Új privát üzeneted érkezett!

GyeZsu!

Nem hinném, hogy ha 6 hónapig a szopitól nem volt hasfájása, akkor 6 hósan hasfájása lenne tőle? A szopi azért is jó, mert (bocs, a szakszavakat nem tudom) olyan anyagokat is felszabadit, amik fájdalomcsillapitó hatásuak. Az alvásra meg azért jók, mert segitik az ellazulást a babának is. Szóval ilyen szempontból szerintem nem teszel neki semmi rosszat a szopival.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Szabolcsom kilenc hónapos, alvási szokásai igen változatosan alakultak: egy hónapos koráig nagyon aluszékony volt, az éjszakát átaludta, majd egyszer ébredt, kb. 4-5 hónapos koráig. Először az ágyában aludt, majd kb. három hónaposan mellénk költözött, mert elég hasfájós volt, és pár zűrösebb éjszaka után rászoktunk, de mindannyian szerettük. 4-5 hósan viszont elkezdett 3-8-szor ébredni éjjel. Ráadásul borzasztóan forgolódott, rugdosódott álmában. Mindig megszoptattam, mert nem is nyugodott meg mástól, így azonnal visszaaludt. Viszont nem igazán pihente ki magát, nappal öt-hat órát aludt kétszerre, mi is fáradtak voltunk, szóval héthós korában rászántam magam a jóéjtgyermekemes módszerre, vissza az összeszerelt kiságyba (előtte már egy ideje a leszerelt oldalú kiságyban aludt mellettünk/velünk), s láss csodát, egyetlen átsírt este elég volt, hogy rendbejöjjnek az éjszakák. Eleinte nyolctól hatig, fél hétig aludt, később a nagyobb melegben ötkor felkelt, cici, és még aludt egy-két órát. Nyolc hónapos korában két hét alatt kijött öt foga, volt éjszakai felsírás, de általában vissza is aludt magától. Viszont most egy-két hete kijött a hatodik, és teljesen felborult minden: először is nagyon nehezen alszik el, kivéve, ha annyira fáradt, hogy cicin elalszik. Ha ébren teszem az ágyba, akkor sír, sír, mintha nem is ugyanaz a gyerek lenne, aki hetekig ügyesen elaludt egyedül. Eleve később alszik el, kilencig, néha tízig is ébren van, pedig jól elfárasztjuk, ahogy eddig is, hétig szabadban vagyunk, sokat mozog. Aztán többször ébred, ez néha csak felsírás, akkor vissza is alszik, de egyre gyakrabban üvöltve sír, sehogy sem nyugszik meg, csak cicin, de egyre gyakrabban nem lehet kivenni a szájából, akkor rögtön üvölt újra. (Éjfélkor, háromkor-négykor ébred).

Volt valakinek már ilyen? Ez a hatodik fog egybeesik valamiféle szeparációs félelelemmel úgy látszik, de nem tudom, hogyan reagáljam le, most inkább engedékenyek vagyunk, mert tényleg borzasztóan kétségbeesett a hangja, nem hisztizik. Ha elmúlik, vajon sikerül újra visszaszokni a régi kerékvágásba? Meddig tarthat?
Fulescsacsi
 


Szerintem a fog itt akár véletlen is lehet, 9 hóról nekem a klasszikusan kb 8 hóhoz társitott szeparációs szorongás jut eszembe. Nappal nem észleltél fokozott anyaigényt? Mert akkor esetleg lehet az is.
Előbb utóbb biztos vissza fogtok szokni a régi kerékvágásba, nem láttam még éjjel szopó érettségizőtKép.

bocs, de példád nekem újabb példa arra, hogy az aludjjólgyermekem módszer nem tuti csodaszer, nem biztos, hogy egyszersmindenkorra néhány nappal megoldja a problémát. (bár biztos csak önigazolást keresek, amiért nincs szivem nekiállni erőszakos leszoktatásokra lányomnál)

Ildi

Ildi
pildi
 
 

 
 

Ildi, köszi!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Ildi! Társaságban valóban anyásabb, bár azért aklimatizálódik egy idő után. Itthon nem jellemző, és ha egyedül vagyunk valahol, pl. füvön, akkor sem, bátran elmászik méterekre, itthon is játszik egyedül, ha úgy adódik. A Módszer: ja, hát én ezt sosem gondoltam csodaszernek, mert beszéltem olyanokkal, akiknek bevált, meg olyanokkal is akinek nem. Próba-szerencse alapon próbáltuk ki, és főleg a hat-hét ébredés miatt (egyet-kettőt még kibírunk.) Amúgy meg tegnap éjjel, megint nyolctól ötig aludtKép. Kíváncsi leszek, ma mi vár ránk...
Fulescsacsi
 


Köszi ILdi!
Linda
lindanya
 
 


Sziasztok,
Az Aludj jol-os modszerhez szeretnek hozzaszolni. Nalunk igy alakult: elso ket ejjel masfel orat sirt, keservesen, harmadik es negyedik ejjel ataludta az ejszakat (este fel kilnctol reggel hetig illetve fel kilencig), otodik ejjel egy orat sirt keservesen, ma ejjel lesz a hatodik, kivancsi vagyok. Szerintem van benne igazsag, megpedig a kovetkezetesseg, de az is igaz hogy a konyv egy csomo kerdest kikerul: pl mi van a mi esetunkben (egyszer vegigalussza egyszer nem), mi van ha meg hat-het nap utan sincs eredmeny, pedig mindent a leirtak szerint csinalunk, es persze hogy erinti a babat ez lelkileg, fizikailag, gondolok itt arra hogy abban az esetben ha mar het-nyolc napja csinalja az ember es nincs valtozas, a baba pedig gyakorlatilag nem alszik ejjel ezert nappal ki van merulve. Mivel en is csinalom megertem azokat akik biznak benne es elkezdik, minden szulonek mas a "toleranciakuszobe", en pl nem erzem egeszsegesnek hogy het honap utan sem tudok harom oranal tobbet aludni egyben. Senkinek nem jo, sem a babanak, sem a mamanak (tej), se a papanak-akinek ugye dolgozni is kell (nalunk en is dolgozom). Ha pedig testver van akkor ot is erintik az ejjeli kelesek. Tud valaki valamilyen masik modszerrol ami esetleg sikeres lehet? Azert ebben meg szeretnek bizni.
PIldi,
Teged is teljesen megertelek, de en mar tul vagyok "a nincs szivem hozza" idoszakon, egyszeruen ugy vagyok vele hogy szeretnek vegre ejjelente aludni, mert szerintem ez a normalis rendje az eletnek, es ehez a babaknak is alkalmazkodni kell. Egyebkent emlekszem te voltal az aki tanacsot adott nappali alvas ugyben, koszonom!
mandarin
 
 


Engem az érdekelne az Aludj jól-lal, hogy mit ír a lelki részéről a babánál, amikor az első x este másfél (vagy több!) órát sír???? Keservesen.
Egyébként maximálisan meg tudom érteni, ha valaki aludni szeretneKép.
(Ancsi ma éjjel csak kétszer keltett, juhé!Kép)
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Kedves Mandarin!
Én is ugyanebben a cipőben jártam.Azóta tudok éjjelente aludni, hogy velem alszik a baba.Sokkal nyugodtabb Ő is.Be akarom szoktatni a kiságyba, de nem megy a dolog.Egyenlőre marad így nálunk, majd ha heverőt veszünk neki,akkor alszik külön.Így gyakorlatilag a virrasztások helyett este 10 órától hajnali négyig alszik!
lindanya
 
 


Pildi,
Semmit nem ir a lelki reszerol. En semmi jelet nem lattam annak hogy megterhelte vola lelkileg, ugynolyan mosolygos es jopofa volt, de lattam rajta hogy almos, igy nappal tobbet aludt es mintha ragaszkodobb lett volna. Logikus. Az is biztos hogy egesz nap mondogattam neki hogy "A mama nagyon szeret es megtanit aludni, muszaj megtanulni, ugye meg mindig szereted a mamat?" Meg hasonlo "butasagokat"...Szerintem egy ido utan megtanulja hogy csak azert mert nem veszem fel ejjel attol meg ott vagyok es ugyanugy szamithat ram, bemegyek ha kell, megsimogatom, megnyugtatom, de az ejjel az alvasra valo es nem szopizasra. En ebben nem latok semmi kegyetlent.
Egyebekent a mult ejjel nagyon jol sikerult, ketszer hallottam nyoszorogni kb husz masodpercre, de rogton visszaaludt, reggel fel nyolcig.
Lindanya,
Kisagyba szoktatas nalunk siman ment, es mikor harom es fel honapos volt akkor koltoztettem be a szobajaba, az is siman ment, szerintem akkor meg fel sem fogta hogy uj helyen van.
Viszont olvastam egy konyvet amiben leirja lepesrol lepesre hogy kell beszoktatni a sajat szobajaba. Nem megy egyik naprol a masikra, de sok turelemmel es kovetkezetesseggel sikerul. Es persze minel fiatalabb a baba annal konnyebben megy. Ha erdekel leirom, szolj!
Udv,
Mandarin
mandarin
 
 


Sziasztok!

PIldi! Én sem láttam semmi terhelődést rajta, sőt, az első átaludt éjszakától - ami nekünk már a második nap megtörtént - sokkal kiegyensúlyozottabb, kedvesebb, vidámabb volt nappal, mint előtte. Ekkoriban, amikor beraktam az esti mese, játék, szopi után az ágyába, és elbúcsúztam, egy darabig még gagyarászott a játékainak amiket betettem mellé, majd egyszercsak csend lett. Ez így ment több, mint egy hónapig, kivéve, ha figyelmetlen voltam, mondjuk túl melegen öltöztettem fel, vagy még nem volt elég álmos, vagy ha közben bekakilt. De ritka volt, én is belejöttem. Aztán egyik napról a másikra nagy üvöltés, mint az első este...

Most ott tartunk, hogy szinte mindig elalszik cicin, az öt órás ébredés az menetrendszerű, és néha ébred még egyszer korábban, de nem olyan nagyon gyakran.

A külön szobától én is féle kicsit. Egy szobánk van most, a kiságyba szoktatás könnyen ment hét hónaposan, de mint írtam, én előtte már egy pár hétig beletettem úgy, hogy leszedtem az oldalát, és a mi ágyunk mellé toltam. Aztán visszaraktam az oldalát és elkezdtük az Aludj jólt. Amúgy az első éjszakák nekünk - az apjával - rosszabbak voltak: folyton felhallgatóztunk - a kiságy a galérián van, mi leköltöztünk -, hogy lélegzik-e, és én minden korábbi szopi idején felébredtem, sokszor vissza sem tudtam aludni... Azért kíváncsi leszek, hogy alakul...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!
Fulescsacsi,
Tehat miutan elkezdted az Aludj jol-t, utana volt visszaeses? Nalunk sajnos volt, pl mult ejszaka, kifolyt a pisi a pelenkabol, az osszes ruhajat ki kellett cserelnem, es ez persze felebresztette. A nagy birkozas utan mar nehezen aludt vissza, mikor vegre visszaaludt akkor meg elkezdett esni az eso, az ebresztette fel. Elegge lelombozodtam...Egyebkent a pelenkakra ki vagyok bukva, meg az is folyat amit ugy reklamoznak hogy semmikepp nem folyathat-emiatt nem alszik!!
Tehat egy sikerszeria meg nem jelenti azt hogy vegleg bucsut mondhat az ember az ejszakai keleseknek...
mandarin
 
 


Azt megköszönném Kedves Mandarin!
lindanya
 
 


Írtam az "Aludj Jól"-ról és elszállt. Nem hiszem, hogy lesz még az az indulat...
Ildi, ezt találtam (angolul), bár ez csak röviden említi.
http://home.mweb.co.za/to/torngren/patparent.html

Én végigcsináltam anno, több mint két hétig tartott. Eleinte másfél órát, a végén már csak 20 percet sírt. Nem tudom, hogy tehettem meg egy 7 hónapos babával, aki közelségre és biztonságra vágyik, hogy magára hagyom ennyi idöre, amikor nyilvánvaló hogy szenved, különben nem üvöltene...
Mentségemre szóljon, az elözmény esténként 2 óra bömbölés volt, a karomban, ciciröl le-fel, be az ágyba, ki az ágyból. Akkoriban úgy gondoltam, igaz, hogy még mindig sír, de legalább le tudom tenni 5-10 percre (és nem az ablakon akarom kivágni Kép).

Szóval, védönöm állítja, hogy nem károsítja a babát ha sírni hagyják, más források szerint igen. (Miszerint hosszabb ideig tartó stresszre (megválaszolatlan sírás) nagy mennyiségü kortizol hormon kerül a baba vérébe, és ez kihat az agy fejlödésére. - Ezt a cikket nem találom)

A lányom most 22 hónapos, együtt alszunk a nagyágyban, de este magától alszik el. Amíg mellette fekszem, "beszélget", bohóckodik, nem alszik el. Tehát magára hagyom.
Ha problémás idöszakunk adódik, már meg lehet vele "beszélni". ("Nyitva hagyom az ajtót, anya nem megy sehova, csak itt leszek a fürdöben..." stb) El tudom képzelni, hogy ebben a korban, megfelelö nyugalommal és határozottsággal, menne ez a módszer sírás nélkül is. Elvileg.

Kép Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Mandarin! Igen, jó egy hónap teljes siker után jött a visszaesés. Szerintem ez, ami nálatok volt, még nem számít annak, hiszem nemrégen kezdtétek. Következő éjjel már talán semmi sem lesz. Pelenka: nekem ilyen csak az elején volt, azóta mindig figyelek, hogy a fütyije ne álljon oldalra, akkor valóban kifolyik. Bármiből. De amúgy tényleg nincs tutibiztos megoldás.

Kati! Hát, én nem bírtam volna ki két hetet, ez az egyetlen este is sok volt... Most azt csináljuk, hogy addig "fárasztom" (játék, mese, hancúrozás), amíg tutira el nem alszik cicin, a hajnali ötös szopit meg elfogadtam. Nem vészes, bár biztosan még jobban bírnám, ha én is lefeküdnék, amikor a gyerek, és nem éjfélkor...
Fulescsacsi
 


Áááá, hogy tudsz éjfélig fent maradni? Én a kölök után kb. fél óra múlva dűlök ágyba Kép

Az Aludj jólról volt vitám nekem már személyesen, nem akarom itt a neten folytatni. Csak annyit mondanék, hogy egészen biztos, hogy ez sem recept, azaz nagyon is el tudom képzelni, hogy van, akinek minden jó szándék, minden elszántság, minden türelem mellett sem sikerül ezzel a módszerrel elaltatnia a babáját/gyerekét, illetve átaludtatnia Kép vele az éjszakát. Én pl. neki sem mernék állni a nagyon pici alvásigényű, szupereleven, hiperszociális lányommal, aki pláne most húsz hónaposan egy újraközeledési krízis kellős közepére rángatott...
Ami érdekes, hogy mostanában egyre kevesebb gond van az alvásával - amennyiben anya ott van, amikor felébred. Akkor simán visszaalszik, néha csak abból veszem észre, hogy fent volt, hogy száznyolcvan fokot fordult a kiságyban (ezt csak úgy tudja megcsinálni, hogy felül és átfekszik). Ha anya nincs ott, vagy neadjisten vki más van ott, akkor nagy gáz van, kiborul a bili és minden. De nappal is anya kell, ha pl. reggel átmegyek a boltba (és persze vele ott van apa), teljes kétségbeesés. Tiszta matrica lett a kölök. Persze érdekes módon, ha megyünk vhova, akkor minden nénire felmászik, mint a fára, ölbe kérdezkedik, simogatja a babákat, meg minden. Ha hozzánk jön vki, dettó. Ilyenkor abszolút nem érdekli, hogy ott van-e anya vagy nem. Kép Kép Kép

Kati,
hogy tudod vele megbeszélni, hogy csak kint vagy a fürdőben? Ha én ilyet mondok, pláne este, Cicó azonnal elkezd krokodilkönnyeket hullatni, hogy "anya felhúzza a bugyit, nempisiiil, semmi baaaj..."

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Jó olvasni, hogy mi minden várhat még rám... Kata (fél éves) az ágyunk melletti bölcsőben alszik. Korábban átaludta az éjszakát, de hetek óta sokszor ébred éjszaka. (Nem tudom, mitől. Az oltástól? A melegtől? A fogától?) Szerencsére szopi után mindig visszaalszik. (Így apuka se nagyon ébred fel.) És szerencsére én sem ébredek fel teljesen: reggel általában nem tudom felidézni, mikor került Kata az ágyunkba, mikor és hányszor ébredt - sokszor éjszaka sem tudom, hogy ez most az előző szopi vége, vagy a következő eleje.

Jó éjszakát! Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu: háromhós kor környékén tipikus, hogy az addig jól alvó babák elkezdenek ébredezni. Számomra az az érv volt a legszimpatikusabb, miszerint ez azzal függ össze, hogy ilyenkorban kerülnek bölcsőhalál által veszélyeztett időszakba, és a felszinesebb alvás pont ezt hivatott kivédeni.

Ancsinál mnap kipróbáltuk, hogy éjjel, egy órával előző -cicis- visszaalvás utáni ébredésnél csak apja simogatta, rázogatta, csak a kiságyban. 45 percig nyafogott a kiscsaj, egyedül hagyva nem volt. 45 perc után elaludt. 3 percre. Akkor ébredt újra és kezdte elölről. EKkor cicit kapott. Elaludt és aludt 3 órát. NEkem ezek meggyőzőek arról, hogy nálunk nincs értelme aludj jól módszerrel próbálkozni.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


LÁnyok!
Hány éves korig kell aludnia egy gyereknek délután?
Elhihetem a majd' ötévesemnek, hogy ő nem álmos?

Csi
csii
 
 


Lindanya,
Itt forditom neked a fejezetet. A konyvet egy brit "doula" irta, szerintem nagyon jo. Szoval:

...Spencer eseteben 15 egesz napot vett igenybe hogy beszoktassuk az agyaba, a sajat szobajaba. Lassan kellett haladnunk, a szoktatast a nappali alvasidoben kezdtuk. Az elso nap mondtam az anyanak hogy karjaban a babaval menjen be a szobajaba, sotetitse el a szobat, tegyen fel nyugtato zenet, es uljon a hintaszekbe. Az elso delutan meg a kozelebe sem ment a kisagynak, Spencer megsem tudta levenni a szemet az ajtorol, csak arra forditotta a fejet. Az elso harom nap kizarolag ugyanezt ismeteltetttem meg az anyaval. Eloszor Melanie (anya) a szekben ulve halkan dudolgatott neki, igy veve el a figyelmet az ajtorol. Aztan felallt vele, vigyazva hogy ne ijessze meg a babat azzal hogy tul hirtelen kozeledik az agy fele. A kovetkezo harom napban az anya ugyanezt tette, minden nap kicsit (ot centi) kozelebb menve az agyhoz, amig vegul kozvetlen az agy kozeleben alltak ugy, hogy a baba nem izgett-mozgott idegesen. A hetedik napon mindezeket megimetelve letette az agyaba ugy hogy nem engedte el, hanem szorosan a mellehez olelte. Tulajdonkeppen tartotta, de mar sierult elerni hogy a baba a sajat agyaban fekudt, az idegen szobaban.
Ez egy igazi attores volt. Harom nap mulva Melanie kepes volt besetalni a szobaba a babaval, elhuzni a fuggonyt, feltenni a zenet, leulni a szekbe egy kicsit aztan letenni a babat az agyaba. Most mar elengedte, de meg midnig fole hajolt es megnyugtatta afelol hogy itt van, es o pedig biztonsagban van. Eloszor kozel maradt az agyhoz, de egy par nap mulva tavolodott. Ekkor a baba mar odaig jutott hogy megfogta a jatekait es elvonta a figyelmet az anyarol, el is fordulva tole. De amint megerezte hogy az anyja tavolodik, rogton visszafordult, idegesen az agy szelehez huzodott.
Ezt a ritualet ismetelgettem Melanieval, minden nap "babalepeseket" teve elore. A 15.-ik napon Spencer hajlando volt az agyaban fekudni. Viszont mihelyt elaludt, rogton felebresztette magat, felpattant es felult. Minden egyes alkalommmal egyszeruen visszafektettuk. Mihelyt ellazult rogton elkezdett sirni egy kicsit, de utana ezt ismetelgettuk, amig magatol hajlando volt elaludni.
Atsegitettuk Spencert a felelmen, de eloszor csak a nappali alvasokon keresztul. Meg sem probaltuk az ejjeli alvasi szokasait megzavarni, meg mindig a szuleivel aludt."

Itt azt ecseteli hogy hogy szoktattak le az ejjeli evesrol majd jon az hogy hogy szoktattak be az agyaba a sajat szobajaba miutan megtanulta vegigaludni az ejszakat. Tehat:

"Az elso este csak a jol begyakorolt nappai rituale utan tettuk csak be az agyaba. Almosnak tunt mikor betettuk, de mihelyt letettuk eberebb volt mint valaha. Felhuzta magat, mi lefektettuk es leultunk az agy melle. Megint felallt es sirt, mi megint lefektettuk. Miutan ezt 31-szer megismetelkuk, elaludt.
Azon az ejjelen pontosan ejjel 1-kor ebredt fel. Mikor bementem a szobajaba, mar allt. En gyengeden lefektettem. Nem mondtam egy szot sem, nem is neztem a szemebe hogy ne ingereljem. Par perc mulva megint felallt, sirt. Ez igy ment meg 43-szor, mikor vegre annyira kifarasztotta magat hogy elaludt. Reggel negykor megint felsirt. Es ujra lefektettem. Ez alkalommal csak 21-szer ismeteltuk meg a ritualenkat.
Masnap reggel mikor a szuloknek elmondta hogy mi tortent ejjel,az apa szkeptikusan kijelentette hogy a csoda nem fog ebben a hazban megtortenni. Ekkor megigertem neki hogy visszajovok meg ket ejszakara, es biztositottam felole hogy a nehezen tulvagyunk.
A masodik este csak 6-szor kellett visszafektetnem mielott magatol elaludt. Ejjel kettokor, mikor meghallottam hogy sir, beviharzottam a szobajaba es meg mielott felallt volna ismet visszafektettem. Ekkor 5 alkalommal kellett megismetelni. Ezutan reggel 6:45-ig aludt, amit azelott soha nem csinalt. A kovetkezo ejjel ejjel 4-kor felebredt de nem allt fel, utana hetig aludt. Azota atlagosan 12 orat alszik ejjelente. A szulok visszakaptak az eletuket."
mandarin
 
 


Hat igen, neha eleg magyartalan, de gondolom erted mirol van szo.
Remelem segitettem!
Udv,
Mandarin
mandarin
 
 


Csi,
mindkét unokahúgom két éves korában egyszer és mindenkorra beszüntette a délutáni alvást. Az oviban sem aludtak. Gyereke válogatja. De józan -és kívülálló, miután Cicó még messze nem tart itt - paraszti ésszel egy ötévesnek lassan már el lehet hinni. Pláne ha nem kezd este hatkor egyértelmű álmos hisztiket bedobni Kép

GyeZsu,
Cicónál dettó így volt, kivéve hogy ő sosem aludta át az éjszakát (még most is csak ritkán teszi). Viszont olyan négy hónapos kora körül elkezdett gyakrabban ébredni.

Ildi,
abszolút meggyőző Kép

Mandarin, most nincs időm végigolvasni, de majd biztosan lesznek kérdéseim Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Köszi Mandarin!
Én még csak ott tartottam, hogy az ágyába betenni se lehet!Nem hogy külön szoba?!
Köszönöm a segítséget!
lindanya
 
 


Segítség!!
7 hónapos "nagylányom" 10 hetes kora óta átaludta az éjjelt, két hete már egyszer ébred, éjjel kettőkor, de szopival visszaaludt.
DE: ma másodszor nem alszik szinte semmit éjszaka (megjegyzem, én sem..)8-kor leteszem, onnantól kezdve fél- egy óránként sírdogálva ébred, így megy ez hajnalig. Szopit próbáltam, kettőt szippant, de nem kell neki, nem sír, JÁTSZIK, VIGYOROG, ÖRÜL NEKEM!!! Értetlen vagyok teljesen, (meg egy zombi) van valakinek ötlete, mi lehet vele?? .... Eddig csak szopizott, egy-két hete próbálok de. adni kis gyümilét, gyümipépet. Foga nem bújt még ki, nem is látok semmit, kicsit talán duzzadtabb az íny. Szerintem nem éhes, mert szopizni nem igazán akar. Mondjuk mostanában nappal sem... : ((
Kata
mkata
 
 


Ancsi, aki 3 hóig aludt egyben 6-7 órát, majd egyre korábban és többet kelt, szintén ezidőtájt váltott át a nagyon sok ébredésre. Eleinte azt hittem, a hozzátápival függ össze, variáltam és lassitottam is miatta, de nem sikerült összefüggést bizonyitanom. 8 hósan jön a szeparációs szorongás, amikor félnek anya nélkül lenni -felfogják, hogy ketten külön személyek vagyunk- lehet, hogy ennek előszele ez ilyen korban?
Foga érzékeny lehet kibújás előtt sokkal is, mert mélyben azért nőnek ha még nem is látjuk, ráadásul 7 hósan lassan esedékes is neki.
Meg ki tudja, kismillió dolog lehet.
Csak annyit tudok tanácsolni, hogy maradjon az éjjel továbbra is éjjel, ne kapcsoljatok villanyt, ne válaszolgass stb., ezenkivül türelem és kitartás. Mondjuk ez még a jobbik verzió, ha tulképp el van maga sé nem sír!Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Hahó Kata,
és ha egy picit később tennétek le? Nem sokkal, csak egy félórával pl. Jelzem Cicó lányom hét hónaposan este kilenckor még vidáman rótta a köröket körbe a szobában. Igaz, ő nem egy alvós fajta... Kép Nappal mennyit és mikor alszik?

Nyugodtabb éjjeleket,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Csajok,
jut eszembe, nekem is problémám van Kép
Cicó most, húsz hónaposan megint kizárólag cicivel hajlandó elaludni. Már kezdem úgy érezni, hogy lassan nem oké a dolog, mert így esélyünk sincs rá, hogy esetleg mással (apával, nagyival) is képes legyen álomba szenderülni. Még este nem is gáz, bár jó lenne már egy esti program közösen a párommal, vagy barátosnékkel, de egyre gyakrabban van olyan, hogy napközben el kell mennem vhová, és nem fogok tudni mindig alvásidőre hazaérni. Pláne másfél hét múlva egész napra el kell mennem. Próbálkoztunk már két dologgal: délután nagymamával alvás (akkor a kölkec nemes egyszerűséggel nem aludt nappal, sőt vízszintesbe kerülni sem volt hajlandó), és a rituálé nyújtása (főleg este), hogy előbb-utóbb csak belealszik. Hát ez sem jött be. Tegnap elmeséltem neki az álomhozó meséket (az egész könyvet, amiben van öt darab mese) kislámpánál, ahogy szoktuk, aztán kislámpát leoltva, sötétben a három nyulat (Cicó prímán bent a kiságyban, ígéretesen hason, kóbor apácák megtévesztésére még egy cumit is gyűrmékelt), a nyulak után áttértem az öreg néne őzikéjére. Cicó ígéretesen szuszogott már. Az őzike közepe táján közölte, hogy hol van a cici, és kijött. Mire kiért a kiságyból, elfelejtette, mit akart (nagyon álmos volt már), csak odabújt hozzám, őzike folytat, szuszogás folytat, semmi nyikk, semmi moccanás. Őzike vége, abban a percben, mintha rugóra járna, kölök felpattan, eszébe jut, hogy nem kapott cicit, és bömbi ezerrel... (ja, kb. öt perc után aludt, mihelyt kapott szopit).
Ki mit tanácsol?

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok lányok!
Nem olvastam végig azt amit eddíg írtatok ezért bocsi ha olyat kérdezek amire már válaszoltatok.
Az én kisfiam most novemberben lesz 3 éves( azt írtam hogy 32 éves, he he még én sem vagyok annyi)és eddíg szépen működött a kaja- fürdés- mese- kakaó- cumi- alszom rendszer. Kb 4 napja egész éjjel fent van kb óránként üvölt tombolva, felváltva sorolja, hogy éhes vagyok, anya hozzál enni, kakaót kérek, fázom, melegem van, de ismétlem hisztérikusan és olyan hangerővel, hogy csodálkozom miért nem hívták rám a gyivit a szomszédok. Egyszerűen katasztrtófális.A hisztis korszak nála masszívan tartja magát lassan 4 hónapja, most ott tartunk hogy nem lehet neki nemet mondani mert rögtön üvölt.
Tehetetlennek érzem magam , mert a szép szó az meg sem "HALLATIK", és tegnap odáig vetemedtem hogy ellapogattam a fenekét, de ez sem használt.Mielőtt én lennék az agresszív anya elmondom, hogy ez kb 4 órakor volt azután hogy óránként adtam a kaját a kakaót, meg a vastag takarót stb és kezelésre járok a derkammal mert alig tudok felkelni az ágyból, ja és 6-kor kelek, mert dolgoni járok.Azt is elmondom,hogy a kislányom aki szintén most lesz 3 éves szépen elhagyta a hisztit (nála is kemény volt az az igazi földhözvágom magam) és szépen okosan elmegy esténként aludni. A mese mellet minden este megbeszélem velük külön külön mi volt aznap stb, nem kapkodok nem vagyok ideges hagyok időt arra hogy lecsengjenek az aznapi élmények stb.
Nem érte stressz, sőt az elmúlt 5 napban otthon voltam velük és nagyon jól éreztük magunkat.Egy éves koruk óta külön szobában alszanak,amit minden gond nélkül megszoktak.
A párom szerint hagyjam üvölteni majd abbahagyja de rettenetesen idegesít amit csinál, bár tegnap az apját hívta az nem zavart annyira.
Bocs hogy ilyen sokat írtam, és köszi a türelmet, ha valaki elolvasta.
Puszi Csilla
bim_bam
 
 


Szia, Bim_Bam!

Valami valószínűleg mégiscsak történt. A semmitől nem szokott ez lenni. Ovi? Lehet, hogy történt valami az oviban, amiről nem tudsz?

Az üvölteni hagyás mindenképpen káros. Azt üzenjük vele, hogy "nem számíthatsz rám". Érdemes belegondolni, hogy sem a gyerek, sem pedig a felnőtt nem üvölt ok nélkül. Mindig, mindig oka van. És nem szabad elbagatelizálni. Mindig van oka.

A fiunk 7 éves. Amikor tavaly nyáron felújítottuk a lakásunkat, 4 matracot tettünk a földre, és azon aludtunk mind a hatan. (Innentől kezdve Ruben nem pisilt be éjjel.) Úgy fél év múlva a fiunk visszaköltözött az emeletes ágyába. Egy héttel a sulikezdés előtt kiszedte a matracát a helyéről, és a mienk mellé tolta. Kép Azóta ott alszik, velünk.

Lehetséges, hogy ha veletek aludhatna, megszűnne az éjszakai cirkusz, vagy ha egy ideig az ágya mellé tolnál egy matracot, és azon aludnál. Az én legkisebbem 2 és fél éves, és velünk alszik, sőt a 4 és fél (ő is akkor hagyta ám abba az éjszakai bepisilést, mikor családi ágyunk lett) és a 6 éves is.

A kiborulásodat tökéletesen megértem és átérzem. Kép Ja, mégvalami: szerintem az éjjeli kakaóztatást és az ezzel kapcsolatos tevékenységet be kellene szüntetni. Ez nem jó szerintem. Ha éjjel kap enni meg inni, kvázi ugráltathat, az nem használ egyikőtöknek sem. Én megbeszélném vele nap közben, hogy este meglesz a szokásos rituálé, és aztán alvás van reggelig. Mindenképpen vele vagy mellette aludnék, és ha felébred, a lehetőségekhez képest csendben és higgadtan megkérném, hogy feküdjön le. De (miután mellette vagy) nem kell felkelned, így a derekadat is kíméled. Mindenképpen sötétet tartanék, semmiféle lámpakapcsolásnak ilyenkor nincs helye, pláne mert felébreszti még jobban a fény. Nyilvánvalóvá kell válni, hogy ha nincs komoly baj, te és a párod nem fogtok ugrálni. És ilyenkor az egész családot fel kell készíteni, hogy pár napig üvöltés várható éjjelenként, mindenki legyen kedves türelmesnek lenni. Kép

És érdemes vissszaolvasni, sok értékes információ van fentebb. Kép

Virág
virág78
 
 


Sziasztok!

Kriszi: és ha belevágsz a közepébe, és másra hagyod este? Szomszéd kisfiú (17 hó, mint Ancsi) ha otthon van, akkor nagyon anyás és cicis, éjjel sokszor megébred, rosszabb, mint a lányomKép. Viszont olykor nagymamánál tölti az éjjeleket (is), és nagymamánál el tud aludni cici nélkül is.
Másik gondolatom: másfél év táján van az újraközeledési akármi, amikor megint anyásabbak (na, most kéne idéznem Pelét, mert már direkt kértem, irjon erről), napközben is, újra sűrűbben igénylik a cicit stb. Lehet, hogy ez is jelen van nálatok?
(Ja, most már van Ancsi annyi idős, mint Cicó volt, mikor megbeszéltétek, hgoy éjjel nincs cici, de szerintem vele még mindig nem működneKép. Mondjuk most jól elvagyunk, 2-3 ébredése van éjjelente, néha a második már oda esik, ahol úgyis kelek, volt már 4-5 órás egyben alvása, felébredő pontban nyöszörgéses egyedül visszaalvása, meg este nem cicin, hanem utána kiságyban! elalvása is)

Bim-bam:nekem nem tiszta, közösségbe járt már tavaly is, vagy most kezdtetek ovit (bölcsit)? Ez egy tipikus ok lehetne.
Kakaóval én a fogak végett vigyáznék, legyen inkább viz.
Létezik egy módszer, ami nekem nagyon tetszett, mikor olvastam, de nem tudom, mekkora gyerekkkel működik: kap a gyerkőc minden estére egy darab kivánság-kártyát, ami feljogositja őt egyetlen darab anya-behivásra avagy kimenésre, legyen ez pisilés, puszi, ivás akármi. De csak egy van egy éjjelre. Ezt ált esti elalváshoz mondják. SZóval attól működik (ha már megérti a dolgot a gyerek), hogy annyira tartogatja az egyet, nem meri elhasználni, hogy aztán szépen elalszik, anélkül, hogy akár csak azt az egyet is kimeritette volna. Nem tudom, de talán ez is adaptálható éjjeli ébredéses verzióba is, de valószinű inkább csak nagyobbaknál...
Mindenesetre hirtelen változásnál mindenképp okot keresnék a háttérben, mert olyankor legtöbbször van valami.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Bim_Bam,
még pár dolog:
Kakaó: egyrészt a fogorvosok teljesen egyetértenek abban, ahogy PIldi is írta, hogy az esti kakaó a legeslegártalmasabb a fogra nézve. Másrészt a kakaóban sok a koffein, amitől még nehezebb is elaludni. (A sima tej vagy a mézes tej az alvásra jobb, a fogakra is, de nem sokkal. A víz volna a legoptimálisabb.)

Kérdés: amikor felébred a kisfiad, éber? Teljesen ébren van? Vagy esetleg önkívületi állapotban?

Lehetséges az is, hogy mandula problémája van.

Hogy alakult az előző estétek?

Virág
virág78
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a gyors válaszokat! Tegnap éjjel egy kicsivel jobb volt: már "csak" 4-szer ébredt a kislányom..
Nem is tudtam, milyen jó dolgom volt, amíg még minden gond nélkül átaludta az éjszakákat. Remélem, azért nem tart sokáig ez az új "korszaka".. : )) A tanácsokat köszönöm, megpróbálom bevetni őket!
Üdv
Kata
mkata
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat, az esti kakaóval kapcsolatban teljesen igazatok van ,és jó irányban haladunk mert az esténkénti 4-ről eljutottunk a esténkénti egy max kettőig ha nagyon nyűgös.
Egyébként megfejtettem a dolgot. Kapott a 2 gyerkőc egy videókazettát címe Jancsi és Juliska. Rics ezt nézte 3 napig mindíg ezt kérte, a Barbi sosem,és ez akkor ért el a korlátolt agyamig amikor azt mondta hogy fél ettől a mesétől. Ugyan már kislányom, de azért gondoltam megnézem a mese végét is, mert hogy amikor ők videóznak akkor tanulok és nem is figyeltem rá. Na hát ez a mese egy horror. A végére a boszorkány piros szeme kidülled és csontvázzá aszik, majd amikor már bedobják a kemencébe még egy rémes arc tűzből ( nem tudom másként leírnio) azt hörgi hogy megtalállak benneteket. Hát kivert a frász. A kazettát elintéztem akitől kaptuk "megköszöntem", Ricsinek meg megpróbáltam elmagyarázni hogy ha fél mondja ki bátran hogy segíthessek.
A kívánságkártya tetszik meg fogom próbálni.
Mégegyszer köszi ja és azóta nyugisan alszik.
MOst ennyire naiv vagyok?
NEm érdekes, de kíváncsi lennék arra a baromra ( bocsi) aki ilyet kiad gyereknek.
bim_bam
 
 


Szia Csilla!

Érdemes lenne utánajárni, hol és hogyan van szabályozva, melyik könyv vagy film hány éveseknek ajánlható. Adtál egy témaötletet a Civil Rádió fogyasztóvédelmi rovatához Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Bim_Bam,
atyaég... Kép Ez egy kínai változat, ugye? Mi is megvettük, azonmód dobtam ki a francba.

De nagyon ügyes vagy, hogy rájöttél, és hogy komolyan vetted a fiad félelmét.

További jó éjszakákat kívánok! Kép

Virág
virág78
 
 


Ez elég durva, de ha belegondoltok a sima mesék jelentős része is. Nálunk legalábbis a klaszikus mesekönyvek elég hamar félre lettek dobva (érdekes, gyerekkoromból hoztam őket, de már én se olvastam anno ki), most nem akarok neveket irni, mert azóta se olvastunk bele. Anno én eleinte nem értettem, miért nem olvassa azokat is a párom (2,5 éves kortól minden este volt meseolvasás), amig egy este nem én kerültem sorra és próbáltam egy mesét. Itt levágják, ott felnégyelik, kibelezik stb. Nem akarom védeni azt a filmet, mert szörnyű, hogy ilyet kiadhatnak, csak azt akarom kinyögni, hogy mesekönyvek jórészét is száműzni kéne!
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ez nem egészen így van. Nagy a különbség aközött, hogy hallja a gyerkőc ezeket a dolgokat, vagy látja. Bizonyos kor után szükségük van ilyen "szörnyű" mesékre is, de nem videón, hanem mesélve. A Grimmekre pl. Az is lényeges, hogy a végén mindig renbejönnek a dolgok, (forrasztófűvel összeforrasztják a felnégyelteket) és a végén győznek a jók.
Liana
liana
 
 


PIldi,
ajánlott olvasmány: Bettelheim: A mese bűvölete és a bontakozó gyermeki lélek. Ha elolvasod, rájössz, mennyire nagyon fontosak akár a Grimm testvérek által összegyűjtött mesék, akár pl. a magyar népmesék. Milyen nagyon gyógyítják a gyerekek lelkét (a felnőttekét is, ha még van valami kapcsolatuk a bennük élő gyermekkel!) még akkor is, ha a mi felnőtt agyunkkal rémesnek látjuk a meséket. (Gondolj bele, te hogyan képiesítetted magadban kisgyerekként Piroska felfalását. Az egyáltalán nem volt horrorisztikus, félelmetes. Ellenben ezt (rajz)filmen megnézni enyhén szólva durva lenne.

Kérdezd erről Pelét, ő sokkal jobban tudna neked erről beszélni. Kép

Virág
virág78
 
 


Hahó,
ha már itt tartunk, Bim_bam hozzászólása nyomán éppen azt vitattuk tegnap anyámmal Kép, hogy mennyire más olvasni, elképzelni, mint megnézni filmen. Most belegondolok, én aztán olvastam mindent rakásra, a nővérem anno imádott nekem mindenféle különleges mesekönyveket ajándékozni (vannak orosz, japán, cseh, német, olasz, vegyes, mittudomén milyen meséim), meg persze a klasszikus Grimm meg a magyar népmesék... és szurkoltam a szegénylegénynek, hogy levágja a sárkány fejeit, amik újra meg újra kinőnek - na most ha ezt egy filmen látnám, összepisilném magam a félelemtől Kép (Hozzá kell tenni, hogy nem is vagyok egy horroros alkat, leginkább csukott szemmel a páromhoz bújva szeretem nézni az ilyeneket.) Azt hiszem, ezek a klasszikus "horroros" mesék egy bizonyos kor fölött valók csak, amikor a gyerek már képes feldolgozni őket vmennyire, amúgy a rémmesék minden kultúrához hozzátartoznak - elmesélve. Képi megjelenítésben egészen más.
Slusszpoénként: mit gondoltok, mitől féltem én gyerekkoromban? A Mikrobitól Kép Később meg a Looney Toonsnak van egy olyan része, amiben Csőrike Hyde-szérumot iszik, és megnő tőle - na attól hetekig nem tudtam aludni...aztán jött az E.T.... könyvtől egyszer féltem életemben, vmi sci-fit kaptam kölcsön az unokatesómtól olyan nyolcéves korom körül, abban volt egy hologram, az nem hagyott nyugodni.

Na persze ettől egy kínai (vagy japán) videofilm nem lesz kevésbé ijesztő. Emlékszem, unokahúgaimnak is volt egy rémkazettája, három mese volt rajta: a Széttáncolt cipellők, a Csipkerózsika, és a Jorinde és Joringel, amiről azóta sem tudom, miről szól, mert soha senki nem nézte meg... a Széttáncolt cipellőkben a lány táncosai tánc közben szétágazó szörnyekké változnak Kép
kriszi
 
 


Sziasztok!
Jól felkavartalak benneteket. Az igazság az hogy mi épp hogy elkezdtünk meséket nézni, mert eddíg ugye jó idő volt egész nap kint voltunk az udvaron nem is nagyon érdekelte őket a TV.Kövezzetek meg de én ptaktikusnak ítéltem meg egy-egy órára elcsendesíteni és nyugton tartani őket, mint említettem ilyenkor tudok picit tanulni, mert mióta nem mozognak annyit elmarad a du-i alvás.A kisvakonddal meg a vukkal indítottunk és akkor most ezeknél is maradunk.
Egyébként amikor én pici voltam az estimesét vagy az anyunak vagy az apunak kellett közvetítenie, mert én mindíg elbújtam a kályha mögé ha jött a " feszültség". De álmatlanságra nem emlékszem, kivéve amikor a tesóm rémisztgetett egy időben.
Jól hangzik ez a táncolós kismese a szörnyekkel, bár nemigazán értem hogy mi a gond vele hisz a címe alapján nem is lehet másra gondolni.
puszi Csilla
bim_bam
 
 


"Ha elolvasod, rájössz, mennyire nagyon fontosak akár a Grimm testvérek által összegyűjtött mesék, akár pl. a magyar népmesék."

Na, akkor az én gyerkőceim lelki fejlődése károsan zajlott, mert azóta se olvastak se Grimmet, se magyar népmeséket (utóbbi kötet évente egyszer lemászik a felső polcról, mikor olvasás órán mesegyűjtemények cimét kell beirni) Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Hát igen, azt hiszem, én is egész jól felnőttem Grimm meg magyar népmesék nélkül Kép Próbálkoztunk velük, olvasták a szüleim, kicsit nagyobbként olvastam én is, de annyira féltem (pedig nem filmen láttam), hogy hamar a sutba kerültek. Talán most már nem félnék Kép De azért a gyerekeimen nem fogok kísérletezni velük.
Viszont valóban olyan kevés mese való iagzán a kicsiknek - most persze a néznivalókra gondolok. A fiam (4,5 éves) még a Kisvakond egyik részében is talált magának félnivalót. Könyvből könnyebb jót találni, de inkább a régi kiadásúak között.
Jó mesélést és jó alvást mindenkinek,
Klára
klara
 
 


No, hát, ahogy a kisvakond megszüli a csemetéit, az mind rajzfilmben, mind a mesekönyvben kissé plasztikusabb a kelleténél. Zsófi-mondjuk ő tényleg galamblelkű- teljesen kikészült tőle.
rjuli
 
 


Na de nem a kisvakond szül, hanem a nyuszimama! Kép Gellért amúgy nem ezen kattant ki (ezen is, de nem annyira), hanem az űrhajóson, ami pedig nekem elég ártatlan darabnak tűnt.
klara
 
 


Sziasztok!

A Bettelheim könyvet én is ajánlom mindenkinek, most adták újból, lehet kapni. Az én kedvenc mesém a kisgömbőc volt. Katának (7 hónapos) még csak éneklős meséket lehet, de azt már játszottuk, hogy "No te kisgömbőc, én most téged megeszlek!" majd mély hangon: "Te eszel meg engem? Inkább én eszlek meg téged!" És hamm, bekapta, hamm-hamm-hamm - és közben dögönyözöm. Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


PIldi,
ne forgasd ki a szavaimat. Kép

Érdekes jelenség:
többször észrevettem, hogy előfordul gyerekeknél (nem csak a sajátjaimnál), hogy kifejezetten utáltak egy mesét. Nem féltek tőle, utálták. Utánagondolva annak, hogy miről is szól valójában a mese, meg annak, hogy milyen a kisgyerek családi háttere, egyértelmű összefüggések voltak. Mindezekre nem jöttem volna rá a Bettelheim könyv nélkül.

Virág
virág78
 
 


Lányok, erre nincsenek érveim. Persze, lehet félni a klasszikus meséktől. Én egyértelműen a sci-fi jellegű fantasztikumtól féltem, átalakulás, megnövés, fülmegnövés, később hologramok, műszaki izék stb. A szülős kisvakondot nem ismerem, még nem vagyunk ebben annyira benne, megálltunk az Altatónál meg a Sün Balázsnál meg A három nyúlnál.
A Bettelheimet pedig most már muszáj lesz elolvasnom teljesen, nem csak részleteken rágcsálni. Kép

Bim_bam, a könyvben nem voltak szörnyek, ezt a keleti animátorok Kép találták ki hozzá, hogy látványosabb legyen. Az eredetiben csak elmászkál a királylány táncolni minden éjjel, és nyűvi a cipőket, és az apjának már nincs pénze újakat venni. Túl temperamentumos leányzó, kell egy erős férfi, aki megfékezi Kép Makrancos Kata mesevariációja Kép

Amúgy Cicó egyelőre attól fél, ha valami hangos vagy verekedős - nem csoda. Jut eszembe: szokott vki Álomhozó meséket mesélni? Nagyon aranyos, és tényleg semmi ijesztő benne (legalábbis mi egyelőre nem találtunk) Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!
Nálunk Lilike (3,5)a villogó bébiörzőtől fél. Lacus(6)attól amitől én gyerekkoromban: valaki a sötétben megfogja a kezem, benyúl a takaró alá stb. Kisfiam három éve úgy alszik el, hogy nyakig betakarom - ez egy este folyamán többször megtörténik vízivás, pisilés után - és attól kezdve "vigyázzfekvésben" alszik el. Ez már a szolídabb verzió, mert volt olyan időszaka amikor még oldalt is be kellett tűrnöm a takarót- mintegy "vákuummentesítve" nyaktól lefelé...Kép Állati nem? Hihetetlen, de sajnos ismerős én voltam ilyen. Viszont amikor megnézték a Szörny Rt-t jókat röhögtek rajta.
Esti mesében most a Bolond Mihók viszi a pálmát, minden este azt követelik, és újra meg újra göcögve jóízűen nevetnek rajta! Olvastátok? Ajánlom mindenkinek!!! Mikor először olvastam nekik alig láttam a könnyeimtől úgy nevettem én is.
Pussz
gyöngyösss
 
 


Sziasztok!
Nálunk Lilike (3,5)a villogó bébiörzőtől fél. Lacus(6)attól amitől én gyerekkoromban: valaki a sötétben megfogja a kezem, benyúl a takaró alá stb. Kisfiam három éve úgy alszik el, hogy nyakig betakarom - ez egy este folyamán többször megtörténik vízivás, pisilés után - és attól kezdve "vigyázzfekvésben" alszik el. Ez már a szolídabb verzió, mert volt olyan időszaka amikor még oldalt is be kellett tűrnöm a takarót- mintegy "vákuummentesítve" nyaktól lefelé...Kép Állati nem? Hihetetlen, de sajnos ismerős én voltam ilyen. Viszont amikor megnézték a Szörny Rt-t jókat röhögtek rajta.
Esti mesében most a Bolond Mihók viszi a pálmát, minden este azt követelik, és újra meg újra göcögve jóízűen nevetnek rajta! Olvastátok? Ajánlom mindenkinek!!! Mikor először olvastam nekik alig láttam a könnyeimtől úgy nevettem én is.
Pussz
gyöngyösss
 
 


Klára, nyertélKép. Tényleg a nyuszi az, de a lényeg az, hogy kissé túl direkt az ábrázolásmód.
rjuli
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: