Új privát üzeneted érkezett!

Edit :)
Jó kis programotok volt. Kaptam is Zolitól, hogy nem szóltam, mert mi is lementünk volna a fiúkkal.

Nettke :)
Tudom, hogy ládáztatok, már meglestem. :D Mindig megnézem, hogy mi mikor találtuk meg a ládát, amiket ti most levadásztok, és olyan jó elolvasni a régi leírásokat, hogy milyen körülmények között lett meg. Például a Cseke várromot mi télen, hóban találtuk meg 2007-ben.

Tegnap mi Márianosztrán ládáztunk, éltünk egyik legkülönlegesebb ládáját találtuk meg. Kisvonatoztunk is egyet, meg utána még hazafelé 2 ládát kilőttünk. Ma bicajoztunk egész nap, a fiúk kérésére.

Ezt a Knorr cuccot én is ki akarom próbálni majd. Én ma töki pompost sütöttem, be is zavartunk egy tepsivel belőle. :D

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat :)
Megütötte a szemem ez a mogyoró dolog. Egész biztos nem az a ludas, mert a mogyoró kb. három hónappal ezelőtt virágzott, és a városban is simán lehet allergiás tőle az ember, mert rengeteg törökmogyoró van a parkokban. De nagyon korán virágzik, talán a legkorábban az allergének közül. Nem hinném, hogy az váltotta ki.

Mi egyébként jól vagyunk. Borka túl van a műtéten. Még tart a hetünk, de csütörtökön már viszem oviba. Nagyon unatkozik itthon, és nem könnyű lebeszélni mindenféle ugrálós, lógós, fáramászós kalandról.

Irigykedem a ládázós kirándulásokra. Nekünk kellene gps-t venni hozzá, és sajnos ez most nem fér bele a keretbe. :(

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Nettke!
Nem aggódom,csak sajnálom őket. Nekünk kicsinek nem volt ilyen gondunk.
Nem főzöm laktóz-mentesen,mert az nem jött be.Tejmentesen élünk még mindig.Abban meg már vér profi vagyok!!!Nem is olyan gáz,mint aminek majd 1éve tűnt.
Ti tartjátok a diétát?
Én is szemezek ezzel a Knorr ropogóssal.Elég volt egy zacskó?
Mi is imádunk az udvaron enni,de mostanában mindig van valami,ami akadályozza ezt! :shock: Na nembaj!Hosszú még a nyár!

Cat!
Jövőre is lesz!!! :wink: :lol: Mindig május közepén -második felében van péntek-szombat-vasárnap.
Mi is ettünk tegnap töki-pompost a vásárban.Fiúk meg kürtös-kalácsot kaptak,Dávid gyrost. Ahogy illik,a vár romokon ülve kajáltunk és néztük a kardozó gyerekeket meg a csámborgó embereket.Olyan békés,idlli volt!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 

 
 

Brigi!
Hogy viseltétek a műtétet?Többiekre ki vigyázott addig?Mikor mentek kontrollra?

Kép

Kép
edit73
 
 


Brigi :)
De jó, hogy túlvagytok a műtéten! Hogy viselte Borka? Ki vigyázott a többiekre?

Tudsz jönni júniusban az ÖTYÉ-re? Jó lenne.

Mobillal is lehet ládázni, nem feltétlen kell hozzá külön GPS. Azt hiszem Nettkéék is egy Samsung Galaxy 3-al ládáznak, csak egy alkalmazás kell hozzá. Jó mondjuk egy 'okostelefon' igénye van azért.

Edit :)
Jövőre tuti elmegyünk erre a rendezvényre, csak szólj légyszíves előtte! :D De a tó körül máskor is vannak rendezvények nem? Legalábbis elég sokszor mentek ilyesmire.
Mi is kedveljük az ilyen fesztiválokat, de a népsűrűség miatt nem járunk. :roll: :twisted:

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok,

Brigi,

Gondoltam rátok, hogy mikor is lesz a műtét, de akkor ezek szerint már túl vagytok rajta. Tök jó, és úgy látszik, Borka is jól van már?

És te hogy? Júniusban gyere a vacsira!

Nettke,

Mi is kint vacsizunk már az udvaron, olyan jó hangulata van!

Cat,

Találtál allergológust? Ha találsz szólj lécci, mert más is kérdezte már tőlem, hogy tudok-e.


Nekünk a hétvége nagyon jól telt. Pénteken elmentünk szórakozni (jelentem, nagyon jó volt), másnap meg mentünk a fiúkért a Mátrába. Jó volt ez a 3 nap nélkülük, még akkor is, ha semmit nem pihentem. Valamennyire feltölt engem az, ha kis időt külön töltünk, és nekik is jót tesz. Főleg, hogy vidéken vannak, falun, és tök szabadon vannak egész nap. Már nagyon várom az ovi szünetet :lol:

Pénteken indulunk Németországba, és addig rengeteg dolgom van még.
Ja, és úgy néz ki, hogy sikerült vennem autót :roll:

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Sziasztok :)
Az ÖTYE még kérdés, mert sajnos ott tartunk, hogy ami pénzbe kerül azt kerülöm. :( De majd meglátom, addig még lehet, hogy megcsinálok egy falvédőt.
Borka jól van. Ügyes volt, jól viselte az egészet, pedig az eü nem könnyítette meg a dolgát. Reggel hétre bementünk és fél kettőig aszalták. Addigra azért már elég feszült volt. Ha reggel megműtik, akkor valszeg vihogva megy a műtőbe, de így inkább már nyűgös volt, még a nyugtató után is. Sajnos nem sikerült visszaaltatni, volt egy nehéz óránk, amíg nem tért magához teljesen, de olyan aranyos volt még akkor is. Próbált beszélni, csak nem értettük. Akkor jöttünk rá, hogy mostmár rendben lesz, amikor akadozó nyelvvel megkérdezte, hogy mit kapott a doktor bácsitól. :) :) :)
Anyu itt volt, ő volt a többiekkel. Réka azért sírdogált kicsit, hogy egyedül kell aludnia és félni fog. Ez volt a második alkalom, hogy külön töltötték az éjszakát. Még belegondolni is fura.

Cat :)
Köszi a telefonos ötletet. Majd megnéztem valakivel, hogy az enyémmel lehet-e. Azt hiszem igen, de annyira béna vagyok ehhez. De a gyerekeim már egy ideje nyúznak ezzel a kincskeresősdivel, mert egyszer felvetettem, hogy mit szólnának hozzá. :)

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Detti :)
Jó allergológust találtam, de nem természetgyógyász, hanem tüdőgyógyász. Oda nem viszem Samut, mert nem akarok kemikáliát szedetni vele, azért meg nem fizetek, hogy kimondja amit úgyis tudunk, hogy allergiás. Amióta hazajött a kirándulásról, csak kicsit gyötrik a tünetek, nem olyan súlyos, csak homeobogyót kap. Nem tudom megítélni mennyit segít neki.

Brigi :)
Remélem összejön azért az ötye. Drukkolok, hogy eladj 1-2 falvédőt. Néztem és olyan szépek, főleg az a lovagváras. Kár, hogy kinőttünk belőle, amikor születtek pont ilyet kerestem. 8)

Az azért jó nagy pofátlanság, hogy délután visznek egy ekkora kicsi gyereket a műtőbe. :x :evil: :twisted: Egy felnőtt is kiborul ilyenkor étlen-szomjan.

Képzeljétek járok esténként Samuval futni. Rábeszélt. Persze jobban bírja mint én. Tegnap 3 kilométert futottunk, közben egyfolytában dumált, míg én a seggemen kapkodtam a levegőt. Ma is megyünk, mert nagyon jól esett. Növeljük a távot. 8)

Cat
Kép
cateye
 
 


Én meg itthon vagyok lázasan, arcüreg gyulladással :cry: :cry: :cry: Piszokul érzem magam, nagyon fáj az arcom bal fele!!!

Brigi,
örülök, hogy túlvagytok rajta, bár tényleg idegtépő lehetett ennyit várni :roll: sajnos a legkisebbekkel kezdik reggel, nálunk legalábbis így volt. Sári utolsó előtti volt, de ez kb. 11 órát jelentett, nem fél2-t!!! :evil:
Én még mindig tartom, hogy szeretnék olyan szép asztalközép abroszt :wink: Hm? Emailezzünk!

Cat,
én reggelenként jártam ki futni, de most az arcom miatt a sport mától szünetel... Irigykedem, hogy Samu fut Veled, nekem egyik se bírná! Azon gondolkodtam, hogy Natit fogom bicóval elcsalni, de lehet, hogy azt meg unná. Képzeljétek, már olyan ügyes a 2kerekűzésben (jójó, tudom, másoknak ez már rég megy, de nálunk még csak neki :roll: ), hogy nemsokára megkapja az első komoly 20"-osát :lol:
Mi volt a terheléses kardiológiai vizsgálaton?
Na most már én is elkezdtem kémkedni, és megnéztem a márianosztrai találásotokat :)

Edit,
Knorr: 2 zacskó elég volt 2 egész csirkemellhez. A tejmentes diéta (tapasztalatból mondom) nem olyan vészes, csak anyagilag. De az nagyon. A rizstej horror, legjobb áron is 660 /liter. :evil: De főzni elég jól lehet a helyettesítő termékekkel.
Mi már abbahagytuk (Halleluja!!!) a diétát, áprilisban elkezdtem lassan visszaadogatni a tejet, aztán a glutént is. És láss csodát, a gyerek sokat fejlődött, nagyon jó formában van, de nem romlott vissza attól sem, hogy most fogyaszt ilyeneket. Szóval biztos jót tett az idegrendszerének, a fejlődésének, de hálistennek nem vagyunk hozzákötve a diétához. Nagyon kooperatív, barátságos, közlékeny, köszön stb. Korábbi önmagához képest egy csoda. Szerintem a Kolpingos anyukák is tanúsíthatják, hogy már nem az a 'fura' kislány, aki volt.

Kép
nettke
 
 


In medias res: sajna nekem június 24-re beesett egy céges esemény. Elvileg 18:00-ig tart, de nem tudom, hogy lesz-e utána valami. Ha nem lesz, akkor tuti, hogy megyek vacsizni, ha lesz, akkor munkahelyi kötelességem a cégesre menni...majd kiderül. :oops: Annyi kérésem van, hogy ugyan én önkéntes módon elkezdtem szervezni a vacsinkat, valaki vegye át tőlem, hogy nehogy miattam legyen szívás. Ki lesz?

Én meg a Maggi paníros cuccát próbáltam ki (sajtos paníros). Elmegy...jó, hogy olaj nélküli, de egy kicsit mű íze van. :roll:

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Nettke :)
Jobbulást! Jól kifogtad! Nekem tavaly januárban volt ugyanez a bajom, piszok érzés volt.

Nem lesz Natinak nagy a 20 colos bringa? Mi még simán 16-ossal nyomjuk, pedig nagyobbak Natinál. Megelmeltük az ülést és kész. Csak azért mondom, hogy nehogy elijesszétek a bicótól, hogy egy ilyen nagy szerkezettel kell birkóznia.

Sárinak meg Beninek nincs is bringája?

Nem voltam még kardiológián, mert a múltkor elhajtott a céges dokinő, nem tudtam beutalót kérni. Még nem mentem vissza. De futunk rendületlenül, tegnap is voltunk. Megegyeztem Samuval, hogy 2 naponta járunk.

Vikó :)
Milyen rendezvény lesz a céges? Ne tegyük át csütörtökre akkor a vacsinkat, mert az is jó volt mindenkinek? Mikor derül ki, hogy 18 óráig tart-e vagy sem?

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,
hétvégén felültettük a Decathlonban a 16-osra, és a 20-asra is. Nem látom értelmét megvenni a 16-ost, mikor alapon a 20-ról is leér a lába. Nagyon lelkes, tetszett neki a nagy bicaj, kerekezett az áruházban egy kicsit :D De nem ott veszünk amúgy, ott csak kipróbáltuk.
A többieknek is van, de még a kicsi, első bicójuk. Sári 14-es, Benié 12-es. Pótkerékkel nyomják. Benit érdekli, hogy megtanuljon, de nagyon gyáva.. :roll: elég nehéz tanítani, már próbálgatom egy ideje. Sári egyáltalán nem akar 2 keréken biciklizni :? .

Vikó,
akkor tegyük át előző napra, szerintem menjünk biztosra!!
Kár, hogy a Maggi nem jó, már kinéztem, hogy milyen klassz, nem kell olajban sütni vele :evil:

Kép
nettke
 
 


Nettke :)

Ja, azt hittem, hogy Natinak 16 colos van, és azt váltanátok 20-asra még idejekorán. Így már értem, hogyha kisebbről váltotok 12-14-ről, akkor én sem 16-ost vennék már. Mi jövőre cserélünk.

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!
Elég rég jártam erre. :(
Sajnos meg van rá az okom. :(
Ákos februárban súlyos beteg lett.

Akit érdekel itt megnézheti röviden a történetünket:

http://www.szon.hu/akos-vissza-fog-tern ... 5-07353207

Puszi mindenkinek, megpróbálok visszaolvasni, hogy képben legyek mizujs veletek.

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Judyt,
jó hallani felőletek!!! Kitartást kívánok, sok-sok erőt Nektek!! Jelentkezz néha, sokszor gondoltunk már Rád.

Kép
nettke
 
 


Judyt,

Jaj, de jó, hogy jelentkeztél. Cat mesélte, hogy mi történt Ákossal, és nagyon-nagyon együttéreztük veletek.
Örülök, hogy mostmár jobban van, és biztos vagyok a gyógyulásában!
Sok erőt és kitartást kívánok az egész családnak, és ha tudsz, akkor gyere gyakrabban, és számolj be, hogy mi történik veletek, hogyan javul Ákos állapota, meg hát érdekel minden!

Vacsi: nekem most még jó a csütörtöki nap is, csak minél hamarabb döntsünk, mert azon a héten nincsenek itthon a gyerekek, és emiatt tele leszek programokkal.

Nettke,

Szerintem jó lesz Natinak a 20-as bicikli. Mi is jövőre veszünk ekkorát, idén már nem fér bele a keretbe, pedig tudnak menni vele.
Te hogy vagy? Javulsz?

Na, megyek pakolni.

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Szia Judyt :)

De jó, hogy írtál! Nagyon drukkolok továbbra is Ákosnak, hogy mielőbb visszatérjen a régi életéhez! Ügyes-erős fiú, hamar megerősödik. Gyere mesélj közben, hogy hogy haladtok, mi újság.

Atika jár oviba? Nem panaszkodik, hogy nem lehet otthon veletek?

Remélem legközelebb olyannal kerültök címlapra hogy Ákos megnyert valami karate versenyt. :wink:

Cat
Kép
cateye
 
 


Judyt,


nagyon sok erőt kívánok ebben az embert próbáló helyzetben Nektek!!!! Biztos vagyok benne, hogy Ákos nagyon szépen fel fog gyógyulni, s mindannyiótok a lehető legjobb módon áttudja vészelni ezt a nagyon nehéz időszakot!

Meme
szinta
 
 


Sziasztok!
Köszönjük mindenkinek a biztató szavakat, nagyon jól esik.
Tegnap este képzeljétek már önállóan tett pár lépést, de még elég darabos a járása. Most azt a futó vagy tanuló bicajt keresek neki kölcsönbe, mert pár hónapra nem akarom megvenni, így is van mire költeni. Az egyensúlyát jól fejlsztené szerintem, mert már a kis műanyag motor elég kicsi neki, azzal már elég jól kavar.

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Judit!
A csajoktól már hallottam a betegségről, de így olvasva...hihetetlen dolgot éltek át! Nagyon sok erőt és kitartást kívánok hozzá! Gyere, mesélj! Ha tudunk segíteni, szólj! Drukkolok nagyon Nektek!

Csajok, ami a vacsit illeti az a gáz, hogy nem tudok biztosat róla. Ez egy Szakmai Nap, aminek én vagyok a felelőse, és ráadásul azt is beszívtam, hogy már korábban elengedtem szabira a kollégámat, aki a szervező szokott lenni. Előtte csütörtök este, meg azért necces, mert ki tudja, hogy megleszek-e a felkészüléssel, és nem kell-e este is dolgoznom. Tudom problémás vagyok, de ezen most nem nagyon tudok változtatni. Maradjon a péntek (akkor másnap nem kell korán kelni, előző este készülődni), és majd kiderül, hogy tudok-e menni. Az, hogy meddig tart kb. spontán módon alakul... :oops:

Nettke!
Nem rossz a Maggi, de jobb is lehetne. Én még azért majd kipróbálom a fokhagymás verziót is.

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Judyt :)

Ha leveszitek a 12 colos bringátokról a pedált, azt nem tudja Ákos használni, futóbiciként?


Ki mit tesz gyereknap alkalmáböl?

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,

Nálunk a Legoland lesz a gyereknapi ajándék.

Holnap hajnalban indulunk Németországba. Ha addig nem jelentkeznék, mindenkinek szép hétvégét és hetet!

Igyekszünk kerülni az uborkát :D

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Detti,
pont erre gondoltam. Már biztos úton vagytok. Jó utat nektek, és jó mulatást Legoland-ben!!

Cat,
hááát, asszem semmi extra.. Állatkertbe szeretnének menni nagyon, de oda meg mi nem akarunk, mert borzasztó tömeg lesz. Az idő is elég lutri :roll: Moziba én nem akarok menni az arcüregemmel. Szóval patt. Valami jó tipp, ötlet???

Kép
nettke
 
 


Sziasztok,

Detti :)
Jó utat! Bár a facebookon olvastam már jócskán úton vagytok! Jó mulatást legolandban, ha még olvasod ezt. Bár az Iphone-al mindent lehet. :lol:

Nettke :)
Nálunk is Vadasparkba akartak menni. Mi nem. A tömeget rüheljük. A helyi Városligeti vurstliba kimentünk délelőtt, még nem esett, kevesen voltak, de utána elromlott az idő. Még ládázni sem lehet menni.
Feladtam az elveimet és gyereknapra vettem nekik Bakugant. Azt kértek. Szar anya.hu :D Tetszik nekik, ez az egy vigasztal.

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Judyt!

Sok erőt, kitartást kívánunk mi is és mielőbbi gyógyulás! Sokat gondoltam rátok, borzasztó lehet ez az egész.
Nekem is Cat ötlete jutott eszembe, hogy a bicikli pedálját levenni...
Ha van egy kis időd és persze kedved, írj magatokról.

Detti!

Jó utat így utólag is.

Nettke!

Jobbulást neked, minél hamarabb!
Nagyon jó, hogy Sárinál így bevált ez a diéta, megérte csinálni.


Mi ma szülinapi bulin voltunk uncsitesóéknál, kerti parti lett volna, de sajnos néha eleredt. Persze azért nagyon jól éreztük magunkat. Holnap meg úgy néz ki kimegyünk a bikás dombra, (itt van a XI. ker. ben), mindenféle programok lesznek, kézműveskedés, vásár, meg még nem tudom mi...... Remélem nem fog esni.

A tömeget én sem bírom!!!!

Nettke!

Nem találtalak titeket a geocaching oldalon, lehet h nem jól emlékszem a nevetekre?

Én is dögrováson voltam, úgy levett a lábamról egy fránya vírus, még mindig köhögök, elég sokat. A múlt hét szerdán kezdődött brutál torokfájással, hőemelkedés, aztán a fejem volt tele mindennel, úgy értem az összes üregem és nem akart kijönni, aztán a köhögés. Múlt hétvégén feküdtem, meg amíg oviztak a fiúk, még gép elé is alig ültem. De a közérzetem már jó, csak ez a köhögés.

Kata

Kép
kateduo
 
 


Sziasztok,

Nettke :)
Én úgy értettem, hogy nem hatott a diéta Sárcinak. Legalábbis, nincs változás/romlás azzal, hogy visszatértetek a normál étkezésre, nem? Én ebből arra következtetek, hogy nem a diéta hozta Sárci javulását, hanem a spontán fejlődés/fejlesztés.

Kata :)
A Bikáson van geoláda. :wink:

Mi is ma kerti partyra megyünk a XI. kerületbe a Camponához barátainkhoz. Délelőtt meg elvitték a fiúkat a régi óvónénijük meg az anyukája a ligetbe valami szoborkiállításra. :D Mi nyugodtan kávéztunk egyet a Pólusban, ejtőztünk, majd ebéd után hozzák haza őket.

Képzeljétek pénteken már ballagnak a fiúk az oviból! :roll:

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,
Sárcsi kedden ballag.. nagyon fura!!! De persze még a nyarat úgyis itt húzzuk le 8)
A diéta használhatott abból a szempontból, hogy gyorsította, segítette fejlődését, ui. azt mondják, ezek a fehérjék lassíthatják, sőt - arra érzékenyeknél - blokkolhatják a normál i.rsz.fejlődést. Azt hiszem, nálunk gyorsult a Sári, hogy nem kapta ezeket. De az tény, hogy semmiben nem esett vissza, mióta újra eszi. Szóval nem tudom..

Mi végül is nem mentünk sehova, Nati szegény (már megint :roll: ) meg van fázva, elég ramaty a kedve, nekem meg még mindig ürül az arcüregem, időnként fájdogál még, és a fogaimat nyomja felülről piszokul.. szóval nekem sincs semmi kedvem kimozdulni :roll:

Holnap meg már munka.. :evil:

Kép
nettke
 
 


Csajok,

Az őszi kolpinggal kapcsolatban van vmi fejlemény?

Csak azért kérdem, mert ha jól emlékszem, október tizenvalahány lenne a dátum, de nekünk nem lesz az jó, mert akkor van a frankfurti könyvvásár. Szóval inkább az előtte hétvége lenne a jó.

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Sziasztok,

Detti,
Még nem foglaltunk semmit. A 15-16-a volt megbeszélve. Az előtte lévő hétvége talán memééknek nem jó, nekünk sem ideális, mert a fiúk szülinapját üljük, de még mi áttennénk, ha mindenki másnak jó lenne. És a következő hétvége? 22-23-a? Edit? Nettke? Meme? Kata?

Lassan foglalni kellene. :roll:

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Még mindig betegen.....:-((

Kolpingba mi nem megyünk...:-(

Cat!

Igen, néztük, hogy van láda a bikáson, azt hiszem virtuális, vittük is a gps-t, de Attila betette a cseresznyés zacskóba, amit anyósnak felvittünk előtte, aztán ott felejtettük. Vissza meg már nem mentünk, majd legközelebb. Nem távolság, nagyon közel van, negyed óra kocsival.....:-)

Ballagás...., szalad az idő...., tegnap volt évzárónk, nagyon helyesek voltak a gyerekek, egy 20 perces kis műsort adtak elő.

Nettke!

Javulsz? Nati hogy van?

Kata

Kép
kateduo
 
 


Cat, Detti,
mi rugalmasak vagyunk a Kolpinggal, ami több embernek jó. Maximum ott ünneplem a szülinapomat :lol: :wink: A kocsmában... ugye... 8)

Kata,
köszönöm kérdésed, megvagyok, már dolgozom, fájdalom nincs, azt hiszem kiürültem (arcüregileg), még beszedem a gyógyszert, aztán remélem sokáig nem lesz ilyenem!!! Natus 1 napos otthonléttel kiheverte a náthát, már jól van.

Tegnap én is voltam elhajlani egy kicsit, most nagyon nyögök... :roll: Nem való ez már ilyen korban!!! 3 órát aludtam, rá fogok bukni valamelyik beteg hátára előbb-utóbb :twisted:

Detti,
itthon vagytok már? Milyen volt Legoland?

Kép
nettke
 
 


Sziasztok,


csak gyorsan és röviden : Kolping, nekünk ( igen Cat, jól emlékeztél ) az október közepe , vége jó . Az eleje nagyon necces, Lacinak akkor lesz valszeg tréning.
Nos, így mi légyen ?
Mert, igen, lassan foglalni kellene.
Ha máshogy nem megy, s mindenkinek jó október eleje, akkor nem akarnánk a fix kolping- csapatot bontani, menjetek akkor , mi majd utána. Bár nagyon-nagyon jó lenne együtt!


Ovi ballagás nálunk már múlt pénteken megvolt. Zsombi mondta, hogy rakjam fel őket a face-ra,:lol: de még oda nem jutottam....

Ma meg Kristóf konfirmációs vizsgája lesz, vasárnap pedig az ünnepélyes fogadalom tétele. Közben villamos napok, Zsombinak focitorna, Kristófnak meccs. Majd jövőhét elején ovis kirándulás, majd színház..... S, ez így megy nálunk hetek óta.... Elég nehezen viselem. :oops:

Meme
szinta
 
 


Sziasztok!

Nettke!

Örülök, hogy már jól vagytok.

Nekem nem múlik a köhögés, már nem tudom mit csináljak, most vettem egy 50 %-os kupont az akcion.hu oldalról, 5 alkalmas bérlet egy holt-tengeri sóbarlangba. Ma vettem, remélem hétfőn már tudom is használni.

Ma voltunk pulmón Gergővel, szokásos fél éves kontroll, úgy hogy ma itthon vagyunk.
Holnap meg elviszik az ovis csoportot egy villamos garázsba, jó napjuk lesz a fiúknak.

Nem bírom ezt a meleget!!!!!!!!!!!!!!!! Lakásban már 24 fok van, nehezen viselem. Bár ha kintről bejövök, akkor nagyon kellemes.

Kata

Kép
kateduo
 
 


Meme :)

Azért bokros teendőid közben írhatnál, hogy hova sikerült szállást foglalni Horvátországban? :wink:

Ragaszkodom hozzá, hogy többen menjünk a Kolpingba, így inkább tegyük a 23-i hétvégére, ha jó Dettiéknek is.

Nettke :)
Akármikor is lesz a Kolping, iszunk az egészségedre a kocsmában, nem hagyjuk ki.

Kata :)
Szárazon köhögsz vagy hurutosan?

Lilláék a költözés óta nem jelentkeznek. Ditke sem, pedig olvasom a blogot, hátha ír valami érdekeset a németországi coli baktérium fertőzésről, amivel a spanyolokat gyanusítják. :P

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok,

Még mindig Németországban vagyunk. Szívem szerint maradnék örökre,mert úgy érzem, hogy kicsiny országunk soha nem fogja behozni azt a 60 év lemaradást :cry:

Ma voltunk a Legolandben. Csak annyit tudok mondani, hogy szuper, szuper, szuper!!!! Még soha nem voltam ennyire király fun parkban. Nem bántuk meg, pedig sokan voltak, mert ma itt nemzeti ünnep van... Szóval egy-egy játékra kellett várni rendesen.

A gyerekek teljesen odavannak, főleg Ambrus, mert ma nyílt a Star Wars land, és hát lépten-nyomon SW űrhajókkal, Darth Vederekkel, meg a SW zenével lehetett találkozni. Igazi lézerkardot is kipróbálhatott.

Holnap egész nap bicajozni fogunk a Bodeni tó körül, lehet, hogy átugrunk Svájcba is.

Kolping: a 23-ai hétvége elvileg jó nekünk is.

Nettke,

Hát igen. Egy durvább éjszaka után már sokkal nehezebben regenerálódunk a mi korunkban :lol: Én az egész nyarat pörgősebbre veszem az idén ( végre már nem szólhatnak a barátnőim...), úgyhogy a szeptembert néhány plusz tánccal fogom kezdeni.

Kata,

Jobbulást! Neked elég gyakran szokott lenni ilyen köhögésed, nem? Lándzsás utifű?

KépKép
kiliman
 
 


Kata :)
Nekem nagyon sokszor és sokáig tartottak a köhögéseim minden kisebb megfázás után is, és a háziorvos arra gondolt, hogy valószínűleg reflux miatt köhögök. A sav váltja ki a köhögési ingert. Adott gyomorvédő tablettát, és valóban elmúlt tőle. Nem szedem folyamatosan, de ha jön valami felsőlégúti nyavalya, utána mindig kell, mert fellángol tőle a reflux is és nem múlik a köhögés.
Esetleg nézesd meg, vagy kérdezz rá. Mondjuk én érezni is szoktam, hogy fáj a gyomrom.

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


:lol: :lol:
A 'szólhatnak' helyett szoptatnak-ot akartam írni :lol: :lol:

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Sziasztok!

Cat, Detti, Brigi!

Igen, én mindig köhögök......, az egész gyerek koromat végig fulladtam, köhögtem, persze akkor még nem voltak ilyen jó gyógyszerek, mint most. Hörgőszűkületem volt, aztán úgy ahogy kinőttem, de azért valami még van, mert mindig a tüdőm a gond. Na meg a pollen allergia keményen betesz.
Most épp szárazon köhögök, bár néha, mintha szakadozna. De aztán újra száraz. Éjjel alig aludtam. Most " Izlandi zuzmó" -val próbálkozom a száraz köhögésre.
Na meg lementem ma a dokihoz, azt mondta hogy egy olyan baktériumom van, ami nagyon köhögtet, mint a szamárköhögés. Nem tudom miből állapította meg, mert csak meghallgatott és a torkomat nézte meg.
A gyomrom az egyetlen részem, amivel nincs gondom, soha nem fáj. Na ezt most le is kopogom...
Brigi, azért jó, hogy ez kiderült nálad, emlékszem mennyit szenvedtél egy időben a köhögéstől.

Detti!
Nagyon szuper lehett ez a "nyaralásotok". Teli programokkal. Face-en nézem a képeket...:-)

Mindenkinek nagyon jó hétvégét, mit csináltok???

Mi még nem tudjuk..., hungaroring tervben van, valami túraautó verseny lesz, (kis)fiúk nagyon lelkesek, én kevésbé. Mondjuk, ha nem lenne meleg, akkor oké... De majd meglátjuk.

Kata

Kép
kateduo
 
 


Sziasztok!


Megkerültem én is! Azt hittem beledöglök ebbe a k költözésbe, nagyon kemény volt!!! Eleve a házat nagyon lelakva adták át, az egészet végig kellett pucolnom, szinte fogkefével. Erre vhol számítottam is, az amcsik irtó igénytelenek tudnak lenni ha tisztaságról van szó!!! Amire nem számítottunk: Robi cége nyerte meg a Facebook irodaház v mi az isten villamos-tesztelését, ami tőlünk 4 órányira épül. A kezdés napján kilépett az egyik kolléga, aki amúgy is egy lusta dög vot. A főnök itt tartja a frontot, így ő kettesben egy másik kollégával húzza ott az igát. Ez volt zsinórban a 6.!!! hét, h 2-3-4 éjszakát nem itthon töltött. Ez az idegeimnek is jócskán betett- bár elég olajozottan megy ált a gépezet, na de azért mégiscsak baromi fárasztó! A költözésben kb annyit segített, h amit egyedül összepakoltam, betöltötte, kitöltötte a teherautóból, összerakta az ágyunkat, lejavította a falakat a régi helyen és felszerelte a karnisainkat. Közben persze betegek is voltak a gyerekek párszor, de az már szinte fel sem tűnt a nagy kavarodásban. Mondanom sem kell, Zoé megtanult önállóan játszani. :D


Most meg már 2,5 hét és megyünk haza!!! Ideje elkezdeni szervezni a kivel mikort.... Veletek áll még a 26.-a Brigiéknél? És jól látom, 24-ére szervezitek a vacsit? Élek -halok érte, h elmehessek!!! Ez a legkevesebb ami ezek után járna nekem, de nem tudom sikerül-e. Zoé eddig is hozzám húzott esténként, de mostanában meg aztán esély se volt másra szoktatni. Mondhatnám Robinak, h oldja meg, ahogy én is hetek óta, de Zo-val bacnék ki.... persze egyetlen egy estét akár ő is kibírhat egy kis bőgéssel, ez talán nem okoz neki visszafordíthatatlan lelki károkat. :? na, majd meglátjuk tudok-e elég önző lenni.... Van már kiszemelt helyetek?


Judit


Ákosnak jobbulást!!! Nagyon megrendítő volt olvasni mi történt, én nem hallottam róla.


Törpieknek is jobbulást!!!


Brigi


Örülök, h Bó jól van!


Edit


Veletek mikor lehet talizni? Csak 7vége jöhet szóba v leszel épp szabin?



Enyém nagyoknak ma van a ballagás- mi kihagyjuk, mert úgy volt, h megyünk a tengerhez (ehhez képest múlt hétvégén voltunk és jövő héten megyünk, de már nem rendeltük meg a "talárt", így nem megyünk.)


Meme


Nem lesztek vmikor az 1 hónapunk alatt Gyulán? Mi lehet oda is lenézünk....

Lilla

Kép

Kép
cicamica
 
 


Csajok!
Begépeltem a szendvicskrém recepteket. :lol: Aki szeretné megkapni, az lécci dobjon egy privit e-mail címmel. Vannak email címeim Tőletek, de nem tudom, hogy ki melyiket olvassa... :roll:

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Lilla,

Húú, akkor már tényleg nagyon közel van a haza utazás időpontja! Egyenlőre úgy van, hogy 23-án vagy 24-én találkozunk egy vacsorára, valami jó kis kiülős helyen. A pontos időpont asszem még nincs meg, de jó lenne minél hamarabb ezt kitalálni.
A Brigiék-féle kerti parti időpontja viszont többünknek nem lenne jó :cry:

Valahogy próbáld megoldani Zoét. Én is azt gondolom, hogy nem okoz egy nehezebb este maradandó lelki károkat, rád meg nagyon rádfér már egy kis kimenő :wink:

Vikó,

Engem érdekel a recept-gyűjteményed, az e-mail címem: Árpi vezetékneve ékezetek nélkül@enternet.hu. Előre is köszi!

Mi is hazaértünk :cry: :cry: :cry: Nagyon jó kis egy hetet töltöttünk el Németországban. Mondjuk nem volt közel, mert összesen 2790 km-t mentünk, de a fiúk annyira, de annyira jól viselték az utat, hogy le a kalappal előttük. És nem is volt végig film nézés, aludni egyáltalán nem aludtak. Mondjuk 7 óra utazás után már megkérdezték, hogy mikor érkezünk már meg (ezt 2 percenként), de ez volt a legnagyobb problémánk az egész út alatt.

Bicajoztunk rengeteget, hihetetlen, hogy mennyire van kerékpár-kulturájuk a németeknek! Nagyon szimpatikus volt ez. A bicikli utak/jelzések legalább annyira fel vannak tüntetve az utak mentén, mint az autós információk. És gyakorlatilag nincs olyan pontja az országnak, ahová bicikli úton ne lehessen eljutni. Pedig nem kicsi ország...

7 évvel ezelőtt már jártunk a Bodeni tónál (itt lakik egyébként Árpi egyik unokatesvére), de azóta olyan szintű fejlődést tapasztaltam, hogy szóhoz nem jutottam. Gyönyörű a környék, a tó olyan tiszta, mint a tenger, keresve se nagyon találok szemetet a földön, a szelektív hulladékgyűjtés tényleg szelektív, az élelmiszerárak ugyanazok, mint itthon, vagy talán még olcsóbbak, a minőség meg összehasonlíthatatlan. A fizetések meg...Jó, van most ez a hasmenéses mizéria, de akkor is...

Szóval, nem tudom, hogy Mo. mikor ér arra szintre, de valószínűleg azt már a gyerekeim se fogják megérni :( Az biztos, hogy jövőre is megyünk!

És holnap munka :twisted: :twisted: :twisted:

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Sziasztok,

Detti :)
Én tavaly éreztem ezt amikor Bad Kleinkirchemben voltunk egy hetet. Annyira perfect volt minden kint, és olyan rendezetten, szervezetten, sokkal magasabb színvonalon élnek, kevesebb vagy ugyanannyi munkával, hogy fájt a szívem amikor haza kellett jönni. Még egy évszázad mire mi oda jutunk.

Lilla :)
A 24-e estében maradtunk, ötye kiülősre, szerintem Robi túléli, neked meg szükséged van egy kis kikapcsolódásra. Zoét meg nem fog lelki törést szenvedni. A 26-át Brigiéknél töröltük, mert mindenkinek nagyon necces lett volna, vagy egyáltalán nem jó. :(
Mi 27-én már indulunk törökbe, és utána nem leszek itthon 3 hétig.

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok

Megpróbálom akkor a 24.-ét. Tudnánk esetleg valahol a 14. 10. 18. kerületben lenni, h ne egy évszázad legyen mire hazaérek? :? :oops: Gyanítom, Robi meg fog izzadni mire megjövök, tuti h Zo nem fog neki elaludni. Megpróbálom majd én korán lefektetni- de ezért is kellene közeli hely, h ne a tali végére érjek oda. :roll: Ráadásul akkor még R tesójáéknál leszünk, mert a mi házunkba csak köv hétfőn tudunk visszaköltözni.

Tökre sajnálom, h nem jön össze egy családos buli, már mondtam a gyerekeknek is és annyira várták. Mostanában imádnak gyerektársaságban lenni. :D


Ilyen szempontból most nagyon jó helyre kötöztünk, rengeteg gyerek van, hiába van kerítésünk- ami itt ritkaság- ők állandóan kikéredzkednek bandázni. Tegnap focizni álltak be az egyik szomszédhoz. :D


Detti


Nagyon jól hangzik amiket írsz Néo-ról. Én is szeretek oda járni, sőt Ausztriába is, ha nem épp németek laknának ott, élni is szívesen élnék olyan helyen. De a német nyelv nagyon távol áll tőlem. Meg a németek habitusa is, legalább annyi dologban ahányban viszont szimpi.

A Bodeni tó viszont 2 éve rám nem tett ennyire jó benyomást, igaz csak eljöttünk mellette a svájci oldalon, de nekem olyan semmilyen volt. (nyilván csak ott, amúgy tudom, h jó hely). A német autópályáktól kilelt a hideg, a sávok szűkek voltak és irtó gyorsan közlekednek rajta. A vezetési kultúrájukról megvolt a véleményem oda és vissza is.

Nagyon kíváncsi vagyok már Mao-ra, vajon közel 2 év után milyen lesz újra otthon!!!


Cat


Dávid mostanában nagyon érdeklődik a hoggyan készül a kisbaba témakörben. Annyi már megvan neki, h az apuka kukijából vhogy átkerül vmi.... de hogyan??? Ti mit mondtatok, Samu már biztos vágja a témát.:lol: Jó lenne se túl sokat, se túl nagy kamut mondani erre, de jelenleg semmi időm utánaolvasni a témának- készen kapott, kipróbált válaszra lenne szükségem. :wink:

Lilla

Kép

Kép
cicamica
 
 


Jó estét :lol:


Legelőször is :

Lilla,

Isten éltesse gyermekeidet születésnapjukon!!!
Megyünk július elején Gyulára, de nincs konkrét időpont, meg csak pár napra. Ti mikor? Mert alkalmazkodnánk, tök jó lenne összefutni!
tesóm mondta , hogy ott kint a G-Texnél valami állati jó kalandparkot építettek!

Cat,

július 20-30 -ig leszünk Horváthországban , Sukosan. Bár, első 2 napot a Plitvicei tavaknál töltjük, s utána megyünk át a tengerpartra.
Jesszus, ezt még nem írtam??? :oops: :oops: :oops:
Mindjárt SZNYN!!!!

Detti,

ti aztán tudtok kirándulni... :wink:

Kata,

brutál ez a köhögés, húúú, még olvasni sem semmi. Gergő is ilyesmivel küzd, ugye?


Judy,

amikor csak időd, s energiád engedi írj nekünk légyszi pár sort. Köszi. Rengeteget gondolok arra, hogy mi van veletek.


Holnap kirándulás a gyerekkel B.pestre. Kb , így fogok kinézni a nap végén: :shock:

Meme
szinta
 
 


Most nézem, hogy nem minden ment át, hogy lehet ez?

Na, akkor:

Nettke,

meggyógyultál? Nati?

Vikó,

írtam privit, sorban állnék én is a receptekért. :wink:

Meme
szinta
 
 


Lilla :)
Samut a gyerek születése egyáltalán nem érdekli, csak a szex. :lol: :wink: Tényleg. Az izgatja a fantáziáját, hogy mi van amikor az emebrek szexelnek. Egyenlőre beéri azzal, hogy pucéron befekeszenek együtt az ágyba, és szeretgetik egymást. Hogy ki hova miét teszi, azt még nem tudja. 8)
Én biztos azt mondanám Dá-nak, hogy egy magocskából lesz a baba, ami az apukától átjut az anyukához, amikor ölelkeznek.Az igazságot kell mondani az ő nyelvén, amire később lehet építeni a teljes szitut, hogy ne érezze becsapva magát. Nincs meg a Sehány éves kislány c könyv nektek? Abban olyan szépen van leírva.

Meme :)
Egy hét múlva színház. Juhhé.
Hova mentek Pesten?

Meg volt az iskolai szülői. Kaptunk 2 A4-es lapnyi beszerzendő cuccot, majd nekifekszek a nyaralás után. Azért így hogy külön osztályba járnak majd nehéz lesz kezelni a szülőiket, követelményeket.

Cat
Kép
cateye
 
 


Lilla,

24-én én is preferálnám a 18. kerületet! A többieket kell meggyőzni :wink:

A Bódeni tó a svájci oldalon teljesen más, mint a német oldalon. Nekem bejön a német habitus, én szeretem a pontosságot, a rendet, a precizitást. Bak vagyok, ez alapból jön belőlem :D A nyelvvel én sem vagyok kibékülve, viszont hasznos, és már többször is el akartam kezdeni tanulni, de nem indult a nyelviskolában érdeklődés hiányában...
A gyerekeket is német nemzetiség suliba szeretném íratni.

Szerintem egyébként a vezetési kultúrájuk messze a miénk vagy a balkáni országoké felett van. Gyorsan mennek, ez tény, mivel az autópályákon nincs felső határ, de nem szarakodnak a belső sávban 110-zel, ismerik a jobbra tartás szabályát, és ha forgalom korlátozás van, azt szigorúan betartják (na, ezeket nálunk nem igazán veszik figyelembe).

Sokat ne várj azért Mo-tól, az elmúlt 2 évben szerintem semmi előrelépés nem történt, sőt, szarabbul élünk, mint négy éve... :lol:

A SRÁCOKNAK VISZONT BOLDOG SZÜLINAPOT!!! Hogy ünnepeltetek?

Cat,

Majd személyesen elmondod, hogy mégis mennyibe kerül a beiskolázás? Én azon gondolkodtam, hogy már most el kellene kezdenem spórolni, mert egy vagyon lesz.
A fiúk már várják a sulit?

Ki mit tervez a hosszú hétvégére?

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Detti :)
Persze elmondom. Nem olyan vészes. Egy római utat lemondasz, és már meg is van búsásan az ára. :lol: Egyébként cafeteriába kértünk beiskolázási pénzt, az gyerekenként 20 ezer Ft. Na ebből azért nem jön ki, de a nagy része megvan.

Hosszú hétvége: ládázni szeretnénk, és egy fürdős helyre is menni, ha az idő engedi. Miskolc tapolcai barlang fürdőt néztem ki, de ez még alakulhat.

Lilla :)
Boldog szülinapot a gyerkőcöknek! Képek?

Vikó :)
Köszi a recepteket!

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Cat!
Ha eljuttok,majd mesélj a barlangfürdőről!!!Hó végén mi is megyünk.

Detti!
A beiskolázás olyan,mint a gyerek születése: sok drága, felesleges dolgot próbálnak rádsózni különböző reklámok és rafkós eladók segítségével.
Csak egy példa: ma már egy márkás (Hama,Herlitz és társai) iskolatáska szett 20-25.000Ft. Kérdem én minek??1. nem tud rá vigyázni egy 6-7éves. 2. iskolaotthonos rendszerben csak hétvégén van és csak szorglami feladat. Hétközben egy olvasókönyvvel és egy tolltartóval ballag haza a gyerek.

Lilla!
Boldog szülinapot Nikinek és Dávidnak!!!!
Szabin leszek júl. 8-ig,így hétközben is jó lesz a tali.

Judyt!
Sok kitartást és erőt nektek ehhez az embertpróbáló feladathoz!!! Drukkolunk nektek! Gyere bátran,ha szeretnél valakivel beszélgetni!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit :)
Én Hama táskát vettem, mondjuk nem ennyiért mint írtad, a Vaterán lőttem, mert minden nap hordják haza majd. Előtte körbejártam az iskolatáska piacot, magasan vitte a Hama a pálmát, még Zoli is belátta, mikor az egyik Ápiszban elétettek egy Herlitzet egy Budmillt meg a Hamát.

De tény, hogy sok felesleges dolgot megvetetnek, de ha rá van írva az A4-es lapra nincs mit tenni. Úgy kezdték a szülőit, hogy arra kérnek mindenkit, hogy csak jó minőségű terméket vegyenek (mondtak egy-két márkát) az írószerekből, mert csak azzal tudnak dolgozni. A lapra rá van írva több helyre zárójelbe, hogy ne Tesco-s legyen. Én csak a színes ceruzákat/zsírkrétákat/festékekekt látom, hogy tényleg sok a selejt, és a jó minőségű cuccok elég drágák. És még a név sem kötelez, mert volt már dolgom jó nevű színesceruzával ami alig fogott. :roll: Biztos van olcsó ami jó minőségű, csak ismerni kellene. :?:

Egyébként megint a jó öreg Angliához fordultam segítségért, mert kintről potom pénzért lehet iskolához dolgokat venni. Pl. tornacucc 2 póló 2 fontért, 2 short 2 fontért, tréning alsó, ünneplős nadrág stb.

Egyébként nekem tetszik az ottani iskolai egyenruhás rendszer, olyan helyesek benne, és tényleg olcsó, egyszerű megoldás. De nálunk ebből is biztos nagy üzletet csinálnának, egy pár embernek a meggazdagodás forrása lenne...

Cat
Kép
cateye
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: