Új privát üzeneted érkezett!

Szia Zsolt!

A munkahelyemen lévő általad minta apának nevezett férfiak családi élete elég zűrös. Igazán engem az egészben az bánt, hogy az "egy bolond százat csinál" mondás szerint viszik egymást a rosszba, mert talán úgy gondolják, hogy a férfiasságukon csorba esik, ha nem csatlakoznak. Felelőtlen viselkedésük miatt - kicsapongás stb. - a családok a szemem előtt nehéz válságos időszakot éltek, s élnek át. Az egészben az az elszomorító, hogy minden családi viszályban a gyerekek a legnagyobb vesztesek!!!! Megéri ????

Jó érzés, hogy tanulságosnak tartod a leírtakat, de mit értesz azon a nyitott mondaton, hogy "Ha én itt tarthatnék ...."

Kiváncsivá tettél, kérlek fejtsd ki részletesebben.

Szia, Klári
Klári
 


Szia Klari!

Nem neveztem őket mintaapának, csak felötlött bennm, hogy ez is lehetséges (nem ismerem őket).
(hogy otthon minta, kilépve az ajtón meg más-minta...
Egyebekben igazad van, viszik egymást. (erről a gyászos emlékezetű magyar néphadsereg jut hirtelen szembe).
Gyerekek vesztesek. És ezeket a mintákat művelik ők is, és örökitik tovább. Illetve esély van rá.

Hogy mit értek? Akkor Téged idézlek:
"Gondoskodik a megélhetésünkről, a gyerekekkel nagyon sokat foglalkozik, pedig nap,mint nap későn jár haza a munkából. Mégis szán rá egy kis időt, hogy tanítgassa őket, játszon velük, megbeszéljék az iskolai gondokat stb. stb."
A ráérésre gondoltam, és az együtt töltött időre.

Ez is eltért a topic témájától immár, hova valók ezek a gondolatok? Illetve végül is a kicsapongó apák a "szülés utáni szex" témakörbe illenek.

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Szia, Zsolt!

Kedves vagy, köszönöm! Gurigatás minél többször? Sajnos elég fáradékony vagyok, és hányingeres mostanság, de azért még összeszedem magam, és igyekszem felölteni a vörös csipkecuccot, és csábítgatni a férjem amíg még nem vagyok az ily hacukákban túl groteszk... Néha azért a számítógép nyer, és nem sikerül elcsábítanom tőle az én kedvesem, de hát ez van, biztos nem vagyok elég ügyes... Az viszont egy kicsit zavar, hogy a férjem úgy tesz, mintha nem értékelné a "trükkjeimet", tudom, hogy csak viccel, amikor azt mondja, hogy na, megint lemaradtam a film feléről, mert te ilyen pajzán vagy, de én ezt nem szívesen hallom. Szerinted normális az, ha mindig csak a nőnek kell kezdeményeznie?

Tabletta-ellenesség? Én is hallottam ilyenről, de nem osztom az aggódók nézeteit. Ha igazán vigyáznánk, lassan már levegőt se vehetnénk... Az viszont igaz, hogy tiszteletben kell tartani a másik érzéseit ezirányban.

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 

 
 

Szia Krisztina!

Oh, hölgyem... kezdetű mondat, hogy magamtól idézzek.
Hányingeres időszak nem jó, értelek. De szerintem minnél többször guritgass. Ha van hozzá kedved! Ez most a Te időd! Nincs jobb, mintha az embernek eszébe jut, de jó lenne guritgatni egy szép-jót, s azzal ájultan hullik álomba, és másnap reggel veszi észre, hogy megint kimaradt valami az életéből.
Gondoltál már bele abba rémisztő ténybe, hogy az emberi élet során a szeretkezések száma véges??? Multkor hallottam, hogy 5-6000. (lehet, téves). És ebből csak egyetlenegyet is kihagyni! Na, tessék.

Igen, vigyázz azzal a vörös csipkével! Ez gusztus dolga, Te tudod, mit eszik rajtad a gyermekeid atyja. Ne legyél groteszk, ennyi érzéked úgyis van. És azt se hidd, hogy a ffiak állatok (vagy csak meg-megtelő zsákok), és a csipke teszi a nőt! Szerintem az a vicc, hogy nem is tudjátok, hogy mit eszünk rajtatok! (no, ezért kapni fogok, de maradjon).

Hogy normális-e, ha mindig csak a nőnek kell kezdeményeznie? Nem tudom.
És szerinted normális, ha mindig a férfinak???
(ezt most elfogadod válasznak?)
Na, és most akkor mit lehet tenni?

A trükkök és a film. Szóval lehet a film után is, nem? Ha utána újabb film jön, akkor kell kezdeményezni. Vagy javitani valamit. Talán legyen olyan, amikor Te figyelsz rá (film, ujabb film, együtt, közös élmény stb,), és olyan, amikor O keresi csak a kedvedet. És soha ne egedd be az ajtón a közönyt! A kommunikációt minden áron fenn kell tartani.

Tabletta, és a masik érzései. Ez van. Meg az 5 gyerek. Ha csak ránézek.... már tényleg lassan levegőt se merek venni. És abben az a fura, hogy mások meg küzdenek, hogy egyátalán lehessen gyerekük, olvasom itt másutt. Igazságtalan az élet. Mindenkinek megvan a maga terhe. és hasonló bölcsességek. Most szörnyűlködhetnék tovább, ilyen teher ez a nagyobbacska család, mit szólnak, akik a meddőség-topicban reményeikről irnak? Az élet szép! - irta nekem múltkor valaki.

Fogamzásgátlásról máskor.
Jut eszembe. Egy riport. Azt mondta egy pár, hogy fiatalok voltak, szegények voltak, nem volt pénzük szinházra, mozira, utazni, stb, úgyhogy az egyetlen szórakozásuk a szex volt!
Úgyhogy csak pajzánkodj rendületlen, amikor csak kedved tartja, s párod remélem meghálálja!
Ja, és érezze, hogy szereted....

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Szia Zsolt!

Tényleg eltértünk a topic-tól, de azért jó volt gondolataimat egy férfival megosztani. Férfi és női szemmel más és más a világ, s csak úgy tudjuk maximálisan megérteni a másikat, ha megpróbáljuk az Ő szemével látni a dolgokat, megérteni az Ő érzésvilágát, s azt, hogy jó vagy esetleg rossz cselekedeteinek mi az oka. Ha odafigyelünk a másikra, egyetértésben élünk, tudjuk mi jó neki, akkor a szex is egetverő szenzáció, s itt akár vissza is lehet kanyarodni a témához.

Üdv., Klári
Klári
 


Szia, Zsolt!

Gurigatás-szeretgetés? Igen, igen, igen! E téren azt hiszem nem panaszkodhat a kedvesem, meglehet, még el is kényeztetem egy iciripicirit. Szerencsére sose volt gondom az érzelmeim kimutatásával, az apuka ujjra tekerésének művészetét például már zsenge kislánykoromban tökélyre fejlesztettem, pedig nekem nővérem volt(van)! (Férjemnek eleinte furcsa is volt ez a bújás-ragaszkodás, néha tán terhes is, de mára már úgy hozzászokott, hogy jön a panasz, ha időmből kevesebb jut az ő dédelgetésére... Fiam meg komolyan féltékeny az apjára, tegnap például egy hosszabb házastársi beszélgetés után kedvesen kiküldte a szobából, hogy most már menjen nyugodtan számítógépezni, majd ő foglalkozik az anyával...)

A csipke persze, elfogadott, bár saját beszerzésű, de szerény önbizalmam ellenére is csábosnak látom magam benne, és azt hiszem férjem is. Egyébként nem "ünnepnapokra" tartogatom, hanem mindennapi viselet, mert ugye akkor az igazi... Egyébként meg csak egy időnként bevetett eszköz, hogy távol tartsam a megszokást és az unalmat...

Újabban tényleg egyre több este zuhanok álomba úgy, hogy de jó lenne, aztán elmarad, de ez a férjem bűne, egyszerűen nem képes felállni a számítógépe mellől, azt mondja, csak még egy kör, aztán csak nem jön, múlnak a percek, órák, és ugye szegény kismama munka és koránkelés mellett ugye nem biztos, hogy ki tudja várni az éjféleket...

Gondoltam már rá, mi lenne, ha nem kezdeményeznék, valahogy nem jó, ha az ember úgy érzi, mintha mindig "kérnie" kéne, ("Nekem a kérés nagy szégyen, adjon úgy is, ha nem kérem" mint ahogy Arany atyánk is mondta) így az egésznek olyan szívesség színezete van, és ez kicsit önbizalom-romboló. Az hogy mindig csak a férfi kezdeményez, persze szintén nem ideális, viszont ez a társadalmi sztereotípia, s mint olyan, kevésbé érezném sértőnek... (Te hogy vagy ezzel?)

Jaj, a szexuális változatosság meg nagyon, nagyon nehéz, ugye legtöbb nőnek van egy, jobb esetben néhány tutira bevált póza, a férfi viszont mindig másképp szeretné, viszont úgy meg a nőnek nem megy vagy egyáltalán nem, vagy csak oly hosszas játszadozás után, amit a férfi az új póz izgatósága miatt már képtelen kivárni... Na, akkor mi a megoldás? Az én kicsi férjem (198 cm) azt vallja, hogy a nőnek elég, ha 70%-ban jó, vagy még kevesebben, és mérhetetlen önzőség egy nő részéről, ha arra vágyik, hogy minden együttlét jó legyen neki is. (E téren is kíváncsi lennék a véleményedre!) Persze én önző disznó vagyok, mert azon néhány alkalommal, amikor végre sikerül elcsábítanom életem párját, hát akkor nem engedem a grabancát addig, amíg én is jól nem járok. Esetleg ha ő is kezdeményezne néha, vagyis többet lennénk együtt, akkor lennék én engedékenyebb is, de hát ne várja már tőlem senki, hogy egy hét várakozás után szorítsam össze a fogam, és mondjak le az élvezetről a párom kedvéért, hogy aztán egy újabb hetet kelljen kivárnom! Nos, erről mi a véleményed?

Ez végülis egy ördögi kör, ő azt mondja, ha engednék, többet kívánna, és többet lennénk együtt, én azt mondom, ha többet kezdeményezne, és többet lennénk együtt, akkor hagynám néha, hogy csak neki legyen jó.

Oké, végülis nem akarok nagyon panaszkodni, mert amikor együtt vagyunk, az tényleg eksztatikus, testileg-lelkileg egyaránt, csakhát vannak ezek az apró mellékzöngék, amik időről időre felsejlenek.

Na, jól kitárulkoztam itt (elmondjam hát mindenkinek?), de bátor leszek, és vállalom. (Mint anno a Névtelen...)

Kíváncsian várom a véleményed!

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Szia Klári!

Válasz okt.27-i hozzászólásodra.
Igen, a gondolatokat jó megosztani. Erre jó ez a drót-hálós találmány. Topictól is jó néha eltérni. A szex azt hiszem ffi szemmel nézve akkor is "egetverő szenzáció", ha az ember nem figyel oda a másikra. Talán ez biológiai adottság is. De mégis törekedni kell a megértésre, pontosan ahogy mondod. Ha jól emlékszem, nálatok is van egy-két lurko.... Akkor Te is pontosan tudod, hogy egy kisebb embersereg müködtetése megértés nélkül (minden téren)szinte lehetetlen, és nagyon nehéz.
Azt irod, "jó volt gondolataimat egy férfival megosztani".
Két kérdés:
1. Ez múlt idő.
2. Férjed nem férfi? Vele nem osztod meg?
Kiváncsian várom válaszod.
üdv
Zsolt
:-)
Zsolt
 


Szia Zsolt!

Kérdéseidre röviden válaszolok. Igen, nálunk négy gyermek van, 1 fiú és három lány.
1. A múltidőt csak úgy általánosságban használtam, mert leveledből úgy éreztem túl tárgyaltuk a témát.
2. A férjem igazán férfi, de én más férfiak véleményére voltam kiváncsi. A negatív tapasztalataim miatt érdeklődve figyeltem és figyelem mások véleményét. Az tény, hogy férjemmel sokszor nehéz egy-egy témát megbeszélni, mert szeret mindenből viccet csinálni, még akkor is ha látja, hogy számomra a feltett kérdés nagyon is komoly. Ilyenkor nem igazán jól sül el a viccelődése.
Szia
Klári
Klári
 


Szia, Zsolt!

Csak úgy a panaszkodásom ellensúlyozására írom, hogy hétvégén volt nagy gurigatás, és kitörés is az "ördögi kör"-ből. Lehet, hogy kicsit túldramatizáltam az előző írásom!

A véleményed azért továbbra is érdekel!

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Sziasztok! Meg csak beleolvastam a topicba ne olvastam vegig, de nalunk pont forditott a helyzet mint Krisztinaeknal. Persze azert sokszor kezdemenyezek en is, de a ferjem tobbszor szeretne, de van, hogy nem kezdemenyez.
Moni
 


Szia, Móni!

Nehéz megtalálni az egyensúlyt, az biztos! Néha azért sikerül. A lényeg, hogy mindkét fél jól érezze magát, ne mindig csak az egyik "hozzon áldozatot". Talán nincs is olyan pár, akiknél mindkét félnek egyforma mennyiségben, és ugyanakkor lenne hozzá kedve...

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Szia Klári!

4 gyerek, az szép! Akkor Ti is benne vagytok a sürűjében...

Múlt idő. Érdekes, én is éppen a Te irásaidat éreztem olyan kereknek, hogy nem nagyon tudtam mit hozzáfűzni, a helyeslésen kivül.

Ha más ffiak véléményére vagy kiváncsi, én ics csk 1 vagyok, nem többes szám... A viccet csinálás jó dolog, mert a megsdavanyodás ellen van. Ezt kedvelem én is, a legkomolyabb dolgokkal, sokak megrökönyödésére... Bocssásd meg férjednek a viccelődést, nagyon is értékes az sok helyzetben!

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Szia Krisztina!

Élek még, és van véleményem is... Kicsit elmaradtam, bocs. Multkor irtam egy hosszú választ, majd hanyattverte a gépet a billi geci, nagy kék halál.

Hétvégi guritgatás... az jó!! Nincs jobb, mint egy váratlan szeretkezés! :)) Amikor az ember hazaugrik valamiért, aztán ... És, remélem hétvégén sokszor? Gondoskodj szegény emberedről!
Nem lehet eleget kényeztetni.

Na, akkor az elmaradt válasz, gondolataidra szépen sorban:
Aranyos fiad és a féltékenység!

Csipke. Szóval akkor nem Csipkerózsika, hanem Csipkekrisztina.. Igen, a megszokás, és unalom megöli a friss kivánásokat, és szemünkben a párunkban látszó igéretet is.

Fáradtan ágyba zuhanni. Igen, ismerős, minkét fél részéről. De ha el is alszol, ébredtél már olyanra, hogy az erotikus álom, és simogatás az nem is álom? Egy későn ágyba jövő férj is képes még meglepetésekre...

Hogy Te kezdeményezel, önbizalmad ne csökkenjen! Ezt ne kérésnek, hanem akarásnak tekintsd, mint amire szükséged van! Ez nem szivesség. Ha nekem kezdeményeznének, én biza egész nap meg lennék vadulva... :))

Szexuális változatosság. Nem tudom, gondolom, mindenütt,nálunk is vannak persze problémák. Én a hosszas játszadozást nem birom. Ha meg visszatartom magam, akkor az a baj, hogy nem látni az arcomon... Nem a poz érdekel, hanem az öröm. Annyira szeretném mindig látni a másik arcán, és olyan ritkán sikeredik. Szóval csak csábitsad a párod, és ne engedd, amig neked is nem lesz jó, és hadd lássa, milyen jó tud lenni Neked! És miért egy hét várakozás? Ebben is nagyon jó tud lenni a rapszodikusság. Persze, szédülés, hányinger, - volt most részem benne, de nem vagyok terhes :) - szóval ezek persze elűzik a vágyat. Szóval ne várj heteket, hanem ha párodnak volt jó, hagyd aludni fél órát, aztán rohand meg ujra! Nagyon sokat kell gyakorolni... Hm?
Ne legyen ördögi kör! Engedj, hadd kivánjon többet! Legyetek együtt minnél többet! Hagyd néha, hogy neki legyen jó, de aztán kérd meg, hogy következőre meg foglalkozzon Veled, hogy neked legyen jó. Annyi újat lehet kitalálni, nem a pózokon múlik. A legszebb a másik ember arca, és öröme! meg még más is.... :))
Nálunk a mellékzöngék látod mások, de akkor is gyakorolni kell. És merd, tudd kimutatni a vágyadat, és örömödet! Az jó a ffinak... is.
Hát igen, nagyon nehéz az egyensúly.
Elmondtuk hát mindenkinek...


üdv
Zsolt
Zsolt
 


Kedves Zsolt!

Köszi a választ! Ezekszerint jó úton járok! Ó, az éjszakai, álomittas együttlétek nagyon ismerősek ám! A kedvesem gyakran jár haza későn, amikor én már alszom, vagy bulizás után, aztán legnagyobb (és igen kellemes) meglepetésére egy ébredező nimfa várja!

Igen, hétvégén volt több is, éjjel, nappal, délután stb.! Érdekes, a szerelmet és a gyöngédséget is megerősíti a másik iránt!

Na, örömöt rajtam aztán láthat a férjem, sokszor nem győz ámulni! Most nagyon optimista vagyok a dolgokat illetően, nagy a szerelem, a pocak meg még mindig kicsi! A találékonyságom is nő, de ezt már tényleg nem merem részletezni, de igazad van, nemcsak a pózban lehet újítani.

Az akarásról viszont vannak rossz tapasztalataim, korábban néha kaptam csúnya sértéseket a fejemhez, ha túl követelőző voltam, (pl. na akkor menj, és állj be a hideg zuhany alá; nem vagyok én hímk... stb.) nem is értem, hogy élte túl az önbizalmam. Tény, hogy a férjem elég szókimondó emberke, és sokszor igen durván fogalmaz... Szerencsére lassan kezd szelídülni, és úgy veszem észre, hogy a gyerekek számának növekedésével a tisztelete is nő irántam, úgyhogy e téren is optimista vagyok.

Ja, és persze itt van még a régi kedvenc mentsváram, ami igazi reményre ad okot: a férfiak az elveikben gyakran nem következetesek, legalábbis az én férjem aztán nem!

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Sziasztok,

én inditottam ezt a topicot annak idején, de mar régen nem néztem errefelé. :(

Most nagyjabol sikerült elolvasni a hozzaszolasokat, és megallapitottam, hogy nalunk is hasonlo helyzet all fenn, mint Krisztinaéknal.
Inkabb én vagyok a noszogato tipus, de nalam az a baj, hogy én szeretnék többször elcsabitva lenni.

Meghoditva, ledöntve, vagy ilyesmi.

A 3-as együttléthez nem sok hozzaszolni valom van, pedig én sem vagyok egy prüd nöszemély.
Ezen még gondolkodom... késöbb.

sziasztok
milla
milla
 


Szia Milla!

Hát akkor jó, ha erre néztél. Azért ne bánkódj, és noszogassál csak bátran! Főleg ha végül mindkettőnek jó lesz!
A nőknek van esze és adottsága, hogy el tudja magát csábittatni a párjával, emiatt nem aggódok. Csak ügyesen!

3-asban. No comment, magánügy. Nekem se tapasztalatom, se vágyam erre. De gondolkodj rajta, ha akarsz. A névtelen hamar eltünt ezzel.


Szia Krisztina!

Biztos jó úton jársz. Az jó jel, ha a szex elmélyíti a szerelmet és a gyöngédséget, és az elkötelezettséget.

Nimfa, na jó. Az jó :)) Találékonyság szintén jó.
Látom, Téged se kell félteni, de igazából nem teljesen világos ez az "ördögi kör". Biztos azért, mert nekem meg más körök vannak.

Pocakkal. Szerintem a baba is nagyon élvezi, ha jönnek az öröm-hormonok... nem? Biztos tüzesvérű lesz a lányom, hajaj, ha ezen múlik..:)))

Akarás. Ne vedd magadra, önbizalmad miért sérülne? Férjes,.... húzd be a zuhany alá... :))
Tetszik, a gyerekek számával vátozó hozzáállás.

Kérdés: A női vágy jellemzője. Ez testi, vagy akkor nagyobb, ha a párod szeretetét jobban érzed? Mi tudja fokozni? Állítólag nőknél más, mint nekünk. Ezzel hogy vagy?

Mentsvárad: igen, ismered a modást: Csak az ökör következetes! (de ez viszi előre a világot, nem?) hozzáfűzném, hogy a ffiak meg mennek a farkuk után.
Ez meg teljesen geometriai adottság :))


üdv
Zsolt
Zsolt
 


Szia, Zsolt!

Ördögi kör? Fejtsem ki? Én többször akarnék, ő meg másképp akarná. Ha "másképp" megy, akkor ő nem tudja visszatartani magát, és az én örömöm elmarad. Mivel neki ritkábban van igénye az együttlétre, ezért nem vagyok képes lemondani az örömömről a "másképp" kedvéért. Így viszont neki ritkábban van kedve az együttlétekhez. Vagyis: nekem gyakoribb együttlétek kellenének ahhoz, hogy néha hajlandó legyek lemondani az örömömről, és "másképp" csinálni, neki viszont állítólag csak akkor lenne kedve gyakrabban csinálni, ha néha "másképp" is csinálnánk. Érted már?

Szerencsére kezd ez az ördögi kör feloldódni hála a múlt hétvégének, illetve a terhességemnek.

A babának állítólag tényleg jót tesz az együttlét, ezt olvastam!

Akarás? Hát, nem tudom, mit szólnál hozzá, ha a nejed ilyeneket vágna a fejedhez! Neked nem sérülne az önbizalmad?

Női vágy? Az idő mindenképp szerepet játszik benne, az eltelt napok arányában nő a vágy. Viszont a gyengédség, szerelem roppant módon növeli, csakúgy, mint a kipihentség, nyugodt, laza lelkiállapot (pl. nyaralásoknál minden nap kívánom). Elvileg a nőknél a lelki dolog kéne, hogy domináljon (a nők legfontosabb nemi szerve az agyuk), de nálam, ha nem vagyok terhes, akkor az idő is tökéletesen megteszi a magáét, akkor a 3. napon már azzal is beérem, ha egyszerűen csak ráugorhatok a férjemre, még ha ő eközben meg se moccan is! Ez nem túl pozitív, tudom, a férjem azt szokta mondogatni, hogy engem csak az a bizonyos testrészem vezérel... (Mentségemre legyen azért mondva, hogy mással azért nem lennék képes rá!) De terhesség alatt teljesen más, ilyenkor nagyobb szükségem van a szerelemre, gyengédségre. És a férfiaknál hogy megy a dolog? Tényleg nincs szükségük hozzá érzelmekre?

Kíváncsian várom a válaszod!

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Szia Krisztina!

Értelek. Akkor nálunk a helyzet forditva vagyon.
Azt még nem értem, hogy a terhesség hogy szól bele az "ördögi körbe". Nekem ez "angyali körnek" tűnik :))Sok hasonló hétvégét kívánok Nektek!

Akaras, vágy. Igen, a vágyat a nő, mint olyan fel tudja kelteni. Szinte akármelyik. Itt is az agyban történik a dolog. De hogy a nőknél is, ez nekem ujdonság. Van agyuk?? :))
Az időnek is van szerepe, a töltődés miatt, gondolom. De persze belejátszik az idegi megterhelés, a munka, stressz. Ezek elnyomják.
Akarás: ha fejemhez ilyesmiket vágnak, mint Neked, (csak fordítva), az bizony lehorgasztja a vágyakat, sőt a minden egyéb élet-kedveket is elveszi. Önbizalmat nem. Dacot, és menekülést szül.
Néha inkább elmennék inkább remetének - teljes ellátással.... :))
3.napi ugrálásidat igen pozitívnak látom...
Hogy ffiaknál mennyire van/nincs szükség érzelmekre, nem tudom. Én eleddig csak egy-el csinaltam, annak minden érzelmi háborúsdijával együtt. Akiket én ismerek, azoknál szerintem van mellette érzelem. De a vágy itt is nagyon erős tud lenni. Akik skalpokat gyűjtenek, azt nem tudom, nincs ismerősim között. Illetve van egy, azt mondta, hogy nem volt rossz időszak, megvolt a maga ideje. Nemrég van 3. babájuk.

Te munkahelyről... Milyen munkakör? Iró-olvasó? Rengeteget irsz, látom. :)

Üdv
zsolt
Zsolt
 


Szia, Zsolt!

Angyali kör? Az se rossz!

Szinte akármelyik?????? Na, neeee! Látod, a nőknél ez másképp van (legalábbis nálam). Van amelyik fickó felkelti, már csak látásra is (megjegyzem, elég kevés, és a gondolattól rendesen zavarba is jövök, igyekszem villámgyorsan elhessegetni magamtól lévén boldog házasasszony...), van amelyik meg tiszta véletlenül mondjuk egy érintéssel, vagy ilyesmi, esetleg egy buta álom nyomán, aztán én csodálkozom a legjobban (reakcióim lásd fentebb).

Nana, te kis galád! Méghogy van-e nekik!!! Hát, szexben biztosan több is, mint a férfiaknak:-))

Önbizalmat nem horgaszt? Ó! Jó neked. Nálam sajnos igen, bár egy ideje már sokkal tapintatosabb a férjuram, így nem szenvedek ilyesmitől. Talán én is változtam, kezdem megtanulni, hogy bánjak a kedvesemmel...

Remete - teljes ellátással? Na, ez nekem még nem jutott eszembe, a legmesszebb, ameddig jutottam ezidáig az volt, hogy elgondolkoztam (jó régen volt már), mi a fenének is bonyolítjuk itt az életünket még szexszel is. Na, ez a gondolat azért igencsak tiszavirág életű volt - hmmm, én tudom a legjobban, hogy nem lennék képes lemondani róla!!

Munkakör? Főszemlélő vagyok, nem írtam még? Főként internet szemlélő. Írói vénámat meg azért edzem a neten, nehogy kiessek a PR cikk írói lendületből... Azért elvétve akad más is, de nem teng túl a stressz..., tudod, a kismamáknak ilyesmire oda kell figyelniük.

Képzeld, elkiabáltam a múltkori hétvége után, hogy lám, ennél a terhességemnél nem lesznek szexuális gondjaim. Na, meg is kaptam a magamét - hétvégén már csak szenvedtem, és most meg már lassan nem merek, mert mi van, ha nem jön össze nekem az öröm, szegény férjem meg szenvedhet hosszan, aztán meg kapom majd a kritikát....? Sajnos nálam a terhesség örömkészség-csökkenéssel jár, ha érted, mire gondolok, szóval kezdek ismét "nehéz eset" lenni, ami pedig mindigis utáltam lenni:-(( Szerinted elfogadható és tolerálható ez egy férfi számára?

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Ja, ismered a viccet?:

Ferfi beszelget Istennel:
F: Isten, miert teremtetted a not ennyire gyonyorusegesnek?
I : hat hogy szeresd.
F: De akkor meg miert teremtetted ennyire ostobanak?
I: Hat hogy o is szeressen teged..

Ez a tökéletes tökéletlenség!

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Szia Krisztina!

Akkor inkább végezz angyali köröket... látod, ennyivel is jobb embernek lenni, meg némbernek (nem-ember), mert ők ugye nem tudják, mi a jó.

Igen, szinte akármelyik. Akkor egy kis eszmefuttatás. Gondolj bele, a nőknek érik havonta 1, néha 2 sejtjük. A ffiaknak meg naponta 2-3-5 millió. Namost vedd a Te késztetésedet, és képzeld ezt el... :))
Tavasszal, amikor megnő a közlekedési balesetek száma, mert a pasik nem az utat nézik, hanem a rövid szoknyás, télikabát nélküli lányokat, akkor jó lenne csak úgy kiállni a szélbe, és beporozni mindent, amíg csak a szem ellát.... Na, hogy tetszik? :)

A női agy, tudod.... szóval más a gondolkodásmód. Más a működés. De ezt nem én találtam ki.

Mondom, önbizalom nem csökken, csak menekülésre késztet. Mondjuk munkába... Önbizalom az egészséges méretű önzéshez, önfejűséghez kell, ami pedig eszköz a napi túléléshez.

Remete. A teljes ellátásba MINDEN beletartozik, nem? :)
"Sűrű erdő homályában élt egyszer egy remete. Unalmában, magányában született egy gyereke." Lemondani róla, azt azért nem.

Mit jelent az, hogy főszemlélő? Légierőknél van pl. főszemlélő, meg egyéb férfias helyeken. Te mit szemlélsz fő? És mi az hogy PR cikk irás? Nem hinném, hogy agyam lenne kevesebb, de végül is mi a búbánatot csinálsz? Polgári, hagyományos megnevezést kérek!

Körök. Nézd, én nem tudok szexuális tanácsadással szolgálni (magam is tanulóvezető vagyok), meg a vágyaimról és problémáimról sem irogatnék egy ilyen nyilvűnos adón. Magánban, ha akarod beszélgethetünk ezekről, de itt van valmi gát bennem, ne haragudj. Talán mert nem csak engem érint? Örömkészség.
Én azt láttam, hogy a nő akkor kívánósabb, és örömkészebb, amikor érés van, tehát amikor fogamzásképes. Ez nagyjából érthető jelenség. De szerintem ne ragaszkodj görcsösen, hogy Neked összejön-e vagy se, csak próbáljatok összhangra jutni, hogy gyakoroljatok, és foglalkozzon máskor meg csak Veled. Ha figyelmesebb most az állapotod miatt, akkor ez örömszerzésre is fordítható, talán. Nem tudok virágnyelven ennél sokkal többet....

üdvözlettel
Zsolt
Zsolt
 


Krisztina, a vicc jó.
Zsolt
 


Kedves Zsolt!

Kicsit meredek az összefüggés a megérő sejtek száma és a vágy között - ha ez tényleg így lenne, akkor hogyan is lehetne bármely férfi is monogám? A teóriád azt is kizárná, hogy van olyan nő, akinek intenzívebb a vágya egy férfiénél, továbbá azt is jelentené, hogy MINDEGYIK férfinek klasszisokkal erősebb és késztetőbb a vágya, mint BÁRMELYIK nőnek. Ez azért egy kicsit abszurd helyzet lenne, nem?

A tavaszhoz fűzném hozzá, hogy bocsi, de a legújabb vizsgálatok szerint a férfiaknál szexualitás terén a legaktívabb időszak ősszel van, mégpedig októberben. Ebben a hónapban fogan általában a legtöbb gyermek is.

Női agy - más működés? Jaja. Olvastad az Agyszex c. könyvet? Ha nem, ajánlom figyelmedbe a témáról.

Na, látod, nálam a remeteség és a teljes ellátás nehezen összeférhető fogalmak, talán ezért nem asszociáltam elsőre. Így már jobban hangzik!

Főszemlélő? Te kis kíváncsi! Na, jó, elárulom, hogy valójában nem is az vagyok, de nem sokkal rosszabb: főmunkatárs. Tudod, ez igen nagyra becsült munkatársat jelent, akit nem szabad túl sok munkával túlterhelni, szellemi kapacitását meg kell őrizni a brilliáns elmét igénylő, igazán fontos feladatokra. (remélem, sikerült szerényen fogalmaznom!) PR cikk? Public Relations cikk, tudod, amiket újságokba írnak az emberkék igazi szakcikknek álcázva, de azért reklámértékűnek számítanak. Ezen a téren elég sokoldalú vagyok, bármely témára csípőből lövök, lásd cikkeim Haditechnika, Logisztika, Bank&Tőzsde újságokban. (aki nem tudja, tanítja)

Remélem, elég kimerítő és érthető választ adtam! Ha nem, csak szólj, mire vagy még kíváncsi!

Igazad van a rovat túlzott nyilvánossága terén, már nekem is megfordult a fejemben, hogy helyes dolog-e így szertekürtölnöm mindenemet...

Örömkészség-összhang? Igen, törekedni fogok rá. Amit virágmondtál az jó, majd meglátjuk, az önzésem mellett mire jutok vele!

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Szia Krisztina!

Sejtek száma. A dolgot remélem nem vetted komolyra! Ha igen, akkor baj van... És szedjél ellene sok Cvitamint, hátha segit.:)))
Meg a porzást se. Ezek csak képek, és jól hagnzó ökörségek.

Akkor én nem vagyok jó alany a felméréshez. Illetve itt belül mindíg ősz lenne?

Könyvet nem ismerem, de tudom, hogy a farkam utan megyek, és a farkam meg az agyam után... Érdekelne a könyv.

Remeteség. Igen, sokféle ága van a dolognak. Én egy személyre szabott helyzetet gondoltam, ami nem túl megterhelő. A koszos zokni se az én gondom, meg a mosogatás se. Ez valami ujítás lenne, de nem is lenne rossz. Csak a meglévő felelőség, és igérvényektől futna el az ember, nem? Nem szőrcsuha, hideg barlang, és 5 év alatt vesebajban elpusztulni kemeny priccsen.. :))

Főszemlélő. Nem kis kiváncsi, hanem egyre kiváncsibb. Főmunkatárs. Hol? Fogalmazásod igen szerény, a főmunkatárs egy kissé pejoratívan hangzik sokszor.... Szóval csipőből lősz. Ez veszélyes, nem is tudom, okos-e itt irogatni. Haditechnika? Mi a fene. Jó, logisztika, meg tőzsde, egye fene. És még mi? (nem olvasok ilyen újsagokat, de ha említenél helyeket, talán a NEten utána tudnék nézni valaminek, ha megvan. Kezd érdekelni.
Úgyogy nem volt kimeritő a válasz.

Szerintem nem helyes igy szétkürtölni. Más ez magánban, és egyéni nyomorokkal. De van, ami a páromat is érinti, és ez visszatart. Ezért is jöttek lassan a válaszok, 3 napot rágódtam, majd elmosta amunka az irhatnékot. De gondolom, ezt érzékelted. Amúgy jó ilyenekről is beszélni, mert a saját problémáját is másképp látja az ember. Talán. De virágbeszélni nem birok konkrétabban, nem megy a PR irás...
Hogy jó-e szétkürtölni? Nyilvános adón? Megkérdeznéd párodat, mit szól hozzá....?

Hogy röviden megemlitsem a topic témáját is, megjegyzem, hogy egyelőre megamon nem tapasztaltam, hogy más lenne szülés után, mint előtte. A müködés azonos, és majd, ha szültem, beszámolok róla! (de ez csak a topic miatt emlitem...:-))

Önzés? Lehet van köze az szexualis örömkészséghez? Érdekes lenne erről valami fölmérés..

***
Vicc, kina, tulnépesedés. Hivnak orosz orvosszakértőket, mit lehet tenni.
A tudos javaslat a következő:
- Be kell rendelni a lakosságot, a férfiakat, gatya le, majd két féltéglát össze kell csapni a lábuk között.
- De nem túl fájdalmas megoldás ez? kézdik a kinaiak.
- Valóban, vigyázni kell, hogy az ember ne felejtse az ujját a tégla között....

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Szia Zsolt!

Azt hiszem Te most eléggé középpontba kerültél, mint egy szem férfi a sok nõ között Kép)
Viszont, én is szeretnék kérdezni valamit.
Férjemmel 5 évi együttjárás után tartottuk meg az esküvõt. A szexuális életünk eléggé visszafogott volt. / 16 évesen kerültünk össze, akkor fedeztük fel a szexet együtt../
Aztán 97-ben jött a kisfiúnk, s azóta a párom úgy be van rám "gerjedve", hogy a havi 31 napból Õ akár 60-at is végigszeretkezne.
Valahogy jó hatással volt ránk az, hogy ott volt a szülésnél is. Azóta teljesen nyitottak vagyunk mindenre - na csak kettesbenKép))
A kérdésem az, hogy szerinted minden férfivel így történik ez, hogy szülés után "ráindul" az asszonyra?
Számomra teljesen meglepõ ez a dolog, és néha kénytelen vagyok elutasítani szegényt, de nem bírom tartani a "tempót".

Köszi, ha lesz idõd kifejteni a véleményedet.

Szia,
Kriszta
Kriszta
 


Szia Kriszta!

Hát igen, középpontba. Behúnyom szemem, aztán irok.... Kép

Elöljaróban egy vicc, kérdés, vagy amit akartok:

Két arab tevegel a sivatagban. És egyszercsak teljesen egyszerre meglátnak a homokban egy hatalmas gyémántot. leugranak a tevéikrõl, odakapnak, egyszerre megmarkoljak, és kezdenek huzakodni, kié legyen. Hamar belátják, mivel kedvelik egymást, ez nem vezet eredményre. Mivel amugy is a szent városba mennek, megállapodnak, hogy azé legyen a gyémánt, akinek a tevéje késõbb ér Mekkába. Na, felülnek a tevéikre, és elkezdõdik a lassúsági verseny. Vánszorognak már egy hete, alig haladnak, minden vizük elfogyott, majd elpusztulnak.
Hát, arra jön egy bölcs dervis, kérdezi, ti meg miért álldigálltok a tevéitekkel itt a sivatagban, amikor a láthatáron már ott a város? Mire ezek elmondjak, hogy ne veszekedjenek, milyen fogadást is kötöttek. Azt mondja a dervis:
Hát amit fogadtatok, én nem változtathatom meg.
De van egy ötletem, hogy ne pusztuljatok itt. Odahajol a két arab füléhez, súg nekik valamit. Azok felpattannak a tevékre, és elporzanak Mekka iranyába, mint az örültek.
Kérdés: Mit súgott nekik a bölcs dervis?


5 év együttjárás? Az szép. Rádvertem, én 6, beee!
Érdekes, amit mondasz. Úgy látszik, különfélé vagyunk, púposak, sánták, kövérek, kehesek, állófarkúak, stb. stb.
Párod amúgy mélységesen megértem.... Ez a 60 nap nem is rossz. Ne utasisd el, mert ez nemcsak a szex, hanem több, és mélyebb elutasításként tud apránként felgyülemleni. A kommunikáció elutasítása, a megnemértés jelévé válhat. Ha nem akarod éppen, akkor inkább találékonyan fordítsd át másra az energiákat... Csak közösen. De ne verjél éket magatok közé. Ha évekig gyakorolod az el-elutasítást, érthetetlenül, akkor még máshol fogja kereseni, amit. És nem is tudatosan, csak jön egy alkalom, egy másik.

Érdekes, mert én ilyet, amit irsz, nem tapasztaltam. Nekem a szülés, papásszülések nem jelentettek a szexben fordulopontot. Sokkal inkább a párkapcsolat kritikus fejjel való ujra megélése. A megszokott életbõl való kizökkenés, sok dolog miatt.
Nem tudom, érdekes dolgok ezek. Mitõl és mi változik meg bennünk. Nyitottság nálunk is késõbb, és váratlanul lett.
Én sem tudom, mások és más ffiak hogy vannak ezzel.
Érdekes, hogy két ember ebben is egyenetlenül, és változó tempoban érlelõdik, és fejlõdik, össze, vagy szétfelé.

hehe, nem felejtem egyszer egyik katonatársam imigyen fogalmazott: "én, ha csak egy nõi biciklit látok, már elélvezek"

A havi 31 napbol a 60-ra van ám megoldás: naponta sokszor... Ez nem vidít fel? Gondolj az arabokra.... Tudod mit mondott a dervis? Cseréljetek tevét!
Leveled olvasva Krisztina ördögi körei jutottak önkéntelenül eszembe... Add neki kölcsön a férjedet Kép)) Hm?
Tudod mit mondott a doki az 5. gyerek után páromnak? Mielõtt ránéz a férje (én), küldje el elõtte 3 napra a rosszlányokhoz...
Na, a kölcsönadást ne szivd mellre!

Nem birod a tempot? Na, inkább tanitgasd! Attól jobb lesz Neked is. Nem lehet eleget gyakorolni. Aztán majd biztos ki tudja belõled is hozni a 60-at.. Naaa, legyél egy kicsit megértõbb! Kép))

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Szia, Zsolt!

Bocs, hogy ily soká hallgattam! Elgondolkoztatott a szétkürtöljem vagy se ideája...

Fõmunkatárs? PR? Sajnos interneten még nincs írásom, csak az a kismamás. De ne sajnáld, szakcikkek ezek, egyéni stílust nehezen találni benne. Fõleg hogy a szerkesztõk egy csomószor beleszólnak a legalapvetõbb szófordulatokba is, és aztán vagy küzdök, hogy hülyeség, amit mondanak, és pont a stílust csorbítják vele, vagy jámborul belenyugszom. Nem akarok sokat ujjtépni a munkámról, nem érdemel ennyi szót. Az eredeti ambícióimhoz és önmagammal szembeni elvárásaimhoz képest igen gyér, bár némely része jól hangzik... Azzal vígasztalom magam, hogy majd a második baba után, ha visszatérek a munkához, majd akkor belehúzok, és megpróbálok valami olyan munkát keresni, ahol önmegvalósíthatok is. Vagy utópia? Az is lehet, hogy próbálkozom valami könyvírás félével, de ahhoz igen nagy kitartás kell. Az ihletem eleddig csak versírásig terjedt, szóval nem tudom, lesz-e hozzá elég akaraterõm meg indíttatásom, hogy végigvigyem.

Önzés és örömkészség? Hmmm... Érdekes összefüggés lenne. De nem vagyok meggyõzõdve róla, hogy közvetlen a kapcsolat.

Tényleg, mi van Antával? Hallottál róla valamit? Hiányzik! Vajon mekkora már a sárgadinnyéje?

Férjcsere Krisztával? Micsoda ötlet! Azért a havi 60-at én se bírnám! Fõleg most, hogy a várandósság miatt csökkent az igényem... Úgyhogy mi legalább most egyensúlyba kerültünk, azt hiszem.

Na, fejlõdik a diszkrécióm, látod? Ma semmi kürtölõset nem írtam! (vagy már észre se veszem?)

A kínais vicc jó!!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Szia Zsolt!

Kösz a viccet, na és a hozzászólást is...
A napi többszöri alkalom jó ötlet, többször is gyakoroltukKép
Az viszont biztos, hogy azért jól esik a dolog, hiszen a baráti köreinkben körültekintve, rengeteg házzasság romlott meg szexuálisan a gyerekek érkezése után.
A férjem potenciájáról, és "magocskáiról" csak annyit, hogy az első törpénk az első - védekezés nélküli szeretkezésből- "jött össze".
Úgyhogy én is csak azt szoktam mondogatni Neki, hogy jobb, ha nem mosolyog rám, hiszen már attól teherbe esem.Kép Kép
Az elutasításokat ne úgy értsd, hogy bántóan teszem, inkább látom rajta, hogy Ő szeretné, én pedig másfelé terelem a "témát".
De azért így is rendszeresen lelkiismeret-furdalalásom vanKép
Ez egy igazi ördögi kör, viszont azért baromira jólesik, hogy 10 év után nem csak egy megunt társ vagyok a házasságban.
Nálunk egyébként a kezdeményezés abszolút megosztott, hiszen nekem is ugynúgy bejön egy reggeli, munka előtti "alkalom" általam kezdve,
mint egy esti "vad" találka, általa indítva.

Csak ezzel a lelkiismeret-furdalással tudnék mit kezdeni..
De hát, Ő is lehetne néha kevésbé "izgatott", nem?!

Na ezt most kiveséztem! Várom férfi szempontú válaszodat!!!

Ja, a férjem azért NEM ELADÓ!!! Még a végén nagyon rákapna valaki...KépKép

Szia,
Kriszta
Kriszta
 


Névtelen
 


Szia Krisztina!

Semmi gond. Figyeltem, hogy milyen kiterjedt levelezést folytatsz, meg talán gondolkodtál is (szoktál? ld. agy esete.. Kép), szóval vártam türelmesen a soromra.

Fõmunkatárs. Na, ujságbeli irásra gondoltam, mert nagyon sok lap rajta van a neten is, és itt könnyebb utánanézni. Ez a könyvesdi vágyak, érdekesek. Önmegvalósítás lehet hogy utópia. De hogy olyannal töltsd az életed nagyrészét, amit szeretsz, és élvezel (gurítgatás...............hehe) az alapvetõen fontos dolog. Ez így kicsit más, ha érted.

Önzés és örömkészség. Nekem igen szükkörû a tapasztalásom, egyelõre azt gyanítom, hogy van összefüggés. Te önzõ vagy, vagy önfeláldozó, és áldozatkész?

Kürtölés és diszkréció. Írtál kürtölõset, hogyne. Nem is bírod megállni Kép) Pedig nagyon élveztem, csak a nyilvános adó zavart. De hát, ahogy óhajtja, hölgyem. Nana, férjcsere. Látom megragadott az ötletKép) Tudod, igazán az volt a szép, ahogy Kriszta fogalmazott, nem a darabszám, hanem hogy naponta 2 napot szeretkezni... Ez igen figyelemreméltó! Csökkent az igény? Ti nõk, tisztára biológikumok vagytok, látod? (ez elég sértõ, nem?) Ha meg nem kürtölsz, akkor mirõl fogunk itt beszélgetni? Kép( Én sajnos a ciklusomról nem nagyon tudok...
Anta? Nem tudok róla semmit. Vadnyom. Föl kellene hívni, mi van vele.

Ma nincs vicc.
Üdv
Zsolt
Zsolt
 


Szia, Zsolt!

Jaj, de nagyon kritikus-odamondogatós-morcos hangulatban vagyunk itt!

Agy és gondolkodás? Egy idézet jut eszembe róla: "Vigyázz az olyan nõvel, aki logikusan gondolkozik, hiszen a logika és a nõ
annyira heterogén, hogy már temészetellnes, ha együtt lépnek fel." (Johannes Cotta)

És egyébként is: "Ha egy nõ nem beszél, semmiképp se szakítsd félbe." (Enriyeu Castaldo)

Szóval utópiaszagú. Hááát..., lehet. Majd meglátjuk. Az is lehet,hogy szerény önmegvalósítási igényemet a családi kereteken belül is ki tudom majd élni..:-)) Ha meg már nincs hajtóerõ, oda az ihlet meg a mûvészet...

Önzés? Nõiesen bevallom, hogy én önzõ vagyok. Legalábbis ezen a téren.

Szóval kürtöltem. Lassan már észre sem veszem! Na, mindegy. Férjcsere? Jaj, dehogy, a legkevésbé sem foglalkoztat most az ötlet, csak reagáltam rá. Tudod a várandósság és a pajzánság között viszont valóban fordított az arányosság. (Bár próbálom fenntartani a látszatot, de egyre kevésbé megy. Lassan én leszek a hû feleség mintaképe!)

Zsolt, te egyre kedvesebb vagy! Szóval tiszta biológikumok? A férjem úgy szokott fogalmazni, hogy "te a lábad között hordod az eszed". Tényleg, tudod, mi a kulönbseg egy papagáj és egy férfi között? - A papagájt megtanithatod kedves dolgokat mondani.

Azért ne aggódj, én a férjem mellett edzõdtem, úgyhogy golyóálló vagyok!

Ej-ej, micsoda tájékozatlanság! A férfiaknak is van ám ciklusuk! Nézz utána, aztán kielemezhetjük!

Ha felhívod Antát, légyszi mondd meg neki, hogy puszilom!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Szia Kriszta!

Férjed nem eladó? Ah, pedig csak a kiadás jutott eszembe... Rákapna valaki? Na látod! (én biztos nem, emiatt ne aggódj!) Akkor meg örülj neki, hogy izgatott, és müxik. Férfi szempontú válaszom? Hát jobb a mûködés, mint a nem mûködés. A gyakoriság már kisebb probléma.. Szóval szerintem örülj neki, hogy jó dolgod van, és kényeztetve vagy. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, ezek ahogy meséled, elég jól megoldjátok. Nagyon jók a váratlan adódó alkalmak... Nõk elég ügyesen tudják másfelé terelni a figyelmet, fõleg ha van szeretet, és odafigyelés a másik igényeire. Kölcsönös figyelem, és tolerancia. Ha a kezdeményezés megosztott, akkor lehet ezt jól kezelni, hogy ne okozzon felgyülemlõ elutasítási élményt a másikban. Szeresd!

Magocskák? Ja, én is csak ránézek.. Nem tehetek róla, mi se küzdöttünk a gyerekekért, ahogy itt sokan teszik másik topicban. Akkor ahogy mondod, a rámosolygás a titka a dolognak? Húha.

Más, irod, hogy 10 év után nem vagy megunt társ a házasságban. Nekünk most 13 lesz lassan. Megúnt társ. És gyerek érkezése után sokaknak megromlik szexuálisan a házasság? Akkor megérted, amit mondani akarok. Igen, sokfelé látom, hogy megúnt társ lesz, de nem csak a szex terén. A szexben való megúnás másnak a jele lehet. A ffi-nõi klasszikus szerep miatt más az életforma, más dolgok történnek velünk, másként látják az életet. Egyszerûen más nyelvet használnak, és az érdemi kommunikáció lassan megszûnik. Ahogy egy ismerõdöm fogalmazta: a nõ csak áll, a gondjai és a szavai megértés nélkül kopognak a padlón, és nem érti, hogy lehet ez, hiszen az elején nem errõl volt szó....
Szóval figyelni kell, mit csinálunk, mert magunknak csináljuk.
A szex az irtó fontos, de szinte csak hab a tortán. Ellenben a tejszinhab nagyon finom dolog... Hm?

szia, Zsolt
Zsolt
 


Kedves Krisztina!

Ne haragudj, nem akartalak bántani, sem odamondogatni! Semmi morcosság, ha élõszóban mondtam volna, és van metakommunikáció, jót nevettünk volna, ebben biztos vagyok!
Szóval megkövetlek, mert biztos kellett volna valami felodást, vagy utalást irnom, tényleg bocsánat! Ugye semmi harag?

Az idézetek tetszenek!
Az önmegvalósitásra és utopiára majd kitérek, ez árnyaltabb, nem erre gondoltam, amit mondasz. Másra gondoltam, nem arra, amit reagáltál. Majd este jobban ráérek, s megirom.

Önzés-örömkészség. Önzõ vagy? NA LÁTOD!!! (én is, férfiasan bevallom)

A férjcsere viccnek volt szánva, ne vedd komyolyra, Csak hirtlen jól hangzott, hogy ahol kevés van, oda adni kellene, ahol meg sok, onnan elvenni.... És mivel az éppen elélenzõ ördögi körökrõl Veled irogattunk, hát beugrott...

Örülök, ha egyre kedvesebbnek tartasz Kép)) Majd mondok én még kedveseket is, ne aggódj! Örülök, hogy golyóálló vagy, és nem szívtad mellre, amiket írtam.

FFiciklus. Jo, amikor irtam, arra gondoltam, hogy én nem tudok bekapcsolódni a "megjött a menzesem" topicba...

Nem tudom, felhivjam-e. Tudod, sokmindenrõl lehetett volna magánlevelezni, mert voltak "zsigeri" dolgok, amiket szintén nem bírok kürtölni, de nem akarta. Sorok között irtam ilyeneket, de tüntetõen kerülte a választ is. Adtam neki számot, ha elakad gép ügyben, hivjon fel, de nem tette. Nekem meg vannak gátlásaim. Vagy ez hülyeség? Te mint iró-olvasó ember, mi a meglátásod? Érdekel.

A papagáj vicc jó.
Akkor figyelj: Megnéztem a képeket, amit feltettél. Nagyon kedves a mosolyod...
Igy jobb??

szíves elnézésedért esedezve
Zsolt
Zsolt
 


Kedves Zsolt!

Minden megbocsátva! Az utolsó soraidért a szívembe zártalak! Más téma, hogy nem is volt harag, de az eredmény nagyon vonzó!

Önzõség. Mit látok? Most éppen azt, hogy fel kell adnom belõle valamennyit, mert a babavárás valami szexualitást gátló pszichológiai mechanizmust indított be a fejemben. Valahogy van egy olyan mélyen gyökerezõ meggyõzõdés bennem, hogy egy várandós anyának illetlenség élveznie a szexet... Persze az agyammal tudom, hogy ez hülyeség, de amikor ott vagyok, akkor rendszeresen azon kapom magam, hogy szégyent érzek, és valami legátol... Fene se érti ezt, majd valahogy el kell intéznem magamban, ha nem akarok további lelkigubancokba bonyolódni az elõttem álló 6 hónap alatt. Meg most már valahogy nem megy az a férfi szerep, hogy "neked nem kell semmit se csinálni, én majd rádugrok, csak hagyjad"... Na, tessék, megint kürtölök. Remélem, nem sok személyes ismerõs olvassa! De hátha van még olyan kismama, aki hasonló gondokkal küzd, és legalább látja, hogy nincs egyedül:-))

Anta és közted tényleg irígylésre méltóan bizalmas volt a kommunikáció, ahogy Kata mondaná, "rezgett az éter". Nem tudom, miért nem akarta magánban, de azt már igen, miért nem hívott fel. Legalábbis magamból kiindulva én úgy vélem, a levelezgetés a kapcsolatteremtésnek egy olyan módja, ami elég közvetlen ahhoz, hogy közel kerülj valakihez anélkül, hogy fennálna a túlságosan bizalmas kapcsolat veszélye... A telefonálás már sokkal személyesebb, az más, ott már "szemtõl szembe" vagy inkább "fültõl-fülig" van az ember a másikkal, és telefonálni az ember személyes dolgokról nem nagyon szokott ismeretlenül... Én is úgy lennék vele, mint gondolom õ: mit mondjak, ha felhívom? Nem veszi-e célzásnak? Mert azért tényleg más a telefon, mint a levelezés.

Viszont te felhívhatnád õt azzal, hogy dobjon már egy emil címet nekünk, meg hogy üdvözlöm én is, meg gondolom a többiek is, és egyébként mi van vele stb. Biztos meglepõdne, talán zavarba is jönne, de nem biztos, hogy nem örülne a hívásodnak... Próba cseresznye...

Várom az önmegvalósítás-utópia bõvebb kifejtését!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Szia Krisztina!

Szex a szules utan, illetve tulajdonkeppen ezekszerint szules elott Kép)

Ha szivedbe zartal, azt koszonom. Mar az elso bokra?? Vigyazz!!
Bar, mint koztudomasu, bokokkal tele a padlas, es ez nem oldja meg az eletunket Kép(
Hogy nem volt harag, azt ereztem, de ha esetleg megis, akkor ezt jobb tisztaba tenni. (En meg tanulekony papagaj, nem?)

Kurtolesrol masutt. De ezek szerint a sejt-elmeletm nyert Kép)
Anta. Ja, igazad van, bar ez ugyben nincs szo szexrol Kép)) (vo.topic) Namost ha jol emlekszem, nincs emil-cim, ez a problema. Ferje otthon, ot is kiirtak, de jo neki, es munkahelyrol irogatott. Lehet, ott a magant tiltottak? Nem tudom. Ulnek a homokdombon, es semmi behalozas, vilaghalo. Biztos kilalhat egy emil cimet, de sose jut hozza...Ha meg otthonra beszereznek egyszer egy net-re alkalmas gepet, akkor talan ujra jelentkezik. Cseresznye? Batrake a vilag.

Utopia se szex. Illetve pontositok: a szex nem utopia!
Na, milyen?

Addig is udv
Zsolt
Zsolt
 


Kedves Zsolt!

Szóval nem utópia? De nem ám! Vigyori vagyok, mert jó volt a reggelem, ez a munka elõtti téma úgy látszik megragadott! Többet másutt, ahogy te is írtad!

Na, így, hogy férj is otthon, így már nehezebb az ügy Antával. Nem tudom, mennyire dobná fel a családi hangulatot náluk egy ilyen telefonhívás. Lehet,hogy nem lenne gond, de ki tudja? Rád bízom!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Szia Krisztina!
Utópiáról késõbb. Hosszú. Reggel? Pálinkás és egyebes. Szájad érjen fülig, füled érjen bokáig!!!
Miért, õ is csalfa? Nem akarom a férjét párbajra hivni, hadd örüljenek egymásnak kicsit õk is, nem?
üdv
Zsolt
Zsolt
 


Kedves Zsolt!

Mi az, hogy "is"????? Ejnye-bejnye! Neked nagyon elõreszalad a fantáziád! Lehet, hogy árnyaltabban kéne fogalmaznom? (vagy inkább konkrétabban...?)

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Zsolt, Zsolt! Jaj, már látom, hogy az "elõreszalad"-ot is félre fogod érteni, úgyhogy inkább most mindjárt megmagyarázom. Úgy értettem: meglódul.

még mindig: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Szia Krisztina!

"is"?? Hát elõzõ hozzászólásomban az elsõ "is" csak nyegle, de a 2. "is" a lényegle, illetve pontosabban a lényeges. Igy remélem, érthetõ. Konkrétabban már fogamzattál, illetve fogalmaztál. Nem, ne félj, nem szalad elõre, illetve elöl van az mindig. Lódult, illetve bódult. Addig jó, amig nem kullog.

Önmegvalósit? Talán túl sokat takar a szó. Csalfa szó. Csak óvatosan, ezért utópia. Érezd jól magad, és olyan dolgokkal foglalkozz, amit élvezel, és úgy tûnik, hogy megéri áldozni rá ebbõl a drága és rövidke életidõnkbõl. Ha napi 8 órád olyannal töltöd, amit ki nem állhatsz, akkor nem jó. Önmegvalósít talán azért csalfa, mert a pálya íve idõvel nagyjából belátható, és sose elég, ami látszik. Önmegvalósít, ha élvezed amit teszel - jó. De ha becsapod magad, akkor meg inkább úgy mondanám, hogy érezd magad jól a bõrödben! Bõröndödben. Bõrönd Ödön a köröndön..

Megfejtéseket kérjük nem beküldeni, a nyerteseket egy halk "ejha" felkiálltással jutalmazzuk.

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Szia, Zsolt!

Ej, de nyelvtörõs, rébuszos hangulatban leledzett itt valaki az éjszaka közepén!

Önmegvalósít? Ó, igen. Kinek mit takar. Azért több annál, minthogy kedvemet lelem a munkámban, az egyik a másiknak folyamodványa, de az egyikbõl nem következik feltétlenül a másik. Oh, yeah, talán e szerény változattal is beérném, ha nem azonosulnék annyira Madáchi mondattal, miszerint "az ember célja e küzdés maga". Alkotni valamit, kifejezni magad, akár a mûvészetek, akár valamilyen más alkotás révén - szerintem valahol mindenkiben benne él a vágy, nem? Eddig a versírás és egyéb írói szárnypróbálgatások tették ki szerény próbálkozásaim java részét, majd a gyermekszülés és gyermeknevelés, ami révén tényleg át tudunk adni magunkból egy darabot... Nem feltétlen a munkára gondoltam, manapság igen ritka madár az önmegvalósításra is lehetõséget nyújtó állás! De ki tudja? Fõ a pozitív hozzáállás, nem? Meg a rébuszok. Na, mondd már, átmentem a vizsgán?

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Krisztina!

Ja. Van ez igy.

Ön-meg. Tevékenység értelme.
Megfejtéseket várjuk!

üdv Zsolt
Zsolt
 


Szia, Zsolt!

Azt hittem, már beküldtem. Ezekszerint elakadt valahol félúton a virtuális valóink között... Akkor?

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Krisztina!
Nem akadt. Se el, se be, se senki ki. De ez mar tiszta erotika, es pokhalo.
Ma nincs gumicsont, hiaba a megfejtes, ez ilyen nap. Felhivott egy csajszi az autoklubtol, telefonos elomarketing, kerdesozon. Kicsit huztam, s mire a vegre ertunk, megkerdeztem, hogy jo, es akkor most gumicsontot nem kapok?
Nem, mondta...
Ugyhogy sajna, nincs gumicsont, akadozik az ellatas.
Helyette javasolom a szexet szules elott topicolva. De utana is.
Kerdezed: "Akkor?" Hat pesze, hogy akkor Kép)
Udv, Zsolt
Zsolt
 


Szia, Zsolt!

Na, ez lassan jobb lesz, mint a PGP (Pretty Good Privacy) kódolás! Látom, nagyon érted a sorközi félhomályolást! Vannak azért egyéb, barter alapú lehetõségek is. A hiánytermékeket meg ne reklámozzuk, kérem! Szex a szülés elõtt topicolva? Nem rossz ötlet, de mintha kürtölés ellenes agitációkat sugalmaztál volna... Mi is a helyzet az ellentmondással? Hát akkor: akkor. :-))

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok, látom már nem illik ide amit mondani akarok, de máshol sem találtam neki helyet, úgyhogy bocsi...
A megcsalás vagy nem megcsalás kérdéskörébe tartozik, de azt hiszem mûködik a nyitott házasság is. Próbálta már valaki?
Úgy gondolom, ha nem utólag, hanem elõre tudnám mire készül, akkor a beavatottak önbizalmával és derüjével tudnám figyelni a történéseket. Nektek mi a véleményetek?
Veronik
Névtelen
 


Szia Krisztina!

Esetleg valami jo kis digitális aláírás? A homály azért jó, mert akkor jobban látni a fényt.
Miféle barterre tetszik gondolni?
Hiánytermék? Ugyan, hát van gorenje!
De ha nincs gumicsont, hát akkor legalább egy hangszórót nyertél.
Ellentnmondás: mint már valaki megjegyezte, csak az ökör övetkezetes.
Jó, akkor AKKOR. Rendben. De hol??? Kép

Veronik!
Van "megcsalás" topic! Én nem tudom, még nem próbáltam. Egyszer régen mondta egy jó ember, hogy az jo lehet, és nem szeretik attól kevésbé egymást. De mostanság már nem kérdezem meg, hogy ma mi róla a véleménye, mert már pár éve meghalt a felesége mellrákban... Hát igy.
Te erre készülsz, vagy Veled készülnek erre, vagy csak spontán izgat? Akkor a férjed nem azt mondja, hogy nem jövök haza szombaton, mert el vagyok havazva, hanem azt, hogy akkor ma a szeretõjével lesz? Hogy megy ez?

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Szia, Zsolt!

Ebben a topicban is meglengetjük a fehér zászlót? Szerintem tegyünk úgy.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Krisztina!

Jó, nem bánom, ha már lengetni akarod Kép)) De itt akkor Te lengesd!
Hahaha, egy vicc jut eszembe, de az valo a szex kezdetu topicokba, na meg a megcsalásba is. Kép)
Szóval:

Emberünk jön haza, hát a feleségét egy idegen pasassal találja az ágyban. Elönti a méreg, elõveszi a ménkü nagy hatlövetû stukkert és orditja:
- Na most szétlövöm a töködet, te szemét!!!
- De kérem, hiszen nem is ismerjük egymást! Könyörgöm! Nem adna nekem egy esélyt?...
Emberünk megenyhülve, de még mindig célozva:
- Na jó. Lengetheted...

üdvözlettel, és a gyõztesek magabiztosságával Kép
Zsolt
Zsolt
 


Jaj, bocsánat: Kedves Krisztina!, igy akartam irni.
Zsolt
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: