Új privát üzeneted érkezett!

Szia Csilla,
hát... ma éjjel - hajnalban - egyszerûen nem tudtam vele mit csinálni, szerointem a hasa fájt. Úgyhogy gyakorlatilag ötkor keltem. Egyelõre egész éjjelt átalvás nincs... Kép
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok,
Ildi, köszönöm a tortaötletet, lehet, hogy sütök valami alapot, és majd arra teszem a gyümölcsöket...

Cumisüvegügyben: szerintem, aki rászokott, attol ugyanolyan nehéz elvenni, mint pl. az én bogyokámat leszoktatni arrol, hogy felébredjen éjszaka és cicért nyaggasson. Elvenni lehet, csak dráma nélkül nehéz meguszni.

Trixy
Trixy
 


Zsoka!
Vegulis nem a csorospohar volt a lenyeg abban amit irtam, hanem az, hogy nem voltunk otthon. A nagypapaek uj helyre koltoztek es ott voltunk egy hetig. Minden uj volt nekik, es ehhez tettem hozza meg egy ujat: a csorospohar cumisuveg es szopi helyett este elalvas elott. Az egesz akkor egy hirtelen tamadt otlet volt, akkor jutott eszembe, mikor ott elso este furdettem oket. Majdnem biztos voltam benne, hogy nem sikerul, de mukodott! Ja es en elotte soha nem probaltam meg elvenni toluk a jol megszokott altatoszert. Ugy gondoltam a cumisuveggel kapcsolatban, hogy egyszer ugyis mondta volna, hogy o mar nagy fiu es neki nem kell. A fenti hirtelen otletem viszont megoldotta a szamomra akkor meg nem is igazan letezo problemat.
Egyebkent most szoktatom le az ejjeli 2 orankenti szopizasrol a legkisebb gyermekemet.
Evi
Evi
 

 
 

Sziasztok,
jelentem: tegnap átaludta az éjszakát. Ki érti ezt? Mindenesetre nem mondhatom, hogy hiányzott a felkelés... Kép
Amúgy pedig igazából úgy vagyok vele, hogy talán korai még leszoktatni az éjjeli szopizásról, ha igáényli. Másfelõl viszont talán ha most rászoktatom, akkor most könnyebb, mint késõbb (lásd ugye Ábel esetét). Na mindegy, majd meglátjuk.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Szerintem azert jobb leszoktatni 5 honapos kor korul a babat az ejjeli szopirol, mert ilyenkor meg nem tud pl felallni a kisagyban. Ha allva sir, nehezebb neki vissza lefekudni, mintha egyebkent is mar abban a helyzetben van. Plusz, en ugy latom, hogy ha hagyom ejjel sirni is, reggel ugyanolyan kedvesen, mosolyogva nez ram, nem emlekszik az ejszakai szornyusegekre. Azt hiszem, minel nagyobb a gyerek annal kevesbe van ez igy.
Evi
Evi
 


Sziasztok Lányok,
Angéla vagyok egy 8 hónapos kisfiu édesanyja. Bocsi, hogy igy beleszólok a beszélgetésetekbe, de az én kisfiam is 4 hónapos korától éjjelente 1-2 óránként kelt fel szopni(inkább cumizni).Igy reggelre már mindketten hulla fáradtak voltunk. Mi megbeszéltük a férjemmel és 1 éjszakai szopit engedtünk a gyereknek kb:1-2 óra között. Természetesen 2-3 napig nagy volt a ramazuri, de utánna bevált a rendszer és ami a fő mindketten kialudtuk magunkat. Ráadásul az én napközben is rosszalvó fiam ( max. 1 órát aludt) rászokott a 2x1 órás nappali alvásra. Abban Évinek igaza van , hogy mikor Matyi felállt kb. 1hónapja kezdeni akarta előről az éjszakai ramazurikat és ujra a sarkunkra kellett állni.
azért irtam le hátha segit valakinek
Angéla
Angéla
 


Sziasztok !

Par hete meg en is azon filoztam,hogy hogy
szoktassam le a kislanyom (11 honapos ) az
ejjeli szopirol(fentiekben olvashato!).
Es aztan egy naprol a masikra o nem kellt
fel es nem kert szopizni!Igy nem kellett "rama-
zurit" rendezni vagy egyeb mast.
Valaki mar irta itt a neten azt hiszem a szoptasnal,hogy a babak nagyon jol tudjak mire
van szukseguk es mire nem. Ki tudja,hogy ez az
ejjeli szopival nem-e igy van. Ki tudja,hogy
Zsoka kislanyanak tenyleg nincs-e szuksege ra !
Es az en Sophiem miert hagyta abba igy hirtelen?!
Nem hiszem,hogy rajott hogy ez a mamat marhara idegesiti es kifarasztja :-)))))-jo lenne ha egy ilyen kis okoska lenne :-)))
Lassan mar 2 hete hogy nem keri ejjel,ugyhogy valoszinuleg batran mondthatom hogy leszokott rola
Nehez ajanlani es nehez probalkozni is.
De azert ennek ellenere szivesen olvasom en is a Ti velemenyeteket !
Sziasztok ,Csilla
LCsilla
 


Sziasztok!
Az én kislányom 15 hónapos, és 1-2 hete már nem kel fel éjjel szopizni. Én is úgy voltam vele, hogy biztosan Adrienn is tudja, mire van szüksége, szerintem ebben a korban már csak az odabújásra. Nálunk a következõ módszer vált be: a papa kelt fel hozzá éjszaka, és Adrienn a kis okos fejével tudta, hogy tõle nem várhat szopit, és minden sírás nélkül pillanatok alatt elaludt. Én bezzeg sosem tudtam szoptatás nélkül visszaaltatni!
Már külön szobája van (a miénk mellett), és ha felébred, nem lát engem. Ezt csak azért írom, mert amikor egy szobában voltunk, csak én kellettem neki. Szerintem kíméletesebb módszer, mint sírni hagyni.(Azt egy percig sem bírtam volna).
Remélem, segítettem valakinek.
Üdv.
Anikó
Anikó
 


Sziasztok
Az én kisfiam 13 hónapos, mi már elég rég átalusszuk az éjszakát, de sajnos a napi 1 órás alvást is pár napja kiiktatta a programjából a gyerek.
Mindig sokkal kevesebbet aludt mint a vele egyidősek.
Most már az ebéd utáni két órás kemény "munkának" sincs semmi eredménye.
21 óra körül elalszik és egy kora hajnali evéssel reggel 8-ig alszik.
Én azt elhiszem, hogy kevés az alvásigénye, de ezt mégsem tartom normálisnak, hogy nappal nem alszik.
Nagyon örülnék, ha vkinek volnának hasonló tapasztalatai, és vmilyen megoldást is talált volna.

Üdv. Eni
eni
 


Sziasztok!

Van ám nékem 1db 25honapos leányom és 1db 4honapos fiam. A lányommal születésétöl fogva eggyütt vagyunk. Mindig én belenkáztam, etettem, vittem a játszotérre..stb. Reggelente már oviba viszem és nagyon szeret oda járni, este elaltatom, de hajnal 3-4 között felébred és "apu gyere vissza" üvöltéssel ébreszt. Befexem mellé az ágyába visszaalszik hamar, de onnantol már nem birok kiosonni a szobájábol mert rögtön felébred. Probáltam kislámpát égve hagyni, rádiot tettem a szobájába, de semmi hatás. Mivel Ö 1 éves kora ota nem rácsos ágyba alszik igy ha a 3. "apu gyere vissza" csatakiáltásra nem megyek akkor jön Ö.....SEGITSÉG
Zolo
 


Zolo!

Bíztasson, hogy gyermeked egyre inkább abban a korban van, amikor már az értelmére lehet hatni! Nálunk jól jött, amikor már a kicsik a naggyal együtt voltak, nem volt egyedül. Vagy egy kedvenc állatka, aki pótolja az ágyban aput. És talán azt is megérti már, ha elmagyarázod neki, hogy bizony anyunak is hiányzol az ágyból. Most hirtelen ennyi.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Egy 10 hetes baba hány órát aludhat át szerintetek evés nélkül? Eddig ébresztettem 8-9 ora után, de nem tudom jót teszek-e vele, vagy így szoktatom le arról hogy jó alvó legyen. A melleim már ennyi idõ után is szét akarnak durranni,-(ezért is ébresztem) és csak az egyikbõl is elég neki a tejci, ha a másikat lefejem, a következõ szopira meg nem elég, így meg még négy órát pang- ha ismét ébresztem, különben többet. Aztán napközben már nem eszik, és nem alszik olyan sokat.Köszi,
Diki
diki
 
 


Szia Diki!
Az én Balázs fiam most 3,5 hónapos, de 1 hónaposan már 7-8 órát aludt éjjel.
Náfrádiné Anita
Náfrádin&ea
 


Diki!

Az én elsõ fiam valahol 6-8 hét táján kezdte, és 8 hét körül már tuti azt csinálta, hogy este 10-tõl reggel 7-8-ig aludt. Én nem kelteném a helyedben, örülj neki, hogy alszik. Tej ügyileg lehet azt csinálni, hogy fejsz le a másikból, de nem totál, avagy azt, hogy a további szopiknál mindkettõbõl eszik. Bár megvallom õszintén, az igény szerinti szopi és az éjjel átalvása fogalmam sincs miképp tud mûködni, amelyik fiam aludt éjjel, annál késõbb kevés lett a tej (napi 8 dl...). Bár talán úgy, hogy ha kevés lesz, akkor nekiáll majd ébredni éjjel, és akkor legfeljebb visszakerültök az éjjeli szopiba... Mindenesetre a 8-9 óra alvás szerintem is normális.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Köszi Anita!

Ildi!

Írd le légyszi, hogy is volt tejügyileg az éjszaka alvó fiaddal! Azért érdekel, mert ettõl én is félek. Az én babám orvosi tanácsra kb. 4 óránként szopizik, mert mindig sírt régen, én mindig szoptattam, az õ pocakja meg egyre jobban fájt.
És honnan lehet tudni, ha már nem elég neki a tejci?
Diki
diki
 
 


SZia Diki!

Na, ez nagyon hasonló hozzánk! Az én fiam is sírós baba volt, ha szophatott csendben volt, de kis hakapeszi volt, mindent megevett, aztán meg ettõl fájt a hasa, amire megint sírt, és megint szopott volna. Talán azért is aludt éjjel jól, mert egyrészt nappal nem sokat aludt, és így kifáradt, másrészt estére kevesebb volt a tej, és nem lett úgy tele a pocakja. Valamikor 3 hó táján jött az, hogy kezdett újra megébredni éjjel, viszont mivel ekkor már közel két hónapja nem szopott éjjel, nem akartam "visszaesni", és nem szoptattam meg éjjel. Ma azt mondom, ez hiba volt. 3 hó táján a gyarapodása is lelassult, ez volt a második jel. Végül az volt, hogy 4 hónaposan elkezdtük a gyümölcsöt és hamarosan a fõzeléket is, amitõl megint hatalmas gyarapodásba kezdett. Ugyanakkor ez nem feltétlen van minden gyereknél így, mert az ikreim is lelassultak 4-5 hó táján, ott pedig tuti volt tej, mert fejtem és mindig maradt, és mikor megpróbáltam a sûrûbb kaját, semmivel sem híztak jobban tõle. Szóval ez nem tuti jel (viszont 93-ban így is rengeteget hadakoztam a drnénivel, aki már 6 hetesen gyümit akart adatni... ugyanõ 95-ben már nem tiltakozott...)
Én anno a 2-3 hó táján kezdtem újra fejni idõnként (egyetemre jártam, olyankor kellett a lefejt tej). Este sose volt mit kifejni, viszont ha volt reggeli maradék, az még bement a fiamnak lazán. Este elaludni sem bírt cicin, val. nem lakott jól.
Ma azt mondom magunkról: kellett az elején, hogy ne szophasson félóránként, vagy óránként, mint tette volna. Viszont késõbb, ahogy erõsödött a pocakja, talán jobban hagynom kellett volna, nem ragaszkodni a 4 órához. És ugyanígy, mikor elkezdett ébredni éjjel, akkor hagyni kellett volna szopni, nem félni annyira, hiszen ez nem visszaesés, sok baba szopik még ilyenkor.
Azt hogy nem elég a tej, olyasmibõl sejti az ember, hogy a baba sokáig szopik, és ha egyiket kiszopta, és átteszi az ember a másikra, akkor az is lazán bemegy, ha utána fejni próbál, nem jön semmi (bár ez sem tuti, mert ki kell tudni váltani a tejleadó reflexet és ez nem mindig sikerül, van hogy tele van, és mégse bír fejni az ember), nyûgösebb a baba, nem alszik olyan jól, mint korábban, végsõ esetben súlya sem gyarapszik.
Ma azt tenném ilyenkor, hogy felhagynék a korábbi 4 órás rendszerrel, és inkább megpróbálnám sûrûbben etetni, amikor csak akarja. Ha ébred éjjel, akkor is hagynám szopni. Ha kell, két mellbõl is. Amit nem szabad: nem szabad a mellbe raktározni a tejet, azzal a címszóval, hogy legyen x óra múlvára. A tej jelentõs része szopás közben termelõdik, és minél többször ürül, annál több lesz. Tehát hosszú alvás után ha egyik elég neki, a másikat val. kifejném. Az ikrekkel tapasztaltam, 2 óra alatt mellenként annyi tej tudott termelõdni, ami elég volt egy jóllakáshoz.
Sok hasznos gondolat olvasható a Szoptatás topicban is, érdemes azt is átnézni.
Legfontosabb, hogy próbáld követni a baba jelzéseit, nem a táblázatok és elõírások szerint, hanem ahogy õ kéri, úgy kell megpróbálni etetni.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!
Hát megpróbálom sûrûbben etetni, bár õ, ha elalszik végre akkor ébreszteni kell sokszor a 4 óra eltelte után, amíg meg nem alszik sokat bõg. Babuci szinte soha nem alszik el szopizás közben, csak ha sokat sírt kaja elõtt-ez szerinted azt jelenti, hogy nem lakik jól? Ha meg elalszik frászt kapok, hogy nem evett semmit.
A szoptatás topicot olvasgattam, de szerintem túl fanatikus, -zavart, hogy más alternatívát nem fogadnak el sokan, pedig ugye vannak a hasfájós gyerekek. +két ismerõsöm is ott tart az 1 éves körüli gyermekével ily módon, hogy éjjel-nappal 2 óránként szopiznak. Szerintem ez nem tesz jót még egy kisbaba gyomrának se.
Viszont a te tanácsaid észszerûnek hangzanak, megpróbálom figyelni jobban a jelzéseit, és nem a papírformához ragaszkodni, hisz tényleg érezhetõen fejlõdik a gyomra.
Fejni sajna nem tudom a mellem, csak reggel és este kicsit, mert csak kézben alszik, így szinte semmire nincs idõm.
Látod valami hátrányát annak, hogy végül nem kizárolag anyatejet kapott 6 hónapig? Én már annyit görcsölök az evészete körül, hogy már attól fog elapadni a tejem. Na mindegy, kicsit eltértem a témától, -szóval 9 órát hagyom aludni.
Ja, hogy lehet fizikailag bírni ikrekkel? El se tudom képzelni milyen fárasztó lehet.
Szia, Diki
diki
 
 


Szia Diki!

Azt hiszem az egész evészetben, sõt az egész babaápolásban és gyereknevelésben az a legfontosabb, hogy mindent úgy csinálj, ahogy nektek a legjobb, ahogy neked a legszimpatikusabb. Nincs két egyforma gyerek és nincs két egyforma család sem, mindenkinek más válik be.
Most nagyon divat lett a 6 hóig csak anyatej verzió. Amikor én kezdtem, még a 4 hó volt az újdonság, még azért is küzdeni kellett. Nekem szimpatikus ez a mostani felfogás, legalábbis abban az értelemben, hogy elismeri, hogy az anyatej a tökéletes, semmi más nem lehet jobb. Ugyanakkor mai szemmel sem tudom, hogy tudtam volna-e ragaszkodni a szigorú 6 hónaphoz. Mindegyik gyerekemre igaz volt, hogy nagyon érdeklõdött más ételek iránt. Kinézte a szánkból az ételt. Ha megkóstolt valamit, akkor nem lehetett csak egy kanállal adni neki, mert ízlett és követelte belõle a folytatást. Így nálunk a klasszikusan leírt fokozatos adagnövelés sem mûködött, lényegében néhány nap alatt teljes adag fõzelékek alakultak ki. Új zöldségeknél meg fõztem egy teljes adagot az újból, meg egy sima üres krumplit, ha ízlett az új, megettek belõle teljes dózist, ha meg nem, akkor aznap sima krumplifõzelék volt a menü. Szóval meg kell valljam õszintén nem tartottam be pontról pontra az ajánlásokat.
Egészségileg egy-egy babánál, vagy akár 3-nál nem nagyon lehet kimutatni, hogy akár az anyatejes táplálás, akár a 6 hó kivárása avagy nem kivárása okozott-e bármit. Az ezzel kapcsolatos tudományos eredmények abból adódnak, hogy széles csoportokat vizsgálnak meg, ahol már az egyéni különbségekbõl adódó szórás nem lényeges, és ezekbõl az adatokból lehet következtetéseket levonni.
Nálunk ételre semelyik gyerek sem lett allergiás. Bálint idejében (93) még az volt a divat, hogy 5-6 hó körül már tegyek fehérjét is a fõzelékbe, így õ félévesen már tojássárgát, meg sajtot, túrót is kapott. Ezt ma már nem tartják jónak. Ezzel együtt nekünk speciel semmi bajunk nem lett belõle. Ugyanakkor azt sem mondhatom, hogy az én gyerekeim (összesen 13 ill 19 hóig szoptak) egészségesebbek lennének, mint pl. a nõvéreméi, akik 3 hónaposan már nem kaptak anyatejet, egyikül tápszeres volt, másikuk tehéntejet (!) kapott. Nõvérem harmadik babája már anyatejes baba lett, most múlt egyéves, még szopik, és kivárták õk is kb. 5-6 hót a hozzátáplálással. Ezzel együtt õ sem látszik nagyságrendekkel egészségesebbnek, a testvérei által oviból suliból hazahozott bacik, vírusok rendre elkapják. Az én Bálint fiam késõbb légutilag elég zûrös lett, bár elsõ 3-4 évben ebbõl semmi nem látszott (krupp, allergia és legújabban asztma). Nem tudhatom, hogy ha másképp táplálom, akkor ez jobb avagy rosszabb lett volna.
Szerintem nagyon kényelmes, amíg csak szopnak a babák. Nem kell pancsolni a fõzéssel, nem eszik le a ruhájukat, a székletük is kellemesebb és kevésbé csípi a popsijukat. És ha valahova elmegy az ember, nem kell csomagolni kaját. Szerencsésnek tartom azokat, akik meg tudtak barátkozni azzal, hogy bárhol és bármikor szoptatnak, nem zavartatva magukat a környezetüktõl. Nekik végképp kényelmes.
Viszont pl. akik egyéves meg még nagyobb gyereket is szoptatnak még éjjel, az lehet, hogy már nem igazán kényelmes. Ugyanakkor az elvek azt mondják, lehet, nem árt, és így legalább azt kapja a baba, amit szeretne.
Nehéz dolog. De mindenkinek meg kell találni azt, ami neki kényelmes. Ne görcsölj az evés miatt. Amíg gyarapszik szépen, etesd ahogy õ kéri. Sokaknak nagy lelki megnyugvást jelent, mikor elérkezik az elsõ fõzelék, mert innentõl nem függ annyira minden az anyukától, ha kevesebb a tej, majd eszik több fõzeléket. De vannak akiknek meg pont a fõzelék adja a gondot, mikor 8-9 hónapos baba nem hajlandó semmit sem elfogadni, csak szopna. Az is normális, akár egy éves korig is.

Ikreknek a nehezén kb. 1 éves korra túljut az ember, utánna már könnyû. Utólag meg még büszke is rá az ember, hogy túlélte valahogy Kép .

Szia
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!
Hát én is gratulálok az ikrekhez!
Köszönöm a kimerítõ válaszdat, olyan jó érzés volt olyan ember válaszát olvasni, aki nem tör pálcát semelyik oldal fölött( vagy hogy? mellett, alatt?)sem.
Még egy kérdés: Mikor múlt el nálatok a hasfájás?
Szia: Kinga
Ja, és boldog Mikulásost!
diki
 
 


SZia Diki (vagy kInga?)!

A hasfájás magától alapvetõen két dologtól múlik el: az egyik, amikor a baba mozgékonyabb lesz. Ha forog, már az is sokat segít. A szelek meg tudnak indulni tõle. A másik pedig, amikor változik az ételek összetétele, és az addig esetleg nehezen kakiló babának könnyebben megy.
Ja, és mindemellett mikor kialakul, hogy kezd nézelõdni, leköti magát, az egy kész megváltás az embernek.
Konkrétan, hogy a kezdeti sok a tej miatti dolog? Hát nehéz. Amit én megfigyeltem anno, az elsõ hónapban egész zöldeket kakilt Bálint, valószínû az emésztetlen, gázos produktum volt ilyen. 1 hónapos volt, amikor átment sárgába, egyébként ezzel együtt múltak el az addig meglevõ tej és/vagy melegkiütései is. Szóval ott tuti volt neki egy váltás. Igaziból szüleim mindig bíztattak, hogy az elsõ 3 hónap a nehéz. Vártam a 3 hót, mint megváltást. Nos, ez inkább 4 volt, mikor bekövetkezett. Így utólag azt mondanám, neki 4 hónaposan múlt el végképp. HOgy akkor a gyümölcslé, avagy a nagyobb mozgás hozta meg, vagy csak az idõ és a gyomor fejlõdése? (ja, forogni õ még nem forgott akkor)

Köszönöm az írásom pozitív értékelésést, egyébként megkaptam már én is, hogy túl szoptatás párti vagyok. (megvannak a gyenge pontjaim benne, pl. a cumisüveg, ami szerintem totál felesleges)

Így utólag boldog Mikut nektek is!

SZia:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!
Ismét köszi. Én is a híres 3. hónapot vártam, de addig már csak 5 nap van, úgyhogy akkor nekem is várnom kell még egy kicsit azt hiszem.
Én is túl szoptatáspárti vagyok szerintem, azért is izgatott a téma, csak ugye létezik más alternatíva is- ha valami közbejön (de az nem jó ha közbejön, ez biztos), dehát ezt már kiveséztük.
Mi bajod a cumisüveggel? A teát ( vizet) te kiskanállal adtad? Az miért jobb?
Szia, Diki
diki
 
 


Szia Diki!

Engem meggyõztek róla, hogy a cumisüveg árthat a szopási technikának, a tea meg felesleges. Utóbbiról a saját gyerekeim is meggyõztek. Mondjuk nálunk a tea forralt vizet jelentett, leheletnyi cukorral (védõnõ, doki szerint csak annyi tealevél kell bele, hogy épp egy kicsi színe legyen, na ez arra volt elég, hogy megfogja a ruhákat, de íze ettõl még nem lett, így maradt fenti). A cumisüveg gátló hatását meg a sógórnõmnél néztem végig. Rengeteg teje volt, kezdetõl fejt. Viszont a kifejt tejet cumisüvegbõl mindig odaadta. (másik amivel nem értettem nála egyet, rákaptak a bimbóvédõre az elején, késõbb arra se volt hajlandó, hogy anélkül megpróbálja). 4 hónapos korra csak a cumisüveget fogadta el a lánya, 5 hóra elfogyott a tej.
Szóval én kiskanállal adtam mindent, pontosabban legtöbbet nem is én, hanem a család, mikor én egyetemen voltam, és egy teljes étkezés elõre lefejt tej volt, kiskanállal.
Viszont 6-8 hó táján megtanulták a poharat, és onnantól mindjárt az volt (semmi csõrös meg egyebek) és bárhol, bármikor megitathatóak voltak, nem kellett 3 féle ivásmódot megtanulniuk.
Azóta olyanokon is fennakadtam, hogy a játékbabákhoz mér jár eleve cumisüveg. A fiam anno, mikor babázott (macival, kutyával...), és közben látta, ahogy a tesóit szoptatom, akkor neki a maci etetése természetesként a szoptatás lett. Lányom már kapott játék cumisüvegeket, és úgy kezdett el babázni, hogy cumisüveggel eteti a gyereket. Azóta persze "megfertõztem", most már elég nagy, és sokat megért belõle.

Azt hiszem fontos, hogy ne bízz egy pontos idõpontban, vagy eseményben, hogy na majd akkor, próbáld élvezni azt, ami most aranyos benne, hisz ilyen sose többet nem lesz õ már! Aztán egyszer csak rájösz, hogy jé, már napok óta nem volt komoly sírás, nyûg. Kitartás!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!

Igazad van, kevesebbet kell rágódni. (de akkor is: mikor 3 hetes volt a babám, és begyulladt a mellem, a cukrosvizet nem hiszem hogy kiskanálal kellett volna adni neki, a sógornõd viszont sszerintem is butaságot csinált. Na mindegy.)Köszi a segítséget!
Szia, Kinga
diki
 
 


Szia Kinga!

(Azért elárulom, hogy a 2.25-el született lányomat 1 hetesen kiskanállal tömtük anyatejjel. Nagyon aluszékony volt, a szopásban hamar elfáradt, viszont tudtam, hogy a sárgaság múlásához, aluszékonyság szûnéséhez sok folyadékra van szüksége. A kórházban tûrtem, hogy a csecsemõsök megtömjék cumisüvegbõl (a cél csak az volt, hogy 2 kg fölött maradjunk és hazaengedjenek, tudtam otthon megoldódik minden), de otthon inkább kanalaztunk. A gyulladófélben levõ mellnek meg pláne szüksége van a szopásra, hogy ürüljön (kivéve ha orvos megtiltja pl. gyógyszerek miatt). De tényleg mindegy.)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!
39 fokos láz felett állítólag nem lehet. Ok. nyertél, ezek szerint lehet kiskanállal is, de így se történt semmi.
Ha már kötözködéseimre hajlandó Vagy válaszolni: A szoptatós topictól azért is falra másztam, mert olvasgattam még szülés elõtt, meg után is és ugye mindenki húde cumiellenes. Én is az voltam. Babuci viszont oly mértékben hasfájós volt, hogy pusztán három nappalt ordított végig vigasztalhatatlanul,-hidd el mindent megpróbáltunk,- és harmadik nap végén úgy éreztem, hogy fontosabb az egészsége szempontjából, hogy aludjon, mint az elveim. Szerintem nem döntöttem rosszul. Ezek után is csak karban tudott egy ideig aludni, -mint kiderült a pocijának kellett a meleg, -De aludt, és nem a fejét csapkodva üvöltött.
Bocs hogy letámadtalak, tényleg nem rosszindulatból, csak azóta szeretném ezt megvitatni valakivel, aki szerint a cumi csak bajt okoz.
Szia: Kinga
diki
 
 


Szia Kinga!

Az a helyzet az egész cumi illetve cumisüveg dologgal, hogy vannak gyerekek, akiknek tényleg bezavar, és vannak, akiknek nem. Sok történet kering cumisüveggel is rendelkezõ, mégis hosszú ideig szopó gyerekekrõl. Hasonlóképpen a cumival. Azt hiszem, hasfájós, túlevõs babáknál a cumi szinte kikerülhetetlen. A nagy érv az szokott lenni, hogy a baba a komfortszopását (azaz amikor nem az éhségért, csak a jó érzésért szopizik) is az anyamellen elégítse ki. Ez teljesen oké akkor, ha ilyenkor már tényleg nem szopik a baba, avagy szükség van a tej mennyiségének növelésére. Ugyanakkor ezeknél a babáknál, akik épp azért sírnak, mert hakapeszi mód esznek, a komfortszopás szinte nem is létezik, hisz õk ilyenkor is esznek, és aztán megint fáj a pocak, megint sír, megint szopna, stb. stb. Viszont ha a pocak kímélése végett kivárunk x órát, akkor neki még a komfortszopási igénye nem lesz kielégítve, így a cumit igénylik. Bálint fiam 2 éves koráig cumizott. Éjjel is. Ráadásul nem is fogszabályzóst, azt nem fogadta el.(mellesleg én is nagyon ellene voltam az elején) Aztán 2 évesen máról holnapra szokott le róla, pedig akkor jöttek a kistesói is. Viszont tény, amikor 3 hó körül vissza kellett volna szoknom az éjjeli etetésre, benne volt a cumi is abban, hogy nem tettem. Merthogy azzal is elaludt. AZtán kemény volt, mikor éjjelente kelni kellett hozzá, cumi a szájába, sokszor ez sem volt elég.
Ugyanakkor Gergõ fiamnál tényleg gond volt a cumi. 4-5 hó táján volt, hogy evett, aztán egyszercsak üvöltött, nem volt jó neki a mellem, de a játszócumira megnyugodott. Ugyanakkor szerintem keveset evett, és nem is gyarapodott úgy ahogy szerettem volna. De legjobban a szoptatás körüli hisztimûsor idegesített. Tény, benne volt az is, hogy fejtem és sokkal több tej volt, mint neki kellett, és idegesíthette, hogy ömlik a szájába és nem kell már neki. Mindenesetre akkor bemérgesedtem, az nem lehet, hogy a gumi jobb legyen neki, mint az én mellem, és elvettem tõle. Viszonylag simán leszokott róla, és többet nem kellett. (viszont nem evett többet, nem is hízott jobban, meg azóta se, most 6 éves múlt, valamivel 17 kg felett, ezzel kb a legalsó 1 %-ban van, de egyszerûen ilyen alkat)
Summa summárum azt hiszem, ha egy babánál gond a sok tej, akkor nem elítélhetõ, ha cumival nyugtatja meg az ember. Ugyanakkor érdemes mértéket tartani, megkeresni a nyugtalanság okait, és lehetõleg azokat szüntetni meg, és csak végsõ esetben jöjjön a cumi.
Ja, amitõl minap én is falra másztam. MIkor valaki elmagyarázta, hogy olyan nincs, hogy ne lenne oka a sírásra a babának, és szégyelje magát a mama, ha nem képes ezt kitalálni, mert igenis ki lehet találni mért sír a baba. Jó, ez nem ilyen durván ment, de ez volt a lényege. Na itt írtam vissza a tanácsot kapó kismamának, hogy azért ne essen kétségbe, ha mégse érti a sírás nyelvét. Én azt éltem át, néha napokon át sírt BÁlint és fogalmam se volt, miért, és mindent kipróbáltam, ami eszembe jutott, semmi. És akkor nagyon rossz anyának éreztem magam, hisz mindenki mondja-írja, hogy meg lehet különböztetni mikor miért sír. Nem tudtam. Elsõ babával ez is elég lelki stressz tud lenni.

Olvasgatom a tápszeres etetõs topikot, ott elõszerettel szídják a szoptatós topikokat. Igyekszem megállni, hogy ne szóljak közbe. Én azt hiszem, hogy a szoptatásra bíztatók mind jóindulatból mondják, amit, segítõ szándékkal. Ugyanakkor nem mindig sikerül a megfelelõ hangnemet megtalálni. És aztán átesünk a ló túloldalára.
Bennem mindig beindul a védjem õket effekt, mert érzem, hogy mit akarnak, hogy nem kioktatásnák szánják a dolgokat, hanem jó tanácsnak ,mert õk úgy érzik, mûködik a dolog úgy, ahogy õk gondolják. És részben teljesen igazuk van, hiszen akik ezt mondják, azok tényleg szoptatnak(tak) évekig, sikeresen.

Na, megint jó hosszúra kerekedtem.
SZia:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!
Na jóó. Több kötöszködni valóm pedig nincs. Igaz, a cumival is lenyugtatható, de szerintem csak max. 1 órára. Legalábbis Borka iszonyatos hisztibe kezd. Csak ugye az iszonyatos hisztiig nem tudom, hogy nem-e a hasa vagy a foga miatt nyüglõdik-e.Dehát ez már csak ilyen örök talány marad nekem.(Szeritem se állapítható meg, bár biztos vannak egyszerû esetek, akiknél két állapot létezik, vagy nyüszi, vagy éhes, és akkor az õ anyukája nagyon okosnak érezheti magát.)
Visszatérve: Éjszaka elkezdett felébredni néha 6 óra után, kap is tejcit (-megfogadva tanácsodat). Eddig szerintem azért nem ébredt fel, mert hason aludt és csak vonaglott, de nem volt ereje sírni, de most kapott hasmelegítõt, és úgy oldalra fordítva nyugodtan tud aludni. (Egész megváltozott minden ettõl a párnától!)
Szia, Kinga
diki
 
 


Szia Kinga!
Éjszaka, 6 után??? Hisz az már reggel! Kép (nekem akkor csörög a vekker és kelnek a srácok)
Ez érdekes ez a hasmelegítõ párna, mesélj róla!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Ildi!
Nem 6 után, hanem 6 óra elteltével, de már ez sem aktuális, már 4 óránként ébred. Azt nem tudom, hogy azért-e mert éhes, vagy egyéb okból kifolyólag, mindegy, eszizik egy keveset, aztán alszizik. Eddig az altatás kész kabaré, kb 2 órás elfoglaltság volt, és volt olyan, hogy felébredt, ahogy letettük, aztán kaptuk ezt a párnát...akkor elmesélem: szóval ez csak egy párna, amiben magvak vannak, és be kell tenni a mikróba, és meleg, meg illatos, és úgy néz ki nagyon jó hasfájásra. Egy éjszakai görcse alkalmával próbáltuk ki, -ami máskor nagyon cikis helyzet volt-,kipróbáltuk és 1 perc múlva elaludt, és másnap egész nap aludt,-volt mit bepótolnia. Azóta az altatás annyi, hogy megkapja a párnáját, és a cumijátKép, max egy kis mese, és már alszik is. El se akartam hinni. Elsõ éjszaka én nem is aludtam, azt figyeltem vesz-e még levegõt, annyira szokatlan volt. Hát ennyi, nem tudo, hogy a magvak, az illat vagy a meleg segít, vagy ezek így együtt, de fantasztikus! Azóta is még bennem van a régi érzés, mikor mindig féltem, hogy felébred és nem fogom tudni visszaaltatni. Lassan próbálom elhinni, hogy ilyen kellemes is lehet egy pici babával való foglalkozás. Persze aggódnivalót mindig találok magamnak, dehát ez azt hiszem hozzám tartozik.
Szia: Kinga
diki
 
 


Szia Kinga!
Hol lehet ezt a párnát beszerezni?
Köszi,
Mariann
zmariann
 


Sziasztok anyukák!
Mit tanácsoltok,egy 10 hónapos babát hogy lehet visszaszoktatni,hogy az esti szopi után aludjon,vagy legalábbis ellegyen az ágyában?
Nem igazán volt idõm végigolvasni a topicot,ezért bocs ha már valaki írt ilyenrõl.
Nála még bejön az a dolog hogy hagyom sírni,majd a harmadik napon minden rendben lesz?
Elõre is köszi a válaszokat!
Mariann
zmariann
 


Szia Mariann!
Kérdésedre a gerendas@chello.hu kielégítõbb választ kaphatsz, mint tõlem,- én abból az irányból kaptam a párnust.
Remélem nektek is használ! (Írj, ha igen!)
Szia, Kinga
diki
 
 


Kedves Zsóka!

13 hónapos lányommal hasonlóképpen vagyunk, mint Ti voltatok Ábellel. Szeretnék egy pár tanácsot kérni tõled, illetve összehasonlítani a két gyerek viselkedését. Légyszíves adj meg egy elérhetõséget vagy írj nekem a gregan.orsi@axelero.hu címre.
Elõre is köszönöm, puszi: Orsi
Névtelen
 


Sziasztok Anyukák!

Szerintetek is kevés egy 5 hónapos babának napi 3szor fél óra alvás?
Szerintem ez nagyon kevés. A nagyobb gyerek is hasonlóan keveset aludt.
De azért fél óránál hosszabban aludt még 5 hónapos korában ha aludt.
Még ha szopizik és vele alszok, akkor is felébred fél óra után.

Lilla
mlilla
 
 


Szia Lilla! Szerintem kevés, de nem egyedi. Nálunk is kb ilyen mennyiségek vannak, voltak mindkét dednél. Sőt, ez még a jobbik eset, mert nem egyszer előfordul(t), hogy egyáltalán nem aludtak nappal. Vannak ilyen típusú gyerekek, mi meg nemigen tehetünk mást, mint hogy irigykedünk a szomszéd meg ismerős mamikra, akiknek a babája fél napokat durmol, és az éjszakát is átalussza. Kép
Puszi, együttérzek. Klára
Klára
 


Igen, én is most voltam két babalátogatóban.
Az egyiket leteszik a kiságyba és simán elalszik nappal is, a másik meg olyan mint az enyém, nem alvós.

Az együttérzés jól jön Kép
Lilla
mlilla
 
 


Sziasztok!

Ma kiakadtam.
Megint nem aludt délben a lányom, 27 hónapos. Pedig szokott. Most akkor kakált, de utánna se szép szóra, se csúnyára nem maradt az ágyában. Kép Pedig a pici is aludt !! így jól lett volna ha alszik. Egyre több az ilyen, hogy nem alszik egész nap, de ezt nem szeretném, nekem se jó, dehát még oviban is alszanak !! Ő meg még csak 2 éves. Persze 10 hónapos korában is már csak 1szer aludt, amikor más még 14 hónaposan is 2szer alszik.
Szóval o.k., kevesebb az alvásigénye, de akkor ne aludjon 2-2,5 vagy másfél órát, de egy órát akkor is aludjon még legalább 4-5 éves koráig. Mert ugye ovi nagycsoportban 6 évesen mér nem divat aludni. úgy hallottam.

Mit csináljak ezzel a csajjal?

Lilla
mlilla
 
 


Lilla: Miléna sem alszik két éves kora óta délután itthon. Az oviban igen. Nem tudsz vele mit csinálni. Én legalábbis feladtam, hogy minden nap ezen vesszünk össze.
Azért neked drukkolok.KépKépKép

Linato
linato
 
 


Nem semmi...
Hát azért még próbálkozok, mert ilyenkor este már elég nyöszörgős, hisztis... gondolod.

Készül a nagy mű Kép De nem igérem, hogy hamar megy.

Volt amúgy 3 sírós éjszakája a héten a kisasszonynak, de tegnap megint aludt. Mindenesetre alakul a kiscsaj, mint púpos gyerek a prés alatt Kép

De akkor otthon miért nem alszik, ha az oviban tud? Én is ezt mondom, neki, hogy az ovisok is alszanak, meg, így nem mehet ám oviba... de hatás 0.

Lilla
mlilla
 
 


Sziaztok!
A nagyobbik fiam 2,5 évesen szokott le egyik napról a másikra a déli alvásról.Pedig előtte 2-2,5 órákat aludt. ma már lassan 4 éves, de most sem alszik du. Az oviban viszont ő is elaludt (már amennyit járt oviba), valószínűleg sokkal fárasztóbb 15-20 gyerek között lennei egész de., mint máshol. Meg hat rájuk a többiek cselekedete is. Amúgy ilyenkor itthon jó órával később feküdt le. A kisebbik fiam most lesz 2 éves 2 hét múlva, de sokszor már ő sem alszik, ha netán igen, akkor max. 40-45 prcet.
Én feladtam, hogy legyőzzem az alvási hóbortjaikat, megpróbáltam túlélésre játszani. (hál' istennek, ma már az éjszakáink nyugisabbak, mint akár fél éve is.)
Lilla, próbáld meg valamilyen csendes tevékenységre rávenni, hoyg pl. nem jöhet ki a szobájából, ott viszont nézegethet könyvet stb. Hátha így tudsz nyerni magadnak pihenőidőt.

Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Szia Zsuzsa!KépKépKépKép
Nem lehetne, hogy egyszer egy olyan topikban találkozzunk, hogy minden tökéletes körülöttünk és kipihentek és szépek vagyunk?Kép
Na jó csak álmodik a királylány.Kép
Pusz nektek.
linato
 
 


Linato! Kép
gyuzsu
 
 


Én tudom mi a jó körülöttetek! A hangulat. Kép

Puszi
Zsunya

zsunya
 
 


Zsunya!
PusszantalakKépKépKép
linato
 
 


Lilla

Sziasztok, azt hiszem feladtam. Vége Zsófi nappali alvásának. 3 napig próbálkoztam, eredménytelenül. Zsuzsa, rá lehet venni csendes játékra. Mivel már többször is volt ilyen nem alvás, akkor elég sokáig, (fél óra) lapít odabent a szobájába és játszogat Kép tök édes Kép De így hogy már "nem kell" aludni, kevésbé lapít a szobában!! Arra viszont rá tudom venni hogy csendesen legyünk, legalábbis ne kiabáljon, meg sikítozzon, ha alszik a pici. Ebben a 3 napban amíg "az átállás" volt egyébként elviselhetelenül hisztis volt. Mint még soha korábban. Ma, hogy "nem kellett" aludni, alább hagyott a hiszti.
((((Egyébként az alvásterapeuták szerint az is alvászavaros, akinek az alvásigénye kevesebb mint az átlag))))
Ja, és hogy Zsófika, nem a nagy kivételek közé tartozik, az alvásigényét illetőleg...:
ma beszéltem egy ismerős anyukával, a lánya 1 azaz egy éves korától nem aludt nappal !!!! Kép

Ez van, ja és persze ha Zsófi kevesebbet alszik, akkor a pici is. Már most majmolja a nővérét Kép A 6 hónapos is csak 3 helyett 2szer alszik.

Jó alvást mindenkinek, Lilla
mlilla
 
 


Kedves Lányok!

kicsit megnyugodtam, ahogy itt olvasgattam, hogy nem vagyok egyedül. A 8 hónapos lányom egyik napról a másikra nem akar napközben aludni. Nemrég még délelőtt a sétán 2-3 órát is aludt és délután is egy kevesett, most a délelőtti fél óra már örömünnep, délután pedig egyáltalán nem alszik. Látszik rajta, hogy fáradt már, de nem hajlandó aludni sem ölben, sem lerakva. Ha kell, fél órát is visít (ennyit bírtam én eddig).
Éjszaka semmi probléma, 9-től reggel 7-8-ig alszik.
Lehet, hogy van olyan gyerek, akinek nem kell
feltétlenül a nappali alvás?

előre is köszi a tapasztalatokat és az ötletek
Szilvi
szilvamag
 
 


SZia Szilvi! Ötletem nincs sok, de tapasztalatom annál több: a fiam szinte egyáltalán nem aludt nappal 1 éves koráig, a lányom pedig csak 1x alszik, akkor is van úgy, hogy csak fél órácskát (most 11 hónapos). Ő ráadásul éjjel is sokszor felriad, éberen alszik. Nálunk egyébként korszakok vannak, mert később a fiam napi egyszer megint aludt, főleg a bölcsiben. De most, az oviban megint nem alszik. Szerintem vannak ilyen gyerekek, akik kevesebb alvással is beérik, és ha a Tiéd éjjel ilyen szépen szunyál, akkor biztos, hogy nincs semmi gond. Persze nekünk, szülőknek ez tripla fárasztó, de talán vigasztal, hogy alvás helyett még többet tanul, okosodik, és ezzel kárpótol némileg a folyamatos strapáért. Szia, Klára
klara
 
 


Kedves Klára!

köszi a bátorítást
akkor nem hagyom magam befolyásolni ismerősök és "segíteni" akaró rokonok által, hogy "Ennek a gyereknek aludnia kéne!" :-)

Szilvi
szilvamag
 
 


Szilvi, ne is! Kép
Klára
klara
 
 


Kedves Klára!
köszi a bíztatást, ezek szerint túléljük :-)
ma sikerült délelőtt is 1 órát és délután is mintegy másfél órát aludni. Feltankoltunk néhány napra.
üdv Szilvi
szilvamag
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: