Új privát üzeneted érkezett!

Szia Zsóka!
A harmadik módszert választottam, azt, hogy egyátalán nme veszem fel , de ez így nem igaz.
Inkább csak abban a formájában, hogy azzal a tudattal fekszünk le aludni, hogy most akkor én végigalszom az éjszakát. tegnap előtt-előtt volt, hogy a veszsekedős hangulat miatt újra többször ébredt, de tegnapelőtt és tegnap este nem ettünk csak hajnalban!!
Az első alkalommal fél négykor ébredt, fel is állt a kiságyában. Mikor meglátta, hogy felkelek az ágyból megörült, de el is sírta magát hogy előbb kimentem a szokásos körutamra. Mire visszaértem, max egy perc volt már aludt! Nekem csak be kellett takarnom. 3/4 6-kor ébredt újra, megszopiztattam és visszatettem az ágyába. Elbeszélgetett magával, aludt is még egy kicsit, fél kilenckor szólt hogymegunta, szeretne felkelni. A legutóbbi este is hasonló volt, annyi különbséggel, hogy korábban ébredt, betakartam és már aludt is tovább. És ez már két nap egymás után!!
Veronik
Veronik
 


Veronik!
még nem merek gratulálni, de így kezdődik! Az ember egy hét után észreveszi, hogy jé, a gyerek egy hete átalussza az éjszakát (és vele együtt én is).
drukkolok Nektek,
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok!

Nemrég találtam erre az internet oldalra, és eddig csak olvasgattam a hozzászólásokat. Elég parázs viták szoktak kipattani. Mi hárman hollandiában lakunk,így jórészt könyvekre támasz-kodhattam a gyereknevelés kérdéseiben.Jó lett volna hamarabb rátalálnom erre az oldalra. Ennyit bevezetésnek.
Az alvással kapcsolatban mi is megjártuk a "hadak útját". A lányom 3 hetes koráig evett, aztán aludt. Utána kezdődtek a problámák. Napközben 20 perceket aludt maximum, délután 5-től hajnali 3-ig semmit(10-11-től egyfolytában üvöltött). Gondoltam három hónap, aztán minden renben lesz, de nem így történt. Már 11-től elaludt,aztán 1/2 óránként felébredt(és mindig szopni akart),közben láthatólag még mindig fájt a hasa. Az mondták ne adjak este(fürdés után) már enni neki, mert tele van a hasa és azért sír. Kipróbáltam, akkor meg azért bömbölt mert éhes volt. Igaz, hogy anyatejen kívül más folyadékot el sem fogadott. Aztán, beteg lett (háromnapos láz) és sikerült rászoktatni az ivásra, és ez hozta meg nálunk a változást 15 hónaposan. Most 9-kor szólok neki,ad puszit az apjának, fogja a plédjét és a poharát és mászik az ágyba. Én mellé fekszem beszél-getünk, összebújunk és max.1/2 óra alatt elalszik. Egyszer ébred fel éjszaka,inni kér és alszik reggel 7-1/2 8-ig. Az Aludj jól gyerme-kemet én is olvastam (mikor a lányom 14 hónapos volt), ebből vettem a szertartást.Az, hogy bete-szem az ágyba, és hagyom bömbölni az nem ment, mert megpróbált kimászni és kiesett. Ennyit erről. Nekem megéri az a fél óra és nyugodt mindenki.Sőt nekem is jól esik összebújni vele. Persze lehet ha több gyerekem lenne inkáb hagynám sírni. Napközben 2 óránál nem szabad tovább hagyni aludni, mert este képtelenség időben lefek-tetni (ezt is egy könyvben olvastam), de én is tapasztaltam.Szóval nálunk az idő és a türelem segített.17 hónapos korától már jól alszik,és éppen ma 20 hónapos.

Kedves Zorkaanya!

A fogmosással kapcsolatban. Mi azóta mossuk a fogát, hogy kibújt az első fogacskája. Először csak vízzel,kb.8 hónapos korától fogkrémmel. Itt nem adnak fluor tablettát, mondván megeszik a fogkrémet. (Szereti is, de csak a Tutti-fruttit).
A fogmosással először nem volt gond, de aztán nem engedte, hogy mi mossuk a fogát (egyedül akarta csinálni), aztán kitaláltam a Fogmanókat(akik elviszik a piszkos fogakat), és így először Ő mossa a fogát, aztán mi alaposan. Ezután megnéz-zük, hogy elmentek-e a manók. Ha elmentek nagyon örül, mert így tiszták a fogai. Talán ilyen játékos forma nálatok is segít.
Elnézést, hogy hosszúra sikeredett talán segíthettem.
Sziasztok : Tünde
Tünde
 

 
 

Sziasztok
Írtam a másik topicban is, de végül is inkább ide tartozik.
Emese alszik!!
Esténként még beszélget az ágyban hol a játékaival hol velünk. aztán egyszercsak megunja elalszik és már csak hajnalban ébred. Azt hiszem átállhatok a tanácsadók oldalára. Pontosan ma kilenc hónapja, hogy világrajött.
Üdvözlünk mindenkit:
Emese és Veronik
Veronik
 


Kedves Veronik!

Nagyon örülök Nektek és gratulálok! Tudom, legalábbis van fogalmam róla, hogy milyen klassz érzés ez.

Más. Tudja valaki az esti ima szövegét, ami így kezdödik:

Én Istenem jó Istenem lecsukódik már a szemem...

Ha valaki ismeri, pötyögje be legyenszíves. Köszi.
Anita
Anita
 


Kedves Veronik!
Gratula!!!!!!! Abszolút át tudom érezni az örömödet. Végre alhatsz Te is, és a kicsinek is jobb, ha nem szakítja meg az alvását felébredéssel fölöslegesen. A fogzástól nem szokott sírdogálni, felébredni éjjel? Olyankor mit csinálsz?
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Anita!

Nálunk a nagymama így tanította nekik:

Én Istenem, jó Istenem, lecsukódik már a szemem.
De a tiéd nyitva marad Atyám,
Amíg alszom vigyázz reám!
Vigyázz kedves szüleimre, és az én kis testvéreimre,
Hogy amikor a nap felkel,
Csókolhassuk egymást reggel.

Szia:
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!

Mi igazán szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hiszen a lányom jó alvónak számít. Amikor kicsi volt persze felkelt szopizni, de utána rögtön elaludt, igaz, hogy velünk egy ágyban. És mindig a cicin. Úgyhogy nagyon féltem attól, ha már nem lesz cici, vége lesz a nyugalmunknak is. De nem így történt! Egy éves koráig szopizott (folyamatosan, szépen lassan szokott le róla)és teljesen simán ment az átállás. Azt találtuk ki, hogy ott maradok mellette, amíg el nem alszik, úgyhogy 10-15 percet ott feküdtem mellette. Ettől ő is megnyugodott és én is, hogy nem sírással fejeződik be a nap. Persze ehhez tényleg kellett az, hogy nyolc órakkor már ő is mindig fáradt (annak ellenére, hogy délben is alszik 1-2 órát) és szó nélkül tudomásulveszi, hogy neki aludnia kell. Úgyhogy ez így ment pár hónapig, amikor is úgy döntöttünk, hogy mostantól külön szobája lesz. Ekkor már 2 éves volt. Vettünk igazi nagylányoknak való heverőt, otthonossá tettük a kis szobáját és az első éjszakát kivéve, teljesen egyedül elalszik a szobájában.Az első éjszakán sírt egy kicsit (kb. 10-15 percet), ekkor bementem és elmagyaráztam neki, hogy már nagylány, nem kell semmitől félni, itt vagyunk a másik szobában és a konyhában égve hagytam a villanyt, nehogy féljen. Azóta minden este - a mese és simogatás után -, amikor megyek kifelé, megkérdezi, hogy égve hagyom-e kint a lámpát. Én mindig azt felelem, hogy igen. Ő erre megnyugszik és azzal már nem is foglalkozik, hogy egyáltalán nem hagyjuk égve a lámpát. Neki elég a megnyugtatás. Pisilni szokott kijönni, illetve hajnalban (kb. 6 óra tájékán) jön át hozzánk, de ilyenkor sem zavar senkit, csak odafekszik közénk. Úgyhogy tényleg szerencsésnek mondhatjuk magunkat, igazán nincs semmi probléma az alvással. És bármelyik nagyszülőnél is simán elalszik már egész pici korától fogva. Igaz, hogy náluk más időbeosztásban (sokkal később), de ha hazajön, tudja, igényli, hogy ő már nyolckor ágyban legyen.
Hát ennyi, hátha tudtam segíteni valakinek. Sziasztok!
Kertész Tímea
 


Sziasztok!

Nem regen talaltam ezt a web oldalt, igy uj olvasonak szamitok, de nagyon orulok neki, mivel Amerikaban elek, es nagyon jo, hogy vegre magyar anyukak velemenyeit is olvashatom.
Szoval az en tippem az altatasra... nem akarok dicsekedni, de az en kislanyom(aki 13 honapos jelenleg), hat hetes kora ota vegigalussza az ejszakat! Tudom, sokan irigyelnek erte.. Szerencses vagyok ilyen szempontbol az biztos. En minden este pontban 10 orakor megfurdettem a kicsimet, jo kis melegvizben, utan megmassziroztam a kis testet, babaolajjal, vagy babatestapoloval, utan szoptatas, es fel 11 , de legkesobb 11-kor mar agyban volt, es aludt, egeszen reggel 6-7 oraig! Olyan 6 honapos kora ota korabban alszik el, olyan 7 fel8 fele, es reggel 7-ig alszik, anelkul,hogy felebredne. Nagyon jo kislany! De nappal...nagyon aktiv.
En egy eves koraig szoptattam a kislanyomat, es nem is volt beteg! Higgyetek el,hogy a legjobb az anyatej! Ha tudtok, szoptassatok!
Es megvalami,kislanyom szuletesetol fogva a sajat kisagyaban alszik. Azzal nagyon "el lehet rontani" a babat,foleg az alvasi szokasait, ha a szulok agyaban alszik. Bar ez minden szulo sajat elkepzelese, hogy hogyan akarja szoktatani csmetejet.
Nagyon remelem,hogy valakinek tudtam segiteni a javaslatommal. Hacsak egy-ket hetre is ,de probaljatok ki, hatha bevalik. Ezt foleg pici korban erdemes elkezdeni.
Sziasztok! Zsuzsi
Zsuzsi
 


Szia Ildi!

Köszi szépen! Anita
Anita
 


Sziasztok!
Remélem még van aki olvassa ezt a topicot, és esetleg segíteni tud néhány jótanáccsal nekem is. A lányom lassan 16 hónapos lesz és bár szinte születésétol fogva végigalussza az éjszakákat, mégis elalváshoz nekem kell elringatnom ot az ölemben. Tegnap este elkezdtem ot a kiságyában ringatni, mert oszintén szólva a hátam nem nagyon bírja a dolgot, mármint az ölben ringatást. Viszont a gyerek hallani sem akar a dologról, és a zokogásig képes sírni, ha nem veszem ölbe. Valószínuleg én toltam el a dolgot még az elején, mert ismeroseim kezdettol a kiságyba tették a gyereküket, aki rögtön elaludt. Szóval most ott tartok, hogy nem tudom mitévo legyek, mivel a szívem szakad meg a nagy zokogások miatt( már 3-szor így aludt el, azt meg sem próbáltam, amit a szakkönyvek javasolnak, vagyis hogy menjünk ki a szobából és hagyjuk csak sírni a gyereket egy darabig, egyszeruen nekem is boghetnékem támadt),viszont mivel tervezünk kistestvért a közeljövoben, attól tartok, hogy majd nem fogok tudni két gyereket egyszerre altatni. Vagy igen? Kinek mi a tapasztalata? Lehet, hogy korai még a második gyerek miatt változtatni a kialakult renden (ami viszont tökéletesen muködik), hiszen még nincs is útban. Segítsetek kérlek, minden jótanácsot szívesen várok, mert egyenlore egy gonosz mostohának érzem magam, aki a saját gyerekét képes így megríkatni.
Nagyon várom, hogy ki mit gondol, ill. hogy ki hogyan oldott meg hasonló problémát!
Köszi, és bocs a regényért.
Katica
Katica
 


Kedves Katica!
De régen írtál! Milyen volt itthon lenni? És mi újság Veronában?
Az alvással kapcsolatban: szerintem én is elrontottam a fiamat, mert én sem bírtam ki, hogy pl. 15 percig sírjon torka szakadtából. Amikor még nem tudott kimászni a kiságyból, este odatettem egy szivacsot az ágya elé, és odakucorodtam, megvártam, amíg elalszik.
Már három éves elmúlt, de még most is szinte minden éjjel (mindig 2 óra körül) átjön a nagyágyba hozzánk, szerintem alig ébred fel, bemászik a takaró alá, és már alszik is. 5 perc múlva visszaviszem a szobájába, és reggelig ott alszik. Néha nagyon fárasztó, hogy éjjelente fel kell kelni, de én nem tudtam a drasztikus módszerekhez folyamodni. Unokatestvéremnek három gyermeke van, mind a hárman átjártak a szülõkhöz éjszaka, amíg a következõ baba meg nem született. Akkor szinte varázsütésre abbahagyták.
Remélem tudtam valamit segíteni. Hogy van Szofia?
Üdv: Judó
Judó
 


Kedves Katica!

En annakidejen mikor terveztuk kistestvert, akkor elore atalakitottam esti lefekvesi szokasainkat. Foleg hogy nalunk majd 2,5 eves korig esti elalvashoz jart anyatej. Tudtam ha meglesz kistestver akkor eleg nehezkes lenne esetleg ket gyereket szoptatni, sot ha akkor szoktatom le, talan tesot okolhatta volna amiert o nem kap mar tejet.
En biztos keresnek valami mas altatasi szokast, peldaul hozzabujast /nalunk ez valt be/ vagy valami hasonlot peldaul fogod kezet mig elalszik vagy simogatod. Amit teso erkezesekor is lehetne folytatni.
Mondjuk meg picike a lanykad nehezebb dolgod van barmi szamara is elfogadhatot tatalni, ha talan nem tul hamar szeretnetek kitesot es meg birod sulyat lanyodnak, akkor en meg huznam az idot, es inkabb csak probalgatnam piciket mi az ami meg esetleg tetszik neki. Nalunk lanyaim 2 eves kor korul kezdtek el kicsiket magamra hagyni. Addig en eselyet se lattam valtoztatasnak. En se valasztanam sirni hagyast, nem az en stilusom. En kicsiket tulkenyeztetem lanykaimat. De hat szerintem csak egyszer picik, sose forgathatjuk vissza az idot hogy bepotoljunk valamit.

Minden jot nektek, es remelem hamar sikerul valami jo megoldast talalnotok ami mindkettotoknek tetszeni fog.

Hajnalka
napocska (napocska)
 


Kedves Judó és Hajnalka!
Eloször is bocs, hogy csak most írok, de napokig nem tudtam belépni a Babanetre Kép((,a szerverem miatt! Köszönöm a gyors választ mindkettotöknek, de tulajdonképpen eldolt a dolog nálunk is, mivel a ringatás mellett döntöttem én is. Nem akarok felesleges traumát okozni a Szofinak azzal, hogy sírni hagyom. A Ti válaszaitok meg csak megerosítettek ebbéli hitembenKép))).
Remélem, hogy nálunk is hamar bekövetkezik majd, hogy egyedül el fog aludni valami módon, addig meg marad a hátfájás jobb megoldás nem lévén.
De hát ugyebár egy anya sok mindent "kibír" Kép)).
És tényleg addig kell a gyerekeket kényeztetni, amíg hagyják.
Szóval mégegyszer köszi!

Judó!
Igaz, hogy régen írtam, mert sajnos inkább csak a beleolvasgatásokra van idom, de azért folyamatosan követem a történéseket a Babaneten, nem is tudnék meglenni enélkülKép)).
Nagyon jó volt otthon lenni, bár kicsit rohanósra sikerült a dolog, de most is készülünk haza az ünnepekre, remélem akkor egy kicsit tudunk pihenni is. Szofi egyébként jól van, átesett egy középfülgyulladáson, de már minden rendben. Veronát pedig néha nem lehet a ködtol észrevenni, de sajna ez itt télen elég általánosKép(. Ennyit a napfényes ItáliárólKép(((. Néha feljutok a chat-re, Írj az üzenobe, hogy mikor vagy fenn, hátha össze tudunk futni,

Sziasztok és ezer kösz,
Katica + Szofi, aki boldogan ringatódik álomba továbbra is
Katica
 


Sziasztok!

Már régóta vagyok passzív részese - olvasója a Babanetnek. Nagyon jó dolognak találom, már találtam néhány használható ötletet. Most egy problémát szeretnék megosztani veletek, hátha tudtok tanácsot adni. Petra kislányom 14 hónapos. Kis korától kezdve egyedül, saját ágyában alszik. Eddig általában éjjelente egyszer felébredt, de ha ilyenkor megkapta a cumiját (alvócumi), gond nélkül visszaaludt. Néhány hete nagyon rossz alvóvá vált, éjszaka többször is felébred, és nagyon nyugtalanul, éberen alszik. Megpróbáltam már magunkhoz is venni, de ott nem hajlandó elaludni, szerintem nincs ehhez szokva és furcsállja. Most ott tartunk, hogy éjjel minimum háromszor felébred. Itatni is próbáltam, de nem igazán szomjas, egyébként sem szeretném az éjszakai teázáshoz hozzászoktatni. Napközben aktív, sokat van levegõn.

Sziasztok és köszi elõre is a tanácsokat.

Fehér Judit
Fjudit
 


Sziasztok!

ha valaki szeretett aludni, hát igen. Lányon 22 honapos, de még mindig éjszakáként a sírársára gyomoridegggel ébredünk. megszoktuk, nem is tudom jön.... felkavar mint egy nagy vihar nyáron, aztán tova tünik a merengő hajnali fénybe...
Nem tudom mikor lesz vége. aZT MONDJÁK 2 éves kor vizválasztó. IGAZ????
üdv:
Fedő
itt vagyok, emlékesztek még rám?? Írjatok.
Boldog Ünnepeket Mindekinek
Fedő
 


Sziasztok!
Alvás ügyben én régi motoros vagyok. Kislányom márciusban lesz 3 éves de kb. hetente egyszer ha átalussza az éjszakát.Volt olyan is,hogy éjjel 15-ször kellett hozzá bemennem. Nem részletezem milyen volt... Amióta bölcsis jobb a helyzet, beéri 1-3alkalommal éjjelente. Nálunk az is javított valamit a helyzeten amikor a kiságyból átkerült nagyágyba.Egyébként szerintem egyszeruen arról van szó, hogy ezek a rosssz alvó gyerkocök nagyon aktívak és kevés az alvásigényük is. Az én lányom például napközben csak akkor alszik ha bölcsiben van, otthon sose.
Egyszer azt hallottam, hogyha majd iskolások lesznek akkor fognak jól aludni, ugyanis az iskola már le bírja oket fárasztani. Csövi: MIMI
Névtelen
 


Sziasztok!
Alvás ügyben én régi motoros vagyok. Kislányom márciusban lesz 3 éves de kb. hetente egyszer ha átalussza az éjszakát.Volt olyan is,hogy éjjel 15-ször kellett hozzá bemennem. Nem részletezem milyen volt... Amióta bölcsis jobb a helyzet, beéri 1-3alkalommal éjjelente. Nálunk az is javított valamit a helyzeten amikor a kiságyból átkerült nagyágyba.Egyébként szerintem egyszeruen arról van szó, hogy ezek a rossz alvó gyerkocök nagyon aktívak és kevés az alvásigényük is. Az én lányom például napközben csak akkor alszik ha bölcsiben van, otthon sose.
Egyszer azt hallottam, hogyha majd iskolások lesznek akkor fognak jól aludni, ugyanis az iskola már le bírja oket fárasztani. Csövi: MIMI
Névtelen
 


Sia Mimi!
Ti alvásügyben nem próbálkoztatok homeopátiával.
már csak azért kérdem, mert egy másik helyen írtad, hogy ismertek homeopata orvost.
Szia:
Timi
I.T.
 


A fenti mondat kérdés lenne.
I.T.
I.T.
 


Mimi !

Ez nem komoly ugye,hogy a kislanyod meg ennyiszer
felebred ?! Csak azert kerdezem mert az enyem
most 10 honapos de csomoszor felebred ejjelente,
ilyenkor megszoptatom es visszaalszik velunk
a nagyagyban. Azt hittem ( de ezekszerint nem !)
hogyha majd leszokik a szopizasrol akkor nem
fog ennyiszer felebredni ( Kb.3x )!
Ez szornyu lehet hogy 3 evesen sem tudnak egyes
babak ataludni az ejszakat ! Az orvos mit mond?
Szia, es sok kitartast,
LCsilla
LCsilla
 


Szia Csilla!
Nem akarlak elkeseríteni de ez tényleg így van; még mindig, hogy Johanna nagyon ritkán alussza át az éjszakát.Én már hozzászoktam, meg az a szerencse, hogy viszonylag hamar visszaalszik. Általában valamilyen óhaja van amikor felébred. ( nyuszi kell, tea kell, feküdj mellém)
Orvost nem kérdeztem róla, úgyse tud igazán segíteni, nert gyógyszert ezért semmiképpen nem adnék neki.

Timi!
Alvásügyben a homeopátiával nem próbálkoztunk. Oszintén szólva eszembe se jutott, mert mindig csak akkor viszem a dokihoz, ha van valami baja és akkor ugye arra koncentrálunk.Tudod amikor a csúcsidoszaka volt Johannának( 10-15 alkalommal ébredt fel éjjelente) akkor még nem tudtam a homeopátiás dologról. Azóta ugye az 1-3 felébredés már kész felüdülés a korábbi idoszakhoz képest.
Sziasztok, és " jó éjszakákat"
MIMI
Névtelen
 


Sziasztok,

vhol már leírtam: a fiam 22 hónapos koráig nem aludta át az éjszakákat! Ha feklébredt, csak a szopástól aludt el. Akkor már három hónapos terhes voltam, elválasztotta, éjszaka pedig tej helyett cimusüvegben vizet kapott. Azóta alszik, mint a bunda... Ha néha felébred, inni kér, és megint alszik. Nálunk is volt olyan, hogy fél óránként felébredt! Azt hittem, megőrülök. De szerencsére elmúlt. A kishuga pedig, aki most három és fél hónapos, két hónapos kora óta átalussza az éjszakát... Szerencsém van vele, azt hiszem.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziaszto Lanyok !

Koszonom a hozzaszolasotokat hat tenyleg eleg
"elkeserito" a dolog. ( Marmint hogy mi var
meg rank !)
Zsoka ! Az en kislanyom is ataludta az elso
honapokat mint a bunda !
Kb.4. honapos kora ota nem igy van ez !
Nem tudom a fogak hozzajarulnak -e ehhez.
A lenyeg az hogy en sajnalnam egy kicsit
elvenni tole a cicit ( ha mar van lehetosegem
ra hogy kapjon egy kis tejet !).Persze Nalad
mas volt ! Ezenkivul felnek hogy nem erne
be a vizzel es igy az egesz ejszakat at nyug-
talankodna es ez meg rosszabb lenne.
A Te kisfiad rogton belenyugodott hogy csak
vizet kap ?
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok "rosszalvók"

Azt nem figyeltétek még meg, hogy mi van holdtöltekor? Én nagyon sokára jöttem rá, hogy olyankor megvolt babonázva a nagyobbik fiam és nem tudott aludni. Keletei tájolásu a háloszobája így elég sokszor bekukucskál a hold. Amikor ezt felfedeztem holdtölte idején besötétítettem a szobáját.

bigacsiga (Kata)
bigacsiga
 


Sziasztok Lányok!

Az én fiam is majdnem minden éjszaka felébred 1-2x , ha meg nem akkor én ébredek fel, hogy minden rendben van-e. Az elalvással is voltak gondjaink, de kaptam egy könyvet az altatásról, amit sikerrel használtunk! (Nem jut eszembe a címe, de biztosan sokan ismeritek!)
Egyébként eddig 6 és 7 óra között kelt reggel, de a héten beteg volt, ami miatt rágszokott, hogy fét 10-ig is alszik! Ezzel egyidőben le is szokott a napi 2 alvásról. Remélem megtartja ezt a jó szokását!

Csilla
Csilla
 


Jaj Csilla eddig úgy örültem, hogy ilyen rendes kislányom van Kép. Remélem, ő továbbra is rendes kislány marad. KépKép
Persze a fiam is kérte a cicit a víz helyett, de mondtam hogy nincs, és kapott helyette vizet. Csodálkoztam is, hogy olyan könnyen belenyugszik. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy akkor már csak elalváskor szopott, meg éjjel, ha felébredt. Én azt hiszem, hogy ez csak egy rossz szokás volt nála, mert az első kortynál már el is aludt, de ha nem szoptattam meg, akkor nem aludt vissza hamar.
De volt olyan időszakunk - egy hét - amikor fél óránként!! felébredt éjjel. Azt hittem, megbolondulok. A rágófoga jött akkor.
Lányok, előbb-utóbb minden gyerkőc átalussza az éjszakát. És bár most olyan hosszúnak tűnik, azt mondják, olyan hamar elszáll a kisgyerekkor...
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


SZIASZTOK!

Nem tudom segítek-e azzal valakinek, ha elmesélem nálunk mi volt a helyzet.
Kisfiam 2,5 hónaposan átaludta az éjszakát, majd kb. 1 hónap múlva elkezdett ismét felkelni. Persze én visszatértem az éjszakai szoptatásra, amik egyre sűrűsödtek. Én kezdtem nagyon rosszul tűrni a dolgot, hiszen már elfogyott a terhesség előtt gyűjtött energia ill. már "elkényeztetett" bennünket Soma az egy hónapja tartó alvásával. Aztán mi is megvettük az "Aludj jól, gyermekem" c. könyvet, olvasgattam mit kellene tenni. Persze gondoltam, hogy ő az éhség miatt kel fel, tehát keveset evett napközben. Közben kezdtük kóstolgatni a főzelékeket, gyümiket ... és döntöttem. Elkezdtem számolgatni - mérni (az újkori felfogással ellentétben), hogy mennyit eszik napközben és amikor már pár napja biztos voltam abban, hogy (ráhagyással is) megette a neki kellő mennnyiségeket, elkezdtük a leszokatást. Azt hiszem Zsóka írt erről és nekünk is bevált: Cici helyett víz, nem kivenni az ágyból, csak megnyugtatni és a papa is kibírja ha néhány napig ő is felkel hozzá és a mama helyett ő megy be a kicsihez. Lányok, ha elszántak vagytok egy hét alatt megoldódik a dolog!!!!!
Tudom, hogy sajnáljátok a kicsit, de szerintem megéri a kitartó és következetes próbálkozás. Soma 9 hónapig szopott és 5 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat. Persze fogzás idején voltak felsírások, amit a cumi beadásával elintéztünk, de kb. két hónapja ezek is megszűntek. Most volt 10 hónapos, este 8tól reggel 7-ig alszunk + délelőtt félóra és délután 2 óra alvás. Irtó mozgékony gyerek, most indult el, 7 hónapos korában állt fel egyedül .... Egyébként mi naponta 2 órát a leghidegebb időben is sétálunk ami jól fáraszt.
Egyetlen bibink a cumi. Ezzel alszik el, de csak alváshoz kell neki. Már próbáltam nem odaadni neki és úgyis elauldt, csak nyüszögött előtte. Ha már zavarónak fogjuk találni majd erről is leszokik. Azt hiszem még van időnk. Viszont elalvás után rögtön kiköpi, tehát nem kel fel ha kiesett a szájából. Egyébként 2 hónapos koráig el sem fogadta.
Hát ennyi. Biztosan szerencsések is vagyunk, de szerintem ha elhatároztátok, hogy mit akartok és megpróbáljátok, de csak ha eldöntöttétek, hogy tényleg akarjátok és következetesek vagytok, sikerülni fog. Remélem a második babánk sem fog rácáfolni erre.
Kitartást!!!
Betti
Betti
 


SZIASZTOK! (Ez ekezet nélküli verzio)

Nem tudom segítek-e azzal valakinek, ha elmesélem nálunk mi volt a helyzet.
Kisfiam 2,5 hónaposan átaludta az éjszakát, majd kb. 1 hónap múlva elkezdett ismét felkelni. Persze én visszatértem az éjszakai szoptatásra, amik egyre sürüsödtek. Én kezdtem nagyon rosszul türni a dolgot, hiszen már elfogyott a terhesség elött gyűjtött energia ill. már "elkényeztetett" bennünket Soma az egy hónapja tartó alvásával. Aztán mi is megvettük az "Aludj jól, gyermekem" c. könyvet, olvasgattam mit kellene tenni. Persze gondoltam, hogy ö az éhség miatt kel fel, tehát keveset evett napközben. Közben kezdtük kóstolgatni a fözelékeket, gyümiket ... és döntöttem. Elkezdtem számolgatni - mérni (az ujkori felfogással ellentétben), hogy mennyit eszik napközben és amikor már pár napja biztos voltam abban, hogy (ráhagyással is) megette a neki kellö mennnyiségeket, elkezdtük a leszokatást. Azt hiszem Zsóka írt erről és nekünk is bevált: Cici helyett víz, nem kivenni az ágyból, csak megnyugtatni és a papa is kibírja ha néhány napig ö is felkel hozzá és a mama helyett ö megy be a kicsihez. Lányok, ha elszántak vagytok egy hét alatt megoldódik a dolog!!!!!
Tudom, hogy sajnáljátok a kicsit, de szerintem megéri a kitartó és következetes próbálkozás. Soma 9 hónapig szopott és 5 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat. Persze fogzás idején voltak felsírások, amit a cumi beadásával elintéztünk, de kb. két hónapja ezek is megszüntek. Most volt 10 hónapos, este 8tól reggel 7-ig alszunk + délelött félóra és délután 2 óra alvás. Irtó mozgékony gyerek, most indult el, 7 hónapos korában állt fel egyedül .... Egyébként mi naponta 2 órát a leghidegebb idöben is sétálunk ami jól fáraszt.
Egyetlen bibink a cumi. Ezzel alszik el, de csak alváshoz kell neki. Már probáltam nem odaadni neki és ugyis elauldt, csak nyüszögött előtte. Ha már zavaronak fogjuk találni majd erről is leszokik. Azt hiszem még van idönk. Viszont elalvás után rögtön kiköpi, tehát nem kel fel ha kiesett a szájából. Egyébként 2 hónapos koráig el sem fogadta.
Hát ennyi. Biztosan szerencsések is vagyunk, de szerintem ha elhatároztátok, hogy mit akartok és megpróbáljátok, de csak ha eldöntöttétek, hogy tényleg akarjátok és következetesek vagytok, sikerülni fog. Remélem a második babánk sem fog rácáfolni erre.
Kitartást!!!
Betti
Betti
 


Kedves Betti !

Mar "talalkoztunk" valahol a net-en, es ha jol
tudom Soma egy kicsit nagyobb Sophienal.
Ugye o is februari ?! Hat ahogy igy olvasgattam
a hozzaszolasod sokszor nagyon hasonlonak tunnek
a picieink pl.Sophie is allt mar 7honaposan,mi
is kimegyunk legalabb 2 orat stb. De a legfurabb,
hogy Sophie is ataludta az elso honapokat csak
a fogzas ota nyugoskodik.Ehhez mondjuk hozza
tartozik,hogy 6 honaposan 4 fogat "dobott"ki
egyszerre es azok mar a 8.-ak voltak osszesen.
Viszont aug.vege ota semmi! Csak a nyugoskodes.
De most latom hogy a ket also ragofoga is jon.
De hat megsem foghatom HONAPOKIG a fogakra a
nyugoskodest ! Vagy??!!Ugyhogy azt hiszem bele-
kezdek a vizzel toltott cumisuvegbe !
Hisz nem hagyhatom hogy egy ilyen pici baba
mint Emese :-))) jobban aludjon mint egy nagy
lo Sophie ! :-)))Es Somat is le kell hagyni :-)Remelem sikerul !
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Szia Csilla!

Igen, kb. egyidősek a bébik, Soma március 4-i, tehát most volt 10 hónapos. Nekünk még csak a két alsó fog van meg, a felsők most vannak készülőben.
HARCRA FEL! (Szerintem sem lehet mindent a fogakra fogni.) Sok Sikert!
Betti
 


Sziasztok!
Hat akkor megint itt lennek !
Szoval kiprobaltuk a vizet is!
Az elso 2 ejjel jol is ment csak 1x ebredt fel.
Na de utana sajnos 1 heten keresztul ejjel-
nappal nyugoskodott hiszen valojaban kibujtak
a lenti 2 ragofogai a kis szornyellanak !
Ugyhogy ugy gondoltam felfugesztjuk a vizes
probalkozast ugyhogy ment a tej megint.
(2-3x ejjel).Azota ugyan kint vannak a fogacskak
de maradt a tej! Igaz csak 1x ebred fel es
5 perc szopizas utan vissza is alszik. Errefel
tegnap gondoltam ma is kiprobaljuk a vizet !
Hat kar volt ! Legalabb 4x ebredt fel,ugyhogy
termeszetesen maradt a nagyagyba velunk.
Mostmar nem is tudom mit csinaljak, azt hiszem
megeri ha hagyom szopizni mert akkor csak 1x
ebred fel(felteve ha velunk van a nagyagyba!)
Tudom,hogy en kenyeztettem el de ez van !
Keso banat! Viszont engem egyaltalan nem
zavar ha a nagyagyba alszik velunk es a ferjem
is minden este "koveteli" kozepre !
Szerintetek teljesen "kezelhetetlenek" lettunk??
Csilla
LCsilla
 


Szia Csilla!

Szerintem ez hosszútávon nem jó megoldás.Ha hozzá akarod szoktatni az éjszakai és anappali jó alváshoz, akkor szánj rá két hetet, amikor következetes vagy.Hagyod sirni, ha felébred és csak meghatározott időnként meghatározott időre mész be hozzá.Az elején nagyon nehéz, de megéri. Nálunk nagyon bevált, 1 éves korától nyugodtan eltudtunk menni egy esti programra, mert tudtam, hogy egész éjjel nem ébred fel, és nem ijed meg, hogy nem az megy be hozzá éjjel, aki lefektette.Azért egy kis gyerekmentes idő szerintem mindenkinek kell, főleg éjjel.Szia, sok sikert
Barbara
 


Szia Csilla!
Rég nem írtam már, de folyamatosan olvaslak benneteket. A gyerekeink korából adódóan hasonló dolgok foglalkoztatnak minket (bilizzen?,beszél?, jár?...). Mindennek eljön a maga ideje, majd ha a gyerek nagyobb lesz pár évvel, csak mosolygunk azon, mekkora jelentőséget tulajdonítottunk ezeknek a dolgoknak. Ki kérdi majd meg az elsős gyerekünktől, hogy ugyan mikor tanult meg járni? Bezzeg most minden ismerős rákérdez, hogy jár-e már? Tényleg fölbosszantja az embert. Na de ideje, hogy a témához szóljak hozzá.

Alvás: látom nálatok nem sok változott e téren, Sophie nem alussza át az éjszakát. Ha jól emlékszem, te már dolgozol: nem vagy nagyon fáradt a munkahelyen emiatt? Mert ugyan az én fiam sem alussza át az éjszakát, de nálunk nem gond, ha sokáig alszunk délelött egy-egy viharos éjszaka után. Ha nincs különösebb baja, akkor is 3-szor ébred minimum, és csak cicin alszik vissza. Ö is a nagyágyban alszik, akkor van gond, ha a külsö oldalon cicizik, mert hajlamos vagyok a visszaalvásra, és előfordult már, hogy leesett az ágyról. Szerencsére a vastag szőnyeg felfogta az ütést, igy semmi baja nem lett. Napközben nincs gond Sophieval alvás ügyben? Mátét egyre nehezebb elaltatni, sok idöt vesz igénybe. Azt hiszem igazad van: elkényeztettük öket? Próbáltam már az itt leirt módszert, hagytam sírni, de ö tovább bírta.
Trixy
Trixy
 


Sziasztok,
hát minden felntebb olvasható dicsekvésem ellenére eljött az az idõ, amikor mint a többiek, Emese is egyre többször ébred fel éjjel. Igazából nem is ébred fel, de mocorog, nyüszög, én meg megszoptatom, mert Ábel fiamat nem akarom felébreszteni. Ahpogy visszaemlékszem, vele is így kezdõdött, eleinte nem ébredt fel, aztán egyszer, kétszer, majd négyszer egy éjjel és csak a szopira aludt el.
Tegnap korszakalkotó felfedezést tettem: amikor Emese megint elkezdett mocorogni, (ott alszik mellettem az ágyban), fogtam és hason fektetve a hasamra tettem. Aludt, mint a bunda, és aludtam én is. Vmikor késõbb felébredtem, letettem hasrafektetve az ágyra, de nem mertem úgy hagyni. HA az én hasamon fekszik hasonfekve, az nem idegesít, de így nem merem. Na, és aludt, mint a bunda, aztán letettem az ágyra, amikor emgint mocorgot,t, újra hasrafektetve a hasamra, és aludt tovább,m nem kellett cici sem. Ma éjjel újra megpróbálom wezt, hátha bejön... Egyébként máskor is észrevettem, hogy ha fáj a pocija, akkor hason fekve jó nagyokat alszik. Nappal merem hasra fektetni.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok !
Kepzeljetek ma volt 3.ejjele,hogy egyetlen egyszer
sem kert szopizni a pici lanyom! (Tehat kibirja :-))-kovetkeztettem le !)
Igaz velunk alszik a nagyagyba,foleg miutan
szegenyke tiszta natha+lazas is volt par napig,
de legalabb ejjelente nem ker tobbet inni !
Ez mar egy lepes ugyan, a kisagyat meg majd
fokozatosan beiktatjuk ( ezekben a napokban nem
is probalkoztam hisz beteg volt ).
Barbara! Sajnos nekunk nincs lehetosegunk kulon szobara, igy Sophie agya mellettem all.
Remelem nemsokara elkoltozunk es akkor johet
a gyerekszoba probalkozas is :-)))
Trixy!Orulok,hogy itt vagy megint!Sophie napkozben
eleg jol alszik (de.1 orat es du.-an is 2 -t!)
Remeljuk az ejszaka is meg fog oldodni.
En nem szoktam faradt lenni reggelente szerencsere.Meg ha megis du.-an tudok Sophieval
aludni mert csak de-t dolgozom :-)))
Sajnalom hogy kisfiad ilyen rossz alvo de ha
nem tevedek neked van egy nagyobb is.
Ovele sem mentek siman a dolgok ?
Zsoka!A vicceket felre, remelem nem lesz Emesebol
egy 2.Abel!Ahogy igy irod eszembe jutott hogy
az elejen Sophie is csak nyugoskodott (mocorgott)
nem sirt!Lehet hogy akkor nem szabadott volna
kivenni a kisagyabol? A fene tudja.
En nappal sem mertem sose a hasara fektetni!
Max.csak ugy mint Te az en hasamon !
Azt viszont nagyon szerettem.
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok,
helyzetjelentés: ma három nyüszibõl kettõben bevált a hasrafektetés, harmadszor meg kellett szoptatni (nagyon "hangos" volt, Ábel meg ott aludt mellettünk, ha ffelébred, nagyon nehezen alszik vissza, nem mertem a dolgot megkockáztatni...).
Hátha sikerül...
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!
Csilla, te milyen módszert alkalmazol nappali és esti altatásnál? Csak leteszed a picit, és elalszik, vagy van valami praktikád erre? Érdekelne, mert nálunk ez egyre cifrábban zajlik.

Zsóka, nálunk is bevált a hasrafektetés, sőt csak az vált be, mert éjszakai szopi után általában nem tudtam megböfiztetni, annyira aludt, ezért nem mertem a hátára tenni, nehogy bukjon. Nem beszélve a hasfájásos időszakokról.Meg arról, hogy háton folyton osszerezzent álmában, és sokszor felébredt ettől. Nagyon féltem, mert mindenhol azt hallottam, hogy nem altassuk hason, de nem tudtam jobbat kitalálni.

Trixy
Trixy
 


By!
A kislányomat 6 hónapos koráig szoptattam.
3 hónapos koráig nem aludta végig az éjszakákat, de utána eggyik mapról a másikra. Ez ment így egy hétig.
Majd kezdten észrevenni,hogy felkel néha (én 11 hónapos koráig az ö szobájában aludtam) csak arra volt kiváncsi,hogy ott vagyok-e. Ha látott aludt tovább ha nem ...Sírt. De a hasrafektetés mindig bejött. Már 15 hónapos És 20-08-ig alszik.
Bár néha éjjel felkel játszani, hallani a hangját, nevetését. De sírással nem hív.
Viszont nem lehet becserkészni, hogy aludjon velünk.
Névtelen
 


Trixy !
Nem merem elkiabalni de ma volt az 5.ejjele
a teljes atalvasnak szopizas nelkul es a
2.ejjel az o kisagyaba egyedul !!! :-)))
Persze neha oda kellett adnom a cumijat meg
megsimizni a kezecskejet de aztan visszaaludt
mint egy bunda ! Nagyon boldog vagyok, remelem
nem hagyja abba a "jo" viselkedeset !
Napkozbe hogy altatom? Altalaban (du.-an )
odateszem a nagy agy kozepere (ket parna koze
mert azokba szereti belefurni a fejecskejet)
es en is odafekszem melle.Ha latom,hogy nincs
kedve aludni vagy varok meg (de altalaban 15°°
korul mar el szokott aludni) vagy felveszem
es dajkalom,esetleg enekelek is neki.
Sajnos meg nem megy az egyedul elalvas, de
vegul is en is szivesen pihenek vele du.-an.
De.-t ha nem vagyok vagy a setalas kozben
alszik el a babakocsiba vagy a babysitter
dajkalja el.Miert nalatok mi ujsag???
Csak nem tombol ??? De Te egyedul hagyod
az agyaba?? Ah! Azt en ki sem probalom ugyis
csak uvoltene !
Remelem sikerul nektek is kitalalni v.mit.
Sophie mondjuk mindig sokat aludt.
Szia,Csilla
LCsilla
 


Csilla!
Bocs, hogy beleénekelek, de az Esti alvásnál énekelj egy altatódalocskát. eleinte biztos furcsa lesz neki. De pár napon belül megszokja, hogy ez egy másmilyen alvás, egy hosszabb egy sötétebb . idövel bejön , és szertartássá válik.
Bitos szertni fogja.
X
Névtelen
 


Csilla!
Örülök a sikerednek, tényleg! Azért kérdeztem az altatás dolgot, mert gondoltam, hátha van valami egyszerü módszered, hogy gyorsan alaludjon a babus, ha álmos. Máté se tud magától elaludni, vele kell lenni, amig elalszik, pont úgy, ahogy írtad te is, a nagyágyban, vagy babakocsiban sétálás közben. Mostanában nagy fejlödés történt ez ügyben, hajlandó a kiságyban is elaludni, ha én is ott vagyok. Csak sokszor olyan sokáig tart, és ha dolgom van, idegesít az egész procedúra. Az éjszaka más, éjjel velünk van középen, és nagyon sokszor kéri a cicit...Majd leszokik, ha itt az ideje.
Ja, közeleg a szülinapjuk: torta lesz? Van valami jó ötleted olyan tortához, amit a kicsik is ehetnek, és nincs benne tej, meg tojás? Sajnos Máté kiütéses ezektöl.
Szia, Trixy
Trixy
 


Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a cumisüveges alvásról? Már elmúltunk egy évesek, de minden elalváshoz cuclisüveg kell. Van olyan, hogy megissza a gyerkőcöm a negyed litert, mire elalszik. Éjjel pedig még rátölt, mikor felébred (2,3x). Ennek persze óriási pisis pelenkák vagy elázás a következménye. Cicifüggő volt, míg szopott (9 hónap), és én sem bírtam, hogy sokáig sírjon. Lehet, ez a baj. De így legalább többet tudtunk aludni. Limcsizik, de ha sima vizet adok neki, az már álmában sem jó. Napközben csőröspohárra próbálok átállni, de ha valami baja van, csak a cumisüveg nyugtatja meg. Néha sajnálom, hogy nem cumizik, vagy szopja az újját helyette. Ha van ötletetek, várom.

Barcsi
barcsi (barcsi)
 


Barcsi,
a fiam 22 hónapos koráig nem aludta át az éjszakát (ha van még vki széles e hazában, aki nem tudja Kép), éjjel ha felébredt, csak cicivel aludt el. Eygik napról a méásikra átaludta az éjszakát, amikor elválaszottam, helyette anmikor felébredt, vizet adtam neki cumisüvegbõl.
Minden este egy cumisüveg (vagy több, max. 2) tejjel alszik el. Néha van olyan, hogy többet megiszik, na ilyenmkor pelenka, ágyínwemû, minden átázik.
Még egy: mostanában (kb. két hónapja, vagy tán több is) amikor cumisüvegbõl iszik (de csakis akkor), macerálja a kukiját. (azt szoktam tréfásan mondani, hogy úgy van vele, mint a dohányosok a kávéval: nem tudnak kávét cigi nélkül inni, õ nem tud cumisüvegbõl inni kukinyomorgatás nélkül). Néha a kukija felfelé marad a pelusban (nem lefelé, "normál" állásban), ilyenkor persze kipisil a pelusból, minden elázik. Szóval mostanában mielõtt lefekszem, megnézem a pelust, és eligazítom a kukiját.
Ennyi kitérõ után: a fiam májusban lesz 3 éves, és még most is cumisüvegezik. Sokat gondolkodtam, hogyan szoktassam le, de nagyon sokan mondták, hogy az õ gyerekük is nagyon sokáig cumisüvegezett. Úgyhogy hagyom, majd abbahagyja magától.
Vizet nappal csakis pohárból hajlandó inni, de pl. kakaót csak cumisüvegbõl. Féltem is a fogait, naponta háromszor mossuk, de nem tudom, mennyire védi meg ez a cujkros kakaóü ártalmai ellen...
Szóval ötletem nincs, csak leírtam neked az esetünket... Kép
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Kedves Zsoka!

Az en fiam is 3 eves koraig cumisuveggel a kezeben aludt el. Akkor mentunk el egy hetre a nagyszulokhoz. Csak egy hirtelen jott otletkent csorospoharat adtam a kezebe este. Meg az occsenek is, aki 20 honapos volt akkor es meg szopott. Es helyettem az apjuk volt veluk az elalvasnal. Semmi baj nem volt (csak nekem feszult a mellem). Egyetlen egyszer sem kertek sem cumisuveget sem szopit. (Pedig Adam akkor meg 3x, 4x is szopott naponta!) Mikor hazamentunk, a 2. este volt egy kis siras a cumisuveg miatt, de mondtam, hogy mar nincs. Aztan mar semmi baj nem volt. Ezt otletkent irtam le neked Zsoka, ha gondolod...
Evi
Evi
 


Sziasztok!

Torta: nálunk a nagymama csinált elsõ szülinapra ilyet: háztartási kekszbõl és gyümölcsdarabokból építkezett egy 500g-os rámás (ligás stb., vajas) dobozba, hagyta, hogy a gyümölcs megáztassa a kekszet, majd az egészet szépen kiborította. Abszolút ehetõ 1 éves korban, ill. nem tudom, de tojás szerintem a bolti házt. kekszben nem nagyon van, ezt most nem néztem meg.
Cumisüveg: lányok, kegyetlen leszek, de szerintem próbáljátok meg mielõbb elvenni! Én az oviban is láttam cumisüveges gyereket, na nem bent, de ha jött érte a szülõ, hozta és használta a gyerek. A fogaknak meg köztudottan a lehetõ legrosszabb, ha éjjel édes van a szájában.
tudom, ezt ti is tudjátok, adjak inkább ötleteket. Már biztos írtam, nagyfiam a cumit hagyta ott 2 évesen, akkor amikor a kistesók miatt épp visszaesnie kellett volna. Elharapta, én meg azt mondtam volt-nincs. És kész. (pedig vettem tartalékot, de nem mondtam meg neki). Szóval esetleg eltörhetne a kedvenc cumisüveg véletlenül, vagy el lehetne séta közben veszteni stb. Pedig a fiam piszok nagy cumis volt, éjjelente kisebb korában sokszor kellett visszaadni neki, nélküle sehova el nem mertünk indulni stb. És látta a kicsikét,akár el is szedhette volna tõlük, de tudta, az a kicsiké, a kisbabának kell, de õ már nem kisbaba, neki nincs rá szüksége. Nekünk bejött. Erõsítsétek benne, hogy õ már nagy, a felnõttekre kell hasonlítania, õket kell utánoznia, és a felnõttek már nem használnak cumisüveget. Feladatokat kell adni neki, olyat ami sikerül neki, de dícsérni lehet érte, hogy milyen ügyes nagyfiú, hogy meg tudja csinálni stb. (állítólag a párom is "nem illik egy nagyfiúhoz" módon jött rá, hogy már ne cumizzon, magától kijelentve)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Trixy!
Sajnos tortatotletem nincs,de szerencsere Ildi
megmentett minket ! Egyebkent a GYERMEKINKROL
topicba Evaval (akinek szinten most lesz 1 eves
a kislanya ) pont a szulinaprol beszelunk.
Ha gondolod belenezhetsz itt off lenne.
Igen en is azert teszem Sophiet a nagyagyba
mert megunom hamar a kisagy melletti gorcsolest
fel oraig ! De ha elalszik nem ebred fel mikor
beteszem a kisagyba :-).Szerencsere.
Nevtelen ! nem nagyon ertettem ezt a hosszabb
estei dalocskat de mindegy. Kar hogy nevtelenul irtal!
Lanyok ! En eddig halalra ketsegbe voltam esve,hogy a kislanyom egyszeruen nem fogadja el a cumisuveget! Lehet hogy megsem kene !!!:-)))
Csoros vagy rendes poharbol iszik mar 6 honapos
kora ota ! Csak azert sajnalom a cumisuveg kihagyast mert igy nem tudok neki tejet adni hisz 2 evig tart a kanalazassal .Tehat marad a szopi!
Sziasztok,Csilla
LCsilla
 


Sziasztok!

Zsóka:Bocs, de jó hallani, hogy más gyerkőc is így ragaszkodik a cuclihoz. Én is inkább a fogát féltem, végül is a sok pisilés "csak" plussz munkát ad. Bár néha félek, nehogy megfázzon. Azért próbálkozom, de még nincs taktikám. De nagy erőszakra nem vagyok képes. Remélem, nemsokára lehet majd az értelmére is hatni, de szerintem ahhoz még pici (13 hó), hogy elmagyarázzam neki, hogy pl. elvitte a cica.
Ildi: Én sem tartom olyan jónak, csak nem tudom, hogy fogjak hozzá. Tényleg azt hiszem, hogy ez megnyugtatja és nem tudom mivel pótolhatnám.
Trixy: Szerintem örülj neki, legalább nem kell állandóan kifőzni ezeket a vackokat.

Sziasztok
Barcsi!
barcsi (barcsi)
 


Sziasztok,
hát én próbálkoztam már mindennel, csõrös pohara is van (ott áll a konyhában), mindig pohárba öntöm mki elõször a kakaót, de sajnos eredménytelenül. Hisztizik, néha nem hisztis, hanem tényleg kétségbeesetten sír is. Hát marad a cumisüveg.
Volt olyan, hogy elharapta a cumit, nem volt itthon tartalék, hát azt az elaltatást senkinek nem kívánom... Kép
Mondom is neki, hogy már nagy vagy, de hát... Ugyanez a helyzet a szobatisztasággal is. (Nem szobatiszta).
Azt is mondják, hogy néha a nagyobb a kcisi születésekor "visszaesik", lehet, hogy nála is ez van? Vagyis õ nem visszaesik, de lehet, hoy egyébként pont elhagyta volna a cumisüveget, pelust, így meg nem lép a kövektezõ fázisba...
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Zsoka !
Most hogy igy irod eszembe jut a sogornom kisfia!
Ket es fel evesen szobatiszta lett, 3 eves
volt mikor megszuletett a kisoccse es 5 eves
koraig ejjelente pelenkazni kellett !
Szerintem is van ilyen ! Biztos hogy a kis lelkuk
megviseli hogy anyat mar ketten kell megosztani !
De azert nem olyan vesz ha meg 3 evesen cumisuvegezik es pelus is kell !
Emesevel hogy allsz ejjelente???
En kepzeld meg mindig jol ! Mar 1 hete nem szopizik ejjel !!:-))))) Juhu !!!
Csilla
LCsilla
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: