok ennyi kérdést, de biztos, hogy nagyon nehéz lesz neked, és én el sem tudnám egyelőre még képzelni, hogy én dolgozzak is valami pluszot Kriszta mellett. Bár ha az elképzeléseink beválnak, jövő ilyenkor már ismét a Babát várok aktív tagja leszek, és az is újra felér egy munkahellyel! :oops: :oops: :) :)

Etterke: Mind akartam kérdezni, de mindig elfelejtettem: HOgy bírta Rékus a repülőutat? Hosszú volt? Otthon most biztos mindenki kényeztet titeket, főleg Rékát! Biztos, jó volt mindenkit viszontlátni annyi idő után! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Látom érdemes volt még utoljára bekukkantanom, szépen írogat-
tatok! :D

Edith: Le tudnád írni nekem azt a nyakmasszírozási technikát? Joci még mindig nagyon balos! Szeretném ha végre jobb oldalra is for-
dítgatná a fejecskéjét! Körkörösen kell masszírozgatni vagy eset-
leg fentről a füle aljától lefelé a válla irányába húzgálni a kezemet egyenesen? Vagy talán is-is? Őszintén bevallom és nem vagyok egy nagy cukrászmester, főzni nagyon szeretek, sütni már kevésbé, de olyan különlegesen hangzik ez a torta, hogy örülnék, ha elküldenéd a receptjét! Már gondolkoztam azon, hogy létre kéne hozni egy olyan receptes topikot, mint a régi fórumnál volt! Múlt hétvégén én is olyan finoman főztem ebédre, amit szívesen ajánlanék a figyelmetekbe! Mit gondoltok? :( :D

Most ki kell lépnem, mert hazajött a férjem!

Jó éjszakát mindenkinek!

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Sziasztok!!

Edith: a tanítás két délután lesz valószíněleg és a gyerekek hozzám jönnek. Gyuszi lesz majd addig Alidával és nekem lesz fél óra szopiszünet. Így is elég húzós a hétfô: négytôl 9-ig fél óra szünettel! Majd meglátom, hogy bírjuk. Ha nem megy, inkább abbahagyom a tanítást.

Képzeljétek, mi történt ma! A postás hozott egy csomagot az én nevemre. El sem tudtam képzelni, mi lehet benne, aztán kibontottam és valami tápszergyártó cég küldött egy doboz tápszert!!!!!! Annyira kiakadtam ezen! Végigolvastam az összes kísérôpapírt és csak az volt benne, hogy ez így-meg-úgy jó a babának, egy szót sem ejtettek a szoptatásról (a legtöbb cég legalább azzal kezdi, hogy a legjobb az anyatej de...)!!! Itt most nem a tápszert szidom, tudom, hogy sajnos sok baba van, aki azt eszi, de talán nem automatikusan kéne küldözgetni. Azt hiszem, vissza is küldöm nekik! :evil: :evil: :evil: :evil:

Na nem dühöngök tovább.
Férjem és a fia most elmennek néhány napra sátrazni, úgyhogy váltás nélkül csak én leszek "szolgálatban" :lol:
Puszi mindenkinek és jó éjt
zsuzsi 81
 
 


Ma utoljára itt! :lol: :lol: :lol:

Ha valakit érdekel a régi Babát várok, megvan! És a Mit főzzünk is! Szívesen küldöm bárkinek! :)

Sancsi: Köszi a babázót, de elmentem én is. Nem is volt olyan vészes, kb 15 perc alatt lett elmentve a másik kettő. Mindenképpen köszönöm. Jó éjt mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ja, még annyi, hogy a Mit főzzünk: 33 oldal,
a Babázó: 354 oldal és
a Babát várok: 1847 oldal :!: :!: :!:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: