Új privát üzeneted érkezett!

OFF
Lányok, köszi, diétát eszembe sem jutott abbahagyatni, szegény Kata reggel zokogott nekem, hogy adjak neki kenyeret, én meg mondtam, hogy még nem adok, mert félek, hogy kihányod, mire ő: Lenyelem, nem hányom ki! ... Homeós bogyókért nem volt már lelkierőm elmenni, remélem, kigyógyulunk enélkül is, de köszi, hogy írtátok, megyek majd gyógyszertárba, ha eljutok.

ON
Lehel piacos biotejesről pontos leírást kérek :) Apukám a Lehelre jár, a biocsirkét onnan hozza nekem, felvenném a rendelésbe a sajtot is :)

Képzeljétek, a Corában a dobozos sörökhöz ki volt írva, hogy a környezet védelme érdekében válasszák inkább az üvegeset.

GyeZsu
gyezsu
 
 


ZSu :) Akkor én is megosztom a már kétszer végigszenvedett receptet: Mi nem diétáztunk, mert icipici a fiúcska még a diétához, de nem is volt rá szükség, hanem azt adtam Dominónak, amit kívánt : joghurtot és tejfölt :shock: valamint frissen facsart répa- és almalevet, valamint rizspelyhet. Minden hasmenéses kaki után egy golyócska Podophyllum c15, hányós-hasmenésnél pedig Arsenicum album c9 vagy c15. Valamint sós tea (krumpli főzőleve megsózva, édeskömény vagy borsmenta sózva) Ja, és a lázat nem csillapítottam. Felnőtteknek a kóla és ropi (sokkoló, tudom, de valamiért működik) szokott még segíteni.

indianyo
 
 


OFF
Kész vagyok. Katának a tegnap esti hányássorozat óta nem volt újabb, Misu meg egész nap semmi, kölesgolyót evett csak, meg ebédre sütőben sült krumplit, de egyikből sem sokat, és most megint hányt. Álmában. Fel sem ébred rá! Szerencsére ő még szopizik, úgyhogy akkor maradunk a csak szopinál + kamillatea. (Köményteát őrölt köményből hogy kéne csinálni?...) Holnap azért felhívok egy szoptatási tanácsadót, hétfőn meg jönnek a homeós bogyók.

GyeZsu
gyezsu
 
 

 
 

Sziasztok,
Gyezsu, kitartás! Nálunk kb. egy hétig tartott diétával, a kicsinél, a nagyobb evett egypár napig, amit kivánt, eredménye, hogy sokkal tovább volt hasmenése, és eléggé legyengült, piszkálta az ételt még napokig.

Ismeritek ezt a blogot? Nemrég találtam, a felüdülés kedvéért:

http://www.mkkp.hu/

A kérdésemre nem irtatok, ha valaki mégis tudna ötletet, nagyon örülnénk.

Picinkéék
picinke
 
 


Picinke, es ha hazafele is uvegekben hordanatok? 5l-es befottes uvegek pl?
Nem tudom egyebkent, h mennyire forro az a viz, ami kijon, es az uvegekbe toltodik.
biobaba
 
 


A ketfarku kutyat mar itt Budapesten is lattam feltunni:)
biobaba
 
 


Biobaba, nem akarok hülyeséget mondani, melegebb, mint egy normál fürdőviz, kb. 50 fokos lehet, égeti az üveg az ember kezét. Befőttesüveg? Nem is rossz ötlet. Egyébként ti hogy álltok vizileg? Milyet isztok?
Mi is járunk a Lehelre, van ott vadhús (fsz, eldugva) és mangalicahús is, az emeleten. Viszont MOM piacon még nem jártunk, eléggé kiesik. Mikor érdemes oda kimenni? Az újpestire mentünk régebben, de eléggé haldoklani látszott.

Kétfarkú:)
picinke
 
 


Klári!

Joghurt készítéshez pontosítsd légyszi a receptedet! Milyen hőmérsékletű tejet raksz a termoszba? 1/2l-hez egy evőkanál joghurtot raksz? Kiindulásnak milyen joghurtot ajánlasz? Utána gondolom a sajátodat oltogatod tovább, ugye? Mennyi idő alatt készül el pontosan?
Köszi!

hordozo
 
 


Picinke, a MOM piacra szombaton erdemes menni, mert csak akkor van:)
biobaba
 
 


sziasztok,
regen szoltam hozza :oops:, most is csak egy rovidet ;)

"belflorasitasra" normaflore helyett inkabb protexint v progastrot, v egyszeruen joghurtot!! (normaflore antibio rezisztens baci torzseket tartalmaz. nem biztos, h jo ezek benyakalasa...)


ja es "hajas" cikkben mit jelent az, h "asvanyi fold"? :?

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Sziasztok!

Ti hogy ünneplitek a húsvétot?
Mi szeretnénk kihagyni a nyuszi hozza a csokitojást v valami hasonló c. sztorit, de a vallásos történet meg még korai lenne. Megőrülök a rokonok idióta csokinyuszi és -tojásaitól... :cry:

Meg kérnék ötleteket a tojásfestésre. Hagymahéjat gyűjtögetem, sajnos tavaly nem sikerült a természetes festés. Azt hiszem próbáltam pirospaprikával, csipkebogyóteával, meg spenóttal, de nem lettek nagyon színesek. Van tippetek?

Ragasztó: van olyan, ami nem káros és gyerkőc is használhatja, pl tojásdíszítéshez?

Recca!
ez a normaflore dolog akkor nem jó? Direkt megnéztem, hogy mi van benne, meg van egy ismerősöm, náluk ez a menő... :roll:

GyeZsu!
Jobbulást, remélem, hamar kilábaltok ebből!!!

Ásványi föld engem is érdekelne, meg hogy lehet-e kapni vhol.

Orsi
osoa75
 
 


Sziasztok,

engem is foglalkoztat erősen, hogyan "csináljuk" a húsvétot!? Egy háromévessel, meg egy másfelessel...
Szégyen, én nem tudtam, hogy pl. éppen a nyuszi pontosan hogy kerül a történetbe, azonkivül, hogy termékenységi szimbólum, akárcsak a tojás, itt találtam rá:
http://www.zpok.hu/waldorf/husvet.htm

"A húsvéti nyúl nem közönséges mezei vagy házinyúl. Láthatatlan, külső hatalommal bír. Önfeláldozó, éber, az Én szimbóluma."

Talán ezzel a vonatkozással lehetne valamit kezdeni, nem?

Az ásványi földhöz: ez Nagyvázsonyban van, olcsó, egészen selymes ásványi massza. Talán ez is jó hajra? Mi vettünk már a kertbe, rettentő jő talajjavitó.
http://www.alginitbio.hu/
picinke
 
 


Mi hagymahejjal festjuk a tojast. Nemreg le is irtam itt valahol. Majd elokeritem, ha nem sikerul megkeresni. Csalannal is tok jol lehet festeni. Kicsikkel inkabb berzselni erdemes.

Termeszetes anyagokbol keszult ragaszto is van. Tojasfesteshez jo talan a csiriz is. Ami nagyon eros ragaszto, ahhoz kell zselatin, forro viz, ecet, glicerin. Ha kell a receptje, akkor bepotyogom:)
biobaba
 
 


Arra gondoltam, ki lehetne próbálni tojásfestéshez a céklát meg a kurkumát. Szerintetek?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Én nagyon örülnék a receptjének. A berzselés micsoda? A csalánból eddig mi főzeléket csináltunk, nagyanyám meg a befőttesüvegeit sikálta vele.
picinke
 
 


Berzseles az, mikor vmi noveny levele, viragja adja a mintat a tojason. Railleszted a levelet a tojasra , aztan raszoritod egy gezzel v. harisnyaval. Utana teszed a festolebe.

Ragaszto: forro vizben elkevered a zselatint (1 cs szintelen). Hozzaadsz 1 ek ecetet es 1 tk glicerint.
Melegen kell felkenni a feluletre. Befottesuvegben elall nehany hetig. Hasznalat elott forro vizbe kell allitani, mig ujra eleri a kenheto allagot.
biobaba
 
 


Orsi :) Vekerdy Tamás drága ember a tanárom volt a főiskolán (waldorf), tőle tanultam, hogy a gyerekkel mindent meg lehet beszélni. Vallási kérdéseket is. Így a húsvét, mint a legfontosabb keresztény ünnep is (peresze, ha hiszel benne) nyugodtan megünnepelhető egy kisgyerekkel is, kihagyva a maszlagot. A valaki (a felnőtt Jézuska, aki már születésekor is milyen misztikus történetet hordozott) meghal majd feltámad és aztán majd a menyországba kerül - ez a gyerekeknek teljesen természetesen érthető dolog, bennük megvan a vallásos érzület, amit aztán a realista társadalom jól megbombáz. Ha fontos neked ez a dolog, akkor neki is az lesz, szépen, egyszerű szavakkal érzékeltethető. Gondoljunk a népmesékre (az önfeláldozó róka levágja a saját fejét majd feltámad és királyfi lesz belőle - de előtte még hozzásegíti a királyfit a különböző próbák sikeres elvégzéséhez)

Ági:) Joghurt indiai módra: felforralt és kézmelegre lehűtött 1 liter tejbe 1 evőkanálnyi élő joghurtkultúrát keverünk, majd az edényt jól bebugyolálva egy éjszaka alatt elkészül a csudafinom joghurt. A termoszos változat nekem azrét nem szimpatikus, mert a termoszból átöntve összetörik az egyébként sűrű, kemény, remegős joghurt. Mindig az előző adagból elcsippentett joghurttal készül.

indianyo
 
 


Hetvegen csinaltam a leendonek madaras nezegetnivalot. Hatha ad valami otletet masnak is:)

Kép

Cser Kiado egyik peddignadas konyveben van a "receptje":)
biobaba
 
 


A Nepliget: http://www.vilagjaromagazin.hu/2004/sze ... segek.html
Azert teszem fel, mert nekem tetszik a novenyzete. Nehol, mintha nem is Budapesten jarna az ember.

Husvet: en sem a nyuszirol akarok beszelni a gyereknek:) Igazabol nem is ez a nehez resze a dolognak szamomra, hanem egyaltalan unnepelni. Valahogy manapsag ez nem annyira "divat":(
biobaba
 
 


Biobaba :) Nagyon szépek a madárkák!
Ünneplés: bizony, meg kell tanulnunk újra ünnepelni... Például a széder-esti ünneplés is olyan szép, elmesélik a kivonulás történetetét, van benne egy pici játék (meg kell keresni a legkisebbnek az eldugott dolgot) és maga az étkezés is egy szép szertartás. Én így ünnepelném a húsvétot is: már előtte elkezdeném mesélni a történetet a gyerekek életkorának megfelelően, esetleg hasonló meséket mesélni az egész nagyböjti időszakban, népdalokkal kezdeni a napot. A keresés is szép, mély dolog, ezt is lehetne egy kcisit kiszínezve eljátszani. Aztán ahogy a húsvéti sonkát megszentelik a templomban, úgy lehetne az ünnepi ételt otthon is ugyanúgy, énekekkel, versekkel megszentelni.
Mi a Divalit (a fény ünnepe Indiában) is így ünnepeltük, letisztítva a rárakódott maszlagtól, de a gyerekek számára is élvezhetővé és jelentőssé téve.

indianyo
 
 


Köszi lányok, most még inkább elbizonytalanodtam...

Picinke! Jó az óvodai link. :)
Biobaba! Tudsz ajánlani olyan könyvet, amely nagyon kezdő, ám lelkes leendő kézműveseknek szól? :) Nagyon szép a madaras játékod, melyik könyvből való?
Glicerint adnak a patikában?
Orsi
osoa75
 
 


Ági!

Igaza van Indinek, tényleg üvegcsében a legjobb talán, én is kipróbálom ma, mert a termoszban tényleg összeesik, mikor kiöntöm... Csak nem hűl ki túl hamar így a tej, Indi?? Amúgy ahogy Indi írta, úgy készítem... Néha túlbuggyan, de így is finom:)

Ezzel a Húsvéttal elszégyelltem magamat picit... Annyira nem vagyok ráhangolva... (Karácsonyt nagyon vártuk, egész adventben zsizsegtünk). De lelkesítést kapok itt, úgyhogy összeszedem magamat. Amúgy ismertek egyszerű húsvéti dalt? (Mert legtöbbjük nem piciknek való ) Mi el is megyünk a szertartásokra, azok olyan jók, felhangolnak engem (persze, ha "jó paphoz" megy az ember) (Juli nélkül természetesen), illetve sztem Hétfőn ki a szabadba, el a locsolók elől... Széderen én voltam, és tényleg jó, mondjuk itthon nem fogunk széderezni...

klári
pumama
 
 


osoa, haaat, en inkabb nem hasznalnam a normaflore-t. a benne levo bacik genjebe olyan szakaszokat "epitenek be", amelyek ellenallova teszik oket az antibiotikumokkal szemben (ez meg nem is lenne feltetlenul baj, hisz igy antibio szedese kozben is hasznal, es nem megy tonkre a belflora). viszont a bacik is cserelnek egymas kozt geneket/genszakaszokat (szexelnek ;)), igy semmi nem garantalja, h nem kerul at a rezisztenciat okozo genszakasz a korokozo bacikba...:( valahogy igy

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Glicerint adnak patikában :) legalábbis nekem már adtak.

Én meleg vizes fazékba állítom a joghurtos üvegeket, és úgy bugyolálom. Télen megy a konvektor tetejére az egész, nyáron simán pokrócba. Viszont nekem a joghurt állaga kicsit fura lesz, sűrű, de olyan, mintha föl-darabkák lennének benne, és olyan nyúlós tud lenni néha. Ti milyen tejből csináljátok, és milyen joghurtból?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sáfrány: mi ugyan gépben készítjük, de eleinte nekünk is gyakran volt, hogy nyúlós vagy darabos vagy túl híg, stb. lett. Sok tejet és joghurtot kipróbáltunk, mire rátaláltunk a - legalábbis számunkra - igazira: Zöldfarmos (friss) tej és Spar natur pur biojoghurt. Nagoyn finom krémes lesz, jó az állaga, íze.
Viszont kb. 3 alkalommal tudunk a kész joghurtból újat csinálni, azután annyira savanyú lesz, hogy megint boltival kell indítani.

Pindi
pindi
 
 


Orsi!

A konyv cime: Fonott tárgyak peddignádból
http://www.cserkiado.hu/

H lelkes kezdoknek? Hat nem tudom. Attol fugg, milyen technikaval akarsz foglalkozni. Ha mondjuk kosarat akarsz fonni, akkor szerintem elso korben erdemes lenne elmenni kosarfono tanfolyamra. Allitolag a Marczibanyi teri MH-ban jo a tanfolyamvezeto. Az, aki irta ezt a peddignadas fuzetecsket is.

B.
biobaba
 
 


Hozzánk jön a tej egy héten kétszer egyenesen a bocitól, azt azonnal fel kell forralni, feléből készül joghurt, másik felét leszűrve iszogatjuk a kávéhoz, illetve készül belőle mindenféle.

Én télen-nyáron kabátba/pokrócba/pulóverbe bugyolálom (mikor mi van kéznél). Az első napon a finom remegős joghurtot kanalazzuk, második napon pedig az erre rendszeresített pelus belecsücsül a szűrőbe és bele a joghurt, kicsöpög belőle a savó és megmarad a finom sűrű joghurt, savó pedig megy a levesbe vagy kásába. HA egy egész éjszakát csöpögtetjük,a kkor krémsajt lesz belőle, ha csak 1-2 órát, akkor marad a még nedves de már nem csöpögő krémes joghurt(tejfölsűrűségű.

indianyo
 
 


Biobaba, ez a zselatinos ragaszto mennyire eros? es milyen anyagokat lehet vele ragasztani?

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Eleg eros ragaszto, bort, papirt, fat... lehet vele ragasztani.
biobaba
 
 


Glicerin = glicerin borax-szal? mert nekem csak utóbbit adtak a gyógyszertárban.

indianyo
 
 


Indi!

Honnan jön nektek a tejecske? (Ugyanis gondolom, a piaci tej is jócskán vizezett, bár a zacskóshoz képest mennyei az íze)

klári
pumama
 
 


Sziasztok,

mennyi csodás ötlet!
Épp most találtam némi berzseléses anyagot egy könyvben, Beke-Bubcsó:Játék természetes anyagokkal, Magyar Könyvklub. Van sok fűzfaszövéses játék benne, de én még életemben nem szőttem, meg lehet ezt valahol tanulni? Nekünk volt régebben kaukázusi kefirbaci, ismeritek?
picinke
 
 


Picinke :) Kefírgombára gondoltál? Azt ismerem.

Klári :) Nem messze tőlünk van egy tehenészet, az utcánkban lakik a tehenészlegény, ő hozza egy héten kétszer. Jó sűrű, zsíros, igazi bociillata van :). Én csak most tudtam meg, hogy van ilyen lehetőség, pedig már évek óta hordják a zömében sokgyerekes családokhoz a környéken.

indianyo
 
 


Szia Indi, akkor biztosan nem mifelénk laktok...A mi közelünkben semmiféle állat nem található, kivéve a millió kutyát, a galambokat és a fel-feltűnő molylepkéket (időben nem felhasznált pelyhek, magok, lisztek):)
picinke
 
 


Nekem sima glicerint is adtak, mondjuk van annak már 4 éve is...

A kurkuma egész jól működik tojásfestéshez. Mással még nem jártam sikerrel.

Írókát lehet valahol venni? Az enyémet szétrágta a madaram :( Készítéshez nincs megfelelő alapanyagom és eszközöm sajna, de ötleteket szívesen fogadok.

Próbált már valaki hagymahéjas írott tojást készíteni? Langyosan is megfogja a hagyma a tojáshéjat?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Nekem is sima glicerint szoktak adni...

Írókát mintha láttam volna a Kenderkócban.

Pindi
pindi
 
 


Közben sikerült valamennyire megoldanom az íróka-kérdést. 8) Teamécses 'héjából' könnyen hajlítottam kézzel tölcsért ceruzára tekerve, és egy ilyen irodai üzenetcsipeszben rögzítettem. Elég mókásan néz ki, de teljesen használható, ki is próbáltam. :D

Namármost, újabb kérdésem van. Timsót hol lehet kapni? Állítólag a hagymahéjas főzettel keverve napsárga színt ad, meg csomó más növényi festékhez is ajánlják adaléknak.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Hagymahej nekunk timso nelkul is szep napsargara festette a kendonket:)
A tojast mondjuk nem, az barna lett.
TImsot talan arulnak a kerteszeti boltokban.

http://href.hu/x/2hhz
biobaba
 
 


Rég jartam errefelé, kicsit visszaolvastam:

Kétfarku kutya :) :) :)

Orsi, az egyik baratnöm sörrel mos hajat, neki nagyon bejön (hosszu haja van), én még nem probaltam.
OFF
szülés elött teljesen göndör volt a hajam és utana kiegyenesedett... biztos a hormonok :roll: Lehet, h a következö gyerköcnél visszaall?

Orsi (Orsko) jutottatok vmire felujitassal kapcsolatban?

Sara
saara
 
 


Szia Sára!
Épp kérdezni akartalak, jó, hogy jöttél :) Múltkoriban írtad, hogy egy nagy szappantömböt aprítasz fel: miféle szappanról van szó?
Tricikli hogy vált be?

indianyo
 
 


Köszönöm a joghurtos tapasztalatokat! Nekünk is rögtön a tehénből jön a tej, mint Indianyónak. Eddig túrót, tejfölt, kefirt csináltam belőle, meg persze használjuk a savót és folyik a kísérletezés a sajttal. Most meg fogom próbálni a joghurtot és belőle a krémsajtot. Klári, Indianyó! Nem emlékeztek, melyik bolti joghurttal indítottatok? Nekem van főzőkosaram, tudom abban készíteni a joghurtot – remélem elfér benne a joghurt és a kása együtt!

hordozo
 
 


Jelentem: tömény csalánfőzet+só is bevált, szép barnászöldre fest.
Most csinálok próba írott tojást, kurkumasárgára ment a minta, és most a zöld lében pihen estig :)

A céklát is megpróbálom ma mégegyszer, sóval.

Ezt a cikket én is néztem, de nem működik túl jól a golyóstoll, mert nem tárol elég viaszt, nem szélesedik tölcsérkévé. A mécses külseje viszont bevált, bár a réz tényleg jobb lenne, mert az jobban tartja a meleget.

Egy kis etimológia, amit már rég meg szerettem volna osztani veletek:

"Régen az asszonyok berzsennyel (börzsönnyel, bérzsennyel) pirosították a tojást. A magyar nyelv értelmező szótára szerint a megnevezés a festőanyagok egész sorát jelöli. Elsősorban a pirosat és árnyalatait adó viola, kárminpiros majd bordón át a pirosasbarnáig terjedő festőnövényeket (...) Ugyancsak börzsönyösnek mondták a hagymahéj főzetével barnított tojást is. Bizonyos értelemben börzsönyözni azt jelentette, hogy festeni." (Monoriné Rohlik ERzsébet: A varázserejű hímes tojás c. könyvéből)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Nem is a golyostoll miatt kuldtem a cikket, csak ugy:) Ugy ranezesre nem tunt tul biztatonak a golyostollas megoldas. Nekem olyan gicam van, ami fogkremes tubusbol keszult:)

Epp a minap gondolkodtunk azon, h honnan szarmazhat a berzseles elnevezes:)

Majd ird meg a ceklat, h h valik be. Baranypirositora kivancsi lennek, de az vedett noveny. Meg a festomalyvara. Lehet azt meg kapni valahol?
biobaba
 
 


Konyvecskemben irjak meg azt, h sargat ad az almahejbol+savanyu kaposzta levebol keszult fozole is.

Agi, mi az a fozokosar?
biobaba
 
 


:) kiprobaltam, h egyszeru teamecsessel csinaltam a tojasra a mintakat, (nincs itthon mehviasz, meg most beviaszozhato labasom sem). Teljesen jol funkcional a teamecses is viaszforraskent. Egyetlen dolog van, amire nagyon kell figyelni, h idonkent a gicaban levo viaszt at kell melegiteni a gyertya langjanal, mert hamarabb szilardul, mint a mehviasz. (Ja, meg az elejen langra lobbant a gica a kezemben.)
biobaba
 
 


Én is teamécsessel csinálom, hasonló okokból :)
Festőmályva ügyben épp ma készülök körülnézni. Jó lenne szerezni, mert a piros azért nagyon hiányzik.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Talan ki lehet hozni valami pirosast gyumolcsteabol.
biobaba
 
 


Ági :) Eddig én már többféle joghurtot is használtam, általában sikerrel, mostanában üveg- és műanyag pohárban egyaránt kapható bio joghurtot (zöld színű, nem emlékszem a márkájára, de minden nagyobb boltban lehet kapni tejjel és tejföllel együtt) próbáltuk, de a meglévő saját kultúrát használom tovább, eddig sikerrel.
Tejfölt hogyan? Én leszedem ugyan a tejszínt, de nincs ideje megsavanyodni :wink:

indianyo
 
 


OFF - hasmenés
Kata nagyjából már kilábalt, Misu gyomra még nagyon nem OK. Nem úgy van hasmenése, hogy állandóan folyik belőle, de az a napi 2 az hányás szagú, túrós állagú (=emésztetlen táplálék). Egy kedves rokonunk (gyerekorvos asszisztense) megírta nekem a magyarázatokat, teendőket, lehetőségeket - akit érdekel, szívesen elküldöm. Jó arra is, hogy megértsük a folyamatokat, meg arra is, hogy lássuk, mit (t)ehetünk.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Milyen jó ötlet a gyümölcstea! Kipróbálom a hibiszkuszt, úgyis csak ma jutok el gyógynövény boltba.
A csalános-kurkumás írott tojásom nagyon szép lett, zöld alapon sárga minta, kifújtam és felakasztottam :)
A céklalé is fogott (nyers lé+só), bordósbarnára fest, elég hasonló a hagymahéjhoz (utóbbi azért szebb).
Még a vöröskáposztát is ki lehetne próbálni.

KépKép
KépKép
safrany
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: