Új privát üzeneted érkezett!

Eszter, nagyon ügyes vagy, gyönyörüek a tojasok!

Marseille-i szappant lehet kapni a Hold boltban ugy rémlik.
Nem is tudtam, h olasz talalmany.

WC-be mi szagelszivot szereltünk, igy nincs ilyen gondunk

Bio: Nekem is sokszor eszembe jutott mar, h mi van, ha nem bio, amit arulnak. Télen néhanyszor a Biobarlangnal rendeltem zöldségeket és ott pl volt MAGYAR karfiol és brokkoli (gyönyörü) mikor a piacon mar sehol. De a férjem (kertészetire jar) megnyugtatott, ezeket télen is lehet "gyartani" foliaban.
Emlékszem a régi piacnal a Marczibanyi térnél volt egy par, aki gombat arult. Néha egy nénike is volt és mondtak, h a nénié pl. nem bio (aztan egyszer tényleg eltünt a néni, lehet, lebukott...).

Különben probalom én is elhinni, h bio.

Voltunk most többször Rabcakapin a biokertészeten, a piacon is van standjuk, nem tudom ismeritek-e. Nagyon jo volt latni, honnan szarmazik a sok zöldség/gyümölcs! ök is örültek, h latnak Pesti vevöt :)
Azelött is sokszor vasaroltam naluk, mert nagyon korrektek. Az arak ki vannak irva és az olcsobbik kategoriaba tartozik sztem.
Teljesen hitelesnek tünik.
Helyben almat is lehet venni (a piacon azt hiszem mar nem), elég érdekes a bio Granny Smith a nem biohoz képest.... Akkora, mint 1 nagy dio, de nagyon finom :)

Még valami: most ott vettem lisztet a kenyérhez (tk tönköly, tk rétes tönköly és tk buza), a kenyereim azota 2 szer akkorak, mint eddig :D, és van benne lyukacska is:)!
Frissen örölt liszt, szerintem ettöl (ra is van irva, h mikor örölték).
Csak 1 hatranya van: zacsiba csomagoljak (legközelebb megkérdezem nem lehetne-e masképp).
saara
 
 


En mar kerestem a rabcakapiakat a piacon, de nem talaltam oket. Azt tudom, h neha jonnek egy nagy teherautoval, es ugy lehet vasarolni, ha elore rendeltel. Szoval hol vannak a piacon?

A teljes orlesu tonkolyukkel kapcsolatban en is ezt tapasztaltam, bar ezt azt hiszem, mar irtam is valamikor. Az Ullo partiake is olyan.

Eszter, szepek a tojasok:)
biobaba
 
 


Biobaba, ha a Jagello ut felöl mész be a piacra jobbra rögtön ott van egy buzafüves, aztan a Nyitott kert, utana egy néni van és az utana levö stand a Rabcakapis. Tehat kb a 4. stand, ha jol emlékszem. Egy oszlopra van kiaakasztva az arlista, ott van a nevük is.
Es igen, lehet tölük rendelni elöre. Sztem almat is pl. (mar csak II. osztalyu van nekik azt hiszem, ami azt jelenti, h kicsi, de ugyanolyan fincsi :))
saara
 
 

 
 

Hű de szépek ezek a tojások :)

Bio: szerintetek a saját kertben termeszetett zöldség milyen, ha tutira nem permetezünk, talajkezelünk, az utca nem forgalmas, de a forgalmastól a negyedik ház vagyunk, és a szomszéd karosszériázik...
minősiett biot hosszú távon nem fogjuk tudni fizetni, asszem.
orsko
 
 


Sáfrány!

Hát, gyönyörűek a tojások! Nekünk még biztos beletelik pár húsvétba, míg idáig eljutunk.
Szereztünk írókát!!! (Bár férjem kreált, de nem volt vékony a hegye és nem sikerült jól, de azért ügyi!)

Bio: Hát, én sem tudom, meddig lehet ezt anyagilag, de bízom benne, hogy bírjuk, max. akkor kevesebbet veszek és jobban beosztom :shock:

Orsi
osoa75
 
 


saara
 
 


Sziasztok!

Kép

Eljott a szep husvet reggele,
Feltamadasunk edes unnepe.
Unneplo ruhakba oltoztek a fak,
Pattognak a rugyek, s virit a virag.
A harang-zugasa hirdet unnepet,
Egy kismadar dalol a zold retek felett.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Kérdéseim a hajápolással kapcsolatban:

Vettem vaddisznósörtekefét, A liszt Ferenc tér közelében, Pindi küldte talán a Hunza SPa honlapját, onnan szedtem le őket. 2100 volt itt is a legolcsóbb kefe, gondoltam, megveszem azt, nem flancolok a tölgyfanyelűvel. De nekem nem nagyon "viszi" a hajamat, pedig csak vállig ér, és nem göndör... Azt mondta a boltban az egyébként mókás eladó, hogy azért a drágábbak erősebbhajra is vannak. Valakinek van ilyennemű tapasztalata, úgyértem, ruházzak-e be tényleg, vagy átverés?

Julinak (3) és Borinak (7 hónapos) is iszonyatosan koszmósodik a fejbőre. Boriét viszont nem is tudom leszedni, mert vakarni nem akarom, mosni nem mosom (meg le sem jön így), olajjal meg nem tudom bekenni, mert sörénye van. Hagyjam így, ez csak "szépséghiba", vagy hosszútávon nem jó, ha nem "lélegzik" a fejbőr?

Sikerült a hétvégén leégetni a gyerekek arcát:( Ti mivel kenitek nyáron őket? Nem akarom ezekkel a mérgdrága, vacak, mindennelteli naptejekkel kenegetni naponta 2X kenni őket....

klári
pumama
 
 


Klari,
jo kerdes, h atveres-e v sem... Nekem nagy feju, fa nyelu a kefem. A markaja lekopott mar. Hosszu es sok hajam van, de ki tudom vele fesulni, par eve vettem, nem volt tobb 3000 Ft-nal. Talan szamit, h a sortek, h vannak benne, mennyire suru... A tied hogy nez ki?

Nem tudom, h art-e a koszmo. Allitolag kinovik a gyerekek. Gyerkocomnek is nagy haja van, a tovet igyekszem beolajozni, ha eljon a fejtisztitas ideje:) Aztan orakig rajta van, es suru fogu fafesuvel tok konnyen le lehet emelni, nem is kell vakarni a fejboret. Utana persze az olajat le szoktuk azert mosni. Ezt a procedurat kb fel evente csinaljuk.

Nekunk Lavera illetve Weleda napkremunk szokott lenni. De ha nagyon tuz a nap, akkor hosszu ujju nyers selyem polot veszunk fel. Ami mondjuk nem az arcunkat vedi:)

Biobaba
biobaba
 
 


Klári,
a Weleda naptej csak 15 faktoros, az a férjemnek meg a mindenkori kicsi gyerekünknek nem elég. A Hauschka 22 faktorosa nagyon bevált. (De drága). Ezért tavaly vettem a Lavera gyereknapspray-t, de nem használtuk, majd az idén. Az 25 faktoros.
h_szilvi
 
 


Én azt tanultam, hogy ez az egész magas faktor-dolog csak kamu. Bevallom, nem emlékszem, hgoy mennyi a még valóban hihető faktorszám, de 20 körül volt.
Mi Weleda havasi gyopáros napkrémet használunk, babára és rám is (én nagyon fehérbőrű és könnyen leégős vagyok, tavaly meg se kottyant a rekkenő nap), persze tűző napra semmiképp nem engedném még az 1 évesemet se meztelen felsőtesttel és sapi nélkül.

Biobaba :) Nyersselyem póló engem érdekel, hol vásárolod? Úgy szeretnék nyáron pancsizni, jó lenne a dednek egy ilyen napközbenre.

Eszter, Gyezsu, Biobaba :) gyönyörű képek!

Koszmó: egyszer egy olajos áztatás után kis finom sörtéjű körömkefével megvakargattam az akkor még kicsi baba fejét, majd lemostam. Nem ismételtem meg, szép lassan majd elmúlik, ha minden igaz - persze nem is vészes a mennyisége.

indianyo
 
 


Indi,
a nyersselyem poloinkat Svajcbol hoztuk. Alkena a marka neve. Hess Naturtol lehet meg talan rendelni, de az sincs itthon. De egyebkent tenyleg nagyon jo, mert ugy mukodik, mint a gyapju. Nem kell kimosni tul surun, eleg szelloztetni. Ugyh bicaj turakon is nagyon jo:)

Ha gyerkocnek akarsz, akkor Lottiesnal, Popolininel lehet venni selyem-gyapju keverek polokat. Ezek itthon is vannak.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok,

ismeritek a Bio Info cimű újságot?

o
orsko
 
 


Biobaba :) Köszi az infót! Még egyet kérek: annak a homeobogyónak a nevét, amit a szeméremcsont-tájéki fájdalom kapcsán szedsz.

indianyo
 
 


Ruta graveolens 30CH vagy a Kalium carbonicum is jo lehet, de az is csak 30CH-ban.
biobaba
 
 


Indi,
lehet, hogy a 60-as faktor kamu, de mondom, mi próbáltuk a weleda havasi gyopárosát, mivel jóval olcsóbb is, mint a Hauschka, és a párom (német anyukája fehér bőrét örökölte) elég rendesen leégett (pedig nem naponfekvés volt, hanem szinte végig árnyék, és néha kis pancsi meg játék a gyerekekkel a Tisza tó partján. 2-3 éve, asszem.
De nekem simán bejött az is, Olivér is gyönyörűen barnult vele. (A többieket a H.-val kentem, mert ők fehérebbek.)
h_szilvi
 
 


Biobaba :) Köszi!

Szilvi :) Jaj, lehagytam egy mondatot: természetesen tudom, hogy különböző érzékenységűek az emberek és nem mindenkinek jön be a weleda 15-ös... nekem szerencsém volt. Szóval nem vitatkozni akartam, csak eszembe jutott :)

indianyo
 
 


Nekünk nagyon jól bevált a (Biobabától örökölt :) ) lavera gyereknaptej, meg a kifejezetten arcra való is. Mondjuk az is igaz, hogy lehetőség szerint nem tobzódtunk a napon órákig :)

Bio Infót ismerem, miért kérded? Én nem nagyon kedvelem, egy nagy reklámfelület az egész, szép fehérített papíron. De azért mindig elolvasom :) Vannak benne hasznos dolgok is azért. Pont ma olvasgattam, és úgy éreztem, kevés kivétellel minden cikk csak arról szól, hogy miért vegyél igénybe X szolgáltatást, vagy vásárolj meg Z csodaszert.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


A Weleda naptej 20-as, legalabbis ez a havasi gyoparos, ami itt figyel a szekrenyunkben:)

Bio Info: ugyanaz a velemenyem rola, mint Eszternek:)
biobaba
 
 


Köszi a naptej tippeket:)
És ezt bármelyik bioboltban meg tudom szerezni? Eseetleg a József körútiban olcsóbban?

klári
pumama
 
 


Bio Infot azért kérdeztem, mert keresek egy konkrét dolgot benne, amit egy barátnőm látott vmelyik régebbi számában. Arról van szó, hogy a megbizható hús kérdését pl úgy lehetne megoldani, hogy bértartatunk állatkákat, és pont erről volt szó valamelyik újságban a barátnőm emlékei szerint. Ha van erről emléketek, vagy meg tudjátok mondani, hogy hol lehet régebbi számokban böngészni, megköszönném (könyvtár pl?).

orsi
orsko
 
 


Tegnap bementem egy DMbe, és tényleg van 2100-ért hasonlóan kinéző vaddisznósörte kefe (vmi S betűs, nem jut eszembe...), de összehasonlítottam a helyszínen az enyémmel, és picit mégis más volt. A DM-esnek csillogott a sörtevég, amit én vettem (az tuti valódi), annak nem. A többi stimmelt, a DM-es sörtéi is itt-ott sárgásak, tehát most aztán tanácstalan vagyok:( Vegyek 5000-ért jobbat, ami biztos az, vagy valaki megnyugtat, hogy a DM-es (ami nagyobb és erősebb) is az:) (amúgy annyira felajzott a kérdés, hogy éjjel azt álmodtam, hogy órákig fésülgetem magamat elégedetten az újonnan vásárolt kefével:)))

Biobaba! Idelinkelem, én milyet vettem: (a bükkfanyelűt- azaz a legolcsóbbat:
http://www.hunza.hu/termekhaj.php

klári
pumama
 
 


Klari, ahogy en ezeket a Hunzasakat nezem, nemelyiknel nem az adja az arkulonbseget, h mennyi a vaddisznosorte rajta, hanem az, h milyen fa a nyele. De lehet, h tevedek. Majd megprobalok belesni en is egy DM-be.
biobaba
 
 


Biobaba!

Igen, a fanyélen is múlik az ár, de a cseppet hóbortos eladófiú azt is mondta, hogy egy hosszabb hajhoz érdemesebb megvenni a drágábbat, ami erősebb is. Nekem vállig sem ér a hajam, szálegyenes, így gondoltam, jó lesz a legolcsóbb, és ő sem akart rábeszélni másra... Te szemre megismered a vaddisznósörtét? Mert először nekem is annak tűnt a DM-es, csak aztán mikor mellétettem az enyémet, akkor láttam a lehelletnyi különbséget. Kérdés, tudnak-e műanyagból vaddisznónak kinézó sörtét kreálni:)

Azért köszi előre is!

klári
pumama
 
 


Majd meglatom, h fel tudom-e ismerni. Egy gyufaval biztos menne konnyen.:)

De a dragabbak a Hunzanal tobb sortet is tartalmaznak, nem, nagyobb a fejuk?
biobaba
 
 


Orsi, szerintem a legegyszerubb, ha a Bio info szerkesztosegeben probalod meg kideriteni. (Ha eloszedem a pesszimista enem, hat el tudok kepzelni nehany modot, ahogy at tudnanak verni bertartasnal, ugyh nem tudom, tenyleg megbizhato lenne-e ugy a hus:()
szerk.: info@bio.info.hu

Klara, eszembe jutott meg, h pl kortefabol egy mezei kis suru fogu fesu 2000 Ft folott van.
http://href.hu/x/2kax
biobaba
 
 


Biobaba :) tényleg 20-as faktorú :)

Méteráru-boltot keresek: selyem/nyersselyem/pamut/gyapjú/flanell Tudtok ajánlani? Én eddig egyetlen olyan boltot sem találtam, ahol festetlen/vegyszermentes feldolgozású anyagokat árulnak. Az ilyen anyagból készült termékeket forgalmazók pedig vagy titokként kezelik a forrásaikat, vagy széttárják a kezüket. Esetleg Popolininél van ismerősötök?

indianyo
 
 


Klári!

Én is vadásztam a dm-ben erre a kefére. Egyikben azt mondták, hogy pár éve nincs. Másikban láttam azt, amit szerintem Te is, férjem szerint messze áll a vaddisznósörtétől... :cry: SZtem lehet, hogy az a néhány sárgás szál az, de a többi tuti nem.

Egyébként hol id véséroltad a hajkefét?

Köszi, Orsi
osoa75
 
 


Bocsi, szóval hol vásároltad? :oops:
osoa75
 
 


Orsi!

A Liszt Ferenc tér közelénben, az Oktogonnál. De szerintem elmegek a jövő héten, és veszek egy erősebbet. (Most jutott eszembe, hogy van mindegyikből egy próbadarab, lehet, hogy kipróbálom, ha megengedi a pali:) Ha gondolod, veszek neked is, és oviba elviszem!

Köszi amúgy a segítségeket!

klári
pumama
 
 


Klári, elképzeltem, amint a DM-ben előhúztad a kabátzsebedből a vaddisznősörte kefédet, és szigorú tekintettel összehasonlítottad a két kefét :D :D

GyeZsu
gyezsu
 
 


Lányok, mindjárt itt az anyák napja - ti kitaláltátok már, milyen ajándékot készítetek gyerekkel közösen? Mi tavaly egy fotót ragasztottunk kartonra (a két gyerekről :)), a karton hátoldalán Kata kéz- és Misu lábnyomya volt. Ezt szerintem idén is megismételjük az összehasonlíthatóság miatt :) Készült még agyag szivecske is, amit száradás után Kata meg is festett. Idén még nem tudom, várom az ötleteket, ha kitalálom, én is megosztom veletek :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu,
kicsi gipsz vagy agyagsziveket kisebbfajta befőttesüvegbe lehet rakni, szépen lekötni, és kész is a szeretetbefőtt :)
orsko
 
 


Szeretnék egy kis segitséget kérni: szerintetek hogyan lehet környezetbarat modon fertötleniteni?
Igazabol a zuhanytalcat szeretném fertötleniteni, mert sajnos van labgomba a csaladban és nem szeretném, ha terjedne. Tehat nem tudom kirakni a napra vagy ilyesmi.

Arra gondoltam, hogy forro vizzel leöntöm, de attol tartok, h igy elég hamar fog tönkremenni (nem erre van kiképzeve). Nem müanyag talca, fém vmilyen bevonattal.

Köszi
saara
 
 


Sara,
ecet? 70%-os alkohol levendula olajjal? Teafa olaj?
biobaba
 
 


Saara!

Fertőtlenítő illóolajok: Teafa, citrom, levendula

(Esetleg ecet? Vagy azt sem bírná?)

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok,

Orsi, bértartásban megbizható gazdával mi benne lennénk. Nálunk is állandóan gond a húsfélék beszerzése. Nagymamáméknál van egy néni, aki tart nekünk pár tyúkocskát, de mire azok rendes méretre megnőnek, ugye táp, meg egyebek nélkül, az udvaron, szeptember lesz...
Tavaly 3 hónapig vártuk szegény jószágokat, a végén már személyes jóismerőseink voltak, én egy falatot nem birtam enni a végén a levesből, amit szegényekből főztünk. :shock:
picinke
 
 


Klári!

Egyelőre még vároka vásárlással, ha elhoznád megmutizni az oviba szerdán, az jó lenne!

Köszi, Orsi
osoa75
 
 


Lányok, agyalok az anyák napján (szivecskét tavaly már "lejárattuk", úgyhogy a szeretetbefőttet későbbre halasztanám :)) - valami ragasztgatás? Papírmasé? Vagy ültessünk közösen valamit? És a kaspót kézműveskedjük?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szappant önteni próbált már valaki? Anyák napjára se lenne rossz...én ma próbáltam, katasztrofális eredménnyel. Meg tud egyáltalán olvadni úgy, hogy tényleg önteni lehessen?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Már régóta gyűjtögetem az időmet, hogy megírjam a pelenkás-illóolajos tapasztalataimat. Most sincs időm, de most leírom. :) A Ti indíttatásotokra átálltam ecetes áztatásról levelendula meg teafaolajra. Semmi mást nem változtattam. Vödrök jól zárnak. 2 naponta mosok, azalatt tele termelődik nálunk 22l-nyi vödör. Egy ideig nagyon elégedett voltam. Pár hét vagy tán egy hónap után kezdődött, hogy a pelenkák reggel (már pelenkázás után 10 órával is) irdatlan ammónia szagot árasztottak. De olyan intenzívet, hogy amikor vettem le a gyerekekről, meg utána tűntettem el, csípte a szememet és vissza kellett tartanom a lélegzetemet. A 1,5 és a 3,5 éves gyerekemnél is ugyanezt tapasztaltam. Napközben egyiknél sem volt ammónia, reggelre mindkettőnél. Még így is kitartottam pár hétig, hogy tisztán lássam a dolgokat, aztán visszaváltottam ecetre. Azóta minden a régi. (Egyértelmű volt számomra, hogy ez már a gyerekeknek se jó.) Van elméletem, amivel magyarázni tudom a jelenséget (és ami persze csak feltételezés), de kíváncsi vagyok a Ti tapasztalataitokra. Mintha más is írt volna valami reggeli büdösről. Az is ammónia volt (ez egyértelműen, töményen az)? Ti is éjjel-nappal textileztetek, úgy illóolajoztatok? Kicsit fáj a szívem az illóolajozásért, bár rájöttem, hogy szeretem az ecetezést is. :)

hordozo
 
 


Agi, nalunk nem volt ilyen szag.
Egyebkent most olvastam meg egy lehetoseget: szodabikarbonas vizben valo aztatas. Nem tudom, milyen lehet.

Biobaba
biobaba
 
 


Ági, nálunk sincs ilyen. A nagyobbnál nálunk is szaga van reggelre, de nem ammónia. A vödörben viszont durván ammónia szag van, de ha zárva van, nem érződik. Mi is kétnaponta mosunk, éjjel-nappal textil (kiv. néha éjszakára a nagyobbnál).

Pindi
pindi
 
 


Ha nálatok becsszó nincs, akkor mi lehet a baj??? A mosásnál lehet valami gond? De mi? Vagy a gyerekek különböznének valamiben? Nehezen tudom elképzelni, miben... Nincs ötletetek?
Másik, amin szoktam törni a fejem, és még összefüggés is lehet a két ügy között: a mosópor adagoló fiókba töltöm a mosószódát, és folyton összeáll egy része „kővé” (hol több, hol kevesebb). Így aztán persze nem kerül be a ruhákhoz. Nem tudjátok, mitől van ez? Hogy lehetne elkerülni? Egyébként nekem mindennel együtt nincs kifogásom a ruhák és pelenkák tisztaságával. Pelenkák persze nem világítanak a fehérségtől és halványan foltosak, de ez engem cseppet sem izgat. Belekakilni így is tökéletesek.

hordozo
 
 


Agi, én irtam, hogy nagyon büdös a pelenka reggelente. Amonia szagu nalam is, töményen. Emiatt egy ideje nem illoolajozom, mert télen a padlofütés miatt "megföttek" a pelusok a vödörben. A masik, h nehezen oldhato meg a vödör elhelyezése ugy, h a gyerek ne turjon bele.
Na de a lényeg: A pelenkat bevizezem, atöblitem, kicsavarom és felrakom a zuhanyzo ajtajara szaradni.

Erdekes, hogy masoknal nincs szag....
Lehet visszatérek az ecetes megoldasra én is, mostmar kivancsi vagyok.
Remélem ez a szag nem utal vmi betegségre vagy ilyesmire :(

Nalunk is csak a reggeli pelus büdi, a többi nem.
saara
 
 


Agi, a mososzodat a gép dobjaba rakom és nalam is kö lesz belöle. Mindig ott figyel par "kö" az ajtonal (elöltöltös) rögtön a mosas elején. Eddig ugy képzeltem, h a szoda igy reagal a vizre. :?
saara
 
 


Egy kis pontositas, lehet, nem egyértelmü, amit irtam :)
öblités utan a pelenka megszarad, de 2 naponta kimosom öket rendesen géppel. Szoval nem csak öblités van.
saara
 
 


Csak egy tipp: nem lehet, hogy valami mást ettek akkor vagy többet/kevesebbet pisiltek, amitől erősebb szagú lett, és csak véletlen egybeesés, hogy pont akkor volt, amikor illóolajoztál?

Én a dobba teszem a mosószódát, pont ezért, mert összeáll, és félek, hogy esetleg eldugítja a mosógépet vagy valahogy kárt tesz benne. Azt megfigyeltem, hogy a hideg víztől áll össze (a kémia részéhez nem értek, nem tudom, miért), és ugye a tartályba hideget enged a gép. Ha a dobba teszem, ott a meleg víztől feloldódik.
Nekem most éppen vakítanak a pelusok, hála a napsütésnek. Egy-kettő van, amin halványan látszik valami folt. De én is úgy gondolom, hogy a célnak megfelel. :) Azért amikor orvoshoz vagy nagymamához megyünk, igyekszem a fehérebbeket vinni...

Pindi
pindi
 
 


Pindi, nalunk ez van minden reggel... Marmint az amonia szag.
saara
 
 


Na akkor, Ági, halljuk az elméletet! :)
pindi
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: