Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi is nagyon jól éreztük magunkat, köszönöm a jó társaságot! :) Lejött némi kosz a gyerekekről fürdetéskor - és nem kellett őket nagyon altatni :) Kata huncutkodott a villamoson hazafele, hogy ő leszáll. Belementem a játékba, kérdeztem, és akkor mit csinálna, ha mi meg továbbmegyünk a villamossal, és ittmarad egyedül? Kata: Bemennék abba a házba. Anya: És ott mit csinálnál? Kata: Megkérnék valakit, hogy vigyázzon rám :lol: :lol: :lol:

Indi, én hozzájárulok a képfeltevéshez, kiváncsi vagyok nagyon a fotókra!

Klári, nagyon köszi ezt a víztisztítós leírást!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Mi is köszönjük a tegnapi napot, nagyon jó volt veletek találkozni :)

Klári, jól értem, hogy az is megoldás, hogy forraljuk a vizet? Elég szimpatikus lenne.

Orsi, a szezámkrém bolti, nem saját gyártmány, méghozzá Chtoura Garden vagy mi. Fél kilót volt 750 pénz.

Indi, képeket mindenképp tedd fel valahova!
Szappannak legközelebb sikerülnie _kell_! :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Én is csatlakozom az előttem szólókhoz! :lol:

Klassz volt a tegnapi nap, jó volt megismerni Titeket!!! Jól elfáradtunk mindannyian!

Remélem lesz még ilyen alkalom!

Balázs itthon az udvarban szappant készített fából. Többször főzött és neki sikerült! :lol: :lol:

Klári!
Balázs emlegetett, hogy jó volt Veled labdázni. :)

Orsi
osoa75
 
 

 
 

sziasztok,
mi is nagyon jol ereztuk magunkat tegnap! orulok, h ilyen sokan voltunk, igy sokatokat megismertelek :) egeszen feltoltodtem :D :lol:

Orsko, koszi a lehetoseget :)

szappan: sztem nem a lug tulzott erossegevel volt a gond (a naoh sokkal erosebb, nem?). talan inkabb az aranyok (mondjuk tobb lug/kevesebb zsir), v lehet, h tenyleg nem mindegy, milyen fabol szarmazik a fahamu, v pl. az olajok/zsirok "osszetetele", v... esetleg a csillagok allasa :lol:
na de majd legkozelebb :D

ja es Pindi koles-pudingja nekem nagyonnagyon bejott :D

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Szappant főzök!!!!!!!!! Majd délután leírom a tapasztalatokat, nagyon lérdekes kísérleteket végeztem, most szaladok, mert ded ellopott egy rúd szalámit a hűtőből :lol:

indianyo
 
 


Indi, te aztan belejottel :) A vegyszeres megoldast probalod?
Engem is foglalkoztat a dolog, hamut mar a multkori szalonnasuteskor elraktam, csak az eleg vegyes, almafa-szolovenyige-malnato hamu.
Tipp: nem lehet, hogy az volt a baj, nem huztuk le, amikor mar kremes volt es nagyon habzott, (ezt hatarozottan, tobbszor mondtad, hogy ilyenkor le kell huteni) es tullepett egy pontot, amit nem lett volna szabad?

Orsi, mi is koszonjuk, es orulunk a talalkozasnak!
Petine
petine
 
 


Hjaj de örülök, hogy találkoztunk! így azért mégiscsak személyesebb most irogatni ide:)))

Szappanozást meg tényleg próbáljuk meg újra. De én azt sem bánom, ha csak úgy összejövünk újra!

Vízzel kapcsolatban: én sem konyítok többet az elküldöttnél. Engem ezek a víztisztító berendezések picit elrémítenek, olyan idegen dolognak tartom, meg ha tényleg túltisztítja a vizet, és emelllett a hormonok benne maradnak, akkor nem szívesen fektetném bele a pénzemet... Mi kancsózunk, és azóta megnyugtató inni a csapvizet, de ez is biztos pszichés :lol: Ja, és amióta gyönyörű kancsóban áll a víz az asztalon, sokkal többször kapok kedvet azt inni tea vagy szörp helyett, kifejezetten jólesik!

klári

én is készítettem sok fotót, hova és hogyan tegyem fel?
pumama
 
 


Szappan: en is arra tippelek igy latatlanban, h valoszinuleg akkor kellett volna huteni, mikor kremes allagu volt. A sonak nem is kellene feloldodnia benne. Irjak az Elfeledett mestersegekben, h a so lesullyed az aljara, es a sooldat hatramarad, nem kerul bele a szappanba.

Ha a szappan nem is, a talalkatok sikerult:)

Gyumolcsok telire cukor nelkul: a mostani Biokosarban irjak, h nem az szamit, h cukor van-e az eltett dologban, hanem az elteves modja. Kb. az a lenyege a leirasnak, mint abban a konyvecskeben, amit mar emlitettem. Nekem meg mindig tok jo a tavalyi meggyem. Egy hete bontottam az utolsot, feltem is, h mi lesz vele , mire hazajovunk, de nincs semmi gond vele. (Persze nem hinnem, h a vegtelensegig elallna, ugyh gyorsan meg is esszuk:)) A meggyle is tok jo volt. Meg higitani is kellett, mert annyira tomeny volt. Es most megint jon az eltennivalok szezonja...:)
biobaba
 
 


Kísérlet (jó hosszú!)

A W-iskolában nem könyből tanulunk, hanem együtt, kísérletekből jövünk rá egy csomó dologra (persze a tanár felkészül a végeredményre, de nem mondja el :wink: )Nos, én ezt a felkészülési fázist csináltam végig - és most diák módjára levonom a következtetéseket, de legalábbis megosztom a tapasztalatokat :)Először is leszögeznem: a gumikesztyű használata kötelező! Nekem nem volt - brrrr fájnak is a körmeim.

1 liter legolcsóbb napraforgóolajat kevertem össze a politechnikás szappanfőzős receptben megadott arányok szerint higított lúggal - 1 liter vízből és 225 g lefolyótisztítóból. Nem volt vegytiszta nátronlúgom, úgyhogy a duguláselhárító-lefolyótisztítót használtam, ebben 70% a NaOH, emellett tartalmaz még két anyagot - most nicns nálam a papír.

Nagyon gyorsan elkezdődika folyamat - kb fél óra alatt megvotl a kis sűrű hab a tetején - de nagyon kevés, csak egy kisebb szappan felének megfelelő mennyiség lett volna. Ekkor hozzátettem még egy marék sót, kevergettem egy darabig, majd úgy döntöttem, nem hagyom abba a kísérletet, nézzük meg, mi történik, ha egy még értéktelenebb anyaggal keverem össze. Így kb. fél liternyi használt étolajat hozzázuttyintottam, egy deci vizet és a maradék 60 g lefolyótisztítót is ozzáadagoltam. No ekkor jött a hatalmas változás: jó nagy adag krémes, kemény hab keletkezett. Amikor levettem a tűzről és hagytam hűlni, azonnal kezdett megszilárdulni. Ha visszatettem és kavargattam, akkor újra kezdett forrni. Konyhasóból nem tettem többet bele. Ha itt abbahagyom, most lenne 4 jó nagy mosószappanom! Persze a kísérletező kisördög nem hagyott nyugodni, így kipróbáltam, milyen, ha magokat adunk hozzá. Egy kicsi vízben édesköményt forraltam és hozzáadtam a masszához. Azonnal leveszítette az illatát, viszont beszínezte a masszát és a magok miatt nem sikerült egyneművé összeállnia a masszának. (az a kis darab, amit kivettem a magok belerakása előtt, jól összeállt és majdnem fehér színű volt, vízzel keverve is tejfehér levet kaptam - míg a köményes barnás lé megfogta a zsebkendőt, amin átszűrtem.

Beletettem egy kis faládába egy pelust, a ládát egy tálcán álló kistányérra tettem, hgoy elgyen hová lecsorogni a lének, majd átöntöttem a lábosból a szappant. A lé maga a glicerin - nagyon erős, maró dolog! Mivel a magok miatt nem tudott teljesen összeállni aszappan, a benne maradt glicerin sem távozott el teljesen, maga a szappan is csípte a bőömet, úgyhgoy úgy döntöttem, nem tartom meg száradni az anyagot - nehogy valakit vagy valamelyik állatkánkat baj érje. Így kidobtam az egészet. Tudom, környezetszennyező - de muszáj volt ezt a dolgot végigcsinálnom.

Tanulság nekem: érdemes egyfélével kezdeni és nem feltétlenül a jó minőségű zsír a lényeg. Legközelebb kipróbálnám a dizsnózsírt is esetleg, de olivaolajjal mindenképpen dolgoznék, a pálma- és kókuszsírral egyelőre várnék. Természetesen ez a lefolyótisztító nem jó a szappanfőzéshez, mert durva mére, így a NaOH-t próbálnám ki - ahogyan minden recept írja is.

No és nem kell 2 órán át főzni, nagyon hamar megvan ez a dolog.

Ami a legjobb volt az egészben: ahogyan elkezdett feljönni a hab - ez percek kérdése - azonnal lehetett a mosószappan szagát érezni. Nagy sikerélmény volt összességében a kísérletem :)

indianyo
 
 


Legközelebb Balázs lesz a szappanfőző mester :)

indianyo
 
 


Sziasztok!

Végre "visszakaptam a nevem". Örülök, hogy jó volt a közös szappanfőzési kisérlet :)

Víz témához: én is úgy gondolom, hogy desztillált vizet nem érdemes előállítani, mert az is egészségtelen. Tehát én inkább olyan vízszűrőt preferálnék, ami kiszűri a káros anyagokat (klór, mérgek, vegyszerek, stb), de az ásványi anyagokat benne hagyja. Valószínűleg ilyen nincs :cry: Viszont meggyőződésem, hogy már azzal is nagyon jól járnék, ha nem innánk tonnaszámra a klórt, amit a háborúban harci gázként vetettek be, vagy nem? Tudja valaki, hogy a forralással miben javul a vízminőség? Mert szerintem a klór attól még bennemarad.

Mosás: a szappanpehelyből mennyi kell egy mosáshoz? Ha valaki keveri mosószódával, akkor milyen arányban? szívesen kipróbálnám a mosódiót is, de három gyerek mellett szinte kizárólag foltos ruháink vannak :wink: Egyébként hol tudok mosószódát és mosódiót legolcsóbban beszerezni? Kipróbáltam az ecetes öblítést levendula illóolajjal. Isteni finom illata van, amikor kiveszem a gépből, de száradás után sajna már nem lehet érezni...

A kozmetikai alapanyagok listáját nem találta meg véletlenül valaki? Vettem egy Ilcsi krémet, szívesen leellenőrizném, hogy mennyire "természetes"...

Ja és nincs valakinek egy fölös Festőnövények című könyve? Megvenném... Van köztetek valaki, aki profi a témában?

Szép hétvégét Nektek!
Tejbemami
tejbemami
 
 


Csatlakozom én is, jól éreztük magunkat, köszönjük a tegnapi napot! :)
Kölespuding (vagy inkább -kása...) receptje innen való: http://www.vegetarianus.hu/ujsagok/vegh ... ozgab.html (lap alján)

Pí vízzel mi a gond?

Pindi
pindi
 
 


Szappan: Petine irta is, h volt az a szappan ilyen stadiumban (habzo, kremes), amit csinaltatok. Szerintem egyaltalan nem biztos, h rosszul alltatok neki.

Klor
http://www.poli.hu/oldaskotes/tisztit/klor.htm

NaOH: tenyleg nem kukacoskodni akarok, de en eddig mindenhol azt olvastam rola, h roncsolja a szoveteket, eros mereg. Ezert nem hasznalnam gyerekek koreben. Ha arra gondolok, h a sima fahamu is mennyire ki tudja kezdeni az ember kezet... Gondolom, ra van irva a veszelyessegi fokozata. Bar hypot is arulnak, aztan nem nagyon tajekoztatnak arrol, h meleg vizbe teve mergezo gazok keletkeznek. :( Szoval biztos nem veletlenul hivjak maronatronnak a natrium-hidroxidot.
http://href.hu/x/2qkb
erdekes, h irjak, h takarmanyoktol tavol kell tartani, epp nemreg olvastam, h a tejelo teheneknek szoktak nagy gazdasagokban olyan buzat adni, amit NaOHval kezelnek, h a bendojukben a kemenyitot jobban oldjak, hogy jobban tejeljenek.

Kozmetikai szerek:
http://www.vitaminsziget.com/cikk.php?id=298
Dr.Rózsa Sándor.testápoló kislexikon-Ökotárs Fogyasztóvédelmi Füzetek 2001
biobaba
 
 


http://www.tudatosvasarlo.hu/magazin/8
ebben a szamban (8. Ido) van egy erdekes cikk a gyerekekrol: A felgyorsult vilag hatasa a gyermekek eletere, 22-26. oldal
biobaba
 
 


Találtam néhány "problémaelhárító" oldalt:
http://www.colebrothers.com/soap/trouble.html
http://www.millersoap.com/trouble.html

Jó sok mindent el lehet rajta rontani. :) Túl lassú/túl gyors keverés, túl alacsony/túl magas hőmérséklet, az olajok között túl sok a telítetlen zsírsav(!)...

Így utólag én is úgy gondolom, hogy a hőmérséklettel lehetett a gond (nem húztuk le időben). Van, ahol leírják, hogy milyen hőmérsékleten kell tartani, talán legközelebb meg lehetne próbálni hőmérővel.
http://waltonfeed.com/old/soap/soapcook.html

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok!

Mi is nagyon jól éreztük magunkat és mégegyszer köszönjük szépen a szíveslátást. A sikertelen kísérlet engem sem lombozott le, s ha nem bárnjátok, a következő szappanos-buliban is benne lennénk, pláne ha ennyi szépséges és tüneményes gyermek is jelen lesz.

Réka, elbeszéltünk egymás mellett, mi is jöttünk volna veletek szívesen, de már csak percekkel az elindulásotok után ocsúdtam fel. :)

Maradok lelkes olvasótok,
puszi mindenkinek!

Melitta


Kép
nyf
 
 


Indi, kiserlet jooo! es akkor szerinted mit rontottunk el? (talan tenyleg a fozes lenne a ludas? olyan szepen indult... :roll:)

Biobaba, legkozelebb gyere te is! hianyoltuk am a tanacsodat! :)

Tejbemami, ha kint hagyod a vizet kicsit, a klor (egy resze?) elparolog (klorszaga is kevesbe lesz). szoval lehet, nem is hulyeseg a kancsos viz :D

Pindi, koszi a receptet :)

Melitta, akkor bocs, h otthagytunk! ;)

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Szappan:
most eszmeletlen szappanszag van a lakasban:)
Szoval tegnap ejjel csinaltam hamulugot, ma meg mivel ugyse nagyon tudok aludni, nekilattam a szappanfozesnek. Nagyon kicsi lett belole, mert keves lugot csinaltam es annak is egy reszet elszurtam. De nagyon jo kremes es iszonyatosan habzott a fazekban. Ahogy eszrevettem, fontos a homerseklet, amikor elkezdett habzani, akkor gyorsan levettem a tuzrol es par percig kevergettem, aztan vissza a tuzre, es mikor megint nagyon nekiindult, le es par percig kavargatni. Sot is hajigaltam bele nagy boszen, az is segitette, h az olaj atalakuljon. Hat vagy 2 oran at kotyvasztottam:) Sajna a vegen az olaj mar leegett, ez a resz az, amit elszurtam, es ettol lett nagyon pici a szappanka, mert nem akartam az egett olajbol a szappant. Bar ha most belegondolok a begyujtott etkezesi olajokbol szerintem szappant csinalnak. No mindegy, ami megmaradt elviszem az olajgyujtobe:) Hat most varom, h mi lesz, mikor kihul az a krem, amit lehalasztam. Kavartam hozza illoolajat. A kezemet sem szaritotta ki, tok jo szappan szagu lett (marmint a kezem:)). Illoolajat is kavartam bele. Remelem, megszikkad.

Talaltam meg par erdekes oldalt, amikbol lehet ihletet meriteni. Aztan ha lesz idom, egyszer felolvasztok egy Tisza szappant, megnezem, h az milyen olvasztott allapotban, es aztan h alakul vissza.
http://www.poli.hu/oldaskotes/szappan/kakaos.htm - itt NaOH-val csinaljak, de az enyem is igy nezett ki a kepek alapjan. Csinaltam egy kepet, amikor habzott, remelem, sikerult is az a kep.

http://www.lakberendezes.hu/magazin/mutat.php?id=354 - szerintem o is NaOHval csinalta

http://mek.oszk.hu/02100/02115/html/4-1518.html

http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?id ... mid=149758

http://href.hu/x/2qmp
biobaba
 
 


Azt nem tudom, mi volt az oka a "bedöglésnek", de ha még Orskoék nem dobták ki az olajat, érdemes lenne felturbózni.
Nagymamám szerint simán lehet főzés közben korrigálni, ha túl kevés szappan jön fel, akkor nem elég tömény a lúg - tehát szórni kell még bele. Ha túl erősnek látszik a lúg, akkor sót és/vagy vizet kell hozzá adni - mindezt mindig kistételben kipróbálni - mondjuk egy főzőkanálban. És ők is mindig belefőzték a használt étolajat - igaz nagymamiék sosem használtak hamulúgot csak nátronlútot, trisót+oltott meszet.
A hőmérsékletről pedig: a kísérletemben egy csomószor levettem, hagytam hűlni, visszaraktam: mindig újra felforrt és nem jött elő az a dolog, ami a talin. Igazából ott senki sem látta azt a pontot, amikor eltűnt a szappanhab.

Egyszervolt majális van ma a Millenárison.

indianyo
 
 


hopp, most vettem eszre, h ami a fazekban maradt, es en ugy gondoltam, nem lesz belole semmi, elkezdett szikkadni, akkor meg nem teszem gyujtobe, varok, mi lesz vele, de barna, nem feher
biobaba
 
 


Biobaba :) De jó! No akkor legközelebb már lesz hamulúg-szakértőnk :)

indianyo
 
 


Ugy latom, h sok lug kell hozza, mert mintha lefone rola a lug (de lehet, h csak nagyon keveset csinaltam), es irjak is tobb helyen, h tobb lugban fozik at a szappant. Szoval kiszedik, uj lugot tesznek fel, abban fozik tovabb.

Hat nem tudom, mennyire leszek lugszag:)erto.
biobaba
 
 


Klór: Forralással, szellőztetéssel is eltávolítható, hagyományos akvarisztikában is használják, én is így csináltam régen (klórt a halak nem igazán tűrik).

Szappanfőzés: ezt jól kivessézük, sőt egyre többen lépnek a tettek mezejére :lol: Én is incselkedem a kísérletezés gondolatával, ha lesz kicsit több időm, megpróbálok valamit. Lassan megnyithatjuk a szappanfőzős topikot is :D
Ha telített zsírsavakból jobb, akkor mégis inkább kókusz-és pálmaolajjal, esetleg olívával keverve lenne érdemes kísérletezni.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Biobaba!

Köszi a szódabikarbónás dolgokat.
Nekem deo helyett ez jött be :), a hajmosást is kipróbálom majd.

Izgalmas ez a szappanfőzés, én is úgy kipróbálnám...

Orsi
osoa75
 
 


OFF
Liv, moshato vecepapiros linket egyebkent koszi mas miatt, ami meg azon a honlapon van :wink:

Biobaba
biobaba
 
 


OFF
http://www7.nationalgeographic.com/ngm/ ... ery12.html
ez tok erdekes
az utana kovetkezo 2 kep is meg ez a tema
ON
biobaba
 
 


biobaba
 
 


Regebben volt szo a hazilag krealt jatekokrol. Most megint van valami:)

Kép

egy delutan alatt megvan, gyerkoccel egyutt lehet gyomoszolni

1. a fejenek egy gombocba osszegyurni a gyapjut
2. masik gomboc a torzse
3. fejnek, torzsnek valot egy reteg gyapjuval korulkeriteni, szappanozni, vizezni, gyurni (kozben figyelni a ful formazasanal, kulonben nem lesz ffule a macinak, ha azt a reszt is nagyon belegyomoszoljuk)
de elotte meg
4. labaknak, "kezeknek" is osszeallitani meg szaraz kezzel a hurkakat
5. fej, torzs, mikor mar jol osszeallt, kinyomkodni belole a szappanos vizet es szarazabban gyomoszolni tovabb, kialakitani a nyaknal is

ha minden reszecske keszen van, es esetleg meg tomoriteni akarna valaki, akkor lehet, forro viz ala tenni, aztan hideg viz es ugy gyurni, ezt egy parszor ismetelni. Aztan ha mar tenyleg ugy itelodik, h eleg a gyomoszoles, akkor osszevarrni
biobaba
 
 


Hű de helyes kis maci :)

Cukorkérdés: Szeretnék klasszikus, sötét, ragacsos nádcukrot venni - ezek a fehér színű kristálycukrok nem szimpatikusak, hiában van ráírva valamire, hogy bionádcukor, ha nem természetes anyag.

Legtöbbször azonban nem lehet a csomagolás mögé látni, így nem vettem még, ha ismertek olyan márkát, ami megfelel a kívánalmaimnak, kérem szépen megosztani velünk. Ha minden igaz, a Rapunzelnek van egy ilyenje, esetleg a Mascobado is ilyen?

indianyo
 
 


Indianyo, szerintem te a mascobadot keresed:) Itthon a GEPAnak es az EZAnak a mascobadoit lehet kapni. Az EZA kicsit sotetebb, dragabb is. Azt a Fair Trade Center boltban kapsz. GEPAt pedig a Jozsef koruti bio boltban. A GEPA 1 kg 1300Ft, az EZA 960 1/2 kg. Szerintem mindketto jobb, mint a Rapunzel nadcukra.

Biobaba
biobaba
 
 


biobaba
 
 


Biobaba :) Köszi, tényleg ezt keresem :)

indianyo
 
 


biobaba írta:OFF
Liv, moshato vecepapiros linket egyebkent koszi mas miatt, ami meg azon a honlapon van :wink:

Biobaba


ugye, milyen jó? :D
még ez a fő kedvenc blogom most, szoptatás közben jó szórakozás!
http://littlebloginthebigwoods.blogspot.com/

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 



indianyo
 
 


biobaba
 
 


biobaba
 
 


Sziasztok,
hétvégén elvetődtünk egy nagyon szép bakonyi faluba, egy nagyon kedves fiatal családhoz, akiknek ökogazdaságuk van, és vendéglátással is foglalkoznak. Nagyon finom tejet, sajtot, joghurtot ittunk-ettünk náluk, de nem is ezt akartam irni :) hanem azt, hogy szóba került a szappanfőzés, és a háziasszony mondta, hogy próbálkoztak már, de nem sikerült. Ámde van egy ismerőse, aki nem adta fel, és annak sikerült, és majd összehoz vele. Majd megpróbálom elhivni a kövkez szappanfőző buliba. A falusi néniket kérdezgette hogyan csinálták annak idején, a lúgkészitést elmondták: a hamut bekötötték egy ruhába és belelógatták a vizbe, és forralták.

o
orsko
 
 


Orsko!

Engem azért érdekelne az a bakonyi szálláshely/család elérhetősége. Jövet magánba is:)

klári
pumama
 
 


biobaba
 
 


Folyadékhőmérőt hol lehet kapni? Mennyibe kerül kb.? (Jó nekem egy prototípus is...)

klári
pumama
 
 


Lányok!

Sima bodzaitalt készítettetek már?
Nem szörpöznék, nincs is sok virágunk, de hallottam, hogy némi cukorral, citrommal elég egyszerű, talán főzni sem kell. Fiam meg nagyon szereti, bár ha van egyszerű szörpi recept, azt is elfogadom (nekem se citromsavam, se egyebem nincs :oops: )

KÖszi!
Orsi
osoa75
 
 


Orsko!

Tök jó! :lol: :lol: :lol:
A szálláshely engem is érdekelne...

Orsi
osoa75
 
 


Orsi, en szoktam bodzaitalt csinalni. Egy kancso felforralt, visszahutott (70 fokos:)) vizbe teszek jo sok viragot, bele meg kicsi citromlet, es beteszem a hutobe. Masnap lehet inni. Ha edesiteni kell, akkor mezet szoktam beletenni fogyasztas elott.

Biobaba
biobaba
 
 


Köszi! :) Ez vajon meddig áll el? Bár - gondolom - el fog hamar fogyni... :)
osoa75
 
 


bodzaital nem all el sokaig

folyadekhomerot a Mammutban vettem a Talal6 nevu boltban, arra mar nem emlekszem
biobaba
 
 


Orsi,
bodzaital nálunk is menő. Tulképpen bodzás limonádé: vizbe citromot belefacsarok, a héját is beledobom, mézzel édesitem, megkóstolom, és néhány bodzavirágot belegyömöszölök. Másnap jó, és hűtőben kb 3 napig eláll(na).

itt voltunk: www.tarkabociporta.freeweb.hu
mi nem szállóvendégek voltunk, csak beesők. A hely, a falu, a környék gyönyörű.
orsko
 
 


Én a bodzaitalt így csinálom: 8-10 (vagy több) virágot beleteszek egy üvegbe, belekarikázok egy (bio!!!) citromot héjastul, méz (vagy cukor, kb. 20dkg :(), rá 3 liter (sima hideg) víz.
3 napig állni hagyom, időnként megkevergetem. 5-6 napig biztosan eláll.

Bokor Katalin ugyanezt csinálja, csak fél kg mézzel és egy kis citromsavval, majd 1-2 percig forralja, üvegekbe tölti, celofánnal lezárja (bevizezett celofán nedves felével az üveg felé, rá tartósítószer, majd egy száraz celofán), majd száraz dunsztba rakja. Így állítólag eláll télre. Még nem próbáltam.

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok!

Kötőhártya-gyulladásra van valami gyógytippetek, ami nem antibiotikum? A doktornő úgy írta fel a szemvcseppet, hogy "antibiotikumos, de szteroid nincs benne"... Meg kellett volna kérdeznem, hogy nincs-e olyan, amiben antiobiotikum sincs, de inkább a kruppos köhögéssel voltam elfoglalva, erről meg azt gondoltam, elmúlik majd magától és nem kell csöpögtetni, de nem múlt el magától, és ma már muszáj volt cseppenteni. Csak olyan rossz érzés, hogy amikor lázas, taknyos, köhög stb. akkor hagyjuk, mert ne szedjen antiobiotikumot, a szemére meg rögtön felírják. Persze lehet, hogy erre tényleg nincs más gyógyszer, meg hogy ez csak ott hat, helyileg... Nade azért hátha mégis kikerülhető - legközelebb...

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu :) tuti tipp minden szembajra a szemvidítófű. És van homeobogyó is rá, most nem jut eszembe, majd mindjárt keresem.

indianyo
 
 


Gyezsu, en ezt a betegseget eleg komolytalannak gondoltam, nem is ertettem, miert kap 1 het ovodai szabadsagot miatta a lanyunk. Aztan, mikor nala mar muloban volt, elkezdodott a masiknal, 2 nap mulva a harmadiknal, es a kovetkezo hetfo reggel, mikor indultunk vona oviba, ujra a nagylanynal. Ujabb 1 het szunet. Persze mindig csak annak csepegtettem, azt is csak hebe-hoba, amelyiknek valadekozott a szeme. Aztan egy ovis anyukatol a kovetkezo tippet kaptam, ami nalunk bejott: Egyszerre kezelni oket, kb 2 napig. Naponta 4-5szor langyos kamillalebe tiszta gezlapokat martogatni, es maguk torolhetik a szemuket (elotte nyuszites, uvoltes volt a cseppentes miatt).
Petine
petine
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: