Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nekem nemrégiben sikerült 7 kilót fogynom a www.hazipatika.com fogyókúraprogramjával, és még egy kiló sem jött vissza. (Remélem nem is fog.)
A program öt hetes volt, e-mailben kaptuk a heti recepteket és közvetlenül (e-mailben )is feltehettünk kérdéseket az azokat összeállító dietetikusnak. Nem tudom pontosan mikor indul a következő, de szerintem mindenképpen érdemes kipróbálni.

Üdv:

Margit
Névtelen
 


Elkezdtük a férjemmel együtt a Norbi féle fogyós programot, de a 3. napon sokkal jobban tele voltunk, mint annak előtte, pedig a kiírt adagokat nem is mindenhol bírtuk megenni (1/2 csirke, 30 dkg. sonka stb.) A 3. napon rájöttem, hogy utálom a megkötöttségeket, csak ezt vagy azt ehetek. Éhes egyáltalán nem voltam, sőt híztam 1 kg-ot, ezért itt abba is hagytuk. Nem tudom mi lesz a spájzban felhalmozott Hamlett készlettel? Kép) Biztosan eredményes lehet annak, aki a 4 hetet végig bírja, szerintem a mozgás a leghatékonyabb ( amikor esténként kocogtam a szomszédasszonnyal, ugyanolyan étel mennyiség mellett centik "ugrottak " le maguktól)
Szerintetek milyen (2 gyermek mellett megvalósítható) mozgás a legerewdményesebb néhány kiló leadására:
Rita
Ritaa
 


Rita!

Mit szólsz a nyári hétvégéken egy közös családi biciklis túrához?
Az viszi a kilókat! Ja, és el lehet menni kosarazni vagy focizni is a gyerkőcökkel, nem számít, ha béna vagy, a lényeg, hogy mozogsz és közben még jókat lehet nevetni is.
Már ha a gyerekek vannak ekkorák.

Puszi:

Dia
Dia
 

 
 

A házipatikába pont most van az öthetes fogyókura.

[url=http://www.hazipatika.com" TARGET="_top]http://www.hazipatika.com[/url]

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok! A két nagyobb fiam után általában visszafogytam majdnem az induló súlyomra, most pedig a pici után is beindult a fogyás. Szoptatás alatt nem sikerült fogynom, sőt inkább híztam. Pedig nem ettem többet. Úgy éreztem, hogy a szervezetem tartalékol. Amint csökkent a szopik száma, megindultam lefelé. Ez most kb. egy éves kora körül, kb. 2 hónapja kezdődött. Azóta éjjel nem nagyon szopik, és már elég mennyiségű főzeléket eszik. Mivel azért még most is szopizik, elég sűrűn, ezért nem erőltetem a fogyást. 80 kg.-ról indultam, és a mai mérlegelés 68-at mutatott. Még egy tizes le kellene hogy menjen. De nem is a súly a fontos, hanem a centik. Azt is mérem rendszeresen. A módszerem a következő: szeretem a zöldség leveseket, salátákat, gyümölcsöt, ezért ez van túsúlyban az étrendemben. Délután, 5-6 után már nem eszek. Sokat iszok, vizet, ásványvizet, akkor is, ha éhesnek érzem magam. Étkezéseknél csak annyit eszek, hogy épphogy jóllakjak. Sokszor a finom ételekből ennék még pukkadásig, de eddig sikerült megállni. És persze a mozgás. Tudom, hogy csak koplalással is le lehet fogyni, de nemcsak sovány szeretnék lenni, hanem feszes, izmos is, mint voltam. A fiúk előtt versenysportoló voltam, sokat foglalkoztam a témával. Tapasztalataim szerint, a hirtelen fogyókúrák, életmód váltás nélkül, mozgás nélkül nem nagyon vezetnek eredményre. Ami évek alatt ment fel, nem jöhet le pár hét alatt. Kifejlesztettem magamnak egy gyors, célirányos módszert. Reggelente jógázok, azzal karban tartom az izületeimet, gerincemet, hajlékonyságot. Ezt a gyerekek is csinálhatják, nekik is jó. Ebéd előtt, vagy kora délután a Callanetics gyakorlatokból csinálom a csípő és comb gyakorlatokat. A főzést is kihasználom, közben lehet a combgyakorlatokat csinálni,zenére tánc elemeket is lehet belevinni két keverés között a konyhaszéken lebegő hasizomgyakorlatot csinálni. A gyerekek mellett is van erre idő. Tehát nem egybefüggően tornázok 40-50 perceket, hanem amikor alkalom van rá. Hasizmot is lehet akár a játék közben is egy egy sorozatot lenyomni. A Calleneticses hasizomgyakorlatok nekem bejöttek. Esténként a mellizomra és a karokra én fekvőtámaszt csinálok. Kezdetben lehet térden támaszkodni közben, úgy is hatásos. Hátizomra húzódzkodás. Ezeket ki lehe váltani mással is, de én azért szeretem, mert egy gyakorlat megdolgoztat sok izmot. Sajnos fitnesz terembe nincs lehetőségem elmenni, mivel nincs kire hagyni a gyerkőcöket, meg nincs is a környéken torna. Ha sikerül, még futni szoktam elmenni a kutyámmal. De erre ritkán van lehetőség. A mindennapi mozgást nagyon fontosnak tartom, mivel ha kihagyok egy-két napot, sokkal nehezebb rávennem magam ismét. A csodabogyókban nem hiszek. Krémet viszont fogok venni, de nem ettől várom a fogyást, csak hogy a fogyás miatt a kötőszövet ne ereszkedjen meg nagyon. Ja, és nekem fontos, hogy ápolt legyek, így könnyebb fogynom is valahogy. Szóval néha kozmetikus, meg házi bőrápolás, fodrász stb.Fontos a cél is. Én szeretnék ismét csinos lenni, csinos ruhákban járni. Ezért ha elérem az ideális súlyomat, meglepem magam néhány ruhával. De addig is csináltam magamnak egy két csinosabb ruhát, amiben jól érzem magam, mert könnyebb fogynom úgy. Ja, meg érdemes , ha van régi fénykép, azt megnézni, és arra gondolni, hogy ismét olyan leszek. A strand már nem nagyon cél az idén, csak jövőre.
liesel (liesel)
 


Szia Liesel!

Köszi a tippeket! De jó neked, 12 kg mínusz 2 hónap alatt!!!

Én azért kimentem a strandra, bár bőven verem fölülről a te induló súlyodatKép De hát nem elég, hogy szenvedek, még a jóból is kimaradjak??!!Kép

Üdv: Pele
Pele
 


Liesel!
Nagyon jók a tanácsaid!
A jóga engem is nagyon érdekel, mit tanácsolsz, honnan tanuljam meg a jóga alapokat? Vettem egy könyvet 15 perc jóga a címe, kb. a felénél járok, de még a gyakorlatokról szó sincs. Szerinted ez könyvből megtanulható?
A Callenetics gyakorlatokat honnan tanultad meg?

A futás szerintem is szuper, csak marha nehéz itthonról elszakadni, magamat rávenni, elindulni, stb.
Ritaa
ritaa (ritaa)
 


[url=http://www.fogyipatika.hu/" TARGET="_top]http://www.fogyipatika.hu/[/url]
Névtelen
 


[url=http://www.egyensulyban.hu/" TARGET="_top]http://www.egyensulyban.hu/[/url]

[url=http://www.fitline.hu/index.shtml" TARGET="_top]http://www.fitline.hu/index.shtml[/url]
bigacsiga
 


[url=http://www.cellulitstop.com/" TARGET="_top]http://www.cellulitstop.com/[/url]

angyalok konyhája
[url=http://www.angelskitchen.com/" TARGET="_top]http://www.angelskitchen.com/[/url]

Bilonka
[url=http://www.fogyipatika.hu/" TARGET="_top]http://www.fogyipatika.hu/[/url]

[url=http://www.fitness.hu/" TARGET="_top]http://www.fitness.hu/[/url]

receptek
[url=http://www.extra.hu/kcal/" TARGET="_top]http://www.extra.hu/kcal/[/url]
bigacsiga
 


Köszönjük Bigacsiga!

Nagyon szupi vagy.

Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok!

Eladnám Xenical fogyi tablettáimat. 31 db, 5.000 Ft-ért. Eredetileg 9.600 Ft volt.

szneandi@freemail.hu
Névtelen
 


Sziasztok!
Tudnátok nekem Budapesten Callenetics tanfolyam címeket mondani?
Köszi: Erika
Erika
 


Sziasztok!
Saját magamon tapasztaltam,hogy szoptatás alatt is lehet diétázni és tornázni is!6hónap alatt 69-rõl 55-refogytam le úgy,hogy a kislányom a tejcsin kívül semmi mást nem kapott.A tej tápértékével sem volt semmi baj,mert a babám féléves korára majdnem 9 kiló volt.Azóta is fogytam még,bár be kell vallanom az ünnepek most nagyon "visszadobtak".
Márti
Névtelen
 


Kedves "Pocok"!
Bevallom neked õszintén,hogy semmi "tudományosság" nem volt a táplálkozásomban,csupán betartottam a 3 aranyszabályt:1 sokat kell inni!(nagyon sokat,néha éhség ellen is használ)
2-este 6 után egy falatot sem ehetsz(6-kor is csak valami könnyût pl.gyümölcsöt)3-minimális(ha erõs vagy,akkor semmi)édességet ne egyél.Nos ez nálam úgy nézett ki,hogy 2-3 naponta engedélyeztem magamnak egy kis csokit,így nem gondoltam állandóan rá,hiszen tudjuk,ami tiltva van midig édesebb...Kipróbáltam én is sok kazettát,és azt hiszem nem hazsontalanok,csak rá kell venni magunkat,hogy igenis megcsinálom.Egyébként tényleg igaz:A FOGYÁS ELÕSZÖR A FEJBEN KEZDÕDIK!KépTûzz ki magad elé célokat,tervezd meg mikor fogsz tornázni,vezess naplót az étrendedrõl!Ez utóbbi valóban hatásos,mert minden nap el kell számolnod magad elõtt,és lehet,hogy másnap jobban meggondolod mit és mennyit eszel.Karácsonyra a férjemtõl egy síelõgépet kaptam,szívbõl ajánlom,már kezd látszani a mozgás eredménye(Metro-ban 19.000-ért árulják).Úgy gondolom,a mozgás nélkülözhetetlen a szép és eredményes fogyáshoz,hiszen a kitágult bõr csak így képes megfelelõen regenerálóni.Örülök,ha segíthettem,remélem sikerülni fog neked is lefogynod!KépSok sikert,az eredményekrõl számolj be!Puszi:Márti
Névtelen
 


Kedves Pocok és kedves lányok!

Én is szeretnék néhány jótanácsot megosztani veletek. A fiam nemrég töltötte be a 6. hónapját, addig csak anyatejet kapott. A kórházból 64 kilóval jöttem haza szülés után, a szoptatás alatt havi 1 kiló plusz ragadt rám (ettem rendesen, nagyon fontosnak tartottam hogy sok és jó tejem legyen) szóval 70 kiló lettem decemberre. Egy hónapja kezdtem el fogyózni, mióta kisfiam mást is eszik tejcsin kívül. Most ismét 64 kiló vagyok, tehát 6 kiló ment le egy hónap alatt és nem volt megerõltetõ. Még 10 kilót szeretnék leadni tavaszig, a magasságomhoz 54 kg lenne az ideális súly, amivel jól érezném magam.
Márti módszerével és szemléletével sokban megegyezik az enyém.
Most leírom hogyan csinálom, remélem segíteni fog!

Délelõtt mindig müzlit eszem. Ha sok pénzed van, a Nestle Fitnesst ajánlom, ami teljes kiõrlésû, így tényleg nem hízlal (sok más müzlivel ellentétben, amelyekben bõven vannak kalóriák). Nekem nincs pénzem erre, nagyon drágállom, így a következõt tettem: Vettem egy nagyobb élelmiszerüzletben rozspelyhet, árpapelyhet, búzakorpát, mazsolát, különféle gabonapelyheket, búzacsírát. Ezeket összeöntöttem egy nagy ötliteres üvegbe, jól összeráztam. Lehet bele kókuszreszeléket is tenni, különféle magokat, mogyorót, mandulát, diót, aszalt gyümölcsöket, ízlés szerint. Külön-külön megvéve az alapanyagokat és otthon összekeverve sokkal takarékosabb, és biztos lehetsz benne legalább, hogy mit tartalmaz!
Szóval minden délelõtt ebbõl a magam által készített müzlibõl eszem egy tányérral, tejjel elkeverve. Vagy joghurttal, kefírrel. Laktató, finom és nagyon jó az emésztésnek is a rostok miatt.
Sok üres teát iszom, vagy édesítõszerrel, citromlével ízesítem. Ásványvíz, sima víz is jó, lényeg a sok folyadék napközben.
Ha éhes leszek délután, akkor valami könnyû ételt készítek gyorsan magamnak. Felsorolok példákat, mit teszek, ha éhes vagyok.
- Megcsinálok gyorsan egy üveges lecsót, fõzök hozzá rizst.
- Párolok zöldséget a fagyasztóból, szintén rizzsel, vagy natur. Lehet sovány csirke vagy pulykamellel (párolva) enni.
- Sovány gépsonkát eszem barnakenyérrel vagy abonettel, salátával (uborka, paradicsom, paprika, stb)
- Ham-lett-et rágcsálok
- Korpovit kekszet rágcsálok
- Csinálok egy zacskóslevest, vagy ha van idõ rá, akkor más rendes zöldséglevest, krumplilevest vagy ilyesmit ami nem zsíros (én nagyon szeretem a leveseket, és jól is lakom vele).
- Sütõtök
- Gyümölcs minden mennyiségben (alma, narancs, banán, idény szerint, nyáron hatalmas a választék).
- Fõtt tojás (lehet salátához, vagy barnakenyérrel, stb(
- Héjában fõtt krumpli (én imádom Kép)
- Sóska, spenót (aki szereti)
- Fõzelékek (krumpli, répa, vegyes, hüvelyesek, stb)(habarással, vagy pépesre fõzve, turmixolva, de a rántást kerülni kell!)


Hát, ennyi jutott eszembe most.
Tehát a délután folyamán a fent felsoroltakból eszem valamit, amitõl elmúlik az éhségérzetem. De nem kajálom degeszre magam (mint azelõtt Kép) És iszom sok vizet vagy teát hozzá.

Vacsorát nem eszem, csak egy almát vagy narancsot így télen.
Vacsora helyett igyekszem esténként tornázni. Nem megy minden este, de heti 4-5 alkalomra törekszem. Karácsonyra tornakazettákat kértem, így most van többféle is, Norbi, Cindy Crawford, Bíró Ica, Béres Alexandra. Mindegyik másféle, és így változatos, mikor melyikhez van hangulatom. Míg csak egy kazettmám volt, azt már nagyon untam, így mostmár ez sem lehet kifogás! Ha este filmet nézünk a párommal, akkor sem helyezkedek el kényelmesen a fotelban vagy az ágyban, hanem lefekszem a földre és hasizomgyakorlatokat, felüléseket végzek, meg csípõemeléseket (farizom), comberõsítést, lábemeléseket. Ezeket a földön fekvõs gyakorlatokat szeretem, mert nem kell ugrálni, nyugis, de mégis hatásos mindegyik. És nyugodt a lelkiismeretem utána, hogy ma is tornáztam valamennyit. Tényleg fontos a mozgás.
Nekem a fenekem és a combom a kritikus részek. Narancsbõr, hurkák, szóval nem szívesen tartanám meg ezeket a "díszeket" a combom tájékán nyárig, a miniszoknya, rövidnadrág, és pláne a fürdõruha szezonjáig! Kép

Segített nekem az is még sokat, hogy mikor megerõsödött a fejemben az elhatározás, hogy nem akarok így kinézni, egy füzetbe leírtam az ezzel kapcsolatos dolgokat.
Pl: miért akarok lefogyni? - Hogy a férjem büszke legyen rám... hogy nagyobb legyen az önbizalmam... hogy fel tudjam venni a régi jó kis ruháimat, farmerjaimat... magabiztosabb legyek és jókedvûbb (az ágyban is!) Kép ... több legyen az erõm, ne legyek mindig fáradt, nyomott hangulatban... irígykedjenek rám akiknek nincs elég akaraterejük, és nem sikerül lefogyniuk (egy kis gonoszság?) és adjak nekik is ösztönzést a példámmal... jön a nyár... nehogy már a férjem a csini vékony csajokon legeltesse majd a szemét, én pedig valami bõ ruhában sóhajtozzak mikor hétágra süt majd a nap! ;)

Hát errõl lenne szó! Ha megfogalmazza magában az ember, az sokszor elfelejtõdik, elhalványul... de ha leírjuk, bármikor elõvehetjük, ha gyengülünk, erõt ad, ösztönöz! Nekem legalábbis mûködik!
Leírtam azt is egy listára ebbe a füzetbe, mit TILOS ennem. Ami ezen a listán szerepel, azt egész egyszerûen nem eszem és kész, történjék bármi. Ez a listám így néz ki:

Tilos, vagy kövér maradok: ketchup, cukor, csoki, édesség, tészták, szószok, fehér kenyér, zsemle, kifli, péksütemények, zsíros felvágottak, szalámik, sült húsok, pörköltek, tejszínhab, sütik, kekszek, sültkrumpli, üdítõk.

A lista biztosan nem teljes, de nekem ezek jutottak eszembe. És így, hogy le van írva feketén-fehéren, ne is nehéz megállni!
Fontos az is, hogy ha megszegi az ember néha-néha, akkor is csak mértékkel! És nem kell hogy lelkifurdallás gyötörjön a kis kihágás miatt, hisz a kenyér nélküliséget például tényleg nem mindig lehet betartani. De azért meg kell próbálni!

Összeírtam azokat is, amiket nyugodtan ehetek, ezek nagyjából az étel ötleteknél felsoroltak alapanyagaiból állnak.

Lemértem a combom, fenekem, csípõm, derekam, mellem, karom körfogatát, és ezeket az adatokat is feljegyeztem.
Nagyon ösztönöz, hogy 3 hét után mikor újra lemértem mindent, a derekam, csípõm már 8 cm-rel volt kevesebb, a combom 2 cm-rel. A nadrágaimon is érzem ezt a változást!

Kitûztem magam elé egy korrekt célt, ami nem elérhetetlen. Ez a cél 2002. május 1-je, addigra szeretném az ideális 54 kilót elérni. 70-rõl indultam, az jan. 1-jétõl számítva 4 hónap. 16 kilót kell fogyni, az elosztva havi 4 kiló, tovább osztva heti 1 kiló fogyás szükséges! Heti egy kilót nem is nehéz lefogyni, annyit két nap alatt is le lehet, ha a vacsorát elhagyja az ember, és nem eszik édességet, zsírosat! Tehát mivel nem olyan lehetetlennek tûnõ, nehéz célt tûztem ki, így nem veszi el a kedvem!

És én is vezetem a naplót arról, hogy mit ettem egész nap. Ha minden este szembe kell nézni a bekapott nass-falatokkal, az ember jobban meggondolja mi mindent kóstolgat, mert nem jó ha este hosszúnak tûnik a napi lista! Kép Hát, van akit ez ösztökél, érdemes megpróbálni!

Fürdéskor a combomat, fenekemet, hasamat egy jó kis dörzsis fürdõszivaccsal és egy kör alakú kefével jól át szoktam sikálni, hogy kipirosodjon a bõröm, ez jó a narancsbõr ellen, felpezsdül a bõr és szép feszes marad fogyás mellett is.

A napjaim egyébként a kisfiammal telnek, sokat játszunk, sétálunk a levegõn, nem sok idõm jut mellette magamra és a háztartásra, így esténként pótolom én is a napi teendõket, mikor õ már alszik.

Elnézést, hogy ilyen hosszú voltam, remélem van akinek segíteni tudtam. Én is szívesen fogadok még jótanácsokat amit be tudok illeszteni a napirendembe!

Sok sikert minden kedves fogyózó anyukának!


Katus
Katus
 


Katus!
Nagyon tetszik az elszántságod,de azt hiszem e nélkül nem is sikerülne elérni a kitûzött célokat.Ami még eszembe jutott:volt rá nem egy alkalom,hogy többet ettem a kelleténél.Ezt sok esetben böjttel kompenzáltam.Azaz egész nap csak 100%-os gyümölcslevet ittam,így egy nap alatt visszabillent a mérleg nyelve a dõzsölés elõtti állapotra,sõt még lejjebb is ment.Ártani biztosan nem árt,sokat olvastam már errõl,végül is az emésztést segíti elõ.
A vízben való testdörzsölést a mai napig alkalmazom én is.
Minden jót!
Márti
Névtelen
 


Lanyok!
Nagyon ugyessek vagytok,ugyhogy mostmar en is elhatarozom magam TENYLEG! Ez a naplos dolog nagyon jo otlet!
En attol felek,hogy nem lesz erom mindennap tornazni, viszont van meg 2honapom (befizetve mar 1 eveKép ) a fitness terembe,ugyhogy azt ugyis muszaj lesz lejarnom!
En 5-6 Kg/ot szeretnek fogyni,jo lenne maj.elejeig.
Ha Liesel erre jar, kivancsi lennek julius ota milyen eredmenyt ert el.Nem akarok senkit sem elkeseriteni de a 20Kg/ot a plussz 25/bol amit a terhessegem alatt sikeredett felszednem,hamar le tudtam adni.Ez az utolso 5 Kg nagyon nehez. Tavaly majusban 3kg le is ment, de nyaron tobb is visszjott ebbol.Pedig regen az 55 Kg/mat en is evekig meg tudtam orizni !(Most 2 eves a kislanyom ugyhogy ez lesz a 3.KOVER NYAR ha nem emberelem meg magam Kép )
Drukkoljatok Kép
Ebbe a topicba tobbszor is el fogok jarni ,hogy gondoljak a Ti lelkierotokre !!!!!!
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok lányok!
Nem tudom mennyire ismerõs számotokra a testkontroll?A testvérem és a felesége,ill. egy barátjuk elég sokat tudtak ezzel a módszerrel leadni.A lényege az,hogy külön kell választani a szénhidrátot a fehérjétõl.Viszont gyümölcsöt és zöldséget minkettõ mellé ehetsz(lehetõleg különbözõ idõpontban).Fontos még azt is tudni,hogyha feheérjét eszel,utánna 4 óra múlva ehetsz szénh.-ot,és forditva.Gyümölcs,vagy zöldség után 2 órának kell eltelnie.Lehet,hogy ez így kicsit bonyolultnak tûnik,de egy példán keresztül mindjárt érthetõbb lesz.Reggelire megeszel egy joghurtot sok gyümivel dúsítva,délelõtt még eszel egy almát.Ebéd:csirkemell zöldségkörettel(fehérje)vagy spagetti gombával,paradicsomosan(szénh.)stb.Szóval nem lehet azt mondani rá,hogy egyhangú lenne és(elméletileg)bármilyen mennyiséget ehetsz belõlük,mert így(hogy szétválasztva eszed), sokkal gyorsabban meg tudod emészteni.:-)
Na ezt jól elmagyaráztam,de azért remélem megértitek.
Sziasztok:Márti
Névtelen
 


Pozitív godolatokkal a fogyásér

Önsanyargató diéták, fogcsikorgató edzések - a várt eredmény gyakran mégis elmarad. Mindenki máshogy és más ütemben tud fogyni, sok mindentõl függ, hogy kinek melyik étrend és milyen testmozgás jön be. Az egyetlen biztos recept a rendszeresség és a kitartás - na meg a lelki ráhangolódás.

Gondolataink erejével fogyni? Õrülten hangzik, de a következõ pár tippet érdemes kipróbálni a jobb közérzet, a vasakarat és a karcsúbb alak érdekében. Agyunk ugyanis úgy mûködik, mint egy tükör: ha csúnyának és kövérnek hisszük magunkat, lassan hasonlítani is kezdünk ehhez a képhez. Úgyhogy fõ az önbizalom és a pozitív hozzállás, ha mindig a rossz dolgokra koncentrál, sosem fogja megtalálni és észrevenni a jó dolgokat.

1. Nagyon figyeljen arra, hogyan beszél saját magához. Csak Öntõl függ, hogy ellensége vagy barátja lesz saját magának, egyszer számolja össze, napjában hány negatív jelzõvel és gondolattal ostorozza saját magát. Mostantól ha kritikus megjegyzést tenne önmagára, akár szóban, akár gondolatban, gyorsan dícsérje is meg magát valamiért, kell hogy legyen oka rá. Amint elkezdi hinni, hogy sokkal szebb és jobb ember, mint amilyennek eddig tartotta magát, máris elindult a helyes úton a pozitív önértékelés felé.

2. Szemlélje realistán a világot. Ha szupermodellekhez és sztárszínészekhez hasonlítgatja önmagát, jó eséllyel garantált a csalódás. Ha mindenáron mérni akarja magát valakihez, tegye ezt a környezetében élõ, valós személyekkel. A való életben nem retusáltak az emberek, nem csillan napfény a fogukon és nem fújja örökké frissen fodrászolt hajukat a szél...

3. Fedezze fel különleges adottságait és képességeit. Írja össze mindazokat a pozitív tulajdonságait, amelyeknek semmi közük nincs a külsejéhez. Kedvesség, mûvészi hajlamok, jó üzleti érzék, humor - mindent soroljon fel, a listát pedig tûzze a tükör mellé, hogy akárhányszor önmagára néz, ezek is szem elõtt legyenek.

4. Törölje ki agyából a meglévõ negatív testképét. Általában senki nem elégedett száz százalékig a kinézetével, és hajlamosak vagyunk testünket elõnyös, illetve elõnytelen részekké bontani. Rakja össze újra önmagát, ismerkedjen meg újra a testével - tánc, masszázs, jóga, és önmagunk tükörképének megszeretése egyaránt szóba jöhet.

5. Emlékszik még, milyen volt kiskorában? Senki nem tökéletes, engedje hát meg önmagának is a hibákat. Legbelül mindenki ugyanaz a gyerek marad, mint volt - egy gyereknek pedig nem kell tökéletesnek lennie és nem kell aggódnia mindenért. szabadítsa fel magát. Segíthet, ha jól látható helyre kiteszi egy kiskori fényképét, hogy emlékeztesse magát a belsõ szabadságra. Ha több idõt tölt gyerekekkel, õk is emlékeztethetik arra, hogy milyen vidám és kellemes is lehet az élet.

6. Fûszerezze minden napját apró örömökkel, kényeztesse magát egy kicsit. Séta a parkban, forró fürdõ, megengedhetõ, hétköznapi luxusokról van szó, ne sajnáljon önmagától 10-20 percet. A nagy változások sosem idéznek elõ tartós életszemlélet-változást, de ha apránként hozzáaszoktatja magát az örömökhöz, nemcsak jobban fogja tudni ezeket értékelni késõbb, de sokkal pozitívabban is áll majd az élethez.

7. Élvezze az ételeket és ízeket. Az evés élvezetes és hasznos dolog, nélküle nem lenne energiánk az élethez. Az evésre nem szabad úgy gondolni, mint bûnös dologra. Ha diétázik, akkor ne arra koncentráljon, hogy mit nem szabadna ennie, hanem arra, hogy mennyire hasznos és ízletes mindaz az egészséges eledel, amit megeszik. Ha megengedi önmagának az evést, kisebb a valószínûsége, hogy falánk habzsolásba kezd, akárhányszor ételt lát a tányérján.

8. Küzdje le a rosszkedvét! Természetes dolog, hogy az életben vannak rosszabb és jobb periódusok, de nem szabad, hogy egy szürke, esõs, vagy rosszabbul sikerült nap teljesen elkedvetlenítse. Ha bármi kellemetlen történik Önnel, mindig gondoljon arra, hogy ennél sokkal több jó dolog van stabilan az életében; számolja össze, hányan szeretik Önt, vagy gondoljon bármi kellemes emlékre, ami elûzheti az aktuális rossz hangulatot.

9. Legyen fizikailag is aktív, mozogjon minél többet. Használjon ki minden alkalmat a testmozgásra, gyakorlatilag minden körülmény között át tudja mozgatni az izmait, ha akarja. A testmozgás nemcsak az alakra hat jótékonyan, de a szellemi frisseséget és a pozitív gondolatokat is elõsegíti.

10. Fejlõdjön, éljen értelmes és teljes életet! Ne feledje, mint mindenki, Ön is egyszeri, különleges és megismételhetetlen lény. A hosszú távú, reális célok mindig erõt adnak a kitartáshoz és a folytatáshoz, használja hát ki a lehetõségeit, hogy egészséges és boldog élete lehessen.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Én iS, Én is!! Fogyjunk együtt! Tárjuk fel féltett méreteinket, fogjunk össze, és kövessük nyomon ki hogy halad!! Nekem 10 kg-ot elvihetne a jézuska. Na van kedve valakinek??Zorkanya
Zorkanya
 


szakácskönyv fogynivágyoknak
[url=http://www.extra.hu/kcal/" TARGET="_top]http://www.extra.hu/kcal/[/url]

összeszedett fogyókúrás módszerek
[url=http://www.nexus.hu/recept/fogyokura.html" TARGET="_top]http://www.nexus.hu/recept/fogyokura.html[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Zorkanya!
Nekem 20! van amit mindegy hogy ki,csak vigye már el!
Mariann
zmariann
 


Szia Zorkanya!
Benne vagyok!
Nekem 4-5 kg,-ot kell fogynom a lányságig, de már nekiálltam. Csak este, és éjjel kell cici a Zsominak, szóval a kaja még nem drasztikus. reggelit nem eszem, de tejeskávét iszom. Délelõtt 11 körül eszem mandarint, vagyalmát, vagy narancsot. Du. 1 körül könnyû ebéd, leves, bármi. Du. 4 kor szint uzsi a gyekekkel. Este csak alma, vagy Hamlet 1-2 szelet. Sok tea, ásványvíz, és mindenbõl kevesebb kerül a tányérra mint egyébként. Mindennap egy kis torna, ha van öt percem, csinálok 20 felülést. De minden másnap kb. 40-50 percet tornázom, ha alszik a Zsomi.
Egy hét telt el, ez -1 kg. Már simán jó a 28-29 farmer. Kitartás lányok, jön a tavasz.
zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Jó recepteket,módszereket lehet olvasni a:
www.fogyipatika.hu
oldalain.
Márti
baba
 


Sziasztok!
En is benne vagyok !!!Mint fentebb irtam (jan.14) nem artana 5-6 Kg lefogyni ! El is kezdem masnap.
Azota ugyan csak 1 Kg-t fogytam (2 het alatt nem sok!),
pedig nagyon kevesett eszem, viszont tornara nincs idom es szerintem ez a baj.Ugyhogy holnaptol torna is beiktatva mert maskulonben "megint" elmegy a kedvem az egesztol!
Viszont ha az ember v.kivel csinalja mindjart jobb !!!!
(2 hete semmi teszta,kenyer es edesseg Kép )
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Csilla!Szerintem érdemes lenne gyümölcs-,vagy zöldségnapot tartanod,akkor biztosan meggyorsulna a fogyásod.A savanyú káposzta pl.nagyon jól méregtelenít,ugyanakkor 1kg-ban mindösszesen 140kcl van!,ami szinte semmi,mégis jóllakottan érzed magad.Én is 5-6kg-ot szeretnék lefogyni,holnap kezdem!Együtt biztosan könnyebb lesz!
szia:Márti
baba
 


Marti -baba !
(Erdekes a hugomat is igy hivjak ,vele is fogyozom sms-en keresztulKép )
Irtad,hogy zoldseg -gyumolcs nap ! Tobb mint 3 eve vegatarianus vagyok,ugyhogy rajtam mar ez sem segit Kép
Persze azert meg nem adtam fel !!! Kép

Zsomimama! Egy masik topicban irtad hogy neha meregtelenitest csinalsz. Ez nalad mibol all?
Ismerek valakit aki 1x 1 honapban 1 nap nem eszik semmit, csak kammilateat iszik. Neki ez a meregtelenites.
En ettol felnek,mert neha igy is lemegy a vercukrom es ajulas kerulget ha nagyon nem eszek semmit.

Sziasztok es hajra MINDEN FOGYIZONAK !!!!
Csilla
LCsilla
 


Hello karcsú nádszálkisasszonyok!
A méregtelenítés, gyógyteából áll, azt lehet inni egész nap.Ilyeneket találsz a drogériákban.Ha leeseik nagyon a vércukrod, akkor egyél egy-két csepp mézet. A vércukrom nekem is lemegy néha, pl. éjszaka 5 ször szoptatok, akkor reggel ájuldozom. Az említett rizs pont erre is jó. A lényege, hogy pl. zacskós rizsbõl egy adagot megfõzöl, só nélkül!!, és egész napra elosztod, pl. 3-4 kis adagra.Sok folyadékot kell inni mellé, a rizs összetett szénhidrát, lassan szívódik fel, ellenben a cukorral, és teltség érzetet okoz. A hamlet is hasonlóelven mûködik.
A vércukor ingadozásra bevált a tesómnál a rágó, ilyenkor bekap egyet. Én ilyenkor eszem egy darabka hamletet, vagy egy szelet almát.
Sajna a gyümi is hizlal, bár szerintem párkilós diétába belefér, de ha valaki "szálkásítani akar" akkor nem fér bele.
Nálam bevált a sárgarépa nap(nyersen), kb. 1 kg.
A hangsúly minden diétában azon van, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint amennyire szükséged van. Meg a nasi kerülésen. A kajamennyiség csökentésén. Pl. ne edd meg, amit a gyerek meghagy.És a bûvös MOZGÁS. Én személy szerint imádok futni, kocogni, és szertem a "vasakat"(konditerem). Sajnos egyedül kell szerveznem 3 gyerekem szövevényes programjait, férjem most távol van néhány hónapig, így pont ezek nem megvalósíthatóak.
El kezdtem tornázni itthon. Ehhez nem kell semmi, csak elhatározás. Akinek nincs tapasztalata, használjon kazettát. Mindig van 5-10 perc holt idõ amikor lehet mozogni. gondoljatok csak bele,pl. TV nézés alatt.Van egy barátnõm, minden éjjel-este(elég aktív életet élt), bármi is lehetett, bármilyen késõn, megfogadta, hogy megcsinálja a kínai hasprés sorozatot(10 féle lábtartás, x 10), kb. 10-15 perc. Szülés után öt nappal olyan lapos volt a hasa, mint elõtte.Apropó has, hasat behúzni, levegõt szájon át kifújni, még számítógép elõtt is lehet, ez is egy kis torna.
Akinek nagyon nagy súlyfeleslege van, azoknak azt ajánlom, ne ugorjanak bele "ugrálós" dolgokba, rögtön az elején, a térdizületek bánhatják.Inkább a callenetics féle mozgás, késõbb jöhet a kocogás, és az aerob gyakorlatok.
Hajrá
Zsomimama
ui. nekem annó volt "eddzésnaplóm", minden nap kellet veztni a kaját, a súlyt, kedélyállapotot. .
zsomimama (zsomimama)
 


2000 nov .17. feljebb, van egy Norbi diéta, ilyesmire gondolok, én is így éltem évekig.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Lányok, nekem az archív csak 200. okt. 17-ig jön le. Nem tudjátok, honnan lehet elõkeresni a Norbi féle diétát?
Köszi: E.
E.
 


Hello!
Én mindig akkor lettem terhes, amikor lefogytam, jó kondiban voltam, az elsõ gyerek pl. pot egy kemény edzésidõszak után lett azonnal.egészségesen táplákoztam, elég fehérjedúsan, kevés szénhidrát, és nagyon sok vitamin, ásványianyag.Kocka hasam volt, már csak emlék...
Persze egyébként elég a normál táplálkozás. nem hinném, hogy a sok plusz kiló direkt jó a terhességhez, persze az ellenkezõje sem. A kömûvestõl ideges leszek, félbehagyta a tárlóépítésünk, lelépett. OFF.
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!
Egyetértek Zsomimamával abban,hogy jó kondiban kell teherbe esni.Úgy tûnik,nekem sikerült is(6 napja késik,émelygek).ÉN 170cm vagyok és most(még)55kg.Mindig jó étvágyam volt,de sokat mozogtam és így sohasem voltak súlyproblémáim.Viszont terhesség alatt teljesen megváltozott a szervezetem,nagyon hízékony lettem.Most megpróbálok nem sokat hízni,de nem tudom hogyan csináljam?Nagyon rosszul éreztem magam 69 kilósan(78-cal mentem szülni).Ha valaki tudna tanácsot adni,örömmel fogadnám.
Igaz a terhességem még nem 100%(még nem néztem meg teszten,mert nem mertem,úgy izgulok),de valahogy úgy érzem.Mikor a kislányommal terhes voltam az orvosom állandóan figyelmeztetett a diétára,de valahogy én mindentõl híztam(szó se róla étvágyam is volt)!Szóval segítsetek,hogy csinos kismama legyek!
Köszi:Márti
baba
 


Gyerekek,

mit tudtok errõl a hipoxitrainer-rõl?? A mostani kismamában láttam- mondjuk durva hogy 10 alkalmas bérlet 50 ezer. Ismeri valaki? Tényleg annyira jó?
Zorkanya
 


Sziasztok!
A fent említett gép,nagyon klassz lehet, de ne felejtsd el, itt is te dolgozol, keményen, izzadva, 50 percen át, megállás nélkül, egy magasnyomású kamrában biciklizel, derékig bezárva. Nálam a fóliás betekerés, egy-két strech edzõnaci + melegítõ és irány a kocogás, tökéletesen megtette e helyett. Persze jó a taposógép, futópad, és a bicikli is. A lényeg a folyamatos mozgás, nem kell ezerrel tépni, kb. azonos szinten kell tartani a pulzust. Ha lenne rá pénzem kipróbálnám, de csak az esetleges különbség megfigyelése miatt.Volt egy tanítványom, aki iszonyatosan körte formájú volt 20 évesen. Deréktól lefelé rettenetesen széles volt, oszlopszerû bokáig celluitiszes lábakkal. Futni abszolút nem tudott, levegõt sem tudott venni, szúrt az oldala. Elkezdtük az 1 perc futás, 1 perc séta tanulást.Pár nap, és 2 perc futás, 1 perc séta, majd, 3, 4 5 és így tovább a séta pedig elmaradt kb. négy hét alatt. Megtanulta, hogy az orrunkon veszünk levegõt, a szánkon pedig kifújjuk. Koncentrálunk, nem beszélgetünk, figyelünk a saját ritmusunkra. melette súlyzózott, a konditeremben, mert a felsõ teste csenevész volt, plusz jó gépek voltak, mindenféle csípõ és lábformáláshoz. Szóval a leányzó két hónap múlva, lekocogta-futotta velem a 8 km-es kört, néha hajtani kellett, nehogy feladja, d megcsinálta 40 perc alatt. hihetetlen sikerélménye volt, és nem volt megállás. MA már 30 elmúlt, két gyereke van, és jobban néz ki, mint amirõl valaha álmodott. Azóta is fut, amikor csak tud, és otthon tornázik.Bocs hosszúságért, de így talán életszerûbb amit én errõl hiszek, és tudok.

Más .
A lányomnál a harmadik hónapig kondiztam, utána kocogtam a még a 42 héten is, mert sajna ráhúztam. Nagyokat sétáltam, és otthon tornáztam. Szerintem azt kell kihagyni kajában ami tényleg nagyon felesleges(süti, csoki, esti plusz vacsi) Ezeket pótolni lehet valami kalóriaszegényebb kajával.

hol tartotok a fogyással?
nekem lement 2 kg/két hét, de ma fánkot sütöttem, töltöttet, és pá darab lecsúszott, tehát holnap dupla torna.
Keddre pedig, bevállalták a Zsomit egy órára! elmegyek futni!!!! Alig várom.
A másik laposhas topicba megpróbálom belegyömöszölni a hasprés gyakorlat leírását.
Zsomimama
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok !

En is itt vagyok meg, mint FOGYOKURAS! Tovabbra sem adtam fel,csak sajnos nem tudom pontosan ,hogy a 3 het alatt mennyit fogytam mert elromlott a merlegunk(vagy mar nem birt engem Kép ).Mindenestre a regi nadragjaim bovulnek rajtam es ez mar egy jo pont!

Marti-baba!Ha terhes vagy akkor elosszor is gratulalok!
Masodszor, megertem a "felelmedet" mert en ugyanugy jartam.
(Csak nem 170 hanem 167cm vagyok) De 55 Kg-rol 80 Kg-ra hiztam az elso terhesegemmel es a masodikkal nagyon nem szeretnem ezt az utat kovetni !
Erdekes,en is mindentol hiztam pedig annyira sokat nem is ettem ! Igaz azt mondjak a lanyokkal jobban hizik az ember.
Hat nem tudom.Remelem a 2.fiu lesz Kép Persze ez butasag.
Lenyeg az,hogy en mar kiterveltem (ha,ha,ha Kép ),hogy az elso 3 honapba megprobalok nem sokat hizni ( Sophiekaval sajnos 8 Kg ment fel Kép ).Nekem ez volt a vegzet !
Te miket kivansz? En emlekszem, az elso idoben csak sajtot es joghurtot szerettem volna enni egesz nap Kép Ja meg pizzat Kép Kép Ugyhogy volt mitol hizni !

Sziaszok "Nadszalkisasszonyok" !!!!
Tovabbi jo fogyot Kép
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok!
A teszt + lett!!!!!Nagyon boldog 6 hetes kismama vagyok!Egyelõre nem híztam,sõt 54-et mutat a mérleg,és kívánós sem vagyok!Eddig még nem hánytam és hányingerem sincs,remélem ez így is marad!A kislányommal már ilyenkor éjjel-nappal hánytam.Anyukám már jóslatokba is bocsájtkozott:Fiú!:-)Hát erre azért még nem fizetek be,de reménykedni lehet.
Mindenesetre tartani fogom magam az ún.terhesdiétához,hátha nem lesz most olyan vészes a súlyom.És megpróbálok idõt szakítani a rendszeres mozgásra!
Nagyon de nagyon boldog vagyok,mindenkinek küldök a boldogságomból!:-)
Puszi:Márti
baba
 


Milyen kenõcs ez Pocok?

Hilda2
Hilda2
 


Kedves Zorkanya!(és akit még érdekel)
A Hipoxyról hallottam ma valamit, ami kicsit megdöbbentett....de lehet, hogy nem igaz.
Szóval azt mondta egy lány (a tornaterem öltözõjében), hogy nagyon veszélyes lehet a gép, mert a méhet nagyon nyomja, egész hátrahajlóvá teszi,ami nehezíti a teherbeesést.(Nekem "gyárilag" ilyen méhem volt, és most egy spontán jött 3éves kisfiú anyukája vagyok,de tény az, hogy annó amikor megállapították a terheségem(és utána a fogadott orvosom is),azt mondták, hogy csoda, hogy sikerült teherbe esnem.A szülés után a hátrahajlás legtöbbször "helyre" jön)
Szvsz, aki babát szeretne a hipoxy elõtt járja körül a témát!
Eszter
geszter
 
 


geszte, én már nem szeretnék babaát :-((. Hipxy, nem tudom. Annak idején a pokrivtsák Mónika tekert ilyenben, hát ahogy elnézem nem sok sikerrel.
Zorkanya
 


Hátmit mondjak!Nekem is van vagy husz kilo feleslegem ha tizet leadnék már boldog lennék Elmultam negyven meglusta is vagyok Holnaptol mindig holnaptol Ibolya
Ibolya
 


Sziasztok!
Ma kérdeztem meg,az elsõ alkalom,ami egy állapotfelmérés,10000ft,utána alkalmanként 7000ft.
Nálam pl 10-18 alkalom lenne szükséges,és ez állítólag 6-8 éven belül tuti nem jön vissza,ha nem változtatod meg gyökeresen a táplálkozásod.
pusza,Mariann
zmariann
 
 


Lányok rajta, de aki ennyi pénzt szán rá, az akármelyik konditermet, fittnes klubot kipróbálhatja.Akár személyi trénerrel. A laposhas topicot ajánlom figyelmetekbe....
A kocogás, otthoni torna meg mondjuk ingyen van, a többi pénzt pedig, ha lefogy az ember, biztos néhány klassz új cuccra költeném. A masszás rendben, jót tesz a bõrnek, nyirokrendszernek, de higgyük már el, ennyi kedves sok felnõtt, sokat próbált nõ! Csak akkor fogyunk, ha mi magunk teszünk érte, MOZGÁSSAL, kalória csökkentéssel. Ha tényleg akarunk, lépesek vagyunk lefogyni, megtartani a súlyunkat.
ZSomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!
Ismeri valaki a Xenical fogyi tablettát?
A hatásairól szeretnék bõvebbet megtudni.
Érdemes-e megvenni /elég drága/?
Én csak 5-6 kg-ot szeretnék fogyni.
Várom a válaszotokat!
Lili
Névtelen
 


Sziasztok!

Mi a véleményetek a kalóriabevitel-kalória felhasználás dologról? Arra gondolok, hogy az egy dolog, hogy mennyi kalóriát viszek be, az viszont egy másik, hogy ebbõl mennyi szívódik fel. Lehet, hogy a megszokott étrendemmel a szervezetem pazarlón bánik a kalóriával, egy csomó kiürül belõlem felhasználatlanul. AMikor megvonom a mennyiséget, akkor takarékosabb lesz, és mindent megpróbál hasznosítani. Így aztán a fogyókúra abbahagytával - a szervezetnek idõ kell, még a takarékosság elvén van - az újra nagyobb adag bevitel sokkal jobban hízlal, mint az egész elõtt. Ez jól magyarázná, hogy miért is szedik vissza az emberek a leadott kilóikat pillanatok alatt.
Csináltunk egy tesztet. Párommal kihagytuk cakompakk a vacsit. Mivel úgy véltem, lassan jöttek rám a fölös kilók, ezért a szinte egyharmados kalóriabevitel csökkentés drasztikusnak tûnt. (párom esetében évek óta stabil volt a súlya). 3 hét után rólam 3 kg távozott, ami végül is jó, bár kitudja mennyi az üres gyomor-üres belek effektus benne, mert a ruháimon nem volt érezhetõ. Párom viszont semmit nem fogyott, egy dekát sem.
Ezt is jól ki lehetne dumálni elõzõ modellemmel.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok Lányok!

Nekem kilenc hónapos a kislányom és kb. hónapja küzdöm a kilókkal. Most találtam egy természetes aloe vera alapu kapszulát, meg egy méregtelenítõ teát, ami úgy néz ki, hogy bevált. NEM VAGYOK ÉHES. Igyekszem olyat enni, ami nem hizlal és ehhez vitaminokat is szedek. Ha valakit érdekel, akkor írjatok nekem és megmondom, honnan kitõl lehet szerezni. dodogedovari@yahoo.com

Sziasztok! Dóri
Dóri
 


Sziasztok Lányok!

Nekem kilenc hónapos a kislányom és kb. 5 hónapja küzdöm a kilókkal. Most találtam egy természetes aloe vera alapu kapszulát, meg egy méregtelenítõ teát, ami úgy néz ki, hogy bevált. NEM VAGYOK ÉHES. Igyekszem olyat enni, ami nem hizlal és ehhez vitaminokat is szedek. Ha valakit érdekel, akkor írjatok nekem és megmondom, honnan kitõl lehet szerezni. dodogedovari@yahoo.com

Sziasztok! Dóri
Dóri
 


Ujra megpróbálok belépni,nagyon kezdõ vagyok.Szevasztok.l7 kg plusszom,volt, abból sikerült 9-tõl megszabadulnom.Egyedül borzalmas nehéz. Ezért szervezek egy egy hetes fogyi-bulit Horvát tengerpartra.Társakat keresek Gitta
Fogyi-buli
 


Ujra itt vagyok Dóri a kilenc kilot és is Aloe-vera -val fogytam le én Lite port is ittam 3 hét alatt ment le suly-fölösleg egy része.Ha érdekel valakit a fogyókurás életmód tábor és az Aloe-s fogyókúra én is szivesen segitek.Telefonom 36/364-341 Szevasztok Gitta
fogyi buli
 


Szia Gitta!

Engem érdekelne!

Beus
Beus
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: