Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ildi!

Valahol olvastam hogy a kisfiadat elvitted egy a netten megismert logopédushoz.
Szeretném ha megadnád nevét, telefonszámát mert én is logopédust keresek a kisfiamhoz.

Köszönettel Mse
mirmur (mirmur)
 


Sziasztok!

Mse, a logopédus itt volt a neten, Enci néven, de nem "praktizáló" logopédus, csak valamikor csinálta, ill. eredetileg tanulta. Az Egy kicsi meg egy pici topicban beszélgettünk anno, talán a mail címe ott megvan, illetve ha nincs, talán meg tudom keresni. De tavasz óta nem írt a neten, meg akkoriban kiderült, hogy újra babát vár, azóta nem is tudom hol tart, szóval elég elfoglalt lehet. De megnézem, a mail-jét meg fogom találni,remélem, a többit õ eldönti. (Megnéztem: Nem írom ide, idelinkelem a topicot, és a nevére rámész, ott a cím: [url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/943.html?2001Mjus15kedd14h50" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/943.html?2001Mjus15kedd14h50[/url]#POST16500 Április 13. 10.06 például)

Edit! Én próbáltam ezt is azt is, és az ikreknél is sajnáltam, hogy csaszi. Ugyanakkor élveztem, hogy csak ülök, mint a moziban, nem kell "félnem" a szüléstõl. Viszont 24 óráig nem kelhettem fel, egyszer hozták megmutatni õket, semmi korai szopi. Míg a normál szülésemnél gyakorlatilag fizikailag szülés végétõl (na jó, plusz egy nap) teljesen jól voltam, addig csaszi után bizony napokig fájtak a mozdulatok, nevetés, köhögés, minden. Ami nagoyn hiányzik: van három gyerekem, de egyiket sem tudtam rögtön születés után mellre tenni. Csaszinál rákérdeztem, technikailag megoldhatatlannak titulálták. Maga az élmény is más, bár programozott csaszit kevésbé él meg kudarcként az ember. Ja, és csasziból limitálnak, az végül is egy mûtét, és kettõ max három a javasolt, és ha azt mondják: sok összenövést láttak, inkább ne legyen harmadik (netán felajánlják az elkötést) azt én egy idõ elõtti kapuzárásnak érzem. Sose lehet tudni, mit hoz az élet, nem szeretnék 30 évesen azzal nézni szembe, hogy nem lehet több gyerekem. (saját érdekembõl...) Szóval ilyesmik az okok.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok,


Bigacsiga volt olyan figyelmes, hogy ideküldött!!

Újra itt vagyok- kissé zaklatott hetek után és attól tartok még zaklatottabb hetek előtt...Kép
(már csak kb. másfél hónap ....) na de az ikres mamák is kibírták és felnőttek a gyerkőcök is!

MSe, nem volt időm végigolvasni a topicot, lehet, hogy leírtad miért keresel logopédust, akkor bocs,
ha még nem, akkor írd meg mailben! (fenn megtalálod a címem!)

Ildi, mi újság nálatok?
Talán most már sűrűbben tudok jönni - egy darabig- és akkor újra "felveszem a szálakat"!!
Puszi mindenkinek,
Enci
Enci
 

 
 

Szia Enci!

Nagyon örülök, hogy elõkerültél, a másik (egy pici meg egy kicsi) topicon nemrég felvetettem, hogy nagyon eltûntél, de senki nem tudott semmit. Én nem írtam, mert igazán nem volt mit, lelkiismeretem sáros, de nem voltam az ajánlott doktornõnél azóta se. (álljon itt mellette, hogy a fiam két hónapja kapott fogszabályzó beutalójával se jutottam még elõbbre). Most új logopédus van az oviban, felmérte õket, és egyiküket se szemelte ki, nem kell járniuk!!!! Ezzel együtt Gergõnél ragozási gondok még vannak (pl. lány-lányot), de optimista vagyok most már nagyon.

Ha tudsz jönni a netre, mesélj magatokról!!!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok Lányok!
Lenne egy csomó kérdésem, szívesen venném a tapasztalataitokat.

De előbb még egy kellemes élmény. Tegnap vásároltunk a fiúknak etetőszéket és ez volt az első (és eddig egyetlen) hely, ahol azért kaptunk kedvezményt, mert ikrek a gyerekek!!! Le is írom ide a cég nevét: Stokke bútorstúdió (Unico) 1032 Bécsi út 231. És még BNV kedvezmény is volt, de ez már nem az ikrek miatt.

A kérdéshegyek:
Dani mostanában alig eszik a főzelékből, gyümölcsből, néhány kanál után nem hajlandó kinyitni a száját. Viszont állandóan szopizik. Igen ám, de az utóbbi két hónapban összesen csak 15 dekát hízott. Ez a dokink szerint is kevés, azt mondja adjak több főzit. De ha egyszer nem eszi!? Nektek is volt ilyen? (8-án lesznek 10 hónaposak és Dani kereken 7 kiló)

Aztán, a Marcinak mindig az a játék kell, ami a Daninál van. De úgy, hogy elveszi, mást adok Dani kezébe, rögtön kikapja azt is, és így tovább. Mit lehet ilyen kicsivel csinálni? Mondom neki szépen, hogy nem szabad, próbálom visszaadni Daninak, a vége pedig az, hogy mind a kettő üvölt.

Van már a fiúknak 5 foguk (külön-külön) úgyhogy már kéne fogat mosni. Vettünk egy ilyen kis műanyag vacakot, amit az ujjunkra lehet húzni és azzal dörzsölni a fogukat-ínyüket, de nagyon utálják, nem engedik. Ti hogy mostok fogat?

Ti honnan szerzitek be a zöldséget-gyümölcsöt a kölköknek? Bio-t főztök? Üvegeset adtok? Mi eddig a Marcibányi téren vásároltunk, de kicsit meginogtam hogy valóban bio-e, meg ha hozzáadom a benzinpénzt meg a levegőszennyezést, amit a kocsim okoz, már nem is annyira bio... Van kertünk, de nincs energiám még azt is csinálni.

Vettétek már igénybe bébiszittert? Egyet vagy kettőt kértetek meg? Nálunk a nagymamák még eggyel sem bírnak, ezért kellene valami megoldást találnom, októberben pl. kötelező szakmai továbbképzésre kell mennem 3 napra. Valószínűleg a férjem fog itthon maradni, de ha mégsem tud? És kb. mennyibe kerül egy bébiszitter? Én már kinéztem itt nálunk valakit, de mit (mennyit) ajánljak neki? És kettővel hogy fog bírni? Van ebben tapasztalatotok?

Előre is köszi, üdv.:
Cicus
Cicus
 


Szia Cicus!
Örülök, hogy feltüntél most, már vártalak!
Neked vannak korban legközelebb álló kisfiaid hozzánk, januárban fogunk ikerfiúcskákat szülni...
Rengeteg gyakorlati vonatkozású kérdés merül fel bennem, ha lesz idöd, kedved, nagyon örülnék, ha megosztanád velem tapasztalataidat.

Van már 3 "egyke" kisfiam, tapasztalat is tengernyi, de ez a két pici egyszerre ismeretlen
helyzet elé allít.
Milyen ikerkocsit vettél, bevált-e?
Mekkora rugit adtál Rájuk az elsö hetekben?
Milyen vastag cuccal oldottad meg a levegöztetést?
Nem tervezed eladni a feleslegessé vált ruhácskákat?
Egyformába öltözteted a fiúkat?

Ami a fogmosást illeti:mi késöbb szoktunk rá, amikor nagyon utánozni akartak már, addig puha gézzel, zsepivel törölgettem át a fogacskákat lefekvés elött, gyors, egyszerü mozdulatokkal.

A mi eddigi gyerekcsöszeink 300 ft-os órabérrel dolgoztak, mindhárom gyerköcöt vacsiztatni, elaltatni kellett ennyiért:kaja, pizsama, meséskönyv kikészítve, szerintem túl sok dolga nem volt.

Várom válaszod!
üdv.
Kinga
kinga
 


Sziasztok!

Kinga, látom elkaptad Cicust! Kép

Cicus! Az enyémek is totál lelassultak a második félévükben. Mi egyéves korra kb. 8.5 kg-ig jutottunk (6 hónaposan valahol 6.5-7 körül voltak, de ezt meg kéne néznem pontosabban). Amire nagyon emlékszem, a második félév súlygyarapodása, ami az egyke nagyfiamnál kb. 4 kg volt, náluk kb. 2 kg. Szóval van ilyen. Ja, mindemellett én is azt csináltam, mikor kezdtek keveset hízni, egy fõzelék (5 hó) majd mégegy (kb. 7 hó), hátha akkor jobban híznak majd. Nem jött be! Eévszet tippek másik topicokon voltak. Én anno a figyelemelterelés és lopva belapátolás módszerét csináltam, ezzel együtt ketten ettek annyit, mint a nagy ugyanannyiidõsen egyedül (kb. 1.5 dl fõzelék per koponya) Viszont, ha gondolod, lassan benne vagytok a korban, lehet bõvíteni a választékot. Nálunk a nagy áttörés evés téren 1 évesen volt, amikor a szülinapjukon úgy döntöttem, elegem van a tiltásokból, egyenek amit akarnak. A felnõtt ételekbõl nagyon jól ettek. Próbálj meg olyan felnõtt kajákat, amikbõl apró darabokat lehet enni (mondjuk inkább 1 év után, de a nagy favorit nálunk a rakott krumpli volt), és egyetek együtt, akár a te tányérodból adj nekik. NÁlunk ez mindhárom gyereknél bejött, mindig az kellett nekik, amit mi nagyok ettünk.

Fogmosás: ezt sok helyen mesélem, anyósomtól örököltem a szokást: elsõ napoktól kezdve egy textilpelus csücskével minden este (fürdéskor) átmostam a szájukat. Eleinte ez a szájpenész kialakulásának megelõzését szolgálta, és anyósom szerint, a családi hagyomány eredményeképp senkinek se volt a családban. Késõbb ez a mosás ment át a fogak áttörlésébe. MIvel elsõ naptól ment, teljesen természetes volt nekik, hogy nyulkálok a szájukba. Kb. 2 évesen adtam fogkefét, elõször fogkrém nélkül (ill. korábban is játszani), és amikor majd öblögetni tudnak, akkor lehet fogkrémmel (kb 3 év).

Zöldség: amikor kicsik voltak, a nagy részét a helyi zöldségesnél vettem, ill. amit kaptam vidékrõl anyósomtól. Most már van kertem, és lelkesen csinálom, a zöldségek nagyrésze innen van, kisebb része anyósomtól, venni szinte nem veszek. Gyümölcsöt veszek. Én a bébiételeket nem szerettem, anyagilag sem, meg ízben sem, de tény, nem is sokat próbáltam. Inkább csak utazáskor vagy ha valahol tudtam, hogy nem tudom megoldani. De nagyon kevés fogyott. (inkább az italok, abból vettem olyat télen, amilyen gyümölcsöket akkor nehéz lett volna beszerezni). A biopiac kérdés egy jó gondolat, levelezek egy ikres anyukával, aki agrár témákban járatos és éppen ilyen bio ellenõrzõ cégnél van. Õszerinte az öko piac oké, persze kérdés, meg tudod-e fizetni, ill. tudsz-e oda rendszeresen menni.

JátéK. nehéz eset. Volt, hogy kaptunk tök egyforma játékot kettõt (sõt hármat), de ez nem megoldás. Az ilyet ajándékozók is megállapították maguktól, hogy ez hülyeség volt és nem csinálják többet. MOndjam azt, hogy bízz benne, kinövik? Nem mondhatom, mert az én 6 és 8 éves nagy gyerekeim is összevesznek olyan játékon, ami hetekig egyiknek se kell, de ha valamelyiknek eszébe jut, akkor mindjárt mindnek az kell. Ez vele jár minden kis korkülönbséges testvérrel. Bármennyire is hasztalannak tûnik, szerintem legjobb tényleg az, hogy mondogatni nekik miért nem jó amit csinálnak, elõbb utóbb talán megértik.

Bébiszitter nem volt, nagymamák bírták. Anyunak most már 6 unokája van, abból volt, hogy 5-el egyszerre kellett el lennie. MIndig megállapítja, öreg már ehhez, meg nem bírja idegekkel, de azért valahogy megy a dolog. Anyósom meg imádja, ha a 4 unokája egyszerre ott van vele, a nyáron 2 hét volt így, ráadásnak az õ magatehetetlen anyósával, és a törött lábú apósommal. Anyósom azt mondta, könnyebb volt a 2 felnõtt 4 gyerek, mint amikor csak az öregek voltak mellé. Igaz, mi kicsi kortól kezdve sokat voltunk a nagymamáknál, sokat vigyáztak az unokákra, edzõdtek.

Szerintetek normális az, ha egy ikres szülõt nem hoz lázba egy másik ikres szülõ? Az oviban van most még egy ikerpár a csoportban, fiúk (kétpetéjûek) elég hasonlóak azért, és egyformába vannak többnyire öltöztetve (nálam tegnap csúcs volt, mert az uszodából kapott reklámpolót egyszerre vették fel, azaz legalább a polónk egyforma volt). Én eleinte tök lelkes voltam, hogy ime egy ismerõs napi találkozásoknál, azonos korral stb. De részükrõl nem érzek semmi ilyet. Én meg nem akarok rájuk mászni, mert akkor lehet, hogy azt is unják, hogy csodabogárnak tekintik õket. Hogy vagytok ezzel a kérdéskörrel?

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Kinga!
5 fiú!!! Nem semmi!
Most csak röviden. A babakocsink egymás melletti, ezen anno iszonyú sokat vacakoltam, megtalálod itt a topicban, pont egy évvel ezelőtt. Nekünk végül egymás melletti van, tudtam venni hozzá saját bundazsákját is, teljesen bevált. De van, aki az egymás mögöttire esküszik. Szerintem mind jó valamiért. Ezt a mienket (ABC Adventure Twin, újonnan 54 eFt, használtan 25 körül legalábbis mi ennyiért vettük), jó laposra lehet csukni, könnyű, befér jól a csomagtartóba és mint mondtam, kaptam hozzá ugyanolyan bundazsákot, ami szerintem jobb a lábzsáknál. Láttam ugyanilyet Hauckban meg gracoban meg valami más márkában is. Viszont sok üzletnek az ajtaján nem fér be, pl. a mi előszoba ajtónkon is csak összecsukva.
Eleinte nagyok voltak az 56-os ruhák, de hamar belenőttek meg olyan picik még olyankor, nem is fickándoznak, nem tekeredik rájuk a nagyobb ruha, úgyhogy szerintem ez nem olyan nagy gond. Igaz, elég jó súlyuk volt, 2,45 és 2,85.
Télen volt rajtuk kint body, rugi, kardigán, overall (bélelt kordbársony, tehát nem túl vastag), sapka 2 (egy pamut és egy kötött), kapucni, kistakaróba becsavarva és a babakocsi bundazsákja. Ezt most hogy így leírtam tényleg elég sok réteg. És enyhe tél volt tavaly...
De hát Neked már van 3 fiad!!! Én magyarázzak!? De szívesen különben!!!
A ruhák általában kölcsön vannak, az a néhány, ami meg saját (tényleg egészen elenyésző) azt meg akarjuk őrizni a huginak (csak nehogy két fiú legyen ő is...) Ő csak terv, de azért a ruhákat még őrizzük. A babakocsit szívesen átadjuk, de ez a fiúktól függ, hogy hajlandóak lesznek-e még használni. Mi először olyan 3 vagy 4 hetesen használtuk azt hiszem.
Mi lett volna, ha nem röviden írok...
A fentiek végett nem öltöztetjük őket egyformába. De ha venni kéne, akkor szívesen vennék mondjuk azonos fazonú de különböző színű holmikat, de gondolom ez legritkábban lehetséges.
Kérdezzél nyugodtan!!!!!!
Cicus

Ildi!
Köszi a válaszokat!!!
azok a szülők szerintem nem a megszokott módon viselkednek, én biztosan örülnék más ikreknek, de biztosan van valami oka a dolognak. idővel úgyis kiderül.
Hú, evvel a bioellenőrös ikres anyukával én is leveleznék szívesen. Egyébként egy ismerősömnek nem volt jó véleméyne valamelyik minősítő cégről. Nem nagyon értettek az adott gyümölcs kultúrához plusz eléggé íróasztal mellől minősítettek...

Újabb kérdésem merült fel. marci eddig szuper jól aludt, illetve nagy átlagban ő volt a jobb alvó. Mióta viszont mászik meg felül magától, éjjel is ezt csinálja és úgy sír az ágyában amikor felébred. Illetve ezt gondolom, hogy ezért nem tud visszaaludni, ezért sír többször (3-4) éjszakánként mostanában. Gondolom ülve elég nehéz lenne visszaaludni... Van ilyen tapasztalatotok? Mit csináljak szegénnyel. Most felveszem, visszaringatom, megszoptatom, stb., de azért nem élvezem túlzottan a dolgot...
Sziasztok: Cicus
Cicus
 


Köszi Cicus,kedves, hogy ilyen részletesen válaszolsz!
Nagy terveim vannak a börzével, ott veszek majd hiányzó cuccokat, feltéve, ha addig nem öltök viziló méreteket...de azt hiszem úgy is kigördülök....
Lesznek még kérdéseim, biztos sok fog bugyutának
tünni, de jó, hogy van kitöl kérdezni!


Ildi!
Készülök írni Neked, de itt rögtön reagálni kell az aktualitásokra.
Engem nagyon- láthatod-izgalomba hoz egy másik ikres anyuka, bár lehet idövel ez lecseng...nem hinném azért, mert szerintem mindig felmerül majd olyan kérdésem, amire szívesen meghallgatom tapasztaltabb anyukák idevágó véleményét.
Ez nálam ikrektöl függetlenül is müködött, gondolom azért is lettem megszállott babanetes, mint még néhányan errefele....Kép

Napsütéses hétvégét.
Üdv.:Kinga
kinga
 


P.Ildinek !
Es mindazoknak akiknek ikrei vannak.
Ne haragudjatok, de most inkabb nevtelen maradnek.
Par napja tudtam meg,hogy ikrekkel vagyok terhes.
A vilag osszeomlott alattam ! Van egy 2 evnel kisebb gyerekem mar, nincs ketszobas a lakasunk, penzunk sincs stb. A nagyszulok es mindenfele rokonok rettento messze laknak = tehat semmifele segitseget nem varhatok senkitol (csak penzert!).
Szeretnem a szivetekre tennetek a kezeteket es leirnatok,hogy mennyiben is fontos egy ilyen dontes es ha ujra kezdthetnetek elvalnatok-e megegyszer ?! Kerlek ne legyetek hipokratak !
Tudom,hogy ez babanet itt mindenki imadja oket , de nekem nagyon fontos ez a dontes ! Nagyon felek, ugy erzem keptelen vagyok elvalalni oket !
Koszonom a hozzaszolasotokat !
Névtelen
 


Szia Névtelen!
Engem legalább ennyire sokkolt a hír, mint Téged, nekem 4-5. gyerekeim lesznek az ikrek, és mind az 5 fiúcska!Kép vagy Kép??.
AZÓTA IS SZOKOM A GONDOLATOT, HOGY MI IS LESZ, hogy is tudom megszervezni az életünket, hogy müködjön....
DE:én úgy tekintem Öket, mint egy kedves fintora a sorsnak, hisz 3 gyerek után egy újabb kisbaba nem lett volna nagy durranás...minden a kisujjamban van még, vagy már...annál inkább az ikrek!!!
Ez egy olyan kiváltságos esmény, ami keveseknek adatik meg,és én megpróbálom élvezni minden pillanatát...kezdve azzal, hogy most már ketten hancúroznak a rengö pocakomban!
Nagyon sokan szeretnének ikreket különbözö elgondolások alapján, és ez nem kívánságmüsor, ahogy esik, úgy puffan...
Próbálj Te is túllenni a puffanáson és elgondolkodni a különlegességén ennek a helyzetnek...
Se jogom, se szándékom beleszólni az életedbe,csak azt szerettem volna tudtodra hozni, hogy mást is váratlanul ér a hír gyakorta, de mérlegelni kell...nagy a tétje a dolognak!!!!
Okos döntéshozatalt és mielöbbit...tudod a babák érzik azt is, hogy most hezitálsz a sorsuk felett...
KINGA
KINGA
 


Szia Kinga!
Persze igazad van, de tudom mindenkinek 1 elete van.Nekem is ! Es ha nem leszek kepes se szellemileg se fizikailag teljesen egyedul (papara inkabb ne szamoljunk ,csak este 20.00 utan)felnevelni 3 pici gyereket?????
Azt sem szeretnem ha a nagyobbik sinylelne meg az egeszet ! Nem tudom Neked milyen segitsegeid lesznek, nagymamak stb. de mint en mar fentebb irtam nem szamithatok segitsegre !
Hidd el nekem sem konnyu, sot !
Azert koszi hogy hozzaszoltal !
Szia,
Nevtelen
Névtelen
 


Szia Névtelen!

Leírom magunkat anno: panellakás, másfél szoba. Ötödéves egyetemisták voltunk. A nagyfiú másfél éves volt, amikor kiderült, hogy két kistesója lesz. 2 éves és kerek 2 hetes volt, mikor megszülettek. Szülés elõtt 2 héttel államvizsgáztunk.
Anyagiak: egyetemen volt ösztöndíj, meg szoc. tám. Mindegyik csak 10 hónapra, és gondolhatod mekkora összeg. A 10 haviból spóroltam össze, elosztottam 12 hónapra. Ezután én GYES-en maradtam (GYED-em nem is lehetett volna, bár akkoriban éppen nem is nagyon volt), páromnak PhD indult utána. Ha mondanak valamit a 95-ös árak: gyes volt kb. 8 vagy 9 ezer ft, a párom kapott 18 ezret ösztöndíjnak, a családi pótlék meg 10 körül volt. Arra emlékszem, 42 volt a vége. Az egyfõre esõ jövedelmünk bõven a minimálnyugdíj alatt volt.

Így utólag:
Vállalnám most is!!! Az egyetlen, amitõl akkor is féltem, a koraszülés és egyéb ezzel összegüggõ problémák. De hittem magunkban, és abban, hogy ha Isten úgy akarta, segíteni is fog. És lõn, idõre születtek.

Biztos, hogy borzasztó nehéz lesz. De néhány hónap után belerázódik az ember, és azután sok csodálatos nap következik.

Hogy is írtad, mindenkinek egy élete van? A magzatoknak is odabent. Én képtelen lettem volna meghozni egy olyan jellegû döntést, hogy ne vállaljam. Nem tudnám feldolgozni magammal.

MÁig emlékszem egy szobatárs kismamára. Volt egy lánya és négy fia. Amikor én találkoztam vele 3 kisfiú volt egyszerre a pocijában. Illetve szinte egynap szültünk. Neki sokkal nehezebb volt, de ragyogott állandóan az arca.

Most akkor kérésednek megfelelõen szívemre teszem a kezem, és megkérdem magam, vállalnád mégegyszer:
VÁlaszom: Igen! Sõt, bátrabban, mert tudom, hogy meg lehet csinálni.

Azért ha lesz rá módod, írd meg nekünk, hogy döntöttél!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Névtelen!
Nekem ugyan elsők az ikrek, tehát könnyebb helyzetben vagyok Nálad, mert el tudom képzelni, hogy még egy nagyot is nevelgetni, ellátni, hihetetlen erőfeszítés lehet. Viszont van két ikres ismerősöm, akiknek Hozzád hasonlóan két éves volt a "nagy", amikor megszülettek az ikrek. Ha gondolod, megkérdezem őket, hogy megadhatom-e neked a paramétereiket, hogy elmondahssák hogyan boldogulnak.
Egyiküknek tudom, hogy van egy néni, aki segít a háztartásban (esetleg ezt Ti is meg tudnátok oldani?), másikuk pedig most gondolkodik, hogy beadja a nagyot bölcsibe. Ez is egy megoldás, és hallottam már tényleg jó bölcsikről.
És most a saját tapasztalataim. Az én fiaim tegnap voltak 10 hónaposak. Az elején angyon nehéz volt velük, viszont a férjem az első 3 héten itthon volt velünk, szerencsére Karácsony előtt születtek a fiúk, így itthon tudott maradni szabin. Azután pedig egyre jobban belerázódtunk sé egyre könynebb lett. Viszont nem tagadom, hogy akkoriban sokszor gondoltam arra, hogy mikor fogom már érezni az előnyeit is annak, hogy ikrek, és nemcsak a hátrányait. Mostanában már érzem!!!! Hihetetlenül tudnak örülni egymásnak, egész jól elszórakoznak egymással és úgy általában megnyugtatja őket a másik jelenléte.
Anyagilag sajnos senki (értsd állambácsi) nem értékeli, hogy ikreid vannak, de én már most felajánlom, hogyha szükséged van rá, kölcsönadok babakocsit, ruhákat, stb. és szerintem a többiek is csatlakoznak ehhez a felajánlásomhoz. A lakásgondon sajna nem tudok segíteni (akkor most hány szobátok is van?), ez tényleg gond. Nekünk kettő (összesen), ez egyelőre elégnek tűnik.
Az egyéb segítségek: igaz mi falun lakunk Pest környékén, de képzeld itt már minden szomszédtól és nem szomszédtól kaptunk gyerekruhát (újat is!), többen felajánlották, hogy vigyáznak a Törpökre (olyan is, akiről azt sem tudom kicsoda), van több olyan barátnőm, akinek teljesen egykorú a gyereke a mieinkkel és most, hogy már nagyobbak (mindent esznek, ügyesen játszanak), felajánlotta, hogy ő is vigyáz néha egyszerre mind a háromra. De van más barátnőm is, akiknek nincs is gyerekük és ők is vigyáztak már a gyerekekre, amíg mi moziban voltunk. Persze a legtöbbet a férjem segít, igaz ő este 6 körül általában itthon van, de reggel már ötkor elmegy. Esetleg tudna a férjed változtatni?
Ja, és üzletekben, utcán is sokan segítenek. Pl. hajléktalan elment nekem parkolójegyet venni, egy boltba (többe is!) nem fértünk be a széles babakocsival és kihoztak mindent az utcára, hogy ott nézegethessem, szórakoztatták, nézegették a gyerekeket közben, és általában mindenhol megcsodálnak bennünket az ikrekkel.
Szóval, ahogyan azt vártad, én is csak rábeszélni szeretnélek!!!
Te pedig bírni fogod, hidd el, mert a természet felvértez bennünket erővel, ha igazán szükség van rá.
Én is nagyon izgultam, hogyan fogok bírni kettővel, de ez inkább csak a terhesség vége felé jött elő, addig hihetetlenül büszke voltam az ikrekre.
Nagymamák nálunk vannak, de rájuk kevésbé lehet számítani, mint a barátokra.
Drukkolunk, hogy a Nektek legjobban dönthess!!!!
Azt nem írtad, hogy ha csak egy babát várnál, akkor is hezitálnál? Mert szerintem ez persze különbség, hogy ikrek és nem egy, de nem akkora, hogy egyet szeretnél, de kettőt nem. Persze ezt Ildiék jobban tudják, akiknek előbb volt egy és aztán kettő.
Üdv.: Cicus
Cicus
 


Kedves Lanyok !
Nagyon aranyosak vagytok, es nagyon orulok,hogy nem kaptam Toletek semmifele BIRALAST (miert nem vedekeztel stb) amit viszont mar kaptam egy-ket embertol es megjobban elkeseritette a helyzetem!
Miota megtudtam a hirt, csak sirok,es keptelen vagyok dontes hozni!Tudom igazuk van azoknak is akik azt mondjak magad csinaltad a bajt,magad old is meg!Cicus! Kerdesedre visszaterve,ha egy lenne bent ? Igen azt orommel varnank! Tudom nagyon szornyen hangzik de igy van ! Lakast mindenkeppen csereltunk volna.Kistestvert is akartunk.
Ami minket (ferjemet is) rettentoen megremit,hogy hogy fogjuk birni.Hogy a kapcsolatunk nem-e fog ezaltal tonkre menni.Hisz valljatok be ikres mamak azert kotel eros idegekre van szukseg !
Ami a bolcsit illeti en a "nagyot" mar beadtam, hisz dolgozom.Valoszinuleg a kicsik is mennenek az elso ev betoltesuk utan.( Tudom errol is volt mas topicokban vitatkozas, de szerintem mindenki ugy oldja meg ahogy tudja.)
Annak viszont orulok,hogy Ildi es gondolom Cicus is habar nem irta, ujra elvalalnak ez a szituaciot! Ildi ! Neked milyen csaladi segitseged volt? Foleg az elejen? Es a szoptatast hogy oldottatok meg? Minden ilyen "apro" gond annyira aggaszt !Azert is mert szerintem jobb elobb merlegelni a dolgot mint kesobb megbanni!
Meg 1 hetem van a dontesig!( Addig biztos kiborulok teljesen idegileg !-szerencsere anyosom jon mar hetvegen,hogy "szellemi" tamaszt adjon!)
Ne haragudjatok,hogy ilyen hosszura nyultam es arra sem,hogy tovabbra is (ha idoleges is) nevtelen maradnek !
Névtelen
 


Szia Névtelen!
Aki azt mondta, hogy miért nem védekeztél, az technikailag is kicsit hogyismondjam - züzü... Ikrek ellen nem lehet védekezni.
Még azt akartam kérdezni, hogy a férjed mit szól a dilemmádhoz? Figyi, ha egyet úgyis akartatok még, akkor kettő már tényleg nem gond :-)
Szóval mindent bele!!!! Kötél idegek? Mondjuk nekem nagyon jó gyerekeim vannak, egyik sem volt hasfájós, stb., de ahogy elnézem vannak anyukák, akik egy gyerekkel sokkal legyötörtebbek, mint én kettővel. Mert szerintem a kölykök igenis érzik, hogy ketten vannak és segíteniük kell az anyának. Még pl. a hasfájósságra visszatérve, azt mondják az okosok, hogy sokkal inkább pszichés oka van, mint fizikai.
Szoptatás? Hú, arról annyit írtunk már itt a topicban, de működik kettővel!!!! És ha majd ott tartasz, kölcsönadom az ikrek szoptatásáról készített gyűjteményemet (amit ugyan most elveszített valaki, de már szorgalmasan gyűjti őket újra össze :-). Ha addig is konkrét kérdéseid vannak, hívd nyugodtan a La Leche Ligát, Martinovichné Debulay Biancát.
Örülj, hogy anyósod legalább lelki támaszod tud lenni. Nekem pl. a saját anyám amikor kiderült, hogy ikreket várok, annyit bírt mondani, hogy Úr Isten. És ő nem is bír el a kettővel egyszerre, de eggyel se nagyon. Velem vajon mit csinálhatott?
Hát persze, hogy vállalnám még egyszer a szituációt. Vagy arra gondoltál, hogy kétszer ikrek egymás után? Van ilyen ismerősöm is... A múltkor pedig leszólított egy néni az utcán, aki elemsélte, hogy nyolc szülésből tizenkét gyereke született... Négy ikerpár... Egy pár meghalt, a többi viszont mind megérte a felnőtt kort. Olyan hatvan éves lehetett. Nincs okom kételkedni a szavaiban, de ez mondjuk úgy, elég extrém esetnek tűnik. Ilyen is van.
Én még azért is vállalnám még egyszer, mert mindig is 3 kölköt akartam, viszont elmúltam 30 mire terhes lettem, és már éppen aggódtam, hogy fog összejönni a 3. Így azért több az esélyem, hogy még 35 éveas korom előtt lehet 3 gyerekünk.
Hú, már megint csak magamról írok.
Szóval, ha vannak még "apróságok", amikről kérdeznél, ezt a topicot arra találták ki!!!!!! Írjál nyugodtan!!!!
Üdv: Cicus
Cicus
 


SZia Névtelen!

Nekem relative könnyû volt, mert két nagymama is volt, és a páromnak is nyári szünete volt.
A szopira az a legjobb, ha sikerül párnával egyebekkel megtanulni egyszerre szoptatni. Nekem ez nem ment, talán azért is mert megszoktam már eggyel, hogyan csináljam. Így én egymás után szoptattam õket. Viszont tejügyileg nem kell félni, képes rá az ember, nálam 2 liter fölött volt a napi mennyiség.
Azért az, hogy nem elsõ babák, valahol nagy segítség is, hiszen már tudod, nagyjából mire számíthatsz, hogyan kell egy babával bánni. Ilyen szempontból kettõ is ugyanaz. Azon meg túl teszi magát az ember elég hamar, hogy nem tudsz egyszerre háromfelé szakadni, bár kétségtelen ez a a legrosszabb. De késõbb tényleg csodálatos tud lenni!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Névtelen!
Mi van Veletek? Ugye már nem sírdogálsz!?
Még eszembe jutott egy kedves kollégám (akit nagyon nem bírtam, amikor ilyeneket mondott, de azért...) Szóval, ő szokta mondogatni, hogy "olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" meg, hogy "teher alatt nő a pálma".
Nagyon elcsépelt? :-)
A férjeddel való kapcsolatod miért gondolod, hogy megromlana az ikrek miatt? Az enyém legalábbis imádja őket és nekem is "hálás" értük. (Bár még nem mondta :-), de néha ő is olvassa ezt az oldalt...) :-)

Szia Ildi!
A múltkor írtál az ovis ikertársakról. Kiderült miért olyan míszek? Ti-ők jutottatok eszembe múlt hétvégén, amikor is leszólított bennünket az utcán a Varga Miklós felesége az ikreikkel (egy kislány és egy kisfiú). Nagyon közvetlen és kedves volt a nőci, de tényleg. És látszott, hogy tényleg izgalomba hozta egy másik ikerpár. VM szótlanul háttérben maradt és ez így volt jól.
Szóval, tartsunk össze ikresek!!!

Szia Kinga!
Hogy vagytok?

Üdv. Mindenkinek: Cicus
Cicus
 


Sziasztok!

Szia Névtelen!
Én is csatlakoznék az elõttem szólókhoz, szerinten nagyon szuper ikrekkel mégha néha nehéz is, fõleg az eleje. Nekem elsõk az ikrek így azért könnyebb a helyzetem, de nagyon sokan megoldották már hasonlóan alig nagyobbacska tesóval. A csúcs eddig amivel találkoztam, ahol 10 hónappal idõsebb a báty az öcsiknél. Van egy ismerõsöm, akinek most 3,5 hónaposak az ikrei, alig több mint 2 a nagy, most mát azért nem olyan nehéz. Õk is szerettek volna kistesót, de csak egyet, és borzasztó nehezen dolgozta fel, hogy ikrei lesznek, ha gondolod telefonon összehozhatlak vele, hátha tud segíteni a döntésben.
Persze fontos azért a papa hozzáállása is, nálunk ezzel nem volt gond.
Igaza van Cicusnak, néha egy gyerek is több gondot okoz, mint másütt kettõ. Az enyémek 14 hónaposak, és már jó ideje remekül elvannak egymással (persze csak, ha nincsenek rossz passzban). Senkivel nem tudnak olyan jókat kacagni mint egymással. Most már bármikor újrakezdeném én is, ha úgy hozná a sors, persze azért szívesen kipróbálnám eggyel is, meg nem olyan sürgõs a kistesó.

Szia Cicus!
Miért ingott meg a Marcibányi piacban a bizodalmad? Érdekelne, mert én minden hétvégén elautózom egy rakás benzint érte. Igazából szeretek is odajárni, csak mostanában a parkolás borzalom.

Megoldódott már a nemevés? Nálunk is volt hasonló, mint Daninál. Julira 1 kg-t vert rá Hanna a második félévben. 6-tól 8 hónapos koráig alig hízott de az is igaz, hogy akkoriban jött ki az elsõ két foga, és viszonylag sokat betegeskedett (nem komolyan, de olyankor mindig rossz étvágyú). Nyár elején csinálta, hogy már szinte egyáltalán nem ette a fõzeleéket, csak a gyümölcsöt, kenyeret, meg szopi. Akkor kezdtem darabossal próbálkozni (teszett nagyon pl,a mi levesünkbõl a zöldbab), aztán az sem, csak ha õ ehette saját kezvel, majd úgy sem, aztán amikor már kezdtem volna kétségbeesni újra elkezdte enni a fõzelékeket is. Továbbra is õ a rosszabb evõ, illetve inkább nagyon ingadozó, hogy éppen mihez van hangulata a kisasszonynak. Mióta adom nekik a tejtermékeket (1 éves koruk óta) nem fõzök külön. Nagy könnyebbség végre, hogy esznek tejterméket - mindig gondom volt a vacsival, mert valahogy a két fõzelék nálunk nem jött be. A natúr joghurt a kedvenc, ha mást nem azért a joghurtos tésztát- rizst-kölest- vagy csak szimplán beleszórt kenyeret mindig hajlandó enni. Mostanában a húst fogadja el nagyon nehezen. Nekem azt mondták, hogy napi 5-6 dkg húst kéne enniük, az enyémek szerintem sosem esznek annyit. Ti mit tudtok errõl?
Mi lesz a szopival, amíg a továbbképzésen leszel? Tényleg te meddig tervezed, hogy szoptatod õket-vagy rájuk bízod?

elvevõsdi - Nálunk Juli az aki általában mindent lenyúl (pedig õ volt korábban a "jó" gyerek, meg Hanna sokkal huncutabbul néz ki), de azért kezdik tanulgatni a kommunikációt, egész jól megy a cserebere. Arra már szinte mindig rá lehet bezsélni õket, hogy ha valamibõl kettõ van, akkor az egyiket adják oda a másiknak, és sokszor már szólni sem kell. A fürdés után szertartásosan szoktunk magunkkal vinni egy-két fogkefét, fogkrémet az öltözéshez, és már van hogy visznek a másiknak is. Sokszor más elõre adnak valamit a másiknak, és csak utána tépik ki a másik kezébõl a kiszemelt játékot. Van azért persze veszekedés. Meg néha rájuk tör az agresszió, és akkor nehéz lebeszélni õket az ütögetésrõl, idõnként annyit sikerül elérni, hogy nem a másikét, hanem a saját fejüket ütögetik. Azért nagyon látszik, hogy egyre több mindent értenek, szerintem is érdemes mondani nekik, mert lassacskán tangulgatják a játékszabályokat.

Az enyimeknek kettõjüknek összesen van 5 foga - szerintetek normális ez (most lesznek 14 hónaposak)? Mi adunk nekik kicsike fogkefét, és hagyják is hogy megmossuk vele, de azt olvastam, hogy csak 8 fog után ajánlják a fogkefét? Addig felesleges, vagy árthatunk is vele-mondjuk nem jó az ínnyüknek, vagy mittudomén?

Alvásügyben nem sok okosat tudok mondani.Nálatok javult a helyzet? Nálunk Hanna átalussza az éjszakát általában, Juli meg szinte soha, ha jó éjszakánk van, akkor egy szopival megússzuk. Néha romlik a helyzet és több a szopi, és hajnalban nem is alszik rögtön vissza, ezt a fogára szoktam kenni, és esténként adok chamomillát, ez úgy tûnik beválik.

Uszival mi újság, jártok még?

Szia Ildi!
Engem mindig izgalomba hoznak az ikresek, és nekem is rosszul esik, ha nem nyer viszonzást lelkesedésem.

Évi!
hogy vannak a pici lányok? Már lehet, hogy kérdeztem, õk egy vagy két petéjûeknek néznek ki? Tényleg Cicus a fiaid mennyire hasonlítanak?

Mirandáról nem tudtok semmit?
Anna remélem jelentkezel, ha megvannak a picik!
Minden jót mindenkinek, drukkolok Neked Névtelen, babakocsival én is tudnék segíteni, addigra pont kinõjük - persze tudom, hogy nem ez a legfõbb gond.

Sára

Ui:babakocsi témához: nekünk egymással szembeni-mögötti Hauck van, fekvõsnek nagyon jó volt elfért járdán, kapuban, teljesen ülõsnek már nem igazán jó, mert kicsit kicsi a hely a lábuknak, ha szemben ülnek, és nem jó terepviszonyoknál az összesen 16 kilónyi gyerekkel már piszok nehéz tolni. Láttatok már olyan könnyû esernyõs kocsit iker változatban? Én azt szeretnék, de még nem találkoztam olyannal.
Sára
 


Az újpesti Megatoysban láttam esernyõs Hauck ikerkocsit.
Cicus
 


Szia Sára!

Elnézést mindenkitõl (elsõsorban az ott árusítóktól), azért az a megingás nem olyan komoly. Inkább ilyen elvi volt. Asszem Ildinek írtam róla pár sort. Szóval egy ismerõsünk bioszilvát termesztett és elégedetlen volt az "ellenõrökkel", mert "íróasztal mellõl ellenõriztek. Ebbõl kifolyólag itthon is beszélgettünk és a férjem is bebolondított, hogy még ha a termesztést ellenõrzik is, azt már nem, hogy amit ott a piacon megveszel, az éppen honnan származik. Szóval ennyi, de ez csak ilyen elméleti fejtegetés volt, és mi is azóta is odajárunk :-)

Evés megoldódott, Danika is eszik rendesen. Bár a súlya nem megy, 10 hónaposan 7100 gramm és ez a dokinknak nem tetszik.

Tényleg evés! A dokink azt mondta, hogy mostantól adhatok nekik lisztes dolgokat, sõt kifejezetten mondta, hogy rántsam be a fõzeléküket. Háááát, én magunknak sem rántom be, nem szeretem. Ezen kívül még azt is mondta, hogy adjak nekik vajas zsemlét sonkával. A felvágottak és a butilizmus? Ti mit gondoltok? Illetve miket adtok enni a kölköknek? Én is gondban vagyok, bár mostanában mindent megesznek, akár ugyanazt többször is egymás után. Amúgy eszenk fõtt vagy roston sült csirkét, pulykát beleturmixolva a fõzibe. Szeretik nagyon, õk megeszik szerintem az 5-6 dekájukat így.

Alvás megoldódott, szerintem nem fáraszottam ki eléggé. Mostanában este fél nyolc, nyolctól alszanak reggel negyed nyolc fél nyolcig úgy, hogy egyszer szopiznak kb. hajnali 4 körül.

Szopi mûködik még, én azt gondoltam rájuk hagyom. De képzeld ezek annyira jó gyerekek, hogyha ott vagyok, akkor igénylik minden fõzi, gyümölcs stb. után is a szopit, de ha más vigyáz rájuk, akkor szó nélkül kibírják a csak kajával meg vízivással. Persze mikor este meglátnak, akkor rögtön üvöltenek és muszáj azonnal szopiztatni.

Elvevõsdi is lassan kezd kialakulni, mert Dani rájött, hogy nem egészen kóser, ha ráhagyja Marcira, úgyhogy most ott tartunk, hogy Dani nem adja oda, szorítja magához ami nála van és eddig még Marci beletörõdött, az utóbbi napokban ezért nem volt sírás.

Foguk a mieinknek már egyenként 6 van, de szrintem ez is annnyira egyéni. van egy barátnõm, akinek a kislányának egy évesen bújt ki az elsõ foga. Szerintem ezen ne aggódj. Amúgy jól mozognak, nem? D-vitamint is kapják?

Usziba nem járunk már. Az elsõ 4 alkalom után abbahagytuk, mert nagyon sírtak, féltek. Talán picik voltak még, nem fog már kiderülni.

Még a Mothercare-ben is láttam esernyõre csukható babakocsit, de azóta az a bolt bezárt. Biztosan találsz valahol, tuti hogy létezik.

Üdv.: Cicus
Cicus
 


Sziasztok Lanyok !
Nem tuntem el,csak 2 napja mint az orultek lakast keresunk! ergo = IKREK MARADNAK !
Hogy ne ismeteljem meg a kerdeseket a kovetkezo napokban majd "documentalodok" a fentebb irottakrol !
Azert egy dolog megis erdekel -habar lehet hogy mar volt rola szo,akkor bocsi- .
Nekem az Ultrahangon azt alapitottak meg,hogy az egyik pici 8+ hetes a masik 9+. Tehat nem egypeteuek? Lehet hogy butanak hangzik a kerdesem, de miutan SOHASEM gondoltam volna ,hogy ikreim lesznek, hisz semelyikunk csaladjaba nincsenek igy nem vagyok eleg felvilagosult !
Tenyleg Nektek mindegyikotoknek vannak mar a csaladjukba ikrek??
Olyan jo olvasni Titeket, eggyre inkabb megjon a kedvem Kép Igaz az engem is aggaszt,amit P.Ildi irt,hogy nehogy koraszulottek legyenek.
De hat ez meg odebb van,addig mas 1000 gondot kell megoldanunk. Csakhogy nehogy unatkozzunk Kép
A babakocsi felajanlasokat szivbol KOSZONOM, es termeszetesen a kesobbiek soran visszaterek ra,
PENZ FELAJANLASAVAL !!!!= TEHAT MEGVETELLEL.
Ja megegy ! Jovoheten megyek egy bizonyos UH-ra ami jobban kitudja mutatni (sajnos pontos nevet nem tudom), hogy a gyerekek egeszsegesek-e.
Ti milyen vizsgalatokat vegeztetek el ennek erdekeben? Hisz 2 beteg baba megsem 1 !
(Van egy ismerosom itt, elso kislanyuk hulla egeszseges, ikerlanyok down syndrom !-szornyu Kép
De inkabb ne legyunk pesszimistak !
Sziasztok es mindenkinek koszi !!!!
a "neves" Nevtelen
Névtelen
 


Sziasztok!

Most csak röviden:
A korkülönbségen nem kell aggódni, az enyémek is ilyenek voltak, nálunk a petezsák átmérõ volt az elsõ UH-on 8 ill 12 mm, azaz egyikük másfélszer akkora volt. De Uh-n korain ált. látják ha kétpetéjûek az elválasztó burkot is, ha legközelebb mész és maguktól nem nyilatkoznak, kérdezz rá!
Nálunk semmi elõzmény nem volt, nem számítottam rá. Semmi extra vizsg. nem volt, kicsit több UH. A terheléses cukor meg a simánál is volt, genetikai jellegû komolyabb szûrés (mintavétel) meg nem volt , igaz 23 voltam akkor... BÁr én most is úgy vagyok vele, úgyse lennék képes megölni, ha bármit is kihoz.

Fogak: óriási különbségek voltak. Ilcsi 5-6 hó körül kezdte, 10 hónaposan kb. 6 vagy 8nál tartott. Gergõnek ekkor még 0 volt, 10 hó után jött az elsõ. Két évesen viszont a 16-20-ig levõ 4 hátsó rágó már Gergõnek jött elõbb, és most a maradó fogakból is neki már kettõ van, Ilcsi sehol! (viszont Ilcsinél az elsõk jobban távolodnak, jobban látszik,h ogy lesz hely a nagyobb fogaknak)
Fogkefe: a matatást jó szoktatni, dörzsölni viszont nem tanácsos, a fogzománc sérülékeny még. Mi pelus csücskével töröltük át elõbb a szájukat, késõbb a fogaikat.

Súly: anno mi a második félévben összesen vagy 1.5 kg-t híztunk ( a nagyfiam 4-et!). Valahol 8.5 kg körül voltak egy évesen. MOst meg 6 évesen Ilcsi bõ 19, Gergõ jóindulattal 17. (egy év múlva sulira a régi iskolaérettségi kritérium szerint 20 kg kéne legyenek. Gergõ val. nem lesz.)

Mégegy: aggódni nem szabad, mert a babák megérzik és árt nekik!!! (ez egyre is igaz)

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Névtelen!

Nagyon boldog vagyok és gratulálok, hogy az ikrek mellett döntöttetek!!!

Ha legközelebb egy sikeremrõl kérdeznek (hi-hi-hi állásinterjúk), meg foglak említeni Benneteket!!!!

Csak azért mert ikres voltam, különösebben nem kellett semmi extra vizsgálaton részt vennünk. A szokásos UH-ok voltak, a szokásos cukortesztek, AFP, hepatitis szûrés, stb.

Az AFP-nk magasabb volt a "megengedettnél", ezért mi is voltunk specko UH-n, amin a doki is specko volt (valójában csak annyi, hogy ez a gép nagyobb felbontású volt, és itt doki nézte és nem szakasszisztens (szonográfus)).

Ezen kívül tényleg semmi extra nem volt, legalábbis a 32. hétig. Sõt, elmentem a dokinkhoz, megkérdezte jól vagyunk-e, és meg sem vizsgált, mert azt vallotta az esetleg felszálló fertõzések többet árthatnak. És tényleg nem is nyílt ki a méhszáj meg semmi ilyesmi.

De az elsõ CTG elõbb volt, mint általában, vagyis nekünk a 32. héten. És akkor bent is tartottak és az utolsó 5 hetet kórházban töltöttük, de megérte!

Ja, én még végig elég sok magnéziumot szedtem, és a dokink a terhes vitamint is ajánlotta õsztõl, de nyáron azt mondta elég ha sok zöldfélét és tejterméket eszem.

Vigyázz magatokra, pihenj sokat, ne lépcsõzz!!!

Még egyszer gratulálunk!!!!


KÉPZELJÉTEK MINDEN IKRESEK!

Az évfolyamunkban márciusban fog születni a 6. ikerpár!!! Ahhoz képest, hogy 85-en voltunk, ez elég sok, nem!?

Üdv.: Cicus
Cicus
 


Sziasztok!

Hamar ilyen rendesek vagytok hogy valaszoltok a kerdeseimre, akkor hagy "traktaljalak" Titeket meg par "buta" kerdesemel Kép
1.,En Maternat szedek pillanatnyilag.
Szerintetek ebbol 1 eleg vagy 2db-ot kell szedni, miutan ketten vannak?!
2., Ez a tobbi vitaminra is ervenyes?
Cicus !
Es a magneziumot tablettaban szedted?
Most elegge elkeseritettel,hogy 5 hetig korhazba kellett lenned ! En azt nem birnam ki,hogy a kislanyomat ennyi ideig otthon hadjam egyedul Kép
Arrol nem is beszelve,hogy egesz eletembe 4 napot voltam korhazba amikor szultem !
Tobbi Ikresek !
Nektek is be kellett fekudnotok elobb?????
Remelem nem !!!!!!!!!
A kovetkezo UH-ra jovoheten megyek akkor megkerdezem,hogy egy vagy ketpetejuek-e.
Sziasztok !
Névtelen
 


Sziasztok!

Szia Névtelen! (már igazán választhatnál magadnak valami becenevet Kép )
Örülök, hogy belevágtok!
Szerintem elég egy materna is, én csakminden másnap szedtem, de majd beszéld meg a dokiddal.
Nekünk nem kellet befeküdni, a SOTE I-n általában 36-dik héttõl fektetnek be, ha nincs semmi gáz, engem a 37-dikig hagyott szabadlábon a dokinénim, és pont amikor megbeszéltük, hogy legkésõbb három nap múlva befekszem, akkor megindult a szülés.Nekem otthon kelltt 5 hetet feküdnöm, de az még jól is esett.
Te melyik kórházba jársz?
Speciális vizsgálat annyi volt, hogy elõbb volt a terheléses cukor, meg volt egy szív UH, de mindkettõ azért sok volt a magzatvíz. Szerencsére a cukor volt a "bûnös", így diétaztam a végéig.

Cicus!
Én kb 9 hónapos koruktól adtam "lisztesárut" alapvetõen kenyeret, mert jól lelehetett vele kötni õket. (Azt is a biopiacon vettem), rántani csak akkor kezdtem a fõzelékeket, amikor már azt ették mint mi, úgy 11 hónapos koruktól kezdtem áttérni. Addig pedig, hogy ne mindig krumpli legyen rizsliszttel vagy kukoricaliszttel sûrítettem, abban nincs glutén azt egész pici kortól kaphatják.

Te mikor kezdted a hozzátáplálást, gyümit, fõzeléket?

Kár, hogy nálatok nem jött be az uszi, mi kádúszással kezdtük, és csak 7 hónapos kortól mentünk medencébe (A Gézengúzék csak az öthónapos oltás után viszik medencébe a gyerekeket, nekünk meg csúszott az oltás, mert Hanna nem volt 4 kg két hónaposan, és csúsztatták az egész oltásprogramot egy hónappal.), akkor meg már nem volt gond, csak eleinte sok volt a 40 perc.

Nálunk nem ilyen fényes az alvásügy, de azt hiszem most elég intenzíven rákezdtek a fogacska növesztésre, legalábbis itt ott dudorodik. Julikának egy hétig tartott a nagy étvágy, már megint elég keveset szik, de hát én is ilyen voltam, mit várjak tõle (16 kg-mal mentem általánosba)
Nálunk egy évesen csak azt nézte a doktornéni, hogy a születési súlyt megháromszorozta-e, éshohy magasságban meg volt -e az átlaghavi 2 centi, s miután ezt teljesítettük, nagyon elégedett volt.

Most épp nem olyan nagy a szerelem, bár jól elröhögcsélnek odõnként, de Hannika megint rosszul viseli, amikor Juli ölelgeti.


Kösi Ildi, akkor azt hiszem egyelõre maradunk a matatásnál.
Sziasztok,
Sára
Sára
 


Sziasztok!

Névtelen!
Materna: egyet szedtem naponta, elég.
Egyéb vitamin: ugyanúgy ugyanolyan adagban, mint egy babával.
(mondjuk az én dokim eléggé vitaminos, jobb félni mint megijedni típus, eggyel is szedet mindenkivel eleve, vasat, folsavat, és harmadik harmadban magnéziumot)
Magnézium: magne b6 kapható recept nélkül, de abból ha igazán kell, akkor 3*2 az adag. Doki ír fel port avagy pezsgõtablettát, azok "töményebbek".
Bentfekvés: elsõsorban doki és kórházfüggõ. Én (SOTE I) 36. héttõl voltam bent. Annyiból jogos, hogy így nem szülés elõtt félórával érkezel, két gyerekorvost, netán csaszi mûtõt igényelve, hanem a kezdeti jelektõl számítanak rád. A másik ok: naponta CTG, biztos, ami zicher alapon. Egyébként meg így legalább rá van kényszerítve az ember a pihenésre, unalmában mást nem tehet, alszik, pihen.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!
Már régóta nem jelentkeztem, egyrészt, mert egy ideig nem volt itthon számítógép, másrészt az én kis babáim lefoglalják szinte minden idömet.Amikor alszanak, akkor meg a háztartási munka. Dehát Ti pontosan tudjátok, hogy is zajlik ikrekkel az élet... A babák jól vannak, szépen fejlödnek, a kislány 8300 g, a kisfiú pedig 7800 g. Nagyon édesek, a kisfiú nagyon mozgékony, a kislány pedig egyre többet gögicsél- mamama, baba, vava ilyeneket "mond". Most már érdeklödnek egymás iránt,"beszélgetnek", kiveszik egymás kezéböl a játékokat(ilyenkor gyakori a sértett fél részéröl a panaszos sírás), érzékelik a másik jelenlétének hiányát is, sírnak egymás után. Most csak ennyit, hív a kötelesség!!
Mindenkit üdvözlök : Miranda
U.i: Más topicban láttam valaki írt Miranda néven, ö nem azonos velem (késöbb is kezdett el írni a babanetre mint én), én csak ide az ikrek topicba írtam eddig. Mégegyszer sziasztok!
Miranda
 


Sziasztok!

Nem tudjátok mi lehet Kingával?

És Névtelennel?

Sára!
A Mammut 2-ben a 2. emeleten van egy baba-mama áruház, ahol Chicco cuccokat árulnak, ott láttam most szombaton esernyõre csukható Chicco ikerbabakocsit. "Le volt értékelve", így 54 eFt volt. A Mothercare katalógusban láttam nagyon hasonlót, az 99,99 GBP (plusz ennek 65%-a a postaköltség). A méretei: 101*43,5*26,5 cm, a súlya 9,76 kg.
A Mammutban láttam az egymás melletti ABC design "adventure twin" babakocsihoz esõvédõ nylon-t, ha érdekel valakit (4500 Ft)

Üdv.: Cicus
Cicus
 


Cicus!

Kingáék szépen növögetnek, de ennél sokkal többet én se tudok. (Ír olykor, csak keveset)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Kedves Ildi, Cicus, Kinga, Névtelen és a többiek!

Új vagyok a témában: leendõ kétszeres elsõgyermekes anyuka. Nemrég találtam rátok, rajtatok kívül nem sok "forrásra" hagyatkozhatnak a sorstársak félelmeikkel. Nekem pl. vasárnap az UH két petezsákot mutatott: egy 18 és egy 20 mm átmérõjût (Kedden, az elsõ vizsgálaton még csak 15 és 17 mm-esek voltak). Örülök, hogy - mint fenti levelezésetekbõl kiderült - a különbség teljesen normális, hiszen a megtermékenyülés lehetett két különbözõ idõpontban is. Az orvos szerint viszont a szülészek-nõgyógyászok "jobban szeretik", ha egyformák mivel a különbség utalhat arra is, hogy az egyik "felszívódik".

További aggódalmam, hogy a 2. UH-n már szívdobogást vett észre az egyiknél az orvos: Ugye ettõl - hogy nem látta a másikét - még a másik is lehet ugyanúgy épen és egészségesen fejlõdõ?

Szerintetek mennyi ultrahang-vizsgálat normális így az elsõ harmadban?

(Egyébként "hivatalosan" most kezdtem meg terhességem 7. hetét, ténylegesen ennél kevesebb lehet.)

Valószínûleg még sokszor fogok jelentkezni, hogy ne legyen olyan belterjes ez a topic:-)

Sziasztok,
Nojcsi
nojcsi
 
 


Szia NOjcsi!

Üdvözöllek a topicban!!!
A különbség miatt ne aggódj. Tény, ilyenkor még (az elsõ harmadban) az az idõszak van, amikor a természet szelektál, ez ugyanígy igaz egy babát várókra is. Mióta sok a korai UH észrevették, hogy nagyon sok terhesség indul ikerterhességnek, és sok esetben egyes terhesség lesz belõle.
Anno nekem a 7. héten volt az elsõ UH (nem is tudom hogy számolták...) 8 és 12 mm volt a petezsákátmérõ. 2 héttel késõbb volt 27 és 24 mm, majd további 3 héttel késõbb 63 és 65mm. Nekem ez a három UH volt az elején, aztán a standard AFP utáni UH, majd volt a 25., 31. és 36. héten. (most épp összegyûjtöttem, majd bepötyögöm már egyszer, az összes UH és méret és a "végeredmény" méreteket is)
Szóval az elsõ harmadban nekem 3 UH volt, ez szerintem ikerterhességnél teljesen normális.
Ja, az elsõnél mondta nekem is a doki, hogy ebbõl még minden lehet, és én 2 hétig a páromon kívül senkinek nem mondtam el, hogy dupla, és igaziból belegondolni sem mertem. Csak mikor 2 hétre rá kiderült, hogy mindkettõ szépen fejlõdik, akkor árultuk el a nagyszülõknek is.

Reméljük maradsz (maradtok) a topic lelkes tagja!!!

Szia:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Jelenleg 11 hetes ikres kismama vagyok. Olvasgatva benneteket, arra gondoltam, hogy tapasztalatotokkal biztosan tudtok segíteni. Lányom (aki most 15 hónapos) koraszülött volt, mert a 30. héten el kezdett görcsölni a hasam. A 35. hétig húztuk. Szerencsére nem volt vele semmi gond, de most, hogy ikreket várok, kicsit aggódom, hogy velük már sokkal hamarabb fog görcsölni a hasam. Nagyon szeretném õket kihordani, de félek tõle nagyon. Szedek Maternát és MagneB6-ot. Ti mit tettetek, hogy minél tovább húzzátok?

Köszönettel:
Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 


Szia Zsófi!

Én mondjuk talán más típus voltam, mert az elsõnél 39 betöltöt hét utáni burokrepedésnél sem volt még semmi fájásom, azt sem tudom, mi a jóslófájás. Az ikreknél sem volt. HOgy ez adottság volt-e vagy a doki elõrelátása, nem tudom. Én magnéziumban sokkal erõsebbet kaptam, pezsgõtabletta ill. por formájában létezik, a doki írja fel. Ezekben sokkal több mg van, mint a magne b6-ban. Azt sajna nem tudom pontosan, mikortól írta a doki, de valahol félidõ-harmadik harmad táján. Azonkívül, ha a méhszáj nyílni kezd, azt össze tudják varrni (nekem ilyen nem volt). Ami fontos, sokat kell pihenni, tudom, ez egy 15 hónapos babával együtt elég nonszensznek tûnik, de ikreknél valóban fontos. És nem szabad aggódni, optimistának kell lenni, megérzik a babák is.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok Nojcsi, Zsófi!
Ildi már mindent leírt.
Én a pihenést szeretném hangsúlyozni. Tényleg pihenjetek, amennyit csak tudtok!!!!!!! Mondjuk én nem tartottam ezt be, talán a dokim sem hangsúlyozta eléggé, de tény, hogy a 32. héten komoly, rendszeres fájásaim voltak, mert azon a héten még takarítottam meg könyvespolcot rámoltam vissza meg ügyintéztem autóval... Szóval nem rajtam múlott, hogy végül leállították a fájásokat és a fiúk a 38. héten születtek csak meg végül.(És szombaton egy évesek lesznek!)
Pihenjetek, pihenjetek, pihenjetek!!!
Sok sikert és kitartást!
Cicus
Cicus
 


Kedves Ildi, Cicus!

Köszönöm a tanácsokat, bátorítást. Ami a pihenést illeti, hát, nehéz lesz: a munka meg a suli mellett e héten négyszer kell valami, a terhességgel összefüggõ ügyintézést lebonyolítanom. (Hétfõ: védõnõnél voltam, mert bürokratikus rendszerünkben csak õ adhatja ki a kismamakönyvet, az orvos nem. Szerda: vérvétel+labor a kórházban. Péntek:Elmegyek majd a kórházba a vércsoport-vizsgálat eredményéért ti. ez olyan bizalmasan kezelendõ információ, hogy az orvosomnak nem adják ki. Szombat: terhesgondozásra megyek.)

Azért igyekszünk majd, és beszámolok az újságokról!

Nojcsi
nojcsi
 
 


Kedves Ildi és Cicus!

Én igyekszem sokat pihenni, amint a lányomat lefektetem, bújok én is az ágyba. Reméljük a legjobbakat.

Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 


sziasztok Újak és régiek!
megvagyunk, köszi, 32-33.hetet tapossuk.
Minden rendben szerintem, de a dokim ma hozzáteszi a saját véleményét is....remélem nem akar semmi merényletet ellenem..

Hatalmas a pocakom, ali mozgok, de megy a verkli, hozom -viszem autóval a 3 nagyot...estére a mosogatórongy vonzóbb és nõiesebb nálam..
Mindenkinek puszi:
kInga
kinga
 


LÁnyok!

Idemásolom Kinga másik topicba írt -tegnap du-i - üzenetét:

Minden kedves érdeklödövel tudatom, hogy dec. 8-án hajnalban megszülettek a
kisbabáim, a 32. hét végén...
1 óra 42-kor Árpád-Kadosa 1490 gr és 42 cm, 1ó45-kor Csanád
1700gr. és 43 cm.
Sajnos nincsenek túl jól, inkubátorban kezelik öket az 1-es szülészeti klinika NIC -ben.
kinga

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Kinga!
Gratulálunk és DRUKKOLUNK!!!! A mi fiaink is december 8-án születtek (éppen egy éve). Ez csak jót jelenthet!
Cicus
Cicus
 


Kedves Kinga

En is szeretnek gratulalni fiukhoz. Jo egeszseget nekik es gyors novekedest hogy mi elobb haza mehessenek.


Napocska
napocska
 
 


Szia Kinga!

Én is gratulálok a fiúkhoz és kívánom, hogy mihamarabb egészségesen hazajöjjenek a többi kislegény közé.
A másik topicban írtad, hogy szívesen elmeséled a szülésedet, kíváncsian várom.

Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 


Szia Kinga!
A többiekhez hasonlóan én is gratulálok és drukkolok Nektek, ha lesz erõd és idõd, írd meg hogy vannak a picurkák.

Szia Zsófi!
Jól meglepõdtem, hogy ebben a topicban talállak! Gratulálok, remélem minden rendben lesz, bár tényleg nem lesz könnyû egy 15 hónapos mellett pihenni, remélem Lili tolerálja majd az állapotodat. Mióta tudod, hogy ketten vannak? Akkor egyelõre nem nagyon mész dolgozni, igaz?

Szia Cicus!
Köszi az infot, közben már váltottunk. Becseréltük, a kocsinkat meg az autósüléseket, egy "terepjáró" iker kocsira. Dombos vidéken lakunk, sok szar úttal a környéken, így ég és föld a különbség a sima és a nagy felfújható kerekû kocsi között. Ez egymás melletti, a régi az hosszú fajta volt, és már nem nagyon tudtak benne aludni, nem fértek. Ebben most nagyon klassz, azóta mindig kinn alszanak (így van minden nap kb két szabad óráma fõzésre, és az egyéb házimunkára) Egyetlen szívfájdalmam, hogy nem fér be a télikert ajtaján(túl széles), így mindig elõre el kell döntenem, hogy hol alszanak, mert nem tudom betolni, ha mégis esni kezd mondjuk. Esernyõset így hát nem veszünk, a városban marad a két szimpla esernyõs, vagy az egy babakocsi-egy hátihordozós variáció, ha egyedül vagyok. Egyébként a minimanóban láttam én is olyat, nagyon klassz volt de, azt itt a környéken nem bírnám tolni. (Lehet, hogy a városban meg az is túl száles lenne a járdákhoz viszonyítva)

Sára

ui:Zsófi, alig térek magamhoz, Te vagy a nap híre számomra!
Sára
 


Szia Sára!

Vártam már, hogy újra betévedj a topicba és megbeszélhessünk majd esetleg egy találkozót.

Így van, most nem megyek vissza dolgozni. Így is terveztük. Bár a kettõ kölökre álmaimban sem gondoltam volna. Jól megijesztettek. Mára persze megbékéltem velük, a múlt heti UH-on teljesen elérzékenyültem, ahogy egymás hegyén-hátán ugrabugráltak. Úgy néz ki, hogy méretben tök egyformák (6,5 cm), talán a méhlepénybõl is egy van, de ez még nem biztos.

Szóval most jól vagyunk, megyek síelni, aztán egy kicsit a nyárba és utána teljes pihenés.

Ha van idõd, esetleg a városban jársz, akkor hívjál!

Zsófi (20-9151586)
szzsofia (szzsofia)
 


Szia Zsófi!

Biztos vagy benne, hogy ikerterhességgel síelned kell? Persze gondolom sokan izélgettek már miatta... Persze lehet, hogy csak én vagyok nyúl, de én inkább csak túráztam a lányokkal, akkor voltam, ha jól emlékszem a 14 héten. Nem is bántam különösen, igaz a tél elején már síeltünk elõtte egy picit, csak amikor friss hó volt és szikrázó napsütés, akkor volt nehéz ellenállni. De miután a mamám 20 évi síelés után, jó hóban, könnyû pályán törte szarrá a lábát, így fel sem merült komolyan, hogy a két babával a pocakomban síeljek. Lilit is viszitek? Tényleg Te szoktad õt hosszabb idõre (pár napra) másokra hagyni? Ha igen, mit szól hozzá?

Megvan neked az Ikrek könyve? Ha érdekel szívesen kölcsönadom, bár én inkább csak a vége felé olvasgattam, mert az elején túl ijesztgetõsnek(reálisnak?) találtam, de azért sok érdekes dolog van benne.

Valószínûleg már csak a síelés után kereslek meg mert most nem járunk a városban, szünetel már az összes torna, úszás minden, és csak pénteken megyünk a nagymamámékhoz.

Tényleg, akartam kérdezni, hogy Lili szopik még, vagy a terhesség miatt abbahagyta?


Vigyázzatok magatokra, és mindenképpen jó kikapcsolódást Nektek.


Sára
Sára
 


Sziasztok!

Mint tapasztalt ikres anyukáktól kérdeznék pár dolgot, amin mostanában gondolkodom:
- Egyrészt ti milyen babakocsit használtatok az ikrekkel, szemben, vagy oldalt ültek? Kinek milyen tapasztalata van? Milyen boltban szereztétek be a kocsikat?
Én azon gondolkoztam, hogy egy terepjáró fazonú babakocsit vennék (egyszemélyesben ez három kerekû), de nem tudom, hogy beférnék-e vele vásárolni, egyáltalán kényelmes lenne-e. Ha valakinek ilyen típusú kocsija van, akkor szívesen venném a tapasztalatokat.

- Másik kérdésem az altatásra vonatkozik. Volt-e valaki, aki egy ágyban altatta a kölköket? Mi a tapasztalatotok? Felkeltik egymást a sírással?

- Milyen felszerelésre volt szükségetek a gyerekekhez, ami többlet beszerzést jelentett egy egy-gyermekes családhoz képest?

Egyelõre ennyi kérdés.

Sára!
Síelés klassz volt, 3 napot síltünk. Lili velünk volt, mert a nagyszülei is kijöttek és pesztrálták õt. Még soha nem hagytuk itthon 1 napnál tovább, de most januárban elutazunk nélküle egy hétre. Ránkfér. Remélem nem sínyli meg.
A szoptatással a 13. hónapban álltam le, utána azonnal teherbe is estem. Szerettünk voltna még egy babát, úgyhogy némi ráhatással hagytuk abba a szopást.
Majd hívjuk egymást,

Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 


Zsófi!

Olvasgasd el az archívot, sokat írtunk a kocsikról és a szempontokról is. Ezügyben nálunk: mivel egy kocsi már volt, amellé vettünk egy lényegében ugyanolyat, és készült hozzá egy vas alkatrész, amivel össze lehetett fogni õket. A szûk helyeken szétszedtem és egymás után toltam be õket, a tágas helyen meg egymás mellett voltak.

Az enyémek fél évig egy ágyban aludtak, 70 x 140-esben, keresztben. Nekünk bevált. Ami lényeges, hogy hogyan alszanak, mert nálunk a fiam sokat kelt éjjel, viszont könnyen visszaaludt, lányom viszont átaludta az éjjelt, de ha a másik felkeltette (pl. "rámászott") akkor nem tudott visszaaludni.Ilyenkor esetleg jobb lehet külon.

Dupla költség: kocsi, ágy, autósülés vagy kenguru, etetõszék.Szóval a nagy dolgok. Meg persze ruha is duplán kell. De direkt ikerdolog végül is a kocsin kívül nem nagyon van.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
BUÉK Mindenkinek itt az Ikres oldalon!
Cicus
Cicus
 


Szia Zsófi!
Nekünk egymás melletti kocsink van, de van aki az egymás mögöttire esküszik, tényleg nézd meg az archívot! A Te lehetõségeidtõl, igényeidtõl függ a döntés. Nekünk jó az egymás melletti, mert viszonylag könnyû, a kocsink csomagtartójába pont befér, jól kormányozható. Viszont kertes házban lakunk egy kis faluban, ergo nem kell liftbe szállnunk, a bolt elõtt kint hagyhatom õket, stb. Pesten eddig nem tudtam BKV-ra szállni, egy csomó boltba bemenni, stb. (Akitõl mi vettük, az pl. alig használta, mert nem fért be a saját liftjükbe...) Ilyenkor a szerencsésen kölcsön kapott egyszemélyes babakocsival és egy háti hordozóval megyek. Mondjuk ilyenkor mindneki megnéz minket és kellõen büszke is vagyok, de azért kb. egy karácsonyfához hasonlónak érzem magam...
A mothercare-s prospektusban láttam ilyen három kerekû kocsit, a méretei: összehajtva: 86*83*40 cm, a karja 102 centi magasan van és 14 kg.
Hangsúlyoznám, hogy a kölcsönkapott ruhák, járókák, hordozók, babakocsi mind sokat segítettek, így szerintem mi a két gyerekre nem költöttünk annyit, mint sokan egyre...
A mieink külön ágyban alszanak 3 hetes koruk óta, és szerintem a Métneki könyvben lévõ ajánlás, hogy lehetõség szerint legyen az ikreknek külön szobájuk, sem hülyeség (bár nálunk nincs). Kicsiként szerintem nem fértek el rendesen (igaz a mi ágyaink 60*120-asak), egymás sírására nem nagyon ébrednek fel még most sem (13 hónaposak lesznek jövõ héten), viszont ha úri kedvük úgy tartja (márpedig legtöbbször úgy tartja :-)), felébresztik egymást. "Beszélnek", kurjongatnak egymásnak.
A dupla költségek csökkentésérõl az jutott még eszembe, hogy tényleg érdemes használt holmikat venni, ikerbabakocsi pl. mindig van egy csomó a Kismama újságban,
szombaton az Árpád-hídi bababizományiban pedig nagyon klassz háti hordozót láttam 12.500 Ft-ért. Ez így soknak tûnik, de tényleg mindent tudott és szerintem egyszer sem használták és tényleg nagyon klassz ez a típus, nálunk is ilyen van kölcsön. ha nem lenne, megvettem volna.
Szóval barátok, ismerõsök sokat tudnak segíteni, enyhíteni az esetleges gondokon.
Üdv: Cicus
Cicus
 


Kedves Cicus és Ildi!

Mint egygyeremekes szülõ, már rengeteg dolgunk van, így már hátihordozóval is rendelkezünk. Az persze más kérdés, hogy az ikrek születésénél 22 hónapos lányomat melyik kezemmel fogom majd terelgetni???

Na köszönöm a tanácsokat, olvasom az archívot is rendesen. Sok info.
Köszi,
Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: