Új privát üzeneted érkezett!

millye

Ma "beszélgettünk".
De nem igazán jutottunk nevezőre, ő azt mondta, hogy letörölte ma a skype-ről azt a nőt, de én meg ne próbáljak iwiw meghívót kérni, mert akkor elzárja tőlem az internetet, bár az én nevemen van az egész így ki is köttetem, ha ezt meg meri tenni.
Mi járunk Hit Gyülekezetbe és beszélgettem erről a pásztorral, ő nagyon jó fej annyit mondjak legyek nagyon erős és majd ő beszél vele, de úgy, hogy nem fogja említeni neki, hogy én már beszéltem neki a problémánkról.
Semmi olyat nem írt az exem, hogy féltenie kellene tőle, Annyit írt,hogy "nagyon szépek a fiuk, nem akar bejelölni ismerősként, és nem fog többet zavarni". Ennyi nem írt aztán semmit. Persze a Joellel sem foglalkozik, már azt is a fejemhez vágta, hogy nem bírja elviselni a sírását.(most nem valamilyen jól hall a bal fülére, mert rá ment valami vírus és azt kezelik neki) Hogy mondhat ilyet egy apa?
Tudod miből áll a napom?
Itt lakik velünk a párom fia is, őt indítom a suliba reggel (tízórai és reggeli készítés), utána a két fiam megy suliba őket indítom, utána pedig Joelt etetem stb.
Hozzá teszem, hogy van amikor a Joel éjjel sokat fönn van, a párom csak nyugodtan alszik nem kel föl hozzá.
Sőt amíg az összes fiút elindítom a suliból az idő alatt a párom végig alszik, föl nem kelne, hogy majd ő lerendezi a fiukat én meg menjek aludni,ha éppen a Joel akkor még alszik.
És ez már így megy lassan 3 hete.
Már kezdek nagyon belefáradni a dolgokba, ha merek neki szólni akkor az a baja.

manocskak
 
 


Manocskak: Nem lehet semmi ez a kapkodó élet... hát nem irigyellek... 4 gyermek... :oops: és a párod sem nagyon segítőkész... olvasom, hogy hívők vagytok a bibliában nagyon bölcs dolgok vannak... neki is ki kellene vennie a munkából a részét akár azzal, hogy besegít a fiúkat az iskolába elindítja vagy vigyáz a legkisebbre... nem hiszem, hogy neked kell egyedül húznod az igát... ezt senki nem várhatja el tőled. Közös a felelősség! Biztos, hogy sokat segítene egy alapos beszélgetés, de csak akkor ha ő is vevő erre. :? A gyermeketek közös akaratból lett ezért közösen kell vállalnotok a munkát is...
Annyira nem régóta ismeritek egymást, hogy már ilyen nézeteltéréseitek legyenek... :oops: elég szomorú ez a dolog... hátha a gyülekezetben a pásztor tudna hatni rá...

Neked sok kitartást kívánok! A picinek pedig jobbulást!

Remélem megoldódnak a gondjaitok!

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


millye
Hát ez az közös akaratból lett a Joel.
Majd jövőhéten beszél a pásztorunk a párommal kíváncsi leszek neki mit fog mondani.
Már kezdek nagyon fáradt lenni mindenhez, de sajnos muszáj nekem kitartónak lennem, ha nincs segítségem, pedig lenne.
Bár a nagyobb fiuk segítenek nekem hétvégén pl. kiviszik a Joelt sétálni, de sajnos akkor sem tudok pihenni semmit.
Tök hullának érzem magam néha, és a párom még elvárja, hogy jó pofát vágjak mindenhez.
Néha síró görcs kerülget, de nincs alkalom, hogy egyszer is jól kibőgjem magam, pedig lehet, hogy jó lenne.
Bár attól félek mivel a Joel szopik a tejem elapad, pedig egyfolytában iszom a Mecsek teát.

manocskak
 
 

 
 

millye
Tegnap is eléggé össze vesztünk.
Este szó nélkül elmentünk aludni, reggel a párom egyszer csak oda bújik mögém és azt mondja"Isten azt mondta neki, hogy szeressen a többiről, majd ő gondoskodik".
És még azt is mondta, hogy "belebetegszik, ha nem szerethet".
Ki tud most rajta kiigazodni, de én is szeretem őt. :oops: :D
Azért reggel meg mondtam neki a véleményem a nőről, hogy 25 év után minek keresgélt utána, minek felbolygatni a dolgokat.
Hozzá tettem, hogy nem tudom ő mit szólna, ha én azt a barátomat keresném meg akivel 1993-ban jártam, szerintem neki sem tetszene.
ÚGY NÉZ KI, HOGY SZENT A BÉKE!!!!!!!!!!!!!

manocskak
 
 


Manocskak: megértem, hogy fáradt vagy... én is az lennék ennyi gyerek mellett... sőt én kettő mellett is fáradt vagyok :lol: :lol: :lol: Remélem sikerül a pásztornak a lelkére beszélnie... és elmondja neki a család fogalmát meg azt, hogy be kellene segítenie neked... Ne idegeskedj mert tényleg elapadhat a tejed és az egész nem ér annyit, hogy pancsoljál... Nagyon szorítok neked, hogy sikerüljön ezt a kapcsolatot helyrehozni! Ha magadban kell tartanod az érzelmeidet, haragodat akkor az egy idő után megmérgezi a kapcsolatotokat ezért írtam, hogy a kommunikáció nagyon fontos lenne... próbálj te is higgadtan beszélni vele és kérd meg, hogy ne húzza fel magát ne veszekedjen csak ez és az a bajod és próbáljon meg rajta változtatni...minden kapcsolatban vannak rossz napok ilyenkor ne az legyen, hogy menekülsz a kapcsolatból!

Nálunk a lányom nagyon sokat segít és a férjem is amikor hazajön a munkából akkor besegít... születése óta ő fürdeti a fiunkat. :wink:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Manocskak: Most olvastam a leveledet! nagyon örülök, hogy sikerült megbékélnetek!
Egyet tarts viszont be: SOHA NE FEKÜDJ LE ÚGY, HOGY HARAG VAN A SZÍVEDBEN, FŐLEG NEM AZOKKAL SZEMBEN, AKIKET NAGYON SZERETSZ.
Kérj elnézést,bocsáss meg,öleld meg legyen lelkedben béke…


Ha bármi gond adódott, addig kell beszélgetni róla, amíg ki nem tisztáztátok.

További szép napot nektek! :wink: :lol:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


millye!
Köszi a szavakat amiket írtál.
Jól esett, majd azt csak jövőhéten tudom meg, hogy a pásztorunk miről beszélt vele.
Ja és letiltotta a skype-ról azt a nőt, most néztem meg.
Remélem tényleg többet nem fogja keresni a nő a páromat.
Azért azt furcsállom, hogy esetleg a nőnek a férje ezt szó nélkül tűri, hogy ennyi év után fölbolygat egy családot?
De a lényeg, hogy remélem ez a nő tényleg eltűnik az életünkből.
Nem vagyok féltékeny, bár a párom ezt érzékeli, de azért én sem keresgetem azokat a régi pasijaimat akikkel régen jártam.
Az a dolog lezáródott kész.
Új életet kezdtem és ők is nincs miről beszélgetnünk.
Remélem több ilyen nem lesz már az életembe, hiszen nagyon szeretem a páromat.
Én ma mondtam is neki, hogy egy kicsit fárasztó nekem, hogy éjjelente 2-3X a Joel miatt fönn vagyok és még én indítom a fiukat suliba.
Az ő fia, hogy nálunk lakik neki még tízórait is kell csinálnom mivel csak ebédet kap a suliba, de most elsejétől ő is kap tízórait a suliba, így már csak reggelit kell neki is kikészíteni.
Jó, hogy van valaki akivel az ilyen dolgokat megtudom beszélni, jó, hogy kiönthetem magamból és nem raktározom.
Köszi, hogy meghallgatsz és tanácsokat adsz.
Móni.

manocskak
 
 


Manocskak: Nagyon szívesen! Máskor is segítek legalább lelkileg csak nyugodtan szólj, ha valami bánt! Hátha tudunk tanácsot adni! :wink:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


millye
Nagyon szépen köszönöm még egyszer, hálás vagyok érte.
Most nézem, hogy a Szandra lányod mikor született, anyukámnak pont másnap van a szülinapja.
Vele is sokáig rossz volt a kapcsolatom pláne az után, hogy apukám 5 évvel ezelőtt sajnos meghalt., de már vele is minden rendben köztünk.

manocskak
 
 


millye:voltunk ma a tüdőgondozóban,hála az Istennek nincs semmi.Azért hitték,hogy baj van,mert a párom túl magas a géphez,amit nálunk használnak,és lemaradt egy kis darab a tüdejéből a képen.Azt hitték,hogy tüdő kisebbedése van.
De nem,ok minden,bár hallani lehet,hogy dohányzott! :roll:
Vendég
 


millye!
Kézeld a párom kitörölte a skyperól azt a nőt.
Erre van pofája és küld a páromnak e-mailt. Egy pillanatra most egy kicsit olyan gyomor görcsöm lett.
Fölhívtam a párom, hogy kapott tőle e-mailt, de közöltem vele, hogy kitörlöm.
Nem mondta, hogy ne töröljem ki.
Sőt azt mondta, hogy majd rájön, hogy nem lesz válaszolva neki.
Ennek örülök, csak 1 dologtól azért tartok, hogyha én nem vagyok itthon hol leszek biztos abban, hogy a párom nem fog küldeni neki e-mailt?
Ezt azért megpróbálom vele letisztázni.

manocskak
 
 


Móni: Emlékszel még erre???????
"Szia borcsi5!

Nem értem miért kell féltékenynek lenned.
Tudom furcsa, de nincs okom rá, hogy féltékeny legyek.
Sajna anno én is hasonlóan féltékeny voltam a exemmel amikor együtt voltunk.
Sokszor járt azon a fejem, hogy mikor esetleg kivel csal meg.
De amikor elváltunk én megfogadtam, hogy nem leszek többet féltékeny a páromra, hiszen ha ő nem őszinte akkor nem is szeret igazán engem........

Ne értsd félre,nem kötöszködni akarok,ha úgy érzed bocsi,de süt a soraidból a féltékenység.Hollott nemrég nekem mondtad,hogy bízni kell,stb....Hozzáteszem ,az én véleményem szerint jogos a felháborodásod,én a nőt is elővettem volna :oops: :twisted: :)
Vendég
 


borcsi!
Igen teljesen igazad van.
De tényleg látom és érzem a páromon, hogy őszinte velem és nagyon szeret, de ő is látja, hogy ennek nincs értelme, ha én nem akarok azzal a nővel baráti kapcsolatot kialakítani.
Mert a párommal tegnap erről is beszélgettünk, hogy ő arra gondolt, hogy a két család között akár barátság is lehetne.
De nem erőlteti, ha én nem akarom, és ez megnyugtat engem.
Mondjuk az is érdekes volt számomra, hogy tudja, hogy a páromnak van családja, de mégis úgy kezdte a levelét, hogy "szia" ez egyesszám első személy.
Ha a nő tényleg csak barát akkor nem így irja a levelét, na mindegy ez már a múlt.
Köszi még egyszer.

manocskak
 
 


millye:mi újság a babáddal?És veled?
Nálunk:a Botinak jön a 6-ik foga,ezért nem alszom én 3 éjjel :twisted: :lol:
Sömi ügyben:egyr etöbb jön ki,teljes kétségbe esés,szomorúság ami most engem jellemez.Azt hittem,ha itt a jó idő,addigra meggyógyulok,de nem :cry: :cry:

Móni:remélem rendeződtetek a pároddal :lol:
Vendég
 


borcsi
Szia, köszi kérdésed minden oké, megbeszéltünk mindent rendesen.
Azóta az a nő sem jelentkezett, bár nem is igen ajánlom neki.
manocskak
 
 


KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!!!!!
manocskak
 
 


Kellemes ünnepeket és sok-sok locsolót kívánok :wink: :wink: :wink: :lol: :lol:
Vendég
 


borcsi
Neked is hasonlókat kívánok. :D :wink: :D :wink: :D :wink:
manocskak
 
 


Móni:Megvolt,köszi!Teszek fel képeket a Húsvétunkról :wink: Kép Tojásfestés... Kép Vártuk a locsolókat... Kép A kölcsön nyuszi,Füles... Kép Ezek vagyunk Mi:):)
Vendég
 


borcsi
Szia.
Én, hogy őszinte legyek nagyon nem szeretem a húsvétot.
Ahány ember annyi féle kölni. :?
Amikor gyerek voltam akkor repestem az örömtől, hogy jönnek locsolók, de most nem vártam senkit.
A fiuknak vettem kis csomagot, de a picur miatt nem igazán akartam beengedni senkit.
Sokan vannak a faluban akik náthásak.
Ma kapja a Joel a szurit és nem akartam, hogy az miatt elmaradjon.
manocskak
 
 


Borcsi5: Nagyon örülök, hogy a férjednek nincs semmi baja!

Találtam neked a PIKKELYSÖMÖR-re nagyon jó teakeveréket! Légyszi próbáld ki ez nem olyan méregdrága mint a krémed!

10 gramm tölgyfakéreg 30 gramm vérehulló fecskefű
30 gramm fűzfakéreg 50 gramm csalán
40 gramm réti legyezőfű 30 gramm veronika
20 gramm füstiké 30 gramm körömvirág
20 gramm zölddióhéj 20 gramm cickafark
Ezeket jól keverd össze.
Egy csésze teához egy púpozott teáskanállal kell a keverékből. Három percig hagyd állni.
Napközben 1,5-2 liternyit kortyolgass el belőle. A szervezeted minden kortyot azonnal felszív és hasznosítja.
Valamint házilag tudsz csinálni krémet: Ha a kéregszerű pikkelysömöröd, ilyen kenőccsel kend be: a friss, jól megmosott fecskefűnek kifacsarod a levét, és ebből 5 grammnyit keverj össze 50 gramm bélzsírral. A kenőcsöt tartsd hűtőszekrényben.

Nálunk minden rendben van! A fiam is fejlődik szépen. Már átalussza az éjszakát :lol:
A fiad fogzására vegyél neki Chamomilla Vulgaris 15CH-t és azt adj neki... nem fog nyűgös lenni és szépen fog aludni!

Manocskak: Örülök, hogy törölte a párod a csajt. Reméljük nem fog vele levelezgetni, de mégiscsak bunkósság a csajtól, hogy írogat neki...

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


millye: Köszönöm szépen :wink:
Mi az a bélzsír? :oops: :oops: :shock:

Móni:Én is csak a lány miatt csinálom végig,én is szerettem kicsinek a Húsvétot,neki is örömet akarok szerezni :wink:
Vendég
 


millye
Azóta úgy veszem észre már nem írt neki, remélem rájött, hogy nem kívánatos a családunkba.

Tegnap előtt este megint kikeltem a páromra.
Itt megjegyzem, hogy lassan 2 hónapja nálunk van a párom fia, mert az anyja "elzavarta" magától.
Az anyja veszi föl a családit a gyerekre ezt mi itthon megbeszéltük a párommal, hogy az maradjon nála, erre az exe "ez természetes, hogy nála marad" mondattal.
A lényeg, hogy tegnapelőtt e délután fölhívja a páromat az exe, hogy kellene neki pénz, mert elmaradt a közös költséggel, meg mit tudom én még mivel.
(hála istennek most nekünk sincs csak annyi pénzünk ami a köv. utalásig elég)
Én annyit mondtam a páromnak, hogy fölveszi a gyerekre a családit 13-14000 ft-ot és még pénzt kér tőlünk?
Meg nem beszélve arról, hogy van 4000 ft osztálypénz elmaradása a gyereknek amit én fogok kifizetni.
Ma annyit mondott a párom, hogy én ne veszekedjek vele, én csak annyit mondtam neki, hogy akkor ne ellenem legyen, hanem mellettem.
manocskak
 
 


Borcsi5: Bélzsír a disznó belén (kívül) található és régebben gyógynövényekkel keverték össze és ebből csináltak körömvirág krémet meg minden gyógynövénykrémet... ha nem tudsz hozzájutni akkor a házi disznózsír is jó. :wink: a teát is próbáld ki! :roll:

Manocskak: Nagyon helyes! Örülök neki, hogy megszabadultatok tőle!
Sajnos tudom mit jelent ez a dolog az ex-el... én 10 évig neveltem a férjem előző házasságából a gyerekét... no comment... nálunk is volt a családi pótlékból ilyen nézeteltérés... és az ő exe alkoholista és nem törődött a gyerekével. Se szülinap se karácsony se semmi... én tanítottam meg a gyerekét írni olvasni és köszönet nem volt érte... úgyhogy átérzem a problémát, de a férjednek téged kell védenie és melléd kéne állnia... és nem várhatja el az ex, hogy pumpoljátok anyagilag mert az az ő élete és oldja meg ahogy akarja. :!: :roll:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Lányok!

Utólag is Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánunk!



Kép

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


millye
Leültünk a párommal beszélni, mondtam neki, hogy ne legyen buta kap az exe a kisfiúra, ha jól tudom 16000 ft családit (3 gyerek családos) és még egy csomó pénzt akar adni neki?
Én annyit mondtam, hogy havi 2000 ft-nál többet nem vagyok hajlandó adni neki, mert mi vesszük meg neki a cuccokat amihez majd ő egy fillért se fog adni.
Így lett szent a béke, mert így rájött, hogy tényleg ne kellene neki annyit adni. Végre rám is hallgatott :D :D :D
manocskak
 
 


Manocskak: Én egy fillért sem adnék neki mert ti nevelitek a gyerekét. Elégedjen meg a családi pótlékkal! De ha ettől lesz nálatok szent a béke akkor adjon neki... de szerintem kapzsi lesz és majd egyre többet fog követelni... :?

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Móni:Miért adnátok neki 1 fillért is????????Ezt nem értem!! :oops: Gyerek nálatok,mindent megkap tőletek,miért kéne neki pénzt adni?????????????????????????????????????????
Vendég
 


millye és borcsi
Tegnap ezt beszélgettük éppen, hogy az exe fölveszi utána a családit.
Mindent mi veszünk meg ezután a gyereknek amibe ő nem fog egy fillért sem adni.
De úgy néz ki, hogy a párom kezd egy kicsit belátóbb lenni, mert azon a véleményen van mint én.
Ezt majd az exel is megbeszéli/megbeszéljük egy alkalmas időben amikor nyugodtan lehet vele is beszélni erről a dologról.
Dobok fel egy pár képet a gyerekekről.

Kép Ő a Joel.
Kép A Joelt aki fogja a párom fia vagyis már az enyém is.


Kép Ezen én az összes gyerekkel. :D :D
manocskak
 
 


Manocskak: Milyen helyes család vagytok! Nagyon jó lenne, ha meg tudnátok beszélni ezt a pénz körüli mizériát! Nem is értem, hogy hogy várhatja el, hogy még pénzeljétek is... nem dolgozik? Amúgy hogy-hogy nálatok van a közös fiuk? :roll:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


millye:Nagyon szép baba András :wink:
Nagylányod hogy viselkedik ??
Vendég
 


millye
Eddig gyesen volt, de már dolgozik.
A párom exének van egy élettársa és attól született egy lánya aki most volt 3 éves (eléggé el van kényeztetve az a kislány).
Van valami tartozása a páromnak az exe felé, de most annyiban maradtunk a párommal, hogy le fogják papírozni az egyezségüket.
Kap a gyerek után, ha jól tudom 16000ft családit amit amikor a kisfiút elhoztuk azt mondtuk az exének, hogy maradjon nála( ami szerinte még szép, hogy nála marad).
Bár ugye az minket illetne, mivel a gyerek nálunk van, de mivel van a tartozása a páromnak így valahogy kompenzálja majd. Így ennél többet nem fog adni a párom az exnek.
De tegnap volt egy érdekes dolog, (a párommal közös lányuk az ott van az anyjával) a lányának kötőhártya gyulladása van ami köz tudott, hogy fertőző.
Tegnap délután fölhívja a páromat az exe, hogy mennek vidékre az anyjához és, hogy a kisfiút is vinné (persze csak azért, mert 3 gyerekkel olcsó a buszjegy), Én a páromnak annyit mondtam, hogy szó se lehet róla, hiszen nem hiányzik nekem, hogy a fertőzést elhozza a Joelnek vagy bár melyik fiúnak.
Ezen is egy kicsit össze kaptunk, de belátta a párom, hogy igazam van, így nem engedtük el a gyereket.

A kisfiút (12 éves) azért van nálunk, mert "anyja elzavarta", már tavaly is közölte vele és velünk, hogy költözzön hozzánk a gyerek.
De most nem hagytuk, igazából a párommal rájöttünk, hogy az exe írányítása alól teljesen kiesett a a gyerek és nem tudott neki már "parancsolni" ezért volt köztük az állandó kiabálás amit a párom ex anyósa is megerősített, hogy nem egyszer rászólt a lányára, hogy ne kiabáljon a gyerekkel.
De itt nagyon jó helye van, ezt a párom exe is megjegyezte, hogy sokat változott a gyerek amióta itt van velünk.
A gyerek megmondta az anyja szemébe, hogy örökre itt akar maradni nálunk. :shock: :shock:

manocskak
 
 


Borcsi5: köszi! A nagylányom nagyon sokat segít és a férjem is... :lol: Elkezdted a teát meg a krémet? Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre! :wink:

Manocskak: nem semmi ez az ex... elzavarja a saját gyerekét.. én ilyen re soha nem lennék képes. Előtted meg le a kalappal, hogy neveled! :wink: és nem érdemel egy fillért sem nem vagytok ti "Rocsild bárók" :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


milley:Nem kezdtem el,még bekell szerezni.Nem egyszerű,mert több boltból kell megvenni.Nincs meg az összes egy helyen.Az a legjobb,hogy én ezt a receptet már 5 éve megkaptam,de mivel nem lehetett megvenni egy helyen,ezért elült a dolog :oops: Nagy szívás lenne,ha tényleg használna :?

Móni:Van egy érzésem.Mégpedig az,mintha teher lenne neked a párod fia.Lehet nem hallom jól ki a soraidból,ha nem így van bocsi.
Szerintem ha van tényleg tartozás az ex felé,akkor jogos ,hogy ott haggyátok nála a pénzt.

Az más téma,hogyy milyen anya az ilyen,aki üldözi a gyerekét bármilyen legyen is az :(
Vendég
 


Borcsi5: De jó lenne ha használna!!! Nagy bioboltokban vagy gyógynövényboltokban bizti lehet kapni... :wink: :roll:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


borcsi
Nem azzal van a gondom, hogy nála marad a családi a gyerek után, hanem akkor ne "követeljen" tőlünk még pénzt, amikor ő egy fillért nem fog adni abba, hogy amit mi a gyereknek veszünk.
De a párom annyit mondott, hogy le fogják papírozni az exével ezeket a dolgokat, hogy később ne legyen ebből vita.
manocskak
 
 


Borcsi5, Manocskak: nagyon eltüntetek csajok! Minden rendben van veletek? :wink:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


millye:Velünk minden ok :wink:
Vettünk nekem is egy korit,Kíra az oktatóm,nagyon ari,ahogy tanít :wink:
De én akkorákat esek,tegnap a könyököm vertem be,vérzett is,azelőtt a csuklóm,térdem....de nam adom fel,meg akarok tanulni ügyesen korizni.Menni tudok vele,csak a megállással van gond és a fordulással :oops:

Boti-baba tündér mint mindig,szépen nő,7 foga jön :lol: Nem érzi meg,inkább a pocija kezd fájni,mióta adok neki reszelt almát,keksszel.Az éjjszakai alvásnál ébred folyton fel és üvölt :x :? :(

Holnap rendeljük a nyílászárókat,horror árak vannak,van aki dupláját kéri mint a másik :twisted:

És ti millye hogy vagytok??
Vendég
 


Borcsi5: Nagyon szuper, hogy korizol! Én már olyan régóta szeretnék... de még korim sincs... :lol: Nálunk minden rendben van... a fiam nő mint a bolondgomba... és egyre több mindent tud... pocakfájásra adjál neki homeós Chamomilla Vulgaris-t nekünk is az tette rendbe a kezdődő pocakfájásunkat! :wink:

Ilyen nagyok vagyunk:

Kép

Kép

Kép

Kép
millye
 
 



manocskak: szívből gratulálok! Ő lesz az ötödik babád? Hány hetes terhes vagy? Nagyon örülök! :wink: :lol:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


millye
Szia vagyok, csak az elmúlt napok nem valami jól alakult.
Most kb olyan 8 hetes babás lehetek, úgy volt, hogy szerdán megyek a nő dokimhoz, de az a helyzet, hogy a Joellel hétfőn reggel menni kellett a kórházba, mert újra kellett őt élesztenem szívmasszázzsal.
Kölcsön kaptam egy kiságyat, elég régi. A szivacstartó betétje a két ellentétes sarkánál fogva megbillent és a Joel oda esett be. A kiságyat amikor le emeltem róla és megfogtam a kis testét nem lélegzet és nem vert a szíve. A szája már kezdett kékülni.
amilyen gyorsan csak tudtam megfogtam föltettem őt az ágyra és elkezdtem a mellkasát nyomkodni (mint amit a filmeken is csinálnak).
A másik kezemmel hívtam a páromat, hogy jöjjön haza, mert ő fönn volt a hegyen az állatoknál etetni.
Mire hazaért nekem sikerült a fiunkat szó szerint a halálból vissza hozni.
Mentőt nem hívtunk, mert mire ők kiérnek mi beértünk a kórházba, rögtön az intenzív osztályra került megfigyelésre, de már délután olyan volt a kedve mintha semmi sem történt volna vele.
Csináltak vizsgálatokat minden eredménye negatív lett neki. Így tegnap délután jöhettünk haza a kórházból.
Hála Istennek semmi maradandó károsodást nem szenvedett.

manocskak
 
 


Manocskak: Jézusom............. :oops: Basszus szegény! A matrac ráesett és nem kapott levegőt? :shock: Nagyon ügyes vagy, hogy sikerült újraélesztened! Még most is borzongok! Nagy szerencse, hogy időben észrevetted!!! Te lelkileg hogy vagy? Gondolom nagyon megviselt.... Belegondolni is szörnyű, hogy mi lett volna ha nem veszed észre időben. Akkor vetted észre amikor ránéztél a kicsire? Vagy hallottál valami neszt? Egy szobában vagytok vele? :?


Nálunk minden rendben van csináltam Anyák napi képes összefoglalót:

Kép

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Móni: Atya Úr Isten!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hogy történhetett ez meg?Nem vettétek észre,hogy nem jó az ágy?vagy mi volt a baj???
Megkönnyeztem a soraidat!!!
Úr Isten,meghalt a kisbabád!!!!Hogy sikerült visszahoznod???????
Szívemből örülök neki,hogy nem lett baj,neked pedig egy nagy ölelést küldök,nagyon ügyes vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hogy vagy???Én szerintem megállás nélkül sírnék,hogy mi lett volna ha....

Légyszi pontosan írd le mi volt!!!!!!


Milley:Nagyon ügyi vagy,hogy csináltad???Én is szeretnék!!
Légyszi részletesen írd le,mert nem rég tanulom még csak a gépezést,netezést :wink: Ja és sajna nem tudok angolul :oops: :oops: :oops: :oops:

Képzeljétek ma voltak az ablakosok és betették a nyílászárókat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Holnap a villanyszerelők jönnek :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.04.30 22:10-kor.
Vendég
 


Borcsi5: Van egy képszerkesztő programom. Először azt kellene letöltened... Paint Shop Pro... nem nagyon bonyolult (bár egy kis rutin kell hozzá), viszont az baj, hogy ha nem tudsz angolul mert akkor nem olyan egyszerű... viszont ha gondolod akkor nagyon szívesen megcsinálom neked ha átküldesz képeket... vagy priviben leírom, hogy hogy tudod megcsinálni... írd meg, hogy, hogy szeretnéd. :wink:

Örülök, hogy kicserélték a nyílászárókat! Teljes házfelújítás van nálatok? :shock:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


sziasztok,
régen gyakran fórumoztam, mostanra read only üzemmódban vagyok, de ez most kikívánkozik:
borcsi5, a görkorizáshoz komplett védőfelszerelés dukál. kb 5000 ft-ból megoldható a teljes csukló, könyök és térdvédő-szett. a sisak ezen felül jöhet.
a keksz pedig a glutén miatt nem való fél éves babának. 9 hónaptól, de még inkább egy éves kortól ajánlják csak
rjuli
 
 


Millye:Köszönöm nagyon kedves vagy :lol: Ha megcsinálnád az is jó lenne :lol:

Ja!!!Még nem is mondtam???Nem felújítunk,hanem saját kis fészket építünk magunknak apósék háza mögé,ugyanarra a telekre!

A kőmüves munkát családban csináljuk,de a fő kőmüves Gáborom nagybáttya.Teljesen ingyen építi a házunk,annyi hogy csak hétvégenként tudja-tudta csinálni.De ez is megfizethetetlen segítség!!!!!!!!
A villanyszerelési munkát a szomszédunk ugyancsak ingyen csinálja itt is csak kaja,pia és az anyagár!!
A burkolás,festés szintén!! :lol: :lol: :lol: :lol:



Mostmár benn vannak az ablakok is :wink: Nyár végére párom szerint ott leszünk már,most egy nyárikonyha szerűségben lakunk 4-en,elég szűkös így,de jobb mint albérletet fizetni.Külön főzunk anyóssal 3 éve,a rezsit meg harmadoljuk :!:

Na szóval megkaptuk a szoc.polt is (első részét).
Nagyon boldog vagyok :lol: Majd lefotózom és teszek fel képet :wink

rjuli:Köszi,tudom hogy védőcucc kell,de ahol vettük ott nem volt és én már nagyon akartam korizni.Kírának megvettünk mindent hozzá.
Ha direkt Hipp babakekszet adunk neki,azt sem lehet??
Vendég
 


Hétfőn reggel szokás szerint a párom fölment a hegyre az állatokat ellátni.
Én reggel 1/2 9-kor keltem a Joel még aludt, kimentem a konyhába, hogy ne ébresszem föl őt.
Hallottam, hogy nyöszörög, de mivel még vissza szokott aludni rögtön nem mentem be hozzá.
De mivel nem hallottam már a hangját mégis benéztem hozzá, hogy megnézzem minden rendben van-e.
És ami fogadott az szörnyű volt.
A kiságynak a szivacstartó lapja (ilyen kampos szerű csvarral vagy mivel van beakasztva ) a két ellentétes sarkánál le volt billenve és a Joel oda volt csúszva és csak a kis fejét láttam, de nem mozdult.
Villámgyorsan leemeltem a kiságyat mert a kis feje oda volt szorulna a lebillent lap mellé.
A Joel már nem lélegzett és nem dobogott a szíve úgy emeltem föl a kis testét.
A szála körül már elkezdett kékülni, gyorsan az ágyhoz vittem és szívmasszázzsal vissza hoztam őt az életbe.
Míg az egyik kezemmel nyomkodtam a mellkasát a másikkal hívtam a páromat, hogy azonnal jöjjön haza, mert a Joelt most hoztam vissza a halálból. Igen szó szerint a halálból hoztam őt vissza.
Mire a párom hazaért a Joel már magánál volt és lélegzett.
Mivel úgy gondoltuk, hogy a mentő mire kiér addigra mi is beérünk vele kocsival, így mi vittük őt be, de előtte beszéltem a gyerek orvosunkkal, hogy mi történt és ő annyiban segített, hogy odaszólt a kórházba, hogy megyünk a gyerekkel.
Haza jöttünk a Joelnek és nekem ruhákért én akkor borultam ki, hogy mi lett volna, ha nem megyek be vagy ez este történik meg.
teljesen ki voltam borulva.

manocskak
 
 


a hipp-ben is van glutén, nem?
az, h a gyártók mit írnak rá, nem feltétlenül van szinkronban a legújabb ajánlásokkal.
van olyan bébiétel, amit 4 hónapos kortól címkéznek, pedig tudjuk, h 6 hónapos korig anyatej, ennek hiányában tápszer, és nem korábban megkezdett hozzátáplálás a jó.
persze, anyáink is adták a felezett tehéntejet, meg a kenyérhéjat, és mi is felnőttünk valahogy. ez is egy hozzáállás. de a sok allergiás gyerek és felnőtt is többek között ennek a hozadéka.

a neten van fent egy csomó táblázat, érdemes böngészni. és mindig csak egy újat szabad bevezetni, figyelni, hogyan reagál rá, és, ha látszik a babán, h vmi nem ok, akkor elhagyni, visszatérni a korábbiakhoz, és csak pár nap múlva próbálkozni vmi mással, azt pedig, ami panaszt okozott, sokkal később próbálni újra.

még testvérek között is tök nagy különbség lehet, szóval az, h a nagyobbnál vmi simán ment, még nem egyenes út ahhoz, h a kicsinek is jó lesz. az ember kipróbálja, aztán, ha nem megy, nem ragaszkodik a bejárt úthoz.
ha a te babád hasfájós lett a alma-keksz kombótól, akkor érdemes végiggondolni, h egyszerre kapta-e mindkettőt újonnan. mert így nehéz lesz kitalálni, h melyik okozza a gondot. én elhagynám a kekszet, és figyelném, h mit reagál az almára. ha az ok, akkor jöhet a következő. de, ha már az alma önmagában is csikarja, akkor meg kell nézni más gyümölcsöt.
keksz helyett pedig vannak kimondottan babának való pelyhek, amikkel tartalmasabbá lehet tenni a kaját, de pl. a teljes kiőrlésű dolgokat későbbre javasolják, mint a finomítottakat.
rjuli
 
 


Borcsi5: Küldtem neked privit! Nem írtad, vagy elkerülte a figyelmemet, hogy építkeztek! Nagyon jó, hogy ennyi segítségetek van! Az jó ha külön vagytok és nem kell fizetni albérletet mert az nagyon sokat számít! Szuper, hogy a szocpolt el tudtátok intézni! :wink: Hipp babakekszet 6 hónapos kortól adhatsz neki.

Kép

Kép

Kép
millye
 
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: