Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
ma megyünk fogszabályzóra a nagylányommal...megnézik, hogy mit lehet csinálni. elég csálén jönnek alul a fogai. van olyan ami nem is a fogágyban (nem tudom ez-e a helyes kifejezés) nő szegénykének.

Verus! Köszi a topic címet, majd megnézem. igaz még kicsit odébb lesz, ha lesz a dolog...
a császár utáni napokra biztos kaptál a barátnődtől már egy-két tanácsot, gondolom.
én karizomra eddzenék, a felkelés miatt...bár nem tudom altatnak-e vagy epidurál?
engem altattak mind3x.
az altatás után még a torok lehet kellemetlen.

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Kedves Gi, Reni, Verus, Éva!

Nagyon szépen köszönöm az írásaitokat, tovább bátorodtam és kicsit megnyugodtam. Meg persze megint tovább gondolkodom, mert sajnos az emberem nekem alapból is elég temperamentumos és nyilván egyszerűbb lenne az élet, ha ez a probléma az ő alaptermészete miatt fel sem merülne. Bár nagyon igyekszik általában a gyerkőcökkel türelmes lenni ezt azért el kell ismernem. Csak fáradt, nem tudja eldönteni a napi összesen kb 10 pecig tartó üvöltés még normális-e, vagy valamit nagyon elrontottunk - persze leginkább énKép.

Azaz, ha már szerinte túl van egy határon (ki tudja hol az a határ????, szerintem gyerekfüggő és ebben az életkorban, ha egész nap nyüsszög is normális lehet... - persze még jó, hogy ezt azért messze nem tesziKép) akkor jön a cérna elszakadás.

Szóval akkor próbálok kitartani, legalább én biztos lehetek benne, ahogy ti is írtátok, hogy van oka a nagyobbnak hisztisnek lenni márcsak a tesó miatt is, s ha oka van valaminek akkor igen, ahhoz nekem, nekünk kell alkalmazkodnunk.

Köszi mégegyszer!
lepke2003
 
 


Verus
Lemaradtam erről a tuti császárról, vagy nem olvastam figyelmesen. Bocsi! Hát erről én sem tudok semmit, hacsak a saját születésem élményeihez vissza nem jutok valahogyan. Próbáld a jó oldalát nézni, és bízni a dokidban. Akkorát fejlődött az orvostudomány ezen a téren, hogy a lábadozási idő is a minimumra csökkent. Azt eldöntheted, hogy altatásban, vagy ébren császározzanak? Bár azt írtad, hogy a Párod bent lesz, akkor gondolom nem altatnak, ugye?

Reni
Az én nagylányommal is járunk fogszabályozásra, kihúztak 4 fogát, és éjszakait hord jelenleg, ha minden ilyen szépen alakul, akkor szeptemberben csak rövid időre kap nappalit.
Éva
tuncimami
 
 

 
 

Sziasztok!

Éva! fogszabályzó: megnézte a dokinő, voltunk röntgenen is. anno én is hordtam éjszakai fogszabályzót kb. 2 évig és szépen helyrehozta a fogaimat. kicsit jobbra számítottam, de Felíciának sajna napi 16 órát kell majd hordania novembertől. azt mondta a dokinö, hogy mi osszuk be, hogy a nap során mikor. ha mondjuk felelnie kell, akkor aznap inkább délután hordja.............
mert ez olyan fogszabályzó, amiben nem tud rendesen beszélni...nekem is ilyen volt, de mivel én csak éjjel hordtam, így nem volt gond... én őszintén arra számítottam, hogy az a vékony drót lesz neki, amilyet látok manapság...
úgy beszéltük meg Felíciával, hogy reggel 7-kor majd kivesszük és iskolában természetesen nem rakjuk fel, hanem ha hazajön (elsős lesz, így nem lesz sok órája), akkor újra berakjuk. így simán meglesz a 16 óra... az igaz, hogy délután jár ritmikus sportgimnasztikára, de majd azt is beiktatjuk.
még zenére szeretne járni. itt egy alapfokú művészeti iskola van és tanulhat furulyát, zongorát vagy hegedűt.
most nagyon lelkes, mert átmentek meglátogatni az oviból egy zeneórát és mondta, hogy szeretné...

neki is ki kell két fogát majd húzni.
a Te lányodnak olyan vastag a fogszabályzója? most hány éves?

ez amúgy magánrendelés, ahova mentünk, mert ahova utaltak minket, ott egy idegbajos fogorvos nő volt, szegény lányom sírt a székben, mert olyan stílusban beszélt a nő... azzal kezdte, hogy szoktassam le a lányomat az ujjszopásról.. amúgy 7 éves és életében nem cumizott és nem is szopta az ujját. ezt hiába mondtam neki, csak mondta a magáét, majd távozásnál azzal "búcsúzott", hogy akkor menjünk vissza, ha már nem szopja az ujját...

nem tudom kb. mennyibe kerül egy fogszabályzó?

Verus!

már többször akartam írni, hogy olyan szépek vagytok a képeken!! a torta házi készítésű (a 13 éves tortája)?


bocs, ha kicsit sok voltam....

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


BOldog Anyák Napját kívánok!Kép

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Sziasztok,

LEpke, én nagyon drukkolok Nketek! Kitartás!! És gondolom úgy sem holna lenne kérdés a 3. baba, amikor meg újra felmerül, addigra ezek a nehezebb napok elfelejtődnek..Kép

Éva, tul.képpen a férjem nem lehet bent, de anyám igen (ő ott szülésznő). Sztem csak ritkán altatnak, spinális érzéstelenítést csinálnak ott.
Kihez járok fogszabira? Mi Tomival megyegetünk, most még csak fél évente, mert állandót fog kapni, csak a hátsó nagyőrlőkre várunk, hogy kellőképp kibújjanak.

Reni, köszi a dicséretet, a torta sk.
Gyerekeidet hogy hívják? Szép neve van a nagylányodnak!
És persze köszi a képet!
A kivehetős fogszabi 2500-tól indul, az állandó pedig 10.000-től...Tényleg, mennyi idős Felícia? (úgy értettem, hogy 7 év körüli, merthogy azt írtad elsős lesz..már akkor szabályozzák a fogait??)

További szép hétvégét:
Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!
Bocs, kicsit eltűntem! El vagyok itt havazva. Lassan elkövetkezik a doktorim védésének ideje!
Örülök, hogy túléltétek az árvizet, mi hegyen lakunk, így csak nézelődni mentünk le a Dunapartra, meg közlekedni volt nehéz Bp-n, de hát ez semmiség.
Reni! nálunk kicsit hasonló a felállás, a legnagyobb 7 múlt, a következő 5 múlt, a kicsi most voltak 2 évesek. A nagyok fiúk, az ikrek vegyes páros. És nálatok? Szerintem jó, hogy a legnagyobb lány, anyai ösztönök, meg minden. Az én 7 évesem is most kezdi majd a sulit, azt hiszem arra azért jó lesz figyelni. És nem könnyű, hogy közben a másodikra is jussin elég figyelem.
Más segítséged nincs? Mi az anyámmal elég sokat vittük őket minden felé, igyekeztünk olyan helyeket választani, ahol azért le lehet ülni szoptatni. Meg néha a nagyszülők vitték ek ide-oda a két nagyot.
Lepke! Szerintem a gyerekek bámulatosan alkalmazkodnak, ha bízhatnak a szeretetetekben. Persze reagálnak mindenre, én most a nagyfiamat azért hurcolom logopádushoz, mert folyton ordít, hangos, rekedt. A hangképzést meg lehet tanítani, de azt hiszem pszichológus nélkül nem ússzuk meg. Persze 3 kisebb testvér, meg köztünk is volt feszültség mostanában, stb.
Ezenkívül tudom javasolni a méhpempő szopogatást, állati jó stresszoldó, nálunk az a páromnak is bejött, de a gyerekeknek is jót tesz.
Köszi, hogy hiányoltatok, majd igyekszem sűrűbben jönni! üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Verus!
a virágos kép a kertben készült. már lehet kertészkedni is, de idén jóval kevesebb időm van erre. vajon miért? Kép
a víz után kinőtt egy csomó moha is, ami nem jó ha benne marad a földben.

köszi a fogszabályzós infókat!
azt mondták, hogy már most ősztől szabályozzák, alul már növőben van a négy első fog, fent is az egyik első már teljesen kinőtt.
és alul még két tejfogat kihúznak majd.

a nevek: tehát Felícia (7 éves lesz júniusban), Ricsi (3 és féléves), és a két kicsi: Patrícia és Virág (6 hósak lesznek).

én is sütöttem tortát málnás-mogyorósat a hétvégén. mi is inkább házi sütiket eszünk.
eddig nem is ehetett a fiam mást, mert tej- és tojásallergiája volt, most múlt el.

amikor születik a baba, akkor a nagyok az apjukkal lesznek?


Claire: Tényleg hasonló a felállás!
akkor a nagyok egyidősek és Te is most debütálsz az iskolával. Kép mi is ősszel kezdjük.
a középső (egy szem fiú) 3 és féléves. a kicsik meg hat hónaposak lesznek.
nekem -lehet, hogy furán hangzik- de a kicsikkel kevesebb a "bajom", pedig ketten vannak. bár még nem másznak..azt mondják akkor lesz nehezebb az ikrekkel. Patrícia mozgékonyabb, forog össze-vissza és már hason fekve "ringatja" magát, lehet, hogy lassan kúszni fog elkezdeni. Virág nyugis típus. tud fordulni, de nem nagyon szorgalmazza. nyugisan fekszik, inkább hanyatt szeret.
ő egyébként is csak akkor sír, ha enni akar...
még csak szopnak, majd néhány hét múlva kezdjük a hozzátáplálást.
segítség: a férjem segít elég sokat, bár sokat dolgozik, meg van úgy h elmegy néhány napra.
nagyszülők már csak az én részemről vannak, még dolgoznak és elég messze laknak (250 km-re). de én valahogy nyugisabb vagyok, ha itthon ketten oldjuk meg a dolgokat.
egyedül nem szoktak odamenni a gyerekek, általában ottmaradok velük, ha több napról van szó (ez nyáron szokott lenni). de a kicsikkel még nem voltunk.

Te hogy szülted a gyerkőcöket?

Miből doktorálsz? otthon maradsz velük vagy mész dolgozni?

hát nem semmi 4 gyerek mellett tanulni!! minden elismerésem!

írtad, h ordít az egyik gyerkőcöd, ez mit jelent, hogy túl hangosan beszél vagy mást?
-----

nálatok meg voltak az anyák napi ünnepségek? nekünk az oviban ez együtt van az évzáróval és most szombaton lesz. a lányomnak ez az utolsó ovis műsora (még a ballagás lesz majd júniusban), Ricsinek meg ez az első ovis ünnepsége. egy csoportba járnak, mert itt vegyes csoportok vannak és a tesvéreket egybe teszik.

raktam egy képet a profilomba.
(már megint mennyit írtam)

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Verus!
Dr Rőthy Zsuzsannához járunk fogszabira. Jól kijövünk vele.
ÉvaKép
Anyák napja hajnala...
tuncimami
 
 


Sziasztok!
Reni! Igen, a nagy csak most megy suliba, mert visszafogták egy évre az oviban. az, hogy ordít, azt jelenti, hogy baromi hangos, ami elég gyakori ovisoknál, csakhogy ő nagyon feszíti a torkát, ezért mostmár folyton rekedt. Ez az oviban alakult ki, persze ki tudja mi lett volna, ha nem jár. Nálunk a második rá egy évre fogja kezdeni a sulit, ott összeérnek kicsit. az ikreket normál úton, normál időre szültem. És te? Tőled is folyton azt kérdezték, hogy spontán ikrek-e, vagy mesterséges beavatkozásra? egyébként tényleg mindenki azt mondja, hogy az eleje milyen nehéz az ikrekkel. Nekem nehezebb volt, amikor megindultak, ketten két fele, stb. Még mostis elég veszélyesek, pedig már 2 évesek. És persze mennek a nagyok után. Látom nálatok 1 szem fiú, nálunk egy szem lány a felállás. Azért jó, hogy a fiad egyedül fiú, így legalább nem lesz kis elhanyagolt középső gyerek Kép. Mi közel lakunk anyámékhoz, ő sokat segít, anyósomékkal meg egy házban, így az adja magát. szerencsére mind a 4 nagyszülővel elég jól kijövünk.
Doktori: még a gyerekek előtt kezdtem, aztán halogttam össze-vissza, de mostmár muszáj volt befejezni. Elhízással foglalkozom iskoláskorú gyerekek körében.
Õsztől visszamegyek fél állásba tanítani, és ha lehet, ez így is fog maradni, amíg jár a gyes.
Itthon már felköszöntöttek anyáknapján, az oviban még nem volt.
Ilyenkor "agyon vagyok2 köszöntve, mert sikerült május1-én születnem, és ez mindig közel esik anyáknapjához.
Verus! megvárják, amíg beindul a szülés, vagy ők tűzik ki a császár napját? A többieket hjogy szülted?
Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, úgy néz ki, hogy szeptembertől lehetek főállású anya, és csak félállásba megyek vissza dolgozni.
Sikondán jártunk.
Kép Kép
Kép
tuncimami
 
 


Claire!
Utólag boldog szülinapot!
volt egy régi barátnőm, aki szintén elsején született!

Ricsi is elég hangos...neki is kicsit rekedtes a hangja, de ez valszeg a tejallergiája miatt van.
én is így látom, hogy jó, hogy Õ lett a középső, mert így a "középsőségét" kompenzálja, hogy Õ az egy szem fiam....Kép

nagyon érdekes témával foglalkozol!!! milyen szakon végeztél? hasonló lehet az érdeklődési körünk, mert engem is nagyon érdekel az egészséges életmód és táplálkozás.
hol fogsz dolgozni?

az ikrek természetes úton fogantak és császáros voltam (nekem mindegyik így született).
persze tőlem is folyton azt kérdezték, hogy spontán-e...hát nem tudom, hogy van-e olyan, aki két gyerek után lombikprogramba kezd....
elkiabáltam múltkor, hogy milyen nyugis az ikrekkel, mert tegnap és ma Patrícia rengeteget sír...nem tudom, hogy fogzás-e, mert ha felveszem, akkor érdekes módon abbahagyja a sírást...
szerencsére Virág a szokásos sztoikus nyugalommal nézeget...

Éva! de jó lehetett Sikondán! mennyi idősek a gyerekeid?
hol fogsz dolgozni?

hát nem tudom...minden elismerésem, akik három vagy több gyerek mellett dolgoznak...akár 4 órában is....

Verus!
hogy vagy?

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Sziasztok! Jó ez a Sikonda. Én 1000 éve jártam ott. részleteket is írsz? 1 napra voltatok? Uszi és egyéb?
Reni! Ami az ikrek foganását illeti, ezt akár én is írhattam volna! Én rég jártam ott, az ikres topicban ias szoktál írni?
Biológi-földrajz szakos tanár vagyok, és tanítani megyek vissza a munkahelyemre, ami a Tanító és Óvóképző Főiskola. Ma már az ELTE egyik kara.
Ha szoktál adni homeopátiás golyókat, a chamomilla tök jó erre a fogzásos nyugtalanságra.
Claire
claire
 
 


sziasztok mamikKép
Vikta vagyok az ikrek 2 év alatt topikból (mármint ha mostanába eljutok addig)

van egy eladó babakocsim 3 szettel.
A vázra külön-külön rakhatók fel az ülések: 1, 2 vagy 3.

akit érdekel írjon, email cím a profilban:
Vikta

8hóKépKép és 23hóKép
vikta
 
 


Sziasztok!
Reni!
Szimfoninikus zenekarba megyek vissza dolgozni, ami félállásban úgy néz ki, hogy minden második koncertben leszek benne, 9-14h-ig próba 2 héten át, és a végén szereplés. Utána 2 hét szünet, egy-két színházi előadással, és sok-sok itthoni gyakorlással. Még el sem tudom képzelni, hogyan fogom bírni, a fiam most lesz elsős, a kicsi kezdi az ovit, no és a 12 éves is vágyik néha anyucira. Mindenesetre örülök ennek is, hiszen szolgálati lakásban lakunk, és ha a főnököm nem engedte volna, akkor a teljes állást nem tudtam volna vállalni. (akkor se állás, se lakás)

Claire!
Sikondát nemrégiben felújították, nagyon szép és kultúrált lett. A gyerekmedence külön van a többitől, a medencétől néhány lépésre wc, szűkítővel, fellépőkével. A víz kellemes meleg, a picik sem fáznak benne, és tele van mindenféle játékkal. Ami fura egy picit, hogy külön van a lány és fiú öltöző, így ha egy család elmegy, akkor külön kell pakolni nemek szerint. A belépéskor mindenki kap egy mágneses karórát, és a távozáskor az eltöltött idő alapján kell fizetni, és ezzel lehet szaunázni, vagy a büfében vásárolni is. Az épület picit labirintus, de meg lehet szokni. A szabadtéri rész természetesen még nem volt nyitva, de az ablakból nézve jónak látszik. Klasszikus sportuszoda nincs, ha nincs tömeg, akkor a nagyobb medencében lehet úszkálni, de ez inkább vellness jellegű.

Verus!
Sokat gondolok Rád, remélem jól bírod a végét!
Sokszor abból merítek erőt, amikor összecsapnak a hullámok a fejem fölött, hogy arra gondolok, ha TE bírod öt gyerekkel, meg a hatodikkal a pocidban, akkor én nem nyavajoghatok a három manócskámmal. Nagyon szorítok Nektek!
Éva
tuncimami
 
 


Sziasztok!

Claire: az ikres topikba nem írok, valahogy nem tudtam bekapcsolódni. egy-két hozzászólásom volt még pocakosként.
homeós bogyó: kipróbálom. szoktam használni, pl. a vasra is szedtem, meg a kicsi is kapta. születése után elég makacs hörghurutot kapott és sajna antibiotikumot kapott, többször is.. (amúgy én nagyon nem szeretem az antibiotikumot, de akkor nem volt más választás). ez meg annyira leromlasztottta a vérképét, hogy majdnem kórházba került, hogy vért kapjon. akkor vetettem be ezt és bámulatos eredmény hozott.


VIkta!
köszi, nekem van ikres babakocsim, még anno a babaszobán vettem.

Éva!
gratulálok!
én nagyon csodálom azokat, akik értenek a zenéhez. nekem sajna csapnivaló a hangom.



sajnos Patríciának nem múlik az arcán a kiütés...pedig már nem is iszok tejet (meg paradicsomot, meg narancslevet....meg satöbbit)... ugyanaz következik, mint Ricsivel. neki is így kezdődött az allergiája.

mindenkinek jó hétvégét!

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


még kérdezni szerettem volna Éva, hogy a gyerekekkel ki lesz, amíg dolgozol?

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Reni
A gyerekek iskolába, oviba lesznek, ha pedig este koncert van, apuci vigyáz rájuk. Az a jó, hogy reggel is tudom őket vinni, és délután is tudok értük menni, és velük lenni. Este pedig indulás előtt még belefér a közös vacsora, no és kb.6-7 estét jelent havonta. Remélem kibírható lesz számukra, annál is inkább, mert imádják az apuci kitalált meséit.
Éva
tuncimami
 
 


Sziasztok!
Megint én. Voltunk a Tubesben kirándulni, sajnos csak a Kis-Tubesig jutottunk, mert a fiam leeset egy bokros fáról, és megütötte a gerincét, lapockáját. Gyönyörű a medvehagyma virágzás, remélem látszik a képen!
ÉvaKép Kép
Kép Kép
tuncimami
 
 


Éva!

tök szép helyen voltatok! szépek a gyerekek is!
medvehagyma: mi ültettünk a kertünkben -mert elég sok gyógy- és fűszernövényünk van-, de valamiért a medvehagyma nem nagyon szeret itt.
mi lett a fiaddal?
ő megy majd iskolába ugye?

nekünk ma meg volt az anyák napi ünnepség.
holnap telepítik újra a számítógépet. remélem nem tart túl sokáig....

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Sziasztok,

Éva, megnéztem a sikondai fürdő weboldalát...(többiek: www.sikondafurdo.hu )hááát, asszem mi maradunk a Balcsinál..Mert bár nem drága, de mi vhogy túl sokan vagyunk ehhez a mulatsághoz.
Aranyosak a gyerkőceid nagyon! A kirándulás nagyon hiányzik, de most érthető okokbólKép nem tudunk menni.

Tegnap voltunk orvosnál, meg 4d-s UH-on.
Képet tettem ide:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=9537
Benedek faros, így nagyon nehéz volt jó képet csinálni róla, keze-lába az arca előtt volt. Az utolsó tappancs kép, a háttérben Beni mosolyog. Kép
A babát továbbra is nagyobbnak mérik (én is így számolom, mert korai fogamzás-rövid ciklusom volt, de a védőnő korongja a "szentírás"..) Most közel 2200 grammos.

Claire, nem tudom mi lesz császár ügyben. Sztem várunk, míg magától beindul. A többiek normál úton, időre születtek. Ezért is a félsz bennem.

Reni, nálunk Jancsi (5 éves) a "hangos" gyerek...bízom benne, hogy kinő belőle. Tavaly ráfogták a fülére (állandó fülgyull.-a volt), kivették az orrmanduláját, de sajnos azóta is hangosan beszél, (hallása jó) és horkol éjjelente.

Verus
32+2 (33Kép )

Kép
verus
 
 


Sziasztok!
A sikondai fürdő belépőit én sokallom, de nekünk közel van, így ha nincs jó idő, akkor 1-2 órára jó megoldás. Természetesen egész napra nem mennénk oda. A múltkor is este 6-kor mentünk, mert délelőtt sportnap volt, és csúszott a délutáni alvás, és 2órát voltunk bent.
Verus!
Nagyon jók a képek!
Nem kerítőnősködök, csak nem tudom magamban tartani, a nagylányom megjegyezte, hogy milyen helyes srác a nagyfiad!
A 4d-s képek is nagyon jók lettek, mi valahogy mindig elszalasztottuk ezt a lehetőséget.
Reni!
Azt hiszem, hogy nem lett baja Csonginak, jókora horzsolás van a hátán, de a gerince nem fáj. Ellenben vacsi után hányt egyet, de azért inkább a nővére vírusa okolható. Jövő hét végén szeretnénk az Alföldre menni Anyósomékhoz, remélem nem dőlnek ki sorban a gyerkőcök!
Éva
tuncimami
 
 


Sziasztok!
hogy s mint?
az új babanetes bejelentkezésnél kisbetűt használjatok a névnél...

hétfőtöl négyen vagyunk itthon.
Ricsi fiam nem felejtette el, hogy csak az ünnepségig kell járnia oviba.

nagyon megható volt szombaton az anyák napi ünnepély (bocs, hogy még itt tartok).
mikor a nővére szavalt a végén, akkor fogta magát és ő is odament hozzá, átölelte és mondta vele együtt a verset (már amit tudott belőle).

nálunk elég bánatos az idő.

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Sziasztok!
A gyerekek jobban lettek, így elutaztunk az Alföldre anyósomékhoz. Nagy családi tali lett belőle. Szegeden a Tiszánál is sétáltunk egy nagyot, ráadásul fesztivál volt a hídon, úgyhogy volt nagy nyüzsi. :lol:
Éva
tuncimami
 
 


Éva!
hol voltatok?
mi is voltunk a hidi vásárban, vasárnap!
:)

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Sziasztok,

Éva, köszi a gyerekek dicséretét.
tuncimami írta:Nem kerítőnősködök, csak nem tudom magamban tartani, a nagylányom megjegyezte, hogy milyen helyes srác a nagyfiad

:lol: :lol: Szép kölök, de nagyon komisz tud ám lenni..tudod, kamaszodik a lelkem! :?
Ma elmentek táborozni (Hanna és Tomi) Óbányára, nagyon be voltak sózva, de azt mondják, h holnaptól nagy lehűlés lesz és zuhi... :x

Lehet, hogy találkoztatok Renivel? :D :D csak nem tudtok róla.. :wink:

Reni, na, és hogy bírod a 4 gyerkőccel?

Többiek...? Megint eltűntetek... :?

Kép
verus
 
 


Sziasztok!
A hídon nem voltunk sokat, mert a kölköket nem lehetett a közelben lévő játszótérről elcsalogatni. Reni, ti nem ott kötöttetek ki? :P
Képzeljétek! A lányom "nagylány" lett. Kikürtölöm itt mindenkinek, de ez bizony nagy esemény egy lányka életében. Egyébként holnap Ő is kirándul Bp-re, a töriversenyen nyerték ezt az utat. A Jövő Házába is mennek. Az idő nem sok jót ígér, itt most is esik az eső. :cry:
Éva
tuncimami
 
 


Sziasztok!

szerintetek nem túl zavaró a centi az aláirásnál? a kicsikről csináltam egyet, aztán meglátta Ricsi, és akarta, hogy legyen neki "dinós" (ami valójában sárkány...), aztán Felicia sem maradhatott ugye ki...


Hidi vásár: egész végig fakardokat kerestünk, pedig már az első helyen megvettük, de Ricsi ellenőrizte, hogy még milyen van: görbe, rövid, hosszú... most ez a sláger nála, a "lovagi" öltözet"...
a lenti részen, ahol a játszótér van, én mintha úgy láttam volna, hogy ugrálóvár volt és búcsús körhinták... oda már nem mentünk le, mert a vásárfia elég volt. legalábbis nekünk szülőknek :)
egyébként a CORA parkolójában a múlt héten volt egy ugráló-csúszó várszerűség, ami ingyenes volt. persze tobzódtak a gyerekek, én is elvittem a két nagyot, bevásárlás előtt és után is ott csúszkáltak 20-20 percet...

a jövő héten viszem Ricsit hallásvizsgálatra, amiről mondtátok Ti is, hogy nálatok is van ilyen, hogy hangosan beszél valamelyik gyerek. szerintem nem találnak majd Ricsinél sem semmit, de "hivatalból" meg kell nézetni...
kipróbáltuk tegnap: suttogva beszéltem hozzá, és természteesen megértette, amit mondtam, főleg, ha csokoládé stb. szavakat kellett meghallani :))


Éva: gratula a nagylánysághoz a lányodnak! nekem ha jól saccolom, van még 5 évem addig....

Verus:
a gyerekek hazajöttek már a táborból? mennyi időre mentek?
hány éves kortól táboroztok? nekem ilyenkor mindig összeszorul a gyomrom, pedig majd meg kell barátkoznom ezzel a gondolattal...
azt hiszem én vagyok itt a leginkább kezdő anyuka...

pocaklakó hogy van?


én most fogorvoshoz járok. nagyon gáz volt eddig, akihez jártam, ezért most kapásból 4 fogban csere tömést kell csináltatnom...

a kicsikkel elkezdtem a hozzátáplálást, harmadik napja csináljuk, sütőtököt (fagyasztóból) kapnak krumplival.

nálunk szép az idő, éjjel volt csak vihar...

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Sziasztok,

Éva, tuti jó idejük lett a lányodéknak! A Jövő Házába én is el akarom majd vinni a srácokat.
Tegnap mi totál megúsztuk a vihart (ma éjjel volt egy kis zuhi), ugyanúgy tűzött a nap, mint kedden, igaz nem 33 fok volt, csak 21, és fújt a szél, de pont emiatt lehetett kint lenni a kertben jó sokat a kicsikkel.
Óbányán sem esett, csak éjjel. Szóval tök nyugodt vagyok, hogy nem a házakban töltik el a gyerekek ezt a hetet.

REni, nálunk csak a felsősök mennek táborba, Tomi is most volt először. Nagyon be volt zsongva, remélem, hogy teli élményekkel jön haza. Hanna már "rutinosabb", ő most 3*-ra van táborban. :wink:
Pocak Úr köszöni jól érzi magát, viháncol ezerrel, most már a gyomromban érzem szegényt, így időnként kissé karót nyelve érzem magamat. :?
A vonalkáid nem zavaróak, nekem hamar bejön az oldal.
A nővérem kisfia 4 nappal fiatalabb az ikreidnél, ő is nemrégen kezdett el mást is enni.
Fogad miatt nem irigyellek.. :?

Kép
verus
 
 


Kép Kép Kép Kép
Éva[/img]
tuncimami
 
 


Valamit elbénáztam, mert a szövegem eltűnt.
A lényeg, hogy Szegeden mi csak játszótereztünk, ugrálóvárral nem kerültünk kapcsolatba.
A Jövő Háza jó volt a lányoméknak, így mi is megyünk majd.
Éva
tuncimami
 
 


Sziasztok!

Verus! a Jövő Házáról már hallottam, de nem tudom pontosan mi van ott?

még elvileg 5 hét van hátra ugye? haj, de imádtam pocakos lenni....

egy régi (volt) barátnőmnek most születtek ikrei.

még 1x megyek fogorvoshoz... egy havi gyes-em megy oda.
de a legjobb szakember, akivel valaha is dolgom volt.

Claire! tanulsz?

Claire+Éva! Nektek is most lesz a ballagás?
nekünk most pénteken lesz, jönnek anyumék+nagynéném, szombatig lesznek. úgyhogy eloszotgatom minden napra: takaritás, főzés, sütés, mert egyszerre nem menne.

ja és már most szerdán lesz szülői értekezlet (sulis)

Éva! szépek a képek! most 3 vagy 4 gyerkőc van?

Virágnak kijött az alsó fogának a hegyecskéje. :)

szombaton voltunk 100 Folk Celsius koncerten, a Cora parkolójában.

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Sziasztok!
A fiam elballagott az oviból, nagyon ügyesen szerepelt.
:lol:
Reni!
Három gyerkőc van. Csilla 12, Csongor 6, Csenge 2,5 éves. A többi gyerek a képen unokatesó. 8)
Éva
tuncimami
 
 


Sziasztok,

látom mindenki jól elfoglalt... :( Szerencsére nálunk a héten befejeződik a tanítás, meglesznek a bizik.., végre jön a szünet. :D :D

Gi, Claire, Mimóza..nagyon eltűntetek.. :(

Én tök jól vagyok, holnap megyek ctg-re, dokihoz..meglátjuk, hogy mit mond a továbbiakat illetően.

Szép hetet mindannyiótoknak!

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!

Igen, Verus, egy kicsit eltűntem innen... Csak olvastam néha. Kicsit túlvállaltam magam, nehéz volt, hogy a gyerekeknek is jusson belőlem, na meg a feladataimat is ellássam rendesen. Már csak egy tanítós búcsúnk van, még azt elintézem, aztán csak a szokásos dolgok, de végre holiday!

Nagyfiam most ér az alsó tagozat végére, innentől kezdve új tanarak lesznek körülötte. Kíváncsi leszek rá!

Közben sokat voltam bent mostanában én is a suliban, jó volt kicsit közöttük lenni, úgy érzem, akár taníthatnék is ebben a tantestületben. Egyébként valószínűleg nem sok esélyem lesz. Azért körülnézek!

Merre mentek a nyáron?

Verus mennyi van még? Már nagyon a finisben vagy!
Kitartást a tanév végéhez minden iskolás-óvodás szülőnek, aztán jó pihenést!

Gi
gi_anya
 
 


Sziasztok!

nagy mostanában a csend errefele :)

nálunk is lezajlott az ovis ballagás (június 2-án), és onnantól kezdve nyári szünet szeptemberig.
az első napok kicsit nehezen indultak, aztán lefektettem néhány "szabályt", mert ugye a kicsikhez (is) alkalmazkodni kell.
délelőtt játék: bent vagy kint (időjárásfüggő), aztán délután lehet nézni tv-t vagy dvd-t, meg barátoknak jönni vagy nekünk menni.
kénytelen voltam, mert teljes káosz lenne, ha mondjuk reggel 9-kor beállítana az egyik kis barát...kistestvérrel, meg anyukával.
jó, azt nem mondom, hogy ezek kőbe vésett szabályok, csak úgy nagyjából ez a felállás...
délelőtt főzök, meg takarítok, esedékes teendőket csinálom, stb.

nálatok hogy telik ilyen szempontból a nyári szünet?

nekem a nagyok nagyon hamar leszoktak a délutáni alvásról... :(
egész nap nyüzsögnek, jól bírják energiával...
meg olyan "menősek" vagyis mindig mennének vhova..
(dehát mit mondjak én is szeretek mászkálni) :)
most viszont nehezebb kimozdulni.

néha kimenőm van és pl. bemehetek egyedül vásárolni mondjuk a Cora-ba... :)
de általában velem tartanak a nagyok.

csinálnám a kertet is, mert elég borzasztó állapotok uralkodnak...érdekes, hogy a gaz sokkal gyorsabban nő, mint a kultúrnövény. :(

mindenkinek szép napot/hetet.

Virág üdvözletét küldi, itt ül az ölemben...


szombaton lesz a "nagylányom" szülinapi bulija. 7 éves lett, és néhány barátnőjét meghívta.

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Sziasztok! Megőrülök ettől az új rendszertől, nem adja fel az elején az elküld kockát, és ha rákattintok, időnként újra beléptet, a szöveg meg elszáll.
Aranyosak vagytok, hogy hiányoltatok. /án védtem a doktorimat, azért tűntem el. Összcsaládi erőbedobással sikerült.
Nálunk a legnagyobb ovistáborban, a következőnek ma volt itt a kertben ovis bulija. Az ikrek meg nyüzsögnek 1000rel, némi féltékenység, dackorszak, önállósági rohamok, amúgy állati helyesek.
A nyár még csak most fog kitörni nálunk, ha a nagy is hazajön, meg a kicsi sem jár oviba, így a menetrendről még nem tudok mit írni.
Igyekszem jönni mostmár, meg most végre elküldeni ezt az üzenetet, üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok,

de jó, hogy lassan mindenki előkerül.. :D

Én meg egy kis időre eltűnök, vasárnap megyek a nővéremékhez, haza már csak babával együtt jövök/ünk. :D :D

Legyetek jók, írjatok sokat, üdv:

Verus

Kép
verus
 
 


Claire!
Gratulálok! most már Rád fér a pihenés.

Verus!
engem most ez olyan váratlanul ért, hogy már most elmész és szülés után leszel legközelebb... nagyon drukkolunk! amint tudsz, majd tegyél fel képet, jó?
(persze elsősorban foglalkozz magatokkal.....)

Képzeljétek, Patrícia már mászik, váltott lábbal.
Virág ráérős....nem sieti el...viszont van két foga.
Patrícia már újságot/magazint is tép, az apja nagyon örül neki.
Claire Neked is ennyire különbözőek a kicsik?

felváltva alszanak...szó szerint. amint az egyik felébred, a másik már alszik is...
a jó ebben az, hogy legalább több időm jut mindegyikükre... csak eléggé kifacsart vagyok már, éjjel is 2x kelnek minimum.
Szép hétvégét mindenkinek.

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Sziasztok!
Verus! Drukkolunk, és vigyázz magatokra. Ja, és normális, ha tartasz az ismeretlentől, de drukkolunk, hogy minden jól süljön el.
Reni!
Köszi! Persze a pihenés relatív, ezt ebben a topicban azt hiszem nem kell magyarázni :-O!
Igen, elég különbözőek az ikrek nálunk is. Bár most így két évesen kb egyformán "fejlettek", de azért most is vannak különbségek. Eszter többet és jobban beszél. Ádi ügyesebb és bátrabb, pl tud már rég két lábon ugrálni, Eszetr miost kezdi próbálgatni. Eszter állt anno előbb 4kézláb, de aztán fölhagyott vele, és Ádám sokkal előbb mászott, illetve Eszter akkoriban nem is mászott, hanem a fenekén csúszva közlekedett. (Még a gyógytornászt, és a neurológust is megjártuk, egy időben annyira flehagyott az addig már hazsnált mozgásokkal).
Amúgy a felváltva alvás ismerős :-(. Néha valóban jó, mert csak egyikkel lehet foglalkozni, de időnként nem ártana, ha összehangolódnának. Szerintem direkt csinálják :-). Múltkor "be is valloták", én már kicsi koruk óta mondom, hogy ezt direkt megdumálják. Szóval mondom múltkor Eszeternek, hogy aludhatnál végre, erre azt mondja: "méj? Ádi aszik!" Szóval lebuktak! Nem tudok mást mondani, csak: kitartás. Lehet, hogy más ügyesebb az ilyen alvásra szoktatásban, nekem ez sose ment. Bocs, megyek: Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Nem tudom, ti hogy bírjátok ezt a hirtelen jött meleget, de itt nálunk a tetőtérben szinte elviselhetetlen. Van egy mobil klímánk, ami az egyik szobában a 33 fokról 29-et képes csinálni, tehát gyakorlatilag csak a villanyszámlánkat növeli.
A két nagy szerencsére táborban van ezen a héten, így ők megúszták. Találtunk egy olyan angol-tábort, ahová a Csongi is mehetett, pedig csak ősszel lesz elsős. Az a tanár csinálja, aki szeptembertől tanítani fogja. Nagyon jól érzik magukat, totál fáradtan jönnek haza minden délután, de tele élményekkel.

Sokat gondolok Verusra, remélem minden rendben megy majd, és "hatoska" is olyan szép és okos gyerkőc lesz, mint a többiek.

Éva
tuncimami
 
 


Verus!

Olvastam a tesódtól a hírt! Gratula! Sok sok örömöt a kisfiaktokban! ha majd ráérsz, jelentkezz, milyen volt a szülés, hogy érzed magad, és hogy győzöd a még nagyobb családos létet?!

Gi
gi_anya
 
 


Gratula Verusnak!!!
Épp tegnap gondoltam Rá(juk), hogy hogy bírják ezt a meleget...
Remélem gyorsan felépül és minden jól megy majd!


Claire!
köszi az infókat...megnyugtató, hogy akkor nem csak nálunk vannak ekkora különbségek...
a gyógytornászon már én is filóztam.
én amúgy születésük óta tornáztatom őket, van néhány jógagyakorlat bébiknek.

ma voltunk épp kontrollon, és a doktornő mondta, hogy szerinte nincs gond, mert az adott mozdulatra utaló előjelek megvannak, csak várni kell....
persze, ha mindkettő egyforma mozgékony lenne, már Lipótmezőn lakhatnék :D

Patri olyan fürge, mint a gyík. megkeres a lakásban, hogy éppen a konyhában vagyok-e vagy a belső szobában...
csak éppen most egy hónapja nem hízott semmit :(

Virág a jobb evő, ha őt látja enni Patrícia, akkor ő is jobban eszik.
mivel még nem tudnak ülni, így az egyik egy kis esernyőkocsiban hátradöntve ül, a másik meg az ölemben. közben vigyázok, hogy az ölben ülő ki ne borítsa az előttem lévő tálkából a kajeszt...

Éva! Csonginak tetszett a tábor? előtte tanult már vmennyi angolt?

a lányom már nagyon szeretné megvetetni az iskolatáskát.

a meleg itt is nagyon érződik...
felállítottuk a kert medencét és most ott van a két nagy. sőt még én is belemászok.
tegnap pecáztak a pancsolóvízben, és nekem is be kellett neveznem.

szombaton volt Felícia szülinapi bulija, 5 kislány jött, plusz az enyémek...
majd ha felkerülnek a gépre képek, akkor teszek fel.

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Sziasztok!
Verus!
Sok-sok örömöt az egész családnak! Pihenj sokat, és élvezd a babázás minden pillanatát...

Reni!
A tábor nagyon jól sikerült, mindketten jól érezték magukat. Csongi kisebb balesetét leszámítva az utolsó napon. Labdáért átmászott vmi kerítésen, és ráesett a kutyaólra. 4-5 cm-s mély seb lett a combján, és el kellett volna vinni még aznap a sebészetre, mert össze kellett volna varrni, de nem éreztem annyira vészesnek, így csak másnap reggel vittük dokihoz, és akkor már nem lehetett varrni. Nincs különösebb következménye, csak nagyon nehezen gyógyul. Egyébként Csongi az oviban járt középsőtől heti 1x angolozni, és most nagycsoportban isi-előkészítőre, ahol angoloztak is.
Éva Kép
tuncimami
 
 


Sziasztok,

Gi, köszi, hogy írtad ide is..

Igen, jún. 24.-én megszületett Bendek Ákos fiunk, 4 kg.-mal, 54 cm-rel, gyönyörű és egészséges kisemberke.
Császár lett, mint írtam fent is, faros is maradt.. A műtét élménye nekem nem volt riasztó, én abszolút szülésként éltem meg. Nagyon boldogok vagyunk, egymás kezéből szedjük ki Benit. :D :P

Itt kb. 3 perces..:
Kép

Haza érkezésünk..:
Kép

"Fogadom..": :wink:
Kép

Fürdés, otthon..:
Kép

Ekkora haja van Beninek:
Kép

Apukájával:
Kép

Remélem, hogy mindannyian jól vagytok, Ti is örültök, hogy ennek a fene nagy kánikulának (egy ideig..) vége lett, a gyerkőceitek jól vannak..
na, szóval: írjatok, meséljetek..!!! :)

Verus

Kép
verus
 
 


HÁt Verus! Ez a "csöppség" gyönyörű! Ilyenkor mindig kellene egy (2, 3, 4) még nekem is.

És te hgoy vagy? GYorsan felépültél? Bírod a babázást is (már az emelgetést meg ilyeneket)?

Én most teljesen szabad vagyok: a két nagy sulis táborban, a két kicsi pedig "mama-táborban" van. Most gyorsan ki akarok takarítani, átrendezni rendet rakni egy-két helyiségben, aztán szerdán már jönnek is haza.

Nekem nem hiányzik a hőség, de szegény gyerekek pont most nyaralnak... Azért bízom benne, hogy így is gyűlik a sok élmény!
gi_anya
 
 


Verus!
Hatalmas baba! (nekem legalábbis úgy tűnik) és szép formás. Haja is van...:)

a nagyok biztos élvezik!
Te hogy vagy? beindult a tej?

ÉVa! nagyon szépek a gyerekeid!
a nagylányod már igazi hölgy... Csongor pedig úgy tűnik, hogy mindig szerez valami harci sérülést.. (sztem az én fiam is ilyesmi lesz). nincs valami homeós szer sebgyógyulás segítésre?

Gi_anya: használd ki és kényeztesd kicsit magad a nagy munkák jutalmaképpen.
helyileg hol vannak táborban a nagyok? a két kicsi mennyi idős?

itt: kicsit alábbhagyott a nagy meleg. a kicsik egy pelusban sasszéztak. pontosabban Patri, mert Ő vándorol össze-vissza, Virág meg elkezdte a "kutyázást".

hétvégén voltunk kis kiránduláson egy közeli helyen, szombat délután meg Falunap volt, ahol a lányom fellépett az RSG-s csoporttal (ritmikus sportgimnasztika):

vasárnap meg Apa elment pár napra. elég gyakran van ez így.
ez az éjszaka elég horror volt. vihar volt és a kicsik+a nagyok is velem aludtak. csak folyton azon paráztam, nehogy valamelyik kicsire ráfeküdjön valaki...
ablakot meg nem mertem nyitvahagyni, egyrészt a vihar miatt, másrészt, mert itt mostanában annyi minden történt,ebben a faluban....

na mennem kell játszani. én vagyok a ragadó dínókkal...

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Sziasztok,

Éva, bizony, nagyot nőttek a gyerekeid, persze a legszembetűnőbb Csenge növése. :D

Gi, pedig csöppség ám, nekünk mindenképp. :) Marci hirtelen akkora nagy fiú lett.. :) Pláne nekem, majdnem 10 napig nem láttam Őt/Őket.
Köszi, napról-napra jobban, bár a férjem nagyon kímél mindentől, ugyanúgy ő főz-süt továbbra is, nekem csak annyi a dolgom, hogy felépüljek. :wink:
A babát emelgetem, ezzel a mennyiségű súllyal nincs bajom, mást meg sem próbáltam emelgetni.
Hát, nekem sem hiányzik az a hőség, de tény, hogy a táborozó gyerekeknek nem a legjobb ez az idő. (apropó: merre nyaralnak?)
A kh.-ban is majd' meghaltam a melegtől..

Reni, nagyon ügyik a kislánykáid!! Na, meg a nagylánoyd is..rsg-zik?? Régóta? Ricsi megszokta a szendvicsséget? Ha egyedül vagy, hogy bírod a 4 gyerkőccel? Nem egy végtelen rohanás akkor a napod?

Kép
verus
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon eltűntem, de azért olvasgattalak titeket. Vannak is egy páran, akik még nem ismernek, de a többiek remélem még emlékeznek rám.

Most a nagy hírre muszáj volt bejelentkeznem: Verus, nagy-nagy szeretettel gratulálok, Beni gyönyörű kisbaba, hihetetlen, hogy egy hetesen milyen kis dundi, tokás! Persze nekem a fiúk 1,40-nel születtek-kis különbség... (Ők talán négyhónaposan érték el a 4 kilót.) A császár után minden nap egyre könnyebb, ezt már biztos te is tapasztalod. Klassz, hogy a férjed ennyire házias és segítőkész, azt hiszem máshogy nem is érdemes hat gyereket vállalni. Sok boldogságot kívánok mindnyájatoknak! :lol: Gondolom ilyenkor már nincs testvérféltékenység.

Nálunk is nagy újság van: Panka (a héten lesz 7 éves) és a fiúk (Csabi és Marci három és félévesek) után most megint kisbabát várok! Már kb. a terhesség felénél tartok és azt is tudjuk már, hogy ő is kisfiú lesz. Talán még emlékeztek, hogy sokat töprengtem azon, hogy fogom-e bírni négy gyerekkel, de mostanra minden kétely eltűnt belőlem. :) Amúgy ez nálunk a változások éve: januárban a fiúk elkezdték az ovit-minden probléma nélkül beszoktak. (Csabi pl. egyszer sem volt beteg.) Márciusban terhes lettem, júniusban elkezdtünk építkezni és elköltöztünk albérletbe, úgyhogy nekünk most ez a nyaralás. A férjem holnap elkezd távmunkában dolgozni itthonról. Ősszel Panka kezdi az iskolát, a fiúk születésnapjukra pedig kapnak egy kistestvért ajándékba. :-)

Sziasztok: Mimóza
mimóza
 
 


Sziasztok! egyszee húzom ki a lábomat egy hétre, és mennyi minden történik!
Verus ! gratulálok óriási kisfiatokhoz! Annyira helyes és nyugodt, látszik, hogy szeretitek!
Mimóza! Szuper ,, gratulálok, és irigykedem! Tudom, ez hülyén hangzik így 4 gyerek mellől, de már elmúlt az ikrek utáni érzés, hogy annyira sima volt minden, hogy isten kísértés lenne még1x szülni. És az ikrek is nőnek, most a nyaraláson nekiláttak 1000rel bilizni is. És az ember nézi az ilyen csöppeket, és bizony kedvet kap... de a párom nem. Így legfeljebb a felsőbb hatalmak léphetnek közbe :-O
Mi meg életünkben először nyaraltunk külföldön 4 gyerekkel és 2 nagyszülővel, a Horvát tengerparton voltunk egy hetet, és igazán jól sikerült. Az idegeinket is kisimítottuk kicsit, meg többet tudtunk együtt lenni, szóval mindenkinek jót tett.
Üdv, és jó babázást és baba várást: Claire
claire
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: