Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kb egy hónapja furcsán fájt a mellem,igaz a 21 hónapos kisfiam nemegyszer mellbe rúgott pelenkázás közben.Aztán két napja azt vettem észre hogy a bal mellemből barna váladék jön ha megnyomom.Teljesen kétségbeestem,volt már ilyen valakinek?Mitől lehet,remélem nem mellrák...
Segítsetek ha tudtok!!!
Hétfőn próbálok beutalót szerezni mammográfiára bár ki tudja hogy dolgoznak most a kórházakban.

Előre is köszönöm a válaszokat:Kriszta
Kriszta
 


Szia!

Nekem is hasonló 'tüneteim' vannak, engem is mellberúgott már az egyévesem párszor pelenkázás, játék közben. Nekem nem barnás váladék folyik ha megnyomom a mellbimbóm, hanem inkább nagyon sűrű anyatejszerű.
Lehet, hogy buta kérdés, de: Hol kell ilyen problémával jelentkezni? Háziorvosnál vagy nőgyógyásznál?
Üdv, Virág
virga
 
 


Szia!
Voltam kedden onkológusnál,vett kenetet.10-e körül lesz eredmény.
azt mondta hogy ne izguljak lehet hormonális dolog vagy egy ciszta,nagyon kicsi az esélye hogy rosszindulatú.
Az anyatejszerű folyás természetes a szoptatás abbahagyása után akár fél évvel is,szerintem ezzel nem kell orvoshoz menned.

Kriszta
Kriszta
 

 
 

Szia!
Azt tudom, hogy az anyatejszerű folyás természetes (5 hónapja nem szoptatok), csak a fájdalom miatt aggódom néha. Próbálom figyelni, hogy mikor jelentkezik (mensi előtt, után, félidőben stb) de eddig még nem találtam összefüggést. Áttapogattam a melleimet, csomót nem érzek.
Majd jelentkezz, hogy mi lett az eredmény, mert érdekel, mi újság.
Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok!

Nekem 3 és fél éve diagnosztizáltak cisztákat a mellemben, azóta olvasom a szakirodalmat, hallgatom a rádiót, nézem a tv-t. Innen szerzett ismereteimet szívesen megosztom veletek. A mellből jövő folyás (zöld, barna, tejszerű vagy átlátszó) a legtöbb esetben hormonális működésre vezethető vissza. A lényeg, hogy nem szabad a mellet nyomkodni, mert ez a folyás akkor beindítja a hormonműködést, amire nincs szükség. Természetesen a biztonság kedvéért, vagy saját megnyugtatásotokra valóban érdemes onkológussal megnézetni, mintát veteni, de az orvosok szerint nagyon kicsi az esély rosszindulatú daganatra (ez utóbbinál a mellből véres váladék folyik, ha folyik, és a rákos csomó/daganat sosem fáj - az ütés, hatására az onkológusok szerint nem alakulhat ki rákos daganat).
Ha 30 év alatt vagytok ne mammográfiára kérjetek beutalót, hanem UH-ra.
Az interneten van egy weblap, valamikor az ősszel tette fel az Egészségügyi Minisztérium (azt hiszem), ahol a különböző rákos daganatok felismerését írják le, hogy magad is tudd. Esetleg nézzétek meg.
Remélem tudtam segíteni.

Manga
Névtelen
 


Sziasztok!

Virág!
Bocs,nem akartam okoskodni,elkerülte a figyelmemet hogy fáj a melled.Csomót én sem érzek úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény.Először ém is úgy gondoltam hogy ha nincs csomó nincs baj.
Aztán rákerestem a mellrákra és akkor olvastam a gyulladásos mellrákról ami a legveszélyesebb fajtája a betegségnek és persze rögtön azt hittem hogy nekem is ez a bajom.Ott nincs csomó csak esetleges váladékozás vagy bőr elváltozás.
Ha olyan izgulós vagy mint én menj el a nőgyógyászodhoz hogy megnyugodhass.

Manga!

Nem írtad hogy neked hogy derült ki hogy cisztáid vannak,mik voltak a tünetek?
Én most hagytam abba egy Closti kúrát mert szeretnénk kistesót és a fiam is így született.A doki azt mondta szinte biztos hogy a gyógyszer miatt van a váladékozás,az volt az első kérdése hogy szedek.e vmit.

Kérlek írj!

Kriszta
Kriszta
 


Sziasztok!

Manga!
Köszi az infót!

Kriszta!
Ez is egy problémám: jelenleg nincs nőgyógyászom, mert a régihez nem szeretnék menni (a miértre egy szó a válasz: MÁV), újat még nem találtam. De a hónapban feltétlenül szeretném rendezni ezt a dolgot.

Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok!

Kriszta!
Egy csomót vettem észre a jobb mellemben zuhanyozás közben. Nagyon kicsi volt, de aztán elkezdtem figyelni, hol éreztem, hol nem (én is nagyon izgulós vagyok, meg az apukám rákban halt meg 1996-ban, azóta még izgulósabb lettem). Aztán hónapok múlva is ott volt a csomó (3 hónap múlva) és akkor már határozottan ki tudtam tapintani, igaz anyukám nem (neki mutattam meg, hogy mi lehet ez). Aztán erőt vettem magamon és elmentem a háziorvoshoz, aki mammográfiára utalt be (nem tudta, hogy 30 év alatt nem lehetne). A mammográfián egy idétlen asszisztens a géppel 3x-or futott neki, mert sehogy se sikerült a felvétel (ez ráadásul még károsabb, nem is szabadna a sugárzás miatt ismételni), így a doki megnézte UH-n és akkor derült ki, hogy a másik mellemben is van. Nem írtam, hogy a szimmetrikus csomók ált. jóindulatúak. Azóta fél évente járok ellenőrzésre, biztos ami biztos alapon. A számuk növekedett, a nagyságuk is változó, hol nagyobbak, hol kisebbek. Leszívni nem ajánlják, mert vsznűleg újra megjelennének.

Virga!
Én azt ajánlom, ne nőgyógyászhoz menj, hanem az onkológiára vmelyik kórházba. Tapasztalatból tudom, hogy a nőgyógyászoknak többnyire halvány fogalmuk sincs a mellpanaszokról.

Manga
Névtelen
 


Sziasztok!

Manga!

Én is minden zuhanyozáskor áttapogatom a melleimet főleg mióta van ez a problémám.Semmi csomó,se a melleimben se a hónaljban.A doki se talált semmit.Holnap azt hiszem meglesz az erdemény.
Ja,és nem jött meg három napja.Nem szokott késni...

Kriszta
Kriszta
 


Sziasztok!

Látom nem jártok erre de azért megírom hogy negatív lett a lelet!!!
A késés pedig:Voltam ultrahangon és most már biztos hogy babát várok!
Remélem veletek is minden rendben,puszi mindenkinek:
Kriszta
Kriszta
 


Kriszta!
Gratulálok Kép!
Ezek szerint minden rendben Kép.
Üdv, Virág
virga
 
 


KRISZTA!!!!!!!!!! Kép
Tudod, így beleszólás nélkül is nagyon izgultam érted! Nagyon örülök, hogy tulajdonképpen minden rendben. Készültetek erre a babára vagy csak véletlen? A szerelemgyerekek a legsikerültebbek Kép
Gratulálok a babához! Szép terhességet kívánok!
Dorka
dorka
 
 


Kedves Dorka!,Virág!

Köszönöm szépen a gratulációt,mi is nagyon megkönnyebbültünk végre.
A baba tervezett baba,clostit szedtem előtte úgy mint a fiam előtt.Lehet hogy az egész a gyógyszer miatt volt.

Nektek is minden jót:Kriszta
Kiszta
 


Sziasztok!

Én még sajnos nemdicsekedhetem el egy babával, bár már nagyon szeretnék. PCOS, inzulin rezisztencia és pajzsmirigy alulműködés van a 'számlámon', de nemrégiben kiderült, hogy van spontán peteérésem, ami szuper hír.
Sajnos Édesapámat nemrég vesztettem el rákban, ezért most én is jobban odafigyelek magamra - bár eddig is így tettem. Nemrég voltam rákszűrésen, a lelettel minden rendben, p2-es lett, de a mellemből zöldes váladék ürült. Legnagyobb megdöbbenésemre a magán nőgyógyászom nem küldött el kivizsgálásra, de elmentem magamtól és kaptam beutalót mell UH-ra, ahol semmi rendellenességet nem találtak. Kinyomtak a mellemből folyadékot és elküldték vizsgálatra. Ma kaptam meg a lelelet,amin csak az állt, hogy további vizsgálat szükséges. Most egy kicsit meg vagyok ilyedve, valakinek volt már hasonló? Milyen vizsgálatokat irnak ilyenkor ki? Köszi!
mortisha
 
 

Hozzászólás a topikhoz

Emotikonok
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: