Új privát üzeneted érkezett!

Tabajd!

Ez a didy olyan vérlázító! Nagyon fáj érte a szívem. De aki most kapott manducát...:x De tavasszal nagyon szeretnék egyet, vagy Lanát!

off:bár a pocsék képminőség bejött: esti séta után a már besötétedett lépcsőházban... :?

kisvic
 
 


a bababirodalomba elvileg ma érkezik petrol színű M., ha vkit érdekel.

Zorka: a pirosodat is elvileg ma hozzák tegnap helyett, de azt mondta a hölgy, hogy ha mégis hétfő lenne belőle, akkor sms-zik nekem, és akkor értesítelek
gale
 
 


Kisvic: jók a képek! :) HAsonlítasz egy volt csoporttársamra :)

BAnya: Azt hiszem, Biobaba taperolt már Me and mamat. Az amúgy egy rugalmas kendő. Kék panda mondta, hogy ha szeretnénk, taperálhatunk belőle a hordozós klubon. :) Liliputisról semmit nem tudok.

KépKép
livus
 
 

 
 

Szia Gale,

köszi az infot. Már annyira szugerálom magamba, hogy meglesz ma tuti :lol:
Majd szólsz, ha megvan.

Kisvic, szépek vagytok, jól áll nektek a M.

Kinga
zorka1
 
 


Sziasztok!

Igen, tapperoltam Me and mamat:) Tetszett, de en nem vagyok annyira oda a rugalmas kendokert:)

Beli Buba: megkerdeztem Evatol, nincs elragadtatva az otlettol, h mas is hasznalja ezt a nevet.

Biobaba
biobaba
 
 


Tegnap esti sztori:
lementünk apucika elé egyet sétálni, majd még ő beugrott a boltba, mi kint nézelődtünk. Találkoztunk egy ismerős emberkével, a kórház recepciósával, Krisztával. Kérdezte, hogy szereti-e a pici a kengurut? Mondtam, hogy igen, de ez nem kenguru, mert hátul is tudok benne hordozni (akkor épp elől volt), inkább egy ázsiai hordozó modern, európai változata. Erre ő: a nővérem is hordozza a kisbabáját, de ő kendőben. :lol: Felcsillantak a szemeim: tényleg, itt Várpalotán, és ki az? Mire ő: Nem, Pesten. :x Pedig már úgy megörültem, hogy nem csak én!
Viszont: össze szoktunk jönni a barátainkkal és az egyigyküknek csuda eleven gyerkőcei vannak. Mondtam nekik, hogy legközelebb, ha egy kicsit együttműködőek lesznek kipróbálhatjuk náluk is a Manducát, mert minden gyerek szereti a hordozást. És beleeggyezett!!! 8)

kisvic
 
 


Sziasztok!

Segíséget szeretnék kérni tőletek. A lányom, most írja a szakdolgozatát a hordozókendő a témája. Kellett neki szerkeszteni kérdőívet, azt kérném, hogy aki szívesen kitöltené, az jelezze és küldök.

Köszönöm szépe. Üdv Éva
Cím:nemiklose@freemail.hu
nemiklose
 
 


Sziasztok mamák és babák,

jelentem túl vagyunk az első nyilvános szereplésen,bevállaltuk a Tropicariumot Mei Tai-al :D Úgy csináltam,ahogy foldori is írta,
elvittem babakocsival a manókat a bejáratig,és ott kamcsatka értő szemei előtt magamra kötöztem a lányomat(de előtte kicsit ledöbbent a buszméretű tesóbabakocsim láttán :D ,hát igen,nem kis darab).Nem mondanék teljes sikert,de egy jó 20percig teljesen elvolt a kisasszony,utána kezdett csak nyüglődni,aztán Orsi kezében teljesen megnyugodott(amit nagyon köszönök így utólag is,mert tudtam legalább kicsit Petivel is foglalkozni)
Szóval haladunk-haladunk,gyakorlás kérdése,és ha már kengyelünk sem lesz,bízom a teljes sikerben :wink:
Orsi csinált képeket,megkértem,hogy legalább egy hordozósat tegyen fel rólunk illetve magukról is persze :P Kamilla édes volt ,anyukája hátáról szemlélte a világot :P
kisvic : nagyon szépek vagytok így összenőve :D

KépKép
KépKép
Jucus
cassyo76
 
 


Sziasztok! Sanálatos módon Eszter babának csak rövid távon jött be a cápanézés Mei Tai-ban, utána elkezdett panaszkodni. Számomra rejtély, mi a gond. Be is hajtogattuk a lábát, terpeszbe is tettük, Bamberoo-ba is áttettük, de igazán csak akkor volt boldog, ha kézben vittük. Vajon a kengyel is bezavar?
Én remélem, hogy csak idő kérdése. Volt több kendős mama is, sőt, 2 Ergo is velünk sétált.
Kamilla pedig esőerdőt háton nézett, szunyálást pedig elöl hajtott végre. Tök jó program volt.
Kép
Kép

kamcsatka
 
 


Biobaba, köszi a megkérdezést, a Beli bubát nem fogom javasolni.

Kisvic, csak részletkérdés, de a Manduca (meg az Ergo is) inkább egy hibrid, az ázsiai eredetűek(ami kötözős - Mei Tai) és a kenguru (ami csatos) keveréke, soft structured carrier-nek, németül Komfort-Babytrage-nak nevezik. Persze nem kötözősködni akartam!!! :D

kamcsatka
 
 


Csajok!:!: :!: :!:

Kinek van eladó kendője, milyen, és mennyiért? Nem baj, ha gagyi, az is jó, csak meg akarom tanulni a kötéseket mire meglesz a Lana. (Az még kicsit odébb lesz... ) Minden lehetőség érdekel!!!!
Köszi
:arrow: (kisvicus@gmail.com - Ide is írhattok!)

kisvic
 
 


Kamcsatka!

Köszi a pontosítást! Így tényleg korrektebb. :oops:

kisvic
 
 


Eszter!
Köszönöm, igen érdekel! Csak nem tudom ezt a privit használni, írnátok inkább emailbe?
Köszi

kisvic
 
 


Jucus, sztem elkepzelheto, h bezavar a kengyel. A mulkor lattam egyet eloszor eletemben az orthopedian, haat :(
Ha nincs a MT-ban gondolom ugysem tudja igazan szabadon mozgatni a labait, igy talan meg kevesbe, lehet azert :?:
meddig kell hordanotok?
saara
 
 


Tegnap este voltunk egy előadáson. A Prüntyő természetesen rajtam Manducában. Reakciók utána:
- Ezt mondta neked valaki, hogy így hordd a gyereket? :?
- Nem, de sokat olvastam a témában és rengeteg pszichológiai és ortopédiai szempont szól mellette (megemlítettem néhányat).

- Ebben a kenguruban teljesen kitekeredve van ez a gyerek.
- Mire gondol? A terpesztartásra?:shock:

- Jé, milyen nyugodt ez a kicsike, egész program alatt egy hangját sem hallottam. Biztos jó az anya közelsége neki! :lol:

kisvic
 
 


Szerintetek mért van az, hogy ha rajtam van a babó, max. 5 percen belül elalszik, de amikor apuci próbálja meg ugyanezt a műveletet, akkor sír v. ordít? :?: :?: :?:

kisvic
 
 


Sziasztok,

kisvic: 3-ból 1 pozitív vélemény,nem is olyan rossz arány :roll:

saara : igen, tudom,nem egy épületes látvány,amikor decemberben UH alapján közölték,hogy nem ússzuk meg a kengyelt,elsírtam magam... megszokta közben szegénykém,de mikor fürdéshez leveszem,kirúgja a kiskád oldalát,olyan boldog,utána meg olyan nehéz visszatenem rá :cry: viszont szépen javul,elvileg 3 hónap alatt teljesen rendbe jöhet,tehát még egy hónap.Szerdán okosabb leszek,megyünk megint UH-ra,rákérdzek a hordozásra is :wink:

Szerintem is belejátszik a kicsit problémásabb hordozásba a kengyel,mert most már tényleg nagyon +-an állok a kérdéshez,ezen nem múlik az biztos,minden nap MT-zünk egy kicsit,hogy mire lekerül ez a fránya cucc,profik legyünk :D

Szép hétvégét mindenkinek!

KépKép
KépKép
Jucus
cassyo76
 
 


Jucus, Orsi gratulálok, nagyon szépek vagytok (milyen gyönyörű haja van Kaminak)! Szorítottam nagyon!

Kisvic, nagyon szemrevaló az a M, de szerencsére nem izgultam rá egy ilyenre. Én egyre inkább kendő párti vagyok, nem nyugszom, míg nem lesz egy Didy-m, bár még nem fogtam, de elmondásaitok szerint az nagyon nekem való.

Dóri
foldori
 
 


http://www.mno.hu/portal/544590?searcht ... stv%C3%A1n
- nem vag teljesen temaba, de azert erdemes elolvasni, elgondolkodtato

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!
Már legyalább egy hete olvaslak titeket (11. oldalon tartok a 66-ból..), és nagyon lelkesítőek a tapasztalataitok! Én május elejére várom a második babámat, szeretném hordozni, ezért elkezdtem körülnézni, hogy milyen kendők vannak, aztán rátaláltam erre a fórumra és beleszédültem a sok lehetőségbe... Így most még tanácstalanabb vagyok, mint előtte:) ... persze ez nem teljesen igaz, mert most már tudom, hogy nagyon szeretnék elmenni a hordozós klubotokba márc.7-én, és megnézni, hogy ti hogy csináljátok! Ugye lehet csatlakozni terheseknek is? Valaki írta, hogy kellő számú érdeklődő esetén tanfolyam is szóba jöhet.. Én beneveznék, bár még semmim sincs - pont ma adtam oda a nagyfiam kenguruját egy szintén terhes barátnőmnek (úgy, hogy végig próbáltam lebeszélni róla!). Ráadásul a kenguru csak azért került szóba, mert mondtam neki, hogy van egy tök jó hordozós fórum, nézze meg, blabla, de nem mutatott túl nagy érdeklődést, a kengurura viszont azonnal lecsapott, amikor mondtam neki, hogy ezt már biztos nem fogom használni, mert káros!
Üdv:
Olga
oola_2008
 
 


..ja, és a textilpelenka is érdekel! Abból is úgy látom jó sok fajta van. Érdekelne, h ki milyet használ, mi vált be.
Kösz,
Olga
oola_2008
 
 


Sziasztok!

Még nem jártam itt a topikon, újonc vagyok. :) Visszaolvastam pár oldalt, és nagyon örülök, hogy rátok találtam. (Cassyot ismerem az NLC-ről, *integetős-smiley*.)

Novemberben született a kisfiam, és már felkészülten vártam: egy Moby Wrapet szereztem be (barnát :D ). Amíg pici volt nem mertem nagyon próbálgatni, csak 1-2x tettem bele, de akkor tetszett neki, nem is tudom miért nem használtam többet, de csak most kezdenék úgy igazán kendőzni. (Most 3 hónapos múlt.)

Március 7-én megyünk Ági hordozós tanfolyamára, de addig is itthon próbálgatjuk a dolgot, a youtubeon találtam pár videót amik nagyon sokat lendítettek a technikámon.

A napokban többször is beletettem itthon, és ma például mindkét alkalommal nagyon tetszett neki amikor beleült, aztán pár perc és elkezdett nyűglődni. Múltkor aludt benne olyan 20-25 percet, az volt eddig a rekord. Biztos vannak még gyerekbetegségei a kötésemnek, ami miatt kényelmetlen neki, mert elkezd feszengeni mint aki ki akar jönni, de remélem ezt kiküszöböljük és megszereti.

Nagyon várom a tanfolyamot, és talán egyszer a budaörsi találkozóra is el tudnánk jutni, mikor lesz a következő? Ha 7-én akkor nem hinném, hogy belefér a tanfolyam mellé, de áprilisban talán.
kattix
 
 


Szia Kattix! Nekünk is rugalmas kendőnk van, meg egy 2 hónapos legénykénk mellé :) Ági biztosan több és jobb tanácsot ad majd, de szerintem a kényelmetlenségnek esetleg oka lehet, ha nem kötöd elég szorosra a kendőt. Vedd fel úgy, hogy ne hagyj helyet a manónak, és akkor pont jól bele fog férni :wink: - legalábbis nálunk így működik.

Judit
Kép
patonayj
 
 


Heló Lányok!
A Babahordozó Klubba pocakosok nem jöhetnek!!! :D :D :D Naná, hogy jöhet mindenki, akinek még nem született meg a babája, annak főleg jó, mert ők még "szüzek", vagyis előttük a lehetőségek tárháza, nem innen-onnan próbálkozva kell összeszedniük az infot.
Úgyhogy gyertek! Múltkor a babakocsizós barátnőm is megkérdezte, jöhet-e... :D Bár neki van egy Babyhwak Mei Tai-a, amit én adtam el neki, de nem nagyon használják...
KLUB minden hónap első péntekjén van, 10-13 óráig kb. KInti és benti mulatság.

kamcsatka
 
 


Dóri, köszönjük! Úgy látszik, megérdemeltem egy hajasbaba kislányt egy kopaszka kisfiú után... :)

kamcsatka
 
 


Judit, nekem meg úgy tűnik mindig, hogy a szorosság zavarja, mert feszeng. Jó strammul szokott rajtam lenni egyébként, csak eleinte volt túl laza. De majd Ági megszakérti a kérdést. :D
kattix
 
 


foldori: Nekem Lana szimpibb, mint Didy, szeretnék is egyet. De most nagyon praktikus kabártra a Manduca, ráadásul így apucin is van!!! A kendőt semmi szín alatt nem tudnám ráimátkozni. Igen, én egy kicsit fordítva vagyok összerakva, előbb M, aztán kendő :shock: , de nekem kellett az érzés, hogy milyen, mikor helyesen van a hátamon és kényelmes. Tanfolyam nekem nem elérhető és így nem kell bénáznom ahhoz, hogy sikerüljön.:wink: De úgy néz ki, kapok egy kölcsön kendőt (köszönet érte Eszternek!!!!!!!!!) és azon tanulom meg a kötéseket, aztán jöhet a Lana, csak még nagyon új a M, és apuci most még ennek a hatása alatt van (mert ugye nem kis anyagi vonzata van a dolognak...). 8) Kép Kép Kép

kisvic
 
 


Olga, hajra kendo! :)
oszinten nem tudom mit csinaltam volna kendo nelkul a masodik baba erkezese utan! csudajo, orakat alszik benne a lanyom es kozben tudok a naggyal foglalkozni. csak azt sajnalom nagyon-nagyon-nagyon, h Vincet kesobb kezdtem el hordozni, 5-6 hos lehetett. mindkettonknek nagyon jot tett volna es sokkal mobilisabbak is lettunk volna. akkor utaltam a bkv-n babakocsizast, macera volt kimozdulni es emiatt sokszor inkabb itthon maradtunk - a napi setan kivul - elso gyermekes paramama modjara :)
na de most bepotoljuk :)

Kati, szia!
nekunk is (kolcson) rugalmas kendonk van (moby az is), sztem szuper pici babaval.

Cassyo, gondolom, h nem a te otleted volt a kengyel! kitartast, remeljuk nemsokara levehetitek!

nem tudom mar ki kerdezte a textilpelust, van errol kulon topik is a gyermekneveles alatt, pelenka: melyiket valasszam cimmel.

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Biobaba :) nem értem a MNO-cikk lényegét - illetve azt értem, hogy ők mit akarnak ebből kihozni, csak azt nem, hogy mihez kapcsolódva tetted fel
indianyo
 
 


OFF
Indi, azert tettem fel, mert mar alt sulis koromban is az volt, h az amerikaiak azt mondtak a magyarokrol, h paprikas ciganyok. H a mi kulturankrol semmit nem tudnak, mert a ciganysag mas kultura. Es csak az jutott eszembe, hha Gypsy Mama magyar nevet hasznal majd, akkor az erosodik, h cigany=magyar. Nehogy felreertsetek:)

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, tökéletes értem, mit akarsz mondani, de ez a lány már eleve Gypsy Mama néven fut+magyar gyökerei vannak, ő így érzi. Tehát, ha javasoltunk neki egy magyar nevet, amit pl. egy új kendőjéhez fog használni, akkor az az ő szándéka és személyes történelme miatt lesz, és ő eleve egy magyar nevet adott volna, vagyis mindenképp megtörtént volna, csak így mi választhatunk:-)
Kompromisszumos javaslatom az lenne, hogy írok neki egy rövid kis ismeretterjesztőt a Magyaro-n belüli roma kultúráról, hangsúlyozva a különbözőségeket. A legjobb az lenne, ha találnánk régi fotót babahordozó cigányasszonyról is, illetve roma (valamelyik, nem értek hozzá) nyelvű babával kapcsolatos szót!
Továbbra is várom az ötleteket!

kamcsatka
 
 


Kamcsatka, szerintem igy OK.

Most neztem a Rockenbauer Pal kek turas sorozatat, a Masfel millio lepest. Volt a nogradi reszben olyan batyus neni, mint a kepen, ami be lett ide masolva. (Es persze eleg elgondolkodtato, h mekkorat fordult a vilag az elmult 30 evben. Hihetetlen.)

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba :) köszi, így már értem :)
indianyo
 
 


Nógrádba azért még manapság is sok olyan látnivaló van, ami máshol nem. Népviselet pl. nem rendkívüli dolog (jó, persze nem úgy értem, hogy mindenki abban jár, de azért járnak benne, és nem bámulja meg őket senki, mert nem szokatlan látvány.) :)

KépKép
livus
 
 


OFF
Livus, persze tudom, h Nograd meg OK, de a 25-30 evvel ezelottihez kepest...
Egyebkent kb 5 even keresztul festettem arra turistajeleket. Szoval nagyon szeretem azt a videket.


Biobaba
biobaba
 
 


Én is nagyon szeretem!!! :) Gyerekkoromban minden nyarat ott töltöttem :)

KépKép
livus
 
 


Kamcsatka, Saara!
Köszönöm a meleg fogadtatást, ott leszek 7-én!!
Addig meg olvasgatom tovább a fórumot, hogy kevesebb hülye kérdésem legyen majd:))
Olga
oola_2008
 
 


Köszönök minden e-mailben és priviben küldött üzit! Sáfránytól kaptam egyet kölcsön. Ezúton is ezer köszönet Neki érte!!!! :D :D :D :D :D De jó tudni ezeket is, ki tudja...

kisvic
 
 


Orsi, es nem lehetne irni/felhivni pl. a radio C-t megkerdezni nehany szot romaul (baba, pocak, hordozas, kendo, ilyenek?)? hatha passzol... :? vagy hulyeseg?
saara
 
 


dehogy, jó ötlet. Neten keressem meg az elérhetőségüket?

kamcsatka
 
 


kamcsatka: van online szótár (cigány-magyar), meg kérdezgettem barátaimat, de semmi átütőt nem találtam. magyar=ungriko, baba=papusha ezekből ki lehetne hozni valamit, a többi amire rákerestem teljesen angolidegen volt...

neten is lehet, de wiwen is sokan vannak.
banya
 
 


Sziasztok!
Ismeri valaki a CUCA nevű kendőt? Annyit értek belőle, hogy baumwoll. Csak az ebay-en láttam, máshol nem találtam infót.
Köszi

Dóri
foldori
 
 


Banya, köszönöm a segítséget, megírtam a levelet, javasoltam cigány szavakat is, mint baba, kendő ,szoptat. Ha valaki érdekel, bemásolom.

kamcsatka
 
 


Képzeljétek! Mióta megvan a Manduca, anyósomék nem sajnálják annyira a babócát! :) Vicces szitu: jöttünk haza a délelőtti sétából, bácsika ablakot pucol, meglát minket (baba a hátamon alszik), kikerekednek a szemei, a következö pillanatban már az egész család kifut és az erkélyről bámul. Sajna sietnünk kellett, küldtem nekik egy barátságos mosolyt, de nem tudtam az arckifejezésüket szemügyre venni, mert kikerültek a látóteremből... Pedig olyan kíváncsi lettem volna! Szóval itt ekkora látványosságnak számítunk. :D 8)

kisvic
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. :)

Röviden: kendőt szeretnék, de nem tudom milyet válasszak. :lol:

Kicsit hosszabban: előreláthatóan májusban fog születni 2. kisfiam, neki keresem a legideálisabb kendőt. A 'nagyfiammal' egy nandunk volt, de csak 1 éves kora után győztem meg magam, hogy kipróbáljuk, addig egy baby björn kenguruban utazott rajtam. Azt a kendőt viszont túl vastagnak találom ahhoz, hogy nyáron abban vigyem a kistesót.
Próbálgattam olvasni a témában, de óriási a választék, és így laikusan nem nagyon tudom eldönteni melyiket érdemes...
Azt hiszem rugalmas kendőt szeretnék, a nyári hónapokra az talán nem is olyan meleg. De ebből csak kétfélét találtam, egy magyar oldalon egyet, nem tudom, hogy van e neve, a másik a Moby, ami nagyon megfogott.

Szerintetek kezdőként egy újszülöttnek jó választás az a moby? Abból is van többféle vagy csak egy?

Bocs a sok kérdésért.

Előre is köszönöm,
Csilla

:oops:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


kamcsatka, engem érdekelne miket írtál! Szerintem a baba=papusha tök használható ha van egy jó csavar rajta még.

csöppke, nekem Moby van, de még nagyon kezdő vagyok, úgyhogy csak pár dolgot tudok írni. Kétféle kendőjük van, a sima rugalmas, meg a rugalmas csini betéttel a közepén (Moby D). Nekem sima van, és nagyon jó anyagból van, mondjuk nyári melegben nem lesz egy élmény a sok réteg, de szerintem akkor minden meleg, és én is úgy gondoltam, hogy egy viszonylag vékonyabb pamut még mindig jobb mint a nehezebb szövött anyagok.

Tényleg van itt még valakinek Moby Wrapje? Mik a tapasztalatok? Vagy úgy általában a rugalmas kendőkkel?
kattix
 
 


Szia, Csillus, de jó, hogy itt is találkozunk! :)
Nekünk a magyar rugalmas van, teljesen jó, Dani 3 napos kora óta tanyázik benne napi 4-5 órát. Nem tudom, a Moby mivel tud többet ennél, mert sosem próbáltam, de ezt nagyon szeretjük! Szerintem újszülött mellé a rugalmas kendő tökéletes választás, főleg, ha későbbre már van másféle kendőtök; de vannak itt nálam sokkal tapasztaltabbak, majd ők megmondják :)

Kisvic, szuper a MT! Majd írok részletes élménybeszámolót, már kipróbálta mind a három gyerkőc, és mindenkinek tetszett, D. ma egész délelőtt abban aludt... :D

Judit
Kép
patonayj
 
 


ÍME A LEVÉL, AMIT A GYPSY-MAMA-S LÁNY ÍRT, ALATTA A VÁLASZOM

Dear Orsi,

Your email brightened my whole weekend! It made me so happy to read your
suggestions for names and their explanations, and to see the photos. The
mama with the baby -- do you know how the wrap was tied to hold the baby?

Two of the names you suggested I added to my list -- Tacsi and Batyu. I
cannot type the accent in English for Tacsi. I have a question, though
... when I do a google image search for Tacsi, and a translation, I get
"Dachsund" which is a breed of dog in the US?

Please can you send the address I would use to mail you some carriers for
your group? I would be very happy to send them this week. Is there a
special color you would like me to send?

Thank you again so much for your email, and for polling the ladies in your
forum to brainstorm for ideas for me!

Warm regards,
Kristi
Gypsy Mama, LLC


Dear Kritsti,
I'm very happy, if we could give you some good ideas. We continued polling
in our forum, and decided to make some other suggestions additionally, and
to give you a little description of the culture of the gypsy population in
Hungary.
Gypsy people are a pretty independent group in each country of the world,
where they decide to live. There are also many preconceptions against them.
In Hungary about 7% of the whole population are gypsys (in hungarian:
cigány, roma). They live mainly in the countryside, in villages, this is also
the reason, why they belong to the poor people, and this could be also the
explanation for keeping their family- and other own traditions, also BWing.
Gypsy people have often a gift of being very talented in the art, like music
or fine arts. For having sometimes less chance to receive adequate
education, most of them stay also poor, and have no job. Solution for these
problems are like in cases like this, to give them chances to learn and to
have a profession. This must be done by the state, but I believe, we can
also help to families personally.
To your questions: I'm not sure about the tying method of the white wrap,
but it was written, that they just tied the wrap2-3 times around themselves,
and cross through one shoulder. The size was 60-70 cm X 200-250 cm (not
inch, sorry...), the material canvas/linen, decorated with embroiderys.
This is the TÁCSI, not TACSI! That's why you've found a dog in the images.
The foto was taken in 1958.

And finally, some more suggestions, because I also checked the
gypsy-hungarian dictionary, if I can find something, you could use:
hungarian person= magyar (in hungarian)=ungrika (in gypsy)
baby=baba (in h.)=papusha (in g.)
wrap=kendő (in h.)=baro dikhlo (in g.)
boobs, to nurse= szoptat (in h.)=cuchi (in g.)

I hope, you've found something, you like:-))

You can send us any wrap, you like, we will be very happy with it!!!!! Thank
you again!

kamcsatka
 
 


Kamcsatka: Tacsi :D :D :D
gale
 
 


kamcsatka: tácsi, tacsi helyett a tacska is megteszi. azt se ismeri senki, de ugyanazt jelenti, és nincs belőle kutya.

foldori: sosem hallottam ilyen kendőt.
ápropó, valaki tapizott, netalántán birtokolt popolini kendőt? 5 év monapelezés után beszereztem néhány popolini pelust, és teljes a szerelem. Láttam a weboldalukon kendőt is, olcsón, félek a minőségtől... milyen a szövése? tudtok róla valamit? kíváncsi vagyok...

csöppke: tudom, nem segítség a választásban, de nekem nem volt gáz a nagy melegben a nandu (persze most már nem nandut vennék...). melegben minden meleg, bébi pucéron be a kendőbe, összeizzadás, no és. egy vastag kendő a pisit is szépen elnyeli a pelustalan popsi körül :) moby-t nem ismerem, de a didy vékonyabb. Bár én mai fejjel inkább izzasztanám magunkat egy lanában... szépen körülöleli a kicsit, védi, ha már izzad, letörli... de jó is az.

kattix: te mész valamikor a hordozós klubra? meg lehet simigatni a mobydat? sokat nézegettem a weboldalukat, nagyon szeretnék egyet egészen közelről nézegetni egy kicsit.

OFF
nem tudtok valami olyan ülőbútort, ami természetes anyagból, de nem fából készült? babzsákban gondolkodtam eddig, de mindnek poliészter a töltete. biobaba, vagy valaki, hol tehetném föl ezt a kérdést at éterbe? tudtok erre fórumot? köszi a segítséget előre is
banya
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: