Új privát üzeneted érkezett!

Edith!

Nekem jöhet a babát várok!
(Akár tömörítve is!)

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Jó reggelt mindenkinek.


Tegnap este 9.kor megint az ügyeleten kötöttünk ki.Nemakart a láza lemenni,ha lement 1 órán belül még feljebb ment.Most meyünk harapunk valamit,mert Mesike nem evett 2 napja,Vagyis evett,de kihányta.A 3. antibiotikumot vettük meg mire benne maradt,mindegyik kijött belőle.Na majd később jövünk ,remélem.

:D :D :D

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Kép Emese

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 

 
 

Sancsi!

Köszi a Babázót, a te változatod jobb, mert eredetiben van elmentve, én úgy nem tudtam megcsinálni, dehát úgyis az a lényeg, hogy a szöveg meglegyen.
A tömörítést a zippelésre érted? Én azt nem tudom hogy kell, a párom meg csak valamikor jövő héten segíthetne ebben. 7,52 mega a fájl mérete. Küldhetem így?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi: Boldog hófordulót Alidának! :D Milyen hangszeren játszol?

Sancsi: Tényleg nagy huncut a lányod! Miket művel?! :D :lol: :D Jocikámnak eleinte nem nagyon tetszett, mikor a lábait tornáztat-tam, néha még sírdogált is, de azzal biztattam magam, hogy rosszabb lenne neki, ha ne adj' Isten úgy találnák, hogy szükséges
a kengyel, ezért inkább "kínoztam" tovább! Most már egyáltalán nem zavarja, ha csinálom! Szegény kis Enéh!!! Biztos nagyon sok időbe telt, mire megszokta a kengyelt! :cry: Sokáig volt rajta? Sok sikert és kitartást a főiskolához! Hány évig fog tartani?

Kriszta: Jobban van Emese? Remélem tudott enni valamit és az benne is maradt! Fontos lenne, hogy tudjon enni, ahhoz, hogy megerősödjön és mihamarabb meggyógyuljon! :cry: :)

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Edith: Kriszta még alig múlt 4 hónapos és te máris a következő babán gondolkozol?! :D :D :D Én is szeretnék majd még egyet, lehetőleg kislányt, de majd csak kb. 3 év múlva! Szülés előtt én is úgy terveztem, hogy jöjjön minél előbb a következő, tehát kb. úgy, mint nálatok, hogy nagyjából 2 év legyen köztük a korkülönbség, de most, hogy látom, hogy mennyi energiámat és időmet igényli a gondozása, azt hiszem, nem sietem el a dolgot! (Lehet, hogy most néhányan megvettek, de szeretném egy kicsit kipihenni magam, mielőtt újrakezdem az egészet! Terhesség-SZÜLÉS-éjszakai több-
szöri felkelés, stb.!) Én egy év múlva még nem szeretnék megint terhes lenni! Persze ebben közrejátszik az is, hogy mint azt már korábban írtam, most akarunk elkezdeni építkezni és már csak akkor akarom a következőt, miután rendeződtek a körülmények!

Most megyek ebédelni!

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Szia Kati.

Mesike már evett és megmaradt benne az egész na meg a gyógyszer is.Most itt játszik mellettem.Szerintem kell a korkülönbség a két gyerek között.Nem azért írom,mert nálunk 10 év van köztük,hanem,mert tanítják egymást,foglalkoznak egymással.Én így terveztem,hogy nagy legyen köztük a korkülönbség.Nagyon sokat segít Xénia a házimunkában.Törődik Mesikével.Mi a nap 24 órájából 26-ot dolgozunk.Ilyenkor jön jól a segítség,na meg persze ebben is nőtt fel,így tudja mi az a munka,mi miért dolgozunk.Saját lakást vettünk,nemrég vettünk autót,és keresük a telket,mert építkezni szeretnénk.Nincs hitel a nyakunkon,nem segített egyik szülő sem,mind magunk teremtettük meg.Augusztus van,de már a karácsonyi vásárt szervezzük,meg ilyenek.Pihenni,már nem is tudom mikor pihentem.Na megyek eleltatom Mesikét,majd jövök később.
Aki nyaralni megy annak jó nyaralást,mert jön a jó idő!!! :lol: :lol: :lol:

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Kati, Kriszta, sziasztok!

Mi sem úgy gondoltuk eleinte, hogy így legyen. Még most sincs leszögezve, de arra a következtetésre jutottunk, hogy így lenne a legjobb. Elmondom, hogy mi a helyzet. Nálunk 2 év a gyes, utána vissza kell menni dolgozni, már akinek van ahová. Akkor Kriszta még kicsi lesz, bölcsibe kellene adni. Nagyszülők - bár anyósomék majd ebbe a faluba fognak költözni - még nem lesznek helyben, hogy vigyázhassanak rá. 2. Nem szeretnénk nagy korkülönbséget a két gyerek között, mert az a jó, ha együtt nőnek fel. Nos, ez a kétéves gyes azt szorgalmazza, hogy a gyerekek köztt legalább 3 év legyen, mert ha vissza mész dolgozni, még egy évet le kell húzni és akkor jöhet a következő. Ez még nem nagy korkülönbség, valóban, de ha visszamegyek, mondjam azt a főnökömnek 3 hónap után, hogy sorry, ismét terhes vagyok? Én sem úgy akarom ezeket intézni! No meg, végre a saját szakterületemen szeretnék elhelyezkedni, a sajtóban, és ha kapok egy normális helyet, akkor nem szívesen hagynám majd ott ismét két évre. Ha viszont a második baba addig megszületne, amíg Kriszta betölti a két évet, le kell mondanom a Kriszta után járó gyes hátralevő részéről és megkapnám ismét a két évet az új baba után. Így majdnem 4 évig lennék itthon, ami nagyon sok idő, de legalább én vigyáznék továbbra Krisztára is, és a másik baba is felnőne annyira, hogy Anyósomra majd nyugodtan rábízhatnám, mert addigra már itt fognak lakni a közelünkben.
Szóval, így gondoltuk, de ez még csak terv, a megvalósításról majd az elkövetkezőkben beszélünk, és különben sem minden tőlünk függ. Ha ezt a Kriszta születése után mondta volna valaki, hogy néhány hét, és máris a következő babán töröm a fejem, elküldöm, hogy nézesse meg magát az ideggyógyásszal. És mégis, nálunk ez lenne a legjobb változat.
AA nagy korkülönbség a gyerekek között nem jó. Ezt tapasztalatból állítom. A húgom 9 évvel fiatalabb, mint én, tehát ebben nőttem fel. Igen: nagy segítsége voltam édesanyámnak annak idején jónéhány évig, de nekem sosem volt TESTVÉREM. Amikor 9 éves voltam, segítettem, de még túlságosan is gyerek voltam ahhoz, hogy ne szeressek játszani. Ani viszont sokszor gátolt ebben. Majd amikor már nagyobb voltam, és sétálni mentem volna a lányokkal, ő is jött volna, és én nem szívesen akartam vinni. Utána 5 évig, amíg középiskolás voltam, csak hétvégeken meg nyáron voltam otthon, majd egy távolabbi faluban tanítottam, aztán meg két évig Kolozsváron diákoskodtam. Ezalatt túl keveset voltam a húgommal ahhoz, hogy igazi testvéri kapcsolat alakuljon ki közöttünk. Az egyetem ideje alatt férjhezmentem, tehát véglegesen elköltöztem otthonról, és a tesóm még mindig túl fiatal volt ahhoz, hogy felnőtt módra lehessen tárgyalni vele, illetve kzös témák adódjanak.
Most, hogy már ő is középiskolás, barátja van, és több, mint egy évig nálunk lakott, most kezdem érezni, hogy van testvérem. Az évek alatt nagyon szerettem mindig őt, most is szeretem, de szerintem túl sokat kellett várnunk ahhoz, hogy közelítsük céljainkat, érdekeinket, témáinkat. Ha viszont max. 4-5 év lett volna közöttünk, akkor még egyszerre játszottunk, tanultunk volna, talán még szerelmesek is nagyjából egyidőben lettünk volna.

Én így gondolom ezt, abszolút nem láttam jónak a szüleim ezen döntését, de Anyukám is a saját esetéből indult ki, hogy sokszor hetekig volt kénytelen egyedül vigyázni a 10 évvel fiatalabb húgára, mert Mamám nagyon sokat volt kórházban, Tata pedig más helységben dolgozott és csak hétvégeken ment haza. Náluk valóban jól jött a nagytestvér.

Ezzel senkit sem szeretnék megsérteni. Kriszta, én elmondtam, hogy miért nem látom jónak a nagy korkülönbséget, de természetesen, mindenkinek megvan a maga elképzelése, sőt jogában áll mindent úgy csinálni, ahogy jónak látja.

Az is igaz, hogy félek attól, hogy hogyan fogok boldogulni egy kicsivel és egy picivel :) , de bízom abban, hogy minden rendben lesz, ha úgy döntünk, hogy hamarosan ismét babát szeretnénk.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szia Edit.

Nem szerettelek volna megbántani,pedig úgy érzem sikerült.Mi azért döntöttünk így,mert meg kellett alapozni a gyerekek jövőjét.Mi így tudtuk megoldani.Nekem 3 testvérem:42 éves,39 éves,és van egy 33 éves.Mi nagyon jól megvoltunk,mindenki mindenkire vigyázott.Nekünk pénzt kell keresni ahhoz,hogy megéljünk.Xénia sokat segít,de nincs megvonva tőle semmi.Próbáljuk úgy megoldani a munkát,hogy ne szenvedjen hiányt semmiben.A barátnői itt aludhatnak,ő is ott alszik náluk meg mindenEljár szakkörre,moziba,Strandra,ahová csak akar.Ha áruért megyünk fel Budapestre akkor Mesit és őt is visszük magunkal.
Remélem,azért nem haragszol.
Rossz így nektek,hogy csak 2 év a gyes.Én már 2004.06.03 óta itthon voltam táppénzen az elöző baba miatt,de én már maradok itthon a saját vállalkozásunkban.Többet keresek így,mint ,ha eljárnék dolgozni.Sajnos tudom nem mindenkinek van ilyen lehetősége,mint nekem.



Szia.

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Kriszta, Edith: Én nem gondoltam többre 3 év korkülönbségnél! Köztünk a húgommal 2 év van, szerintem ideális! Tök jókat tudunk dumcsizni és annak idején nagyon jókat játszottunk együtt! Kriszta kérlek ne haragudj meg rám azért, amit most fogok írni!
Nekem is egy kicsit olyan érzésem van, mint amit tulajdonképpen Edith is leírt, hogyha az egyik gyerek jóval idősebb a másiknál, akkor annak bizonyos esetekben csak "kolonc" a nyakán a kisebb! Mert már egészen más dolgok érdeklik, foglalkoztatják őket, a kicsi még játszana, a nagyobbik már nem és még sorolhatnám! (Az apukáméknál is pont így volt, ott is 10 év volt a különbség! Sajnos apukám mér régen nem él!) Ha különböző neműek, talán még erősebb lehet az ellentét...... Mi ugye együtt lakunk az anyukámmal, a nagymamámmal, a húgommal, el sem férnénk, ha bevállalnánk még egy csöppséget, mielőtt fel tudunk költözni a tetőtérbe! Annyit tudok, hogy 2 éves koráig adják a GYED-et, ami a fizetésem 70%-a, viszont azután már csak GYES jár, ami jelenleg havi 25800Ft, ami nem elég semmire! Én viszont nem szeretném Jocit bölcsődébe adni, szeretnék 3 éves koráig itthon maradni vele, amig oviba nem mehet! Viszont ha én csak 3 éves korára szülöm meg a második babámat, nem tudom, hogy továbbra is GYES-t kapnék-e vagy mit? Mert ha a két gyerek "között" visszamennék egy időre dolgozni, akkor ugyanúgy lenne minden, mint most Jocival, előbb a GYED és csak utána a GYES! Aztán az is lehet, hogy mire odajutok, megemelik a GYES összegét is! :D (Álmodik a nyomor! :lol: :cry: ) Szóval majd meglátjuk, hogy milyen lesz az anyagi helyzetünk! Lehet, hogy kénytelen leszek egy időre ismét munkába állni! :D :(

Örülök, hogy Mesikének már játszani is van kedve! Olyan édes a képen! :D :D :D


Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Sziasztok!

[color=darkblue]Érdekes téma ez a "mikor is jöjjön a 2.baba :?: " dolg.
Én mikor még kismama voltam, úgy gondoltam az a jobb, ha kevés korkülönbség van a két gyerek közt. Most is így gondolom, csak ami visszatart az a pénz kérdés. Itt ugye a gyermek 2 éves koráig jár a GYED ami még elviselhtő összeg, az utána lévő GYED-ről nincs értelme beszélni. Bár a jelen törvények szerint dolgozhatunk Gyes mellett 8 órában is..... nos ez egy elég érdkes törvény, nem hiszem hogy sokáig így maradna....... mármint nekünk kismamáknak jó, de az államnak..???
Na szóval ha Gery 2 éves kora elött születne meg a következó baba, akkor az Őrá érvényes GYED-et a mostani GYED-es év átlagából számolnák, ami ugye jóval kevesebb mint a 100% fizetésem. :( :( És most így jól megvagyunk, de azt nem szeretném, hogy akkor esetleg a kevés pénz miatt valamelyik baba szenvedne hiányt bármiben is.
Szóval Én valószinű 2 év után visszamegyek melózni, aztán lehet 1 év után a 2. babóca tart majd itthon..........

Ezek épp aktuális témák nálunk ugyanis épp jelenleg is a szülés óta a 2. menstruációmat várom! Én nem tudom, van valakinek tapasztalata? De már elég rég nem szoptatok, akkor még így is elképzelhető, hogy nem éppen rendszeres a havi??? Az elöző azaz, az első vérzés óta !6! hét telt el!! Vagyis normál esetben 2 hete késik!....... :shock: :? :?: Szeretném azt a qrva gyógyszert elkezdeni, de amíg nincs vérzés ugye nem megy. :? :x Szerdán csináltam már egy tesztet, de negatív lett! HUHH!!!!............. :arrow: no de akkor kérdem Én, miért nem akar megjönni, vagy mikor akar megjönni????????????
[/color]
Természetesen visszatérve a fentebbi filózgatásról, hogy mikor jöjjön a kistesó?!?, hát lehet hogy már úton is van?!? :? :shock: :? :wink:
Nekem a nővérem 6 évvel idősebb tőlem, pont mint a férjem! :-)) Mi jó tesók voltunk, a szokásos viták és lányos hajtépések azért megvoltak, de mire Én is már kezdtem a bulik iránt érdeklődni ( álltalános 7.-8.! elég korán kezdtem... ), szóval tök jó volt, mert együtt mentünk a discokba, még személyim sem volt, de a nővérem mellett valahogy biztonságban éreztem magam! És tudom, hogy ha nem lett volna, talán rossz társaságba is keveredhettem volna, vagy pedig el sem jutok olyan szórakozóhelyekre.............. aztán ahogy neki is lettek fiú ügyei, nekem is lassan úgy éltük a saját kis életünket, de Én szerintem sosem érezte egyinkünk sem azt, hogy sok vagy kevés lenne köztünk a korkülönbség! Szerintem a párom fiata korát megismerve, az elmesélései alapján- neki nincs testvére - hát sokkal élménydusabb és érzelemben gazdagabb gyerekkorom volt mint neki! Én abszolút úgy érzem, hogy két gyerek mindenképp jobb mint 1!!! És szerintem a szülők is valahogy jobban kezelik mint az egykét! Már csak anyósomból is kiindulva.......... Na de ez hosszú téma, a lényeg hogy majd mindenképpen jóvolna Gerynek egy kistesó!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Na jó sokat írtam, remélem azért van akinek van türelme végigolvasni....

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Kriszta: Mialatt az előbb írogattam a gondolataimat, te újra írtál!
Annyit még hozzáfűznék az előbbiekhez, hogy természetesen vannak olyan helyzetek, amik nem teszik lehetővé, hogy a testvérek gyors egymásutánban kövessék egymást. Ilyen például a mi esetünkben az építkezés vagy nálatok a vállalkozás beindítá-
sa, de lehet anyagi, egészségügyi oka is, szóval én ezeket mind-mind megértem! Csak úgy gondolom, hogy aki teheti, az ne várjon 2-3 évnél többet! Remélem nem bántottalak meg!!! :(

Úgyhogy hajrá Edith!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :lol: :lol:


Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Látom Kati Te is ont most írtál... :-)))
Én a bölcsit nem ellenzem, nálunk muszály lesz, mivel anyósom még melózik, nincs kire hagyni Geryt...... de lagalább gyerekekkel lesz. Én is voltam bölcsis, nem láttam kárát..:-)))) annó 2-3 éves fejjel :lol: :lol: 8)


Ja meg abban én is reménykedem, hogy mondjuk másfél év mulva sokminden megváltozik, mint pl az is, hogy már nem is egy fedél felett élünk majd anyósommal!!!!!

Gery már nagyon mászik, a szoba egyik végében a tv alatt van egy ketrecben a tengerimalacunk. Na, kitaláljátok hol volt Gery????? Hát persze, hogy a malacnááál!! Ismerkedtek a drágáim.... :D :lol: Aztán nekiállt ott a kacsájával sípolni Gery, Én mondtam neki, hogy most már jó volna ha nem zaklatná azt a szegény malacot! ( az is már vagy 7 éves )

Undoritó, nyirkos, esős idő van, reggel már kitakarítottam, mostam....most meg sétálni sem tudunk Geryvel, itt esz a fene a gép elött........apa melózik. :(

Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sudi: Én, mint tudjátok május 18-án szültem, az első menstruációm
július 3-án jött meg (cirka 6 és fél héttel szülés után, nekem csak egy kevés tejem volt az első három hétben), a következő pedig augusztus 2-án. Úgyhogy úgy néz ki, hogy nálam már rendszere-sedett! Mondjuk most a másodiknál elkezdtem szedni a fogamzás-
gátlót, úgyhogy ez majd végképp beállítja a ciklusomat! Írod, hogy nem régen hagytad abba a szoptatást! Nem lehet, hogy csak arról van szó, hogy még a hormonjaid "nem álltak vissza" rendesen? :(
Engedjetek meg még annyi megjegyzést, hogy nekem 12 éves ko-
rom óta, amióta elkezdtem menstruálni, mindig rettenetesen gör-
csölt a hasam az első napon és amióta szültem, szinte alig érzek valamit! Mondták nekem páran, hogy így lesz és én reménykedtem is benne, de nem hittem!!! :roll: :D Ugyanakkor olyat is hallottam, hogy volt akinek kezdetben jobb lett, aztán ugyanúgy fájt, mint előtte! :? Fogamzásgátlót korábban még sohasem szedtem, bízom benne, hogy úgy lesz ahogy mondják és a gyógyszer mellett végképp nem lesznek ilyen kellemetlenségeim!
Én nem voltam bölcsis, mert Anyu otthon volt a húgommal és így nem vettek fel! Nem gondolom, hogy kárára lenne Jocinak, ha mégis be kéne adnom, de sajnálnám, mert még olyan pici lenne és inkább én szeretném napközben is gondját viselni! Jobb lesz, ha odafigyelsz Gery-re, mert még a végén halálra rémíti a tengeri-malackát! (Szó szerint!) :cry: :lol:
Sajnos az én férjem is dolgozik ma! :cry:

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Kati:
Én teljesen meg tudlak érteni, hogy nem akarod a következô gyerkôcöt Jocika "nyakára". Az építkezés nem kis dolog és az sem mindegy, hogy milyen az elsô baba. Ha nagyon jó gyerek és sokat tudsz mellette pihenni, az jó dolog, de nem minden baba ilyen... :D
Mi például most sokat szenvedünk Alidával, ráadásul most egyedül vagyok néhány napig és már két napja este alig lehet elaltatni. Ma pedig már reggel sem akart visszaaludni, pedig eddig az mindig ment, most meg hurcolásztam vagy másfél órát. Biztos érzi, hogy egyedül vagyunk, hiányzik neki Papi :(
Különben Alida ma reggel hasra fordult! Csak mikor a kis kezét akarta volna maga alól kihúzni, visszahengeredett a hátára :)
Zongorista vagyok, mostanában mondjuk nem ilyen minôségemben "szereplek" általában, de majd még annak is eljön az ideje :D

Szép hétvégét!
zsuzsi 81
 
 


Kati:
most olvastalak tovább, az elôzô levelemmel az elsô írásodra reagáltam csak.
Tabletta: én szedtem egy évig, mielôtt babát akartunk volna, éppen azért, mert nekem is nagyon erôs görcseim voltak, de kétszer egy ciklus alatt! ez azt jelentette, hogy 2-szer másfél napra az ágy és a wc között (bocsánat) ingáztam, nagyon szar volt. A tabletta teljesen helyretette és remélem, hogy szülés után rendezôdik.

Olvastam ezt a nagy vitát a korkülönbségekrôl, csak annyit szeretnék hozzáfězni, hogy szerintem ez a gyerekek egyéniségétôl is függ. Az én kisebbik nôvérem csak 1évvel és 3 hónappal idôsebb nálam ( :!: ) és a másik nôvéremmel (3 évvel idôsebb nálam) teljesen elnyomtuk kiskorunkban. Mi négyen (mind lány) voltunk egyszerre gyerekek, aztán jött az öcsém (11 évvel fiatalabb nálam) és utána a kicsi húgom (5 évvel fiatalabb az öcsémnél). Az a vicc, hogy ôk (is) teljesen jól megvannak egymással, persze nem egy korcsoport, de az öcsém mindig nagyon szívesen játszik a kishúgával és nagyon szeretik egymást. Ez szerintem mindenkinél máshogy jön ki.

Nálunk meg az a kérdés, hogy legyen-e egyáltalán kistesó :? :(
zsuzsi 81
 
 


Kriszta: jobbulást kivánunk Mesikének :) :) :)
Nagyon édi a képen!!! :lol:
zsuzsi 81
 
 


Hű, nem gondoltam volna, hogy tegnapi ártatlan megjegyzésem ekkora vitát indít be! :o :)

Kriszta: Engem egyáltalán nem bántottál meg, sőt én éreztem úgy, hogy elég nyersen és minden árnyltság nélkül fogalmaztam, de már jkéső volt, elküldtem. Én tényleg nem sértődtem meg, mert egyszerűen nem volt miért. Ha ti úgy láttátok jónak, és úgy döntöttetek, hogy a nagy korkülönbség a jó, akkor, az a jó. Én nem kétlem, hogy Xénia mindent megkap, biztos vagyok benne, hogy mindene megvan, ami kell neki. És a kicsinek is meglesz.
Mi is sokat dolgozunk, bár én most az otthoni dolgokat végzem+Krisztát. De egyelőre elég. Nálunk elég jó "üzlet"Gyed-en lenni, mert a nők 80-ának fele a normális fizetése, mint amennyit a két év alatt kap havonta. Nem tudom, ha érthető. Tehát, míg a fizetése, mondjuk 30-35 ezer ft. átszámolva, a Gyed szinte 62 ezer ft. Sajnos, nagyon sokan csak ezért "csinálnak" gyereket, de nem gondolnak arra, hogy lejár a két év, a pénz nem jön többé, de a gyerek megmarad. Viszont valóban jó dolog ez, mert bár nekem eddig is volt kb.55 ezer ft. fizetésem, mégis valamivel többet kapok most.
De az a helyzet, hogy a férjem is én is alkalmazottként dolgozunk, és a fizetés alig elég a megélhetéshez, nemhogy még félre is tudjunk tenni belőle. Legalábbis lényeges összeget nem. Szegény férjem éppen ezért vállalja, és örül, ha vannak zenélések (esküvő, bál, vagy bármilyen más összejövetel), mert így egy kis plusz pénzt tud szerezni. Igaz, hogy ez elég rossz a szabadidő szempontjából, mert pl. ma is esküvőn van, és a szép időt nem tudtuk kihasználni azzal, hogy elmegyünk valahová, de mit tenni: valamit valamiért. Jön a keresztelő, nagyon elkél a pénz. Én is állandóan mondom, hogy kellene valamit csinálni, valami vállalkozásba kezdeni, de az a helyzet, hogy fogalmam sincs mit csináljunk, amihez legalább egyikünk ért, és a másik, hogy bármihez kell egy jó kis tőke, amivel elindulj. És ez nincs. Kölcsönbe meg még különben sem megyünk bele, nemhogy a látatlanra és bizonytalanra venni fel pénzt. Szóval elég nehéz, de valahogy kiosztjuk-szorozzuk, hogy majd egy másik baba is beleférjen a képbe.
Mindenesetre, mondom, ez még nálunk iscsak eképzelés, nem biztos, hogy úgy is lesz, hiszen, az sem biztos, hogy egyáltalán összejön időben a baba, vagy ki tudja, lehet-e még egyáltalán gyerekem? Ezt nem indokolná semmi, legalábbis eddig, de mit lehessen tudni? Megtörténhet, bár én abba belehalnék, azt hiszem.
Szóval, csak azt akarom mondani, hogy annyi minden közrejátszik a dolgokban, hogy előre úgysem tud az ember semmit. Én viszont azt szeretném, hogy legalább a második babánk kissé spontánabbul jöjjön, mert Kriszta nagyon tervezett volt. Három éve voltunk házasok, amikor végre bevállalhattuk, először azért nem, mert még egyetemre jártam és ingáztam, nagy hassal az nem lett volna kellemes, majd azért, hogy munkahelyem legyen, hogy pénzt is szabadságot is kapjak.

Sudi: Nekem a mensim megjött 4 héttel a szülés után, amikor még szopztattam. Majd ismét a 9. héten, és utána abszolút visszaállt a terhességem előtti kerékvágásba. Rövid, kb. 4 napig tartó vérzés 25 naponként. Így volt eddig is. De az az igazság, hogy gyógyszert még én sem szedek, mert nem akarok csak úgy, a fejem után nekifogni, és júliusba kellett volna menjek dokihoz kontrollra, de nem volt pénzem, ezért elhalasztottam. Na, de most már azt is meg kell kérdeznem, hogy ha jövőben babát szeretnénk, akkor megéri, illetve ajánlatos, hogy 3-4 hónapig bigyót szedjek, majd újból abbahagyni? Bár nagyon várnám, mert az óvszert nem szeretem/jük, és sokszor mi is felelőtlenül viselkedünk :D Így én sem lepődnék meg, ha egyszer csak nem jönne meg... :D De most még egyáltalán nem szeretném, a szoptatás kudarca még mindig élénken él bennem és feltett szándékom, hogy a másodikkal még többet harcolok, bár én most is mindent megtettem, és mégsem sikerült :(

Kati: Sok sikert kívánok nektek ahhoz, hogy minél hamarabb felépüljön a saját lakrészetek, és jöhessen a második baba akkor, amikor szeretnétek.

Sudi, Kati: Le az összes kalappal előttetek, hogy képesek vagytok egy fedél alatt lakni valamelyiknek a szülejével. Mi nem tudnánk. Igaz, hogy te írtad, Kati, hogy édesanyádék nagyon sokat segítenek neked, de amint tudom, Sudi nem sok segítségre számíthat az anyósától. Az utolsó héten is saját maga prszívózott a lakásban (igaz, így volt, Sudi?) Nos, én édesanyámmal sem szeretnék, de anyósomékkal sem tudnék lakni. Anyósom egy végtelenül rendes, aranyos nő, én nagyon jól kijövök vele, de apósom enyhén szólva kibírhatatlan. Egyáltalán nem tud alkalmazkodni, ha együtt laknánk, nekünk Kuss lenne a nevünk. Most, István szülinapján is itt voltak, és a legnagyobb beszélgetés közepette egyszer csak apósom: na, megyünk, és akkor indulni kellett. Sógornőmék még nagyon szívesen maradtak volna, mert elég ritkán tudnak eljönni hozzánk, mivel a férje egy 2 éve történt baleset miatt nem vezethet még, ezért apósomékkal jöttek, és akkor is kellett menjenek, amikor ők, de apuval nem lehetett beszélni. És mindenben ilyen makacs lenne. Én meg nem tudnám szó nélkül viselni a kitöréseit, és akkor mi lenne az eredmény? Hát a nemegyezés. Így jobb. Akkor kelünk-fekszünk-eszünk, amikor akarunk, nem szól senki sem bele. A segítség meg... sokszor jól fog, sokszor meg az is nézeteltérést eredményez, mert mindenkinek más-más az elképzelése erről-arról. Most példákat nem hozok fel, de bizos nektek sem kell a szomszédba menni ilyen példákért.

Most én is elnézést kérek a regénykéért, de én már csak ilyen hosszan-író tudok lenni. Az uborkám meg vár, hogy eltegyem... :lol: :lol: :lol:

Legyetek jók. Most megyek "uborkászni", de tutti, hoyg még benézek, mert István csak éjfékl után jön haza, és ilyenkor úgysem tudok aludni!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Zsuzsi: Mialatt a hegyibeszédet :lol: írtam, látom te is írtál. Valóban, igazad van, hogy függ az első baba milyenségétől a második gyerek jöttének az időzítése és egyáltalán a jövetele. Szerencsémre Krisztára egyetlen panaszszavam nem lehet. Igazából csak akkor sír, ha éhes. Különben egy nagyon kiegyensúlyozott, vidám baba, akivel máris nagyon jól megéértjük egymást. :) Ha olyan lett volna, mint a Sancsi kislánya, hogy éjszakákat ordított végig, biztos, hogy én is gondolkodnék azon, hogy merjek-e egy másodikat vállalni!? De én még mindig azt mondom, hogy legalább kettő kell, mert az jobb az első gyereknek is. A szülőknek valóban nehéz, nehezebb, mint eggyel, de talán megéri. Megéri, mert a szülők, ha nem lesznek, mégis van valakije a világon. Édesapám egyke és nincs senki, aki hozzánk jöjjön vagy hozzá mehessen, ha úgy akarná. Mindig mondogatja édesanyámnak, hogy milyen jó neked, hogy van legalább egy testvéred. (Pedig édesanyám felőli mamáűm 4 gyereket szült, kettő meghalt még édesanyám születése előtt, ezek közül az egyiket már császárral szülte, és utána édesanyámat meg a húgát is császárral hozta világra. Tehát 3x volt császározva.!!! és ezt úgy, hogy 26 éves korától asztmás, mindenki azt mondta, hogy meg fog halni, állandóan kórházban volt. És hál'istennek még a dédunokáját is megérte! :) )
Szóval, mi mindenképpen szeretnénk még legalább egy gyereket. Egy harmadikat abban az esetben vállalnánk fel, ha valóban rendeződnének nekünk is kissé az anyagi dolgaink.

Különben nálatok miért merült fel az, hogy egyáltalán legyen-e vazy sem második baba. Lehet, hogy most Alidának is csak rossz napja van, lehet éhesebb, mert abban a korban van, amikor ugrásszerűen fejlődik és nepról-napra változhat. Azért ne döntsetek elhamarkodottan. Ti látom sokan voltatok testvérek, az nem volt úgy jó? Na nem azt mondom, hogy 5 gyereked legyen, de kettő, talán, mégis... :)
Na jó, ez úgyis a ti döntésetek, én nem befolyásolhatlak, de jól gondoljátok meg, mielőtt döntésre juttok, hiszen mlég olyan fiatal vagy, nem vagy elkésve semmiről! :)

Ismét kisregény kerekedett ... Bocs...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


szerintem édi.... :
Kép

ez meg vicces.................................... :lol: :lol: :lol: :lol: :
Kép
.................. ez nálam azt jelent, hogy le kéne feküdni, mert fáradt vagyok és hajlamos a hülyeségre............... :shock: :lol: 8) :shock: :oops: :oops:
jó éjt!!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Edith:

Jaj, azt hiszem, nagyon félreérthetôen fogalmaztam!! :oops:
Egyáltalán nem Alida mai kedélyállapota miatt írtam, hogy nem biztos hogy lesz második. Sôt, én is úgy gondolom, hogy kell a gyereknek testvér. Én nagyon szeretem, hogy ilyen sok testvérem van, bár azt gondolom, hogy a szüleim részérôl felelôtlenség volt ennyi gyereket vállalni ilyen anyagi háttérrel, de ezt most inkább hagyjuk...

Nálunk azért kérdéses, mert Gyulának ugye már van egy fia, neki Alida már különben is kései jövevény (51 éves) és az anyagiak nekünk sem túl rózsásak, rengeteg adósságunk van (itt mindenki nyakig úszik az adósságban, de mi utáljuk). Meg aztán nem akarunk életünk végéig Kanadában élni, bár tudjuk, hogy az anyagi körülmények itt sokkal jobbak, de nagyon nehéz nekünk itt kulturális és nagyon sok más okokból. Szóval ezért is dilemmázunk, mert fel is kell nevelni azokat a gyerekeket, taníttatni kell ôket stb. De korántsem döntöttünk még, sôt, ô azt mondja, hogy ha én szeretnék, akkor legyen. Jelen pillanatban még nem tudok ilyeneken gondolkozni, túlságosan leköt a baba. De valószíněleg egy gyereknek tényleg fontos a testvér...

Ja, meg tanulni is szeretnék még, és a doktorit nem lehet levelezôn elvégezni.
zsuzsi 81
 
 


Jó reggelt! :D

Azt hiszem, mára ez lesz az első és egyben utolsó bejelentkezésem( :cry: ), mert a család többi tagja elment nagybevásárlást tartani, de hamarosan hazaérnek, délután pedig vendégünk lesz, egy kedves ismerősünk jön babalátogatóba! :D

Sudi: Szerintem is nagyon jópofák a képek, amiket feltettél! Főleg a babás! Tényleg nagyon édi! :D

Zsuzsi: Köszönöm a képeket Alidáról! Tüneményes kislány! Hogy mosolyog!!!! :D Megmondom őszintén, én gondoltam, hogy azért kétséges, hogy lesz-e következő babátok, mert írtad, hogy a fér-
jednek már van egy fia! Mennyi idős a fia? Hogy viszonyul Alidához?
Adóssággal a nyakatokban pedig még inkább elkondolkoztató a helyzet! Én Jocikámat jó gyereknek mondanám, minden elfogultság nélkül! Ritkán sír, általában csak akkor, ha éhes vagy szomjas vagy tele a pelus! Szerintem nyugodt baba! /Az igazsághoz azért hozzá-
tartozik, hogy sokszor meg tudom kérni a húgomat, hogy pesztrál-
ja egy kicsit, amig én mondjuk főzök vagy takarítok, esetleg fóru-
mozok(:D :D), szóval nekem könnyebb a dolgom, mert szükség esetén van valaki kéznél, akire rábízhatom! Szeptembertől azonban véget ér az "aranyéletem", mert a tesóm főiskolára fog járni és kollégista lesz!/

Visszatérve egy szóra a korkülönbség témához, látom vannak, akiknél nem okozott problémát, sőt még talány előnyös is volt, mint pl. Sudiéknál, hogy az egyik testvér jópár évvel idősebb a másiknál! Szóval, szerintem végeredményben nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy ez most jó vagy rossz dolog, mert ezek szerint mindkét esetre van élő példa!

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Jó reggelt!

Mi most ébredezünk,végre jóízűen aludt a nagylány.Szépen gyógyulgat,már nagyon virgonc.A korkülönbségre visszatérve mindenkinél máshogy nyilvánul meg.Nekünk így pont jó ,ha tehetném ,akkor is így csinálnám.Elég ramaty az idő,de azt hiszem,ha nem esik az eső,akkor lemegyünk sétálni.Majd később jövök.

Mindenkinek kellemes napot. :lol: :lol: :lol:

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Edith: Ez most tényleg nem szemrehányás akar lenni, de nem lehet, hogy véletlenül átugrottad a múltkori hozzászólásomat?! Merthogy két kérésem is volt hozzád és egyikre sem kaptam választ! (Aug. 11-én, pénteken, 20:32-kor írtam.) :cry: :D
Hogy őszinte legyek, az anyósommal én sem szeretnék együtt lakni! (Ez mondjuk fel sem merült, mivel ő Erdélyben él! :D ) Ritkán találkozom vele és mindig csak egy rövid időre, ezért még sosem volt köztünk konfliktus, de biztos vagyok benne, hogy ha huzamosabb időt kéne eltöltenünk a társaságában előbb-utóbb vége lenne a nyugalmunknak! Sajnos megvan benne az a tulajdon-
ság, hogy mindenkiről mindig rosszat feltételez! Szinte az összes rokonával, szomszédjával összeveszett már! Minden úgy jó, ahogy ő csinálja vagy ő akarja! Akárhányszor elmesélünk neki valamit, hogy mik a terveink vagy mit csináltunk, egyből jön a kérdésáradat, hogy: De miért így? De miért úgy? Miért nem így? Miért nem úgy? Az úgy nem lesz jó! Na, nem folytatom! Kíváncsi vagyok, hogyha most a közeljövőben meglátogat, milyen "észrevé-
telei" lesznek a gyereknevelésemmel kapcsolatban?! Hiszen ő már csak tudja, hiába, 4 gyereket nevelt fel! :evil: :lol:

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Szia Zsuzsi.


Megkaptam Alida képeit ,nagyon édes.Igazi kislány.Büszke lehetsz rá,mert egy kis tündér!!! :lol: :lol: :lol:
Na majd még jövök,csak megnéztem a leveleim. :roll: :roll: :roll:

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Szia, Kati!
:lol: :lol: :lol: Nem ugrottam át a hozzászólásodat, de tudd meg, kiment a fejemből a masszírozás. Ne haragudj érte. Máskor is csak szólj rám nyugodtan, nem haragszom én ilyesmiért! :) Amint írtad, mindkét féle képpen lehet csinálni, a fülétől lefele a nyakán simán le-fel vagy akár körkörösen is.
A receptet sem felejtettem el, de az nincs leírva még, és nem volt időm megtenni. De hamarosan megírom és elküldöm, jó?
Most is csak kínomban néztem ide be, mert már egy órája várom a férjemet, hogy megjavítsa a kocsi kerekét és induljunk a Maros partjára, de még nincs készen. Nem is tudom, hogy lesz-e valami belőle ma egyáltalán. :(

Sok puszi nektek! Írjatok sokat, hogy legyen mit olvasnom, ha hazajövök! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Zsuzsi: Én is megkaptam a képeket, olyan kis mosolygós Alida is! Nagyon szép kislány!
A tegnapi hozzászólásodra majd válaszolok, ha hazajöttünk.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szia Kati:
Köszönjük kedves soraidat. Én is csak a legjobbat mondhatom Alidáról: nagyon keveset sír, mindig megvan az oka. Bár néha nyěgös, de ha belegondolok, hogy milyen lehet ilyen picinek lenni, biztos én is nyěgös lennék :D Tegnap este például egyáltalán nem volt nyöszörgés, feküdt az ágyában, oldalra fordult és mosolygott. Mostanában hangosan nevet, mikor öltuoztetem, lehet hogy ennyire csiklandós? :lol:

Gyula fia 21 éves, majdnem annyi idôs, mint én :) Most itt van nálunk látogatóban, nagyon tetszik neki a húgocskája, jól elvannak.

Hát igen, kicsit furcsa, hogy ha egyedül vagy a babával, még a wc-re menést is meg kell szervezni, de az elsô nap után már sokkal jobban bírjuk mind a ketten. M reggel is 1/2 9-kor keltünk mosolyogva :)

Jó vendégvárást!
zsuzsi 81
 
 


Kriszta:
Köszönjük szépen, de Te sem panaszkodhatsz!!! :lol: :lol:
Most még nagyon jó baba Alida, de már most nagyon akaratos, ha valamit nem akar, arról jobb rögtön le is mondani :) Kíváncsi vagyok mi lesz néhány év múlva :D
Szép vasárnapot (vagy ami még hátra van belôle, nekünk most kezdôdik :) )
zsuzsi 81
 
 


Edith:
Megkukkantottam Krisztát, ô is nagyon mosolygós és kiegyensúlyozott baba :lol: És Te még uborkát is raksz el!! Én örülök, ha elmosogatok, vagy megfôzök valamit :oops: :oops:
Várjuk a választ :roll: :shock:
zsuzsi 81
 
 


Szia, Zsuzsi!
Na, hazajöttünk már kicsit régecske, de a páromat készítettem ismét zenélni (tudod, muszáj felvállalni mindent, ami pénzt hoz a házhoz :) ), majd ittmaradt a zenészkollégájának a felesége és úgy belemerültünk a dumcsiba, hogy negyed 11-ig itt volt. :) Képzeld, Kriszta evett 4 után, és amikor háromnegyed 8-kor meg akartam etetni, 30 g-ot evett meg. :!: :!: :!: 10 percen belül elaludt és fél 11-kor kelt ismét. Na, volt akkor sírás, amíg a peluscsere és a pizsibeöltözés tartott. Több, mint 6 órát nem evett. Ilyen sem volt még - napközben.

Na, mondtam, válaszolok. Tulajdonképpen azt akartam írni, hogy ha te szeretnél még gyereket, akkor szerintem ne habozz. Sőt igazából akkor minél hamarabb kellene jönnie, hiszen a férjednek akkor még későbbi gyereke lenne. Igen, neki van egy fia, de az neked nem a gyereked, mindazonáltal, hogy jól kijösztök egymással. És Alidának jól jönne egy nagyjából vele egykorú testvér.
Az anyagi helyzet sajnos, igenis döntő tényező egy pár életében a gyerekek számát illetően, de az a helyzet, hogy valóban, nem megcsinálni nehéz egy gyereket (bocs ezért a kifejezésért), hanem felnevelni, tisztességes életet biztosítani, mert azért tényleg, arra is kell gondolni, hogy mindegyiknek egyenlő esélyeket adhass. A mi helyzetünk sem rózsás, sőt, nekünk is van adósságunk (szerencsére csak anyósomnak és nem banknak vagy ilyesminek tartozunk, de biza elég szép összeget kell megadnunk neki), mégis reméljük, hogy valahogy kievickélünk ebből az időszakból.
Írod, hogy doktorálni is szeretnél. Sok sikert kívánok hozzá! Ügyes vagy, én erre még nem gondoltam, mert egyelőre hallani sem akarok több intézményes kereteken belüli tanulásról. Igaz, hogy annak is most van ideje, mert később talán kiesel a ritmusból és akkor fuccs.
Ez a ti döntésetek, illetve akkor szinte csak a tied, mert a párod benne lenne a második baba felvállalásában is, de akkor annak is eléggé most (hát úgy, a következő 2-3 évre értem ezt) lenne az ideje. De szerintem bárhogy is döntesz, azt tartsd szemed előtt, ami neked és a családodnak a legjobb

Épp az este, amikor István hazajött a zenélésből, én még "uborkásztam", ő sem volt álmos és beszélgettünk. Szóba hoztam a második babát, és most már úgy néz ki, hogy ha valóban úgy van, hogy folytatódik a gyermeknevelési szabadság és továbbra is kapom a GYedet, ha a második baba a 2 év alatt születik meg, akkor bevállaljuk. Az imént meg utánanéztem ennek és valóban így van. Nekünk így lenne a legjobb, én is csak 28 éves lennék még, és a karrieremet meg 30 után is építgethetem. Sőt, akkor belevágnék és nem hagynám magam! :lol: :lol: :lol:
Tehát, ha isten őrizz, más akadálya nem lesz, akkor kb 2 év múlva, ismét olyan 4-6 hónapos pici babánk lenne! :) :) :) Már most lelkes vagyok, bár őszintén megvallva, nem hittem volna, hogy 4 hónappal a szülés után már egy másik babán gondolkodom. Egyelőre viszont nem töröm ezen a fejem, hanem itt van Kriszta, és majd meglátjuk, hogy mit hoz a jövő! :)
További kellemes vasárnapot nektek! Hazajött már a párod a fiával?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szia Edith!
Olyan drága vagy, hogy ilyen késôn még válaszoltál, és látom, utána még a naplóba is írtál :o :D
Hát igen, ahogy mondod, valószíněleg ez inkább az én döntésem, de ez azt hiszem, még túl korai. Annyira lefoglal Alida, hogy nem is gondolkodom elôre :oops: Az igaz, hogy nagyon-nagyon szívesen lennék pocakos és élném át újra a szülés csodálatos élményét, de nem csak ebbôl áll...
Különben azt hiszem, hogy valahol szeretnék mégegy babát :)

Még mindig egyedül vagyunk, csak szerdán jönnek :cry: De a mai nap már sokkal jobb volt, mindketten jókedvěek vagyunk, sokat játszunk, nevetünk, Alida még a zongorázásomat is tuurelemmel hallgatta, pedig mint késôbb kiderült, kakis volt. Úgy ült ott a hordozóban, mint egy kritikus! :lol:

Sok puszi Neked és Krisztának!
zsuzsi 81
 
 


Na sziasztok!!!!
Köszönöm Alida képeit, nagyon aranyos a kis drága!! :lol: :lol:

Tegnap voltunk anyáméknál, Gery nekik is megmutatta mennyit fejlődött 2 hét alatt!! :lol: :lol:
Már ne kell sok neki az üléshez! Pl ha valamin vagy valakin ( pl rajtam ) meg tud támaszkodni, akkor nagyon ügyesen ácsingózik a talpain, és ahogy elhúzza a segge valamelyik oldalra 1x-2x már sikerült az ülőpózba megérkeznie, úgy hogy nekidőlt persze a támasztéknak. Olyan édi!!! :lol: :lol:
Visszatérve anyós téma, hát az Én mindig próbálok alkalmazkodni, erőt venni és jópofizni, beszélgetni, amikor már épp kezdek meg is lepődni, hogy na egész jól eltudunk beszélgetni...........és akkor mindig előjön valami faszságával! Már bocs, de tényleg úgy ki tudok rajta akadni, hogy egyszerűen nem bírja megállni, hogy ne kössön bele valamibe amit Én csinálok, vagy épp nem csinálok! Énszerintem ez a vérében van vagy nem tudom, de mindig adok egy esélyt, hogy tényleg jobban érezzem magam esetleg itthon ( mármint olyen téren ), de aztán mindig valami előtör az anyósomból. Itt is igaz a mondás, a vér nem válik vízzé illetev a kutyából nem lesz szalonna......stb. És ilyenkor mindig elkeseredek, hogy MIÉRT ilyen?????? :cry: :cry: és basszus mindig bennem van az a tisztelet amit úgylátszik a jóanyámnak mégis csak sikerült belémnevelnie, hogy számolok magamban, vagy krágogok egy erőset, de mindig visszafogom magam, hogy ne küldjem el a büdös francba, vagy ne vágjak én is még cifrábbakat a fejéhez, mint amiket Ő énnekem.................
Na most megint kicsit kidühöngtem magam, bocsi!!!!!!!!!


Aztán mindig azon rimánkodok, hogy nehogy Én is majd ilyen anyósa legyek a fiam majdani szerelmének!!!!! Inkább felkötném magam!!

Ritáék asszem ma jönnek haza a nyaralásból! Reméljük jól érezték magukat!!! És várjuk majd a beszámolót!! :-)))
Én már alig várom a szeptembert amikor mi megyünk!!!!!


Szép napot!!!!
Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Mától én is "árva" leszek egy kicsit, mert a férjem vidéken vállalt munkát (kőműves) és egy pár napig odalesz! Ismerősökhöz ment, úgyhogy szállást is kap, meg mindent! :cry: :cry: :cry: Persze nem maradok egyedül Jocival, hiszen a családom többi tagja itt van! :D

Zsuzsi: Furcsa lehet, hogy majdnem egyidősek vagytok a férjed fiával! De talán éppen ezért könnyebb megtalálnotok egymással a közös hangot! :D Az nagyon jó, hogyha igazi testvérekként tekintenek majd egymásra Alidával! (Még mindig nem árultad el, hogy honnan vettétek ezt a szép, de különleges nevet!) :D De jó lesz, ha már Joci is hangosan fog nevetni! Egyelőre még csak ott tartunk, hogy "fültől fülig" szalad a szája, de hangot nem ad ki! :D


Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Edith: Milyen volt a Maros partján? Horgásztatok is? Sikerült fogni egy kis vacsorára valót? :D Kriszta biztos jól "kifáradt" a friss leve-
gőn és azért nem akart enni! Nem gondolod? :D

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Sudi: Ezek szerint anyósaink rokonlelkek!!! :lol: :lol: :lol: :cry: :evil: Sűrűn kell elviselned a társaságát? Hogy őszinte legyek, én is reménykedem benne, hogy nem leszek rossz anyósa a jövendőbeli menyemnek, mert sajnos a fiús anyákra jellemzőbb, hogy nehezebben viselik el, ha a gyerme-
kük kirepül a családi fészekből és önálló életet kezd egy NŐVEL!!! :lol: :lol: :lol: (Persze erre is van ellenpélda!)
Gery már tényleg nagyon ügyes :!: :!: :!: :D

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Sziasztok!
Kellemes új hetet mindenkinek! :)

Nálunk semlegesen kezdődött. Az éjszaka hatalmas vihar volt, villámlott, dörgött, zuhogott, most meg már reggel óta hétágra süt a nap. Na, nem mintha bánnám.

Jól telt a hétvégénk, de tényleg csak a vége. :) Tegnap reggelre elfolyt a kocsiból a fékolaj, úgyhogy mire indulni akartunk, le kellett evnni a kerekeket és szellőztetni a fékrendszert, vagy legalábbis valami ilyesmi, mert én ehhez nem értek! :P Aztán valahogy elkészült az autó is 2-re, elindultunk, és az úton (már mezei út) beragastunk egy hatalmas pocsolya latyakos-sáros szélébe. Nagyon mérges lettem a páromra, mert tisztán látszott, hogy ott sár van, mégis arra ment, és nem a másik felén, ahol a kövek vannak. NA, mindegy, jóindulatú, segítőkész horgászok segítettek kitolni és sikerült is. Aztán már jó volt minden, de mivel 5 után már kellett hazaindulnunk, a párom már nem szedte elpő a halászfelszerelést. A szomszéd (mert együtt voltunk, csak ők hamarabb kimentek), ő fogott egy pár halacskát, de nem volt ő sem olyan szerencsés, mint máskor! :( Kajáltunk egyet, napoztunk, fürödni nem lehetett, mert elég hideg volt a víz, de nagyon jól telt. Megérte kimenni úgy későn is. Kriszta is jólérezte magát, állandóan sikongatott, gőgyicsélt, mosolygott.

Most a párom itthon van, alszik, mert reggel 8-kor jött haza a zenélésből, és jó fáradt volt. Én is megyek, főzzek valamit, délután majd, ha felkelt, elmegyünk bevásárolni ezt-azt, mert pl. a mosószerem, mosogatószerem, nagyon fogytán van, s már maradjunk a szereknél: néhány doboz tápszer is elkél ismét! :)
Kellemes napot nektek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ilyen jó kedvünk volt tegnap: Kép

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Lányok!

Tudom, hogy valaki korábban már leírta, hogy hogyan lehet képet tenni a vonalzó elé, de nem találom! Légyszi segítsen valaki! De lépésről lépésre! :D Előre is köszi!

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Nagyon aranyos! Édesen mosolyog Jocika, meglátod, hamarosan "hahotázni" is fog! Puszika

Mi ilyen jókedvűek vagyunk ma:


Kép :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szia, Kati: Rámész a vonalzódra és beugrik a másik oldal ott kiválasztod, hogy Baby birthday, és akkor ott megjelenik minden opció. Meglehet, hoyg egy új vonalzót kell létrejhoznod, de az sem sok idő. És akkor lent van egy olyan, hogy "left side photo", ami nem kötelező, de ha oda kiválasztasz egy megfelelően lekicsinyített képet, akkor mindig megjelenik a vonalzódban!:)
Remélem, segítettem!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!!!

Kellemes új hetet kívánok mindenkinek.Most 11kor keltünk fel...jó kis álomszuszik vagyunk,mi?
Szerintem Berta Eszter hamarosan jelentkezni fog...
Képzeljétek most egy hétig nálunk nem lesz melegvíz így sajnos elég érdekes lesz.Most egy idei átérzem majd azt amit Ágika és érzett terhessége alatt...
Nem tudjátok mi lehet vele?????????Már biztos Barni is nagy fiú lett...

A mikor jöjjön a következő baba témához:NNálunk 3évig jár az anyasági,de a fele a Magyarországinak!24ezer forint.Nagyon kevés,még a havi pelenkára se elég.Mi is úgy szeretnénk,hogy mire lejár a három év már megszülessen a következő.

Kriszta:hogy van Emese?remélem már meggyógyúlt.
Kati:nagyon aranyos Jocika.Az a mosoly ...,hát tüneményi.

Zsuzsi:Köszönöm Alida képeit,már kész hölgy.

Sedith:A párom 27 éves lesz.Úgyhogy holnap állhatok neki a sütéshez.


puszika Emőke és Krisztián

Kép

Kép
emoke1
 
 


Sziasztok!

Bocsi ha kicsit összevisszaságban válaszolok, rengeteget írtatok, én meg word-be válaszolok.

Képzeljétek! Enéh elválasztotta magát! :cry: :cry: :cry: Tök szomorú vagyok! Eddig se szopizott valami sokat, de mostmár egyáltalán nem hajlandó! Ha csak meglátja a cicimet sírva fakad! Beszéltem a védőnővel, ő mondta hogy ez az. :cry: :cry: :cry:

Kati!
10 hétig volt Enéh kengyelbe. Sajnos neki kellett, mert hiába tornáztattam volna, a lapos izületi vápán az nem segített volna. Ő farfekvéses volt, nálunk ez is volt a gond.
Ő kb. 2 nap alatt megszokta, nekem nehezebb volt. :?
Fősuli hivatalosan 3 év(6 félév), de ahogy sikerül, lehet hogy több lesz.

Nálunk a kövezkező gyerek téma egyértelmű! Nem lesz.
Egyke téma: Sanya is egyke, de én nem érzem úgy hogy bármiben hátrányt, vagy előnyt szenvedett volna. Sőőőőőt! Szerintem ő talán jobban is tudja építeni-megtartani az emberi kapcsolatait mint mi a tesómmal, de lehet hogy ez egyéni adottság!
Mindenesetre ez a mikor jöjjön a kistesó, vagy jöjjön-e egyáltalán téma örök érvényű, és szerintem mindenkinek megának kell eldöntenie hogy mikor akarja a kistesót ha akarja.

Sudi!
Szerintem ne aggódj a késő mensid miatt! A szervezetednek vissza kell állni a „normál kerékvágásba” így elképzelhető hogy össze-vissza jön meg! (nekem össze-vissza van meg)
Anyós téma! Lehet össze kéne ugrani vele, :P és akkor nem kötözködne annyit! Nekem az ex-anyósomnál ez bejött. :lol: A mostanival nem élünk együtt, de lehet egyszerűbb lenne az életem, mintha az anyukámmal élnénk.(az okokat ismered)

Kati!
Nekem ugyanúgy fáj a hasam mint szülés előtt, sőőőt!!!! :( :( :( Még a vérzésem is erősebb! Dúrva hogy egy tampon(normál) 2! órára sem elég(bocs)!

Én tuti jó anyós leszek! :lol: :lol: :lol:

Megyek, mert felébredt a kisasszony!

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Jah!
Ezt elfelejtettem!

Sudi!
Igazából neked ajénlom, de mindeni nézze meg nyugodtan!

http://gif.fpn.hu/_dwad_/frameset.php?p ... if.fpn.hu/

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!

Ismét alig tudlak Benneteket visszaolvasni.

Ksitesó témával kapcsolatban: szerintem valahol mindenkinek igaza van, de minden élethelyzet más és más és nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy mi az ideális. Ákos születése előtt azt hittem, 2 év múlva lesz tesója, de most nem. Biztos azért is, mert terhességem alatt sok rossz ért, és most is munka mellett gyerkezek. Éjjel is fent volt sokszor és baromi álmos vagyok pillanatnyilag is. A telefonok meg 8-kor csörögtek, nincs se szabi, se nyaralás. Hétvégék vannak. Én nem vagyok olyan szerencsés, mint Krisztáék, mert annyira jól nem megy az üzlet, bár csak 1 éve kezdtük, pont terhességem alatt.... De mai világban nem mindenki tud gyedre menni mint én sem és ilyenkor nem biztos hogy be mernék vállalni egy második babát. Úgy gondolom, úgy még nehezebb lenne dolgozni és nem akarom, hogy a gyerekek lássák ennek a kárát. Félreértés ne essék: szeretek dolgozni, de bizony más az életem, mint pl. a házban lakó másik kismama, nekem nincs időm baba-mama tornára, meg napközben hosszú sétákra menni. Holott talán ez lenne a normális. Nem tudom.

Én most egy dolgot határoztam el: Ákos 2 éves koráig nem gondolokozom kistesón, akkor majd magamba nézek és meglátjuk mi lesz. Amúgy hugom és köztem 2,5 év van, ami tök jó most huszonévesen, de volt amikor sok volt ez a korkülönbség is. Hiszen egy 14 évesnek egy 11-12 éves lehet kis pisis, de később felnövünk....

Remélem, minden ok és Emese is jobban van.

Puszi
mölli
 
 


Sancsi: Elhiszem, hogy szomorú vagy, de vigasztaljon a tudat, hogy elég sokáig szopizott Enéh! Ákos is még kap anyatejet, holott 9 hónapos, de szerintem én is szomorú leszek, ha vége lesz ennek...
mölli
 
 


Berta Eszter: Alul a kis fehér ablakba kell írni. Ne haragudj, most nincs időm mailt írni!Puszi, nagyon várunk már!!! :) :) :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Kati: ne haragudj, hogy elmaradtam a válasszal :oops: az Alida névre már nagyon rég ráakadtunk, azt hiszem utónévkönyvben. Germán eredet?: jelentése: nemes természet?. Egyébként a legjobb barátnômet Idának hívják és ô is a tiszteletbeli keresztanyja Alidának. Zea, a másik neve már sokkal újabb kelet?, csak születése elôtt akadtunk rá. Ez latin eredet? és kedves szem?t jelent.
Nagyon édes Jocika a képeken!!!! :lol: :lol:
Sok puszi
zsuzsi 81
 
 


Sancsi: Te nem kaptál képet Alidáról? Lehet, hogy rossz cimre küldtem :oops:
Elhiszem, hogy szomorú vagy, de Enéh döntött így. Nagyon ügyes vagy, hogy edddig szoptattad :)
zsuzsi 81
 
 


Jó estét mindenkinek!

Edith: Köszönöm a segítséget! Mint láthatod, sikerült a vonalzó elé tennem a képet! Nagyon ügyes már Kriszta! Milyen magasra emeli a kis törzsét is! Már régebben is akartam mondani, hogy szerintem tiszta apukája! :D Remélem nem haragszol érte! :? :) Elég peches-
re sikeredett az utatok a Maros-partra, de örülök, hogy végülis jól éreztétek magatokat! :D

Emőke: Köszönöm a bókot Jocit illetően! Remélem Krisztián már teljesen felépült! Boldog születésnapot a férjednek! Rossz lesz melegvíz nélkül, pláne egy hétig! Kitartás! :( :D

Sancsi: Egyetértek Möllivel! Elhiszem, hogy bánt, de örülj neki, hogy Enéh legalább eddig szopizott! Többen is vagyunk, akiknek még fele ennyi idő sem adatott meg! :cry: Egyébként én is úgy tapasztaltam, hogy a szülés óta erősebb a vérzésem, de mivel már elkezdtem szedni a fogamzásgátlót, ez most le fogja csökkenteni a mennyiséget! (Bocs!) :D

Mölli: Nem irígyellek! Ez a rengeteg munka Ákos mellett....... :!: El is hiszem, hogy állandóan álmos vagy, hiszen egyáltalán semmi időd nem marad a pihenésre! :cry: Én olyan szerencsés vagyok, hogy Jocikám már kb. egy hónapja olyan "kegyes" hozzám, hogy este 7-8 óra között megfürdetem, eszik, utána beteszem a kiságyba, felhúzom neki néhányszor az ágya fölött lévő zenélő-forgó játékot és szépen elalszik "egyedül". Ezután csak reggel 5-6 óra között ébred fel! Így végre eljutottunk odáig, hogy éjszaka tudok normáli-
san aludni és napközben nem vagyok fáradt! (Ezt most nem azért meséltem el, hogy fájdítsam a szívedet, csak annyira örülök neki! :) ) Szerintem az nagyon becsülendő dolog, hogy bár szeret-
nétek egy másik babát is, azért elgondolkoztok azon, hogy kellő időtök jusson majd a két gyerekre is és ne legyenek elhanyagolva a munka miatt! :D

Most búcsúzom, jó éjszakát minden anyának és babának!

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: