Új privát üzeneted érkezett!

Tényleg 20 tejfog van.Én írtam félre!
Látszik,hogy nálunk még egysincs..Kép
Az biztos,hogy ha a baba vmiért nyûgös,akkor meg kell nyugtatni.Akár mit is mondanak a tudósok.Azt nem tudom,hogy van-e gyereke a könyv írójának.A lényeg,hogy mindenki a saját belátása szerint cselekedjen,hiszen csak õ ismeri a babáját.Õ tudja,mi jó neki.

anyapoc
 
 


Kedves Anyukák, Anyapoc, Juli, Áfonya!

Örülök, hogy sokaknak sikerült az alvásra szoktatás, és nincs bajom a könyv szerzõjével, csak olyan kategórikus kijelentést, hogy ami tudományosan nem bizonyított, az nincs, nem lehet tenni.
(Egy sor dolog van amit nem tudunk bizonyítani mégis tudunk, pl. az embernek lelke van)
Áfonya, pont ezt akartam még írni, csak ez is lemaradt: az immunrendszer legyengülése.
A vígasztalás ilyen esetben, ha fájdalma van, szerintem is "muszáj" különben mi mást érezhet, "a szüleim nem segítenek a bajban, nem érdeklem õket". Nálunk elég egyértelmûen el lehet dönteni, hogy van-e fájdalom, a popsijáról meglátszik.
(És a probléma az, hogy a fogzás mentes idõszak max. 1 hét, aztán kezdõdik minden elõlrõl. Ez az a félelmem ami beigazolódott. Fejlebb kérdeztem az anyukákat, hogy így lesz-e, hát így lett. Mert 4-5 napon át kezdett jól mûködni az alvásra szoktatás, de láz, és a fogzás mindent elsöpört.)
Popsikrémet használunk. Váltogatom, igazán egyik sem segít, csak akkor, ha már egyébként is levonulóban van a dolog. (Meg a doktornõ felírt gyógyhintõport is.)

Én is abban bízok, hogy már "csak" 8 fog van hátra. És egyszer mi is jól alszunk majd.

Jó alvást mindenkinek, Lilla
mlilla
 


Kedves Lilla!

Elõször is sok kitartást kívánok,de azt hiszem,ez nem nagyon segít.Remélem,mihamarabb túljuttok ezen.Az is lehet,hogy semmiféle trükkre nem lesz szükségetek és magától fog aludni a Picur!!
Remélem,a popsija is hamar meggyógyul!!!

Addig is kitartást Nektek!

Anyapoc

anyapoc
 
 

 
 

Sziasztok,
Lilla,
ha még jársz erre. Egy kicsivel lejjebb van egy "Kicsípett popsi" topic. Én ott nagyon jó ötleteket olvastam. HA esetleg van akitõl tudnál kölcsönkérni (orvosi rendelõbõl is lehet esettenként) Zepter lámpát, nagyon jót tenne a popsijának.
Üdv:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Köszönöm Ágci és Anyapoc,

Követem ezt a témát is. Jártam a másik topicon, kevés sajnos az új ötlet. De van EGY!!! Hurrá. És cím is van, mert spec. fürdetõ.

Most rendbe a popsi (na jó rózsaszín, de most hámlott le), de lesz még gond, úgyhogy iparkodom beszerezni egy-két újdonságot.

Üdv: Lilla
mlilla
 


Lilla!

Ha erre jársz!MI az a spec.fürdetõ?Mert nekünk a bõrünkkel van most gond,hátha arra is jó.

Rendben a popsi?

Anyapoc

anyapoc
 
 


mlilla! ne erezd magad egyedul! Az en lanyom most 2 eves es pont a multkor szamoltam ki, hogy az elmult kb. 730 ejszakabol ugy 40 volt amit csont nelkul 6-8 orai egybefuggo alvassal birtuk. Nalunk is mindig volt (van) valami, amikor nagy nehezen megtanult egyedul elaludni akkor vagy beteg lett, vagy jott a foga, vagy piros lett a popsija, stb. Peldaul ilyenkor a futesszezonban ha nincs parologtato mellette akkor tuti szomjas lesz.

Szerintem egyszeruen vannak jo alvo gyerekek es rossz alvok, es minden gyerek maskepp eli at ejszaka a napi esemenyeket. En meg vagyok gyozodve arrol, hogy az en lanyom a napi "stresszt" igy vezeti le, kulonben nap kozben alig-alig sir vagy ilyesmi.

Mondjuk nalunk javitott a helyzeten amikor ugy 1 eves kora utan kiprobaltuk azt, hogy tenyleg hagytuk sirni bamultuk az orat veszettul es tenyleg csak 5 perc utan mentunk be hozza. Egy ido utan rajott, hogy hisztizos-sirassal nem megy sokra. Azota ritkabban sir csak hajtogatja hogy "anyu" "anyu gyere" vagy fel oraig az ejszaka kozepen.
norcsa
Himesháza
 
 


ja nalunk a doktornenei altal felirt popsikrem fel centis retegben segitett (szerintem elhasznaltuk annyit mint egy egesz bolcsodenyi gyereknel) es sokszor ugy aludt el a lanyom, hogy ragcsalt valamit, ragoka, maci laba, vagy neha a cumijat (egyebkent nem cimizik). Lefekves elott meg gumifogkefezes volt ezerrel. Ez ugy nehany orara jo volt.
norcsa
Himesháza
 
 


Sziasztok!

Az en kislanyom 2 honapos, es nagyon rosszul alszunk ejszaka. Mar irtatok, hogy ilyen kicsinel meg, mint igeny szerinti szopi, igeny szerinti alvas is van.
De azert talan van vmi megoldas, vagy varjak 6 honapos koraig, de addig mar teljesen zombi leszek.
Bevalt vkinek vmi megoldas?
Este nem igazan tudom letenni kesobb, mint 8 ora, mert mar nagyon faradt, de utana az elso 2, 3 ora alvas utan 1 orankent felebred, pedig eleget evett, nincs hideg, meleg, stb.
Lehet, hogy az a baj, hogy hasrateszem, de az elejen ez valt be nagyon.
segitsetek,
koszi
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Szia Kakukkfu

Szerintem az este 8 óra éppen ideális lefektetési idõ.Ennyi idõsen én nem szoktatnám még,várj egy kicsit vele.Nem lehet,hogy hasfájós?Éjjel,amikor felébred,mindig megeteted?Mert állítólag az sem jó,ha túl gyakran eszik,attól is megfájdulhat a pocója.Kép
Talán csak lassan áll át a kinti életreKép

Mi is hason altatjuk a kicsit kiskorától kezdve,mert hasfájós volt.Ennyi idõsen 10 percnél többet hanyatt már nem is aludt(azért félek is egy kicsit a bölcsõhaláltólKép).

Kitartás!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Koszi a valaszt!
Emma nem hasfajos, szerintem. Nem is etetem tul gyakran ejjel.
Vegulis egy kicsit normalizalodott ahelyzet, mikor 9 korul fektettem le.
Az a gond, hogy nappal tul sokat alszik.
Mindegy, probalkozunk,
Udv
Kakukk
kakukkfu
 
 


Kakukk

Szép neve van a lányodnak!Kép

Azt mondják,hogy kb 3 hónaposan fordul az ilyen dolog,vagyis éjjel fog többet aludni.Nekünk is kb ennyi idõs koráig fordultak elõ olyan éjszakák,hogy 1-2 óra körül felébredt és 1 órán át fent is volt a Manó.Aztán szépen átállt magától.Kép

Már nincs sok hátra..Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Ez most egy próbalevélke, írásának idõpontja azt hiszem témába vág. Nem én szenvedek álmatlanságban... Mivel már többször próbáltam közétek kerülni levelemmel, és nem sikerült, most ismételten kísérletet teszek. Ha sikerül, én is jelentkezem az érdemi részletekkel.
Haramia
haramia
 
 


Haramia!

Én kíváncsi vagyok!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Kedves P Nóra!

Ha erre jársz. Nem hiszed el, de kezdtem úgy érezni, hogy egyedül vagyunk (mármint nagyobb baba, aki nem alszik jól, a módszer ellenére sem.)

Kedves Mindenki!

Akinek jó az "aludj jól gyermekem" módszer annak jó, nekünk továbbra sem jó. Kb. jan.-febr. óta már harmadszor -negyedszer beteg a gyerek, kb. 2 hét kivételével. (Pedig 15 hónapos koráig beteg se volt.) Legjöbb a fogzás miatti legyengült immun rendszer miatti dolgok, vagy járvány, a lényeg, hogy még egy jól alvó gyerek sem tud 2-3 hónapig teljesen egyedül, felébredés nélkül aludni, ha beteg.

Viszont kezd hatni a kis buksijára a megbeszélés. "Olyan fáradt vagy már... anya is fáradt... menj szépen vissza... tedd le a fejecskédet... tente... " Sõt sokszor Õ mondja, hogy "tente" ha fáradt.

Kedves Anyapoc!
Spec. fürdetõ a "kicsípett popsi" topicban, de majd megnézem, mert nekünk nem kellett most és még nem szereztem be. (Ki vagyunk a betegségektõl.)

Kedves Kakukkfu, Anyapoc!

Háton vagy hason altassuk a pici babát?
Nem tudom, de egy tanulság. Szerintem így is és úgy is.
Nekünk Zsófi nem volt hasfájós, és mivel én is rettegtem a bölcsõhaláltól (ami egyébként legkevésbé a hason alvással van összefüggésben, ahogy hallottam, olvastam), szóval csak háton alutattam Zsófit.
Mire 6 hónapos lett, és már álmában is forgott, mocorgott, hasrafordult, félóránkánt, óránként (és fogzott is) képes volt felkelni, ha nem a fogfájás miatt, akkor azért mert nem tudta, MI AZ A HASON ALVÁS...
Szinte félálomban volt, és mikor hason találta magát, feltartotta álmában a fejét, (mint ébren szokta), majd leejtette, erre megint felébredt, szóval nem bírt hason elaludni.

Most nagyon szeret hason aludni, nem tudom ki hogy hívja, nem is hason, hanem inkább térdelve, feneke az égnek, mint a "búbos banka" így mondja anyósom.

Üdv, mindenkinek, Lilla
mlilla
 


Sziasztok!

Él még ez a topic? Szokta valaki olvasni? Kakukkfu, sikerült megtanitani aludni a lányodat?
Nálunk ugyanez a probléma, a kislányom 4 hónapos és most már csak és kizárólag a cicin tud elaludni. Korábban a ringatás is mûködött, de mostanában ha felvesszük, és ringatjuk, akkor elkezdi magát karikába homorítani, feszegetni, és csak bõg-bõg, pedig olyan kicsik már a szemei az álmosságtól, hogy alig lát ki rajta, és ásítozik, meg dörgöli a szemét veszettül. A délutáni sétákon is vidáman nézeget, és ha már háromnegyed órája járunk vele, akkor nagy kegyesen végre elalszik. Viszont, amint megáll a kocsi, kipattannak a szemei, én meg kezdem magam maratoni gyaloglóvá kiképezni magam, hogy legalább egy fél-háromnegyed órát aludjon ilyenkor.
Tudom, hogy ezek a könyvek azt mondják, hogy 6 hónapos kor elõtt nem érdemes próbálkozni, mert még kicsi a gyerek és nem érti a dolgokat, de nincs esetleg valami ötletetek, hogy azt a két hónapot még hogy bírjuk ki?

Kispici
kispici
 
 


Sziasztok!
Sajnos most arra nincs idõm, hogy elolvassam az eddigi hozzászólásokat, egyelõre csak csatlakozom hozzátok, úgy, mint egy kétéves, születése óta alvászavaros kisded mamája. A fiúcska tulajdonképpen alszik, csakhogy gyakran felriad az éjszaka bármelyik pillanatában, és olyankor hosszú ideig bõg, félálomban, de nem akárhogy ám, rendesen kiereszti a hangját. Igazából nincs értelme odamenni mellé, mert ilyenkor még akkor is folytatja a dilit, ha magamhoz veszem, simogatom. Csakhogy két testvérével alszik egy szobában, a papírfalon át én is mindent hallok, néha még a férjemet is felriasztja, pedig õ jó alvó Kép. Ha át is alussza az éjszakát, hajnali 5-fél 6 körül egészen biztosan hisztérikus bömbölésre ébredek, ilyen finoman kéri a kakaóját, amit ha megkap, még félálomban elõször (másodszor, tizedszer) ellök magától :@, csak késõbb fogadja el, de aztán tényleg megnyugszik tõle. Ismeritek a problémát, van ötletetek?
(Egyébként már egészen picinek ezt csinálta, éjjelente többször is szoptattam, csak mert azt hittem, azért bõg, mert éhes, pedig fenét - aztán még csak töb tejem sem lett tõle, sõt, a fáradtságtól hamarabb elapadt.)
kíváncsi
 
 


Kispici

Miért ne lehetne alkalmazni 6 hónapos kor elõtt?Sõt,annál könnyebb,minél kisebb a babóca.Ha tényleg erre van szükség...
Kísérteties a hasonlóság a mi esetünkhöz.Sõt,szinte uaz.Én de és du is sétáltam a fiammal legalább 2-2 órát,hogy aludjonKépMa már ilyen gond nincs.

Kíváncsi

Nem lehet semmi a dolog!KépNehéz megoldani,ha ott vannak mellette a tesókKép
A aludjólgyermekem módszer használható 5 éves korig,csak a tesók nem biztos,hogy bírjákKép
Meg hát ugye ez elég brutál,de sokaknak használt.

A könyvet jól lehúzta a májusi kismama,olyan dolgokat is állítottak róla,ami nem igazKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc, hol lehet bõvebben olvasni róla?
kíváncsi
 
 


Kíváncsi!
Az "Aludj jól gyermekem" c. könyv, ha jól emlékszem, akkor ezt az esetet említi lidércnyomásnak, de nem emlékszem pontosan.
Ha egyrõl beszélünk, akkor a ded reggel mindezekre nem is emlékszik...
Arra viszont emlékszem, hogy ezekben az esetekben valójában fel sem ébred, ezért nem reagál Rátok, hiába vagytok mellette.
Na, ez most negy segítség volt.
Megpróbálom megnézni, hogy mit is ír a könyv, de úgy emlékszem, hogy semmit.
Csi
Csi
 


Ez az a könyv,amit Csi is emleget.

Csi

Ez nem inkább az éjszakai pánikroham?Mert ott írja,hogy nem tud a gyerek semmirõl.

A könyv szerint ilyenkor csak mellette kell maradni,vigyázni rá,nehogy vmi baja essen,de semmi mást.Viszont ha abbahagyja a sírást,amikor bementek,akkor nem errõl van szó.A könyv azt írja,hogy 2-3éves korban jön elõ és legkésõbb kamaszkorraelmúlik magától.

Na,jó kis vígasz,mi?

Kíváncsi
Ha nagyon aggaszt a dolog,vagy nagyon nem stimmel vmi,akkor vigyétek el egy alváslaborba.Ott könnyebben megmondják,mi is a gond.

A módszert amúgy el tudod olvasni ebben a topikban,ha visszaolvasgatsz,páran már leírták.
De ha gondolod,mailben elküldöm nagyon szívesen egyben és pontosan.

Üdv

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc, visszaolvasgattam picit, de erre a problémára senki nem panaszkodott, ezért a megoldásáról sem írt. Bence elaludni hajlandó, éjszaka-hajnalban viszont hisztérikusan üvölt, és valóban, ez reggelre, illetve amire teljesen felébred, elszáll, elfelejtõdik. Talán ha majd beszélni tud, könnyebb lesz neki (nekünk is), de az még messze van.
Azért ha tudod, küldd el egyben az az anyagot, hátha erre is van valami ötlet benne, hajduk@mailbox.hu a címem. Köszönöm elõre is.

Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Anyapoc-Kíváncsi!
Igen, a pánikroham az! Csak nincs nálam a könyv, és nem emlékeztem pontosan.

Csi
csii
 
 


Kíváncsi

Amint tudom,küldöm!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Kíváncsi

Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Köszi Anyapoc, majd ha nagy leszek, én is küldök ilyesmit - egyelõre fogalmam sincs, hogy csináljátok! KépKépKép
kíváncsi
 
 


Anyapoc!

Mit írtak a Kismamában a könyvrõl, ami nem igaz?

Iboly
iboly
 
 


Iboly

Pl azt,hogy nem szabad énekelni...De errõl nem akarok vitatkozni,ha nem haragszolKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Én sem akarok vitatkozni, csak helyesbíteni Kép

Nézd meg a könyv 35. oldalán a keretes írást!

"Mit nem szabad tennünk az elalvása érdekében?

*Énekelni
*Bölcsõben ringatni
*Karban ringatni
*Fogni a kezét
*A gyerekkocsiban tologatni
*Autóban kocsikáztatni
*Megérinteni vagy engedni, hogy a hajunkat fogja
*Paskolgatni vagy simogatni
*Cumit adni neki vagy megszoptatni
*Az ágyunkba venni
*Hagyni, hogy a végkimerülésig szaladgáljon
*Megitatni"

Iboly
iboly
 
 


Ja,bocs,én nem íyg értelmeztem.Én abból indultam ki,hogy elalvás elõtt kell vmi "szertartás",pl mese vagy ének.KépAmi viszont nagyon fontos.

Anyapoc

anyapoc
 
 


kivancsi,
nekem ugyan masik, egy sima gyermeknevelesrol szolo konyvem van, de abban is van par mondat a remalomrol, ejszakai felriadasokrol, ontudattalan ejszakai ebredesekrol, ha erdekel esetleg, szivesen elkuldom.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
azért nem javasolják a könyvek, azt hogy 6 hónapos kor elõtt kezdje el az ember dresszírozni a kölköt az alvásra, mert még nem fogja fel, hogy mit is akar tõle az ember. És ez valószinûleg így is van. Pár napja kipróbáltuk, hogy letettük az ágyba, és mindig bementünk simizni. Szerencsére nem igazán sírt, csak nyögdécselt, meg nyöszörgött. A könyv azt írja, hogy egyre rövidebb ideig tart a lefekvés elõtti nyüglõdés, és max egy hét alatt megtanul a gyerek aludni. Na, mi 5 napig csináltuk, és az elsõn is meg az ötödik napon is több, mint egy óra szenvedés volt, mire elaludt. Ha a lánykám ezt üvöltve tette volna, tutira már az elsõ napon feladom, de így 5 napig kisérleteztünk, mert csak kicsit szokott sirdogálni. De mivel semmi elõrehaladás nem volt, ezért mégiscsak várok amíg legalább hat hónapos nem lesz, mikor újra kisérletezek.

Amúgy a sétáink már úgy néznek ki, hogy nulla alvás, ellenben mire hazaérünk már ordít, annyira nyûglõdik. Szóval egyenlõre itt tartunk... Kép

Kispici
kispici
 
 


Kedves Anyukák!

Az alvásra szoktatás sikere szerintem akkor mondható biztosnak, ha 6. hónapos kora UTÁN képes elaludni és aludni egyedül. Elõtte ugyanis a baba "szimbiózisban" él anyával. (pszicho. kifejezés. Érzi az anya hangulatát egy szó nélkül, egynek érzi magát vele, érzi(?) az agyhullámait stb.) Ezért nem is nagyon hiányolja éjszaka legtöbb baba az anyukát, hacsak nem hasfájós, vagy magukhoz szoktatják a szülõk. 6 hónapos kor környékén kezd nappal is és éjszaka is megnyilvánulni a "szeparációs félelem" ekkor kezdi észlelni a baba, hogy "anya nincs itt", ezért akarja nappal mindig látni, hallani anyját. És éjszaka is felébredhet sokszor erre a félelem érzetre, hogy elhagyták, vagy nincs ott az anyja.

Tehát 6 hónapos kor elõtt szerintem ezért nem célszerû alvásra nevelni, mert akkor inkább valami baja van a babának, azért nyöszörög. És tényleg nem nagyon értheti az alvásra nevelést.

Lilla
mlilla
 
 


Kispici

Lehet,hogy így van,de szinte minden könyv mást ír.Nekem még nem volt 6 hónapos a fiam(5 múlt),amikor kénytelenek voltunk bevezetni a "dresszírozást"(nagyon nem szeretem ezt a kifejezést,mert olyan érzelem nélküli,pedig lehet ezt is érzelemmel csinálni) és minden ment símán...ha ez símának tekinthetõ.
Véleményem szerint egy 4-5 hónapos baba is igen sokmindent megért.Legfõképpen azt,amihez szoktatva lett.

Együtt érzek veletek,persze tudom,hogy ez nem sokat segít.KépTudom,milyen egy hullafáradt gyerek.Kép
Majd jelentkezz,ha újra próbálkoztatok!

Üdv,Anyapoc

anyapoc
 
 


Kedves Anyapoc

Minden könyv mást ír, de a fentieket tényként tanítják a felsõoktatási intézményekben.

Persze én sem ehhez tartom magam, hanem ahhoz ami az én babámnak jó.

Mivel minden baba más, az általánosított 6. hónap lehet némely babánál 4-5, más babánál 7-8-9 hónap is. És ha nem is érettebb a baba a koránál akkor is rengeteg mindent felfog és ÉREZ a baba 6 hónapos kora elõtt is.
Csak kb. fél éves kora után újabb érzés törhet rá, és így lehet, hogy még egyszer tanítani kell aludni.

Egyébként szerintem ilyen alvásra szoktatást érzelem nélkül nem is lehet csinálni. És a baba érzi ezt.

Kedves Mindenki,

Tapasztaltabb anyukákat keresek, mármint akinek kb. másfél évesnél nagyobb a babája. Mi még mindig küzdünk a nem jól alvásssal. A lányom 20 hónapos. Múlt éjjel óránként felébredt. Van külön ágya, szobája. De ha nem is óránként 3-4szer felébred éjszaka. Nem a mi közelségünk hiányzik neki, mert már a férjem odaköltözött mellé, és így is felébred. A hasa nem hiszem, hogy fáj, mert pici korában sem volt hasfájós, széklete rendben. A foga fájhat csak. Most a szemfogai jönnek. (Ez kisebb korában is gyakran felébresztette.)

Ha van anyuka hasonló gonddal, szeretném megtudni, hogy ha végre valahára kijön a 20 fog, akkor fog tudni aludni a baba?

Lilla
mlilla
 


Helló!

Fogzás!
Anyapoc irta, hogy a nem bizonyított dolog, hogy a fogzás fájdalmas... Egyik gyerek megérzi másik nem. Nekem is van élénk tapasztalatom mikor jöttek a bölcsesség fogaim. A 4 db bölcsesség fogból 1-et éreztem meg csak, de az több mint 2 hónapig kínzott! Iszonyatosan fájt, annyira, hogy sokszor szinte már zsibbadt a fél fejem a fájdalomtól. Amikor meg áttörte az inyemet az egyik tüske akkor meg az volt a bajom, hogy szúrta az arcom belülrõl ahol hozzáért, tehát furcsán nyitott álkapoccsal mászkáltam elég sokszor..Kép úgyhogy a fogzás igenis pocsék dolog és fájdalmas is tud lenni. Nem is akármennyire.

Egyébként fiam is rossz alvó, bár javulni látszik a helyzet. 3 napja éjjel csak 1x ébred és naponta 2x alszik másfél-2 órát... Végre. Az elaltatással nálunk is gondok vannak, sokszor már ott tartok-tartottam, hogy megveszem az Aludj jól gyermekem c könyvet, aztán mikor olvastam a Kismamában az Iboly által említett "mit nem szabad tenni az elalvása érdekében" címû felsorolást, le is mondtam róla. Kisfiam cicin alszik el, az az egyetlen ami meg tudja nyugtatni. 8 hónaps.

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Halihó!

A fogzással felnõtt kori barátaimnak is voltak hasonló gondjai...

Nem mondom, hogy nem értek egyet az "Aludj el gyermekem" módszerrel, csak nálunk nem jött be.

Halihó, anyukák! Nincs senki akinek a babája egyszer csak elkezdett rendesen aludni?

Sasha, mitõl a változás nálatok, hogy 3 napja jobban alszik?

Lilla
mlilla
 
 


Sasha

Ezt a könyv írta,nem "én".Képez olyan rosszul hangzott.Mert én nem állítottam,hogy ez igaz,csak írtam,amit a könyv mond.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Közben eszembe jutott vmi.Nem kötekedni akarok,de a bölcsesség fog kicsi más dolog.Kép
emlékszik vki pl arra,amikor a maradandó fogai jöttek?Mert szerintem nem valószínû,Innen is meg lehet közelíteni a dolgot.
Szreintem a bölcsesség fog azért féjhat,mert nem sok helye van a kibújásra,mivel a többi fog eléggé elfoglalja.Ráadásul sokszor un. csontpad keletkezik az ínyben,miután kijöttek a maradandó fogak,ami szintén akadályozhatja õket.ezért van az is,ha vmelyik fogcsíra nem indult meg idõben,akkor a csontpadon nem biztos,hogy át tud törni és lesz egy édi lyuk a fogsorban.

DE ettõl függetlenül nem ÉN állítom,hogy a fogzás nem fájdalmas,mert a fiamon is látom.Amikor errõl szó volt,nálunk még nem voltfog.Az elsõk minden gond nélkül ki is jöttek,észre sem vettük.De a mostani márkicsit rázósabb,nem is érhetek hozzá,hogy bekenjem.Deaz éjszakákkal akkor sincs semmi gond.Nagyon ritkán ébred nem megszokottidõbenés akkor is egy -két megnyugtató szó és már alszik is vissza.

A lényeg,hogy minden baba más és amíg nem tudják elmondani,hogy mi a bajuk,mi fáj,addig semmiben nem lehetünk biztosak.Kép

Ésez csak egy vélemény...KépDe azért ne kövezzetek megKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

M.Lilla: de van! Az én kisfiam egyik éjjel még óránként ébredt, majd következõ éjjel óta végigalussza az éjszakát. 12 órát ébredés nélkül. Ekkor 18 hónapos volt, most 21 hónapos. Szóval van remény Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Lilla!
Nálunk is hasonló a helyzet Sárával. Igaz, még nem mindig alussza végig az éjszakát, de már elértük, hogy õ is el tud egyedül aludni, nem csak az öccse! Kép És egyik pillanatról a másikra. Azt hiszem elég érettnek kell lenniükarra, némely babáknak ehhez.
fogzás: Sáránál meg sem éreztük, úg ybújtak ki a fogai, Máté nagyon sokat nyûglõdik velük. De már 14-en túlvagyunk! Kép És õ tényleg csak olyankor nyûglõdik éjjel, ha jön a foga, vagy beteg.
Solya
solya
 
 


Ez jó mondat: Azt hiszem elég érettnek kell lenniükarra, némely babáknak ehhez. Kép
De gondolom értitek! Kép

Solya
solya
 
 


Értjük, Solya Kép
kíváncsi
 
 


Jó, hogy van + tapasztalat. Mi már nagyon várjuk, hogy ilyen téren megérjen a lányom. (mert már 20 hónapos, és 6 hónapos kora óta ilyen éretlen Kép
Most a hõség is nehezíti még a lefekvést is.
Egyébként napközben szokta mondani, hogy "FÁJ... FOGA". Ilyenkor rendszerint nyúlál a szájában, rágcsálja az ujját. Meg néhány elesés miatt már tudja, mi az a "FÁJ". De néha éjszaka nem is érti a nyugtató szavakat, mintha rossz álma lenne. Csak ha kissé "rámorgunk", hogy mostmár tessék aludni, akkor szó nélkül visszadõl, mint egy zsák. Hoppá... egybõl elmúlt a rossz álom, vagy a fájdalom???

Szóval nem értem, de várjuk az ÉRÉST Kép

Lilla
mlilla
 
 


SZiasztok!
AZ én fiaim is "alvászavarosak". Azért írtam idézõjelbe, mert egyre inkább az az érzésem, hogy ezaz alapállapot a babáknál, aki alszik az a kivétel. Jó kilátások!!!!
Tehát az én nagyobbik fiam 3 és 9 hónapos kora között aludt éjjelente, de onnantól...Volt éjjel hogy 3-4 órán keresztül ültem vele, lefeküdni nem lehetett, közénk se, semmilyen vízszintes testhelyzetet nem viselt el. Amint megmozdultam ordított. Aztán kb. 1.5 éves korától jöttek az éjszakai pánik-rémálom-isten tudja milyen rohamok. Volt hogy nem volt magánál, de legtöbbször ébren volt, csak magánkívül üvöltött (szó szerint), csapkodott, rúgott, majd 1 óra múlva verte a fejét a földbe, és utána már hajlandó volt beülni az ölembe és lassan megnyugodott. Volt hogy több ilyen éjjelünk is volt hetente. MA már az esetek 99 %-ban alszik este 8-tól min. reggel 6-ig. Most márciusban volt 3 éves. A javulás kevéssel a 3 éves szülinapja elõtt kezdõdtt. Ritkán (betegség, hidegfront) ma is ébred rémülten, de ma már 10 perc alatt lezajlik a roham és nem olyan drámai.
Na de itt van a kicsi, aki 17 hónapos, és 8 nónapos korától kezdve minden éjjel legalább egyszer felébred, akkor eszik egy üveg tápszert. (mindkét fiamat örökbefogadtuk, ezért tápszeresek) Mind a mai napig így alszik vissza éjjelente 1 vagy 2 alkalommal. Lehet, hogy vissza tudnám ringatni, de már nincs energiám a többórás ébrenlétekre, és az etetés egyszerûbbnek tûnik. De meddig????
Sziasztok
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


sziasztok. új vagyok köztetek, csak most csatlakoztam hozzátok. 6 hónapos ikerfiúcskák anyukája vagyok, akik mint amolyan energia vámpírocskák lassan, de biztosan leéldegélnek engem. ha valaki tudna jó tanácsot adni,nagyon megköszönném. de az is segítség lenne,ha megírnátok az Aludj jól gyermekem c.könyv szerzőjét, és kiadóját. szóval az a gondom velük, hogy éjjel ezerszer ébrednek fel, és mivel duplán vannak, még ezt szorozzátok meg kettővel. este kilenckor nagy hadakozás után alszanak el, szopikázás, teácska, cumika,megint cicike, simogatás,szóval az elaltatás teljes arzenáljának felvonultatása után álomba zuhannak. kb,éjfélig alvás van,de azután jobb esetben óránként,de most már inkább gyakrabban felébrednek egymást váltogatva éktelen sírás, síkítozás közepette. ekkor teácska, szopika,cumika stb...van. mire az egyik baba végre visszaalszik, a másik fele tutira felébred.és ez így megy hajnali öt óráig, azután két órácskát hagynak aludni.tegnap megszámoltam a két gyerekhez összesen tizenkétszer keltem fel az éjjel. mára már a végkimerülés határára jutottam.szóval ennyi. sziasztok. Amina
alexoo
 
 


Sziasztok!

Amina, én a 6 hónapos lányommal végigcsináltam a könyvben leírt terápiát, és ugyan nem egy hét, de 10 nap alatt sikerült, és most már a lányom szó nélkül lefekszik minden este, és 10 perc alatt elalszik. Amiért még érdemes végigcsinálni, az nem csak az volt, hogy a lefekvés megy már hiszti nélkül, hanem azért is, mert az utolsó időkben engem is félórénként, óránként keltett a kisasszony, viszont rögtön a kúra első napján már csak kétszer keltett fel éjjel!! Ez azóta kicsit változott, mert időnként nem kettő, hanem három ébresztés is van, de nem 8-10, mint korábban volt. Az biztos, hogy nagyon nehéz kibírni az első pár napot, amikor a gyerek sír, zokog, csorognak a könnyek a szeméből, és nyújtogatja feléd a kezecskéit, de hosszú távon nagyon megéri neked is, de a gyerekeknek is. Nálunk az első két nap 40 perc sírás volt, a harmadik, negyediken fél óra csöndben levés után voltak félóra sírások, az ötödik, hatodik napon 20-20 perc, és utána viszont már tényleg csak negyed óra, aztán pár perc, majd semmi. Később volt egy-két nap visszaesés, de ha az ember ilyenkor sem gyengül el, nem veszi ki az ágyból, akkor működik a dolog.
Szerintem még most próbáld meg, amíg ilyen kicsik, mert később egyre nehezebb lesz, amikor már tudnak állni, vagy beszélni, mert akkor még sokkal szívtelenebbnek érzi magát az ember, és azt hiszem nehezebb megállni elgyengülés nélkül.

Puszi!

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

Anyapoc, végigcsináltuk a könyvben leírtakat, amikor a lányom elmúlt 6 hónapos, és sikerült is megtanítani elaludni, igaz, csak este. Most már mint egy kis angyal, 5 perc alatt alszik.
A nappali alvásokkal azonban nem boldogultam. Érdekes módon sokkal tovább bírja sírással, és mivel csomószor addig tartott a sírása, amíg már eljött a következő etetés ideje, amikoris már azért is sírt mert éhes volt, így nem sikerült a nappali elalvást megtanítani. Ha van valakinek tippje, hogy hogyan lépjünk tovább, annak nagyon örülnék.

Kispici
kispici
 
 


Kispici!

Óriási gratula Nektek!
Pici lányodnak azért,mert ilyen ügyi,Nekd meg azért,mert ilyen kitartó voltál!

Én ugyanezt alkalmaztam nappalra is,de nem volt gond.Talán próbáld meg megfigyelni,hogy mikor nagyon álmos már,mert akkor hátha gyorsan elalszik.Nálunk a menetrend a mai napig(most volt fiam 1 éves),hogy kb este 8-tól reggel 7-fél 8-ig alszik(,ár egyhuzambanKép),aztán 9 körül megint alvás kb 2 óra,vagy több.Fél 12 körül kel,ebédel(így a tízórait kihagyjaKép),majd fél 2 körül megint alvás vagy 2 óra.Így estig kibírja.És ezt azóta rendületlenül tartja.
Az az érzésem,hogy most pótolja a nemalvást,mert amíg 6-7 hónaposan másfél órákat aludt napközben,most sokszor 2-2,5-et kétszer.
Vagyis van remény,de szerintem lehet,hogy jobban teszed,ha vársz egy kicsit,míg az éjszakait megszokja,mondjuk 1-2 hét,aztán próbáld újra napközben.

Várom az eredményt és még egyszer gratulaKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


SZiasztok!
Anyapoc! De jó neked!KépKép
KÉpzeld az én 3,5 évesem most már 1/28-tól alszik maximum7-ig (régebben 1/2 6, 6 volt a jellemzőKép)napközben már egy éve semmit(!), éjjel egyszer-kétszer biztos felébred, most az ovikezdés miatt szerintem többször is fog. A kicsi (19 hónapos) 1/2 8-tól 1/2 6, 6-ig alszik csak, éjjel egyszer tuti kel és iszik egy üveg tápszert (mostanában 6,7,8,9szer is kel, tán jön a foga). NApközben max. két órát alszik.
Na mondanom sem kell, olyan vaygok, mint egy zombiKép.
Eyg srófra jár az alvókájuk. Hoyg ezt hogy csinálják nem tudom, tőlünk ugyan nem örökölhettek rosszalvó géneketKépKépKépKép!
Mindenesetre én 3,5 éve talán ha 20 éjszakát aludtam végig.
Szóval megesz a sárga irigység, hogy kell ilyen gyereket "legyártani"?KépKép
Sziasztok
Zsuzsa
gyuzsu
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: