Új privát üzeneted érkezett!

Lingike!
Látod tényleg ez van, hogy az embernek kell megtapasztalnia mást, hogy aztán másként tudjon gondolkodni! Nagyon igazad van, csak sajnálom, hogy ennyi gond után jöttél rá Te is erre! Kép Továbbra is csak kitartást tudok neked kívánni, de látom Téged is olyan fából faragtak, hogy az aztán van bőven!Kép Én is u.ilyen maximalista vagyok sajna és teljesen átérzem a problémád....
Az alkotás szintén... nekem is 1fajta terápiaként szolgál. Meg mindíg is csináltam valamit: körmönfonás, rengeteg kötés, varrás, makramé szóval amit csak akarsz!Kép Ja igen és persze közben a sulik...néha kettő is 1szerre, mert hát abbyke olyan ügyes, hogy neki egy nem elég....nem is voltam normális én sem soha!Kép Szóval vigyázz magadra és minden jót neked!Kép
Reva! Na ha ezt hamarabb tudtam volna!Kép No de ami késik nem múlik! Szerintem így karácsony előtt egy párszor még bemegyek hozzájuk! De Te is nagyon kreatív vagy ezért merem neked ajánlani az -azt hiszem-Aranyolló rövidáru boltot. Ott van kicsit feljebb a másik oldalban ahol ez a hobbybolt. Hihetetlen aranyosak a csajok-mindig rábeszélnek még valamireKép Szerintem az ár is nagyon korrekt illetve szépen felszerelt kis üzlet. Érdemes oda is benézni! Láttad akkor Te is a hobbyboltban a szaloncukrokat anyagból? Olyan aranyosak...vettem hozzá anyagot a rövidáruban és meg fogom csinálni, még ajándékba is aranyos. És az összes kijön a 150 ft-bólKép Na jó nem de akkor sem darabja kerül annyiba!Kép
Mikor jössz legközelebb?!Kép
abby
abby
 
 


Szia Abby!
Láttam szaloncukrokat nagyon ötletes, és arra gondoltam, hogy nem csak szaloncukrot, hanem más meglepit el lehet rejteni benne [:-)] Én hétfőnként vagyok Miskolcon, esetleg összefuthatunk tényleg eszmét cserélni... Majd még egyeztetünk Kép

Vera
reva
 
 


Mini Kép
Ha olvasol, küldtem mailt!
Vera
reva
 
 

 
 

Babi!
"Csak egy apro megjegyzés: müanyagot könnyebb levágni rola mint a fémet" - írtad. Ezt mondta a férjem is, amikor megpróbálta egy fogóval lehámozni róla a konzervesdobozt, és szétszabdalta vele a tenyerét Kép A mézes maci jó ötlet, sajnos nem rég dobta ki egyet Kép

Más: Mivel százalékoltak le? Egy kicsit lassú a felfogásom, de nem értettem meg a leírásból...csak nem hiperaktív vagy? Kép Persze csak akkor válaszolj, ha publikus.

Képzeljétek kaptam egy varrógépet meg néhány anyagot ajándékba - mostanában annyi ajándékot kapunk, hogy csak pislogunk Kép -, hát varrtam gyorsan egy függönyt a fürdőszobába:

http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/1132242838.JPG (azt ne tessenek nézni, hogy a csempe felső része még nincsen kifugázva)

http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/1132242863.JPG - ez a megkötője közelről ... a rózsát sajnos nem én készítettem, hanem Anya...

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!
Aranyos a függöny, rozsástolKép Most el is gondolkoztam miért van nekünk csak egy pici? De tele vannak fürdöablakok is virággal, lehet azért.

Nem lassu a felfogásod, nem részleteztem.
Elöször vérnyomásom ment fel többször kb 200/120-ig (soha nem volt magas elötte, azota se, de nem is mérem)tiltakozott a szervezetem. Aztán emlékezet kihagyás, nem tudtam hol vagyok. Doki azt mondta stresszes vagyok, nem hittem, de másik is azt mondta. Agyam szinte leállt, annyira kifáradt. Ezt hivják kimerülési depresszionak. Probáltak antidepiket adni, -5 félét teszteltek- ami sokaknak jo, én majdnem öngyilkos lettem tölük. Annyi kontrollom volt, hogy gyerekeket fel kell nevelni, nem tehetem meg. Ami segitett még, ne tegyem meg az 2 álom volt egy héten belül, ez még a magas vérnyomás elött történt nem sokkal. Elsöben Párom autobalesetben meghalt. Másodikban én akartam elköszönni gyerekeimtöl, mert menthetetlen mellrákos voltam. Nem tudtam napirendre térni az álmok felett, kiirtam magambol, hogy az életet végig kell élni!!!

Élet és halál

Álmodban eljött a halál
Bár tudod nappal, hogy még nem vár
Fiatal vagy körlötted az éden
Felhötlen gondtalan az éned

Felnöttként megcsokol az élet
Fiaddal új remények kélnek
Lányod születését mig várod
álmaid teljesülését látod

Vannak kiket szerethetsz
és akik szeretnek
Apró lábak toppantanak
apró kezek ölelnek

Ne, még ne...
Aprók még a kezek
S élénkek az álmok
Itt a földön még feladatod látod

Örülsz minden napnak
Ajándéknak érzed
És valahogy örülsz
Hogy megélted

Fejedre ösz szálak szöknek
Mig gyermekeid ifju álmokat szönek
Homlokodon mélyülnek a ráncok
Mig unokáid születését várod

Vasmarok szorit ott belül
Testeden veriték terül
Oh ne, még ne...
Aprók még a lábak
És bár halványodnak de élnek a vágyak
Itt a földön még számitanak rád

Unokák csacsogása vidit
Gyermekeid problémája szomorit
Reszketö kezed óv és véd még
De érzed közeleg már a vég

Álmodban eljött a halál
Amit titkon már vártál
Megtetted amit lehetett
Ezentúl majd fentröl vigyázod öket

Végül doki is belátta, nálam nem jönnek be tablettái, igy ezek nélkül kezdtem talpra állni, majd ujra pörögtem, de csak 125%-on, erre már debütált az izomgyulladás és néhány aproság is. Igy már a fájdalomcsillapitoktol voltam zombi majd egy évig, s mivel nem történt semmi, türelmem pedig fogyott, hogy olyan fájdalmakkal gyogyszerek ellenére éljek, elkezdtem másfelé mászkálni. Talpmasszázstol csontkovácsig, lézeres kezeléstöl, igazi nyirokmasszázsig. Ettöl honapokig szinjátszo voltam, de segitett. Végre valami ami segitett.

Azota: Nem szabad tulpörögnöm, stresszküszöböm joval lejjebb van mint volt, agyam már nem vág mint a borotva, gyakrabban el is felejtek dolgokat. Ha jobb napok vannak, elöre dolgozom vagy potlom lemaradásom, be is kell osztani fizikai erömet, nem tudok nehezeket emelgetni sem. Azt is megtanultam nem kell nekem mindig minden felelösséget magamra vállalni és már tudok nemet is mondani.
Remény hal meg utoljára, talán leszek még sokkal jobban is, nem adom felKép

Leirtam hosszu is lett, tanuljatok belöle. Én a környezetem szerint egy jéghátán megélö, szuper ügyes, mindig mindent meg tud csinálni, nö voltam. Még én sem birtam, -jo van még valami amiröl nem irok, nagy "valami", de nem akarom leirni- s mégis igy jártam, ha még én is akkor akárki.
Csak szolok, legyen több eszetek mint nekem voltKép

Más: voltam ma turizni, 4 szögletes kaspo, 1 fatálca, 1 szögletes már inkább váza mint kaspo, fa és parafa dobozok a föbb zsákmányok, mellékzsákmány 1 pár siléc botokkal -ez utobbi átszámitva 1250 ft-ertKép- boldog az uj tulajdonosKép

Na eldugulok, bocsi, hogy hosszu lett.
lingonbabi
 
 


Lingike ...Veled kezdem....kezdeném...most olvastam a soraidat és nehezen tudok most bármit is írni...a vers kissé ütött...
Most az jutott eszembe, hogy ez az élet, mindíg történik valami, sok jó és sajnos rossz is, de látod tanulunk belőle. Tudom elég drága tanulópénz, ha a magunk bőrén kell ezt megérezni, de legalább tudjuk, hogyan kell a továbbiakban cselekednünk! Kitartást, és jó egészséget Neked és azt hiszem mindannyiunknak!Kép
Jubi! A függöny csodás, rózsástól mindenestől...nekem mind1 ki csinálta, úgy szép ahogy van!Kép
abby
abby
 
 


Babi!
Nagyon elérzékenyültem... Azt hiszem neked is eljött az idő, hogy átgondold az életedet, és hogy változtass...ne gondold, hogy most már "jobb napok-rosszabb napok" ördögi körében kell élned!
"Vannak kiket szerethetsz
és akik szeretnek"

Mi is köztük vagyunk!! Kép

Szeretettel, Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Köszi LányokKép

Elöször Kiszti!

Szemetest ne játszál! Van nékem egy fantázia talámányom: képzelj el egy szemetest, aminek az alján van egy lap, az alatt egy rugo. Amikor a sulya a szemétnek lenyomja a lapot, rugo kiold és lap kiköpi szemetesböl a mocskotKép Hmm? Tecc?
Gondolj erre, mikor szemetesnek használnak, lécci, ne hagyd magad, mert megbosszulja magát.

Kicsit visszaolvasol, látod "megnyiltam". Néha ugy érzem 100 évre elég lenne, amit megéltem, ebböl meritve szeretném kérni, engedd meg gondolatban áltöleljem a vállad és mint "bölcs-öreg-nyanya" arra kérjelek, ébredj fel! Közhely, de igaz: mindnkivel annyit lehet megtenni, amennyit enged.
Remek emberkének ismertelek meg, nincs is jogom semmibe beleszolni, igy csak kérlek, légyszives!!!

Szeretnélek itt látni, szeretném ha alkotgatnál, szeretném ha az ami leblokkol ettöl, oldodna.
Szeretnék még egyet: cimed-neved, mert szeretnék küldeni valami nagyon picit, jobb kedvre deritsenKép Megkapom mailban?

Foly köv...
lingonbabi
 
 


Kiszti, irtam tegnap másikba, örülök nem egyedül látom ugy, a ténynek viszont nem, szeretném ha jobb lenne. Természetes nincs ideje az embernek mindig re´szletesen, de 1-2 kedves és/vagy okos, személyre szolo szo gyakrabban elhangozhatna. Belölem sem folyik ki rendesen mindig, de nem is hiszem cél a "mindig"-en lenne. Számomra egy hely, ahol szeretnék ötleteket kapni, tanulni, segiteni, vagy éppen megosztani örömet egy-egy sikeres alkotás felett és örülni ha valaki másnak jol sikerült, látni, elgondolkozni én hogyan csináltam volna, hallani más hogy csinálta volna, kérdezni vagy rágni a körmömet hogy a csudába tud ilyet csinálni?
(Azt is irtam, akinek nem inge ne vegye magára!Kép )

Abby, JubiKép
Az élet gyönyörü, csak sokszor csuda nehéz.
Jubi: mikor arra gondolok felépült végre a házatok, v´´egre hazaértél, mindig olyan jo melegség. Már nem tudom akartam csak vagy le is irtam, hogy elképzelhetö csomo uj ötlet, stilus fog belöled kibujni, mert végre otthon vagy. Én is megváltoztam mikor ideértem a házikonkba, 3 szobás saját lakásban laktunk elötte, de az átmeneti volt. 9 évig átmenetiKép Nevetséges. Sem abban a nagyvárosban nem voltam otthon, sem az országban, sem a lakásban. Miota itt vagyunk, ház saját, kisváros jobban elfogadva, s mivel háziko saját ország is jobban elfogadva.
AbbyciccKép igy igaz: JO egészséget, harmoniát és sok alkotás termelte örömhormont Minannyiunknak!!!KépKépKép

Szeretettel Babi
lingonbabi
 
 


Lingonka!
Nem ingem , nem veszem magamra!Pusztán csak gondolom, hogy nem mindenkinek van 40 órája a 24-ből, mint Neked.Kép Sose fogom megérteni, hogy csinálod!? Valószínű többet kéne pihenned és talán akkor a betegségeid is lanyhulnának.
Azért az érdekes, hogy ünnepi ötleteket vársz mikor, Te bevallottan utálod a karácsonyt. Én sem rajongom érte, de a többiek szeretik és készülődnek,/ főleg a gyermekek miatt, amit én nálad pl. hiányolok, hiszen Neked is van két kiskorúd.Kép /nem hiszem, hogy ez jól esik Nekik !Valószínű többek közt ez veszi el az idejüket attól, hogy minden egyes műre külön véleményt mondjanak.
Rólam speciel tudod, mert találkoztunk, hogy mi újság, miért nincs időm topikolni. Akivel meg konkrétan bajod van, azt írd ki nyugodtan, mert így általánosságban kicsit zaccos a dolog. Kép
Nekem ez a véleményem remélem nem sértő!
Szerintem nem kéne aggódnod! Mindenki életében, így egy kis társaságéban is lehetnek mélyebb pontok, majd megint összerázódunk, ha az egyéni gondok rendeződnek.Kép
Én sem írom ki a problémáimat mentegetőzés képpen, pedig volna mit.Kép
Nah,és most lehet engem is utálni. Kép
szorgosstuci
 
 


Babi!

A betegségek ( testi tünetek ) 99%-a lelki eredetű.
Sajnos én nagyon sok rossz dolgon vagyok túl és tudom miről beszélek.
11 évesen daganatos lettem. Fogalmam sem volt róla mi a bajom, mert nem árulták el. Amikor Gerit szültem és fent feküdtem a szülőágyon, akkor világosított fel a szülészem róla, akinek odaadtam a zárójelentésemet.
Gerekként azt vettem észre, hogy bénul a lában ( csontszövet daganat ) és pokoli fájdalmaim vannak- Nem jártam iskolába 1 évig, mert éjjelem se nappalom nem volt a gyógyszerek ellenére sem. 12 évesen kértem a doktort aműtőbe menet, hogy vagy vágja le a lában, vagy hagyjon meghalni!
Kemény dolgok ezek. Ekkor kerültem először életemben mélypontra.
A betegségem lelki eredetű volt ( mint minden rák és daganat ). Nem volt gyerekkorom, mert 6 éves koromtól hivatásos sportoló voltam.
Megtanultam együtt élni a csúnya maradandó sebemmel.
Ekkor jött egy olyan betegségem, ami általában halállal végződik. Több kórházból jártak hozzám orvosok vizsgáltak, nézegettek és csodának hívtak! Csoda, hogy élek.
De akkor úgy gondoltam, hogy nagyon sok dolog vár még rám az életben és nem mehetek el.
Hát itt vagyok!
Geri születése után újból depresszióba estem, de járok kezelésekre, ahol nem gyógyszerrel kezelnek, hanem alelkemet gyógítják és megtanítanak élni, boldogan élni!
Sokat segített és sokat változtam már 1 év alatt.
Pedig nemrég derült ki, hogy Geri autisztikus. Újabb kudarc, újabb összeomlás, de 1 hét alatt kimásztam belőle, mert ott van Geri, aki imád és akit imádok. Geri, akinek én vagyok a világon a legfontosabb. Ha én lebetegszem, kit hív majd ha baj van? Anya csak 1 van!!!!
Nagyon nehéz megváltoztatni önnmagad, a gondolkodásodat, de meg lehet csinálni! Egy új élet vár rád! Egy új, boldog, szép élet.
Én már látom ezt az életet! Geri is sokat javult és a család is általam.
Muszáj talpra álnod, megtanulni szeretni és megbocsáltani és el kell feledi a rosszat a negatív érzéseket!
Nem könnyű! De meglátod, hogy a családod is változik és összetartóbb lesz.
Én alábhagytam a dekuval is. Eladom a szalvétagyűjteményemet. Nem veszek fel több megrendelést, mert a pénz nem boldogít( jó ha van ). Nem keresek vele annyit, hogy megérje felbontani a családi békét és nyugalmat.
Lassíts, mert észre sem veszed és összeomlasz a teher alatt!!!
Karácsony...szeretem, nem szeretem..a gyerekeknek hatalmas élmény! Mióta Geri megvan, minden évben szebbet és szebbet szeretnék, hogy emlékezetes legyen neki! Valami újat csempészni az ünnepbe. Érezze, hogy valami kicsit más ilyenkor! Mindenbe avasd be a gyerekeket, mert meglátod mennyire szuper dolog lesz együtt díszeket készíteni, ajándékot csomagolni, stb...

Nem ellened vagyok! Segíteni szeretnék! Segíteni,mert én is jártammár ezen az úton! és nem visz jó helyre! Fordulj vissza amíg magadtól tudsz!
Kitírtás és sok sok erő kell hozzá!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


HihiKép

Karácsonyra: Anyuhoz fa megvéve (megvettük mikor otthon voltunk), girlangok megvéve, égök szintén. Szaloncukor-habcsok is, diszek kellenek még. Anyu nem állitott fát miota én eljöttem és ez az elsö amikor végre otthon leszünk teljesen.
Tegnap éjjel fiam fadobozzára 2 malacot nyomtattam, imádja a malacokat, most szárad a fujos lakk rajta, krétáztam. Lányomnak macis ládika vagy tálca, majd kitalálja mi, készül, nehéz volt beleragsztani a szalit, igy belül a zöld csik még nem tökéletes. Férjemnek 8 db porcelán felrozsázott tányér kiégetve, 4 alátét lefestve még nem vagdostam rá a rozsákat és keresek nagyobb fehér tálalo tálakat, szintén ki fogom égetni, tálakhoz az alátét is lefestve. Gondolkozom hogyan lehetne lámpát is csinálni hozzá.
Csomo ajándék megvéve már, nem mind még. Barátoknak is készitgetek már, garázs most annyira hideg, nem tudok fürészelni. Remélem Ember megcsinálja a hiányzo szigetelést most hétvégén.

Svédek telerakják otthonaikat mikulásokkal, angyalkákkal, minden polcrol, falrol, ablakpárkányokrol az "csurog", nekem giccs, ki nem állhatom. Egy nappali 3 ablakán ha 3 db félméteres csillag log, alatta 3db 3 szögletü adventi lámpa lent, nekem sok. Nekünk is lesz most hétvégén fent csillag is, égök is, de nem fogunk itthon is karácsonyban uszni hetekig. Sok üzletbe nem lehet ugy bemenni, ne üvöltsön a zene, az még csak hagyján vásárlok elmenekülnek sokszor, de szerencsétlen eladok, pénzárosok hová meneküljenek? Honapokig. Oktoberben kezdik, volt hogy szülinapomon vásároltunk, szept végén és már pakolták ki a cuccost.
Nálunk fa 23.-án, de itt gyakori hogy már egy honappal elötte felállitják. Mi azért 23.-án mert jobb egy kevésbé stresszes fáradt szülöpár. Pulyka vagy sonka szokott lenni a menü és természetesen sk süti és ma´kos beigli amit dec elején sütök és fagyasztok. Van mákdarálom, diosat lányom nem eheti, igy nem cukkolom, nem sütök csak mákosat. -Mákot otthonrol kell hozni. Svédek szerint narkotika.- Idén Anyu sütiKépMás sütit pedig frissen, beigli jo fagyasztva.
Minden évben készitünk sk diszeket is. Több liter julmust (ez colához hasonlo, de más spec ilyenkori üditö) több üveg glögg (f¨szeres édes lötty, van alkoholos változata is)kiskanállal, mazsolával, de lehet darabolt mandulával is, és sok doboz pepparkaka (ez Ikeában is kaphato, mézes süti) elfogy, mindig sütünk gyerekekkel is, többször ilyenkor mert imádják sütni. Minden vasárnap meggyujtunk egy ujabb gyertyát, adventit.
Szenteste pedig mindig elbögöm magam, mert nincs szebb látni csillogo szemükben a kicsi faégöket.
De nekem karácsony nem oktoberben kezdödik.
Most gondolom érhetö készülünkKép De nálunk nem ez folyik a vizcsapbol.

Stucikám, tudom nem vagyok egyedül véleményemmel, én kinyitottam a számat, ha van értelme van, ha nincs nincs. Majd kiderül. Irtam, lehet utálni, ellentmondani, vagy akár egyet is érteni. Nekem hiányoznak innen kedves arcok és tartok is kapcsolatot privát.
Különben az ötlet szo nem azonos a karácsonyi ötletekkel.

Aniko, hát ez nem semmi, amin átmentél. Köszönöm hogy megosztottad. Gerinek Te vagy és senki soha nem tudná megadni Neki azt amit Te megtudsz.
Én már tulvagyok az összeomláson, kimásztam belöle, csak még vannak maradványok. Nem lesz ujabb, erre is van a kopácsolás. Nem üzletböl csinálom, bár lelkemnek jo lenne ha bejönne egy kis pénz belöleKép Örömködöm. Háztartás kisujjamban, utálok takaritani is, fözni is, de rendet, tisztaságot, szépen teritett asztalnál családi finom vacsorákat szeretjük. Tudod ma mit játszottam a 12 éves nagyfiammal? Barbiztunk. Nem az én ötletem voltKép Sok lett csajszinak hogy jokat röhögünk, otthagyta a barátnöjének délutánra készitendö rajzát és jött Ö is. (100%-ig fius a kamaszfiam különben) Suliszünet volt ma. Délután viszont aranyosak voltak és társasoztak békében, hagytak aludni kicsit. Remélem jövöhétre elmulik a megfázás es már tudok masszörhöz menni.
Az, hogy lelki? Persze, teljesen igazad van.
Megyek megném a malacokatKép
lingonbabi
 
 


Babi!

Remélem nincs harag, hogy írtam neked. Egyszerűen csak segíteni szeretnék.
A depresszióból, főleg ha olyan mély, mint amiről írtál, nagyon nehéz kimászni. Segítség kell. Amúgy csak átmeneti javulásról van szó!

Karácsony nálunk sem októberben kezdődik ( legalábbis az otthonunkban ) De mivel most hétvégén lesz advent első vasárnapja, így a héten kicsit már díszítettem a lakáson. Van egy koszorú a falon, egy adventi koszorúm és lassan kész Geri adventi naptárja is. De decemberben már teljesen felöltöztetem a házat. Kívülről nem, csak a nappalit és a konyhát! Kép

Puszi megyek, mert holnap tartjuk Geri nevenapját és nagyon sokan leszünk.
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Lányok!
Advent első vasárnapja jövő héten lesz. Szent András napját követő első vasárnap.

Babi!
Köszönöm soraidat.
Úgy gondolom, most így év vége felé, valahogy mindenki többet is vállalt, vállal, mint ahogy erejéből futja. Ez pedig a pihenés, a hobby rovására megy. Ez a szemetesládaság sajnos kicsit több lett, mint egyszerű szemetes. Kilökni meg nem lehet Kép.
Mailcímem a profilomban.
Nem semmi amint keresztülmentél.

Anykó!
Téged sem irigyellek. Sokszor csodálkoztam rajtad, meg mindenkin, hogy van ennyi energiátok, időtök a babrikával foglalkozni?
Örülök, hogy lassan javulóban vagytok.

Mit kívánok?
Már így előre: [color=#ff0000]

Puszi Kriszta

mohácska
 
 


Kriszta!

Az újságban is azt írták és sokan mondták, hogy holnap kell meggyújtani az első gyertyát!
Mert ha nem most gyújtod meg, akor karácsony után gyújtanád meg az utolsót. Karácsonykor pedig már mind égni szokott!

Energiám alábbhagyott, vagyis inkább másra fordítom! Kép Most kicsit sűrűbben bekukkantok ide! Kép

Puszi mindenkinek!
Anikó
Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Azt hiszem, azt szokták mondani, hogy advent első vasárnapja az András-naphoz legközelebb eső vasárnap. De visszafelé is lehet számolni: legkésőbb dec. 24-én égnie kell mind a négy gyertyának. (Jövőre dec. 24 vasárnapra esik, így majdnem egy héttel későbbre tolódik a kezdés, mint idén.)
Szóval holnap kell meggyújtani az első gyertyát.

Erika
wer
 
 


Na nem indítok vitát ezen Kép, de pont ezért néztük meg az oviban egy kimondottan ünnepi népi hagyományokat összegyűjtő könyvben (az óvónénim nagy néphagyomány, népi dolgokat gyűjtő emberke), és ott szó szerint azt írták, amit én leírtam. Így hát nem tudom...KépKép.

Puszi Kriszta

mohácska
 
 


Sziasztok Lányok!

Inkább ide írok, mert a munkáimból nem tudok mutatni semmit - még mindig. Pedig alkotgatok ám ezerrel.Kép
Most éppen Barbikámmal voltunk kórházban, x. napon bekérettem egy pár gipszet + motyót, gyorsabban telt az amúgy alig vánszorgó idő... Megjegyzem, kész képet nem is hoztam haza, mert anyukák, takarítónénik, nővérkék is bevásárló lázban égnek már...
Babi! Örülök, hogy engem is megemlítettél a felsorolásban, bár nem gondoltam volna, hogy valaki is emlékszik a nevemre, mert ugye nem tudok semmit mutatni a műveimből, magamról "csak" meg ezeddig nem írtam. De ha már ennyire megnyíltatok Ti is, kedves Barátnéim, akkor egy pár szóban bemutatkoznék én is.
Otthon ülő anyuka vagyok, a 8 éves halmozottan sérült kislányommal. Problémánk tengernyi van... Éppen ezért bocsánatot kérek Mindenkitől, hogy én nem dícsérgetek különösképpen, nem mintha nem lennék mindig maximálisan elájulva a látottaktól...
Igazság szerint, ha tehetem, mindig végig olvasom a két topicot, mert én is teljesen magamhozközelinek érezlek Benneteket, anélkül, hogy valakivel is ismernénk egymást./Ez szinte már napi rutin: levelek, babanet - gép kikapcs./
Csak nekem teljesen más problémáim vannak, mint Nektek - gondoltam ezt addig, amíg Geriről nem olvastam... - és tényleg csak akkor jelentkeztem, amikor kérdésem volt.
Bocsánat, bocsánat!!!!
Én kritizálni senkit sem fogok, addig, míg én nem mutatok fel valamit... Az meg tényleg uncsi, hogy , gratula, gratula, gratula....
Szóval! Azért Mindannyiótoknak köszönöm az eddigi segítségeteket! Persze én is csatlakozom Krisztához, és jókívánságaihoz!
Puszi: Tünde
totne
 
 



Aniko!

Egy kis vidámság Gerinek névnapjára:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
lingonbabi
 
 


KisztiKép Itteni naptár szerint is holnap.
Irok, talán ma éjjelKép

Tündi!
Nem csak Geri és nem csak kislányod.
Nem irsz másikba mert nem, oksi és persze, ide lehet lenne kedved többször irni? Emberböl vagyunk egy hobbyval a hátizsákban. De örülök ám, hogy jol éreztem ott vagy Te valahol elbujvaKép
lingonbabi
 
 


Babi!

Köszi Geri nevében is, bár ma nagyon rossz volt. Megérdemli??? Kép
Oly annyira rossz volt, hogy az összes játékát összepakoltam és eltettem dobozba. Mindent szétdobált, tele volt a lakás játékkal. Nem is játszott velük, csak szétdobált mindent!
Még a mesekönyveteket is mind egytől eggyig.
Még apa is berágott rá!!!
Majd pár nap múlva visszakapja a játékokat, addig gondolkozhat mit is csinált!
Gonosz vagyok????

Anikó Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Aniko!

Fogalmam sincs, részben mert egyik, korának sem megfelelöen a jelenben él, van mult, van jövö, de nagyon megfoghatatlan. Valamennyi következmény van, mert mondom, tanárnál látja, ha nem csinálja meg a leckét, ciki másnap, ezért már megcsinálja. Tanulja a "volt-lesz-következmény", de nem tudja ugy összerakni mint az átlaggyerek. Képtelen rá. Nem jön automatikusan.
Kicsiként nem dobált max néha, csinált viszont minden mást.
Masik egy álombaba volt, maximálisan együttmüködö, mindent meg lehett beszélni. 5 éves koráig, akkor belépett a dackorszakba, azota tart. Nem folyamatosan és csak itthon. Ö álomgyerek bárhol máshol.

Geri + dackorszak? Hisz korban van.
Hosszutávu emlékezet--logika--átlátás mi és miért, ilyen korban? Hát... (Régen voltKép) Az most-kocka-dob-anya eldobozol, most nincs kocka, az igen, az konnektorhoz mindig tilos nyulni, igen, mert van egy határozott nem, de logikát meglátni abban ma miért nincs kocka ha tegnap volt, nem tudom... és autizmusrol is kb semmi a tudásom.
Remélem vannak itt akik mivel korban Gerihez közelebb állnak a gyermekeik, okosabbak.
Tudod mit? Az hogy vendégek voltak, hogy felfordulás, nem a megszokott, az ilyen helyzeteket hogy viseli máskor???
lingonbabi
 
 


Sziasztok!
Olvasta valaki Dr. Lenkei Gábor: Cenzúrázott egészség c. könyvét?

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Szia Jubikám!

Én ugyan elég rég eltűntem, egészségemet ápolom ezerrel, de Lenkei könyvét kétszer is elolvastam és nagyon tetszett. Elg durva dolgok vannak benne.
Leskelődni leskelődök, hogy ki mit csinál, de sajnos mutizni nem nagyon van lelki erőm. Majd remélem az is meg jön, mivel azért alkottam én is....
pusszantás: Vali
váradi_vali
 
 


Sziasztok!

Mi a könyv témája? Nem olvastam, de érdekelne...

Vali! Csak nem vagy beteg?? Jobbulást Neked!

Puszi: Tünde
totne
 
 


Sziasztok!

Nem olvastam, csak hallottam róla. Jókat. Meg azt, hogy durva.

Vali!
Jobbulást!

És Mindenkinek!
[color=#ff0000]
Azt hiszem, most sokat abban a helyzetben vagyunk, hogy ránk fér!

Puszi Kriszta

mohácska
 
 


Vali!
Épülj fel minél hamarabb!! Kép
Én csak beleolvastam a könyvbe, de valószínűleg meg fogom venni. A www.vitaminforras.hu oldalon vannak fent belőle részletek.
Igen nagyon durva...főleg ha igaz...és igen valószínű, hogy igaz

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Köszi a jókívánságokat, nagyon ajánlom mindenkinek, hogy olvassa el ezt a könyvet. Valószínűleg dobtok egy hátast, hogy miért jó a gyógyszerkonszerneknek az, hogy ne gyógyuljon meg egy beteg, csak gyógyulgasson, hiszen, ha egészséges valaki, mi a fenének szedne gyógyszert - oda a profit a gyógyszergyáraknak.

Hát erről ennyit......
köszönöm
sziasztok: Vali
váradi_vali
 
 


Sziasztok!
Jubi, elolvastam az ajánlott linket. valóban megdöbbentő! De akkor honnan vegyen az ember vitamint magához, ha már a zöldségben sincs benne.?? Kép

Valcsi, ne felejtsd el, hogy kölcsön kérjem a könyvet Tőled! KépKép
szorgosstuci
 
 


Hááát, az oldalon található webáruházból...jó drágán Kép ...vagy ez is csak egy üzlet?!? Kép Vagy ők tényleg tisztességesek, nem pedig pénzéhes üzletemberek? Dilemmmmmaaaaaaaaaaaaaaa........

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Lányok!
Én láttam az egyik csatornán ( talán a discovery-n), hogy milyen zöldségeket és gyümölcsöket lehet kapni a mai világban. Miben mi van, génkezeltek, méreganyagok...stb...
Nagyon megdöbbentő volt hallani, hogy minden zöldség kénkezelt. vagyis már a vetőanyag ilyen.
Olaszországban van egy cég, aki szószokat készít. Bio szószokat. A cég vezetője mondta el, hogy olaszországban van egy hely, ahol minden ilyentől mentes paradicsomot termesztenek. Megkóstolták és közölte a vezetőség, hogy nem is tudták, hogy ilyen a paradicsom íze!!!! Azóta csak onnan hoznak paradicsomot a szószhoz és horribilis öszegért meg is lehet venni...Olaszországban.
Emlékszem, hogy milyen az igazi paradicsom íze még kicsi gyerekkoromból és valóban, a mostaniaknak nincs ízük.
Azt is mondták, hogyha te veted a paradicsomot és ez minden zöldségre gyümölcsre ígaz, elteszed a magját, aztán azt a magot veted el legközelebb és így tovább, akkor 2 év múlva letisztul a mag és megváltozik az íze is a gyümölcsnek zöldségnek. Anyukám keresztannya még a 18. században él Kép és nála ez így műkösik. isteni minden zöldsége, gyümölcse!
Szóval van benne valami. Szóval mi a megoldás???? kertészkedjünk! Kép Kép Kép

Megyek főzni és sajnos új étrendre térünk át Gergő miatt, így újra meg kell tanúlnom főzni!
És kijelentem, hogy IMÁDOM NORBIT!!!!!!
Ugyanis Gergőnek olyan étrenje lesz, hogy ki kell vonni a tejes dolgokat és gabonaféléket. Így írtam a NORBI-nak ezügyben, hogy az ő nevével ellátott csodalisztről írna e bővebben és tudna e nekem kenyérreceptet küldeni.
És láss csodát, vannak érzései, és válaszolt! Illetve a levelet elküldte annak a cégnek, aki ezt a lisztet forgalmazza. Ma kaptunk egy hatalmas csomagot tele liszttel kenyérrel, kaláccsal. nagyon megörültem neki.
Tegnap megvettük a kenyérsütő gépet is így ma megsütöm életem első kenyerét is.
Mi is átállunk erre az étrendre, hogy ne érezze Geri, hogy ő mást eszik, mint mi.
Nagyon nehéz lesz, látom előre, de állítólag nagyon sokat fog javulni Gergő.
Az év elején megyünk egy neurológiai vizsgálatra, ahol Gerit altatásban fogják megvizsgálni. Sajnálom ezt a kis manót, de bízom benne, hogy nem olyan komoly a gond, mint az gondolom én és az orvosok.
És van még egy pozitív tapasztalatom az orvosokkal!!! SEhol nem fogadnak el pénzt!!! Annyira elhatárolódnak tőle, hogy hihetetlen. Ez is nagyon jó dolog. Az egyik doki azt mondta, hogy egy ilyen komoly betegségben küzdő gyermek családjának komoly anyagi gondjai lesznek, mert sokba lesz a kezelése és inkább arra költsük, mintsem rájuk. Hisz ők jól élnek. Majd leültem!!!!

na megyek tényleg, mert főznöm kell!
Puszi nektek!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok,

Mohácska, én is utánanéztem, lehet, hogy ugyanabban a könyvben? (Jeles napok, ünnepi szokások). Most nincs kéznél a könyv, de azt hiszem, ott kimondottan egyházi szempontból írják le. Advent az András nap utáni első vasárnap előestéjével kezdődik és vízkeresztig tart.
Ez az adventi-koszorús dolog kicsit más, hiszen karácsonyig tényleg meg szokás gyújtani mind a néget.

Erika
wer
 
 


Sziasztok!

Wer!
Igen ez az. Amúgy az adventi koszorú-gyertya is egyházi dolog. De utánna jártam, azért most kellett, mert Szenteste szombat. Amúgy jövőre már egy héttel később. 5-6 évenként esik így kb. (szökőév miatt).

Anykó!
Kitartás!
Mi 3 éven keresztül étkeztünk tej-, tojás-, lisztmentesen. Azaz, a párom a mh-én evett zsemlét. Bele lehet szokni. Nekem nem volt kenyérsütőm, a rendes sütőben sütöttem kenyeret.
És: biztos, hogy Geri javulni fog! Örülök, hogy ennyire előrébb jártok!
Norbi: hááát nem vagyok benne biztos, hogy minden jó, amit csinál. Telis tele mesterséges anyagokkal, édesítőkkel. Nem elég mű dolgot eszünk már? Inkább bioboltban vásárolnék, és vásároltam is anno.

Emelt családi, emelt táppénzes napok, közgyógy igazolvány, közmű hozzájárulás... Mind-mind jár.
Csak azért írtam, mert mi nem tudtuk.

Puszi Kriszta

mohácska
 
 


SziasztokKép

Viatminokhoz: könyröl és részleteket én is olvastam, én is dobtam hátast, aztán felébredtem. Barátnöm elolvasta, honapokig probálta, nagyon nem volt olcso, miután semmi és hallott mást is észhez tért.

Saját tapasztalat, hiába a változatos koszt, nekem -mint irom nekem, nem biztos ez általános- kell a kiegészitö, egy vitamin-mineral kombináciobol kell valami/k ami nélkül átmegyek passzivba. Többször abbahagyva, mivel tölünk 55 km-re van a bolt ahol ez kaphato, néha elfogyott és menetrendszerüen le, ha ujra kezdtem kb másfél hét és fel.

Biokaják: néhány napja olvastam, hogy iskolás gyerekek között csináltak egy vizsgálatot, elöször ették a szokásos ételeiket, majd csoport fele biokajákat csak. Pisivizsgálatok. Egy héttel késöbb a biosok misijében drasztikusan lecsökkentek a káros anyagok.

Aniko! Tej nélkül kiprobálva, most már ehet kis mennyiséget a lányom. Van allergia.lap.hu és dieta vagy dietetika.lap.hu -van mind a 2 csak nem tudom melyiken vannak receptek, nézz körül rajtuk, de lisztérzékenyek vagy más néven cöliákia szavakra rákeresve is találhatsz recepteket.
Bö másfél évig zabtejjel ittam a kávét (szopott 31 honapos koráig, diétáznom kellett), életem legfinomabb kávéja az volt mikor ujra tejjel ittam elöször. Nálunk egész család nem diétázott ez miatt, csak probáltam hasonloan fözni, pl habarás elött kivettem egy adagot és mással készitettem el, stb. De pl a husra gyerekek miatt szoktam vissza, évekig vega voltam nem 100% (tej, tojás igen, fehér hus 1-2 havonta egyszer) de mivel nem tartom helyesnek gyerekeknél ezt, majd lehet néhány év mulva ujra folytatomKép

Vali jobbulást Neked!
lingonbabi
 
 


Sziasztok!

Geri nem allergiás, igaz a tejre érzékeny. Azért kell a diéta, mert álítólag javulást érnek el az autista gyerekeknél és beindul náluk a beszéd, illetve nem lesz olyan nagy a mozgásigényük.
Semmilyen gabonafélát nem ehet, így kilőve minden bio boltban árult liszt!!! Csaka norbi lisztje jó hozzá.
Minden tejtermék kilőve. SEm kecske, sem szója ( nem is adható 3 éves kor alatt ) sem már tej!!! SEmmi. Így nekem duplán nehéz.
De mindent kipróbálok a javulás érdekében.
Sajnos az autista gyermekeknél a tejtermékeket és a gabonaféléket úgy bontja le a szervezet, hogy ópiátokat állít elő belőlük. Ez ópium származék, kábítószer. Ez klinikailag bizonyított tény. Ezek a gyerekek nem is esznek mást. Gergő eddig kakaón élt és kiflin! Semmi mást nem evett meg! Azt vettem észre, hogyha napi 1 liter kakaót megivott, megbolondult és egész nap dührohama volt, nem bírtunk vele. Az apja összekötötte a lábát is. Ez pont két napja volt. Rettenetes. lehet kínzás ez, de hidjéttek el, gyereket így örjöngeni nem láttatok még sosem és mindemellett olyan aktív, hogy hihetetlen. Kép Kép Kép
Na nem volt sokáig összekötve a lába, csak 1 percig és ott voltunk mellette.
van, hogy regel 6-kor kel és éjfélkor fekszik le!!!!! Addig egyhuzamban bírja az idegeimet feszíteni. De ha nem adok neki kakaót, akor egy angyal!!!!
Na nem untatlak benneteket!
Puszi nektek! megyek aludni. Eddig dolgoztam! Kép

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Aniko!

Nem irtam allergiás. A receptnek teljesen mindegy milyen okbol használod.

Azért irtam be receptelérhetöségre javaslatot, mert nagyon is emlékszem, azota sokan megerösitetek ebben, hogy mikor a "Hogyan tovább? Most mit? Mit ne?" kérdésekkel ott áll az ember, akkor nagyon nehéznek tünik az elején. Néhány hét kell belerázodni.

Rizs és zabtejet sem?
lingonbabi
 
 


Babi!

Sajnos sem risz sem zabtejet nem kaphat, mertek gabonafélék. Kép De tápszert kap. Igaz tej alapú, de nagyon minimális tej van benne, így az nem okoz gonodt a diétában.
Volt már valakinek a kisgyermeke neurológiai vizsgálaton? Milyen ez? Azt tudom, hogy altatják, de mégis hogyan zajlik ez?

Anikó Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Szia Anykó!
A diéta szempontjából teljesen mindegy mi miatt diétázik. Mi allergia-, ti betegség miatt.
Mivel én akkor bejártam sok helyet, úgy tudom, hogy a Nutrícia gyárt olyan tápszert amiben semmiféle tej nincsen.
De létezik még mandulatej, kókusztej (nagyon finom) konzerv formában is, de kókuszreszelékből te is csinálhatsz. Isteni finom a kókusztejjel készült palacsinta!!
Amúgy erről én is olvastam, mármint azt, hogy az autistáknál egyes ételek milyen kárt okozhatnak.
Nem irigyellek. De úgy látom, erős asszony vagy, túlteszed magad ezen is.

Látom, Babi, Ti életetek sem egyszerű!
És megdöbbenve olvasom, látom, hallom, egyre több a beteg ember... És sokan csodálkoznak. Én már nem... Rohanó élet, az egymással nem törődő, szemét emberek, a mocskos világ...
Ennek ellenére szeretek élni! Csak másképp kellene, ami nem mindíg sikerül.

Na menek

Puszi Mindenkinek

Kriszta

mohácska
 
 


Halihó!
Megvagytok!
Nem menekülhettek, mert itt is megtalállak Benneteket!

Anikó!
Kérdezted a neurológiai vizsgálatot, hát sajnos mi már túl vagyunk rajta a most 5 hónapos kisfiúnkkal. A kérdés igazából az, hogy milyen jellegű vizsgálatot fognak csinálni. CT, MRI, EEG bár tudtommal az EEG-t nem kell altatásban csinálni. Nekünk volt MRI és EEG szívesen leírom a tapasztalatainkat ha érdekel csak nem tudom Nálatok mi lesz.
Sziasztok!
Nolo
nolo
 
 


Szia Nolo!

Igazából nem is tudom. Azt mondta a dokinéni, hogy a neurológiai vizsgálatokat altatásban végzik. Gondolom csak eeg lesz. Tudod egy ilyen kissrác nem bír egyhelyben megnaradni, feküdni végképp, és gondolom azt a sok herkentyűt is leszedné a fejéről. Arról nem beszélve, hogycsukva kell lennie a szemének és nem szabad mocorogni.

De van egy jó hírem is. Kép Beszélgettem sokata dokinéninkell és igaz, hogy ő is lát Geriben valamit, de most hosszasan megvizsgálta, foglalkozott vele. Azt mondta, hogy egy autisztikus gyermek nem szokik be ilyen hamar a bölcsibe, vagyik nem tudnámmég ott hagyni ha az lenne. Valóban nem igazán fogad még el kaját és nem játzsik a többi gyerekkel, de azt mondta erre a dokinéni, hogy így ellenkezik, hogy nem akar ott enni. Az hogy a gyerekkel nem játszik, ennek szerinte az az oka, hogy életében nem volt gyerekek közt. A játszótéren az anyukák nem engedték, hog yidegen gyerek játszon a sajátjával. Szóval majdhogy hiába vittem ismerkedni Gerit.
Õ lát reményt ( a dokinéni) hogy nem autisztikus Gergő, csupán "ingerszegény" környezetbennőtt fel. Most ezt ne úgy értsd, hogy soha nem vittem sehova. Minden nap mentünk sétálni, buszozni is jártunka bölcsi előtt. Csavarogtunk minden nap. Itthon is sok dologba belevittem Gerit. Csak épp nem volt társasága.
Nagyon féltékeny, irígy és én úgy veszem észre, hogy önbizalomhiányos.
Arról, hogy nem beszél, csak annyit mondott a doki néni, hogy lehet családi örökség. Mert ha a családban csak 1 valaki kezdett el későn beszélni az ööklődhet. Ezt egyébként a humán fejlesztési központban is mondták. lehet hogy 3 évesen beindul, lehet még kell egy kicsit több idő is. Ennek ellenére megcsinálják a vizsgálatot, mert az nagyon sok mindenre fényt derít!
Erős vagyok, igen...mostmár... Kép Érte, magunkért. Már nem látom tragikusnak ezt a dolgot...sőt.... azon vagyok, hogy most a legtöbbet és legkobbat hozzam ki ebbőla helyzetből.
Most tanulok újra főzni, sütni. Klassz dolog...új... tegnap megsütöttem életem első kenyerét és hibátlanul sikerült. Jól lakott az egész család! Kép

Noló!
Azért írd meg kérlek a tapasztalatidat a vizsgálatokkal kapcsolatban. Nálatok mi a gond?

Megyek aludni!
Jó éjt!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Szia Anikó!
Megpróbálom röviden leírni, hogy mi a helyzet nálunk.
Kisfiunk Tamás egy teljesen problémamentes terhesség 36. hetén spontán megszületett, pontosan 1 hónappal korábban a kiíírtnál.Miután megszületett felsírt minden szép volt 9/10-es Apgart kapott. Az ügyeletes doktornő azt mondta, hogy biztos ami biztos átviszi a koraszülött osztályra, mert kis légzéstámogatásra van szüksége. Innét kezdődött a kálváriánk, mert később be is kellett csövezni, de hál'Isten csak 21 %-os oxigént kapott végig. Aztán a 3. napon egy négyvégtagra kiterjedő görcs lépett fel, ami még többször megismétlődött. Ekkor azt gondolták, hogy ezek a görcsök vmilyen idegrendszeri gondok végett vannak. Időközben, hogy a görcsök elmúljanak nyugtatót és görcsoldót kapott, ami olyan szinten kiütötte, hogy semmilyen reflexe nem volt. Meg kellett várni, hogy a gyógyszrek kiürüljenek a szervezetéből, ami egy elég hosszú folyamat volt. Közben kiderült, hogy a görcsök un. adaptációs görcsök voltak, melyeket anyagcserezavar okzott nagy valószínűséggel, de mivel biztos ami biztos, a kiírt koponya MRI vizsgálatot elvégzik, pedig addigra már teljesen rendbejött a Tomi, evett, fejlődött és minden reflexe működött és ekkor 2,5 hetes volt.
Ezt a vizsgálatot altatásban végzik, mert mozdulatlalnul kell lennie végig, és egy csőbe tolják be. Természetesen a vizsgálat teljes ideje alatt /kb. 20 perc/ figyelik a monitorok, hogy mi a helyzet. A vizsgálat eredményeképpen egy réteges felvételt kaptunk, és most jött a feketeleves, mert sajnos nálunk találtak elváltozásokat. Azt senki nem tudja megmondani, hogy pontosan milyen tüneteket fog okozni, mi lesz később. Az egész vizsgálattól én az altatástól féltem a legjobban, mert tudtam, hogy a leletet azt el kell fogadni, akármi is lesz. Miután megkaptuk a leletet persze mi is összetörtünk a férjemmel, jól kisírtuk magunkat, de másnap már úgy álltunk a helyzethez, hogy akkor hajrá és ki kell hozni mindenből a legjobbakat. Azzal, ha sajnálkozunk és kesergünk azzal a Tominak semmit nem segítünk, és csak előre szabad nézni. Azóta voltunk a Svábhegyi Fejlődésneurológián, ahova egy 1 hetes kivizsgálásra feküdtünk be. Ott elvégeztek egy spontán alvásban történő EEG vizsgálatot, amikor a kis fejére tappancsokat tesznek és figyelik az agy el. hullámait. Ez teljesen fájdalommentes vizsgálat. Ezután a vizsgálat után a főboszorka (bocs) azt mondta, hogy a fiam epilepsziás, vagyis nem mondta, hanem én vettem észre, hogy jé a Tominak valamilyen gyógyszert írtak ki. Amikor kértem a további vizsgálatot v. azt, hogy küldjenek el specialistához akkor azt mondták, hogy teljesen felesleges, gyógyszert kell szednie és kész. Ezt meg én nem engedtem és összepakoltunk és hazajöttünk. Itthon újra csináltak egy EEG-t aminek az eredménye tejesen normális, életkorának megfelelő. Semmiféle epilepsziára utaló jelet nem találtak és azóta sem látok én sem, pedig állítólag harmadik babánál fel tűnne, ha lenne. Szóval jól vagyunk, van egy tündéri gyermekorvosnénink és egy neurológus nénink, akik csak a jót akarják kihozni a Tomiból. Járunk egy héten egyszer Dévényes gyógytornászhoz ill. egy másik gyógytornászhoz aki a Svábhegyi módszert alkalmazza. Kis Tamás mosst 5 hónapos és az orvosok azt mondják, hogy ha nem tudnák, hogy milyen MRI- eredmény lenne, akkor teljesen egészségesnek találnák. A doktornénijeink ill. már a koraszülött osztályon is azt verték belénk, hogy ne foglalkozzunk a leletekkel, mert a tünetek a fontosak, az, hogy mit hogyan csinál, és különben is a GYEREKEK CSODÁKRA KÉPESEK. Persze azért nem felejtjük el a rossz leletet, csak éppen elraktározzuk és megpróbáljuk a jó oldalát nézni a dolognak, hogy jobb az, hogy már most kiderült és rá tudunk készülni, az első pillanatoktól tudjuk Tomit fejleszteni, mert a mi esetünkben a a korai felismerés nagyon fontos. Sajnos sok kisgyereknél akkor derül ki, ho gy baj van mikor már x hónapos és mondjuk forognia v. ülnie kellene és mégsem csinál semmit. Szóval csak pozitívan szabad gondolkodni!!!!!!!
Na most azt hiszem kicsit hosszú lett, meg az is lehet, hogy összevissza az egész, de ha kérdésed van kérdezz nyugodtan.
Szia
Nolo
nolo
 
 


Sziasztok Csajszikáim! Kép

Tegnap írtam egy hosszút, aztán elszállt.... Kép
Szóval már pár napja megjöttünk, de még nem volt érkezésem írni, mert ilyenkor kipakolás, rendrakás, s most még plusszban az adventi készülödés, ami kicsit megkésett, de már kész minden. Én személyszerint nagyon szeretem ezt az idöszakot, mert az ünnepet várni mindíg csodálatos. Ilyenkor már süti illattól "hangos" a ház; rengeteg féle adventi aprósütit sütünk ilyenkor. Aztán holnap jön a Mikulás, ez is nagy öröm.
S várjuk a kis Jézus születését, s alig várjuk, hogy megnézhessük a templomban, a jászolban.
Nálunk ez a legszebb, s legnagyobb ünnep!

Más!
Sokat töprengtem, hogy reagáljak-e Lingon levelére. Végülis nem tudok én sem szó nélkül elmenni mellette:
Egyetértek abban Stucival, hogy mindenkinek lehetnek az életében olyan idöszakok, amikor nem tud idöt szakítani a hobbyzásra. De úgy érzem itt nálunk most komolyabb a baj; utalok most itt Minike hozzászólására. Úgy tünik, benne most valamiért óriási tüske van, s ezt nagy bajnak veszem. Csak szerintem Minikém a legjobb megoldás az lenne, ha kiírnád a sérelmeket magadból.
Többen is azt írtátok, hogy olyanok vagyunk, mint egy nagy család, s ez jó! Kép Tapasztalatból tudom, hogy a gondokat, s bajokat jobb mihamarabb megbeszélni, mert egy idö után csak minden nehezebb lesz, s esetleg visszafordíthatatlan dolgok is kisülhetnek belöle. Kérlek Benneteket, legyünk öszinték, s beszéljünk nyíltan, mert tényleg jó lenne, ha megmaradna ez a kis "csapat-család"!

Anyko,
szerintem sürgösen "beszélnünk" kéne priviben!
Fogok én is írni, de keress Te is, ha lehet!
A neurológia vizsgálatot, altatást, stb. el tudom Neked mesélni, s még sok minden egyebet!

Ölellek Benneteket, annak reményében, hogy maradunk továbbra is együtt! Kép
Mian
mian
 
 


Kép

Beleolvastam abba a Cenzúrázott egészség könyvajánlóba. Most nem azért mondom, de az ember már évek óta mondogatja ezt nekem, hogy tuti, hogy tudják a rák ellenszerét, meg ilyesmiket, csak nem éri meg kiadni. Ez biztos is hogy így megy. A fenenagy emberségesség...

No de nem ezért jöttem, hanem hogy sok Mikicsomit találjatok reggelre a cipőcskétekben!

pusszancs: krimo

Kép
krimo
 
 


Sziasztok!

Elolvastam amiket írtatok, és majdnem megkönnyeztem.
Nolo, Anyko!
Olvasva, hogy min mentek, mentetek keresztül, elgondolkodom, hogy én miért parázom néha...
Ilyenkor is megerősödik bennem az a dolog, hogy annyira nem számítanak a külsőségek, a pénz, csak hogy szeretteink egészségesek, boldogok legyenek.
Amióta az új házba költöztünk (elég gazdag környék), látom csak, hogy mennyire fontos másoknak a pénz, hogy annyit dolgoznak, hogy a gyerekeikre alig marad idő.
Én meg most azon kesergek, hogy a gyermekem szeptemberben oviba megy, és én a gondolattól is félek. Nehezen elváló típus vagyokKép
Tudom, hogy ez az élet rendje, de olyan jó lenne, ha ez nem lenne kényszer. Itthon lehetne maradni, amíg akarunk....csak hát a megélhetés...ahhhhh.

Hogy telt a Mikulás?
Az én drágám megijedt nagyonKép
Remélem jövőre elfelejti ezt az élményt!

Mennem kell, mert Anna ébredezik....

Era

Era
Kép
era75
 
 


''Helikopter zuhant a helyi temetőre. A mentőalakulatok eddig 1300
holttestet ástak ki a törmelékek alól...''

he-he...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Era!

A megélhetésről jut eszembe...Néha egy kicsit elbillen a mérleg nyelve...úgy értem, sokszor mondjuk, hogy muszáj többet dolgozni, muszáj jobban hajtani, hiszen nem tudnánk megélni...de szerintem csak lentebb kellene adni az igényeinket. Ne érts félre, nem az igénytelenségről beszélek Kép Csak pl. szerintem egy gyerek életében sokkal többet ér az, ha évek múlva visszaemlékszik az együtt töltött családi estékre, amikor apának is van ideje birkózni, együtt vacsorázunk stb., mint az, hogy egész évben hajtunk, és nyáron elmegyünk két hétre a tengerpartra... Lehet, hogy nekem furcsa az értékrendem...de én azt látom, hogy a mi fiaink nagyon tudják értékelni az együtt töltött időt (pl. dec.6-án este Beni megkérdezte: "A télapó látja, hogy mi milyen boldog család vagyunk?"), és nem okoz nekik gondot elfogadni, hogy nem halmozzuk el őket a legújabb csodajátékokkal és egy halom édességgel...Szóval mi úgy döntöttünk, hogy inkább a pénzzel spórolunk, mint az együtt töltött idővel Kép
Vagy a másik dolog...néha olyan önző az ember. Mi amikor összeházasodtunk, három gyereket terveztünk. Most van két fiúnk, és úgy gondoltuk megelégszünk ennyivel, két aránylag nagy gyerekkel kényelmes az élet, megszűntek az éjszakai felkelések, egyedül esznek, egyedül fürödnek, egyedül öltöznek stb. Nem akartuk újra kezdeni az egészet elölről. Aztán elgondolkoztunk azon, hogy mennyi öröm van bennük...és hogy mennyire eltörpül az öröm mellett az a kb. két év, amíg azt a rengeteg ugrabugrálást igénylik maguk körül...meg hát a hiúság...arra gondoltam, hogy ha újra kismama leszek, akkor utána annyira kitágul a bőröm, hogy más soha nem lesz lapos hasam...ugye milyen nevetséges?? Elképzeltem magam, ahogy idős koromban körbevesznek a gyerekek és az unokák, és egy boldog nagy család vagyunk...vagy a másik variáció, ott állok öregen egyedül a tükör előtt, és a lapos (de addigra már jó ráncos Kép ) hasamat bámulom...szóval döntöttünk Kép Reméljük hamarosan nő a létszám...Kép

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Jubi!
Kép
Nagyon egyet értek Veled, a nézeteddel!!!
Igaz, bármennyire is ez a véleményem Nekem is, most itt állok a beteg kislányommal - karácsonykor - a válásom kapujában. Remek!
Néha teljesen mást hoz az élet, mint amit tervezünk.Kép
De példaértékű a Ti családotok!
További minden jót Nektek!
Tünde
totne
 
 


Jubi!
Szorítok, hogy mihamarabb legyen Pocaklakó! Kép Dolgozzatok szorgalmasan!!!!

Most, hogy otthon voltam vettem pár könyvet is, s éppen Vujity Trtvko újabb történeteti olvasom! Hát rengeteg igazságot, szép gondolatot olvashat benne az ember; szegénységröl, gazdagságról, boldogságról! Elgondolkodtató!
Szívböl ajánlom ,mindenkinek!
mian
 
 


Sziasztok!

Jubi!
De örülök! Kép Most komolyan!. Én annyira rábeszélnék mindenkit a nagy családra, az annyira nagyon jó! Majd meglátod: egy gyerek nagyon jó, két gyerek nagyon nagyon jó de amikor három van, az valami annyira nagyon jó dolog. Én sokszor még most sem hiszem el, és annyira sok örömet, boldogságot és erőt adnak a gyerekek, hogy hihetetlen. Tudom, hogy ez most nagyon közhelyesen hangzott, de tényleg így van. A doktornénink, akinek szintén három gyermeke van, egyszer megkérdezte tőlem: Na és milyen háromgyerekesnek lenni? És én akkor mondtam neki: A világ legjobb dolga! Nem is lehet igazán elmondani! Erre ő azt mondta: Igen, és ezt csak az tudja, akinek három van!
Mégegyszer gratulálok Nektek az elhatározáshoz és szurkolok, hogy minél hamarabb részesei lehessetek ennek a csodának!
Szia
Nolo

Ui. Bocs, ha valaki túl csöpögősnek találta az irományomat, vagy ha valakit véletlen megbántottam volna.
nolo
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: