Új privát üzeneted érkezett!

Na most kiváncsivá tettél. Ezt találtam: http://www.vizmuvek.hu/pdf/EU-hatarerte ... 42653ea66f

Csepelen az egyik legkeményebb. Bár nem tudom, a szóda szempontjából van-e jelentősége az ásványi anyagok mennyiségének, de pl. a vas és mangán többszöröse, mint bárhol máshol.

Pindi
pindi
 
 


Nem tudom. Vizmuveknel kene utanajarni. Izt a klorozas jobban befolyasolja. Valaki azt mondta nekem, h telen jobban klorozzak a vizet, ezt nem ertem, h miert. Lehet, h varosreszenkent is elofordulhat, h tobb v kevesebb klort tesznek hozza.

Akkor nem a mosasnal valik ilyenne a szodad, hanem maskor? Felmosashoz en forro vizben szoktam oldani. Ha meg a fem cuccokat mosom, akkor elotte lereszelem, ha epp kemeny. Egyszer a tok megkemenyedett szodaval kikeszitettem a furdokadunkat:( Nem is vettem eszre rogton. Azzal dolzsoltem, mert lusta voltam feloldani, aztan par nappal kesobb lattam, h karcos a kad. Annyira nem latszik, de gondolom, nem tett neki jot.
biobaba
 
 


Latom, mar utana is jartal:)
biobaba
 
 

 
 

Én úgy tudom, hogy a Szentendrei szigeten és Csepel alatt vannak pari szűrésű kutak, ezekből kapja Bp a vizet. Végül is mindenki dunavizet iszik.
o
orsko
 
 


Hat ezert kerdes, h akkor mitol mas megis par helyen. V ezek nem akkora elteresek?
biobaba
 
 


A kétezeregy kiadó ezúton tisztelettel meghívja Önt

Még mindig

Cukor blues



címmel


egy jóízű ám cukormentes beszélgetésre


William Dufty Cukor blues című könyvéről
Benda Judit gyógyszerész, egészség-tanácsadóval
és Johann Brunen kiadóvezetővel


a beszélgetés ideje: 2007 május 2-án este 19 óra
helye: Alexandra Pódium
Nyugati tér 7.







„Ha tényleg le akarják győzni az észak-vietnamiakat, dobjanak le rájuk egy katonai kantint. A cukor, a csokoládé és a Coca-Cola hamarabb elpusztítja őket, mint akármelyik bomba."
Történetek a cukorról, a sőrről, a szexről, ételhamisítókról, boszorkányokról és üldözőikről, orvosokról és papokról egyszóval mindenről, ami az életben fontos.
A táplálkozásról szóló könyvek klasszikusának számító Cukor blues először 1976-ban jelent meg az Egyesült Államokban, ahol néhány év alatt több millió példányban kelt el. A könyvet igen nagyra értékelte John Lennon, aki jó barátságban volt a szerzővel, és Gloria Swanson, az amerikai némafilmek koronázatlan királynője.
„Amikor ma azt látom, hogy valaki megfog egy kockacukrot, megrándulok, ahogy Gloria Swanson is megrándult azon a bizonyos sajtótájékoztatón. Szeretnék az illetővel egy csendes sarokba húzódni, és elmondani, milyen könnyű legyőzni a cukor bluest.
Tekintsék most úgy, hogy egy csendes sarokba húzódtunk. Mit veszíthetnek?"
gyezsu
 
 


(Én jól haladok a cukor blues legyőzésével :) 4,5 lett a terhelés :) )

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Saara, nekünk Hamax ülések vannak, sógorom bicikliszakértő, őszerinte ez a legjobb, legbiztonságosabb. Emlékeim szerint mindegyiknek állítható a lábtartója, de itt meg tudod nézni: www.hamax.hu. Kata ülése hátra is dönthető, de mi ezt a funkcióját soha nem használtuk (mondjuk biciklitúrán nem voltunk), úgyhogy Misunak már olyat vettünk, ami nem dönthető. Gyerek egyáltalán nincs a fenekemben, de hátizsákot már nem tudok venni (legalábbis telepakolni nem tudom), úgyhogy kell egy kosár előre. És lehet valami sínt kapni külön is, amit rászerelsz apa biciklijére, és akkor egy mozdulattal áttehető a gyerekülés egyik bicikliről a másikra. És voltak Hamax bicikliülések a vaterán meg a teszveszen is, érdemes nézegetni. Sógorom azt mondta, olyat ne, amit előre kell tenni.

Nekem az a bajom a biciklis közlekedéssel, hogy nem nagyon merem otthagyni a biciklit - főleg gyerekülésestül...

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sáfrány: tök jó, gratulálok! :D

Pindi
pindi
 
 


Ha valakinek nincs programja a hétvégére:

Pénteken és szombaton: Lehet más a világ! filmfesztivál
http://www.nyitottkert.hu/1esemeny.shtml?x=36357

Vasárnap: Tavaszünnep a Nyitott Kertben

Szeretettel meghívjuk 2007. április 29-én vasárnap egy vidám biokerti együttlétre, ahol:

- Igazi családi programban lehet részünk.
- Délelőtt kapálás, gyomlálás, ültetés… egyszóval egy kis nyugtató hatású munka vár ránk.
- Délben (ami lehet csak délután kettőkor jön el) egy bográcsból falatozunk, a kertben termett biozöldségekből készült Rita féle finomságból.
- Délután beszélgetünk, játszunk és tanítjuk egymást.
- Majd a délután második felében Moldvai körtáncokat tanulhatunk, ami csak és kizárólag 2-től 99 éves korig ajánlott, vidámságra hajlamos embereknek.
- Majd nagy mosolyogva és eltelve szép élményekkel hazamegyünk.

Extra: Fotópályázat! – Aki a helyszínen legszebb fotót készíti a „tavaszi kert” címmel, az a műértő zsűri (a NyKA stáb) döntése alapján egy következő heti közösségi zöldségdobozt nyerhet.

A vendégek érkezését 9-10 óra között várjuk! (akik szeretnének személyszállítást, kérem jelezzék a lenti elérhetőségeken)
A program vége várhatóan 17-18 óra körül lesz, előbb nem is érdemes elmenni. :)

Kérjük - aki teheti - hozzon magával:
• kerti munkára alkalmas ruhát, lábbelit, esőköpenyt
• ásóvillát, vödröt
• evőeszközöket (mélyebb tányér, kanál, villa, pohár)
• A terülj-terülj asztalkámra otthon készített finomságokat

További információ: www.nyitottkert.hu, info@nyitottkert.hu vagy a 06/70 771 9349-es telefonszámon (Szilágyi Ákosnál)
térkép: http://www.nyitottkert.hu/akta2005/Babatterkep.ppt


Pindi
pindi
 
 


Eszter, mi is a max érték a terhelésnél? (én mar mindent elfelejtettem)
De ugy latom elégedett vagy, ugyhogy biztos jo :)!

Biobaba, neeem, nem én vagyok a hegeagi csak az oldalan talaltam egy képet a kis csaladomrol:)
Köszi a dicséreteket, atadom a barkacsmesternek:)


Egyébként elképzelhetö, hogy ismer olyan embert, aki vazakat épit, megkérdezzem? (most nincs itthon különben kérdezném:))

Pelus: Megvolt az ecetben aztatas+mosas+napon szaritas és tovabbra is büdös reggel:(. Talan egy ici-picit kevésbé.... Legközelebb megprobalom több ecettel.
saara
 
 


Liviknek gratula :)

Orsko, a péntekek általában jók nekünk, de május 14-ig elég sűrű az életünk, szóval én inkább a 18-ra szavaznék. (Egyébként május 7-11. az óvodai beíratás... :))

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sara, nana, h kerdezd meg, mi csak olyat tudunk, aki palyavazakat csinal.
biobaba
 
 


Bicajüléshez még: teljesen tanácstalan vagyok. Ti egyszerre hogyan viszitek a kettőt? Egy anyuka itt a jácccccón mondta, hogy simán viszi a 3 és a 1,5 évesét együtt. Nem veszélyes. Mondjuk ez a megoldás pénztárcabarátabbnak tűnik az utánfutóhoz képest, de nem tudom, mennyire biztonságos. Valaki szállítja elöl a gyerekét?

Más:
Kezem olyannyira száraz, hogy vérzik olykor:( Citromot, olivát kenem rá vadul, de nem annyira javul. (a baj az, hogy napközben 5 percenként vizes vagy koszos lesz, tehát marad az éjjeli kúra, de ez így nem elég neki úgy látszik) Van ötletetek?

klári
pumama
 
 


Sziasztok,

Pumama!

Nekem ugyanez van hónapok óta, kiderült, hogy valami gomba vagy ekcéma vagy mi, mosószerekre, porra, festékre előjön azonnal, és egy pohár elmosása kesztyű nélkül elronthatja egy kéthetes intenziv kenőcsözés fáradságát. Nem beszélve arról, hogy még kesztyűben sem annyira tanácsos egyáltalán mosogatni, pedig hogy hiányzik :lol:!!!

Bőrgyógyász ir fel rá nappali és éjszakai, elég ártalmatlannak tűnő kis kenőcsöket. Én egyelőre a reszelős teknősbőr stádiumnál vagyok, nem tudom, mi jön...
Pindi, ez a Vasárnap nagyon jól hangzik! Lehet, hogy délelőttre el tudunk menni, de csak homokozókészletünk van :)
picinke
 
 


Nekem is ugyanez van a kezemmel. :( Már próbáltam én is sok mindent, olivaolaj, lanolin, krémek - semmi nem használ.

Pindi
pindi
 
 


Nekem csak a gumikesztyü segitett és egy sunrider-es krém. Lehet mas krém is megteszi, de kénytelen voltam megbaratkozni a gumikesztyüvel. NAGYON sokat segitett, par nap alatt latvanyos volt a javulas. Pöttyök + smirgli effektus mar nincs :) (a pöttyök miatt azt hittem, h gomba, de kiderült, h csak allergia a vizre, szerekre, stb.).
Fura, de nekem az olivaolajtol durvabb lett, csipte a börömet (bio olivaolaj).

A gyereketek börét mivel kenitek? Fiamé nagyon szaraz szerintem attol, hogy csapnal mossuk a fenekét. Föleg a laban szaraz a bör, fenék ok :)

Biobaba, az uramnak van ismeröse, aki vazakat csinal, de azt mondta, h semmiképp nem olcso egy egyedi vaz. Most éppen nincs itt, de ha elökerül elküldöm a nevet, tel.szamot priviben.
saara
 
 


Saara, én semmivel nem kenem a gyerek bőrét, de a helyedben sima mandulaolajat vagy méginkább a jojobát próbálnám meg.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Pindi!
Mosószódát kézzel morzsolom szárazon, ált. sikerül. Kevés olyan darab marad, amit nem tudok kézzel szétmorzsolni (nylonzacsiban tárolom).

voltatok a mai vásáron? nem láttalak...

Kézszárazság:
Nekem is nagyon száraz-sajnos. Lanolint próbáltam, de nem jött be.
Gumikesztyűt nem szeretnék...

Orsi
osoa75
 
 


Sara, tudom, h nem olcso az egyedi vaz, de talan olcsobban kijonne, mint ama 700 000 Ft a Kangarooert. Kivancsi vagyok, h mit mond majd az ismerosotok.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, nem is kell privi, itt egy link: http://www.bringanti.hu/anti/anti1.htm

Ferjecském szerint ö az embered, mert a többi magyar vazépitö hagyomanyos bicikliket készit. Ez a ficko nem :)

A honlapon van gyerektandemröl is kép, nagyon jopofa.
Van utanfuto bicikli is, ami allitolag stabil. Még nem probaltam, de az is jopofa.
saara
 
 


Sara, koszi. Ferjem azt mondja, h o mar masfel eve mutatta nekem ezt a honlapot :oops:
Es a fogyik bicajait latva, tenyleg ra gondoltam, csak nem remlett, h csaladi bicajok is vannak.

Kezapolas a Zoldkoznapi kalauz szerint:
1. viragmez+glicerin+citromle (1:1:1), le is lehet huteni a maradekot
2. csak siman glicerinnel bedorzsolni
3. olivaolaj melle irja a sot, ha nagyon durvan szaraz a kez
4. erett paradicsom leve+glicerin+citromle (1:1:1), bedorzsolni a kezbe, langyos vizzel lemosni
biobaba
 
 


Sziasztok, a krémhez még: én a dokitól egy Cremor refrigerans (Naturland) krémet kaptam nappalra, és egy nagyon zsirosat éjjelre, annak nincs meg a neve, de meg tudom kérdezni, ha kell. Ha nem kellene takaritani, mosogatni, stb., meg ha nem utálnék állandóan krémes kézzel, eltartott mutatóujjal (nekem az a gyenge láncszem) tevékenykedni, már rég begyógyitotta volna ez a kettő, egy-két nap alatt sokat javit, meglepően sokat. Csak akkor az ember elbizza magát, és megy nagy duhajon mondjuk, felmosni...És véletlenül megfogja a mosószeres szivacsot... A többit már tudjátok... :shock:
picinke
 
 


Biobaba!
Köszi!
Glicerint patikában adnak csak úgy?

Van itthon egy Dabur fogkrém, amit egyszer kipróbáltam mostanában, de nem ízlett. Ha valakinek ekll, szívesen odaadom!

klári
pumama
 
 


Sajnos csak msot kaptam meg, ráadásul hibás volt a link is a hírlevélben, de hátha valaki még el tud rá menni, ma 5-kor a Műegyetemen napkollektorokról

http://tudatosvasarlo.hu/programajanlo/310

indianyo
 
 


Klari, adnak.

Es ha mar ugyis veszel, ilyet is csinalhatsz belole:)
http://metal.elte.hu/~dlab/hirdeto/dofweek3.htm

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Van valami tippetek, h hol lehetne kimerve bio zabot kapni? A Napraban elfogyott, csak osszel lesz.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, ugy tudom a bio ABC-ben van. Esetleg kérdezd meg telefononon.

Vazat végül akartok venni? :)
saara
 
 


Koszi, ma megyek arrafele, benezek.

Igen, akarunk vazat majd, csak kozben rajottem, h ahhoz mashova kene koltoznunk:( Itt van 3 felnott bicajunk + 2 gyerekbicaj, nekem meg van 1 versenybicajom es egy tandemem mashol. Nem tudjuk hova tenni mar a sok bicajt. Pedig mar ki is talaltam, milyet lehetne csinaltatni.
biobaba
 
 


Sziasztok! Összegyűlt néhány kérdésem!
1. Milyen teafüveket isztok? Eddig citromfüvet, mentát, hársot, kamillát , csipkebogyót ittunk, van még finom, és szoptatás mellett nagyobb mennyiségben (napi 1 l) iható csuda?
Ja, és a galagonyatermést főzni kell?

2. Bodza eltevéséhez tavalyelőtt használtam borkősavat meg citromsavat. Mit tudtok ti róla, mert nem találtam rá sehol, mennyire okésak ezek. (5 liter vízhez 5-5 g mindkettőből). Azt állítják, hogy a borkősav kihozza a bodza ízét.

3. Szörpeltevés: gyümölcscukor is jó hozzá, ugye? (esetleg sötét nádcukor?) Az is tratósít, ugye?

4. Mivel mostok kezet? Múltkor vettem Tulasi méz illatút, s ahogy válogatok, látom, hogy egyiknél semmi különös nincs az összetevőknél, a másiknál (ugyanaz a mézillatú szappan) vagy 2 soron keresztül mindenféle parfün meg ilyenek...:(
Most hogy írom, lehet, h kipróbálom a hidrophil nonionicumot vízzel kikeverve, pumpás adagolóba tenni. Amúgy ez a babafürdető mibő áll? Mert vki ajánlgatta testápoláshoz is, A vitaminnal összekeverve. De ha a hidrophil is vmi kémiai úton kevergetett vmi, akkor hagyom!
5. Utolsó:
Mivel mossátok-törlitek a baba kakis / pisis fenekét? Én itt találtam vhol: mandulaolaj+víz+teafaolaj, ami klassz, de büdi mrad azért. A csapvíz sem segít, csak egy esti kiáztatás, ami pedig nincs mindennap...

klári
pumama
 
 


Klari, most hirtelen:
1. mi Weleda ill. mas novenyi szappanokat hasznalunk (nem Tulasit) (fenekmosasra is)
2. hidrophil nonionicum - ez a gyogyszertari furdeto? En nem hasznalom, miota egy gyogyszertarban dolgozo csajszi (aki kever ilyeneket), azt mondta, h nem kenne a sajat gyerekere...
3. galagonyatermes szerintem ugyanugy, mint a csipke: hideg vizben aztatas
biobaba
 
 


Klári :) Weleda körömvirágszappant használok magamra, illetve olivaszappant, ha van. Dedre ugyanezt, de csak akkor, ha valami nagyon ragadós van rajta, egyébként rá semmit - popsit sima vízzel+olivaolajjal.

Mindkettőnknek nagyon száraz a bőre, Dominónak az arca is csúnyán cserzett foltos, most kaptam egy aloe vera növénykét, azzal kenegetem az arcocskát, hátha elmulasztja...

Biobaba :) Megvettem a peddignádas könyvet, kiskocsit szeretnék csinálni unokahuginak, hol kaptál alapanyagot? Se Pesthidegkútra, se Rákoskeresztúrra nem mennék ...

indianyo
 
 


Peddignad szokott lenni a Kenderkocban, de olcsobb a Mives portekak boltjaban.
http://www.mivesportekak.hu/
biobaba
 
 


Pumama, borsmentát tej apasztására szokták ajánlani, úgyhogy szoptatás mellett nem az igazi...

Pindi
pindi
 
 


Köszi a válaszokat!
De popsiszagtalanításra nincs tipp? Nem vagyok egy finnyás valaki, de néha irtó büdi, ha csak vízzel mosom...

Pindi!

Borsmentát köszi, leállok vele.

Biobaba!

Galagonyát próbáltam áztatni, de nem jött ki semmi, 1 nap után megbuggyant...

klári
pumama
 
 


Klari, a Weleda szappant a popsira is ertettem:)
Most csak ugy rakerestem a galagonyara es azt irjak, h szoptatas alatt ne fogyasszuk.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Most hogy a kisebb kúszik-mászik, a szőnyeget kéne tisztítani. De mivel? Kölcsönzőgép+vegyszer ötlet elvetve, poroló elég lehet?

Klári!
Eltevéshez nem tudok hozzászólni, de kézmosásra sima növényi szappan (plusz kakis pelusra is). Magunkra tusfürdő helyett szappanra tértünk át, sose gondoltam volna (Holdboltból: körömvirág, citromfű, egyéb). Bejött. :)

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Sziasztok, kis kanyar vissza a vaddisznosortes hajkefekhez:) Eljutottam a Hunzaba. Hat szerintem a leghasznalhatobb azok kozul a kefek kozul a 3400-as. Jo a fogasa, viszonylag suru (kb annyira, mint a tok dragak). De azt hiszem, az en hajamhoz nem lenne eleg. Gyerkocnek veszek, aztan megnezem magamon is, de az en kefem sokkal surubb sorteju es nagyobb a feje is).

Biobaba
biobaba
 
 


Orsi, padloszönyegröl van szo vagy sima szönyegröl?

Hidrophil nonionicum: nekem is azt mondta egy (szakértö) ismerös, h nem kenné gyerekre. Köolaj az egyik fö összetevöje allitolag :roll:

Eltevés: Biobaba, tavaly belinkeltél egy könyv cimet a természet tartositasrol, lekvarfözésröl, stb. Nem emlékszel a cimére? meg akartam venni, de nem jött össze, mostmar a cim sincs meg.
Jo könyv egyébként, érdemes beszerezni?
saara
 
 


Hidrophil: :shock:

Eltevéshez: ??? Katalin: Befőzés cukor nélkül (persze, a néni neve nem jut eszembe, nagyobb boltokban megtalálható ez a füzetecske. Használható is) De engem is érdekel ama másik!

Hajkefe:
Én a legegyszerűbbet vettem meg (2400.-), majd visszabaktattam vele másnap, mert nem éreztem elég erősnek. Kipróbáltam egy erősebbnek tűnőt, de érzetre ugyanaz volt, így maradtam ennél. Persze, ha valakinek csudaszép göndör haja van, annak biztos nem elég ez, de sajna nekem szögegyenes:((( Azóta tök jó a hajam, szorgosan kefélgetem hosszú perceket reggelente...

Herbák:
Köszi a válaszokat, asszem, inkább megkeresem LLL-t, adjon egy listát szopi mellett kerülendőkről.

Szappan:
Ezt is köszi, dobom ki a többit itthonról

klári
pumama
 
 


Katona Zsuzsanna: Biogyumolcsok ess biozoldsegek hazi tartositasa
Golden Book Kiado
- en ugy vettem eszre, h ennek a cukor nelkuli eltevesnek a lenyege a megfelelo homersekleten all v bukik, szoval ehhez a konyvhoz kell egy folyadekhomero is:) Amit igy tettem el, jo lett. Szoval iden is igy teszek el dolgokat:)

Hajkefe: hat azok a nagyon dragak nekem sem tuntek tul erosnek. Csak a fa anyaga mas es azert dragabb. Kerdeztem, h ennek van-e valami jelentosege. Azt mondta a ferfi, h csak esztetikai. :)
biobaba
 
 


elteves: borso-eltevesre van vmi otletetek? (melyhuton kivul)

Saara, jo az avatarod :lol:

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Szappanfőzés: akkor május 19.-én pénteken lesz, lécci aki jönne, küljdön üzenetet vagy emilt, én pedig elküldöm az elérési utat. Valaki fogja tudni, hogy mit és hogyan kell csinálni????

o
orsko
 
 


Eszembe jutott! Bokor Katalin: Befőzés cukor nélkül
De ebben nem ír a hőmérsékletről, csak hogy jó forrón. Biobaba! Abban a másik könyvben leírja, hogy melyik gyümölcsöt milyen hőfokra kell hevíteni, majd betenni a dunsztba? Érdekesen hangzik, meg kinek van ennyi cérnája? Már így is egy éjszakába nyúló programsorozat esténként:) Vagy ti gyerekkel csináljátok? Én nem merem bevállalni, mert hamar megunná, én meg ott állnék a rotyogó meggy felett...

Azért érdemes megvenni Katona Zsuzsanna könyvét?

Recca!

Bokor Katalin ír a zöldségekről is, majd előkutatom Neked!

Orsko!

Nekünk jó a jövő péntek, de szappanhoz nem konyíłtok semmit.

klári
pumama
 
 


Sara!

Sima szőnyeg, egyelőre csak porszívózva van :)

Orsko!
Nekünk is jó 19-e. De én sem értek a szappanfőzéshez-egyelőre :)

Gyógyszertári fürdetők sorsa megpecsételődött. (Kár, hogy eddig használtam...)

Orsi
osoa75
 
 


Klari, igen, megvan, h mit hany fokra. Tobbnyire egyebkent 70 fok. En napkozben csinalom. Gyumolcslet es lekvart pl egy befozesbol irja, es hozzateszi, h ez azert is jo, mert nem kell orakig fozni a lekvart.

Majus 19. szombatra esik:)
biobaba
 
 


Szappanfőzésről írok majd, ha ded elaludt, addig is egy kis érdekesség:
http://www.hirado.hu/nyomtatas.php?id=164740

15. perctől nézzétek!

indianyo
 
 


Nekünk jó a következő péntek!

Ilcsi kozmetikumokról mit tudtok? Vannak benne gyanús dolgok? Jó lenne, ha nem lennének, mert elfogadható az áruk és nagyon jók...most kaptam egy krémet anyukámtól.

Befőzés nekem elég gyorsan megy, de nem csinálok egyszerre nagy mennyiséget, minden gyümiből 3 kiló körül veszek. Ja és röviden főzöm, tavaly zselírozót használtam, de most lehet, kipróbálom a szörpös módszert.

Miért pont 70 fok? Nem jó, ha forr? Vagy nem akarjuk felforralni, hogy minél több hasznos dolog benne maradjon?

Gyerek fürdővízbe mit tesztek? A natúr és biofürdetők elég drágák...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Igen, azert 70 fok, h benne maradjanak a jo cuccok:)

Gyerek furdovizbe: zablisztet valami kis kendocskebe. Ezzel vegig is lehet mosni a boret. Fejere is elegendo. Ha meg nagyon szaraz a bore, akkor lehet kenni mandulaolajjal furdes utan. Ha van itthon valami furdeto, tobbnyire Lavera, akkor az nem a vizbe megy, hanem kozvetlenul lemosasra, ugy eleg sokaig elegendo.

Ilcsi:
allatokon nem teszteltek
itt egy hozzaszolo nem ir rola tul jokat: http://www.tudatosvasarlo.hu/cikkek/474
hat az osszetevoit kene megnezegetni:)
biobaba
 
 


Nekünk ugy néz ki nem jo a következö péntek :(, elvileg vidéken leszünk, ami azért nem olyan rossz! Meglatjuk, ugyis utolso pillanatban döl el minden nalunk - nagy szervezö csalad :lol:.

Orsi, nem tudom van-e erkélyetek? En ki szoktam porszivozni a szönyeget aztan kirazom és kirakom a napra egy délutanra vagy egész napra, ahogy sikerül. Ennyi szerintem elég. :)

Safrany, az az ismerösöm, aki javasolta, h ne hasznaljunk fürdetökrémet az Ilcsi termékeket sem dicsérte. Allitolag ott is nagy részben van jelen köolajszarmazék.

Biobaba anno ajanlott nekem egy könyvet, szerintem szerezzétek be! Benne van nagyon sok kozmetikum összetevö, igy legalabb értelmezni lehet valamennyire a cimkéket. Hazilag keverhetö krémekröl is ir.

Testapolo kislexikon, az ökotars alapitvany adta ki, kemény 600 Ft a Hold boltban.
http://www.5percegeszseg.hu/testapolo_kislexikon_1

Safrany mi semmit nem tesszünk a fürdövizbe. Nagy ritkan egy dionyi weleda körömviragos fürdetöt (nem olcso, de nagyon kevés kell belöle).
saara
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: