Új privát üzeneted érkezett!

Orsi, Szokolyan a Kacar tanyan is valami ilyesmin ugykodnek, esetleg toluk is lehet tanacsot kerni. Napkollektor ugyben azokrol hallottam, akik kalakaban epitik fel maguk a napkollektort.
Illetve meg osztrakoknal letezik a passziv haz (ha jol emlekszm a nevere), ahol mindenfele kozmu nelkul 16 foknak kell lennie telen is. De errol itthon meg nem nagyon talaltam infot.

OFF
Osoa, koszi.
elsot nalunk nem aruljak tudtommal. Masodik, igen, tunetileg kene.Erre: http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=95&cid=49289
biobaba
 
 


OFF

Csak kivancsi vagyok, mit szoltok ehhez:
http://egeszseg.origo.hu/cikk/0625/0812 ... ndos_1.htm

ON
biobaba
 
 


Két apró jelenet:

Piacra megyünk, a buszt várjuk. A kicsi a hátamon, a nagy szabadon, a babakocsi a felszálláshoz összecsukva. A megálló mögötti sörözőből kijön egy férfi, elmegy oldalra, előveszi a pisilőjét, elvégzi a szükségét. Jön a busz, elindulunk felszállni: küldöm előre a nagyot - a férfi megfogja a kezét, és készségesen felsegíti.

Városi teendőim közepette fáradtan és éhesen ülök be egy kifőzdébe az Üllői úton. Az ablakhoz ülök le enni, nézem az autók sokaságát, a járókelőket, a házakat... Egy hölgy érkezik papucsban, kutyáját sétáltatja. Az eb éppen a kifőzde ablaka előtti fa környékét szemeli ki illemhelyül. Gazdája egy ideig takarja a látványt, de hamarosan odébbsétál, így mint egy nagyképernyőn nézhetem közelről a dolgát végző kutyát - majd a dolgát.

GyeZsu
gyezsu
 
 

 
 

GyeZsu: szép példanyok :roll: kész....

En is valamelyik nap néztem egy nöt az ablakbol, a kutyajaval sétalt, Vince a kezemben. Kutya végzi a dolgat, mondtam Vincusnak, hogy biztos nem fogja felszedni, erre elövesz valamit a zsebéböl. Mar bantam, amit mondtam.... Aztan kiderült, hogy csak wc papir. Azzal leszedte a piszkot az ebröl, ledobta a földre a papirt és tovabbsétalt. :x
Be kellett volna szolnom, de nem tettem. Azt hiszem legközelebb fogok, ha ilyesmit latok.

A masik kedvencem a cigicsikkek a jatszotereken (hogy a söröskupakokrol, üvegszilankrol ne beszéljek). Nem 1-2, 20-30 db/pad és 3 méterre van a kuka. Ma azon gondolkodtam, hogy kirakok vmi tablat annyira idegesit, h allandoan azt kell kiszednem a gyerköc kezéböl. :evil: :evil:
Ja és par napja mit szedtem ki a kezéböl? Egy ovszeres csomagolast, szuper.
saara
 
 


jó példa: mostanában elég sokat járunk egy viszonylag új játszótérre nem messze tőlünk. Csepeli lakótelep közepe, egy éve még sivár, kutyaszaros térség volt, most pedig szipiszupi játszótér van rajta. És a lényeg, hogy két teljes állású alkalmazott ott van egész nap és söpörnek, rendet tartanak. Ja, és mobilklotyó is van a játszón. ilyen is van :)

Mint kutyatartó elámultam, hogy van, aki képes a kutyája fenekét törölgetni ???? Amúgy én rendes gyerek lévén alapvetően igyekszem séta közben a kutyám után takaritani. De biztos vagyok benne, hogy van észre nem vett kutyagumi utánunk is....
orsko
 
 


Egyszer egy kutyas no utan szoltunk, h ...es mi lesz a "dologgal"? Azt mondta, h elfelejtett zacskot hozni, azert megy... Na persze. Adtunk neki egy zacskot, h nem kell azzal faradnia, h elmenjen:)
biobaba
 
 


Orsi, beszéltem az épitész csajszival :)

Ezt az oldalt ajanlotta: http://fenntarthato.hu/epites/termekek/
Ott sok minden van.

Azt is mondta, hogy érdemes kimenni a construmara, ez egy szakkiallitas, ahol ott van az összes alternativ energiaval foglalkozo cég. Aprilis elején szokott lenni.
http://www.construma.hu/2007l_kiallitas.php

Azt mondta nem olcso mulatsag... :(

Adott telefonszamot is, azt elküldöm priviben.

A jatszotér takarito nagyon jol hangzik, itt sem artana...
Egyébként lattam mar maskor is wc papiros kutya gazdit...
saara
 
 


Biobaba: hátborzongató ötlet :( Elhiszem, hogy be lehet gyakorolni konkrét fogásokat (mittudomén, hol kell vágni császármetszéskor) De ezek a dokik még kevésbé lesznek képesek az egész embert, jobban mondva az anya-baba kettőst egészként és érző lényként kezelni. :( :(

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Osko, ho van Csepelen ez a játszótér? Mi a szomszéd kerületben lakunk, itt is van 1-2 jó hely (bár 2-3 éve volt itt nagy játszótér-felújítás, és kezd kikopni), időnként szívesen megyünk messzebbre is.
lszg
 
 


Szia lszg,

az Óvoda u és Zrinyi u közötti területen van, lakótelep közepe. Van egy másik nagyon jó játszó és egyéb tér is a Rákóczi téren (szintén Csepel, nem belváros).

o
orsko
 
 


Off

Volt szó az oltásoknál a kivezetőkről. Egyik ismerősöm kislányánál az MMR nagyon durva reakciókat okozott (fejhangú sírástól kezdve magas lázig volt minden). A 30-as kivezető szer esetében nem volt elég, de a 200-as higításútól rendbe jött.

Orsi

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


OFF
Orsi, azt hiszem, be kell jelenteni, ha valami szovodmenye volt az oltasnak. Bar nem tudom, van-e valami jelentosege:(
Akkor megse csak anyuka megnyugtatasara jo a kivezeto?:)

ON

Van valami tippje valakinek, h hogyan lehet megtisztitani a gyerek homokozojat? Meztelencsigak telenyalaztak:( V csak az marad, h le kell cserelni a homokot?

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba: a múltkor egy óvónéni mesélte a játszótéren, hogy cicakakit találtak a homokozóban. Két üveg hypót öntöttek bele és felásták. :shock: Gondolom, nem ilyesmire gondoltál... :wink:

Pindi
pindi
 
 


Koszi Pindi:) Tenyleg nem erre gondoltam, egyebkent se birom a hypo szagat. Igazabol azert is zavar ez a meztelen csiga nyalka, mert valaki azt mondta, h mergezo. No meg eleg undorito is. De hiaba keresgelek, nem talalok semmit a temaban.
biobaba
 
 


Orsi :) Meglepődtem a 30-as kivezető-potenciálon :shock: D-200-ast ismertem csak eddig. De jó, hogy ilyen gyorsan kiderült és megoldódott a dolog! Fene ezeket az oltásokat, különösen az MMR-t :evil:

indianyo
 
 


Hidegvizes hajmosásról olvastam vhol errefelé. Ebben az évben még nem is látott semmit a vizen kívül a hajam, de egyáltalán nem ritkul a mosások száma, sőt... Max. 1 hétig bírja így is, de akkor már picit ciki... És nem is fényesedik, meg hullámosodik, meg szépül, inkább olyan lepattant már a második felében a hétnek... Valamit nem jól csinálok?

Klári
pumama
 
 


Klári, eleget fésülöd? Itt van egy jó cikk a hajápolásról: http://www.hunza.hu/haj2.php
Én még nem szereztem be vaddisznósörtés hajkefét, de rendes kefével is sokkal szebb, ha naponta több percen át fésülöm (na jó, azért öt percig nem szoktam, arra nem érek rá...)

Pindi
pindi
 
 


Erdekes ez a Hunza cikk:) Nekem vaddiszno sortes kefem van, nem is tudtam, h ez ezert jo. A hajmosas is igy alakult nalam, h kenytelen vagyok csak a fejbort mosni, mert annyi hajam van, h azt nem is tudnam. Meg egyebkent is a fejboromnel erzem kellemetlennek neha, es nem a hajszalaimnal:) Szoval ha jozan paraszti esszel vegiggondolja az ember, akkor ide jut egyebkent is.

En meg azt vettem eszre, h kb fel evet kell kibirni, mig atall a fejbor arra, h nem vegyszerezzuk:) A csak hidegvizes hajmosas szerintem nem jo, mert attol csak osszetapad az ember haja. A faggyu nem jon le tole. A fesulkodestol viszont lejon.

Gyerek fejet mar hozza se szoktattuk a samponokhoz. O kb fel evente kap egy kis fejmosast, mert olajjal leszedjuk a fejere rakodott elhalt bort, aztan az olajat mossuk le. Anyukam teljesen ki van akadva, h a gyerek nem mos hajat. Allandoan azzal jon, h ki fog hulni a haja. Pedig mindenki dicseri, h milyen szep, hosszu haja van. Aztan remelem, hha mar nem odzkodik annyira a fesulkodestol, akkor ez az olajos leszedegetes sem kell majd neki. De most meg nem hagyja, h eleg ideig fesuljem.
biobaba
 
 


Egy könyvet szeretnék ajánlani nektek, ha még nem ismeritek, itt meg lehet nézni:

www.vilagnakviraga.hu

Én teljesen beleszerettem, tegnap nézegettük. A négy évszak szerinti négy kötetben minden napra van benne valamilyen kapcsolódó monda, mese, elfeledett népszokás, történelmi személy, gyerekeknek feladatok, énekek, gyönyörű képek.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter, mi is epp tegnap nezegettuk a rokonunknal ezt a konyvet:)
biobaba
 
 


De jó :)
Engem véletlenül a szerző házába vetett a sors Tahitótfalun.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Biobaba,
gyermek hajápolása és a nagyszülők hozzáállása nálunk is hasonlóan :) olyan dús, erős, fényes haja van pedig - oh borzalom - kb félévente mossunk neki hajat, akkor is nagyon hig samponnal, vagy csak vizzel.

magamnak is jó lenne hasonló, de nálam az a baj, hogy úúúúúútálok fésülködni. a fésű tépi, húzza, nyúzza a hajam.

más:
vannak ugye biojoghurtok, biomüzlik, szeletek egyebek. ámde viszont majd mindben van aroma. mi erről a véleményetek??????

o
orsko
 
 


Orsi, a kefe nem tepi, fesuvel en se szeretek...

Aromak: en reszemrol biobol sem veszem meg azt, ami aromas. De a Viragoskuti gyumolcsos joghurt nem aromas, viszont nem tudom, milyen izu. Meg nem ettem.

nekem csak most kezd leesni, h regen nem Csillaghegyen laktatok? Most meg Csepelen. Akkor koltoztetek.
biobaba
 
 


Aromákról érdekes a Leves hazudik c. könyv. Nem bírtam még csak az elejét elolvasni, nagyon durva, elképesztő... :evil:

Ezt a vaddisznósörtés kefét hol lehet beszerezni?

Orsi
osoa75
 
 


Klári!

Én is próbáltam a sima vizes (de nem hideg) hajmosást. Nagyon gáz maradt a hajam. Most vettem Lavera sampont, de attól nagyon hamar zsírosodik, így hát "hagyományos" samponnal kombinálom (sajnos). :oops: De legszívesebben nem használnék semmit rá...(mármint a vízen kívül)
osoa75
 
 


Valaki próbálta már az ásványi földes hajmosást?
osoa75
 
 


Nekem a Weleda rozmaringos nagyon bevált, de a Laverától se lesz zsírosabb, mint egy hagyományostól (bár már nem is emlékszem, mikor használtam olyat).
Nekem a fésülködéssel az a bajom, hogy a hajam hullámos-göndör, és ha kifésülöm, nem olyan szép 'fürtös' :) hanem 'bolyhos' :) lesz
A szürkemarhás tejesnek (mompiacon) sem aromásak a joghurtjai amúgy, és család szerint jobb a virágoskútinál.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter, melyik a szurkemarhas tejes?

Orsi, en a dm-ben vettem meg jo regen a vaddisznosortes kefet, nem tudom, h mostansag van-e.
biobaba
 
 


Húú Biobaba, ha korán jársz, valószínűleg nem nagyon találkoztál velük, mert rettentő későn jönnek, én is mindig alig győzöm kivárni. Elég újak. Van az új csírás (csiri.hu) és mellettük van a pultjuk, a kis körben. Másik oldalán öntetes-olajos asztal van.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Az ontetes-olajos remlik, de tuti, h nem lattam meg oket, mert tenyleg koran jarok:) Es milyen joghurtjaik vannak? Miben adjak?
Egyebkent meg eszembe jutott, h akitol annak idejen en a vaddisznosorte-kefe tippet kaptam, neki is hullamos-gondor haja volt:) A kefe nem szedte ki a hajabol:)
biobaba
 
 


Akkor lehet, hogy érdemes nekem is kipróbálni a sörtekefét? :)

Sajnos műanyagban adják a joghurtot, változó, hogy milyen van, szokott lenni málnás, szamócás, áfonyás, barackos, citromos, meggyes. A tejföl is nagyon jó, sokáig eláll és olcsó is, meg van zöldfűszeres krémsajt, 500 ft 400 g, a joghurtok is 400 g-osak és 300 ftba kerül a gyümölcsös, a tejföl is ugyanígy. Van sajt is, bükkfán füstölt meg sima, meg szoktam látni eredeti olasz bioparmezánt 4400-ért meg pecorinót. Szóval jó, de a műanyag engem is zavar...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Es meyik fajta muanyag? PS?
A parmezant kimerik?
Bar nem valoszinu, h meg tudnam csinalni, h keson megyek... Na, majd meglatom.
biobaba
 
 


Eszter :) 4400-ért egy kiló parmezánt/pecorinót adnak? Hű, az nagyon kéne nekünk...

Egy kicsit térjünk vissza a hajápoláshoz, mert ez nekem is nagy gond: gyerekszülés után csak vízzel mostam a hajamat, illetve amikor nagyon koszos volt már, akkor a szódabikarbóna/almaecet pároshoz nyúltam, de sajnos nem tudtam a derékig érő loboncos hajamat kifésülni, így két hónapja le kellett vágnom, de előtte sajnos még a balzsamhoz is nyúlni, mert annyira összegubancolódott. Most elviselhető vállig érő hosszúságú, viszont egy hét után olyan, mint egy hónapok óta nem mosdó hajléktalané, így egyelőre újra bolti samponnal mosom, de nem szeretem, szívesen térnék vissza a semmihez, max.szódabikarbónához. Ha jól értem, akkor a vaddisznósörte-kefe a megoldás? Nos, a nlcafén van egy topik kifejezetten erről a keféről, de annyira ellentmondásos dolgokat írnak, hogy teljesen tanácstalan lettem. Sajnos én nem engedhetek meg egy sok ezres kísérletet magamnak, így biztosra kell mennem: hol árulnak garantáltan valódi sörtekefét - és ha lehet nem 5000-ért ?

Más: tegnap kaptam Tisza szappant, próbálom megtalálni az összetevőit, egyelőre sikertelenül. Mit tudunk róla? Ami rá van írva, az nekem nem mérvadó... Ha tényleg csak természetes/egészség szempontjából kívánatos anyagot tartalmaz,a kkor addig is, míg Orskoéknél /bárki másnál megvalósul a szappanfőző tali, én nekiállnék ebből gyártani itthon saját használatra. Egyébként 89 forintba kerül egy kocka és teljesen szagtalan, kicsit puha - hajmosásra és fürdésre is ajánlják.

indianyo
 
 


Indi, a parmezán volt 4400, de nem tudom, minden héten van-e? Ha látok, vegyek nektek? Mennyit?

Én valahogy nem tudom elképzelni, hogy ne mossak samponnal hajat, hamar bányarémnek néznének. De Flórának csak 1 hónapban egyszer mosom meg Weledával. De nem lenne rá igazából szükség, azt látom.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter, akkor gyerkocnek ne mosd havonta, ne szokjon hozza a bore:)
En magamnak hasznalok Laverat, sampont is, meg balzsamot is, mert nem tudnam kifesulni mosas utan a hajam. De annyira nem aggaszt, mert 2-3 havonta mosok hajat.
En orulnek, ha tudnal nekunk parmezant venni:) De nem kene 1 kilo. V varj csak, nem ok azok, akik a Lehel teri piacon is arulnak? Oket ismerem. Csak a Lehel terrol. Toluk szoktam venni Appenzellert:) Ha most hetvegen nem felejted el, kerdezd mar meg, h ok-e azok:)

Indi,
Az en vaddiszno sortes hajkefem 2-3000 kozt volt. Igaz, evekkel ezelott.
Tisza szappant en is vettem regen, de aztan, h nem tudtam kideriteni, h pontosan mibol is van, leszoktunk rola. Bar a furdoszoba szekreny melyen epp most talaltam meg kettot.
biobaba
 
 


jaj a megigért szappanfőzős buli miatt mostanában álmatlan éjszakáim vannak....
az a helyzet, hogy a Nagy Munkálatok ideje május első hetében fog eljönni. mondtam a Zuramnak, hogy akkor áprilisban lepukantság ide vagy oda, mégis idecsőditeném a népeket (két éve nem élünk itthon társadalmi életet, és már nagyon hányzik), de egyenlőre megvétózta az ötletet.
a javaslat, hogy nálunk lehet szappant főzni még mindig áll, nem csak a szájam járt, itt tényleg van hozzá hely, eszköz stb. kérdés: verjem át az áprilist, vagy elfogadható a május nektek?
bocs a bonyolultságért....


haj: mostanában sajnálom az időt a hajmosásra. ennek megfelelően lepukkant a kinézetem, amin újabban egy kendő fejre kötésével szoktam segiteni. ez azért is praktikus, mert a hátamon ficánkoló villőbaba nem a hajamat tépi, hanem a kendőt.
van még egy hajas téma ami érdekel, a hajfestés. 34 éves vagyok, és jócskán őszülök. még nem tudom, hogy zavar-e, de egyre többen veszik észre. amig szoptatok, nem fogok hajat festetni, az tuti, de utána valszleg elcsábulok. tudtok valami kevésbé káros hajfestőt? a hennát ismerem, de az tudtommal magában nem fogja be az ősz hajakat.

orsi
orsko
 
 


Tudtok valamit lábgomba ellen? Én is elég lepukkant vagyok... :oops:

másik Orsi :)
osoa75
 
 


Biobaba, megkérdezem a tejest, ha lesz türelmem kivárni őket. Múlt héten nem volt :( de nagy volt már a közfelháborodás, remélem, összeszedik magukat :)
Műanyagokhoz sajnos nem értek...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Ne haragudjatok, engem nem enged fel, csak néha ez a vacak rendszer,így csak olvasom-olvasom a hsz-eket, és 3-4 naponta tudok csak reagálni. Normális ez? Már írtam a szerk-nek, de rám se bagózott:(

Pindi!
Köszi a vaddisznósörte ötletet! Én szerintem beszerzek egyet, nem hiszem, hogy ráfürödnék:) Amúgy az ÖKOSZnál lehet venni sampont is, én régen használtam, de nekem nem annyira jött be, de mivel kimérve aják azt is, szerintem meg lehet próbálni csak icipici adagot venni. Amúgy én eddig azt hallottam mindig, hogy a sok hajfésüléstől zsírosodik a haj, ezért (és trehányságom miatt) nem is fésülködöm, csak heti 2-3-szor:( De akkor ez biztos a vacak kefékkel való biggyeszkedésre vonatkozik:)

Biojoghurt:
Itt olvastam, azóta így készítem: fél l tej, 1 kanál joghurt, termoszba be, és 12-16 óra múlva kiveszem. Utána pedig a nyárról lefagyasztott gyümölccsel összekeverem, teszek bele mézet vagy gycukrot. Csak nem győzöm készíteni, olyan finom! Tudom, a fagyasztott termékek tápértéke nem olyan kafa, de ez a legjbb megoldás még szerintem... Nekem ennyi belefér. Lekvárral is szokták, nekem az annyira nem ízlik...

Orsi:
Lábgombára teafaolaj + sok idő (több hétig is eltart). Julinak is volt:(, és nagyon sokat segített rajtaa gézre cseppentett teafaolajas kötés.

Szappan:
A múltkor én is láttam a boltban Tiszát, de nekem annyira büdi volt, hogy elszaladtam onnan. Amúgy ha az ÖKOSZnak elküldötök egy emilt az összetevőkkel, akkor ők segítenek. Lehet, hogy amúgy is tudják, miből áll, bár ezt inkább kétlem...
pumama
 
 


Klári!

Van is itthon, ki is próbálom. Köszi! :)

Orsi
osoa75
 
 


bocs, az előbb nem írtam alá:)

Klári voltam:)
pumama
 
 


OFF
Lányok, hányásra ötlet (gyerekeknek)? Homeós bogyó? Jó kis vírust sikerült elkapniuk, 5 nap nátha, 5. nap este hányás-hasmenés. Katánál ma van az 5. nap, még csak hányás volt, Misunál szerdán volt az 5. nap, azóta léböjtkúra (csak szopi :D ), ma már evett kölesgolyót is. Azt hittem, már kifele jövünk a nyavalyából, erre most megint hányt.

ON
Nekem göndör hajam van, és csak hetente fésülöm ki (vagy ha ilyen nyűgös idők vannak, még ritkábban..., na de akkor össze is fogom...) , de ezt csak úgy tudom megtenni, hogy teljesen bevizezem a hajam. Ha szárazon fésülöm, na pláne ha kefélem, akkor hajszálanként mered az égnek :) Katának én is csak fél évben egyszer, koszmóleszedés után, az olaj eltávolítása miatt mosom meg. Páromra viszont ki kéne találni valamit, mert ő szerintem kb. kétnaponta mossa a haját, ráadásul reggel.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok,

olvasgatom régóta a topikot, szeretnék kérdezni valamit!
A Széchenyi fürdő mellől szeretnénk hazahordani az ásványvizet, a forrásból, biztos ismeritek, van is itthon egy nagy, ötvenliteres üvegballon erre a célra, nemrég vettem. De miben hozzuk el? A viz ugye forró, amikor megkapjuk, nem oldja ez ki a műanyag űvegekből. amiket amúgy is nagyon utálok, a vegyianyagokat? A végén még többet ártok igy, mint használnék?

Gyezsu, mi most jöttünk ki ebből a virusból családilag, (két kisfiú+mi ketten), szerintem egyedül a nemevés a gyógymód.

Picinkéék
picinke
 
 


Picinke, és mire lehet még számítani? Hogy készüljünk... ?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu, ez nalunk is megvolt. Marmint a virus. Gyerek dietazott (repat evett tobbnyire), illetve Ipeca 15CH-t kapott.
biobaba
 
 


Ja, igen, csatlakozom Picinkehez, h a dieta feltetlenul kell, meg mikor szunonek tunik a hanyas, akkor is, mert ismerosoknel, ahol nem dietaztattak a gyereket, ugyanezzel a korsaggal, egy-masfel hetig is elszenvedtek.
biobaba
 
 


Gyezsu,
nekünk a Chininum Arsenicosum szokott beválni. D12-es. És addig érdemes szedni, amíg a hasmenés tart (tehát a hányás elmúlása után is még 1-2 napig).


Orsi,
lábgombára vizeletterápia. Körömgombára is.
h_szilvi
 
 


Tejeséknek van üzletük a Lehelen, H-K kivételével minden nap nyitva.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Koszi Eszter. (Eddig csak hetfonkent tartottak zarva.)

Nitrit: soska, spenot, mangold kapcsan irtak: egy napnal tovabb ne taroljuk ezeket a zoldsegeket, mivel az allas soran rohamosan novekszik az oxalsav–tartalmuk, ami egy ido utan mergezo nitritte alakul.
http://href.hu/x/2gum
biobaba
 
 


GYeZSu!

Arsenicum album a tipikus hányás-hasmenés kórságra, alacsony potenciában. Vírusnál, ételmérgezésnél is jó. Szokták javasolni a Normaflore-t, bélflóra regeneráló baci-készítmény. Nincs benne más egyéb és hasmenésnél pluszba szóba jöhet.

Szilvi!
:) Ez tényleg hat? mert sok helyen olvastam, hogy működik.

Orsi
osoa75
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: