Új privát üzeneted érkezett!

Szilvi, ne szólj egy szót se! Kép
Igaz, ma enyém lány is aludt délután majdnem két órát!!! Ilyen nap van?
K.
klara
 
 


remélem tartós a front! :-)
szilvamag
 
 


Sziasztok!

Csak egy kis remenysugar: az en lanyom /most 20 honapos lesz/ egy evesen mar csak egyszer aludt napkozben, akkor is max. 1 orat. Most pedig par honapja napi 3 orat atlagban, sot van, amikor en keltem, hogy az ejszakai alvassal ne legyen problema. Hatha Ti is "igy jartok"Kép

-Afonya
afonya
 
 

 
 

LÁnyok, valami van a levegőbenKép, az én Gergő fiam is megduplázta ma az alvását, 3/4 óra helyett 1,5 órát aludt!Kép (igaz tegnap egyáltalán nem aludt napközben és 6-kor kelt)

Áfonya! valami titkos recept?Kép

Zsuzsa
gyuzsu
 
 


valmi van a levegőbenKép, ma éjjel zsizsegtek!
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok!

Van egypár alvás topic, én ebbe írom a panaszomat.

Az a gondom, hogy a kicsi fiam újabban (kb. 6 hónapos kora óta, most 8 hónapos) már nemigen alszik nappal. Éjszaka is egyre kevesebbet, van amikor csak 10 órát. Végül is nem hisztis, elég jól lehet viselni a dolgot, nagyjából meg is békéltem azzal, hogy semmi értelmes tevékenységet nem tudok folytatni a babanevelésen kívül (míg mások leteszik a második diplomát, meg ilyenek). De most, amikor beteg voltam, rá kellett jönnöm, hogy jól jönne az a napi néhány óra, amikor valami mást is lehet csinálni.
A gond lényege az, hogy a fiúcskánál a hagyományos altató technikák, úgymint:
-cumi
-ujjszopás
-hordozgatás
-szülői ágyba átrakás
nem működik, ezeket mint pezsdítő érdekességeket veszi figyelembe, de semmi esetre sem, mint nyugtatókat.
Az egyetlen, amire elszundikál, néha még napközben is, az a szopi, de amikor le akarom rakni, majdnem mindig felébred. Ha viszont nagy ritkán sikerül úgy lerakni, hogy nem ébred fel, akkor van, amikor egész sokat alszik (1-1,5 óra). Ebből gondolom, hogy talán aludna, ha lenne valami jó módszer, amivel alvásra lehetne bírni.
Van valakinek valami jó ötlete? Vagy hasonló babája?

Bóbita
bobita
 
 


Lerakni... szopi fekve és cici kicsúsztatva esetleg cumira cserélve? Azaz hogy ott aludjon, ahol előtte szopizott?
(háton vagy hason alszik? nálunk hátra lerakás sokáig tuti ébredést jelentett, mig hasra le lehetett tenni)
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!

Köszi. Ezt a hason-háton dolgot megpróbálom kitapasztalni, jó, hogy mondod. Most az van, hogy hanyatt lerakom, aztán félálomban az oldalára fexik, egy speckó pózban (a fejét horrorisztikusan hátracsavarja, így támasztja ki magát abban az irányban is, tündérbogyóKép).
Amikor nálatok a hátra lerakás után tutira felébredt, akkor mit csináltál? Megint leraktad, és elaludt? Nálunk, ha egyszer nem alszik el, akkor az alvás aznapra már veszett fejsze nyele.
Ezt az ott alszik, ahol előtte szopizott dolgot most megint be akarom vezetni. Régebben csináltuk, de aztán eljött az idő, hogy ébredés után elmászott, emiatt a módszer veszélyessé vált. Gondoltam is, hogy feltalálom az olyan babaágyat, aminek az egyik oldalán kinyitható rács van. Most úgy akarom csinálni, hogy a földön alakítok ki ilyen szopiból-alvásba helyet, de picit már ez is veszélyes, van, amikor tök csöndben felébred és elmászik, meg felkapaszkodik a bútorokra.
A cumira cserélés csak az álmaimban szerepel, mint altató. Nálunk a cumi egy érdekes alakú rágcsálni- és nézegetnivaló tárgy.Kép

Bóbita
bobita
 
 


Szia Bóbita!

Hát nálunk ez úgy volt, hogy az első időkben lelkesen próbáltam hanyatt rakni a gyereket, aki már akkor sem volt jó alvó. Közben meg már az első héten rajtam aludt éjjel (hason). Aztán a rajtam alvásból megpróbáltuk letenni, és értelemszerűen forgatás nélkül volt könnyebb. És aztán rádöbbentünk, hogy igy tud éjjel aludni. AKkoriban éjjel hasra volt téve, nappal próbálkoztunk hanyatt, eleinte még (első 5-6 hét) le lehetett tenni hanyatt is). Aztán egyre többször megébredt, megriadt és hanyatt ezekből felébredt, ezért próbálkoztunk hason. Aztán totál átszoktunk. Ha néha hanyatt próbáltuk,tuti felébredt. Vissza cicire, vagy egyéb altatgatások. Kitapasztalván azt csináltuk, hogy akkor raktam le hanyatt, ha úgy voltam vele, hogy még szerettem volna, hogy szopizzon, mert keveset evett, túl hamar bealudt, nekem meg még igényelte volna a cicim... Aztán ahogy nagyobb lett és megtanult forgolódni, most már alszik hanyatt is.
Nálunk szerencsére az egész napot nem határozta meg egy egy alvás, olyan tendencia volt, ogy ahogy haladt előre a nap, egyre rövidebbeket tudott aludni. Igy délelőtt még hajtani kellett a hosszabb alvásra, mert du tuti nem volt. 2-4 hó táján napközben a babakocsiban aludt (hason), és rendszeresen tologatni kellett, mert különben ébredt. Alapban 30 percet simán aludt, utána jött egy éber szakasz, jobb esetben 15-30 perc és utána megint aludt 30 percet, de volt, hogy az első 30 után már csak akkor aludt, ha folyamatosan mozgott a kocsi. 5 hósan ezt meguntam (meg kezdett kényelmetlen lenni méretben a kocsi), onnantól 30 perceket aludt csak (3-4-szer, majd a végén már csak 2-szer). Aztán 11 hósan bejött a tavasz plusz a kétlábas gyaloglás és egyszercsak magától birt másfél órát aludni, azóta egyszer alszik másfél órát nappal.

Ha a kiságy alja meg a ti ágyatok egymagasan lenne, akkor úgy is lehet csinálni, hogy mellé húzod a kiságyat és akkor a nagyágyról tudsz mellé feküdni.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia IldiKép!

Ez jó, hogy a ti lánykátok visszaszokott a hosszabb alvásra. Most ezzel fogom magam bíztatni.Kép
Tényleg, hogy a babakocsiban alvás (persze tologatva), nálunk is megy (15-45 perc), de az az idő egyéb tevékenységek számára sajnos nem használható.
Egyébként ez az, amit én nem tudok, hogy hol lehet olyan ágyat kapni, aminek valahogy mozgatható az egyik oldalfala. Abba cicivel együtt leraknám, majd óvatosan távoznékKép, ahogyte is mondtad. A rácsot meg visszacsuknám, mert egyébként tutira leesne. Te tudsz ilyet?

Bóbita
bobita
 
 


Szia Bóbita!

Ágy passz, nálunk anyóséknál volt ilyen még anno a nagyokkal használtuk, ha ott voltunk, de az az ágy anno még a páromé voltKép... de azért valahol tán árulnak.

Babakocsi tologatás: lábbal kell kivitelezni, ülve, és akkor nagyon sok mindent lehet csinálni. Nekünk abban az időben volt egy benti és egy kinti kocsi, hogy akárhol lehessen az alvás. Bent ilyenkor: számitógépeztem (interneteztem), olvastam, vagy épp ribizlit csumáztam, kint mindenféle zöldségeket pucoltam (az véletlen e téren, hogy a ribizlit mért pont bent) (kertes házban lakunk). Csak annyi kell, hogy még elalvás előtt oda készitsd (avagy nálunk az első 30 perc erre jó volt) ami kelleni fog.

Kitartás!Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Ildi!

Köszi az újabb ötleteket!
Sajnos nálunk az egy helyben tologatás sem megy, a séta közbeni elalvás is csak akkor, ha megfelelően változatos a táj. Hihetetlen!Kép
Ezt az ágydolgot pedig megvizsgálom.
Köszi még egyszer, és most már abbahagyom a zaklatásodat. Legalább is alvás témában.Kép

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok Lányok!
SOS segítsetek. A 2. kislányom most 5 hetes és egyszerűen nem tudom elaltatni, nem tud elaludni. Illetve a karomban elalszik, de amint leteszem 5-10 percen belül felébred és sír (legalább ha csendben lenne!). Eleinte csak este 6-7 körül kezdte és kb 11-ig eltartott a huza-vona, hasfájásra gyanakodtam, de most már non-stop csinálja, tehát nem mindig a hasa fáj. Ha sikerül elaludnia akkor alszik 3-4 órát is. Egész nap nem tudok semmit sem csinálni, a derekam is leszakad. Éjszaka nincs gond, eszik és már alszik is tovább. (A másik kislányom 2 éves, vele is alig tudok foglalkozni, ráadásul ő is egyre többet hisztizik, még szerencse nála nincs gond az alvással).
Lassan a kiborulás határán vagyok. Segítsetek, hátha van valami ötletetek hogyan tudnám elaltatni. A babakocsiban ő is nagyokat alszik séta közben, de erre nem akarom rászoktatni a lakásban. A cumit kiköpi az sem kell neki.
MIT CSINÁLJAK???
Edit
bedit
 
 


Szia Edit!
Először is ne borulj ki (könnyű mondani, tudomKép)! Az én kisfiam is hasonló eset volt, azzal a különbséggel, hogy első gyerekként ráértem csak őt babusgatni, nem volt ott az ordító, féltékeny kétévesem. Én akkoriban tanultam meg jobb kézzel és bal térddel meggyújtani a gázrózsát főzésnélKép. Ma már biztosan vennék egy hordozókendőt, abba be lehet tenni a picit fektetve is (a kengurut csak kb. 6 hónapos kortól javasolják, bár van, aki korábban is használja), és mindkét kezed szabad. Bár a derékfájás valószínűleg marad... Én a babakocsit sem vetném el, ha később nyiladozik az értelme, jobban elfoglalja majd magát, addig meg sétálhattok nagyokat.Én is toltam a fiamat 30 centis hóban 1995/96 telén, amikor teremtett lélek nem járt az utcákonKép.
Azért ne add fel, van ebben több jó dolog is (csak most nehéz észrevenni):
1. Sok anyuka, aki egész éjjel járkál a kicsivel fel-alá, hogy legalább a család többi tagját ne ordítsa fel, boldogan cserélne veled.
2. Állítólag az ilyen nagyon éber kisbabák, akik ráadásul rengeteg törődést igényelnek, később is igen érdeklődő, okos gyerekek lesznek Kép!Szóval fel a fejjel!
A lányom születésekor volt egy kórházi gyerekorvos, akinek egy mondata nagyon megfogott. Azt mondta, az ember újszülöttje/csecsemője semmit nem változott a törzsfejlődés során, ugyanaz a kis emlősállat maradt, két dolgot kíván: az anyja testmelegét és a mindig kéznél levő anyatejet.
Még valami! Ha megteheted, kérd meg Apát vagy valamelyik más családtagot/barátnőt néha egy kis babafelügyeletre, te pedig aludj egyet, vagy menj el sétálni, egyszóval pihenj! És ne most próbálj házitündérkedni, nem fontos, hogy élére vasalva álljanak még a bugyik is a szekrénybenKép.
Azért szurkolok neked, hogy minél előbb alkalmazkodjon a picid ehhez a kinti világhoz, de addig is kényeztesd magad, amikor csak lehet!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Edit,
nagyon egyetértek Tünde javaslataival. Kép

Emellett sztem fontos volna tudni, miért sír. Tényleg van olyan, hogy "csak", de lehet, hogy most van oka. Iszol-eszel tejterméket? Milyen gyümölcsöket fogyasztottál mostanság? Mikor sír a babád, húzogatja a lábát a hasához? Keservesen, fájdalmasan sír?

A cumit örülök, hogy nem fogadja el, nagyon bekavarhat a szoptatásba.

Próbáltad, hogy a ti ágyatokban szoptatod meg, ott hagyva elaludni és otthagyni?

Sok erőt és kitartást kívánok! És nagyon együttérzek veled.

Virág
virág78
 
 


Szia Edit!

Sok babánál olyan is van, hogy az elalvás utáni első 20 perc még éber szakasz, ha ebben a periódusban teszik le, megébred, de ha ezen túljut akkor már le lehet tenni.
Babakocsiban altatás (Tünde, én is tologattam a kölköket 95/96 telén, sőt én egyenesen kettőt!Kép):most a negyedik gyerkőcnél volt az, hogy kb 5 hónapos koráig babakocsiban aludt nappal, egyfelől elaltatni is könnyebb volt, másfelől ő 30-40 percenként megébredős tipus volt, és ilyenkor a babakocsiban sokkal könnyebben visszaaludt tologatásra. Volt, hogy folyamatosan mozgatni kellett. Ezt bent a lakásban is lehet (akkoriban két kocsink volt benti és kinti, bár jó idő volt), remekül megtanultam lábbal ringatni, közben meg lehetett zöldésget tisztitani pl. Aztán mikor már kezdett szűk lenni a dolog, elkezdtem ágyban altatni, nem is aludt csak 30-40 perceket. Abból eleinte 4-et is, aztán lassan csak kettőt, majd mikorra közel egy éves lett, addigra megtanult valahogy aludni, mert bejött a napi egyszer kétórás alvás. Ezzel csak azt akarom kifejteni, hogy nem jó a rászoktatás, de hasznos néha muszáj, és nem kell véglegesnek érezni, leszoktatni is lehet, és talán kevésbé nyűg, mint hetekig küzdeni egy síró picivel.
Hordozókendő is nagyon jó megoldás, eleve kevésbé szakad le a derekad, mint kézben (jobb a terhelés eloszlása), meg akezed is felszabadul.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Edit!
Másik szempont (de meggondolandó):
Amikor elalszik a karodban, akkor melegben, anyaközelben van. Aztán mikor felriad, hideg takaró, anya sehol. Te is megijednél, ha nem ott ébrednél, ahol eleludtál. (nekem is így magyarázták annoKép)
Nekem az jött be, hogy nem hagytam elaludni szopi közben, csak éjszaka. Még ébren raktam le aludni, esetleg akkor volt hátsimogatás, ha igényelte, de legtöbbször nyomban elaludt. Lepedőérzékeny fiam átállt erre, a lányomnál már leve nem vezettem be a szotatással altatást, már csak azért sem, mert a büfizés hiánya nála hasfájást okozott.
Bár nekem két mormotám van, lehet, hogy emiatt könnyebb dolgom voltKép
Amikor néhány hetesek voltak, akkor velük aludtam, így a pillanatnyi ébredéskor ugyanaz a környezet volt körülöttük, mint amikor elaludtak.
Csi
csii
 
 


Csi,
...Aztán mikor felriad, hideg takaró, anya sehol...

Olvastam nemrég, hogy (mint fentebb említette valaki) a csecsemök állandóan kívánják anyjuk melegét. Még alvás közben is érzik, hogy anya ott van, vagy sem.
Ez mindenesetre megmagyarázná, hogy az én babám miért ébredt fel 10 percen belül hogy letettem. (Mikor elötte boldogan szundított a karomban)

Edit,
A hordozókendöt én is ajánlanám (NEM kengurut). Könnyebben lehet (sok)mindent csinálni, nagyobbal foglalkozni - és nagyon jó a deréknak!! Illetve a babának is.
A legjobb babás dolog, amit valaha is vettem.

Kati
kat_ica
 
 


Kati!
De nem ébred felKép
csii
 
 


Kati!

Megírnád, hogy milyen az a hordozókendő, amit használsz és ezek szerint nagyon jól bevált? (anyagra, méretre)

Ildi!
Amióta Ancsa felvette azt a kedves szokást, hogy délután is alszik, mik az éjszakai alvási szokásai? Akartam fentebb kérdezni, még amikor nekem segítettél alvástémában, csak elfelejtettem.

Köszi!
Bóbita
bobita
 
 


Bóbita,
Másodikat használom, elsö túl hosszú volt (5m). Az Storchenwiege volt, Németországból, 90 cm volt a szélessége, ha jól emlékszem.
A mostani annál vékonyabb (márkáját nem tudom, használtan vettem a neten), és keskenyebb is. Ez az egy dolog hiányzik, a szélessége, nem lehet annyira felhúzni a hátán. 4m 20 a hossza, sztem ez megfelel a legtöbb pozícióra.
Tavaly varrtam is egyet, amit elajándékoztam (miután felavattuk Kép) Találtam egy vastagabb féle pamut anyagot, ami átlósan nyúlós volt. Duplán bevarrtam a szegélyét.

Csii,
Éjszaka az enyém sem, csak pl. amikor reggelizni próbáltam (úgy dél körül) Kép

Kati
kat_ica
 
 


Valamelyik Kismamában hirdette vki, hogy eladó 2 db hordozókendő. A barátnőm felhívta, kiderült, hogy ez az anyuka maga varrja eladásra ezeket (3500 Ft), csak így hirdeti meg, gondolom óvatosságból. Kb 2-3 hónapra visszanézhetitek a Kismamákat, de utánanézek én is a tel.számnak. Ez a kendő méretre, anyagra is nagyon jól bevált (azóta a sógornőmnél is), az anyuka azt is megmutatta, hogyan lehet különböző módokon megkötni.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


www.bababolt.com

hordozókendő, a tulaj Liesel, egy babanetes lány.

Virág
virág78
 
 


Sziasztok!

Kati és többiek, köszi.Kép

Ez most már off, de van egy kendőm, pont olyan, mint a www .bababolt.com-on az első kép. Hát sajnos az olyan vastag, hogy egyáltalán nem vált be. Másik, hogy nem tudom, ki hogyan csinálja, tuti, hogy én szerencsétlenül, de nekem bele se sikerült rakni a gyerkőcöt úgy, hogy az kényelmes legyen mindkettőnknek...

Bóbita
bobita
 
 


Bóbita,

Mindjárt írok neked az Életmód: Hordozókendok-ba.

Kép Kati
kat_ica
 
 


Nekem és a húgomnak nagyon bejött... Kép És még nagyon sokunknak. Persze másmilyenek vagyunk. Meg mi tudjuk, hogyan kell megkötni. KépKépKép
virág78
 
 


Ma reggel írtam egy anyukáról, aki hordozókendőket varr, az anyaga is jó, és különböző méretekben készíti. A telefonszáma: 0620/317-07-95, és valahol a Déli pályaudvar környékén lakik. (És nem a rokonom vagy barátnőm, mielőtt bárki kombinálni kezdeneKép.) Sok szerencsét a picik altatásához!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!
A mi problémánk is hasonló, mint Editnél. Helka 3 hetes és nem hajlandó aludni, csak rajtunk. Hiába várok 20 percet is mielőtt lerakom, kb. 20 perc múlva felébred és sírni kezd. Tényleg olyan jó megoldás a hordozókendő? Nem szokik ugyanúgy hozzá, mint most a rajtunk alváshoz? Most még könnyű cipelni, de mi lesz később? Hogy tanul meg magától elaludni? Vagy ahogy nőnek ár nem fogják annyira igényelni a társaságunk?

Bogi
bogi74
 
 


Szia, Bogi!

A kicsiknek nagyon kell általában az anya (vagy apa) tesközelsége, melege, illata, még alvás közben is. Azzal, hogy magadra kötöd kendőbe, hozzászoktatod ahhoz, hogy számíthat rád. Ezzel nincs semmi baj. Egyrészt a későbbiekben, ahogy reméled, egyre kevésbé igényli ezt a szoros kontaktust, másrészt pedig, ha ez lassabban megy annál, mint ami a tűréshatárodon kívül esuik, akkor is már elég nagy lesz ahhoz, hogy átvezesd ezt a közelséget egy másfajta, kényelmesebb formába.

Hogyan alszik el Helka? A karodban szopik? Vagy sétálsz vele? Próbáltad már, hogy a nagyágyban szopiztok, belealszik, te kicsened a szájából a cicit és otthagyod?

Magától elalvás: ez egy nagy port kavart kérdés sok fórumon, mégis megkockáztatom, hogy leírom a véleményemet. Nem látom, miért kéne magától elaludnia egy babának. Nem kell. Az én kétévesem sem alszik el soha egyedül, szüksége van rám vagy az apukájára. A 4 és 6 évesem is igényli sokszor, hogy mellette legyünk, mikor aludni térnek. Sőt a 7 éves fiam is igényli esti mese formájában, hogy legyen mellette valaki a nap utolsó ébren töltött percei alatt. És milyen jók ezek a meghitt pillanatok... Kép Néha belémhasít, hogy eltelt ez a 7 év. Hamarosan már az esti mese sem kell majd neki.

Virág
virág78
 
 


Sziasztok!

Nekem is van egy 11 évesem, aki egész picinek sokszor csak karban aludt, aztán jött egy korszak, amikor karban rázogatva (ne tudjátok meg, kivülről egész ijesztően, gyorsan és erősen hintáztatva) aludt el, és jobb esetben letéve is folytatta. Voltak éjjelek, amikor ültünk vele másfél órát a fotelben, karunkban a gyerekkel, mert letenni nem lehetett.
Akár hiszitek, akár nem, ma már sem karba venni, sem üldögélni vele nem kellKép.
Valahol egy-másfél év körül ment át abba, hogy elég volt, ha ott voltunk mellette, fogtuk a kezét. Később fogni se kellett, csak bent lenni. 2,5 évesen kezdtünk próbálkozni a mese után kimegyünk a szobából módszerrel (ő sose aludt el mese alatt), és hamarosan ment. Mondjuk ha beteg volt, vagy szorongott valami miatt, akkor később is volt, hgoy nem bírt elaludni, előfordult még 6-7 évesen is egyszer-egyszer, hogy melléfeküdtem az ágyba, amig elaludt. De már csak ritkán, és indokolt esetben kellett.

9 hónapig nekik az a természetes, hogy hallják a mamájukat belülről, a szive dobogását, beleinek mozgásást stb. És mindemellé folyton ringatva vannak, hiszen a mama jön megy. Na erről nem lehet egy-két hét (pláne nem nap) alatt leszokni, időt kell adni nekik!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a válaszaitok.
Virág, szopizás után Helka elalszik, de csak kb. 15 percre, mert a büfi mindig felébreszti. (Hiába büfiztetem evés után, általában nem jön ki neki.) Utána vagy én, vagy a párom sétál vele, vagy csak simán ránk fektetjük és úgy alszik el. A gond nem is ez, hanem, hogy nem lehet letenni, mert felébred. Lekopogom, de tegnap és ma elaludt úgy is, hogy sétáltunk vele, aztán letettük. Sőt tegnap hasra tettem, kicsit mászott, nyögött, meglátta a cumiját, elkezdte nézni és belealudt. De ma nem jön be a hason alvás.
Nem akarom én drasztikusan leszoktatni a testközelségről, csak 2 napig pl semmit nem tudtam miatta csinálni(mindig felébredt, ha leraktam, azért az kicsit kiborító volt).
A magától elalvást sem úgy értettem, hogy leteszem és otthagyom, csak úgy, hogy ne kelljen ringatni, hanem például elég legyen mellette feküdni és dúdolni neki.

Bogi
bogi74
 
 


Bogi,
adj neki egy pici időt, nagy valószínűség szerint hamarosan így is lesz. Csak nem tudom, nálatok mikor Kép
Cicó lányom picinek pont ilyen rajtunk alvós volt, még cicin sem aludt el. Aztán volt egy időszak, amikor a cicin kívül néha elaludt hurcolászva is, volt, hogy kizárólag cicivel, és volt, hogy néha az ujját szopva egymaga (ekkor olyan három-négy hónapos lehetett). Aztán egy hosszú-hosszú kizárólag cicin alvós időszak következett, illetve még a babakocsiban vagy autóban elszenderedés ment egyszer-egyszer. Aztán volt, hogy az sem, csak és kizárólag a cici. Most másfél éves, ha nagyon álmos, el tud aludni másképpen is, főleg autóban, babakocsiban, de volt már, hogy ebéd után tele pocakkal simán a vállamon. Ez utóbbit úgy képzeld el, hogy kivettem az etetőszékből, és abban a pillanatban, még mielőtt letehettem volna a földre, rátette a fejét a vállamra, becsukta a szemét és elaludt. Egyedül még nem megy neki, de némi lassú alakulás már tapasztalható. Éjjel pl. prímán visszaalszik, ha egy picit megölelgetem, aztán maga kéretőzik már néha vissza a kiságyba, a kezem kb. kettő percig még a hátán kell legyen, aztán mehetek vissza én is durmolni Kép

Szóval egész biztosan változni fog, nem marad így, sőt lehet, hogy többet és többször változik, mint gondolnád. Ezek a kezdeti nehéz idők néha persze végtelennek tudnak tűnni...


Ildi sorstárs,
Ancsi hogy alszik mostanában (különös tekintettel az éjszakai ébredésekre)?

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Ez most nem a főtéma, de muszáj megírnom, hogy tegnap ittam egy nagy bögre fekete teát, amit véletlenül túláztattam. Erre a fiam este tízkor felébredt és csak hajnali három(!) órakor aludt el, de akkor is csak azért, mert annyira szokatlan volt a dolog, hogy levittük az éjszakai ügyeletre (biztos örültek nekünk), és visszafelé a taxiban bealudt.
Egy horror volt...Kép

Úgyhogy a teával vigyázni...

Bóbita
bobita
 
 


Kriszi!

Mikor hogy, még a 16. fogunk a napokban esedékes, számítok egy-két pocsék éjjelre. Júni közepén begyűjtöttünk egy nyavaját, virusos kiütéseset, szájban is voltak hólyagok (nekem is, rémes volt, bár nekem szájban és kezemen talpamon, ANcsinak meg a testén több helyen, pelus alól indult), de nem bari, csak valami "ártalmatlan virus". Na akkor volt 3 rettenetes éjjelünk, nagyon szenvedett szegénykém, sehogy se volt jó neki, folyamatosan meg meg ébredt, se mellettünk se sehogy nem tudott huzamosabban elaludni.
Amúgy a jó éjjelek továbbra is a 2-3 ébredés, ilyenkor elején és végén van 3 néha 3,5 óra egyben, közepén-amikor én is aludnék- ritkán. Fogdömpingünk volt, kibújástáján 2-3 éjjelen jött az óránkénti. Most várom a 16.-kat, már jó duzzadt, múlt éjjel a két nagyobbacsak alvás de közte a közepén 3-4 ébredés verzió ment. Igaz relative simán aludt vissza.
Néha mondogatom neki a jó kis szöveget a cici is alszik témáról, de egyelőre nem veszi a lapot. Éjjel meg nem ébred fel igazán, csak nyöszörög sirdogál, de agyilag nem éber, nem igazán hiszem, hogy bevenné a nem kicsim, most alszik a cici szöveget. Most abban reménykedek, jön egy fogmentes periódus, talán lenyugszunk.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi,
akkor kitartás Kép Remélem, hamar kibújik az a fránya fogacska! Rátok férne már egy kis nyugalom, ezek után pláne.
Mi a 14. fogat várjuk, ezúttal szemfog, a 13. (szintén szemfog) áttörésekor volt egy horroros éjjel. Most már úgy nézünk ki, hogy három ébredés a nagyon rossz, , utána az jön a horrorfokozatban, hogy egyszer ébred, és akkor egy órát fent van, percenként kétszer felmerülve a kobakjával a hasonfekvésből, és megnézve, megvan-e még anya. Ezt ma éjjel spec. úgy kerültem ki, hogy a kezét fogtam, nem a hátát, és így, talán a bőrkontaktus miatt, felugrálás nélkül is tudta, hogy megvagyok.
Két ébredés szinte sosincs, ha mégis, akkor elég pihentető, mert pillanatok alatt visszaalszik. Sőt átlag hetente egyszer van nyolc óra alvás is egyben. Most egyedül van a szobájában, és becsászkálok hozzá, ha hív. így mintha nyugodtabban aludna, illetve hallottam pl. ma, hogy felébredt egyszer, és magától visszaaludt!!! Ha ébren van, de nem hív, akkor nem zaklatom fölöslegesen. Nagyon lassan, nagyon pici lépésekben, de alakulni látszik a dolog. Nem beszélve arról, hogy ezzel párhuzamosan a szopi már tényleg csak elalváshoz kell, délben, meg este, reggel már nem is kéri.
Ma fél nyolckor arra ébredtem, hogy ott ácsorog mellettem, vigyorog, és az ujjaival fésüli a hajamat ("csinos anya" Kép ) Kép

Bóbita,
hát igen, a tea is árthat - éppen gondoltam, hogy Cicó szervezete is telített lehet már koffeinnel, amennyi csokit én megettem mostanában... Lehet, hogy életbe léptetem a teljes csokistopot egy ideig, de nem hiszem, hogy napi két szopi mellett ennek még átütő hatása lenne.
Viszont eszembe jutott egy jó sztori erről. Egyik este, éppen vacsora után, felemlegetve az előző rossz éjszakát, magyaráztam neki, hogy jó lenne egy kicsit többet meg nyugisabban aludni, mert így se ő, se anya nem tudja kialudni magát stb, szóval próbáltam a lelkére beszélni Kép Közben olyan értelmesen nézett Kép, hogy elkezdtem viccelődni: Mit csináljunk veled? Adjunk vacsorára mákos tésztát? Erre felpattan, rohan ki a konyhába, én utána, hogy mit akar, mutogat az asztalra, "oda, oda", mutogat az etetőszékére, "oda, oda", felveszem, erre görbül a szája az üres asztal láttán, és mondja "hóvan mákos tészta..." Kép Egyébként azért megelégedett egy barackkal is, nem is volt már éhes, csak felcsigázta a fantáziáját a mákos tészta, hogy az vajon mi lehet Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi!

Mákos tésztaKép
8 óra egyben alvás, irigy -irigy. Egy éve nem volt 6 óra alvásom. Egy éve ilyentájt kezdte Ancsi az egyre korábbi keléseket, 3 hós koráig még tudott 6-7 órát egybe aludni. Mondjuk ehhez képest éjfélkor még netezek, meg 6-kor felkelek reggel, én se vagyok normálisKép Pedig lenne alvásigényem, csak sokszor sajnálom rá az Ancsimentes időtKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Kriszi!
Lehet, hogy a fiam az állandó csokinassolás miatt nem alszik? Eggyel több ok, hogy abbahagyjam...Kép
Áttérjek a mákos tésztára?Kép

Bóbita
bobita
 
 


Bogi,
tudom, nagyon nehéz időszak ez. Nem csak fárasztó, de rossz nézni, hogy szalad a lakás.

Ha esetleg újra nem menne Helka letevése, meg lehetne próbálni, hogy miután felébredt büfizni, újra megkínálni a cicivel. Mivel előtte lakott jól, ha elfogadja, valószínűleg nagyon kevés tejecske jut a pocijába, így remélhetőleg levegő sem igazán, viszont elnyamnyoghat rajta, meg elalhat, így kibújva mellőle nem kell megmozdítani.

Egyébként a hordozókendő nagyon jó! Ráhel pici korától használtuk, sokszor sütöttem-főztem, takarítottam úgy, hogy rám volt kötve. Tegnap IKEÁzni voltunk a húgomékkal (neki van kendője), és Recsi nagyon elfáradt. (Most 2 éves és 4 hónapos.) Elkértem a kendőt, Recsit belefektettem, nem is volt nehéz (oké, oké, nem egy vasgyúróról van szó Kép), vagy negyed órán át feküdt benne, és nagyon jól kipihente magát. És milyen jó volt nekem... Kép Nem gondoltam volna, hogy valaha még viszek gyereket kendőben. Kép Olyan meghitt volt. KépKépKép Szóval bátran használd, nagyon jó! Kép

Virág
virág78
 
 


Bóbita,
kamillatea, jó sűrű Kép Amúgy a csokinassban lehet valami, mert állítólag egy szelet csokiban is van annyi koffein, mint egy csésze kávéban.

Ildi,
neeeem, azért a nyolc óra egyben ritka, és akkor persze én nem tudok aludni vmi más miatt, legutóbb pl. fújt a szél Kép Az átlag 5-6 óra egyben, de most éjjel pl. aludt három órát, és utána hat és felet Kép Én azért felkeltem eggyel többször, mert elszundítottam mellette, amikor visszaaltattam, aztán hajnali ötkor áttántorogtam a párom mellé. Ahelyett, hogy megnéztem volna a júliusi hajnalt, utoljára pocakosan láttam ilyet Kép

Virág,
annyira rábeszéltél, hogy megyek kendőt venni Kép Na jó, a következő babónál biztosan lesz.
OFF
Nők pártja teljesen átköltözött a listára? Vagy mi van?

ON
Üdv és szép álmokat
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi,
helyes, vegyél csak kendőt, nagyon jó a babáknak is. Kép
OFF
Igen. De emlékszem, hogy nem válaszoltam neked ide, meg fogom tenni. Bocsánat.

ON
Virág
virág78
 
 


Bocsi Lányok!
Kapcsolódik a kérdésem az alváshoz,de csak érintőlegesen.Kép
A fejvédő a kiságyon meddig szükséges?Hanna lányom mióta így mocorog,gyakran cibálja,félő hogy leszakad. Reggel meg van úgy,hogy 90fokkal elfordulva találom ,és az 'üres 'résznél kukucskál.A gond csak az,hogy hason fekve belebólint az ágyrácsba a kis kíváncsi.Féltem a kobakját!
Köszi.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


A mi gyerekorvosunk szerint egyáltalán nem kell.
Persze, azért egy ideig volt, de, amikor már piszkálta, kibomlott, beakadt, akkor leszedtem.
Végülis mi baja lehet attól, hogy párszor koppan a feje? Sztem semmi, viszont megtanulja, hogy vigyázzon.
rjuli
 
 


Szilde!

Nekünk sose volt, egyiknek se, nem éreztem úgy, hogy hiányozna nekik.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Köszi lányok a megerősítést,már veszem is le.Kép
Azért nálunk egy pár hónapja jó szolgálatot tett,mert volt úgy,hogy éjjel felkúszott koppanásig,és a kutacsát megnyomta volna.
Ilyenkor még olyan puha,formálható a fejük,én meg nem szeretném ha recés lenne a gyerekem feje.Kép
Persze amikor csak mozdulatlanul fekszik egy gyerek, akkor szerintem is csak dísz.
1-2 hónapig kellhet,v.ér vmit.
Na mostmár tényleg leszedem,v. ő szedi le.Kép
Köszi,köszi,nagyon köszi.Kép
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

A nagy figyelmetlenségben az "éjszakai alvás" topikba írtam, pedig nem csak azt érinti kérdésem. gyorsan bemásolom:

Nem igazán olvastam még vissza, nem tudom,mennyi időm van netezni,ezért előbb kihasználom a lehetőséget írásra,aztán majd böngészek . Szóval nekem van egy 8 hónapos kisfiam,aki félévesnek felel meg, ugyanis 30. hétre született. A kezdetektől egyedül alszik, ragaszkodtunk ahhoz,hogy éjszakai alvás a kiságyban. Nem is volt soha semmi gond, mindig ébren tettük le,imádja a kis birodalmát,és ahogy telt az idő,lassan a nappali alvások színhelye is a kiságy lett. Sokak számára meglepő volt,hogy csak betettük, kicsit játszott és elaludt egytelen hang nélkül. Most meg egyik napról a másikra cicin akar elaludni, én meg értetlenkedem. Tippjeim: 1. előtte voltunk nyaralni,ahol kicsit nehezebben ment az alvás, ezért a reggel kb. fél 6-os ébredést megtoldottuk cicin alvással. Talán ennyi elég is volt ahhoz,hogy kedvet kapjon? 2. átmeneti állapot, kicsit nyügisek a napjai amúgy is a front,vagy netán a fogzás miatt /eddig két foga van,de az nem nyügisen jött ki/ 3. Most kezd "anyás" lenni a lelkem, pl. tegnap is a játék közben kiszaladtam és egyből kiabált utánam. Persze tudom, hogy ha én magam sem tudom eldönteni,mi okozza,akkor mit is várhatok, csak meg kellett ezt osztanom valakivel,hátha van ötletetek. Igazából anyai érzéseim szerint inkább aludjon el cicin, hisz ez kb. 10 perc és nekem is öröm összebújni vele, csak mivel pár napja kezdődött, most még talán választhatok, hogy hagyom rászokni erre, vagy következetesen megpróbálom visszaszoktatni a régi kerékvágásba. Ti mit tanácsoltok? ha esetleg visszaolvasva találok hasonlót,akkor bocsi,csak siettem.

Üdv:

Buksi
kisbuksi
 
 


bUKSI!

Sztem ebben az esetben nem számít, hogy a korrigált kora 6 hónap, mert 8 hónapja él ezen a földön, azóta érik a külső ingerek, azóta fejlődik a személyisége, ugyanúgy, mint egy időre született babának. És, amilyen tökéletesen működik a kisfiad, épp a 8 hónaposok szeparációs szorongását éli, annak a klasszikus tüneteit írtad le.
Azt nem tudom, mit ír a szakirodalom, meddig tart, talán kb. 2 hónap lehet, de addig "kénytelen" vagy meggyőzni őt arról, hogy számíthat rád, nem hagyod el, nem hagyod ott, nem adod másnak, aztán majd lazul a dolog.
Az alvással kapcsolatban már személy szerint nem vagyok arról meggyőződve, hogy teljesen alá kell magunkat rendelni a babának. Ezzel biztosan vihart kavarok, mert sokak szerint az a jó, ha igény szerint működik minden, mármint a baba igényei szerint, de én pl. 100%-ig sosem rendeltem magam alá a gyerekeimnek, csak mondjuk 90%-ig. És az a 10% épp arra jó, hogy mindketten szépen 1 éves korukra abbahagyták a szopást és elkezdték átaludni az éjszakát.
Ha az ember párszor enged, abból néhány nap alatt olyan rossz szokások alalkulnak ki, amiket aztán csak hónapok alatt tudunk visszaépíteni.
A nappaltól nem kell félni, ott úgyis ahogyan nyílik a világ, ügyesedik a mozgása, majd lekéri magát a földre, elindul felfedezni, térben eltávolodik.
Szóval az én szeméyles véleményem-és mivel nálunk bevált, így nem is kívánok vitába szállni senkivel, hogy mennyire helytelen-, hogy némi határozottsággal szokjon vissza arra, ami már eddig is szépen működött. Nappal meg lehet anyán lógniKép
rjuli
 
 


Szia Juli!

Kedves Tőled,hogy ilyen gyorsan reagáltál,azóta nekem is volt időm itt-ott olvasgatni a témában. Szóval ha szeparációs szorongás, ha nyaralásos elkényeztetés, ha a kettő együtt, az a végkövetkeztetés,hogy persze nem hagyom őt magára a nagy szomorúságban,de nem hagyom az eddig jól működő ágyban elalvást elromlani. Úgyhogy ébren be az ágyba, hajsimizés, halk éneklés. Most volt az első próbálkozás, végülis 20 percbe telt,ami szerintem nem is olyan vészes. Ebből úgy a felében zokogott kétségb esve,majd hüppögés, nézelődés, beszundikálás. Teljesen igazad van, inkább most kell a talpamra állni,mintsem pár nap alatt évekig tartó rossz szokást létrehozni. Meg is nyugodtam, fog ez menni Kép

Köszi!

Buksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!
Nekem az a problémám,hogy a 3 hónapos kislányom nem akar a kiságyában aludni.Sok álmatlan éjszaka
után úgy alakult,hogy mellettem alszik.Rengeteget gondolkoztam a dolgon.Sok mindent kipróbáltam.
Megmagasítottam az ágyat, a fejét,fordítottam hasra,hanyatt,oldalra, melegítettem az ágyat,hátha fázik,
mese, éneklés, simogatás,halk monoton zörej,zene amiket kipróbáltam,de sehogy sem akar a kiságyban aludni.
Ha van egyéb ötletetek,akkor írjátok le légyszi. A másik baj,hogy elalszik cicin mellettem.
Várok(3 óra volt a max.),hogy mélyen aludjon és megpróbálom berakni az ágyba.Leér a popsi és indul a sírás
egészen addig,amíg nem veszem fel és ez ismétlődik többször,ha rögtön szopi után teszem be,akkor is.
Segítsetek légyszi,ha van ötletetek vagy tapasztalatotok ezen a téren.
Előre is köszi!
Linda
lindanya
 
 


Linda!

Szóval nekem igaziból egyik sem aludt a mi ágyunkban, valahogy ezzel voltam-vagyuk úgy, hogy ez az a pont, amit én már nem akarok vállalni. Ezzel együtt van, hogy ott alszik el Ancsi, különösen ha valami miatt nagyon rosszul alszik éjjel, olyankor ott köt ki, de amikor mélyebben alszik és rendületlenül átpakolom.
Nagyobbaknál még nem hallottam ezekről annyit, avagy másokat hallottam, mindegy, lényeg, hogy ők sose aludtak a mi ágyunkban, szopi, aztán ha elaludt letettem, ha megébredt, akkor cumi volt meg ringatás meg visszapakolgatás az ágyba...változó sikerrel.
Viszont vannak olyan ismerőseim, ahol több gyerek van, és az egész család egyben alszik. Nem is ágyuk van, hanem faltól falig matrac és kényelmesen elfér az egész család.
Sok gyerkőcnél kialakul később is, hogy amikor éjjel megébred -bár esetleg előtte saját ágyában, akár külön szobában is aludt- akkor igényli a szülőket és átvándorol hozzájuk.
Én azt hiszem, hogy ezen a téren a legfontosabb, hogy amit csinálsz, azt te magad megfelelőnek tarttsad, neked, nektek is jó legyen. Azaz pl ha valaki végképp nem birja, ha az ágyában van a gyerek, akkor küzdjön és ne szoktassa be. De ha valakit nem zavar, és tulajdonképpen élvezzi, szereti hallgatni ahogy ott szuszog mellette a kicsi, az nyugodtan hagyja, nem fog ártani vele a kicsinek.
Köztes megoldás, mikor a kiságy egyforma magas az ággyal, és egyik oldaláról leszedhető-letolható a rács. Ekkor ugyan közvetlen melletted alszik, mégis a saját ágyában. Vagy ugyanilyen megoldás, amikor a babát nagy szivacson-matracon altatod, úgy hogy mellé tudsz feküdni te is -ez elég alacsony ahhoz, hogy nem kell félni a leesés miatt- és akkor nem kell őt mozgatni és átteni onnan máshova. Éjjeli megébredésnél meg szintén oda tudsz költözni hozzá.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Kata lányunk hat hónapos. Korábban átaludta az éjszakákat, de néhány hete két-három óránként felébred úgy, hogy felsír és nem alszik vissza. Kiveszem, sétálgatok vele, megszoptatom, a cicin visszaalszik. Részemről nincs ezzel semmi gond. Csak az a kérdés foglalkoztat, hogy ha hasfájásra ébred, akkor nem teszek-e neki rosszat a szoptatással. Szerintetek?

GyeZsu

Ja, és a hordókendőt én is csak ajánlani tudom. Sok előnye mellett imádom, amikor Kata a mellkasomra hajtja a fejét és úgy alszik.
gyezsu
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: