Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsa!

Gyártási technológiát nem tudok adniKép,mert a mienk sem volt ilyen.Én 5és fél hónapos korára lettem zombi és elégeltem meg,mert úgy gondoltam,nem normális,hogy egy ennyi idős gyerek 1,5 óránként kelKép.Így bevetettem a NAGY TRÜKK-öt és bevált.Ilyen jól...
És engem is megevett a sárga irígység,bár nem volt belőlem sokKép.

De azért hajrá!!!

Anyapoc

Ui:Azért most nálunk sem olyan békések a dolgok,amióta elkezdődött a suli.Vagymegint a foga jön?Mert sokat túrkál a szájábanKép.

anyapoc
 
 


És mi volt a nagy trükk? Biztos leírtad már valahol, csak még nem találtam rá.
Nálunk főleg a nayg volt zűrös, ejszakai pánikroham vagy felriadás ( a kettőt mindig összekeverem), lényeg hogy magából kifordulva űvölt, csapkod,kb. egy órán át, nem lehet vigasztalni, kizökkenteni, veri a fejét a földbe, hetente egyszer biztos - hál istennek most már 3-4 havonta van egy , és az is kb. 10 prc, és kevésbé heves. ) hónapos korától ,1,5 éves koráig órákat kellett vele ÜLNI éjjelente, rémes volt. Úgy tűnik 3 éves korára kinőtte, de ma is többször ébred ha bármi miatt feszült. (pl. nyaralás alatt, költözés után)
A kicsi eddig csak egyszer kel, ivott tejet, és aludt tovább, most ébred gyakrabban.
A Tied hogy viseli, hogy dolgozol?
OFF
Nem feledkeztem meg a levélírásról, de ma még dolgozom este.
ON
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Szia Zsuzsa!

Én is dolgozom,így OFF vagyok,ha nem is a topikbanKép!

Szóval a nagy trükk nálunk az 1-3-5 perc volt anno és most is működik,ha vmiért az uraság úgy dönt,hogy nem akaródzik rendesen aludni.Bár elég ritka már,hogy előfordul ilyen.De megfigyeltem,hogy ha akkor felveszem,babausgatom,akkor napokig szórakozik velem.Egyszer bevetem a trükköt,másnap már semmi próbálkozás,csak durmolás.

Nagyon sajnálom a nagyobbikadat és titket is,mert nem lehet egyszerű.Én nagyon megrémülnék,gondolom Ti is.Annyira nagyon rossz lehet,hogy az ember hirtelen azt sem tudja,hova kapjon,mit tegyen,hgy a gyerekének jó legyen!!!

Alvás kicsit felborult,mióta dolgozom,de nem tudom,hogy annak köszönhető-e.Mert ugye lassan várható,hogy átállunk a napi egyszeri alvásra,de hogy hogyan és mikor....KépNálatok milyen a helyzet?

Anyapoc

anyapoc
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Az én lányom 18 hónapos. Kicsinek nagyon jó alvó volt, rendszeresen és probléma nélkül aludt el. Kicsit énekeltünk neki, babusgattuk, letettük és aludt, a következő szoptatásig. Én híve vagyok a renszernek és szerintem ez egy babának is nagyon jó. Nem erőltettem, de az elejétől kezdve 4 óránként szopott és utánna gyönyörűen aludt. Most nappal ebéd után alszik 2,5 órát, este 20 óra körül tesszük le és reggel 8, 8.30-ig alszik. Éjszaka hetente általában 3x ő is felébred egyszer, ha van erőm megpróbálom megnyugtatni, énekkel, simogatással stb., ha nem sikerül, átviszem magunk közé az ágyba. Én az altatásnál és az elalvásnál megfigyeltem, pár dolgot, ami nekünk bevált:
Az egyik a rendszer: megpróbáljuk közel azonos időben letenni és előtte mindig ugyanazt a vidám esti huncudkodást "játszuk". A másik a türelem: ha érzi a gyerek, hogy attól rettegsz, hogy soha nem fog elaludni és már úgy mennél, akkor nem is fog. Szóval nyugodtan kezdjük az altatást, megnézzük a fákat, pápát intünk az autóknak, és általában ő kéri, hogy tegyem be az ágyába. Leülök mellé, imádkozunk és mesét mondok. Általában 10-15 perc múlva alszik el. Kb. 15 hónapos koráig nem kellett altatnunk, de most igényli a mesét. Persze van, hogy nagyon nem akaródzik aludni, akkor rászólunk és arra is volt példa, hogy otthagytam, egy rövid időre. Ha visszamentem, nem volt gond. Az éjszakai ébredéseknek, szerintem komoly okai vanak, legalábbis az ő lelkivilágukat illetően, ezért komolyan kell venni. Ha azt érzi rajtunk, hogy már megint miért nem hagysz aludni, akkor a szorongása tovább nő. Én ha nagyon fáradt vagyok és látom, hogy rövid időn belül nem tudom megnyugtatni átviszem magunkhoz, és közöttünk alszik. Ennek ellenére soha nem akart a mi ágyunkba lefeküdni, mindig a saját ágyába aludt el.
Lehet, hogy ez nálunk is változni fog, ha bölcsibe megy és én dolgozom, de nálunk eddig ez a módszer bevált. Így mind a ketten jól érezzük magunkat, és szerintem ez a lényeg, nem a könyvben leírt módszerek. Dóri
dóri
 
 


Dóri

Tulajdonképpen Te is azt írod le,amit ezek az alvással kapcsolatos könyvekKép.

Az általam használt is éppen arra fordított nagy hangsúlyt,hogy leírja,mennyire fontos,hogy minden este hasonlóan teljen,így a baba tudja mihez kötni a lefekvést,alvást,szép dolgokkal fogja összekötni,így nem fog tiltakozni ellene.
Kiemelik,mennyire fontos a rendszeresség,amit Te is megtettél.

Az,hogy ezt ki hogyan és milyen rugalmasan kezeli,már egy másik dolog.Hiszen nem lehet egy sémát ráhúzni egy gyermekre sem,de mivel nagyon sokfélék,a könyv csak egy alapmódszert közöl,amit nekünk kell "továbbfejleszteni".

Persze nem kifejezetten a jól alvó gyeremekek szüleinek íródnak ezek,hanem olyanoknak,akiknél vmi esetleg nem stimmel.

Nálunk pl. nem vált be soha az egy ágyban alvás,amikortól egyedül aludt a fiam.Sokáig aludtam vele egy ágyban,hiszen az óránkénti szopizást másképp nem lehet kivitelezniKép!De ha most átvenném magunk mellé,ha éppen felébreed éjjel,akkormindent csinálna,csak nem aludna.Nem tudná hová tenni a dolgot!Pedig mennyire szeretném!KépKépÍgy nekünk maradt az alvás utáni "együtt fetrengés",ami majdnem olyan jó,mint az együtt alvás!Kép

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,

A könyvek az együtt alvást nagyon tiltják, csupán erre gondoltam.

Amúgy szerintetek mi lehet annak a hátterében, hogy éjszaka, ha felébred, riadtan sír és alig lehet megnyugtatni? Rossz álom, szorongás, félelmek, na de minden 3. este?
A bátyám kislánya 3 éves és egyetlen egyszer sem kelt fel még éjszaka, kivéve, amikor lázas volt. Szerintetek van még ilyen gyerek, vagy én csinálok valamit rosszul és azért szorong, vagy fél a kis tündérem? Köszi, Dóri
dóri
 
 


Anyapoc,

A könyvek az együtt alvást nagyon tiltják, csupán erre gondoltam.

Amúgy szerintetek az "normális", hogy a kicsim minden 3. éjjel felébred, keservesen sír és viszonylag soká alszik vissza. (Tehát nem rögtön, ahogy simizzük.) Rosszat álmodik, fél vagy szorong? Na de minden 3. este? A bátyám kislánya 3 éves és eddig egyszer sem ébredt fel éjszaka, kivéve, amikor lázas beteg volt. Vagy ők a kivételek? Köszi, Dóri
dóri
 
 


Többször úgysem írom le!
Bocsi, Dóri
dóri
 
 


SZiasztok!
Anyapoc! Nálunk az ovi miatt borult egy kicsit az éjszaka, de szerencsére csak 1-2-szer ébred fel, legtöbbször utána alszik már reggelig. Amikor dolgozom, és reggel beadom az oviba, majd apa viszi haza, és nem lát egész nap, akkor felébred valamikor éjfél és egy között, és meslénem kell neki, akármilyen rövidet is, majd alszik tovább.Kép
Mostanában a kicsi kel többször. Ma kb. óránként fennt volt valamelyik, úgyhogy most alig látom a monitort.Kép
Nálunk az elalvással nincs gond, mind a kettő megy magától vacsi és fürdés után. Aztán mese, de a kicsi ált. belealszik.
Dóri! Vannak felriadós gyerekek. Az én nagyobbikom most 3,5 éves, kb. 3 éves lett, mire egyáltalán végigaludt egy éjszakát is. (ill. 3 hónapos és 8 hónapos kora között viszonylag nyugodtan aludt)Minden éjjel kelt, volt fél év, hogy 3-4 órát volt az ölemben, amint megmozdultam, felébredt és ordított. Volt időszak, amikor éjszakai pánikrohamai, dühromai voltak. Ez nagyon rémisztő vaolt elelinte, utána rájöttünk, hogy bármilyen szörnyű is, magától elmúlik, ill. volt egy pont amikor már elviselte, hogy ölbe vegyem. Ő ma is olyan hogy a feszültslgek szétzilálják az alvását.
A barátnőm fia elmúlt 4 éves, mire egy éjszakát végigaludt. Ő minden éjjel ébren volt.
Szóval szerintem semmit nem rontottál el, vannak ilyen gyerekek. Állítólag fiúknál gyakoribb. Bár sok ellenpéldát hallottam
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Dori,
nezz be ide, http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/34783.html?1063502872#POST178821,
2003 Szeptember 05 péntek - 20h 02-kor irtam egy hosszabbat a felriadasokrol.

-Afonya
afonya
 
 


Kedves Mindenki!

Már régebben sokat írtam a topikba. Zsófi lányom 3-6 hónapos korában végigaludta az éjszakát, azóta pedig gond van. Most 2 éves. Van 1-1 időszak 3-4 nap, hogy jól alszik, egyedül az ágyában, és nem nagyon ébred. De mindig visszatérő probléma a felébredés. Még mindig várjuk, hogy "kinőlje". És olvasom, hogy akár 3-4 éves kort is elér majd, mire ennek vége lesz... szomorú, mert természetesen én is magamat okolom, és már pszichológuson gondolkodom. Meg karácsonyra szeretném betenni a szobájába hozzá az öcsi gyerekágyát.
Van olyan akinek ettől jobban aludt a nagyobb? Vagy csak nagyobb lesz a káosz?

Lilla
mlilla
 
 


Köszi, mindenkinek a segítséget. Áfonya, ez a könyv nekem is megvan és nagyon szeretem. Kivárunk. Amúgy nálunk az a helyzet, hogy éjszaka felébred és sír és engem hív. Ha bemegyek hozzá és kiveszem, megnyugszik, de azonnal mutogat az ajtóra, hogy vigyem át. Ha ezt nem teszem sír. Ha otthagyom nagyon sír. (De ez olyan rémült, szóval lehet, hogy tényleg fél?) Átviszem és mintha mindent elfújtak volna, kicsit mocorog, üdvözli az Apját és elalszik. De azt hiszem ezt mi csesztük el. Eddig is felébred, de eszébe sem jutott átjönni hozzánk. Aztán nyári grillezések, esküvők, éjszakázás után, ellustultunk és átvittem. (Amúgy nagyon jó volt hárman aludni.) Tegnap megpróbáltam nem átvinni: 2.30-kor átmentem, küzdelmek árán egy óra alatt eljutottunk oda, hogy már lefeküdt az ágyában és cumizott, de nyitott szemmel. Én már majdnem beájultam az ágya mellett, de tartottam magam még fél órát. És akkor feladtam. Ahogy megmozdultam felpattant, úgyhogy át kellett vinnem. Tudom, hogy mi rontottuk el, de szerintetek erről is le fog egyszer szokni? Az igazság az, hogy szeretnénk még egy babát és négyen már sehogy se férnénk el az ágyba. Köszi, Dóri
dóri
 
 


Sziasztok!

Dóri

Igen,tiltják az együtt alvást a könyvek,én meg ezért írtam,hogy mindenki annyit és úgy hasznosítson belőle,amit jónak lát.És ebbe zerintem belefér az együtt alvás olyakor,avyg ki hogy szeretnéKép.
Szerintem le fog róla szokni,mert hát ugye 16 évesen talán inkább vki más mellé bújik majd be szívesenKép.Bár tudom,ez nem vígasztal,csak fel akarlak dobni egy kicsit!
Lehetséges,hogy a nyári programok okozták,de ahogy rászokott,le is lehet szoktatni,ha végképp nem bírjátok.Én nagyon várom már,hogy akkora legyen a fiam,hogy olykor magától átjöjjön.Addigdu-i hentergéssel pótoljuk az együttalvást.Látod milyen fura?Amitől Te éppen szenvedsz,más alig várja(na jó,én is aludtam vele eleget,amikor óránként keltKép)!!!

Zsuzsa

Igen,gondolom,hogy az új helyzetek az alvásban azonnal megmutatkoznak.Épp a másik topikban olvastam a mesés trükködet,de ez talán még jó és bensőséges is,nem?Inkább a kisebbik lehet nálatok a nehezebb,pláne,ha kettő egyszerre kel...Kép.De majd csak összenőnek, és elég lesz,ha csak egyszer mesélt...KépKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


KÉpzeld Anyapoc! A kicsinek kibukkantak az új fogai, és most két éjszakát is majdnem végig aludt! Lehet, hogy előbb-utóbb rászokik? A baj csak az, hogy a nagyobb továbbra is kel legalább kétszer, és hiába hogy kb. 2 perc elég neki (betakarás, stb), én már felébredtem...Kép
Amúgy nála a mesélős trükk minden helyzetben bejön, pl. az oviba menésnél, bentalvásnál is működik. Agyvezérelt gyerekKépKép
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok,

Az én lányom másfél éves koráig 10-15 ébredést produkált minden éjjel.Teljesen kifáradtam,de neki nappal semmi baja nem volt.Amikor már nem bírtam a doktornénink felajánlott egy 12 alkalomból álló mágnes terápiát.8 perc egy alkalom és 15000Ft a kúra.(2,5 évvel ezelőtt)Egy ágyon kellett feküdni a gyerekkel és alattunk volt a mágnes.Beállította az erősséget és az időt. Ennyi.Azóta sincs semmilyen alvásproblémánk.

Linato
linato
 
 


Sziasztok!

LINATO!!!

MINDEN infó és részlet érdekelne ezzel a terápiával kapcsolatban.
Ki csinálja, hol, mennyire bizonyított a hatása, milyen elven alapszik stb.
Esetleg weboldal ahol erről olvashatnék.

Az én lányom fél éves korától kezdve már másfél éve szinte minden éjszaka ébred min. 2 max. kb. 15 alkalommal. Elalvással nincs gond.

Előre is köszi, Lilla
mlilla
 
 


Szia Lilla!

Holnap megyünk dokinénihez,mert lányok náthásak.Mindent megkérdezek és leírom ide neked.
linato
 
 


Zsuzsa!

Nocsak!Még a végén csak 1 műszakod lesz éjjelKépKép!Gratulálok a fogakhoz!Csak nehogy a kicsi elszokja a nagytól a mesélős trükkötKépKép!De előbb utóbb csak vége lesz.És nem tudod a naggyal megbeszélni,hogy anya fáradt,aludni szeretne stb...Egyébként megértelek,nekem is ez volt a gondom.Hiába volt 5 perc a szopi éjjel,én akkor is felébredt,elkezdtem agyalni mindenfélén és már sokszor másfél óra kellett,hogy vissazaludjak...és persze addigra reggel lettKép.

Anyapoc

anyapoc
 
 


SZia Anyapoc!
Azóta volt 3 végigaludt éjszakánk, legalábbis 5 előtt nem kelt egyik sem, de ez azt jelentette, hogy én 7 órát aludtam egyfolytában, erre már 3 éve nem volt példa! Isteni élmény mondhatom, mintha egészem más anyuka lennék, türelmes, angyali stb.
De: ma éjjel bepisilt a nagyobb, a kisebb mewg rosszat álmodott. Érdekes volt, hogy most először tudtam beazonosítani egyfajta viselkedést biztosan rossz álomra. KÉt napja volt ugyanis egy hatalmas esése vérző fejjel stb. Azóta igen aggódva mutogat a fejére. Most is ez volt, ült rémülten a kiságyában és mutogatta a fejét. Legalább tudom mát hogy melyik viselkedés mit jelent. Csak a babakocsiban volt hajlandó végül elaludni. Viszont utána aludt hatig, a nagy meg még mindig alszik!
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsa!

Ez szuper!KépKépKépAkkor már lassan visszatárhetsz az élők sorábaKépKép!És majd milyen fura lesz,ha egyáltalán nem ébresztenek éjjel és hajnalban sem!Én 1 hétig keltem ugyanúgy,mert a belső órám így állítódott be.Nagy nehezen szokatm csak meg,hogy 5-kor nem kell kelni.De azóta már semmi gondom,alszok,mint 6 medveKépKépKép.
Érdekes ez a rossz álom,szegényke biztosan azt álmodta újra,hogy elesikKép.De legalább Te is tanultál belőle és tudod,hova tedd a dolgot.Nálunk is volt hasonló,mármint rossz álom,de én Bulcsú sírásán hallom,hogy ez a helyzet,mert nagyon élesen és hirtelen sír fel ilyenkor.Ilyenkor pici ringatás,beszélgetés és alszik vissza.
Remélem,marad is a sokáig alvás Nálatok is!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Lilla!

Nem felejtettem el,csak nem volt időm megnézni.Délutánra kiderítem.
linato
 
 


Szia Lilla!

MRS készüléknek hívják.Nem csak alvászavarra,hanem nagyon sok mindenre jó.Pl:depresszió,stressz,izületi problémák,stb.
Sajnos a neten a www.alvascentrum.hu oldalt éppen karbantartják még 2 hétig.

www.harmonet.hu oldalon írd be a keresőbe,hogy magnesterapia.Kiadja,hogy belső kémiánk,klikkelj rá.Ott is van némi infó de nem túl sok.
Mi a II.kerületben lakunk.Itt Dr Szabó Gizella gyerekorvos csinálja.
Talán ha már a fent említett oldal újra működni fog,többet megtudhatsz.
Ha közben találok még valamit róla,majd írok.
linato
 
 


Szia Linato!

Ha már másfél évet vártunk a nyugodt alvásra, még kibírjuk azt a pár hetet. Bár pszichológusok szerint 3-4-5 éves korig vagy korban való felébredés (felriadás) is normális.

Mi viszont szeretnénk a kistesót is betenni a gyerekszobába. Ehhez pedig jó lenne, ha a nagyobb nem sírná fel a kicsit.

Köszönöm szépen az infót, Lilla
mlilla
 
 


Szia Linato!

Kész csőd ez az internet.
Már van alvascentum.hu. Info az MRS terápiáról nulla. Feltettem a kérdésem az ottani orvosnak, fogalma sincs... majd érdeklődik.

Jobban megbíznék olyanban aki már tudja miről van szó, többször csinált már ilyet.

Lilla
mlilla
 
 


Szia Lilla!Ha akarod jövő héten megkérdezem a gyerekorvosunkat,hogy az interneten van e szó róla.Meg azt is neki honnan van,van e máshol is.Hátha van neki valamilyen ismertetője,szóróanyaga.Így jó lesz?Azért kutatgatok a neten addig is.Kép

Linato
linato
 
 


Lilla!
MEGTALÁLTAM!!!Kép<!--attachment: BEMER_3000-40585.html*mime_html.gif*text/html*6.6**BEMER+3000%2ehtm --><center><pre>
Kép
BEMER 3000.htm (6.6 k)</pre></center><!--/attachment-->
linato
 
 


http//members.chello.hu/american doors/reszletesinfo.hu

Így talán jobb lesz.
linato
 
 


linato
 
 


Hát ez így nem sikerült.KépMegpróbálom elküldeni e-mailben.Az elsőnél csak a képeket nem látod itt.Pedig jók.ki kellet volna próbálnom a próba területen,de úgy megörültem és gyorsan akartam,hogy megnézhesd.
linato
 
 


Lilla!E-mail ment.Közben rákerestem a google keresővel a Bemer3000-re ott is van róla jó néhány infó.Remélem tudtam segíteni.Kép
linato
 
 


LILLA!KépKépKép

www.bemer3000.hu/kezelohely.htm

Ezen az oldalon vannak címek az egész országból.
linato
 
 


Sziasztok

még csak 4 hónapos múlt a kisfiam, tehát a könyvekhez még kicsi, pedig 3-4 altatásos könyvet is kiolvastam. Mindig rettegtem az esti cirkuszoktól, baráti körben van néhány eset, pl. anyu fülcimpáját fogdosva tud csak aludni stb. Hát, nálunk kezdettől külön ágy, külön szoba, nem mondom, elég fárasztó ugrálni, de remélem ez később megtérül. Amúgy anyatejes baba.
Az esti szertartást tehát szuperül sikerült már az első naptól bevezetni, az elalvással tényleg soha nincs gondunk. Nagyobb baj az éjszakai ébredés, de az van, hogy 1,5-2,5 óránként. Cumira, 2-3 korty vízre szinte azonnal visszaalszik, cicin 5-6 korty után bealszik, tehát nem éhes, 5-6 órát legalább kibír, de van, hogy többet is. Már próbáltam neki tápot is adni éjjel, hátha attól jobban alszik, de nem, úgyhogy csak cicit kap. Sőt, ha lázas, a kúp sem "üti ki", ugyanúgy ébred. Eddig a max az 4 óra, de nagyon-nagyon ritkán.
2 hónapja hason alszik, mivel 2 hónapos korában megijesztettek minket hipotóniával, és sokat kellett hason tartani. Azóta ez okés, de átszokott a hason alvásra. Azóta többször próbáltam hátra tenni, hátha emiatt ébred, de sajnos egyszerűen el sem tud aludni. Hason pl ha át akarja fordítani a fejét, emelni kell, ami félálomban ugye nem mindig megy, ilyesmire gondolok, amikor azt mondom, hason könnyebben megébred - szerintem.

Szóval a kérdésem:
- ilyen korban lehetséges az alvászavar, hogy pl nem jut el az igazi mélyalvás szakaszba, és emiatt megébred? Játszani, fennt lenni nem akar, nekem úgy tűnnik, aludna, de valami megzavarja, nyöszörög, hánykolódik, felsír. Már próbáltunk az égvilágon mindent, párásítani, hűvösebbet-melegebbet, takarót, anyaszagú pelust. Több 5letem nincs.
- Van rá esélyem, hogy hason hosszabb időt aludjon később, vagy ez nagyon ritka? Próbáljam hátra szoktatni? Háton kiveszi a cumiját a szájából, egy ideig játszik vele, aztán egyre jobban nyöszörög, lábai-kezei járnak, nem tud ellazulni.

Van valakinek hasonló tapasztalata? Mit tegyek? Vagy tűrjek, majd kinövi?

köszi,
üdv
Elli
ellimami
 
 


Szia Elli!Kép

Nos,azzal kezdem,hogy nem lesz semmi gondotok a hason alvással,szerintem.Az én fiam kb 3 hetes kora óta laszik hason és éppen ma 14 hónapos.Nekünk a hasfájósság miatt lett esedékes a hason altatás,ami bevált és azóta is csak úgy alszik.Illetve előfordult,hogy olyakor hátára hengeredett,de nem ébredt fel tőle.Ne szoktasd szerintem hátra,ha így jól érzi magát.Én próbálkoztam vele,de kb negyed óra múlva mindig felriadt a fiam.Ugyanis ha álmában összerezzen,akkor így,hason bele tud kapaszkodni a lepedőjébe,és sokáig így is aludt(kapaszkodvaKép),biztonságban érzi magát.Ha viszont hanyatt feküdt,akkor ilyenkor ijedten kapálózott és felriadt.Így letettem erről.

Nem hinném,hogy azért ébred,mert a hasán alszik és nem tudja átfordítani a fejét.4 hónaposan ez már nem okoz talán gondot neki.De ha még nem is tudja forgatni a fejét,akkor sem tartom valószínűnek,hogy ez lenne az ébredés oka.

Az én fiam hasonlókat művelt,csak ő mindig másfél óránként kelt és szintén csak cicire aludt vissza.Én jónak tartom,amit erről írnak.Figyeld meg magatakon is,hogy (bár mots nem egészen így vanKép) többször felébredtek éjjel.Igazából ez teljesen nem is tudatosul,hiszen egy pillanat az egész és máris visszaalszotok.Nos,ez a babáknál is így van.viszont a visszaalváshoz nyugodt,biztonságos és megszokott körülményeket szeretne.Ez nálatok a cici(mint ahogy nálunk is az voltKép).vagyis egy idő után mindig ezt fogja kérni,hogy vissza tudjon aludni,mert ezt szokta meg.Ha azt szokná meg,hogy egyedül alszik vissza,akkor észre sem vennéd,hogy fent volt.
Egyenlőre azt javasolnám,hogy amikor felébred éjjel,ne rohanj át azonnal,néhány percig várj,hátha visszalaszik magától.Ha nagyon türelmetlenül sír,akkor adj neki cicit és a következő alkalommal ismét próbálkozz.Lehet,hogy nagy meglepetésben lesz részedKépKépKép.

Én 5 és fél hónapos koráig bírtam...

Sok sikert!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc
Köszi, kicsit örülök, hogy más is hasonló cipőben járt. Tudod, mint amikor a kórházban melléd fexik egy hasonló betegségben szenvedő - sajnálod őt is, nem kívánod a bajt senkinek, de azért magadban megkönnyebbülsz, hogy nem vagy ufóKép
Megkérdezhetem még, hogy 5,5 hónapos korában, amikor már nem bírtad, mit csináltál? Leszokott vagy leszoktattad? Ha ez utóbbi - hogyan?
Egyelőre próbálok türelmes lenni, és nappal 1-1 órát szunyni. Amíg bírom, csinálom én is.
Köszi még 1x
üdv
Elli+Kevin
ellimami
 
 


Sziasztok Elli és Kevin!

Írok mailt,jó?

Üdv,Anyapoc

anyapoc
 
 


OK, várom!
Köszi!Kép
Elli

(Most megpróbáltuk azért 1 órácskával eltolni az esti szertartást az óraátállítás miatt. Így is f6-6kor kel, f5 kicsit durva lenne. Kicsit nyügi volt, de lefoglaltuk. Már alszikKép)
ellimami
 
 


Ellimami

Már el is ment a mailKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Szia Linato!

Sikerült. Néztem a kezelőhelyeket, van egri, nekem ez kell. Holnap fel is hívom. Igaz, hogy reumatológus a dr.úr, de csak mond valami bíztatót.

Köszönöm, örök hálám, Lilla
mlilla
 
 


Nagyon szívesen.Örülök,hogy van hozzátok közel is ilyen.A dokit meg nyaggasd.Kép
linato
 
 


Sziasztok,
kisfiam most 13 hónapos és bár kiskorában nagyon rossz alvó volt, azért már jó hosszú ideje végigalussza az éjszakákat és napközben is le tudtam tenni úgy, hogy egy kis simi és utána egyedül elaludt.
De valószínüleg most van abban a korban, hogy két nappali alvás néha sok, egy kevés. Ha egyszer alszik akkor elötte és utána is álmos, mert csak másfél órára alszik akkor is el. Most próbálom kicsit erőltetni, hogy akkor újra aludjon de. és du.

Volt köztetek olyan ahol szintén ilyen nehezen ment az átállás? Barátnőktől persze azt hallom, hogy náluk egyik nap kétszer 1-2 órát aludt a gyerek, másnap már át is tért a napi egyszeri 3 órára gond nélkül.

Köszönöm előre is a tanácsaitokat!

Nyusza
Nyusza
 


Átmeneti alvászavar keseríti a napjainkat. Nem tudok mit csinálni. Akinek már volt hasonló gondja, örülnék ha megírná a tapasztalatait. A fiam (most másfél éves) már kilenc hónapos kora óta egyedül és nagyjából problémamentesen alszik el esténként, és két hónapja már délutánonként is. És általában nem ébred meg. Szóval már egy ideje minden rendben van vele.
De ezen a héten teljesen kiborított. És sajátmagát is. Hétfőn Pesten voltunk, aludt a kocsiban, így délután nem volt igazán álmos. Anyukám elővette a kiságyat, kezdte kinyitni, de a fiam tiltakozni kezdett. Anyukámnak eszébe jutott, hogy biztos kialudta magát az autóban, meg hazafelé is úgyis alszik majd, így aztán vevő volt a tiltakozásra. Azért kicsit még próbálkozott, együtt lefeküdtek a nagyágyra, stb. Másnap délután fiam ismét tiltakozott a délutáni alvás ellen, de fél óra nyűglődés után elaludt (egyedül). Szerdán egész délelőtt a szabadban volt, aznap minden oké volt. De csütörtök óta egyszerűen nem alszik. Egyáltalán. Délután semmit, csak kiabál az ágyban, este meg éjfélig cirkuszol az ágyában. Mivel azonban kruppos, és csütörtök éjjel volt egy rohama is, nem hagytuk bőgni, hanem dajkálgattuk. No, ez olaj volt a tűzre. Most már "csak" az orra folyik, így bátrabb lettem, próbálok kemény lenni: nem megyek be, hiába kiabál folyamatosan. De ez sem segít. Már alig lát a fáradtságtól, de a nemalváshoz következetesen ragaszkodik. Talán a nátha is a kialvatlanság miatt kapta el épp csütörtök este (előtte hetekig nem hatott rá a sok beteg családtag). És nem hajlandó enni se, csak keni szét a kaját. Egyre fáradtabb, de abszolút nem alszik. És egyre rosszabb a helyzet. Mit csináljak? Régen ilyenkor monstre babakocsizást csináltunk, és akár egész nap is aludt, aztán ettől sokszor helyrejött minden. De most már nagy, nem alszik el a babakocsiban órákat. Nem tudom, mit lehetne tenni. Hogy vegyem rá egy jó nagy, pihentető alvásra? Ha csak nem tudna aludni, akkor se tudnám, mit tegyek. De nem is akar, már az alvás szóra hevesen tiltakozni kezd.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Kedves Adrienn!

Mindenki szerint más a helyes, én ezt tenném:

Előtte még az okok amiért ezt csinálhatja:
- 18-22 hónpos korban van a harmadik "szeparációs félelem" amikor mindig az anyával akar lenni a gyerek Kép
- sejti/ tudja a kistesó érkezését
- próbálgatja az akaratát, próbálgatja a szabad- nemszabad határát. Kép

Ezért nehéz megmondani mit kellene tenni Kép, mert ha az első kettő, akkor inkább megnyugtatás kellene, ha a harmadik ok miatt csinálja ezt, akkor szigor.

Szóval én ezt tenném:
1. Valami kecsegtető tevékenységet (nem csokoládét, meg ilyeneket), de valami kedvenc foglalatosságot igérnék, alvás UTÁNRA /vagy reggelre. "Szeretnél ezt-azt csinálni. Jó, de én azt szeretném, ha kipihennéd magad. Pihenünk és aztán ezt csináljuk." Így mindkettőtök akarata teljesül.

2. Vele aludnék átmenetileg, hátha az első két okból kifolyólag nem akar aludni.

3. Mikor lefekszek mellé, (vagy ha Ő le sem fekszik, én akkor is lefekszek), elmondom neki, hogy "Én már nagyon fáradt vagyok, nekem most muszáj pihennem, mert már nem bírok fellenni, légyszíves gyere aludni. De ha te ne akarsz aludni, akkor vigyázz magadra, ne menj ki a szobából, ezzel játszál amíg én alszok."
És megfelelően elő is adom ezt a "holdfáradt anyát". Ami a Te esetedben (7.hónap) még igaz is, és ha ezt válaszod, akkor nagyon kell ügyelni, hogy tényleg igaz is legyen, mert a gyerek könnyen rájön a színjátékra.
Meg azért vigyázni kell, hogy annyira ne zuhanj álomba, nehogy pl. a makrancos gyerek, inkább a csendes játékot választva, valami balesetbe kerüljön.

4. Kicserélném az ALVÁS szót. (Ez nálunk meg is történt, mert nálunk is volt kisebb ellenkezés.) pl. "nem kell aludnod, csak egy kicsit sziesztázunk/szundikálunk. Tudod, mi az a szieszta? Gyere, megmutatom, ez egy játék: így kell játszani: lefekszünk, és azt játszuk, hogy becsukjuk a szemünket egy picit."

És persze a legfőbb a következetesség.
Nálunk is volt kaja bojkott, főleg ebéd (többször is több fejlődési szakaszban). Először tukmáltam egy kicsit, aztán amint nem tukmáltam, mindig jött és evett az enyémből a "kis-sáska". Kép

Ja, és evés. Mióta megengedem Zsófinak, hogy odatoljon egy széket és nézze, mit csinálok, hogy főzök, megengedem, hogy belerakja a só, beízesítjük együtt a teát, megkavarja, felhúzom a pulcsiujját és megmoshatja műanyagedényben a megpucolt krumplit stb. Azóta jobban érdekelt az elkészült ételek megevésében. Kép

Jó nevelést, kívánom, hogy sikerüljön Kép

Lilla
mlilla
 
 


Lilla!

Nehogy kötözködésnek vedd, de ez az "aludj előbb, majd utána csinálunk ezt vagy azt"-nem biztos, hogy jól sül el. Az én amúgy jól alvó lányomnak, ha azt mondom du., hogy alvás után akármi lesz, olyan izgatott lesz, hogy nem bír elaludni. Lehet ez egész apró, jelentéktelennek tűnő dolog, mint pl. akkorra lesz kész a süti, akkor is nyugtalanná válik. Pláne, ha valami extrásabb dolog van beígérve. Mióta erre rájöttünk, azóta nincs semmi szöveg, aludj, mert álmos maradsz és hisztis leszel egész du., akkor meg semmit nem tudunk csinálni. Igaz, hogy ő már 3,5 éves, de ez kb. 1 éve már működik.
rjuli
 
 


Szia Juli,

Semmi gond, ezt Adrienn tudja, hogy milyen az Ő babája.
Azért írtam, hogy ez az én Zsófimnál beválik.
Zsófi és Zsófi közt is van különbség Kép Kép Kép

Lilla
mlilla
 
 


Lilla!

Kép
rjuli
 
 


Sziasztok!

Na ismét bejelentkezem nálatok, mert a 11 hónapos lányom szerintem 6 hónapos kora óta alvászavarral küzd.
Nem is az a probléma, hogy fáradt vagyok emiatt, hanem idegesít, az agyamra megy ilyenkor, de nagyon szégyellem magam miatta.

Szóval, a gyerek velünk alszik egy ágyban, kiságy a franciaágy mellett áll, nem használjuk. Elalvás csak cicin, de kb. fél óra, majd amíg be nem fekszem mellé úgy éjfél körül, 10-20 percenként kel, utána 10 perc cici, majd 10 perc alvás... stb. Miután befeküdtem mellé az ágyba, "csak" óránként van cici.
1 hete megbeszéltük Apával, hogy ez nem mehet így tovább, este megszoptatom, de hajnalig, vagy legalább 2-3 órát ki kell bírnia. Ilyenkor Apa megy be hozzá, és próbálkozik. A gyerek most is több, mint egy órája ordít, nem segít se simi, se séta, se semmi Kép . A helyzet u.e., mikor én megyek be hozzá, és nincs cici. Elég szomorú és fájó, hogy így alakult, hogy még én sem tudom megnyugtatni semmivel, csak a cicivel.

Tanácstalan vagyok, ideges a gyerekkel, ilyenkor úgy érzem, mindent megtennék, csak aludjon végre normálisan. Nekem 1 perc szabadidőm sincs, se éjjel-se nappal, mit tegyek, kihez forduljak?
Vendég
 


Sziasztok!
Igazság szerint úgy irigyellek Titeket, mert majdnem mindenki azt írja, hogy "...és akkor bemegyek a szobájába..." No, mi egy szobás lakásban lakunk, most gyűjtögettünk, de hála a legújabb lakástörvénynek, egy darabig még biztos egy szobában maradunk a 6 hónapos picivel. Van valakinek arra tippje, hogy ilyenkor mit lehet csinálni? Ugye ez a 1, 2 majd 5 perc után bemegyek hozzá módszer nálunk lehetetlen (hacsak nem rakom ki a konyhába...)! Egyébként nem hiszem, hogy alvászavar, ha egy pici gyerkőc éjjel bújni akar, de azt vastagon aláírom, hogy a szülőknek nagyon nehéz. Nálunk a védőnő összes tanácsa befuccsolt. Bár azt hiszem neki nincs gyereke Kép
Sziasztok
Zita
Zita
 


Zita!
Mi is egy szobában vagyunk a gyerekkel, nincs lehetőségünk saját szobába rakni.

Mi nem egy időben fekszünk le, a gyerek kb. 8-kor, mi éjfél körül. És próbálkozunk különböző dolgokkal.
Lerakjuk, cicin alszik el, és ha felébred 8 és éjfél közt, márpedig felébred, nem is egyszer, akkor az apja megy be hozzá. Egy kis simi, egy kis bújás, és kijön a szobából, akkor is ha sír. (Persze néha benéz rá Apa) Most egy így csináljuk egy hete, és az első napi 2 órás bömbölésből kb. 5 perc lett, visszaalszik magától.

Úgy érzem, ez is nagy haladás, de éjszaka én is tanácstalan vagyok. Tök összebújva alszunk, így nehéz lenne megtagadni a cicit.

Szia
Vendég
 


Veronika!

Előre bocsátom, nagyon okos dolgokat nem tudok tanácsolni, de leírom, velünk hogy volt:

Peti fiam 17 hónapos, születése óta nem aludja át az éjszakát, minimum egyszer kel, és csak cicivel tudom megnyugtatni.

13 hónapos koráig velünk egy szobában, de saját ágyban aludt, volt, hogy szopin aludt el, volt, hogy szopi után bevittük, puszi, simi, magától eladludt. Ez gyönyörűen működött, de a legapróbb változás is kizökkentette, ilyenkor üvöltés, megint cici, nyugtatás, ringatás stb.

Aztán két hónapra elkötöztünk anyósomékhoz, ahol a gyerek átszokott a mi ágyunkba. Ekkor megszaporodtak a felébredések, csak a cici volt jó, a végén már senki nem aludt.

Miután beköltöztünk az új lakásba, még két hétig vártunk, aztán egy átordított éjszaka árán a gyereket visszaszoktattuk az ágyába. Ordított, mikor betettük este, de sűrűn bejárkáltunk hozzá, nyugtatgattuk, végül elaludt, aztán ordított, mikor éjjel felébredt és cicizés után megint visszatettem. De megérte, egy hét alatt elértem, hogy este, cici után már ő mutat az ágyára, hogy le akar feküdni. Szóval most megint működik, de megint igaz az, hogy a legkisebb változás (pl. apa elutazott pár napra) kizökkenti. Éjjel még mindig kel, és csak cici nyugatja meg. Ja, és ha rácsukjuk az ajtót, még nyugodtabban alszik!

Mindebből azt akarom kihozni, hogy én mindenképpen megpróbálnám a gyereket a saját ágyában altatni, ugyanis nemcsak neked és a párodnak, de neki sem kényelmes köztetek aludni. És itt szerintem a kényelmen van a hangsúly. Lehet, hogy bújik hozzád, igényli, hogy ott légy vele, de az alvás maga már nem kényelmes neki köztetek. Amiatt ne szégyelld magad, hogy csak cicivel tudod megnyugtatni, Peti sem fogad el éjjel semmi mást.

A visszaszoktatás módszere egyébként hasonló az "Aludj jól gyermekem" módszerhez: esti szertartás után puszi és kijövünk a szobából. Ha sír, kb. két-három percenként bemegyünk mindaddig, amíg el nem alszik. Ilyenkor nem vesszük ki az ágyból, csak simi, puszi és újra és újra elmondjuk, hogy itt vagyunk közel és vigyázunk rá.

Hát, kb. ennyi, remélem valamit tudtam segíteni.

Dió
Dió
 


Zita!

És, ha ti mennétek ki a konyhába amíg el nem alszik este? Éjszaka pedig a saját ágy lenne az "elkülönítés" szemben a külön szobával? Bár ez a legnehezebb, mert azt fogja gondolni, hogy miféle dolog, hogy ott vagytok, mégsem vele foglalkoztok. Erre még ötletem sincs.
rjuli
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: