Új privát üzeneted érkezett!

Ja, Kisvic, nagyon kíváncsi vagyok a manducára!

Almababa, a kengurusokat fel kellene világosítani! Gondolom, erre a hálátlan szerepkörre annyira nem vágysz... :)

(Jaj, bocsánat, de olyan rosszul vagyok ha meglátom, hogy a Brendon meg egyéb katalógusok tele vannak kengurus képekkel. Rossz nézni, ahogy lóg a lábuk szegény babáknak!)

Viru
Kép
viru
 
 


Kisvic, én is nagyon szeretném látni a manducád! :)
Editnek(Gale) köszönhetően hétvégén én is felpróbálhattam, és még jobban beleszerettem. Már meg is rendelte nekem, az enyém szép piros lesz, remélem :D
Alig várom,hogy a kezembe kaparinthassam :lol:

Kinga
zorka1
 
 


Viru! Bocs, de megint nem teljesen értelek. Mi Neked a különbség a terpesztett és a békás láb között? Nekem a békás lábtartás = terpesztett és behajlított láb = ortopédiailag helyes lábtartás. 12 hetes gyereknek nagyon fontos, hogy ortopédiailag helyesen álljon a lába (meg mindene). Ajánlom a lábtartásról szóló részt a honlapomról.
Safrany! Nekem valahogy természetes, hogy megvan, milyen fajta tevékenységeket szeret egy baba hordozás közben, milyeneket kevésbé, és milyeneket nem tűr egyáltalán. Ritkának tartom pl. azt, ha egy hordozott baba tűri, hogy leülj vele és úgy legyél. Persze, szeretik a mozgást és az izgalmas tevékenységeket. Az, hogy ez mennyire kritikus, függ a baba temperamentumától, aktuális állapotától (álmosság, fogzás, stb.), még talán attól is, hogy mennyit van hordozva. Egy szó szerint állandóan hordozott babának talán mindegyebb, hogy mi történik körülötte hordozás közben, mint akit ritkábban hordoznak. Persze a temperamentumból adódó különbségek valószínűleg nagyobbak ennél. A fiam egyébként újszülött korától úgy 3 éves koráig végletekig kiborult attól, ha én nem tudtam egészen pontosan, mit is akarok csinálni. :( Szóval láttam már ilyet.
Minden baba szereti a hordozást. A különbség abban van, hogy mennyire kényesek a részletekre és hogy az anyukájuk mennyire komálja a hordozást. A kutya itt szokott elásva lenni. Én szenvedélyes hordozó vagyok, és TUDOM, hogy a babámnak hordozva lenni jó. Ha valami nyűgje van, addig variálok, amíg ki nem hozom, hogy hogyan jó neki hordozva lenni. A másik véglet, ha valaki, meglehetősen bizonytalankodva kipróbálja a hordozást, erre a baba sír (érzi a bizonytalanságot), ezt az anya visszajelzésnek veszi („Az én babám nem szereti a hordozást.”) és lemond a hordozásról. Nem ritka eset! A kettő között széles a skála. Ezért törekszem arra, hogy addig beszélgessek az anyukákkal, amíg tényleg kiderül, hogy mit hogy is csinálnak, és szívük mélyén mire is vágynak. Ha sikerül, tisztán látjuk az irányt, amerre a család menni szeretne, és általában tudok segíteni információval az előrelépéshez.

hordozo
 
 

 
 

Ági :) mennyire szívemből szóltál! Minden szavad aranyat ér :)
indianyo
 
 


Talalkozott valaki valaha olyan orvossal, aki helyesnek tartja a hordozast?
Voltunk tegnap csiposzuresen, nem lettem leugatva, annyit mondott "gondolom nem hordja igy orakig". Nem valaszoltam semmit, de tenyleg kivancsi vagyok. Ez magyar szokas az orvosoknal, kulfoldiek nyitottabbak?
Tudtok olyan oldalrol, ahol orvosok irnak a hordozasrol? (nem feltetlenul magyarul)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Saara, erre én is nagyon kíváncsi lennék, régebben írtam is ide, de nem tolongtak a szakemberek válaszolni:-)
Talán nem egymást hülyítjük ezekkel a dolgokkal... Nem akarok demagógnak tűnni, de azokban a kultúrákban, ahol ma is egész nap hordozzák a gyerekeket, sok minden bajuk van, de azt azért nem lehet mondani, hogy a mozgásfejlődésük problémás lenne.
Sokáig hittem, hogy az orvosok tényleg mindentudó istenek. Még most is tisztelem a tudásukat, de mint minden foglalkozásban, itt is akad, aki csak a kötelező anyagot vágta be (még ha azon már túlléptek is), vagy neadjisten bigott beállítottságú, vagy esetleg hiányos tudású.
Túl kevés dologban támaszkodunk az ösztöneinkre, és a régi tudásra. Úgy értem, hogy hosszú évezredeken keresztül nem létezett kiságy meg babakocsi. Azért, mert a babkocsit 130 éve feltalálták, és már megszoktuk a látványát, akkor az egészségesebb a babának, mintha testközelben tartanánk őket? (tudom, ez nektek egyértelmű, csak gondolkodom...)
Mindazonáltal én is aggódom néha, mi van, ha valamit rosszul csinálok. Mindenkinek jót tesz a pozitív megerősítés. De egy odavetett kritiáló megjegyzés ne legyen elég ahhoz, hogy elbizonytalanítson! Ha csak röviden beszól a doki, akkor most mi volt a célja? Biztos nem a segítő szándék, mert akkor részletezte volna, mi a gondja a hordozással. Így viszont semmi értelme nem volt...

kamcsatka
 
 


Ági! Az én szóhasználatomban és értelmezésemben a terpesztett láb=terpesztett és felhúzott láb, térdben 90 fokban behajlítva (szóval amit a honlapodon írtál).
békapozíció=terpeszben egészen (has elé) felhúzott láb
Most akkor mit nem értek? Ha terpesztartásban van a baba, akkor rosszul van berakva? :?: Még nem szabadna neki?

Viru
Kép
viru
 
 


Bocsánat, de még valami eszembe jutott a csípőszűrésen látottakról: azt talán kijelenthetjük, hogy kifelé nézve+láblógatva tuti, hogy helytelen a hordozás. Mégis sok így hordozott babát láttam a szűrésen, akiknek pedig semmit nem szóltak az orvosok, Tehát akkor az jó???? (provokatív kérdés :) )

kamcsatka
 
 


Békás lábtartás :lol:

Kép

Amúgy újszülöttkortól használható ;)

KépKép
livus
 
 


:D :D :D

kamcsatka
 
 


Livus!
:D
Most megvilágosodtam! :D

Viru
Kép
viru
 
 


Livi :) :):):)
indianyo
 
 


Indi! Örülök, hogy adtak Neked valamit a szavaim!
Livus! Köszi a képet! :) Gordiuszi megoldás volt! Igen megkönnyebbültem tőle... mire Viruval tisztáztuk volna, mi van az egyikünk fejében és mi a másikunkéban! Huhh! :)
Ortopédusokkal kapcsolatban: nagyon nem értem, hogy juthatnak ezek az orvosok ilyen véleményre. Sok szakcikk van a témában, tudtommal teljesen egybevágó eredményekkel. Éppen dolgozom rajta, hogy összegyűjtöm és feldolgozom ezeket a cikkeket. Ha megleszek ezzel a munkával, akkor készen állok rá, hogy konzultáltjak ezekkel az orvosokkal. Szükség esetén egy, a témára kihegyezett szakanyagot a kezükbe nyomva.

hordozo
 
 


Hajrá, Ági! Szólj, ha tudok segíteni valamiben! Esetleg külföldi szakcikkeket keresni, fordítani, ilyesmi.

Egyébként békás alatt én is az elöl összekulcsoltat értettem :shock:

kamcsatka
 
 


Ági: most az jutott eszembe, hogy biztos az ortopéd orvosoknak is van valami szaklapjuk. Lehet, hogy érdemes lenne felkeresni őket a kész írással, hátha leközölnék :wink:

KépKép
livus
 
 


Livus, Ági!
Én is megkönnyebbültem! Egy pillanatra nagyon megijedtem, hogy valami rosszat tettem a babámnak. De aztán kiderült, hogy jól hordozgattam. Csak nem voltak egyértelműek ezek a terminológiai kérdések! :) (Nekem a békás lábtartás a békaügetésben használatos volt. Ez egy új megközelítés, ha-ha...)

Ha van az ortopédusoknak szaklapjuk (biztos van), akkor ott nem közölnek témába vágó külföldi tanulmányokat? Ez elég furcsa, de akkor itt az idő felvilágosítani őket!

Én azt nem értem, hogy kenguruzni szabad, de hordozni nem? Hogy van ez?

Viru
Kép
viru
 
 


Sziasztok,

köszönöm a sok jó tanácsot,az egyik úgy tűnik be is válik(csak halkan mondom) kint a kertben tettünk egy újabb próbát,és határozottan javul a helyzet,közel fél órás séta után kezdett nyüglődni,pedig overálban,sálban kesztyűben még jobban be volt szorítva mint eddig,és mégis....(reménykedő smiley)
Jövő szerdán megyünk az Ortop.Klinikára,konkrétan rákérdezek a dokimnál a hordozásra,remélem értelmeset mond,így Ági felhasználhatod a későbbi tanulmányhoz :D
kamcsatka: pénteken Tropicáriumba megy a baba-klub,gyertek ha van kedvetek,busszal indulunk a Műv.Ház elől.Én még őszintén szólva hezitálok,mert pont ilyen alkalomra tökéletes lenne a MT-om,Eszter aludna,Peti meg rohangálhatna,csak félek,hogy fél óra után megunja a lányom,és cipelhetem karban,közben a fimara is figyelni kéne,szóval még nem tudom,bevállalom e.Babakocsival meg sem próbálok menni,amilyen szűk ott a hely...

KépKép
KépKép
Jucus
cassyo76
 
 


amikor a hathetes csípőszűrésre vittem a fiam a Karolina úti intézetbe, rákérdeztem a kendőben hordozásra, hogy mikortól ajánlják.

válasz (figyeljetek!): a vizsgáló doki szerint 5-6 hónapos kortól már nem lehet ártani vele

nem tudom hogy nagyon nevetős vagy nagyon sírós szmájlit tegyek ide...
gale
 
 


Jucus! Korszakalkotó ötlet! Vidd magaddal a babakocsit, hagyd a Tropicarium bejáratánál (a pénztáros biztos figyel rá), és menj be Eszterrel MT-ban. Azt a néhány tíz percet biztosan kibírod, ha nem érzi jól magát, kint meg ott a kocsi. De! Kicsit jobban bízz magadban, nem fogja rosszul érezni magát. És nagyon sok érdekes színes látnivaló lesz ott, biztosan le fogja kötni. Mondjuk ha elöl kötöd, nem lát annyi mindent, akkor neked kell úgy forognod. Bár 3 hónaposan, lehet, hogy inkább hozzád bújik majd és alukál, miközben a szíved zenél neki édes altatót. Azért arra figyelj, hogy ne legyen melege, tehát a T előtt vetkőzzetek, úgy kösd föl. Én a C. bejáratánál szoktam ezt elkövetni :).
Szóval, csodás délelőttötök lesz, hidd el!

Ja, és a fiamat kedves anyukák, sikerült függővé tenni. Délután csak a hátamon hajlandó elaludni, ott viszont kb. 5 perc alatt. Addig én mosogatok, teszek veszek. És ebben a ti "kezetek" is benne van ám! :D

Dóri
foldori
 
 


Ági, köszönöm a részletes választ. Reménykedtem, hogy valami ilyesmit fogsz írni, csak az én gondolataim még nem voltak ilyen kristálytiszták :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Gale, ez tényleg siralmas. Bár azok után, hogy a csípőuh-n, amikor a négyhós Vajk izgett-mozgott, javasolták, hogy adjak neki egy kis teát, nem csodálkozom. Már bánom, hogy nem mondtam, hogy max. a cicimet lógatnám a szájába, ha feltétlenül szükséges :lol: (Az is jó poénjuk volt, hogy kár, hogy nem Király Vajk Istvánnak hívják höhöhö). És egyébként kifejezetten szimpatikus (lenne) a doki :wink: :?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Par jo iras hordozasrol, bar mind angol:

Ezt mar biztosan lattatok de linkelem, sok abra, nagyon szemleletes:
http://www.storchenwiege.com/babycarrierresearch.htm

Kicsit szakmai, sok latinnal, de erdemes lenne ellenallo orthopedusoknak kinyomtatni:
http://www.continuum-concept.org/readin ... tress.html


Ausztral lap cikke a 18. oldalon:
http://www.kindredmedia.com.au/upload/p ... 201341.pdf
eduso
 
 


Ilyet még nem pipáltam! Láttam ma egy újabb rémséges hordozóeszközt. :evil: Jó drága lehetett, mert csuda dolgokra volt képes: csípőn lehetett vele vinni a babát KIFELE FORDÍTVA! :shock: :shock: :shock:
Egyáltalán hogy jut ilyen valakinek az eszébe? Szerintem teljesen ellent mond a józan paraszti észnek! :shock:

KépKép
livus
 
 


Megkérdezhetted volna, hogy tessék mondani, háton is lehet kifelé hordani? És nem kényelmetlen, ha leül??? :)

kamcsatka
 
 


Beka nagyon jol tartja a labat :lol: :lol:

Edit, koszi a linkeket, at fogom bongeszni, ha hagynak :)

Orsi :) koszi, erzem en, hogy jo a hordozas csak tenyleg elgondolkodtatott ez az egesz. Sztem a forumra meg senki nem irta, h ortoped v mas orvos megdicserte volna, h hordozza a babajat.

aztan rajottem, h ez tenyleg olyan, mint a szuleszorvosok esete, a tobbseg nem tudja mire kepes a noi test, nem latja milyen tokeletesen van kitalalva. alapbol bele akar piszkalni a folyamatba, mert az "ugy jo", neki ezt tanitottak az egyetemen. a ba'ba'k regi tudasa utkozben valahol elveszett...
es hat nem hiszem, h az ortopedorvosok tankonyveben kulon fejezet lenne a hordozasrol, szoval :roll:

2 honap mulva ugyis vissza kell mennunk, addigra jol felkeszulok es kikerdezem a dokit, kivancsi vagyok mit mond. tegnap utolag megbantam, h nem beszelgettem vele alaposabban errol--- de ami kesik nem mulik :lol: 8)
saara
 
 


Eduso,
nagyon örültem a linkeknek, el is olvastam, nagyon sokat segített! :D
Választ kaptam a kérdéseimre és nagyon szemléletesek az ábrák is...

Viru
Kép
viru
 
 


Írtam a TBW fórumra, hogy "segítség, hogy kell babahordozó klubot tartani?" :) Ma kaptam egy választ, kedves volt de semmi extra. Hátha még valaki befut megosztani a tapasztalatokat...

kamcsatka
 
 


Sára: egyszer egy nlc fórumon olvastam, hogy valakinek lekiabálta a haját az ortopédián a doki, mert kenguruban vitte a babát. Azt tanácsolta, ha nem akar rosszat a gyerekének, hordozza kendőben. És az illető váltott is! :)
Hát ezt csak vígysztalásként írtam le, hogy lássátok, vhol az országban él és mozog egy ortopéd doki, aki egy véleményen van velünk. :)

KépKép
livus
 
 


És SOK szakmailag helyes, tehát a jó kendőzést támogató, ortopéd orvosi véleményről hallottam már.

hordozo
 
 


off: Minden Manduca fun-nak üzenem, hogy természetesen teszek fel képeket!!!!!! (Valszeg hétvégén, mert az én telcsimmel pocsék a kép minősége, a párom amikor hazajön már fürdés, szopi és alvás van napirenden).

ON:
Viru! Én is békaügetős pózra gondoltam... :oops: De bennem mondjuk fel sem merült, hogy nem az, csak nyugtáztam, hogy nekünk az nem oké, mert Mombi ordít, ha úgy van. De szerencsére a Lívia féle MT-hoz van szűkítő, úgyhogy azt prímán tudtuk alkalmazni. A Manducán is van újszülött betét. De azért jó, hogy tisztázódott.

kisvic
 
 


Kedves Lányok, megint kaptam egy üzenetet TBW fórumról, idemásolom, mert nagyon kedves, akar nekünk ajándékot adni:-) (KÜLDENE EGY KENDŐT A KLUBNAK) és egy kis ötletgyűjtést kér. Nagyon röviden: ő a Gypsy Mama honlap, netshop és babahordó klub alapítója, elég ismert USA-ban. Nagymamája cigány származású, ezért lett ez a név. Kendőkkel foglalkozik. Az a kérése, hogy találjunk neki valami magyar, de angolul is "követhetően" felfogható, szép hangzású új nevet a babahordozó klubja számára. ÖTLETEITEK??? (ha szeretné valaki, hogy lefordítsam pontosan, légyszi szóljon)
Dear Orsi,

I just saw your post about your babywearing group in Hungary! I have never been to Hungary, and know very little about it unfortunately, but my beloved great grandmother was Hungarian and I loved her dearly, so I feel a special link to Hungary because of it.

I would be very happy to send a wrap to your library, as well as to cover the cost of international shipping, if you would like.

I was wondering if you know any words that would sound gentle in English but which are Hungarian to describe babies, carrying, pregnancy, birth, etc. I am looking for a new name for my wraps -- and my name, Gypsy Mama, comes from my grandmother's Hungarian Gypsy roots -- so I would love to keep with that if I can find the perfect Hungarian word or phrase. I would very much appreciate if you have any ideas to share -- I have tried using translators and feel that most Hungarian words I have found that way are not gentle in the English tongue.

Congratulations on your first meeting! 7 people is a great turnout for something like that!

Kind regards,
Kristi
Gypsy Mama, LLC

kamcsatka
 
 


kamcsatka: ez nagyon aranyos!

esetleg ajánlhatnád a (BABA) BATYU-t, ez kellően népiesch, megnéztem, nincs neg. jelentése a neten, és angolosan is kiejthető /betjú :D /

múltkor banya fel is tett egy linket, ott volt ez a kép Kép
gale
 
 


Ági: akkor lehet, hogy érdemes lenne felkeresni ezeket a dokikat, és megkérdezni őket, hogy hogyan lehetne változtatni az általános orvosi véleményen, nem? :roll:

KépKép
livus
 
 


Ági: akkor lehet, hogy érdemes lenne felkeresni ezeket a dokikat, és megkérdezni őket, hogy hogyan lehetne változtatni az általános orvosi véleményen, nem? :roll:

Ja, és Orsi: ez szuper! :)

KépKép
livus
 
 


Gale, ez a BABABATYU nagyon tetszik! Hogy kéne leírni angolosan szerintetek? Bubbabatoo? Baba-batioo? Mert ha azt írjuk, hogy Bababatyu, azt nem fogják tudni, hogy kell kiejteni. A kép szuper, néztem, csak az volt abánatom, hogy nem kölköt visznek benne...

kamcsatka
 
 


bocsi hogy megint bekuktálkodok csak olvasni szoktam .
De a bubbabatoo- ra szavazok!!!!
Vendég
 


Orsi, ez tok jo! Nagyon szeretem ennek a lanynak a honlapjat, onnan nezem ki a legtobb kotest! :D Eljen!
Nagyon rendes, h egy kendot is felajanlott.

A batyu tenyelg jo otlet! de nekem kicsit sok "ba" van a bababatyu-ban (angolul). Siman batyu? (butyou, batioo?).
talan a baby szoval? Nem tudom..

Livus, ennek komolyan orulok. Tenyleg vigasztal! szedjuk elo valahonnan ezt a dokit! :)
saara
 
 


Mit szólnátok a TÁCSIhoz? Tutchee, Touchy (touch=érintés).
cerceluska
 
 


touchy azt is jelenti, ideges

KépKép
KépKép
safrany
 
 


vagyis méginkább olyasvalaki, aki könnyen megsértődik, vagy mellre szív mindent. Jobb szót viszont még nem találtam sajnos.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


sZIASZTOK,
persze, ha a név levédett, akkor tárgytalan a dolog, de szerintem BeliBuba nagyon szép, és angolul is elég "gentle" a hangzása. Irni lehetne BeleeBooba-nak, de ha Ági (és Éva) beleegyeznek, hogy más is használja (országhatáron kívül), akkor megkérdezem a(z amerikai, és ráadásul nyelvi lektor) férjemet a legjobb írásmódról.
h_szilvi
 
 


Minden ötlet tökjó, én többet is megírnék majd a lányak az "engedélyezettek"' ill. megszavazottak közül! Javasoljatok még!!!!! :D Én a kendőre is nagyon kíváncsi vagyok! Milyen kedves és nagylelkű felajánlás, nem? De ebben a "szubkultúrában" nem ez az első önzetlen nagylelkűség, amivel találkozom :D :D :D

kamcsatka
 
 


Ja és a belly pocakot jelent:-)

kamcsatka
 
 


jó hogy minden részletekben jut eszembe, de hát a lánygyermek nem kedvesz az összefüggő gondolkodásnak...
Szóval a boob meg cicit jelent

kamcsatka
 
 


Sara,
mikor Villővel jártunk az ortopédiára (Karolina út), ott az UH-s orvos asszisztense súgta oda nekem öltözés közben, hogy nem is tehetek jobbat a baba csipőjének, mint hogy kendőben hordozom, de ezt ők nem mondhatják hivatalosan :shock:
Mert nekik kengyelt, terpeszizét és gyakori kontrollt kell javasolniuk.

o
orsko
 
 


Orsko :shock: :shock: :shock:
ez nagyon durva!

Kozben rajottem, h osszekevertem a gypsy mamat a wrap your baby-s csajszival, sebaj...

eszembe jutott meg a zsebibaba (a jatszoteren igy hivja Piroskat az egyik nagypapa :) ), de micimackonak nincs tul sok koze a hordozashoz...
saara
 
 


újabb didymos a teszveszen:

http://www.teszvesz.hu/item315649416_di ... kendo.html

kár hogy kicsi méret!

Kép
tabajd
 
 


Íme a képek:
(kicsit túlkomplikáltam a dolgot, mégis sikerült ma)

Kép Kép Kép

kisvic
 
 


bocs, még nem olvastam el az egész topikot, lehet már írtatok róla. (ha igen, párdon, de hol?) Milyen a kékpandás means mama vagymi, illetve a liliputis kendő? nem feltétlenül az izgat, h jó, vagy nem jó. hanem szövése? fogása? mi fán teremnek? ismeritek őket?

álomszép a belibuba, de elképzelek egy bellyboob-át, és kicsit rosszul leszek. nagy has, nagy mellek. hmmm....

meg kéne kérdezni mi volt a dédi neve. hátha jól hangzik. (persze lehet, ez már eszébe jutott.)

gondolj, gondolj...
banya
 
 


Rahel!

A 62.oldalon van a link (Manduca néven) smzsgalf jóvoltából. :lol: (Bocsi, hogy nem priviben válaszoltam.)

kisvic
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: