Új privát üzeneted érkezett!

Hűű, Gabi, Lacust én még nem is láttam állni! :lol: Kisfiú lett a babából, és amennyivel kerekebb pofija van Zsoltikánál, és néha úgy tűnik, nem is hasonlítanak, a motoros képen mégis tiszta zsoltikásak a vonásai :D

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok,

Beszti, Gabi, jó, hogy jöttetek! :wink:

Tényleg, Beszti, mit kaptál egy hónapja? Én is kiváncsi vagyok ám! :wink:
Akkor a fogyi most nem is megy igazán nálad? Mondjuk még te is szoptatsz! Istenem, hogy irigyellek benneteket, akik még mindig szoptattok! :cry:

Ildi, igen jó drága volt a lemosóért meg a szemkrémért otthagytam 50 eurot. :shock: Viszont szerintem tényleg jo, gondolom te is átnézted az oldalt. Miccólsz hozzá?

Gabi, hát nem tudom, hogy mikor akarunk hazamenni, de egyszer tuti biztosan, hiszen egyke vagyok, anyuék pedig nem lesznek fiatalabbak...
Viszont most em nagyon aktuális a téma, mert apa most kezdett egy új munkahelyen, ami nagyon nagyon jó, egy világcég nagyon jó lehetöségekkel, innen nagyon nem szeretne eljönni, ök viszont nincsenek Magyarországon. Lehetöség lenne, hogy pár éven belül megpályázna egy helyet Ausztriában, Linz mellett, hiszen úgyis régóta gondolkodunk rajta, hogy átköltözünk oda, pont arra a vidékre, mert rengeteg ismerösünk van ott és imádjuk a helyet. Szóval a munka is megmaradna, a távolság pedig felére csökkenne, a szülök is ki tudnának ruccanni, akár hétközben is pár óra alatt, meg mi is haza. Ez egy jó és ésszerü hosszú távú megoldásnak tünik majd.
Ja,ja, a kilók! Megmondom öszintén, már jobban szeretnék mondjuk -8-nál tartani, de majd eljön az is! Na akkor kipróbálom a pilateset is, bár ma este callanetics-ezni fogok azért. :wink:

Szirom, igen, én is meglepödtem Áronon, most néztem Ábel naplóját, hogy ö majd hét és fél hónapos volt, mikor elöször négykézlábra állt, Áron meg még hat sincs. :shock: De hát minden gyerek más, nála meg ugye már ott a konkurencia is. Majd meglátod Ede is milyen kis ügyes lesz!
Kilóidra én sem tudok semmi okosat mondani, de ha kaja ügyben tényleg odafigyelsz, akkor csak a mozgás maradhat. Tényleg jó ötlet a több séta, esetleg délelött, mikor Miksa oviban van, mehetnél Edével sétálni tempósabban úgy, hogy magadra kötöd.

Na mennem kell, mert Áron üvölt.
Mind a két gyerköc takis egy kicsit meg köhögnek, remélem nem lesz belöle semmi komoly hétvégére.

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Csajok, gyalog járok én a boltba vagy Edével vagy mind a kettővel. Tornázni kéne :oops:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

 
 

Ildi, nagyon boldog névnapot kívánok!! Szép napot! :D
mira80
 
 


Hahó!

Most csak Ildinek!

Ildi, nagyon-nagyon boldog névnapot kívánunk mi is! Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Csajok, köszönöm szépen :D :D :D :D
vas
 
 


OLIVÉRT Isten éltesse sokáig!!!
mira80
 
 


Délben jövök! :D
Rita, te is? :wink:
puszi
mira80
 
 


Sziasztok!

Ildi,

nagyon boldog névnapot kívánunk!!!

Olivérnek pedig nagyon boldog szülinapot!!!

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Ildi, nagyon sok boldog névnapot kívánunk neked!

Olivérnek pedig boldog születésnapot!!! :wink:

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Olivérnek BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT! :):):)

Ildi, neked meg BOLDOG NÉVNAPOT! :):)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Én is köszi, OLivér is köszi :D :D :D :D mindnekinek!!!

Gabi, szépek a gyerkőcök, jujj, és Lacus milyen nagy, hihetetlen :D
vas
 
 


Sziasztok!

Ildi, milyen tortája volt Olivérnek?
Fél kiló plusszocska az semmi! :D Én most tényleg betartom, mert rajtam nem fél kiló plussz van, hanem 7kg. De örülök mert MEGY LEFELÉ!!! :D
Rita tök jól kitalálta, hogy írjuk le mit eszünk és így nem bűnözök! Pedig anyukám tegnap olyan fini tortát csinált... A recept végére oda volt írva a kalóriatartalma 1 szeletnek. :shock: Kissé meglepődtem, hogy milyen sok, így meg tudtam állni, hogy ne egyek belőle.

Rita, TE hogy állsz?

Gabi, annyira szépek a fiaid! Lacus mekkora már. :shock:
Kipróbálom majd a szuper c-t!

Szirom, milyen volt az úszás? Tetszett Miksának?
Lehet a Decathlonban olyan 3 kerekü biciklit kapni? Rúddal a végén? Andrisnak olyat vennénk szülinapjára. :D
mira80
 
 


Mira, Olivérnek NEM volt tortája :shock:
Mivel kérdeztem tőle, hogy milyen tortát szeretne, azt válaszolta, hogy nem kell neki torta, ő vaníliás pudingot szeretne :shock:
Hát, ha azt kérte, megkapta :lol:
Egyébként holnap jön anyu, hoz neki tortát, hétvégén lesz az összevont márciusi banzáj(Olivér, Natasa-Ildikó-Gábor), és nem maradunk torta nélkül :lol: :lol: :lol: :lol:


Nekem meg pár napja zsibbad a jobb karom.
Többen (egészségügyisek, egyástól függeltenül) is azt mondták, hogy valószínű meszesedik a nyakcsigolyám :shock: :shock: :shock: (ja, 30 fölött már csak élő halottak vagyunk :lol: :lol: ), és a terápia: TORNA :lol: :lol: :lol:
Tehát nem menekülök :o

Én láttam a Dechatlonba 3 kerekű tolós bicajt :)
vas
 
 


Hahó!

Ildi, ég a képem, Olivért csak most látom, úgyhogy neki meg nagyon boldog szülinapot!

Te mit kapsz az uradtól? :lol:

Mira, én bevallom, nem néztem a Decathlonban, de itt van egy halom például:
http://www.jatekfutar.hu/altermekcsoportok/tricikli/

Úszás: huhh, homloktörlős szmájli... belement a vízbe, sőt, a fejét is beletette :wink: Nagyon tetszett neki, sokat mesélt. Az útról is (kishajóval kell menni), meg az úszásról is. Aztán hisztivel aludt el :roll: Fáradt nagyon szerintem. Nem is szoktam mostanában alvásra kötelezni, csak csendespihenőre, de úszás után aludni illik, alig látott, mikor hazajött. Mondjuk akkor se akarta aludni :roll: De mosmár csönd van.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Mutizom, hová megyünk pünkösdre :wink:

http://ujportal.vendegvaro.hu/gen

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, köszi Oli nevében is :D

Uramtól nem kaptam semmit, mert túl sok dolgot kapok az idén :wink:
(de megértettem :wink: :wink: :wink: )

Na, akkor tök jó, hogy tetszett az uszi Miksának :D

Te, Szirom, nekem csak a vendégváró jön be, konkrét hely nem :roll:
Hova mentek?? :wink:
vas
 
 



szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hú, Szirom nagyon szép helyre mentek!! Csöndes, nyugodt, romantikus... :D
Köszönöm a játékfutár ötletet. Láttam is egy jót ami tetszik, ma elmentünk a boltba, de nem volt készleten, így megrendeltük. :D Andris már teljesen be van zsongva, hogy bici, bici, bici...
A Dechatlon tegnap teljesen ki volt fosztva, tegnap oda is benéztünk. Csak 2 db kiállított bicikli volt. Andris fel is pattant a rózsaszínre. :shock: Azzal tologattuk végig.
A Bauhausban meg kiválasztottuk a lamináltat. :D Izgi!

Többiek? :D
mira80
 
 


Mira!

Dolgozom... :D:D:D

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Köszi a képdicséreteket :)

Most csak egy percem van, de ezt mindenképp szerettem volna megírni:

Ildi,
ez a zsibbadás nem hangzik jól. Mióta, és milyen előzmények után zsibbad?
A diagnózis jó lehet, de szerintem érdemes lenne kivizsgáltatni, és megtudni a pontos okokat.
Egyik kedves ismerősömnek is zsibbadt a karja, fiatalabb nálam, még nincs is 30... Neki a bordái nőttek rossz helyre, egészen fönt a kulcscsontjánál volt valaami gond, és meg is kellett műteni, kiszedni a 'felesleges' csontdarabot, ami nyomta az artériát.
Most nem azt mondom, hogy Neked is ez a bajod, csak azt, hogy ilyen is van... :(
Torna nagyo jó ötlet, esetleg gerinctorna, az biztos jót tesz! :)

Pl. ezt találtam:

http://www.50plusz.hu/praktikak/mozgassor/gerinctorna/1

Vagy ez:

http://www.hazipatika.com/topics/gerinc ... 4-727603EE

Szirom,
ez nagyon szép lesz! :):):)

Lacus nem hagy... Mennem kell, puszi!

pgaboka
 
 


nekem itt volt anyu két napig(most vittem ki a buszhoz), ezért nem jöttem :wink:

aha, Szirom, így már látom :wink:
szép helyen lesztek :D

Mira, parketta, izgi... :wink: :wink:
vas
 
 


Gabi, köszi az ötleteket, aranyos vagy.
Igazából kb. egy hete zsibbad, bár ma nem nagyon érezetm még.
Ehhez hozzájárult két napig reggelente egy kis szédülés :roll:
Semmi előzménye nem volt, csak úgy elkezdett zsibbadni(néha, nem folyamatosan)

Nyaktornákat csináltam eddig, de a gerincet is kipróbálom, köszi!!
Az 50plusz az azt jelenti, hogy 50 fölöttieknek ??????? :shock: :shock: :shock: :shock: Hát, igen, öregszünk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vas
 
 


Én még mindig dolgozom (ilyen ütemben... :().

Ildi!

Nekem a múltkor a nyakam fájt nagyon (nem tudtam fordítani a fejem, utóbb valószínű, hogy elfeküdtem), akkor a nagynéném (orvos) is azt kérdezte, hogy nem zsibbad-e a kezem. Mert akkor okozhatta volna meszesedés is, szóval van összefüggés tényleg.
De azért a kivizsgálás (ahogy Gabi írta) nem árthat...

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti, köszi neked is :wink:
De hol van nekem időm kivizsgáltatni magamat? :shock:
Most is komoly szervezésbe tellt, mire összehoztam, hogy kedden eltudjak menni reggel nőgyogyihoz, aztán kozmetikushoz, aztán fororvoshoz. :D
Más már nem fér bele a napba :wink:

egyébként tornáztatom, főleg nyakkörzéseket csinálok, és egy adott pontban tök érzem, hogy fáj, és kicsit lefele sugároz hátulra :shock:
na, ott lehet a bibi :shock:
vas
 
 


Sziasztok!

Ildi, hogy van a karod? Zsibbad még?

Andris most nagyon hisztis korszakban van és nem tudok rá hatni! Segítsetek!! Ha vmit el akar érni, akkor véghezviszi, ha nem engedem akkor letérdel és a földbe vágja a fejét...
Ma pl behozott a szobába egy doboz tejet, mondtam, hogy vigye ki. Nem vitte ki, kértem 5X, de nem... Ilyen dolgért nem szeretnék rácsapni a fenekére, de jó lenne, ha szótfogadna... ÖTLET??
mira80
 
 


Vagyunk, élünk, minden rendben, de az iskola-gyakorlat minden időmet elveszi, bocsánat!

Most is megyek, du jövök csak haza...

Este egyedül leszünk, megpróbálok írni (de vasalnivalóm is van egymillió darab :? )

Puszi!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Én se leszek bőbeszédű és változatos.

Hol vagytok, hogy vagytok??

Én most értem haza azóta, hogy reggel elvittem a gyerekeket az oviba.
Vásároltam Simonnal (nagy élmény :D), mert már sokmindenből kifogytunk, de az utóbbi időkben a munka miatt nem voltam.
Vasalnivalóm nekem is halommal (Rita :wink: ), de azért du. próbálok jönni bővebben. Ha nem, akkor bocsi...

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Mira, Andrisnak nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!!!!!!!!!!!

Kép
vas
 
 


Ildi, nagyon köszönjük! :D
mira80
 
 


Az ünnepelt:
Kép
mira80
 
 


Látom új vonalzó is készült már Andrisnak :wink:

Volt ünneplés tegnap?
Képek vannak??? :wink:

nekünk is megvolt a közös márciusi ünneplős buli szombaton :D





Hogy (na, és hol) vagytok?????? :wink: :wink: (mindenki)
vas
 
 


végre új lap :wink: :wink:
vas
 
 


Tegnap csak mini ünneplés volt. Hétvégén lesz anyuéknál igazi! :D Tortát persze kapott meg tőlünk biciklit. Nagyon örült neki. Sajna kép alig van, (most csak tortás) kölcsöngéppel bénáztunk... De majd 7végén csinálunk sokat és akkor rakok fel többet! :D

Nálatok milyen volt a buli?

Többiek?? Rita, Nélküled NEM megy a fogyi!!! Gyere!!
mira80
 
 


Mi jó sokat zabáltunk :roll: , bűnhődhetek én is :lol: :lol:
Nálunk most egy torta volt a két ünnepeltnek, nagyon fini lett, én csináltam, el is fogyott mind :wink:
De hétvégén bulizunk tovább mi is(Nasi szülinap, uram névnapja, meg még húsvét is) :wink:

akkor majd dobjál képeket
(én is, de még fel kell töltenem, meg nem is annál a gépnél vagyok , ahol szoktam :wink: )

Én meg babakonyhát rendeltem Natasának(húsvét+szülinap), addigra talán meg is lesz :wink:
vas
 
 


az előző oldalon van egy tortás kép. :wink:
mira80
 
 


babakonyha, de jó lehet... Honnan rendelted? Milyen tortát sütöttél?
Én répát... :D
Még egy kép, ahol már elfújta a gyertyákat:
Kép
mira80
 
 


Jaj Mira, ez olyan kedves volt, hogy nem bírtam megállni, hogy ne válaszoljak: :) (Pedig ismét rohanásban, 53 perc múlva gyak.tanítás, addig teregetek, és még oda is kéne érnem... :shock: )

Szóval én csak jártatom a szám, nem mész velem sokra... Nagyon szégyellem, de úgy látszik, nincs meg bennem most a kitartás, mert mindig csak elhatározom, és nem megy...
Mentségemre a következőket tudom felhozni (az mindig van...): Peti nagyon sokszor szopik még, nem bírnám, ha nem ennék, meg nem akarom rongálni a tejet sem. Félek, hogy még ennyit sem hízna (nagyon minimálisat) ha fogyóznék. Pedig rámférne!
Meg annyira nem voltam jó passzban az elmúlt héten, hogy írni sem akartam, és édességeket ettem, pedig nem az igazi terápia ugyebár.

Na, szóval ha gonolod, szívesen olvasom a menüdet, meg biztatlak, de elhatároztam, hogy csak akkor írok legözelebb a saját fogyókúrámról, ha az már legalább két hete tart.

Oké?

ANDRISNAK NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK!!!!


( És kihasználom, hogy még a nyolc napba talán beleférek: Olivérnek boldog születésnapot, Ildi, neked meg boldog névnapot kívánok!!)

Puszi!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita, persze megértem, teljesen igazad van. Majd, ha már nem szoptatsz és vége a gyakorlatnak akkor belehúzol. :wink:
Nagyon jó ötlet volt, hogy leírjuk, hogy mit eszünk. A múlt héten nekem így nagyon ment. Le is ment másfél kilócska... :D
Most megyek, mert Andris felébredt...
mira80
 
 


Hahó!

Mira, mi is nagyon boldog szülinapot kívánunk Andrisnak! Cska tátom a szám, hogy mekkora már! :wink:

Kép

Jó is az az ünneplés a tortákkal, csajok :wink: A hétvégén én is ettem tiramisut, de nem vagyok hajlandó lelkiismeretfurdalást érezni miatta. Így is teljesen visszafogottan kajálok, aztán tessék, semmi eredménye. Talán kicsit alakultam, de fogyni nem fogytam. Mozogni kéne Kép , de sose jön össze. Általában sok a dolgom, mindig van valami, ha meg végre nincs, akkor boldog vagyok, hogy nincs. Ciki? :oops:

Rita, basszus, látom, te is el vagy úszva... szegénykém, kitartás!

Nálunk Miksa beteg szombattól, nem igaz, hogy nem maradhatunk ki egyik vírusból sem. Hülye ugatós köhögéssel kezdődött, de az csak egy délelőtt volt, azóta szakad föl neki meg takizik. Éjjel 39,4, hűtőfürdő miegymás. Pedig ma úsztak volna. Vagyis a többiek úsztak is. Émmeg esek keresztül a porszívón, állandó a készenlét, mert nagyon sokszor szívjuk az orrát, hátha nem lesz fülgondja (nem fáj neki, de mindig derült égből jön), mert felmerült már a fültubus gondolata, és nagyon szeretném az antibogyót is kihagyni. Úgyhogy ACC, C-vitamin Calcium sandozzal, orrszívás, orrcsepp, Bioptron lámpa jó sokszor. Hát így állunk. Ede édes, megfordult már hasról hátra, bár csak egyetlen egyszer. Inkább csak az oldalára forog és rikoltozik a játékainak :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Mira,
Andrisnak nagyon boldog szülinapot kívánunk mi is!
Nagyon kis helyes a képen, és szép a tortája! Biztos fini volt :)
A menüidet nyugodtan írd nekünk is, én is szívesen olvasom, meg aztán ötletet is ad ugye :)

Szirom,
hasrólhátraügyesenfordulós Edének boldog névnapot kívánunk! :D Ma ünnepli? :)
Miksának pedig jobbulást, remélem, tényleg nem lesz szükség antibiotikumra! Javul már a kis beteg?

Rita,
sajnálom, hogy rossz passzban voltál :( De ugye már jobb a kedved? :) Hogy megy a gyakorlat? Peti jól viseli a távollétet? És a többiek hogy vannak?

Ildi,
jó is a dőzsölés, meg a fini torta! :)

Ma végre én is eljutottam a teszkóba, és vettem zöldségkeverékeket. Már el is készítettem vacsira, sőt meg is ettem, és nagyon finom volt! Köszi az ötletet, Szirom! :)

Rám is fér a diéta, mert a fiúk állandóan piskótát rendelnek, én meg majd' mindennap azt sütök... És persze nem állom meg, hogy ne egyek belőle. :oops: :?

A minap még ki sem hűlt, már elfogyott! :shock:

Amúgy jól vagyunk, Lacus kicsit takis, szívni kell az orrát. Zsoltika meg sírós lett az oviban, tegnap nagyon nem akart bemenni, de ez szerintem azért volt, mert öltözködés közben látott egy másik kisfiút, aki rémülten, sírva szaladt az éppen távozó anyukája után :( Na ettől kezdve minden gyerek sírni kezdett :roll:

Megyek, sütök krumplit a fiúknak :)
Puszi!

pgaboka
 
 


Mira, látom a másik lap alján a képet :wink: , de mikor írni kezdetm még nem volt ott :wink:
nagyon aranyos Andris, és téynleg milyen nagy :D
sárgarépatorta :D :D
Én malakoff-ot csináltam :D

SZirom, hogy van Miksa?
Neked akartam írni, hogy múlt héten a tesóm fiának(akinek 2,5 éves korában kivették az orrmanduláját) beteg lett, semmi baja nem volt a több napos folyamatos lázon kívül.
Meg horkolt.
Aztán elviték fül-orr-gégészhez(aki kiszedte neki), és kiderült, hogy visszanőtt az orrmandulája :shock: :shock:
És ez nem ritka sajnos.
Na, és az volt a baja, hogy tüszös orrmandula gyulladása volt :shock:
Hihetetlen mik vannak :shock:

Edének boldog névnapot!!
Kép

Gabi, nyugi, én is mindig sütök :roll: , tegnap csak pudingot csináltam, meg még 8-kor nekiálltam kókuszgolyót gyártani :shock:
Néha Olivér is sír reggel(pl. tegnap is), de ma tök jó keddvel ment

Rita, vegyél vissza atempóból egy kicsit!!!
Pihenjél, ne is foglalkozz a tanulással!!
Szoptasd inkább Petit :wink:
(8 napba belefért :wink: :wink: :wink: , köszi)
vas
 
 


koko
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2012.07.11 09:43-kor.
vas
 
 


hahó!

Köszi csajok, Ede névnapját a szülinapján ünnepeljük, de aranyosak vagytok! :wink: Nem akartunk neki olyan névnapot, hogy csak a második legyen a naptárban, meg különben is szinte minden pasiünnep október közepén van nálunk, úgyhogy ezt is betagoltuk oda.

Ildi, eszméletlenül megnőtt Natasa! gyönyörű!

Ezzel az orrmandulával ne hozd rám a frászt, nekem is eszembe jutott már :oops: :roll: Mennyi idő alatt nőtt vissza a kissrácnak?
Végülis Miksa most már 2 napja láztalan, csak az orrát szívjuk. Jól is van. Ami a döbbenetes, hogy az ACC ellenére kb. 2 órával porszívózás után megint nagy küzdelem leszívni az orrát, mert már addigra le van tapadva az újabb adag taki. Ha csak fújatnánk vele, azt hinnénk, hogy tiszta az orra, mer semmi nem jön, de ha szipogtatjuk, akkor rotyog. Hülye hasonlat, de tudom, hogy ott van a taki megint, porszívózásnál olyan, mint a vitorla, amit fúj a szél, és akkor egyszer csak lebontja a porszívó és kint van a cucc. És akkor szépen szelel. Most már azért jobbnak látom összességében, remélem, ebből sikerül kijönni simán. Mondjuk egész nap bioptronozom... illetve ő maga magának.

Gabi, Lacusnak is jobbulást! Zsoltika kedve jobb már az oviban? És mi a helyzet a szentesi ingatlankínálattal?

Mira, biztos mondtad már, de ti mikor költöztök?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, köszi :D
Igen, jól megnőtt ,maholnap 2 éves lesz a kiskirálylányka :D

A gyerek manduláját 2,5 évesen szedték, ki most volt januárban 6 éves.
Tehát a 3,5 év alatt nőtt vissza valamikor(azt senki se tudná megmondani mikor)

Szívásnál, ha csak azt veszed, mikor magadnak fújod az orrod, mikor taknyos vagy, mindig ott van a zsepi a kezedben, én pl. bődületes adagokat vagyok képes kifújni percek múltán is(az más, hogy folymatosan arc, és homloküreg gyuszit kapok mostanában) :roll:
Hát, igen képes pikk-pakk baromi nagy adag odagyűlni, meg letapadni :shock:
Szívjad csak neki állandóan...
vas
 
 


Sziasztok!

Szirom, Miksának jobbulást! Jó, hogy Ede nem kapja el...
Akkor nálatok minden október tele van ünneppel! :D Összevonva tartjátok mindet?
Költözni április végén szeretnénk, de ha május lesz belőle, az sem gáz. Ezt a kis időt kibírjuk! :D Meg a páromnak addig még össze kell dobnia egy konyhabútort... Legalább az alsó szekrények legyenek készen...
Tegnap néztem függönyt a kikában. Horror áruk van! :shock:

Ildi, nagyon cuki Natasa! Jól megnőtt a haja! :D
Minden rendben volt tegnap a dokinál? Kozmetikushoz hova jársz?

Gabi, Lacusnak jobbulást! Mit gyártasz a zöldségkeverékekből?
(Menüt majd írok, ha fogyis lesz... Most megjött és ilyenkor iszonyat, hogy milyen éhes vagyok. :( )

Lányok, már szerettem vna kérdezni, hogy szülinapos-névnapos képeket honnan raktok fel? Pontosabban köszöntős képeket.
mira80
 
 


Na, itt vagyok, az az igazság, hogy már nagyon hiányoztatok! :)

Belecsapok a közepébe:

Ildi, az a helyzet, hogy ezt most nem lehet hanyagolni, gyakorlótanításon vagyok, ha hanyagolom, akkor az azt jelenti, hogy ülök a gyerekekkel szemben, nézzük egymást, és nem csinálunk semmit. :D Vagyis muszáj készülni.
Meg rettenet sok tárgyam van, négy maradt Peti "miatt" :) a múlt tavaszi félévből, így össz 15! Ebből egy nagyon komoly szigorlat, csak a tételsor 6 oldal... :shock: :shock: :shock:
Szóval nem csak a gyakorlattal kéne foglalkozni, hanem neki kéne veselkedni a tanulásnak is igen komolyan, mert nagy-nagy nyögés, sírás, vér-verejték lesz a vége. Most itthon van mind a négy gyerek, a héten az ovisoknak szünet van, Maja meg táppénzen :) van, így tényleg csak a tanításra tudok készülni, de szünet után irgalmatlanul belecsapok...
Meg nagyon jó is, izgalmas, érdekes, szeretem nagyon, nem is tudnám hanyagolni. Egy év múlva (három) diplomás szeretnék lenni, az meg már nincs messze! :)

A héten belekezdtem a tavaszi nagytakarításba, vagyis inkább csak igyekszem ezúttal olyan helyeken járni a rongyokkal-tisztítószerekkel, ahová csak nagyon ritkán jutok el. Tegnap a könyvespolcot rámoltam le, portalanítottam és rakodtam vissza, ma a konyha van soron (vagyis a fele, a másik fele karácsonykor sorra került, azért konyhaszekrényt nem takarítok háromhavonta. Kéne? :oops: )

Nagyon szeretem az évnek ezt a szakát, tavaszodik, zöldül, tisztul, világosodik minden, ez jó! :)
(Nekem a hőmérséklet is ilyentájt a legkellemesebb, meg októberben... Lehet, hogy ha fogynék 10 kilót, jól érezném magam nyáron is...:D :oops: )

Megint önzetlenül magammal kezdtem, elnézést, most akkor igyekszem reagálni is:

Ildi, Mira: Olyan jók a képek, nagyon szép kis kétéveseitek vannak!!
ISTEN ÉLTESSE ŐKET (mégegyszer)!!!

Mira, én gifeket itt találtam sokat:
http://www.animaatjes.nl/, van ami egyértelmű, de mivel holland nyelvű, ha valami témához szeretnék választani, akkor a www.sztaki.hu szótárját használom segítségképpen. Egyszerű, mi? :D
Másfél kiló egy hét alatt????? Hű, de jól csinálod!!
Én még mindig x+10 nél tartok, ha nem ettem előző este, akkor x+9,5. :)
((((((Most talán kicsit javult Peti étvágya, meg nagy elszánás van bennem, de ugye azt mondtam, akkor írok, ha már két hete... Úgyhogy most nem is mondtam semmit...:)))))))

Szirom, Ede olyan édes lehet ahogy rikoltozik! :) :) Mutass majd fotót róla megint, jó? (Bár tudom, a rikoltás nem lesz rajta, de látni is jó lenne!)
TIRAMISU!!! Ez az! Csinálok Húsvétra! De jó ötlet!! :)
Nálunk a május ilyen ünneplős, mint nektek az október, bár ezt már biztos mondtam, kész anyagi csőd, mindenki akkor ünnepel (majdnem). :)
Edének nem lesz rossz, hogy nagyon közel van a két ünnepe? Vagy ugyanaznap van??Igaz, Miksának is így van, nem lesz különbség, igaz?

Gabi, a zöldséges receptjeid engem is érdekelnek! Peti is meg van fázva szegény, nem csak az orra csorog, de be is van rekedve, így ha sír, nem lehet hallani. :) Irtó aranyos a hangja, de azért csak gyógyuljon meg. :)
Köszönöm, már sokkal jobb, magamnak okoztam a rosszkedvet nagyjából, de tényleg vége remélem.

lldi, malakoff-torta hogy készül?? Ha jól hangzik és nem bonyolult, lehet, hogy inkább ez lesz húsvétkor?? :) Vagy mindkettő?? :)
Ma nálunk is puding volt ebédre (azért nem csak...:)), barackkal, jajj, nagyon jó! :)

Motiotot Besztit hiányolom, gyertek lyányok!!

Csók!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Hát akkor Rita, kösd fel a gatyádat, tanuljál, tanítsál, hogy jövőre 3 diplomás négygerekes anya legyél!
meg legyen egy jó melód is!!!! :D
Sok sikert!!
Hihetetlen mennyi energia van benned :shock:
Jobbulást a táppénzesnek, mi baja?
Petinek is!!!

Natus köszöni, de ő ég nincs kettő, de előrehoztuk a tortás köszöntést, és a játéka is meglesz holnap.
Mira, ez lesz az:
http://www.jatek-city.hu/product_info.p ... ts_id=4552

én a http://animaltgif.lap.hu/ -ról szedem a gifeket.

Kozmetikusnál egy próba kezelésen voltam, a Dr. Baumannál, náluk voltam múltkor tanfolyamon.
http://www.bionomeszepsegelmeny.shp.hu/ ... 1184309371


Rita, malakoff:


Malakoff-torta

Hozzávalók:
A tésztához:
- 25 dkg Rama Sütőmargarin
- 20 dkg sárgabarack- vagy málnalekvár
- 55-60 db babapiskóta
- 20 dkg porcukor
- 1 evőkanál instant kávé
- 3-4 evőkanál kristálycukor
- 1 csomag főzni való vanília ízű pudingpor
- 5 dl tej
A sziruphoz:
- 2 evőkanál rum
- 4 evőkanál kristálycukor
- 1 dl víz
A díszítéshez:
- 5 dkg vékony lapocskákra vágott mandula
- 3 dl habtejszín




Elkészítése:
A tejet a pudingporral, a kristálycukorral és a kávéval lábasba töltjük, kevergetve pár perc alatt sűrűre főzzük. A puha margarint először magában, majd a porcukorral keverjük habosra. A kihűt kávés pudingot krémesre keverjük, majd kanalanként a cukros margarint is beledolgozzuk. A sziruphoz valókat fölforraljuk.Egy 24 cm átmérőjű tortaforma alját és oldalát folpackkal burkoljuk. Az alját babapiskótával kirakjuk úgy, hogy néhányat kettétörünk, így mindenhová jut belőlle. Elő;ször a sziruppal, majd a kikevert lekvárral megkenjük. Ezután a krém egyharmadával egyenletesen megkenjük. Erre még két réteget építünk ugyanígy. Hűtőszekrényben egy éjszakán keresztül dermesztjük. Másnap kicsomagoljuk, a tetejét és az oldalát kemény habbá vert tejszínnel bevonjuk, és pirított mandulalapocskákkal is megszórjuk




Csók.




vas
 
 


Bocs, én megint csak félszavakban.

Dolgozom, dolgoznék... Párom megint adott 100 űrlapot, és még az előzőekből is van 9, pont a nehezebbek.
De ma nem doloztam semmit, sikerült valamit elkapnom (hogy honnan, azt nem tudom, mert 4 napja még a lakásból se tettem ki a lábam), fájnak a végtagjaim, a torkom. Csak hőemelkedésem van, de ahhoz képest nagyon sz@rul vagyok...

De azért olvasok, olyan jó, ha írtok!! :):)

Pusz mindenkinek!

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Hahó!

Közkívánatra (vagyis Rita kérte :lol:) képek :wink:

Kép
Kép

Beszti, jobbulást neked, gyógyulj meg gyorsan!

Majának is ugyanezt!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: