Új privát üzeneted érkezett!

Tegnap siekredett elkészítenem befőttesüvegben a joghurtot, nagyon finom lett. Én Zöldfarm biojoghurtból szoktam, de most nem volt itthon, és a Danone aktivia nevűvel készítettem, nagyon krémes lett tőle a joghurt, bár lehet, hogy az eredetiben lévő plusz tejportól??:(((

klári
pumama
 
 


Eszter, tudsz meg olyan receptet, mint a lemon curd?

Siekrult festomalyvat talalni? Hibiscus?

Biobaba
biobaba
 
 


Köszönöm a joghurt tippeket! Amint tudok, szerzek és kipróbálom. Nagyon kíváncsi vagyok!
Tejföl: én nem a tejről szedem le színét, hanem az aludtejről és a kefirről a fölét. Ugyanaz a zsír, csak már a savanyúról származik. Ez – úgy tudom – hivatalosan is tejföl. De elképesztően zsíros, tömény! Ehhez én még hozzárakom a forralás, hűlés után leszűrt fölét is. Eleinte külön gyűjtöttem a kettőt, mert eléggé más, de most már össze szoktam keverni, mert az utóbbi módszerrel nyert föle kellemesen higítja az előbbit. Villávan homogenizálom. Sokkal kevesebbet kell belőle használni, mint a bolti tejfölből, még túl zsíros is lesz tőle az étel, ha nem vigyázok! Tejjel vagy kefirrel szoktam meghigítani, ha valamit mondjuk be kell fedni vele, ezért több kell. Mióta így tejezek, csak vajat veszünk a piacon, meg jön házhoz a tej. Más tejterméket nem veszünk. Az arányok nem olyanok sajnos, hogy a vajat is „megtermeljük”. :)
Van valakinek jól bevált sajtreceptje?

Biobaba!
A főzőkosár igaziból nem más, mint egy dunszt. Van egy kosaram (gyékényből fonott, teteje is van), ami gyapjúval van jó vastagon körbe (felülről is) kibélelve. Eredetileg kásafőzéshez szerettem volna használni (pl.: este gabonapelyhet olajon megpirítok, felöntöm vízzel, felforralom és azonmód berakom a kosárba; reggel ott várja a családot az utánozhatatlanul finom, pont jó meleg kása!), de sokminden másra is használom. Ugyanezt persze bármiben meg lehet csinálni: dobozban vagy csak a sarokban is. Kosárban gyönyörű, hangulatos és praktikus is. Soós Ferenc: A gabonák dicsérete c. könyvében olvastam.

hordozo
 
 

 
 

Visszavonom: a céklaleves tojás is nagyon szép lesz.
Festőmályvát nem kaptam, de állítólag a Természetgyógyász magazinban van valaki, aki rendszeresen hirdet, és lehet tőle magot szerezni. Szóval úgy tűnik, erről idén lekéstünk. :lol:
Hibiszkuszt vettem, hamarosan bevetem :)

Biobaba, milyen recept érdekelne? Édesség jellegű, vagy valamilyen eltett cucc?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter,
edesseg jellegu:) De irhatod majd a receptes topikba is:) Monorine-fele konyvben az van, h a fahamu meg kek iranyba viszi a szint. Kar, h nem vettem eszre elobb, mert van itthon hamu.

Agi, koszi. Megprobalom megkeresni azt a konyvet.

Biobaba
biobaba
 
 


Annyi jó és még jobb ötlet 'hangzik' itt el nap mint nap...jegyzetelni fogok :)

Szappanfőzés: jelöljünk ki egy kellemes májusi napot, jó? Az első héten ellepnek minket mindenféle mesterek, azokat túléljük, rendet rakunk és hajrá. Pünkosdös hétvégén nagyon valószinű, hogy utazunk, az ne legyen, amúgy bármikor, akár hétköznap, akár hétvégén. Fahamu mennyi kell? És milyen? Van itt dió, bodza, és ismeretlen eredetű kerités, amit el lehet égetni. Jó sok. Ezt előre meg kell csinálni? És a viz esőviz legyen, vagy kútviz, vagy csapviz? Utóbbi kettő akad, esőt gyűjteni kellene. És mi kell még, ki tudja?

Ma voltam DM-ben eztazt venni, és láttam hajkefét, ami tuti nem műanyag volt. Nem volt ráirva, hogy vaddisznósörtés, de az egyik eladócsaj szerint az (nem úgy mentem hozzá, hogy ez ugye vaddisznó, magától mondta). Baráti 2100 Ft az ára.

orsko
orsko
 
 


Meg tojasfesteshez: ha beviaszoltuk a tojast, utana nem festolebe tesszuk, hanem ecetes vizbe, mig ki nem feheredik. (Szinten Monorine-fele tojasos konyv:)) V masik valtozata: elobb egyszinure festeni a tojast, aztan viaszolni, utana ecetes vizbe.
biobaba
 
 


Milyen szépen készülödtök Husvétra....

Indi, anyukamék szoktak Marseille-i szappan tömböket hozni, azt apritom fel.
Ugy rémlik irta valaki (talan Biobaba?), hogy lehet kapni DM-ben vmi nagy szappan tömböt.

Tricikli: Hullamokban hasznalja a kisficko. Per pillanat érdekesebb allni a nyergen, mint hajtani pl. :lol:
Azt nem tudom, mi lesz késöbb, mert elég széles a hatso tengely, nem tudom mennyire lehet majd (vadul) hajtani.

Amugy férjem szerzett egy jo kis fabiciklit 40 euroért Németorszagban, éljen :)

Textilpelus pedig teljesen bevallt éjszakara :) (csak nagyon büdi lesz reggelre, nalatok is?)

Nem tudom milyen olajat hasznaltok, anyamék voltak most Spanyolorszagban hosszabb ideig és azt mesélték, hogy az olajfak alatt, szép kör alaku pusztasag van, egy deka fü nem nö, valoszinüleg agyon permetezik... (Dél Fr-ban lattak olajfa ültetvényeket, ott nem ez van). Azt is mondtak, hogy kilométer hosszu foliak vannak, nagyon sok mindent igy termesztenek, nagyon permeteznek és igy egy idö utan hasznalhatatlanna valik a föld, a foliat otthagyjak és mennek tovabb. :shock: Lehet latni ilyen "fantom" foliakat.
Allitolag rengeteg hulladék van mindenhol, ezen nagyon meglepödtem... :(
EGy faluban lattak pl. egy 80 éves nénit lazan eldobni egy üditös üveget a patakba (ami amugy is tele volt hulladékkal). Pedig gyönyörü környzetben élnek, nagyon szomoru. :(
saara
 
 


Sziasztok!

A tojás ötletek nagyon jók, hát még a joghurt-cuccok!
(valamit nagyon rosszul csinálhatok, mert el sem tudom képzelni, hogy honnan szedjek még elő időt, hogy ilyeneket csináljak! a háztartás meg a nagy has meg a 20 hónapos mellett épp, hogy élek, örülök, hogy a kenyeret magam sütöm legalább...szóval le a kalappal, csajok! )

kérdés: hogy illatosítjátok a WC-t? van valami szuper-bevált dolog? szagtalanításra nagyon bevált a gyufa-trükk, de kimondottan valami jó illatosító tippet keresek.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Biobaba, ezt hívják metszett v. mosott tojásnak a könyvem szerint. Képzeljétek, a hibiszkuszos tojásom is ilyen lett, mert annak a főzete jó savanyú. Lemaródott a tojáshéj, lett szép fehér alapon bézs mintás tojásom :lol: A pirostojást egyelőre feladom, lesz zöld, sárga, bordó és barna.

A MOM piacon kaptam igazi rezes írókát, volt többek között egy tojásfestő néni ma (meg nagy mulatság, ingyen kaja - persze a környék összes nyugdíjasa megjelent ízibe).

Saara, szörnyű, amiket írsz :( Én Clearspring olasz bioolívát használok, az elvileg nem vegyszeres, de nagyon finom (aranyérmes vagy mi), viszont bioviszonylatban normális ára van, 3000/l.

Pelus nekünk is büdi lesz reggelre, de ha olyat eszik a kislány (kelkáposzta leginkább), akkor napközben is, 2 perccel azután, hogy ráadtam...Ha zavarja őket, legalább hamarabb leszoknak :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter, azzal az irokaval en is szemeztem a piacon, de aztan elfogyott a keretem.
Azt a bizonyos tejest (Lehel piacrol) lattam feltunni a piacon, de aztan jol el is tuntek. Fel orat vartam, h hatha elokerulnek, aztan feladtam.

Livi, vecebe en levendulaolajat szoktam tenni egy kis szaritott viragos talkaba, aminek az aljan van egy kis szodabikarbona is.
Ha meg valami kifujhatora gondolsz, akkor pumpasba lehet tenni viz+70%-os alkohol+vmi illoolaj, ami tetszik+pici glicerin.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, elég fura, szerintem rosszul csinálok valamit, de nekem nem működik ez az íróka. Valahogy nem megy bele elég viasz, aztán meg nem jön ki belőle, csak ha jól odacsapom, de akkor az egész egyszerre. :( Az én tákolmányom egész jó viszont, csak a 'nyele' ugye rugós, így nehéz vele stabilan írni.
Már akartam írni azt is, hogy mécseses párologtatóra teszek konzervdobozt, és abba a méhviaszt, és nagyon jól beválik, nem kell se rezsó, se platni.
Még egy tipp: állítólag gumiarábikummal átkenve a főtt hímestojások is romlás nélkül eltarthatók, és szép selymes fényt kapnak. Én nem tervezem az összeset kifújni, mert macerás, ezért ezt kipróbálom.
Ti mennyi tojást festetek?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok, kicsit más téma: van olyan, hogy bio-sonka? Mi is voltunk ma a Mom-nál, de nem láttam, meg is lepett, hogy csak 1 húsos pavilon van. Mi most voltunk először, még nemigen ismerem ki ott magam. Napi beszerzésre bio felvágott, tarja, stb? Azért vagyok nagy bajban, meg a kicsi fiúknál telejs húsehetnéki láz van, és nem szivesen adom a sima bolti nitrites husikat.
Esetleg egy vidéki forrást nem ismertek? Sajnos a mi rokonaink nem foglalkoznak iylesmivel, bár a dédinek még csakis mangalicái voltak, meg egész nap a kertben bográszó csirkéi...

Biobaba, a Lehel piacon az az állandóan ott lévő, sajtos, vajas stb. saját kis üzletrésszel biró Tejeseket értitek? Az biotej lenne? Nincs kiirva.

A wc illatositó tipp nagyon tetszik, kipróbáljuk.
picinke
 
 


Eszter, en is olvastam a gumiarabikumot. Majd ne felejtsd el megirni 1 ev mulva, h tenzleg bevalt-e:) De meg akkor is kell 50-60 percig fozni a tojasokat szerintem.
Az en irokam egy kis fogkremes tubus darabkabol csinalt hengerecske, rakotozve hurkapalcara. Teljesen jol lehet vele irni.

Picinke, ezek a husveti cuccok vannak:
- Mangalica hátsó sonka, bio: 3.690.- Ft / kg (6-9 kg / db)
- Mangalica füstölt kötözött sonka, bio: 3.690.- Ft / kg (0,8-1,6 kg / db)
- Mangalica füstölt tarja, bio: 3.190.- / kg
- Mangalica füstölt karaj, bio: 4.690.- Ft / kg (színhús)

- Sertés hátsó sonka, natúr: 1.890.- Ft / kg (7-11 kg / db)
- Sertés füstölt kötözött sonka, natúr: 1.890.- Ft / kg (0,8-2 kg / db)
- Sertés főtt tarja, natúr: 2.400.- Ft / kg
- Sertés füstölt tarja, natúr: 2.000.- Ft / kg
- Sertés füstölt comb, natúr: 2.400.- Ft / kg (színhús)
- Sertés füstölt sonka, natúr: 2.400.- Ft / kg (bőrös, minimális zsírral)

- Friss reszelt torma, bio, 100g: 750.- Ft
- Csomós torma, bio: 3.100.- Ft / kg


a http://biobarlang.hu/ oldalon van, de nem tudom, meddig kell leadni a rendeleseket.

Ez videki: http://biotanya.hu/


Lehel ter: azt hiszem Okosarok v vmi ilyen nevuk van ott a piacon. Tudom, h ott nincs kiirva, h bio tej, de ha arulhatnak a bio piacon, akkor remenyseg szerint azert arulhatnak, mert...:)
biobaba
 
 


Ja, egyebkent egy baratnom ugy csinalja a napi felvagottjukat, h vesz nyers tarjat, es azt kuktaban megfozi, aztan felszeletelgeti.
biobaba
 
 


Kétszer irtam meg, és mindkétszer elszállt. :shock:

Biobaba, köszönöm! A barátnőd bio tarját vesz? Hol? Ti hogy szerzitek be a húsokat, miegymást? Igy hétvégente levadészni mindent nagyon fárasztó, nem?
Esetleg ismeritek ezt a céget?
http://www.hhgrt.hu/

Lassan mi is elkezdjük a tojás festést, ezt a fogkrésem tubus dolgot próbálnám meg...Nincs esetleg egy kép róla?
picinke
 
 


Tojásfestéshez még: http://otlettar.try.hu/articles/0/53/hu ... ade-1.html (Bocs, ha volt már...)

Biosonkát a férjem látott a Bioritmus Csarnokban, de nem tudom milyen. (Mi nem eszünk húst, ill. neki val. szeg. fogunk venni húsvétra pár szeletet.)

Pindi
pindi
 
 


Én is hasonlóan csinálom a felvágottat a férjemnek, biokarajt, combot pácolok és sütök egyben.

Persze a tojásokat jól megfőzöm, nem bízom a véletlenre :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Picinke, karajt, meg mindenfele egyeb hust, lehet rendelni a piacon a Viragoskutiaknal. Mi eleg ritkan eszunk husit, ugyh annyira nem problema beszerezni azt a mennyiseget, de egyebkent a tobbet se, hiszen a nagy husos baratnomek is mindig beszerzik. Ha elore szol az ember a Viragoskutiaknal, akkor elteszik. Mangalicat mindig vagnak. Szurkemarhat talan nem mindig. A birkat sem tudom, h mindig van-e. Felvagottbol van nekik szurkemarha, bivaly es racka juh szalami.

A biobarlangosoktol is lehet altalaban husokat rendelni.

A Feny utcai piacon van egy hentes, ahol elvileg bio husokat arulnak, de a feldolgozott cuccaik mar nem bio minositesuek. Egy nagy szurkemarha fej van a boltjuknal felteve a falon, az elso emeleten vannak. Talan a Budagyongyeben is van uzletuk.
biobaba
 
 


Az iroka fogkremes tbusbol, palcikaval: egy kb 2x2 cm-es darabot kivagsz a tubusbol, ratekered egy ture, aztan a tut kihuzod belole, majd raerosited a kozepenel fogva egy botocskara, a botra merolegesen. Olyasmi formaja lesz, mint egy keresztnek. Ha vastagabb botocskad van, akkor bemetszed, es a metszedbe teszed a hengert. Ott kotozod meg.

Kepek a gicarol:
http://www.konyhaweb.hu/kreativ/iroka/index.html
biobaba
 
 


Biobaba!

Én is szoktam a Lehelre járni, hol van ez a tejes? Ugyanis évekkel ezelőtt (zöldfülű, ámde lelkes leányként) szomorúan konstatáltam, hogy ahol kimért tejet lehet venni, a kiírt házitúrós bödönbe a szemem előtt kanalazta bele a zacsis nádudvarit:(
És ez kimért tej vagy dobozos? Leírnád pontosan, merre vannak, meglesem őket a héten, lassan és is mindenfélét magam készítek a tejből, de ehhez mindig kell friss tej.
Ja, és Ági! Valahol ovastam, hogy a dobozos, pasztőrözött tejből nem lehet joghurtot készíteni. De nekem még nem kellett ilyenre fanyarodnom:)

Köszi mindenkinek a tojástippeket, nemsokára mi is nekiállunk fsteni, bár én csak berzselni fogok Julissal. Meg nem készítünk sokat, mert nem fognak meglocsolni minket, és akkor csak az élmény kedvéért, az ünnep hangulatáért készítünk párat.

klári
pumama
 
 


Klari, a tejes kozvetlenul az egyik mellekajto mellett van, ahogy a parkosabb resz felol megy be. Azt hiszem, ennel jobban nem nagyon tudom korulirni. Ha mondjuk ugy tekintesz a piacra, h 3 hajos epulet, akkor a Nyugati feloli fobejarattol nezve a jobb oldalo mellekhajoban vannak. Kimert tejuk van. Celszeru vinni magaddal bodonket, amiben haza tudod vinni a tejet.

Tojas: mi se a locsoloknak csinaljuk, mert valoszinuleg ugyse jon senki, aki jonne, azt nem engedjuk be, mert vadidegen lenne, bizarr kulsovel, nem tojasert. Szoval lakasdisz celbol keszul nalunk is.

Eszter, en ezen a hibiszkuszon gondolkodom. Milyen hibiszkusszal csinaltad? Nem lehet, h volt abban a teaban valami gyarilag? Csak mert eszembe jutott, h en a hagymahejashoz tettem ecetet, es nem feheredett ki a tojas, hanem az egyik tok szep rozsdavoros lett, tobbi vorosesbarna. Kb 1 napig alltak a festoleben. Aztan csinaltam egy metszett tojast is ecetes vizben. Vartam, h mikor feheredik mar, es amikor mar untam , meglokdostem oket egz palcikaval, es arra jott le a tojas kulso szines resze. Ugyh kiszedtem a vizbol es kezzel ledorzsoltem.

Biobaba
biobaba
 
 


A varazslatos himes tojas szerzoje vajon honnan szerzi be a berzsenyt? Neztem, h azt meg nem is emliti meg, h a baranypirosito vedett noveny. Gondolom, nem igazan gyujtheto ebben az esetben. Es ahol szinmintak vannak a konyben ott van egy tok szep bordos, amit berzsennyel festett.
biobaba
 
 


Azt vettem ki a könyvből, hogy külföldről szerzi a berzsenyt. :(

Ha sok az ecet, lejön a festék, meg a héj is. Pl. az ecetes céklalé is leszedte a héj felső rétegét nekem. A hibiszkusz natúr herbáriás volt. Egy napig ázott benne. Ecetes vízben is fél nap volt nekem, mire le lehetett törölni a színt. Kevés ecet segít megkötni a színt, sok lehozza, így működik.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!
Joghurtkészítők! :)

tegnap este próbálkoztam joghurtot előállítani, de ma reggelre egy nyúlós, inkább tej állagú, tej ízű valamit sikerült készíteni. Ennek így kell kinézni? Hogyan tároljam? Hűtőben? Besűrűsödik vagy valamit elrontottam? :oops:

KÖszi!
Orsi
osoa75
 
 


Szia Orsi!

Nem így kéne kinéznie, jó esetben sűrű, krémes, savanyú, joghurtra hasonlító valamit kapsz. :)
Szerintem a tej a ludas. Nekünk is volt, hogy ilyen lett (sajnos pl. az egyébként nagyon finom házi tejből is), amíg meg nem találtuk azt a tejet, ami nekünk bevált.

Pindi
pindi
 
 


Biobaba!

Még mindig nem tudom, hol vannak:) Az a bolt, ahol cicabenzinként van feltüntetve a tej, és mellette mindenféle egyéb tejterméket árulnak, valamint az emeleten is van egy boltjuk? Ez, ha a Bulcsú utca felől jössz a Nyugati felé haladva, a legszélső soron van baloldalt, rögtön a második "bolt", mellette savanyúságos és boros (azt hiszem). Erre gondolsz?

Iróka: teljesen hengerré kell alakítani a fémrészt? Én régen ferdén levágtam egy kifogyott tollbetétet e célra, és működött... Ezt a teamécsesaluminiumot nem kell ferdén levágni, hogy tudjál vele írni?

Orsi!

Micsoda véletlen, nekem is ilyen lett ma reggelre a joghurt. De én szerintem túl langyosan raktam el aludni tegnap. De lehet, hogy a tej volt a ludas...

klári
pumama
 
 


Klari, az biztos, h csak egy boltjuk van. Es nem az emeleten. Ezt talaltam a neten: Ökosarok, Lehel piac F. 619. [L 11] Nem tudom, mi van mellettuk.

Irokanal hengerre kell alakitani. Nem a teamecses aluminiumabol csinalom, hanem fogkremes tubusbol. De lehet, h mukodik a teamecsese is, csak mintha az kemenyebb lenne. Enyem nincs ferden levagva.
biobaba
 
 


Joghurt: A legvacakabb tartósított tejből is sikerült már.
Nekem akkor lesz ilyen az állaga, ha nem megfelelő a hőmérséklete: Nagyon fontos, hogy forralás után (ha tovább forraljuk, sűrűbb lesz a tej és így a joghurt is az lesz) kézmelegre le kell hűteni, ha forró, tönkremegy a joghurtkultúra, ha nem elég meleg, akkor pedig fura állagú tej marad. Ezután pedig egy teljes napot/éjszakát jó meleg ruhába bugyolálva állni hagyjuk, így csak nagyon lassan hűl ki és garantált a hatás.

indianyo
 
 


van egy originál moldvai irókám, de még egyszer sem használtam :oops: abban a fémhengerbe lószőr van beleaplikálva (olyasmi mintha a tollbetétben a golyó helyett lószőr lenne). És van egy szép formás fanyele. hmmm, ki kellene próbálni.
orsko
 
 


Biobaba, Sáfrány, minden húsos tanácséert ezer köszi!!!!! Ma voltunk a Lehelen, az emeleti mangalica, stb. áru az nem bio, csak "ridegen tartott", jelentsen ez remélhetőleg csakis jót...Hétfőn nincs nyitva sem a vadhúsos, sem az Ökosarok, úgyhogy rendeltünk némi mangalicát, játszottunk egy kicsit a piac melletti játszón, ahol fel lehet mászni a csúszdához, csak lecsúszni nem lehet, mert a csúszda része eltűnt...Érdekes volt :o

Vettem ma csicseriborsó lisztet, nincs valami jó kis receptetek hozzá?
picinke
 
 


Íróka: nekem tölcsér alakú, teamécsesből van (ami kifejezetten puha), és szuperül működik. Nincs ferdén levágva. Szóval lehet így is úgy is :)

Kékeslila 8) tojás: nyers vöröskáposzta lé+só. Szép nagyon, csak kicsit büdi. Még egy felfedezés: a csalán is, a káposzta is valamiért jobban működik nyers tojással. Leolvasztás előtt fújom ki őket.

Én kb 30 írott és 10 berzselt tojást (utóbbi vacsiasztalra) csinálok, de locsolót mi se várunk. Viszont fogok adni ajándékba rokonoknak, barátoknak.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sáfrány!

Tudnál képet felrakni a "házi"írókáról?
Kurkumás, hagymaleves tojásfestésnél mik az arányok? A céklalé tömény+só?

KÖszi!
Orsi
osoa75
 
 


Pontosítok: a káposztával igazi kék színű tojást lehet csinálni.
Majd próbálok képet felrakni, de még sose próbáltam... bár az én írókám elég vicces egy tákolmány. De úgyis a tojásszínek miatt is szeretnék képeket feltenni.

Hagymahéjból annyi kell, hogy a lábost, amiben főzöd, kétharmadig megtöltse. Kurkuma: 2 tk/ fél liter víz, 1 kk ecet. Céklalé tömény és nyers, só egy literhez kb fél kiskanál.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Vöröshagyma héjával gyönyörű mézszínű fonalat festettem, a fagyal bogyóival pedig szürkét, sajnos a vörösképoszta leve hiába festette gyönyörű kékre a fonalat (ecetet is tettem bele, ahogyan azt ajánlották), csak az első mosásig tartott a szín, aztén visszaállt az eredetire. Céklával ugyanígy jártam.
Nekem kifejezetten a sötétebb vöröses és kékes színekre lenne szükségem, a sárga-barna-zöld előállítására könnyen elérhető növényekből jó sok van.

Sára :) Marseille szappan... Olaszországban mindig azt használtuk. Nem tudnál esetleg ahhoz főzőreceptet szerezni?

Milyen a fabicaj és honnan való?

Pelus nálunk is büdi lesz reggelre, de ez érthető is, 10-12-14 órán át jó sok pisi gyűlik össze :lol:

Más: megbízható forrásból kaptam információt arról, hogy egy biotermelő bizony titokban permetez. Erről a másik (szenrtimrés)topikban beszélgetünk többször (hiába, csak nem nyugszik az én kisördögöm :lol:) és most jó lenne megnyugtatni az embereket, hgoy a biobarlangban például, illetve a többi boltban valóban bio az áru és a tanúsítvány nem csak egy darab papír.

Megosztanátok erről a gondolataitokat? A valóban megbízhatónak ítélt termelők nevét szívesen átadnám az érdeklődőknek.

Úgy megnézném a tojásokat - de nem megyek el értük locsolni :wink:

indianyo
 
 


Sziasztok, Indianyó, én úgy tudom, hogy rendes analitikai méréseket egyik magyar cég sem csinál, sem a Biokontroll, sem a többi, csak kijárnak, megnézik a vetést, módszereket, stb. Szóval az pont kimarad, amitől hiteles lenne a dolog. Nem tudom. Remélem, ti tudtok biztatóbbat.

Kicsoda egyébként ez a termelő? Lehet, hogy az ő dolgait eszegetjük nagy vigan, mint bio-t?
picinke
 
 


Sziasztok!

Hát ez a bio dolog is alapvetően bizalom kérdése. Én rendes piacon veszem a zöldséget-gyümölcsöt a termelőktől. Nem feltétlenül bio, de legalább közvetlenül a termelőt támogatom, és nincsenek felesleges szállítási költségek.

OFF - betegségek
Kimásolgattam, amiket hányás-hasmenésre írtatok. A héten most már biztosan eljutok homeós gyógyszertárba: azokon kívül, amiket írtatok, mit tartsak még itthon? Kata most épp köhög, náthás (egyelőre áttetsző takonnyal - már bocsánat a részletekért)... Szerintem kérdeztem már: immunerősítőnek mit adtok? A savanyú káposzta szezonja lejárt :) De úgy örülnék, ha ki tudnám már hozni a gyerekeimet ebből a koratavaszi betegeskedésből...

GyeZsu
gyezsu
 
 


off, Gyezsu, a nagyon enyhe tél miatt van most szezonyja a baciknak. Ez a folyós taknyos, torokfájós, köhögős most sokfelé tarol (minket is elért). Tehát bakteriális fertőzésről van szó, ennek megfelelő homibigyó kell (konkrétan nemtom, nem vagyok ebben járatos). Én nem szeretek tablettás vitaminkészitményt szedni, vagy adni a gyerekeknek, de a koratavasz az egyetlen időszak, amikor megteszem, ilyenkor nincs gyümölcs, viszont van hiány.

o
orsko
 
 


Gyezsu, ha nagyon nincs zoldseg, gyumolcs, amit lehetne adni immunerositonek, akkor en oscilococcinumot szoktam. Most meg tart picit a medvehagyma szezonja. A medvek is ezt eszik, mikor kibujnak a barlangjukbol, h helyrealljon az immunrendszeruk:)

Egyebkent ennel a homeopatas dolognal ugy van, h tok jo, h van a sok keszitmeny, de a jo benne, h szemelyre szabottan lehet adni. Persze van egy altalanos csomag, amit osszeallithatsz magadnak otthonra, de igazabol ezeknel a hanyasos gyogyszereknel is az van, h pl nem mindegy, h milyen a hanyas, h kozben szomjas-e, milyen a nyelve, a kedve... Akarmilyen tenyezo valtoztathat azon, h mit erdemes adni a konkret szemelynek.
Nemelyik gyogyszertarban lehet kapni konyveket, meg van a BOIRONnak par ingyenes fuzetkeje is talan a kulonbozo szerek altalanos leirasaval.

Sikerult a falafel?

Biobaba
biobaba
 
 


Mi az a Marseille szappan? Miért jobb?
Az Echinacea is jó immunerősítő, akár homeós formában (D4), meg a homoktövis is.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Biobaba!

Megtaláltam az Ökosarkot, és vásárolgattam is. De szerinted miért 140.- a biotej? (ugyanannyi, mint a nem bio, ill. a biopiacon, 240.-, ha jól emlékszem.) Nagyon szimpatikus a hely, fogok oda járni, köszi szépen!

Tojásokról én is nézdigélnék fényképeket, Sáfrány:)

Sokszor én is őstermelőtől vásárolok (Lehel), de épp nemrég vki megírta, amit én már korábbrül is hallottam: az őstemelők is két végletben termesztenek: vagy semmit vagy mindennel telenyomják a terményeiket, hogy megmaradjanak a "versenyben". Erre mondják, hogy beszélgetni kell a nénivel/bácsival, és kibukik majd, ha nem stimmel vmi. De mit érdemes kérdezgetni, hogy ne faggatásnak vegye?

klári
pumama
 
 


Biobaba! Raktam levendulás-szárítottvirágos illatosítót a WC-be, de 1 nap alatt elillant. Erre naponta kell csepegtetni? Mennyit?

klári
pumama
 
 


Eszter :) M. szappan 100 5-ban növényi alapanyag mosó- és fürdőszappan, igazából nem is M-ból származik, Olaszországban mindenhol használják, remek dolog. Ha tudsz olaszul, itt egy érdekes cikk róla:

http://www.galenotech.org/marsiglia.htm

egy bajom van vele: a nátrium hidroxid (nátronlúg) egy maró vegyület, ezzel dolgozni nem lehet kellemes...

Picinke :) elküldöm majd az infot priviben, msot valamiért nem megy el.

Továbbra is várom az általatok jól bevált termelők, boltok nevét ill. a gondolataitokat erről a dologról.

Gyezsu :) köszi!

indianyo
 
 


Akarom mondani növényi alapanyagó, olivaolajból készülő szappan.

indianyo
 
 


Sziasztok
ezt már tudom:
http://www.bari-pipere.hu/content2.htm
de hol veszitek meg a Marseille szappant?Indi, várom az infót nagyon kiváncsian.
Én a Múzeum körúti bioboltban szoktam venni darát, olajat, kakaót, rizst, elég jó kis boltnak tűnik, de hogy a gabonáik pl. honnnan származnak, fogalmam sincs. Taláb be kéne vizsgáltatni...Egyébként van analitikai dolgokkal foglalakozó ismerősöm, laborokba jár, a múltkor egészen döbbenten mesélte, mennyi vegyszert analizáltak pl. az állatoknak szánt-és adott-kukoricadarában.
Én is láttam őstermelőnél akkora fehérrépát, mint egy jól megtermett torma, nem tudom, hogy készült...
picinke
 
 


Klari, a levendula ala tegyel szodabikarbonat v sot, akkor tovabb megmarad, de azert kell azt utanillatositgatni, nem egy szintetikus valami:)

Nem tudom, miert 140 Ft literje. Tejet nem szoktam ott venni, csak svajci bio sajtokat, mert az csak ott van:) Toluk kene megkerdezni, h bio-e a tej, mert kiirva sincs, h bio v nem bio, csak annyi, h hazi tej. Igaz, feltehetoleg ezt a tejet aruljak a bio piacon is.

Vasarlasnal valoban az dont, h megismered a termelot, elmegy a gazdasagaba, szetnezel. Nem kell faggatozni, egyszeruen csak beszelgetni, aztan ha valami van, ugyis elszolja magat. Szerintem. Foleg egy sima piacon.
Meg a talalgatasok helyett a biokontrollosokat is lehetne direktben kerdezni, h akkor hogy is van ez az ellenorzes. A piacon nekik is van boltjuk, talan erdemes lenne egyszer kerdezni ott is.

Az egyik kenyeresnel a bio piacon megkerdeztem, milyen elesztot hasznal es elmondta. Ja, kenyerrol jut eszembe, az Ullo partiak teljes orlesu tonkoly lisztjebol is tok jol lehet kenyeret csinalni, anelkul, h szitalni kellene.
biobaba
 
 


Indi!

Gondolataim:
szerintem próbáljuk meg elhinni, hogy ami elvileg bio, az bio, mert különben az ember beleőrül, hogy lassan már hol és mit vásárolhat, illetve mi az, amit megehet.
Azt tudom, hogy a biopiacon sok az ál-bio. Ismerni kell őket, mi sajnos nem járunk ki, csak neten rendelünk. Remélem, hogy Almási Ferit (biobarlang) sem verik át, és tényleg bio cuccokat szállít ki.

Én nagyjából elégedett vagyok ezzel, mert korábban abszolút nem bio-ztunk és most már elég nagy része a kajánknak bio (elvileg, ugye :) ). Most úgy érzem, jó így, aztán majd meglátjuk. Sima őstermelőben viszont nem bízom... :oops:

Orsi
osoa75
 
 


Biobaba, receptes topikban válaszoltam :)

Hát őszintén szólva mi többek között az anyagiak mondtunk le a minősített bio zöldség-gyümölcsről... A (sima) piacon én a megérzéseimre is hagyatkozom - komolyan. Kívánom-e, amit látok, szimpatikus-e az eladó... És kialakul egy személyes kapcsolat is.

És mit gondoltok a bio "csomagolt" dolgokról? Azok ugye biztosan bio-k? :shock:

GyeZsu
gyezsu
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1175760016.44.jpg[/img]

Íme a hímesek :)
Óramutató járásával megegyezően, fölülről: 1. Csalánnal festett, ecetes vízben 'mosott', 2. kurkuma fehér tojáson, 3-4 kurkumás, 5-6 vöröskáposzta, 7. cékla 8. kétszínű - kurkuma alapon cékla, 9. kurkuma alapon csalán; középen: cékla.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sáfrány, gyönyörűek!
pindi
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: