Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Itt elég sok olyan oldal van, ahol találni jó ötleteket: http://www.hordozokendo.lap.hu/
Találomra néha be-benézek ide-oda.
Bocs, ha ismertétek!

Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Sziasztok!
Tegnap megtapiztam a Minimanóban a Nandu kendőt (ilyesmi anyagból volt a Bécsi is), nekem nagyon vastagnak és durvának tűnt és az én méretemben csak világoskék csíkos voltKép (viszont szerintem olcsó 4900Ft)
Az IKEA-ban is jártam a Lenda és az Aina nevű anyagok megszemlélése végett, nekem a Lenda kellemesebbnek tűnt.

A szuperdrága Lana viszont nagyon finom tapintású, az ember szívesen belecsomagol egy újszülöttet is. (de 22000Ft-om biztos nem lesz erre)

Még mindig nagyon bizonytalan vagyok, tényleg olyan sokat számít a speciális szövés?
Ha mégis a varrás mellett döntök milyen széles kell, hogy legyen?


lili

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!
Itthon vagyunk megint, jó volt Magyarországon Kép (föleg, míg sütött a nap).

Savitri,
Én azt hiszem ezeket a drágákat (pl. Didymos) speciálisan szövik olyan szélességüre, nem csak varrják. Bio, és a festék kizárólag nem mérgezö anyagokat tartalmaz (mármint a Didymos).
Nekem volt egy Storchenwiege régen, lecseréltem mert túl hosszú és túl vastag volt. A szélesség viszont hiányzott. Mert az új, olcsóbb kendöt nem tudtam annyira széthúzni a feneke alatt, meg a hátán.
Ezt is nézd!

Zsizsa,
Én úgy tudom, azért nem szabad elörefelé (ahogy Biobaba leírta), mert a baba súlya a gerince aljára nehezedik, és az káros. (Mert ugye nem tudod széthúzni a kendöt, hogy a combja, meg feneke alatt legyen).

Orsko,
Eléggé szét van terpesztve a lába, amikor a keresztkötést csinálod? Biztos, hogy nem kényelmetlen neki? Bár nekünk is bevált, hogy csípöröl elöre csúsztatom Kép

Örülök, hogy így feléledt ez a topik!

Kati
kat_ica
 
 

 
 

Kati,
kb 2 hós korától szinte mindig elöl keresztkötésben vittem, nem volt semmi baja vele. A technikám nem romlott el azóta. Ez megint valami misztikus babadolog lehet. Afranctudja miért, de megváltozik a véleményük és kész.

Elöre kötés, vagyis, az kifele néző fajta úgy sem jó, ahogy egy csomó hogyankössünkkendőt oldalon látni? VAgyis, két kendőszár a baba vállai fölött megy, és a hasa elött keresztben is van egy réteg?
Nekem ez elég jónak tűnik.

Biobaba, kösz, az a bolt nincs is vészesen messze tőlünk, dejó.

üdv
Orsko
orsko
 
 


Orsko,

Csak próbáltam jobban elképzelni, milyen neki/nektek Kép

Szerintem elöre nézésben csak az a jó, amikor a kendöben keresztbe van téve a lába, úgy törökülés szerüen, és nem lóg ki. Ezt csak kicsi babával tudom elképzelni, de mivel én ilyenröl anno nem is hallottam, nincs személyes tapasztalatom.

Kati
kat_ica
 
 


jaj!
ezek a német kendők olyan gyönyörűek, érdemes legalább a neten megnézni azt a két márkát amit Kati említett.
www.storchenwiege.de ; www.didymos.de

Még mindig nem tudom, hogy milyen széles kell legyen egy ilyen kendő.
Szerintetek ha a Nandu félét én megpróbálom befesteni az nagyon gáz?

üdv Lili

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!

Kati!
Ezt a törökülésest nem nagyon értem. Hogy gondolod pontosan? Van valahol róla kép? Bár mi már biztos kinőttükKép, meg a sok ruhától se menne.

Lili!
A többi szín sem tetszik? Van nekik 5-6 féle.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Betti,

Így: Kép

Vagy nagyobb gyerekkel: Kép

Sima kendöt (nem karikás) csak megkötöd, mintha a csípödre akarnád ültetni a babát. Én a hátamon hagynám a csomót.

(Rajzok innen vannak: www.peppermint.com/mayaslinginst.htm#kangaroo)
kat_ica
 
 


Kati!

Így már világos. KösziKép!

B.

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Sziasztok!

Az Attila uton a Zerge lepcsonel, Krisztina ter kornyeken, lehet kapni lenvasznat. Nagyon szepek!

Irtam tegnap is egyet a karikas kendokkel kapcsolatban. De olyba tunik, h nem jelent meg itt. Szoval az, h nem tudom elkepzelni en se, h h nez ki. Csinaltam egy skiccet, amin kiteritve ott van a megkotos, es alatta a karikas, ahogy kepzelem. Jol kepzelem?

Kép

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,

A másik topikba írtál! És válaszoltam is Kép

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/124317.html?1099255954
 
kat_ica
 
 


Köszi! Ezek a topikok olyanok, mint egy lakótelepKép
Holnap valószínűleg rendelünk egy Ergot. A karikás is túl komplikált már az izgőmozgóhoz, azt hiszem.

Biobaba
biobaba
 
 


Jujj de irigykedem! Mindenképpen számolj be, hogy milyen! Milyen színüt vesztek? Én imádom, amikor a feketét (táskán vagy kendön) kiszívja a nap az évek alatt, és barna lesz Kép
A mostani kendömet használtan vettem, és vajszínü Kép Kép

köszi a könyvajánlatot, sajnos késön olvastam, már elhagytuk Magyarországot.
Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Vettem egy sima kötözős kendőt. Hosszabb, mint a másik, többféleképpen fogom tudni használni.
A karikásról letettem, már biztos nem is lenne jó. Azért ha látok egy hirdetést, akkor lecsapok rá, jó lesz az mégKép

Biobaba!
Az Ergo micsoda, milyen? Nem emlékszem.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


http://www.ergobabycarrier.com/

mi meg vettünk a férjemnek egy premaxx-ot a megatoys-ban (www.premaxx.com)

Én még mindig rágom magam milyen kendőt vegyek, naná, hogy a legdrágábbakról álmodozom. A mama poncsó varrásnak viszont még nekiállok amíg egyben vagyok még.

üdv savitri

KépKép
savitri
 
 


Kati!

Azt írták, h 2 hét alatt ideér. Hát már nagyon várom, majd beszámolok, h tényleg beváltja-e a hozzáfűzütt reményeimet. Egyébként először a téglaszínűt akartuk, de aztán tegnap a kéknél maradtunk.

Savitri!
Látom budapesti vagy. Az Attila úton a Zerge lépcsőnél van egy olyan bolt, ahol népművészeti cuccokat árulnak, nagyon szép lenvásznakat láttam a kirakatban. Tuti kendőt lehetne csinálni belőlük.

Biobaba
biobaba
 
 


Azt hiszem megmenekülök. Nandu-féle kendőből kb. két hét múlva lesz két új szín: bordó és sötétbarna-narancs. Ezek már jó eséllyel indulnak nálam. Azért elzarándokolok a Zerge lépcsőhöz is.

Savitri

KépKép
savitri
 
 


Szerintem megeri a zarandoklastKép Igaz, a hagyomanyos lenvasznakban van feher resz. Nem tudom, h ez mennyire tetszik neked.

A Nandu nem lenvaszon, hanem pamut, csak ugy nez ki, mint a lenvaszon. Nekem is van egy Nandum egyebkent.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Ha netan erdekel vkit az ilyesmi, nehany kuriozumot ide teszek. Kiteritve, h nez ki, es amikor benne van a gyerek.

Biobaba

Kép Kép



Kép Kép
biobaba
 
 


Nagyon szépek! Szerintem ezek ehhez hasonlítanak.

Kép Kép

(www.kozycarrier.com "Az ázsiai Mei Tai modern változata"-ként írják le)
kat_ica
 
 


Hogy mennyifele hordozo van, az ember nem gyozi kapkodni a fejet!

Mar ugy izgulok, az Ergo 1 het mulva kene, h megjojjon Kép

Valamelyik nap talaltam egy olyan cikket (egyebkent a radioban hangzott el), amiben egy ortoped orvos no nagyon lehuzta a hordozokendoket, mondvan, h a nevukben is benne van, h hordozok, nem pedig arravalok, h a gyerek egesz nap benne legyen. Mert art a gerincenek. Hat nagyon kivancsi vagyok, h honnan veszi. Tenyleg vannak-e ilyen esetek, v csak elkepzeli, h art. Azert nem ugyanaz. Az utobbival lepten-nyomon talalkozni az utcan. Mindig ama afrikaiak jutnak eszembe, akik magukon hordjak egyesz nap a gyereket. Gyerekkorukban az anyjuk oket is igy hordozta, es nem ugy neznek ki, mint akik gerincbajjal kuzdenek. Ellenben mi, akik babakocsiban fekudtunk...

Biobaba
biobaba
 
 


Ez az egyik nézet, általában orvostól hangzik el. A baba gerincének rossz, hogy hordják. A gerincnek nem úgy kell kiegyenesednie, hogy megerösödnek a hátizmok - vagyis ezt így nem mondják, hanem: - feküdjön szépen a babakocsiban és szép egyenes lesz a háta. Söt, így még szemkontaktus is van az anyukával! (Ezt egy babáskönyvben olvastam, gyorsan vissza is vittem, kicserélni másikra Kép )
A másik nézetet biztos ismered Te is (az is orvosoktól van), hogy igenis jó a hátának, meg a csípöjének is.

Igazad van, ezeket a kendöket onnan koppintotta egy (több) vállalkozó kedvü valaki, hogy a világ nagyrészében így hordják a gyerekeket. Söt valószínü a mi elödeinket is hordták valahogy, még az iparosítás elött. Ennek ellenére egyenesedtünk ki (mármint az emberiség).
Ja, és ha egész nap benne van a gyerek, akkor nem hordozásról beszélünk?

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Nekem hordozokendoben volt a fiam 6 hetes koratol kb 6-7 honapos koraig.

Ime az altalam hasznalt szerkentyu:
http://www.askdrsears.com/html/5/t051120.asp

A krapek egyelore meg csak 16 honapos, de semmi baja a gerincenek, pedig en aztan tenyleg jo sokat vittem benne, amig elbirtam, es amig nem ficankolt annyit, hogy inkabb nem eroltettem tovabb.

Kulonben en remekul tudtam benne szoptatni barhol, a baba nyugodt volt, nagyon ritkan, es nagyon keveset volt alkalma sirni, baromi gyorsan es jol fejlodott.
A csontjairol csak annyit, hogy 6 honaposan magatol fel tudott ulni, miutan mar egy honapja kuszott-maszott, 10 honaposan biztosan labra allt es jart.

Szerintem az egesz pici babak egyebkent is felhuzott labbal, magzatpozban vannak meg - meggyozodesem, az elso 3 honap meg inkabb a magzati korhoz tartozik az ujszulotteknel minden tekintetben.

Amikor alszanak ejjel, meg egyebkent napkozben, azert legtobbszor ugyis leteszi az ember, es akkor nyujtozkodhat a kisagyban - ugye eleinte legalabb 14-16 orat alszanak, ha nem tobbet. Ennyi talan eleg a hatuknak egyengetni.

Ha meg ra van kotve az anyjara, akkor hallja a szivvereset, erzi a szagat, RINGATJAK jaras kozben, csupa olyan dolog tortenik vele, ami megnyugtatja.

Latott mar valaki indian "hordozot"? Ez egy hosszukas falapocska, a vege ekben vegzodik, es ra lehetett szijjazni a babakat. Igy mentek a nok dolgozni a foldre, es ok nem magukon tartottak a gyereket a munka idejen, hanem leszurtak maguk melle a foldbe. Na, ez vajon mit csinalt a babak gerincevel... Emiatt en jobban aggodnek.
Bar biztos az indianok se voltak mind gorbe quasimodok. :D

Talan azt erdemes atgondolni, melyik korban melyik pozicio es melyik fajta hordozoalkalmatossag a legszimpatikusabb es felel meg eppen a baba fejlodesi szintjenek.
Itt van ezen a forumon kb 20 fele megoldas, lehet konnyen valasztani. En nem is tudtam, hogy ennyifele letezik.

Pl az a holland valtozat nekem nagyon profinak tunt. Kulonosen a zsebekkel, legalabb van hova pakolni. Az enyemmel ez mindig gond volt. Taskat meg nehez melle felvenni.

Gaboca
gaboca
 
 


Kati! Szerintem ez hasonlit az Ergora.

Biobaba
biobaba
 
 


Hát éppen az a bosszantó, h nem is tudják alátámasztani vizsgálati eredményekkel, h árt a gyerek gerincének, és mégis ezzel jönnek elő.

Az is igaz, h vannak orvosok, akik támogatják. A gyerekorvosunk, mikor látta, h így hordom a manókát, egyből azzal rukkolt elő, h ezt nekik is meg kéne tanulni, h ajánlhassák más kismamáknak is. De azért nem ez az általános Kép
biobaba
 
 


Szia Biobaba!

Nem vagyok benne biztos, hogy nincsenek erre vonatkozo vizsgalatok. Lehet, hogy csak nem ismerjuk oket. Ha talalok valamit, irok meg.

Katica, hozzateve a te megjegyzesedhez:
Idokozben az jutott eszembe, hogy a gyerekorvosnak a konyvben valoszinuleg ugyancsak ossze lehetett allva a kep a gyerekek fejlodeserol, mert ha jol tudom, 4 honapos korukra fejlodik ki ugy a latasuk, hogy szinesben es harom dimenzioban latnak vegre. Amikor megszuletnek, fekete-feherben es csak olyan 20-25 centire latnak. Pont annyira, amilyen messze a cici van szoptatasnal.
Ez azert nagyon be van kodolva... Ha-ha.
Szoval marha jo szemkontaktust lehet teremteni egy babakocsiban fekvo telen/osszel/tavasszal teljesen bebugyolalt ujszulottel, aki nem lat szinte semmit. Hi-hi.
A kovi baba - nemsokara - tuti kendoben es kenguruban lesz, amig birja.
En pl nem is birtam a magamtol egy-masfel meterre fekvo babat tologatni az utcan. Jo sokara tartott, mire a babakocsival megbaratkoztam.

Kulonben azt en sem tudom, mivel lehet leszerelni a nagymamakat, nalunk folyton a baba megmentesere igyekeztek, amint meglattak a kendoben. Mert szegeny gyerek osszenyomorodik, nem tud kinyujtozni, stb. Az senkinek nem tunt fel, hogy amig a kendoben log rajtam, egy nyikk ki nem jon belole sose.

Aztan vegul az en mamam megtanulta hasznalni. Vagy legalabbis ugy tett. De most majd megint kezdodik elolrol a hacacare.

Na, lelepek.
Gaboca
gaboca
 
 


Gaboca nemcsak a nagymamák... amikor vadidegenek aggódó pillantásai kereszttüzében mégy az utcán... Sőt a legjobb, amikor odaszólnak, h pl. szegény gyerek mindjárt kiesik. Eddig még nem sikerült neki kiesnie. Persze vannak olyanok is, akik azt mondják, milyen jó dolga van a gyereknek. És a két "irányzat" keveréke: elkényeztetjük a gyereket ezzel a hordozással Kép Na, mindenesetre kíváncsi vagyok, h találsz-e vmi vizsgálati eredményt.

A mamádat, h vetted rá, h megtanulja használni a kendőt?

Biobaba
biobaba
 
 


Én a hordozásnak egy nagyon praktikus részét is látom. Ha az ember megfigyeli a kisgyermekes szülőket, nyugodtan megállapíthatja, hogy a gyerekek nagyrészét az idő nagyrészében hordozzák. Általában kézben. Nyilván a fent említett előítéletek miatt és azért mert nem ismerik a kendőt.A másik kézzel közben tolják a babakocsit, viszik a táskát. Kapaszkodni egy járművön általában már nem marad kéz.
Szerintem a nagyikat is úgy lehet meggyőzni, hogy megtapasztalják, egyszerűen könnyebb a gyereket cipelni, ha a kendő is a segítségükre van. Vagy talán az ölünkbe vett gyereknek is gerincbántalmai lesznek?
Egyébként engem nem nagyon lehet meggyőzni a hordozókendő ártalmasságáról, egyszerűen zsigerből tudom, hogy tökéletes. Én is omádtam volna gyerekként. Kendő híján az apukám nyakában utaztam legtöbbször. Kép

Savitri

KépKép
savitri
 
 


Pont ez az, Savitri! Mindig ez jár a fejemben, ha látom az anyukákat, ahogy szenvednek az üres babakocsival, mert a gyerek nincs is benne. Magamat el se tudom képzelni, ahogy babakocsit tolok. Olyan idiótának érezném magam (ez most nem azt jelenti, h idiótának tartom, aki használ babakocsit, úgyhogy remélem, értitek, mire gondolok Kép). így lehet beszélni a gyerekkel, nem kell túlordítanom a forgalmat, h hallja, mit mondok neki.

Arra szoktam még gondolni, h akkor mi van, ha az ember gyereke még nem tud járni, és már útban van a következő.

Biobaba
biobaba
 
 


Gaboca,

Nagymamák leszerelésére ilyen kitüzöt Kép

Kép


Megyek és olvasom a többi hszt is Kép
kat_ica
 
 


Biobaba,

Melyik hasonlít az Ergóra? Az askdrsears-es? Én meg pont azt gondoltam, h nekem olyan van (csak más márkájú).

Kutatások: például a www.didymos.de -n (baloldalt Meinungen, majd Experte). Vagy angolul www.kangarookorner.com/k_wear_health.shtml Ezen az oldalon is van még több infó.

Én úgy találtam rá a "babahordásra", h amikor terhes voltam az ugyancsak terhes barátném kinyomtatott egy csomó mindent a netröl és elküldte nekem. Alátámasztva azt az érvét, hogy márpedig neki nem lesz babakocsija Kép

Az üres babakocsinál még rosszabb az, amikor benne van a 3-4 éves gyerek (mifelénk ez szokásos látvány), mert ez a szülönek könnyebb, mint a gyerekére figyelni, vagy a kezét fogni stb. Aztán bög a gyerek, be van csatolva, a szülök meg (apa ÉS anya is ott volt ez esetben) nézelödnek a könyvesboltban. Az én gyerekemre meg odaszóltak már, hogy lusta Kép

Lili babakorában vadigenek csak olyat mondtak mindig, hogy milyen kényelmes neki (meg hogy ki van a füle a sapiból Kép), ismerösök olyat, hogy "de szeretnék én is így munkába menni reggelente", nagymama meg olyanokat, hogy nincs elég melegen öltözve (mert a közvetlen közelemben nem is érezném, hogy fázik, vagy esetleg olyan fogyatékos vagyok, hogy ilyenkor nem adnék rá több ruhát Kép)

Kati
kat_ica
 
 


Hát, kis korkülönbség elég necces. De szerintem csak nekünk elpuhult modern kori nőknek. remélhetőleg ülni már tud a nagyobb és akkor utazhat háton, elől meg nőhet a poci.
Hogy hátfájás? Meg a mi gerincünk?
És ha ikreink volnának?KépKépKép

Savitri

KépKép
savitri
 
 


Kati! Arra gondoltam, amiről tettél fel képeket Kép

De kevesebb ruhát is kell adni a gyerekre, mert a tested melegíti, na persze, ha berakod a pulcsid alá.

Biobaba
biobaba
 
 


Igen, de a nagy télikabát ugye nem elég meleg! Kép

Én még olvastam is valahol, hogy a hordás a baba gerincének nem árt, legfeljebb a szülöének. Aztán ma este eszembe jutott, ha a karomban hordom, az sokkal jobban fáj nekem, mert nem természetes a testtartásom. (Nyafogós este volt, söt már alszik is - hétkor!)

A legkisebb babák anyukája milyen büszke (harmadik kép) Kép!
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Ja, a mama gerincet rendesen megviseli a hurcolas. En is nyuszitettem rendesen.
Elmeletileg nem nagyon javasoljak, hogy pici babakat ruha ala tegyen az ember - gondolom a fulladas veszelye miatt, ugyanazert, amiert nem ajanlatos parnan altatni egy eves kora elott.
A dr Sears kendo szerintem teljesen mas, mint az ergo. Sears-ek kendoje mas felepitesu, es masra jo. Mondom, szoptatni barhol, barmikor, barmilyen pozicioban lehet benne, felhuzza az ember a vasznat a vallaig, benne meg szurcsoghet a pruntyo. Bofiztetni se kell kivenni.
Az ergonal ezt nehezebben tudom elkepzelni. A Sears-es tovabba alkalmas arra, hogy fekudjon benne a baba, az ergo mas, ott inkabb fuggolegesben van, nem?
Nekem meg van a kendom mellett egy baby bjorn-om is:
http://www.babybjorn.com/index.asp?language=US

Egy kicsit mashogy kell hasznalni, es talan tovabb lehet benne hordani a gyereket, mert nem tud belole kiugrani - az enyem 6 honaposan olyan izgaga lett, hogy nem birtam kendoben megtartani.
De az ergo tok jo, hogy hatra is szerelheto. Csak baromi draga.

A kozy carrier japan minta lekoppintasa?

Ismer valaki meg ilyen hatra szereheto kvazi bebihordozo hatizsak konstrukciot?

Nekunk a "nagy" most 15 es fel honapos, amikor a teso megszuletik, 19 lesz, kelleni fog jo sokaig valami, amiben vinni tudom a kicsit.
A dupla babakocsi olyan bizarrnak tunik Mao-n. Meg egy babakocsit is alig lehet levinni a metroba, nemhogy egy duplat.... A jardakrol mar nem is beszelve....

Gaboca
gaboca
 
 


Gaboca,
Nem, nem a Sears-esre gondolt Biobaba, én értettem félre. Az Ergo egyébként csak 5 hónapos kortól használható, illetve árulnak hozzá valami betétet, így a kisebb baba is belefér.

Hááát, végülis ez az Ergo egy "kvázi bébihordozó hátizsák konstrukció". Szerintem.
Vagy ilyesmire gondolsz?

Kép

Bár az ára az Ergo háromszorosa (biztos van olcsóbb is). Én azt nem szeretem benne, hogy a baba tényleg egy konstrukcióban ül, és nem a mama testén van.

A kozy igen, amit írtam (ázsiai modern változata), az a honlapjukról van. Nem állítják, hogy ök találták fel.

Babakocsi - barátnömnek a "nagy" 20 hónapos a babakocsiban van, a kicsi 4 hónapos meg hordozókendöben.

Kati
kat_ica
 
 


Hát ezektől a vázas háti hordozóktól engem (is) kiráz a hideg.

Az Ergo tényleg nem olcsó, de még mindig olcsóbb, mint egy normálisabb babakocsi, és közlekedni is könnyebb vele. A mi prüntyökénk 20 hónapos, és már nagyon a hátamon kívánom inkább vinni, v elől befelé fordítva. A kifelé fordítást már nem bírja a hátam, v inkább a gyomrom. Úgyhogy inkább ebbe fektettünk pénzt. Állítólag létezik kenguruban is olyan, h a hátra lehet tenni vhogy, de ilyet még nem láttam. Egy szó, mint száz, amilyen háti hordozókat eddig láttam, azok közül az Ergo viszi a pálmátKép És most télire úgy döntöttem, h háton fog utazni, a vállkendővel meg betakarom, és akkor nem fog fázni, és nagyon fogja irigyelni mindenkiKép

Múltkor utaztunk a villamoson, és esernyőre hajtható kocsival szállt föl anyuka a kicsi lányával. Én azt a gyereket úgy megsajnáltam. A vállait előrenyomta, mert nem fért be a kocsiba, és állandóan fel akart állni, mert csak a villamos oldalát tudta bámulni. És olyan vágyakozva nézte, ahogy a mi kisemberünk üldögélt a kendőben, és nézelődött kifelé. És az meg aztán nagyon buli volt, h kiderült a 2 gyereknek uaz a keresztneve (nem túl gyakori név). Szóval: biztos nagyon egészséges a babakocsi a gyerek gerincének a szempontjából.
biobaba
 
 


Sziasztok lányok!

Eddig csak úgy olvasgattam a különböző hordókendőkről szóló írásaitokat, mert gondoltam, nekem van egy valamilyen (fogalmam sincs, milyen típus, mert a barátnőmtől kaptam), mást úgysem veszek, de most rájöttem, hogy én akarok egy hátihordót, sőt Kököjszi és Bobojsza nevében meg is súgtam a családnak, hogy Kata ezt szeretne karácsonyra, ti meg azt írjátok, hogy ez az ergo sokkal jobb, mint egy vázas hátihordó. (Amikor én kicsi volt, egy fémvázas hordóban jártam kirándulni apukám hátán, és imádtam.) Szóval ide tudnátok írni még egyszer az ergos linket, hogy gyorsan tájékozódjam?

Az aggodalmaskodókkal én mindig közöltem, hogy a hordókendőt a gyerekorvos ajánlotta, akkor elhalgattak Kép De az a gyakoribb, hogy tetszik az embereknek, az érdekeltek meg a tapasztalataimra kiváncsiak, meg hogy hol lehet ilyet kapni - mindig azt ajánlom, hogy látogassanak el ide, mert itt rengeteg infót olvashatnak Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Úgy írtok mintha a kendőt nem lehetne hátihordozóként használni. Vagy csak a mindenféle hordozók iránti rajongásotok miatt akartok újabb és újabb fajtákat? Az efféle szenvedélyt nagyon is megértem.Kép

savitri

KépKép
savitri
 
 


Savitri!

A háti hordó iránti szenvedély nagyon erősen jelentkezik, ha a gyerek elér egy bizonyos kort. Persze, h hordtuk a gyereket kendőben a háton. De amikor le kell szedni, fel kell tenni, menni akar, vitetni akarja magát, akkor kicsit nehézkes a kendővel, mivel hosszúak. Én nagyon szeretem a kendőt, de mostanában, h a gyerek már nagyobb, kezdd elegem lenni az állandó tekergetésből Kép Amíg kicsi addig tökéletes. Ahogy nézegettem azoknak a népeknek a hordozóit, akik háton viszik a gyerkőcöt, olybá tünt, h nem egészen olyan kendőket használnak, mint mi. Meg persze nem is az van, h ki-be kell mászkálniuk télen, hidegből melegbe. Pl. amikor hajtják át az állatokat a tavaszi legelőre, nem jellemző, h be kell ugraniuk a közeli boltba bevásárolni a kajának valót Kép Tavaly télen nagyon jól elvoltunk, de most, (pedig még igazán el se kezdődött a tél) nem megy. Na hát részemről teljesen materiális a szerelem Kép

De jó is, h ennyi fajta előkerül, mert így aki idetéved, láthatja, h micsoda választék van Kép

Gyezsu!
http://www.ergobabycarrier.com/
még van néhány más oldal is, de ha netán akarnál ilyet, akkor innen a legolcsóbb megrendelni Kép

Biobaba
biobaba
 
 


Ja, eszembe jutott, h volt olyan, h elutaztunk, és a kendőt itthon felejtettük. Fogtunk egy lepedőt. és abba kötöttük bele a gyereket. Abba úgy kell, mint ahogy a peruiak szokták.
biobaba
 
 


Biobaba!

Nekem csak az az egy kerdesem lenne, hogy a rakba szereli fel az ember a hatara ebben a szerkezetben a gyereket? Felveszed a hatadra az ergot, aztan intesz a varazspalcaval, hogy gyerkoc, hopsz?
Vagy elotte belerakod, es imadkozol, benne maradjon?
Egyszeruen nem birom elkepzelni.
Nem ironizalok, azt hiszem, be fogok en is egy ilyesmibe ruhazni, persze a te altalad emlitett megszoritassal, hogy ugye tudomasul kell venni, a jarni tanulo gyerek, es meg utana is allandoan ki-be ugral, felveteti magat, aztan 2 perc mulva rohanna a sajat laban...

Egyszer mi 10 napra kaptunk kolcson kirandulashoz egy vazas hatihordozot, azt le lehetett allitani a labara, gyerek bele, aztan konnyen fel lehetett venni. Mint egy hatizsakot. A bibi csak az volt vele, hogy jo nagy meg osszecsukva is, plusz jo alaposan kitorte az ulokoje a baba hatsojat. Vegul feloldalt logott benne a szerencsetlen, mig eszre nem vettuk, miert....

(Babak mint kiserleti nyulak... :D)

Gaboca
gaboca
 
 


Gaboca!
itt van video az Ergo használatáról:http://www.ergobabycarrier.com/images/resource/ebc.avi

savitri

KépKép
savitri
 
 


Gaboca!

Amikor megneztem az Ergonak ezt a videojat, mar az is eleg lett volna, h eldontsem, kell ilyen. Akkor mar megrendeltuk Kép Na a lenyeg, h tok gyorsan attette a hatarol a hasara a gyereket, anelkul, h letette volna a foldre. Na ezt kendovel nem csinalod meg. Es egyebkent meg ugy van benne a gyerek, mintha kendoben volna. Ez meg igen nagy elony!

Biobaba
biobaba
 
 


Savitri,
Én is valahogy úgy vagyok vele, hogy a kötözös kendö túl macerás lett, amint Lili elkezdett járni. Hol le akar menni, hol meg vegyem fel, buszon inkább mellettem ülne stb. A karikás kendömmel nagyon jól megy a háti hordás, csak épp egyoldalú a terhelés. Viszont nagyon könnyü elöre-hátra tenni benne, ezt szeretem.

Biobaba,
Nagyon kezdem akarni én is ezt az Ergót Kép

Kati
kat_ica
 
 


Biobaba, mennyibe kerül ez az ergo? (Biztos rajta van a honlapon, lehet, hogy már írtad is, de most lusta vagyok utánanézni...) Aztán kérj valami kedvezményt az ingyen reklámért Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Kati kezdte a reklámot! Kép
99 dolcsi postaköltséggel együtt.
biobaba
 
 


Hát igen. Még mindig olcsóbb, mint egy babakocsi. Én egyelőre elöl keresztben hordom Katát, aki szerencsére minimanó, mert még nincs hét kiló (kilenc hónapos). Nyáron olyan jó volt, amikor elaludt a kendőben, és a bőrömön éreztem a bőrét. Most meg szegény a vastag téli hacukáktól még rám sem tudja hajtani a fejét Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Haliho!

Arra az ergora majd mi is benevezunk. Ha eljott a az ideje.

Biobaba!
Nem mint provokacio (Fradi drukker az MTK-os kozott a lelaton), csak mint szimpla velemeny.
En pont most vettem egy esernyore osszecsukhato babakocsit, kulonben nem volt draga, meg annyi sem, mint egy ergo, es parnazott, napellenzos, esoben is lehet vele kozlekedni, eleg szeles, boven belefer a baba valla, meg a hatat is le lehet hajtani, ha aludni akar, arrol nem is beszelve, milyen kituno eszkoz egy terhes anyukanak, aki mar emelni is alig birja a nagyobb pruntyojet, nemhogy hurcolni magan. Az igaz, hogy a villamoson nem fog kilatni belole, kenytelen lesz beerni a labszaggal, de majd kibirja a jo ugy erdekeben.
Egyszoval van am ennek a negykereku izenek is ertelme.

Gaboca
gaboca
 
 


Sziasztok!
Az ergo mitôl más, mint egy két irányban hordható kenguru? Bocs, ha lemaradtam valamirôl, pedig visszaolvastam.
V
veronika01
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: